IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1356 Oldal V  « < 487 488 489 490 491 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
zejopy
hozzászólás 2010-11-18 12:55
Létrehozva: #9761

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(discover5 @ 2010-11-18 12:41) *
Külön díjért lehet címmódosítást kérni, visszaadni közvetlenül nem lehet szabály szerint.
Akkor ezek szerint még fizetett is érte hogy ne kapjam meg a termék árát?
Hogyan tudom kivédeni azt hogy nehogy hibásan küldje vissza? Ha így lenne, nem tudom bebizonyítani hogy jó terméket küldtem, és rosszat kaptam vissza.

Szerintem sehogy. sad.gif
Éppen ezért kellene érvényesíteni azt a kötelezettségét a vásárlónak, hogy át kell vennie a terméket. (211.§)
Csak azt nem tudom, hogyan.... huh.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
discover5
hozzászólás 2010-11-18 12:41
Létrehozva: #9762

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-29 16:28
Azonosító: 2 765

Külön díjért lehet címmódosítást kérni, visszaadni közvetlenül nem lehet szabály szerint.

Akkor ezek szerint még fizetett is érte hogy ne kapjam meg a termék árát?
Hogyan tudom kivédeni azt hogy nehogy hibásan küldje vissza? Ha így lenne, nem tudom bebizonyítani hogy jó terméket küldtem, és rosszat kaptam vissza.

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2010-11-18 12:32
Létrehozva: #9763

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 16:06
Azonosító: 964 053

IDÉZET(98tomcsa @ 2010-11-18 12:10) *
Láttam az értékeléséből, hogy már korábban is volt hasonló trükkje.
Azt tudom, hogy az utalást vissza lehet hívni egy bizonyos ideig,

Csak bizonyos bankoknál, pl. OTP, egészen az esti zárásig.
Más területen már találkoztam olyan trükkel, hogy a követelő előtt
az adós a szeme láttára utalta a pénzt netbankon keresztül, aztán
amikor a manus megnyugodva távozott, szépen visszahívta az adós
az utalást...

de pl. Erste Netbanknál ilyen nincs. A többit nem tudom.

IDÉZET
de a befizetett rózsaszín csekknél nem gondolom,

(Egyedi sorszámot kap, ami minden befizetést tekintve folytonosnak kell lenni. Különben
a postán is lenyúlhatná akárki a pénzt, és eltüntethetné a bizonylatot)
Azt viszont lehet, hogy saját magad címére módosítod utólag.

IDÉZET
mert akkor könnyen vissza lehetne élni vele, lásd fénymásolatban való elküldés. Én arra gondolok, hogy "szerkesztett" volt a másolat.

Igen, nagyon lehet. Photoshoppal én olyant tudok csinálni, amilyent akarok. Ezért csak az eredeti az érvényes, a fénymásolat, szkennelt kép nem.

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
discover5
hozzászólás 2010-11-18 12:21
Létrehozva: #9764

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(98tomcsa @ 2010-11-18 12:10) *
Azt tudom, hogy az utalást vissza lehet hívni egy bizonyos ideig, de a befizetett rózsaszín csekknél nem gondolom, mert akkor könnyen vissza lehetne élni vele, lásd fénymásolatban való elküldés. Én arra gondolok, hogy "szerkesztett" volt a másolat. Mindenféleképpen ragaszkodnék a pénzhez, hogy ne az árut küldje vissza és a helyedben érdeklődnék a postán ahol feladta, hogy hogy is történt, már ha adnak ki információt, de ilyenkor egy határozott fellépés segíthet.

