IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1324 Oldal V  « < 426 427 428 429 430 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
tipitopi
hozzászólás 2011-01-15 20:36
Létrehozva: #8541

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-01-05 16:59
Azonosító: 1 418 756

Tisztelt Coulthard!
2010.dec.ben nem egy esetben volt olyan vevő,aki piros csekken küldte a pénzt. Nagyon hamar, 2-3 nap alatt ideért .De volt ,aki lefényképezve küldte a csekket. Kérheted ezt is. not_i.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
Coulthard
hozzászólás 2011-01-15 20:31
Létrehozva: #8542

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-23 10:27
Innen: Budapest
Azonosító: 172 995

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-01-15 18:50) *
Tisztelt Coulthard!

Ha a vevő továbbra sem jelentkezik vagy nem kívánja átvenni az árut és ön nem kíván tovább várni, akkor érdemes egy üzenetet írni az adásvételtől való elállásról és megadni a partnernek a megfelelő értékelést. Előtte esetleg írjon neki még egy utolsó felszólítást, ezt küldje el másolatként a biztonsag@vatera.com címre is. Ezt a levelében a címzettnek is említse meg, kilátásba helyezve a megfelelő értékelést, amennyiben nem jelentkezik.
Az automata válaszban kapott azonosítót mentse el, mivel az alapján esetleges bonyodalmak esetén igazolni lehet, hogy ez az utolsó felszólító üzenet kiküldésre került.

Akkor még várok, csak azt nem értem, hogy miért nem ír akkor legalább annyit, hogy már elküldte. Amúgy kértem azt is, hogy küldje el az igazolószelvényt és akkor megnyugszom és várok, de arra sem jött válasz. A jövőhetet még megvárom, aztán értékelek, a leírtak alapján, meg küldök másolatot a Vaterának. Csak azt nem szeretném, hogy bosszúból kapjak negatívat, mikor a másik fél rám se bagózik és még én kajtatok utána, hogy most mi van...

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-01-15 19:50
Létrehozva: #8543

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Coulthard @ 2011-01-15 18:14) *
Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy van egy vevőm, akivel az aukció lezárása után felvettem a kapcsolatot. Ő azt ígérte, hogy csekken befizetve elküldi a termék árát és a futárköltséget nekem, valamint elküldte a címét, ahova kéri a csomagot. A pénz 1 hét alatt sem ért még ide, már kétszer is írtam neki, hogy akkor most mi van. Egyszer sem válaszolt rá (pedig ide a Vaterára naponta legalább 1x belép, így feltételezem e-mail-t is olvas akkor), és a telefonját vagy nem veszi fel, vagy ki van kapcsolva. Várok még jövőhét péntekig, ha addig nem jelentkezik, akkor részemről vége és megy a negatív. Az lenne a kérdésem, hogy van e mód arra, hogy egy ilyen esetben elkerüljem a bosszúnegatívot, mert a termék itt van postázásra készen, csak éppen az ára nem akar ideérni és még annyit sem kapok, hogy "bocs, de mégsem kell a cuccod!"...
Üdv!

Tisztelt Coulthard!

Ha a vevő továbbra sem jelentkezik vagy nem kívánja átvenni az árut és ön nem kíván tovább várni, akkor érdemes egy üzenetet írni az adásvételtől való elállásról és megadni a partnernek a megfelelő értékelést. Előtte esetleg írjon neki még egy utolsó felszólítást, ezt küldje el másolatként a biztonsag@vatera.com címre is. Ezt a levelében a címzettnek is említse meg, kilátásba helyezve a megfelelő értékelést, amennyiben nem jelentkezik.
Az automata válaszban kapott azonosítót mentse el, mivel az alapján esetleges bonyodalmak esetén igazolni lehet, hogy ez az utolsó felszólító üzenet kiküldésre került.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zsofika61
hozzászólás 2011-01-15 19:21
Létrehozva: #8544

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-05-16 01:03
Azonosító: 1 161 927

IDÉZET(Coulthard @ 2011-01-15 18:14) *
Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy van egy vevőm, akivel az aukció lezárása után felvettem a kapcsolatot. Ő azt ígérte, hogy csekken befizetve elküldi a termék árát és a futárköltséget nekem, valamint elküldte a címét, ahova kéri a csomagot. A pénz 1 hét alatt sem ért még ide, már kétszer is írtam neki, hogy akkor most mi van. Egyszer sem válaszolt rá (pedig ide a Vaterára naponta legalább 1x belép, így feltételezem e-mail-t is olvas akkor), és a telefonját vagy nem veszi fel, vagy ki van kapcsolva. Várok még jövőhét péntekig, ha addig nem jelentkezik, akkor részemről vége és megy a negatív. Az lenne a kérdésem, hogy van e mód arra, hogy egy ilyen esetben elkerüljem a bosszúnegatívot, mert a termék itt van postázásra készen, csak éppen az ára nem akar ideérni és még annyit sem kapok, hogy "bocs, de mégsem kell a cuccod!"...
Üdv!

