IPB
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

552 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vatera oldalak, Kérdések, általános észrevételek a Vaterával kapcsolatban
VateraBenz
hozzászólás 2018-05-14 12:07
Létrehozva: #1

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2018-05-14 09:03) *
Nagyon jó volt nekem, hogy küldtek listát az MPL változásáról. Ide írom, mert ez a Vatera gesztusa. Köszönöm, megkönnyítették a munkámat! thank_you.gif

thank_you.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2018-05-14 09:03
Létrehozva: #2

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

Nagyon jó volt nekem, hogy küldtek listát az MPL változásáról. Ide írom, mert ez a Vatera gesztusa. Köszönöm, megkönnyítették a munkámat! thank_you.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
krysztasz
hozzászólás 2018-05-01 12:18
Létrehozva: #3

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-08-14 19:39
Azonosító: 2 066 365

IDÉZET(webkereskedo @ 2018-05-01 10:45) *
De végeredményben téged nem kell meggyőznöm semmiről, hiszen mindez rád nem is vonatkozik. Akikre vonatkozik, őket meg nem szükséges meggyőznöm mosking.gif

Az egészben az a legjobb, hogy én magánszemélyként vaterázok, de az, hogy ez nem a ránk, rám vonatkozik, nemrég jöttem rá... Ezt nem írták, ezért nem bírtam felfogni, hogy miért kéri az összekötésnél a cégnevet, stb. a rendszer.

Mivel magánszemély vok, így nem gondoltam át, azt, amiről írtál, hogy komolyabb eladók statisztika, stb. stb. De érdekes a téma, az biztos. Webáruházról olvasgattam korábban, kíváncsiságból, az is egy külön rendszer.

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2018-05-01 10:45
Létrehozva: #4

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-04-11 21:52
Azonosító: 2 453 114

IDÉZET(krysztasz @ 2018-04-30 23:03) *
A forgalomnövekedést arra értettem, hogy a PP-vel fog-e nőni a fizetés vagy marad a hagyományos. De ezek szerint Te arra gondoltál, hogy a vásárlások dbszáma fog nőni, mert PP-vel is lehet fizetni? Szerintem aki akart, az vásárolt eddig is, nem kattintott a jobb felső X-re, mert nincs PP, akkor megyek innen.

Én ezt írtam: "azt is mindenképpen érdemes mérlegelni, hogy vajon a PP bevezetése hozhat-e lényeges forgalomnövekedést." - Nem gondolom, hogy ezt félre lehetne érteni. Egyértelműen arra vonatkozott - és ez a szövegkörnyezetből is kiderült -, hogy az eladónak kell mérlegelnie, hogy számára hozhat-e forgalom növekedést, ha kibővíti a fizetési lehetőségeit és engedi a PP-t. Ezt az üzletszerű, kereskedő eladók számára találták ki, nem igazán a 300 Ft-os használt kategóriára. Ők pedig értik, amiről írtam.
Bizony növeli a vásárló kedvet, ha minél több a kényelmes megoldás. És a fizetési hajlandóság is nagyobb, ha azonnal fizethet. Nem gondolja meg másnapra, nem felejti el stb...Bizony a valódi kereskedők komoly statisztikákkal dolgoznak és tudják, hogy mennyi oka lehet a kosárelhagyásoknak.
De végeredményben téged nem kell meggyőznöm semmiről, hiszen mindez rád nem is vonatkozik. Akikre vonatkozik, őket meg nem szükséges meggyőznöm mosking.gif

+Quote Post
krysztasz
hozzászólás 2018-04-30 23:03
Létrehozva: #5

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(webkereskedo @ 2018-04-30 21:15) *
Továbbra sem értem, mit hasonlítottál össze.

