IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1321 Oldal V  « < 436 437 438 439 440 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
Sanyabacsi69
hozzászólás 2010-12-21 12:39
Létrehozva: #8741

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-02-18 10:47
Azonosító: 120 776

A pozitívat adóknak minimum egy tockos kijárna azért...

IDÉZET(sigronm @ 2010-12-21 11:16) *
bfreenky a neve.

Go to the top of the page

+Quote Post
sigronm
hozzászólás 2010-12-21 12:16
Létrehozva: #8742

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-12-17 21:21
Azonosító: 894 786

IDÉZET(rallycross @ 2010-12-21 09:37) *
a téma egy adott felhasználó elleni közös feljelentés a Profi eladók részéről,adathalászat,csalás kisértlete (vagy már megvalósult egy kettő?)stb.bűncselekmény ügyében.

Nem egyedi az eset, nézd meg az alábbi ügyfelet, akinek kb. 2,5 nap alatt 100-nál is több negatívat sikerült begyűjtenie, kivétel nélkül profi eladóktól... Vajon mire használhatja az adataikat?? Egy bankszámlaszámmal nem sokra megy...
bfreenky a neve.

A hozzászólást -sigronm- szerkesztette a következő időpontban: 2010-12-21 12:17

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-12-21 12:12
Létrehozva: #8743

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(rallycross @ 2010-12-21 09:37) *
T.VateraBenz!

Közleményt szeretnék megjelentetni,...

Tisztelt rallycross!

A bejelentést továbbítottuk a felelős kollégáknak, akik indokolt esetben megteszik majd a szükséges intézkedéseket. Köszönjük.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
rallycross
hozzászólás 2010-12-21 10:37
Létrehozva: #8744

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-01-11 13:37
Azonosító: 77 916

T.VateraBenz!

Közleményt szeretnék megjelentetni,ha lehet és látja értelmét (én igen),külön témát kéne indítani,mivel a téma egy adott felhasználó elleni közös feljelentés a Profi eladók részéről,adathalászat,csalás kisértlete (vagy már megvalósult egy kettő?)stb.bűncselekmény ügyében.
Ehhez lenne S.O.S. intézkedések listája,bankszámla számok kódváltoztatása,telefonok és sz.gépek,kémprogram és klónozás elleni védelmére való felhívás,és több más egyéb,azonnali feladat.A 99 emberből 4 akinél pozitív az adásvétel,95-nél negatív,talán a négy emberen keresztül eljutnánk (az önök segítségével)a személyhez,bár önöknek is hamis tel.számot adott meg,és mailről sem jön visszaigazolás.
Az hogy hogyan történhetett meg,hogy 12.13-án regisztrált önöknél,és tudott (most néztem meg újra)MÁR 96!!!! negatívot összegyűjteni az egy külön kérdés önök felé,és természetesen az is hogy a biztonsági rés betömése megtörtént-e?
Amiért külön kéne nyitni neki egy fórumot,az az hogy gyorsak lehetnénk (ez döntő ezekben az esetekben) aki bűnöző az rájátszik a rendszer nagyvállalati tehetetlenségére és megfelelő ismerete van róla + karácsonyi ünnepek vannak,és az emberek lazák,mert nem húzták még le a bankszámlájukat,klónozott kártyával,nem igazolták vissza a belépési kódjukat egy párhuzamosan futó klón telefonról stb.stb.
Ha most mindenki elkezd (aki észreveszi és jelentőséget tulajdonít neki) írogatni az ügyfélszolgálatnak,és egy valljuk be,leterhelt kolléga kap egymástól független üzeneteket,semmi nem lesz belőle,nem hogy gyorsaság.
Itt ha külön fórumra írhatnak (mondjuk Profi eladók kontra .........96-os felhasználó)akkor oda gyorsan üzenetben behívok mindenkit,és azt az önök rendszergazdája (akire tartozik és átlátja, gondolom a rések azonnali betömése) láthatná és azonnali IP cím vizsgálatot kezdeményezhetne,hogy honnan volt a licit stb.Mivel az önök rendszere engedte meg a felhasználónak hogy vásároljon,vegyünk például engem,nálam 95%-os a pozitív arány a vásárláshoz,és amikor nálam fix áron vásárolt, 0-ás felhasználó volt (bár közben volt 3 negatívja) tehát biztos nem vehetett volna semmit.
Mi most nem tudunk lépni,ezért kell az önök segítsége,önök lekövethetik a négy pozitív vásárlást,felszólíthatják az eladókat,adják ki az adásvétel részleteit,és begyűjthetik az összes adatot.
Nekünk jelen pillanatban,erre nincs lehetőségünk,mivel nem is ismerjük egymást (hacsak nem mindenkitől veszek egy bigyót,de ez értelmetlen) ezért egyénileg tudunk elmenni feljelenteni stb.stb.
Meg szeretném győzni az ügy fontosságáról,mint szolgáltatót önöket,mivel én valószínűleg(sosem tudni) már megvédtem magam ellene,de jó lenne mindkét oldal számára,későbbi jogi procedúrák elkerülése végett,ha mindenki elmondhatná magáról,mindekit értesített és mindent megtett,a károk enyhítése érdekében.(közben hogy írom ezt elérte a -100-at a felhasználó)
Kérem azonnali intézkedését,és szakemberek bevonását,ahogy megynyitja az új fórum témát,én azonnal üzenetben kiértesítem az érintetteket,és így elkerülhetővé válna hogy az ügyfélszolgálatra kerüljön,külön-külön minden ügy,így önöknek is könnyebb lenne dolgozni és azonnali intézkedéseket tenni.
Ha úgy érzi túlaggódom,akkor mondanám konkrétan,ismeretlen IP.címről a Vaterán megadott bankszámlámról (birka bűnöző) dollár átutalást kezdeményezett (csak azért nem jött be neki mert,na ezt nem írhatom le,a magam védelmében) a másik ismert banknál 4,273 Millió forint felvételét kezdeményezték,(hibátlan adatokkal)csak a NÉGY biztonsági rendszabályon mentek át és CSAK az ötödik fogta meg őket,szóval megjártam a hadak útját és tisztában vagyok vele,milyen védtelen az ember,meg szeretném érezni azt hogyha megtámadják (100-as nagyságrendet elérte) a Profi eladókat,akkor a Vatera meg is védi őket.
A nevét meg azért nem írtam ki mert ön úgy is meg tudja nézni 12:16-án hajnalban értékeltem,és nem tudom hogy célszerű-e,vagy jónak látja hogy ide kiírjam?
Mindenben állok azonnal rendelkezésükre,csak derüljön ki,még akkor is ha valami h...e szórakozik csak (az jobb lenne)
Előre is köszönöm gyors válaszát!
rallycross

