IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1339 Oldal V  « < 436 437 438 439 440 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
VateraBenz
hozzászólás 2011-01-23 15:20
Létrehozva: #8741

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(delfinke55 @ 2011-01-23 14:16) *
Szeretném tudni, hogy létezik-e olyan, hogy pld. a lejárati időt a meghírdetett termékemre 1 nappal lerövídítem. S ha igen, mit kell tennem?

Tisztelt delfinke55!

A lejárati időt nem lehet módosítani, de az idő előtti zárásra van lehetőség.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
delfinke55
hozzászólás 2011-01-23 15:16
Létrehozva: #8742

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-01-23 15:13
Azonosító: 1 421 850

Szeretném tudni, hogy létezik-e olyan, hogy pld. a lejárati időt a meghírdetett termékemre 1 nappal lerövídítem. S ha igen, mit kell tennem?

+Quote Post
fogas81
hozzászólás 2011-01-22 23:07
Létrehozva: #8743

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-26 16:36
Azonosító: 182 714

Tisztelt Moderátor!

A mellékelt 0-ás felhasználó valószínűleg újabb próbálkozó,nagy értékű termékek gyári képekkel,csak átutalás.Kérem sziveskedjenek mielőbb ellenőrizni a felhasználót a vásárlók védelme érdekében.Engem tiltóra helyezett a miértjét nem tudom,csak kérdeztem.
http://www.vatera.hu/listings/index.php?us=purgertelobolt
Kérem sziveskedjen megjelentetni a commentet.
Jeleztem a terméklapon is,de hátha önök gyorsabbak.
Köszönettel:fogas81

--------------------
A Tegnap Történelem" A Holnap Rejtély" A Ma Ajándék"

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-01-22 21:48
Létrehozva: #8744

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(djszegecs @ 2011-01-22 19:55) *
Fix áras értékesítéssel tettem fel egy terméket, azonban a vevőjelölt 15 nap alatt sem jelentkezett, e-mail-es, és SMS-es megkereséseimre nem reagált, ebből következően pénzt sem küldött.
Miután az értékeléseiből kiderült számomra, hogy mással is eljátszotta már ugyanezt, így egy SEMLEGES értékeléssel, és "az adásvétel nem sikerült"-tel lezártam az aukciót.
Mivel a termék közben más helyen is meg volt hirdetve, így értékesítettem azt másnak.
Emberünk a SEMLEGES értékelés megkapása után jelentkezett, és most be akarja rajtam hajtani a terméket.
Jogilag mi a teendő ilyenkor?

Tisztelt djszegecs!

Az értékelés megírásával ön elállt az adásvételtől, így a vevő nem tarthat igényt a termékre.
Az esetleges jogi vonatkozásokat jogásszal kell megbeszélnie.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
djszegecs
hozzászólás 2011-01-22 20:55
Létrehozva: #8745

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-03-01 21:08
Azonosító: 513 874

Fix áras értékesítéssel tettem fel egy terméket, azonban a vevőjelölt 15 nap alatt sem jelentkezett, e-mail-es, és SMS-es megkereséseimre nem reagált, ebből következően pénzt sem küldött.
Miután az értékeléseiből kiderült számomra, hogy mással is eljátszotta már ugyanezt, így egy SEMLEGES értékeléssel, és "az adásvétel nem sikerült"-tel lezártam az aukciót.
Mivel a termék közben más helyen is meg volt hirdetve, így értékesítettem azt másnak.
Emberünk a SEMLEGES értékelés megkapása után jelentkezett, és most be akarja rajtam hajtani a terméket.
Jogilag mi a teendő ilyenkor?

+Quote Post
Pombar
hozzászólás 2011-01-21 18:08
Létrehozva: #8746

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 18:47
Azonosító: 1 066

IDÉZET(zejopy @ 2011-01-21 16:55) *
Mert pocsék és méltatlan minden ilyen üzletkötés. ...

Én is gondolkozok, hogy mi legyen. Mindenesetre köszönöm a hozzászólást és én is a megérdemelt értékeléseket fogom természetesen kiosztani.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-21 17:55
Létrehozva: #8747

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Pombar @ 2011-01-21 16:43) *
Teljesen igazad van. Elkeseredettség és a tehetetlenség érzése szülte az idézőjelet.