Beszéltem a postával a csekkről is. Ők mondták hogy amíg nem kerül a kézbesítőhöz a csekk, addig a feladó megteheti hogy változtat a címen, tehát a saját címét adja meg, így visszamegy az utalvány.
Szerintem ő is ezt tette. De ezek szerint gyakorlata van benn már.
A fénymásolatot amúgy elküldtem a posta ügyfélszolgálatára hogy nézzenek utána.
Írtam a vevőnek hogy nekem nem a termék kell vissza, hanem egy telefon és továbbjön az összeg.
De ő hajthatatlan, és holnap küldi vissza a terméket. Teljesen ki vagyok, így még nem jártam meg, pedig egy pár adásvételen már túl vagyunk.
És ahogy utánanéztem, vásárolt az utóbbi pár napban, nem kis összegekért ugyanígy hogy csekken fizet, de azonnal küldjék.
Teljesen tanácstalan vagyok:((

+Quote Post
98tomcsa
hozzászólás 2010-11-18 12:10
Létrehozva: #9765

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-22 16:28
Azonosító: 310 714

IDÉZET(discover5 @ 2010-11-18 12:04) *
Semmi baja vele, legalábbis ezt még nem írta, de már az lesz a következő.
Csak azt hajtogatja hogy nem írtam neki vissza, mert tegnap 12 után írt hogy feladtam-e, én meg 17 után írtam.
De hát nem ülök itt egész nap:(
És csak azt mondja hogy holnap visszapostázza a terméket. És ha kicserélt benn valamit? Vagy leejtette és most azért akarja visszaadni? Nem tudom rávenni hogy a pénzt küldje?

Azt tudom, hogy az utalást vissza lehet hívni egy bizonyos ideig, de a befizetett rózsaszín csekknél nem gondolom, mert akkor könnyen vissza lehetne élni vele, lásd fénymásolatban való elküldés. Én arra gondolok, hogy "szerkesztett" volt a másolat. Mindenféleképpen ragaszkodnék a pénzhez, hogy ne az árut küldje vissza és a helyedben érdeklődnék a postán ahol feladta, hogy hogy is történt, már ha adnak ki információt, de ilyenkor egy határozott fellépés segíthet.

+Quote Post
discover5
hozzászólás 2010-11-18 12:04
Létrehozva: #9766

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-11-18 12:00) *
Fogalmam sincs. Rendőrség, bíróság, stb.
Ha tiszták lennének a szándékai, akkor szerintem a pénzt küldené, hiszen köteles az aukció tárgyát átvenni.
Miért az árut küldi vissza? Volt valami problémája vele?

Semmi baja vele, legalábbis ezt még nem írta, de már az lesz a következő.
Csak azt hajtogatja hogy nem írtam neki vissza, mert tegnap 12 után írt hogy feladtam-e, én meg 17 után írtam.
De hát nem ülök itt egész nap:(
És csak azt mondja hogy holnap visszapostázza a terméket. És ha kicserélt benn valamit? Vagy leejtette és most azért akarja visszaadni? Nem tudom rávenni hogy a pénzt küldje?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-11-18 12:00
Létrehozva: #9767

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(discover5 @ 2010-11-18 11:41) *
Igen ez:(
Nem hittem hogy ha feladnak egy csekket vissza lehet hívni:(
Most mit tehetek?

Fogalmam sincs. Rendőrség, bíróság, stb.
Ha tiszták lennének a szándékai, akkor szerintem a pénzt küldené, hiszen köteles az aukció tárgyát átvenni.
Miért az árut küldi vissza? Volt valami problémája vele?

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
discover5
hozzászólás 2010-11-18 11:41
Létrehozva: #9768

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Igen ez:(
Nem hittem hogy ha feladnak egy csekket vissza lehet hívni:(
Most mit tehetek?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-11-18 11:39
Létrehozva: #9769

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(discover5 @ 2010-11-18 11:35) *
Sziasztok!
Nekem most délelőtt borult el az agyam nagyon.
Kedves vevő, terméklapon ír, hogy megvenné villámáron a termékem ha nekem jó úgy hogy rózsaszín csekken küldi a pénzt, elküldi a fénymásolatot, és én feladom hogy még a héten megkapja.
Én persze kis naív belementem. 18e ft-ról van szósad.gif El is küldte este a csekket, és másnap reggel postáztam, természetesen saját költségemre.
Este megírtam neki még a csomag számát is hogy feladtam.
Reggel jön egy e-mail hogy feladtam-e? Írtam hogy persze, tegnap már megírtam.
Erre jön a válasz hogy nem kapta meg a csomagot, ezért az utalványt visszaírányította.
Na itt borultam ki. Felhívtam postát, cuccot átvették ma reggel.
Természetesen telefon kikapcsolva, vagy 10 e-mailt írtam.
Nagy nehezen válaszolt, hogy azért zárolta a pénzt mert nem válaszoltam,(pedig bizonyítani tudom hogy igen), és visszaküldi az árut. Na ez egy alaplap volt proceszorostul. Mi a biztosíték hogy azt kapom vissza amit küldtem?
Miért nem az összeget küldi?
Szerintetek mit tehetek?
Köszi ha válaszoltok

