IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1355 Oldal V  « < 487 488 489 490 491 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
VateraBenz
hozzászólás 2010-11-17 18:06
Létrehozva: #9761

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(mzsolti21 @ 2010-11-17 16:08) *
Kedves Vatera!

Volt egy kis afférom egy alkudozós felhasználóval. (nevét direkt nem írom). Le akartam tiltani,hogy ne zaklathasson, de azt az üzenetet kapom, hogy nincs ilyen User. Mi történt, ha szabad megkérdeznem?
Köszönöm,üdv.
mzsolti21

Tisztelt mzsolti21!

Feltehetően nem pontosan írta le a nevét. Számít a kis- és nagybetűs írásmód is.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
kalmitibi
hozzászólás 2010-11-17 17:59
Létrehozva: #9762

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-04-27 14:40
Azonosító: 1 133 346

Ha rákattintottam a hivatkozásra, akkor nekem Pinkbaby16 felhasználót írt ki 93 negatívval. Most akkor ugyan az a kettő? Nekem Pinkbabyvel kapcsolatosan lejjebb volt egy kérdésem, ami még mindig él:

"Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy tud-e valaki valami új fejleményt Pinkbaby16-tal kapcsolatban?
Én megtettem a feljelentést, kaptam egy levelet, hogy a paksi rendőrség fogja össze az ügyet, azóta semmi."

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-11-16 16:50) *
Donald87

+Quote Post
mzsolti21
hozzászólás 2010-11-17 16:08
Létrehozva: #9763

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-21 22:03
Azonosító: 49 699

Kedves Vatera!

Volt egy kis afférom egy alkudozós felhasználóval. (nevét direkt nem írom). Le akartam tiltani,hogy ne zaklathasson, de azt az üzenetet kapom, hogy nincs ilyen User. Mi történt, ha szabad megkérdeznem?
Köszönöm,üdv.
mzsolti21

+Quote Post
Jutka46
hozzászólás 2010-11-16 22:03
Létrehozva: #9764

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-10 15:21
Azonosító: 9 457

IDÉZET(zejopy @ 2010-11-16 13:22) *
Na akkor:
Három színű felhasználó van a Vaterán:
Kék: velük ne is foglalkozzunk, nem vehetnek, nem adhatnak el, csak úgy vannak.
Narancs: Ellenőrzött vásárló - Telefonszámot ellenőriztek náluk.
Zöld:TJF, azaz teljes jogú felhasználó. Bankszámla ellenőrzés is megvan, tehát eladhat.

Mivel a törött porcelán tulajdonosa narancs, ezért nem teheti fel a cserepeket eladásra. Csak akkor tehetné ezt meg, ha ő is elvégezné a bankszámla ellenőrzést. Innentől kezdve te nem kaphatod meg az ő adatait, mert nincs rá mód. A Vatera szabályzata tiltja a direkt kapcsolatfelvételt, bármilyen céllal is legyen, mert bár ezek nem mindig jutalékkijátszás céljából történnek, nagyon sok esetben visszaélésre adna lehetőséget.

Nagyon köszönöm a választ! Bíztam benne, hogy mégiscsak van valami lehetőség megvenni a törött készletet.....Hát ... szomorú vagyok!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-11-16 16:50
Létrehozva: #9765

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(NetDigi @ 2010-11-16 16:36) *

Donald87

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
NetDigi
hozzászólás 2010-11-16 16:36
Létrehozva: #9766

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-06-05 09:12
Azonosító: 654 839

IDÉZET(Sanyabacsi69 @ 2010-11-16 16:31) *
Nincs ilyen nevű user.

De van 93 negatival
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=361877

+Quote Post
Sanyabacsi69
hozzászólás 2010-11-16 16:31
Létrehozva: #9767

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-02-18 09:47
Azonosító: 120 776

Nincs ilyen nevű user.

IDÉZET(kacka3 @ 2010-11-16 15:38) *
Szisztok!A segítségeteket szeretném kérni!Egy felhasználó(donald87)úgy tünik,hogy elég sokkunkat átvert!!Hogy lehetne a cimét megszerezni?Nem tudtuk erre valami megoldást?Köszönöm Kati

+Quote Post
kalmitibi
hozzászólás 2010-11-16 15:56
Létrehozva: #9768

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-04-27 14:40
Azonosító: 1 133 346

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy tud-e valaki valami új fejleményt Pinkbaby16-tal kapcsolatban?
Én megtettem a feljelentést, kaptam egy levelet, hogy a paksi rendőrség fogja össze az ügyet, azóta semmi.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-11-16 15:45
Létrehozva: #9769

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(kacka3 @ 2010-11-16 15:38) *
Szisztok!A segítségeteket szeretném kérni!Egy felhasználó(donald87)úgy tünik,hogy elég sokkunkat átvert!!Hogy lehetne a cimét megszerezni?Nem tudtuk erre valami megoldást?Köszönöm Kati

Tisztelt kacka3!

