IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1321 Oldal V  « < 487 488 489 490 491 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
horvathverus
hozzászólás 2010-09-05 15:10
Létrehozva: #9761

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-06-12 14:45
Azonosító: 659 874

Íme, egy kedves avonos:
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1221537

És valaki, aki csak tőle hajlandó vásárolni:
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=681891

Most ezeken a termékeken van licitje, ép nikixnél:
http://www.vatera.hu/listings/index.php?td...mus021&ob=4

Biztos minden kell neki...
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-09-05 13:56
Létrehozva: #9762

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Sanyabacsi69 @ 2010-09-05 13:50) *
Esetleg csak az lehessen Profi eladó, aki volt már katona? Rengeteg a "jó" lehetőség. smile.gif

Jaj, neeeeee.... én nem voltam katona..... cray2.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Sanyabacsi69
hozzászólás 2010-09-05 13:50
Létrehozva: #9763

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-02-18 10:47
Azonosító: 120 776

Esetleg csak az lehessen Profi eladó, aki volt már katona? Rengeteg a "jó" lehetőség. smile.gif

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-09-05 12:14) *
a születési anyakönyvi kivonatot, érettségi bizonyítványt és az úttörő oklevelet kifelejtette... dry.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-09-05 13:35
Létrehozva: #9764

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-09-05 12:14) *
a születési anyakönyvi kivonatot, érettségi bizonyítványt és az úttörő oklevelet kifelejtette... dry.gif

Mit ért "ismert külföldi fizetőeszközön"? blink.gif

Nekem van házassági anyakönyvi kivonatom is. rolleyes.gif (Kettő biggrin.gif )
Gondolom a PayPal-t....

IDÉZET(Best001 @ 2010-09-05 12:28) *
De úgy látszik nem elég a megkárosított vevők nem érik el sehogy azokat ez eladókat akinél csak utalással lehet vásárolni.

Igen. Erre a bűnözői körre ez a megoldás a jellemző.
Egy külvárosi balhés negyedben a rablás.
Valószínű, hogy a Vaterán nem nagykéssel fognak kirabolni. Itt a csalás a megoldható. A Vatera erre van felkészülve.

Az meg nagy szám lenne, ha a te megnyugtatásodra nyilvánossá tennék a fórumon a biztonsági megoldásaikat, aztán a rossz szándékú felhasználóknak csak ki kellene másolniuk és máris kidolgozhatnák a módszereket, amikkel ezt meg lehet kerülni.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2010-09-05 13:35

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-09-05 12:35
Létrehozva: #9765

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Best001 @ 2010-09-05 12:28) *
De úgy látszik nem elég a megkárosított vevők nem érik el sehogy azokat ez eladókat akinél csak utalással lehet vásárolni.
Eddig minden csaló utalásos módszert választotta pedig le ellenőrizték és mégis eltűnnek.
A vatera gondolom ki ad mindent a rendőrségnek amivel rendelkezik az eladóval kapcsolatban
A külföldi fizető eszköz az amivel lehet vásárolni és eladni egy hasonló külföldi aukció portálon és ott elérsz egy limitet keményen igazolnod kell magad még a jogsit is bekérik ha van.

100%-os védelem nincs. A bankszámla leellenőrzése normál esetben elégséges és biztonságos. A néhány profi csaló (bűnöző) ellen a közüzemi számla sem jelentene semmilyen plusz biztonságot. Erről például a mobiltársaságok tudnának mesélni - ha akarnának.
A gyanús felhasználókat a Vatera is felszólíthatja további adatellenőrzésre, de ennek részletei nem publikusak.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Best001
hozzászólás 2010-09-05 12:28
Létrehozva: #9766

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-04-09 12:27
Azonosító: 608 194

Eddig minden csaló utalásos módszert választotta pedig le ellenőrizték és mégis eltűnnek.
A vatera gondolom ki ad mindent a rendőrségnek amivel rendelkezik az eladóval kapcsolatban
A külföldi fizető eszköz az amivel lehet vásárolni és eladni egy hasonló külföldi aukció portálon és ott elérsz egy limitet keményen igazolnod kell magad még a jogsit is bekérik ha van.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-09-05 12:14
Létrehozva: #9767

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Best001 @ 2010-09-05 11:50) *
Vatera miért nem kér egy bizonyos eladás után vagy egy összeghatár után megerősítést személyi igazolvány névre szóló közüzemi számla bankszámla kivonat eladó nevén legyen stb mint ahogy egy ismert külföldi fizető eszköz kéri kb harmadára csökkenne a csalók száma és a rendőrségnek is többet tudna segíteni a vatera most csak annyit tesz hogy törli a felhasználót és javasolja a rendőrséget not_i.gif Vagy legyen az eladó mellett valami hogy megerősített eladó aki beküldi ezeket, A vatera miért nem küldi ki amúgy a vevőnek az eladó címét is ha vásárol valamit?

