IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1338 Oldal V  « < 426 427 428 429 430 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
kocos200
hozzászólás 2011-02-10 07:42
Létrehozva: #8541

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-01-14 07:39
Azonosító: 1 420 265

IDÉZET(ktibor68 @ 2011-02-10 07:36) *
Keresd E-mailbe , nem írtad mikor vette meg , várjál 1 hetet , ha akkor sem jelentkezik írsz egy utolsó felszólító levelet neki azt elküldöd a Vateranak is biztonsag@vatera.com , ha semlegest vagy negatívot adsz akkor nem kell jutalékot fizetned.

Igen de én nem akartam tovább hirdetni mert ha nem kell el vasárnapig eladtam volna ott helyben másnak aki nem a veterán van ilyenkor mi a helyzet? 1 napot volt fent és tegnap le is ütötte de vannak róla jó értékelések azokat a személyeket nem lehet fel keresni mert a telefonszámán nincs is előfizető
kocos200
Go to the top of the page

+Quote Post
ktibor68
hozzászólás 2011-02-10 07:36
Létrehozva: #8542

Fórumozó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2010-07-07 11:35
Azonosító: 1 249 027

IDÉZET(kocos200 @ 2011-02-10 07:25) *
Sziasztok !
szeretnék érdeklődni ,hogy ha valaki leütött egy terméket de a telefonszáma nem jól jelent meg és ö nem is keres olyankor mi a teendő? mert nem szeretnék úgy jutalékot fizetni utána ,hogy el sem adtam unsure.gif
Köszönöm Kocs200!

Keresd E-mailbe , nem írtad mikor vette meg , várjál 1 hetet , ha akkor sem jelentkezik írsz egy utolsó felszólító levelet neki azt elküldöd a Vateranak is biztonsag@vatera.com , ha semlegest vagy negatívot adsz akkor nem kell jutalékot fizetned.

+Quote Post
kocos200
hozzászólás 2011-02-10 07:25
Létrehozva: #8543

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-01-14 07:39
Azonosító: 1 420 265

Sziasztok !
szeretnék érdeklődni ,hogy ha valaki leütött egy terméket de a telefonszáma nem jól jelent meg és ö nem is keres olyankor mi a teendő? mert nem szeretnék úgy jutalékot fizetni utána ,hogy el sem adtam unsure.gif
Köszönöm Kocs200!

+Quote Post
ktibor68
hozzászólás 2011-02-10 07:07
Létrehozva: #8544

Fórumozó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2010-07-07 11:35
Azonosító: 1 249 027

Benz : Köteles vagyok vissza venni olyan árut amit a vevő meg vett de vissza szeretné küldeni azért mert nem jó a monitorjához, nem monitorhoz való tápegységet vett ha nem univerzális Laptop töltőt ezt e termék lapon nem kérdezte http://www.vatera.hu/univerzalis_laptop_no...1438423222.html ez tudható hogy a ez a töltő ilyenre nem alkalmas csak ez olcsóbb mint a monitorhoz való tápégység

A hozzászólást -ktibor68- szerkesztette a következő időpontban: 2011-02-10 07:09

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-02-09 19:59
Létrehozva: #8545

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(taas @ 2011-02-09 16:16) *
..... Ha már nagyon kapargatjuk az értékeléseket, negám nincs, csak ez az 1, de a 2 semlegesem is jogtalan. .....

Ja, az első 3 semlegesem azért volt, mert nem tudtam akkor még, hogy a vevő adhat pozitívat is. De már mindegy. smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
taas
hozzászólás 2011-02-09 16:16
Létrehozva: #8546

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-09-21 17:01
Azonosító: 193 414

IDÉZET(zejopy @ 2011-02-09 11:34) *
Úgy adott negát, hogy vissza sem küldte a pénzt? Nem tudom, visszamenőleg mennyire régi dolgokat törölnek, de mindenképpen kell levelezéssel, ezzel-azzal bizonyítani az igazadat.
Ha ezek megvannak, akkor szerintem megpróbálhatod, hátha sikerül, ha viszont már törölted őket, akkor nem is érdmes nekiállni. smile.gif

