IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

549 Oldal V  « < 52 53 54 55 56 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vatera oldalak, Kérdések, általános észrevételek a Vaterával kapcsolatban
zejopy
hozzászólás 2014-02-23 10:13
Létrehozva: #1061

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(mmmyki @ 2014-02-20 01:17) *
Köszönöm, a "további opciók"-nál kerestem, illetve alatta.
A túl sok csillivilli banner (úgy általában az interneten) nálam azt eredményezi, hogy már nem látom őket, pedig most épp fontos lett volna. smile.gif

Nnna. Most megvizsgáltam a kérdést, illetve az átlistázást.
Nagyon jó abból a szempontból, hogy a termékleírással és a képekkel nem kell bajlódni, viszont nem viszi át teljesen azonos módon a szállítási és fizetési feltételeket. Tehát át kell utólag nézni egyesével őket, akkor is, ha csak egy szállítási sablont használ valaki, mert az utánvétet is beteszi, bár 0 Ft-tal. Ezt utólag tanácsos egyesével kiszedni, vagy a szállítási sablonnal módosítani, ezt mindenkinek magának kell kitapasztalnia. Szerintem ez önmagában nem is probléma, nekem csak az okozna gondot (mondjuk több száz aukciónál), hogy az áttöltés után honnan tudnám már a Bétán, hogy mi az az aukció, amit már módosítottam és mi az, amit még nem.

IDÉZET(mmmyki @ 2014-02-20 01:17) *
Azt tudjuk, hogy mikortól nem indulnak automatikusan újra az aukciók?

Nem, nem tudjuk, és reméljük, hogy minél később tudjuk meg, mert akkor annál később szűnik meg az Öreg. smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-02-22 21:17
Létrehozva: #1062

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 14:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(zejopy @ 2014-02-22 20:35) *
Tök érdekes dologra figyeltem fel. smile.gif Az már egy ideje világos számomra, hogy a Bétán listázott áruk talán (?) minden keresési formában előjönnek itt, az Öregen is. Örültem is neki. Aztán ma rájöttem, hogy abba a bizonyos palacsintába belekerült egy nem odavaló büdös izé is.
Az imádott részletes kereső szépen megszűri az Öregen listázott dolgokat, míg a Bétáról változatlanul benyomja az összeset. Legalábbis így tapasztaltam. Pontosítva. Lusta voltam a háztartási nickemmel belépni a személyes menümbe, de kíváncsi voltam, hány licitált aukcióm van. Nosza, részletes kereső, davidmaci termékei, csak licitált aukciók. 525 cucc. smiley-shocked034.gif Mielőtt a kardomba dőltem volna, felfogtam az egymás alatt sorakozó narancssárga V betűkéket teljes valójukban. biggrin.gif Hiába, mindennek megvan a maga árnyoldala. smiley-char124.gif Most ugyan látszik a Bétán listázott árukészlet is, de a részletes kereső zsenialitása sajnos csorbát szenvedett. sad1.gif

Kipróbálom, felteszek oda valamit.

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-02-22 20:35
Létrehozva: #1063

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Tök érdekes dologra figyeltem fel.smile.gif Az már egy ideje világos számomra, hogy a Bétán listázott áruk talán (?) minden keresési formában előjönnek itt, az Öregen is. Örültem is neki. Aztán ma rájöttem, hogy abba a bizonyos palacsintába belekerült egy nem odavaló büdös izé is.
Az imádott részletes kereső szépen megszűri az Öregen listázott dolgokat, míg a Bétáról változatlanul benyomja az összeset. Legalábbis így tapasztaltam. Pontosítva. Lusta voltam a háztartási nickemmel belépni a személyes menümbe, de kíváncsi voltam, hány licitált aukcióm van. Nosza, részletes kereső, davidmaci termékei, csak licitált aukciók. 525 cucc. smiley-shocked034.gif Mielőtt a kardomba dőltem volna, felfogtam az egymás alatt sorakozó narancssárga V betűkéket teljes valójukban.biggrin.gif Hiába, mindennek megvan a maga árnyoldala. smiley-char124.gif Most ugyan látszik a Bétán listázott árukészlet is, de a részletes kereső zsenialitása sajnos csorbát szenvedett.sad1.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-02-22 17:23
Létrehozva: #1064

