IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1326 Oldal V  « < 488 489 490 491 492 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
VateraBenz
hozzászólás 2010-09-14 23:03
Létrehozva: #9781

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(traveller30 @ 2010-09-14 20:56) *
Sziasztok,

Valaki segitsen aki tapasztaltabb Vateras. En ma kezdtem, es van 1-2 dolog ami nemigazan tiszta...

Van egy nagy es szep haloszobabutorom amit el szeretnek adni. Arnak 1ft ot adtam meg. Hamarosan 1 ora mulva valaki licitalt is ra, 1 ft ot.
25. en jar le az aukcio. Bocs, ha nagyon hulyen hangzik, de ha mas nem licital addig akkor az illeto aki licitalt ra 1 ft ot akkor az elviszi 1 ft ert?? Es en koteles vagyok neki atadni annyiert?? Vagy csak 25. e elott letorlom az arut ha tul alacsonynak talalom a liciteket es akkor nem lesz semmi...
Remelem valaki elmagyarazza hogy hogy is mukodik ez az egesz...
Elore is koszonom.

Tisztelt traveller30!

Ha az aukción érvényes licit van, akkor nem tudja törölni.

A Polgári Törvénykönyv a szerződés létrejöttéről szóló, 211. § értelmében, aki szerződés kötésére ajánlatot tesz, ajánlatához kötve marad az online aukciós értékesítés jellegéből kifolyólag. A törvény értelmében tehát, az a vevő, aki a vatera.hu oldalon ajánlatot tesz, vagyis licitál, az a licittől a későbbiekben nem állhat el, az ajánlati kötöttség kizárása nem lehetséges.
Az eladóknak a vatera.hu oldalra feltett ajánlataik szerződéskötési nyilatkozatnak minősülnek, vagyis az ettől való elállás sem lehetséges. Az aukció lezárását követően a szerződéskötés automatikusan létrejön, és a szerződésben foglaltakat mind a vevő, mind az eladó köteles teljesíteni és betartani, vagyis az eladó köteles a felkínált terméket a kialakult áron a vevőnek eladni, a vevő pedig köteles a terméket ezen az áron megvenni. Ezeknek a jogoknak esetleges szerződésszegés esetén polgári peres eljárás során lehet érvényt szerezni.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-09-14 23:02
Létrehozva: #9782

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(bertill @ 2010-09-14 19:44) *
Sziasztok!

Segítsetek kérlek ez ügyben: Megnyertem egy aukciót ami még nem is baj csak az eladó most meg kitalálta hogy mégsem adja oda!
Ezt megteheti? 1 Ft-ról indította és biztos többre számított,mint amennyiért megnyertem.De ha már megnyertem kötelessége odaadni annyi pénzért,nem?És direkt megkérdeztem azt is licit előtt hogy postázza e?Az írta igen.Akkor?Most mit csináljak?
segítsetek!
köszönöm

Tisztelt bertill!

A Polgári Törvénykönyv a szerződés létrejöttéről szóló, 211. § értelmében, aki szerződés kötésére ajánlatot tesz, ajánlatához kötve marad az online aukciós értékesítés jellegéből kifolyólag. A törvény értelmében tehát, az a vevő, aki a vatera.hu oldalon ajánlatot tesz, vagyis licitál, az a licittől a későbbiekben nem állhat el, az ajánlati kötöttség kizárása nem lehetséges.
Az eladóknak a vatera.hu oldalra feltett ajánlataik szerződéskötési nyilatkozatnak minősülnek, vagyis az ettől való elállás sem lehetséges. Az aukció lezárását követően a szerződéskötés automatikusan létrejön, és a szerződésben foglaltakat mind a vevő, mind az eladó köteles teljesíteni és betartani, vagyis az eladó köteles a felkínált terméket a kialakult áron a vevőnek eladni, a vevő pedig köteles a terméket ezen az áron megvenni. Ezeknek a jogoknak esetleges szerződésszegés esetén polgári peres eljárás során lehet érvényt szerezni.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-09-14 21:22
Létrehozva: #9783

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Torrenteee @ 2010-09-14 21:11) *
Így van. És nem állítottál be minimálárat, nem fogsz unatkozni 25-ig. Javaslok reklámként egy kiemelést, és listázást az elejére. Három-négyszáz Ft.