http://szamitastechnika.vatera.hu/szamitog..._186934526.html

Ez az, ugye?
Ilyet még nem is hallottam..... mármint ezt a módszert...

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
discover5
hozzászólás 2010-11-18 11:35
Létrehozva: #9770

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok!
Nekem most délelőtt borult el az agyam nagyon.
Kedves vevő, terméklapon ír, hogy megvenné villámáron a termékem ha nekem jó úgy hogy rózsaszín csekken küldi a pénzt, elküldi a fénymásolatot, és én feladom hogy még a héten megkapja.
Én persze kis naív belementem. 18e ft-ról van szósad.gif El is küldte este a csekket, és másnap reggel postáztam, természetesen saját költségemre.
Este megírtam neki még a csomag számát is hogy feladtam.
Reggel jön egy e-mail hogy feladtam-e? Írtam hogy persze, tegnap már megírtam.
Erre jön a válasz hogy nem kapta meg a csomagot, ezért az utalványt visszaírányította.
Na itt borultam ki. Felhívtam postát, cuccot átvették ma reggel.
Természetesen telefon kikapcsolva, vagy 10 e-mailt írtam.
Nagy nehezen válaszolt, hogy azért zárolta a pénzt mert nem válaszoltam,(pedig bizonyítani tudom hogy igen), és visszaküldi az árut. Na ez egy alaplap volt proceszorostul. Mi a biztosíték hogy azt kapom vissza amit küldtem?
Miért nem az összeget küldi?
Szerintetek mit tehetek?
Köszi ha válaszoltok

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-11-18 07:26
Létrehozva: #9771

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Gegoriana @ 2010-11-17 23:09) *
Kedves Zejopy, milyen az a pofátlanul alkudás? (Komolyan kérdem!)

Igen, ez is igaz, amit Royal írt, és az is, amikor van képük felajánlani a kikiáltási ár felét. Vagy 2/3-át.
Na az ilyet rögtön tiltóra, mert ennek semmi sem szent.
Úgy gondolom, van egy rányérzék, amvel mindannyian rendelkezünk, hiszen ebben a világban élünk, ami valahogy meghatározza, mennyi az az összeg, amit még "illik".
Néha én is alkuszom pofátlanul, amikor nem igazán kell az áru, de nem itt a Vaterán, hanem ott, ahol én is vásárolok. Viszont vannak alkalmak, amikor nem is mondok árat, mert az eladó és az én elképzelésem között akkora a különbség, hogy az már tényleg szemtelenség lenne. Ilyenkor továbbmegyek és nem ajánlok árat. Azt gondolom, mindennek van egy illendő határa.

IDÉZET(oupiac @ 2010-11-18 00:10) *
barthadani felhasználóról lenne szó, ilyennel még szerintem ti is ritkán találkoztok..
sztori a következő, terméklapon levelezgettünk:

Tisztelt oupiac!
Bocsi, de 0 értékelésre egy fillért sem utalok, szerintem ez érthető. Személyes átvétel, vagy sajnos nincsen business. Pedig nagyon kéne a kabát...

erre válaszoltam:

Tisztelt barthadani!
Akkor további jó böngészést a vatera oldalain.
Ezek után a terméket leütötte, írta, hogy próbált hívni, este 9kor, de nem elérhető a számom, válaszban leírtam hogy ilyenkor hogy is gondolná hogy él a telszám.. a következőt reagálta emailben:
Bocsi, de először is azt mondtad, hogy van M-es, másodszor pedig, nem él a számod? smile.gif A csajod hol hív? Fülkében? wink.gif
Zéró bizalom, zéró utalás... és természetesen jelentem vatera.hu-nak!
szerintetek?smile.gif ez problémásnak mondható? legszívesebben hagynám az egészet..