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Ampermix @ 2014-02-22 16:56) *
Köszönöm a választ! Tehát a beta.vatera.hu felületen nem lehet válaszolni, küldjek választ a levelezőprogramban az Vatera.hu <ertesito@beta.vatera.hu> címre? Közben megkaptam a kérdést a "régi" Vaterán is

Erre az e-mail címre nem sok értelme lenne választ küldeni.
Kattintson a válasz gombra és az üzenete közvetlenül az érdeklődő címére megy.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Ampermix
hozzászólás 2014-02-22 16:56
Létrehozva: #1065

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-02-05 22:06
Azonosító: 1 627 397

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-02-22 15:14) *
Tisztelt Ampermix!

Ugyanúgy, mint bármely más e-mailre. Kattintson a válasz gombra.

Köszönöm a választ! Tehát a beta.vatera.hu felületen nem lehet válaszolni, küldjek választ a levelezőprogramban az Vatera.hu <ertesito@beta.vatera.hu> címre? Közben megkaptam a kérdést a "régi" Vaterán is

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-02-22 15:14
Létrehozva: #1066

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Ampermix @ 2014-02-22 15:05) *
Triviális kérdés: hogy lehet kérdésekre válaszolni a beta.vatera.hu oldalon? Emailt kaptam hogy valaki kérdez, de belépve sehol nem találok olyat hogy levelezés vagy bármi. Lehet csak figyelmetlen vagyok?

Tisztelt Ampermix!

Ugyanúgy, mint bármely más e-mailre. Kattintson a válasz gombra.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Ampermix
hozzászólás 2014-02-22 15:05
Létrehozva: #1067

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-02-05 22:06
Azonosító: 1 627 397

Triviális kérdés: hogy lehet kérdésekre válaszolni a beta.vatera.hu oldalon? Emailt kaptam hogy valaki kérdez, de belépve sehol nem találok olyat hogy levelezés vagy bármi. Lehet csak figyelmetlen vagyok?

+Quote Post
kisnagyember
hozzászólás 2014-02-21 18:24
Létrehozva: #1068

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-28 11:08
Azonosító: 2 542

Közben rátaláltam a megoldásra, a részletes szűrőre. Köszönöm.

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-02-21 16:57
Létrehozva: #1069

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 14:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(zejopy @ 2014-02-21 16:14) *
Bár szerintem feltűnő, de hátha valaki nem veszi észre: smile.gif
Nagy fekete.

Én rögtön észre vettem... most, hogy szóltál. air_kiss.gif thank_you.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
kisnagyember
hozzászólás 2014-02-21 16:35
Létrehozva: #1070

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-28 11:08
Azonosító: 2 542

A bétára feltöltött termékeim közül hogyan tudok rákeresni bizonyos dolgokra? Ha pl mindkét vaterára töltök és a régin eladok valamit. AZ újról le szeretném törölni, a 6000 termékem közül milyen módszerrel lehet a leghatékonyabban kiválasztani? Tudom a termékszámot, tudnék esetleg nevet is beírni, de nincsen kereső!

Még termékkód alapján sem lehet sorba rakni a holmikat.

Mi erre a megoldás?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-02-21 16:14
Létrehozva: #1071

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Bár szerintem feltűnő, de hátha valaki nem veszi észre: smile.gif
Nagy fekete.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraMod
hozzászólás 2014-02-21 15:24
Létrehozva: #1072

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2011-10-16 13:40
Azonosító: 1 549 261

IDÉZET(OOrange78 @ 2014-02-21 13:07) *
A termékeimnek létrehoztam egy facebook rajongói oldalt, az oldal linkjét elhelyezhetem a termékleírásokban?

Tisztelt OOrange78!

