IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1321 Oldal V  « < 426 427 428 429 430 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
monszun73
hozzászólás 2011-01-09 15:59
Létrehozva: #8541

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-14 22:06
Azonosító: 703 625

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-01-09 14:35) *
Tisztelt monszun73!

Amennyiben szabálytalanságot észlel, a terméklapon a szabálytalan aukció szövegre kattintva vagy lejárt aukció esetén a kapcsolatfelvételen keresztül jelezze és a felelős kolléga indokolt, bizonyítható esetben megteszi a szükséges intézkedéseket. Köszönjük!

Tisztelt VateraBenz!

Megtörtént, köszönöm!
Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-01-09 15:35
Létrehozva: #8542

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(shila5 @ 2011-01-09 13:04) *
...
Mit tudok tenni? Nem tudom használni a készüléket és nincs arcom ilyen állapotban eladni sem...

Tisztelt shila5!

Ismereteink szerint a szerződés semmis, amennyiben nem a valóságnak megfelelő lényegi információk alapján köttetett. Más kérdés, hogy az eladó lehet jóhiszemű (azaz nem tudott ezekről) vagy rosszhiszemű (ha tudott róla), de ez a szerződés semmisségét nem befolyásolja. Az eladó felet ilyenkor terheli a visszavételi kötelezettség, a PTK alapján. Az ilyen típusú jogérvényesítésre a felek megállapodása alapján, vagy ennek hiányában azonban polgári perben, a bíróságokon keresztül van lehetőség. Amennyiben felmerül a rosszhiszeműség gyanúja, a rendőrség állampolgári jelzés alapján indíthat vizsgálatot is. Ez a polgári pertől független folyamat. A fentiek természetesen a Vatera.hu Kft. saját jogértelmezését tükrözik, és semmilyen módon nem jelentenek a bírói vagy rendőrségi úton alkotott jogértelmezést.

IDÉZET(vrobi911 @ 2011-01-09 13:58) *
...Talán bizonyos számú negatív értékelés felett ki kellene zárni őket a kereskedésből.

Tisztelt vrobi911!

Pontosan így működik a rendszer.

IDÉZET(monszun73 @ 2011-01-09 14:16) *
Tisztelt Vaterázók!

A véleményeteket kérném.
...

Tisztelt monszun73!

Amennyiben szabálytalanságot észlel, a terméklapon a szabálytalan aukció szövegre kattintva vagy lejárt aukció esetén a kapcsolatfelvételen keresztül jelezze és a felelős kolléga indokolt, bizonyítható esetben megteszi a szükséges intézkedéseket. Köszönjük!

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
monszun73
hozzászólás 2011-01-09 15:16
Létrehozva: #8543

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-14 22:06
Azonosító: 703 625

Tisztelt Vaterázók!

A véleményeteket kérném.
Meg van hirdetve egy telefon.
A képen jól láthatóan egy márkás telefon képe van.
Szeretnék egy ilyen telefont, sajnos más nem is hirdet ilyen tipust.
A kérdések és válaszoknál van egy beírása, mely szerint nem olyan tipusú készülékről van szó, mint a képen.
Rákérdeztem, hogy akkor most ez másolat, mert a képen eredeti van.
Erre, biztos, ami biztos, válaszolás nélkül kitiltott a licitálásból, és üzenetküldésből.
Gondoltam naivan, lehet, hogy csak véletlen volt a kitiltás, párom, az Ő felhasználónevével, de megjelölve az én felhasználónevemet, megkérdezte, hogy véletlenül tiltott-e ki, vagy azért, mert megkérdeztem, másolat-e a termék?
A válasz: kitörölte mindkettőnk beírásait!
Természetesen elmentettem a hozzászólásainkat, ami bizonyítja, hogy sem kekeckedő, sem bántó hangnem nem volt az üzeneteinkben!
Azért, mert az eladó több száz adásvételen túl van, és Profi eladó, Ő mindent megtehet?
Nem vagyok csaló, hogy ki kelljen tiltani bárhonnan is!
Ha az lett volna a válasza, hogy nem eredeti, akkor sem hiszem, hogy bármi gond lenne, maximum eldöntöm, megéri-e így is nekem?
Az egy másik dolog, etikus-e más termék képét feltenni?

