IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1368 Oldal V  « < 436 437 438 439 440 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
magura61
hozzászólás 2011-03-31 11:43
Létrehozva: #8741

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-01-28 08:19
Azonosító: 1 422 726

IDÉZET(zejopy @ 2011-03-31 09:06) *
Tiltott a Vaterán bármilyen áru meghirdetése, amely nem eredeti. Abban a pillanatban, hogy feltüntetné azt, hogy nem eredeti, rögtön törölnék az aukciót és figyelmeztetést kapna.

Akkor egy festményreprodukciót sem lehetne árulni. Egy parfüm is lehet eredeti vagy x y parfüm utánzata , ...ezek sehol nem tiltott áruk.
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-03-31 11:41
Létrehozva: #8742

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Nysa522M @ 2011-03-31 12:23) *
Azt szeretném megkérdezni , hogy Kicsoda ( 1.,) és Miért vágja innen ki a beírásaimat (2.,)?

Csak azt szerettem volna tudni , hogy ha már egyszer valaki bitorolta a pénzem 6 hétig (azt írta , 15--20 nap a leszállítás), és hogy "nyalogasson" minket , még az akció előtt azt HAZUDTA , hogy az üzlet már lezajlott , adott ezért nekünk egy pozitív minősítést , szóval az egy becsületes ember (3.,)?
Miért nem volt szabad megírjam a negatív jellemzésemet ellene , hogy ezzel kis értesíthessem a többi ecsületes vaterás vevőt , hogy mi volt (4.,) ? Hiszen van egy olyan munkapont , hogy akkor is jellemeztetjük az eladót , ha az akció nem jött létre . . .
Ez , ha jól számítom , 4 kérdés , és szeretném , ha a szólásszabadság jegyében nem moderálná ki senki , hiszen az ógörögök azért hozták létre az agorákat ( rómaiul : fórumokat ), hogy Sokan fejezhessék ki a véleményeiket , olyanok is , akik később kapcsolódnak egy beszélgetésbe be .
Nysa522M

VateraBenz a törvényes neve az illető úriembernek, és többek között az a dolga, hogy törölje a nem idevágó hozzászólásokat.

Ha esetleg értelmesen, és értelmezhetően leírnád a problémádat, akkor kaphatnál érdemi tanácsot is, de tegnap egyetlen olyan hozzászólásod sem volt, amiből ki lehetett volna hámozni, hogy mi bánt. Pedig többen is tanakodtunk, isten bizony, azt hittük, valakinek kölcsönadtál pénzt, aki ezen nagyot nyert, bár nem voltunk biztosak a dolgunkban.
Szóval kérlek érzelmektől és keresztkérdésektől mentesen vázold a problémádat, hogy meg is értsük. smile.gif

Ja, és ki nyalogat kit? icon_king.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Nysa522M
hozzászólás 2011-03-31 11:33
Létrehozva: #8743

Új fórumozó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2009-05-08 13:00
Azonosító: 640 344

Nagyon szépen köszönöm a választ .
Nysa522M

+Quote Post
Nysa522M
hozzászólás 2011-03-31 11:23
Létrehozva: #8744

Új fórumozó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2009-05-08 13:00
Azonosító: 640 344

Azt szeretném megkérdezni , hogy Kicsoda ( 1.,) és Miért vágja innen ki a beírásaimat (2.,)?

Csak azt szerettem volna tudni , hogy ha már egyszer valaki bitorolta a pénzem 6 hétig (azt írta , 15--20 nap a leszállítás), és hogy "nyalogasson" minket , még az akció előtt azt HAZUDTA , hogy az üzlet már lezajlott , adott ezért nekünk egy pozitív minősítést , szóval az egy becsületes ember (3.,)?
Miért nem volt szabad megírjam a negatív jellemzésemet ellene , hogy ezzel kis értesíthessem a többi ecsületes vaterás vevőt , hogy mi volt (4.,) ? Hiszen van egy olyan munkapont , hogy akkor is jellemeztetjük az eladót , ha az akció nem jött létre . . .
Ez , ha jól számítom , 4 kérdés , és szeretném , ha a szólásszabadság jegyében nem moderálná ki senki , hiszen az ógörögök azért hozták létre az agorákat ( rómaiul : fórumokat ), hogy Sokan fejezhessék ki a véleményeiket , olyanok is , akik később kapcsolódnak egy beszélgetésbe be .
Nysa522M

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2011-03-31 10:09
Létrehozva: #8745

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(nferi90 @ 2011-03-31 10:31) *
Üdvözletem! ...

Ilyen esetben a negatívot tudod töröltetni, de legyen minden dokumentálva.(emailes ügyintézés--vaterának levél--ticket szám stb. stb.)

Ezt a k******t tedd tiltólistába és nyugodj meg.