Hát azt, hogy nekem, eladónak, megéri-e egy bizonyos vagy akár az összesnél engedni a paypal fizetést. (Azt nem tudom, hogy pl. felteszek 10 db terméket, és ebből beállíthatom-e, hogy csak pl. 3 db terméknél engedek PP fizetést, mivel vmiért nem tudom összekötni a fiókomat a már meglévő PP-vel.) A lényeg, amit hasonlítottam, hogy kiszámolom termékenként, hogy 500-ért ha eladom, akkor engedjem-e a PP fizetést vagy sem. Erre írtam, hogy 2150 a határ, a fölött nekem - eladónak - megéri engedni a PP-t. Más kérdés, hogy van-e PP-je a vevőnek. Ezt hasonlítottam, hogy bizonyos össze alatt-fölött melyik éri meg. Ettől jobban már nem tudom elmagyarázni.

"Más kérdés, hogy a vásárlónak van-e paypalja... Neki nem lesz se olcsóbb, se drágább, akármelyikkel fizet, feltéve, ha van paypalja."
Konkrétan milyen lehetőségekre gondoltál? Mert erre nem tudok rájönni, sorry.

ha van PP-je, ha nincs, akár engedem a PP-t, akár nem, a vásárló fog dönteni, hogy ő melyikkel fizet.

Pontosan, ahogy írod. Az utalás pénzbe kerül a vásárlónak, a PP azonban nem. Miért is ballagnánk a bankokba?
Én meg azt gondolom, hogy a legtöbben, ha csak módjukban áll, már nem szaladgálnak bankokba, igazság szerint megyeszékhelyen se lakik mindenki.

aki nem rendel Kínából és mezei foglalkozása van - nem mezőgazdász -, az nehezebben fog ráállni a paypalra vevőként, eladóként.

A végén majdnem nem értettem meg, hogy a forgalom növekedésről amit írtam, totál félreértetted.
De sebaj smile.gif

A forgalomnövekedést arra értettem, hogy a PP-vel fog-e nőni a fizetés vagy marad a hagyományos. De ezek szerint Te arra gondoltál, hogy a vásárlások dbszáma fog nőni, mert PP-vel is lehet fizetni? Szerintem aki akart, az vásárolt eddig is, nem kattintott a jobb felső X-re, mert nincs PP, akkor megyek innen.

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2018-04-30 21:15
Létrehozva: #6

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(krysztasz @ 2018-04-30 21:04) *
Ok, összekutyultam a kettőt.
Ha van egy eladásom, azért mennyi jutalékot von a vatera és mennyit a PP. Ezt hasonlítottam össze a számokkal.
Nekem is van netbankom, telóról nem bankozok, viszont ha utalok a netbankról, akkor is vonnak le vmennyit. Mint írtam, megyeszékhelyen lakok, útba esik min. 3 bank, sosem sorakozok 10 percnél többet. Nem vunk egyformák, úgy gondolom, a vaterás-teszveszesek között kevesebben használják úgy az utalást, mint ahogy Te írtad, Te szoktad.
Szerintem éppen ezért nem fog nőni a PP - pl. év végéig -, aztán majd ez is elkezd emelkedni. De nem fog őszig úgy megnőni, mint a kínai vásárlások - ez az én véleményem.

Továbbra sem értem, mit hasonlítottál össze.
"Más kérdés, hogy a vásárlónak van-e paypalja... Neki nem lesz se olcsóbb, se drágább, akármelyikkel fizet, feltéve, ha van paypalja."
Konkrétan milyen lehetőségekre gondoltál? Mert erre nem tudok rájönni, sorry.
Pontosan, ahogy írod. Az utalás pénzbe kerül a vásárlónak, a PP azonban nem. Miért is ballagnánk a bankokba?
Én meg azt gondolom, hogy a legtöbben, ha csak módjukban áll, már nem szaladgálnak bankokba, igazság szerint megyeszékhelyen se lakik mindenki.
A végén majdnem nem értettem meg, hogy a forgalom növekedésről amit írtam, totál félreértetted.
De sebaj smile.gif

+Quote Post
krysztasz
hozzászólás 2018-04-30 21:04
Létrehozva: #7

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(webkereskedo @ 2018-04-30 20:39) *
Csak a pontosítás végett: wonderwolf72 nem azért fizet a feltöltésért 3 Ft-ot, mert kereskedő, hanem azért, mert Profi.

Ok, összekutyultam a kettőt.