Mert pocsék és méltatlan minden ilyen üzletkötés. Ez így igaz. De egyszerűen van egy csomó dolog, ami kivédhetetlen. Mint mindenhol az élet összes területén.
Az a legjobb, ha az ilyen "vevők" a megfelelő értékelést kapják.
Nekem volt egy, azt mondta nem kell a cucc (1Ft), de adjunk egymásnak pozitívat. Az egy pozitív vadász volt. Megfelelően értékeltem. Csak halkan jegyzem meg, hogy rajtam kívül senkinek sem volt annyi gerince, hogy ezt megtegye. Ki tudja, hány ilyen pozitívot gyűjtött össze.
A normális ember megdolgozik ezekért az értékelésekért, míg az ilyen csak összegyűjti, aztán holnapután azt látjuk, hogy a PEP tagok táborát bővíti. Mert 420-nál elkezd eladni, hamar összejön a szükséges 80 + eladásból.
Ja, és a válaszadásban még azt írta, hogy ő rendes akart lenni, hogy ne kelljen csomagolni.
Azóta is könnybe lábad a szemem a meghatottságtól. dry.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-01-21 17:56

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Pombar
hozzászólás 2011-01-21 17:43
Létrehozva: #8748

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Teljesen igazad van. Elkeseredettség és a tehetetlenség érzése szülte az idézőjelet.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-21 17:40
Létrehozva: #8749

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Pombar @ 2011-01-21 15:35) *
Köszönöm a "segítséget"! Ezt a két tanácsot megfogadom.

Ne tedd idézőjelbe a segítséget. Milyen érdemi segítséget vártál?
Különben a kiemelés szempontjából szinte teljesen mindegy, hogy adott esetben a 13 Ft 50 filléres vételárat megkapod-e, vagy sem.
Azt meg mégsem várhatod Benztől, hogy menjen oda és tuszakolja a vevőd kezébe az árut, és vegye el tőle az árát.
Amit mondott, jó javaslat volt, az egyetlen, amit ebben a helyzetben adni lehet.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-01-21 17:21
Létrehozva: #8750

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(androcles @ 2011-01-21 14:03) *
Üdv! Nekem is volt egy tanulságos esetem ancika44 felhasználóval...

Tisztelt androcles!

A Vatera az aukció zárása után nem vett részt az adásvételben, ezért nem áll módjában véleményt formálni a visszajelzésekről és eldönteni az egyes felhasználók vélt vagy valós igazát.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Pombar
hozzászólás 2011-01-21 16:35
Létrehozva: #8751

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-01-20 19:11) *
Tisztelt Pombar!

Sajnos, ez kivédhetetlen. Ha Önnek ez vállalhatatlan veszteséget okoz, akkor vagy ne indítson egy forintos aukciót vagy ne vegyen hozzá igénybe kiemelést.

Köszönöm a "segítséget"! Ezt a két tanácsot megfogadom.

+Quote Post
ktibor68
hozzászólás 2011-01-21 15:54
Létrehozva: #8752

Fórumozó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2010-07-07 12:35
Azonosító: 1 249 027

