IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1322 Oldal V  « < 426 427 428 429 430 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
anyoca89
hozzászólás 2011-01-11 19:13
Létrehozva: #8541

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-04-24 15:19
Azonosító: 135 281

Az ismerj + oldalon a fizetési feltételekkel lehet olyat megszabni, hogy 1 forintos tételt önmagában nem postázik valaki?
Go to the top of the page

+Quote Post
btschiga
hozzászólás 2011-01-11 18:04
Létrehozva: #8542

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-03-12 15:22
Azonosító: 540 134

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-01-11 14:06) *
Tisztelt olsie!

Amennyiben szabálytalanságot észlel, a terméklapon a szabálytalan aukció szövegre kattintva vagy lejárt aukció esetén a kapcsolatfelvételen keresztül jelezze és a felelős kolléga indokolt, bizonyítható esetben megteszi a szükséges intézkedéseket. Köszönjük!

Tisztelt Vatera, olsie!
VateraBenz javaslatát követve jeleztem a szabálytalan aukciót az Ön által említett Trixyke20 felhasználónál.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-01-11 15:06
Létrehozva: #8543

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(olsie @ 2011-01-11 13:12) *
Üdv! Ajánlom mindenkinek a figyelmébe Trixyke20 aukcióit, 162db 1Ft-minimálár nélküli termék, de akik állandóan túllicitálnak mindenkit: kamuka003, ancika660, zsoltika004, nagydorina031. Mind 0-ás felhasználó, ebből hárman 01/08-án Heves megyében regisztráltak, mindegyiknek több licitje van az említett eladó termékein (általában védett ajánlat), de egymásra, keresztben sosem licitálnak. Csak nekem furcsa? üdv, olsie

Tisztelt olsie!

Amennyiben szabálytalanságot észlel, a terméklapon a szabálytalan aukció szövegre kattintva vagy lejárt aukció esetén a kapcsolatfelvételen keresztül jelezze és a felelős kolléga indokolt, bizonyítható esetben megteszi a szükséges intézkedéseket. Köszönjük!

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
olsie
hozzászólás 2011-01-11 14:12
Létrehozva: #8544

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-22 22:54
Azonosító: 14 689

Üdv! Ajánlom mindenkinek a figyelmébe Trixyke20 aukcióit, 162db 1Ft-minimálár nélküli termék, de akik állandóan túllicitálnak mindenkit: kamuka003, ancika660, zsoltika004, nagydorina031. Mind 0-ás felhasználó, ebből hárman 01/08-án Heves megyében regisztráltak, mindegyiknek több licitje van az említett eladó termékein (általában védett ajánlat), de egymásra, keresztben sosem licitálnak. Csak nekem furcsa? üdv, olsie

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-01-11 09:52
Létrehozva: #8545

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(lune07 @ 2011-01-10 22:34) *
...
Azt szeretném megtudni, hogy ilyet csinálhatnak büntetlenül a másikkal emberek? Nekem anyagi kárt okozott, lecsapott egy tényleges vevőt a kezemről, s végén nem vásárolta meg az árut, sőt letagadja.

Volna rá lehetőség, hogy kitiltsák innen, hogy mások ne járjanak így?

S arra van-e lehetőség, hogy a másik vevőé legyen 15e Ft-ért az aukció tárgya, aki előtte licitált?

Várom válaszukat:
lune07

Tisztelt lune07!

A Polgári Törvénykönyv a szerződés létrejöttéről szóló, 211. § értelmében, aki szerződés kötésére ajánlatot tesz, ajánlatához kötve marad az online aukciós értékesítés jellegéből kifolyólag. A törvény értelmében tehát, az a vevő, aki a vatera.hu oldalon ajánlatot tesz, vagyis licitál, az a licittől a későbbiekben nem állhat el, az ajánlati kötöttség kizárása nem lehetséges.
Az eladóknak a vatera.hu oldalra feltett ajánlataik szerződéskötési nyilatkozatnak minősülnek, vagyis az ettől való elállás sem lehetséges. Az aukció lezárását követően a szerződéskötés automatikusan létrejön, és a szerződésben foglaltakat mind a vevő, mind az eladó köteles teljesíteni és betartani, vagyis az eladó köteles a felkínált terméket a kialakult áron a vevőnek eladni, a vevő pedig köteles a terméket ezen az áron megvenni. Ezeknek a jogoknak esetleges szerződésszegés esetén polgári peres eljárás során lehet érvényt szerezni.

A másik licitálónak felajánlhatja a terméket a második lehetőség opció használatával.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Aramir_1975
hozzászólás 2011-01-11 02:34
Létrehozva: #8546

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-30 04:37
Azonosító: 1 417 728

IDÉZET(lune07 @ 2011-01-10 22:34) *

S arra van-e lehetőség, hogy a másik vevőé legyen 15e Ft-ért az aukció tárgya, aki előtte licitált?