Lehet, hogy még megvan a levelezés, de szerintem hagyom a dolgot. Nem hiszem, hogy különösebben számít a többi értékelésemhez viszonyítva. Ha már nagyon kapargatjuk az értékeléseket, negám nincs, csak ez az 1, de a 2 semlegesem is jogtalan. Egyszer az eladót nem tudtam sehogy sem rávenni, hogy eladja a licitált tereméket, mert eltűnt, és kaptam egy semlegest, amiben technikai okokra hivatkozott. A másik esetben meg a vásárlómat nem tudtam rávenni, hogy fizesse ki amit megvett. Bár minden nap belépett a piactérre azokban a hetekben (!) amíg várakoztam rá, ezt írta a drága ember:
Semleges vélemény: Aki dolgozik annak nincs ideje mindíg az internett előtt űlni, néha úgy jön össze az élet, hogy nem
tudjuk megoldani úgy ahogy szeretnénk. Ez is egy ilyen eset volt sajnos.

Mondjuk ezen csak röhögtem, mert azon túl, hogy nem tud helyesen írni, még füllent is.... háááát bizony, esendő az ember, még ha vaterás, akkor is. smile.gif

Még egyszer, köszi a tippet.

taas

IDÉZET(tjocii @ 2011-02-09 16:00) *
sad.gif ajánlott műszaki cikkek esetén valami minimális " garanciát" kérni , így részben ez kikerülhető .

Ebben teljesen igazad van, természetesnek vettem, hogy ha bármi probléma merülne fel közvetlenül a kézhezvételkor, akkor azt korrekt, becsületes emberekhez méltóan tudjuk orvosolni. Ahogy velem is előfordult egyszer, hogy egy műszaki cikk esetében egy olyan, a működést általánosan nem befolyásoló funkció nem működött, amit én valóban nem próbáltam ki, mert a készülék nem az enyém, hanem a szüleimé volt. Természetesen, ahogyan jelezte ez a vásárló, azonnal visszautaltam a postaköltségeit és a termék árát, amit ő rendben vissza is küldött. Nem volt semmi gond... De az én említett eladóm nem tartozik a korrekt vaterások közé, sajnos...

--------------------
Fide, sed cui, vide! (Higgy, de hogy kinek, nézd meg!)

+Quote Post
tjocii
hozzászólás 2011-02-09 16:00
Létrehozva: #8547

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-07-06 22:48
Azonosító: 15 972

IDÉZET(taas @ 2011-02-09 11:18) *
Megtörtént! :-)
Annyira felhúztam magam, hogy az nem igaz! De, mivel akkortájt készültem szülni, nem csináltam cirkuszt, viszont elbuktam 8e forintot. Ez az egy bukásom volt amúgy.sad.gif Szóval, kifizettem a sz*r lejátszóját, ami világot is látott, mint a rendíthetetlen ólomkatona, és még neki állt feljebb....

sad.gif ajánlott műszaki cikkek esetén valami minimális " garanciát" kérni , így részben ez kikerülhető .
Nekem már volt rá esetem , hogy vettem valami műszakit , megkaptam és kiderült nem nagyon működik.
Az licitálás előtt az eladóval le lett tisztázva hogy vállal 3 nap garanciát . Én evvel éltem , és az eladó korrekt módon küldött egy másikat , sőt a posta miatt adott ajándékot is .

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-02-09 11:34
Létrehozva: #8548

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(taas @ 2011-02-09 11:18) *
Annyira felhúztam magam, hogy az nem igaz! De, mivel akkortájt készültem szülni, nem csináltam cirkuszt, viszont elbuktam 8e forintot. Ez az egy bukásom volt amúgy.sad.gif Szóval, kifizettem a sz*r lejátszóját, ami világot is látott, mint a rendíthetetlen ólomkatona, és még neki állt feljebb....

