IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

522 Oldal V  « < 106 107 108 109 110 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vatera oldalak, Kérdések, általános észrevételek a Vaterával kapcsolatban
VateraBenz
hozzászólás 2012-09-08 14:24
Létrehozva: #2141

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(waterhorse @ 2012-09-08 13:00) *
Tisztel Vatera munkatárs!

Egy javaslattal élnék, vagy inkább csak egy észrevétellel. ...

Tisztelt waterhorse!

Mindkét észrevétele olyan kérdés, amit a felek most is szabadon megbeszélhetnek, illetve az eladók kitérhetnek rájuk a terméklapon.
Ha valaki nem szeret bankfiókot keresgélni, akkor intézze az ügyeit internetbankból. Az 500 Ft-os befizetési díj egészen hihetetlen. Ha valóban van ilyen bank, akkor azt igen gyorsan ott kell hagyni smile.gif

Nem kívánjuk tovább bonyolítani a terméklapot.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2012-09-08 14:15
Létrehozva: #2142

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-07 19:42
Azonosító: 177 261

IDÉZET(waterhorse @ 2012-09-08 13:00) *

Egy javaslattal élnék, vagy inkább csak egy észrevétellel. Megfigyeltem, sőt tapasztaltam, hogy sokan lecsúszunk egy adott termékről, mert utólag derül ki az átvétel helyszíne, gondolok itt kerületekre szeméyles átvátelt illetően. Például, van akinek a 21. kerület van mesze, van akinek a 18. ezen információk hiányában a felhasználó két dolgot tesz, vagy kérdez, amit természetesen mindenki lát, így egy másik élelmesebb vásárló aki ezt megneszeli rögtön leüti a terméket, mivel látja hogy amit kinézett magának arra más is igényt tartana, vagy cselesen nem kérdez. aminek következményében zsákbamacskát csinál magának, mert a mai világban pest egyik végéből Buda másik végébe utazni min 1-2 ezer Ft.

Másik lehetősége a vásárlónak ilyen "nem kérdezek leütöm" esetben a banki utalás. itt is vannak buktatók. Vevő OTP-s számlával, eladó K&H-s. Esetleg a lakókörnyezetében nincs K&H hanem kilométerekkel odébb. Két lehetősége van a vevőnek. Első megint az utazás, keres egy K&H bankot kilométerekkel arrébb, újabb ráfizetés. Második befizeti a pénzt a saját bankjánál ahol is 500 Ft kezelési költséget számolnak fel. Egy 500 Ft termék vásárlásánál dupla árát fizeti ki az ember, mire eljut hozzá az áru, a postaköltséget nem is számolom, azzal mindenki tisztában van utalásos vásárlást csinál belekalkulálja. Megtörtént eset ez a bank differencia, aztán munka után lehetett furikázni a városban olyan bankot találni amiben az eladó számlája van.

Ezek az információk, mindig a leütés után derülnek ki. Az eladó vagy kiírja vagy nem, milyen kedve van. Én egy olyan lehetőségre gondoltam, hogy a kerület megjelölése lehetne kötelező, egy kerület nagyobb mint egy kisebb város, és nem csak annyit látna a vevő, hogy Budapest, és az utalásos fizetésnél egy kötelező jelölést, hogy melyik banknak kell utalni. Mivel az eladó kiléte anonim, ezzel még nem sértene a Vatera semmilyen jogszabályt, és vatera szabály sem. A vevők és az eladók kommunikációját tenné könnyebbé.

remélem fontolóra veszitek, vagy legalább választ kapok, lehetne, nem lehetne, kaptatok e már ilyen problémáról visszajelzést, negatív észrevételt, vagy hasonlót.
Üdvözlettel

Szia!
Nem vagyok Vatera Munkatárs, viszont megjegyzem nálam a terméklapon sikít, hogy személyes átvétel csak a lakcímemen XX.-ker. Leütés után a kedves vevő közli vigyem a Városba, mert nem igaz, hogy nem járok a városba.
Miért kell olyan Bank ahonnan 500-r utalsz? Minden Banknál van net szolgáltatás, ha ezt hozzákéred akkor ingyen utalhatsz. Nekem külön Bankom van a netes dolgokhoz, havi 670 Ft a számlavezetés.

