IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1326 Oldal V  « < 466 467 468 469 470 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
linthu
hozzászólás 2010-11-05 15:06
Létrehozva: #9341

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-11-05 14:55
Azonosító: 1 407 973

Tisztel Vatera!

Lenne egy nagy problémám azzal kapcsolatban, hogy tettem egy licitet egy adott termékre.
És sajnos számomra nagy probléma állt elő, hogy az aki megkért, hogy vegyem meg az ma nekem azt mondta talát máshol és inkább azt veszi meg.
Nem Vateráról, hanem máshonnan rendel.
És itt az én nagy gondom, hogy az illető nem volt regisztrálva a Vaterán, hanem csak én, és licitáltam neki, mert megkért.
Nekem sajnos nem kell az a tárgy, amit ő vetetni akart velem.

Ilyenkor mit tudok tenni?
Nem szeretnék rosszat az eladónak, és sajnos én azt nem tudnám kifizetni, és nincs is szükségem egy akváriumra?
A licit vasárnap jár le. És szerintem biztos az, hogy nem licitálják túl a terméket.
Ilyenkor mit tehetek?
Nagyon aggódom emiatt...

És igen, megtanultam a leckét, hogy másoknak ne segítsek így, hanem regisztráljon ő is, de ezt nem tudm megváltoztatni! sad.gif

Kérem segítsenek!

Köszönettel: linthu
Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-11-05 12:56
Létrehozva: #9342

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(alfaman12 @ 2010-11-05 11:55) *
Tisztelt Vatera!

Érdeklődnék, ha én érvényes licitet teszek 1 termékre, ill. villám áron megvásárolom, azt az eladónak jogában áll-e, nem eladni, hanem más számon folytatni az aukciót, és feltenni 100 ft-tal drágábban?

Üdv.:

Tisztelt alfaman12!

A Polgári Törvénykönyv a szerződés létrejöttéről szóló, 211. § értelmében, aki szerződés kötésére ajánlatot tesz, ajánlatához kötve marad az online aukciós értékesítés jellegéből kifolyólag. A törvény értelmében tehát, az a vevő, aki a vatera.hu oldalon ajánlatot tesz, vagyis licitál, az a licittől a későbbiekben nem állhat el, az ajánlati kötöttség kizárása nem lehetséges.
Az eladóknak a vatera.hu oldalra feltett ajánlataik szerződéskötési nyilatkozatnak minősülnek, vagyis az ettől való elállás sem lehetséges. Az aukció lezárását követően a szerződéskötés automatikusan létrejön, és a szerződésben foglaltakat mind a vevő, mind az eladó köteles teljesíteni és betartani, vagyis az eladó köteles a felkínált terméket a kialakult áron a vevőnek eladni, a vevő pedig köteles a terméket ezen az áron megvenni. Ezeknek a jogoknak esetleges szerződésszegés esetén polgári peres eljárás során lehet érvényt szerezni.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
alfaman12
hozzászólás 2010-11-05 12:55
Létrehozva: #9343

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-11-05 12:51
Azonosító: 1 407 957

Tisztelt Vatera!

Érdeklődnék, ha én érvényes licitet teszek 1 termékre, ill. villám áron megvásárolom, azt az eladónak jogában áll-e, nem eladni, hanem más számon folytatni az aukciót, és feltenni 100 ft-tal drágábban?

Üdv.:

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-11-05 10:04
Létrehozva: #9344

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(bogaras888 @ 2010-11-05 08:44) *
Elég gyanúskás ez a Matus68 felhasználó, már vett az eladótól, és rá pár órára megjött az értékelés, aztán 40-ről 99e-re felnyomta az egyik aukció árát, majd még ma reggel a saját licitjére dobott még egyet biztos ami biztos, és amit előtte vett felniket már előzőleg eladott az eladó, és a nyerteset se szó se beszéd negatívan értékelte.

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=246150

http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=184090798

Tisztelt bogaras888!

