IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

542 Oldal V  « < 105 106 107 108 109 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vatera oldalak, Kérdések, általános észrevételek a Vaterával kapcsolatban
zejopy
hozzászólás 2013-05-16 07:42
Létrehozva: #2121

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(FLaci81TDI @ 2013-05-16 07:18) *
....

Ha én nem szeretném, hogy pl. direct marketing célból telefonon "zaklassanak" , épp ezért nem jelölném be ezt a kis négyzetet, akkor miért nem enged bejelentkezni?...

Le lehet iratkozni a hírlevélről.

....
Ja még a nullás felhasználók...

Valamit ki kellene találni velük kapcsolatban, ...

Pl mit?
Úgyis kipontozódnak az alkalmatlanok.

..Licitkorlátozásnál, viszont majdnem ugyanígy működik a dolog, így ebben a formában szerintem ez felesleges, mert ott is hozzá kell adni a felhasználót és a pozitív visszajelzést lehet állítani!
...

Ezt nem egészen értettem.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
FLaci81TDI
hozzászólás 2013-05-16 07:18
Létrehozva: #2122

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-10-03 18:45
Azonosító: 775 945

Üdvözlök minden kedves felhasználót!

Ami számomra csak félig világos dolog és elnézést, hogy így hirtelen jön:

A bejelentkezésnél (felhasználónév, jelszó) alatt van két jelölő négyzet ahová pipát lehet tenni, az első az, hogy emlékezzen rám, ez rendben is van, a második jelölőnégyzet tartalma: "A bejelentkezéssel Ön elfogadja az allegroup.hu Kft. mindenkor hatályos Általános Felhasználási Feltételeit és Adatvédelmi szabályzatát.
Ezek elfogadásával Ön hozzájárul ahhoz, hogy direkt marketing céllal telefonon, elektronikusan vagy levélben is megkereshessük. Hozzájárulását bármikor visszavonhatja.
Bejelentkezéshez el kell fogadni az Általános Felhasználási Feltételeket!" Ez is rendben van, VISZONT! Hogyan vonom vissza? Ha egyáltalán tényleg vissza lehet vonni, mert ha nem akkor....

Kérdem én, miért van ott a lehetőség a pipára akkor, ha nem enged bejelentkezni akkor, ha nem teszem bele a pipát, így ennek mi értelme van?

Ha én nem szeretném, hogy pl. direct marketing célból telefonon "zaklassanak" , épp ezért nem jelölném be ezt a kis négyzetet, akkor miért nem enged bejelentkezni?

Így ez ebben a formában egy úgynevezett ráerőltetés az emberekre a telefonos esetleg email-es megkeresés, amit szerintem nem mindenki vesz jó néven, főleg a telefonosat.

Ja még a nullás felhasználók...

Valamit ki kellene találni velük kapcsolatban, mert nagyon sok a komolytalan licitáló, nagyon sokan játszótérnek nézik a vatera piacterét!!!!! NULLÁSOKRA VALAMIT TALÁLJANAK KI, nem hiszem, hogy nem lehet semmilyen megoldást kitalálni rájuk.

Még egy utolsó dolog: Licitkorlátozás kontra Személyes tiltólista:

A tiltólistánál teljesen rendben van a dolog ahogyan ki van találva, ha valakiről tudom, hogy komolytalan és nem megbízható, akkor azt a felhasználót hozzáadom, ez teljesen rendben van!

Licitkorlátozásnál, viszont majdnem ugyanígy működik a dolog, így ebben a formában szerintem ez felesleges, mert ott is hozzá kell adni a felhasználót és a pozitív visszajelzést lehet állítani!

Szerintem ez úgy tudna működni, és akkor lenne ténylegesen licitkorlátozós a dolog, ha mondjuk pl. én vagy bárki más felhasználó ezt egy pipával vagy a mentés gombra kattintva engedélyezi, aktiválja, és akkor mondjuk azok nem licitálhatnak vagy villámáron nem vásárolhatnak, akiknek a pozitív visszajelzése beállítástól függően 60-100 % között mondjuk pl. 80% alatt van ha mondjuk én ezt állítom be, tehát nem a hozzáadogatós módszer, hanem a rendszer az aktív felhasználók közt szűr.
Ez által a legtöbb komolytalan felhasználó automatikusan szűrődne és nem kellene őket egyesével hozzáadni, meg azon gondolkodni, hogy " na most aki licitált az adott termékemre az most megint komolytalan, vagy kellő vásárlási szándékkal rendelkező korrekt partner" .

Elnézést a hosszúra sikeredett levél miatt!

