IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1312 Oldal V  « < 487 488 489 490 491 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
nagyzee
hozzászólás 2010-08-22 15:38
Létrehozva: #9761

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-25 18:05
Azonosító: 2 094

IDÉZET(royalroyal @ 2010-08-22 10:00) *
Ráadásul ez már a harmadik aki az utóbbi hónapokban, a második lehetőség felajánlása után, azt írja csak kevesebbért venné meg, mint amit a licit során ajánlott.

Más dolog a licit hevében elmenni valameddig, és megint más egy fix áron kínált termék megvételén elgondolkozni. Ezt onnan tudom, hogy nálam többször előfordult, hogy valamit 1Ft-os aukción indítottam, és vele párhuzamosan ugyanolyan termékem fix áron is kínáltam, és a liciten elért ár 15-20%-kal magasabb volt, mint a fix ár!!! Azt nem feltételezem, hogy a licitálók nem látták a fix áras aukciót, hisz a Vaterán előforduló vevők mind megfontoltak, és vásárlás előtt tájékozódnak.
Go to the top of the page

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2010-08-22 14:32
Létrehozva: #9762

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-08-21 21:17) *
Státuszomnál fogva inkább nem mélyednék bele széles tömegek (nem) olvasási szokásainak elemzésébe.
Így csak egy rövid észrevétel: minél hosszabb és részletesebb a leírás, annál kevésbé olvassák el. Tisztelet a kivételnek.
Majd jön zejopy és kifejti alaposabban a témát rolleyes.gif

Ezt már írtam Mazsollának, de nem hitt nekem  biggrin.gif
Szerintem ott a probléma, hogy azt hiszik a két feltüntetett tipusú telefonra ugyanolyan fólia kell, ezért nem írják meg.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-08-22 13:10
Létrehozva: #9763

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(pudner @ 2010-08-22 11:41) *
Sziasztok
Lenne egy kérdésem a tisztelt nagyközözönséghez,
megvettem egy terméket /177652598/ szépen meg is nyertem az aukciót de az eladó
amikor megkerestem azt mondta hogy a annyiért amennyiért megnyertem nem adja oda.
Járt már valaki igy és mi lehet a teendő.
Üdv Pudner

Tisztelt pudner!

A Polgári Törvénykönyv a szerződés létrejöttéről szóló, 211. § értelmében, aki szerződés kötésére ajánlatot tesz, ajánlatához kötve marad az online aukciós értékesítés jellegéből kifolyólag. A törvény értelmében tehát, az a vevő, aki a vatera.hu oldalon ajánlatot tesz, vagyis licitál, az a licittől a későbbiekben nem állhat el, az ajánlati kötöttség kizárása nem lehetséges.
Az eladóknak a vatera.hu oldalra feltett ajánlataik szerződéskötési nyilatkozatnak minősülnek, vagyis az ettől való elállás sem lehetséges. Az aukció lezárását követően a szerződéskötés automatikusan létrejön, és a szerződésben foglaltakat mind a vevő, mind az eladó köteles teljesíteni és betartani, vagyis az eladó köteles a felkínált terméket a kialakult áron a vevőnek eladni, a vevő pedig köteles a terméket ezen az áron megvenni. Ezeknek a jogoknak esetleges szerződésszegés esetén polgári peres eljárás során lehet érvényt szerezni.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-08-22 12:17
Létrehozva: #9764

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(pudner @ 2010-08-22 11:41) *
Sziasztok
amikor megkerestem azt mondta hogy a annyiért amennyiért megnyertem nem adja oda.
Üdv Pudner

Mondta, vagy írta?
Nagyon nem mindegy.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
pudner
hozzászólás 2010-08-22 11:41
Létrehozva: #9765

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2007-09-28 06:34
Azonosító: 27 518

Sziasztok
Üdv Pudner

+Quote Post
royalroyal
hozzászólás 2010-08-22 10:00
Létrehozva: #9766

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-22 14:57
Azonosító: 425 174

