IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1312 Oldal V  « < 489 490 491 492 493 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-08-17 10:13
Létrehozva: #9801

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(Best001 @ 2010-08-16 18:43) *
Ez a 3 felhasználó ugyan az a ember szerintem!!! már két felhasználóját inaktiválták úgy látom de még mindig van neki másik felhasználó neve!!...

Tisztelt Best001!

Egyszer már kértem, hogy az ilyen jellegű bejelentéseket a Kapcsolatfelvételen keresztül tegyék meg!

Biztonsági szempontból is kockázatos és a munkánkat sem segíti elő, ha ezek a jelzések egy mindenki számára látható felületre kerülnek ki.

Köszönöm!

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja
Go to the top of the page

+Quote Post
Oxymoron
hozzászólás 2010-08-15 23:11
Létrehozva: #9802

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-28 17:55
Azonosító: 2 581

IDÉZET(Mazsolla2 @ 2010-08-14 19:17) *
Az is lehet, hogy egy rövidebbet átfutna ( feltevés ).
De hogy a leírás elején színes betük, színes háttérrel kiemelve ne legyen észrevehetö ( az esetek 99% - ban ), na ez az amit sehogy sem értek meg.
Szerintem ennek már semmi köze a termékleírás hosszához mosking.gif

Az a benyomásom, sőt inkább meggyőződésem, hogy sokan még csak azt sem fedezik fel, hogy egyáltalán van termékleírás! Amikor ugyanis megnyit az ember egy termékoldalt, szépen látszik a megnevezés, a 4 kép, egyéb infók - de a termékleírás eleje már többnyire a monitor alsó margója alá esik. Ahogy tapasztaltam, sokan nem veszik észre, hogy a lap ott folytatódik, csak lejjebb kellene görgetni.
Üdv.: O.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-08-15 22:13
Létrehozva: #9803

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Mazsolla2 @ 2010-08-15 21:22) *
Tisztelt VateraBenz !

Elnézést, hogy ide szólok annak ellenére, hogy nem osztottak lapot nekem.
Ha szabad, ezt a kijelentését mondjuk úgy " megcáfolnám ".
Van egyértelmü bizonyítékom ( gondolom egy Magyar Banki Számlakivonat elég egyértelmü bizonyíték ), amit felajánlottam a " kolegáinak " ott, ahol törlik a megalapozatlan negatív értékelést.
Nem kérték az egyértelmü bizonyítékot, hanem sajnálattal közölték, hogy nem tudják törölni a kapott negatív értékelésem.

Tisztelt Mazsolla2!

Ez kevés bármilyen "cáfolathoz".
A kollégák döntéséről a konkrét ügy részleteinek ismerete nélkül nem alkothatok véleményt.
Ha nem törölték az értékelést, akkor annak oka volt. Jól dokumentált indokolt, egyértelmű, bizonyítható esetekben ez rutin eljárásnak számít.
Ha visszaolvas a fórumon, itt is számtalan erről szóló hozzászólás található.
Esetleg érdemes lenne átgondolnia az ügyintézési gyakorlatát (ahogy erre más fórumozók is utaltak), mert emlékeim szerint nem először van ilyen problémája.
Ha nem ért egyet az intézkedéssel, azt szíveskedjen a kapott ticket azonosítóra hivatkozva e-mail üzenetben leírni.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Mazsolla2
hozzászólás 2010-08-15 21:22
Létrehozva: #9804

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-07-17 08:06
Azonosító: 1 263 106

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-08-15 21:12) *
Tisztelt kokeny2!

Indokolt, egyértelmű, bizonyítható esetekben kollégáink törlik a megalapozatlan negatív értékelést.

Tisztelt VateraBenz !

Elnézést, hogy ide szólok annak ellenére, hogy nem osztottak lapot nekem.
Ha szabad, ezt a kijelentését mondjuk úgy " megcáfolnám ".
Van egyértelmü bizonyítékom ( gondolom egy Magyar Banki Számlakivonat elég egyértelmü bizonyíték ), amit felajánlottam a " kolegáinak " ott, ahol törlik a megalapozatlan negatív értékelést.
Nem kérték az egyértelmü bizonyítékot, hanem sajnálattal közölték, hogy nem tudják törölni a kapott negatív értékelésem.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-08-15 21:12
Létrehozva: #9805

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(kokeny2 @ 2010-08-15 17:39) *
Szia!