Úgy adott negát, hogy vissza sem küldte a pénzt? Nem tudom, visszamenőleg mennyire régi dolgokat törölnek, de mindenképpen kell levelezéssel, ezzel-azzal bizonyítani az igazadat.
Ha ezek megvannak, akkor szerintem megpróbálhatod, hátha sikerül, ha viszont már törölted őket, akkor nem is érdmes nekiállni. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
taas
hozzászólás 2011-02-09 11:18
Létrehozva: #8549

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-02-08 21:16) *
Töröltesd az értékelést.

Megtörtént! :-)
Köszönöm a tippet, hogy őszinte legyek, nem tudtam róla, hogy lehet ilyet kérni, hiába mindig tanul az ember. Az egy darab nega értékelésem is teljességgel jogtalan, de az már régi ügy, így nem hiszem, hogy foglalkoznának vele.

"Röviden":
Vettem a fiamnak egy dvd lejátszót, előre utaltam a 6000+pk-t, kértem, hogy alaposan csomagolja be, amit meg is ígért az eladó. Ezzel ellentétben nagyon gondatlan volt a csomagolás, lötyögött benne a készülék. A lejátszót szinte újnak, hibátlanul működőnek hirdette, erre rá is kérdeztem a licitálást megelőzően. Aztán jött a feketeleves. Nem működött a lejátszó, hívtam telefonon, hogy visszaküldöm, azt mondta ÉN vigyem szervizbe, amit nem tettem meg, persze. Visszaküldtem ugyanabban a csomagolásban (!) amiben megkaptam, azt állította, én tettem tönkre, és rosszul csomagoltam be. Egy fillért nem utalt vissza, sem a termék árát, sem a postaköltségeimet, és ezt írta:
"Itthon még hibátlanul működő lejátszót postáztam, mely a vevőnél
nem működött, kértem vigye el szervizbe nézesse meg mi lehet az oka, de erre nem volt hajlandó. Mire
visszaérkezett, talán a nem megfelelő csomagolásnak köszönhetően, de több javíthatatlan hibája is
lett a lejátszónak. Sajnálom. Hibátlan lejátszó helyett egy kukába való darabot kaptam vissza, így
más értékelést nem tudok adni. "

--------------------

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-02-08 22:41
Létrehozva: #8550

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(kmisi07 @ 2011-02-08 22:31) *
MMGSMSHOP(77) felhívnám figyelmeteket az úri emberre mivel 66000 ft-os aukciót 6600 ft fixre teszi és és mindegyik aukciójáról lemarad egy 0 szóval ő nagy jutalék kijátszó,de látom már inaktív nem tudom,hogy pont ezen dolgok miatt ?

végig néztem az eladásait és ott szúrt szemet a dolog

A felhasználót súlyos szabálytalanságok miatt már decemberben kizártuk.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
kmisi07
hozzászólás 2011-02-08 22:31
Létrehozva: #8551

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-12 07:26
Azonosító: 1 413 643

MMGSMSHOP(77) felhívnám figyelmeteket az úri emberre mivel 66000 ft-os aukciót 6600 ft fixre teszi és és mindegyik aukciójáról lemarad egy 0 szóval ő nagy jutalék kijátszó,de látom már inaktív nem tudom,hogy pont ezen dolgok miatt ?

végig néztem az eladásait és ott szúrt szemet a dolog

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-02-08 22:06
Létrehozva: #8552

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(taas @ 2011-02-08 21:58) *
Még egy aprócska szösszenet... Egyszer négy antik kalapomra licitált egy ügyvédnő (mert ezen státusza rögtön kiderült, természetesen). Végül a négyből csak kettőt vett meg, nem értette, mi az az előre utalás, ő is valamit az utánvétről motyogott, de nem nagyon volt tisztában a posta logisztikai funkcióival, és bár hallatlanul felfuvalkodott volt a hölgy, és az e-mail írás sem ment zökkenőmentesen, végül is átnyomtam, hogy utaljon. El is küldtem a kalapokat, majd jó 2 hónap múlva az alábbi értékelést kaptam - bizonyságul, hogy ennyi idő alatt sem esett le a piactér működésének lényege, még ami az értékeléseket illeti, az sem:

