IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

522 Oldal V  « < 52 53 54 55 56 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vatera oldalak, Kérdések, általános észrevételek a Vaterával kapcsolatban
mmmyki
hozzászólás 2013-11-06 15:56
Létrehozva: #1061

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-23 16:34
Innen: :nennI
Azonosító: 1 714

IDÉZET(Utent @ 2013-11-06 14:32) *
Hát, nem tudom. Attól, hogy ez egy teljesen új, készen kapott rendszer, még nem biztos, hogy jobb is.
És attól, hogy egyéb piacokon sikeresen használják hosszú évek óta, csak azt jelenti, hogy vélhetően nem is ismertek más rendszert a felhasználók, nem érzékelik a különbségeket. Mi viszont igen. És látjuk, hogy a fűnyíró elv miatt több régi, jó dolog tűnik el, mint amennyi új jön. (A retinagyilkos dizájnról most külön nem teszek említést....)

A legfurcsább számomra az, hogy konkrét kérdésekre nem kapunk konkrét válaszokat. Még ha le is kell néhány békát nyelni, de legalább megértenénk, hogy miért is kell megtennünk. Az ÁFF-re, meg az új, átvett rendszer sajátosságaira hivatkozás (oszt'jónapot), az nem meríti ki a megfelelő tájékoztatás fogalmát, viszont emeli az értetlenkedő hozzászólások számát.
Szerintem. smile.gif

Nem "kiokosítani" szeretnélek, annál is inkább mert hasonlóan látom a helyzetet (pl. én sem így csinálnám a tájékoztatást, erről korábban írtam, az nem tekinthető alapnak, hogy az egyszeri felhasználó elolvassa az ÁFF-et, és ha további kérdése támadna, eljön a fórumra). Azonban többekkel együtt hetek óta figyelem a fórum-on fellelhető információkat, és - néhány hasonlóképp átidegeskedett hét után - az alábbi nézőpontot ajánlom:
A Vatera átalakítása olyan, mint a közoktatási reform. Mivel - bármilyen cizellált is a véleményed - nem vagy rá érdemi hatással, ezért veszel egy nagy levegőt, és reméled a legjobbakat. Párhuzamos közoktatás nincs, ugyanígy - az én meglátásom szerint - egyelőre nincs párhuzamos, azonos hatékonyságú online kereskedelmi alternatíva. A magyar Vatera-dolgozók kényszerpályán vannak, a döntés (nagyjából tőlük függetlenül) megszületett, ők pedig igyekeznek menteni a menthetőt (így pl. az értékelések átvitelét), velük kár veszekedni. Sajnos egyelőre a (szerintem) legfontosabb kérdésben nincs megoldás/döntés (aukciók központi átmozgatása) - erre a remény az egyéb problémák viszonylag gyors megoldása, vagy megoldás közeli állapotba juttatása (PST-csere, bétás aukciók láthatóvá tétele a régi oldalon, a két oldalon szerzett értékelések összevonása).

--------------------
"A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül olyan sötét van, hogy nem lehet olvasni."

"A Föld nevű űrhajónak nincsenek utasai. Mindannyian a személyzethez tartozunk." (Marshall McLuhan)
Go to the top of the page

+Quote Post
csehozi
hozzászólás 2013-11-06 15:41
Létrehozva: #1062

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-11-06 15:28
Azonosító: 2 084 349

Tisztelt Allegro Group Kft!

Elnézést kérek, hogy fórum oldalom próbálkozom, de eddig sehol, semmiféle érdeklődésemre nem kaptam választ az Ügyfélszolgálat egyik kategórájától sem...

Szeretném bejelenteni, hogy 6 nappal ezelő‘tt kértek tőlem adatváltoztatást az egy éven keresztül problémamentesen használt nevemmel kapcsolatban; én ezt azonnal meg is tettem.
Azóta, HAT NAPJA az "adatmódosítás engedélyezésre vár" felirat mellett nem tudom használni a fiókomat
Nem tudok érdeklő‘dői kérdésekre válaszolni, árajánlatokra igent mondani, néhány termékemet törölni, értékelni. Tulajdonképpen semmit!!!

Eddig négy levelet küldtem a különböző‘ támák ügyfélszolgálatosainak, amire a mai napig nem érkezett semmilyen válasz, se nem módosíották az adataimat.
A fentieken felül ma reggelre ISMÉT KAPTAM EGY FELSZÓLÍTÓ LEVELET, hogy változtassam meg az adataimat!!!!
Mit változtassak meg, ha már egyszer, 6 nappal ezelőtt megtettem, és azóta "az adatmódosítás engedélyezésre vár" ...

