IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1321 Oldal V  « < 486 487 488 489 490 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
Torrenteee
hozzászólás 2010-09-06 19:39
Létrehozva: #9741

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-02-05 12:24
Innen: Kesztölc
Azonosító: 980 507

Jó estét Mindenkinek!

Kedves Ttomi25 nekem elküldte a cuccot, amit leütöttem! Meglepett! De gyorsan leestem a rózsaszín felhőről. Reggel beszóltam a munkahelyemre,
hogy elképzelhető hogy csomagom érkezik, vegyék át. Hívtak, megérkezett. Bementem érte, megnéztem, nagyjából rendben a lemezjátszó, nem is vártam jobbat, a csomagolás hagy bőven kivetnivalót. Indulnék haza, de munkatársam még egy kérdésre visszatart: a 2780-at majd fizeted amikor jössz dolgozni?
Kedves barátunk időgarantált, biztosított csomagban adta fel, persze az összeg megfizetését meghagyta nekem, én okos meg erre nem számítva átvetettem...

Elég hamar elmúlt a meglepetés érzése.

Van egy címem, esetleg ha szükség van rá, szívesen beszolgáltatom.

--------------------
Korán keltem, hol az arany?
Go to the top of the page

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-09-06 10:47
Létrehozva: #9742

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(Chamea @ 2010-09-05 21:31) *
2: Senki nem tud tenni semmit a csalók ellen bizonyos szervezeteken kívül, mert sajnos hamisítanak mindent, beleértve a személyi igazolványt is, a csalás nem csak itt probléma, hanem máshol is. Hiába ellenőrzi le akár személyesen is VateraBenz vagy netán Vateraoroszlán, mert nem hivatalos szervek, tehát az igazolványának felmutatását akkor tagadja meg az illető, amikor csak akarja. Személyi igazolvány másolatát sem kérhetik be, bár az előbb leírtak miatt nem is mennének vele semmire, mert a fő alapvető baj az, hogy bárki hozzájuthat egy másik fél igazolványához és azt még személyes adategyeztetés után sem lehetne kideríteni, hogy a másik fél nem valamilyen érdekből vagy engedve a zsarolásnak, stb. regisztrál és adja-e át a profilját másnak. Egy szervezet tehetne a csalók/hamisítók ellen, amit úgy hívnak, hogy rendőrség, ez nem az adminok hatásköre, ők nem hatósági szervek. Felesleges őket bántani, mert bizonyos keretek között nézhetnek csak bele mások üzleteibe, nem jogosultak pl. próbavásárlásra, stb., mert ahhoz, hogy 2 ember egymással mit üzletel, sem a rendőrségnek, sem a postának, sem a Vaterának, sem az apróhirdetési oldalaknak, sem másnak beleszólási joga nincs, az arra a 2 emberre tartozik. Csak rendőrségi feljelentés után indulhat meg nyomozás csak és kizárólag hatósági szervek részéről és a Varera a szigorú adatvédelmi törvények miatt csak nekik szolgáltathat bármilyen nemű adatot(aminek a kulcsfontosságú részét Ön is megkapta, ha azok hamisak, akkor a többi is nagy valószínűséggel).

Tisztelt Chamea!

Örömmel olvastam, hogy ennyire tájékozott a Biztonsági csoportunk munkájával kapcsolatban...

Ismételten arra kérem, hogy ha valamiről nincsenek megalapozott információi, akkor lehetőség szerint ne gyártson elméleteket, illetve még kevésbé állítsa be úgy a Vaterát, mint valami fogatlan oroszlánt.
Biztonsági csoportunk fejlett informatikai és egyéb eszközök segítségével dolgozik a piactér biztonságának védelme érdekében, más kérdés, hogy módszereik nem nyilvánosak - remélem ennek okát nem kell külön megmagyaráznom.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
NetDigi
hozzászólás 2010-09-06 09:54
Létrehozva: #9743

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-06-05 10:12
Azonosító: 654 839

IDÉZET(Chamea @ 2010-09-05 21:31) *
1: Ácsi, ácsi, az azért nem egészen úgy megy, hogy az utánvételi lapra írok egy számlaszámot. Ahhoz külön kell kérni ragszámot a körzetében lévő PEK-től és le kell gyártatnia minimum 100 darab számlás utánvételi bizonylatot, amit postán kiküldenek. Utánvételi lapra nem írhat számlaszámot, ha ilyet tapasztal, akkor ne vegye át a küldeményt semmiképp és panaszolja a posta központi email címére, amit a www.posta.hu oldalon talál. TILOS átvenni olyan küldeményt, amin számlaszám van, ez mindenkinek szól, nem csak Önnek, mert abszolút szabálytalan, ez hivatalos forrás.

