IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

544 Oldal V  « < 92 93 94 95 96 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vatera oldalak, Kérdések, általános észrevételek a Vaterával kapcsolatban
vidaeff
hozzászólás 2013-09-19 07:00
Létrehozva: #1861

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 14:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(Midway_a @ 2013-09-19 07:55) *
Köszönöm a törlést már megtaláltam.

Együtt érzek, ezt már más is mondta. Viszont az idézet (ÁFF1/2 A Vatera fenntartja jogát, hogy ha a felhasználónév nem megfelelő, vagy a Vatera informatikai rendszere által nem értelmezhető karaktereket tartalmaz, azt elő- és/vagy utótaggal illetve alulvonással kiegészítse.) nem is túl tágan értelmezve vonatkozik erre az esetre. A nem megfelelő kitételnek sok olvasata lehet. Ez van.

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2013-09-19 07:01

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.
Go to the top of the page

+Quote Post
Midway_a
hozzászólás 2013-09-19 06:55
Létrehozva: #1862

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-17 23:02
Azonosító: 2 076 625

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-09-18 08:03) *
Már szeptember 5-én itt a fórumon kérdezett a névváltoztatásról, tehát időben tudta és bőségesen elegendő ideje lett volna rá.
A levélben megadott határidő után még újabb egy hét türelmi idő is volt, a rendszer csak tegnap nevezte át a felhívásra nem reagáló felhasználókat.

A felhasználói fiók megszüntetésének feltételei - összhangban az ÁFF 1/5 pontjával - az alábbiak:

............................

Köszönöm a törlést már megtaláltam.

Most belenéztem az ÁFF-be, de ott nem látom, hogy a szabályos nevet megváltoztathatják (megváltoztathatja a rendszer) egyoldalúan. Melyik bekezdésben/részben van ez leírva?
Az én nevem szabályos volt az idézetben (ÁFF 1/2 pontja) leírtak alapján.
6 betű volt , nem volt trágár, nem volt benne ékezet és egyéb karakter.

IDÉZET(ÁFF 1/2)
-A regisztrációkor megadott felhasználónév nem tartalmazhat elérhetőséget (telefonszám, URL, IM azonosító, stb.), trágár, obszcén kifejezést, sem magyar, sem idegen nyelven és nem egyezhet meg az Allegro Group HU Kft. által nyilvántartott felhasználónévvel. Amennyiben a Felhasználó a fent leírtak alapján szabálytalannak minősülő nevet ad meg, abban az esetben a Vatera jogosult előzetes figyelmeztetés nélkül a Felhasználó hozzáférését korlátozni.

A felhasználónév a következő karaktereket tartalmazhatja: nagy és kis betűk ékezet nélkül, (minimum 6, azaz hat, maximum 22, azaz huszonkettő darab) valamint számok (maximum 3, azaz három darab). Egyéb karaktereket a felhasználónév nem tartalmazhat. A Vatera fenntartja jogát, hogy ha a felhasználónév nem megfelelő, vagy a Vatera informatikai rendszere által nem értelmezhető karaktereket tartalmaz, azt elő- és/vagy utótaggal illetve alulvonással kiegészítse.

,

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-09-18 20:41
Létrehozva: #1863

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(henter_a @ 2013-09-18 16:16) *
Azt, hogy a régi nevemet nem használhatom tovább, tudomásul vettem. Nem örülök neki, de úgy tűnik, hogy ezt dobta a gép. Viszont az e-mail cím használatára van lehetőségem? Arra gondolok, hogy egy másik fiókkal összevonom a jelenlegit, így a másik fiókhoz tartozó e-mail cím lesz érvényes, ez felszabadul. Ezek után létrehozok egy új fiókot az általam választott névvel és ahhoz hozzárendelem az eddig használt e-mail címet

Egy e-mail cím csak egy fióknál lehet egy időben megadva. Ha összevonásokkal kívánja megoldani a problémát, akkor ahhoz - legalább ideiglenesen - több címre lesz szüksége.

IDÉZET(henter_a @ 2013-09-18 20:16) *
Azért ezt cáfolnám. Nekem már egy ideje két felasználónevem van, mindkét névhez ugyanaz a bankszámlaszám tartozik.