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2010-12-21 03:44
Létrehozva: #8745

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

IDÉZET(b_ede @ 2010-12-20 08:30) *
No most vakargatom a fejem mit is kéne tenni
Terméket leütötte kis összeg
Levél jön

szia

a postázási kölcség menyibe kerül?
v h adod el meg ilyemi?

Ennyi
Ti hogy élitek meg ezt a fajta levelezést ?
Mit írjak neki ?

Szerintem kezdő, és arra kiváncsi, hogy hogy megy itt az adás-vétel. Írd meg neki, hogy ilyenkor a vevők utalni szoktak, az eladók meg a pénz beérkezte után postázzák, stbstb.
Egyébként nem értem mi a bajod? Ő legalább köszönt neked  laugh1.gif  

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-12-20 10:26
Létrehozva: #8746

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

Levél jön

szia

v h adod el meg ilyemi?
Ennyi
Mit írjak neki ?

Ilyenkor mindig elgondolkodom, sírva fakadjak-e, vagy ne. Kérdezz vissza!
Így:
Kedves vásáró!

Nem egészen értem, előző leveled mit takart. Kérlek, írd meg újra, rövidítések nélkül.
Köszönöm: Ede bácsi
biggrin.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Sanyabacsi69
hozzászólás 2010-12-20 09:35
Létrehozva: #8747

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-02-18 10:47
Azonosító: 120 776

Az eladott termék mellé adj el neki egy helyesírási könyvet is. Ez a lény itt mondjuk nem értem, hogy mit akar.

Levél jön

szia

v h adod el meg ilyemi?
Ennyi
Mit írjak neki ?

+Quote Post
b_ede
hozzászólás 2010-12-20 09:30
Létrehozva: #8748

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 12:43
Azonosító: 962

Levél jön

szia

v h adod el meg ilyemi?

Ennyi
Mit írjak neki ?

--------------------

A tapasztalat segít minket, hogy ugyanazt a hibát legközelebb sokkal ravaszabban kövessük el.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-12-19 14:03
Létrehozva: #8749

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(tontonton @ 2010-12-19 12:53) *
Sziasztok!