Éééééééééén?? swoon.gif
(Én sosem állítok be minimálárat. blush2.gif )

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Torrenteee
hozzászólás 2010-09-14 21:11
Létrehozva: #9784

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-02-05 12:24
Innen: Kesztölc
Azonosító: 980 507

IDÉZET(zejopy @ 2010-09-14 21:05) *
Jaj... a legmagasabb ajánlatot tévő illető teszi magáévá a cuccodat. De az akármennyi is, oda kell adnod a cuccot, ha nem jelöltél meg minimálárat.smile.gif

Így van. És nem állítottál be minimálárat, nem fogsz unatkozni 25-ig. Javaslok reklámként egy kiemelést, és listázást az elejére. Három-négyszáz Ft.

--------------------
Korán keltem, hol az arany?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-09-14 21:05
Létrehozva: #9785

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(traveller30 @ 2010-09-14 20:56) *
Sziasztok,

Valaki segitsen aki tapasztaltabb Vateras. En ma kezdtem, es van 1-2 dolog ami nemigazan tiszta...

Van egy nagy es szep haloszobabutorom amit el szeretnek adni. Arnak 1ft ot adtam meg. Hamarosan 1 ora mulva valaki licitalt is ra, 1 ft ot.
25. en jar le az aukcio. Bocs, ha nagyon hulyen hangzik, de ha mas nem licital addig akkor az illeto aki licitalt ra 1 ft ot akkor az elviszi 1 ft ert?? Es en koteles vagyok neki atadni annyiert?? Vagy csak 25. e elott letorlom az arut ha tul alacsonynak talalom a liciteket es akkor nem lesz semmi...
Elore is koszonom.

Jaj... a legmagasabb ajánlatot tévő illető teszi magáévá a cuccodat. De az akármennyi is, oda kell adnod a cuccot, ha nem jelöltél meg minimálárat.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
traveller30
hozzászólás 2010-09-14 20:56
Létrehozva: #9786

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-09-14 20:39
Azonosító: 1 362 186

Sziasztok,

Elore is koszonom.

+Quote Post
Torrenteee
hozzászólás 2010-09-14 20:24
Létrehozva: #9787

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Alexaaa @ 2010-09-14 08:18) *
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni,keresgéltem a topikok között,hogy hol kaphatnék választ,remélem jó helyre írok. Eladtam egy vadiúj vodafone instant simkártyát. De olyannyira új volt,hogy még le sem volt kaparva,nem volt aktiválva,csomagolt volt. A csomagoláson a dátum: 2010 okt. 16. Kb. két hete elpostáztam és két hét után írt a vevő,hogy nem jó a kártya, ő már mindent kipróbált, de lejárt. A kérdésem az lenne,hogy meddig használható fel egy ilyen kártya? Nem addig amilyen dátum van rajta. Tegnap írtam a vodafone-nak emailt, megírtam a problémám és azt a választ kaptam,hogy 2010.okt.16-ig aktiváljam. De erősítsen meg valaki. A vevő a pénzét kérte vissza,nem tudom mit csináljak...

Küldd be a Vodafone-hoz. De előtte olvastasd el vele a leírást. Pont most regisztráltam egy ilyen kártyát, semmi ördöngösség.

IDÉZET(hytech @ 2010-09-14 20:04) *
Javaslatom egy balegyenes aztán egy jobb felütés.

laugh1.gif laugh1.gif

--------------------

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2010-09-14 20:04
Létrehozva: #9788

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(bertill @ 2010-09-14 20:44) *
Most mit csináljak?

