IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1351 Oldal V  « < 440 441 442 443 444 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
zejopy
hozzászólás 2011-02-08 22:27
Létrehozva: #8821

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(zsofika61 @ 2011-02-08 21:18) *
Nyaljon sót.
laugh1.gif ?

De most tényleg.... Neeeeeem?? unsure.gif
Nekem is volt egy ilyen pasim, minden levelezést elmentettem, ment a biztonsagra, de még nem értékelt, pedig már fél év eltelt. Az is oktatott basszus. Volt vagy nulla értékelése, de lehet, hogy kettő is. Na azt nagyon bírom....amikor elindul a felvilágosító oktatás. Okostojás...nézzen már rá a profilomra. Valszeg nem az első csomagomat fogom postázni. Ha meg nem küldök utánvéttel, az nem azért van, mert tájékozatlan vagyok, hanem mert NEM AKAROK (most ide képzelj egy ki toppantást is, amit a jobb lábammal prezentálok).
Na és nekem tudod mit mondott ez a tag? Hogy: Hát akkor zejopyt kihúzzuk azok közül az eladók közül, akiktől vásárolni fogok.
Na wazze.... és akkor mi van? Egy problémás kuncsafttal kevesebb. (Uhhh....) unsure.gif Kell az ilyen eladás...púp az ember hátára.
És akkor oktat. Jézusom.... Totál együtt érzek taas-sal, de annyira, hogy teljesen felment bennem a pumpa. biggrin.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-02-08 22:28

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
zsofika61
hozzászólás 2011-02-08 22:18
Létrehozva: #8822

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-05-16 01:03
Azonosító: 1 161 927

Nyaljon sót.
[/quote]

laugh1.gif ?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-02-08 22:16
Létrehozva: #8823

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(taas @ 2011-02-08 21:13) *
Semleges vélemény: Az áru átvétele okozott problémát, és az eladó bizalmatlansága.
Hát, no comment. Piti ügy, tudom, de egy pillanatra mégis feldühített, majd jött tőle egy mail, amiben leírja, hogy az egész nem érdekli, mert ő csak utánvéttel vásárol, és nem vesz zsákbamacskát... Nem hinném, hogy a postás belemegy abba, hogy együtt kibontsák és mérlegeljék, kapott-e a cucc reggel viskast...:-)

Szép estét mindenkinek, jól kiírtam magamból a dühömet:-)

taas

Töröltesd az értékelést. Egyértelműen nem vagy köteles utánvéttel küldeni.
Nem te vagy bizalmatlan, hanem a partnered nem tud olvasni és értelmezni, ez pedig egyértelműen az ő hiányossága. Nyaljon sót.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
taas
hozzászólás 2011-02-08 22:13
Létrehozva: #8824

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-09-21 18:01
Azonosító: 193 414

Üdv Mindenkinek!

Hiába, sokszor úgy érzem, korrekt emberként, eladni sokkal macerásabb, mint vásárolni... Leütöm, megnyerem a terméket, még aznap írok mailt, amint megkapom a számlaszámot utalom a végösszeget, erről írok ismét mailt, és várom a terméket. De, ha az ember eladásra adja a fejét, az már korántsem megy ilyen simán...

Nevezetesen itt van példának okáért "alexagabor63". Licitált egy termékemre, amit megnyert. Bár a terméklapon, az ismerj+ oldalon, és az automatikus üzenetemben is felhívom figyelmét a leendő vásárlónak, hogy UTÁNVÉTTEL NEM küldök semmit, ennek ellenére a számlaszámot tartalmazó levelemre az a válasz jött, hogy ő utánvéttel kívánja megvásárolni az árut. Sőt, amikor jeleztem, hogy nem fog menni, a kedves vevő leírta, hogy mi az utánvét, mintha 1100 adásvétel lebonyolítása után ezt én nem tudnám! És csak erőltette, hogy akkor még 0 értékeléssel rendelkező, mondhatni, kezdő vaterásnak küldjem csak el a terméket ilyen úton. Illetve hozzátette még, hogy ő hivatásánál fogva bizalmatlan. Persze, nem lett az egészből semmi. De az értékelést én kaptam előbb, az alábbi szöveggel:
Semleges vélemény: Az áru átvétele okozott problémát, és az eladó bizalmatlansága.
Hát, no comment. Piti ügy, tudom, de egy pillanatra mégis feldühített, majd jött tőle egy mail, amiben leírja, hogy az egész nem érdekli, mert ő csak utánvéttel vásárol, és nem vesz zsákbamacskát... Nem hinném, hogy a postás belemegy abba, hogy együtt kibontsák és mérlegeljék, kapott-e a cucc reggel viskast...:-)