Tisztelettel kérem, hogy szüntessék meg ezt a számomra jogosan kellemetlen, indokolatlanul kialakult helyzetet, hogy ismét hasznlhassam a fiókomat! Vagy valaki legalább szóljon már hozzám!!!

Bízva a mihamarabbi megoldásban, üdvözlettel: csehozi

+Quote Post
Utent
hozzászólás 2013-11-06 15:32
Létrehozva: #1063

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-19 12:02
Azonosító: 2 076 799

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-11-05 20:07) *
Az összes kérdésére annyi a válasz, hogy ez egy teljesen új, készen kapott rendszer. A paraméterek adottak, változtatásra nincs lehetőség.
Ha több országban, az itteninél sokkal nagyobb piacokon sikeresen használják hosszú évek óta, akkor vélhetően nálunk is beválik majd.
Csak meg kell szokni. Mindannyiunknak.

Hát, nem tudom. Attól, hogy ez egy teljesen új, készen kapott rendszer, még nem biztos, hogy jobb is.
És attól, hogy egyéb piacokon sikeresen használják hosszú évek óta, csak azt jelenti, hogy vélhetően nem is ismertek más rendszert a felhasználók, nem érzékelik a különbségeket. Mi viszont igen. És látjuk, hogy a fűnyíró elv miatt több régi, jó dolog tűnik el, mint amennyi új jön. (A retinagyilkos dizájnról most külön nem teszek említést....)

A legfurcsább számomra az, hogy konkrét kérdésekre nem kapunk konkrét válaszokat. Még ha le is kell néhány békát nyelni, de legalább megértenénk, hogy miért is kell megtennünk. Az ÁFF-re, meg az új, átvett rendszer sajátosságaira hivatkozás (oszt'jónapot), az nem meríti ki a megfelelő tájékoztatás fogalmát, viszont emeli az értetlenkedő hozzászólások számát.
Szerintem. smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-11-06 13:41
Létrehozva: #1064

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

Ezt olvastam, igaz két nap késéssel, de lehet, hogy valakinek új.smile.gif
Kedves Felhasználóink!

Örömmel értesítjük Önöket, hogy mostantól újra elérhetővé vált az Ingatlan és az Autó-motor kategóriákban a termékfeltöltés a Vatera oldalán!
Adja el ingatlanát vagy használt gépjárművét az ország legnagyobb online piacterén!

Sikeres eladást kívánunk!

A Vatera csapata

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-11-06 10:03
Létrehozva: #1065

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(mmmyki @ 2013-11-06 07:35) *
...Kérem, vegye elő a farzsebéből a kis kockás füzetet, és írja ezt a negyvekettedik oldalra...

Kedves mmmyki!

Rendben, a következő megbeszélésen szóba hozom a témát.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
mmmyki
hozzászólás 2013-11-06 08:35
Létrehozva: #1066

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-23 16:34
Innen: :nennI
Azonosító: 1 714

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-11-05 20:00) *
Az ÁFF-ben is ez áll, ez most biztosan így marad.

Kedves Benz! Nem szeretném a témát továbbfűzni, csak ha valaki figyeli a felhasználói visszajelzéseket, akkor kérem, húzzon egy strigulát oda, hogy ez (mindenféle indulat és extra nyafogás nélkül) egy nagyon-nagyon rossz szabály. 10000 Ft fölött 1000 Ft? Hibás gondolat, hogy aki ki tud fizetni valamiért 10.000 Ft-ot, az biztosan kifizet érte 12000-et is (ugye, ha rálicitálnak, ez a következő lehetősége). Mert az egyszerű pszichológia, hogy a "na jó, még egy százast" működik. (1 Ft-tal még jobb, csak én számlás vagyok, és nem akartam még 396 Ft-os tételekkel tovább bonyolítani az életemet.) De 2000 Ft nem aprópénz! Ezzel szerintem hosszú távon kinyírják az aukciós értékesítést (nyilván nem teljesen), és a fixár fog dominálni, amivel az eladó és a Vatera is opcionális bevételtől esik el. Más kérdés, s talán üzleti szempontból sem érdektelen, hogy sokan a licitálás izgalmáért, kvázi a játékért jöttek ide, így viszont egyre inkább webshop-hatást érünk el. Kérem, vegye elő a farzsebéből a kis kockás füzetet, és írja ezt a negyvekettedik oldalra (az első negyvenegy már biztosan tele van), hogy erre is figyeljenek, ha az összeborulás utáni nyugvópontot követően fejlesztésre kerül sor.

