IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1321 Oldal V  « < 442 443 444 445 446 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
Icuka71
hozzászólás 2010-12-07 19:46
Létrehozva: #8861

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-03-11 20:34
Innen: Egerszalók
Azonosító: 1 048 866

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-12-07 16:32) *
Tisztelt Icuka71!

Ez már nem az Ön problémája.

Mi lesz akkor, ha értékelnem kell a vevő - hill118 - felhasználót? Ilyen esetben mit adhatok? Félek, hogy majd negatívat ad nekem.
Go to the top of the page

+Quote Post
foldgomb70
hozzászólás 2010-12-07 19:41
Létrehozva: #8862

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-02-22 01:00
Azonosító: 1 016 287

Üdv mindenkinek!
Van egy kedves Vaterás (djbeeboy) akinek megérett az eltávozása a piactérről....
Licitált termékemre de félő, hogy "potyára". Már tiltólistára is tettem. director.gif
foldgomb70

--------------------
Ami áll, az nem biztos, hogy nyugalomban van...

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-12-07 19:06
Létrehozva: #8863

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Aygo50 @ 2010-12-07 18:02) *
...Apropó a Vaterának írt panaszos levelemre még csak válaszra sem méltattak!

Jó ötleteket várva Üdv. mindenkinek!! AYGO50

Tisztelt Aygo50!

Legyen kedves megadni a ticket számát annak az üzenetnek, amelyre nem kapott választ.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Tigris37
hozzászólás 2010-12-07 19:05
Létrehozva: #8864

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-11-12 12:05
Azonosító: 836 806

Hát ...
nekem ma olyan dolog történt, h egy kérdést tettem fel egy eladónak, valamint egy ajánlatot tettem a termékére...Erre nézem, h kitörölte a kérdésem és ajánlatom úgy, h nem is válaszolt, majd fogta és letiltott az aukcióval kapcsolatos dolgokról...

Ez már miféle eljárás? Egy kérdés és egy ajánlat miatt milyen dolog már letiltani valakit? Ha nem felel meg az ajánlatom akkor azt úgy illik, h először is legalább válaszolok, nem bunkó módon törölgetek, és ha az ajánlat nem tetszik akkor azt is megírom....De ezért letiltani valakit, sztem több mint jogtalan...

+Quote Post
Aygo50
hozzászólás 2010-12-07 19:02
Létrehozva: #8865

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-05-12 10:27
Azonosító: 1 155 906

Sziasztok!

Problémám akadt az "ancsapeti" felhasználóval. Licitáltam egy termékére, amit megnyertem, az árát másnap át is utaltam, majd 10 nap után kegyeskedett postázni, de azt is csak azért mert számon kértem rajta.
Amikor megérkezett a csomag,és kibontottam majd megütött a guta, mert nem azt küldte mint amit megvásároltam. Felhívtam telefonon, sokadikra fel is vette, de semmi elnézést vagy valami még neki állt feljebb amikor reklamáltam. Ja és megakarta magyarázni, hogy ez az amit rendeltem!!! Tudjátok ez olyan mint amikor állítom, hogy fekete a fehér!
Végül is abban maradtunk, hogy küldjem vissza a terméket, állja a postadíjat, és küldi azt amit megvásároltam!
Ennek már 12 napja!!! A postán történt érdeklődésemre azt a felvilágosítást adták, hogy nem jelentkezik a csomagért a címzett! 15 napig tartják majd visszaküldik a feladónak azaz nekem.
Nem veszi fel a telefont az e-mailekre sem válaszol!
Szerintetek mitévő legyek, nyugodjak bele, hogy én vagyok az átvert vesztes, vagy van esetleg valakinek jó ötlete a megoldásra! Apropó a Vaterának írt panaszos levelemre még csak válaszra sem méltattak!