A PayPal-lel kapcsolatos gondolataidat nyomokban értettem meg csupán.
Nem tudom, mit hasonlítottál össze mivel.

Ha van egy eladásom, azért mennyi jutalékot von a vatera és mennyit a PP. Ezt hasonlítottam össze a számokkal.

Viszont elmondhatom, hogy vásárlóként én már nem is tartom opciónak, hogy elbattyogjak egy bankba. XXI. század...
Viszont azt is mindenképpen érdemes mérlegelni, hogy vajon a PP bevezetése hozhat-e lényeges forgalomnövekedést.

Nekem is van netbankom, telóról nem bankozok, viszont ha utalok a netbankról, akkor is vonnak le vmennyit. Mint írtam, megyeszékhelyen lakok, útba esik min. 3 bank, sosem sorakozok 10 percnél többet. Nem vunk egyformák, úgy gondolom, a vaterás-teszveszesek között kevesebben használják úgy az utalást, mint ahogy Te írtad, Te szoktad.
Szerintem éppen ezért nem fog nőni a PP - pl. év végéig -, aztán majd ez is elkezd emelkedni. De nem fog őszig úgy megnőni, mint a kínai vásárlások - ez az én véleményem.

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2018-04-30 20:39
Létrehozva: #8

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(krysztasz @ 2018-04-30 20:13) *
wonderwolf72 kereskedő, tehát neki 3 ft a feltöltési díj.
...
Más kérdés, hogy a vásárlónak van-e paypalja... Neki nem lesz se olcsóbb, se drágább, akármelyikkel fizet, feltéve, ha van paypalja. Hanem inkább az, hogy akarja-e a PP-t használni. Nem gondolom, hogy kiszúrásból ő is számol és a drágábbat fogja választani. Ezért nem értem, hogy a vásárlónak mi érdeke van a PP-ben? Az nem érdek - számomra, hogy rögtön küldhetem a pénzt, nem kell elbattyognom a bankba, stb. stb. pár hsz-sal lejjebb már írtam. A vásárló nem érdekelt a PP-ben. Én, mint eladó pedig nem kérhetem, hogy de légyszí...

Csak a pontosítás végett: wonderwolf72 nem azért fizet a feltöltésért 3 Ft-ot, mert kereskedő, hanem azért, mert Profi.
A PayPal-lel kapcsolatos gondolataidat nyomokban értettem meg csupán.
Nem tudom, mit hasonlítottál össze mivel. Viszont elmondhatom, hogy vásárlóként én már nem is tartom opciónak, hogy elbattyogjak egy bankba. XXI. század...itt azt hasonlítjuk már össze, hogy gyakorlatilag az eszközünk előtt ülve hogy tudunk fizetni a leggyorsabban, legkényelmesebben, legkevesebb kattintással. Pár éve még elájultunk attól, hogy nem kell menni sehova, interneten keresztül utalhatunk, amit az eladó megkap 1-2 nap alatt.
Most bizony ez már nem bravúros, pedig az eladóhoz a pénz utalással is eljut 1-2 óra alatt. Most már ott tartunk, hogy szeretünk a netbankba be sem lépni, inkább a kártyánk adatait használjuk 1-2 kattintással, a fizetés gyakorlatilag azonnal megtörténik.
Eladóként persze számolni kell, azzal nincs is gond, hiszen hiába akarjuk kiszolgálni a vevő kényelmét, ha a végén üres marad a zsebünk, mert elviszi a többfelé fizetett jutalék.
Viszont azt is mindenképpen érdemes mérlegelni, hogy vajon a PP bevezetése hozhat-e lényeges forgalomnövekedést.

+Quote Post
krysztasz
hozzászólás 2018-04-30 20:18
Létrehozva: #9

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Én TJF vok, mégsem találom a személyes oldalamon a folyamat indítása gombot.

+Quote Post
krysztasz
hozzászólás 2018-04-30 20:13
Létrehozva: #10

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

idézet: A feltöltési díja szerintem nem 9, hanem 3 Ft, ezt jól írta. Ha az első feltöltésnél nem adja el a terméket, akkor bizony ugyanarra a könyvre fizet feltöltési díjat és jutalékot is. Szóval én értettem, miről írt.

wonderwolf72 kereskedő, tehát neki 3 ft a feltöltési díj.