Volna, ha nem semlegeseket adnának egyesek a negatív helyett sad.gif
A személyes menüdben az eladás menüben van egy olyan, hogy "Második lehetőség", ott feltudod ajánlani a terméket a 2. licitálónak, ha még mindíg kell neki, akkor szerencséd van.

IDÉZET(joran @ 2011-01-10 18:36) *
Tisztelt VateraBenz!

Miért van lehetősége egy inaktív felhasználónak az aukciói végigfuttatására, az összes aukcióján eladott termékek után a pénzt felvenni, majd ezután felszívódni? Ha egyszer már inaktív, mért nem zárható ki azonnal, hogy több felhasználót már ne csapjon be?Üdv.

Szerintem csak egy olyan eladót láttál, akit átmenetileg inaktíváltak (asszem 3 napra szokták) valamilyen szabálytalanság miatt, ettől még nem biztos, hogy lefog lépni a vevők pénzével.

+Quote Post
lune07
hozzászólás 2011-01-10 23:34
Létrehozva: #8547

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-07-09 15:04
Azonosító: 16 140

A napokban feltettem 1 Ft-os aukcióra egy Sony tv-t. 25 licit lett a végeredmény, 100Ft-os licitlépcsővel. Az utolsó előtti licit 15000Ft volt, egy teljes jogú felhasználó licitált, 78 eladással, negatív visszajelzés nélkül. Ezután az utolsó percekben egy nem teljes jogú felhasználó (piros színű felhasználó névvel) 9 vásárlással, ebből 2 negatív, és 2 semleges, rálicitált a termékre 100 Ft-tal, és így ő nyerte meg. Irtam neki emailt, hogy mikor kívánja átvenni a megnyert Tv-t tőlem, s visszaírt, hogy milyen tv-t? ...
Emlékeztettem rá print screen-nel készített képek, email rendelésmásolat elküldésével, hogy milyet, ezt közzé teszem:

ELADOTT TÉTELEK:
Termék neve: Sony 72cm Trinitron 100Hz Digital Plus TV
Termék kódja: 1436597217
Termék linkje: http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=1436597217
Ár/db: 15 100 Ft
Vevő: harvey82

Erre visszaírja:

Szia nem tudom én a vaterán számitógép alkatrészekre szoktam licitálni,televiziom van,igy nem tudom hogy ez most mi_

Erre emlékeztettem rá szintén print screen-nel készített licit lista másolattal, hogy 3x is licitált a termékre.
1x 4600Ft-ot
1x 5100Ft-ot
s a végén pedig 15100Ft-ot tett a termékre.
Visszaírt:

"Szia én nem tudom de tényleg nem licitáltam."

Erre írtam neki még egy levelet, hogy akkor ez ki, s elküldtem neki mégegyszer a licit listáról készített print scree-es fotómat.
Azóta nem válaszolt.

Azt szeretném megtudni, hogy ilyet csinálhatnak büntetlenül a másikkal emberek? Nekem anyagi kárt okozott, lecsapott egy tényleges vevőt a kezemről, s végén nem vásárolta meg az árut, sőt letagadja.

Várom válaszukat:
lune07

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-01-10 21:42
Létrehozva: #8548

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(joran @ 2011-01-10 18:36) *
Tisztelt VateraBenz!

Miért van lehetősége egy inaktív felhasználónak az aukciói végigfuttatására, az összes aukcióján eladott termékek után a pénzt felvenni, majd ezután felszívódni? Ha egyszer már inaktív, mért nem zárható ki azonnal, hogy több felhasználót már ne csapjon be?Üdv.

Tisztelt joran!

Nincs ilyen lehetőség, valamit félreértett.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
joran
hozzászólás 2011-01-10 19:36
Létrehozva: #8549

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-04-23 21:25
Azonosító: 6 707

Tisztelt VateraBenz!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-01-09 22:03
Létrehozva: #8550

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(shila5 @ 2011-01-09 19:03) *
Értem és ezzel nagyjából tisztában is voltam, ellenben egy levél, ami nem a Vatera véleményét tükrözi, hanem csak az van benne, hogy a vevő elégedetlen volt az adásvétellel és erről csak tájékoztatja a feleket - nem hiszem, hogy ez ellenkezne az ÁFF-fel vagy bármi egyébbel.

Ha elégedetlen volt az adásvétellel, akkor azt önnek kell közölnie a partnerével.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
shila5
hozzászólás 2011-01-09 20:03
Létrehozva: #8551

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-01-09 13:52
Azonosító: 1 419 355

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-01-09 18:45) *
A Vatera az aukció zárása után nem vett részt az adásvételben, ezért nem áll módjában véleményt formálni a leírtakról és eldönteni az egyes felhasználók vélt vagy valós igazát.

