IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

534 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vatera oldalak, Kérdések, általános észrevételek a Vaterával kapcsolatban
zejopy
hozzászólás 2016-02-04 07:01
Létrehozva: #1

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2016-02-03 21:12) *
... a többség általános kereséssel indít (ilyenkor tehát látja a Vatera shop aukciókat is) és ha sokallja a listázásban a kereskedők termékeit, akkor ismétli meg a keresést Vatera piac termékek szűkítéssel...

Ebben igaza lehet.

IDÉZET(VateraBenz @ 2016-02-03 21:12) *
... Ha jól értem, akkor az említett kövekből nincs ilyen nagy mennyiség feltöltve.

Nincs. Alkalmanként csak az enyém, vagy a fiamé.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2016-02-03 21:12
Létrehozva: #2

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2016-02-02 12:17) *
... A csomagolóanyag feltételezett súlyát hozzá kell adni, ugye?

Érdemes hozzáadni, hogy a rendszer a valós csomagsúly alapján tudja a szállítási költséget kalkulálni.

IDÉZET(zejopy @ 2016-02-03 10:16) *
Egy javaslat eszembe jutott még. Azok a cuccok, amikből mondjuk 10 db van csak a Vaterán, azok szerintem mindkettő listázásban jelenjenek meg. Konkrétan arra gondolok, hogy kimondottan olyan ásványokat igyekszem (a fiam is) feltölteni, amelyek viszonylag ritkának számítanak. Nem túl szerencsés, ha van egy ásvány, amiből csak nekem van a Vaterán, kipontozódik valamelyik keresési opció miatt. Önöknek sem, a vevőnek sem, és persze nekem sem jó.
Köszönöm, ha átgondolják thank_you.gif
(Jók ezek a változások, mert visszaterelődött a figyelmem, ezzel együtt a gondolataim is a Vaterára.smile.gif)

Továbbítottam, de őszintén szólva én ezt nem támogatnám. Ez csak az én véleményem, természetesen megbeszéljük majd a kollégákkal.
A piac/shop szétválasztási lehetőségnek pont az a lényege, hogy ha valaki nem akarja a kereskedők termékeit látni, akkor kiszűrhesse. De ettől szerintem nem kell félnie, mert a többség általános kereséssel indít (ilyenkor tehát látja a Vatera shop aukciókat is) és ha sokallja a listázásban a kereskedők termékeit, akkor ismétli meg a keresést Vatera piac termékek szűkítéssel. Ha jól értem, akkor az említett kövekből nincs ilyen nagy mennyiség feltöltve.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-02-03 10:16
Létrehozva: #3

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2016-02-02 12:17) *
Köszönöm, teljesen megértettem. smile.gif

Egy javaslat eszembe jutott még. Azok a cuccok, amikből mondjuk 10 db van csak a Vaterán, azok szerintem mindkettő listázásban jelenjenek meg. Konkrétan arra gondolok, hogy kimondottan olyan ásványokat igyekszem (a fiam is) feltölteni, amelyek viszonylag ritkának számítanak. Nem túl szerencsés, ha van egy ásvány, amiből csak nekem van a Vaterán, kipontozódik valamelyik keresési opció miatt. Önöknek sem, a vevőnek sem, és persze nekem sem jó.
Köszönöm, ha átgondolják thank_you.gif
(Jók ezek a változások, mert visszaterelődött a figyelmem, ezzel együtt a gondolataim is a Vaterára.smile.gif)

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-02-02 12:17
Létrehozva: #4

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2016-02-02 11:55) *
Kedves zejopy!

A részletekbe nem mennék bele, de ....

Köszönöm, teljesen megértettem. smile.gif De jó is ez. Mármint az érzés, amikor valami információ a helyére kerül.

IDÉZET(VateraBenz @ 2016-02-02 12:03) *
Tisztelt Fórumozók!