IDÉZET(webkereskedo @ 2018-04-30 18:11) *
Vagy beállítja, vagy nem, szerintem. Nem néztem most rá és elnézést, ha nem jól gondolom, de ha az eladó beállítja a PP fizetési lehetőséget, akkor szerintem minden termékénél lehet úgy fizetni. De ha nem, akkor meg tudni kell, hogy a vevő pont az olcsót akarja azzal fizetni, mert neki az úgy lesz még olcsóbb. (persze a drágát meg azért, mert úgy lesz biztonságosabb). A feltöltési díja szerintem nem 9, hanem 3 Ft, ezt jól írta. Ha az első feltöltésnél nem adja el a terméket, akkor bizony ugyanarra a könyvre fizet feltöltési díjat és jutalékot is. Szóval én értettem, miről írt.

Én úgy okoskodom, hogy számolnunk kell, én számoltam.
2150 Ft eladási árnál a vateránál 6% jutalék mellett a fizetendő 129 Ft. Ha paypallal fizeti a vásárló, akkor 130 Ft. Vagyis, 2150 fölött már megéri beállítani a paypalt.
Más kérdés, hogy a vásárlónak van-e paypalja... Neki nem lesz se olcsóbb, se drágább, akármelyikkel fizet, feltéve, ha van paypalja. Hanem inkább az, hogy akarja-e a PP-t használni. Nem gondolom, hogy kiszúrásból ő is számol és a drágábbat fogja választani. Ezért nem értem, hogy a vásárlónak mi érdeke van a PP-ben? Az nem érdek - számomra, hogy rögtön küldhetem a pénzt, nem kell elbattyognom a bankba, stb. stb. pár hsz-sal lejjebb már írtam. A vásárló nem érdekelt a PP-ben. Én, mint eladó pedig nem kérhetem, hogy de légyszí...

Számomra a probléma, hogy engedélyezem a PP-t, és csak ekkor tölthetek fel ingyenesen és lehet, PP-vel adom el a terméket. Inkább úgy kellene, kellett volna, hogy aminél engedélyezem a PP-t, azt töltöm fel ingyen és úgy engedik el a vatera jutalékot, aztán majd a PP-n behajtják. Mert pl. én az itthoni dolgaimat adom el, zömmel 2000 alatt, mint számoltam, számoltunk, 2000 alatt nem éri meg a PP-t. Vagyis, inkább vállalom a vaterás jutalékot, feltöltési díjat, stb. minthogy PP-zzek. Sőt, azt sem tudjuk, hogy ha nem tetszik a rendszer, akkor kiléphetünK?
És a kérdésem, hogy egyáltalán én hogy tudom beállítani? MErt próbáltam, pár hsz-sal lejjebb írtam és feladtam. De lehet, nekem nem is éri meg. Szerintem attól függ, hogy ki mit és mennyiért ad el.

A hozzászólást -krysztasz- szerkesztette a következő időpontban: 2018-04-30 20:04

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2018-04-30 18:11
Létrehozva: #11

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2018-04-30 15:21) *
Ez nyilván nem a 300 forintos könyv kategóriára van kitalálva, ott ne állítsd be. Amúgy pedig a feltöltési díj nem 3, hanem 9 forint, illetve sikereses eladás esetén visszajár. Tehát vagy jutalékot, vagy feltöltési díjat kell fizetni, a kettő együtt sosem adódik össze.

Vagy beállítja, vagy nem, szerintem. Nem néztem most rá és elnézést, ha nem jól gondolom, de ha az eladó beállítja a PP fizetési lehetőséget, akkor szerintem minden termékénél lehet úgy fizetni. De ha nem, akkor meg tudni kell, hogy a vevő pont az olcsót akarja azzal fizetni, mert neki az úgy lesz még olcsóbb. (persze a drágát meg azért, mert úgy lesz biztonságosabb). A feltöltési díja szerintem nem 9, hanem 3 Ft, ezt jól írta. Ha az első feltöltésnél nem adja el a terméket, akkor bizony ugyanarra a könyvre fizet feltöltési díjat és jutalékot is. Szóval én értettem, miről írt.