A Vatera ÁFF 4. pontjában további fontos információk találhatók: http://img.vatera.hu/license/main.html

Értem és ezzel nagyjából tisztában is voltam, ellenben egy levél, ami nem a Vatera véleményét tükrözi, hanem csak az van benne, hogy a vevő elégedetlen volt az adásvétellel és erről csak tájékoztatja a feleket - nem hiszem, hogy ez ellenkezne az ÁFF-fel vagy bármi egyébbel.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-01-09 19:45
Létrehozva: #8552

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(shila5 @ 2011-01-09 18:24) *
Mert engem nem vesz komolyan az eladó, az meg valamennyire hivatalos lenne, ha a Vatera is állást foglalna az ügyben vagy legalább annyit írna neki is és nekem is, hogy intézzük el egymás között. Legalább látná, hogy valami folyamatban van.

Amúgy ha beidézném a levélváltásainkat elképedne mindenki, hogy milyen emberek vannak.....

A Vatera az aukció zárása után nem vett részt az adásvételben, ezért nem áll módjában véleményt formálni a leírtakról és eldönteni az egyes felhasználók vélt vagy valós igazát.

A Vatera ÁFF 4. pontjában további fontos információk találhatók: http://img.vatera.hu/license/main.html

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
shila5
hozzászólás 2011-01-09 19:24
Létrehozva: #8553

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-01-09 18:19) *
A Vatera miért küldjön levelet?

Mert engem nem vesz komolyan az eladó, az meg valamennyire hivatalos lenne, ha a Vatera is állást foglalna az ügyben vagy legalább annyit írna neki is és nekem is, hogy intézzük el egymás között. Legalább látná, hogy valami folyamatban van.

Amúgy ha beidézném a levélváltásainkat elképedne mindenki, hogy milyen emberek vannak.....

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-09 19:21
Létrehozva: #8554

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(shila5 @ 2011-01-09 18:10) *
Kedves VateraBenz!

Ez így nagyon szépen hangzik, de amíg nincs az megoldva, hogy ilyen esetekben a Vatera küldjön egy levelet az eladónak, addig nagyjából értelmetlen az egész.
Én nyilván nem fogok pert indítani 3500 Ft miatt, pedig hiányzik az összeg.

shila5

Szerinted egy Vatera által küldött levélnek mekkora értelme lenne? Semmi. Mint ahogy az értékelésekre való felszólításoknak, a hírleveleknek, és a többi ilyesminek sincs. Az összevonás előtt küldtek levelet, azt hiszem kettőt is. Mégis mindenki ide jött csodálkozni az összevonás utáni változások miatt. Egyszerűen nem olvassák el az emberek. Legalábbis többségük. Na és ha mégis elolvassa? Egy ilyen levélnek valamilyen szankciót kellene kilátásba helyezni, de a Vatera nem hatóság, nem szankcionálhat.

(VillámBenz smile.gif)

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-01-09 19:21

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-01-09 19:19
Létrehozva: #8555

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(shila5 @ 2011-01-09 18:10) *
Kedves VateraBenz!

Ez így nagyon szépen hangzik, de amíg nincs az megoldva, hogy ilyen esetekben a Vatera küldjön egy levelet az eladónak, addig nagyjából értelmetlen az egész.

shila5

A Vatera miért küldjön levelet?

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
shila5
hozzászólás 2011-01-09 19:10
Létrehozva: #8556

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-01-09 14:35) *
Tisztelt shila5!

Ismereteink szerint a szerződés semmis, amennyiben nem a valóságnak megfelelő lényegi információk alapján köttetett. Más kérdés, hogy az eladó lehet jóhiszemű (azaz nem tudott ezekről) vagy rosszhiszemű (ha tudott róla), de ez a szerződés semmisségét nem befolyásolja. Az eladó felet ilyenkor terheli a visszavételi kötelezettség, a PTK alapján. Az ilyen típusú jogérvényesítésre a felek megállapodása alapján, vagy ennek hiányában azonban polgári perben, a bíróságokon keresztül van lehetőség. Amennyiben felmerül a rosszhiszeműség gyanúja, a rendőrség állampolgári jelzés alapján indíthat vizsgálatot is. Ez a polgári pertől független folyamat. A fentiek természetesen a Vatera.hu Kft. saját jogértelmezését tükrözik, és semmilyen módon nem jelentenek a bírói vagy rendőrségi úton alkotott jogértelmezést.