Javaslatom egy balegyenes aztán egy jobb felütés.

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
bertill
hozzászólás 2010-09-14 19:44
Létrehozva: #9789

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-05-06 14:52
Azonosító: 1 145 826

Sziasztok!

Segítsetek kérlek ez ügyben: Megnyertem egy aukciót ami még nem is baj csak az eladó most meg kitalálta hogy mégsem adja oda!
Ezt megteheti? 1 Ft-ról indította és biztos többre számított,mint amennyiért megnyertem.De ha már megnyertem kötelessége odaadni annyi pénzért,nem?És direkt megkérdeztem azt is licit előtt hogy postázza e?Az írta igen.Akkor?Most mit csináljak?
segítsetek!
köszönöm

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-09-14 12:46
Létrehozva: #9790

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Alexaaa @ 2010-09-14 08:18) *
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni,keresgéltem a topikok között,hogy hol kaphatnék választ,remélem jó helyre írok. Eladtam egy vadiúj vodafone instant simkártyát. De olyannyira új volt,hogy még le sem volt kaparva,nem volt aktiválva,csomagolt volt. A csomagoláson a dátum: 2010 okt. 16. Kb. két hete elpostáztam és két hét után írt a vevő,hogy nem jó a kártya, ő már mindent kipróbált, de lejárt. A kérdésem az lenne,hogy meddig használható fel egy ilyen kártya? Nem addig amilyen dátum van rajta. Tegnap írtam a vodafone-nak emailt, megírtam a problémám és azt a választ kaptam,hogy 2010.okt.16-ig aktiváljam. De erősítsen meg valaki. A vevő a pénzét kérte vissza,nem tudom mit csináljak...

Tisztelt Alexaaa!

Nyilván a Vodafone által leírtak a mérvadóak.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Alexaaa
hozzászólás 2010-09-14 08:18
Létrehozva: #9791

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-09 09:55
Azonosító: 39 729

+Quote Post
Torrenteee
hozzászólás 2010-09-12 23:10
Létrehozva: #9792

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(guslof @ 2010-09-12 22:01) *
Helló!

Támogassuk a lopott telefon kereskedelmet.

http://mobil-telefon.vatera.hu/nokia/nokia..._179687117.html

Legközelebb között alvázszámú autót fog árulni.
Vicces.....

Ha nem fizeted a részletet, akkor is letiltják, nem feltétlen lopott.

--------------------

+Quote Post
guslof
hozzászólás 2010-09-12 22:01
Létrehozva: #9793

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-03-01 19:54
Azonosító: 1 030 828

Helló!

Támogassuk a lopott telefon kereskedelmet.

http://mobil-telefon.vatera.hu/nokia/nokia..._179687117.html

Legközelebb között alvázszámú autót fog árulni.
Vicces.....

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-09-12 21:19
Létrehozva: #9794

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(atyka73 @ 2010-09-12 19:28) *
Sziasztok!

sattila12 felhasználóval kapcsolatban olvastam, hogy nem csak én, de rajtam kívül 12-en negatív értékelést adtak neki.
Én a magam részéról holnap, de legkésőbb holnap után megteszem a feljelentést ellene.
A kérésem, kérdésem annyi lenne, hogy a tapasztalatotok szerint mennyi az esélyem a jogos követelésem érvényesítésének? Van valami sablon amin megteszik a feljelentést?

További szép estét!
Attila

Tisztelt atyka73!

Feljelentésre nincs sablon. Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
atyka73
hozzászólás 2010-09-12 19:28
Létrehozva: #9795

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-09-12 19:18
Innen: Székesfehérvár
Azonosító: 1 357 526

Sziasztok!

sattila12 felhasználóval kapcsolatban olvastam, hogy nem csak én, de rajtam kívül 12-en negatív értékelést adtak neki.
Én a magam részéról holnap, de legkésőbb holnap után megteszem a feljelentést ellene.
A kérésem, kérdésem annyi lenne, hogy a tapasztalatotok szerint mennyi az esélyem a jogos követelésem érvényesítésének? Van valami sablon amin megteszik a feljelentést?

