IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1339 Oldal V  « < 488 489 490 491 492 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
ancika44
hozzászólás 2010-10-11 17:34
Létrehozva: #9781

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-08-26 22:54
Azonosító: 1 324 506

IDÉZET(Torrenteee @ 2010-10-10 21:51) *
Ezeket a termékeket javaslom használtként kínálni eladásra.
Én ilyet nem is hallottam még. Még ha Ön lenne a gyártó, azt mondom ok. De viszonteladó. Két három rönköt, 10 négyzetmétert? Ez megint irónia?
Elhisszük. Itt többen ezt többszörösen ennyiszer teszik. Több éve.

Nem vagyok viszonteladó.Ezek használt gépek...Imádom,amikor valaki úgy vitatkozik,hogy utána sem néz,miről is beszél.Ha újak lennének nem piszkálnám őket,bár az újban is bujkálhat murphy.De egy 20-25 éves német gépcsoda bizony dönthet úgy egy-két havi pihenő után,hogy az ő karburátora eldugult és hagyják őt tovább aludni,vagy kirepedezett a benzincső,stb.Bizony volt olyan,hogy az általam beszerelt vadiúj benzincső keményedett meg,mint a tojáshéj.(persze olyan márkát többet nem veszünk)Jártam már így,ezért mindíg kipróbálom becsomagolás előtt.100-ból elég egyet hibázni.Nem a 99 jóért fogják megdicsérni az embert,hanem az egy hibáért "keresztrefeszíteni".Részemről ez a téma lezárva.Ön Pedig legközelebbi hozzászólása előtt legalább nézze már meg miről is beszélt az akit lehurrogott!A bölcs hallgatás is egy módszer.De egy adott témában a tájékozatlanságunkat reklámozni,háát azt úgy hívják blamázs...
Go to the top of the page

+Quote Post
Torrenteee
hozzászólás 2010-10-10 21:51
Létrehozva: #9782

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-02-05 12:24
Innen: Kesztölc
Azonosító: 980 507

IDÉZET(ancika44 @ 2010-10-10 20:24) *
Egy gépet elindítani,kipróbálni,(legalább két-három rönköt felkuglizni vele,fűkaszánál legalább tíz nényzetmétert kaszálni,ha lehet sűrű gazban)az üzemanyagot kiönteni,az olajat kiönteni,Letisztítani olajat fűrészport,gazt stb.a láncot vezetőt leszerelni,

Ezeket a termékeket javaslom használtként kínálni eladásra.
Én ilyet nem is hallottam még. Még ha Ön lenne a gyártó, azt mondom ok. De viszonteladó. Két három rönköt, 10 négyzetmétert? Ez megint irónia?

IDÉZET(ancika44 @ 2010-10-10 20:24) *
mindezt becsomagolni,megcímezni,a kis cetlijét megírni önmagában több,mint 20 perc.nekem elhiheti.Öt -hét gépnél ezt ha lenyomja az említett 20 percen belül,egyedül,akkor dobszó mellett a hősök terén,a hét bármely napján bármely napszakban...

Elhisszük. Itt többen ezt többszörösen ennyiszer teszik. Több éve.

--------------------
Korán keltem, hol az arany?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-10-10 20:36
Létrehozva: #9783

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(ancika44 @ 2010-10-10 20:04) *
Nem kértem tiszteletet.Az az ön dolga kit tisztel.Én viszont változatlanul azt mondom,nem kell "megdumálni a vevőt".

Na azt hiszem, itt az idő, hogy meghúzzuk a határt.
1. Ez egy nyilvános fórum és az ír hozzá egy témához észrevételt, aki akar.
2. Az "átlagon felüli teljesítmény" és a "megdumálni a vevőt" két homlokegyenest eltérő dolog. Én megtanultam magyarul. Beszélni és értelmezni is. Javaslom ugyanezt fordítva.

Örülök a fűnyírós történetnek és a fűrészesnek is. Sőt köszönöm.
Viszont erősen remélem, inszeminátor profilja nincs senkinek itt a Vaterán. Ha mégis akad, kérem előre, hogy a részletektől kíméljen meg.
Köszönöm.

