IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1339 Oldal V  « < 489 490 491 492 493 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
VateraBenz
hozzászólás 2010-10-10 06:41
Létrehozva: #9801

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(ancika44 @ 2010-10-09 21:58) *
Én gyakori eladója vagyok a vaterának.Annyit mondanék,hogy a csomagolás bizony pénzbe és időbe kerül.A szalagragasztó,a pufifóliás zacsi,de még a kartondoboz sincs ingyen.El kell érte menni,az árut padig a postára szállítani.Ha mindehhez hozzáveszem,hogy te 170 forintért reklamálsz,amiből egy tekercs ragasztó se jön ki,akkor én azt javaslom,menj és vedd át személyesen!Én semmit sem adok fel értékbiztosítás nélkül,nálam nincs apelláta.Van aki nyávog,hogy miért nem 900 forint...Akinek nem tetszik a szállítási költség,vásárol a boltban.És látod nincs egy negatívom sem.Tudod miért?Mert a problémásnak látszó manusokat két kérdés után némi arroganciával inkább elhajtom,minthogy üzletet kössek velük.Ezt pedig azért teszem,mert a problémás vevő az igazán drága.Annyira,hogy ősz hajszálak mellett,visszavásárlással,postaköltséggel fizet az ember,stb.Volt aki megreklamálta a gépet,megegyeztünk,hogy küldök neki alkatrészt,annak ellenére,hogy tudtam,egy ökéletes gépet kapott.Aztán meggondolta magát,kicseréltette.Kapott a 40köbös gép helyett egy 55 köböset,nagy lánccal etc.A fűrész visszajött,érintetlenül,semmi baja.az alkatrész érintetlen,ki se bontva.Rákérdeztem azt mondta megjavította.Kiszakadt tőcsavarokat,meg egyéb horrort emlegetett.Mit javított azon?Pláne nyomtalanul.Na az ilye az igazán drága.És a végén kérlek pozitívot adott.Kis megjegyzéssel.Én is azt adtam neki.Persze én is kis megjegyzéssel.

Tisztelt ancika44!

Az arrogancia valóban érezhető ebben a hozzászólásában is, de nem feltétlenül ez a helyes hozzáállás.
Csomagolási vagy bármely egyéb plusz költség felszámolása NEM MEGENGEDETT a Vatera piacterén!

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-10-10 00:51
Létrehozva: #9802

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Gegoriana @ 2010-10-10 00:42) *
Jobb lett volna törölnie, mert így arra gondolok, hogy ők sok-sok eladással/vétellel jó haverok...

Még az is lehet, nem is baj, ha a tisztességes játék marad. smile.gif Van több fórumos "haverom" (ez nem igazán jó szó), és vannak visszatérő vevőim, ami már több, mint üzleti kapcsolat. Amíg minden a szabályok szerint zajlik, nincs baj.
A probléma akkor kezdődik, ha ezeket a kapcsolatokat olyan dolgokra használják, amik nem etikusak/szabályosak. smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Gegoriana
hozzászólás 2010-10-10 00:42
Létrehozva: #9803

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-09-26 02:10
Azonosító: 1 384 166

IDÉZET(zejopy @ 2010-10-09 18:26) *
De ez csak egy eset. Nem mindenki ilyen, ezért kár volna eleve elzárkózni minden kezdőtől. Érthető a sértettséged, hiszen érintett vagy erősen, viszont ne általánosíts, mert azzal magadnak is ártasz. Ez a partner ilyen volt. Ki fog hullani innen, ha ilyen is marad.
Nem sértésnek szánta, kétségbe van esve, sokat bukott, és csalódott.
És az eladók sem mind ilyenek, vagy olyanok, hanem mindenfélék. smile.gif
Persze, lehet. Van egy opció, hogy ne látszódjon a terméklapon a levelezés, ha az eladó úgy akarja. Viszont akkor érdemes lett volna mind a hármat kitörölnie. smile.gif

Értem, megnéztem, sajnálom. Remélem, ilyenbe nem futok bele, de pl. olyan már volt, aki azt mondta, ő még olyat nem hallott, hogy az eladónak kell becsomagolnia a törékeny árut. Olyan is akadt, aki tündéri, csak "nem szeret levelezni" smile.gif
Jobb lett volna törölnie, mert így arra gondolok, hogy ők sok-sok eladással/vétellel jó haverok...