Új regisztrációról volt szó. A bankszámlaszámnak értelemszerűen csak a teljes jogú felhasználóknál van szerepe.

IDÉZET(actros_a @ 2013-09-18 16:45) *
Üdv.
A felhasználónevemet miért kellett megváltoztatni actros -ról actros_a -ra?
Értesítést miért nem kaptam róla?

Tisztelt actros_a!

Legyen kedves visszaolvasni ebben a topikban!

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
henter_a
hozzászólás 2013-09-18 19:16
Létrehozva: #1864

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-18 13:25
Azonosító: 2 076 669

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-09-17 23:02) *
Ez egy elméleti vita, amit mindenki megítélhet a lent beidézett levélrészlet alapján.
Természetesen van lehetősége újabb felhasználónév regisztrálására. Egy bankszámlaszám viszont csak egy teljes jogú felhasználói státusszal rendelkező fióknál adható meg. Az összevonás funkció a személyes menüjében elérhető.

Azért ezt cáfolnám. Nekem már egy ideje két felasználónevem van, mindkét névhez ugyanaz a bankszámlaszám tartozik. Mellesleg hálás lennék, ha valaki válaszolna az előző üzenetemben feltett kérdésemre.

+Quote Post
actros_a
hozzászólás 2013-09-18 15:45
Létrehozva: #1865

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-18 15:42
Azonosító: 2 076 689

Üdv.
A felhasználónevemet miért kellett megváltoztatni actros -ról actros_a -ra?
Értesítést miért nem kaptam róla?

+Quote Post
henter_a
hozzászólás 2013-09-18 15:16
Létrehozva: #1866

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(henter_a @ 2013-09-18 15:42) *
Visszaolvastam a tegnapi hozzászólásokat, változatlanul nem tudom, hogy mire gondol, hacsak nem azokra a külföldi oldalakra gondol.
A másik dolog, amit nem értek, hogy a Vatera szerint a felhasználónevemmel van gond, a Teszvesz meg arra panaszkodott, hogy az e-mail-címem több helyen van regisztrálva.
Van arra lehetőség, hogy a jelenlegi nevem helyett másikat válasszak ezzel az e-mail-címmel?

Azt, hogy a régi nevemet nem használhatom tovább, tudomásul vettem. Nem örülök neki, de úgy tűnik, hogy ezt dobta a gép. Viszont az e-mail cím használatára van lehetőségem? Arra gondolok, hogy egy másik fiókkal összevonom a jelenlegit, így a másik fiókhoz tartozó e-mail cím lesz érvényes, ez felszabadul. Ezek után létrehozok egy új fiókot az általam választott névvel és ahhoz hozzárendelem az eddig használt e-mail címet

+Quote Post
PhoneMarkt
hozzászólás 2013-09-18 15:05
Létrehozva: #1867

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-02-21 11:20
Azonosító: 1 645 170

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-09-18 15:48) *
Tisztelt PhoneMarkt!

A részletes keresővel: http://www.vatera.hu/search/index.php?advanced=1

Szuper! Köszönöm.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-09-18 14:48
Létrehozva: #1868

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(PhoneMarkt @ 2013-09-18 15:45) *
Tisztelt Vatera!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy mi módon lehet egy adott eladó termékei között keresni.
...

Tisztelt PhoneMarkt!

A részletes keresővel: http://www.vatera.hu/search/index.php?advanced=1

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
PhoneMarkt
hozzászólás 2013-09-18 14:45
Létrehozva: #1869

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-02-21 11:20
Azonosító: 1 645 170

Tisztelt Vatera!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy mi módon lehet egy adott eladó termékei között keresni. Ez régen pofon egyszerűen működött, mert a keresés szűkítésében, bal oldalt meg lehetett adni egy karaktersorozatot, amit keresek az eladó árui között. Kérdem én, mivel ezt is, meg még jópár hasznos dolgot megszüntettek (pl. licitek, látogatók szerinti rendezést), hogy ha egy érklődőnek a választékomban kapható termékeket szeretném ajánlani pl. a "Jabra" termékeket, akkor ezt most mi módon tudom?
Várom válaszukat!