Jó ötleteket várva Üdv. mindenkinek!! AYGO50

+Quote Post
xaktak88
hozzászólás 2010-12-07 18:31
Létrehozva: #8866

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-12-07 18:13
Azonosító: 1 412 815

Problémám akadt az 1ik felhasználóval felhasználóneve: atildiko Rossz helyre postázta a terméket mert nem én fizettem be a számlájára a pénzt de viszont megvolt adva a felhasználónevem megjegyzésként meg e-mailbe el is kértem a nevet, bankszámlaszámot és a nevemet is tudta de nem a vaterán megadott postázási címre küldte el hanem a befizető címére de az én nevemre azt bejártam a postákat hogy hol a csomag mert hogy postázta de ide nem jött értesítő sem volt azt úgy derült ki hogy szóltak nekem hogy az én nevemre érkezett oda értesítő
és pont az utolsó napon mert ott nem lakik senki csak néha mennek oda ki.
Én ráosztottam 1 semlegest avval indokolva hogy kissebb postázási probléma volt ő meg rámosztott 1 negatívat mert hogy rosszúl adtam meg a címet meg ő járkált utána hogy mi merre meddig és hogy én okolom.

Érdekes módon eddig mindenki tudta hova kell küldeni annak ellenére hogy nem én fizettem be az összeget.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-12-07 17:32
Létrehozva: #8867

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Icuka71 @ 2010-12-07 16:25) *
help.gif Újabb problémás vevővel akadtam össze.
...

Tisztelt Icuka71!

Ez már nem az Ön problémája.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Icuka71
hozzászólás 2010-12-07 17:25
Létrehozva: #8868

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-03-11 20:34
Innen: Egerszalók
Azonosító: 1 048 866

help.gif Újabb problémás vevővel akadtam össze.
A vevő leütötte a termékem. A Vatera annak rendje s módja szerint elküldte a vevő adatait. Én a vevőnek megküldtem a számlaszámom.
Miután utalta a vételárat és a postaköltséget én becsomagoltam az árut és a Vatera által megadott adatok alapján postáztam a terméket ajánlott küldeményként.
Egy hét mulva érdeklődtem E-mailben, megérkezett-e már a csomag.
Sajnos nemleges választ kaptam.
Ekkor derült ki, hogy a cím, amit a Vatera által kaptam, nem az, ahová kellett volna küldenem a csomagot.
Sem a név, sem a házszám nem egyezik, csak a város és az utcanév.
Mikor próbáltam telefonon leegyeztetni, mi lenne a megoldás, kiderült, a megadott telefonszám egy teljesen idegen személyé, aki semmit nem tud az ügyről, sőt Veresegyházán lakik és nem Gödöllőn, mint az állítólagos vevőm.
Két hete személyesen adtam postára az ajánlott küldeményt, de azóta sem jött vissza, hogy a címzett ismeretlen.

Ezért kérem a véleményeteket, mit lehet ilyen esetben tenni?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-12-07 15:15
Létrehozva: #8869

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(petyaa05 @ 2010-12-07 14:08) *
-Köszi a választ!-

Jó hír, megjött a pénz! Nem kell tovább rágódnom! smile.gif

Így akkor tiszta ügy. Mostanában volt aki azzal próbálkozott (volt akinél be is jött), hogy kérte, az árut adják fel neki hamar, mert nagyon sürgős. Aztán meg nem fizetett. Ilyen, amikor a fészec visszacsap. Az ember humánus, aztán jól megvezetik. Ezért vagyunk óvatosabbak. smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
petyaa05
hozzászólás 2010-12-07 15:08
Létrehozva: #8870

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-10-29 11:43
Azonosító: 1 407 055

-Köszi a választ!-

Jó hír, megjött a pénz! Nem kell tovább rágódnom! smile.gif

+Quote Post
ktibor68
hozzászólás 2010-12-07 14:19
Létrehozva: #8871

Fórumozó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2010-07-07 12:35
Azonosító: 1 249 027

IDÉZET(petyaa05 @ 2010-12-07 12:46) *
köszi a választ!
most néztem, reggel 5:23-kor lépett be vaterára. Lehet, tényleg olyan a melója... :S

Várd meg amíg a számlán lesz a pénz, van hogy Én is belépek mielőtt kivonulok a helyszínre hajnalba 3-kor is , de arra mindig van idő hogy feladjam a csomagot is , vagy megkérek akkor valakit adja fel

