IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

540 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vatera oldalak, Kérdések, általános észrevételek a Vaterával kapcsolatban
VateraBenz
hozzászólás 2016-08-12 13:52
Létrehozva: #1

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2016-08-12 09:19) *
Nem csoda. Az eladóknak ez az egy kockázat, a kiemelési díj bukása. Jártam én is úgy, hogy szórakozásból leütötték a kiemelt cuccomat. Ha az emberrel ez előfordul, akkor elgondolkodik, hogy akar-e kiemelést használni. Én nem akartam. Évekig nem. Holott az ezzel járó bevétel Önöknek is, nekem is (nyilván a többletre gondolok, mert ez a kiadás azért látogatót/forgalmat hoz) jó lett volna.
De van ennek még egy vetülete. Van BVP, folyamatosan reflektorozzák az eladókat, és bár alakul a vevők ellenőrzése is, de az eladók úgy érezték, hogy kissé el vannak hanyagolva. Ez szerintem pszichésen nem jó. Ha két gyerekem van, akkor ha az egyik kap valamit, akkor a másik is. Így igazságos.
Szóval ez egy jó döntés volt, megint olyan, amiben az erkölcsi hozadék több, mint amennyit anyagilag bele kell fektetniük. Így látom innen, természetesen nem az összes ismeret birtokában, csupán a logikára támaszkodva és a fórumos olvasmányokra emlékezve.

thank_you.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-08-12 09:19
Létrehozva: #2

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2016-08-11 23:04) *
Egyedi mérlegelés alapján próbálunk rugalmasan hozzáállni az ilyen esetekhez. Régi felhasználói igény volt ez is.

Nem csoda. Az eladóknak ez az egy kockázat, a kiemelési díj bukása. Jártam én is úgy, hogy szórakozásból leütötték a kiemelt cuccomat. Ha az emberrel ez előfordul, akkor elgondolkodik, hogy akar-e kiemelést használni. Én nem akartam. Évekig nem. Holott az ezzel járó bevétel Önöknek is, nekem is (nyilván a többletre gondolok, mert ez a kiadás azért látogatót/forgalmat hoz) jó lett volna.
De van ennek még egy vetülete. Van BVP, folyamatosan reflektorozzák az eladókat, és bár alakul a vevők ellenőrzése is, de az eladók úgy érezték, hogy kissé el vannak hanyagolva. Ez szerintem pszichésen nem jó. Ha két gyerekem van, akkor ha az egyik kap valamit, akkor a másik is. Így igazságos.
Szóval ez egy jó döntés volt, megint olyan, amiben az erkölcsi hozadék több, mint amennyit anyagilag bele kell fektetniük. Így látom innen, természetesen nem az összes ismeret birtokában, csupán a logikára támaszkodva és a fórumos olvasmányokra emlékezve.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2016-08-11 23:04
Létrehozva: #3

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2016-08-11 14:38) *
Ez nekem új volt:
"Díj visszatérítési lehetőség eladóknak

Amennyiben nem jött létre az adás-vétel, és ez által anyagi kár érte az eladót (kiemelési díj, jutalék stb.), lehetőség van segítséget kérni az ügyfélszolgálattól. Amennyiben jogosnak találjuk a kérelmet, visszatérítjük a díjat."

Egyedi mérlegelés alapján próbálunk rugalmasan hozzáállni az ilyen esetekhez. Régi felhasználói igény volt ez is.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-08-11 14:38
Létrehozva: #4

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Ez nekem új volt:
"Díj visszatérítési lehetőség eladóknak

Amennyiben nem jött létre az adás-vétel, és ez által anyagi kár érte az eladót (kiemelési díj, jutalék stb.), lehetőség van segítséget kérni az ügyfélszolgálattól. Amennyiben jogosnak találjuk a kérelmet, visszatérítjük a díjat."

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-07-20 07:06
Létrehozva: #5

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2016-07-19 22:43) *
Kedves zejopy!

Emlékeim szerint a pontos paraméterek nem publikusak, ezért konkrétumot sajnos nem írhatok. De a lényeg az, hogy az értékeléshez több feltételnek egyszerre kell megfelelni, ami az adott esetben sajnos nem áll fenn. A kolléga részben pontatlan felvilágosítást adott, mert a rendszerben ő valóban látja az értékelést. Ez viszont csak akkor élesedik, ha a felhasználó minden kritériumnak megfelel vagy 180 napon belül eléri őket.

Automatikus értékelést csak akkor várjanak, ha a rendszer erről értesítőt küld smile.gif

Kedves Benz!

Így már teljesen érthető, köszönöm. thank_you.gif
Mondjuk a véleményem az, hogy valaki, akinek majdnem 4 éves a regisztrációja és 100%-on áll, az már akár meg is érdemelné, de ez már más kérdés.
Miért nem tud mindenki úgy beszélni min Ön? surfing.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2016-07-19 22:43
Létrehozva: #6

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2016-07-19 18:03) *
Kedves Benz! smile.gif biggrin.gif laugh.gif

A fiam nem kapott meg egy automata értékelést, ami egy kék vásárlás után járt volna neki. Írt az ÜSZ-nak. Erre visszaírták neki, hogy megkapta az automata értékelést. Nézte, nem látta, odahívott engem is, néztük ketten a profilját, de sehogy sem láttuk. Frissítettünk, semmi. Basszus, de tényleg! Legalább megnézné a kolléganő, hogy mire válaszol. Nincs ott az értékelés, és azt írta "Ellenőrzésünk szerint megkapta az automata pozitív visszajelzést."
Milyen ellenőrzés? De tényleg! Nézzen rá a gyerek profiljára!