Kellemes napot kívánok!

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2013-05-15 11:48
Létrehozva: #2123

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(zombee @ 2013-05-14 14:45) *
Várható hogy visszaállítják a bal oldali menüt? Elnézést a kifejezésért, de ez így most nagyon gány.
Aki terméket keres, az interaktívan szeretné tenni.
A bal oldali menüvel két kattintás volt egy-egy finomítás a keresése, most meg folyton a keresőablakot kell nyitogatni.

Valami konkrétumot is leírna esetleg? Lehet, hogy nálam elavult a kódfejtő szoftver, de a "nagyon gány"-ból nem igazán tudtam leszűrni, hogy pontosan mit hiányol éppen.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-05-15 08:36
Létrehozva: #2124

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(rolandgajdos @ 2013-05-15 07:25) *
Kedves Benz!
Ha a változásnál alkalmazandó javaslatokat lehet tenni, nekem volna egy: jó lenne a keresőbe egy plusz opció: belföldi és külföldi küldemény szűrése. Mostanában gombamód szaporodnak azok az aukciók, ahol az eladó kínai oldalakról rendeli meg az árut több hetes szállítási idővel a vevő költségére; free shipping (ingyen posta) opcióval. Természetesen rátéve a saját hasznát és a nem létező postaköltséget. Talán több felhasználó sem szereti ezeket a fajta aukciókat és szívesen szűrné ki őket, ha volna rá mód.

Kedves rolandgajdos!

A leírtakkal legyen kedves Ügyfélszolgálatunkhoz fordulni a Kapcsolatfelvétel menüponton keresztül.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
rolandgajdos
hozzászólás 2013-05-15 07:25
Létrehozva: #2125

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-09-13 20:46
Innen: Onnan
Azonosító: 24 900

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-05-14 22:48) *
...Ősszel jelentős változások várhatóak az oldal felépítésében...

Kedves Benz!
Ha a változásnál alkalmazandó javaslatokat lehet tenni, nekem volna egy: jó lenne a keresőbe egy plusz opció: belföldi és külföldi küldemény szűrése. Mostanában gombamód szaporodnak azok az aukciók, ahol az eladó kínai oldalakról rendeli meg az árut több hetes szállítási idővel a vevő költségére; free shipping (ingyen posta) opcióval. Természetesen rátéve a saját hasznát és a nem létező postaköltséget. Talán több felhasználó sem szereti ezeket a fajta aukciókat és szívesen szűrné ki őket, ha volna rá mód.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-05-14 22:48
Létrehozva: #2126

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zombee @ 2013-05-14 22:23) *
Valami lenyíló ablakrészen azért majd elérhetők lesznek a keresést befolyásoló menüelemek?
Azt már az elején sejtettem hogy nem szórakozásból, és örülök neki hogy nem ez a végeleges.
Valamit megtudhatnánk a "készülő" átalakításokról, és annak hátteréről, okairól?
Az is érdekelne hogy ez milyen módon szolgálja az eladók, vásárlók és keresgélők érdekeit, kényelmét.
Köszönöm.

A részletes keresőben továbbra is elérhető az összes funkció.
Ősszel jelentős változások várhatóak az oldal felépítésében, ez már azzal van összefüggésben.
A részletekről kellő időben természetesen mindenkit tájékoztatni fogunk.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zombee
hozzászólás 2013-05-14 22:23
Létrehozva: #2127

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-03-17 20:07
Azonosító: 554 756

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-05-14 17:43) *
Nem várható. Sőt, további változtatások következnek.
Sajnos, szükségesek, nem szórakozásból csináljuk.

Valami lenyíló ablakrészen azért majd elérhetők lesznek a keresést befolyásoló menüelemek?
Azt már az elején sejtettem hogy nem szórakozásból, és örülök neki hogy nem ez a végeleges.
Valamit megtudhatnánk a "készülő" átalakításokról, és annak hátteréről, okairól?
Az is érdekelne hogy ez milyen módon szolgálja az eladók, vásárlók és keresgélők érdekeit, kényelmét.
Köszönöm.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-05-14 17:43
Létrehozva: #2128

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zombee @ 2013-05-14 14:45) *
Várható hogy visszaállítják a bal oldali menüt? ...

Nem várható. Sőt, további változtatások következnek.
Sajnos, szükségesek, nem szórakozásból csináljuk.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zombee
hozzászólás 2013-05-14 14:45
Létrehozva: #2129

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-05-14 08:40) *
Az opció a részletes keresőben továbbra is elérhető.