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-03-31 09:54
Létrehozva: #8746

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(nferi90 @ 2011-03-31 10:31) *
Üdvözletem!
........
Én hiába adom meg a beállításaimnál, hogy csak 95% feletti felhasználó licitálhat a termékeimre, ha egy 0 értékelésű könnyedén belerondíthat az aukció kimenetelére. Sajnos ez ellen nehéz védekezni. Én is kezdő vagyok, de tudok olvasni.

Az lenne a kérdésem, hogy milyen módja van annak, hogy kivédjek egy ilyen felhasználót, és tőle egy negatívot? Kicsit vicces is és szomorú is erről beszélni, hogy pont az a felhasználó húzna le, akit nem károsítok semmilyen mértékben, sőt, csak Ő károsít engem.

Nem tudod kivédeni, de ebben az esetben használd a második lehetőséget.smile.gif
(A második helyezett korrektnek tűnik.)

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-03-31 09:56

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
nferi90
hozzászólás 2011-03-31 09:31
Létrehozva: #8747

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-31 22:31
Azonosító: 971 588

Üdvözletem!

Giant típusú kerékpáromat szerettem volna eladni, kiemeltem az aukciót, s 1Ft-ról indítottam---> http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=1449180386
22000-ért volt rá licit a végén, de egy nulla értékelésű felhasználóé lett a nyertes 22005Ft-al. Írtam neki e-mailt, hogy gratulálok, és hogy körülbelül hol és mikor tudja átvenni a terméket, amire ezt a választ kaptam:

"sajnos pénzügyi okok miat nem tudom kifizetni. remélem egy semleges értékelésel elintézhetjük. nem kel negativot osztani egymásnak."

Ez volt az első válasza, semmi magyarázkodás, és ezzel elrontotta az egész licittörténetet. A 300Ft-os kiemelés+22e-ért lett volna vevő rá. Mindezek ellenére hajlottam kompromisszumra, bár írtam neki, hogy miért licitál rá, ha nincs annyi pénze, és miért semlegest akar adni a pozitív hozzáállásomra. Azóta nem válaszol, szerintem arra vár, hogy értékeljem, és visszavágjon egy negatívval, csak azt nem értem, mi oka lenne erre. Telefonon folyamatosan próbáltam hívni, de a megadott szám állandóan ki van kapcsolva, pedig alig pár napja regisztrált felhasználó.

Én hiába adom meg a beállításaimnál, hogy csak 95% feletti felhasználó licitálhat a termékeimre, ha egy 0 értékelésű könnyedén belerondíthat az aukció kimenetelére. Sajnos ez ellen nehéz védekezni. Én is kezdő vagyok, de tudok olvasni.

Az lenne a kérdésem, hogy milyen módja van annak, hogy kivédjek egy ilyen felhasználót, és tőle egy negatívot? Kicsit vicces is és szomorú is erről beszélni, hogy pont az a felhasználó húzna le, akit nem károsítok semmilyen mértékben, sőt, csak Ő károsít engem.

+Quote Post
taas
hozzászólás 2011-03-31 08:42
Létrehozva: #8748

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-09-21 17:01
Azonosító: 193 414

IDÉZET(Behindblue @ 2011-03-27 21:10) *
... de az utolsó levelével teljesen kicsapta nálam a biztosítékot.
Azt írta, hogy ha nekem nem felel meg a termék, akkor a vaterán adjam tovább, mert ez úgyis egy keresett típus. Illetve nagy kegyesen felajánlotta, hogy amit én 11500Ft-ért megvásároltam tőle, azt visszaveszi 9000 Ft-ért és idézem: "megfizette a tanulópénzt". Hát erre már nem tudtam mit írjak vissza.
Eddig azért vásároltam a vaterán, hogy ne kelljen akkora kockázatot vállalnom, mint egy hagyományos apróhirdetésnél, ahol következmény nélkül adhat el bárki hibás terméket, jó termékként feltüntetve. De ezek szerint itt is meg lehet tenni.(tudom, van negatív visszajelzés, de eddig van neki 2, pozitív meg 300+ sad.gif )

Hát ez nagyon durva, nekem is volt már hasonló ügyem "vaterán adjam tovább"-os ostoba eladóval, de átnyomtam, hogy adja vissza a pénzem. A postaköltséget így is elbuktam, nekem volt ez "tanulópénz", de ez azért nem általános a vaterán - szerencsére... Szorítok, hogy sikerüljön zöld ágra vergődni, bár nem könnyű inkorrekt emberekkel...

taas

--------------------
Fide, sed cui, vide! (Higgy, de hogy kinek, nézd meg!)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-03-31 08:06
Létrehozva: #8749

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(magura61 @ 2011-03-31 08:59) *
Azt viszont, hogy "nem eredeti", ha valójában nem eredeti azt bizony fel kellene tüntetni !.Sőt, kötelező .