Kedves VateraBenz!

shila5

+Quote Post
monszun73
hozzászólás 2011-01-09 15:59
Létrehozva: #8557

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-14 22:06
Azonosító: 703 625

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-01-09 14:35) *
Tisztelt monszun73!

Tisztelt VateraBenz!

Megtörtént, köszönöm!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-01-09 15:35
Létrehozva: #8558

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(shila5 @ 2011-01-09 13:04) *
...
Mit tudok tenni? Nem tudom használni a készüléket és nincs arcom ilyen állapotban eladni sem...

Tisztelt shila5!

Ismereteink szerint a szerződés semmis, amennyiben nem a valóságnak megfelelő lényegi információk alapján köttetett. Más kérdés, hogy az eladó lehet jóhiszemű (azaz nem tudott ezekről) vagy rosszhiszemű (ha tudott róla), de ez a szerződés semmisségét nem befolyásolja. Az eladó felet ilyenkor terheli a visszavételi kötelezettség, a PTK alapján. Az ilyen típusú jogérvényesítésre a felek megállapodása alapján, vagy ennek hiányában azonban polgári perben, a bíróságokon keresztül van lehetőség. Amennyiben felmerül a rosszhiszeműség gyanúja, a rendőrség állampolgári jelzés alapján indíthat vizsgálatot is. Ez a polgári pertől független folyamat. A fentiek természetesen a Vatera.hu Kft. saját jogértelmezését tükrözik, és semmilyen módon nem jelentenek a bírói vagy rendőrségi úton alkotott jogértelmezést.

IDÉZET(vrobi911 @ 2011-01-09 13:58) *
...Talán bizonyos számú negatív értékelés felett ki kellene zárni őket a kereskedésből.

Tisztelt vrobi911!

Pontosan így működik a rendszer.

IDÉZET(monszun73 @ 2011-01-09 14:16) *
Tisztelt Vaterázók!

A véleményeteket kérném.
...

Tisztelt monszun73!

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
monszun73
hozzászólás 2011-01-09 15:16
Létrehozva: #8559

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-14 22:06
Azonosító: 703 625

Tisztelt Vaterázók!

A véleményeteket kérném.
Meg van hirdetve egy telefon.
A képen jól láthatóan egy márkás telefon képe van.
Szeretnék egy ilyen telefont, sajnos más nem is hirdet ilyen tipust.
A kérdések és válaszoknál van egy beírása, mely szerint nem olyan tipusú készülékről van szó, mint a képen.
Rákérdeztem, hogy akkor most ez másolat, mert a képen eredeti van.
Erre, biztos, ami biztos, válaszolás nélkül kitiltott a licitálásból, és üzenetküldésből.
Gondoltam naivan, lehet, hogy csak véletlen volt a kitiltás, párom, az Ő felhasználónevével, de megjelölve az én felhasználónevemet, megkérdezte, hogy véletlenül tiltott-e ki, vagy azért, mert megkérdeztem, másolat-e a termék?
A válasz: kitörölte mindkettőnk beírásait!
Természetesen elmentettem a hozzászólásainkat, ami bizonyítja, hogy sem kekeckedő, sem bántó hangnem nem volt az üzeneteinkben!
Azért, mert az eladó több száz adásvételen túl van, és Profi eladó, Ő mindent megtehet?
Nem vagyok csaló, hogy ki kelljen tiltani bárhonnan is!
Ha az lett volna a válasza, hogy nem eredeti, akkor sem hiszem, hogy bármi gond lenne, maximum eldöntöm, megéri-e így is nekem?
Az egy másik dolog, etikus-e más termék képét feltenni?

+Quote Post
vrobi911
hozzászólás 2011-01-09 14:58
Létrehozva: #8560

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-01-09 14:45
Azonosító: 1 419 362

Egy "hiraton" nevű felhasználóra szeretném felhívni a figyelmét mindenkinek. Műszaki cikkeket árul és én rendesen megjártam vele. Rám sózott egy működésképtelen szünetmentes tápegységet amit kifogástalan állapotúnak hirdetett, aztán még ő minősít le engem, hogy nem utaltam időben a pénzt, meg hasonlók. Többször meg kellett keresni, hogy egyáltalán közölje a számlaszámát aztán két hét alatt bírta elküldeni a terméket. A telefont másodszorra már nem vette fel. A visszavételtől teljesen elzárkózott. Való igaz felajánlott cserét, de ebbe már nem akartam belemenni, mert közben megnéztem az adatlapját és több mint húsz negatív értékelést kapott. Ez azért jelent valamit.
Nem tudom hogy lehetne kiszűrni az ilyen csalókat. Talán bizonyos számú negatív értékelés felett ki kellene zárni őket a kereskedésből.

+Quote Post

1322 Oldal V  « < 426 427 428 429 430 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (3 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-08-01 05:45