A felhasználó címét Adatkezelési szabályzatunk értelmében Önnek nem, csak egy esetleges feljelentés után az eljáró hatóságnak áll módunkban kiadni.

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
kacka3
hozzászólás 2010-11-16 15:38
Létrehozva: #9770

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-11-16 15:29
Azonosító: 1 409 591

+Quote Post
apuska2
hozzászólás 2010-11-16 13:28
Létrehozva: #9771

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-07-08 11:59
Azonosító: 16 045

Ok,rendben.

IDÉZET(feco666 @ 2010-11-16 13:02) *
Engem az bosszantott fel, hogy az E-mailre nem válaszolt 3.-tól 11.-ig de a negatívra kb. fél órán belül reagált és visszaadta (amit egyébként nagyon korrektul töröltek). Valószínűleg nem kellet neki az áru, csak véletlenül eltalálta a min. árat. Egyébként megnéztem a negatívjait, azokban ez a jellemző. Tanulságul csak annyit, hogy meg kell őrizni a levelezést és azzal bizonyítható a, hogy a negatív értékelés bosszúból született.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-11-16 13:22
Létrehozva: #9772

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Jutka46 @ 2010-11-16 13:09) *
Sokszor úgy érzem, hogy a Marson élek. Látom, hogy magyarul megy itt a levelezés, figyelek mint a légy - és nem értek egy szót sem. Mi az hogy zöld? TFH?
Én teljes jogú felhasználó vagyok, megvenném a törött készletet, csak ezen a fórumon kívül nem tudom vele felvenni a kapcsolatot. És mindjárt visítok, mert már látom a szemétben a gyönyörű(ámbár törött) porcelánt! Pedig én hasznosítanám! Gondoltam, ezen a fórumon segít ebben valaki

Na akkor:
Három színű felhasználó van a Vaterán:
Kék: velük ne is foglalkozzunk, nem vehetnek, nem adhatnak el, csak úgy vannak.
Narancs: Ellenőrzött vásárló - Telefonszámot ellenőriztek náluk.
Zöld:TJF, azaz teljes jogú felhasználó. Bankszámla ellenőrzés is megvan, tehát eladhat.

Mivel a törött porcelán tulajdonosa narancs, ezért nem teheti fel a cserepeket eladásra. Csak akkor tehetné ezt meg, ha ő is elvégezné a bankszámla ellenőrzést. Innentől kezdve te nem kaphatod meg az ő adatait, mert nincs rá mód. A Vatera szabályzata tiltja a direkt kapcsolatfelvételt, bármilyen céllal is legyen, mert bár ezek nem mindig jutalékkijátszás céljából történnek, nagyon sok esetben visszaélésre adna lehetőséget.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2010-11-16 13:23

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Jutka46
hozzászólás 2010-11-16 13:09
Létrehozva: #9773

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-11-16 07:42) *
Ha nincs ismerőse, aki zöld, akkor meg kell csinálnia a biztonsági regisztrációt neki, akkortól már minden tiszta. Ha van kedve hozzá.

Sokszor úgy érzem, hogy a Marson élek. Látom, hogy magyarul megy itt a levelezés, figyelek mint a légy - és nem értek egy szót sem. Mi az hogy zöld? TFH?
Én teljes jogú felhasználó vagyok, megvenném a törött készletet, csak ezen a fórumon kívül nem tudom vele felvenni a kapcsolatot. És mindjárt visítok, mert már látom a szemétben a gyönyörű(ámbár törött) porcelánt! Pedig én hasznosítanám! Gondoltam, ezen a fórumon segít ebben valaki

+Quote Post
feco666
hozzászólás 2010-11-16 12:51
Létrehozva: #9774

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-07-22 13:42
Azonosító: 1 271 206

IDÉZET(98tomcsa @ 2010-11-12 19:22) *
Számológép nélkül is kiszámolom, hogy 11.02 és 11.11 között nem 2 nap telt el.... dry.gif
A te tapasztalatoddal ellentétben az enyém az, hogy 40 %-ban már nem élő telefonszám van itt megadva.
Amúgy szerinted amikor már a kutyának is van mobilja, miért kell megadni egy családtagét?
Én nem szoktam ilyen hamar negatívot adni, bár ha előre nem fixált esetről van szó 80 %-ban ennyi idő elég szokott lenni a lebonyolításhoz.
Az utolsó mondatod a legdurvább a hozzászólásodban ezt inkább nem is kommentálnám. mad.gif

Teljesen igazad van. Engem az bosszantott fel, hogy az E-mailre nem válaszolt 3.-tól 11.-ig de a negatívra kb. fél órán belül reagált és visszaadta (amit egyébként nagyon korrektul töröltek). Valószínűleg nem kellet neki az áru, csak véletlenül eltalálta a min. árat. Egyébként megnéztem a negatívjait, azokban ez a jellemző.

