IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1353 Oldal V  « < 487 488 489 490 491 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
apuska2
hozzászólás 2010-11-13 12:53
Létrehozva: #9761

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-07-08 11:59
Azonosító: 16 045

Ok,így már értem, mit rontottam el. Félreérthető voltam valóban. Magam sem hagyom, hogy garázdálkodjanak. Bár volt, hogy nemrég beírtam valakiről valamit, a felhasználó azóta is aktív, még romlott is a százaléka azóta,egyelőre nem történt semmi... Nem akarok én jófej lenni senkivel,csak - ezek szerint - türelmesebb vagyok mint az átlag. Azt továbbra is tartom, hogy ha valaki a terméklapon nem írja le a feltételeit és nincs i+-a sem,akkor nehéz lesz bizonyítani, hogy bosszúból kapta vissza a negatívat. De ez valóban legyen mindenkinek a saját gondja.

IDÉZET(zejopy @ 2010-11-13 11:25) *
Nem. A hozzászólásod azt sugallja, hogy ne adjunk negatív értékelést annak, aki megérdemli, mert úgyis visszakapjuk.
Magyarul hagyjuk garázdálkodni az ilyen alakokat, majd másokkal is ilyen frankón fog eljárni, aztán lassan híre megy, hogy a Vaterán nem lehet nyugodtan eladni/vásárolni, mert az értékelési rendszer nem jó semmire.
Ezt takarta az utolsó mondatod.
Én azt gondolom, bár nem annyira szeretek negatív értékelést osztogatni, de ami jár, az jár. Az én felelősségem is, ha utána a tag még bohócot csinál az utánam érkező üzletfelekből.
Az értékelési rendszer nem viccből lett kitalálva, bár nagyon sokan nem jól kezelik. Eleinte, amikor friss hús voltam, én is azt hittem, hogy akkor vagyok jó fej, ha mindenkinek a jobbik lehetőséget adom, mert az ösztönző. Hát nem az. Ezek itt nem gyerekek, hanem kialakult emberek. Nem kell őket inspirálni. Értékelni kell. Ez van.
Ha pedig bosszú értékelést kap az ember, a Vatera törli, persze csak abban az esetben, ha egyértelműen bizonyítható, hogy jogtalan az értékelés. Ez pedig mindenkinek legyen a saját gondja.

Ja, és a türelem? Az én i+ oldalamon ott van, hogy egy hetet várok a viszontjelentkezésre. Utána, ez már nincs ott, szinte bármit lehet, de kommunikáljon a tag. Aki kuka, az negát kap. Ez a helyzet. Az a minimum, ha benézi, véletlenül licitál, vagy hirtelen elfogy a pénze, akkor tudja azt mondani: Elnézést a kényelmetlenségért, mit tehetnénk?
Vagy te nem így látod?

Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-11-13 11:25
Létrehozva: #9762

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(apuska2 @ 2010-11-13 09:19) *
Mi a gond? Csak megpróbáltam nagyobb türelemre inteni.

Nem. A hozzászólásod azt sugallja, hogy ne adjunk negatív értékelést annak, aki megérdemli, mert úgyis visszakapjuk.
Magyarul hagyjuk garázdálkodni az ilyen alakokat, majd másokkal is ilyen frankón fog eljárni, aztán lassan híre megy, hogy a Vaterán nem lehet nyugodtan eladni/vásárolni, mert az értékelési rendszer nem jó semmire.
Ezt takarta az utolsó mondatod.
Én azt gondolom, bár nem annyira szeretek negatív értékelést osztogatni, de ami jár, az jár. Az én felelősségem is, ha utána a tag még bohócot csinál az utánam érkező üzletfelekből.
Az értékelési rendszer nem viccből lett kitalálva, bár nagyon sokan nem jól kezelik. Eleinte, amikor friss hús voltam, én is azt hittem, hogy akkor vagyok jó fej, ha mindenkinek a jobbik lehetőséget adom, mert az ösztönző. Hát nem az. Ezek itt nem gyerekek, hanem kialakult emberek. Nem kell őket inspirálni. Értékelni kell. Ez van.
Ha pedig bosszú értékelést kap az ember, a Vatera törli, persze csak abban az esetben, ha egyértelműen bizonyítható, hogy jogtalan az értékelés. Ez pedig mindenkinek legyen a saját gondja.

