IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1353 Oldal V  « < 447 448 449 450 451 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
zsofika61
hozzászólás 2011-01-30 20:07
Létrehozva: #8961

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-05-16 00:03
Azonosító: 1 161 927

Sziasztok!

Hogyan lehet az, hogy tavaly májusi vásárlásomat most értékelte az ELADÓ. Én negyven nap után nem tudok belépni sehová, amíg nem értékelek. Ezt nem értem.

Go to the top of the page

+Quote Post
Tobelolga
hozzászólás 2011-01-30 20:02
Létrehozva: #8962

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2011-01-30 19:59
Azonosító: 1 423 170

Sziasztok!

December 7.-e óta nem kapom meg a Dumbojatéktól a megvásárolt helikopteremet? Már írtam sms-t, emailt, de semmi. Egy darabig igérgettek, de most már nem veszik fel a telefonokat. Van valakinek ötlete, mit lehet tenni ilyen esetben? Köszi

+Quote Post
Andiniki73
hozzászólás 2011-01-30 16:52
Létrehozva: #8963

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-26 09:40
Azonosító: 1 417 019

Sziasztok!
Szerintem az ilyenek irigyek és rossz indulatúak.Én is jártam már így, ilyen felhasználókkal,szerintem az ilyenek élvezettel csinálják.Igazad van,engem is dühít,de ez ellen nem nem tudunk mit csinálni.....

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2011-01-30 15:58
Létrehozva: #8964

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-17 11:23
Innen: Káosz birodalom
Azonosító: 171 419

Hoztam egy csillaglehúzót nektek.

http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=189016543

szsznora_v felhasználó

Árulja el nekem valaki, hogy mit kéne még tennem ahhoz,hogy ne húzzák le a csillagomat?
Miféle igazság az,ahol pozitív az értékelésem "szuper áruval" majd ugyanezen értékelésen belül a minőségre 3-ast ad? (ráadásul ez a saját ruhánk volt amit tán 1x felvett a lányom, így határozottan tudom,hogy makulátlan volt)

áááá nagyon elegem van. Most írtam neki levelet, és ezentúl minden csillaglehúzómnak azt fogok.

Bocsánat,de dühös vagyok.Nagyon.

--------------------
"Lemondtam a sexről, az italról és a hazardírozásról! Ez volt életem legszörnyűbb negyedórája"

+Quote Post
tjocii
hozzászólás 2011-01-29 17:08
Létrehozva: #8965

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-07-06 22:48
Azonosító: 15 972

köszönöm a választ.

Én szerencsére nem lettem károsult , de többen igen .
Remélem a károsultak nem hagyják veszni a pénzüket , és megteszik a megfelelő lépéseket .
Remélem azt is , hogy a rendőrség nem hagy futni pár csaló lányt és fiút , akikről 5 perc alatt kideríthető szinte mindent.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-29 16:31
Létrehozva: #8966

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(loka @ 2011-01-29 16:23) *
Leveleznék, ha válaszolna :-( Ráadásul az én jószívű semlegesemre negatívot ad....

Akkor próbáld még egyszer az ÜSZ-ot. Hátha.... volt már erre is példa, bár itt, a Vaterán.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
loka
hozzászólás 2011-01-29 16:23
Létrehozva: #8967

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:27
Azonosító: 407

IDÉZET(zejopy @ 2011-01-29 15:33) *
Meglátásom, a mai nap tükrében, és a beidézett levél alapján - na én Benz véleménye mindezt meghaladóan nyomott a latba, - hogy nem az értékeléseket nem törlik, hanem továbbra is úgy, mint eddig, a megalapozott igényeket teljesítik, amiben pedig nem egyértelmű a helyzet, ott nem tudnak mozdulni.
Azt javaslom, hogy ezentúl minden kétes üzleti partnereddel úgy levelezz, hogy a leírtak egyértelműen bizonyítsák a te igazadat.

