IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

506 Oldal V  « < 52 53 54 55 56 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vatera oldalak, Kérdések, általános észrevételek a Vaterával kapcsolatban
beti00_a
hozzászólás 2013-09-19 20:57
Létrehozva: #1061

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-19 20:53
Azonosító: 2 076 880

Sziasztok!

Én is így jártam, hogy nem bírtam belépni a saját nevemmel mad.gif
Csak úgy jötem rá, hogy mi a nevem, hogy küldtem egy emlékeztetőt az email címemre. Akkor jöttem rá, hogy önkényesen valaki megváltoztatta a 6 éve használt nevemet és hozzá tett egy _a -t.
Erről semmi féle levelet nem kaptam.
Hát, hogy is van ez ?
Nem Én fizetek azéert, hogy eladhassak ezen az oldalon ?
Akkor miért van, hogy a megkérdezésem nélkül a Vatera megváltoztatja a nevemet ?
Go to the top of the page

+Quote Post
Skoda110R_a
hozzászólás 2013-09-19 20:31
Létrehozva: #1062

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2013-09-19 19:35
Azonosító: 2 076 867

Üdvözletem!

A felhasználó nevemet miért változtatták meg?
Skoda110R ------> Skoda110R_a Így semmi értelme!!

Semmilyen levelet nem kaptam, hogy megváltoztathassam...
Hogyan tudom megváltoztatni?

+Quote Post
thor15_a
hozzászólás 2013-09-19 20:22
Létrehozva: #1063

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-19 20:07
Azonosító: 2 076 873

Tisztelt Vatera!

Én is panaszkodni szeretnék az új felhasználói nevem miatt. Csodálatos lett így!!! Hogy én erre a verzióra nem gondoltam, mikor beregisztráltam ide!? Állítólagos leveleket én SOHA nem kaptam a vaterától. Egy ilyen "nagy cégtől" ez óriási baki, és hatalmasat csalódtam. De ahogy olvasgatom a fórumot, sokan így vannak ezzel. Semmi gond ezzel, talán majd máskor jobb lesz a vatera. Üdv, thor15

A hozzászólást -thor15_a- szerkesztette a következő időpontban: 2013-09-19 20:24

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-09-19 19:43
Létrehozva: #1064

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(morcibacsi_a @ 2013-09-19 19:38) *
Tehát van akinek még van lehetősége most is módosítani a nevét, a többiek meg szokják meg az újat? Nem igazán értem, miért nem lehet mégegyszer aktiválni a névváltoztatást, így egy csomó síránkozónak megnyugodna a lelke...

Önnek is volt lehetősége az első körben, de nem élt vele a megadott határidőig.
Egyébként más fórumozók már leírtak egy más jellegű megoldást, szíveskedjen visszaolvasni ebben a topikban.

IDÉZET(djfrankie_a @ 2013-09-19 19:21) *
...Én márt ezt regisztrációm óta használom, kb. 2 éve, ha nem több. Ha valaki utánam ezzel a névvel regelt, akkor azért miért az enyémet változtatják meg?

A fejlesztés egy része az Allegro külföldi adatbázisban történik, így szükséges volt az elmúlt napokban a felhasználónevek megvizsgálása, és összehasonlítása a magyar, és a külföldi adatbázisok között. Az elvégzett rendszerellenőrzés kimutatta, hogy az Ön felhasználóneve megegyezik egy, a külföldi adatbázisban regisztrált felhasználó nevével. Szabályzatunk alapján ilyen típusú ütközés a felhasználóneveknek között nem lehet, ezért szükséges a módosítás. A cégcsoport döntése alapján ezt a Vatera felhasználóknak kell megtenniük.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
morcibacsi_a
hozzászólás 2013-09-19 19:38
Létrehozva: #1065

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-19 09:20
Azonosító: 2 076 754

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-09-19 19:00) *
Ön még az első típusú levelet kapta, amelyben szintén volt változtatásra szolgáló link és a határidő a kiküldés idejéhez igazodott.
A lenti levelek a második hullámban értesített felhasználókra vonatkoznak, náluk más volt a megfogalmazás, de a lényeg ugyanaz.