Ja, és a türelem? Az én i+ oldalamon ott van, hogy egy hetet várok a viszontjelentkezésre. Utána, ez már nincs ott, szinte bármit lehet, de kommunikáljon a tag. Aki kuka, az negát kap. Ez a helyzet. Az a minimum, ha benézi, véletlenül licitál, vagy hirtelen elfogy a pénze, akkor tudja azt mondani: Elnézést a kényelmetlenségért, mit tehetnénk?
Vagy te nem így látod?

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
98tomcsa
hozzászólás 2010-11-13 11:16
Létrehozva: #9763

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-22 16:28
Azonosító: 310 714

IDÉZET(apuska2 @ 2010-11-13 09:19) *
"Én nem szoktam ilyen hamar negatívot adni, bár ha előre nem fixált esetről van szó 80 %-ban ennyi idő elég szokott lenni a lebonyolításhoz."

Egyetértek. Nagyjából erről szólt a hozzászólásom.

"Az utolsó mondatod a legdurvább a hozzászólásodban ezt inkább nem is kommentálnám."

A te hozzászólásod 2 azaz kettő napról szólt folyamatosan, itt meg testvérek között is 10 azaz tíz nap telt el. Ennél "szájbarágósabban" nem tudom magam kifejezni.
Az utolsó mondatod nem a türelemről szólt, az az utolsó előtti volt...Az utolsó arról szólt, hogy ne csodálkozzon ha 10 nap után negatívval értékel és a negatívot visszakapja, majdhogynem azt ragoztad, hogy megérdemelte ebben az esetben a bosszúnegatívot....Neked az nem furcsa, hogy mint ahogy írtad senki sem ül állandóan a gép előtt, de folyamatos nem jelentkezés után a negatív értékelésre mindig elő tudnak kerülni?

A hozzászólást -98tomcsa- szerkesztette a következő időpontban: 2010-11-13 11:19

+Quote Post
apuska2
hozzászólás 2010-11-13 09:19
Létrehozva: #9764

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

"Amúgy szerinted amikor már a kutyának is van mobilja, miért kell megadni egy családtagét?"

Én sem értem,hogy ez mire jó,de nekem ez a tapasztalatom. Mint írtam,nem vagyunk egyformák,engem nem zavar ha más telefonszáma van megadva. Eddig nem volt gondom belőle.

"Én nem szoktam ilyen hamar negatívot adni, bár ha előre nem fixált esetről van szó 80 %-ban ennyi idő elég szokott lenni a lebonyolításhoz."

Egyetértek. Nagyjából erről szólt a hozzászólásom.

"Az utolsó mondatod a legdurvább a hozzászólásodban ezt inkább nem is kommentálnám."

IDÉZET(98tomcsa @ 2010-11-12 19:22) *
Számológép nélkül is kiszámolom, hogy 11.02 és 11.11 között nem 2 nap telt el.... dry.gif
A te tapasztalatoddal ellentétben az enyém az, hogy 40 %-ban már nem élő telefonszám van itt megadva.
Amúgy szerinted amikor már a kutyának is van mobilja, miért kell megadni egy családtagét?
Én nem szoktam ilyen hamar negatívot adni, bár ha előre nem fixált esetről van szó 80 %-ban ennyi idő elég szokott lenni a lebonyolításhoz.
Az utolsó mondatod a legdurvább a hozzászólásodban ezt inkább nem is kommentálnám. mad.gif

+Quote Post
rolandgajdos
hozzászólás 2010-11-13 08:57
Létrehozva: #9765

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-09-13 19:46
Innen: Onnan
Azonosító: 24 900

IDÉZET(zejopy @ 2010-11-12 17:14) *
Köszi! smile.gif Pedig belépett tegnap is.