Amennyiben szabálytalanságot észlel, a terméklapon a szabálytalan aukció szövegre kattintva vagy lejárt aukció esetén a kapcsolatfelvételen keresztül jelezze és a felelős kolléga indokolt, bizonyítható esetben megteszi a szükséges intézkedéseket. Köszönjük!

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
bogaras888
hozzászólás 2010-11-05 09:44
Létrehozva: #9345

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-09-04 19:37
Azonosító: 730 845

Elég gyanúskás ez a Matus68 felhasználó, már vett az eladótól, és rá pár órára megjött az értékelés, aztán 40-ről 99e-re felnyomta az egyik aukció árát, majd még ma reggel a saját licitjére dobott még egyet biztos ami biztos, és amit előtte vett felniket már előzőleg eladott az eladó, és a nyerteset se szó se beszéd negatívan értékelte.

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=246150

http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=184090798

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2010-11-04 21:09
Létrehozva: #9346

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 17:06
Azonosító: 964 053

IDÉZET(zejopy @ 2010-11-04 17:20) *
Ezt mondjuk logikusan könnyen észrevehette. Pl. kíváncsi volt, hogy árulnak-e hasonlót, hogy ellenőrizze magát, hogy jól adta-e el a cuccot, erre látja ám, hogy hoppá és hümm, nahát és ejnye. :-))

Ja, hogy úgy. rolleyes.gif
//nekem ez nem jut eszembe, ha elment, hát elment, előtte szoktam körülnézni, hogy miként adjam//
Egyébként megnéztem a képet, és kétszer van rajta a Vatera "vízjele" :-)

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-11-04 18:20
Létrehozva: #9347

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Bigdept @ 2010-11-04 16:58) *
Az ilyeneket hogy lehet kiszúrni?

Ezt mondjuk logikusan könnyen észrevehette. Pl. kíváncsi volt, hogy árulnak-e hasonlót, hogy ellenőrizze magát, hogy jól adta-e el a cuccot, erre látja ám, hogy hoppá és hümm, nahát és ejnye. :-))

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2010-11-04 17:58
Létrehozva: #9348

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(jovasar1 @ 2010-11-03 21:36) *
Kedves Moderátorok!
"mrniceguy111" Nevű felhasználó vett tölem egy kávéfözőt (Termékkód: 182120125) és most árultatja az ismerösével (eedikee) tovább az én képeimmel és szövegemmel.(Termékkód: 185568716) Mert a licitálók között megint OTT VAN Ő is tehát valószinű,hogy ÖNLICITRŐL lehet szó!
Legyenek szivesek utána nézni,köszönöm.

Az ilyeneket hogy lehet kiszúrni?

--------------------

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-11-04 00:14
Létrehozva: #9349

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(jovasar1 @ 2010-11-03 21:36) *
...a licitálók között megint OTT VAN Ő is tehát valószinű,hogy ÖNLICITRŐL lehet szó!

Tisztelt jovasar1!

Amennyiben szabálytalanságot észlel, a terméklapon a szabálytalan aukció szövegre kattintva vagy lejárt aukció esetén a kapcsolatfelvételen keresztül jelezze és a felelős kolléga indokolt, bizonyítható esetben megteszi a szükséges intézkedéseket. Köszönjük!

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
jovasar1
hozzászólás 2010-11-03 22:36
Létrehozva: #9350

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-09-15 09:26
Azonosító: 1 362 926

Kedves Moderátorok!

"mrniceguy111" Nevű felhasználó vett tölem egy kávéfözőt (Termékkód: 182120125) és most árultatja az ismerösével (eedikee) tovább az én képeimmel és szövegemmel.(Termékkód: 185568716) Mert a licitálók között megint OTT VAN Ő is tehát valószinű,hogy ÖNLICITRŐL lehet szó!

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2010-11-03 17:46
Létrehozva: #9351

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

IDÉZET(zpepe26 @ 2010-11-03 15:12) *
igaz, de a Tiéd nem inaktív.

Pár napja az volt, úgylátszik kimagyarázta, vagy csak a háromnapos felfüggesztést kapta valamiért.

