IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

546 Oldal V  « < 105 106 107 108 109 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vatera oldalak, Kérdések, általános észrevételek a Vaterával kapcsolatban
svejku
hozzászólás 2013-06-20 20:28
Létrehozva: #2121

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(flclharu @ 2013-06-20 15:26) *
...Rendszeresen problémába ütközöm ha vásárolnak tőlem. A termékeimet ész nélkül leütik, a leveleimre nem válaszolnak, számonkérni nem lehet őket. Nem csak rontják a piacom (hiszen a leütött termékeket egy bizonyos ideig nem tudom hirdetni), de kimondhatatlanul bosszantó az is, hogy a tiszteletlen, hanyag és szégyenteljes magatartásukkal hátráltatják az eladókat. Márpedig az ideiglenes felhasználók tranzakcióinak tetemes hányada nálam mindig kudarccal végződik.

2 ilyen esetet látok nálad ideiglenes vásárlóval. Rosszul látom? Vagy más néven is árulsz a Vaterán, és ott volt annyi problémád?

Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-06-20 19:50
Létrehozva: #2122

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

...Nektek is vannak hasonló negatív tapasztalataitok ezzel kapcsolatban? Ha igen, hogyan védekeztek ellene (már ha lehet)?

Igen. Van hasonló negatív tapasztalatom, bár más irányból nézve persze. A kollektív felelősség elvével azonos a postod alapja. Szerintem is nagyon nagy, társadalmi szintű probléma, mert nagyon sok ember gondolkodik így. Régebben egy ilyen témánál felemeltem a hangomat, hadonásztam, és érzelmi szempontból közelítettem meg a kérdést. Ma már sokkal átgondoltabb vagyok. Látom azt, hogy aki így gondolkodik, azzal úgyis hiába kiabálok. Megpróbálom türelemmel.
Tehát igen, védekezem, mégpedig úgy, hogy aki ilyen sablonokban gondolkodik, annak az értékítéletét nem engedem közel magamhoz, viszont amíg látok benne lehetőséget, addig beszélek, magyarázok. Hátha...

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
ajrodzop
hozzászólás 2013-06-20 17:55
Létrehozva: #2123

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-06-20 17:47
Azonosító: 2 046 625

Én is épp ez ügyben akartam érdeklődni: egyes felhasználók termékeinek böngészésekor a bal oldali menüből nagyon hiányzik a kulcsszavakra történő keresés lehetősége! Enélkül számtalan esetben hagytam inkább a vásárlást, hiszen sok száz vagy ezer termék esetén nincs időm, sem humorom végignézni az eladó kínálatát. Ha ez a funkció ismét működne, nagyban megkönnyítené a vásárlást, nagy öröm lenne számomra is! smile.gif

IDÉZET(jsounds @ 2013-06-18 18:13) *
Egy eladó összes termékét megnézve a bal oldali menüben már a kategóriák szerinti bontásra sincs lehetőség? Eddig egy eladó termékeiben bizonyos szóra (termékre) rá lehetett keresni, most már azt sem lehet vagy csak én nem találom? J.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-06-20 15:47
Létrehozva: #2124

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

Nektek is vannak hasonló negatív tapasztalataitok ezzel kapcsolatban?

Hogyne. Meg az ellenőrzött és a teljes jogú felhasználókkal is.
A reg nélküli vásárlókkal sincs több probléma, mint a többiekkel.

Eddig mindössze egy negatív értékelést adott, azt sem ideiglenes felhasználónak. Ennek mi az oka?

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
flclharu
hozzászólás 2013-06-20 15:26
Létrehozva: #2125

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-08-05 17:02
Azonosító: 1 539 954

Sziasztok!

