IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1341 Oldal V  « < 440 441 442 443 444 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
Sprinkler1
hozzászólás 2011-01-19 18:03
Létrehozva: #8821

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-17 12:23
Innen: Káosz birodalom
Azonosító: 171 419

IDÉZET(busman114 @ 2011-01-19 16:47) *
Pont ez a lényeg, ha valamit eladsz, főleg 1Ft-ért, akkor azért adod, mert neked nincs rá szükséged, de másnak még lehet, akár 1Ft-ért akár 100Ft-ért, de egy jelképes összegért, ha valaki ,ebből nyerészkedik, az szegénységi bizonyítvány. Szerintem. A bolt az rossz példa, mert, kellemetlen lenne mindent beszerzési áron megvenni úgy hogy kilómétereket kéne autóznunk érte. A bolt azért van hogy mindent egy helyen megvegyél. Persze megvan rajta a haszon is, de különben ki csinálná?

Értelek én, de itt nem eladod 1 ft-ért, hanem felteszed egy forintra és szépen licitálnak rá. Zömmel persze a nyerészkedők, hisz mindenki 1 ft-ért szeretné valójában megkaparintani.....
Ha valóban rászorulónak szeretnéd adni, tényleg a védőnő a legjobb megoldás.
Itt kereskedés folyik, hol etikus,hol nem.
És igazad van, van itt bőven olyan termék, ami itt drágább,mint boltban.Ez előfordul. Aki nem néz körül alaposan,bizony drágán vásárolhat. van itt azért bőven viszont sok olyan dolog is ami jelentősen olcsóbb a bolti áraknál.
Rászoruló a vaterán? Nem tudom. Akinek van gépe és fent tud tartani internet előfizetést, annyira nem lehet rászoruló, hogy 1 ft-on kelljen neki ruha...
Ez kicsit olyan amikor látom sírni az embereket a tv-ben,hogy nincs lóvé nincs lóvé, de a cigi lóg a szájában ezerrel...persze ez más téma már... rolleyes.gif

--------------------
"Lemondtam a sexről, az italról és a hazardírozásról! Ez volt életem legszörnyűbb negyedórája"
Go to the top of the page

+Quote Post
busman114
hozzászólás 2011-01-19 17:47
Létrehozva: #8822

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-02-07 22:11
Azonosító: 464 234

IDÉZET(Sprinkler1 @ 2011-01-19 15:41) *
Én nem tartom ezt problémának. Miért ne tehetné? Kifizette, onnantól kezdve jogilag az övé, azt csinál vele amit akar.
Nem nyerészkedésnek, hanem kereskedelemnek hívom. Megveszi, ráteszi a maga elképzelt hasznát és valaki megveszi. Ennyi.Nem több.

A boltos is megveszi a kiflit x forintért,eladja y forintért és a pék aki ezt tudja és látja, nem kesereg,hogy ő is eladhatta volna akár annyiért is amennyiért a boltos.... rolleyes.gif

Pont ez a lényeg, ha valamit eladsz, főleg 1Ft-ért, akkor azért adod, mert neked nincs rá szükséged, de másnak még lehet, akár 1Ft-ért akár 100Ft-ért, de egy jelképes összegért, ha valaki ,ebből nyerészkedik, az szegénységi bizonyítvány. Szerintem. A bolt az rossz példa, mert, kellemetlen lenne mindent beszerzési áron megvenni úgy hogy kilómétereket kéne autóznunk érte. A bolt azért van hogy mindent egy helyen megvegyél. Persze megvan rajta a haszon is, de különben ki csinálná?

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2011-01-19 16:41
Létrehozva: #8823

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-17 12:23
Innen: Káosz birodalom
Azonosító: 171 419

IDÉZET(Koriander87 @ 2011-01-18 21:09) *
Kissé gyanakodtam egy vevőre, aki több 1 Ft-os aukciómat is leütötte. És a gyanúm beigazolódott: továbbértékesíti a termékeimet, ráadásul a legpofátlanabb módon, tegnap adtam át neki a termékeket, és az egyiket ma már fel is töltötte. Gyanítom, az elsőt követi a többi. Grrrrr.... Nem ütközik ez valami szabályba? Vagy egyszerűen csak nem elegáns?

A neve nim471

Én nem tartom ezt problémának. Miért ne tehetné? Kifizette, onnantól kezdve jogilag az övé, azt csinál vele amit akar.
Nem nyerészkedésnek, hanem kereskedelemnek hívom. Megveszi, ráteszi a maga elképzelt hasznát és valaki megveszi. Ennyi.Nem több.