Hamarosan elérhető lesz egy újabb fejlesztés, erről tudomásom szerint itt osztjuk meg az első információkat smile.gif
Lehetőség lesz a feltöltő oldalon (tehát, magán a terméklapon) megadni a termék súlyát. Ez tehát egy lehetőség, de nem kötelező.
A rendszer ennek alapján ki tudja kalkulálni a különböző szállítási módokhoz tartozó várható szállítási díjakat.

Ez egy önmagában is hasznos alapszolgáltatás lesz, de a jövőben erre számos további fejlesztést is rá tudunk majd építeni smile.gif
Továbbra is várjuk véleményüket, ötleteiket.

Uhhh, most sajnálom, hogy abbahagytam a porcelánozást. Nagyon nagy hasznát tudnám venni. Ez egy több éves terv, ami a Béta miatt lett halasztva. Gratulálok. good2.gif
Kérdés ezzel kapcsolatban. A csomagolóanyag feltételezett súlyát hozzá kell adni, ugye?

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2016-02-02 12:03
Létrehozva: #5

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Tisztelt Fórumozók!

Hamarosan elérhető lesz egy újabb fejlesztés, erről tudomásom szerint itt osztjuk meg az első információkat smile.gif
Lehetőség lesz a feltöltő oldalon (tehát, magán a terméklapon) megadni a termék súlyát. Ez tehát egy lehetőség, de nem kötelező.
A rendszer ennek alapján ki tudja kalkulálni a különböző szállítási módokhoz tartozó várható szállítási díjakat.

Ez egy önmagában is hasznos alapszolgáltatás lesz, de a jövőben erre számos további fejlesztést is rá tudunk majd építeni smile.gif
Továbbra is várjuk véleményüket, ötleteiket.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2016-02-02 11:55
Létrehozva: #6

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2016-02-02 11:20) *
Jó reggelt! smile.gif És majd persze kérek ám választ, akkor is ha igen, akkor is ha nem.smile.gif

Kedves zejopy!

A részletekbe nem mennék bele, de a helyzet nem ilyen egyszerű. Nem kifejezetten az eladók vannak felosztva, figyelembe vesszük a termékeket is. Ez ráadásul az újabb feltöltések függvényében változhat is.

A besorolásnál számítanak az eladó bizonyos paraméterei, az eladások száma az elmúlt 30 napban, a feltöltött termékek fajtája és paraméterei (pl új vagy használt). De ugyanígy lényeges a számlaadás, a termék helye és mennyisége is.

A végeredmény tehát egy elég összetett besorolási folyamat során alakul ki. Végül érdemes megjegyezni, hogy a rendszer naponta nézi át az eladókat, így a besorolás a leírtak alapján változhat.

Tisztában vagyunk azzal is, hogy a rendszer még finomításra szorul, nem minden kategóriában megfelelő az első körben létrehozott megoldás. A tapasztalatok és visszajelzések alapján további finomítás várható. Ehhez itt is várjuk a javaslatokat.

IDÉZET(zejopy @ 2016-02-02 11:20) *
Most láttam csak, hogy a nyitólapon a friss hírekben megjelent a keresési újítás. Remélem, ez tendencia lesz a későbbiekre nézve is. Nagyon fontosnak tartom ugyanis, és szerintem én többször kértem is ezt.
Köszönjük! smile.gif

Igyekszünk nem elfelejteni smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-02-02 11:20
Létrehozva: #7

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2016-02-01 22:56) *
Kedves zejopy!

Átgondoljuk a leírtakat, köszönjük.

Jó reggelt! smile.gif És majd persze kérek ám választ, akkor is ha igen, akkor is ha nem.smile.gif

Most láttam csak, hogy a nyitólapon a friss hírekben megjelent a keresési újítás. Remélem, ez tendencia lesz a későbbiekre nézve is. Nagyon fontosnak tartom ugyanis, és szerintem én többször kértem is ezt.
Köszönjük! smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2016-02-01 22:56
Létrehozva: #8

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2016-02-01 18:31) *
Kedves Benz! smile.gif

Javaslat:
...