Most én is így jártam.1 hónapja várom az árút össze-vissza hazudozik már kétszer fel is adta! Írtam neki arra sem reagált.Adtam egy negatívot és jeleztem a vaterának! Na erre ő is adott egyet és a postára küldött reklamálni.Majd írt hogy ne haragudjak de be volt havazva,holnap feladja!!!! Azt gondolom hogy jogos a bosszúnegatívtól való félelmed
Sajnos ez ellen semmit nem lehet tenni ilyen emberek is vannak és a vatera rendszere alkalmatlan a kiszűrésükre! Azt javasolja hogy ha jogtalannak tartjuk az értékelést beszéljük meg a partnerrel!Na az ilyen emberrel beszélni.....

Tisztelt kokeny2!

Indokolt, egyértelmű, bizonyítható esetekben kollégáink törlik a megalapozatlan negatív értékelést.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Dragunovhun
hozzászólás 2010-08-15 17:50
Létrehozva: #9806

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-11-17 16:10
Azonosító: 300 154

Sajnos ez ellen semmit nem lehet tenni

De, lehet.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-08-15 17:48
Létrehozva: #9807

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

.....Azt gondolom hogy jogos a bosszúnegatívtól való félelmed....

Kellő előrelátással gondoskodni lehet arról, hogy a Vatera törölje.

........ és a vatera rendszere alkalmatlan a kiszűrésükre! .............

Miért is alkalmatlan? Ezt nagyon bírom, amikor nem lát valaki bele a rendszerbe, de úgy nyilatkozik. Számtalan esetet láttam az ilyen emberek eltávolítására.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
kokeny2
hozzászólás 2010-08-15 17:39
Létrehozva: #9808

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-04 10:28
Azonosító: 37 584

Szia!

Most én is így jártam.1 hónapja várom az árút össze-vissza hazudozik már kétszer fel is adta! Írtam neki arra sem reagált.Adtam egy negatívot és jeleztem a vaterának! Na erre ő is adott egyet és a postára küldött reklamálni.Majd írt hogy ne haragudjak de be volt havazva,holnap feladja!!!! Azt gondolom hogy jogos a bosszúnegatívtól való félelmed
Sajnos ez ellen semmit nem lehet tenni ilyen emberek is vannak és a vatera rendszere alkalmatlan a kiszűrésükre! Azt javasolja hogy ha jogtalannak tartjuk az értékelést beszéljük meg a partnerrel!Na az ilyen emberrel beszélni.....

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-08-15 17:02
Létrehozva: #9809

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(metamorf @ 2010-08-15 16:08) *
Adminisztrátor vagy tapasztaltabb Vaterás válaszát várnom. 11-én nyertem meg 2 terméket is egy eladótól ...

Tisztelt metamorf!

Ha az eladó továbbra sem jelentkezik vagy nem kívánja átadni az árut és ön nem kíván tovább várni, akkor érdemes egy üzenetet írni az adásvételtől való elállásról és megadni a partnernek a megfelelő értékelést. Előtte esetleg írjon neki még egy utolsó felszólítást, ezt küldje el másolatként a biztonsag@vatera.com címre is. Ezt a levelében a címzettnek is említse meg, kilátásba helyezve a megfelelő értékelést, amennyiben nem jelentkezik.
Az automata válaszban kapott azonosítót mentse el, mivel az alapján esetleges bonyodalmak esetén igazolni lehet, hogy ez az utolsó felszólító üzenet kiküldésre került.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
metamorf
hozzászólás 2010-08-15 16:08
Létrehozva: #9810

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-08-28 19:24
Azonosító: 22 280