+Quote Post
Hunter600
hozzászólás 2010-10-09 22:07
Létrehozva: #9804

Lelkes újonc
**

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-06-15 22:55
Azonosító: 1 214 427

IDÉZET(ancika44 @ 2010-10-09 21:58) *
Én gyakori eladója vagyok a vaterának.Annyit mondanék,hogy a csomagolás bizony pénzbe és időbe kerül.

Erre szokták mondani jobb lett volna, ha inkább meg sem szólalsz... dry.gif
Azért a gyakori eladó nem huszonakárhány eladásnál kezdődik....
A csomagolási költségről meg csak annyit, hogy cseppet se zavarjon, hogy tilos...

+Quote Post
ancika44
hozzászólás 2010-10-09 21:58
Létrehozva: #9805

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-08-26 22:54
Azonosító: 1 324 506

IDÉZET(szepjudit @ 2010-10-03 21:18) *
A kérdésem a következő lenne: egy vékony női pulóvert vásároltam, aminek a feladási díja, eladói tapasztalataim szerint, 530 Ft lehet. Ehhez képest az eladó 700 Ft-ot kér érte. Kicsit soknak találtam az árat, ezt az eladó tudomására hoztam, mire: Az eladó annyit kér a postaköltségért, amennyit akar. Ez normális hozzáállás? Szerintem a postaköltség összegének megállapítása nem az eladó aktuális kedvétől és akaratától függ. Vagy én gondolkodok rosszul? Az más kérdés, hogy a leírásban feltüntette az összeget, amit én licitáláskor figyelmen kívül hagytam, ez az én hibám, de maga a kijelentés háborít föl, miszerint az eladó annyit kér, amennyit akar!

Én gyakori eladója vagyok a vaterának.Annyit mondanék,hogy a csomagolás bizony pénzbe és időbe kerül.A szalagragasztó,a pufifóliás zacsi,de még a kartondoboz sincs ingyen.El kell érte menni,az árut padig a postára szállítani.Ha mindehhez hozzáveszem,hogy te 170 forintért reklamálsz,amiből egy tekercs ragasztó se jön ki,akkor én azt javaslom,menj és vedd át személyesen!Én semmit sem adok fel értékbiztosítás nélkül,nálam nincs apelláta.Van aki nyávog,hogy miért nem 900 forint...Akinek nem tetszik a szállítási költség,vásárol a boltban.És látod nincs egy negatívom sem.Tudod miért?Mert a problémásnak látszó manusokat két kérdés után némi arroganciával inkább elhajtom,minthogy üzletet kössek velük.Ezt pedig azért teszem,mert a problémás vevő az igazán drága.Annyira,hogy ősz hajszálak mellett,visszavásárlással,postaköltséggel fizet az ember,stb.Volt aki megreklamálta a gépet,megegyeztünk,hogy küldök neki alkatrészt,annak ellenére,hogy tudtam,egy ökéletes gépet kapott.Aztán meggondolta magát,kicseréltette.Kapott a 40köbös gép helyett egy 55 köböset,nagy lánccal etc.A fűrész visszajött,érintetlenül,semmi baja.az alkatrész érintetlen,ki se bontva.Rákérdeztem azt mondta megjavította.Kiszakadt tőcsavarokat,meg egyéb horrort emlegetett.Mit javított azon?Pláne nyomtalanul.Na az ilye az igazán drága.És a végén kérlek pozitívot adott.Kis megjegyzéssel.Én is azt adtam neki.Persze én is kis megjegyzéssel.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-10-09 18:26
Létrehozva: #9806

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vwPoloGTi @ 2010-10-09 15:19) *
Itt most az a probléma az én esetemben, hogy a vevő azt hiszi hogy szórakozhat a másikkal és hogy végtelenségig türelmes. A vatera közösségében az ilyen felelőtlenség nem tűrhető meg.