IDÉZET(androcles @ 2011-01-21 14:03) *
Üdv! Nekem is volt egy tanulságos esetem ancika44 felhasználóval, aki azóta ciciscicus meg sok más néven is üzletel láncfűrészekkel. A történet lényege, hogy nem azt a fűrészt adta át sötétben egy parkolóban,amire licitáltam,és természetesen hibás is volt a fűrész,amint kiderült másnap,amikor fát akartunk vele vágni. Megnéztem a vaterára feltett fotót,amin látszott a gyári szám, és az teljesen más volt, mint amit átadott. Jeleztem neki a dolgot,először nagyon fel volt háborodva, majd amikor megemlítettem neki a gyári számokat,akkor azt mondta, hogy csak eltévesztette a dolgot és elhozza a másik fűrészt.Na,azon meg a burkolat elemek nem egyeztek meg a képpel. Ekkor természetesen visszaköveteltem a pénzem (40 e FT) amit visszaadott,de még ő kezdett el velem kiabálni, hogy így lesz, meg úgy lesz stb....erre mondtam neki, hogy amit csinál,az bűncselekmény,és ha még tovább ordibál velem,akkor feljelentem. Erre ordibálva elhúzott, nagyon fájt neki,hogy nem tudott lehúzni. Nem akartam fokozni a problémát,ezért bolond fejjel semlegest adtam neki,amire meg adott nekem egy negatívot....a csaló ad negatívot nekem....
Ezt követően az esetet jeleztem a vaterának többször is,sőt még azt is, hogy a hibás fűrészt egy másik néven árulja tovább (ugyanazzal a leírással, még annyi fáradtságot sem vett, hogy átírja) de a vatera nem tett semmit, pedig még a linkeket és a képeket is elküldtem. Még arra sem voltak hajlandók,hogy a negatívomat töröljék és utána nézzenek a felhasználónak, aki természetesen azóta inaktív,és három más néven ad el fűrészeket.
Jelzem üzletszerűen csinálja a dolgot,mert ugyanazt a hibás fűrészt másnak is eladta és a kocsija tele volt átalakításra váró fűrészekkel.
Szóval aki láncfűrészt akar venni,az vagy nagyon ellenőrízze le a dolgot és próbálja ki,mielőtt átveszi, vagy vegyen a boltból és akkor biztos a garancia.

linket adjál légyszíves , de a termék lapon is tudod jelenteni a vatera felé

+Quote Post
androcles
hozzászólás 2011-01-21 15:03
Létrehozva: #8753

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-01-21 14:40
Azonosító: 1 421 539

Üdv! Nekem is volt egy tanulságos esetem ancika44 felhasználóval, aki azóta ciciscicus meg sok más néven is üzletel láncfűrészekkel. A történet lényege, hogy nem azt a fűrészt adta át sötétben egy parkolóban,amire licitáltam,és természetesen hibás is volt a fűrész,amint kiderült másnap,amikor fát akartunk vele vágni. Megnéztem a vaterára feltett fotót,amin látszott a gyári szám, és az teljesen más volt, mint amit átadott. Jeleztem neki a dolgot,először nagyon fel volt háborodva, majd amikor megemlítettem neki a gyári számokat,akkor azt mondta, hogy csak eltévesztette a dolgot és elhozza a másik fűrészt.Na,azon meg a burkolat elemek nem egyeztek meg a képpel. Ekkor természetesen visszaköveteltem a pénzem (40 e FT) amit visszaadott,de még ő kezdett el velem kiabálni, hogy így lesz, meg úgy lesz stb....erre mondtam neki, hogy amit csinál,az bűncselekmény,és ha még tovább ordibál velem,akkor feljelentem. Erre ordibálva elhúzott, nagyon fájt neki,hogy nem tudott lehúzni. Nem akartam fokozni a problémát,ezért bolond fejjel semlegest adtam neki,amire meg adott nekem egy negatívot....a csaló ad negatívot nekem....
Ezt követően az esetet jeleztem a vaterának többször is,sőt még azt is, hogy a hibás fűrészt egy másik néven árulja tovább (ugyanazzal a leírással, még annyi fáradtságot sem vett, hogy átírja) de a vatera nem tett semmit, pedig még a linkeket és a képeket is elküldtem. Még arra sem voltak hajlandók,hogy a negatívomat töröljék és utána nézzenek a felhasználónak, aki természetesen azóta inaktív,és három más néven ad el fűrészeket.
Jelzem üzletszerűen csinálja a dolgot,mert ugyanazt a hibás fűrészt másnak is eladta és a kocsija tele volt átalakításra váró fűrészekkel.
Szóval aki láncfűrészt akar venni,az vagy nagyon ellenőrízze le a dolgot és próbálja ki,mielőtt átveszi, vagy vegyen a boltból és akkor biztos a garancia.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-21 13:26
Létrehozva: #8754

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(remira @ 2011-01-21 12:22) *
Már sajnos értékeltem és csak semlegesen, ugye a jutalék miatt.
Én is tiltóra tettem, mást nem tudok tenni sajnos. Legközelebb azt hiszem, majd csak akkor írok értékelést, ha már a vevő megtette.