Tehát van akinek még van lehetősége most is módosítani a nevét, a többiek meg szokják meg az újat? Nem igazán értem, miért nem lehet mégegyszer aktiválni a névváltoztatást, így egy csomó síránkozónak megnyugodna a lelke...

+Quote Post
djfrankie_a
hozzászólás 2013-09-19 19:21
Létrehozva: #1066

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-19 19:13
Azonosító: 2 076 863

Mot olvasom ezt a felhasználóneves dolgot. A poén hogy én gmail-es vagyok, SOHA nem kerül a vatera levele a spam mappába, de egyébként is MINDIG át szoktam nézni a spam-et, hogy landolt e ott valami aminek nem kellene. Erre ma nem tudtam belépni. Már a szívbaj környékezett, hogy mi van. Mivel reg nélkül is meglehet nézni a termékeket megnéztem azt amelyikre tudom hogy licitáltam és tegnap még enyém volt a legnagyobb. Ott láttam meg, hogy hát igen, kaptam egy _a kiegészítést. Azért tájékoztathattak volna, illetve jóó lenne ha engednék vissza állítani. Én márt ezt regisztrációm óta használom, kb. 2 éve, ha nem több. Ha valaki utánam ezzel a névvel regelt, akkor azért miért az enyémet változtatják meg?

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-09-19 19:00
Létrehozva: #1067

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(poiuyt_a @ 2013-09-19 18:46) *
Erre nem mindenki jogosult?

Ön még az első típusú levelet kapta, amelyben szintén volt változtatásra szolgáló link és a határidő a kiküldés idejéhez igazodott.
A lenti levelek a második hullámban értesített felhasználókra vonatkoznak, náluk más volt a megfogalmazás, de a lényeg ugyanaz.

IDÉZET(osbourne_a @ 2013-09-19 18:56) *
Kedves Vatera!

Szerintem én nem kaptam logginnév változtatásra felhivást igy nem is valtoztattam meg. Ha nem vagyok kibékülve a kapottal hogyan tudom ezt ujból megváltoztatni ?

Ozzy

Tisztelt osbourne_a!

A levelek kiküldése folyamatos. Ha nem került a spam mappájába vagy nem tűnt el a szolgáltatójánál, akkor hamarosan meg kell kapnia.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
osbourne_a
hozzászólás 2013-09-19 18:56
Létrehozva: #1068

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2013-09-19 18:53
Azonosító: 2 076 858

Kedves Vatera!

Szerintem én nem kaptam logginnév változtatásra felhivást igy nem is valtoztattam meg. Ha nem vagyok kibékülve a kapottal hogyan tudom ezt ujból megváltoztatni ?

Ozzy

+Quote Post
poiuyt_a
hozzászólás 2013-09-19 18:46
Létrehozva: #1069

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-17 17:02
Azonosító: 2 076 560

2013. szeptember 4-én kelt levelünkben arra kértük, hogy 2013. szeptember 11-ig módosítsa regisztrált felhasználónevét.

A rendszer visszajelzése szerint Ön a kért módosítást a határidő lejárta előtt nem végezte el, így az előző levelünkben leírtaknak megfelelően a Vatera generált egy új felhasználónevet az Ön számára. A továbbiakban ezzel az új felhasználónévvel érheti el a Vatera oldalait:

poiuyt_a

Reméljük a jövőben is a Vatera közösség tagjaként köszönthetjük, és Önnel együtt élvezhetjük a közeljövőben megújuló Vatera előnyeit.

További kérdés esetén forduljon bizalommal Ügyfélszolgálatunkhoz!
Üdvözlettel:
A Vatera.hu Csapata

Ezt a levelet ma 17.30-kor kaptam és ki érti hogyan, rögtön az elsődleges levelek közé került a gmail fiókomba, míg az előzetes felszólítás a spam-be...

Másik érdekesség, nálam nem szerepel a szept 24.-ei meghosszabított határidő!

Erre nem mindenki jogosult?