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2018-04-30 15:21
Létrehozva: #12

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(wonderwolf72 @ 2018-04-30 11:38) *
Üdv! Néztem a PayPal díjszabásait. Lehet jobban át kellene olvasnom a dolgokat, de nem tudok angolul és a felét angolul írja. Most nekem ugye 6% a jutalékfizetési kötelezettségem és 3 ft egy feltöltés. Nos, mivel nekem olcsó könyveim vannak, egy 300 forintos könyv PayPal fizetésénél 3,4%+90ft a díjam, ami 100 forintnak felel meg. Tehát ha maradok paypal fizetés nélkül, akkor 300 forintnál fizetek 18 ft jutalékot + 3 ft feltöltési díjat, payPal fizetésnél meg 100 forintot. Marha jó biznisz.
Fogadott vásárlási kifizetések (havi) Tranzakciónkénti díj
0 HUF - 700 000 HUF 3,4% + 90 HUF
700 000 HUF - 2 500 000 HUF 2,9% + 90 HUF
2 500 000 HUF - 12 500 000 HUF 2,7% + 90 HUF
12 500 000 HUF - 25 000 000 HUF 2,4% + 90 HUF
> 25 000 000 HUF 1,9% + 90 HUF

Ez nyilván nem a 300 forintos könyv kategóriára van kitalálva, ott ne állítsd be. Amúgy pedig a feltöltési díj nem 3, hanem 9 forint, illetve sikereses eladás esetén visszajár. Tehát vagy jutalékot, vagy feltöltési díjat kell fizetni, a kettő együtt sosem adódik össze.

+Quote Post
wonderwolf72
hozzászólás 2018-04-30 11:38
Létrehozva: #13

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-11-01 11:05
Azonosító: 2 212 637

Üdv! Néztem a PayPal díjszabásait. Lehet jobban át kellene olvasnom a dolgokat, de nem tudok angolul és a felét angolul írja. Most nekem ugye 6% a jutalékfizetési kötelezettségem és 3 ft egy feltöltés. Nos, mivel nekem olcsó könyveim vannak, egy 300 forintos könyv PayPal fizetésénél 3,4%+90ft a díjam, ami 100 forintnak felel meg. Tehát ha maradok paypal fizetés nélkül, akkor 300 forintnál fizetek 18 ft jutalékot + 3 ft feltöltési díjat, payPal fizetésnél meg 100 forintot. Marha jó biznisz.

Fogadott vásárlási kifizetések (havi) Tranzakciónkénti díj
0 HUF - 700 000 HUF 3,4% + 90 HUF
700 000 HUF - 2 500 000 HUF 2,9% + 90 HUF
2 500 000 HUF - 12 500 000 HUF 2,7% + 90 HUF
12 500 000 HUF - 25 000 000 HUF 2,4% + 90 HUF
> 25 000 000 HUF 1,9% + 90 HUF

+Quote Post
krysztasz
hozzászólás 2018-04-29 17:01
Létrehozva: #14

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

A paypal összekapcsolásánál már az elején megálltam... Nekem van paypalom, párszor vásároltam az nem jut eszembe a neve, egy másik oldal:)-en. A vatera oldalán azt olvasom, hogy ha van paypalunk, akkor "át kell állítanom a fiókot üzleti fiókra." Most akkor nekem üzleti fiókom lesz? Mindenféle üzleti dolgokkal? Mezei eladó vok, az itthon lévő vagy feleslegesen megvásárolt dolgaimat teszem fel. Jó, leszek üzleti. Kattintok az üzleti fiók létrehozására szövegre, majd kapom azt az oldalt, ahol van három "link", eladói-, vásárló-, meglévő PP fiók bekötése.

Nekem, mint említettem, van már PP fiókom, tehát katt a meglévőre, azt írja, hogy "katti a Fiókom beállításai alatt a Személyes adatok oldalt. Itt kattints a "Folyamat indítása" feliratú gombra"

és itt végleg megálltam, mert a személyes adataim oldalon nincs ilyen "folyamat indítása" gomb, hanem csak a PP-hez link.