De ez csak egy eset. Nem mindenki ilyen, ezért kár volna eleve elzárkózni minden kezdőtől. Érthető a sértettséged, hiszen érintett vagy erősen, viszont ne általánosíts, mert azzal magadnak is ártasz. Ez a partner ilyen volt. Ki fog hullani innen, ha ilyen is marad.

IDÉZET(Gegoriana @ 2010-10-09 16:42) *
Teljesen igaz, amit írtál. Amit viszont az előtted szóló írt, az felettébb sértő. Gondolom, ő a Vaterán született 100 értékeléssel a pelenkájában.

Egyébként pedig elég sok eladó fütyül válaszolni a kérdésekre, pedig sok félreértés elkerülhető lenne. Igen, a segítőkészség és a kedvesség smile.gif

Nem sértésnek szánta, kétségbe van esve, sokat bukott, és csalódott.
És az eladók sem mind ilyenek, vagy olyanok, hanem mindenfélék. smile.gif

IDÉZET(Gegoriana @ 2010-10-09 18:06) *
Kedves Zejopy!
Lenne egy kérdésem is, mint tapasztalt használóhoz.
Az hogy lehet, hogy valaki a terméklapon kérdez valamit, majd megköszöni, de a köztes válasz - az eladóé - nem látszik? Konkrétan a kérdés a minimálárra vonatkozott (amire én is kíváncsi lettem volna).
Köszönöm előre is a válaszod.

Persze, lehet. Van egy opció, hogy ne látszódjon a terméklapon a levelezés, ha az eladó úgy akarja. Viszont akkor érdemes lett volna mind a hármat kitörölnie. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Gegoriana
hozzászólás 2010-10-09 18:06
Létrehozva: #9807

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Zejopy!
Lenne egy kérdésem is, mint tapasztalt használóhoz.
Az hogy lehet, hogy valaki a terméklapon kérdez valamit, majd megköszöni, de a köztes válasz - az eladóé - nem látszik? Konkrétan a kérdés a minimálárra vonatkozott (amire én is kíváncsi lettem volna).
Köszönöm előre is a válaszod.

+Quote Post
Gegoriana
hozzászólás 2010-10-09 16:42
Létrehozva: #9808

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-10-09 14:50) *
Nincs rá mód.
Nekem nem szokott több gondom lenni velük, mint a sokértékelésesekkel. Véletlen. Persze van, amikor segíteni kell nekik, mert nem tudják a menetet, de azt egy is rugalmassággal lehet kezelni. Sokan kérdeznek. Az jó. És sokan vannak, akik nálam voltak nullásak, vagy kevés értékelésesek és azóta is visszajárnak, szeretnek nálam vásárolni, mert kedves voltam velük és ha valamit nem tudtak, nem keménykedtem feleslegesen. Nagyon sok probléma van a tapasztalatlanság és az intolerancia találkozása miatt. Ezt komolyan mondom. Akárcsak az életben, a Vaterán is úgy van, hogy egy kis segítőkészséggel és kedvességgel, sok dolog megoldódna, szinte magától. smile.gif

Teljesen igaz, amit írtál. Amit viszont az előtted szóló írt, az felettébb sértő. Gondolom, ő a Vaterán született 100 értékeléssel a pelenkájában.

Egyébként pedig elég sok eladó fütyül válaszolni a kérdésekre, pedig sok félreértés elkerülhető lenne. Igen, a segítőkészség és a kedvesség smile.gif

+Quote Post
Hunter600
hozzászólás 2010-10-09 15:20
Létrehozva: #9809

Lelkes újonc
**

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(vwPoloGTi @ 2010-10-09 14:45) *
... létezik arra megoldás, hogy kiszűrjem az 1-2 értékeléses felhasználókat, hogy ne licitálhassanak? mert még mindig csak velük volt problémám idág..