Kapcsolatfelvételre alkalmas, ezért nem megengedett.

IDÉZET(MDSca13 @ 2014-02-21 13:31) *
Üdv!
Feltöltöttem termékeket az új Vatera oldalra (a régire nem engedett). Azt szeretném kérdezni, hogy a termékeim csak az új oldalon láthatóak? Mert a régin nem látom sajnos.

Tisztelt MDSca13!

A termékei a listázásokban megtalálhatóak a régi oldalon is.

--------------------

Üdvözlettel:
a Vatera(futár) csapata
www.vaterafutar.hu

+Quote Post
MDSca13
hozzászólás 2014-02-21 13:31
Létrehozva: #1073

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-10-02 14:45
Azonosító: 2 078 127

Üdv!
Feltöltöttem termékeket az új Vatera oldalra (a régire nem engedett). Azt szeretném kérdezni, hogy a termékeim csak az új oldalon láthatóak? Mert a régin nem látom sajnos.

+Quote Post
OOrange78
hozzászólás 2014-02-21 13:07
Létrehozva: #1074

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-11-06 20:21
Azonosító: 2 084 451

A termékeimnek létrehoztam egy facebook rajongói oldalt, az oldal linkjét elhelyezhetem a termékleírásokban?

+Quote Post
rallod
hozzászólás 2014-02-21 08:50
Létrehozva: #1075

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-07-20 16:10
Azonosító: 672 029

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-02-20 23:32) *
Tisztelt rallod!

Legyen kedves a jövőben kicsit visszafogottabban fogalmazni.
Hamarosan bevezetésre kerül egy olyan funkció, amely megkönnyíti az eladások rendszerezését, nyilvántartását és egyéb adminisztrációját.

Tisztelt Benz!

Kifejezetten finoman és nőiesen fogalmaztam.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-02-20 21:32
Létrehozva: #1076

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(rallod @ 2014-02-20 19:58) *
...
Néhány darabos eladásra használható, sok termékkel már kezelhetetlen. Pontosabban irreálisan sok időt kellene eltölteni vele, ennyit meg nem ér az egész. A rendszer lassú, használata körülményes, alapvető funkciók hiányoznak belőle. Ez csak egy Szánalmas próbálkozás.

Tisztelt rallod!

Legyen kedves a jövőben kicsit visszafogottabban fogalmazni.
Hamarosan bevezetésre kerül egy olyan funkció, amely megkönnyíti az eladások rendszerezését, nyilvántartását és egyéb adminisztrációját.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-02-20 20:19
Létrehozva: #1077

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(rallod @ 2014-02-20 19:58) *
.... Ez csak egy Szánalmas próbálkozás.

Az a baj, hogy bár igaz, amit írsz, az alapkiindulás az, hogy ez:
1. Nem egy próbálkozás, hanem egy külföldön valóban működő rendszer.
2. Ez nem szabad döntés során alakult így.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2014-02-20 20:22

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
rallod
hozzászólás 2014-02-20 19:58
Létrehozva: #1078

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-07-20 16:10
Azonosító: 672 029

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-02-14 23:33) *
Lehet, hogy a megszokotthoz képest körülményes, de ettől függetlenül alkalmas nagy mennyiségű termék kezelésére is. Már most is van az új oldalon olyan felhasználó, akinek 8000db aktív aukciója van.

Tehát akkor tátott szájjal kellene bámulnom a Nagy Őt aki feltöltötte, a Vatera mossa kezeit, mert ha neki sikerült, akkor más is meg tudja csinálni. A probléma megoldva. Ha elveszik a lapátot, kanállal is lehet gödröt ásni. Ez is egy hozzáállás.

Több ezer feltöltés shopból, csv-vel pillanatok alatt megoldható. A gond feltöltés után kezdődik.