A boltos is megveszi a kiflit x forintért,eladja y forintért és a pék aki ezt tudja és látja, nem kesereg,hogy ő is eladhatta volna akár annyiért is amennyiért a boltos.... rolleyes.gif

--------------------
"Lemondtam a sexről, az italról és a hazardírozásról! Ez volt életem legszörnyűbb negyedórája"

+Quote Post
busman114
hozzászólás 2011-01-19 16:28
Létrehozva: #8824

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-02-07 22:11
Azonosító: 464 234

Kissé gyanakodtam egy vevőre, aki több 1 Ft-os aukciómat is leütötte. És a gyanúm beigazolódott: továbbértékesíti a termékeimet, ráadásul a legpofátlanabb módon, tegnap adtam át neki a termékeket, és az egyiket ma már fel is töltötte. Gyanítom, az elsőt követi a többi. Grrrrr.... Nem ütközik ez valami szabályba? Vagy egyszerűen csak nem elegáns?

Én átérzem, a feleségem is vaterázik, és ő szokott is aukciót indítani a saját nevével. 3 gyerekünk van, és ahogy kinővik a ruháikat azokat szívesen felraknánk 1Ft-ért csak vigyék. Azért nem tesszük fel, mert úgyis egy ilyen nyerészkedő valaki fogja leütni. Sajnos sok eladó nem úgy gondolkozik ahogy te,/Amire nekem már nincs szükségem, az másnak még jól jöhet/, hanem ha megunnak valamit, azt is a lehető legmagasabb áron próbálják eladni. Ami nem lenne baj, csak mostanában nézem a digitális fényképezőket, és sokan DRÁGÁBBAN adják mint a bolti ára jelenleg garanciával. Sajnos ez a jó MAGYAR mentalitás megmaradt a múltból. Az a baj hogy van egy réteg, /aki vagy nem akar,vagy nem tud/ utána nézni máshol is. Én rendszeresen úgy csinálom ha kinézek valamit akkor, a tipust beütöm a keresőbe, és jön is a döbbenet hogy újként olcsóbban megkapom ingyenes utánvétes házhoz szállítással.Szóval csak annyit hogy az ilyen termékeket, amik nekem már nem kellenek/pl gyerekruhák/ inkább elajándékozom. Rajtam ne nyerészkedjen senki, inkább beviszem a védőnőnek ő tudja, ki szorul rá.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-19 13:59
Létrehozva: #8825

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(tomari @ 2011-01-19 12:49) *
Kedves zejopy!

Én cinikus meg irritáló? Hm... nem bánnám ha egy kicsit átfogalmazná ezt, pl. kicsit indulatos, mérges, kiakadt, stb. Olyan sok kifejezést ismer a magyar nyelv, nem kell mindjárt ajtóstól le cinikusozni másokat. Ezt az Ön tiszteletbeli fórumos tapasztalata mellett elvárná az ember, valamint elhiheti nem lesz senki szemében kisebb e miatt ha finomabban fogalmaz. Amúgy nem haragszom, bár nem örülök ha le cinikusoznak.
rolleyes.gif
Minden jót Önnek tomari

Ám legyen. rolleyes.gif Tehát nem volt cinikus, hanem csak indulatos. thank_you.gif
Viszont irritálót határozottan a saját nézőpontomból írtam, amit érzékeltettem is a "számomra" szóval. smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
tomari
hozzászólás 2011-01-19 13:49
Létrehozva: #8826

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-24 19:55
Azonosító: 1 941

IDÉZET(zejopy @ 2011-01-19 08:11) *
Ez az oldal arra is jó. De arra is, hogy keressünk. Egy időben volt egy állandó vásárlóm, nem kedveltem egyébként, de sokat tanultam tőle, aki megvette az én áruimat, aztán többszöröséért továbbadta. Először kiakadtam én is, megkérdeztem a többieket itt a fórumon, és ők körberöhögtek. Rosszul esett, de el kellett gondolkodnom a dolgon és rájöttem, hogy nincs igazam ebben a kérdésben. Megvette, azt csinál vele, amit akar. smile.gif Ilyen egyszerű.
Különös, hogy a postodat én egyáltalán nem éreztem bántónak, vagy sértőnek. Inkább a tapasztalatlanságod jött le belőle, azzal pedig nincsen semmi baj szerintem. Inkább tomari hozzászólása volt számomra irritáló, mert régi Vaterás, a tapasztaltságát nem arra kellene használnia, hogy másokról cinikusan nyilatkozik.

( rolleyes.gif Kedves Benz, ha úgy érzi, hogy a megnyilvánulásom személyeskedő, elnézést, nem annak szántam, és persze nyugodtan törölje bármelyiket. thank_you.gif )

Kedves zejopy!