+Quote Post
Vignola_a
hozzászólás 2013-09-19 18:25
Létrehozva: #1070

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-19 12:22
Azonosító: 2 076 804

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-09-19 16:55) *
Tisztelt Fórumozók!

Az értesítők kiküldése folyamatos. Aki még nem kapta meg, az is hamarosan sorra kerül. Nagyon sok levél spam mappákban landolt, illetve a közismerten problémás freemail/citromail fiókoknál előfordulhat sok órás késés vagy a levelek végleges eltűnése is.
Íme az utolsó lépcsőben kiküldött levél, ami tartalmazza a rövid magyarázatot is:

"Bizonyára Ön is hallott már arról, hogy a Vatera látványos megújulás előtt áll. A megújulás egyik előnye lesz, hogy felhasználóink a jövőben egyetlen regisztrációval használhatják cégcsoportunk összes piacterét.

Mivel a fejlesztés egy része az Allegro külföldi adatbázisban történik, szükséges volt az elmúlt napokban a felhasználónevek megvizsgálása, és összehasonlítása a magyar, és a külföldi adatbázisok között. Az elvégzett rendszerellenőrzés kimutatta, hogy az Ön felhasználóneve megegyezik egy, a külföldi adatbázisban regisztrált felhasználó nevével. Szabályzatunk alapján ilyen típusú ütközés a felhasználóneveknek között nem lehet, ezért a regisztrált felhasználónevét az alábbira módosítottuk:

(Új név)

A levél vége lemaradt...

"Ugyanakkor nem szeretnénk, hogy felhasználóink egy, a Vatera által választott felhasználónevet használjanak, így amennyiben szeretné, legkésőbb 2013. szeptember 24-ig lehetősége van a Vatera által generált felhasználónevet ide kattintva módosítani.

Amennyiben nem fér hozzá fiókjához, olvassa át a Segítség menüpont ide vonatkozó tájékoztatóit itt, illetve itt.

További kérdés esetén forduljon bizalommal Ügyfélszolgálatunkhoz!
Üdvözlettel:
A Vatera.hu Csapata

Vatera.hu - Online piactér
http://www.vatera.hu
"

Ma jött az e-mail. Teljes joggal írhatom, hogy jobb később, mint soha. Mindamellett egy kicsivel több odafigyeléssel, rengeteg időt és fáradságot megtakaríthattak volna.

+Quote Post
morcibacsi_a
hozzászólás 2013-09-19 18:00
Létrehozva: #1071

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-19 09:20
Azonosító: 2 076 754

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-09-19 16:55) *
Tisztelt Fórumozók!

Az értesítők kiküldése folyamatos. Aki még nem kapta meg, az is hamarosan sorra kerül. Nagyon sok levél spam mappákban landolt, illetve a közismerten problémás freemail/citromail fiókoknál előfordulhat sok órás késés vagy a levelek végleges eltűnése is.
Íme az utolsó lépcsőben kiküldött levél, ami tartalmazza a rövid magyarázatot is:

"Bizonyára Ön is hallott már arról, hogy a Vatera látványos megújulás előtt áll. A megújulás egyik előnye lesz, hogy felhasználóink a jövőben egyetlen regisztrációval használhatják cégcsoportunk összes piacterét.

Mivel a fejlesztés egy része az Allegro külföldi adatbázisban történik, szükséges volt az elmúlt napokban a felhasználónevek megvizsgálása, és összehasonlítása a magyar, és a külföldi adatbázisok között. Az elvégzett rendszerellenőrzés kimutatta, hogy az Ön felhasználóneve megegyezik egy, a külföldi adatbázisban regisztrált felhasználó nevével. Szabályzatunk alapján ilyen típusú ütközés a felhasználóneveknek között nem lehet, ezért a regisztrált felhasználónevét az alábbira módosítottuk:

(Új név)

Az előbb még mintha valami ilyesmit olvastam volna ebben a hozzászólásban: "Mivel nem szeretnénk, hogy a felhasználóneve általunk legyen mehatározva, ezért itt megváltoztathatja szeptember 24-ig...."
Vagy valami ilyesmi, sajnos én balga frissítettem az oldalt, és nem mentettem le. Vagy csak a szemem káprázott volna?

