IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1339 Oldal V  « < 447 448 449 450 451 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
zejopy
hozzászólás 2011-01-04 14:58
Létrehozva: #8961

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(evanics33eva @ 2011-01-04 13:51) *
A lényeg, hogy se csizmám, se pénzem ? Mi a teendő ilyenkor? Valaki tud segíteni. Nagyon csalódtam azt hittem kicsit több segítséget fogok kapni a vaterától, sőt nem is gondoltam, hogy ilyen előfordulhat.

Ahol sok ember van, ott előfordulhat bármi, ez sajnos törvényszerű.
Benz válaszolt neked. Nem mehet el a csizmádért, vagy a pénzedért. Milyen segítségre gondolsz?
És nem voltál kellően pontos sem, amikor ismertetted az esetet. Tényleg rossz méretet rendeltél, vagy nem. Na és mit szeretnél? Csizmát, vagy pénzt? Mert nem mindegy, hogyan állsz neki. Kérdés, ha valóban rossz méretet rendeltél, akkor mi a hivatalos menet.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-01-04 14:59

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
evanics33eva
hozzászólás 2011-01-04 14:57
Létrehozva: #8962

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-24 19:38
Azonosító: 1 416 860

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-01-04 13:46) *
Tisztelt evanics33eva!

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

Köszönöm válaszukat !
Már írtam a felhasználónak, hogy feljelentést teszek a rendőrségen, de Ő azt válaszolta, hogy ne fenyegessem, mert az zaklatásnak minősül !Pedig Önök javasolták, hogy tegyem meg ezt a lépést. Csak nem örülök, hogy nekem kell szaladgálni a pénzem után, amikor én rögtön ahogy megvettem a terméket utaltam a pénzt. Két állásom van. Reggeltől estig dolgozok és nem nagyon van se időm, se energiám a rendőrségre, bíróságra szaladgálni, de természetesen megteszem, mert nekem is kellene a pénzem.

+Quote Post
evanics33eva
hozzászólás 2011-01-04 14:51
Létrehozva: #8963

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

A lényeg, hogy se csizmám, se pénzem ? Mi a teendő ilyenkor? Valaki tud segíteni. Nagyon csalódtam azt hittem kicsit több segítséget fogok kapni a vaterától, sőt nem is gondoltam, hogy ilyen előfordulhat.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-01-04 14:46
Létrehozva: #8964

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(evanics33eva @ 2011-01-04 13:34) *
SEGÍTSÉG !!!
Szinte hihetetlen számomra, hogy a vaterán ez előfordulhat ! ...

Tisztelt evanics33eva!

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-01-04 14:44
Létrehozva: #8965

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(ercsi71 @ 2011-01-04 13:30) *
Figyelem Mindenki!

Nem tudom hova kellene még írnom,de kérem a segítségeteket!
...

Tisztelt ercsi71!

A jelzett felhasználót november 24-én kizártuk és a vevőit értesítettük.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-04 14:38
Létrehozva: #8966

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ercsi71 @ 2011-01-04 13:30) *
Figyelem Mindenki!

Keresem azokat az aukciós partnereket akik jencsojudit felhasználói néven futó (futott) szélhámostól bármit nyertek, vásároltak 2010 októberében! Mert a rendőrség mindaddig tehetetlen amíg legalább 4-5 sértett.károsult nem jelentkezik. Azt követően beszélhetünk több ember sérelmére elkövetett üzletszerű csalásról. Kérek minden érintettet haladéktalanul vegye fel velem a kapcsolatot! Köszönöm.

