IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1312 Oldal V  « < 488 489 490 491 492 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
Torrenteee
hozzászólás 2010-08-20 15:35
Létrehozva: #9781

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-02-05 12:24
Innen: Kesztölc
Azonosító: 980 507

Tiltólistára, levesbe:

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1384753

A hozzászólást -Torrenteee- szerkesztette a következő időpontban: 2010-08-20 15:35

--------------------
Korán keltem, hol az arany?
Go to the top of the page

+Quote Post
kokeny2
hozzászólás 2010-08-18 22:41
Létrehozva: #9782

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-04 10:28
Azonosító: 37 584

IDÉZET(Torrenteee @ 2010-08-18 13:52) *
Azt írtad, a problémád jelezted a Vaterának. Ha ezeket a bizonyítékokat nem mutattad be, akkor szerintem fuss neki még egyszer. Ha így van, valaki aki jobban tudja mint én, vagy Benz/Oroszlán elmondja biztos mi a menete az ügyednek a továbbiakban.

Ha bemutattad az e-mail-eket, akkor valószínűleg nem volt bizonyító erejű.
Szerk.: míg megírtam, már meg is kaptad a választ good2.gif

Köszi mindenkinek a segítséget, először megfenyegetem a rendőrséggel talán segít.Ha csak nem olvassa a fórumot!!!
Még pofátlan módon a negatívban azt írja hogy becsületességét a sok nagy értékű üzlet is bizonyítja! Mondjuk a 65-ből 11 semleges 4 negatív nem túl fényes szerintem! A hétvégén különben egyezkedtünk és ígérte hogy hétfőn elsőbbségivel feladja én válaszoltam akkor hajlandó vagyok,persze vele együtt, törölni a negatívot.Pár óra múlva csütörtök és semmi........

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-08-18 20:38
Létrehozva: #9783

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Tomahawk555 @ 2010-08-18 20:34) *
Tisztelt Vatera!
Az lenne a kérdésem ,hogy mit tudok tenni akkor, ha elutaltam előre egy megnyert licit után egy termékért 10 ezer forintot és az eladó 3 hónapja sem a terméket, sem pedig ígérgetései ellenében a pénzemet nem hajlandó visszautalni. A felhasználó, egy állítólagos vaterával fennálló jogvita miatt inaktív státuszú.Van-e a vatera részéről hivatalos lépés ilyen esetekre, avagy mit tanácsolnak?
Köszönettel!

Tisztelt Tomahawk555!

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Tomahawk555
hozzászólás 2010-08-18 20:34
Létrehozva: #9784

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-02-17 15:06
Azonosító: 485 214

Tisztelt Vatera!
Az lenne a kérdésem ,hogy mit tudok tenni akkor, ha elutaltam előre egy megnyert licit után egy termékért 10 ezer forintot és az eladó 3 hónapja sem a terméket, sem pedig ígérgetései ellenében a pénzemet nem hajlandó visszautalni. A felhasználó, egy állítólagos vaterával fennálló jogvita miatt inaktív státuszú.Van-e a vatera részéről hivatalos lépés ilyen esetekre, avagy mit tanácsolnak?
Köszönettel!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-08-18 20:05
Létrehozva: #9785

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Sanyabacsi69 @ 2010-08-18 20:00) *
Végre. Azt, aki annak idején kitalálta a 20e alatti dolgot, meg először kiejtette a száján azt, hogy megélhetési bűnözés, na azt, ... nagyon, keményen, aztán ... magasra, jó magasra.

Nem tudom a pontokat behelyettesíteni.laugh.gif A fene egye meg, csak halvány sejtéseim vannak. Le ne írja senki, mert a fórumon nem szabad csúnyán beszélni.biggrin.gif
Amúgy teljesen egyetértek az előttem szólóval.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Sanyabacsi69
hozzászólás 2010-08-18 20:00
Létrehozva: #9786

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-02-18 10:47
Azonosító: 120 776

Végre. Azt, aki annak idején kitalálta a 20e alatti dolgot, meg először kiejtette a száján azt, hogy megélhetési bűnözés, na azt, ... nagyon, keményen, aztán ... magasra, jó magasra.

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-08-18 15:02) *
... szabálysértési értékhatáron belül is a rendőrségnek KELL lefolytatnia a nyomozást, és ha nem hajtható be a kár, ...