Azt hiszem Ő az "érdekes" kategória.
herrbal felhasználóról van szó.
Licittörténet:

63 810 Ft VincentWega(95) 2010/08/20 21:15:22
63 710 Ft herrbal(13) 2010/08/20 21:16:03
62 510 Ft herrbal(13) 2010/08/20 21:14:09
61 999 Ft VincentWega(95) 2010/08/20 21:13:05
60 310 Ft herrbal(13) 2010/08/20 21:13:54
60 110 Ft herrbal(13) 2010/08/20 21:13:23

Felajánlottuk neki a második lehetőséget. Kíváncsi vagyok mi lett volna ha Ő nyer?
Ráadásul ez már a harmadik aki az utóbbi hónapokban, a második lehetőség felajánlása után, azt írja csak kevesebbért venné meg, mint amit a licit során ajánlott.

Levelezés:

Tisztelt royalroyal!
Ön felkínálta nekem ennek a termékének a megvásárlását, második lehetőségként. http://www.vatera.hu/item/view/?cod=178159252

Sajnos az ön által felkínált áron nem tudom megvenni, de ha esetleg ebből az árból képes engedni akkor érdekelne a termék. (és érdeklődnék hogy vatera futárral kérhető-e a szállítás, ha jól tudom annak a díjja 2500ft lenne).

tisztelettel:

- herrbal
címzett royalroyal(244) [RE] Fizetéssel kapcsolatos kérdés 2010/08/21 22:18:27 Terméklapon megjelenik

Tisztelt herrbal!
Üdv! Azon az áron lett felkínálva amit Ön licitált rá. Kevesebbért sajnos nem tudjuk odaadni. Vaterafutárral kizárólag abban az esetben ha vállalja a felelősséget, a megrendelést stb... mivel elég sok negatívum olvasható róla a vatera fórumán.

- royalroyal
feladó herrbal(13) [RE] Fizetéssel kapcsolatos kérdés 2010/08/21 22:36:51 Terméklapon megjelenik

Tisztelt royalroyal!
Köszönöm a válaszát! A matracért 60e ft-ot tudnék fizetni. Ha mégis megoldható lenne ezen az áron kérem értesítsen.

tisztelettel:

- herrbal

+Quote Post
fikusz
hozzászólás 2010-08-21 22:46
Létrehozva: #9767

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:18
Azonosító: 160

IDÉZET(zejopy @ 2010-08-21 22:36) *
laugh.gif Akkor menj ki! laugh.gif laugh.gif
Na, ez pont olyan értelmes érv, mint az, hogy nekem három gyerekem van, bezzeg neked biztos nincs egy sem.
Különben felvilágosíthattad volna, hogy a templom és a Vatera két külön dolog, bár, ha jobban belemélyedünk, akkor kiderül, hogy mégis vannak azonos dolgok, csak sajnos nem úgy, ahogy ő képzeli, hanem pont fordítva.
Nahát, ma csupa hibbant eset. Jobb mint a férjem rejtvényújságja a viccekkel. biggrin.gif
Különben kapaszkodj, ez nem cinikus. Komolyan gondolja.

Várj a legszebb az egészben, hogy megírni sem tudtam neki mert letiltott. laugh1.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-08-21 22:36
Létrehozva: #9768

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(fikusz @ 2010-08-21 22:30) *
Nem bírom magamban tartani.

laugh.gif Akkor menj ki! laugh.gif laugh.gif

IDÉZET(fikusz @ 2010-08-21 22:30) *
Nekem is volt ma egy szerencsétlen esetem, miután elzárkóztam az árú harmad áron való eladásától, még azt is megkaptam, "hogy én biztos nem vagyok hívő" sem. Könyörgöm hogy van az, hogy valaki ennyire cinikus. Röhej, vagy nem??? tongue.gif