IDÉZET(svejku @ 2013-11-05 21:29) *
"Egymillió légy nem tévedhet."

+1

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-11-05 21:57) *
Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna smile.gif

Némi bizalmat Önt belém az optimizmusa, csak remélem, hogy nem pusztán munkaköri kötelesség.

--------------------
"A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül olyan sötét van, hogy nem lehet olvasni."

"A Föld nevű űrhajónak nincsenek utasai. Mindannyian a személyzethez tartozunk." (Marshall McLuhan)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-11-05 22:57
Létrehozva: #1067

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(svejku @ 2013-11-05 21:45) *
Köszönöm, ezt biztatásnak veszem, de most teljesen el vagyok keseredve, tényleg. sad.gif

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-11-05 22:45
Létrehozva: #1068

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-11-05 21:36) *
Ne legyen ilyen pesszimista mosking.gif

Köszönöm, ezt biztatásnak veszem, de most teljesen el vagyok keseredve, tényleg. sad.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-11-05 22:36
Létrehozva: #1069

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(svejku @ 2013-11-05 21:29) *
thank_you.gif
Ezek szerint ezt az ÁFF-t, még Mózes véste a kőtáblába. sad.gif

Köszönjük, világos. Vagy megszokjuk, vagy megszökünk. smile.gif

Ne legyen ilyen pesszimista mosking.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-11-05 22:29
Létrehozva: #1070

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-11-05 20:00) *
Kedves svejku!

thank_you.gif
Ezek szerint ezt az ÁFF-t, még Mózes véste a kőtáblába. sad.gif
IDÉZET(VateraBenz @ 2013-11-05 20:07) *
Az összes kérdésére annyi a válasz, hogy ez egy teljesen új, készen kapott rendszer. A paraméterek adottak, változtatásra nincs lehetőség.
Ha több országban, az itteninél sokkal nagyobb piacokon sikeresen használják hosszú évek óta, akkor vélhetően nálunk is beválik majd.

Köszönjük, világos. Vagy megszokjuk, vagy megszökünk. smile.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-11-05 21:07
Létrehozva: #1071

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Utent @ 2013-11-05 19:25) *
...
Egyébként meg nem vagyok egy hisztis felhasználó, csak nehezen viselem a változásokat. biggrin.gif

Csak meg kell szokni. Mindannyiunknak.

IDÉZET(zejopy @ 2013-11-05 20:00) *
Vajon hányszor fogja még ezt mondani nekünk? smile.gif

Mindannyiunk türelmére és megértésére szükség lesz. Üzemeltetői és felhasználói oldalról egyaránt.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-11-05 21:00
Létrehozva: #1072

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-11-05 19:57) *
Kedves svejku!

Vajon hányszor fogja még ezt mondani nekünk? smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-11-05 21:00
Létrehozva: #1073

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(svejku @ 2013-11-05 18:11) *
Kedves Benz!
Nézem ezeket a sávos licitlépcsőket. Azt, hogy nem tudjuk kézzel beállítani sajnáljuk, de majd megszokjuk, viszont szerintem magasak, így nem ösztönöznek a licitversenyre, és ez az oldalnak sem jó.
Ebbe sincs beleszólásuk?

Kedves svejku!

IDÉZET(Kirsha_a @ 2013-11-05 18:28) *
Köszönöm szépen a választ! Azt sajnálom azért, hogy az új regisztráltak nem tudnak feltölteni a régi oldalra így azért ez komoly hátrány így, hogy kiemelni sem lehet a terméket akkor ott. not_i.gif

Aki csak az új oldalon tud feltölteni, az a kiemeléseket is ott tudja igénybe venni. Számára a régi oldal csak egy plusz megjelenési lehetőség.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-11-05 20:52
Létrehozva: #1074

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Utent @ 2013-11-05 19:25) *
....
Egyébként meg nem vagyok egy hisztis felhasználó, csak nehezen viselem a változásokat. biggrin.gif

Pedig abból most lesz éppen elég.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Utent
hozzászólás 2013-11-05 20:25
Létrehozva: #1075

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-19 12:02
Azonosító: 2 076 799

IDÉZET(svejku @ 2013-11-05 18:11) *
Kedves Benz!
Nézem ezeket a sávos licitlépcsőket. Azt, hogy nem tudjuk kézzel beállítani sajnáljuk, de majd megszokjuk, viszont szerintem magasak, így nem ösztönöznek a licitversenyre, és ez az oldalnak sem jó.
Ebbe sincs beleszólásuk?