Tudom, épp ezért bosszant. Még csak nem is válaszolt. De más is járt vele így. Aztán meg töröltethetem a bosszúnegát/semlegest. dry.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-11-13 08:17
Létrehozva: #9766

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Úúú, gyerekek, ajánlom a megfelelő helyre. smile.gif
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1109378

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
RoseBaker
hozzászólás 2010-11-12 20:37
Létrehozva: #9767

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-26 21:04
Azonosító: 319 536

Szerintem visszaveszem, én nem bukok ezen, szóval semmi okom arra, hogy kötözködjek, de az értékelés része valóban érdekelne, mert szerintem (és tényleg csak szerintem) ez még a "nem tetszik" kategória, amikor nem kötelezhető az eladó visszavételre.
Ha hibás lenne, az más lenne, akkor egyértelmű, hogy hibáztam. De hogy ronda?? hát ez relatív abszolút.
Bár a vevő válaszaiból azt szűrtem le, hogy örülhetek, ha nem kapok negát... sad.gif

IDÉZET(Bigdept @ 2010-11-12 20:07) *
Nagy dolgokban Te döntesz. Ha nem drága dolog, akkor felvállalhatod, de erős a gyanú, visszaküldöd a lóvét, cuccot meg megtartja...
Amúgy elvileg, a távolban köttetett üzletek esetében, amikor a felek nem találkoznak, van 8 nap meggondolási idő is, amit indokolni sem kell, bár az, hogy ez aukciós oldal, némileg más megítélést is biztosít.
Saját magam is jártam úgy, webáruháztól rendeltem, hibás volt, megdumáltam, visszaküldtem saját költségre, a vállalkozó küldött hibátlan árut saját költségére. Azaz buktam egy postaköltséget a dolgon, de a bolt is... Igaz, ez kicsit drágább kütyü volt, mint a postaköltség, de ne nem sokkal.

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2010-11-12 20:07
Létrehozva: #9768

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 16:06
Azonosító: 964 053

IDÉZET(RoseBaker @ 2010-11-12 19:50) *
Sziasztok!
Eladóként milyen esetben vagyok köteles terméket visszavenni?
Van egy vevőm, aki vissza szeretné küldeni a terméket, mert nem tetszik neki. Egész pontosan azzal indokolja, hogy szerinte ronda az anyaga és a belső varrása, és nem tértem ki erre az aukcióban. Nos, tegyük fel, hogy ronda... akkor leszek olyan okos, hogy meghirdetem? smile.gif Szerintem nem. Én egy klassz darabnak tartottam, csak sosem volt alkalmam felvenni, ezért tettem fel. Szóval ilyenkor ki mondja meg, hogy valóban "ronda-e"? Megmondom őszintén nem esett ez jól tőle.. mintha valami ablakmosó rongyról írna... na mindegy. A lényeg, hogy visszaküldené, és kéri vissza az árát, de az idepostát ő állná.
Megint nem értem, ezen ő fog bukni. A nadrág alig több mint a posta. Előfordult már velem is olyan, hogy csalódtam. Semmi félrevezető nem volt az aukcióban, egyszerűen csak nem olyanra számítottam. Ilyenkor feltettem eladásra.
De vitázni sem akarok, végül is én nem bukok rajta ha visszaveszem, csak érdekelne, ilyenkor mi az eljárás?
És milyen értékelés adható ilyenkor? Kaphatok-e jogosan rossz értékelést ha visszaveszem ill ha nem veszem vissza?
Köszi előre is!

Nagy dolgokban Te döntesz. Ha nem drága dolog, akkor felvállalhatod, de erős a gyanú, visszaküldöd a lóvét, cuccot meg megtartja...
Amúgy elvileg, a távolban köttetett üzletek esetében, amikor a felek nem találkoznak, van 8 nap meggondolási idő is, amit indokolni sem kell, bár az, hogy ez aukciós oldal, némileg más megítélést is biztosít.
Saját magam is jártam úgy, webáruháztól rendeltem, hibás volt, megdumáltam, visszaküldtem saját költségre, a vállalkozó küldött hibátlan árut saját költségére. Azaz buktam egy postaköltséget a dolgon, de a bolt is... Igaz, ez kicsit drágább kütyü volt, mint a postaköltség, de ne nem sokkal.

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-11-12 20:00
Létrehozva: #9769

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(ditta7 @ 2010-11-12 19:46) *
Érdeklődni szeretnék, hogy lehet e válaszolni valahogy ebben az új rendszerben a kapott értékelésre?
Köszi szépen. unsure.gif

Tisztelt ditta7!