A szállítási sablon gyakorlatilag használhatatlan, a feltöltő progi nem kezeli. A feltöltött termékekhez egyesével beállíthatok a weben sablont. Ezres nagyságrendben?????
A feltöltőben ugyan beállítható a szállítási költség, de ennek az eredménye ugyanaz lesz mint a régin. A szállítási költségeket összeadogatja a rendszer. A vevő venne két ilyet meg három olyat a szállítási költség meg az egekben. Van aki erre rákérdez, de a többségnek ez eszébe sem jut. A híres Vatera rendszer kiszámolta neki a szállítási költséget és a XXI. században jogosan feltételezi, hogy ez az érték jó. Elmenekül, nem vesz semmit. Neki teljesen mind1 melyik oldalon veszi meg amit akar, nem érzi megtiszteltetésnek, hogy a Vaterán vásárolhat. Hiába nagy a forgalom a vaterán a többség még sem itt vásárol. Inkább csalogatni kéne őket mint elriasztani.

A termékenként X forint szállítási felár, egy csomagban küldhető termékek száma beállítás nevetséges. Ehhez súly szerint csoportosítva a termékeket kazalszám kéne sablonokat gyártani, hogy legalább ésszerű és reális szállítási költség jöjjön ki. Utána ezeket még párosítani kellene pár ezer aukcióval. Végeredményben ez is működik, de a gyakorlati megvalósítása már kicsit riasztó.
Valóban lehet írni megjegyzéseket, infókat a szállításhoz csak ezt jellemzően senki sem olvassa el. A vevő a fizetendő összeget látja, nem a hozzáfűzött megjegyzést valahol az oldalon.

Egy változtatás nélküli újraindításhoz miért kell 10 helyre kell kattintani?

Garanciavállalás/számlázás beállítására nincs lehetőség.

Jópofa dolog, hogy a több darabos aukció nem változtatható, ha már vettek belőle. A feltöltött darabszám meg nem csökken eladáskor. Bár nem pont ezen múlik a boldogságom, de hát azért...
Az eladott és a nem eladott termék fogalma az ovisoknak már egyértelmű, a frankó új rendszernek ez problémát jelent. Szeretném megkérdezni, hogy ha 5 termékből 3-at eladtam, akkor hová kerül a megmaradt kettő? Félmegoldást jelenthet ha mindenből 1 van feltöltve, ha meg többet vesznek belőle nincs szerencséje a szolgáltatónak.

Rendelési azonosítót eddig nem láttam, feltételezem megszűnt. Nos ezt a számot arra találták ki, hogy egy azaz egyetlen rendelést azonosítson be. Helyette használható a termékkód. De ha a termékből 30-40db lett eladva, akkor egy órát lehet keresni a rendelést, mert mindegyik ugyanazt a számot kapja. Ha pedig a vevő ráadásul Kiss, Nagy, Kovács stb jó eséllyel több is lesz belőle. Szintén gyakori, hogy a szomszéd/rokon utal, és már a név sem egyezik meg semmivel. Ilyenkor kinek küldjem a csomagot? A felhasználónév meg egyre ritkább...

Kipróbáltam a vásárlást is. Jött két üzenet
Levél 1:
Mit, mennyiért, kitől vettem és az eladó üzenete. A szállítási költségnél pedig az eladó által felkínált valamennyi szállítási lehetőség összegestül feltüntetve. Amit akartam már kiválasztottam, minek kell itt felsorolni, hogy még mit választhattam volna?
Levél 2:
Termék ára, szállítási költség, adataim, fizetési mód (átutalás). Teljes fizetendő összeg: 0 Ft!

A vásárló a vásárlásáról egy levelet vár, amiből megtudhatja a továbbiakat. Ez helyett kap kettőt, az egyikben van valami, a másikba még valami, aztán ha esetleg az eladó is ír valamit, akkor már a három levél alapján összerakhatja az egészet. Ez vásárlói szempontból körülményes, több helyen kétértelmű a folyamat. Ne kelljen már használati utasítást írni egy vásárláshoz. Egy levelet kellene küldeni a vásárlásról amiben szerepel a kinek, kitől, mit, hova, mennyiért és az eladói üzenet. Röviden minden.
A rendszert kellene a vásárlói szokásokhoz alakítani, nem a vásárlót megtanítani egy rendszer működésére. A vásárló fejével is kéne egy kicsit godolkozni. Egyszerű, logikus, egyértelmű információkat megadni.
Egyébként ez a két üzenetes vevői értesítő a régin is erősen sántított. A vevők fele el sem olvassa a másodikat. Tőlem szintén automatikusan megy egy levél minden vásárláskor, azt se nagyon olvassák el. Gondolom ez az újon sem lesz másképp.