+Quote Post
petyaa05
hozzászólás 2010-12-07 13:46
Létrehozva: #8872

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-12-07 12:43) *
Én biztosan elküldeném, mert nem vagyok normális. Éppen ezért azt javaslom, ha megfontolt vagy, akkor ne küldd el. Ha annyira fontos lett volna a születésnap, akkor tudott volna előbb is fizetni.

köszi a választ!
most néztem, reggel 5:23-kor lépett be vaterára. Lehet, tényleg olyan a melója... :S

A hozzászólást -petyaa05- szerkesztette a következő időpontban: 2010-12-07 13:48

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-12-07 13:43
Létrehozva: #8873

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(petyaa05 @ 2010-12-07 12:31) *
Sziasztok! - Sürgős lenne! - Mit gondoltok?
.......
előre is köszönöm mindenkinek!
üdv: petyaa05

Én biztosan elküldeném, mert nem vagyok normális. Éppen ezért azt javaslom, ha megfontolt vagy, akkor ne küldd el. Ha annyira fontos lett volna a születésnap, akkor tudott volna előbb is fizetni.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2010-12-07 13:44

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
petyaa05
hozzászólás 2010-12-07 13:31
Létrehozva: #8874

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok! - Sürgős lenne! - Mit gondoltok?
-felhasználó/vevő: wexell (49 pozitív értékelés)
-az aukció tárgya egy kb 1000Ft-os plüss.
-levezésünk
én: ennyit és ennyit erre bankszámlaszámra (nov 30.)
ő: "A héten még utalom a pénzt. De ha tudnád elsőbbségivel add fel lécci! Mennyivel küldjek többet akkor? Jövőhét szerdára szülinapra kellene:) Köszönöm a vásárlást énis! Üdv! wexell" (dec.1.)
én: "Amint megjön a pénz, küldöm ajánlottan+elsőbbségivel, ahogy kérte! Nem kell többet utalni, legyen ez az "én szülinapi ajándékom"! wink.gif Üdv" (dec.1.)
ő: "Köszi szépen!:) Holnap befizetem egy ERSTE bankban kp-ben.. Üdv!" (dec.2.)
ő: "Szia! Bocsi hogy eddig nem küldtem még a pénzt a plüssre, kicsit máshogy alakultak a dolgok eddig. Holnap mindneképp a nap folyamán valamikor befizetem egy Erste bankban készpénzként. Légyszi add fel holnap postára elsőbbségivel ha nem gondd!! Igérem hogy küldöm a pénzt amint odaérek a bankhoz holnap!:) Ha kételkednél akkor nézdmeg a visszajelzéseimet (50 +) tongue.gif Köszönöm előre is!!!
<címét leírja újra> Üdv: wexell (tegnap-dec.6.)

Gyanús. Ugyanakkor közbejöhetett bármi. Nem tudom, hogy eljátsszam-e a jóhiszemű eladót, hátha tényleg szülinapra lesz. (persze ez az egyik leggyakoribb "duma")?!
Végül is, ha olyan fontos lenne a szülinap, már intézhette volna...
49 pozitív értékelés..(csak miért hivatkozik rá...?)

előre is köszönöm mindenkinek!
üdv: petyaa05

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-12-06 22:30
Létrehozva: #8875

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(kozani1 @ 2010-12-06 20:55) *
nabaka felhasználó kicsalta a pénzt s nem küldi a cipőt, azóta is inaktiv.
2.700 Ft-ot ér a becsület?

Tisztelt kozani1!

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zozo98
hozzászólás 2010-12-06 22:26
Létrehozva: #8876

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-10 15:36
Azonosító: 40 329

IDÉZET(Sanyabacsi69 @ 2010-12-06 12:03) *
Aha. A csóróság nem bűn, de a sunnyogás ezen olvasatban az.
"nem jelentkezik emailekra, nem válaszol"

Keress rá a futó, általa licitált aukciókra, a nemrégen megnyertekre. Mind falióra. Az egyik csak bejön neki, nem? Pfff....

