IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1321 Oldal V  « < 489 490 491 492 493 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
VateraBenz
hozzászólás 2010-09-01 21:12
Létrehozva: #9801

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(98tomcsa @ 2010-09-01 18:06) *
Kedves VateraBenz/Oroszlán!
Segítséget szeretnék kérni, hogy mit tegyek:
Röviden volt egy "vevőm" emlékszem a nevére mert nem sűrűn adok negatívat, hülyített sokáig, majd eltűnt. Innen a fórumról tudtam meg, hogy végleg ki lett tiltva, más is pont felőle kérdezett....
...

Tisztelt 98tomcsa!

A bejelentést továbbítottuk a felelős kollégáknak, akik indokolt esetben megteszik majd a szükséges intézkedéseket.
Köszönjük.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
tutajos43
hozzászólás 2010-09-01 19:07
Létrehozva: #9802

Lelkes újonc
**

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2007-03-22 17:54
Azonosító: 1 544

IDÉZET(tutajos43 @ 2010-08-27 13:01) *
Egy elég "érdekes" eladó:
http://elektronika.vatera.hu/hifi/egyeb/ha..._179394800.html

Nagy értékű műszaki cikkek, előreutalás, majd házhozviszem, netes képek, nullás.....
Bekedvenceltem.

Az első negatívját megkapta.......

+Quote Post
Sargasso66
hozzászólás 2010-09-01 18:13
Létrehozva: #9803

Lelkes újonc
**

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-02-18 23:26
Azonosító: 1 012 248

IDÉZET(kiza72 @ 2010-09-01 18:08) *
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni, hogy mit tegyek, miképpen válaszoljak az eladónak a következő esetben!??
Két 1 ft-os termékére licitáltam, az egyiken felüllicitáltak a másikat megnyertem! 178676965
http://www.vatera.hu//item/view/index.php?cod=178676965
Írtam neki, hogy hová utaljak stb. és a következő. választ kaptam:

"köszönöm, hogy írtál. Nézd korrekt leszek veled, sajnos nem tudtam net közelben lenni, hogy leállítsam az aukcióimat és többet 1 ft-ért adtam el.
Ne értsd félre, ez semmi személyes, de ez egy 10000 ft-os táska volt, nem fogom 1 ft-ért odaadni. Többször csináltam ilyen aukciókat már
és eddig midnig jól fellicitálták őket, sajnos most 4 termékemmel is így jártam.
Ha neked attól jobb lesz, nyugodtan értékelj negatívan, és kérlek ne haragudj, nem szándékos volt, de ingyen nem szeretném odaadni, sztem
ezt valahol te is megérted. Ha szeretnéd a táskát visszatettem, vagy megegyezhetünk így külön emailbe is, ha nem semmi gond, de ha egy mód van rá
szeretném elkerülni, hogy negatívokat dobáljunk egymásra, annak ellenére, hogy megértem, hogy neked ez jó üzlet lett volna, de sajnos nekem nagyon nem...
Ha esetleg nem kell, akkor sincs okom téged negatívan értékelni, ha neked is megfelel, akkor mehet a pozitív."

Ez nekem nagyon "gáz", hiszen hobbyból vaterázok és sok cuccot adtam el már 1 ft-ért - örülve, hogy más örül neki-, és persze vásároltam is már!
Közben megnéztem az értékeléseit, és látom, hogy mással is megtette már ugyanezt, persze NEGATÍVOT DOBOTT VISSZA, sőt ez a táska egyszer már pozitív értékelés mellett adás-vétel tárgya is volt, 177460963 kódon , ráadásul válaszom nélkül futtatja újra az aukciót, 179918285 kódon!

Köszi:kiza

Mehet a levél másolata a Vaterának, jutalékcsalás, legalábbis az a része, hogy megegyezhettek mail-ben.
Köteles odaadni a megnyert áron a terméket.

--------------------
"Az igazság fáklyáját képtelenség úgy vinni a tömegben, hogy ne pörköljük meg valakinek a szakállát."