Semleges vagy negatív értékelésre a "Személyes menüben" az "Értékelések készítése" szövegre kattintva az "Értékelések - Válaszolás értékelésekre" almenüben tud reagálni.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
RoseBaker
hozzászólás 2010-11-12 19:50
Létrehozva: #9770

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-26 21:04
Azonosító: 319 536

Sziasztok!
Eladóként milyen esetben vagyok köteles terméket visszavenni?
Van egy vevőm, aki vissza szeretné küldeni a terméket, mert nem tetszik neki. Egész pontosan azzal indokolja, hogy szerinte ronda az anyaga és a belső varrása, és nem tértem ki erre az aukcióban. Nos, tegyük fel, hogy ronda... akkor leszek olyan okos, hogy meghirdetem? smile.gif Szerintem nem. Én egy klassz darabnak tartottam, csak sosem volt alkalmam felvenni, ezért tettem fel. Szóval ilyenkor ki mondja meg, hogy valóban "ronda-e"? Megmondom őszintén nem esett ez jól tőle.. mintha valami ablakmosó rongyról írna... na mindegy. A lényeg, hogy visszaküldené, és kéri vissza az árát, de az idepostát ő állná.
Megint nem értem, ezen ő fog bukni. A nadrág alig több mint a posta. Előfordult már velem is olyan, hogy csalódtam. Semmi félrevezető nem volt az aukcióban, egyszerűen csak nem olyanra számítottam. Ilyenkor feltettem eladásra.
De vitázni sem akarok, végül is én nem bukok rajta ha visszaveszem, csak érdekelne, ilyenkor mi az eljárás?
És milyen értékelés adható ilyenkor? Kaphatok-e jogosan rossz értékelést ha visszaveszem ill ha nem veszem vissza?
Köszi előre is!

+Quote Post
ditta7
hozzászólás 2010-11-12 19:46
Létrehozva: #9771

Újonc
*

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-08-25 13:51
Azonosító: 21 868

Érdeklődni szeretnék, hogy lehet e válaszolni valahogy ebben az új rendszerben a kapott értékelésre?
Köszi szépen. unsure.gif

+Quote Post
98tomcsa
hozzászólás 2010-11-12 19:22
Létrehozva: #9772

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(apuska2 @ 2010-11-12 15:50) *
Egy jótanács(ha elfogadod):Azért 2 napnál többet várhatnál. Én mindig várok egy hetet és utána felszólítom mégegyszer,ha nem jelentkezik. Nem mindenki ül a gép előtt vagy ül a telefonja mellett. Az is lehet, hogy olyan számot adott meg,ami nincs mindig nála vagy valamilyen családtagé(tapasztalat). A terméklapon nem szerepeltetted, hogy 2 napon belül jelentkezzen. Nem vagyunk egyformák,kicsit több türelemmel lehetnél. Ha ilyen gyorsan osztogatod a negatívokat ne csodálkozz, hogy gyorsan vissza fogod kapni.

Számológép nélkül is kiszámolom, hogy 11.02 és 11.11 között nem 2 nap telt el.... dry.gif
A te tapasztalatoddal ellentétben az enyém az, hogy 40 %-ban már nem élő telefonszám van itt megadva.
Amúgy szerinted amikor már a kutyának is van mobilja, miért kell megadni egy családtagét?
Én nem szoktam ilyen hamar negatívot adni, bár ha előre nem fixált esetről van szó 80 %-ban ennyi idő elég szokott lenni a lebonyolításhoz.
Az utolsó mondatod a legdurvább a hozzászólásodban ezt inkább nem is kommentálnám. mad.gif

A hozzászólást -98tomcsa- szerkesztette a következő időpontban: 2010-11-12 19:26

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-11-12 17:14
Létrehozva: #9773

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(rolandgajdos @ 2010-11-12 16:51) *
Üdvözlet!

Tiltólistára ajánlom:

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=951648

Köszi! smile.gif Pedig belépett tegnap is.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
rolandgajdos
hozzászólás 2010-11-12 16:51
Létrehozva: #9774

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-09-13 19:46
Innen: Onnan
Azonosító: 24 900

Üdvözlet!

Tiltólistára ajánlom:

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=951648

+Quote Post
apuska2
hozzászólás 2010-11-12 15:50
Létrehozva: #9775

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Egy jótanács(ha elfogadod):Azért 2 napnál többet várhatnál. Én mindig várok egy hetet és utána felszólítom mégegyszer,ha nem jelentkezik. Nem mindenki ül a gép előtt vagy ül a telefonja mellett. Az is lehet, hogy olyan számot adott meg,ami nincs mindig nála vagy valamilyen családtagé(tapasztalat). A terméklapon nem szerepeltetted, hogy 2 napon belül jelentkezzen. Nem vagyunk egyformák,kicsit több türelemmel lehetnél. Ha ilyen gyorsan osztogatod a negatívokat ne csodálkozz, hogy gyorsan vissza fogod kapni.