2: Senki nem tud tenni semmit a csalók ellen bizonyos szervezeteken kívül, mert sajnos hamisítanak mindent, beleértve a személyi igazolványt is, a csalás nem csak itt probléma, hanem máshol is. Hiába ellenőrzi le akár személyesen is VateraBenz vagy netán Vateraoroszlán, mert nem hivatalos szervek, tehát az igazolványának felmutatását akkor tagadja meg az illető, amikor csak akarja. Személyi igazolvány másolatát sem kérhetik be, bár az előbb leírtak miatt nem is mennének vele semmire, mert a fő alapvető baj az, hogy bárki hozzájuthat egy másik fél igazolványához és azt még személyes adategyeztetés után sem lehetne kideríteni, hogy a másik fél nem valamilyen érdekből vagy engedve a zsarolásnak, stb. regisztrál és adja-e át a profilját másnak. Egy szervezet tehetne a csalók/hamisítók ellen, amit úgy hívnak, hogy rendőrség, ez nem az adminok hatásköre, ők nem hatósági szervek. Felesleges őket bántani, mert bizonyos keretek között nézhetnek csak bele mások üzleteibe, nem jogosultak pl. próbavásárlásra, stb., mert ahhoz, hogy 2 ember egymással mit üzletel, sem a rendőrségnek, sem a postának, sem a Vaterának, sem az apróhirdetési oldalaknak, sem másnak beleszólási joga nincs, az arra a 2 emberre tartozik. Csak rendőrségi feljelentés után indulhat meg nyomozás csak és kizárólag hatósági szervek részéről és a Varera a szigorú adatvédelmi törvények miatt csak nekik szolgáltathat bármilyen nemű adatot(aminek a kulcsfontosságú részét Ön is megkapta, ha azok hamisak, akkor a többi is nagy valószínűséggel).

Utánvételel kapcsolatban

Nem kell semmi csak utánvételi összeg címzettjéhez ennyit kell írni név bank számla szám és ennyi párat feladtam úgy simán jöttek az utalások smile.gif
A sima piros utánvételi lapot így töltöd ki és kész többet adtam fel úgy és utal a posta headbang.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-09-06 09:20
Létrehozva: #9744

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(totomi89 @ 2010-09-06 09:15) *
Gondolom számomra nem lehet kiadnia a vaterának semmilyen adatot róla, vagy mégis?

Nem adnak ki adatokat, csak a rendőrségnek. Éppen ezért kellene megtenni a feljelentést. Ha utaltál neki, akkor azért vannak adataid.smile.gif A többit bízd a yardra.

(Bár ma kissé fura volt egy rendőr. Kérdezte egy csaj, hogy el tud-e menni az egyik utcában. Erre a rendőr visszakérdezett, hogy tudja-e tekerni a kormányt... wacko.gif Ezzel nem a kedvedet akartam elvenni a feljelentéstől. smile.gif )

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
totomi89
hozzászólás 2010-09-06 09:15
Létrehozva: #9745

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-09-06 07:56
Azonosító: 1 343 726

IDÉZET(zejopy @ 2010-09-06 08:12) *
Megnéztem, inaktív, ahogy elnézem, már nem is lesz aktív soha. Csak a rendőrségi feljelentést tudom javasolni.

Gondolom számomra nem lehet kiadnia a vaterának semmilyen adatot róla, vagy mégis?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-09-06 08:12
Létrehozva: #9746

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(totomi89 @ 2010-09-06 08:05) *
Hello!
Lenne egy olyan gondom, hogy bizonyos GoldShield nevű eladó olyan, mintha eltűnt volna. A pénzt elutaltam neki 3 hete, most pedig az utóbbi értékeléseiben hasonlóakat írnak róla mások is. A megadott telefonszám nem kapcsolható, e-mailre nem válaszol. Iyenkor mi a teendő? Hogyan bírom őt elérni, főképp visszaszerezni a pénzem, ha nem küldi a megrendelt terméket?
Választ előre is köszönöm!