Kedves zejopy!

Átgondoljuk a leírtakat, köszönjük.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-02-01 18:31
Létrehozva: #9

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2016-02-01 17:06) *
Tisztelt Fórumozók!

Mostantól elérhető a 25-én előre jelzett új szűrési lehetőség. Segítségével külön-külön listázhatóak a kis eladók használt termékei (Vatera piac) és a kereskedők, dropshipperek új termékei (Vatera shop).
Kérjük teszteljék, próbálgassák és persze szavazzanak az újraindított szavazólapon: http://www.vatera.hu/szavazas/uj_keresesi_lehetoseg
Szokás szerint minden észrevételt, javaslatot szívesen fogadunk.

Kedves Benz! smile.gif

Javaslat:
Nem tartom jónak, hogy a nagyobb eladók (kiderült, hogy én is az vagyok) és a dropshipperek egy kategóriába vannak sorolva. Ez más fogalom. Nem zavar, ha el van különítve a kis eladóktól a megélhetési bűnöző vaterás, de akkor inkább legyen három keresési lehetőség. A kicsik, a nagyok és a dropshipperek.

Észrevétel:
Tanzanit (ez egy ritkább ásvány) keresés.
http://www.vatera.hu/listings/index.php?q=...warn=1&ob=4
Láthatóan az aukciók többsége nem mazsola, hanem profi. Akkor is 34, ha nem szűkítek, és akkor is, ha csak piacosat szeretnék. Holott ordít, hogy a teljes listázásból Kristóf két aukciója hobbi egyedül.

Kérdés:
A táska meglététől függ a hovatartozás, vagy a virágétól? Mert ez nagyon nem mindegy, mert pl. vidaeff virágos, de nem táskás. Én táskás vagyok, mert a megélhetésem része, míg nála szórakozás.
Ugyanitt jegyezném meg, hogy a virágosaknak a kiszűrését - más, már elhangzott véleménnyel szemben - nem tartanám jónak, mert eredendően ez egy színvonalat jelentett, nem életformát. Tehát nem feltétlenül kereskedő a virágtulajdonos. Kérem, javítson ki, ha ebben az elmúlt 7 évben történt változás, mert akkor elkerülte a figyelmemet.

Legyen szép az estéje, sőt, ha úgy alakul, akkor az estélye is.smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2016-02-01 18:31

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2016-02-01 17:06
Létrehozva: #10

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Tisztelt Fórumozók!

Mostantól elérhető a 25-én előre jelzett új szűrési lehetőség. Segítségével külön-külön listázhatóak a kis eladók használt termékei (Vatera piac) és a kereskedők, dropshipperek új termékei (Vatera shop).
Kérjük teszteljék, próbálgassák és persze szavazzanak az újraindított szavazólapon: http://www.vatera.hu/szavazas/uj_keresesi_lehetoseg
Szokás szerint minden észrevételt, javaslatot szívesen fogadunk.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2016-01-28 18:31
Létrehozva: #11

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2016-01-28 18:03) *
Hogyan mérik a hatást? Az pl. a mérési eredményhez hozzátartozik, ha én azt mondom, hogy ez jó? És bizonyos esetben határozottan segítség lehet?
A fórum logójának hatását nem mérik? Ha akarja kifejtem ám a rám tett hatását. (Minimum 15 oldalas esszét tudnék írni róla, mondjuk az eléggé átfogó és széles ívű lenne.) smile_275.gif

A marketinges kollégák gondolom azt nézik, hogy ki mosolyog jobban feltöltés közben smile.gif Vagy ilyesmi.
Természetesen a fórumos visszajelzések is számítanak. Ha érdemi információt tartalmaznak, akkor mindig megmutatom a felelős kollégáknak és megbeszéljük mit tehetünk.
Erre mostanában is volt néhány példa.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-01-28 18:03
Létrehozva: #12

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2016-01-28 15:02) *
Kedves davidmaci92!