+Quote Post
zpepe26
hozzászólás 2010-11-03 16:12
Létrehozva: #9352

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-21 13:17
Innen: Magyar/Szombathely
Azonosító: 48 776

IDÉZET(Aramir @ 2010-10-31 21:29) *
Az enyém kettő pozitívból hozott ki 321 pontot, én nyertem  laugh1.gif
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=782429

igaz, de a Tiéd nem inaktív.

--------------------
"Mivel úriembernek születtem, nem vívok szellemi párbajt olyannal, aki fegyvertelen."

+Quote Post
apuska2
hozzászólás 2010-11-03 12:12
Létrehozva: #9353

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-07-08 12:59
Azonosító: 16 045

Szeretném felhívni a figyelmet strezzir nevű felhasználóra. Nagyon bepörögtem rá, az inkorrektsége miatt. Az ilyennek semmi keresnivalója nincs erre felé. Licittel nyertem kislemezeket tőle, se telefonon,se emailben nem elérhető. Végül a terméklapon provokáltam ki egy beszélgetést,mert láttam, hogy mindennap itt van a Vaterán. Hirtelen, inkorrekt módón még aznap át akarta adni a terméket,de se helyet se időt nem adott meg. Abban bíztam, hogy jobb belátásra bír majd, erre ma adott egy semlegeset azzal, hogy ő is hibázott, meg én is. Én pl. miben? Ő viszont megkapta a maga negatívját.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-11-02 21:16
Létrehozva: #9354

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Hecsiboy @ 2010-11-02 11:52) *
Nem feltétlenül vatera segítségét várom ebben a kérdésben,hanem bárki aki építő jellegűen hozzá tud szólni a témához!

IDÉZET(Hecsiboy @ 2010-11-02 12:53) *
Te egy kicsit félreértetted a dolgot nem a hiba megállapítására kértem segítséget,nem ez volt a kérdésem egyébként sem
Hanem magam a probléma jogorvoslására kértem tanácsot segítséget!

Hmmm....
Lehet, hogy kissé elfogult vagyok, de szerintem Bigdept postja építő jellegűen szólt hozzá a témához, és ha nem is oldotta meg a problémádat, sok értékes információt hordozott.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Hecsiboy
hozzászólás 2010-11-02 13:53
Létrehozva: #9355

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-12-28 20:24
Azonosító: 909 706

IDÉZET(Bigdept @ 2010-11-02 12:29) *
A posta csak speciálisan (törékeny jelzővel) feladott csomagra vállal ilyen jellegű garanciát.
Az is csak úgy érvényesíthető, ha helyben a kézbesítők előtt, vagy bent a postán bontod
fel, és ők is láthatják, összetört a tartalom, erről jegyzőkönyv van.

Ha nem voltak külsérelmi nyomok a csomagon, akkor valószínűleg nem is a postán
történt malőr, bár a sima csomagok gépi feldolgozása (szortírozó futószalag) is elegendő
a finom műszerek megbolondításához. Tehát, a viszonylag szilárd tartalom megsérülhet
postai kezelés után, de annak minimális az esélye, hogy a tartalmat körülvevő sérülékeny
burok (csomagolás) ezt sértetlenül megússza.

Én sokszor küldtem postán merevlemezeket, minden probléma nélkül működőképesen
megérkeztek.

Ha a laptop kijelzője meggárgyult, sötét foltok, repedés látható rajta, akkor
lehet arra gondolni, leejtették / odacsapták.

Ha a merevlemez klattyog, merevlemez hiba van, akkor szintén lehet, hogy leejtették,
ám ez működés közben történt, nem a postán. (viszont a merevlemezeknek is
élettartama van, a végén mindegyik tönkremegy, klattyogni kezd)

Ha csak adapter nélkül nem akar bekapcsolódni néha, akkor az akkumulátor gond.
Ad absurdum az is lehet, az aksiját kicserélték rosszra, fel volt-e írva a sorozatszáma?
Egyébként meg minden aksi garantáltan beadja a kulcsot egyszer...