Várható hogy visszaállítják a bal oldali menüt? Elnézést a kifejezésért, de ez így most nagyon gány.
Aki terméket keres, az interaktívan szeretné tenni.
A bal oldali menüvel két kattintás volt egy-egy finomítás a keresése, most meg folyton a keresőablakot kell nyitogatni.
Érdekes, a funkciók továbbra is működnek, és mivel már több mint 8 éve vaterázok, az URL-es beállításokat is ismerem.
Még az URL-el babrálni is sokkal kényelmesebb mint visszamenni a kereső űrlaphoz és mindent az ELEJÉRŐL kezdeni.
Az ékezetes kulcsszókeresés viszont nehézkes így egy kicsit...

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-05-14 12:22
Létrehozva: #2130

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(ancsi868 @ 2013-05-14 12:05) *
Tisztelt Vatera!

Érdeklődni szeretrnék, hogy a bejelentkezéskor (belépéskor) mostantól kötelező elfogadni egy "szabályzatot", amiben az áll, hogy bármikor marketing céllal telefonon felkereshetnek stb... és a végén ott van a szövegnek, hogy ezt én bármikor visszavonhatom. A kérdésem az lenne, hogy hol tudom lemondani ezt? Előre is köszönöm a választ!

Tisztelt ancsi868!

Gyakorlati változás nem történt, csak az elfogadást tettük opcionálissá. Az ÁFF-et és az Adatvédelmi Szabályzatot a belépésével eddig is elfogadta, csak most ezt kitettük a bejelentkezési oldalra, ott jobban szem előtt van és tetszés szerint kikapcsolható.
A marketing cél annyit jelent, hogy az inaktív felhasználókat megkereshetjük különböző reaktiváló célzatú ajánlatokkal. Ez önt nyilvánvalóan nem érinti. Hamarosan módosítunk a megfogalmazáson, akkor remélhetően nem lesz olyan ijesztő smile.gif
Leiratkozni az ilyen jellegű értesítőkről a Személyes menüjében a Beállítások/Fiók beállításai/Értesítések, hírlevelek menüpont alatt tud.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
ancsi868
hozzászólás 2013-05-14 12:05
Létrehozva: #2131

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-10-03 13:57
Azonosító: 1 845 251

Tisztelt Vatera!

Érdeklődni szeretrnék, hogy a bejelentkezéskor (belépéskor) mostantól kötelező elfogadni egy "szabályzatot", amiben az áll, hogy bármikor marketing céllal telefonon felkereshetnek stb... és a végén ott van a szövegnek, hogy ezt én bármikor visszavonhatom. A kérdésem az lenne, hogy hol tudom lemondani ezt? Előre is köszönöm a választ!

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2013-05-14 10:20
Létrehozva: #2132

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(svejku @ 2013-05-13 22:24) *
Ez nem volna baj, ha az 1 Ft-os aukciók opcióban a valóban, ténylegesen 1 Ft-ról indított aukciók lennének, tehát a minimáláras aukciók nem.

Kedves svejku!

Amellett, amit Benz is írt, a minimáláras aukciókat egyébként nem listázza az egyforintos opció.

A hozzászólást -Vateraoroszlan- szerkesztette a következő időpontban: 2013-05-14 10:21

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-05-14 08:40
Létrehozva: #2133

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(svejku @ 2013-05-13 22:24) *
Kedves Benz!

Most látom, hogy a baloldali keresőből kivették a "minimálár nélküli" opciót is. Ez nem volna baj, ha az 1 Ft-os aukciók opcióban a valóban, ténylegesen 1 Ft-ról indított aukciók lennének, tehát a minimáláras aukciók nem. De így számomra nem használható.

Ha kívánja megindoklom, de szerintem érti, hogy miért.

Kedves svejku!

Az opció a részletes keresőben továbbra is elérhető.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-05-13 22:24
Létrehozva: #2134

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

Kedves Benz!

Most látom, hogy a baloldali keresőből kivették a "minimálár nélküli" opciót is. Ez nem volna baj, ha az 1 Ft-os aukciók opcióban a valóban, ténylegesen 1 Ft-ról indított aukciók lennének, tehát a minimáláras aukciók nem. De így számomra nem használható.

Ha kívánja megindoklom, de szerintem érti, hogy miért.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-05-13 22:05
Létrehozva: #2135

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(piki111 @ 2013-05-13 21:36) *
Ez nem fejlesztés! Túlbonyolítás!