Nem erre gondoltam smile.gif Amit lát, az egy teszt. Színekkel tagoljuk a feltöltő oldalt és mérjük a hatást. Ha hasznos, akkor marad.

Hogyan mérik a hatást? Az pl. a mérési eredményhez hozzátartozik, ha én azt mondom, hogy ez jó? És bizonyos esetben határozottan segítség lehet?
A fórum logójának hatását nem mérik? Ha akarja kifejtem ám a rám tett hatását. (Minimum 15 oldalas esszét tudnék írni róla, mondjuk az eléggé átfogó és széles ívű lenne.) smile_275.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2016-01-28 18:04

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2016-01-28 15:02
Létrehozva: #13

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(davidmaci92 @ 2016-01-28 13:57) *
Kedves Benz!

Úgy látom, a termékfeltöltő lap megváltozott. Kicsit csak, vizuálisan jobban elkülönülnek a részek. Erre gondolt tegnap, amikor két fejlesztésről beszélt?
(Csak Önnek mondom: zejopy vagyok tongue.gif - úgyis tudom, hogy davidmacinak fog szólítani. mosking.gif)

Kedves davidmaci92!

Nem erre gondoltam smile.gif Amit lát, az egy teszt. Színekkel tagoljuk a feltöltő oldalt és mérjük a hatást. Ha hasznos, akkor marad.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
davidmaci92
hozzászólás 2016-01-28 13:57
Létrehozva: #14

zejopy vagyok:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-17 10:47
Innen: Veresegyház, medverezervátum
Azonosító: 706 366

Kedves Benz!

Úgy látom, a termékfeltöltő lap megváltozott. Kicsit csak, vizuálisan jobban elkülönülnek a részek. Erre gondolt tegnap, amikor két fejlesztésről beszélt?
(Csak Önnek mondom: zejopy vagyok tongue.gif - úgyis tudom, hogy davidmacinak fog szólítani. mosking.gif)

--------------------
Nem azért hibáztál, mert többet adtál, hanem mert kevesebbet kívántál. Ha többet adsz, többet is követelhetsz.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2016-01-27 14:19
Létrehozva: #15

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Tisztelt Fórumozók!

Ismét elkészült egy kisebb fejlesztés, melynek a célja továbbra is az eladók jobb megismerése.
Az értékelési oldal alján (az értékelések részt követően) a vevők kérdéseire adott legfrissebb eladói válaszokból látható néhány véletlenszerűen kiválasztva.
Így az érdeklődők - az értékelések megtekintésén túlmenően - az üzenetek stílusa és információtartalma alapján árnyaltabb képet alkothatnak az eladóról.
Egyelőre teszt jelleggel csak a Teszveszen látható smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Brenda271
hozzászólás 2016-01-26 19:40
Létrehozva: #16

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2014-07-31 14:03
Azonosító: 2 142 451

IDÉZET(VateraBenz @ 2016-01-26 09:59) *
Tisztelt Brenda271!

A szűrést egy összetett algoritmus végzi, ennek egyik eleme a termék állapotát vizsgálja. A használt termékek árusítása leginkább a magánszemélyekre jellemző, ezért a szűrés ezeket a "Vatera piac" listázásban jeleníti meg. A PEP eladók külön nincsenek sehová sem sorolva, mert a termékeik tartozhatnak mindkét csoportba.
A régiség kategóriában ez a megoldás valóban nem adja a kívánt eredményt, mert ezek jellegükből adódóan többnyire akkor is használt cikkek, ha kereskedő árulja őket.
Átgondoljuk, hogy van-e megoldás a helyzetre.

Apró "okosság" a listázásokhoz: ha beírják a listaoldalon az url végére, hogy &ssp=1 akkor megkapják a piac jellegű kínálatot, az &ssp=2 esetében pedig a shop jellegű ajánlatot smile.gif

Tisztelt VateraBenz!

Köszönöm gyors válaszát!