Nagyon sok negatívja van. Próbálj azoknak a felhasználóknak írni, akiknek van fent termékük. De semmilyen személyes adatot ne adjál meg, mert azt nem szabad.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
evanics33eva
hozzászólás 2011-01-04 14:34
Létrehozva: #8967

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

SEGÍTSÉG !!!
Szinte hihetetlen számomra, hogy a vaterán ez előfordulhat ! Még november 12-én elutaltam 18.900 forintot Mantax71 felhasználónak egy csizmáért. Az eladó meg is kapta az összeget. Vártam 3 hetet ! rátelefonáltam, hogy mi van a csizmával. Ő azt mondta, hogy az időjárás miatt késik a csizma, holott akkor még hó sem volt! December 23-ra hozott egy csizmát, ami sajnos kicsi lett. Az eladó engem hibáztat, hogy nem jó méretet rendeltem és, hogy próbáljam meg eladni én a csizmát! Ja és ráadásul időközben felment a csizma ára 6000 forinttal ! amit személyes átadáskor a vatera kikerülésével zsebbe kellett volna, hogy adjak neki.

+Quote Post
ercsi71
hozzászólás 2011-01-04 14:30
Létrehozva: #8968

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-02-12 22:10
Azonosító: 475 294

Figyelem Mindenki!

Keresem azokat az aukciós partnereket akik jencsojudit felhasználói néven futó (futott) szélhámostól bármit nyertek, vásároltak 2010 októberében! Mert a rendőrség mindaddig tehetetlen amíg legalább 4-5 sértett.károsult nem jelentkezik. Azt követően beszélhetünk több ember sérelmére elkövetett üzletszerű csalásról. Kérek minden érintettet haladéktalanul vegye fel velem a kapcsolatot! Köszönöm.

+Quote Post
ercsi71
hozzászólás 2011-01-04 14:27
Létrehozva: #8969

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-02-12 22:10
Azonosító: 475 294

IDÉZET(Andiniki73 @ 2011-01-04 08:51) *
Üdvözlet Mindenkinek!
Van két problémásnak minősülő vásárlom.Az egyik aki ez a futáros pasi,de ez nagyon gáz,olyan szép emaileket tudott irni,mint aki udvarolni készül,de amikor felhivtam a figyelmét,hogy az utalásra koncentráljon,akkor jött a szöveg:nincs pénzem.....,postaköltségre csak annyit utalok,amennyit a futárnak is szánnák,vagyis elégedjek meg a 950ft-tal.Vagy igy vagy sehogy.5napja se híre se hamva.Utalt a pk-re 900ft-ot,1060 helyett.
A másik is hasonló eset,Dec.21én leütötte a termékemet,2xer kerestem,mire ő egyszer sem.Tegnap közölte utalt,persze ő is kevesebbet,1060 helyett 990ft.
Most nem az a pár 100 ft külömbség akaszt ki,hanem az,hogy nem értem minek megy a vásárlói értesitő,amibe persze le van irva hogy Jan1-töl mennyi a postadij,az I+ oldal se dísznek van el se olvassák,illetve tartom valószinünek,hogy fel se tudják fogni,hogy mit olvastak,mert az már nem ragad meg bennük.
Miért nekem jutnak az ilyenek?
Valaki segitsen már mit tegyek?
Köszönöm,szép napot!

+Quote Post
Andiniki73
hozzászólás 2011-01-04 13:33
Létrehozva: #8970

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-26 10:40
Azonosító: 1 417 019

Köszönöm Benz,igy tettem:)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-01-04 09:57
Létrehozva: #8971

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Andiniki73 @ 2011-01-04 08:51) *
...
Köszönöm,szép napot!

Tisztelt Andiniki73!

Nyilván nem tudja postázni a terméket, ha nem kapta meg a teljes postaköltséget.
Jelezze a vevőnek, hogy csak akkor küldi a terméket, ha a hiányzó összeget is átutalta.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Andiniki73
hozzászólás 2011-01-04 09:51
Létrehozva: #8972

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-26 10:40
Azonosító: 1 417 019

IDÉZET(Horgasz5 @ 2011-01-02 09:31) *
Tiszteletem!
Egy negatív értékelés egyáltalán nem zavarja a vevőt mert nem minősítést nézi, hanem az árat és terméket.
Azon tájékoztatás pedig, hogy a vevő a rendörséghez forduljon amikor nem kapja meg a terméket téves. Én így jártam "vproland" felhsználóval, a rendörség azt mondta forduljak polgári bírósághoz mert oda tartozik. A negativ minősítést pedig el sem küldtem mert az említett eladó primitiv hangú e-mailban közölte, hogy úgyis letagadja a válaszban és letiltva visszanegativoz. Üdvözletem