Először is elnézést hogy megszakítom az előző beszélgetés gondolatmenetét, de ez az ügy régóta nem hagy nyugodni. Biztos vagyok benne hogy már nektek is meggyűlt a bajotok az ideiglenes felhasználókkal, akik nem rendelkeznek valódi regisztrációval. Már többször terveztem hogy hangot adok a véleményemnek, de eddig valahogy mindig visszahőköltem. Viszont úgy érzem, hogy ez a jelenség nem maradhat többé szó nélkül. Mérhetetlenül felháborítónak tartom az ideiglenes felhasználók viselkedését. Rendszeresen problémába ütközöm ha vásárolnak tőlem. A termékeimet ész nélkül leütik, a leveleimre nem válaszolnak, számonkérni nem lehet őket. Nem csak rontják a piacom (hiszen a leütött termékeket egy bizonyos ideig nem tudom hirdetni), de kimondhatatlanul bosszantó az is, hogy a tiszteletlen, hanyag és szégyenteljes magatartásukkal hátráltatják az eladókat. Márpedig az ideiglenes felhasználók tranzakcióinak tetemes hányada nálam mindig kudarccal végződik. Úgy gondolom, hogy ez egy valós probléma, és sürgősen orvoslásra szorul ez az igen kellemetlen jelenség. Nektek is vannak hasonló negatív tapasztalataitok ezzel kapcsolatban? Ha igen, hogyan védekeztek ellene (már ha lehet)?

+Quote Post
rolandgajdos
hozzászólás 2013-06-20 07:59
Létrehozva: #2126

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-09-13 20:46
Innen: Onnan
Azonosító: 24 900

IDÉZET(Hathor14 @ 2013-06-20 06:55) *
Kedves Roland!
Kínában beszélnek magyarul? unsure.gif Ezt nem tudtam.
Kockázatvállalást én abban látok, hogy adott esetben a türelmetlen vevő megteszi a rendőri feljelentést. Ezt elkerülendő tegyük fel az eladó visszafizeti a termék árát, mert 30 nap alatt sem kapta meg a vevő az árut. 1 hétre rá a küldemény megérkezik a vevőhöz, aki vagy jelzi az eladónak, hogy megkapta a terméket és újból utal, vagy lapít a fűben. A második esetben az eladót éri anyagi kár.

Kedves Hathor14!
-Nem beszélnek magyarul, viszont szinte minden nagyobb webshop angol nyelvű. Az meg már csak megy, legfeljebb fordítóprogrammal.
-Rendőri feljelentés sem lesz, mert az eladó hivatkozik a termékleírásra, amiben fel van tüntetve sok esetben 40 napos szállítási idő.
-Az eladót sehogy sem éri anyagi kár:
A vevő elutal neki pl. 5000 forintot (vételár + pk.) Az eladó ebből megrendeli az árut Kínából free shippinggel. Adott esetben 1000-1500 Ft-ot máris kaszált a nem létező pk. kifizettetésével. A tracking number segítségével folyamatosan látja a csomag útját, a vevő nem tudja letagadni a kézbesítést. (Célországba megérkezett, Vámkezelésre szállítva, Vámkezelve... Továbbá a kínai webshop mailben tájékoztatja, hogy a címzett átvette a küldeményt.)
Ha meg tényleg nem kapja meg a vevő, akkor visszafizeti a pénzt, ő meg kártalanítja magát a webshop Dispute menüjében.
Ezen így csak nyerni lehet, ki van ez találva, kérem. smile.gif
A témát tovább nem kívánom taglalni, mert szétoffoljuk a topikot. Lehet, már ez is sok volt. unsure.gif

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-06-20 07:27
Létrehozva: #2127

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(Hathor14 @ 2013-06-20 06:55) *
Kedves Roland!

Kockázatvállalást én abban látok, hogy adott esetben a türelmetlen vevő megteszi a rendőri feljelentést. Ezt elkerülendő tegyük fel az eladó visszafizeti a termék árát, mert 30 nap alatt sem kapta meg a vevő az árut. 1 hétre rá a küldemény megérkezik a vevőhöz, aki vagy jelzi az eladónak, hogy megkapta a terméket és újból utal, vagy lapít a fűben. A második esetben az eladót éri anyagi kár. Vagy rosszul látom? Jó lenne, ha olyan felhasználó is írna ebben a témában, aki a Vaterán a dropshipet alkalmazza.
Tudom Benz azt írta, hogy 21 nap alatt a világ bármely tájáról meg kell érkeznie a küldeménynek, ha nem, akkor ott más lehet a dologban, (most nem tudom pontosan idézni, elnézést) de nekem más a tapasztalatom. Regisztrált küldemények is nagyon lassan érkeznek meg külföldről. Fordítva is igaz, ha én postázok külföldre, semmi biztosíték nincs arra, (talán csak a nagy nemzetközi futárcégek esetében), hogy 21 napon belül a címzetthez ér a küldemény. Csak egy példa: idén február elején a szomszédos Moszkvába adtam fel ajánlott levelet a Magyar Postán, a küldemény útját végigkísértem az orosz posta honlapján, 43! nap alatt érkezett meg a címzetthez a levél.
A dropshippel én sem szimpatizálok, de van létjogosultsága, amíg van rá igény, ahogy Zep írta.