Én elhiszem, hogy most nagyot csalódtál és bosszant, de azért valljuk be ez így nagyon durva lenne, hisz' mindenkinek el kell kezdeni valahol.
Nem feltételezheted minden új regisztráltról, hogy csaló.

+Quote Post
vwPoloGTi
hozzászólás 2010-10-09 15:19
Létrehozva: #9810

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-02-13 20:25
Azonosító: 114 559

IDÉZET(zejopy @ 2010-10-09 14:50) *
Nincs rá mód.
Nekem nem szokott több gondom lenni velük, mint a sokértékelésesekkel. Véletlen. Persze van, amikor segíteni kell nekik, mert nem tudják a menetet, de azt egy is rugalmassággal lehet kezelni. Sokan kérdeznek. Az jó. És sokan vannak, akik nálam voltak nullásak, vagy kevés értékelésesek és azóta is visszajárnak, szeretnek nálam vásárolni, mert kedves voltam velük és ha valamit nem tudtak, nem keménykedtem feleslegesen. Nagyon sok probléma van a tapasztalatlanság és az intolerancia találkozása miatt. Ezt komolyan mondom. Akárcsak az életben, a Vaterán is úgy van, hogy egy kis segítőkészséggel és kedvességgel, sok dolog megoldódna, szinte magától. smile.gif

Itt most az a probléma az én esetemben, hogy a vevő azt hiszi hogy szórakozhat a másikkal és hogy végtelenségig türelmes. A vatera közösségében az ilyen felelőtlenség nem tűrhető meg.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-10-09 14:50
Létrehozva: #9811

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vwPoloGTi @ 2010-10-09 14:45) *
szerintem csak véletlen volt hogy a te postodra nyomtam.

Más: létezik arra megoldás, hogy kiszűrjem az 1-2 értékeléses felhasználókat, hogy ne licitálhassanak? mert még mindig csak velük volt problémám idág..

Nincs rá mód.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vwPoloGTi
hozzászólás 2010-10-09 14:45
Létrehozva: #9812

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-10-09 14:16) *
Nem értem, miért az én postomra reagáltad ezt, én Hunternek írtam mert úgy vettem észre, csak a százalékra koncentrál.
És igen. Ha átvert, helyes, hogy feljelented. Nincs ezzel semmi gond.

szerintem csak véletlen volt hogy a te postodra nyomtam.

Más: létezik arra megoldás, hogy kiszűrjem az 1-2 értékeléses felhasználókat, hogy ne licitálhassanak? mert még mindig csak velük volt problémám idág..

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-10-09 14:16
Létrehozva: #9813

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vwPoloGTi @ 2010-10-09 13:55) *
Szerintetek mit kellene tennem.. de őszintén.. Kapok ma egy semleges értékelést a következő szöveggel : " ezt azért nem vártam volna nem hiszem hogy én hibáztam volna és ki kérem magamnak nem vagyok csaló
és nem kell fenyegetözni " Először is miért kapok én aki semmiben nem hibázott semleges értékelést. Másodszor mi az hogy sehol hire hamva, e-mail sms, telefon nuku de vaterán már másnap válasz értékelést kapok.. harmadszor miért lenne fenyegetőzés, ha én valóban feljelentem amiért megkárositott? Jogomban áll és a joggal nem fenyegetőzik az ember. Őszintén mondja már meg valaki, hogy mit kellene tennem? 20 napja küldtem el a laptopot azóta csak én kerestem eleinte válaszolgatott hogy elküldte a pénzt . Azóta sincs semmi...

Nem értem, miért az én postomra reagáltad ezt, én Hunternek írtam mert úgy vettem észre, csak a százalékra koncentrál.
És igen. Ha átvert, helyes, hogy feljelented. Nincs ezzel semmi gond.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vwPoloGTi
hozzászólás 2010-10-09 13:55
Létrehozva: #9814

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-10-09 13:23) *
"Szabályzatunk értelmében az a felhasználó, akinek összes visszajelzése 2 negatív, vagy a visszajelzéseinek 20%-a negatív, kizárásra kerül. Ez esetben a negatív visszajelzések arányát számítjuk ki. " (Leótól az idézet)

Tök jól számolsz, de az mégsem lenne normális hozzáállás, ha egy hibáért kizárnának valakit.