Na, ez pont olyan értelmes érv, mint az, hogy nekem három gyerekem van, bezzeg neked biztos nincs egy sem.
Különben felvilágosíthattad volna, hogy a templom és a Vatera két külön dolog, bár, ha jobban belemélyedünk, akkor kiderül, hogy mégis vannak azonos dolgok, csak sajnos nem úgy, ahogy ő képzeli, hanem pont fordítva.
Nahát, ma csupa hibbant eset. Jobb mint a férjem rejtvényújságja a viccekkel. biggrin.gif
Különben kapaszkodj, ez nem cinikus. Komolyan gondolja.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
fikusz
hozzászólás 2010-08-21 22:30
Létrehozva: #9769

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:18
Azonosító: 160

Nem bírom magamban tartani.
Nekem is volt ma egy szerencsétlen esetem, miután elzárkóztam az árú harmad áron való eladásától, még azt is megkaptam, "hogy én biztos nem vagyok hívő" sem. Könyörgöm hogy van az, hogy valaki ennyire cinikus. Röhej, vagy nem??? tongue.gif

+Quote Post
Mazsolla2
hozzászólás 2010-08-21 21:47
Létrehozva: #9770

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-07-17 08:06
Azonosító: 1 263 106

IDÉZET(zejopy @ 2010-08-21 21:32) *
Sajnos most ez nem túl jó, mert én is szeretem a kerek mondatokat, és a szebb megfogalmazást, de sajnos igaza van, ezen hajlamaimat máshol kell kiélnem, pl. itt a fórumon, aztán a családi beszélgetésekben. (Ma nem azt mondtam, pl. a tök panírozása közben, hogy légyszi szeleteld vékonyra, hanem azt hogy: "Mivel a tök az idősebb korosztályt képviselteti, légy olyan kedves, hasonló vastagságú szeleteket képezzél a késeddel, mint amilyeneket az előbb én.") A terméklapjaimon megpróbálom szűkíteni az érdemi információkat vázlatszerűre és tömörre.
A sablonleveleim még mindig túlságosan cirkalmasak, ezért nem is kapok választ a kérdéseimre, de a bűnös lustaság még mindig visszatart az átalakításuktól.
Tulajdonképpen Sprinkler és Hytech nyögte be a valóságot az értékelés kunyizással kapcsolatban: "Értékelj wazze"!
A népek nem szeretnek olvasni, nem is tudnak. Azt hiszik, a könyv egy kötelező rossz, és a TV mennyivel jobb, mert mozog is a kép. Szegények nem tudják, hogy olvasás közben vetítés folyik, de belül, ami minden csináltnál szebb, élőbb és élvezhetőbb.
Talán ha Mazsolla videóra mondaná a terméklapját, azaz dehogyis ő, hanem két szilikonos, pucér mellű hajadon, szigorúan -13-as IQ-val, csücsörgetve, vad szempilla rezegtetéssel, szőke hajszínnel, akkor nagyobb sikere lenne, mint az unalmas betűkkel.
Nos, válaszoltam az Ön felvetésére is, most gondolkodhat, hogy törölje-e, vagy áthelyezze, és Mazsollának is kínáltam egy igazán kellemes alternatívát. Arról az eshetőségről nem is beszélve, hogy a felvételt, ha saját maga csinálná, akkor egyéb..... na de ez már mindenkinek a belső filmvetítőjére tartozik.

thank_you.gif good2.gif
Köszönöm.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-08-21 21:32
Létrehozva: #9771

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-08-21 21:17) *
Státuszomnál fogva inkább nem mélyednék bele széles tömegek (nem) olvasási szokásainak elemzésébe.
Így csak egy rövid észrevétel: minél hosszabb és részletesebb a leírás, annál kevésbé olvassák el. Tisztelet a kivételnek.