Az orosz postának van honlapja? mosking.gif Sose hittem volna. biggrin.gif Nem azt kéne üzemeltetniük, hanem gyakrabban kéne a lovakat váltani. De különben is, Muszkaföldön lassan jár a posta, ezt már a Karády is megmondta. h ttp://slagermuzeum.network.hu/video/karady_katalin/karady_katalin__muszkafoldon_lassan_jar_a_posta

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2013-06-20 06:55
Létrehozva: #2128

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-10 06:38
Innen: Budapest
Azonosító: 1 524 248

IDÉZET(rolandgajdos @ 2013-06-20 00:35) *
Ez nagyon optimista elgondolás. rolleyes.gif
Külföldről való rendelésnél (az ilyen típusú aukciók 90%-a Kínából jön) sem kapcsolat, sem nyelvismeret nem játszik. Kockázatvállalás meg csak a vevőt terheli, az eladót nem. Ő akkor vállalna kockázatot, ahogy lejjebb is írtam.
Persze tudom, szabályosak ezek az aukciók. Csak nem etikusak szerintem.

Kedves Roland!

Kockázatvállalást én abban látok, hogy adott esetben a türelmetlen vevő megteszi a rendőri feljelentést. Ezt elkerülendő tegyük fel az eladó visszafizeti a termék árát, mert 30 nap alatt sem kapta meg a vevő az árut. 1 hétre rá a küldemény megérkezik a vevőhöz, aki vagy jelzi az eladónak, hogy megkapta a terméket és újból utal, vagy lapít a fűben. A második esetben az eladót éri anyagi kár. Vagy rosszul látom? Jó lenne, ha olyan felhasználó is írna ebben a témában, aki a Vaterán a dropshipet alkalmazza.
Tudom Benz azt írta, hogy 21 nap alatt a világ bármely tájáról meg kell érkeznie a küldeménynek, ha nem, akkor ott más lehet a dologban, (most nem tudom pontosan idézni, elnézést) de nekem más a tapasztalatom. Regisztrált küldemények is nagyon lassan érkeznek meg külföldről. Fordítva is igaz, ha én postázok külföldre, semmi biztosíték nincs arra, (talán csak a nagy nemzetközi futárcégek esetében), hogy 21 napon belül a címzetthez ér a küldemény. Csak egy példa: idén február elején a szomszédos Moszkvába adtam fel ajánlott levelet a Magyar Postán, a küldemény útját végigkísértem az orosz posta honlapján, 43! nap alatt érkezett meg a címzetthez a levél.
A dropshippel én sem szimpatizálok, de van létjogosultsága, amíg van rá igény, ahogy Zep írta.

--------------------
Ami egész, az nem tökéletes, hanem teljes.

+Quote Post
rolandgajdos
hozzászólás 2013-06-20 00:35
Létrehozva: #2129

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2013-06-19 20:22) *
Ő a kapcsolatát, a nyelvismeretét, a kockázatvállalási hajlamát teszi bele.