Szép estét mindenkinek, jól kiírtam magamból a dühömet:-)

taas

--------------------
Fide, sed cui, vide! (Higgy, de hogy kinek, nézd meg!)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-02-08 21:32
Létrehozva: #8825

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(cwe @ 2011-02-08 20:27) *
Hát igen , nekem sincs pénzem mondjuk egy limuzinra, de én nem is licitálok arra amire nincs pénzem ! rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif

És a a kulcsmondat.
Csak akkor licitálok, ha ott van a számlámon a pénz, és amint megkapom a fizetési infókat, rögtön utalok. Meggyőződésem, hogy ez így helyes és korrekt. És akkor is kifizetem, ha közben megkapom máshonnan.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
cwe
hozzászólás 2011-02-08 21:27
Létrehozva: #8826

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-04-22 12:16
Azonosító: 6 495

IDÉZET(ktibor68 @ 2011-02-08 10:33) *
Lehet annyi pénze nem hogy kifizesse neked , olcsóbbat keres.
Itt még talán az eladó is hibás kereskedelmi link van a leírásban.

Hát igen , nekem sincs pénzem mondjuk egy limuzinra, de én nem is licitálok arra amire nincs pénzem ! rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif

+Quote Post
Andikam73
hozzászólás 2011-02-08 20:29
Létrehozva: #8827

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-12-07 19:05
Azonosító: 874 923

IDÉZET(remira @ 2011-02-08 19:05) *
Szia!
Sajnálom, hogy így jártál. Sokan sajnos szórakozásból csinálják ezt és nem tudunk mit tenni.
Nekem is lehúzták már párszor a csillagokat, legutóbbi esetben, pont egy olyan hölgy, aki nem is vette át a terméket.
Mind a 4 csillagot lehúzta , nem is kicsit.
Én minden esetben tiltóra teszem az ilyen felhasználót, ami biztos nem nagyon érdekli.smile.gif
Mindenesetre elég bosszantó tud lenni.

Sziasztok!
Nekem egy olyan vevő húzta le a csillagjaimat, aki 2009 Julius 28.-án vásárolt egy terméket, vadi új, soha nem használt, eredeti csomagolásban küldtem el,
2011 Januárban minősített, /nem tévedés/ mind a négy csillagomat lehúzta! Ezért úgy érzem, hogy nem a valóságot tükrözi ez a fajta minősítés!

+Quote Post
remira
hozzászólás 2011-02-08 20:05
Létrehozva: #8828

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-05-05 15:01
Azonosító: 640 021

IDÉZET(tipitopi @ 2011-02-08 17:07) *
Sziasztok és elsősorban akinek bögyében van a részletes értékelés! not_i.gif Ki tudom számolni,ki mennyit ad a részletes pontozásnál.Ma az egyik partner 2-t adott a 2.témára.Tudnom kell e ,hogy miért,amikor az áru szép ,olcsó volt,azonnal megkapta,ahogy utalt,küldtem a lefényképezett feladóvevényt.Csak éppen nem értékelt .Immár lassan a 40.naphoz érünk és felhívtam ,szíveskedjen értékelni.Hát megkaptam.A magamét.Hátulról. mad.gif Onnan tudom,hogy ő volt,eddig csak 5-k voltak,ma pedig mélyrepülés.