Üdvözlet Mindenkinek!
Van két problémásnak minősülő vásárlom.Az egyik aki ez a futáros pasi,de ez nagyon gáz,olyan szép emaileket tudott irni,mint aki udvarolni készül,de amikor felhivtam a figyelmét,hogy az utalásra koncentráljon,akkor jött a szöveg:nincs pénzem.....,postaköltségre csak annyit utalok,amennyit a futárnak is szánnák,vagyis elégedjek meg a 950ft-tal.Vagy igy vagy sehogy.5napja se híre se hamva.Utalt a pk-re 900ft-ot,1060 helyett.
A másik is hasonló eset,Dec.21én leütötte a termékemet,2xer kerestem,mire ő egyszer sem.Tegnap közölte utalt,persze ő is kevesebbet,1060 helyett 990ft.
Most nem az a pár 100 ft külömbség akaszt ki,hanem az,hogy nem értem minek megy a vásárlói értesitő,amibe persze le van irva hogy Jan1-töl mennyi a postadij,az I+ oldal se dísznek van el se olvassák,illetve tartom valószinünek,hogy fel se tudják fogni,hogy mit olvastak,mert az már nem ragad meg bennük.
Miért nekem jutnak az ilyenek?
Köszönöm,szép napot!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-01-03 21:58
Létrehozva: #8973

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(busman114 @ 2011-01-03 18:43) *
Látod ezt mondtam, tegnap jelentettem azt a dvx-801-es kamerát, és nem találnak benne semmi kivetnivalót...

Tisztelt busman114!

Értjük mire gondol, de csak indokolt, bizonyítható esetben törölhetünk egy aukciót.

Ha önnek az a véleménye, hogy egy másik felhasználó nem a valóságnak megfelelő műszaki paramétereket adott meg egy termékleírásában, az sajnálatos módon nem számít indokolt esetnek. Nem áll módunkban eldönteni kinek van igaza, ez az eladó felelőssége. Kivétel, ha mindezt az eladó is elismeri a termékleírásban, a megnevezésben vagy a terméklapos levelezésben.

A terméklapos bejelentéseknél egyébként választható az "egyéb szabálytalanság" indok és ott szöveges mezőben leírhatja a mondanivalóját.

A figyelmeztetést nem azért küldtük, mert egy témához többször is hozzászólt, ez normál esetben természetesnek számít. Az a szabálytalan, ha közvetlenül egymás után több hozzászólást küld el - de mindezt leírtuk a kiküldött üzenetben is.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-03 21:13
Létrehozva: #8974

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(98tomcsa @ 2011-01-03 20:02) *
Viszont tök fura, hogy az elsőn kivül a többit nem tudod megnézni, mintha mindkét fél értékelt volna már.... blink.gif

Ááá, nem néztem, még dolgozom kicsit, bár már itthon... Ha a hét első napját megúszom élve, akkor már általában kibírom a többit is. biggrin.gif Rettenetes....

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
98tomcsa
hozzászólás 2011-01-03 21:02
Létrehozva: #8975

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-22 17:28
Azonosító: 310 714

IDÉZET(zejopy @ 2011-01-03 19:19) *
+ 10 000 Ft. smile.gif A 40 napon túl.

Viszont tök fura, hogy az elsőn kivül a többit nem tudod megnézni, mintha mindkét fél értékelt volna már.... blink.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-03 20:19
Létrehozva: #8976

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(somé @ 2011-01-03 19:16) *
Hogyan tud Ő hírdetést feltenni, ha az eddigi adásvételeiben nem értékelt, visszanyúlva majd 1 évvel ezelőttre ?
Úgy tudom a 40 napos érékelési határidő az eladót és a vevőt is (nekem ezt írta egyszer a moderátor) kötelezi annak megírására, ellenkező esetben nem tud belépni a személyes menüjébe.
Ma két hírdetést is indított.