Tisztelt Best001!

Mit ért "ismert külföldi fizetőeszközön"? blink.gif

A TJF bankszámla ellenőrzés megfelelő biztonságot nyújt. Biztos benne, hogy "a vatera most csak annyit tesz hogy törli a felhasználót és javasolja a rendőrséget"?
Megkérjük, hogy a jövőben szíveskedjen tartózkodni a hasonló értelmetlen és félrevezető hozzászólásoktól.
Köszönjük.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Best001
hozzászólás 2010-09-05 12:04
Létrehozva: #9768

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-09-05 11:58) *
Miért küldené? unsure.gif Majd látja a címet a csomagon, amikor az megérkezik.

Arra aszt írsz amit akarsz feladsz utánvételben egy téglát a utánvételes pénzt meg egy számlára kéred ennyi már láthatatlan is vagy smile.gif de ha kiküldi a megerősített papírokkal igazolt címedet akkor kevesebb csaló lenne sokkal azt is ki lehet játszani de már nehezebb.

A hozzászólást -Best001- szerkesztette a következő időpontban: 2010-09-05 12:08

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-09-05 11:58
Létrehozva: #9769

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Best001 @ 2010-09-05 11:50) *
........... A vatera miért nem küldi ki amúgy a vevőnek az eladó címét is ha vásárol valamit?

Miért küldené? unsure.gif Majd látja a címet a csomagon, amikor az megérkezik.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Best001
hozzászólás 2010-09-05 11:50
Létrehozva: #9770

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(valaki71 @ 2010-09-03 11:18) *
Sziasztok egyszerübb az élet ez a XXI.- ik század ! A fenti helyen adott a rendszám viszont a neten fenn van a közösségi oldalon ,ahol ismerősei közt pl.: édesanya a cím is adott.

Üdv. egy szintén megkárosított.
(jövő hét péntek rendőrségi feljelentés)

Vatera miért nem kér egy bizonyos eladás után vagy egy összeghatár után megerősítést személyi igazolvány névre szóló közüzemi számla bankszámla kivonat eladó nevén legyen stb mint ahogy egy ismert külföldi fizető eszköz kéri kb harmadára csökkenne a csalók száma és a rendőrségnek is többet tudna segíteni a vatera most csak annyit tesz hogy törli a felhasználót és javasolja a rendőrséget not_i.gif Vagy legyen az eladó mellett valami hogy megerősített eladó aki beküldi ezeket, A vatera miért nem küldi ki amúgy a vevőnek az eladó címét is ha vásárol valamit?

A hozzászólást -Best001- szerkesztette a következő időpontban: 2010-09-05 11:54

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-09-05 10:45
Létrehozva: #9771

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Lizyli @ 2010-09-05 00:21) *
Hm...ma volt és még van is egy sanda gyanúm,hogy találkoztam egy "eladó egyenlő vevő" típussal itt,így gondoltam utána nézek itt a fórumban,volt-e már hasonló eset...

Tisztelt Lizyli!

Amennyiben szabálytalanságot észlel, a terméklapon a szabálytalan aukció szövegre kattintva vagy lejárt aukció esetén a kapcsolatfelvételen keresztül jelezze és a felelős kolléga indokolt, bizonyítható esetben megteszi a szükséges intézkedéseket.
Köszönjük!

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-09-05 09:56
Létrehozva: #9772

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Lizyli @ 2010-09-05 00:21) *
Hm...ma volt és még van is egy sanda gyanúm.......

Ezt tegnap este elolvastam, de azt hittem fáradt vagyok, és azért vannak értelmezési problémáim.
Ma reggel megismételtem a tevékenységet, és a következő kép alakult ki bennem:
1. Gyanakszol, hogy valaki önlicitet alkalmaz, de nem vagy benne biztos.
2. A felhasználó nickjét nem árulod el.
3. Meglepőnek találtad, hogy a Vaterán is történik ilyen.

Kicsit nehéz volt, de megbirkóztam a feladattal.
A válaszok:
1. A terméklapon jelezheted a Vatera felé a szabálytalanság tényét, vagy gyanúját.
2. Ha nem tudjuk kiről van szó, akkor teljesen felesleges volt a post megírása.
3. Miért lepődsz meg? Ahol emberek vannak, ott csalók is vannak.