Leveleznék, ha válaszolna :-( Ráadásul az én jószívű semlegesemre negatívot ad....

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-29 15:33
Létrehozva: #8968

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(loka @ 2011-01-29 15:12) *
Kedves VateraBenz!
Igenis a fórumozókra tartozik szerintem, hogy valós információjuk legyen az értékelések töröltetésének lehetőségéről! Tehát a TeszVeszen nem lehet, a Vaterán lehet kérni. De az értékelések együttesen jelennek meg, mindkét portálon. Ez a mai helyzet!?
A 2 portál egyesítése tudom, hogy nagy feladat volt, de az anomáliákat meg kéne esetleg szüntetni!
És hogy ha e fórum eredeti címéhez is passzolni akarok, akkor arra is szeretném felhívni mindenki figyelmét, hogy nem minden vevő olyan kedves, és az eladó is lehet kiszolgáltatott, és kaphat bosszú negatívot, ami megbélyegzi!
üdvözlettel:
loka

Meglátásom, a mai nap tükrében, és a beidézett levél alapján - na én Benz véleménye mindezt meghaladóan nyomott a latba, - hogy nem az értékeléseket nem törlik, hanem továbbra is úgy, mint eddig, a megalapozott igényeket teljesítik, amiben pedig nem egyértelmű a helyzet, ott nem tudnak mozdulni.
Azt javaslom, hogy ezentúl minden kétes üzleti partnereddel úgy levelezz, hogy a leírtak egyértelműen bizonyítsák a te igazadat.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
loka
hozzászólás 2011-01-29 15:12
Létrehozva: #8969

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-01-29 14:51) *
Ez mennyiben tartozik a Vatera Fórumára?

A Vaterán értékelés törlését a kapcsolatfelvételen keresztül kérheti.
Kapcsolatfelvétel - Aukcióval kapcsolatos probléma - Szeretnék töröltetni egy értékelést.
Az értékelés törlése nem automatikus, a kérést kollégáink a rendelkezésre álló adatok alapján bírálják el.

Kedves VateraBenz!
Igenis a fórumozókra tartozik szerintem, hogy valós információjuk legyen az értékelések töröltetésének lehetőségéről! Tehát a TeszVeszen nem lehet, a Vaterán lehet kérni. De az értékelések együttesen jelennek meg, mindkét portálon. Ez a mai helyzet!?
A 2 portál egyesítése tudom, hogy nagy feladat volt, de az anomáliákat meg kéne esetleg szüntetni!
És hogy ha e fórum eredeti címéhez is passzolni akarok, akkor arra is szeretném felhívni mindenki figyelmét, hogy nem minden vevő olyan kedves, és az eladó is lehet kiszolgáltatott, és kaphat bosszú negatívot, ami megbélyegzi!
üdvözlettel:
loka

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-01-29 14:51
Létrehozva: #8970

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(loka @ 2011-01-29 14:46) *
Az előbb hozzászóltam ehhez a témához, melynek lényege az volt, hogy nem lehet töröltetni a negatívot. Nos, a Vatera törölte a hozzászólásomat. Tény, hogy az egyik ügylet - amire a nega törlését kértem - a TeszVeszen zajlott...

Ez mennyiben tartozik a Vatera Fórumára?

A Vaterán értékelés törlését a kapcsolatfelvételen keresztül kérheti.
Kapcsolatfelvétel - Aukcióval kapcsolatos probléma - Szeretnék töröltetni egy értékelést.
Az értékelés törlése nem automatikus, a kérést kollégáink a rendelkezésre álló adatok alapján bírálják el.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
loka
hozzászólás 2011-01-29 14:46
Létrehozva: #8971