IDÉZET(apuska2 @ 2010-11-12 15:50) *
Egy jótanács(ha elfogadod):Azért 2 napnál többet várhatnál. Én mindig várok egy hetet és utána felszólítom mégegyszer,ha nem jelentkezik. Nem mindenki ül a gép előtt vagy ül a telefonja mellett. Az is lehet, hogy olyan számot adott meg,ami nincs mindig nála vagy valamilyen családtagé(tapasztalat). A terméklapon nem szerepeltetted, hogy 2 napon belül jelentkezzen. Nem vagyunk egyformák,kicsit több türelemmel lehetnél. Ha ilyen gyorsan osztogatod a negatívokat ne csodálkozz, hogy gyorsan vissza fogod kapni.

Engem az bosszantott fel, hogy az E-mailre nem válaszolt 3.-tól 11.-ig de a negatívra kb. fél órán belül reagált és visszaadta (amit egyébként nagyon korrektul töröltek). Valószínűleg nem kellet neki az áru, csak véletlenül eltalálta a min. árat. Egyébként megnéztem a negatívjait, azokban ez a jellemző. Tanulságul csak annyit, hogy meg kell őrizni a levelezést és azzal bizonyítható a, hogy a negatív értékelés bosszúból született.

+Quote Post
royalroyal
hozzászólás 2010-11-16 10:44
Létrehozva: #9775

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-22 13:57
Azonosító: 425 174

IDÉZET(HZ1012 @ 2010-11-15 22:43) *
Sziasztok!
Mivel itt nemcsak a problémás, hanem az érdekes felhasználókról is szól a topik, hát íme egy:
Életemben először adtam egy jól kiérdemelt negát egy felhasználónak. Megnéztem azóta mások miként vélekednek róla. És akkor láttam egy nagyon érdekes adásvételt. Igazi sikersztorit.
Nem egészen másfél óra alatt eladott 150 ezer(!) forintért egy "Béjeg gyűjtemény"-t, úgy, hogy arról se egy fotó nincs, információ a nullával egyenlő és még kérdés sincs az eladóhoz.
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=186081954
Hogy mi jutott eszembe az egészről, azt inkább megtartom magamnak. Mindenesetre érdekesnek érdekes, sőt elég fura. blink.gif

Szerintem ne ítélj elhamarkodottan.
Több variáció is lehetséges.
Pl a levelezést mások számára törölték. (ezt már ragoztuk itt, hogy ki miért, vagy miért nem teszi)
Az is lehet, hogy volt fent neki több különböző sorozata, és valaki felajánlotta a megvételt egyben így felrakta neki külön aukcióba.
De az is elképzelhető hogy Yuki pontokra hajtottak smile.gif
Jutalékkijátszás mindenesetre nemigen jöhet szóba biggrin.gif

Persze ez csak a magánvéleményem smile.gif ha gáz van az illetékes úgyis megteszi a megfelelő lépéseket.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-11-16 08:32
Létrehozva: #9776

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(estvan55 @ 2010-11-16 08:10) *
A posta hangsúlyozta, ha lenne törésre biztosítva, akkor sem fizetne ilyen csomagolás mellett.
Mivel ezt megírtam a hölgynek visszautalta a pénzt. a készlet árát. most gondolkodom, hogy küldjem e neki vissza, mert akkor ugye két postaköltséget veszítek. Én be tudom csomagolni 990.-os csomagba, biztonságosan, de akkor már kidobtam 2440.-Ft-ot a semmire. vagy tartsam meg és akkor 1450-ért van egy pár csészém épen. Mi a véleményetek?

Akkor a Benz által jósolt, határozott fellépés bejött. Ez jó.
Szerintem kérdezd meg tőle, hogy ő mit akar.
Csak halkan jegyzem meg, lehet, hogy nem vagyok egészen normális, de ha sérül az áru és nem törékenyként küldöm, (2x volt ilyen), akkor a teljes, postaköltséggel terhelt vételárat térítem vissza, és ottmarad vevőnél a cucc. Vagy azt mondom, hogy válasszon mást a termékeim közül és azt teljesen ingyen elküldöm neki, kompenzációként.
Ugyanis eléggé negatív érzés, pontosabban nagy csalódás, ha számít az ember valamire, aminek csak a cserepeit kapja meg. Szerintem, ebben az esetben az érzelmi részét is tekinteni kell a dolognak, és mivel én csesztem el, nekem kell jóvá tennem, hogy ne csalódottan távozzon a vevő.
Persze el tudok képzelni olyan helyzetet, amikor fényképet kérek.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
estvan55
hozzászólás 2010-11-16 08:10
Létrehozva: #9777