IDÉZET(sonicom @ 2010-10-10 20:10) *
Szóval nem értem miért oktatsz ki másokat,a sikeres eladásról,amikor még szinte most kezdted........)))A jó munkához idő kell....főleg neked,na majd figyellek mikor válsz profi eladóvá laugh1.gif

smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
ancika44
hozzászólás 2010-10-10 20:24
Létrehozva: #9784

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(sonicom @ 2010-10-10 20:10) *
A gyakori eladásról csak annyit szólnék,hogy nemcsak Vaterázok!Lehet hogy itt még nem indult be az üzletem,de sikeresnek érzem magam,és hidd el,hogy 5napból,4xer járok a postára.A férjem is üzletelget,több oldalon,az apró csavartól kezdve,a fűnyirókon át,a motorokig,és hát soha nem panaszkodtunk semmire.Viszont nálunk a csomagolás,a megcímzés,és a postára szállitás,nem hogy fél napot,de még kb 20percet se vesz igénybe.
Szóval nem értem miért oktatsz ki másokat,a sikeres eladásról,amikor még szinte most kezdted........)))A jó munkához idő kell....főleg neked,na majd figyellek mikor válsz profi eladóvá laugh1.gif

Egy gépet elindítani,kipróbálni,(legalább két-három rönköt felkuglizni vele,fűkaszánál legalább tíz nényzetmétert kaszálni,ha lehet sűrű gazban)az üzemanyagot kiönteni,az olajat kiönteni,Letisztítani olajat fűrészport,gazt stb.a láncot vezetőt leszerelni,mindezt becsomagolni,megcímezni,a kis cetlijét megírni önmagában több,mint 20 perc.nekem elhiheti.Öt -hét gépnél ezt ha lenyomja az említett 20 percen belül,egyedül,akkor dobszó mellett a hősök terén,a hét bármely napján bármely napszakban...

A hozzászólást -ancika44- szerkesztette a következő időpontban: 2010-10-10 20:27

+Quote Post
sonicom
hozzászólás 2010-10-10 20:10
Létrehozva: #9785

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-04-07 13:09
Azonosító: 604 954

IDÉZET(ancika44 @ 2010-10-10 12:19) *
Neked lehet sokáig elég,de nekem volt olyan hetem,hogy 5 tekercs elment.Csak ennyit még a gyakori eladásról...Ezzel még mindíg nem a ragasztót,meg egyebet drágállom,csak egyszerűen lássuk be,hogy pl 5-6 csomag becsomagolása megcímzése elszállítása az egy fél napos meló.Pláne nálam,mert miellőtt dobozba kerül,biztos ami biztos mindet újra lepróbálom,mert a murphy nem alszik.Aztán benzin-olaj kiönt,letöröl szétszerel,hogy szállítható legyen,stb,mire ezzel végzek én is nyakig olajos-benzines vok.Szóval higyjük el én örülök a legjobban,ha valakit sikerül rádumálni,hogy eljöjjön és megnézze miért is adja a pénzét,mert olyankor ez mind kimarad az életemből.Ráadásul megtekintett kipróbált állapotban adtam át,ami szerintem mindkét fél szempontjából megnyugtatóbb.A gép beüzemelve kerül hozzá,nem neki kell összerakni,nem húzza túl a láncot,nem szakítja meg a csavarokat,stb,El tudom magyarázni mire vigyázzon,hogy sem magában,sem a gépben ne tegyen kárt.Ez postán nincs.És akkor olyan sincs,hogy szállítás közben becsattan a fék,nem érti,miért nem tudja összerakni,aztán jön a kalapács ,véső csizmaszárból előhúzott ustornyél,stb.

A gyakori eladásról csak annyit szólnék,hogy nemcsak Vaterázok!Lehet hogy itt még nem indult be az üzletem,de sikeresnek érzem magam,és hidd el,hogy 5napból,4xer járok a postára.A férjem is üzletelget,több oldalon,az apró csavartól kezdve,a fűnyirókon át,a motorokig,és hát soha nem panaszkodtunk semmire.Viszont nálunk a csomagolás,a megcímzés,és a postára szállitás,nem hogy fél napot,de még kb 20percet se vesz igénybe.

