IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1324 Oldal V  « < 447 448 449 450 451 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
blondy195
hozzászólás 2010-12-04 18:02
Létrehozva: #8961

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-10-23 13:25
Azonosító: 805 745

Sziasztok
Érdekes élményben volt tegnap részem.Valaki 18K-s fehérarany(?) gyűrűt hirdet 1Ft-ról,egyszerre kettőt.
Katalógus kép van felrakva.Csak ennyit kérdeztem tőle:Milyen jelzés van benne?
Válaszolt és amikor meg akartam köszönni a választ,kiderült,hogy feketelistára tett,letiltott!(Vajon miért....?)
Érdekes hozzáállás és én nagy .......-t érzek.Kíváncsi leszek az aukció végére.
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-12-04 17:34
Létrehozva: #8962

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(remira @ 2010-12-04 16:22) *
Sziasztok!

Ebben az esetben én vagyok az eladó. Én is írtam ide nemrég a problémával kapcsolatban.
A vevőmnek elsősorban a sarokmagasággal volt problémája, hogy nem tud természetesen menni a cipőbe, másodsorban az állítólagos kopással, amiről a mai napig nem kaptam képet. De ez nem is fontos, mert ezer százalékik biztos vagyok benne, hogy sértetlenül küldtem a cipőt, a termékleírásnak megfelelően sarokmagasság stb.
A cipőt saját dobozában küldtem papírok között, nem tudom ennél biztonságosabban, hogy lehet csomagolni. Talán törékenyként kellett volna feladnom.
Azóta is fenyeget a negatív értékeléssel és most legújabban az Európai Bizottság Fogyasztóvédelmével.

Soha senkit nem csaptam be, minden vásárlóm elégedett volt.
Ha negatívan értékel, kérni fogom a vaterát az értékelés törlésére.
Köszönöm, ha ezt is elolvassátok.

Kérjél fényképet a kidörzsölődésről. Ha az rajta van, akkor már más aspektusból nézed te is a dolgokat, mert elgondolkozhatsz, hogy hibáztál esetleg és miben. Ha nem tud a kidörzsölődésről fényképet mutatni, akkor nincs miről beszélni.

És ez általánosságban egy szabály szerintem az internetes/és talán a valós kereskedelemben.
Vannak esetek, amikor a kereskedő jobb, ha elbukik egy összeget, mert a dolog egészét nézve még mindig jobban jár pár ezer Ft veszteséggel, mint a probléma hozadékával.
Szerintem ezt te is fontold meg.
A negatívot, amit kapsz, majdnem biztos, hogy nem fogják törölni, mert egyszerűen képtelen vagy bizonyítani, hogy nem volt kopott a cipő. (Ezt most nem szeretném bővebben kifejteni.)

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
remira
hozzászólás 2010-12-04 17:22
Létrehozva: #8963

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-05-05 15:01
Azonosító: 640 021

IDÉZET(thebesthellboy @ 2010-12-03 23:01) *
Egyszerűen nehéz cipőt venni próba nélkül a méret 36-os, minden cipőm 36-os, ebből mégis kjár az egyik lábam.
A cipő új volt, látszik rajta, de valószínűleg a dobozban kidörzsölődött, mert az eladó nem csomagolta be rendesen. Szerintem ez az ő hibája. Művelúr, szóval ott le is kopott teljesen....

Egyszerűen nem tudom mi legyen.
Üdv.

Sziasztok!

Ebben az esetben én vagyok az eladó. Én is írtam ide nemrég a problémával kapcsolatban.
A vevőmnek elsősorban a sarokmagasággal volt problémája, hogy nem tud természetesen menni a cipőbe, másodsorban az állítólagos kopással, amiről a mai napig nem kaptam képet. De ez nem is fontos, mert ezer százalékik biztos vagyok benne, hogy sértetlenül küldtem a cipőt, a termékleírásnak megfelelően sarokmagasság stb.
A cipőt saját dobozában küldtem papírok között, nem tudom ennél biztonságosabban, hogy lehet csomagolni. Talán törékenyként kellett volna feladnom.
Azóta is fenyeget a negatív értékeléssel és most legújabban az Európai Bizottság Fogyasztóvédelmével.

Soha senkit nem csaptam be, minden vásárlóm elégedett volt.
Ha negatívan értékel, kérni fogom a vaterát az értékelés törlésére.

Köszönöm, ha ezt is elolvassátok.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-12-04 15:18
Létrehozva: #8964

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Terike05 @ 2010-12-04 14:02) *
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget,illetve a véleményeket.Megpróbálom veszek akkut,és majd kiderül.....Azt hiszem működni fog,mert egy tartósabb elemmel már bekapcsolható .Ezt most derítettük ki.Bár ezt nem kérdeztem,de magyar menü sincs benne..sad.gif
Én úgy érezem,hogy ez az aukció megtévesztő volt.