Ez nagyon optimista elgondolás. rolleyes.gif
Külföldről való rendelésnél (az ilyen típusú aukciók 90%-a Kínából jön) sem kapcsolat, sem nyelvismeret nem játszik. Kockázatvállalás meg csak a vevőt terheli, az eladót nem. Ő akkor vállalna kockázatot, ahogy lejjebb is írtam.
Persze tudom, szabályosak ezek az aukciók. Csak nem etikusak szerintem.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-06-19 20:22
Létrehozva: #2130

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(basa80 @ 2013-06-19 19:59) *
Ez nagy igazság én szerintem is. Így van. Vegye meg, ruházzon be, és tegye fel ahogyan rolandgajdos mondja. Ez így korrekt. thank_you.gif

Ez azért nem egészen így működik. Ez a kereskedelmi forma törvényes és megengedett. Ne már, hogy mi mondjuk meg Petrencésházy Benő Salamonnak, hogy hogyan kereskedjen. Attól, hogy mi beletesszük a pénzünket, ő nem köteles. Ő a kapcsolatát, a nyelvismeretét, a kockázatvállalási hajlamát teszi bele. Nyilván nekünk ez nincs.
Úgyis a vevő dönt. Amíg vásárolnak tőlük, addig van létjogosultságuk. Csak nekünk nem szimpatikus. De van akinek az.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
basa80
hozzászólás 2013-06-19 19:59
Létrehozva: #2131

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-03-12 21:23
Azonosító: 2 024 803

IDÉZET(rolandgajdos @ 2013-06-19 16:33) *
Majd ezután az eladó rááldozza a pénzt, megrendeli külföldről és amikor már nála van, akkor felteszi eladásra. Saját képekkel, az áru valós állapotában, felelősséget vállalva az áruért. Ez egyébként is így lett volna tisztességes eddig is. Nem pedig a vevő pénzén megrendelni a vevő címére lutrira. Ráadásul sok esetben ingyenes szállítással, amiről a vevő nem is tud, ezért a nem létező szállítási költséggel is az eladót gazdagítja.
Mielőtt jönne az esetleges felháborodás: én is adtam már el itt külföldről rendelt dolgot. De csak azután meghirdetve, hogy már nálam volt.

Ez nagy igazság én szerintem is. Így van. Vegye meg, ruházzon be, és tegye fel ahogyan rolandgajdos mondja. Ez így korrekt. thank_you.gif

--------------------
Yours sincerely
basa80

+Quote Post
rolandgajdos
hozzászólás 2013-06-19 16:33
Létrehozva: #2132

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(pristyaka @ 2013-06-18 19:35) *
Így érdeklődnék azzal, hogy mi lesz a külföldi rendelésekkel, mivel ezek általában 3-4 hét alatt érkeznek meg.

Majd ezután az eladó rááldozza a pénzt, megrendeli külföldről és amikor már nála van, akkor felteszi eladásra. Saját képekkel, az áru valós állapotában, felelősséget vállalva az áruért. Ez egyébként is így lett volna tisztességes eddig is. Nem pedig a vevő pénzén megrendelni a vevő címére lutrira. Ráadásul sok esetben ingyenes szállítással, amiről a vevő nem is tud, ezért a nem létező szállítási költséggel is az eladót gazdagítja.
Mielőtt jönne az esetleges felháborodás: én is adtam már el itt külföldről rendelt dolgot. De csak azután meghirdetve, hogy már nálam volt.

A hozzászólást -rolandgajdos- szerkesztette a következő időpontban: 2013-06-19 16:34

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-06-19 08:05
Létrehozva: #2133

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Ergomar @ 2013-06-19 07:10) *
Alapvetően választ várnék, pl.: Nem, ez a rózsa eléggé hasonlítani fog a képen szereplőre! vagy bármit, de az, hogy törli a kérdést, abban erősít meg, hogy ő sem hiszi el amit hirdet, de bízik abban, hogy lesz aki igen.

Feltehetően így van, de nem tervezzük a gondolatrendőrség felállítását. Vagy ön szerint mit kellene tennünk? Rózsát nem tudunk zsűrizni és erre felhatalmazásunk sincs. Keressen másik eladót vagy eleve ne akarjon ön szerint nem létező növényt vásárolni.
IDÉZET(Ergomar @ 2013-06-19 07:10) *
Megint másik kérdés... a Vatera nem töri a fejét PayPal fizetés bevezetésén?