Adminisztrátor vagy tapasztaltabb Vaterás válaszát várnom. 11-én nyertem meg 2 terméket is egy eladótól (eladó: http://www.vatera.hu/ismerjmeg/view.php?id=1094754, termékek: http://www.vatera.hu/m_es_valogatott_ruhac..._176981278.html http://www.vatera.hu/m_es_valogatott_ruhac..._176979065.html )
Villám vásárló vagyok, ha nyerek perceken beül hívom, keresem az eladót, általában 24 órán belül lebonyolítom az adásvételt ténylegesen. Őt 11.-óta keresem mailben, telefonon, SMS-ben, de nem reagál, telefont nem veszi fel, nem ír vissza pedig ma is belépett az oldalra, egy még futó aukcióján is írtam neki: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1094754 , de erre sem érkezett válasz.
Kérdésem: ha 1 hét után negatívval jutalmazom nem durva? Azért is jutottam erre az elhatározásra mert Ő maga ezt írja az adatlapján: ...Sajnos helyhiány miatt nem áll módunkban heteket várni, ezért kérlek ha megnyerted az aukciót a lehető leghamarabb vedd át a termkeket.Rendezésre 1 hetet tudunk várni....
A bosszúnegatívtól félek, viszont azt nem hiszem el hogy nem tudja napok óta a telefont felvenni, nincs ideje egy levelet vagy SMS-t írni.
Előre is köszönettel: metamorf

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-08-15 14:22
Létrehozva: #9811

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zolkasburg @ 2010-08-15 14:18) *
...
Mindeközben üzletrontó, személyeskedő leveleket küldött a termékeimhez a vaterán keresztül tiltólistára tételéig, például:

"Kettom(23) Általános kérdés a termékkel kapcsol... 2010/07/16 09:02:01

Tisztelt zolkasburg!
Ez is 10 forintos Óra, vagy kibír pár napot?
- Kettom "
Ennyi a történet az én szemszögemből, természetesen megtettem a lépéseket az értékelés eltávolítása érdekében.
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=869450

Zoli

Tisztelt zolkasburg!

Az értékelés eltávolításán túl még érdemes tiltólistára tenni az illetőt, hogy na tudjon több nem kívánatos üzenetet írni.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zolkasburg
hozzászólás 2010-08-15 14:18
Létrehozva: #9812

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-06-09 10:52
Azonosító: 1 203 406

Üdvözlet!

Mint az már korábban leírtam gyakori olvasója vagyok, ennek a fórum topicnak. Szép számmal bővítettem is a személyes tiltólistámat, az itt említett személyekkel. Általában úgy, hogy elolvastam az esetet, majd mindkét érintetett fél értékeléseinek a szemügyre vétele után döntöttem felkerüljön-e az illető vagy sem.
Valószínűleg ennek nagy szerepe volt abban, hogy eddig probléma nélkül vateráztam.

Most azonban ismét felhívnám a figyelmetek egy vevőre, és mindenki döntse el magának felteszi-e magának a személyes tiltólistára vagy sem.

A történet: 2010/07/09-én megnyerte a termék aukcióját. A postai átvétel után jelezte, hogy nem megelégedett a termékkel. Kifogásolta, hogy a termék nem ezüst, és az általa adott értékelésből is sejthető arrogáns, személyeskedő hangvételben követelte a kártérítést. Válaszlevelemben közöltem vele azt ami a terméklapon is egyértelműen fel van tüntetve, hogy "ezüstözött". Felajánlottam a termék visszavásárlását, a vételár visszautalását. Elfogadta, de nem tette meg az elmúlt 1 hónapban 2010/08/15-ig hanem jellemző stílusú negatív értékeléssel zárta az ügyet.
Mindeközben üzletrontó, személyeskedő leveleket küldött a termékeimhez a vaterán keresztül tiltólistára tételéig, például:

"Kettom(23) Általános kérdés a termékkel kapcsol... 2010/07/16 09:02:01

Tisztelt zolkasburg!
Ez is 10 forintos Óra, vagy kibír pár napot?
- Kettom "
Ennyi a történet az én szemszögemből, természetesen megtettem a lépéseket az értékelés eltávolítása érdekében.
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=869450