+Quote Post
vrobi911
hozzászólás 2011-01-09 14:58
Létrehozva: #8544

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-01-09 14:45
Azonosító: 1 419 362

Egy "hiraton" nevű felhasználóra szeretném felhívni a figyelmét mindenkinek. Műszaki cikkeket árul és én rendesen megjártam vele. Rám sózott egy működésképtelen szünetmentes tápegységet amit kifogástalan állapotúnak hirdetett, aztán még ő minősít le engem, hogy nem utaltam időben a pénzt, meg hasonlók. Többször meg kellett keresni, hogy egyáltalán közölje a számlaszámát aztán két hét alatt bírta elküldeni a terméket. A telefont másodszorra már nem vette fel. A visszavételtől teljesen elzárkózott. Való igaz felajánlott cserét, de ebbe már nem akartam belemenni, mert közben megnéztem az adatlapját és több mint húsz negatív értékelést kapott. Ez azért jelent valamit.
Nem tudom hogy lehetne kiszűrni az ilyen csalókat. Talán bizonyos számú negatív értékelés felett ki kellene zárni őket a kereskedésből.

+Quote Post
shila5
hozzászólás 2011-01-09 14:04
Létrehozva: #8545

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-01-09 13:52
Azonosító: 1 419 355

Sziasztok!
Egy olyan problémám van, hogy megvettem a következő tételt:
TOMY bébiőr
Egy dolgot kérdeztem az eladótól, válaszolt is rá , ésmivel a termék szerinte rendelkezett a kérdéses funkcióval meg is vettem.
Megérkezett a bébiőr és természetesen nem tudta azt a funkciót, ezen kívül nem volt újszerű, valamint a tápokat csak angliában tudnám használni.
A ráadás, hogy 3 méternél távolabb kerülve recseg a vevőkészülék....egyszóval használhatatlan.
Azonnal jeleztem az eladónak a problémákat. (Telefonon nem tudtamvele beszélni,mert érdekes módon megszakadt a vonal, miközben ecseteltem a problémákat és többet nem tudtam felhívni rajta).
Teljesen elzárkózik a visszavételtől, szerinte a készülék jó és használható, úgyhogy inkább használjam, ráadásulő soha nem vesz vissza semmit.
Arról már ne is beszéljünk, hogy majdnem 2000 Ft-ot buknék a postaköltségen akkor is, ha visszautalná a vételárat.
Mit tudok tenni? Nem tudom használni a készüléket és nincs arcom ilyen állapotban eladni sem...

+Quote Post
foldgomb70
hozzászólás 2011-01-09 12:33
Létrehozva: #8546

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-02-22 01:00
Azonosító: 1 016 287

IDÉZET(szmagika @ 2011-01-08 21:54) *
Sziasztok! Rutinos Vaterások segítségét szeretném kérni. Vásároltam 3 XL-esnek hirdetett farmernadrágot, amiből 1 db sajnos XS-es, vagyis olyan kis méretű, hogy nem tudom, használni. Postai átvétel után jeleztem az eladónak, aki azt ígérte, hogy átutalja nekem az 1 farmerra eső vételárat + a postaköltséget. Aztán írt nekem, hogy a postaköltség engem illet, ezért csak a vételárat küldi. Ez valóban így van? Nem a nadrág "nem tetszéséről" van szó, hanem arról, hogy átvert a termékleírással. Akkor is én fizessem meg a postaköltséget? Köszi, ha írtok véleményt: Ágnes

Szia!
Szerintem vetesd vissza a terméket, mert rossz volt a termékleírás.

--------------------
Ami áll, az nem biztos, hogy nyugalomban van...