+Quote Post
ancika44
hozzászólás 2010-10-10 20:04
Létrehozva: #9786

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Torrenteee @ 2010-10-10 18:41) *
Érveket nem tudtam kiolvasni, inkább az összefüggés fogyott el..

Nem kértem tiszteletet.Az az ön dolga kit tisztel.Én viszont változatlanul azt mondom,nem kell "megdumálni a vevőt".Átlagon felül a vevőért?Had meséljem el,hogy kicseréltem valakinek már kétszer olyasmit,aminek semmi baja,fel szoktam ajánlani akkor is INGYEN a segítségemet,ha tudom,hogy a vevő nyírta ki a gépet.Még hónapok után is.Volt,hogy a vevő majd letépte a fejem,aztán kiderült,hogy bioetilt tankolt a gépbe,nem győzött bocsánatot kérni.De mire kiderült én 140 kilométert kocsikáztam,hogy kiöntsem az etilt a gépéből beöntsem a saját benzinemet és egy rántással beindítsam.De egyre inkább azon veszem észre magam,hogy az emberek ezzel nemhogy élnek,hanem visszaélnek.A minap felajánlottam egy úrnak,hogy küldje el a masináját rendberakom.Ő meggyanúsított,hogy biztos nem kapja vissza.(egyébkén rendkívül bunkó módon viselkedett,a mostani szarkazmusomnak 90%-ban ez az ügy az oka)felajánlottam,hogy küldök neki alkatrészt,van itthon olyan gépem,mint az övé.Erre az volt a válasz,hogy csak nem gondolom,hogy ő használt alkatrészt fog tenni a gépébe?!Tettem ezt egy olyan esetben,mikor már semmilyen garanciális kötelezettségem nem volt,(kipróbálási,megtekintési garancia nem szól hónapokig)illetve az illető már egyszer fehéren feketén leírta,hogy nem megfelelő üzemanyagot tankolt a gépbe(később ezt tagadta,de megvan az emilje)És itt nincs vége a dolognak,mert felbujtott még két hasonszőrűt hogy zaklasson a vaterán,aki le is írták,hogy karcos volt a dugattyú,mert látták szétszedve.Namost azoknak,akik nem tudnák,a dugattyú attól lesz "vonalkódos",mikor nem kap kenést.Magyarán kifelejtődött a gépből a kétütemű motoroloaj.Száz szónak is egy a vége,meddig kell elmennünk a vevő elégedettségéért?Szerintem itt meg is állhatnánk nem?Egyébiránt 35 éves birkatürelmű ember vagyok,(inkább csak voltam egész eddig)csak önnek nem esett le az ironikus túlzás.

+Quote Post
Torrenteee
hozzászólás 2010-10-10 18:41
Létrehozva: #9787

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-02-05 12:24
Innen: Kesztölc
Azonosító: 980 507

IDÉZET(zejopy @ 2010-10-10 17:55) *
De igen. Az átlagon felül kell teljesíteni. Ez nem kor függvénye.
Bírom, hogy amikor elfogynak az érvek, akkor az adu ász a kor.
Na, ha valakit csak a koráért lehet tisztelni, az már régen rossz. laugh.gif

Érveket nem tudtam kiolvasni, inkább az összefüggés fogyott el..

--------------------
Korán keltem, hol az arany?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-10-10 17:55
Létrehozva: #9788

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

De igen. Az átlagon felül kell teljesíteni. Ez nem kor függvénye.
Bírom, hogy amikor elfogynak az érvek, akkor az adu ász a kor.
Na, ha valakit csak a koráért lehet tisztelni, az már régen rossz. laugh.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
ancika44
hozzászólás 2010-10-10 16:59
Létrehozva: #9789

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-10-10 16:25) *
Te most Hunterhez szóltál? Vagy hozzám? Ismerjük a kereskedelem ocsmányabbik oldalát is, nem feltétlenül kell hozzá marketing iskola. Mi önerőből gondolkodunk, nem szükségeltetik papír róla. Bár lehet, hogy Hunter-nek van.
????? Nem egészen értem, hogy jön ez ide.