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-01-28 21:33) *
smile.gif Küldj neki egy utolsó felszólítást, hogy fizessen, amennyiben nem teszi, negatívval zárod az adásvételt, és újralistázod az árut. Ennek a levélnek a másolatát küldd el a biztonsag@vatera.com-ra, a visszakapott hosszú számmal rendelkező levelet mentsd el.
Ha bosszúnegát ad, akkor erre hivatkozva kell kérni a töröltetést.
Hány semlegese van? Kérlek, mutass egy linket. smile.gif
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1761719
Ő az? Már inaktív. Értékeld és indítsd újra az aukciót.
Komoly vaterás pályafutása volt neki. bad.gif

Az előbb hozzászóltam ehhez a témához, melynek lényege az volt, hogy nem lehet töröltetni a negatívot. Nos, a Vatera törölte a hozzászólásomat. Tény, hogy az egyik ügylet - amire a nega törlését kértem - a TeszVeszen zajlott, és a nega törlésére vonatkozóan a TeszVesz ezt írta, szó szerint bekopizom ide a levél lényegét:

Kedves Felhasználónk, loka!

Köszönjük levelét!

A tranzakciók a felhasználók között zajlanak, a TeszVesz azok részleteibe nem lát bele, a tranzakció lebonyolításában nem vesz részt, így a felek közötti nézeteltérések tisztázására sem kérhető. Ezek alapján a negatív értékelések jogosságát sem áll módunkban megítélni. A nézeteltérések azért alakulnak ki, mert mindkét fél máshogyan értelmezi a történteket. Mi nem tudjuk és nem is kívánjuk eldönteni, hogy melyik félnek van igaza, így a kapott értékeléseken nem módosítunk, illetve nem töröljük azokat. "

Ez sincs rendben, szerintem az meg végképp nincs, hogy az összevonás óta az értékelések megjelennek mindkét portálon! Nos, most megpróbálom töröltetni a másik jogtalan negát, ami Vaterás ügylet volt. Kíváncsi vagyok azt törlik-e. Ám ha igen, akkor is igen felemás a helyzet. Az egyik portálon lehet, a másikon nem? És persze az értékelések összevontan olvashatók!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-01-29 14:19
Létrehozva: #8972

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(tjocii @ 2011-01-29 11:12) *
üdvözletem !

érdeklődnék , hogy bpsisi91 -nek mért nem lehet negatívot adni ?
Több embert átvert , és megérdemelné.

Tisztelt tjocii!

Miért ne lehetne? Mindössze meg kell várni a hét napot, mint minden más esetben.
Illetve szeretném tudni , hogy a vatera és tesz küldött-e körlevelet a károsultaknak , amiben leírta hol vehetik fel egymással a kapcsolatot ? Mivel többnyire kisebb összegről van szó , így csak az összefogás segít a károsultakon.
Ha a vatera és a tesz nem segíti az összefogást , az egyet jelent a csaló futni hagyásával , és ebben sajnos erőteljesen közrejátszhat az is hogy a aukciós oldal nem segíti elő az összefogást.
Talán nem kéne elzárkózni szinte teljes mértékben , hanem segíteni kéne .
...

A vevőket értesítettük a teendőkről.
A felhasználó vagy más károsultak címét Adatkezelési szabályzatunk értelmében Önnek nem, csak egy esetleges feljelentés után az eljáró hatóságnak áll módunkban kiadni.
A károsultak közti kapcsolatfelvétel módja: legyen kedves egy a felhasználóknak továbbítandó üzenetet írni az Ön elérhetőségeivel, és megküldeni ezt részünkre azon felhasználónevekkel együtt, akikkel szeretné felvenni a kapcsolatot. Mi ez alapján az Ön üzenetét és elérhetőségét a megjelölt felhasználóknak megküldjük. Aki szeretne együttműködni, az fel tudja venni Önnel a kapcsolatot, és közösen tudnak eljárni az ügyben.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-29 11:43
Létrehozva: #8973