Én cinikus meg irritáló? Hm... nem bánnám ha egy kicsit átfogalmazná ezt, pl. kicsit indulatos, mérges, kiakadt, stb. Olyan sok kifejezést ismer a magyar nyelv, nem kell mindjárt ajtóstól le cinikusozni másokat. Ezt az Ön tiszteletbeli fórumos tapasztalata mellett elvárná az ember, valamint elhiheti nem lesz senki szemében kisebb e miatt ha finomabban fogalmaz. Amúgy nem haragszom, bár nem örülök ha le cinikusoznak.
rolleyes.gif
Minden jót Önnek tomari

IDÉZET(Koriander87 @ 2011-01-19 08:48) *
Köszönöm a segítő jellegű válaszodat. Igen, a tapasztalatlanság a jó szó. smile.gif De tomarinak meg abban volt igaza, hogy először kérdezhettem volna, és nem kellett volna nevet említenem.

Kedves Koriander87!

Ugye most már másképpen látja a dolgokat. Kívánok Önnek sikeres eladásokat és jó egészséget a kisfiának is.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-19 10:03
Létrehozva: #8827

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Koriander87 @ 2011-01-19 08:48) *
Köszönöm a segítő jellegű válaszodat. Igen, a tapasztalatlanság a jó szó. smile.gif De tomarinak meg abban volt igaza, hogy először kérdezhettem volna, és nem kellett volna nevet említenem.

Persze, először nem baj, ha kérdez az ember. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Koriander87
hozzászólás 2011-01-19 09:48
Létrehozva: #8828

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-17 15:26
Azonosító: 1 415 535

IDÉZET(zejopy @ 2011-01-19 08:11) *
Ez az oldal arra is jó. De arra is, hogy keressünk. Egy időben volt egy állandó vásárlóm, nem kedveltem egyébként, de sokat tanultam tőle, aki megvette az én áruimat, aztán többszöröséért továbbadta. Először kiakadtam én is, megkérdeztem a többieket itt a fórumon, és ők körberöhögtek. Rosszul esett, de el kellett gondolkodnom a dolgon és rájöttem, hogy nincs igazam ebben a kérdésben. Megvette, azt csinál vele, amit akar. smile.gif Ilyen egyszerű.
Különös, hogy a postodat én egyáltalán nem éreztem bántónak, vagy sértőnek. Inkább a tapasztalatlanságod jött le belőle, azzal pedig nincsen semmi baj szerintem. Inkább tomari hozzászólása volt számomra irritáló, mert régi Vaterás, a tapasztaltságát nem arra kellene használnia, hogy másokról cinikusan nyilatkozik.

( rolleyes.gif Kedves Benz, ha úgy érzi, hogy a megnyilvánulásom személyeskedő, elnézést, nem annak szántam, és persze nyugodtan törölje bármelyiket. thank_you.gif )

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-19 09:11
Létrehozva: #8829

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Koriander87 @ 2011-01-19 07:58) *
Kedves hozzászólók! Köszönöm mindenkinek a véleményt, elismerem, hogy első dühömben írtam a bejegyzést, és nem fogalmaztam valami finoman. Ha az ilyen viszonteladás elfogadott gyakorlat, elfogadom, ez volt nekem a tanulópénz. Naiv voltam, mert én csak saját felhasználásra vásárolok, és legfeljebb azt adom tovább, amit kisfiam kinőtt.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-01-19 09:13

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Koriander87
hozzászólás 2011-01-19 08:58
Létrehozva: #8830

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves hozzászólók! Köszönöm mindenkinek a véleményt, elismerem, hogy első dühömben írtam a bejegyzést, és nem fogalmaztam valami finoman. Ha az ilyen viszonteladás elfogadott gyakorlat, elfogadom, ez volt nekem a tanulópénz. Naiv voltam, mert én csak saját felhasználásra vásárolok, és legfeljebb azt adom tovább, amit kisfiam kinőtt.

+Quote Post
davidmaci92
hozzászólás 2011-01-19 08:28
Létrehozva: #8831

zejopy vagyok:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-17 11:47
Innen: Veresegyház, medverezervátum
Azonosító: 706 366

IDÉZET(tomari @ 2011-01-19 00:23) *
Már elnézést, hogy bele gagyogok? De mi az, hogy pofátlan meg gyanakodom. Megvette kifizette? Szíve joga azt tenni vele amit szeretne. Jó, hogy azt nem írod csaló mad.gif Szerintem te nem voltál túl elegáns ezt ilyen módon a felhasználó név említésével nyilvánosságra hozni. Mondhatnánk kicsit rontod a hitelét.
Remélem kitörlik a kedves moderátorok. Hát kiakadok. Vatera= vesz- elad stb. laugh1.gif