Pozitív vélemény: Már legalább ötször értékeltem

Hát, a dr. előtag nem kötelez semmire, de ez azért sok...:-)

laugh.gif A dr. előjel mindig rossz ómen. Nekem velük van a legtöbb bajom. Ha meglátom, hogy dr., már fogom a fejemet.
(Különben nekem is van a családban dr., de az teljesen normális.... vagy én vagyok elfogult. mosking.gif )

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
taas
hozzászólás 2011-02-08 21:58
Létrehozva: #8553

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Még egy aprócska szösszenet... Egyszer négy antik kalapomra licitált egy ügyvédnő (mert ezen státusza rögtön kiderült, természetesen). Végül a négyből csak kettőt vett meg, nem értette, mi az az előre utalás, ő is valamit az utánvétről motyogott, de nem nagyon volt tisztában a posta logisztikai funkcióival, és bár hallatlanul felfuvalkodott volt a hölgy, és az e-mail írás sem ment zökkenőmentesen, végül is átnyomtam, hogy utaljon. El is küldtem a kalapokat, majd jó 2 hónap múlva az alábbi értékelést kaptam - bizonyságul, hogy ennyi idő alatt sem esett le a piactér működésének lényege, még ami az értékeléseket illeti, az sem:

Pozitív vélemény: Már legalább ötször értékeltem

Hát, a dr. előtag nem kötelez semmire, de ez azért sok...:-)

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-02-08 21:53
Létrehozva: #8554

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zsofika61 @ 2011-02-08 21:49) *
Gintonik good2.gif

Áááá, asszem megmarkolom a fogkefémet, csak bírjam el. A többi már megvan. A végelgyengülés utolsó fázisában járok. Ülök a gép előtt, nyomkodom, mert nincs annyi fizikai tartalékom, hogy kikússzak a fürdőszobába.
047.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-02-08 21:53

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zsofika61
hozzászólás 2011-02-08 21:49
Létrehozva: #8555

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-05-16 00:03
Azonosító: 1 161 927

IDÉZET(zejopy @ 2011-02-08 21:27) *
De most tényleg.... Neeeeeem?? unsure.gif
hogy teljesen felment bennem a pumpa. biggrin.gif

Gintonik good2.gif

+Quote Post
taas
hozzászólás 2011-02-08 21:48
Létrehozva: #8556

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

...amikor elindul a felvilágosító oktatás. Okostojás...nézzen már rá a profilomra.

Hát, igen. Engem is a kioktatás, és a már-már sértő hangnem idegesített. Fordított esetem is volt már. Mármint, hogy az eladó egy szóval sem jelezte, hogy előre történő utalásnál nem postáz, csak az utánvéthez ragaszkodik... Ami, ugyebár jelentősen megdrágítja a kézbesítési költséget. Ott csak magamra vethettem, hogy - bár postai csomag volt megjelölve opcionálisan az átvételnél a személyes mellett - kell-e nekem a termék így, drágábban. Megvettem, nem csalódtam. De a mai napig nem értem, miért nem felelt meg, hogy előre utalom az összeget (vagy ha postacímre kéri, küldöm), és ő feladja ajánlottan vagy csomagként az árut...

Amúgy, ez az utánvét egy-két vevő mániája. Volt, hogy az egyik terméklapomra írogatott valaki annó (amikor kb. 200 termékem volt fent azzal a megjegyzéssel, hogy utánvéttel nem küldök semmit), hogy "ha nem adod utánvéttel, nem is kell". Vagy, hogy "nem fogok a bankba mászkálni", meg "nem fogok a postára mászkálni, küldjed már utánvéttel"... Pimaszul, mintha mi valamilyen parittyás pajtások lennénk a grundról... Őrület! Amúgy, ha már van netje, gondolom telefonja is, így könnyen lehet netbankja vagy telebankja. De legjobb esetben 2 lába, amivel fel tud kerekedni egy bank- vagy postafiókba... Szóval, annak ellenére, hogy a vatera netes piactér, némely ember olyan, mintha Lópici Gáspárral ragasztattam volna ki a hirdetőoszlopra, hogy ez vagy az eladó...