Nekem az lenne a problémám,hogy az egy adott árut leütöttek 2010.november 22-én.
A vásárlónak írtam több üzenetet is már mailben.
Egyszer vaterán üzenetben beírta,hogy adjam meg neki a számlaszámomat valamint az átutalandó összeget,de mint tudjuk nem lehet kommentbe beírni elérhetőséget.Ezért írtam neki,hogy elküldtem az emailcímére.
Azóta az emberemről semmi hír.
Írtam neki újból.Telefonon kerestem.Eddig egyszer sikerült felvennie akkor is a fiának akivel közöltem, hogy a kedves apukája hívjon vissza már,de ez azóta sem történt meg.
Viszont az vásárló folyamatosan kapja a pozitív kommenteket,hogy minden rendben volt meg stb szóval aktívan vaterázik.
A kérdésem az lenne,hogy ilyenkor mi a teendő illetve,hogy negatív értékelés esetén nem akarok válasznegatívot kapni a 100%os arányom megtartásáért.
Ez valahogyan ki lehet védeni,mert végül is egyáltalán nem érzem magam felelősnek a történekért.
Előre is köszönöm a választ!

Olvasd el az eggyel alattad lévő hozzászólást.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
tontonton
hozzászólás 2010-12-19 13:53
Létrehozva: #8750

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-11-24 16:02
Azonosító: 1 410 849

Sziasztok!

Nekem az lenne a problémám,hogy az egy adott árut leütöttek 2010.november 22-én.
A vásárlónak írtam több üzenetet is már mailben.
Egyszer vaterán üzenetben beírta,hogy adjam meg neki a számlaszámomat valamint az átutalandó összeget,de mint tudjuk nem lehet kommentbe beírni elérhetőséget.Ezért írtam neki,hogy elküldtem az emailcímére.
Azóta az emberemről semmi hír.
Írtam neki újból.Telefonon kerestem.Eddig egyszer sikerült felvennie akkor is a fiának akivel közöltem, hogy a kedves apukája hívjon vissza már,de ez azóta sem történt meg.
Viszont az vásárló folyamatosan kapja a pozitív kommenteket,hogy minden rendben volt meg stb szóval aktívan vaterázik.
A kérdésem az lenne,hogy ilyenkor mi a teendő illetve,hogy negatív értékelés esetén nem akarok válasznegatívot kapni a 100%os arányom megtartásáért.
Ez valahogyan ki lehet védeni,mert végül is egyáltalán nem érzem magam felelősnek a történekért.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-12-19 00:46
Létrehozva: #8751

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(kiskota @ 2010-12-18 23:40) *
Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy leütötték az egyik termékem. Nem telt el 5 perc a leütés után, én már írtam neki....semmi. Másnap hívtam, ki volt kapcsolva, így megint megkerestem egy levéllel, de hiába. Így megy immáron 5. napja. Hány napot kell várnom arra, hogy újra felrakhassam a terméket, hogy ne legyen baj belőle, ha holnap pl jelentkezik a termékért? A vatera szabályzatában én 3 napot olvastam, ez helytálló és aktuális? köszönöm előre is a segítségeteket!

Nézd, ez egy moderátori hozzászólás, ebből adódóan teljesen megállja a helyét. Az első bekezdés érvényes rád:

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-12-18 15:31) *
Tisztelt aircoo!

Ha a vevő továbbra sem jelentkezik vagy nem kívánja átvenni az árut és ön nem kíván tovább várni, akkor érdemes egy üzenetet írni az adásvételtől való elállásról és megadni a partnernek a megfelelő értékelést. Előtte esetleg írjon neki még egy utolsó felszólítást, ezt küldje el másolatként a biztonsag@vatera.com címre is. Ezt a levelében a címzettnek is említse meg, kilátásba helyezve a megfelelő értékelést, amennyiben nem jelentkezik.
Az automata válaszban kapott azonosítót mentse el, mivel az alapján esetleges bonyodalmak esetén igazolni lehet, hogy ez az utolsó felszólító üzenet kiküldésre került.

A további licitálóknak a második lehetőség nevű funkcióval kínálhatja fel a terméket.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
kiskota
hozzászólás 2010-12-19 00:40
Létrehozva: #8752

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-11-20 20:01
Azonosító: 1 410 223

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy leütötték az egyik termékem. Nem telt el 5 perc a leütés után, én már írtam neki....semmi. Másnap hívtam, ki volt kapcsolva, így megint megkerestem egy levéllel, de hiába. Így megy immáron 5. napja. Hány napot kell várnom arra, hogy újra felrakhassam a terméket, hogy ne legyen baj belőle, ha holnap pl jelentkezik a termékért? A vatera szabályzatában én 3 napot olvastam, ez helytálló és aktuális? köszönöm előre is a segítségeteket!