Szia!
Sajnálom, hogy így jártál. Sokan sajnos szórakozásból csinálják ezt és nem tudunk mit tenni.
Nekem is lehúzták már párszor a csillagokat, legutóbbi esetben, pont egy olyan hölgy, aki nem is vette át a terméket.
Mind a 4 csillagot lehúzta , nem is kicsit.
Én minden esetben tiltóra teszem az ilyen felhasználót, ami biztos nem nagyon érdekli.smile.gif
Mindenesetre elég bosszantó tud lenni.

+Quote Post
kmisi07
hozzászólás 2011-02-08 19:43
Létrehozva: #8829

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-12 08:26
Azonosító: 1 413 643

jó napot!

nem tudom,hogy hogy lehetséges regisztrálni valakinek akinek nem is létezik a telefon száma ,mert hívom és azt jelzi,hogy a hívott szám nem megfelelő pedig én az illető megadott elérhetőségén hívom amit a teszveszen adott meg, valakinek van valami megoldása erre a problémára ? ja és az e-maileimre sincs reakció, melinda47 nevű felhasználóról van szó ráadásul teljes jogú is

előre is köszönöm a választ

+Quote Post
tipitopi
hozzászólás 2011-02-08 18:07
Létrehozva: #8830

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-01-05 16:59
Azonosító: 1 418 756

Sziasztok és elsősorban akinek bögyében van a részletes értékelés! not_i.gif Ki tudom számolni,ki mennyit ad a részletes pontozásnál.Ma az egyik partner 2-t adott a 2.témára.Tudnom kell e ,hogy miért,amikor az áru szép ,olcsó volt,azonnal megkapta,ahogy utalt,küldtem a lefényképezett feladóvevényt.Csak éppen nem értékelt .Immár lassan a 40.naphoz érünk és felhívtam ,szíveskedjen értékelni.Hát megkaptam.A magamét.Hátulról. mad.gif Onnan tudom,hogy ő volt,eddig csak 5-k voltak,ma pedig mélyrepülés.

+Quote Post
ktibor68
hozzászólás 2011-02-08 11:33
Létrehozva: #8831

Fórumozó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2010-07-07 12:35
Azonosító: 1 249 027

IDÉZET(cwe @ 2011-02-08 10:23) *

Lehet annyi pénze nem hogy kifizesse neked , olcsóbbat keres.

Itt még talán az eladó is hibás kereskedelmi link van a leírásban.

+Quote Post
cwe
hozzászólás 2011-02-08 11:23
Létrehozva: #8832

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-04-22 12:16
Azonosító: 6 495

Érdemes lesz "ránézni" :

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=253310

fenti után:
http://mobil-telefon.vatera.hu/egyeb/vodaf...1439678574.html

Na-és-még:
http://www.vatera.hu/listings/index.php?td...jduk64&ob=4

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-02-08 08:55
Létrehozva: #8833

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Andiniki73 @ 2011-02-08 06:40) *
Sziasztok!
Van egy felhasználó konkrétan:zsemi82 aki tartom valószinüleg hogy nem fogja átvenni az 1ft-os termékem.Elég "zürös" az értékelései,a vaterába naponta többször bejár,de a leveleimre nem válaszol.Irtam egy termékéhez,kiváncsian várom a válaszát.

Tisztelt Andiniki73!

Ha a vevő továbbra sem jelentkezik vagy nem kívánja átvenni az árut és ön nem kíván tovább várni, akkor érdemes egy üzenetet írni az adásvételtől való elállásról és megadni a partnernek a megfelelő értékelést. Előtte esetleg írjon neki még egy utolsó felszólítást, ezt küldje el másolatként a biztonsag@vatera.com címre is. Ezt a levelében a címzettnek is említse meg, kilátásba helyezve a megfelelő értékelést, amennyiben nem jelentkezik.
Az automata válaszban kapott azonosítót mentse el, mivel az alapján esetleges bonyodalmak esetén igazolni lehet, hogy ez az utolsó felszólító üzenet kiküldésre került.
Találtam egy érdekes levelezést:
...

Ebben mi az érdekes?