Ja láttam.... Az jó, hogy semleges, csak nem árt jelezni a többi eladónak, hogy milyen emberrel van dolguk. Mert én is rögtön értékelek, de ha látom, hogy az illető csillaglehúzó, akkor várok.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
remira
hozzászólás 2011-01-21 13:22
Létrehozva: #8755

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-05-05 15:01
Azonosító: 640 021

IDÉZET(zejopy @ 2011-01-21 12:15) *
Megteheti. Sajnálom.
Viszont a vevőd megy a tiltómra, engem már nem húz le.
Viszont az értékelésbe, amit te adsz, emeld ki azt az "apró" tényt, hogy csillaglehúzó.

Már sajnos értékeltem és csak semlegesen, ugye a jutalék miatt.
Én is tiltóra tettem, mást nem tudok tenni sajnos. Legközelebb azt hiszem, majd csak akkor írok értékelést, ha már a vevő megtette.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-21 13:15
Létrehozva: #8756

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(remira @ 2011-01-21 12:06) *
Kedves Vaterás Társak!

Egy kedves vevőm haircut , nem kívánta átvenni a terméket.
Igaz pozitívan értékelt, bejelőlte, hogy nem jött létre az adásvétel, de a csillagokba jól belerondított.
Szerintetek, jól van ez így, hogy ezt meglehet tenni, pláne, ha nem az eladón múlt a dolog?

Megteheti. Sajnálom.
Viszont a vevőd megy a tiltómra, engem már nem húz le.
Viszont az értékelésbe, amit te adsz, emeld ki azt az "apró" tényt, hogy csillaglehúzó.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
remira
hozzászólás 2011-01-21 13:06
Létrehozva: #8757

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-05-05 15:01
Azonosító: 640 021

Kedves Vaterás Társak!

Egy kedves vevőm haircut , nem kívánta átvenni a terméket.
Igaz pozitívan értékelt, bejelőlte, hogy nem jött létre az adásvétel, de a csillagokba jól belerondított.
Szerintetek, jól van ez így, hogy ezt meglehet tenni, pláne, ha nem az eladón múlt a dolog?

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-01-21 12:10
Létrehozva: #8758

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(svejku @ 2011-01-20 21:26) *
348 tételt "vett meg", a regisztrálás napján kb. 4 óra alatt. Talán erre lehetne valami korlátozás?
...

Tisztelt svejku!

Bennünket is aggaszt és felháborít minden ilyen eset. Szándékunkban áll megvédeni az eladókat.
Folyamatban van egy biztonsági fejlesztés, amely elkészülte után megakadályozza majd az ilyen visszaéléseket.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2011-01-20 22:26
Létrehozva: #8759

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(tutimka @ 2011-01-20 09:22) *
Kedves Vatera,

nem lehetne valamit tenni, hogy ne lehessen kijátszani a regisztrációt és CSAK valós adatokat lehessen megadni? Tudom, hogy nehéz az internet névtelensége miatt, de bosszantó, pláne, ha ártó szándékkal regisztrál valaki.
Például ennek a delikvensnek mi lehetett a célja?:
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1776610

348 tételt "vett meg", a regisztrálás napján kb. 4 óra alatt. Talán erre lehetne valami korlátozás?
Más: ilyen nyilvánvaló esetekben a károsultakat a vatera legalább a kiemelési díjak erejéig kompenzálhatná.
Más: a "kedves" vevő "inaktív", gondolom véglegesen, de ezt talán jó volna mindenkinek látnia, tehát időszakos felfüggesztést, és végleges kizárást meg kellene különböztetni, hogy tisztábban lássunk.
Más: továbbra sem látom, hogy a cég részéről valaki hozzászólt volna ehhez, a már nem egyszer előforduló esethez.
Én nem vagyok érintett, de bármelyikőnkkel, bármikor előfordulhat ilyen...

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-01-20 20:11
Létrehozva: #8760

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Pombar @ 2011-01-20 19:02) *
...
Ha esetleg van valami tanács, akkor szívesen fogadnám!
Köszönöm!

Üdvözlettel: Pombar

Tisztelt Pombar!

Sajnos, ez kivédhetetlen. Ha Önnek ez vállalhatatlan veszteséget okoz, akkor vagy ne indítson egy forintos aukciót vagy ne vegyen hozzá igénybe kiemelést.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post

1339 Oldal V  « < 436 437 438 439 440 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
1 felhasználó: Aramir75

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-05-24 14:57