Néhány darabos eladásra használható, sok termékkel már kezelhetetlen. Pontosabban irreálisan sok időt kellene eltölteni vele, ennyit meg nem ér az egész. A rendszer lassú, használata körülményes, alapvető funkciók hiányoznak belőle. Ez csak egy Szánalmas próbálkozás.

+Quote Post
VateraMod
hozzászólás 2014-02-20 13:20
Létrehozva: #1079

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2011-10-16 13:40
Azonosító: 1 549 261

IDÉZET(csszorsi86 @ 2014-02-20 09:43) *
Sziasztok!
Van már olyan menüpont/opció, hogy a régi vateráról a termékeket, lejárt aukciókat át lehet tölteni pár kattintással a beta.vaterára?Mr nem töltenék ide, hanem az új felületre csak...
Hol találom meg?
Vagy automatikusan átkerülnek majd?
Köszönöm előre is a segítséget

Tisztelt csszorsi86!

A menüpont közvetlenül a www.vatera.hu/attoltes linken, illetve a személyes menüben (Lejárt termékek újraindítása, ill. Eladott termékek újraindítása) lévő promóciós felületekre kattintva érhető el. Nincs automatikus áttöltés.

IDÉZET(potyondi @ 2014-02-20 11:14) *
Hol lehet a fiókot megszüntetni?
Az ÁSZF-ben utalnak rá, de konkrétan nincs semmi.

Tisztelt potyondi!

Tájékoztatjuk, hogy a Vetera és a béta Vatera piacterén a regisztráció megszüntetésére, és az alábbiak szerint van mód és lehetőség:

(1) Első lépésként kezdeményeznie kell fiókja felfüggesztését. Ezt a http://beta.vatera.hu/user_contract_terminate.php címen elérhető űrlap kitöltésével teheti meg. A felfüggesztésnek semmilyen előfeltétele nincs, az adatok megadását követően fiókját automatikusan a kért státuszba helyezzük. Kérjük vegye figyelembe, hogy felfüggesztett státuszban felhasználói jogosultságainak nagy része nem elérhető.

(2) A felfüggesztéstől számítva már eltelt 60 nap, akkor lehetősége van regisztrációjának megszüntetését, illetve adatainak törlését kérni. Az ezzel kapcsolatos további információkat a http://segitseg.vatera.hu/22333/12363/regi...o-megszuntetese oldalunkon találja meg. A regisztráció megszüntetésével adatai törlődnek, azok visszaállítására a továbbiakban nincs mód.

Szeretnénk felhívni figyelmét, hogy a regisztráció megszüntetését csak az Általános Felhasználási Feltételekben is részletezett feltételek teljesülése esetén tudjuk engedélyezni.

IDÉZET(mrsmoorea @ 2014-02-20 11:02) *
...
Nem létezik, hogy valamilyen más listában szerepelek és azért nem kaptam meg az üzeneteket?
...

Tisztelt mrsmoorea!

Az értesítőket minden felhasználónak kiküldtük.
A citromail fiókokkal rengeteg a probléma.

--------------------

Üdvözlettel:
a Vatera(futár) csapata
www.vaterafutar.hu

+Quote Post
potyondi
hozzászólás 2014-02-20 11:14
Létrehozva: #1080

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2014-02-20 11:10
Azonosító: 2 097 657

Hol lehet a fiókot megszüntetni?
Az ÁSZF-ben utalnak rá, de konkrétan nincs semmi.

+Quote Post

549 Oldal V  « < 52 53 54 55 56 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-11-24 05:00