IDÉZET(feco666 @ 2010-11-12 09:57) *
Ez elég érdekes Zuhl75 nevű felhasználó megnyerte az aukciót 11.02.-án 2 napon keresztül próbáltam hívni (nem kapcsolható) írtam E-mailt, (semmi reakció) tegnap 11.11.-én negatívot adtam ma már vissza is kaptam a negatívot. Értetlenül állok a dolog előtt. Ha valakinek nem kell valami miért licitál rá?

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-11-12 11:47
Létrehozva: #9776

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(feco666 @ 2010-11-12 09:57) *
Ez elég érdekes Zuhl75 nevű felhasználó megnyerte az aukciót 11.02.-án 2 napon keresztül próbáltam hívni (nem kapcsolható) írtam E-mailt, (semmi reakció) tegnap 11.11.-én negatívot adtam ma már vissza is kaptam a negatívot. Értetlenül állok a dolog előtt. Ha valakinek nem kell valami miért licitál rá?

Tisztelt feco666!

Értékelés törlését a kapcsolatfelvételen keresztül kérheti.
Kapcsolatfelvétel - Aukcióval kapcsolatos probléma - Szeretnék töröltetni egy értékelést.
Az értékelés törlése nem automatikus, a kérést kollégáink a rendelkezésre álló adatok alapján bírálják el.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
feco666
hozzászólás 2010-11-12 09:57
Létrehozva: #9777

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-07-22 13:42
Azonosító: 1 271 206

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2010-11-11 21:31
Létrehozva: #9778

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 16:06
Azonosító: 964 053

IDÉZET(anyoca89 @ 2010-11-11 09:28) *
Egy kezdő ( 0 ) visszajelzésű partnerrel van gondom. Amikor elküldtem az utaláshoz szükséges adatokat, visszaírt, hogy csak rózsaszín csekken tudna fizetni, mondván kicsi faluban él, nincs bank. Ok, megírtam a címemet is, a levelezésünk is megvan. Azóta semmi nem történt, ennek már 3 hete. Többszöri megkeresés, telefon is hasztalan. Hol kinyomja, ma meg öreg néni jelentkezett benne, nem ismer ilyen nevű illetőt, de bőszen érdeklődött, milyen nadrágról lenne szó. A mai napot adtam még a kapcsolat felvételére, de szerintem negatívot kell adnom. Kérdésem: amennyiben visszanegatívozna, megoldható a levétele?

Nekem 4 hát alatt jött a rózsaszín csekkel meg a lóvé számlára (nem címre), azért már a 7-ik napon megkérdeztem a feladót, aki a feladóvevényt beszkennelte, és elküldte a képét, úgyhogy nyugodt voltam....

Ugyan, az ilyeneknek (nem sok volt), elmondtam, és szájbarágósan, mert olyant is tudok, hogy miként lehet számlája, hogy a XXI-k században ha PC-je van, és mobilja, akkor... Szóval kis faluban levőnek is lehet számlája, még nyugdíjasnak is. ha tényleg nem tud megközelíteni egy bankot sem, akkor ott is elintézheti, ahol a rózsaszín csekket feladta...

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-11-11 15:54
Létrehozva: #9779

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(98tomcsa @ 2010-11-11 15:52) *
Mindenesetre nálam beállt a sor végére, de nem irigylem azokat, akikkel még összehozza a sors. aggressive.gif

Este nehogy elfelejtsem én is betenni. Itt ezen a gépen körülményes.
Kell az ilyen felhasználó, mint egy falat kenyér... blink.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
98tomcsa
hozzászólás 2010-11-11 15:52
Létrehozva: #9780

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Sanyabacsi69 @ 2010-11-11 15:38) *
Igaz. Nagyjából minden hatodik adás-vétele problémás. mad.gif

Mindenesetre nálam beállt a sor végére, de nem irigylem azokat, akikkel még összehozza a sors. aggressive.gif

+Quote Post

1353 Oldal V  « < 487 488 489 490 491 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-12-05 13:29