Nekem is ez a véleményem. Ráadásul egy gyakorlatlan vaterázónak elég áttekinthetetlen, hogy mikor mennyit kell(ene) licitálnia. Nem ülhet mindenki egy kinyomtatott táblázattal a kezében, hogy mikor mekkora értéksávot lép át az aktuális összeg. És lehet, hogy 1.000 Ft-ot már nem tudna rászánni, de 500-at még igen, viszont azt már nem fogadja el a vateramátrix és ezért marad le a kiszemelt dologról. És az eladó is kevesebbet keres így 500 Ft-tal, mert az aktális győztes meg nem fog még rádobni valamennyit. Agyrém.
Ha valamit, hát ezt tényleg rábízhatták volna az eladóra.

Én azt se értem, hogy miért nem lesznek láthatóak a termékeknél a kérdések és válaszok, hiszen sok hasznos információt lehetett még pluszban megtudni ezáltal.
Tudom, hogy a megfigyelteknél értesítőt küld a rendszer, de sokszor az ember csak ránéz egy-egy aukcióra anélkül, hogy megfigyelné....
Az sem derült ki számomra, hogy ha pl. ma termékfigyelőre teszek egy terméket, akkor a korábbi levelezést, információkat nem fogom látni? Ezt sem tudom, hogy kinek jó, mert egy vásárolni szándékozónak tuti, hogy nem.

Amit meg még mindig nem tudunk, hogy miért nem lehet látni a licitálók névsorát, ill. ez mitől függ? T.i., hogy látható-e vagy sem.

+Quote Post
Kirsha_a
hozzászólás 2013-11-05 19:28
Létrehozva: #1076

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2013-10-25 21:47
Azonosító: 2 083 162

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-11-05 17:56) *
A régi oldalra nincsenek átlistázva a termékek, csak plusz költség felszámolása nélkül megjelenítjük őket.
Így kiemelésre sajnos nincs lehetőség.

Köszönöm szépen a választ! Azt sajnálom azért, hogy az új regisztráltak nem tudnak feltölteni a régi oldalra így azért ez komoly hátrány így, hogy kiemelni sem lehet a terméket akkor ott. not_i.gif

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-11-05 19:11
Létrehozva: #1077

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Benz!
Ebbe sincs beleszólásuk?

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-11-05 18:56
Létrehozva: #1078

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Kirsha_a @ 2013-11-05 16:59) *
Köszönjük szépen! Nagyon vártam már! smile.gif Olyan kérdésem lenne, hogy így a régi oldalon nem lehet kiemelni a terméket? Az új oldalon Ajánlott aukcióban van, de a régi oldalon csak simán. Nem lehet valahogy megoldani, hogy a régi oldalon is kilehessen emelni?
Válaszát előre is köszönöm!

A régi oldalra nincsenek átlistázva a termékek, csak plusz költség felszámolása nélkül megjelenítjük őket.
Így kiemelésre sajnos nincs lehetőség.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
soralatetguru
hozzászólás 2013-11-05 18:01
Létrehozva: #1079

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2012-03-14 02:43
Azonosító: 1 670 590

IDÉZET(Utent @ 2013-11-05 16:12) *
Oké, ezt olvastam, de mekkora összegeket generál a rendszer, ill. ez mitől függ, mi határozza meg? Nem a logaritmust kérem, csak az elvet. smile.gif
Pl. egy 2500 Ft-os terméknél mi a köv. licit lépcső?

2500 Ft-nál 200 Ft a licitlépcső.
Én itt találtam meg: http://segitseg.vatera.hu/talalatok/licitl...licit-n-vekszik

+Quote Post
Kirsha_a
hozzászólás 2013-11-05 17:59
Létrehozva: #1080

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2013-10-25 21:47
Azonosító: 2 083 162

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-11-05 13:04) *
Tisztelt Fórumozók!

Mostantól az új béta oldalra feltöltött termékek megjelennek a régi oldalon is. A jelölésük a narancssárga V ikon.
Példa: http://gyujtemeny.vatera.hu/kepeslap_fenyk...p%E9cs&ob=2

Köszönjük szépen! Nagyon vártam már! smile.gif Olyan kérdésem lenne, hogy így a régi oldalon nem lehet kiemelni a terméket? Az új oldalon Ajánlott aukcióban van, de a régi oldalon csak simán. Nem lehet valahogy megoldani, hogy a régi oldalon is kilehessen emelni?
Válaszát előre is köszönöm!

+Quote Post

522 Oldal V  « < 52 53 54 55 56 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-04-25 02:21