Tiltott a Vaterán bármilyen áru meghirdetése, amely nem eredeti. Abban a pillanatban, hogy feltüntetné azt, hogy nem eredeti, rögtön törölnék az aukciót és figyelmeztetést kapna.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
magura61
hozzászólás 2011-03-31 07:59
Létrehozva: #8750

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-01-28 08:19
Azonosító: 1 422 726

IDÉZET(candance @ 2011-03-30 18:42) *
Tényleg,miért is teheti ezt meg?
A termékleírásban kéne szerepelnie,hogy "eredeti" nem? Hihetetlen,hogy az értékelései ellenére még vásárolnak tőle.

Azt viszont, hogy "nem eredeti", ha valójában nem eredeti azt bizony fel kellene tüntetni !.Sőt, kötelező .

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2011-03-30 18:45
Létrehozva: #8751

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(candance @ 2011-03-30 18:42) *
...A termékleírásban kéne szerepelnie,hogy "eredeti" nem?

Nem.

--------------------

+Quote Post
candance
hozzászólás 2011-03-30 17:42
Létrehozva: #8752

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-11-07 17:29
Azonosító: 827 105

IDÉZET(hytech @ 2011-03-29 09:04) *
Érdemes elolvasni a rengeteg semlegest amit az "elégedett" vásárlók az "eredeti" ternmékekért adtak:

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.ph...feedback_type=1

Ami viszont rosszabb az az, hogy mindezt büntetlenül csinálhatja és még rengeteg gyanútlan embert fog átverni az értéktelen hamisítványaival.

Tényleg,miért is teheti ezt meg?
A termékleírásban kéne szerepelnie,hogy "eredeti" nem? Hihetetlen,hogy az értékelései ellenére még vásárolnak tőle.

--------------------
„Addig sírtam, hogy nincs cipőm, míg láttam egyszer valakit, akinek nem volt lába”
-Falfirka-

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-03-30 07:59
Létrehozva: #8753

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(damatic73 @ 2011-03-30 08:55) *
Üdvözletem!

Olyankor mi van, ha az adásvétel csere formájában létrejön, azonban kiderül, hogy a kapott termék nem felel meg a hirdetésében leírtaknak, ennek következtében számomra használhatatlan?

Gondolkodom a rendőrségi feljelentésen, ugyanakkor látom, hogy az eladó az utóbbi pár hétben inaktívvá vált, és begyűjtött egy csomó negatív visszajelzést olyan tartalmakkal, hogy átutalták a pénzt, de nem kapták meg az árut. Ilyenkor mi történik a többiekkel? Az ő adataikat is megkapja a rendőrség, és kapnak egy levelet, hogy vélhetően sértettek, és amennyiben így van, jelentkezzenek?

Meg ugye vélhetően amit cserébe adtam, már eladta, ilyenkor miként működik a kártalanítás?

Tisztelt damatic73!

Minden megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
damatic73
hozzászólás 2011-03-30 07:55
Létrehozva: #8754

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2011-03-30 07:42
Azonosító: 1 437 233

Üdvözletem!

Olyankor mi van, ha az adásvétel csere formájában létrejön, azonban kiderül, hogy a kapott termék nem felel meg a hirdetésében leírtaknak, ennek következtében számomra használhatatlan?

Gondolkodom a rendőrségi feljelentésen, ugyanakkor látom, hogy az eladó az utóbbi pár hétben inaktívvá vált, és begyűjtött egy csomó negatív visszajelzést olyan tartalmakkal, hogy átutalták a pénzt, de nem kapták meg az árut. Ilyenkor mi történik a többiekkel? Az ő adataikat is megkapja a rendőrség, és kapnak egy levelet, hogy vélhetően sértettek, és amennyiben így van, jelentkezzenek?

Meg ugye vélhetően amit cserébe adtam, már eladta, ilyenkor miként működik a kártalanítás?

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2011-03-29 16:36
Létrehozva: #8755

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 21:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(Auron26 @ 2011-03-29 09:11) *
...Ha nem utal, mit tehetek, mert így az el nem adott termékem után ki kell fizetnem a jutalékot...

El nem adott termék után nem kell jutalékot fizetni.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-03-29 13:17
Létrehozva: #8756

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(onidin @ 2011-03-29 14:11) *
Jó napot !
Vásároltam 2010/12/26 12:45:17 (Árverés befejezve), azaz csak volna tibus77 felhasználótól egy ZT-180 Tablet PC 10.2" WiFi Android 2.1, mivel a terméket nem kaptam meg, ahogyan a pénzemet sem kaptam vissza. A fent említett eladóval semmilyen formában nem lehet felvenni a kapcsolatot.
Volt esetleg olyan, aki került már ilyen helyzetbe? És ha igen, mit tudott tenni?
Amennyiben valaki tud segíteni, azt köszönöm előre is.
Üdv: onidin

Kerestem neked egy moderátori sablonszöveget. Bár kiütést kapok tőlük, mégis be kell látni, hogy ezekben minden benne van, amit ezekben az ügyekben tenni lehet:
"Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk."