Akkor már inkább egyszerűsítés dry.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-05-13 21:41
Létrehozva: #2136

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zombee @ 2013-05-13 21:06) *
A mai napon vettem észre, ...
IDÉZET(rolandgajdos @ 2013-05-13 21:34) *

Szia!
Igen, volt már róla szó. Ezt szerintem (is) kár volt megbolygatni. sad.gif
IDÉZET(piki111 @ 2013-05-13 21:36) *

Át fog állni a kezetek és a gondolkodásmódotok rá. Hamarabb, mint gondolnátok.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
piki111
hozzászólás 2013-05-13 21:36
Létrehozva: #2137

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-16 00:59
Azonosító: 126 753

+Quote Post
rolandgajdos
hozzászólás 2013-05-13 21:34
Létrehozva: #2138

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-09-13 20:46
Innen: Onnan
Azonosító: 24 900

IDÉZET(zombee @ 2013-05-13 21:06) *
Üdv!

A mai napon vettem észre, hogy termék keresésnél, listázásnál a "bal oldali menü" megváltozott, lényegében teljesen levan butítva.

Szia!
Igen, volt már róla szó. Ezt szerintem (is) kár volt megbolygatni. sad.gif

A hozzászólást -rolandgajdos- szerkesztette a következő időpontban: 2013-05-13 21:35

+Quote Post
zombee
hozzászólás 2013-05-13 21:06
Létrehozva: #2139

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Üdv!

A mai napon vettem észre, hogy termék keresésnél, listázásnál a "bal oldali menü" megváltozott, lényegében teljesen levan butítva.
Nem lehet például beállítani hogy "lejárt aukció"-t keressen, nem lehet kulcsszót beállítani, vagy a listázás sorrendjét állítani.
Ehhez vissza kell mennem a keresőhöz, ami idegesítő.
Így például nem tudok egy adott eladó lejárt termékeit megkeresni ár szerint növekvő sorrendben 2 kattintással,
helyette a keresőlapot kell megnyitni és kitölteni az egészet, főleg, ha sok cucca van és keresőszót is akarok használni.
Eddig szinte minden keresési opció ott volt a bal oldali menüben minden listázásnál, most meg csak haszontalan hacukák,
mint pl. "Vatera és TeszVesz termékek (Grando nélkül)", vagy "Az elmúlt X órában indult aukciók", ezeket SOHA nem használtam, nem kellenek!
Kérjük vissza a bal oldali menüt a listázásoknál!

Másik probléma:
Licitáltam egy termékre, megadtam az árat, erre a "http://www.vatera.hu/item/bid/confirm.php" oldalon egy másik termék lapja jött be,
aminek terméklapját közvetlenül azelőtt nyitottam meg, és szintén licitálni szerettem volna rá.
Mivel siettem, egyből rá is nyomtam a licitálás gombra, így a másik termékre tettem TÉVES LICITET, ráadásul a termék annyit nem is ért,
mégis muszáj volt megvásárolnom, buktam kb. 4000Ft-ot, ennyi a különbség a "piaci ár" és a leütési ár között.
Informatikusként tudom, hogy ha a link(itt: "http://www.vatera.hu/item/bid/confirm.php") nem tartalmazza a termékkódot,
akkor a büngésző által tároltat veszi elő(cookie-ban tárolva). Ez nagyon-nagyon veszélyes és kellemetlen, főleg ha egyszerre több termékre akarok licitálni.
Ha frissítem a lapot akkor könnyen beugorhat a másik termék. Tudom hogy ez a rendszer már régóta megy, de azóta nem is nagyon licitáltam. PONT EZÉRT!
Tessék visszaállítani a korábbi licitáló motort, tehát a licitálásnál az URL-ben jelenjen meg a termékkód hogy helyes legyen a licitálás!
Cookie-ból való licitálás nagyon veszélyes és kellemetlen mind a vásárló, mind az eladó számára!
A másik, a "http://www.vatera.hu/item/bid/end.php" is idegesítő, mert nem enged újra licitálni ha enyém a nyerő licit. Pedig nem árt...

A hozzászólást -zombee- szerkesztette a következő időpontban: 2013-05-13 21:08

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-05-13 20:32
Létrehozva: #2140

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(rolandgajdos @ 2013-05-13 20:29) *
Tudom már. smile.gif Egyébként ragasztva van. mosking.gif

Bizonyos vélemények szerint hajlott hátú, kisírt szemű asszonyok varrják hozzá sötét pincék mélyén. De ez annyira szörnyű titok, hogy akik látták, azok is csak suttogva mernek beszélni róla. ph34r.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

542 Oldal V  « < 105 106 107 108 109 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-09-30 03:31