Szia!

Kezdő vásárlóként én is küldtem rózsaszinű utalványon pénzt - számlára. Nagyon soká érkezett meg, több mint egy hét.
Szerintem várj a negatív adásával még, ha lehet. Vagy kérd meg, hogy küldje el az utalvány másolatát ( ilyet én is tettem, mert tényleg soká érkezett meg. ) Ha címre küldte a pénzt , akkor az hamar ott van.

Üdv

+Quote Post
Coulthard
hozzászólás 2011-01-15 19:14
Létrehozva: #8545

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-23 10:27
Azonosító: 172 995

Sziasztok!

Üdv!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-01-15 18:47
Létrehozva: #8546

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(37cukros @ 2011-01-15 16:05) *
...A kérdésem az lenne nem lehetne ellenőrizni időközönként ezt is?

Tisztelt 37cukros!

Nincs rá reális lehetőség.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
37cukros
hozzászólás 2011-01-15 17:05
Létrehozva: #8547

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-27 20:49
Azonosító: 437 235

Tisztelt vatera!
Nem tudom egyedi-e a problémám de egyre többször futok bele olyan vevőkbe akinek a megadott telefonszáma kamu vagy már nem él vagy a fene tudja miért de nem elérhető rajta.Ez igen megnehezíti a kommunikációt a vevő társsal.A kérdésem az lenne nem lehetne ellenőrizni időközönként ezt is?

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-01-15 09:49
Létrehozva: #8548

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(nferi90 @ 2011-01-15 00:46) *
Tisztelt Moderátor, Tisztelt Vaterások!

Problémám akadt sferko nevű felhasználóval ezen termék megvásárlása miatt: http://mobil-telefon.vatera.hu/samsung/sam...1436896702.html
...

Tisztelt nferi90!

Az eladónak joga van tiltólistára tenni a számára nem kívánatos felhasználókat.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-01-15 09:46
Létrehozva: #8549

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(B-Viktor @ 2011-01-14 23:48) *
...Ebben az esetben jogos lenne neki a negatív?

Tisztelt B-Viktor!

Jogos lenne.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
nferi90
hozzászólás 2011-01-15 01:46
Létrehozva: #8550

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-31 23:31
Azonosító: 971 588

Tisztelt Moderátor, Tisztelt Vaterások!

Problémám akadt sferko nevű felhasználóval ezen termék megvásárlása miatt: http://mobil-telefon.vatera.hu/samsung/sam...1436896702.html
Normális emberi hangon próbáltam felvenni vele a kapcsolatot, de nem válaszolt a leveleimre, és letiltott a zárt aukcióról, majd írni sem tudtam neki. Azt válaszolta, hogy vegyek mástól telefont, pedig nekem szükségem lett volna az Ő általa kínált telefonra. De akárhogy próbálkoztam, megfosztott a lehetőségtől, hogy vásároljak tőle, ezért óva intek mindenkit a felhasználótól. Csak óvatosan, mert valószínűleg nagy pszichológussal van dolgunk. Ma néztem, hogy aki teljesen nagy betűkkel írt neki, beengedte licitre. Belinkelem a beszélgetésemet sferko -val és kíváncsian várom a kritikát, hogy vajon miért nem vásárolhatok tőle. (kicsit vicces...)
Terméknév Samsung GT-S3370 Telenor
Termékkód 1436896702
Tárgy [RE] Általános kérdés a termékkel kapcsolatban
Üzenetek Összes kinyitása/becsukása
nferi90(5) Általános kérdés a termékkel kapcsol... 2011/01/10 18:31:02
Tisztelt sferko!
Érdekelne a telefon. Azt szeretném, kérdezni, hogy mi az eladás oka, és hogyan tudom érvényesíteni a garanciát, ha esetleg szükség lenne rá? Esetleg adásvételi szerződéssel? Az árban benne van a postaköltség? Üdv!
- nferi90

sferko(869) [RE] Általános kérdés a termékkel ka... 2011/01/10 20:03:58
Tisztelt nferi90!
Az eladás oka prózai: nekem nincs rá szükségem, másnak meg lehet.A garancialevél kitöltött nem üres-mint sok terméknél/szükség esetén ezzel lehet érvényesíteni a garanciális javítást.Az adásvételi szerződés nem garanciális papír, ha a kedves vevő fél- hogy lopott a telefon, részemről nincs akadálya írni, persze pesti személyes átvétellel. Ha a közértben veszel 3 zsemlét, ott sincs benne az árban a házhozszállítás, nálam miért lenne? Üdv
- sferko