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
ktibor68
hozzászólás 2011-02-08 08:14
Létrehozva: #8834

Fórumozó

Csoport:
Kizárt

Bent van a pakliban hogy semleges lesz , a vevő biztosra akar menni de ha nem lesz rá jó miért fizetné ki, illetve jutalékot miért fizetne az eladó ha nem is adja el . Kétesélyes a dolog.

+Quote Post
Andiniki73
hozzászólás 2011-02-08 07:40
Létrehozva: #8835

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-26 10:40
Azonosító: 1 417 019

Sziasztok!
Van egy felhasználó konkrétan:zsemi82 aki tartom valószinüleg hogy nem fogja átvenni az 1ft-os termékem.Elég "zürös" az értékelései,a vaterába naponta többször bejár,de a leveleimre nem válaszol.Irtam egy termékéhez,kiváncsian várom a válaszát.
Találtam egy érdekes levelezést:

http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=1436529338

Mostanába ismét van sok vevőm aki mindenféle kifogással nem utal,mert vagy bank nincs náluk,vagy messze van a posta,vagy nem tud kitölteni egy rózsaszin csekket stb......Miért engem találnak meg?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-02-07 21:18
Létrehozva: #8836

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(klarabella @ 2011-02-07 19:28) *
Vásároltunk egy szekrényt evamari65-től. A szekrényről leszállítás után derült ki, hogy büdös, és minősíthetetlen állapotú. Teljesen kulturáltan közöltük ezt vele, ám egy ponton elkezdett magából kikelve üvölteni az édesanyámmal, a következő stílusban: "Mindjárt pofán vágom, ha nem hagyja abba! Fogd be a pofád! "Ekkor kiküldtem anyukámat a szobából, és csak annyit mondtam, hogy ezzel a stílussal álljunk le. Az én környezetemben annyira nem létezik hasonló mentalitás, hogy hirtelen azt sem tudtam, hogy kezeljem, azon túl, hogy anyukámat védeni akartam egy megtermett nővel és egy férfival szemben egyszál nőként, az anyukám saját lakásában. Anyukám magas vérnyomásos. Rosszul is lett az esettől, sőt attól fél, nehogy visszajöjjenek, mert én le merem írni, hogy mi történt. Most írtam a vaterának, de eddig minden problémámra az volt a válasz, hogy Ptk. vagy Btk. Kíváncsi vagyok, erre mit lépnek. De nem remélek sokat. Viszont ettől a ponttól nem érzem itt biztonságban magam. Mi van, ha megint nem lesz szerencsém és egy ilyen alakba botlok? Mi van, ha az ilyen ember nem csak emlegeti a tettlegességet, hanem meg is teszi? És miért van az hogy az ilyen embernek huszonakárhány pozitívja van? Nem hiszem, hogy másnak nincs ilyen problémája vele. Aki ilyen minősíthetetlen módon reagál jogos felvetésre, az mással sem bánhat kesztyűs kézzel! És miért van az, hogy az ilyen agresszív ember, akivel én teljesen korrekt vagyok, pontosan kifizetem azt az árat, amiért leütöttem ezt a szörnyű állapotú bútort, negatívan értékelhet, vádaskodhat és leronthatja a százalékaimat? És miért nem tehetek semmit ez ellen? Ha van tippetek, várom!

Nincs tipp, a helyzet lehetetlen és pocsék. Két lehetőséged van, az egyiket le sem írom, mert a fórumszabályzatba és a magyar törvényekbe ütközik. A másik teljesen szabályos, de nem mész vele semmire. Elvben vannak jogaid, amik csak elvben vannak meg. A gyakorlatban nagyjából tudjuk, hogy mennyit érnek. A Vatera nem tud neked megoldást kínálni, mert nem dolga és lehetősége sincs erre.
Azért hidd el, hogy a felhasználóknak csak egészen kis része ilyen.
Nekem egyszer azt mondta egy barátom, és bár makacs, önfejű ember vagyok, ezt betartom: "árut, ha személyesen veszel át, vagy adsz át, mindig legyen egy férfi veled."
Na és várd meg a moderátor válaszát, hátha tud valami jót mondani.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
klarabella
hozzászólás 2011-02-07 20:28
Létrehozva: #8837