További szép estét!
Attila

A hozzászólást -atyka73- szerkesztette a következő időpontban: 2010-09-12 19:29

+Quote Post
NetDigi
hozzászólás 2010-09-12 19:06
Létrehozva: #9796

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-06-05 10:12
Azonosító: 654 839

A telefonom ma folyamatosan csörgött,és valami köcsög közölte addig nem hagy békén, idézem a szavait:mig ki nem takarodok a Vateráról.
Most komolyan miért engem piszkálnak???????
[/quote]

Ha magán szám vedd fel és tedd félere vagy mindig hosszan beszélgess vele neki pénz rolleyes.gif meg vedd vel a beszélgetést ha tudod hátha megfenyeget vagy valami azzal már lehet menni a rendőrségre.Biztos hasonló cuccokat árulnak és nem tetszik nekik hogy te is árulod.

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2010-09-12 18:56
Létrehozva: #9797

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(Sanyabacsi69 @ 2010-09-12 19:38) *
Egy embernek hány felhasználói neve lehet? unsure.gif

Korlátlan számú.

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
Sanyabacsi69
hozzászólás 2010-09-12 18:38
Létrehozva: #9798

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-02-18 10:47
Azonosító: 120 776

Egy embernek hány felhasználói neve lehet? unsure.gif

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-09-12 12:42) *
A két felhasználónév ugyanahhoz a személyhez köthető...
A felhasználót figyelmeztettük és mindkét nevet 24 órára eltiltottuk az üzenőrendszer használatától.
Van még ezeken kívül más neve is...

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-09-12 16:40
Létrehozva: #9799

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(sonicom @ 2010-09-12 16:18) *
Szia zejopy.Már az is megvan aki telefonon csörget.....ugyanis a számát elfelejtette letiltani,mikor eszébe jutott,akkor már késő volt......

Szia! Ha Vaterás felhasználó, akkor szerintem jelentheted azt is a kapcsolatfelvételen keresztül, bár ebben az esetben nem tudnak semmit tenni, ha jól tudom, de nem baj, ha érkezik jelzés, lehet, hogy már mással is görénykedett. (Na és hátha a két előző felhasználóhoz is köze van, jó esetben még az is kiderülhet, hogy a 3 ember csak egy.)

IDÉZET(sonicom @ 2010-09-12 16:18) *
A mai napom nyugodt volt,remélem igy is marad rolleyes.gif

Igen, nem egy hátrány, ha az embert vasárnap nem zaklatják telefonon. biggrin.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
sonicom
hozzászólás 2010-09-12 16:18
Létrehozva: #9800

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-04-07 13:09
Azonosító: 604 954

Üdv mindenkinek!
VateraBenz köszönöm,a választ.Rendben,felkészülök a többire és olvasgathatja nyugodtan azt amit leírok róla,legalább megtelik a tiltólistám good2.gif
Már nem válaszolok egyiknek se vissza,mert embernek se tartom az ilyet.
Kedves Chamea.A rendőrséghez ilyennel nem megyek,így ez a része tárgytalan.Azért érdeklődtem itt,hogy ilyen esetben mi a teendő.De mivel bőven megkaptam a választ,így nincs más hátra mint előre,szeretettel várom a trágya szagos üzeneteket........... laugh1.gif
Szia zejopy.Már az is megvan aki telefonon csörget.....ugyanis a számát elfelejtette letiltani,mikor eszébe jutott,akkor már késő volt......
A mai napom nyugodt volt,remélem igy is marad rolleyes.gif
Ha lesz valami,majd érdeklödök,de addig is mindenkinek kellemes napot kívánok:Andi

+Quote Post

1326 Oldal V  « < 488 489 490 491 492 > » 
Reply to this topicStart new topic
7 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (7 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-10-21 12:20