Ezt elszúrtad. Következőben az első ilyen megnyilvánulásnál tedd tiltóra a tagot.
Az ilyennel csak baj van és jól nem lehet kijönni, még akkor sem, ha alapjában korrekt ember, de piszkálódós, semmi sem jó neki, és ha keleti háremhölgyeket rendelsz a szórakoztatására a saját költségeden, akkor az lesz a baj, hogy túl széles a csípőjük..

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
mzsolti21
hozzászólás 2010-11-18 04:52
Létrehozva: #9772

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-21 22:03
Azonosító: 49 699

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-11-17 18:06) *
Tisztelt mzsolti21!

Feltehetően nem pontosan írta le a nevét. Számít a kis- és nagybetűs írásmód is.

Rákattintottam a nevére, nem a keresővel próbálkoztam. Most már bejön, látom a termékeit is.

+Quote Post
oupiac
hozzászólás 2010-11-18 00:10
Létrehozva: #9773

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-10-30 13:08
Azonosító: 1 407 190

barthadani felhasználóról lenne szó, ilyennel még szerintem ti is ritkán találkoztok..
sztori a következő, terméklapon levelezgettünk:

Tisztelt oupiac!
Bocsi, de 0 értékelésre egy fillért sem utalok, szerintem ez érthető. Személyes átvétel, vagy sajnos nincsen business. Pedig nagyon kéne a kabát...

erre válaszoltam:

Tisztelt barthadani!
Akkor további jó böngészést a vatera oldalain.
Ezek után a terméket leütötte, írta, hogy próbált hívni, este 9kor, de nem elérhető a számom, válaszban leírtam hogy ilyenkor hogy is gondolná hogy él a telszám.. a következőt reagálta emailben:
Bocsi, de először is azt mondtad, hogy van M-es, másodszor pedig, nem él a számod? smile.gif A csajod hol hív? Fülkében? wink.gif
Zéró bizalom, zéró utalás... és természetesen jelentem vatera.hu-nak!
szerintetek?smile.gif ez problémásnak mondható? legszívesebben hagynám az egészet..

+Quote Post
royalroyal
hozzászólás 2010-11-18 00:01
Létrehozva: #9774

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-22 13:57
Azonosító: 425 174

IDÉZET(Gegoriana @ 2010-11-17 23:09) *

Bár nem engem kérdeztél én is elmondom szerintem mi az alkudozások közt a különbség.

Normális alkudozás amit valaki a leütés (licitálás) előtt tesz a terméklapos levelezésben.
Pofátlan az aki leütés után kezd alkudozni a vételáron vagy a postaköltségen.
Ráadásul néhányan elég bunkó módon teszik. (pl egy nega elfér stb....)

+Quote Post
Gegoriana
hozzászólás 2010-11-17 23:09
Létrehozva: #9775

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-09-26 01:10
Azonosító: 1 384 166

IDÉZET(zejopy @ 2010-11-17 20:20) *
Nekem is. Pofátlanul alkudott egy, mindenbe belementem, hogy nehogy lehúzzon a csillagozással. Persze lehúzott.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-11-17 20:20
Létrehozva: #9776

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(mzsolti21 @ 2010-11-17 16:08) *
Kedves Vatera!

Volt egy kis afférom egy alkudozós felhasználóval. .............