+Quote Post
kiza72
hozzászólás 2010-09-01 18:08
Létrehozva: #9804

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-29 21:30
Azonosító: 157 305

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni, hogy mit tegyek, miképpen válaszoljak az eladónak a következő esetben!??
Két 1 ft-os termékére licitáltam, az egyiken felüllicitáltak a másikat megnyertem! 178676965
http://www.vatera.hu//item/view/index.php?cod=178676965
Írtam neki, hogy hová utaljak stb. és a következő. választ kaptam:

"köszönöm, hogy írtál. Nézd korrekt leszek veled, sajnos nem tudtam net közelben lenni, hogy leállítsam az aukcióimat és többet 1 ft-ért adtam el.
Ne értsd félre, ez semmi személyes, de ez egy 10000 ft-os táska volt, nem fogom 1 ft-ért odaadni. Többször csináltam ilyen aukciókat már
és eddig midnig jól fellicitálták őket, sajnos most 4 termékemmel is így jártam.
Ha neked attól jobb lesz, nyugodtan értékelj negatívan, és kérlek ne haragudj, nem szándékos volt, de ingyen nem szeretném odaadni, sztem
ezt valahol te is megérted. Ha szeretnéd a táskát visszatettem, vagy megegyezhetünk így külön emailbe is, ha nem semmi gond, de ha egy mód van rá
szeretném elkerülni, hogy negatívokat dobáljunk egymásra, annak ellenére, hogy megértem, hogy neked ez jó üzlet lett volna, de sajnos nekem nagyon nem...
Ha esetleg nem kell, akkor sincs okom téged negatívan értékelni, ha neked is megfelel, akkor mehet a pozitív."

Ez nekem nagyon "gáz", hiszen hobbyból vaterázok és sok cuccot adtam el már 1 ft-ért - örülve, hogy más örül neki-, és persze vásároltam is már!
Közben megnéztem az értékeléseit, és látom, hogy mással is megtette már ugyanezt, persze NEGATÍVOT DOBOTT VISSZA, sőt ez a táska egyszer már pozitív értékelés mellett adás-vétel tárgya is volt, 177460963 kódon , ráadásul válaszom nélkül futtatja újra az aukciót, 179918285 kódon!

Köszi:kiza

+Quote Post
98tomcsa
hozzászólás 2010-09-01 18:06
Létrehozva: #9805

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-22 17:28
Azonosító: 310 714

Kedves VateraBenz/Oroszlán!
Segítséget szeretnék kérni, hogy mit tegyek:
Röviden volt egy "vevőm" emlékszem a nevére mert nem sűrűn adok negatívat, hülyített sokáig, majd eltűnt. Innen a fórumról tudtam meg, hogy végleg ki lett tiltva, más is pont felőle kérdezett....
Most licitált és nyert nálam egy felhasználó és rögtön ismerős volt a vezetékneve. Kicsit megnéztem a két felhasználót és több egybeesést is találtam:azonos keresztnév, azonos megye, eladásnál hasonló termékleírás, de ekkora véletlen nem lehet:
Megvette a kitíltott:
http://divat-ruha.vatera.hu/noi_ruhazat/fe..._173428363.html

Eladta a most nálam is vásárolt, azonos családnevű:
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=176347955

Lehet paranoia, de arra gondoltam, hogy most majd valami koholt váddal fog nekem negatívat adni a korábban adott negatívjaimra...

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2010-09-01 12:52
Létrehozva: #9806

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

IDÉZET(Sargasso66 @ 2010-09-01 12:35) *
Joga van, esetleg nem célravezető. Na persze, ha a jó hangulatú üzletkötés a cél, némi tolerancia nem árt.

Így van, de ha nem válaszol nekem valaki, közben belépked a Vaterára, akkor az én jóhangulatom is elszokott szálni, igaz nem 4 nap elteltével, a 7-10 napot megszoktam várni  laugh.gif

+Quote Post
Sargasso66
hozzászólás 2010-09-01 12:35
Létrehozva: #9807

Lelkes újonc
**

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(Aramir @ 2010-09-01 12:29) *
3 munkanap elteltével, ha nem jelentkezik a vevő, joga van visszalistázni a terméket, úgyhogy szabályosan járt el, az más kérdés, hogy ehhez kevesen ragaszkodnak.

Joga van, esetleg nem célravezető. Na persze, ha a jó hangulatú üzletkötés a cél, némi tolerancia nem árt.

--------------------
"Az igazság fáklyáját képtelenség úgy vinni a tömegben, hogy ne pörköljük meg valakinek a szakállát."

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2010-09-01 12:29
Létrehozva: #9808

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

IDÉZET(Sargasso66 @ 2010-09-01 07:58) *
A 4 nap kevés. Minimum egy hetet kellett volna várnod, de ha tényleg rendesen akarsz eljárni, akkor kicsit többet is.
Mindez nem jogosítja fel őt, hogy durva legyen.