+Quote Post
Dodo78_a
hozzászólás 2013-09-19 17:44
Létrehozva: #1072

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-19 17:40
Azonosító: 2 076 847

Tisztelt Moderátor!

pár hét után ujra beléptem (volna) a Vaterára. lekérek jelszót... nincs ilyn név.. hümm... keresö... felhasználó keresése..
nincs meg a nevem.. "Dodo78"
de látok egy "Dodo78_a"-t belenézek... jé én vagyok...
már csak az a kérdésem hogy miért??? és miért volt BAJ a régi nevem?

Elöre is köszönöm a választ

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-09-19 16:55
Létrehozva: #1073

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Tisztelt Fórumozók!

(Új név)

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-09-19 15:39
Létrehozva: #1074

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Utent @ 2013-09-19 15:19) *
...
De ha nem elégedett az ügyfél, akkor lelép és/vagy mást keres, ...

Le lehet lépni, de addig amíg a Vatera az ország vezető piactere, nem túl kifizetődő. Mert lehet, hogy nem minden tökéletes és alkalmanként billeg a szekér, de évek óta stabilan tartják a vezető pozíciót, és csak a távoli ködben próbálkoznak a többiek, de eléggé messze, innen nem is nagyon láthatóan.
Hát ezt tudja a Vatera. Nem tökéletes, de stabil. Viszont mutass egy tökéletes dolgot. Csak egyet.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Utent
hozzászólás 2013-09-19 15:19
Létrehozva: #1075

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-19 12:02
Azonosító: 2 076 799

IDÉZET(zejopy @ 2013-09-19 14:48) *
Én teljesen másképpen látom. Talán azért, mert én is több irányú elvárások kereszttüzében élek.
Azt látom, hogy nekik meg lett mondva, hogy egyesülniük kell a testvéroldalakkal, ennek meg lett szabva egy határidő. Tehát nyomja őket a tulaj és a naptár. Próbálnak a nagyobb testvérrel úgy tárgyalni, hogy minél több olyan dolgot megtarthassanak, ami nekünk, felhasználóknak, éppen ezért nekik vaterásoknak is jó. Minden egyes fejlesztésük, amiket elvesznek tőlük, amikről le kell mondaniuk, az a saját munkájuk volt, a saját elképzelésük és a mi javaslataink alapján születtek. Minden egyes ilyen elvesztése szerintem nekik is veszteség. Mindamellett érzékelik az ezzel járó előnyöket, de meg kell küzdeniük a felhasználók indokolt, vagy indokolatlan merevségével. A tökeiket elhagyják, szerintem azt sem tudják, hol áll a fejük. Lehet egy oldalról tekinteni egy kérdést, még indokolt is lehet ez a hozzáállás, a baj csak annyi ezzel, hogy semmiképpen nem kap az ember átfogó képet a dolgokról. Lehet, hogy én is tévedek, és nem így van, ahogy látom, de ez innen, ahol én ülök így elképzelhető.

.

Nézd, én megértem, sőt tisztelem és elismerem az oldalt üzemeltető "rabszolgák" munkáját, van épp elég, a megbízói igények miatt zombi ("tökevesztett") informatikus a családban, de azért egyet ne felejtsünk el.
Ha nagyon leegyszerűsítjük a dolgot, akkor bizony úgy a tulajdonosok, mint a rendszerrel babrálók abból élnek, hogy mi itt vagyunk. Tehát ők fizetés fejében szolgáltatnak (bár hogy mégis mit, az is megérdemelne egy misét smile.gif ), mi pedig fizetünk. Nincs is ezzel gond.
De ha nem elégedett az ügyfél, akkor lelép és/vagy mást keres, mert őt nem érdeklik az üzemeltetők belső problémái. Ennyire egyszerű. smile.gif

Na de tényleg kár a szóért. Reméljük együtt, hogy ez a beharangozott, nagyszerű és remek átállás nem jár több bonyodalommal.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-09-19 14:48
Létrehozva: #1076

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Utent @ 2013-09-19 14:04) *
Kimentek hát, a változtatás után. biggrin.gif Legalábbis nekem.