+Quote Post
szmagika
hozzászólás 2011-01-08 22:54
Létrehozva: #8547

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2011-01-08 22:41
Azonosító: 1 419 287

Sziasztok! Rutinos Vaterások segítségét szeretném kérni. Vásároltam 3 XL-esnek hirdetett farmernadrágot, amiből 1 db sajnos XS-es, vagyis olyan kis méretű, hogy nem tudom, használni. Postai átvétel után jeleztem az eladónak, aki azt ígérte, hogy átutalja nekem az 1 farmerra eső vételárat + a postaköltséget. Aztán írt nekem, hogy a postaköltség engem illet, ezért csak a vételárat küldi. Ez valóban így van? Nem a nadrág "nem tetszéséről" van szó, hanem arról, hogy átvert a termékleírással. Akkor is én fizessem meg a postaköltséget? Köszi, ha írtok véleményt: Ágnes

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-08 22:21
Létrehozva: #8548

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(foldgomb70 @ 2011-01-08 21:09) *
Azon a címen nincs!

Ez az az eset, amikor hagyom a megértést. 1 levél (!!) megírni benne, hogy mikori határidőre kéred a pénzt, ha nem érkezik meg, negatívval zárod az adásvételt. Írd meg azt is, hogy ez Vaterás pályafutásának a végét fogja jelenteni. JA, és mindez a biztonsag@vatera.com-ra is.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
foldgomb70
hozzászólás 2011-01-08 22:09
Létrehozva: #8549

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-01-08 20:46) *
Nekem is két nevem van. Egy vezeték és egy kereszt. biggrin.gif (Sőt két kereszt, de a másodikat utálom)
Na jó, viccet félre. Amire a postázást kérte, arra keress rá a telefonkönyvben.

Azon a címen nincs!

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-08 21:46
Létrehozva: #8550

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(foldgomb70 @ 2011-01-08 20:43) *
Hú az anyját neki. Most nézem 2 neve van! 1 amit a Vatera küldött meg másik amin a postázást kérte. Felhívtam és nem ő volt a telefonnál, egy idős bácsi szólt bele, nem is ismernek ilyen személyekett. Most mit tegyek? Írtam neki de nem tudom jön-e válasz.

Nekem is két nevem van. Egy vezeték és egy kereszt. biggrin.gif (Sőt két kereszt, de a másodikat utálom)
Na jó, viccet félre. Amire a postázást kérte, arra keress rá a telefonkönyvben.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
foldgomb70
hozzászólás 2011-01-08 21:43
Létrehozva: #8551

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-01-08 20:39) *
Én várnék. Amíg kommunikál, addig várok. Aztán, ha érzem, hogy elkezd hülyére venni, akkor is várok. És egyre pipább leszek. Magamban. Gyűlik, gyűlik a feszültség, de mentegetem magamban, és a két érzés között hányódom. Tudom, azt hiszi tollas a hátam, de megpróbálok neki enyhítő körülményeket találni. És egyszer elfogy a türelmem. Akkor megy a nega. Először határidő megszabása, arra kicsit még ráhagyok, és ha nem jön meg, akkor beírom. De akkor már lehozhatná a csillagokat is az égről. Akkor már nem áll meg.
(Ilyen vagyok a valóságban is. Nagyon sokáig hagyom magam hülyére venni, pedig tudom mindjárt az elején, de valamiért ráhagyok, hátha megjön az esze. És egyszer elérkezik az a lélektani határ, ahonnan nincs visszaút, csinálhat bármit, előttem nem ember többé. Nem köpöm le, vagy ilyesmi, csak átkerül egy másik kasztba. Nem egyenrangú fél.)
De szerintem a negatív adásának ez a legfárasztóbb, legstresszesebb módja, amit én csinálok. Sokkal gépiesebben kellene intézni a dolgot. biggrin.gif

Hú az anyját neki. Most nézem 2 neve van! 1 amit a Vatera küldött meg másik amin a postázást kérte. Felhívtam és nem ő volt a telefonnál, egy idős bácsi szólt bele, nem is ismernek ilyen személyekett. Most mit tegyek? Írtam neki de nem tudom jön-e válasz.