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(tjocii @ 2011-01-29 11:38) *
elvileg így kéne lennie ...
gyakorlatilag nem ez van az esetek 90%-ban . Ezt mindenki tudja .
Az , hogy nem adja ki - mert nem adhatja , csak egy lökést ad a csalóknak , mert úgyse lesz semmi bajuk -
Mennyi eset volt már arra itt is , hogy visszajött egy csaló , aki ellen nem volt semmi téve . Nem egy-kettő.
Erre nem lehet az a megoldás , amit sokan tesznek , hogy aki nullás attól mindegyiktől csak személyes átvétel lehetséges.
Ez egy hátrány velük szembe, és elriasztja őket az eladástól - ezzel csökken a vatera és tesz bevétele és forgalma is - , pedig szerintem 90%-uk nem csalási szándékkal jön ide , és jó " ügyfél" lenne az oldalon , mert egy idő után nemcsak eladna , hanem vásárolna is.

Hiába, ha egyszer nem adhatja ki. A Vatera működését is csak törvények és szabályok irányítják.
Gondolj bele, egy olyan becsapottnak a helyzetébe, aki nem akar semmit tenni annak érdekében, hogy az ügy lezáruljon és ez, bár nem helyes megközelítés szerintem, de jogos. Erre a Vatera fogná és kiadná a mail-címét a többi megkárosítottnak is, és elkezdenék bombázni a levelekkel, hogy így kéne, meg úgy kéne. Nem. Mindenkinek szíve joga eldönteni, mit akar tenni, és ehhez megvannak a törvényi lehetőségek.
Ha a nagy többség lusta utánajárni a dolognak, akkor ez van, ez a többség akarata, és tulajdonképpen egy társadalmi képet is mutat, amin egyébként érdemes elgondolkodni, bár sok haszna nincs, hacsak a megértés nem egyfajta haszon.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-01-29 11:44

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
tjocii
hozzászólás 2011-01-29 11:38
Létrehozva: #8974

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-01-29 11:18) *
majd a rendőrség összefogja.

elvileg így kéne lennie ...
gyakorlatilag nem ez van az esetek 90%-ban . Ezt mindenki tudja .
Az , hogy nem adja ki - mert nem adhatja , csak egy lökést ad a csalóknak , mert úgyse lesz semmi bajuk -
Mennyi eset volt már arra itt is , hogy visszajött egy csaló , aki ellen nem volt semmi téve . Nem egy-kettő.
Erre nem lehet az a megoldás , amit sokan tesznek , hogy aki nullás attól mindegyiktől csak személyes átvétel lehetséges.
Ez egy hátrány velük szembe, és elriasztja őket az eladástól - ezzel csökken a vatera és tesz bevétele és forgalma is - , pedig szerintem 90%-uk nem csalási szándékkal jön ide , és jó " ügyfél" lenne az oldalon , mert egy idő után nemcsak eladna , hanem vásárolna is.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-29 11:18
Létrehozva: #8975

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Illetve szeretném tudni , hogy a vatera és tesz küldött-e körlevelet a károsultaknak , amiben leírta hol vehetik fel egymással a kapcsolatot ? Mivel többnyire kisebb összegről van szó , így csak az összefogás segít a károsultakon.
Ha a vatera és a tesz nem segíti az összefogást , az egyet jelent a csaló futni hagyásával , és ebben sajnos erőteljesen közrejátszhat az is hogy a aukciós oldal nem segíti elő az összefogást.

Mert nem adhatnak ki adatokat harmadik személynek. Tehát neked nem írhatják meg egy másik károsult elérhetőségét.
Ilyenkor a járható út, hogy mindenki külön megteszi a feljelentést, és majd a rendőrség összefogja. Jó, ha üzletszerű csalásról szól a feljelentés. A yard megkeresi a Vaterát, akik majd nekik megadnak minden kért információt.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
tjocii
hozzászólás 2011-01-29 11:12
Létrehozva: #8976

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

üdvözletem !

érdeklődnék , hogy bpsisi91 -nek mért nem lehet negatívot adni ?
Több embert átvert , és megérdemelné.