Nekem is. Pofátlanul alkudott egy, mindenbe belementem, hogy nehogy lehúzzon a csillagozással. Persze lehúzott.
Már akkor tiltóra tettem, amikor befejezte a vásárlást. Kedves mittudoménkicsodának szólítottam, a buta, korlátoltságát bizonyító kérdéseire kedvesen válaszoltam, nagyon sokat engedtem az árból. Utána elszámoltam magam, de amikor erre felhívta a figyelmemet, sűrűn elnézést kértem, és még engedtem az árból. Na erre ez a köszönet.
Szuperek az ilyen vevők. good.gif
Tök jó, hogy érdekes módon, 77 értékelés részletes átlagát tekintve mindenki ötöst adott, tehát teljesen normálisan bírtam kommunikálni és hirtelen két vásárlónál bunkó voltam. Talán megháborodtam arra a kis időre, amikor velük leveleztem.
Most megint várok egy értékelést, akinek engedtem az árból, aztán mikor elkészült a csomag, kitalálta, hogy engedjek még egy termékből valamennyit és azt is csomagoljam hozzá a többihez. Na én nem engedtem az árból, persze mindezt nagyon udvariasan tettem, hiszen már a másikból is engedtem.
Na kíváncsi vagyok, mi lesz a vége.
Nem anonim a rendszer, mert az esetek túlnyomó többségében megnézem, hogy mennyi az átlag. Ha nem változott, vagy javult, akkor tudom, hogy ötöst kaptam.
Növekszik a tiltólista. Lassan, de biztosan. Az én tiltómról pedig nem kerül ki senki.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2010-11-17 20:21

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-11-17 18:09
Létrehozva: #9777

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(kalmitibi @ 2010-11-17 17:59) *
Ha rákattintottam a hivatkozásra, akkor nekem Pinkbaby16 felhasználót írt ki 93 negatívval. Most akkor ugyan az a kettő? Nekem Pinkbabyvel kapcsolatosan lejjebb volt egy kérdésem, ami még mindig él:

"Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy tud-e valaki valami új fejleményt Pinkbaby16-tal kapcsolatban?
Én megtettem a feljelentést, kaptam egy levelet, hogy a paksi rendőrség fogja össze az ügyet, azóta semmi."

Legyen kedves a teljes történetet kompletten visszaolvasni! NetDigi fh félreértette Sanyabacsi69 hozzászólását, ezért linkelte be Pinkbaby16-ot, pedig előtte nem róla volt szó. Erre kattintott utána ön is.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-11-17 18:06
Létrehozva: #9778

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(mzsolti21 @ 2010-11-17 16:08) *
Kedves Vatera!

Volt egy kis afférom egy alkudozós felhasználóval. (nevét direkt nem írom). Le akartam tiltani,hogy ne zaklathasson, de azt az üzenetet kapom, hogy nincs ilyen User. Mi történt, ha szabad megkérdeznem?
Köszönöm,üdv.
mzsolti21

Tisztelt mzsolti21!

Feltehetően nem pontosan írta le a nevét. Számít a kis- és nagybetűs írásmód is.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
kalmitibi
hozzászólás 2010-11-17 17:59
Létrehozva: #9779

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-04-27 14:40
Azonosító: 1 133 346

Ha rákattintottam a hivatkozásra, akkor nekem Pinkbaby16 felhasználót írt ki 93 negatívval. Most akkor ugyan az a kettő? Nekem Pinkbabyvel kapcsolatosan lejjebb volt egy kérdésem, ami még mindig él:

"Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy tud-e valaki valami új fejleményt Pinkbaby16-tal kapcsolatban?
Én megtettem a feljelentést, kaptam egy levelet, hogy a paksi rendőrség fogja össze az ügyet, azóta semmi."

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-11-16 16:50) *
Donald87

+Quote Post
mzsolti21
hozzászólás 2010-11-17 16:08
Létrehozva: #9780

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-21 22:03
Azonosító: 49 699

Kedves Vatera!

Volt egy kis afférom egy alkudozós felhasználóval. (nevét direkt nem írom). Le akartam tiltani,hogy ne zaklathasson, de azt az üzenetet kapom, hogy nincs ilyen User. Mi történt, ha szabad megkérdeznem?
Köszönöm,üdv.
mzsolti21

+Quote Post

1356 Oldal V  « < 487 488 489 490 491 > » 
Reply to this topicStart new topic
7 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (7 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-02-25 07:48