--------------------

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-02-08 21:46
Létrehozva: #8557

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

Nekem is volt egy ilyen pasim, minden levelezést elmentettem, ment a biztonsagra, de még nem értékelt, pedig már fél év eltelt. Az is oktatott basszus. Volt vagy nulla értékelése, de lehet, hogy kettő is. Na azt nagyon bírom....amikor elindul a felvilágosító oktatás. Okostojás...nézzen már rá a profilomra. Valszeg nem az első csomagomat fogom postázni. Ha meg nem küldök utánvéttel, az nem azért van, mert tájékozatlan vagyok, hanem mert NEM AKAROK (most ide képzelj egy ki toppantást is, amit a jobb lábammal prezentálok).
Na és nekem tudod mit mondott ez a tag? Hogy: Hát akkor zejopyt kihúzzuk azok közül az eladók közül, akiktől vásárolni fogok.
Na wazze.... és akkor mi van? Egy problémás kuncsafttal kevesebb. (Uhhh....) unsure.gif Kell az ilyen eladás...púp az ember hátára.
És akkor oktat. Jézusom.... Totál együtt érzek taas-sal, de annyira, hogy teljesen felment bennem a pumpa. biggrin.gif

Engem a múltkor hosszas meddő vitában próbált meggyőzni egy eladó, hogy igenis jogosan számol fel csomagolási költséget. whistle.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-02-08 21:27
Létrehozva: #8558

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zsofika61 @ 2011-02-08 21:18) *
Nyaljon sót.
laugh1.gif ?

Nekem is volt egy ilyen pasim, minden levelezést elmentettem, ment a biztonsagra, de még nem értékelt, pedig már fél év eltelt. Az is oktatott basszus. Volt vagy nulla értékelése, de lehet, hogy kettő is. Na azt nagyon bírom....amikor elindul a felvilágosító oktatás. Okostojás...nézzen már rá a profilomra. Valszeg nem az első csomagomat fogom postázni. Ha meg nem küldök utánvéttel, az nem azért van, mert tájékozatlan vagyok, hanem mert NEM AKAROK (most ide képzelj egy ki toppantást is, amit a jobb lábammal prezentálok).
Na és nekem tudod mit mondott ez a tag? Hogy: Hát akkor zejopyt kihúzzuk azok közül az eladók közül, akiktől vásárolni fogok.
Na wazze.... és akkor mi van? Egy problémás kuncsafttal kevesebb. (Uhhh....) unsure.gif Kell az ilyen eladás...púp az ember hátára.
És akkor oktat. Jézusom.... Totál együtt érzek taas-sal, de annyira, hogy teljesen felment bennem a pumpa. biggrin.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-02-08 21:28

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zsofika61
hozzászólás 2011-02-08 21:18
Létrehozva: #8559

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-05-16 00:03
Azonosító: 1 161 927

Nyaljon sót.
[/quote]

laugh1.gif ?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-02-08 21:16
Létrehozva: #8560

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(taas @ 2011-02-08 21:13) *
Semleges vélemény: Az áru átvétele okozott problémát, és az eladó bizalmatlansága.
Hát, no comment. Piti ügy, tudom, de egy pillanatra mégis feldühített, majd jött tőle egy mail, amiben leírja, hogy az egész nem érdekli, mert ő csak utánvéttel vásárol, és nem vesz zsákbamacskát... Nem hinném, hogy a postás belemegy abba, hogy együtt kibontsák és mérlegeljék, kapott-e a cucc reggel viskast...:-)

Szép estét mindenkinek, jól kiírtam magamból a dühömet:-)

taas

Töröltesd az értékelést. Egyértelműen nem vagy köteles utánvéttel küldeni.
Nem te vagy bizalmatlan, hanem a partnered nem tud olvasni és értelmezni, ez pedig egyértelműen az ő hiányossága. Nyaljon sót.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1338 Oldal V  « < 426 427 428 429 430 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (3 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-03-30 00:55