nferi90(5) [RE] Általános kérdés a termékkel ka... 2011/01/10 20:37:23
Tisztelt sferko!
Értem, ezek szerint adás-vételi nélkül is működik a garancia. Biztos vevője vagyok a telefonnak, de csak a hét második felében tudnék utalni, ha ez Önnek megfelel. Üdv!
- nferi90

nferi90(5) [RE] Általános kérdés a termékkel ka... 2011/01/11 11:52:01
Tisztelt sferko!
Eladó a készülék? Üdv!
- nferi90

nferi90(5) [RE] Általános kérdés a termékkel ka... 2011/01/11 14:30:54
Tisztelt sferko!
Ha a készülék eladó, szeretném megvásárolni. Elnézést kérek, amiért ennyiszer írok, de látom, hogy belép a vaterára, és mégsem válaszol. Nekem jelenleg nincs telefonom (hangszóróhibás), ezért szükségem lenne az Ön által a vatera piacterén meghirdetett telefonra. Ha mégsem eladó, kérem jelezze! Üdv!
- nferi90

sferko(869) [RE] Általános kérdés a termékkel ka... 2011/01/11 14:37:39
Tisztelt nferi90!
Köszönöm érdeklődésedet, válassz mástól telefont.
Üdvözlettel
- sferko

nferi90(5) [RE] Általános kérdés a termékkel ka... 2011/01/11 14:48:31
Tisztelt sferko!
Nem tudom hova tenni a reakcióját! Azt jelenti, hogy csak nekem nem eladó?
- nferi90

sferko(869) [RE] Általános kérdés a termékkel ka... 2011/01/11 14:59:41
Tisztelt nferi90!
Szeretném, ha lezárnánk ezt az ügyet, nem levelező partnert keresek itt. A termékleírás világos, mind a garancia, mind a postadíj árával kapcsolatban, cca. 900 elégedett ügyféllel a hátam mögött ne firtassák, miért teszem fel licitre a termékem.Részemről ennyi, ha nem bírod megállni kommentár nélkül, max.kizárlak az aukcióimról.
- sferko

nferi90(5) [RE] Általános kérdés a termékkel ka... 2011/01/11 15:07:01
Tisztelt sferko!
Igen, meg is értettem, mint írtam is. A pénzt is meg tudom rá adni(13830Ft-ot) Adásvételi szerződésre sincs szükségem (mint írtam, mert Ön azt mondta, hogy így is jó a garancia....) Ezért nem értem, mi lehet a probléma, miért nem lehetek 901. elégedett ügyfél? Üdv!
- nferi90

+Quote Post
B-Viktor
hozzászólás 2011-01-15 00:48
Létrehozva: #8551

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2008-12-30 16:16
Azonosító: 380 254

Tisztelt Moderátor

Egy felhasználó hírdet egy mondjuk 50.000Ft.os terméket ám de 800Ft-os villámárat adott meg, valószínűleg azért hogy kevesebb jutalékot vonjanak le tőle.Gondolom ez így nem teljesen szabályos aukció.Viszont mi lenne a helyzet akkor ha leütném a 800Ft-os villámáron?Visszanyalna a fagyi és köteles lenne nekem eladni?Nem vagyok okos,tudom hogy sokkal többet ér dehát ő adta meg a villámárat vagyis hivatkozhatnék az ő "butaságára"?Gondolom simán annyit mondana hogy nem adja oda annyiért,ne legyek bolond és kész.Ebben az esetben jogos lenne neki a negatív?

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-01-14 19:18
Létrehozva: #8552

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(csupahatos @ 2011-01-14 18:16) *
Tisztelt Moderátor! Egy esetleges csalás esetén mi a teendő? Rendeltem 2 terméket a Vaterán keresztül, több mint 1 hónapja várom, az eladót nem tudom utolérni. A pénzt elutaltam. Az eladónak több mint 70 pozitív eladása volt, ezidáig. Segítségét előre is köszönöm!

Tisztelt csupahatos!

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
csupahatos
hozzászólás 2011-01-14 19:16
Létrehozva: #8553

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-12-08 11:04
Azonosító: 1 412 898

Tisztelt Moderátor! Egy esetleges csalás esetén mi a teendő? Rendeltem 2 terméket a Vaterán keresztül, több mint 1 hónapja várom, az eladót nem tudom utolérni. A pénzt elutaltam. Az eladónak több mint 70 pozitív eladása volt, ezidáig. Segítségét előre is köszönöm!