Zoli

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2010-08-14 21:15
Létrehozva: #9813

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

Az is lehet, hogy a " Fizetés csak banki utalással." lenne a megfelelö. Azért nem azt írom én, mert szerintem így egy " parancsoló utasításnak " hangzik.   not_i.gif

Akkor vedd ki belőle a "csak" szót, úgy nem olyan felszólító jellegű, nálam is így van, még nem panaszkodtak  laugh.gif

De hogy a leírás elején színes betük, színes háttérrel kiemelve ne legyen észrevehetö ( az esetek 99% - ban ), na ez az amit sehogy sem értek meg.

Na, nálam pont azokat nem olvassák el  biggrin.gif Kiírom szép piros betükkel, csere nem érdekel, na, arra a termékemre tuti kapok 1-2 csereajánlatot  biggrin.gif

+Quote Post
Mazsolla2
hozzászólás 2010-08-14 19:56
Létrehozva: #9814

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Dragunovhun @ 2010-08-14 19:39) *
Nem tévedek, szerintem sem szorul. Te ennek ellenére mégsem vártad meg, hogy Ő reagáljon a "tapintatlan" kérdésemre. Ez a Vatera fórum, a maroknyi közösségünk minden aktív tagja eladó, nagyrészt más-más kategóriákban. Nem értem, miért lenne ártalmas, hogy a Vaterás dolgainkat megvitatjuk eladóként is. Úgy csinálsz, mintha Mazsolla2 legféltettebb üzleti titkát próbáltam volna erőszakosan kihúzni belőle.

Lányok, Fiúk ( Hölgyek , Urak ) thank_you.gif
Maradjunk valóban inkább a " Tényeknél ". good2.gif
Az, hogy zejopy mondjuk " reagált " , tette ezt feltételezem azért, mert az ismeretségünk nem csak 1 - 2 napos. Az ismeretségünknek van már " multja ".
Ezt ne tessék félreérteni és nem úgy érteni, ahogy le van írva yes3.gif
Tehát én megértem, azt, amit tett. Automatikusan jött az ami jött ( bármilyen háttér nélkül ).
Valószínü, egy kivülállónak ez másképp jött le.

Természetesen üzleti titkokat is lehet ( söt szabad ) kérdezni. Semmi rosszat nem látok benne. Válasz vagy lesz vagy nem good.gif

+Quote Post
Dragunovhun
hozzászólás 2010-08-14 19:39
Létrehozva: #9815

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(zejopy @ 2010-08-14 19:26) *
Tévedsz. Mazsolla2 nem szorul védelemre. Inkább a kérdésedet éreztem kissé tapintatlannak.

Nem tévedek, szerintem sem szorul. Te ennek ellenére mégsem vártad meg, hogy Ő reagáljon a "tapintatlan" kérdésemre. Ez a Vatera fórum, a maroknyi közösségünk minden aktív tagja eladó, nagyrészt más-más kategóriákban. Nem értem, miért lenne ártalmas, hogy a Vaterás dolgainkat megvitatjuk eladóként is. Úgy csinálsz, mintha Mazsolla2 legféltettebb üzleti titkát próbáltam volna erőszakosan kihúzni belőle.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-08-14 19:26
Létrehozva: #9816

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Dragunovhun @ 2010-08-14 18:35) *
Bizonyára, és én ezt nem is vitattam. Te viszont mégis úgy érezted, hogy meg kell védened a kolléga módszereit.

Tévedsz. Mazsolla2 nem szorul védelemre. Inkább a kérdésedet éreztem kissé tapintatlannak.

IDÉZET(Dragunovhun @ 2010-08-14 18:35) *
Te meg nem voltál úr.