Úgy jön ez ide,hogy nem kell átlagon felül teljesíteni.Szerintem az átlagos teljesítménnyel mindenki sokkal jobban jár.Majd ha ilyen öreg leszel mint én magad is rájössz. mosking.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-10-10 16:25
Létrehozva: #9790

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ancika44 @ 2010-10-10 16:06) *
Bizonyára igazad van.Meg abban is,hogy néhányan itt "átlagon felül"teljesítenek a vevőért.Összehordanak hetet-havat,csak el tudják sózni a terméket.Még olyat is,ami nem egészen igaz.Pl. a régi jonsered láncfűrészeknek (SP-jelűek)semmi köze a husqvarna modellekhez.Jó gépek,de ezt állítani félrevezetés.Én ezt tapasztalom és más hasonlókat.Mivel nem tudják,hogy láncfűrész volt a jelem az óvodában,rendszeresen megpróbálnak megvezetni.Engem ugyan nehéz,de a szerencsétlen laikus bedől nekik.Én megmondom kerek perec,ha az a termék amit kinézett nem megfelelő arra a célra,amire használni szeretné,mert nem hiszek ebben az "átlagon felüli" teljesítésben.Nézd,én kijártam a direkt marketing oskoláit és tudom,hogy vannak gonosz módszerek eladni a dolgokat.De minek?A vevő utána úgyis rájön,hogy amit vett,arra vagy nincs igazán szüksége,vagy nem jó arrra,amire szánta.Utána minden eszközzel megpróbálja veled visszavetetni.És ez sokba lesz,többe,mintha egy-két dologgal kevesebbet adtál volna el.Mondok egy gusztustalan módszert,hogy értsd miről beszélek.A kezedbe adom a terméket,ami után érdeklődsz.Hagyom,hogy megnézd,elindítsd,kipróbáld kicsit,majd kiveszem a kezedből,esetleg berakom a kocsimba,és rácsukom a csomagtartót.Te tudat alatt is vágyni fogsz rá hogy visszakapd.99%-hogy megveszed.De mikor otthon az asszony nekedesik,hogy miért dobtál ki egy rakat lóvét erre a vacakra,akkor lehet megpróbálod visszavetetni velem.Nem is voltam veled tisztességes,de nem is járok jól.Akkor mi értemle.Szerintem hagyjuk,hogy a vevő az áru és az ár alapján döntsön!Nekem ez a véleményem.

Te most Hunterhez szóltál? Vagy hozzám? Ismerjük a kereskedelem ocsmányabbik oldalát is, nem feltétlenül kell hozzá marketing iskola. Mi önerőből gondolkodunk, nem szükségeltetik papír róla. Bár lehet, hogy Hunter-nek van.

IDÉZET(ancika44 @ 2010-10-10 16:06) *
Szerintem hagyjuk,hogy a vevő az áru és az ár alapján döntsön!Nekem ez a véleményem.

????? Nem egészen értem, hogy jön ez ide.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
ancika44
hozzászólás 2010-10-10 15:46
Létrehozva: #9791

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Hunter600 @ 2010-10-10 15:13) *
Hiába hablatyolsz itt számunkra értelmetlen dolgokról, akkor is tény marad, hogy szerintem a hozzászólásaid után több vevő és eladó nem fog belőled kérni.
Hogy miért? Mert pökhendi és arrogáns vagy.
Tudom ez jellemző ma nálunk a kereskedelemben nem az eladó van a vevőért, hanem fordítva, de itt nagyon sok eladó majdhogynem átlagon felül teljesít a vevők iránt tanúsított hozzáállásával.
Na hogy valami pozitívat is írjak, a topik ahová írtál telitalálat, mert rád nagyon jellemző.... dry.gif