Nem kell kitörölni. Az eladóban eleinte felmerül ez a kérdés, amíg még nem igazán rutinos. Nincs ezzel semmi baj. Meg lehet beszélni a dolgot, lehet egymás optikáján kicsit állítani, mindannyian tanulunk, fejlődünk. Ha minden tapasztalatlanságot tükröző mondatot törölnének, vagy gúnyt űznének belőle, akkor eléggé undok hangulat lenne a fórumon. Köszönjük, ezt már ismerjük, nem kérünk belőle.
Azért jövünk ide, hogy jól érezzük magunkat, tanuljunk egymástól és megbeszéljük a felmerülő problémákat. Neki ez okozott problémát. Miért baj ez?
És nem rontja a hitelét. Többnyire viszonteladók vagyunk, legalábbis, akik nagyban csináljuk. Valahol megvesszük, és drágábban továbbadjuk. Tehát, ha valakiről kiderül, hogy itt vette meg olcsón és itt árulja drágábban, az nem ciki.

--------------------
Nem azért hibáztál, mert többet adtál, hanem mert kevesebbet kívántál. Ha többet adsz, többet is követelhetsz.

+Quote Post
tomari
hozzászólás 2011-01-19 01:23
Létrehozva: #8832

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-24 19:55
Azonosító: 1 941

A neve nim471

Már elnézést, hogy bele gagyogok? De mi az, hogy pofátlan meg gyanakodom. Megvette kifizette? Szíve joga azt tenni vele amit szeretne. Jó, hogy azt nem írod csaló mad.gif Szerintem te nem voltál túl elegáns ezt ilyen módon a felhasználó név említésével nyilvánosságra hozni. Mondhatnánk kicsit rontod a hitelét.
Remélem kitörlik a kedves moderátorok. Hát kiakadok. Vatera= vesz- elad stb. laugh1.gif

+Quote Post
Koriander87
hozzászólás 2011-01-18 22:18
Létrehozva: #8833

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-01-18 21:15) *
Először én is kiakadtam, de már nem zavar. smile.gif

mosking.gif Köszi a vigasztalást!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-18 22:15
Létrehozva: #8834

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Koriander87 @ 2011-01-18 21:14) *
Sejtettem, hogy nem ütközik semmilyen szabályba, de szerintem nem elegáns. Így jártam.

Először én is kiakadtam, de már nem zavar. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Koriander87
hozzászólás 2011-01-18 22:14
Létrehozva: #8835

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-01-18 21:11) *
Nincs ezzel semmi baj. smile.gif

Sejtettem, hogy nem ütközik semmilyen szabályba, de szerintem nem elegáns. Így jártam.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-18 22:11
Létrehozva: #8836

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

A neve nim471

Nincs ezzel semmi baj. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Koriander87
hozzászólás 2011-01-18 22:09
Létrehozva: #8837

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

A neve nim471

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-01-18 21:47
Létrehozva: #8838

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(GJUDITKA11 @ 2011-01-18 19:34) *
Soha ne írtam ide, de már feláll a szőr a hátamon a csillagos értékeléstől! ...

Tisztelt GJUDITKA11!

Nincs oka aggodalomra, az értékelései kifejezetten jónak mondhatóak. A tizedek és századok nem sokat számítanak.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-01-18 21:44
Létrehozva: #8839

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(ktibor68 @ 2011-01-18 18:55) *
Benz: Rá kellene nézni erre az eladóra nagyon jutalékot nem fizet , Őt értékelik de Ő már 2010.11 óta nem értékel senkit

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.ph...1611570&p=2

Megnézzük alaposabban. Köszönjük.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-01-18 21:41
Létrehozva: #8840

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(lepkemuki @ 2011-01-18 18:33) *
...
Majd megadtam neki a jól megérdemelt negatívat:(mégmielőtt láttam volna ezt a választ)
Erre bosszúbol visszanegatívolt, igazságtalanul.
ilyenkor mit tudok tenni?
Soha nem kaptam még negatívat, ez így nagyon nem fair
Mi a teendő ilyenkor?
köszi előre is a segítséget
Ui: Láttam volt már hasonló gond vele, így tiltólistára tenném őt is dry.gif

Tisztelt lepkemuki!

Értékelés törlését a kapcsolatfelvételen keresztül kérheti.
Kapcsolatfelvétel - Aukcióval kapcsolatos probléma - Szeretnék töröltetni egy értékelést.
Az értékelés törlése nem automatikus, a kérést kollégáink a rendelkezésre álló adatok alapján bírálják el.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post

1341 Oldal V  « < 440 441 442 443 444 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-09-02 08:26