A PayPal egy konkurens weboldal szolgáltatása, így értelemszerűen az allegro cégcsoport nem vezetheti be.
Ellenben a most is létező PayU fizetőrendszer középtávon alkalmas lesz felhasználók közti közvetlen fizetésre és mellé lesz buyer protection megoldás is.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Ergomar
hozzászólás 2013-06-19 07:10
Létrehozva: #2134

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2011-11-27 10:18
Azonosító: 1 572 992

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-06-18 20:15) *
Az a kérdés, hogy mit szeretne tenni és miért?

Alapvetően választ várnék, pl.: Nem, ez a rózsa eléggé hasonlítani fog a képen szereplőre! vagy bármit, de az, hogy törli a kérdést, abban erősít meg, hogy ő sem hiszi el amit hirdet, de bízik abban, hogy lesz aki igen. Utólag meg ugye jön a bevált sablon: Miért nem kérdezett?
Tudom, mindenki megteheti, kérdezhet, és a reakció alapján dönthet, de ez nekem így is belelóg a megtévesztés kategóriájába. Tudom, az eladó az Isten, mert tőle jön a jutalék, ám ehhez előbb vevők is kellenek. Ha azt érezzük, hogy a Vatera részéről az érdektelenség és a mossuk kezeinket szemlélet a jellemző, akkor lehet, kevésbé szívesen jövünk ide.

Megint másik kérdés... a Vatera nem töri a fejét PayPal fizetés bevezetésén? Az is adna egyfajta védelmet. Az nem jut eszembe a neve, egy másik oldal:)-nél működik, tapasztaltam. Itt, a Vaterán viszont két esetben is a rendőrség maradt végső megoldásként. A Vatera az eladót is csak hosszú idő után inaktiválta. Addig tucatnyian beleszaladtak a késbe.

+Quote Post
basa80
hozzászólás 2013-06-18 22:33
Létrehozva: #2135

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2013-06-18 22:17) *
Szerintem nem lehet megcsinálni, mert hova tegye a szóközt?
Nekünk kell többféleképpen megadnunk az ilyen "kulcsszavakat", hogy minél több keresés megtalálja.
Illetve lehet úgy keresni, hogy: Geforce FX*
A kereső használatáról itt olvashatsz, érdemes.
(remélem nem vagyunk rossz topikban) smile.gif

Igen, köszi a kereső használatát olvastam, de elolvasom majd holnap is tüzetesebben. GeforceFX5200 ezt is keresheti és Geforce FX5200 , vagy Geforce FX 5200 ezt egybe venné az jobb lehetne. Bár szerintem mindenki próbálkozik több szavakkal, aki keres talál szokták mondani.
Köszi a válaszod még egyszer. Remélem és is, hogy nem kérdeztem rossz helyen. unsure.gif

--------------------
Yours sincerely
basa80

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-06-18 22:17
Létrehozva: #2136

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(basa80 @ 2013-06-18 22:02) *
Sziasztok!

Egy kérdésem lenne, hogy ha a keresőbe beírom azt, hogy Geforce FX5200 vagy így, hogy Geforce FX 5200 két különböző termékcsaládokat ad ki. Mivel éppen a jelenlegi aukciómat próbáltam megkeresni így, azt vettem észre, hogy a szóközt is megkülönbözteti a Vatera. Át kellett írnom FX5200-ra azért, mert ott több találat van.
A tapasztaltabb Vaterások lehet, hogy mindkét szöveget be fogják írni, de esetleg aki csak keres egy ilyen típust az nem biztos, hogy beírja egybe, vagy szóközzel.
Kérdésem az ilyen dolgokat nem lehetne úgy csinálni, hogy ne tegyen különbséget a kereső szóköz vagy szóköz nélküli szavaknál?
Esetemben akkor mindkét típus egy oldalon lenne, így bárki megtalálná azt.
Köszönöm a válaszotokat.