Bizonyára igazad van.Meg abban is,hogy néhányan itt "átlagon felül"teljesítenek a vevőért.Összehordanak hetet-havat,csak el tudják sózni a terméket.Még olyat is,ami nem egészen igaz.Pl. a régi jonsered láncfűrészeknek (SP-jelűek)semmi köze a husqvarna modellekhez.Jó gépek,de ezt állítani félrevezetés.Én ezt tapasztalom és más hasonlókat.Mivel nem tudják,hogy láncfűrész volt a jelem az óvodában,rendszeresen megpróbálnak megvezetni.Engem ugyan nehéz,de a szerencsétlen laikus bedől nekik.Én megmondom kerek perec,ha az a termék amit kinézett nem megfelelő arra a célra,amire használni szeretné,mert nem hiszek ebben az "átlagon felüli" teljesítésben.Nézd,én kijártam a direkt marketing oskoláit és tudom,hogy vannak gonosz módszerek eladni a dolgokat.De minek?A vevő utána úgyis rájön,hogy amit vett,arra vagy nincs igazán szüksége,vagy nem jó arrra,amire szánta.Utána minden eszközzel megpróbálja veled visszavetetni.És ez sokba lesz,többe,mintha egy-két dologgal kevesebbet adtál volna el.Mondok egy gusztustalan módszert,hogy értsd miről beszélek.A kezedbe adom a terméket,ami után érdeklődsz.Hagyom,hogy megnézd,elindítsd,kipróbáld kicsit,majd kiveszem a kezedből,esetleg berakom a kocsimba,és rácsukom a csomagtartót.Te tudat alatt is vágyni fogsz rá hogy visszakapd.99%-hogy megveszed.De mikor otthon az asszony nekedesik,hogy miért dobtál ki egy rakat lóvét erre a vacakra,akkor lehet megpróbálod visszavetetni velem.Nem is voltam veled tisztességes,de nem is járok jól.Akkor mi értemle.Szerintem hagyjuk,hogy a vevő az áru és az ár alapján döntsön!Nekem ez a véleményem.

+Quote Post
Hunter600
hozzászólás 2010-10-10 15:13
Létrehozva: #9792

Lelkes újonc
**

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-06-15 22:55
Azonosító: 1 214 427

...Aztán benzin-olaj kiönt,letöröl szétszerel,hogy szállítható legyen,stb,mire ezzel végzek én is nyakig olajos-benzines vok...

Hiába hablatyolsz itt számunkra értelmetlen dolgokról, akkor is tény marad, hogy szerintem a hozzászólásaid után több vevő és eladó nem fog belőled kérni.
Hogy miért? Mert pökhendi és arrogáns vagy.
Tudom ez jellemző ma nálunk a kereskedelemben nem az eladó van a vevőért, hanem fordítva, de itt nagyon sok eladó majdhogynem átlagon felül teljesít a vevők iránt tanúsított hozzáállásával.
Na hogy valami pozitívat is írjak, a topik ahová írtál telitalálat, mert rád nagyon jellemző.... dry.gif

A hozzászólást -Hunter600- szerkesztette a következő időpontban: 2010-10-10 15:14

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-10-10 12:22
Létrehozva: #9793

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ancika44 @ 2010-10-10 12:01) *
Én nem számolok fel csomagolási költséget,félreértés ne essék!Pusztán egy dolog böki a csőrömet és ez állandó visszatérő probléma.Értékbiztosítás nélkül aki felad egy 20-40000 forintos gépet,az több,mint bátor ember.Bár arra a lóra,ami nekimegy a karámnak,szintén szokták mondani,hogy bátor,pedig csak nem lát a sterencsétlen.De állítólag fel lehert adni 900-1000 forintért is,és ezért van mindíg a sírás.Namost,ha a csomag elveszik,vagy sérül,akkor ugye adhatom vissza a manus pénzét,kapom a negatívot,meg még az áru is oda.Mindezt azért kockáztassam,hogy valakinek spóroljak pár száz forintot?A másik,ami kicsit elgondolkoztatott,hogy 170 forintért reklamált az illető.Én még mindíg amondó vagyok,hogy 170 forintért a busz nem visz be a legközelebbi áruházhoz.Ha én vennék valamit,amit házhoz hoznak,bizonyára nem reklamálnék,még 500 forintos plusszért sem,mert tudom,hogy az illető azért csak megkinlódik vele,hogy postára kerüljön.Nekem volt aki ezért 3000-et akart felszámolni,na az már durva volt.Azért lenne még itt egy kérdésem:Ha kiviszem az árut,mert a környéken járok,de a kiszállítás nekem jelentb egy 100 km kitérőt,ami oda vissza,már 200.Nos ez a kettőszáz kilóméter kit terhel, azesetben,ha ki van kötve,hogy a szállítási költség a vevőt terheli,de a személes átvétel az ugye 0 forint?Mert ez ugye nem postaköltség,de a személyes átvétel alatt alapesetben ugye azt értjük,ha a vevő eljön és átveszi...A gyakori eladón az én olvasatomban azt jelenti,hogy hetente 4-csomagotb adok fel.Persze ez nem mindíg itt kel el.