Megnéztem, inaktív, ahogy elnézem, már nem is lesz aktív soha. Csak a rendőrségi feljelentést tudom javasolni.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
totomi89
hozzászólás 2010-09-06 08:05
Létrehozva: #9747

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-09-06 07:56
Azonosító: 1 343 726

Hello!
Lenne egy olyan gondom, hogy bizonyos GoldShield nevű eladó olyan, mintha eltűnt volna. A pénzt elutaltam neki 3 hete, most pedig az utóbbi értékeléseiben hasonlóakat írnak róla mások is. A megadott telefonszám nem kapcsolható, e-mailre nem válaszol. Iyenkor mi a teendő? Hogyan bírom őt elérni, főképp visszaszerezni a pénzem, ha nem küldi a megrendelt terméket?
Választ előre is köszönöm!

+Quote Post
zsebi120
hozzászólás 2010-09-06 00:08
Létrehozva: #9748

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-09-05 20:46
Azonosító: 1 343 246

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-09-05 21:03) *
Menjen be a bankba és nézze meg a számláját. Ha nincs net, az nem kifogás, de ha levelezni tud, akkor főleg nem HIHETŐ kifogás.

Igen,én is valami hasonlót írtam neki.de ha mégsem jelentkezik,tudok bármit is csinálni vagy elúszott a pénzem?:S
köszönöm!

+Quote Post
Chamea
hozzászólás 2010-09-05 21:31
Létrehozva: #9749

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-12 23:20
Azonosító: 936 666

IDÉZET(Best001 @ 2010-09-05 12:04) *
Arra aszt írsz amit akarsz feladsz utánvételben egy téglát a utánvételes pénzt meg egy számlára kéred ennyi már láthatatlan is vagy smile.gif de ha kiküldi a megerősített papírokkal igazolt címedet akkor kevesebb csaló lenne sokkal azt is ki lehet játszani de már nehezebb.

1: Ácsi, ácsi, az azért nem egészen úgy megy, hogy az utánvételi lapra írok egy számlaszámot. Ahhoz külön kell kérni ragszámot a körzetében lévő PEK-től és le kell gyártatnia minimum 100 darab számlás utánvételi bizonylatot, amit postán kiküldenek. Utánvételi lapra nem írhat számlaszámot, ha ilyet tapasztal, akkor ne vegye át a küldeményt semmiképp és panaszolja a posta központi email címére, amit a www.posta.hu oldalon talál. TILOS átvenni olyan küldeményt, amin számlaszám van, ez mindenkinek szól, nem csak Önnek, mert abszolút szabálytalan, ez hivatalos forrás.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-09-05 21:06
Létrehozva: #9750

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zsebi120 @ 2010-09-05 20:52) *
sziasztok!
nem tudom kitől kéne segítséget kérnem,de leütöttem egy pulcsit,várnam vagy 6 napot mire végre visszaírt a tulajdonosa,hogy mire küldjem a pénzt,elküldtem(én okos) és most olyanokat ír,hogy nincs nete és nem tudja az átutalást emgnézni.de vmiröl írta azt a qva emailt,szóval emg tudtam volan nézni azt is.meg ráadásul arra az üzimre válaszolt amibne leírtam a címem tehát mindeképp látnia kellett. mad.gif mit lehet ilyenkor tenni? mellow.gif

Tegnap belépett a Vaterára.
Különös, nem rosszak az értékelései....
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1166056

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-09-05 21:03
Létrehozva: #9751

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

sziasztok!
nem tudom kitől kéne segítséget kérnem,de leütöttem egy pulcsit,várnam vagy 6 napot mire végre visszaírt a tulajdonosa,hogy mire küldjem a pénzt,elküldtem(én okos) és most olyanokat ír,hogy nincs nete és nem tudja az átutalást emgnézni.de vmiröl írta azt a qva emailt,szóval emg tudtam volan nézni azt is.meg ráadásul arra az üzimre válaszolt amibne leírtam a címem tehát mindeképp látnia kellett. mad.gif mit lehet ilyenkor tenni? mellow.gif

Menjen be a bankba és nézze meg a számláját. Ha nincs net, az nem kifogás, de ha levelezni tud, akkor főleg nem HIHETŐ kifogás.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Torrenteee
hozzászólás 2010-09-05 20:57
Létrehozva: #9752

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-02-05 12:24
Innen: Kesztölc
Azonosító: 980 507

sziasztok!

Szia!

Küldj neki egy elektronikus bizonylatot az utalásról.

--------------------
Korán keltem, hol az arany?

+Quote Post
zsebi120
hozzászólás 2010-09-05 20:52
Létrehozva: #9753

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-09-05 20:46
Azonosító: 1 343 246

sziasztok!