(Hát akkor a mai idézet zöld lett. Nem tudom, mi lesz, ha elfogynak a színek.smile.gif)

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-03-29 13:18

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
onidin
hozzászólás 2011-03-29 13:11
Létrehozva: #8757

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-02-23 08:14
Azonosító: 1 427 631

Jó napot !
Vásároltam 2010/12/26 12:45:17 (Árverés befejezve), azaz csak volna tibus77 felhasználótól egy ZT-180 Tablet PC 10.2" WiFi Android 2.1, mivel a terméket nem kaptam meg, ahogyan a pénzemet sem kaptam vissza. A fent említett eladóval semmilyen formában nem lehet felvenni a kapcsolatot.
Volt esetleg olyan, aki került már ilyen helyzetbe? És ha igen, mit tudott tenni?
Amennyiben valaki tud segíteni, azt köszönöm előre is.
Üdv: onidin

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-03-29 09:49
Létrehozva: #8758

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Auron26 @ 2011-03-29 09:11) *
Üdvözletem! Nem tudom ilyen problémával ide kell-e fordulni. Volt fent egy termékem, aminek az ára 70.000.- Ft volt. Az egyik felhasználó (halmos) leütötte, mondta utalni fogja az árát, de csak két részletben, valamint hogy ne postázzak neki, mert egy másik gépet is szeretne megvenni tőlem, kérte vegyem le mert az is érdekli és majd ha az összes pénz átutalódott akkor küldjem neki az összes megvásárolt terméket. Már 10 nap eltelt, kb. 2-3 e-mailt is írtam neki, de nem válaszolt, pénzt nem utalt. A mai napig adtam haladékot. Ha nem utal, mit tehetek, mert így az el nem adott termékem után ki kell fizetnem a jutalékot amit legszivesebben ráterhelnék. Nekem most az a 4200 Ft amit fizetnem kell a 70 ezer után is sokat számít, nem poénból árulom amit árulok. Segítséget szeretnék kérni ez ügyben!!!!

Tisztelt Auron26!

Ha a vevő továbbra sem jelentkezik vagy nem kívánja átvenni az árut és ön nem kíván tovább várni, akkor érdemes egy üzenetet írni az adásvételtől való elállásról és megadni a partnernek a megfelelő értékelést. Előtte esetleg írjon neki még egy utolsó felszólítást, ezt küldje el másolatként a biztonsag@vatera.com címre is. Ezt a levelében a címzettnek is említse meg, kilátásba helyezve a megfelelő értékelést, amennyiben nem jelentkezik.
Az automata válaszban kapott azonosítót mentse el, mivel az alapján esetleges bonyodalmak esetén igazolni lehet, hogy ez az utolsó felszólító üzenet kiküldésre került.

Ha "levette" a kért terméket, akkor az úgy mellesleg jutalékkijátszást jelent.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Auron26
hozzászólás 2011-03-29 08:11
Létrehozva: #8759

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-03-02 21:44
Azonosító: 1 033 367

Üdvözletem! Nem tudom ilyen problémával ide kell-e fordulni. Volt fent egy termékem, aminek az ára 70.000.- Ft volt. Az egyik felhasználó (halmos) leütötte, mondta utalni fogja az árát, de csak két részletben, valamint hogy ne postázzak neki, mert egy másik gépet is szeretne megvenni tőlem, kérte vegyem le mert az is érdekli és majd ha az összes pénz átutalódott akkor küldjem neki az összes megvásárolt terméket. Már 10 nap eltelt, kb. 2-3 e-mailt is írtam neki, de nem válaszolt, pénzt nem utalt. A mai napig adtam haladékot. Ha nem utal, mit tehetek, mert így az el nem adott termékem után ki kell fizetnem a jutalékot amit legszivesebben ráterhelnék. Nekem most az a 4200 Ft amit fizetnem kell a 70 ezer után is sokat számít, nem poénból árulom amit árulok. Segítséget szeretnék kérni ez ügyben!!!!

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2011-03-29 08:04
Létrehozva: #8760

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Érdemes elolvasni a rengeteg semlegest amit az "elégedett" vásárlók az "eredeti" ternmékekért adtak:

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.ph...feedback_type=1

Ami viszont rosszabb az az, hogy mindezt büntetlenül csinálhatja és még rengeteg gyanútlan embert fog átverni az értéktelen hamisítványaival.

--------------------

+Quote Post

1368 Oldal V  « < 436 437 438 439 440 > » 
Reply to this topicStart new topic
7 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (7 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2018-01-22 01:27