Kedves zejopy!

Emlékeim szerint a pontos paraméterek nem publikusak, ezért konkrétumot sajnos nem írhatok. De a lényeg az, hogy az értékeléshez több feltételnek egyszerre kell megfelelni, ami az adott esetben sajnos nem áll fenn. A kolléga részben pontatlan felvilágosítást adott, mert a rendszerben ő valóban látja az értékelést. Ez viszont csak akkor élesedik, ha a felhasználó minden kritériumnak megfelel vagy 180 napon belül eléri őket.

Automatikus értékelést csak akkor várjanak, ha a rendszer erről értesítőt küld smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-07-19 18:03
Létrehozva: #7

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Benz! smile.gif biggrin.gif laugh.gif

A fiam nem kapott meg egy automata értékelést, ami egy kék vásárlás után járt volna neki. Írt az ÜSZ-nak. Erre visszaírták neki, hogy megkapta az automata értékelést. Nézte, nem látta, odahívott engem is, néztük ketten a profilját, de sehogy sem láttuk. Frissítettünk, semmi. Basszus, de tényleg! Legalább megnézné a kolléganő, hogy mire válaszol. Nincs ott az értékelés, és azt írta "Ellenőrzésünk szerint megkapta az automata pozitív visszajelzést."
Milyen ellenőrzés? De tényleg! Nézzen rá a gyerek profiljára!

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-07-07 07:06
Létrehozva: #8

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2016-07-06 23:02) *
Kedves zejopy!

Volt egy Teszvesz fórumos szavazás, aminek a hírlevélben kiküldtük a linkjét. Emiatt volt szükség a változtatásra. Ez gondolom így is marad, mert lesznek még hasonló kampányok.

Igen, visszakerestem már megvan, miről beszél. Ha ez a szavazás a TV fórumon van, akkor nem értem, miért érinti a Vatera fórumát. Bár úgy látom, azonos a két fórum alapja, csak a TV fórum nem lett a funkciók tekintetében megcsonkítva. Talán ott más moderációs elvek érvényesülnek, mint itt. Ha azok a régi funkciók esetleg visszakerülnek, akkor nem bánom a változást, csak egy kattintással több.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2016-07-06 23:02
Létrehozva: #9

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2016-07-06 22:36) *
Kedves Benz!

Volt itt a szürke csíkban, hogy személyes. Ha arra kattintottam, akkor a személyes menümbe érkeztem. Most belépés van helyette, és az a fórumon hagy, ha rákattintok. Ez a változtatás nagyon kedves az Ön lelkének? Vagy esetleg vissza lehetne állítani az eredeti megoldást?
Köszönöm thank_you.gif

Jó, jó, tudom, hogy a Vatera.hu visszavisz az oldalra, de a főoldalra és nem a személyes menümbe.smile.gif

Kedves zejopy!

Volt egy Teszvesz fórumos szavazás, aminek a hírlevélben kiküldtük a linkjét. Emiatt volt szükség a változtatásra. Ez gondolom így is marad, mert lesznek még hasonló kampányok.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-07-06 22:36
Létrehozva: #10

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Benz!

Volt itt a szürke csíkban, hogy személyes. Ha arra kattintottam, akkor a személyes menümbe érkeztem. Most belépés van helyette, és az a fórumon hagy, ha rákattintok. Ez a változtatás nagyon kedves az Ön lelkének? Vagy esetleg vissza lehetne állítani az eredeti megoldást?
Köszönöm thank_you.gif

Jó, jó, tudom, hogy a Vatera.hu visszavisz az oldalra, de a főoldalra és nem a személyes menümbe.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-07-06 16:15
Létrehozva: #11

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Alyssa_a @ 2016-07-06 13:05) *
Kérdésem lenne és elnézést, ha rossz helyen teszem fel, de ez vagy a negyedik próbálkozásom, a rendszer állandóan rendreutasított..))
Tehát a kérdés (és nem tudom, volt-e már szó róla valahol): Hogyan lehetséges, hogy a keresett áruk közt megjelenik egy csomó, ami már lejárt? Nem eladott és eladott egyaránt. Sőt, baloldalt ahol ajánlgatnak engem valószínűleg érdeklő tételeket, szintén mindig akad már lejárt.