A hozzászólást -VateraBenz- szerkesztette a következő időpontban: 2010-09-05 10:44

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Lizyli
hozzászólás 2010-09-05 00:21
Létrehozva: #9773

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-04-08 23:24
Azonosító: 1 103 048

Hm...ma volt és még van is egy sanda gyanúm,hogy találkoztam egy "eladó egyenlő vevő" típussal itt,így gondoltam utána nézek itt a fórumban,volt-e már hasonló eset,és hát látom volt.Csak annyi különbséggel,hogy nekem tornázta fel az árat(licitet) az állítólagos vevő az eladó termékénél,és mivel az értékelések x %-át el-vissza egymásnak teszik ki,kezdett gyanússá válni a dolog,így inkább hagytam,és nem mentem bele a további játékba...de hát ezen igen meglepődtem,mármint,hogy itt megtörténik ilyen...,mivel nem vettem meg a terméket,nem tudom mi lett volna,ha az utolsó percben rányomok,és nem tudja "magának" megvenni az árut. huh.gif
(bár lehet csak drágábban akarta adni,nem tudom,és egyébként nem is értem,mi haszna ebből,a pozitívokon kívül???)
Ráadásul egy értékelést is elszúrt,ahogy nézegettem az ott lévő írásaikat,mivel dicsérte a vevő termékeit az eladó smile.gif Fordítva kellett volna biggrin.gif
Hát szóval biztos belegabalyodott,így én 90 %-ban biztos vagyok benne,hogy vmi nem kóser ott.
Nevet nem írok,mert nem akarok rágalmazni,bizonyíték híján,de az biztos,hogy többet fogok figyelni ilyenekre! not_i.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-09-04 12:31
Létrehozva: #9774

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(ShOoT18 @ 2010-09-04 11:46) *
...
Remélem tesztek valamit ez érdekében, nem szeretném (szeretnénk), mi értelmes felhasználók, hogy a Vatera Piactere is "elkorcsusoljon", mint egyes más ilyen oldalak!

Válaszotokat előre is köszönöm!

Sziasztok!

Tisztelt ShOoT18!

Mit tegyünk mi, ha ön nem tesz semmit sem?! Ha a leírtak szerint alakultak a dolgok és ön ezzel nincs megelégedve, akkor miért nem írt negatív értékelést? Hasonló problémás esetekben csak akkor tudunk fellépni, ha a felhasználó megkapja a megfelelő számú negatív értékelést.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Chamea
hozzászólás 2010-09-04 12:25
Létrehozva: #9775

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-12 23:20
Azonosító: 936 666

IDÉZET(foldgomb70 @ 2010-09-01 22:30) *
Üdvözlök mindenkit!
TTomi25 felhasználó 2 negatívval kezdett, nem kellene mennie? Eltűntek a drága tv-i is!

Nem is vártunk mást, igaz? Akit megkárosított, azoknak egyenesen irány a rendőrség. Hamar meglesz.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-09-04 11:54
Létrehozva: #9776

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ShOoT18 @ 2010-09-04 11:46) *
Sziasztok!

3. Ilyen gyönyörű levelet kaptam tőle.:
ketves shootgun!! asszem arrol beszeltunk hogy vasarnap felhivsz es megmondod hova menjek hetfon a cipöert . de nem ez a gondom mert annak adod el akinek akarod te pöcs. hanem az hogy meg ram verted a balhet a vateran .te igazi pöcs

Sziasztok!

Miért nem negatívval értékelted? Nem is értem. Volt még a semlegesek között, ami lehetett volna negatív.

(Én viszont betettem tiltóba és látom oda is eljutott a változás. smile.gif Alakul az oldal. smile.gif )

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
ShOoT18
hozzászólás 2010-09-04 11:46
Létrehozva: #9777

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-12-15 10:26
Azonosító: 888 266

Sziasztok!

Ismét egy kedves, értelmes emberkével találkoztam.:

1. Megvette a termékem majd győzködött, hogy cseréljük el. Szerintem ez nem így működik...

2. Ő erőltette rám hogy hívjam fel és beszéljük meg... Te jó Isten! Ez nem az ő dolga lenne? Mert szerintem igen!

3. Ilyen gyönyörű levelet kaptam tőle.:
ketves shootgun!! asszem arrol beszeltunk hogy vasarnap felhivsz es megmondod hova menjek hetfon a cipöert . de nem ez a gondom mert annak adod el akinek akarod te pöcs. hanem az hogy meg ram verted a balhet a vateran .te igazi pöcs

--
spongebomb

Ez a felhasználó neve.: spongebomb.

Szerintem érdemelne 1 kis ajándékot a vaterától... Ha, értitek mire gondolok. Eddig 16 adás vétele volt, de érdekes módon csak a panasz megy rá!

Remélem tesztek valamit ez érdekében, nem szeretném (szeretnénk), mi értelmes felhasználók, hogy a Vatera Piactere is "elkorcsusoljon", mint egyes más ilyen oldalak!