Amúgy meg így látatlanban elég nehéz megmondani, mi a baja a gépnek.
Valaki hozzáértőnek, szerviznek meg kellene mutatni.

Te egy kicsit félreértetted a dolgot nem a hiba megállapítására kértem segítséget,nem ez volt a kérdésem egyébként sem
Hanem magam a probléma jogorvoslására kértem tanácsot segítséget!

Egyébként nem a kijelző sérült meg,valószínű más baja lett,de egy laptop elég érzékeny főleg ha mondjuk dobálják,ha be is van csomagolva.
Attól függetlenül hogy törékenyként lett feladva vagy sem azért értékbiztosított ha bármilyen baja lesz akkor a posta felelősséget vállal,ezért fizettem a drágább szolgáltatást,de ezt is leírtam...

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2010-11-02 13:29
Létrehozva: #9356

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Nem feltétlenül vatera segítségét várom ebben a kérdésben,hanem bárki aki építő jellegűen hozzá tud szólni a témához!
...

A posta csak speciálisan (törékeny jelzővel) feladott csomagra vállal ilyen jellegű garanciát.
Az is csak úgy érvényesíthető, ha helyben a kézbesítők előtt, vagy bent a postán bontod
fel, és ők is láthatják, összetört a tartalom, erről jegyzőkönyv van.

Ha nem voltak külsérelmi nyomok a csomagon, akkor valószínűleg nem is a postán
történt malőr, bár a sima csomagok gépi feldolgozása (szortírozó futószalag) is elegendő
a finom műszerek megbolondításához. Tehát, a viszonylag szilárd tartalom megsérülhet
postai kezelés után, de annak minimális az esélye, hogy a tartalmat körülvevő sérülékeny
burok (csomagolás) ezt sértetlenül megússza.

Én sokszor küldtem postán merevlemezeket, minden probléma nélkül működőképesen
megérkeztek.

Ha a laptop kijelzője meggárgyult, sötét foltok, repedés látható rajta, akkor
lehet arra gondolni, leejtették / odacsapták.

Ha a merevlemez klattyog, merevlemez hiba van, akkor szintén lehet, hogy leejtették,
ám ez működés közben történt, nem a postán. (viszont a merevlemezeknek is
élettartama van, a végén mindegyik tönkremegy, klattyogni kezd)

Ha csak adapter nélkül nem akar bekapcsolódni néha, akkor az akkumulátor gond.
Ad absurdum az is lehet, az aksiját kicserélték rosszra, fel volt-e írva a sorozatszáma?
Egyébként meg minden aksi garantáltan beadja a kulcsot egyszer...

Amúgy meg így látatlanban elég nehéz megmondani, mi a baja a gépnek.
Valaki hozzáértőnek, szerviznek meg kellene mutatni.

--------------------

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-11-02 13:02
Létrehozva: #9357

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

...

Tisztelt Hecsiboy!

A Vatera az aukció zárása után nem vett részt az adásvételben, ezért nem áll módjában véleményt formálni a leírtakról és eldönteni az egyes felhasználók vélt vagy valós igazát.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Hecsiboy
hozzászólás 2010-11-02 12:52
Létrehozva: #9358

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-12-28 20:24
Azonosító: 909 706