3 munkanap elteltével, ha nem jelentkezik a vevő, joga van visszalistázni a terméket, úgyhogy szabályosan járt el, az más kérdés, hogy ehhez kevesen ragaszkodnak.

+Quote Post
Torrenteee
hozzászólás 2010-09-01 11:47
Létrehozva: #9809

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-02-05 12:24
Innen: Kesztölc
Azonosító: 980 507

IDÉZET(ehe123 @ 2010-09-01 11:04) *
Az illető egy putris buckalakó. Meg kell nézni a használt termékeit, mind lepukkant környezetben készültek, nagy valószínűséggel lomis cuccok. A vásárlása szerintem fiktív, egy hamis termékeket áruló ismerőse lehet. Az új cuccok meg nem léteznek, lesz itt még sírás - rívás.

Olvass vissza három oldalt.

--------------------
Korán keltem, hol az arany?

+Quote Post
ehe123
hozzászólás 2010-09-01 11:04
Létrehozva: #9810

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-02-07 23:48
Azonosító: 986 347

IDÉZET(Gabor970 @ 2010-08-29 19:13) *
kicsit sem gyanús hirdetés és hirdető?

http://elektronika.vatera.hu/hifi/erosito/..._179599211.html

Az illető egy putris buckalakó. Meg kell nézni a használt termékeit, mind lepukkant környezetben készültek, nagy valószínűséggel lomis cuccok. A vásárlása szerintem fiktív, egy hamis termékeket áruló ismerőse lehet. Az új cuccok meg nem léteznek, lesz itt még sírás - rívás.

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2010-09-01 10:23
Létrehozva: #9811

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-17 12:23
Innen: Káosz birodalom
Azonosító: 171 419

Szíves figyelmetekbe:

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1045765

--------------------
"Lemondtam a sexről, az italról és a hazardírozásról! Ez volt életem legszörnyűbb negyedórája"

+Quote Post
gulyaskrem
hozzászólás 2010-09-01 10:03
Létrehozva: #9812

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-07 16:52
Azonosító: 693 945

Bocsánat a hosszú monológért! smile.gif

A hozzászólást -gulyaskrem- szerkesztette a következő időpontban: 2010-09-01 10:05

+Quote Post
gulyaskrem
hozzászólás 2010-09-01 10:01
Létrehozva: #9813

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-07 16:52
Azonosító: 693 945

Sziasztok!

A jóérzésem úgy kívánja, hogy - bár én már túlléptem a dolgon - mégis említést tegyek egyik utóbbi "vásárlásomról", pláne, hogy - na ilyet sem teszek többet - nem magamnak vásároltam, hanem egy kollégának.

Számítógépet szeretett volna vásároltatni velem. Nem nagy dolog regisztrálni neki sem, de gondoltam segítek neki. Fontos megemlíteni, hogy a személyes átvételt szorgalmazta, így kimondottan Veszprém megyére szűkítettem a keresést. A licit előtt és 6 nappal lejárat vége előtt pontosítás miatt szerintem egyszerű kérdéseket tettem fel az eladónak, akinek egyébként jelenleg 280 értékelése van és 99,65%-os, szóval bíztatónak tűnt:

Tisztelt hudson21!
Érdeklődnék, hogy személyes átvételre van-e lehetőség, ha igen, hol? Üdv.:

Tisztelt gulyaskrem!
Csak itthon tudom átadni,ha eljön érte. Várpalotán lakom. Ha nem, akkor postázom. Üdv

Tisztelt hudson21!
Ohh... Nem távolság, Pétfürdőről írok. smile.gif
Esetleg előrébb lehetne hozni a lezárást? Üdv.:

Tisztelt gulyaskrem!
Nem hozom előrébb, jóval többet szeretnék érte kapni, na meg 50 megfigyelőm van eddig, remélem, licitálnak is smile.gif Üdv

Nos, íme a termék: http://szamitastechnika.vatera.hu/pc_konfi..._177751967.html

Már a licit közben is akadtak számomra furcsa dolgok, de ezt bizonyíték hiányában hagyjuk is....

A továbbiak:

Én kezdtem a levelezést (a nevem töröltem csak):

Szia!

Érdeklődnék, hogy mikor ill. hol vehető át a számítógép?
Lehetőleg a délelőtti órákban szeretném átvenni ma.
Megoldható-e?

Üdv.: Gábor

Ő: Szia, időközben felcuccoltam Pestre, így oda kéne jönnöd, meg tudod oldani? Ha nem, akkor postázom.üdv

Én: Szia!