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-11-05 13:18
Azonosító: 1 407 969

A hölgy ezeket a lehetőségeket ajánlotta:
1. standard,biztosított csomag, 1 450 Ft
2. garantált kézbesítésű csomag, biztosítással 1 690 Ft
"TÖRÉKENY" felirat 290 Ft
2. összesen 1 980 Ft
3. Vatera futár 1 590 Ft
Rosszúl írtam eddig, nem 1490, hanem az 1450.-ft-osat választottam, mivel ott volt a "biztosított" kifejezés is.
Azóta kiderült, ez "levélpostai küldemény elvesztésre biztosítva.
A posta hangsúlyozta, ha lenne törésre biztosítva, akkor sem fizetne ilyen csomagolás mellett.
Mivel ezt megírtam a hölgynek visszautalta a pénzt. a készlet árát. most gondolkodom, hogy küldjem e neki vissza, mert akkor ugye két postaköltséget veszítek. Én be tudom csomagolni 990.-os csomagba, biztonságosan, de akkor már kidobtam 2440.-Ft-ot a semmire. vagy tartsam meg és akkor 1450-ért van egy pár csészém épen. Mi a véleményetek?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-11-16 07:42
Létrehozva: #9778

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Jutka46 @ 2010-11-15 23:04) *
Borzasztó ilyen szép készletet összetörve elképzelni!!! Sajnos sokan nem tudnak csomagolni, én is jártam már úgy, hogy darabokban érkezett a váza.
Azt viszont fel tudom ajánlani, hogy megveszem a törött készletet 1500 Ft-ért (montázs lesz belőle) Így legalább ennyi visszatérül. Csak az a baj, hogy ennek a mikéntjét nem tudom

Ha nincs ismerőse, aki zöld, akkor meg kell csinálnia a biztonsági regisztrációt neki, akkortól már minden tiszta. Ha van kedve hozzá.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Jutka46
hozzászólás 2010-11-15 22:58
Létrehozva: #9779

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(estvan55 @ 2010-11-14 06:43) *
Sziasztok! Vettem egy hollóházi csodás kávéskészletet! vagyis nagyon úgy néz ki, hogy a szines cserepeit.
Nem tudom mi a teendő, ha az ember összeakad egy hanyag felelőtlenűl csomagoló emberkével.
A hölgy a 2db kiöntőt ami 20x12cm és 9x9 cm-es ek+a 6db csészét +a nagy kiöntő fedelét, amin egy kézzel sodort porcelán rózsa van, bele ügyeskedte egy 12x13x30cm-es kis furulya dobozkába. A csészéket egyetlen selyempapirral elválasztva egymásbarakta, minden tárgy érinkezett a másikkal, a selyempapirt leszámítva. Mondanom sem kell, hogy darabokban érkezet.
A posta csak akkor fizet törésre , ha a csomagolás megfelelőnek mondható.
Ráadásul a hölgy szerint én vagyok a hibás, mert csak 1490-et fizettem postára. A posta ilyen csomagolás mellett biztosítással sem fizetne.
Mi a véleményetek? tudok valamit tenni??

Borzasztó ilyen szép készletet összetörve elképzelni!!! Sajnos sokan nem tudnak csomagolni, én is jártam már úgy, hogy darabokban érkezett a váza.
Azt viszont fel tudom ajánlani, hogy megveszem a törött készletet 1500 Ft-ért (montázs lesz belőle) Így legalább ennyi visszatérül. Csak az a baj, hogy ennek a mikéntjét nem tudom

+Quote Post
HZ1012
hozzászólás 2010-11-15 22:43
Létrehozva: #9780

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2007-09-02 15:23
Azonosító: 22 977

Sziasztok!
Mivel itt nemcsak a problémás, hanem az érdekes felhasználókról is szól a topik, hát íme egy:
Életemben először adtam egy jól kiérdemelt negát egy felhasználónak. Megnéztem azóta mások miként vélekednek róla. És akkor láttam egy nagyon érdekes adásvételt. Igazi sikersztorit.
Nem egészen másfél óra alatt eladott 150 ezer(!) forintért egy "Béjeg gyűjtemény"-t, úgy, hogy arról se egy fotó nincs, információ a nullával egyenlő és még kérdés sincs az eladóhoz.
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=186081954
Hogy mi jutott eszembe az egészről, azt inkább megtartom magamnak. Mindenesetre érdekesnek érdekes, sőt elég fura. blink.gif

+Quote Post

1355 Oldal V  « < 487 488 489 490 491 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (3 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-01-23 03:19