+Quote Post
mucus42
hozzászólás 2011-01-14 06:28
Létrehozva: #8554

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:47
Azonosító: 18

IDÉZET(zejopy @ 2011-01-13 11:24) *
De ki is próbálhatod. smile.gif
Ha nem lehet, mert korán van, úgysem engedi a rendszer. rolleyes.gif

ohmy.gif Ez nekem miért nem jutott eszembe? Mindjárt megyek és ki is próbálom.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-13 12:24
Létrehozva: #8555

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(mucus42 @ 2011-01-13 11:22) *
good.gif Várok én türelmesen.

De ki is próbálhatod. smile.gif
Ha nem lehet, mert korán van, úgysem engedi a rendszer. rolleyes.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
mucus42
hozzászólás 2011-01-13 12:22
Létrehozva: #8556

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-01-13 09:55) *
Asszem negatívra 7 napot kell várni, de majd jön egy lexikonfejű, aki tutira tudja. laugh.gif

good.gif Várok én türelmesen.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-13 10:55
Létrehozva: #8557

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(mucus42 @ 2011-01-13 09:36) *
Köszönöm tanácsaitokat. Mennyi idő múlva lehet értékelni az ilyen eladót? Biztos megtalálnám, de most lusta vagyok keresgélni.
Ti biztosan csipőből tudjátok ezt:)

Asszem negatívra 7 napot kell várni, de majd jön egy lexikonfejű, aki tutira tudja. laugh.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
mucus42
hozzászólás 2011-01-13 10:36
Létrehozva: #8558

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-01-13 07:33) *
Teljesen igazad van, az a helyes, ha valaki vállalja a tévedéseiért a következményt.
Jogos a negatív. Ha úgy jársz el, ahogy ktibor68 (hogy szólíthatlak? Tibi jó?) javasolt, akkor a bosszúnegatív biztos törölve lesz.
Mégis lehetnél méltányos, de nem akarlak lebeszélni semmiről, mert a saját elképzelésed szerint eljárnod.

Köszönöm tanácsaitokat. Mennyi idő múlva lehet értékelni az ilyen eladót? Biztos megtalálnám, de most lusta vagyok keresgélni.
Ti biztosan csipőből tudjátok ezt:)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-13 09:22
Létrehozva: #8559

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Benz! rolleyes.gif

Ugye hallotta az alant látható szöveget?

IDÉZET(tipitopi @ 2011-01-13 08:14) *
Természetesen.Sőt ,most fogalmazom a részletes értékelésemet. not_i.gif Neki.Bárki is mondja,hogy őt nem érdekli a részletes értékelés,nehezen hihető,hiszen ha szörfözöm ,én is megnézem másokét .Ami,ha szép az áru, ha jók a szöveges értékelések , nem befolyásol ,hogy megvegyem.De a vevők részéről alattomos, nem fair dolognak tartom és minősíti az illetőt .Az életben is ilyen lehet.Elől ....,hátulról belém döf.Simán fekete lista .lesz helyette másik! good2.gif

Szóval nem csak mi páran vagyunk hisztérikusak, (tudom, sosem mondott ilyet thank_you.gif ), más, aki eddig nem mondta el a véleményét, szintén így gondolkodik.
És tudja, hányan vannak, akik nem fórumoznak, de ugyanezt gondolják?
Talán még mindig nem késő megszüntetni ezt a nemszeretem csillagozást, talán az igényesebb eladóikban nem alakult még ki visszavonhatatlan idegrendszeri károsodás. rolleyes.gif
(Tudja, hajlok már, mert roppantmód meggyőző tud lenni, ha akar, de még mindig komoly fenntartásaim vannak a dologgal kapcsolatban. smile.gif)

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-01-13 09:23

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
tipitopi
hozzászólás 2011-01-13 09:14
Létrehozva: #8560

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-01-05 16:59
Azonosító: 1 418 756

Természetesen.Sőt ,most fogalmazom a részletes értékelésemet. not_i.gif Neki.Bárki is mondja,hogy őt nem érdekli a részletes értékelés,nehezen hihető,hiszen ha szörfözöm ,én is megnézem másokét .Ami,ha szép az áru, ha jók a szöveges értékelések , nem befolyásol ,hogy megvegyem.De a vevők részéről alattomos, nem fair dolognak tartom és minősíti az illetőt .Az életben is ilyen lehet.Elől ....,hátulról belém döf.Simán fekete lista .lesz helyette másik! good2.gif

+Quote Post

1324 Oldal V  « < 426 427 428 429 430 > » 
Reply to this topicStart new topic
10 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (10 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-03 06:43