Sajnos most ez nem túl jó, mert én is szeretem a kerek mondatokat, és a szebb megfogalmazást, de sajnos igaza van, ezen hajlamaimat máshol kell kiélnem, pl. itt a fórumon, aztán a családi beszélgetésekben. (Ma nem azt mondtam, pl. a tök panírozása közben, hogy légyszi szeleteld vékonyra, hanem azt hogy: "Mivel a tök az idősebb korosztályt képviselteti, légy olyan kedves, hasonló vastagságú szeleteket képezzél a késeddel, mint amilyeneket az előbb én.") A terméklapjaimon megpróbálom szűkíteni az érdemi információkat vázlatszerűre és tömörre.
A sablonleveleim még mindig túlságosan cirkalmasak, ezért nem is kapok választ a kérdéseimre, de a bűnös lustaság még mindig visszatart az átalakításuktól.
Tulajdonképpen Sprinkler és Hytech nyögte be a valóságot az értékelés kunyizással kapcsolatban: "Értékelj wazze"!
A népek nem szeretnek olvasni, nem is tudnak. Azt hiszik, a könyv egy kötelező rossz, és a TV mennyivel jobb, mert mozog is a kép. Szegények nem tudják, hogy olvasás közben vetítés folyik, de belül, ami minden csináltnál szebb, élőbb és élvezhetőbb.
Talán ha Mazsolla videóra mondaná a terméklapját, azaz dehogyis ő, hanem két szilikonos, pucér mellű hajadon, szigorúan -13-as IQ-val, csücsörgetve, vad szempilla rezegtetéssel, szőke hajszínnel, akkor nagyobb sikere lenne, mint az unalmas betűkkel.
Nos, válaszoltam az Ön felvetésére is, most gondolkodhat, hogy törölje-e, vagy áthelyezze, és Mazsollának is kínáltam egy igazán kellemes alternatívát. Arról az eshetőségről nem is beszélve, hogy a felvételt, ha saját maga csinálná, akkor egyéb..... na de ez már mindenkinek a belső filmvetítőjére tartozik.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2010-08-21 21:34

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
nagyzee
hozzászólás 2010-08-21 21:18
Létrehozva: #9772

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-25 18:05
Azonosító: 2 094

IDÉZET(Mazsolla2 @ 2010-08-21 21:12) *
Tisztelt VateraBenz !

Hidd el, az, hogy " rettenetes " jelen pillanatban egy enyhe kifejezés ireful2.gif
Természetesen megpróbálok a feltöltési díjon spórolni yes3.gif
De " szerintem " leírok mindent ( vagyis ami fontos ) a terméklapra.
Vagy tévedésben lennék ? Ugyanis én azzal vagyok, hogy én megtanultam írni. Az a " másik " pedig megtanult olvasni good2.gif

Esetleg tedd zártra, és miután a kedves vevő kinyögi, hogy mire szeretné a fóliÁt, engedd be a zárt aukcióra.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-08-21 21:17
Létrehozva: #9773

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Mazsolla2 @ 2010-08-21 21:12) *
Tisztelt VateraBenz !

Hidd el, az, hogy " rettenetes " jelen pillanatban egy enyhe kifejezés ireful2.gif
Vagy tévedésben lennék ? Ugyanis én azzal vagyok, hogy én megtanultam írni. Az a " másik " pedig megtanult olvasni good2.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Mazsolla2
hozzászólás 2010-08-21 21:12
Létrehozva: #9774

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-08-21 21:03) *
Tisztelt Mazsolla2!

Ez valóban rettenetes laugh1.gif
Ugyanakkor most is csak azt tudom javasolni, amit legutóbb: indítson inkább két külön aukciót a két különböző termékre.
Nyilván az dupla feltöltési díj, de cserébe elkerülhetné az ilyen értelmetlen konfliktusok nagy részét.

Tisztelt VateraBenz !

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-08-21 21:03
Létrehozva: #9775

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Mazsolla2 @ 2010-08-21 20:48) *
Sajnálom, ha megint untatok valakit, de ezt ép emberi ésszel higgyétek el nem lehet már birni.
Az eladó én vagyok, de ennél a vevönél...........na ezt inkább nem hoznám nyilvánosságra.
...

Tisztelt Mazsolla2!