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-08 21:39
Létrehozva: #8552

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(foldgomb70 @ 2011-01-08 20:26) *
Te mit tennél a helyemben? csak az utolsó + értékelés is bizonyíték erre (lásd vásárolt termék)

Én várnék. Amíg kommunikál, addig várok. Aztán, ha érzem, hogy elkezd hülyére venni, akkor is várok. És egyre pipább leszek. Magamban. Gyűlik, gyűlik a feszültség, de mentegetem magamban, és a két érzés között hányódom. Tudom, azt hiszi tollas a hátam, de megpróbálok neki enyhítő körülményeket találni. És egyszer elfogy a türelmem. Akkor megy a nega. Először határidő megszabása, arra kicsit még ráhagyok, és ha nem jön meg, akkor beírom. De akkor már lehozhatná a csillagokat is az égről. Akkor már nem áll meg.
(Ilyen vagyok a valóságban is. Nagyon sokáig hagyom magam hülyére venni, pedig tudom mindjárt az elején, de valamiért ráhagyok, hátha megjön az esze. És egyszer elérkezik az a lélektani határ, ahonnan nincs visszaút, csinálhat bármit, előttem nem ember többé. Nem köpöm le, vagy ilyesmi, csak átkerül egy másik kasztba. Nem egyenrangú fél.)
De szerintem a negatív adásának ez a legfárasztóbb, legstresszesebb módja, amit én csinálok. Sokkal gépiesebben kellene intézni a dolgot. biggrin.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
foldgomb70
hozzászólás 2011-01-08 21:26
Létrehozva: #8553

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-01-08 20:24) *
Nagyon méltányos vagy vele. Talán meg is éri. Néha jó a tolerancia, néha nem. Majd elválik. smile.gif

Te mit tennél a helyemben? csak az utolsó + értékelés is bizonyíték erre (lásd vásárolt termék)

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-08 21:24
Létrehozva: #8554

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(foldgomb70 @ 2011-01-08 20:20) *
Nem leszek gonosz, mert nem célom, Őróla tudom hogy nem akarattal nem fizetett. Hisz velem is előfordult, már egyszer, hogy vártam a terméket és még meg is kérdeztem mikor kapom, mikor közölte velem az eladó, hogy még nem is fizettem. Van ilyen. Fizetésig várok és + 1 hét ennyi haladékot kapott a tavalyi licitére.

Nagyon méltányos vagy vele. Talán meg is éri. Néha jó a tolerancia, néha nem. Majd elválik. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
foldgomb70
hozzászólás 2011-01-08 21:20
Létrehozva: #8555

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-01-08 19:57) *
laugh.gif NA most döntsd el hamar, hogy empatikus leszel-e, vagy megröpteted. biggrin.gif

Nem leszek gonosz, mert nem célom, Őróla tudom hogy nem akarattal nem fizetett. Hisz velem is előfordult, már egyszer, hogy vártam a terméket és még meg is kérdeztem mikor kapom, mikor közölte velem az eladó, hogy még nem is fizettem. Van ilyen. Fizetésig várok és + 1 hét ennyi haladékot kapott a tavalyi licitére.

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-08 20:57
Létrehozva: #8556

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(foldgomb70 @ 2011-01-08 19:54) *
Nem hinném! Tőlem is vásárolt, csak még nem adtam meg neki a negatívot. Várok, még, mert kicsit szétszórt szegény, és fel is hívott, de ígéretet nem tett a fizetésre.... sad.gif

laugh.gif NA most döntsd el hamar, hogy empatikus leszel-e, vagy megröpteted. biggrin.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
foldgomb70
hozzászólás 2011-01-08 20:54
Létrehozva: #8557

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-01-08 19:39) *
Ezt benézted. Nem érett meg.

Nem hinném! Tőlem is vásárolt, csak még nem adtam meg neki a negatívot. Várok, még, mert kicsit szétszórt szegény, és fel is hívott, de ígéretet nem tett a fizetésre.... sad.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-08 20:39
Létrehozva: #8558

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(foldgomb70 @ 2011-01-08 19:37) *
00joco felhasználó is megérett a távozásra... director.gif

Ezt benézted. Nem érett meg.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
foldgomb70
hozzászólás 2011-01-08 20:37
Létrehozva: #8559

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

00joco felhasználó is megérett a távozásra... director.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-08 20:04
Létrehozva: #8560

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-01-08 18:44) *
Már nem.

Kézcsókolom. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1321 Oldal V  « < 426 427 428 429 430 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-07-25 05:37