Még egy kérdés,ha nem vagyok túl sok.Ha működik a készülék,akkor milyen értékelést írnátok ?

Ha úgy érzed, nem azt kaptad, amit elvártál, akkor nyugodtan írhatsz semlegest, de ezt tényleg neked kell érezni. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Terike05
hozzászólás 2010-12-04 15:02
Létrehozva: #8965

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-04-22 18:34
Azonosító: 1 125 952

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget,illetve a véleményeket.Megpróbálom veszek akkut,és majd kiderül.....Azt hiszem működni fog,mert egy tartósabb elemmel már bekapcsolható .Ezt most derítettük ki.Bár ezt nem kérdeztem,de magyar menü sincs benne..sad.gif
Én úgy érezem,hogy ez az aukció megtévesztő volt.

Még egy kérdés,ha nem vagyok túl sok.Ha működik a készülék,akkor milyen értékelést írnátok ?

+Quote Post
zpepe26
hozzászólás 2010-12-04 14:22
Létrehozva: #8966

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-21 13:17
Innen: Magyar/Szombathely
Azonosító: 48 776

IDÉZET(zejopy @ 2010-12-03 21:56) *
...
Tehát, ha a Vaterán nem is, de ezek szerint alapjában tiltott.
(Bocs, nem vagyok Benz! smile.gif )

Találtál valamit?

Semmi gond, azért is kérdeztem, mert nem emlékeztem a végére.
Igen, belebotlottam kémkamerás kulcstartóba és nem tudom, hogy lehet-e. Nem mintha zavarna, de ha külföldről egyenesen a "szerencsétlen" vevőnek küldik, akkor belebukhat egy vámellenőrzésen, mert azt tudom róla, hogy haditechnikai eszköznek minősül.

Kedves Benz, köszi a választ!

--------------------
"Mivel úriembernek születtem, nem vívok szellemi párbajt olyannal, aki fegyvertelen."

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-12-04 13:43
Létrehozva: #8967

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Aramir @ 2010-12-04 12:40) *
Sima AAA-s elemmel nem nagyon fog működni, AAA-s méretű akksi kell bele (amit lentebb linkeltek), azzal jó lesz (már ha tényleg működik persze). Hasonló készülékünk van, az eladó kettő mezei elemmel küldte, azzal meg sem nyekkent, de volt itthon kettő akksi, ami egy mp3 lejátszóban volt, azzal működik a mai napig.

Arról nem is beszélve, hogy sima elemmel a kézibeszélőt nem kellene feltenni a töltőre...

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2010-12-04 13:40
Létrehozva: #8968

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

IDÉZET(Terike05 @ 2010-12-04 11:18) *
A legnagyobb gond,hogy elemmel (ami elméletileg bele való a terméklapos leírás szerint meg sem "nyekken".) Akkor ennyi,így jártam?   sad.gif

Sima AAA-s elemmel nem nagyon fog működni, AAA-s méretű akksi kell bele (amit lentebb linkeltek), azzal jó lesz (már ha tényleg működik persze). Hasonló készülékünk van, az eladó kettő mezei elemmel küldte, azzal meg sem nyekkent, de volt itthon kettő akksi, ami egy mp3 lejátszóban volt, azzal működik a mai napig.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-12-04 13:33
Létrehozva: #8969

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Terike05 @ 2010-12-04 10:43) *
http://www.vatera.hu/doro_565_colour_vezet..._186093216.html

Szép napot mindenkinek!Segítséget,illetve véleményt szeretnék kérni.Ezt vásároltam.Szerintetek tartozéka a feltölthető elem,vagy nem.Az eladó csak ma ért rá átadni.Eddig nem volt neki megfelelő időpont.Az áruért a fiam ment el.Nincs hozzá sem elem,sem akkumlátor.
Így használhatatlan.Az eladót felhívtam,és Ő azt mondta,hogy leírta,hogy nincs hozzá akku.Kérem,hogy olvassák el,olvassátok el a lapot.Ezt Ti is így értitek?Vagy velem van a gond...

Tisztelt Terike05!

Ha gyárilag jár hozzá akku és az eladó mégsem adja hozzá, akkor elvárható lett volna, hogy ezt megemlítse a termékleírásban.
A levelezésben a kérdéses mondat (Az enyémben nincsen akku, mert tölthető elemekkel működik (azaz az az akku) többféleképpen is értelmezhető.
Ha már az akku kérdés szóba került, akkor az eladó legalább a válaszában leírhatta volna egyértelműen, hogy nem adja a készülékhez.
Mindezek alapján az aukció megtévesztőnek is nevezhető.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2010-12-04 12:25
Létrehozva: #8970

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 17:06
Azonosító: 964 053

Szép napot mindenkinek!Segítséget,illetve véleményt szeretnék kérni.Ezt vásároltam.Szerintetek tartozéka a feltölthető elem,vagy nem.Az eladó csak ma ért rá átadni.Eddig nem volt neki megfelelő időpont.Az áruért a fiam ment el.Nincs hozzá sem elem,sem akkumlátor.
Így használhatatlan.Az eladót felhívtam,és Ő azt mondta,hogy leírta,hogy nincs hozzá akku.Kérem,hogy olvassák el,olvassátok el a lapot.Ezt Ti is így értitek?Vagy velem van a gond...