Ha annyira tapasztalt vagy, akkor nem igazán értem a felvetéseidet, a problémáidat. Ugyanis az összes felmerült, általad megemlített kérdésre, nagyon szabályos, normális, és etikus módszerek vannak, amit a Vaterán működő "gyakori eladók" általában ismernek.
Ha pedig mégsem, akkor idejönnek és megkérdezik a valóban "gyakori vaterás eladókat", hogy hogyan lehet.
Az is igaz, hogy akkor a post nem a nagy tapasztalattal való kérkedéssel kezdődik általában.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2010-10-10 12:25

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
ancika44
hozzászólás 2010-10-10 12:22
Létrehozva: #9794

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Neked lehet sokáig elég,de nekem volt olyan hetem,hogy 5 tekercs elment.Csak ennyit még a gyakori eladásról...Ezzel még mindíg nem a ragasztót,meg egyebet drágállom,csak egyszerűen lássuk be,hogy pl 5-6 csomag becsomagolása megcímzése elszállítása az egy fél napos meló.Pláne nálam,mert miellőtt dobozba kerül,biztos ami biztos mindet újra lepróbálom,mert a murphy nem alszik.Aztán benzin-olaj kiönt,letöröl szétszerel,hogy szállítható legyen,stb,mire ezzel végzek én is nyakig olajos-benzines vok.Szóval higyjük el én örülök a legjobban,ha valakit sikerül rádumálni,hogy eljöjjön és megnézze miért is adja a pénzét,mert olyankor ez mind kimarad az életemből.Ráadásul megtekintett kipróbált állapotban adtam át,ami szerintem mindkét fél szempontjából megnyugtatóbb.A gép beüzemelve kerül hozzá,nem neki kell összerakni,nem húzza túl a láncot,nem szakítja meg a csavarokat,stb,El tudom magyarázni mire vigyázzon,hogy sem magában,sem a gépben ne tegyen kárt.Ez postán nincs.És akkor olyan sincs,hogy szállítás közben becsattan a fék,nem érti,miért nem tudja összerakni,aztán jön a kalapács ,véső csizmaszárból előhúzott ustornyél,stb.És még valami:Befizetnék az előadásra,mikor 5db bedobozolt láncfűrésszel,meg két fűkaszával biciklizel a posta felé smile.gif

+Quote Post
ancika44
hozzászólás 2010-10-10 12:19
Létrehozva: #9795

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(sonicom @ 2010-10-10 07:06) *
Egyet értek veled! headbang.gif
A postára szállítás nálam kerékpárral megy....talán még egészséges is:)
Eszembe nem jutna csomagolási díjat felszámolni,bár én csak akkor csomagolok bubis boritékba,ha ezt külön kérik,és ugy utalnak,de minden mást dobozba,ami szintén ingyen van,mert van 1-2üzlet ahol kiteszik a dobozokat,és még eddig csak köszönetek jöttek érte.
A ragasztó szalagról meg annyit,hogy max.200-300ft egy tekercs,de nekem az elég sokáig elég.
További szépet:)

Neked lehet sokáig elég,de nekem volt olyan hetem,hogy 5 tekercs elment.Csak ennyit még a gyakori eladásról...Ezzel még mindíg nem a ragasztót,meg egyebet drágállom,csak egyszerűen lássuk be,hogy pl 5-6 csomag becsomagolása megcímzése elszállítása az egy fél napos meló.Pláne nálam,mert miellőtt dobozba kerül,biztos ami biztos mindet újra lepróbálom,mert a murphy nem alszik.Aztán benzin-olaj kiönt,letöröl szétszerel,hogy szállítható legyen,stb,mire ezzel végzek én is nyakig olajos-benzines vok.Szóval higyjük el én örülök a legjobban,ha valakit sikerül rádumálni,hogy eljöjjön és megnézze miért is adja a pénzét,mert olyankor ez mind kimarad az életemből.Ráadásul megtekintett kipróbált állapotban adtam át,ami szerintem mindkét fél szempontjából megnyugtatóbb.A gép beüzemelve kerül hozzá,nem neki kell összerakni,nem húzza túl a láncot,nem szakítja meg a csavarokat,stb,El tudom magyarázni mire vigyázzon,hogy sem magában,sem a gépben ne tegyen kárt.Ez postán nincs.És akkor olyan sincs,hogy szállítás közben becsattan a fék,nem érti,miért nem tudja összerakni,aztán jön a kalapács ,véső csizmaszárból előhúzott ustornyél,stb.