Sziasztok!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-09-03 20:15
Létrehozva: #9778

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(ricardoca @ 2010-09-03 20:07) *
Vásároltam egy játékot, 1 ft-ról indult, 8005 Ft-ért lettem nyertes. ...

Tisztelt ricardoca!

A Polgári Törvénykönyv a szerződés létrejöttéről szóló, 211. § értelmében, aki szerződés kötésére ajánlatot tesz, ajánlatához kötve marad az online aukciós értékesítés jellegéből kifolyólag. A törvény értelmében tehát, az a vevő, aki a vatera.hu oldalon ajánlatot tesz, vagyis licitál, az a licittől a későbbiekben nem állhat el, az ajánlati kötöttség kizárása nem lehetséges.
Az eladóknak a vatera.hu oldalra feltett ajánlataik szerződéskötési nyilatkozatnak minősülnek, vagyis az ettől való elállás sem lehetséges. Az aukció lezárását követően a szerződéskötés automatikusan létrejön, és a szerződésben foglaltakat mind a vevő, mind az eladó köteles teljesíteni és betartani, vagyis az eladó köteles a felkínált terméket a kialakult áron a vevőnek eladni, a vevő pedig köteles a terméket ezen az áron megvenni. Ezeknek a jogoknak esetleges szerződésszegés esetén polgári peres eljárás során lehet érvényt szerezni.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
ricardoca
hozzászólás 2010-09-03 20:07
Létrehozva: #9779

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-03-18 17:36
Azonosító: 558 315

Vásároltam egy játékot, 1 ft-ról indult, 8005 Ft-ért lettem nyertes. Az eladónak volt egy másik játéka is, 3300 FT-ért kelt (szintén 1 ftról indult) el, de a nyertes írta, hogy nem kéri (korábban licittörlést kért). Jeleztem az eladónak, hogy én megvenném a másik játékot is. Kaptam egy levelet tőle, hogy az általam megnyert terméket 10 ezer Ft-ért, a másikat 4 ezer FT-ért vehetem meg. A másik terméket feltette 4 ezterre, gondoltam, lássa komoly vagyok, nem alkudozom a 700 ft-on, licitáltam rá. Ma kapok egy emailt tőle, hogy a 8 ezer FT-ért megnyert terméket inkább visszatölti a vaterára, csak a 4 ezer Ft-os játékot küldi el csomagként, ha utalok.
?????????????????,

Hát én még ilyennel nem talákoztam és nem is értem az eladót, mert van sok + értékelése. Egy csomagban el tudna jönni a két termék és nekem az első termékre nagyobb szükségem lenne, a másodikra inkább csak azért licitáltam, hogy ha 12 ezer FT-ért vásárolok, akkor nyilván komoly vevőnek számítok, ne fájjon neki, hogy "csak" 8 ezer FT-ért veszek tőle.

Most mit tudok tenni? Ha csak a második terméket veszem, akkor 5 ezer postával, ami már nem is olyan jó üzlet.
Mit csináljak, utaljam el neki mégis mindkét termék árát és várjak hátha küldi? Volt itt hasonló eset? Tiszta vicc, még ha 1 ft-ért nyertem volna meg , megértem, de most 2 ezer ft-on alkudozik, tiszta röhej, ráadásul semmi joga nincsen többet kérni, mint mennyiért megnyertem.

Ki mit tenne, szeretném megvenni a játékot a gyerekeimnek. Ráadásul most még én fogok emiatt negatívot vagy semlegest kapni, mert nem tud pozitívot adni, hogy ne kelljen jutalékot fizetnie.

A vatera nem szankcionálja az ilyen felhasználót?

+Quote Post
valaki71
hozzászólás 2010-09-03 11:18
Létrehozva: #9780

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-08-26 09:42
Azonosító: 1 323 106

IDÉZET(NetDigi @ 2010-09-02 15:21) *
Itt vet egy autót ha írtak adásvételit akkor meg lehet találni TTomi25 öt akitől megvette az autót azt kell megkeresni és akkor kiderül a címe ha átíratná a kocsit akkor rendszám alapján kiderítik vagy magát a kocsit fogják körözni.
Jelenlegi nyertes:
TTomi25(-1)

http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=178946721

Sziasztok egyszerübb az élet ez a XXI.- ik század ! A fenti helyen adott a rendszám viszont a neten fenn van a közösségi oldalon ,ahol ismerősei közt pl.: édesanya a cím is adott.

Üdv. egy szintén megkárosított.
(jövő hét péntek rendőrségi feljelentés)

A hozzászólást -valaki71- szerkesztette a következő időpontban: 2010-09-03 11:21

+Quote Post

1321 Oldal V  « < 487 488 489 490 491 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (3 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-07-28 14:20