Szerintetek mit kellene tennem.. de őszintén.. Kapok ma egy semleges értékelést a következő szöveggel : " ezt azért nem vártam volna nem hiszem hogy én hibáztam volna és ki kérem magamnak nem vagyok csaló
és nem kell fenyegetözni " Először is miért kapok én aki semmiben nem hibázott semleges értékelést. Másodszor mi az hogy sehol hire hamva, e-mail sms, telefon nuku de vaterán már másnap válasz értékelést kapok.. harmadszor miért lenne fenyegetőzés, ha én valóban feljelentem amiért megkárositott? Jogomban áll és a joggal nem fenyegetőzik az ember. Őszintén mondja már meg valaki, hogy mit kellene tennem? 20 napja küldtem el a laptopot azóta csak én kerestem eleinte válaszolgatott hogy elküldte a pénzt . Azóta sincs semmi...

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-10-09 13:23
Létrehozva: #9815

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Hunter600 @ 2010-10-09 12:30) *
Jaj, most egy világ omlik össze bennem, azt hittem jó vagyok matekból. De akkor mit számolok rosszul?
Nekem 33 % jött ki a negatív értékelés arányára. not_i.gif

"Szabályzatunk értelmében az a felhasználó, akinek összes visszajelzése 2 negatív, vagy a visszajelzéseinek 20%-a negatív, kizárásra kerül. Ez esetben a negatív visszajelzések arányát számítjuk ki. " (Leótól az idézet)

Tök jól számolsz, de az mégsem lenne normális hozzáállás, ha egy hibáért kizárnának valakit.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2010-10-09 13:23

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Hunter600
hozzászólás 2010-10-09 12:30
Létrehozva: #9816

Lelkes újonc
**

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-10-09 09:16) *
Még nem. Itt olvasható a részletes leírás a témáról: http://www.vatera.hu/forum/index.php?act=a...;f=3&id=101

Jaj, most egy világ omlik össze bennem, azt hittem jó vagyok matekból. De akkor mit számolok rosszul?
Nekem 33 % jött ki a negatív értékelés arányára. not_i.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-10-09 09:16
Létrehozva: #9817

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Hunter600 @ 2010-10-09 08:41) *
De úgy látom "számszakilag" megérett rá.... scratch_one-s_head.gif

Még nem. Itt olvasható a részletes leírás a témáról: http://www.vatera.hu/forum/index.php?act=a...;f=3&id=101

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Hunter600
hozzászólás 2010-10-09 08:41
Létrehozva: #9818

Lelkes újonc
**

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-10-09 08:25) *
Tisztelt vwPoloGTi!

Egy negatív értékelés nem elegendő a kizáráshoz.

De úgy látom "számszakilag" megérett rá.... scratch_one-s_head.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-10-09 08:25
Létrehozva: #9819

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(vwPoloGTi @ 2010-10-08 23:26) *
Üdv!

Már korábban is irtam, hogy " lianikolet " nevű felhasználó nem küldte el a pénzt a postázott laptopért. Kérem Tisztelt Vatera Inaktiválják az accountját, mert megkárositott 17.000Ft-al illetve a rendőrségen is eljárást inditottam ellene. Nehogy mást is megkárositson !

Tisztelt vwPoloGTi!

Egy negatív értékelés nem elegendő a kizáráshoz.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
vwPoloGTi
hozzászólás 2010-10-08 23:26
Létrehozva: #9820

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Üdv!

Már korábban is irtam, hogy " lianikolet " nevű felhasználó nem küldte el a pénzt a postázott laptopért. Kérem Tisztelt Vatera Inaktiválják az accountját, mert megkárositott 17.000Ft-al illetve a rendőrségen is eljárást inditottam ellene. Nehogy mást is megkárositson !

+Quote Post

1339 Oldal V  « < 489 490 491 492 493 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-05-30 06:26