+ 10 000 Ft. smile.gif A 40 napon túl.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
somé
hozzászólás 2011-01-03 20:16
Létrehozva: #8977

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-26 21:06
Azonosító: 2 280

Hogyan tud Ő hírdetést feltenni, ha az eddigi adásvételeiben nem értékelt, visszanyúlva majd 1 évvel ezelőttre ?
Úgy tudom a 40 napos érékelési határidő az eladót és a vevőt is (nekem ezt írta egyszer a moderátor) kötelezi annak megírására, ellenkező esetben nem tud belépni a személyes menüjébe.
Ma két hírdetést is indított.

--------------------
Keleti blokk, nyugati oldal.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-03 20:00
Létrehozva: #8978

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(busman114 @ 2011-01-03 18:43) *
Ma nem írok többet, mert kaptam ejnye-bejnyét a rövid időn belüli többszöri hozzászólásért. Nem értem, kérdeztek, én válaszoltam, vagy én kérdeztem. Olvassátok vissza, és véleményt várok hogy mi abban a hiba hogy egy óra alatt volt néhány hozzászólásom? Jó ez nem cset oldal, de hát így alakult. eddig talán 50hsz-em volt nem vagyok nagy fórumozó, tehát nem direkt volt.

smile.gif Semmi gond, ha tanulsz a hibádból. Három dobása van az embernek a fórumon, viszont a javuló tendencia mindenkinek szimpatikus. Nem nagyon voltam ma, nem tudom, mi volt a gond. smile.gif
De ez nem ejnye-bejnye, hanem figyelmeztetés, vedd komolyan. Sokat lehet itt tanulni, lehet szórakozni is, de a szabályokat be kell tartani. De nem megtanulhatatlan. Olvasd el a fórumszabályzatot, amíg némaságra kárhoztatod magadat. Néha én is belenézek. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
busman114
hozzászólás 2011-01-03 19:43
Létrehozva: #8979

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-02-07 22:11
Azonosító: 464 234

IDÉZET(zejopy @ 2011-01-02 17:45) *
A terméklapon van egy lehetőség a szabálytalan aukciók bejelentésére.
Ott névtelenül be tudod jelenteni a dolgot, és minden egyes bejelentést megvizsgálnak. Ha módjukban áll, lépnek is.

Látod ezt mondtam, tegnap jelentettem azt a dvx-801-es kamerát, és nem találnak benne semmi kivetnivalót,mármint az aukcióban. Ez természetes is mert nem értik hogy mire gondolok mikor szabálytalannak jelentem.Ezért lenne jó ha lenne egy egyéb rovat, ahol részletesen meg lehetne indokolni hogy én miért látom szabálytalannak.Pl: csinálnék egy olyat, hogy indokolatlanul drága /bejelentem/. Ez csak vicc mert tudom hogy mindenki annyit kér az árujáért amennyit akar, de mégse legyen már drágább az egyéb költségekkel együtt, mintha megvenném egy üzletben újként garanciával. Ma nem írok többet, mert kaptam ejnye-bejnyét a rövid időn belüli többszöri hozzászólásért. Nem értem, kérdeztek, én válaszoltam, vagy én kérdeztem. Olvassátok vissza, és véleményt várok hogy mi abban a hiba hogy egy óra alatt volt néhány hozzászólásom? Jó ez nem cset oldal, de hát így alakult. eddig talán 50hsz-em volt nem vagyok nagy fórumozó, tehát nem direkt volt.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-01-03 14:24
Létrehozva: #8980

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(joco14 @ 2011-01-03 12:41) *
SziasztokI
Mit lehet csinálni ha nem kapotam meg az elöre kifizettet árut?
A pénzt Dec. 10-én elutaltam Zidane66 számlájára és azota várom az árut de hiábba!
Lelehet valahogy tiltani nehogy más is igy járjon?
Köszi

Tisztelt joco14!

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post

1339 Oldal V  « < 447 448 449 450 451 > » 
Reply to this topicStart new topic
5 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (5 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-05-26 05:31