Nézd, a legelső levemben kérdeztem, hogy hol lehet átvenni a számítógépet.
Ott Várpalotát beszéltünk meg.
Ragaszkodnék ehhez.
Ha postán szerettem volna megkapni, nem szükítettem volna le a keresést Veszprém megyére.

Üdv.: Gábor

Ő: Sajnálom, közben így alakult, te az átvételi módnál postai átvételt jelöltél be amúgyis, annyit tehetek, hogy állom akkor a postát, így jó?

Én: Szia!

Én úgy láttam, hogy nem is volt megadva a személyes átvétel opció, bár ezt lekérdezhetjük a vaterán, üf.-nál, de nem hiszem, hogy ez számítana a levélváltás miatt. Mindenesetre ez általában - tapasztalataim szerint - megbeszéli az eladó és a vevő. Nem viccből kérdeztem, hogy hol lehet átvenni. Várpalota és Pétfürdő között 7 km van. Direkt megkérdeztem a személyes átvétel helyét, lehetőségét és csak annak tudatában kezdtem licitálni - mindezt függetlenül attól, hogy postát vagy személyes átvételt jelöltem-e be. Szerettem volna látni, hogy mit vásárolok, ezért csak veszprém megyében kerestem. Ha postázást szerettem volna, országosan keresek gépet. Jeleztem, hogy pétfürdői vagyok, azt hitted postást kérek 10 perc autóútért? Ha problémád van, jelezd! Nekem nincs bajom az összeggel, de a személyes várpalotai átvételhez, kipróbáláshoz ragaszkodom. Ha erre mégsincs lehetőség, úgy megköszönöm és sztornóznám a vásárlást.

Ő: Ha Palotán vetted vna át se tudtad vna kipróbálni,mert már benne van a dobozában mindenestül, erre amúgy se kéredztél rá, ezért nem is szóltam korábban, hogy elköltöztem, gondoltma mind1, hogy én adom-e át a dobozban vagy a postás..de te tudod, elég jó áron juthattál vna a géphez, főleg, hogy a postát is álltam vna, de ha nem hát nem. Mindne jót, üdv

Nos, ennyi.
Természetesen értékelést ezidáig nem készített, gondolom vár az enyémre.
Apró mellékesként még hadd jegyezzem meg, hogy a termék továbbra is fent van Vaterán, bár csak postai csomagként küldené, de az áru helye szintén Veszprém.

Kollégám azóta elég negatív véleménnyel van a Vateráról, a Vaterázókról, az egészről....
Én többszáz tranzakcióval a hátam mögött sem találkoztam hasonlóval, sajnálom, hogy épp egy ilyen helyzetben tapasztalhattam meg.

Üdv. mindenkinek! Kellemes vaterázást, megbízható parnereket!

gulyaskrem

+Quote Post
Gabor970
hozzászólás 2010-09-01 09:09
Létrehozva: #9814

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-07-01 12:56
Azonosító: 1 238 998

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-08-30 17:14) *
Tisztelt Gabor970!

Bizadalmáról nagy örömmel értesültünk, azonban ha ennek még egyszer ebben a témában hangot ad érdemi, új információ nélkül, akkor témarombolásért figyelmeztetni fogjuk.

nicsak, mit találtam az ominózus hirdető egyik termékéhez beírva:

Kérdező: roszalinda(9) Téma: Vártam a Korfu utazssal kapcsolatban a találkozást
kérdés Tisztelt TTomi25! Ne haragudj bármi jöhetett közbe,de a telefont azért felvehetnéd, este 6-ig vártam a megbeszélt helyen,20-szor hivtalak, itt irok mert licitált aukcióról lévén szó és kifizetett összegről (84000FT) elvárható hogy beavass végre az utazás részleteibe hiszen fizettem érte,vagy stornó és add vissza a pénzt.Várom a jelentkezésedet!köszi - roszalinda 2010/09/01 08:18:29

+Quote Post
Sargasso66
hozzászólás 2010-09-01 07:58
Létrehozva: #9815

Lelkes újonc
**

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(epoch123 @ 2010-08-31 21:40) *
Jó estét!
Van egy felhasználó aki leütötte egyik termékemet és hiába írtam e-mailt azemélyes címére,ide a vaterára,meg telefonon hívtam.Nem válaszolt. Megnéztem rendszeresen járt a vaterán de mégsem válaszolt. A terméket 4napra rá visszaraktam mert sürget az idő és kell a pénz. Tegnap viszont durva szövegeket írt:gerinctelen,hazug ember stb. Hogy lehet az ilyeneket kiszúrni? Azt pedig láthattam,hogy NULLA eladása ,vásárlása van. Köszönöm előre is a választ!