Eredetileg a gyári csomagolása tartalmaz a leírása szerint 2 db. 750 mAh-s NiMh akkut.
Ez tapasztalatom alapján, állandó használat mellett 1-2 év alatt tönkre megy.
Elemlámpás, szakaszos használat mellett tartanak csak tovább, de a nagy önkisülésű faktorosok nem sokkal.

Rendelhetsz a vaterán is, de bemehetsz boltba is ez ügyben
http://elektronika.vatera.hu/elem_akkus_el..._187857845.html

http://elektronika.vatera.hu/elem_akkus_el..._187506691.html

Az nem baj, hogy ma már csak nagyobb kapacitásúakat kapni, max. tovább tartja magában a delejt, nem merül le olyan gyorsan...

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
Terike05
hozzászólás 2010-12-04 12:18
Létrehozva: #8971

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Szerintem nem jár hozzá. A terméklapos levelezésben egyértelműen leírta, hogy nincs benne. De mindenhol lehet kapni, ha valóban az a ceruzaelem méretű tölthető akku kell bele.
"Tisztelt Terike05! Az enyémben nincsen akku, mert tölthető elemekkel működik (azaz az az akku) Igen, 3ért vihető! - hugobad "
Erre a mondatra gondolok.

Köszönöm.Igen,erre a mondatra gondoltam,csak a további részére.Itt én úgy értettem,hogy maga az elem az akku,ami benne van. sad.gif A legnagyobb gond,hogy elemmel (ami elméletileg bele való a terméklapos leírás szerint meg sem "nyekken".) Akkor ennyi,így jártam? sad.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-12-04 12:05
Létrehozva: #8972

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Szerintem nem jár hozzá. A terméklapos levelezésben egyértelműen leírta, hogy nincs benne. De mindenhol lehet kapni, ha valóban az a ceruzaelem méretű tölthető akku kell bele.
"Tisztelt Terike05! Az enyémben nincsen akku, mert tölthető elemekkel működik (azaz az az akku) Igen, 3ért vihető! - hugobad "
Erre a mondatra gondolok.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Terike05
hozzászólás 2010-12-04 11:43
Létrehozva: #8973

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-12-04 09:21
Létrehozva: #8974

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zpepe26 @ 2010-12-03 21:42) *
Kedves Benz,

a kémkamera tiltott termék? Nem emlékszem, hogy mi lett a vége , amikor téma volt itt a fórumon.

Köszönettel: zpepe26

Kedves zpepe26!

A Vatera saját szabályzata és a hatályos magyar jogszabályok alapján távolít el termékeket.
Az un. kettős felhasználású termékek kereskedelmét jogszabály tiltja, azonban a jogalkalmazó feladata megállapítani, hogy egy adott termék annak minősül-e vagy sem.

Ennek megfelelően a Vatera csak akkor tud érdemben eljárni az ilyen jellegű termékekkel kapcsolatban, ha az illetékes hatóságtól hivatalos megkeresés érkezik, amelyben rögzítik, hogy az adott termék forgalmazása jogszabályba ütközik.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
GOAGOA
hozzászólás 2010-12-04 07:07
Létrehozva: #8975

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-20 22:10
Azonosító: 953 006

IDÉZET(thebesthellboy @ 2010-12-03 23:05) *
Eszem ágában sincs fenyegetni, meg rendőrségre menni, ezzel csak magamat alacsonyítanám le, nem is tudom hogy jutott eszedbe.
Eddig a negatív véleményem miatt nem igazán tudok mást adni, hacsaknem megváltozik a helyzet.

Csak kicsit csalódott vagyok, hogy nincs meg ez az eladói jóindulat.
Én is eladó vagyok és mindig figyelek ilyen dolgokra.
Szóval erre nincs semmi szabály...? hamár az eladó csak arra támaszkodik, hogy a vatera azt írja elő hogy.......stb....