Szerintem nem lehet megcsinálni, mert hova tegye a szóközt?
Nekünk kell többféleképpen megadnunk az ilyen "kulcsszavakat", hogy minél több keresés megtalálja.
Illetve lehet úgy keresni, hogy: Geforce FX*
A kereső használatáról itt olvashatsz, érdemes.
(remélem nem vagyunk rossz topikban) smile.gif

+Quote Post
basa80
hozzászólás 2013-06-18 22:02
Létrehozva: #2137

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne, hogy ha a keresőbe beírom azt, hogy Geforce FX5200 vagy így, hogy Geforce FX 5200 két különböző termékcsaládokat ad ki. Mivel éppen a jelenlegi aukciómat próbáltam megkeresni így, azt vettem észre, hogy a szóközt is megkülönbözteti a Vatera. Át kellett írnom FX5200-ra azért, mert ott több találat van.
A tapasztaltabb Vaterások lehet, hogy mindkét szöveget be fogják írni, de esetleg aki csak keres egy ilyen típust az nem biztos, hogy beírja egybe, vagy szóközzel.
Kérdésem az ilyen dolgokat nem lehetne úgy csinálni, hogy ne tegyen különbséget a kereső szóköz vagy szóköz nélküli szavaknál?
Esetemben akkor mindkét típus egy oldalon lenne, így bárki megtalálná azt.
Köszönöm a válaszotokat.

--------------------
Yours sincerely
basa80

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-06-18 20:15
Létrehozva: #2138

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Ergomar @ 2013-06-18 15:53) *
Viszont kérdeznék mást. Mit lehet tenni, ha egy hirdető nyilvánvalóan photoshopolt képpel hirdet egy képet (konkrétan egy növényt, illetve annak magját) és amikor arra nézvést kérek garanciát, hogy a kikelő növény mennyiben fog megegyezni a képen látható (hangsúlyozo, természetellenesen elszínezett, Siebertz/Bakker katalógust idézően) virággal, akkor nemes egyszerűséggel törli a kérdést és tiltólistára tesz, majd hirdet tovább, mintha mi sem történt volna.

Az a kérdés, hogy mit szeretne tenni és miért?

IDÉZET(pristyaka @ 2013-06-18 19:35) *
Így érdeklődnék azzal, hogy mi lesz a külföldi rendelésekkel...

Vagy nyilatkoznak a 21 napon belül a sikerességről vagy elfogadják a kiszámlázást.
21 nap alatt a világ bármely részéről megérkezik a küldemény. Ha nem, akkor ott más gond van, nem feltétlenül érdemes tovább várni.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
pristyaka
hozzászólás 2013-06-18 19:35
Létrehozva: #2139

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-05-23 13:01
Azonosító: 1 509 929

Arról szeretnék érdeklődni, hogy láttam a megújult ÁFSZ pár pontját.

Láttam, hogy a következő pont megváltozott:
"ha az eladó 21 napig nem értékel tranzakciót a Vatera automatikusan sikeres
tranzakciónak fogja tekinteni ".

Így érdeklődnék azzal, hogy mi lesz a külföldi rendelésekkel, mivel ezek általában 3-4 hét alatt érkeznek meg.
Ezért eddig belefértek a 40 napos időkeretbe, de ezentúl ez nem fordulhat elő.
Néha nem érkezik meg pár csomag legyen ez a posta, vagy egyéb okok végett.

Elhiszem, hogy a magyar csomagoknál maximum egy hetet vesz igénybe a szállítás.

+Quote Post
Ergomar
hozzászólás 2013-06-18 15:53
Létrehozva: #2140

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2011-11-27 10:18
Azonosító: 1 572 992

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-06-15 07:27) *
Tisztelt Ergomar!

Valóban nem szerencsés, de ez az eladó döntése.
Az üzenőrendszer szeptembertől jelentősen átalakul majd.

Értem, köszönöm. Remélem az szerencsésebb konstrukció lesz.

Viszont kérdeznék mást. Mit lehet tenni, ha egy hirdető nyilvánvalóan photoshopolt képpel hirdet egy képet (konkrétan egy növényt, illetve annak magját) és amikor arra nézvést kérek garanciát, hogy a kikelő növény mennyiben fog megegyezni a képen látható (hangsúlyozo, természetellenesen elszínezett, Siebertz/Bakker katalógust idézően) virággal, akkor nemes egyszerűséggel törli a kérdést és tiltólistára tesz, majd hirdet tovább, mintha mi sem történt volna.

+Quote Post

546 Oldal V  « < 105 106 107 108 109 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-03-28 10:05