+Quote Post
Chamea
hozzászólás 2010-08-18 19:26
Létrehozva: #9787

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-12 23:20
Azonosító: 936 666

Ezzel kapcsolatban, ha minden igaz, változott a jogszabály, csak azt hiszem, még nincs kihirdetve (vagyis nem lépett még hatályba).

Dióhéjban annyi, bár ne vegyék szentírásnak, mert még nem olvastam el a jogszabályt, hogy szabálysértési értékhatáron belül is a rendőrségnek KELL lefolytatnia a nyomozást, és ha nem hajtható be a kár, akkor elzárással váltható csak ki.

De amint pontosabb információink lesznek, be fogunk róla számolni.

Mi van olyankor, ha ilyen eladónál írok neki(persze másolatként a biztonsag@vatera.com-ra) egy levelet, hogy elállok a szerződéstől(magyarul szerződést bontok), ezek után, ha nem fizeti vissza a pénzem, akkor eladom a tartozást egy behajtó cégnek? Nagyon szemét vagyok ilyenkor, ha ilyet csinálok? Szerződésbontás esetén elméletben teljesen jogosan kérem vissza a pénzemet és fizetési meghagyásnak is helye van, nem tud ellenvetéssel élni, ki kell fizetnie az összeget, különben jogerőre emelkedik és végrehajtják. Rosszul gondolom?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-08-18 15:04
Létrehozva: #9788

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Ezzel kapcsolatban, ha minden igaz, változott a jogszabály, csak azt hiszem, még nincs kihirdetve (vagyis nem lépett még hatályba).

Dióhéjban annyi, bár ne vegyék szentírásnak, mert még nem olvastam el a jogszabályt, hogy szabálysértési értékhatáron belül is a rendőrségnek KELL lefolytatnia a nyomozást, és ha nem hajtható be a kár, akkor elzárással váltható csak ki.

Óóóó, ez nagyon ígéretesen hangzik. Köszönjük, hogy figyelik a jogszabályok változását helyettünk.
thank_you.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-08-18 15:02
Létrehozva: #9789

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(zejopy @ 2010-08-18 13:46) *
...De azt nagyon komolyan mondom, hogy el kellene menned a rendőrségre. Az ilyen piti alakok pont azért ilyen kis összeggel "csalnak", mert tudják, hogy van egy összeghatár, ami alatt az ember csak mérgelődik, de sajnálja az utánajárást. Sajnos Könyves Kálmán óta nem büntetik eléggé a másik ember megkárosítását.
Szóval, ha mindenki megtenné a kellő intézkedéseket, akkor a tisztességtelen emberek is megszoknák, hogy nem érdemes kockáztatni.
(Sosem értem, miért prostituálódik valaki pár ezer forintért, nem értem, mi viszi rá az embereket arra, hogy ne becsületesen járjanak el.) ...

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
Torrenteee
hozzászólás 2010-08-18 13:52
Létrehozva: #9790

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(kokeny2 @ 2010-08-18 13:12) *
Persze,azért írtam hogy bizonyítani tudom!

Azt írtad, a problémád jelezted a Vaterának. Ha ezeket a bizonyítékokat nem mutattad be, akkor szerintem fuss neki még egyszer. Ha így van, valaki aki jobban tudja mint én, vagy Benz/Oroszlán elmondja biztos mi a menete az ügyednek a továbbiakban.

Ha bemutattad az e-mail-eket, akkor valószínűleg nem volt bizonyító erejű.

Szerk.: míg megírtam, már meg is kaptad a választ good2.gif

A hozzászólást -Torrenteee- szerkesztette a következő időpontban: 2010-08-18 13:54

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-08-18 13:46
Létrehozva: #9791

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(kokeny2 @ 2010-08-18 13:12) *

Na összeszedem a gondolataimat. Első lépésként írj egy összeszedett levelet és küldd el a biztonsag@vatera.com-ra. A visszakapott szép hosszú ticket számra hivatkozva írj a kapcsolatfelvételre egy levelet, (keresd meg a: szeretnék töröltetni egy értékelést), kérd őket, hogy töröljék a bosszúnegatívot. Mellékeld a levelezéseteket, fejléccel együtt.
Mindeközben írj neki, ha nem küldi a kifizetett árut (mondjuk egy hét alatt), akkor a rendőrséghez fordulsz, és írd meg azt is, hogy a Vatera felé már jelezted a problémádat. Nem muszáj elmenned egyébként, nagyon gyakran a rendőrség megemlítése is elegendő arra, hogy vagy az árut megkapja az ember, vagy a vételárat (ha az áru nincs meg).
Ha ezek nem jöttek be, akkor gyere vissza, még gondolkodunk.