+Quote Post
ancika44
hozzászólás 2010-10-10 12:01
Létrehozva: #9796

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Hunter600 @ 2010-10-09 22:07) *
Erre szokták mondani jobb lett volna, ha inkább meg sem szólalsz... dry.gif
Azért a gyakori eladó nem huszonakárhány eladásnál kezdődik....
A csomagolási költségről meg csak annyit, hogy cseppet se zavarjon, hogy tilos...

Én nem számolok fel csomagolási költséget,félreértés ne essék!Pusztán egy dolog böki a csőrömet és ez állandó visszatérő probléma.Értékbiztosítás nélkül aki felad egy 20-40000 forintos gépet,az több,mint bátor ember.Bár arra a lóra,ami nekimegy a karámnak,szintén szokták mondani,hogy bátor,pedig csak nem lát a sterencsétlen.De állítólag fel lehert adni 900-1000 forintért is,és ezért van mindíg a sírás.Namost,ha a csomag elveszik,vagy sérül,akkor ugye adhatom vissza a manus pénzét,kapom a negatívot,meg még az áru is oda.Mindezt azért kockáztassam,hogy valakinek spóroljak pár száz forintot?A másik,ami kicsit elgondolkoztatott,hogy 170 forintért reklamált az illető.Én még mindíg amondó vagyok,hogy 170 forintért a busz nem visz be a legközelebbi áruházhoz.Ha én vennék valamit,amit házhoz hoznak,bizonyára nem reklamálnék,még 500 forintos plusszért sem,mert tudom,hogy az illető azért csak megkinlódik vele,hogy postára kerüljön.Nekem volt aki ezért 3000-et akart felszámolni,na az már durva volt.Azért lenne még itt egy kérdésem:Ha kiviszem az árut,mert a környéken járok,de a kiszállítás nekem jelentb egy 100 km kitérőt,ami oda vissza,már 200.Nos ez a kettőszáz kilóméter kit terhel, azesetben,ha ki van kötve,hogy a szállítási költség a vevőt terheli,de a személes átvétel az ugye 0 forint?Mert ez ugye nem postaköltség,de a személyes átvétel alatt alapesetben ugye azt értjük,ha a vevő eljön és átveszi...A gyakori eladón az én olvasatomban azt jelenti,hogy hetente 4-csomagotb adok fel.Persze ez nem mindíg itt kel el.

+Quote Post
giant207
hozzászólás 2010-10-10 08:43
Létrehozva: #9797

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-08-03 15:40
Azonosító: 1 288 887

"kicsifecc" nevű felhasználóval lenne problémám. Figyeljetek rá, hiába van pár pozitívja. 1 hónapig ígérgetett, hogy ezért meg azért nincs 1000 ft-ja az árura, aztán mikor 3 napig nem válaszolt adtam neki egy negatívot, erre ő is gondolta megszivat, és ezt írta válasznak:

Negatív vélemény: Többször ígérgetett, erre arra hivatkozott, hogy nincs pénz, elfelejtette stb. Már a levelemre sem
válaszol. Majdnem egy hónapja várok, és nem az ezer ft, hanem a hozzáállás a problémám.
Megbízhatatlan vevő!
Másik fél: Édesanyád hogy van?????? Elküldtem a pénzt de az áru nem érkezett meg!!!!!
Az értékelő szerint az adásvétel nem jött létre.
Az értékelt szerint az adásvétel nem jött létre.

Telefonon egyáltalán nem keresett, ha meg valaki kíváncsi a levelezésünkre simán közzéteszem, még a számlamásolatomat is, mert nem szeretem az ilyen embereket. Innen kezdve szóba sem állok vele, mert nem kezdek vitát az ügyről vele kapcsolatban.
Figyeljetek!