+Quote Post
apuska2
hozzászólás 2010-12-18 17:36
Létrehozva: #8753

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-07-08 12:59
Azonosító: 16 045

Egy problémás felhasználó,teljesen elérhetetlen:

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=635089

+Quote Post
Icuka71
hozzászólás 2010-12-17 21:46
Létrehozva: #8754

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-03-11 20:34
Innen: Egerszalók
Azonosító: 1 048 866

http://www.vatera.hu/listings/index.php?td...di75_v&ob=4

325 eladónak okozott bosszúságot. Csak azt az 5 Profi eladót nem értem, aki nem negatívat adott, ugyanis 2 Pozitívat, 3 pedig semlegest adott a licitálónak!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-12-17 19:37
Létrehozva: #8755

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ktibor68 @ 2010-12-17 18:25) *
már volt egy hasonló eset pár hete akkor volt valami amnesztia az ilyen idióta miatt

Az értékeléseket lehetett akkor csak töröltetni, ha jól emlékszem. Abban a helyzetben az is nagy dolog volt. (Összerázkódós szmájli)

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
ktibor68
hozzászólás 2010-12-17 19:25
Létrehozva: #8756

Fórumozó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2010-07-07 12:35
Azonosító: 1 249 027

IDÉZET(zsofika61 @ 2010-12-17 18:17) *
Tőlem is vásárolt, fix áron . A kiemelési díjakat amit veszteségnek leírhatnak az eladók , nem kevés! Nekem 600 ft.

már volt egy hasonló eset pár hete akkor volt valami amnesztia az ilyen idióta miatt

+Quote Post
zsofika61
hozzászólás 2010-12-17 19:17
Létrehozva: #8757

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-05-16 01:03
Azonosító: 1 161 927

IDÉZET(ktibor68 @ 2010-12-17 15:55) *
már mindegy neki biggrin.gif

Tőlem is vásárolt, fix áron . A kiemelési díjakat amit veszteségnek leírhatnak az eladók , nem kevés! Nekem 600 ft.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-12-17 18:37
Létrehozva: #8758

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(pzsuska @ 2010-12-17 15:36) *
...
Vásároltam és nem azt kaptam, ami meg volt hírdetve, se méretben, se minőségben. Itt az oldal, a levelezés miatt,hátha valaki tud nekem tanácsot adni.
...

Tisztelt pzsuska!

Ismereteink szerint a szerződés semmis, amennyiben nem a valóságnak megfelelő lényegi információk alapján köttetett. Más kérdés, hogy az eladó lehet jóhiszemű (azaz nem tudott ezekről) vagy rosszhiszemű (ha tudott róla), de ez a szerződés semmisségét nem befolyásolja. Az eladó felet ilyenkor terheli a visszavételi kötelezettség, a PTK alapján. Az ilyen típusú jogérvényesítésre a felek megállapodása alapján, vagy ennek hiányában azonban polgári perben, a bíróságokon keresztül van lehetőség. Amennyiben felmerül a rosszhiszeműség gyanúja, a rendőrség állampolgári jelzés alapján indíthat vizsgálatot is. Ez a polgári pertől független folyamat. A fentiek természetesen a Vatera.hu Kft. saját jogértelmezését tükrözik, és semmilyen módon nem jelentenek a bírói vagy rendőrségi úton alkotott jogértelmezést.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Parabellum80
hozzászólás 2010-12-17 17:12
Létrehozva: #8759

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 15:48
Azonosító: 1 022

Helló!

Szerintem örülj, hogy legalább a vételárat visszakapod, a postaköltséget meg tekintsd tanulópénznek. Sajnos semmi más lehetőséged nincs (ésszerű), várd meg míg értékel, majd vágj be neki egy bazi nagy negatívot. Ez az "eladó" legalább kommunikál veled...

IDÉZET(pzsuska @ 2010-12-17 15:36) *
Sziasztok!

Előre is elnézést kérek mindenkitől, hogy csak úgy betolakodtam ide, de van egy nagy problémám, és nem tudom igazán,hogy ebben az esetben mit lehet tenni..és nem is tudom,hogy hol keressem az idevágó fórumot..valahogy nem találtam..smile.gif

Vásároltam és nem azt kaptam, ami meg volt hírdetve, se méretben, se minőségben. Itt az oldal, a levelezés miatt,hátha valaki tud nekem tanácsot adni.

http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=187009412

+Quote Post
ktibor68
hozzászólás 2010-12-17 16:55
Létrehozva: #8760

Fórumozó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2010-07-07 12:35
Azonosító: 1 249 027

IDÉZET(lokoshop @ 2010-12-17 15:53) *
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1736667

Most már -63 értékelésnél tart és gyanítom ez még nem vége...

már mindegy neki biggrin.gif

+Quote Post

1321 Oldal V  « < 436 437 438 439 440 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (3 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-07-26 03:04