Csak a lehetőségeidet soroltam fel, a felsoroltakon kívül nem sok mindent tehetsz.
Nem tudom kettőtök közül ki volt a hunyó, és nem is érdekel. A fő probléma ott van, hogy az értékesítés végéig egy 'agyonszabályzott" felületen voltatok.
És most egymásnak vagytok eresztve, de ha valami miatt nem működik köztetek a kommunikáció, akkor felteszitek a nagy kérdést.
"Szóval erre nincs semmi szabály...?"
Sok mindent vásároltam a Vaterán és sok eladásom volt, tehát mindkét oldal kiszolgáltatott helyzetét ismerem. Néha nem az a fontos, hogy kinek van igaza, ha okos vevővel futok össze nem az a fő cél, hogy meggyőzzem az igazamról. Hanem gyorsan kicserélem az egyébként hibátlan, de neki mégsem tetsző terméket és felejtsük el egymást, ennyi.(Pedig nem kellett volna kicserélnem, hisz magáncélú eladás volt) Vásárlóként sok buta és rosszindulatú eladóval találkoztam, volt néhány vásárlásom amiből komoly vita lehetett volna, de nem lett mert nem akartam, pedig igazam volt. Nem könyveltem el veszteségként a dolgot, átlagot számolok. Az eddigi ténykedésem a Vaterán sikeres, eladóként és vevőként is, és addig maradok ameddig ez így van és jól érzem magam.
Azt javaslom inkább érezd jól magad, és figyelj az egyensúlyra.

+Quote Post
thebesthellboy
hozzászólás 2010-12-04 00:05
Létrehozva: #8976

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-09-03 18:55
Azonosító: 23 156

IDÉZET(GOAGOA @ 2010-12-03 07:17) *
Az eladó jóindulatán múlik, hogy kicseréli-e, fenyegetheted negatív értékeléssel, meg rendőrséggel, max. még jól ki is röhög.

Eszem ágában sincs fenyegetni, meg rendőrségre menni, ezzel csak magamat alacsonyítanám le, nem is tudom hogy jutott eszedbe.
Eddig a negatív véleményem miatt nem igazán tudok mást adni, hacsaknem megváltozik a helyzet.

Csak kicsit csalódott vagyok, hogy nincs meg ez az eladói jóindulat.
Én is eladó vagyok és mindig figyelek ilyen dolgokra.
Szóval erre nincs semmi szabály...? hamár az eladó csak arra támaszkodik, hogy a vatera azt írja elő hogy.......stb....

+Quote Post
thebesthellboy
hozzászólás 2010-12-04 00:01
Létrehozva: #8977

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-09-03 18:55
Azonosító: 23 156

IDÉZET(98tomcsa @ 2010-12-03 11:57) *
Mit jelent, hogy nem jó? Hisz' a leírásban meg voltak adva a méretek. Illetve, ha új a cipő, hogy lehet megkopva? dry.gif

Egyszerűen nehéz cipőt venni próba nélkül a méret 36-os, minden cipőm 36-os, ebből mégis kjár az egyik lábam.
A cipő új volt, látszik rajta, de valószínűleg a dobozban kidörzsölődött, mert az eladó nem csomagolta be rendesen. Szerintem ez az ő hibája. Művelúr, szóval ott le is kopott teljesen....

Egyszerűen nem tudom mi legyen.
Üdv.

+Quote Post
98tomcsa
hozzászólás 2010-12-03 23:16
Létrehozva: #8978

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-22 17:28
Azonosító: 310 714

IDÉZET(Bigdept @ 2010-12-03 20:57) *
Ez az első ilyen esetem.

Szerencsés ember vagy beee.gif

IDÉZET(Bigdept @ 2010-12-03 20:57) *
Nem tudom, kell még ezen kívül valamit csinálni?

Komoly szándékú vevőt találni rá mosking.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-12-03 22:56
Létrehozva: #8979

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zpepe26 @ 2010-12-03 21:42) *
Kedves Benz,

a kémkamera tiltott termék? Nem emlékszem, hogy mi lett a vége , amikor téma volt itt a fórumon.

Ezt írta nagyzee idén január 19.-én az érdekes problémás felhasználókban:

"Most látom, hogy a termékei között kémkamera is van. Az még érdekesebb, mert behozatala engedélyhez kötött, ellenem pont egy toll miatt folyik az eljárás, és ez nem nevetséges eset, pedig jó lenne nevetni rajta."

Tehát, ha a Vaterán nem is, de ezek szerint alapjában tiltott.
(Bocs, nem vagyok Benz! smile.gif )

Találtál valamit?

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2010-12-03 22:56

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zpepe26
hozzászólás 2010-12-03 22:42
Létrehozva: #8980

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-21 13:17
Innen: Magyar/Szombathely
Azonosító: 48 776

Kedves Benz,

--------------------
"Mivel úriembernek születtem, nem vívok szellemi párbajt olyannal, aki fegyvertelen."

+Quote Post

1324 Oldal V  « < 447 448 449 450 451 > » 
Reply to this topicStart new topic
11 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (11 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-03 06:44