A 4 nap kevés. Minimum egy hetet kellett volna várnod, de ha tényleg rendesen akarsz eljárni, akkor kicsit többet is.
Mindez nem jogosítja fel őt, hogy durva legyen.

--------------------

+Quote Post
epoch123
hozzászólás 2010-08-31 21:40
Létrehozva: #9816

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-08-30 19:33
Azonosító: 1 330 986

Jó estét!
Van egy felhasználó aki leütötte egyik termékemet és hiába írtam e-mailt azemélyes címére,ide a vaterára,meg telefonon hívtam.Nem válaszolt. Megnéztem rendszeresen járt a vaterán de mégsem válaszolt. A terméket 4napra rá visszaraktam mert sürget az idő és kell a pénz. Tegnap viszont durva szövegeket írt:gerinctelen,hazug ember stb. Hogy lehet az ilyeneket kiszúrni? Azt pedig láthattam,hogy NULLA eladása ,vásárlása van. Köszönöm előre is a választ!

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-08-30 17:14
Létrehozva: #9817

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(Gabor970 @ 2010-08-30 16:46) *
Természetesen biztos minden rendben lesz, nem kétlem. good2.gif

Tisztelt Gabor970!

Bizadalmáról nagy örömmel értesültünk, azonban ha ennek még egyszer ebben a témában hangot ad érdemi, új információ nélkül, akkor témarombolásért figyelmeztetni fogjuk.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
Gabor970
hozzászólás 2010-08-30 16:46
Létrehozva: #9818

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(nagyzee @ 2010-08-30 15:55) *
Nézd, a bejelentést megtetted itt, választ is kaptál rá.
A többit bízd a vásárlókra, hiszen ide a Vaterára csupa felkészült és megfontolt vásárló jár. El tudják dönteni, vásárolnak-e a megadott feltételekkel az adott eladótól.

"ide a Vaterára csupa felkészült és megfontolt vásárló jár"

akik közül már volt aki leütötte a 4 személyes 79e ft-os repülős félpanziós szállodás corfui utat......
Természetesen biztos minden rendben lesz, nem kétlem. good2.gif

+Quote Post
nagyzee
hozzászólás 2010-08-30 15:55
Létrehozva: #9819

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-25 18:05
Azonosító: 2 094

IDÉZET(Gabor970 @ 2010-08-30 14:47) *
Igazad van, és van is lehetőség még. Pl a fogyasztóvédelem. Én tettem már ott bejelentést kamu internetes boltról, amiről hamar bebizonyosodott, hogy átverés. És bizony le is folytatták a vizsgálatot. Az internetszolgáltatónál, ahol a "webáruháza" volt, elérték, hogy törlésre kerüljön a weblap. Ők nem szaroznak egy próbavásárlással simán kiderítik a lényeget. A mi adónkból, miértünk -a vevőkér-

Nézd, a bejelentést megtetted itt, választ is kaptál rá.
A többit bízd a vásárlókra, hiszen ide a Vaterára csupa felkészült és megfontolt vásárló jár. El tudják dönteni, vásárolnak-e a megadott feltételekkel az adott eladótól.

+Quote Post
Gabor970
hozzászólás 2010-08-30 14:47
Létrehozva: #9820

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Torrenteee @ 2010-08-30 14:01) *
Szerintem a Vatera is várja az értékeléseket, és figyelemmel követi az említett felhasználót. Ha a biztonsági ellenőrzésen "átment", nem jelenti azt és nem is lehet biztos, hogy rendben van minden. Sajnos nem kötelezhető arra, hogy mutassa be az árukészletét.

Igazad van, és van is lehetőség még. Pl a fogyasztóvédelem. Én tettem már ott bejelentést kamu internetes boltról, amiről hamar bebizonyosodott, hogy átverés. És bizony le is folytatták a vizsgálatot. Az internetszolgáltatónál, ahol a "webáruháza" volt, elérték, hogy törlésre kerüljön a weblap. Ők nem szaroznak egy próbavásárlással simán kiderítik a lényeget. A mi adónkból, miértünk -a vevőkér-

+Quote Post

1321 Oldal V  « < 489 490 491 492 493 > » 
Reply to this topicStart new topic
4 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (4 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-07-24 05:52