Na mindegy, ez van. Úgy se fog változni semmi (már azon kívül, amit ők akarnak).

Csak az bosszant, hogy mi azért NEM ingyen használjuk a Vaterát, tehát nem szívességi alapú partnerkedés van, így legalább egy minimális előzékenység v. rugalmasság elvárható lenne a részükről, nem pedig ez az "eszed, nem eszed, nem kapsz mást" hozzáállás.

Én teljesen másképpen látom. Talán azért, mert én is több irányú elvárások kereszttüzében élek.
Azt látom, hogy nekik meg lett mondva, hogy egyesülniük kell a testvéroldalakkal, ennek meg lett szabva egy határidő. Tehát nyomja őket a tulaj és a naptár. Próbálnak a nagyobb testvérrel úgy tárgyalni, hogy minél több olyan dolgot megtarthassanak, ami nekünk, felhasználóknak, éppen ezért nekik vaterásoknak is jó. Minden egyes fejlesztésük, amiket elvesznek tőlük, amikről le kell mondaniuk, az a saját munkájuk volt, a saját elképzelésük és a mi javaslataink alapján születtek. Minden egyes ilyen elvesztése szerintem nekik is veszteség. Mindamellett érzékelik az ezzel járó előnyöket, de meg kell küzdeniük a felhasználók indokolt, vagy indokolatlan merevségével. A tökeiket elhagyják, szerintem azt sem tudják, hol áll a fejük. Lehet egy oldalról tekinteni egy kérdést, még indokolt is lehet ez a hozzáállás, a baj csak annyi ezzel, hogy semmiképpen nem kap az ember átfogó képet a dolgokról. Lehet, hogy én is tévedek, és nem így van, ahogy látom, de ez innen, ahol én ülök így elképzelhető.

.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-09-19 14:49

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Vignola_a
hozzászólás 2013-09-19 14:27
Létrehozva: #1077

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-19 12:22
Azonosító: 2 076 804

Egy darab értesítő levelet sem kaptam, pedig a szolgáltatóm pár percen belül jelzi az új leveleket, a Vateráét is, amit általában elég lassan küld ki a rendszerük. Illett volna megjeleníteni a változás tényét a Vatera hírek részében, és ez az igényem most is fennáll! Ezek után az lenne a minimum, hogy minden felhasználónak megadják a lehetőséget az egyszeri névváltoztatásra, hogy ne kelljen fiók regisztrálással és összevonogatással kínlódi heteken át.

A hozzászólást -Vignola_a- szerkesztette a következő időpontban: 2013-09-19 14:29

+Quote Post
Utent
hozzászólás 2013-09-19 14:04
Létrehozva: #1078

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-19 12:02
Azonosító: 2 076 799

IDÉZET(zejopy @ 2013-09-19 12:26) *
Majd ha jön Benz megmondja, vagy utánanéz, de emlékeim szerint végig azt írta, hogy kimentek az értesítők. Egyik nevemmel én is kaptam. Szintén g-mail.

Kimentek hát, a változtatás után. biggrin.gif Legalábbis nekem.

Na mindegy, ez van. Úgy se fog változni semmi (már azon kívül, amit ők akarnak).

Csak az bosszant, hogy mi azért NEM ingyen használjuk a Vaterát, tehát nem szívességi alapú partnerkedés van, így legalább egy minimális előzékenység v. rugalmasság elvárható lenne a részükről, nem pedig ez az "eszed, nem eszed, nem kapsz mást" hozzáállás.

+Quote Post
caerleon_a
hozzászólás 2013-09-19 13:22
Létrehozva: #1079

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-19 13:20
Azonosító: 2 076 809

Sok mindent átolvastam... de számomra mik is az előnyök ? ...
Azt nem találom...

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-09-19 12:37
Létrehozva: #1080

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(GVT67 @ 2013-09-19 12:36) *
Olvass vissza pár oldalt, minden választ megtalálsz.

good2.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

506 Oldal V  « < 52 53 54 55 56 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
4 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (4 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-23 22:36