PhoneMarkt

+Quote Post
henter_a
hozzászólás 2013-09-18 14:42
Létrehozva: #1870

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-09-18 15:03) *
A válasz részletes magyarázat kíséretében megtalálható a tegnapi hozzászólások között.
Legyen kedves visszaolvasni!

Visszaolvastam a tegnapi hozzászólásokat, változatlanul nem tudom, hogy mire gondol, hacsak nem azokra a külföldi oldalakra gondol.
A másik dolog, amit nem értek, hogy a Vatera szerint a felhasználónevemmel van gond, a Teszvesz meg arra panaszkodott, hogy az e-mail-címem több helyen van regisztrálva.
Van arra lehetőség, hogy a jelenlegi nevem helyett másikat válasszak ezzel az e-mail-címmel?

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-09-18 13:48
Létrehozva: #1871

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(henter_a @ 2013-09-18 14:29) *
Az én nevemnél viszont ott maradt, pedig szerintem mindenben megfelet a követelményeknek. Az eredeti levélben azt írták, hogy a felhasználónévnek egyedinek kell lennie és nem tartalmazhat nem megengedett karaktert. Arra a kérdésemre, hogy a henter felhasználónévvel mi volt a gond, nem kaptam választ.

Nem felelt meg a követelményeknek, ezért küldtük a névváltoztatásra felhívó értesítőlevelet.
Ha bővebben érdekli a téma, akkor legyen kedves visszaolvasni ebben a topikban.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
henter_a
hozzászólás 2013-09-18 13:29
Létrehozva: #1872

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-09-18 10:24) *
Volt néhány téves átnevezés, ezt ma reggel korrigáltuk.
Szíves elnézését kérjük az okozott kellemetlenségért.

Az én nevemnél viszont ott maradt, pedig szerintem mindenben megfelet a követelményeknek. Az eredeti levélben azt írták, hogy a felhasználónévnek egyedinek kell lennie és nem tartalmazhat nem megengedett karaktert. Arra a kérdésemre, hogy a henter felhasználónévvel mi volt a gond, nem kaptam választ.

A hozzászólást -henter_a- szerkesztette a következő időpontban: 2013-09-18 13:30

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-09-18 09:24
Létrehozva: #1873

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Aramir75 @ 2013-09-18 10:14) *
Nekem viszont reggelre eltünt az "_a" a nevem végéről, nem tudom kinek köszönhetem, de köszönöm! biggrin.gif

Volt néhány téves átnevezés, ezt ma reggel korrigáltuk.
Szíves elnézését kérjük az okozott kellemetlenségért.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Aramir75
hozzászólás 2013-09-18 09:14
Létrehozva: #1874

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-05 14:44
Azonosító: 2 074 325

Nekem viszont reggelre eltünt az "_a" a nevem végéről, nem tudom kinek köszönhetem, de köszönöm! biggrin.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-09-18 09:01
Létrehozva: #1875

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(gizmo94_a @ 2013-09-18 09:09) *
Üdv !

Csak érdeklődnék...

Tisztelt gizmo94_a!

A kis és nagy kezdőbetűs változat ugyanaz, vagyis nem változtatta meg érdemben a felhasználónevét.
A téma többi részét tegnap érdemben kitárgyaltuk, szíveskedjen visszaolvasni a topikban.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
gizmo94_a
hozzászólás 2013-09-18 08:09
Létrehozva: #1876

Új fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2013-09-18 07:59
Azonosító: 2 076 653

Üdv !

Csak érdeklődnék, hogy ugyan mi volt a baj a gizmo94 felhasználói nevemmel, ami miatt módosítania kellett a Vaterának erre a szerencsétlen alulhúzott valamire??
Megkaptam az e-mailt, hogy változtatnom kell Szept 11.-ig, ezt kényszerűen meg is tettem gizmo94-ről Gizmo94-re, bár sok értelmét nem láttam, de bizotsan így a jó, ezért megtettem. Elvileg, hangsúlyozom, elvileg működött is, semmilyen warn nem jött, hogy probléma lett volna vele.
Erre tegnap nem tudtam belépni, majd sikerült, ezzel a számomra kifejezetten nem tetsző gizmo94_a névvel, amit a Vatera volt szíves adni.
Igazán mutatós, olyan,mint egy lépcsőház, x utca 12/a..
Amennyiben mindenképpen változtatni kell, úgy megkérném a Vatera adatbáziskezelőit, hogy az eredeti gizmo94 nickről Gizmo94 nickre változtassák meg a nicket, mert ennek az aláhúzottnak kevésbé tudok örülni. Nicknevet nem véletlenül választ az ember, nyilván ragaszkodik hozzá. Az oldalak többségén nemhogy nem turkál bele az üzemeltető a felhasználók nickjeibe, de még felhasználói szinten megváltoztatni is tilos azokat.
Remélem, sikerül segítségemre lenniük és visszakapom a sok éve használt, általam kedvelt nicknevet.