Hogyan tovább?

+Quote Post
szunda
hozzászólás 2018-04-27 18:42
Létrehozva: #15

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-22 02:00
Azonosító: 424 254

Napok óta nézegetem a Paypal- os promóciót.
Nem tudom eldönteni, hogy szeressem vagy sem.
12 év Vaterázás alatt egyetlen egy esetben fizetett a vevőm Paypal- on keresztül.
Eladóként miért jó nekem, ha az akció lejárta után fizetek a Vaterának jutalékot, meg még a Paypal- nak is?
Ok, hogy azonnal a számlámon van, de a sima banki utalás is tapasztalataim szerint pár óra alatt megérkezik bármelyik bankból.
Vevőként rendben van, hogy plusz védelem érzését kelti bennem a Paypal, ha vállalom a Dispute maceráját.
Eladóként viszont ez is aggaszt, miszerint idézem: "Túl nagy, túl kicsi nem olyan, amilyennek az eladó leírta... Bármi is az ok, ne aggódjon. Küldje vissza, kérjen visszatérítést, és a visszaszállítás díja megtéríthető" és "Meggondolja magát. Küldje vissza a megvásárolt tételt az eladónak."

Én tényleg szeretem az újításokat, ezt is szeretném szeretni, de azon kívül, hogy 180 napig nem kell feltöltési díjat fizetnem a Vaterára, ha összekapcsolom a fiókomat a Paypal- lal, semmi kedvezőt nem találok benne.

(A keresőben a későbbiekben lesz lehetőség Paypal- lal fizethető akciók keresésére is?)

IDÉZET(VateraBenz @ 2018-04-27 12:34) *
Igaz, ez azért több - ezért is tetszik nekem is smile.gif Kellemetlen valakit az elmulasztott kötelezettségére figyelmeztetni, így tényleg könnyebb és remélhetően hatásosabb is.
Nézze meg a PayPal akciót is, abba is érdemes beszállni. Hamarosan lesz róla hivatalos reklámkampányunk is, de addig is itt a lényeg:
24.hu/tech/2018/04/26/vatera-paypal-fizetesi-mod-bevezetes/

--------------------
"Nem biztos, hogy a pozitív hozzáállás minden problémádat megoldja, de elég embert bosszant ahhoz, hogy érdemes legyen kipróbálni."

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2018-04-27 16:40
Létrehozva: #16

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2018-04-27 13:20) *
így a beérkező pénzekről készpénzfizetéses számlát írjak. Erősen gyanítom, hogy ez nem szabályos, tehát ez sem lesz járható út.

Számlára érkező pénzről szerintem utalásos számlát kell írnunk. Ha nem vagyunk kötelesek számlanyitásra, akkor a privátra érkező olyan utalásról kell számlát írnunk, ami a vállalkozásunk bevétele.

+Quote Post
m-garden
hozzászólás 2018-04-27 13:37
Létrehozva: #17

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-07-27 23:13
Azonosító: 2 191 953

Amikor beállítanám a 180 napos promóciót a Vatera oldalán megadott linkgombról, a következő képernyőkép fogad a PayPal oldalán

"Hoppá!
A oldal nem létezik.
Az Ön által megadott URL-en nem találtunk oldalt."

Ha a linket kopipésztezem, akkor is ugyanez az eredmény.
Szóval valami nem stimmel.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2018-04-27 13:20
Létrehozva: #18

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2018-04-27 12:34) *
Igaz, ez azért több - ezért is tetszik nekem is smile.gif Kellemetlen valakit az elmulasztott kötelezettségére figyelmeztetni, így tényleg könnyebb és remélhetően hatásosabb is.
Nézze meg a PayPal akciót is, abba is érdemes beszállni. Hamarosan lesz róla hivatalos reklámkampányunk is, de addig is itt a lényeg:

Nekifutottam aznap, amikor megírta. Már vártam rá. Nem jön össze. A vállalkozói bankszámlámhoz sima gagyi bankkártya jár, nem is választható. A dombornyomott 10 ezer, ha jól emlékszem. A bankot nem ismeri fel a PayPal. Takszöv. Viszont ha nem itt vagyok, akkor minden készpénzbefizetés után levon a bank. Mivel még nem egészen tiszta sokaknak, hogy az átutalás nem készpénzbefizetést jelent, ezért sajnos nekem ez most nem lehetőség. Ha kötelező lesz, akkor átgondolom a bank váltást. Elgondolkodtató még, hogy a PayPal is levon egy bizonyos összeget (egyszer minden akciónak vége lesz), ami nem biztos, hogy egy egyéni vállalkozónak jó. Egyelőre félretettem a témát, egy nyugodtabb életszakaszomban át fogom gondolni. Azt sem tudom még, hogy vállalkozói szempontból megengedhető-e, hogy a privát bankszámlámhoz csatoljam a PayPalt, így a beérkező pénzekről készpénzfizetéses számlát írjak. Erősen gyanítom, hogy ez nem szabályos, tehát ez sem lesz járható út. Azt gondolom, hogy egyelőre mindenképpen elegendő lesz a bizalomhoz az értékeléseim száma és minősége, és talán a PayPal hiánya miatt nem veszítek jelentős számú vásárlót. Mindenképpen ezt a takszövös dolgot át kell gondolnom.

* * * * *
Nem akarok újat írni, de azt látom, hogy megint eltűnt a fejlesztési topik, pedig egy kolléga nemrég írt oda.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2018-04-27 12:34
Létrehozva: #19

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2018-04-27 10:08) *
Én igen. Nagyon jó pl. a "pénz megjött", "csomagot elküldtem" ikon is. Nagyon sokfelé kell figyelnem és ez megkönnyíti a dolgomat.
Szerintem amúgy ez nem is kimondottan kényelmi fejlesztés. Az is, de több annál. Biztonságérzetet ad az eladónak, serkenti a vevőt, ahogy tegnap svejku példájából is láttuk. Az igaz, hogyha töröltetésről van szó, akkor tisztán lekövethető a levelezésből, hogy hányszor, hogyan kérte a pénzét az eladó, de nagyon sokan nincsenek tisztában azzal, hogy működik a "biztonságos" cím. Ráadásul ez egy általánosan megfogalmazott szöveg, amit egy kezdő eladó egyáltalán nem biztos, hogy könnyedén meg tud írni. Nem biztos, hogy az én beletanulásom mérvadó, de nekem ezt a levelet volt a legnehezebb "megszülnöm". Most már megvan rá a sablonom, de eleinte nehéz volt emlékeztetnem a vevőt arra, hogy nem utalt.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2018-04-27 10:08
Létrehozva: #20

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2018-04-26 21:47) *
Nem igazán vagyok fogékony a kényelmi fejlesztésekre, de alkalomadtán ezt én is kipróbálom majd smile.gif

Én igen. Nagyon jó pl. a "pénz megjött", "csomagot elküldtem" ikon is. Nagyon sokfelé kell figyelnem és ez megkönnyíti a dolgomat.
Szerintem amúgy ez nem is kimondottan kényelmi fejlesztés. Az is, de több annál. Biztonságérzetet ad az eladónak, serkenti a vevőt, ahogy tegnap svejku példájából is láttuk. Az igaz, hogyha töröltetésről van szó, akkor tisztán lekövethető a levelezésből, hogy hányszor, hogyan kérte a pénzét az eladó, de nagyon sokan nincsenek tisztában azzal, hogy működik a "biztonságos" cím. Ráadásul ez egy általánosan megfogalmazott szöveg, amit egy kezdő eladó egyáltalán nem biztos, hogy könnyedén meg tud írni. Nem biztos, hogy az én beletanulásom mérvadó, de nekem ezt a levelet volt a legnehezebb "megszülnöm". Most már megvan rá a sablonom, de eleinte nehéz volt emlékeztetnem a vevőt arra, hogy nem utalt.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

552 Oldal V   1 2 3 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
8 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (8 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2018-05-22 04:13