De azt nagyon komolyan mondom, hogy el kellene menned a rendőrségre. Az ilyen piti alakok pont azért ilyen kis összeggel "csalnak", mert tudják, hogy van egy összeghatár, ami alatt az ember csak mérgelődik, de sajnálja az utánajárást. Sajnos Könyves Kálmán óta nem büntetik eléggé a másik ember megkárosítását.
Szóval, ha mindenki megtenné a kellő intézkedéseket, akkor a tisztességtelen emberek is megszoknák, hogy nem érdemes kockáztatni.
(Sosem értem, miért prostituálódik valaki pár ezer forintért, nem értem, mi viszi rá az embereket arra, hogy ne becsületesen járjanak el.)

Ja és csak halkan jegyzem meg, mert tudom, hogy a gondolkodásom néha kicsit utópisztikus, mégis úgy érzem, hogy adózó emberekként megjár az a biztonságérzet, hogy ne kelljen a bűnözésnek semmilyen formájától tartanunk, vagy ha mégis történik valami, akkor kellő jogorvoslatot kapjunk. Tudom, tudom, most majd jön egy realista fórumozó és kiábrándít. :S

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2010-08-18 13:47

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
kokeny2
hozzászólás 2010-08-18 13:12
Létrehozva: #9792

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-08-18 13:00) *
És megvan még?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-08-18 13:00
Létrehozva: #9793

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(kokeny2 @ 2010-08-18 12:45) *
Email-ben!

És megvan még?

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
kokeny2
hozzászólás 2010-08-18 12:45
Létrehozva: #9794

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Torrenteee @ 2010-08-18 09:21) *
Ezt e-mailben tette, vagy telefonon?

Email-ben!

+Quote Post
Torrenteee
hozzászólás 2010-08-18 09:21
Létrehozva: #9795

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(kokeny2 @ 2010-08-18 03:00) *
elismerte hogy nem adta fel csak azért hazudott a negatívban mert én mertem adni neki.Tehát nincs feladva nincs mit keresnem!

Ezt e-mailben tette, vagy telefonon?

--------------------

+Quote Post
kokeny2
hozzászólás 2010-08-18 03:00
Létrehozva: #9796

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Torrenteee @ 2010-08-18 00:15) *
Még nem válaszoltál a negatívra. Szedd össze a gondolataid, és amikor nyugodt vagy válaszolj. Ha nem vagdalózás, vádaskodás, hanem építő jellegű válasz, amivel tudod éreztetni az igazad, sokat számít. Én talán ott kezdeném, hogy -ahogy említetted nincs birtokodban a feladóvevény- a csomagot az eladónak is érdeke keresni.

Ennyi erővel én is bemehetnék a postára megkérdezni, hogy esetleg nem jött-e csomagom, még ha nem is várok.

Ajánlottan kérted? Kaptál a feladóvevényről másolatot?

Nincs szelvény mert miután negatívot adott (az elsőt én adtam 1hónap környékén)elismerte hogy nem adta fel csak azért hazudott a negatívban mert én mertem adni neki.Tehát nincs feladva nincs mit keresnem!

+Quote Post
Torrenteee
hozzászólás 2010-08-18 00:15
Létrehozva: #9797

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(kokeny2 @ 2010-08-17 23:55) *
Azt hiszem valóban igazad van.Amikor az ember több mint egy hónapja kínlódik egy ilyen alakkal,elszakad a cérna

Még nem válaszoltál a negatívra. Szedd össze a gondolataid, és amikor nyugodt vagy válaszolj. Ha nem vagdalózás, vádaskodás, hanem építő jellegű válasz, amivel tudod éreztetni az igazad, sokat számít. Én talán ott kezdeném, hogy -ahogy említetted nincs birtokodban a feladóvevény- a csomagot az eladónak is érdeke keresni.

Ennyi erővel én is bemehetnék a postára megkérdezni, hogy esetleg nem jött-e csomagom, még ha nem is várok.

Ajánlottan kérted? Kaptál a feladóvevényről másolatot?