Üdvözlettel: Gizmo

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-09-18 07:03
Létrehozva: #1877

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Midway_a @ 2013-09-18 07:11) *
Bocsánat, hogy nem az volt a legfontosabb dolgom, hogy új nick nevet találjak ki egy hét alatt.
...

Már szeptember 5-én itt a fórumon kérdezett a névváltoztatásról, tehát időben tudta és bőségesen elegendő ideje lett volna rá.
A levélben megadott határidő után még újabb egy hét türelmi idő is volt, a rendszer csak tegnap nevezte át a felhívásra nem reagáló felhasználókat.

A felhasználói fiók megszüntetésének feltételei - összhangban az ÁFF 1/5 pontjával - az alábbiak:

Nincs jelenleg aktív, érvényes licitje;
Nincs jelenleg futó aukciója;
Nincs értékelésre váró tranzakciója;
Nincs tartozás az egyenlegén;
Fiókja nincs felfüggesztve, korlátozva.

Amennyiben a fenti feltételek teljesülnek, úgy a "Személyes" menüben a "Beállítások/Fiók beállításai/Fiók törlése" menüpontban tudja kezdeményezni fiókja törlését. A felhasználói fiók visszavonhatatlanul a 60 napos felmondási idő végén kerül törlésre. A felmondási idő alatt bármikor kezdeményezheti Ügyfélszolgálatunknál a törlés visszavonását.

IDÉZET(gnomon_a @ 2013-09-18 07:56) *
Nem kaptam üzenetet arról, hogy új nevet kaptam, és nem is értem, hogy miért volt rá szükség. Kicsit dühít a dolog.

gnomon mad.gif

Legyen kedves visszaolvasni ebben a topikban.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-09-18 06:57
Létrehozva: #1878

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Midway_a @ 2013-09-18 07:11) *
Bocsánat, hogy nem az volt a legfontosabb dolgom, hogy új nick nevet találjak ki egy hét alatt.
...

Azért örülök, hogy van akinek teszik ez....

A fórumról:A levélben nem volt szó arról hogy...

A regisztráció törlésből (sértődésből vagy bárhogy) kinek származik(hat) hátránya:
...

Értem én , hogy egy fecske nem csinál nyarat...

Úgy gondolom, hogy egy oldal addig jó amíg a felhasználók elégedettek, így az üzelmeltető is az lehet.De ez az én személyes véleményem csak....