+Quote Post
sonicom
hozzászólás 2010-10-10 07:06
Létrehozva: #9798

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-04-07 13:09
Azonosító: 604 954

IDÉZET(Hunter600 @ 2010-10-09 22:07) *
Erre szokták mondani jobb lett volna, ha inkább meg sem szólalsz... dry.gif
Azért a gyakori eladó nem huszonakárhány eladásnál kezdődik....
A csomagolási költségről meg csak annyit, hogy cseppet se zavarjon, hogy tilos...

Egyet értek veled! headbang.gif
A postára szállítás nálam kerékpárral megy....talán még egészséges is:)
Eszembe nem jutna csomagolási díjat felszámolni,bár én csak akkor csomagolok bubis boritékba,ha ezt külön kérik,és ugy utalnak,de minden mást dobozba,ami szintén ingyen van,mert van 1-2üzlet ahol kiteszik a dobozokat,és még eddig csak köszönetek jöttek érte.
A ragasztó szalagról meg annyit,hogy max.200-300ft egy tekercs,de nekem az elég sokáig elég.
További szépet:)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-10-10 06:41
Létrehozva: #9799

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(ancika44 @ 2010-10-09 21:58) *
Én gyakori eladója vagyok a vaterának.Annyit mondanék,hogy a csomagolás bizony pénzbe és időbe kerül.A szalagragasztó,a pufifóliás zacsi,de még a kartondoboz sincs ingyen.El kell érte menni,az árut padig a postára szállítani.Ha mindehhez hozzáveszem,hogy te 170 forintért reklamálsz,amiből egy tekercs ragasztó se jön ki,akkor én azt javaslom,menj és vedd át személyesen!Én semmit sem adok fel értékbiztosítás nélkül,nálam nincs apelláta.Van aki nyávog,hogy miért nem 900 forint...Akinek nem tetszik a szállítási költség,vásárol a boltban.És látod nincs egy negatívom sem.Tudod miért?Mert a problémásnak látszó manusokat két kérdés után némi arroganciával inkább elhajtom,minthogy üzletet kössek velük.Ezt pedig azért teszem,mert a problémás vevő az igazán drága.Annyira,hogy ősz hajszálak mellett,visszavásárlással,postaköltséggel fizet az ember,stb.Volt aki megreklamálta a gépet,megegyeztünk,hogy küldök neki alkatrészt,annak ellenére,hogy tudtam,egy ökéletes gépet kapott.Aztán meggondolta magát,kicseréltette.Kapott a 40köbös gép helyett egy 55 köböset,nagy lánccal etc.A fűrész visszajött,érintetlenül,semmi baja.az alkatrész érintetlen,ki se bontva.Rákérdeztem azt mondta megjavította.Kiszakadt tőcsavarokat,meg egyéb horrort emlegetett.Mit javított azon?Pláne nyomtalanul.Na az ilye az igazán drága.És a végén kérlek pozitívot adott.Kis megjegyzéssel.Én is azt adtam neki.Persze én is kis megjegyzéssel.

Tisztelt ancika44!

Az arrogancia valóban érezhető ebben a hozzászólásában is, de nem feltétlenül ez a helyes hozzáállás.
Csomagolási vagy bármely egyéb plusz költség felszámolása NEM MEGENGEDETT a Vatera piacterén!

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-10-10 00:51
Létrehozva: #9800

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Gegoriana @ 2010-10-10 00:42) *
Jobb lett volna törölnie, mert így arra gondolok, hogy ők sok-sok eladással/vétellel jó haverok...

Még az is lehet, nem is baj, ha a tisztességes játék marad. smile.gif Van több fórumos "haverom" (ez nem igazán jó szó), és vannak visszatérő vevőim, ami már több, mint üzleti kapcsolat. Amíg minden a szabályok szerint zajlik, nincs baj.
A probléma akkor kezdődik, ha ezeket a kapcsolatokat olyan dolgokra használják, amik nem etikusak/szabályosak. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1339 Oldal V  « < 488 489 490 491 492 > » 
Reply to this topicStart new topic
7 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (7 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-05-23 09:17