Talán nem kéne elzárkózni szinte teljes mértékben , hanem segíteni kéne .
A csaló / B. S. és B.B.- legszívesebben kiírnám a neveket , hogy megtudja a világ , de én tiszteletben tartom a személyiségi jogokat / szinte minden adata megtalálható a neten , és még az is hogy a közel jövőben hol található meg , mint ahogy szüleinek a elérhetősége is.
Talán nem kéne hagyni , hogy egy 19 éves lány és húga így megkárosítson több embert .
Megjegyzem én nem lettem szerencsére károsultja, de sokan igen .

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-01-28 21:45
Létrehozva: #8977

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(anvanti @ 2011-01-28 21:26) *
...
nem lehet letiltatni az ilyeneket?

Letiltani akkor tudjuk, ha mindenkitől megkapja a jól megérdemelt negatív értékelést.
Az sajnos nem megy, hogy nem értékeli, de azért zárjuk ki...

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-28 21:33
Létrehozva: #8978

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(anvanti @ 2011-01-28 21:26) *
kérdésem lenne.
leütött egy termékem egy nő, küldtem a bankszámlaszámot és a pontos összeget és kértem a címét.
nem reagált.
írtam még egyet, kérdeztem, hogy mi a probléma. semmi válasz...
küldtem sms-t neki...
felhívtam másik számról, felvette egy férfi, aki még azt is letagadta, hogy van vaterája.
értékelést nem akarok adni elsőként, mert amilyennek gondolom, erre ő is negatívot adna, holott én nem hibáztam semmiben!
Van-e lehetőség az első értékelést átírni, reagálni a másik fél értékelésére.

az embernek 7pozitív és 2 negatív visszajelzése van, mindkettő úgy járt mint most én.
nem lehet letiltatni az ilyeneket? vagy ha látom a licitálón, hogy ennyire rossz az értékelése, semmibe venni a licitjét emiatt?

smile.gif Küldj neki egy utolsó felszólítást, hogy fizessen, amennyiben nem teszi, negatívval zárod az adásvételt, és újralistázod az árut. Ennek a levélnek a másolatát küldd el a biztonsag@vatera.com-ra, a visszakapott hosszú számmal rendelkező levelet mentsd el.
Ha bosszúnegát ad, akkor erre hivatkozva kell kérni a töröltetést.
Hány semlegese van? Kérlek, mutass egy linket. smile.gif
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1761719
Ő az? Már inaktív. Értékeld és indítsd újra az aukciót.
Komoly vaterás pályafutása volt neki. bad.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-01-28 21:36

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
anvanti
hozzászólás 2011-01-28 21:26
Létrehozva: #8979

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-30 15:57
Azonosító: 326 154

kérdésem lenne.
leütött egy termékem egy nő, küldtem a bankszámlaszámot és a pontos összeget és kértem a címét.
nem reagált.
írtam még egyet, kérdeztem, hogy mi a probléma. semmi válasz...
küldtem sms-t neki...
felhívtam másik számról, felvette egy férfi, aki még azt is letagadta, hogy van vaterája.
értékelést nem akarok adni elsőként, mert amilyennek gondolom, erre ő is negatívot adna, holott én nem hibáztam semmiben!
Van-e lehetőség az első értékelést átírni, reagálni a másik fél értékelésére.

az embernek 7pozitív és 2 negatív visszajelzése van, mindkettő úgy járt mint most én.
nem lehet letiltatni az ilyeneket? vagy ha látom a licitálón, hogy ennyire rossz az értékelése, semmibe venni a licitjét emiatt?

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2011-01-28 20:04
Létrehozva: #8980

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-17 11:23
Innen: Káosz birodalom
Azonosító: 171 419

IDÉZET(zejopy @ 2011-01-28 19:56) *
Hali, köszi. smile.gif

Írtam néked az etikettbe.
Szívesen.

--------------------
"Lemondtam a sexről, az italról és a hazardírozásról! Ez volt életem legszörnyűbb negyedórája"

+Quote Post

1353 Oldal V  « < 447 448 449 450 451 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-12-08 05:02