Én megértem amit érzel és ahogy elnézem Benznek is átment a panaszos hangok hangulata. A nick nevek majdnem annyira hozzánk nőnek, mint az anyakönyvi nevek. És persze lehet mondani, hogy könnyen beszélek, mert az enyém megmaradt. És igen, nagyon örülök, hogy nekem nem lett függelékem, sem _a betű, sem magam által kitalált utólag hozzábiggyesztett számsor formájában.
Viszont amit átgondoltam, - és ez a véleményem akkor is állna, ha az én nevem is változott volna, - hogy ez a sajátos helyzettel együtt jár. És akárhogy is, én sem fogok vásárolgatni, de egy egyesülésnél nem feltétlenül a szemmel látható lehetőségek a legnagyobb előny. Így talán egy sokkal nagyobb rendszer részeként nagyobb biztonságunk lesz minden téren. Persze méginkább gépies lesz (a nagy számok miatt), tehát szerintem a Vatera lassan el fogja veszíteni teljesen azt a nagyon vonzó jellemzőét, ami pl. engem megfogott. Viszont lesz helyette más talán. Számomra logikusnak tűnik, vagy inkább reálisnak, hogy olyan döntést nem hoztak, ami összességében veszteség.
Csak talán el kell fogadnunk, hogy most más lesz. Elveszítünk dolgokat, viszont kapunk helyette új lehetőségeket, amikről majd lépésenként és kicsit később bizonyosodhatunk meg. És nem, egyáltalán nem örülök ennek az egésznek, csak megpróbálom magam számára is emészthetővé tenni. Jobban szerettem a "régi" Vaterát, a kemény törvényeivel, a klub jelleggel, és egyáltalán mindennel, ami jellegzetes volt. De a mostani helyzet mindenhol erről szól, elég csak körülnézni. Aki pedig a nagy tömegekből akar élni (az internetes piac egyértelműen erről szól), annak ehhez kell igazodni. Muszáj, mert ha nem teszi, akkor majd jön más és megteszi. És akkor a Vatera hátrébb kerül. Nekünk pedig az a jó, ha elöl van minden tekintetben.
Lehet, hogy nem pontosan helytálló, amit írtam, de az irány kábé ez lehet, és ezért. (Még csak egy kávét ittam)
A fórumos résszel ne törődj szerintem, az avatarodat fel tudod tölteni, pár hónap múlva pedig mindenki kezdő fórumozó lesz szerintem.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
gnomon_a
hozzászólás 2013-09-18 06:56
Létrehozva: #1879

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-18 06:53
Azonosító: 2 076 646

Nem kaptam üzenetet arról, hogy új nevet kaptam, és nem is értem, hogy miért volt rá szükség. Kicsit dühít a dolog.

gnomon mad.gif

+Quote Post
Midway_a
hozzászólás 2013-09-18 06:11
Létrehozva: #1880

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-17 23:02
Azonosító: 2 076 625

IDÉZET(suzukimaruti949 @ 2013-09-18 02:00) *
Miért vagy felháborodva?
Kaptál levelet, hisz itt kérdezted, hogy miért kell nevet változtatni. Te szépen nem törődtél a levéllel.
Van ám ÜSZ és ott megbeszélhetted volna a dolgokat. Nem gondolod komolyan, hogy Benznek kellett volna helyetted eljárni.
Na és mi a hátrányod, hogy új regisztrált fórumozó vagy? Én pedig Újonc és ettől még az élet megy tovább.
Sértődésből regisztrációt törölni szerintem meggondolandó.

Szánom bánom a dolgot. Bár visszaolvasva nem csak én jártam így.(és még hányam nem is írnak ide!)
Változott volna szerinted a helyzet ha írok az ÜSZ-nek?

Azért örülök, hogy van akinek teszik ez.
Biztosan jó (lesz) nekem is csak még nem vettem észre, hogy milyen jó, ha egy regisztrációval tudok belépni az általam nem beszélt nyelvű oldalakra.
Sajnos én csak magyarul és angolul beszélek. Jobban kellett volna figyelnem a kötelező orosz órákon és szabad időmben lengyel, szlovák és román nyelv órákra kellett volna járnom.
Mentségemre legyen mondva, hogy nem gondoltam amikor regisztráltam ide, hogy ilyen távlatok nyílnak meg elöttem majd.

A fórumról:A levélben nem volt szó arról hogy: "A fórumban törlődik az Ön avatarja és az eddigi hózzászólásai nem lesznek Önhöz köthetőek mivel nevet kell/fog váltani"
De az élet megy tovább persze...

A regisztráció törlésből (sértődésből vagy bárhogy) kinek származik(hat) hátránya:
-Nekem ,mert nem adok el vagy veszek valamit.
-A eladónak/vevőnek mert nem kötünk üzletet.
-és a közvetítőnek, mert nincs jutalék.

Értem én , hogy egy fecske nem csinál nyarat...

Úgy gondolom, hogy egy oldal addig jó amíg a felhasználók elégedettek, így az üzelmeltető is az lehet.De ez az én személyes véleményem csak.

ui:Nem a moderátort hibáztatom, ha esetleg másnak is ez a téves következtetés jönne le a topicból.

+Quote Post

544 Oldal V  « < 92 93 94 95 96 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
3 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (3 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-12-11 09:03