Ez valóban rettenetes laugh1.gif
Ugyanakkor most is csak azt tudom javasolni, amit legutóbb: indítson inkább két külön aukciót a két különböző termékre.
Nyilván az dupla feltöltési díj, de cserébe elkerülhetné az ilyen értelmetlen konfliktusok nagy részét.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-08-21 21:00
Létrehozva: #9776

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Mazsolla2 @ 2010-08-21 20:48) *
Sajnálom, ha megint untatok valakit, de ezt ép emberi ésszel higgyétek el nem lehet már birni.

Szia! rolleyes.gif

Egy biztos, nem unalmas az életed.smile.gif
Néha nekem is vannak furcsa vevőim, de úgy látszik te vonzod őket.... fürtökben.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Mazsolla2
hozzászólás 2010-08-21 20:48
Létrehozva: #9777

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Az eladó én vagyok, de ennél a vevönél...........na ezt inkább nem hoznám nyilvánosságra.
Erröl az aukciórl és vevöröl van szó:

http://www.vatera.hu/nokia_x6_vagy_x3_ra_4..._178068812.html

Már eleve a termékleírásban ott van ( mindjárt az elsö bekezdés ), hogy leütés után írja már meg, mire kéri a fóliát.
Természetesen nem írja meg.
Kapja tölem a szokásos vásárlási értesítöt, benne ismét a kérdésemmel: Mire kéri a fóliát.
Jön a válasz, benne a neve és címe. Az hogy mire kell a fólia, még mindig nincs megírva.
Tehát harmadszor is írok neki, 1 - 2 " értelmessseb " szó használatával, hogy mostmár írja meg, mire kéri.
Most kapom ismét a levelét:

" Egyenlőre én vagyok a vevő ba....i....vegyél vissza a hangnemből!!!elküldtem a nevet a cimet mi kell még? tanulj meg olvasni!
Sz..... L...... Termékkód: 1520123 "
Már a termékkód sem stimmel mosking.gif

Tehát ez van. Nekem kell megtanulnom olvasni. Hogy a vevö a " Vevöi státuszára " appellál, olvasni értelmezni nem tud, az eladót alpári szöveggel illeti, na ez már másodlagos.
Mindenesetre én már tiltóra tettem, mielött az adásvétel lezárult volna.
A levelezést elküldtem a biztonsag@vatera.com - ra, mivel ezzel nem tudom mire megyek így.

A hozzászólást -Mazsolla2- szerkesztette a következő időpontban: 2010-08-21 20:48

+Quote Post
skodaslacika
hozzászólás 2010-08-21 18:46
Létrehozva: #9778

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-12-29 17:40
Azonosító: 911 666

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-08-21 18:42) *
Tisztelt skodaslacika!

Ez mennyiben érdekes vagy szabálytalan?
Legközelebb csak alapos indokkal írjon hasonló hozzászólást!

Csak annyiból érdekes hogy szeretnék a termékről több infót meg felajánlottam a cserét és se kép se hang. Végülis az ő baja nem az enyém igaz.

És elnézést hogy ide mertem írni ilyet... good.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-08-21 18:42
Létrehozva: #9779

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(skodaslacika @ 2010-08-21 18:38) *
Sziasztok!

Csak érdekességképpen:

http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=178211756

Rengeteg eladás van a háta mögött de hiába irtam egyszer válaszolt. Kíváncsi vok hogy így hogy szeretné eladni a terméket.
fool.gif

Tisztelt skodaslacika!

Ez mennyiben érdekes vagy szabálytalan?
Legközelebb csak alapos indokkal írjon hasonló hozzászólást!

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
skodaslacika
hozzászólás 2010-08-21 18:38
Létrehozva: #9780

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-12-29 17:40
Azonosító: 911 666

Sziasztok!

Csak érdekességképpen:

http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=178211756

Rengeteg eladás van a háta mögött de hiába irtam egyszer válaszolt. Kíváncsi vok hogy így hogy szeretné eladni a terméket.
fool.gif

+Quote Post

1312 Oldal V  « < 487 488 489 490 491 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (3 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-19 01:26