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-07-13 00:25
Azonosító: 1 257 406

Vásároltunk egy szekrényt evamari65-től. A szekrényről leszállítás után derült ki, hogy büdös, és minősíthetetlen állapotú. Teljesen kulturáltan közöltük ezt vele, ám egy ponton elkezdett magából kikelve üvölteni az édesanyámmal, a következő stílusban: "Mindjárt pofán vágom, ha nem hagyja abba! Fogd be a pofád! "Ekkor kiküldtem anyukámat a szobából, és csak annyit mondtam, hogy ezzel a stílussal álljunk le. Az én környezetemben annyira nem létezik hasonló mentalitás, hogy hirtelen azt sem tudtam, hogy kezeljem, azon túl, hogy anyukámat védeni akartam egy megtermett nővel és egy férfival szemben egyszál nőként, az anyukám saját lakásában. Anyukám magas vérnyomásos. Rosszul is lett az esettől, sőt attól fél, nehogy visszajöjjenek, mert én le merem írni, hogy mi történt. Most írtam a vaterának, de eddig minden problémámra az volt a válasz, hogy Ptk. vagy Btk. Kíváncsi vagyok, erre mit lépnek. De nem remélek sokat. Viszont ettől a ponttól nem érzem itt biztonságban magam. Mi van, ha megint nem lesz szerencsém és egy ilyen alakba botlok? Mi van, ha az ilyen ember nem csak emlegeti a tettlegességet, hanem meg is teszi? És miért van az hogy az ilyen embernek huszonakárhány pozitívja van? Nem hiszem, hogy másnak nincs ilyen problémája vele. Aki ilyen minősíthetetlen módon reagál jogos felvetésre, az mással sem bánhat kesztyűs kézzel! És miért van az, hogy az ilyen agresszív ember, akivel én teljesen korrekt vagyok, pontosan kifizetem azt az árat, amiért leütöttem ezt a szörnyű állapotú bútort, negatívan értékelhet, vádaskodhat és leronthatja a százalékaimat? És miért nem tehetek semmit ez ellen? Ha van tippetek, várom!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-02-06 22:39
Létrehozva: #8838

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(ktibor68 @ 2011-02-06 20:59) *
Ez hogy van inaktív és mégis van fent eladó áruja ?

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=390290

72 órára felfüggesztettük.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
ktibor68
hozzászólás 2011-02-06 21:59
Létrehozva: #8839

Fórumozó

Csoport:
Kizárt

Ez hogy van inaktív és mégis van fent eladó áruja ?

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=390290

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2011-02-06 21:17
Létrehozva: #8840

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

Szerintem ez a garanciás duma marhaság, valaki kitalálta vagy olvasott erről valahol valamit, kiírta a terméklapra, aztán azóta terjed  dry.gif  (aztán lehet tévedek, de ha valaki tudja a tutit, írjon már egy pontos paragrafusszámot, elolvasnám) 

www.fogyasztovedelem.com/forums/index.php?showtopic=765 

Innen kiemelném ezt:

" A szavatossági jogokat a Polgári Törvénykönyv rendelkezései adják, és minden fogyasztói szerződés (kb.: vásárlás) esetén érvényes szavatosság."

A PTK-ból meg ezt:

"Ptk. 685. §
„e) fogyasztói szerződés: az a szerződés, amely fogyasztó és olyan személy között jön létre, aki (amely) a szerződést gazdasági vagy szakmai tevékenysége körében köti;"

Jótállást meg ugye csak jótállási papírral adhat valaki, amit egy magánszemély nem igazán tudna adni. Olyan szó meg nincs a PTKban, hogy garancia, legalábbis az adás-vételekkel kapcsolatban.

A hozzászólást -Aramir- szerkesztette a következő időpontban: 2011-02-06 21:19

+Quote Post

1351 Oldal V  « < 440 441 442 443 444 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-09-30 17:09