A hozzászólást -Torrenteee- szerkesztette a következő időpontban: 2010-08-18 00:16

--------------------

+Quote Post
kokeny2
hozzászólás 2010-08-17 23:55
Létrehozva: #9798

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-08-15 17:48) *
Kellő előrelátással gondoskodni lehet arról, hogy a Vatera törölje.
Miért is alkalmatlan? Ezt nagyon bírom, amikor nem lát valaki bele a rendszerbe, de úgy nyilatkozik. Számtalan esetet láttam az ilyen emberek eltávolítására.

Azt hiszem valóban igazad van.Amikor az ember több mint egy hónapja kínlódik egy ilyen alakkal,elszakad a cérna és a rendszert is képes hibáztatni.Persze a segítséget is onnan várná hisz egyezőek az érdekeink!!Ami piszok bosszantó hogy fizettem nem kaptam érte semmit csak egy negatívot és persze az ott van a nevem mellett és mindenkinek nem tudom elmagyarázni mi történt.Pofátlanul megírja benne hogy a postán reklamáljak! És mit mondjak:Nem kaptam csomagot, majd azt mondják: ők sem.Reklamálni csak feladóvevénnyel lehet ami ugye nem a vevőnél van!Ilyen alapon is jogtalan a negatív amire a figyelmeztethetnék!Persze bizonyítani tudom hogy utána írt nekem és megígérte hogy most már tényleg tényleg feladja, persze semmi! Mégegyszer bocs hogy a rendszert hibáztattam de ötezer forint miatt nem futkározok a rendőrségre inkább hagyom a fenébe az egészet és elleszek ezzel a negatívval.De ha arra járok ahol lakik.......

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-08-17 12:15
Létrehozva: #9799

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(fritzvali57 @ 2010-08-17 11:41) *
Akinek volt már sikertelen eladása az mit tett. Nekem volt most bejelölte az árut ,hogy igényt tart rá és eljött megnézni és alkudni akart de én azt mondtam,hogy az az ára amennyit megjelöltem a vaterán és nem vitte el az árut.Ilyenkor ti mit csináltok?Most tettem fel először árut a vaterára tehát még nagyon kezdő vagyok. Sagítségeteket köszönöm.

Tessa1 prblémás vásárló figyelmeztetés a felhasználóknak!

Tisztelt fritzvali57!

A Polgári Törvénykönyv a szerződés létrejöttéről szóló, 211. § értelmében aki szerződés kötésére ajánlatot tesz, ajánlatához kötve marad az online aukciós értékesítés jellegéből kifolyólag.
A törvény értelmében tehát, az a vevő, aki a www.vatera.hu oldalon ajánlatot tesz, vagyis licitál, az a licittől a későbbiekben nem állhat el, az ajánlati kötöttség megszüntetése nem lehetséges.
Az eladóknak a www.vatera.hu oldalra feltett ajánlataik szerződéskötési nyilatkozatnak minősülnek, vagyis az ettől való elállás sem lehetséges.
Az aukció lezárását követően a szerződéskötés automatikusan létrejön, és a szerződésben foglaltakat mind a vevő, mind az eladó köteles teljesíteni és betartani, vagyis az eladó köteles a felkínált terméket a kialakult áron a vevőnek eladni, a vevő pedig köteles a terméket ezen az áron megvenni.
Ezeknek a jogoknak esetleges szerződésszegés esetén polgári peres eljárás során lehet érvényt szerezni.

A Vatera piacterén a felhasználót negatív jelzéssel lehet illetni, amennyiben nem teljesíti vállalt kötelezettségét a partner. Azon felhasználó, akinek összes visszajelzése 2 negatív vagy az összes visszajelzésének 20 százaléka negatív kizárásra kerül.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
fritzvali57
hozzászólás 2010-08-17 11:41
Létrehozva: #9800

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-01 09:59
Azonosító: 725 485

Akinek volt már sikertelen eladása az mit tett. Nekem volt most bejelölte az árut ,hogy igényt tart rá és eljött megnézni és alkudni akart de én azt mondtam,hogy az az ára amennyit megjelöltem a vaterán és nem vitte el az árut.Ilyenkor ti mit csináltok?Most tettem fel először árut a vaterára tehát még nagyon kezdő vagyok. Sagítségeteket köszönöm.

Tessa1 prblémás vásárló figyelmeztetés a felhasználóknak!

+Quote Post

1312 Oldal V  « < 488 489 490 491 492 > » 
Reply to this topicStart new topic
12 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (12 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-16 12:31