Eladtam itt egy laptopot ami tökéletesen működött,(1 hete történt) a kedves vevő 2 nap után írt nekem hogy a laptopon nem működik a fülhallgató kimenet,és hogy neki ez elég nagy gondot jelent mert a fia rendszeresen ezt használja,vissza is írtam neki korrekten hogy oké semmi gond ha nem oldódik meg a probléma akkor küldje vissza,visszaadom a pénzt,írt még azon a héten hogy nem sikerült neki megoldani a dolgot visszaküldi a laptopot eddig nem is volt semmi probléma,nos visszakaptam a laptopot de már úgy hogy be sem kapcsolt a gép,írok neki még aznap hogy nem működik a gép mégis vmi magyarázatot adjon,ekkor már azt mondta hogy nála is nehezen kapcsolat be többszöri próbálkozás után.
Itt már eleve felmerült benne a kérdés hogy egy normális ember nem azt reklamálja meg hogy nem működik rajta a fülhallgató bemenet hanem hogy vmi gond van a laptoppal.
Teljes levelezésünk megvan ami engem igazol és nem őt.
Másik probléma hogy én értékbiztosítottan adtam fel neki a laptopot ő viszont simán küldte vissza,nagy valószínűséggel a postán sérülhetett meg a laptop,vagy az oda úton vagy a vissza úton,ez már sosem fog kiderülni.
Nos a kedves vevő úgy gondolta hogy rajtam egyszerűbb leverni az összeget (60E ft-ról van szó) mint a postán,így most ő fenyegetőzik rendőrséggel bírósággal perrel stb,ha én nem kártalanítom őt.
Én úgy érzem hogy itt én vagyok a megkárosított nem pedig ő.
Felajánlottam neki hogy 30E-ret visszautalok mivel a gép jelen állapotában alkatrészként ugyan ennyit ér,persze ezt nem fogadja el.
A posta nem fogja kifizetni a teljes összeget mivel vissza már simán lett csak küldve.

Tud vki erre vmi ésszerű megoldást mondani?

Előre is köszönöm!

+Quote Post
geyamasszor70
hozzászólás 2010-11-02 01:15
Létrehozva: #9359

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-07-08 10:53
Azonosító: 1 250 746

IDÉZET(Aramir @ 2010-10-31 21:23) *
Nem akarom védeni az eladót, de ez a Vatera sara, ugyanis kb két hete megszüntette a garanciánál a kipróbálási lehetőséget, és most csak az van a választható lehetősegek között, hogy "nincs", illetve "1 hét" vagy több idő választható ki a termékfeltöltésekor.

Az én termékemnél nem volt írva időpont,csak,hogy megtekintési kipróbálási!Na most szerintem ha 35ezret kiadok egy termékért,és két héten belül észreveszek valami hibát,és megreklamálom az még símán belefér!Amúgy meg írtam az eladónak,hogy elküldeném neki,hogy próbálja meg kicseréltetni,vagy a termékei közül választottam volna egy mobiltelefont ami kevesebbe kerül,vagy bármilyen megoldás érdekelt volna,de azt írta,hogy 2hét után nem tud segíteni! dry.gif

+Quote Post
geyamasszor70
hozzászólás 2010-11-02 01:02
Létrehozva: #9360

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-07-08 10:53
Azonosító: 1 250 746

IDÉZET(nagyzee @ 2010-11-01 17:40) *
sajna az eladó nevét nem tudtuk meg. 2 hét után karcot reklamálni valóban nem túl esélyes dolog...

Az eladó nevét direkt nem írtam,végül is a többi dologban korrekt volt,annyit rónék csak a terhére,hogy azt írta,hogy új termék,meg hogy ők átnéznek minden terméket alaposan,akkor nem értem,hogy az első fóliája tiszta karc volt a tábla pc-nek,a hátulján a fólia össze volt gyűrődve,ezt hogy nem vette észre?Mondjuk azt tudom,hogy ennyi erővel a csínai termékek nagy részénél lehetne reklamálni én is ezért nem írtam neki egyből!!!Azért érzem inkorrektnek a dolgot,mert ugye ha valaki vesz egy ilyen tábla pct,vagy mobiltelót,aminek az elején fólia van,az nem fogja lehúzni a fóliát egyből,hanem minél tovább rajta hadja,hogy védje a kijelzőt,akkor meg nem látni a benyomódást és a karcot sem,mondjuk karc nincs a terméken!Azért szedtem le,mert nem tetszett rajta a fólia,hogy olyan karcos,és akkor láttam a sérülést!Hát ez van sad.gif
Legalább mások tanulnak belőle,aki elolvassa!

+Quote Post

1326 Oldal V  « < 466 467 468 469 470 > » 
Reply to this topicStart new topic
4 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (4 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-18 17:42