Majd megpróbálok a te kényes ízlésednek megfelelni.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Meritseth
hozzászólás 2010-08-14 19:23
Létrehozva: #9817

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-06-20 16:09
Innen: Beriquel
Azonosító: 661 318

IDÉZET(Aramir @ 2010-08-14 18:28) *
Túl sokat írsz

Lehet, hogy ez a gond a vásárlási értesítőmmel is? Hiába írom nagybetűkkel, hogy utaláskor írják a közleménybe a VATERÁS FELHASZNÁLÓNEVET, jó, ha 20-ból egy megteszi. Nem is tudom, ti, sokvásárlós eladók honnan tudjátok, ki utalt.
Arra viszont ötletem sincs, miért kérdezik meg még mindig, hol lehet az árut átvenni, pedig minden terméklap legtetején ott virít kiemelve, hogy katt a szállítási fülre. Aki nem olvassa a termékleírást, annak is a szemébe ugrik.

--------------------
"Aki harcol, veszíthet. Aki nem harcol, már veszített is."

- Bertolt Brecht -

+Quote Post
Mazsolla2
hozzászólás 2010-08-14 19:17
Létrehozva: #9818

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Aramir @ 2010-08-14 18:28) *
Túl sokat írsz, de tényleg, sokan lusták elolvasni a hosszú szövegeket, néha még a rövidet is  laugh.gif
Próbálj rövíditeni, pl "Az árú ellenértékének kiegyenlítése csak Banki utalással megoldható." helyett "Fizetés csak banki utalással.", vagy a "( Minden vásárláshoz mellékelve egy képekkel, leírással ellátott használati utasítás )" helyett "leírást mellékelek". Még ha ezekkel nincs is problémád, akkor is, mert az egyszeri vásárló csak ránéz a terméklapra, és hűb+hosszúeztnemolvasomel, míg egy rövidebbet lehet átfutna.

Lehet hogy alkalomadtán sokat írok. De ezt " én " azzal magyarázom magamnak, hogy szeretek mindent leírni, ne legyen már véletlenül sem egy adott esetben " valami kapaszkodója a vevönek ".
Tessék, ott van leírva. Csak olvasni kell ( kellene ).
Az is lehet, hogy a " Fizetés csak banki utalással." lenne a megfelelö. Azért nem azt írom én, mert szerintem így egy " parancsoló utasításnak " hangzik. not_i.gif
Az is lehet, hogy egy rövidebbet átfutna ( feltevés ).

+Quote Post
Dragunovhun
hozzászólás 2010-08-14 18:35
Létrehozva: #9819

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(zejopy @ 2010-08-14 18:22) *
Csupán arra akartam utalni, hogy biztosan jó oka van

Bizonyára, és én ezt nem is vitattam. Te viszont mégis úgy érezted, hogy meg kell védened a kolléga módszereit.
Ha azt olvastad volna, amit kértem, akkor rájöttél volna, de ehelyett ... mindegy.smile.gif

Olvastam, de az hogy "már rég óta így csinálja" egyáltalán nem válasz arra a kérdésre, hogy "miért csinálja így". Remélem ezt Te is belátod.

De Mazsolla2 úr volt, és tényszerű választ adott.

Te meg nem voltál úr. Bár azt hiszem, egy úrhölgynek ez megbocsátható mosking.gif

A hozzászólást -Dragunovhun- szerkesztette a következő időpontban: 2010-08-14 18:36

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2010-08-14 18:28
Létrehozva: #9820

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

IDÉZET(Mazsolla2 @ 2010-08-14 17:57) *
Tehát továbbra is csak kérdezhetem: Miért nehéz olvasni !   director.gif

Túl sokat írsz, de tényleg, sokan lusták elolvasni a hosszú szövegeket, néha még a rövidet is  laugh.gif
Próbálj rövíditeni, pl "Az árú ellenértékének kiegyenlítése csak Banki utalással megoldható." helyett "Fizetés csak banki utalással.", vagy a "( Minden vásárláshoz mellékelve egy képekkel, leírással ellátott használati utasítás )" helyett "leírást mellékelek". Még ha ezekkel nincs is problémád, akkor is, mert az egyszeri vásárló csak ránéz a terméklapra, és hűb+hosszúeztnemolvasomel, míg egy rövidebbet lehet átfutna.

+Quote Post

1312 Oldal V  « < 489 490 491 492 493 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-20 05:20