Pontosan erről van szó. Rendben átvesz drága (35 e) tételeket, az 1.200 forintosra pedig "nem jelentkezik".
Ez nem csóróság, hanem szemétség az eladókkal szemben. Amennyiben kiemelt aukcióként tették fel, még veszteség is.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-12-06 22:05
Létrehozva: #8877

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(kozani1 @ 2010-12-06 20:55) *

Inaktív, de ez nem biztos, hogy végleges.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2010-12-06 22:06

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
kozani1
hozzászólás 2010-12-06 21:55
Létrehozva: #8878

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-11-19 13:43
Azonosító: 847 445

+Quote Post
aniko83
hozzászólás 2010-12-06 19:21
Létrehozva: #8879

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 90

Értesíteném azokat akik olvasták a történetemet és hozzászóltak hogy vannak friss fejlemények az ügyben bár még nem érkezett meg a pénz.

Emlékeztetőül a következőkben olvasható a teljes történet, dióhéjban ezen a linken is elolvasható.

http://haztartasigep.vatera.hu/huto_futo_l..._187758245.html

[quote name='aniko83' date='2010-11-25 15:44' post='1264446']

2010 11.03-án megnyertem egy Siesta típusú gázkályhát akt36 felhasználótól.

http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=186813144

Miután megkaptam az eladó adatait és felhívtam hogy megbeszéljük az adás-vétel részleteit és leegyeztessük a szállítást. Az eladó férjével tudtam beszélni aki közölte hogy mobilposta működik, nem biztos hogy felvenné a csomagot ezért javasoltam a futárszolgálatot. Még aznap írt e-mailt az eladó, elküldte a b.számlaszámát, megírtam hogy a köv. munkanapon (hétfő) fogok fizetni. Találtam egy kedvező díjszabású futárt de ahhoz el kellett volna vinni a készüléket a postára amit az eladó nem vállalt így megállapodtunk hogy az eladó intézi a futárt. Hétfőn átutaltam a termék árát és a futárktg-et, összesen 9000 Ft-ot az eladó számlájára és szokás szerint elküldtem az eladónak a bizonylatot e-mailben. Pár nap eltelt, rátelefonáltam hogy megrendelte-e már a futárt, mikorra várható a csomag megérkezése erre előállt egy nemleges válasszal, lóti-futis napjai voltak meg mi egymás mindezt olyan hangnemben hogy úgy éreztem magasról tesz az egészre. Ez viszont kapóra jött mert korábbi negatív tapasztalatból tanulva (mert nemrég vettem egy kályhát ami nem lett kipróbálva és működésképtelen állapotban érkezett meg) az eladó lelkére kötöttem hogy a biztonság kedvéért próbálja ki a kályhát, minden funkciója tökéletesen működik-e úgy ahogy az a termékleírásba le lett írva. Két nap várakozás után rátelefonáltam, azt mondta a férje épp most próbálja ki de később vissza fog hívni. Mellékesen megjegyzem ekkor egy hete a számláján volt a pénz. Később visszahívott és közölte hogy gond van a begyújtással, a kályha nem üzemel rendesen. Nem foglalkoztunk vele hogy az eladó tudott-e a hibáról vagy sem, párommal megbeszéltük hogy visszalépünk az adás-vételtől, nem veszünk hibás kályhát. Visszahívtuk az eladót és megmondtuk neki működik rendesen bediktáltuk a számlaszámot és megbeszéltük hogy visszautalja a 9000 Ft-ot. Elég nehézkesen lehetett vele tárgyalni (az okát nem részletezném) és többször vissza kellett hívni mert megszakadt a vonal, így utólag el tudom képzelni hogy kinyomta a telefont. Természetesen azonnal lemondtam a futárt, sajnos hiba volt megrendelni. Eltelt pár nap de a pénz érkezett meg, ellenben az eladó "eltűnt", e-mail-re, telefonra nem válaszolt. Később végre megírta mikor fog utalni. Tegnap megérkezett az utalás, mikor megláttam nem hittem a szememnek, csupán 2500 Ft volt rajta, a futárdíj. Kerestem telefonon de nem lehetett elérni. Írtam e-mailt, megkérdeztem, miért nem utalta vissza a 9000 Ft-ot és elmagyaráztam hogy ha nem történt adás-vétel visszajár a teljes vételár de semmi válasz, se telefonhívásra, se e-mailre nem reagál. Ma párom felhívta a mobiljáról amit nem ismert, láss csodát azonnal felvette és mire párom kulturáltan rákérdezett mi van a hiányzó összeggel, erre az eladó beleordította a telefonba hogy ha újból eladja a kályhát akkor átutalja a 6500 Ft-ot.