Az a helyzet, hogy a lejárt aukciók még sokszor másfél-két órával a lejárati idő után is az aktívak között vannak. Ez egy sajátosság (legalábbis én próbálom így felfogni). Ebből a szempontból kicsit lassú a rendszer. A személyes menüben is lassú az átkerülés. Ez van.smile.gif

Amúgy egyébként ott van a listázásban pirossal, hogy lejárt.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Alyssa_a
hozzászólás 2016-07-06 13:05
Létrehozva: #12

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2013-10-14 20:30
Azonosító: 2 081 145

Kérdésem lenne és elnézést, ha rossz helyen teszem fel, de ez vagy a negyedik próbálkozásom, a rendszer állandóan rendreutasított..))
Tehát a kérdés (és nem tudom, volt-e már szó róla valahol): Hogyan lehetséges, hogy a keresett áruk közt megjelenik egy csomó, ami már lejárt? Nem eladott és eladott egyaránt. Sőt, baloldalt ahol ajánlgatnak engem valószínűleg érdeklő tételeket, szintén mindig akad már lejárt.

+Quote Post
gordonkablue
hozzászólás 2016-07-04 18:45
Létrehozva: #13

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2013-01-08 21:43
Azonosító: 1 953 814

IDÉZET(VateraBenz @ 2016-07-03 22:41) *
Ezzel természetesen tisztában vagyunk. A mai napon várható egy módosítás, ami remélhetően megoldást jelent majd a problémára.

megoldást jelentett, köszi szépen! good.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2016-07-03 22:41
Létrehozva: #14

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(tothszilvia99 @ 2016-07-03 11:52) *
IE11, FF 47.01 Chrome 51.0.x 1024*768 felbontáson. Nem felbontásra kellene szűrni, hanem böngészőre , és csak a valójában mobileszközös böngészőkliensen tiltani ezt. Attól, hogy valakinél a felbontás<=1024 az még nem jelenti azt, hogy mobileszközről nézi az oldalt...

Ezzel természetesen tisztában vagyunk. A mai napon várható egy módosítás, ami remélhetően megoldást jelent majd a problémára.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
tothszilvia99
hozzászólás 2016-07-03 11:52
Létrehozva: #15

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2013-01-29 00:14
Azonosító: 1 978 215

IDÉZET(VateraBenz @ 2016-06-30 08:58) *
Tisztelt Jonathandoe!

Mobileszközökön (telefon/tablet) 1024 pixelnél kisebb szélesség esetén voltunk kénytelenek letiltani quick view funkciót a használhatóság érdekében.
Ha Ön (vagy más felhasználók) számítógépen tapasztalta a leírtakat, akkor kérjük pontosan írja meg a böngészője nevét és verziószámát.

IE11, FF 47.01 Chrome 51.0.x 1024*768 felbontáson. Nem felbontásra kellene szűrni, hanem böngészőre , és csak a valójában mobileszközös böngészőkliensen tiltani ezt. Attól, hogy valakinél a felbontás<=1024 az még nem jelenti azt, hogy mobileszközről nézi az oldalt...

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-07-03 10:15
Létrehozva: #16

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zonyi855 @ 2016-07-03 09:48) *
Hello! biggrin.gif

Érdekel valakit hogy nézett ki a Vatera 2000 december 4.-én? biggrin.gif

Igen. Engem nagyon. wub.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zonyi855
hozzászólás 2016-07-03 09:48
Létrehozva: #17

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2016-05-20 09:51
Azonosító: 2 287 814

Hello! biggrin.gif

Érdekel valakit hogy nézett ki a Vatera 2000 december 4.-én? biggrin.gif

+Quote Post
gordonkablue
hozzászólás 2016-07-01 18:29
Létrehozva: #18

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(VateraBenz @ 2016-06-30 08:58) *
Tisztelt Jonathandoe!

Mobileszközökön (telefon/tablet) 1024 pixelnél kisebb szélesség esetén voltunk kénytelenek letiltani quick view funkciót a használhatóság érdekében.
Ha Ön (vagy más felhasználók) számítógépen tapasztalta a leírtakat, akkor kérjük pontosan írja meg a böngészője nevét és verziószámát.

Firefox 47.0.1

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2016-06-30 08:58
Létrehozva: #19

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Jonathandoe @ 2016-06-28 13:56) *
Üdv!
Érdeklődöm, hogy miért szűnt meg a listázásnál az előnézeti kép lehetősége? Sokan csak a bélyegkép fölé mennek, és az előnézeti kép alapján döntik el, hogy "belemennek" a termékbe, azaz megnyitják a terméklapot. Szerintem az előnézeti kép nagyon hasznos volt, javaslom, állítsák vissza!
Üdv
JD

Tisztelt Jonathandoe!

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
gordonkablue
hozzászólás 2016-06-29 17:33
Létrehozva: #20

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(zejopy @ 2016-06-29 11:22) *
Ha többeteknél nem működik, akkor érdemes írni a kapcsolatfelvételen keresztül. Onnan biztosan jó megoldást kaptok, mert a kérdés a megfelelő helyre kerül, ráadásul biztos, hogy más is kereste már meg őket hasonló problémával.

nálam sem működik, egyik sem, se az előnézet, se az aukció megnyitás ablakban, rövid ismertetővel, és írtam a kapcsolatfelvételen keresztül, remélem megoldódik.

+Quote Post

540 Oldal V   1 2 3 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-08-28 20:53