Kipróbáltam az "okosságot", de sajnos adott esetben ez lett az eredménye
pl. Antik, régiség - porcelán kategória : 21619 db ebből 12163 volt a Profi eladó
&ssp=1 esetén 21605 db, &ssp=2-nél 7 db terméket jelenített meg sad.gif

Két nagy kategória van ahol jószerével csak használt termékeket értékesítenek / Gyűjtemény és az Antik, régiség / és kb. 50 - 50%-os a kereskedők és egyéni eladók közötti megoszlás.

Szóval jó lenne, ha lenne megoldás.

Üdvözlettel:
Brenda

ui. Valószínűleg azok az eladók is örülnének a lehetőségnek, akik csak néhány megunt terméket szeretnének eladni a Vaterán.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-01-26 18:36
Létrehozva: #17

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2016-01-26 16:49) *
... hogy az adott eladó hány felhasználónál van elmentve a termékfigyelő/eladók menüjében: http://www.vatera.hu/user/account/newsaler...php?type=seller. Egyszerűbben kifejezve, hány felhasználó "kedvence" az adott eladó.
Ha ez az érték nulla, akkor az nem jelenik meg smile.gif

Ön pl. négynél. mosking.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2016-01-26 16:49
Létrehozva: #18

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Tisztelt Fórumozók!

Ismét elkészült egy kisebb fejlesztés.
A felhasználó értékelési oldalán, a jobb oldali "Lakhely:" kezdetű blokk alján mától látható az az információ, hogy az adott eladó hány felhasználónál van elmentve a termékfigyelő/eladók menüjében: http://www.vatera.hu/user/account/newsaler...php?type=seller. Egyszerűbben kifejezve, hány felhasználó "kedvence" az adott eladó.
Ha ez az érték nulla, akkor az nem jelenik meg smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2016-01-26 09:59
Létrehozva: #19

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Brenda271 @ 2016-01-25 11:25) *
Tisztelt VateraBenz!

Szeretném megkérdezni, hogy az említett változtatás a Profi eladókra vonatkozik-e?
Azért érdeklődöm, mert pl. az Antik, régiség kategóriában a kereskedőket a "Profi eladók" fedik le. Nagyon jó lenne, ha itt is lehetne választani, hogy ne kelljen hónapokon keresztül ugyan azokat az el nem adott termékeket nézegetni.

Válaszát előre is köszönöm!

Tisztelt Brenda271!

A szűrést egy összetett algoritmus végzi, ennek egyik eleme a termék állapotát vizsgálja. A használt termékek árusítása leginkább a magánszemélyekre jellemző, ezért a szűrés ezeket a "Vatera piac" listázásban jeleníti meg. A PEP eladók külön nincsenek sehová sem sorolva, mert a termékeik tartozhatnak mindkét csoportba.
A régiség kategóriában ez a megoldás valóban nem adja a kívánt eredményt, mert ezek jellegükből adódóan többnyire akkor is használt cikkek, ha kereskedő árulja őket.
Átgondoljuk, hogy van-e megoldás a helyzetre.

Apró "okosság" a listázásokhoz: ha beírják a listaoldalon az url végére, hogy &ssp=1 akkor megkapják a piac jellegű kínálatot, az &ssp=2 esetében pedig a shop jellegű ajánlatot smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Brenda271
hozzászólás 2016-01-25 11:25
Létrehozva: #20

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2014-07-31 14:03
Azonosító: 2 142 451

Tisztelt VateraBenz!

Szeretném megkérdezni, hogy az említett változtatás a Profi eladókra vonatkozik-e?
Azért érdeklődöm, mert pl. az Antik, régiség kategóriában a kereskedőket a "Profi eladók" fedik le. Nagyon jó lenne, ha itt is lehetne választani, hogy ne kelljen hónapokon keresztül ugyan azokat az el nem adott termékeket nézegetni.

Válaszát előre is köszönöm!

+Quote Post

534 Oldal V   1 2 3 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-02-11 22:11