Itt a link, valóban feltette a kályhát újra eladásra.

Szóval annyi a fejlemény hogy családommal egyeztetve adtam egy hét türelmi időt az eladónak azután hogy eladó adott egy saját maga által támasztott egy feltételt hogy akkor fogja utalni a fennmaradó vételárat ha elkel a kályha. Ma reggel láttam hogy leütötték a kályhát, a vevő értékelése szerint az adás-vétel létrejött erre e-mail, SMS ment az eladónak (nem voltam halandó többször hívni azok után hogy korábban sose tudtam elérni... illetve egyszer a férjemnek sikerült de beleordított és letette). Tehát ment az SMS hogy ma estig várom a számlára a 6500 Ft-ot, ha nem utal indul a rendőrségi feljelentés. Ma többször is bejelentkezett a Vaterára de eddig se válasz, se pénz... mad.gif

Sorra jönnek jakt36 pozitív értékelései ezért teljességgel érthetetlen a felém való hozzáállását, az a hihetetlen miért engem pécézett ki szivatásra???

Jó pár éve Vaterázom, eddig 99%-ban pozitív tapasztalatokat szereztem vevőként, eladóként egyaránt, erre most jól belenyúltam a férgesébe... mad.gif sad.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-12-06 16:07
Létrehozva: #8880

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(lofffi @ 2010-12-06 14:51) *
Sziasztok Kedves Vaterások!

Azoknak szólok akik olvassák eme írásom, ha megtehetném máshol is elmondanám problémámat.
Mindenkit óvva intek bestofbigi nevű felhasználótól, mert egy egyértelműen rosszindulatú csaló!!!!! A történetem a következő (hogy szolgáljon másnak is tanulság képpen): miután egy rádiómagnót megvásároltam én követtem el a hibát azzal, hogy kipróbálás nélkül átvettem sőt(!), mivel ez este történt még az értékelést is elvégeztem, de még a rádió kipróbálása nélkül. Nyílván itt én hibáztam ezt nem tagadom! Viszont a kipróbálásnál kiderült, hogy teljesen működésképtelen az árú, de viszont azóta az eladó elérhetetlen. Személyes átvétel volt(!), egy éve két tranzakciója volt(!), ezek már adnak okot a gyanakodásra. Írtam neki e-mailt, sms-t, hívtam ezerszer, de semmi válasz. Sőt a hívásaimat mostanság kinyomja. Én pórúl jártam, ti ne tegyétek!!!!
Lofffi

Tisztelt lofffi!

Ismereteink szerint a szerződés semmis, amennyiben nem a valóságnak megfelelő lényegi információk alapján köttetett. Más kérdés, hogy az eladó lehet jóhiszemű (azaz nem tudott ezekről) vagy rosszhiszemű (ha tudott róla), de ez a szerződés semmisségét nem befolyásolja. Az eladó felet ilyenkor terheli a visszavételi kötelezettség, a PTK alapján. Az ilyen típusú jogérvényesítésre a felek megállapodása alapján, vagy ennek hiányában azonban polgári perben, a bíróságokon keresztül van lehetőség. Amennyiben felmerül a rosszhiszeműség gyanúja, a rendőrség állampolgári jelzés alapján indíthat vizsgálatot is. Ez a polgári pertől független folyamat. A fentiek természetesen a Vatera.hu Kft. saját jogértelmezését tükrözik, és semmilyen módon nem jelentenek a bírói vagy rendőrségi úton alkotott jogértelmezést.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post

1321 Oldal V  « < 442 443 444 445 446 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-07-24 12:40