+Quote Post
horvathverus
hozzászólás 2010-09-05 16:19
Létrehozva: #9754

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-06-12 14:45
Azonosító: 659 874

Igen, elnézést!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-09-05 15:57
Létrehozva: #9755

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(horvathverus @ 2010-09-05 15:10) *
Íme, egy kedves avonos:
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1221537

És valaki, aki csak tőle hajlandó vásárolni:
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=681891

Most ezeken a termékeken van licitje, ép nikixnél:
http://www.vatera.hu/listings/index.php?td...mus021&ob=4

Biztos minden kell neki...

Tisztelt horvathverus!

Amennyiben szabálytalanságot észlel, a terméklapon a szabálytalan aukció szövegre kattintva vagy lejárt aukció esetén a kapcsolatfelvételen keresztül jelezze és a felelős kolléga indokolt, bizonyítható esetben megteszi a szükséges intézkedéseket. Köszönjük!

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
horvathverus
hozzászólás 2010-09-05 15:10
Létrehozva: #9756

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-06-12 14:45
Azonosító: 659 874

Íme, egy kedves avonos:
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1221537

És valaki, aki csak tőle hajlandó vásárolni:
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=681891

Most ezeken a termékeken van licitje, ép nikixnél:
http://www.vatera.hu/listings/index.php?td...mus021&ob=4

Biztos minden kell neki...

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-09-05 13:56
Létrehozva: #9757

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Sanyabacsi69 @ 2010-09-05 13:50) *
Esetleg csak az lehessen Profi eladó, aki volt már katona? Rengeteg a "jó" lehetőség. smile.gif

Jaj, neeeeee.... én nem voltam katona..... cray2.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Sanyabacsi69
hozzászólás 2010-09-05 13:50
Létrehozva: #9758

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-02-18 10:47
Azonosító: 120 776

Esetleg csak az lehessen Profi eladó, aki volt már katona? Rengeteg a "jó" lehetőség. smile.gif

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-09-05 12:14) *
a születési anyakönyvi kivonatot, érettségi bizonyítványt és az úttörő oklevelet kifelejtette... dry.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-09-05 13:35
Létrehozva: #9759

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-09-05 12:14) *
a születési anyakönyvi kivonatot, érettségi bizonyítványt és az úttörő oklevelet kifelejtette... dry.gif

Mit ért "ismert külföldi fizetőeszközön"? blink.gif

Nekem van házassági anyakönyvi kivonatom is. rolleyes.gif (Kettő biggrin.gif )
Gondolom a PayPal-t....

IDÉZET(Best001 @ 2010-09-05 12:28) *
De úgy látszik nem elég a megkárosított vevők nem érik el sehogy azokat ez eladókat akinél csak utalással lehet vásárolni.

Igen. Erre a bűnözői körre ez a megoldás a jellemző.
Egy külvárosi balhés negyedben a rablás.
Valószínű, hogy a Vaterán nem nagykéssel fognak kirabolni. Itt a csalás a megoldható. A Vatera erre van felkészülve.

Az meg nagy szám lenne, ha a te megnyugtatásodra nyilvánossá tennék a fórumon a biztonsági megoldásaikat, aztán a rossz szándékú felhasználóknak csak ki kellene másolniuk és máris kidolgozhatnák a módszereket, amikkel ezt meg lehet kerülni.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2010-09-05 13:35

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-09-05 12:35
Létrehozva: #9760

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Best001 @ 2010-09-05 12:28) *
De úgy látszik nem elég a megkárosított vevők nem érik el sehogy azokat ez eladókat akinél csak utalással lehet vásárolni.
Eddig minden csaló utalásos módszert választotta pedig le ellenőrizték és mégis eltűnnek.
A vatera gondolom ki ad mindent a rendőrségnek amivel rendelkezik az eladóval kapcsolatban
A külföldi fizető eszköz az amivel lehet vásárolni és eladni egy hasonló külföldi aukció portálon és ott elérsz egy limitet keményen igazolnod kell magad még a jogsit is bekérik ha van.

100%-os védelem nincs. A bankszámla leellenőrzése normál esetben elégséges és biztonságos. A néhány profi csaló (bűnöző) ellen a közüzemi számla sem jelentene semmilyen plusz biztonságot. Erről például a mobiltársaságok tudnának mesélni - ha akarnának.
A gyanús felhasználókat a Vatera is felszólíthatja további adatellenőrzésre, de ennek részletei nem publikusak.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post

1321 Oldal V  « < 486 487 488 489 490 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (3 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-07-23 18:02