A hozzászólást -suzukimaruti- szerkesztette a következő időpontban: 2012-09-08 14:18

+Quote Post
waterhorse
hozzászólás 2012-09-08 13:00
Létrehozva: #2143

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2012-01-26 01:08
Azonosító: 1 623 130

Egy javaslattal élnék, vagy inkább csak egy észrevétellel. Megfigyeltem, sőt tapasztaltam, hogy sokan lecsúszunk egy adott termékről, mert utólag derül ki az átvétel helyszíne, gondolok itt kerületekre szeméyles átvátelt illetően. Például, van akinek a 21. kerület van mesze, van akinek a 18. ezen információk hiányában a felhasználó két dolgot tesz, vagy kérdez, amit természetesen mindenki lát, így egy másik élelmesebb vásárló aki ezt megneszeli rögtön leüti a terméket, mivel látja hogy amit kinézett magának arra más is igényt tartana, vagy cselesen nem kérdez. aminek következményében zsákbamacskát csinál magának, mert a mai világban pest egyik végéből Buda másik végébe utazni min 1-2 ezer Ft.

Másik lehetősége a vásárlónak ilyen "nem kérdezek leütöm" esetben a banki utalás. itt is vannak buktatók. Vevő OTP-s számlával, eladó K&H-s. Esetleg a lakókörnyezetében nincs K&H hanem kilométerekkel odébb. Két lehetősége van a vevőnek. Első megint az utazás, keres egy K&H bankot kilométerekkel arrébb, újabb ráfizetés. Második befizeti a pénzt a saját bankjánál ahol is 500 Ft kezelési költséget számolnak fel. Egy 500 Ft termék vásárlásánál dupla árát fizeti ki az ember, mire eljut hozzá az áru, a postaköltséget nem is számolom, azzal mindenki tisztában van utalásos vásárlást csinál belekalkulálja. Megtörtént eset ez a bank differencia, aztán munka után lehetett furikázni a városban olyan bankot találni amiben az eladó számlája van.

Ezek az információk, mindig a leütés után derülnek ki. Az eladó vagy kiírja vagy nem, milyen kedve van. Én egy olyan lehetőségre gondoltam, hogy a kerület megjelölése lehetne kötelező, egy kerület nagyobb mint egy kisebb város, és nem csak annyit látna a vevő, hogy Budapest, és az utalásos fizetésnél egy kötelező jelölést, hogy melyik banknak kell utalni. Mivel az eladó kiléte anonim, ezzel még nem sértene a Vatera semmilyen jogszabályt, és vatera szabály sem. A vevők és az eladók kommunikációját tenné könnyebbé.

remélem fontolóra veszitek, vagy legalább választ kapok, lehetne, nem lehetne, kaptatok e már ilyen problémáról visszajelzést, negatív észrevételt, vagy hasonlót.
Üdvözlettel

A hozzászólást -waterhorse- szerkesztette a következő időpontban: 2012-09-08 13:05

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-09-07 07:45
Létrehozva: #2144

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(personanongrata @ 2012-09-06 22:46) *
...
Örömömre szolgálna ha találnának erre megoldást...

Tisztelt personanongrata!

A megoldás az, ha elfogadja a licittörlési kérelmet. Akkor elkerülheti a leírt problémákat.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
personanongrata
hozzászólás 2012-09-06 22:46
Létrehozva: #2145

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-01-05 11:52
Azonosító: 1 607 872

T. Vatera és felhasználók!

Most már sokadjára fordul elő velem hogy licittörlést kér egy felhasználó, hiába írom ki az információs oldalra, hogy licitet nem törlök, hogy gondolják át mielőtt licitálnak, sok a felelőtlen vásárló... Tudom, hogy nem kötelező eleget tennem a kérésnek,de ha nem teszem mi történik? Esetleg megnyeri az, aki amúgy sem tart rá igényt, így a termék rajtam marad, ahelyett, hogy egy kisebb összegért más valaki elvitte volna. Még csak annyit sem kell odaírnia hogy mégis miért gondolta meg magát! "Nem tartok igényt a termékre." Nem hiszem hogy az életben bárhol máshol működne egy ilyen hozzáállás.
Örömömre szolgálna ha találnának erre megoldást, mert a nagy része ezeknek a kéréseknek nem azért történik, mert véletlenül licitált (amire kitalálták ezt a funkciót)! Hanem mert felelőtlenül! És nagyon bosszantó ez a nemtörődömség és felelőtlenség! Nem hiszem hogy egyedül lennék ezzel a problémával, nálam jóval nagyobb forgalmat bonyolító eladók is vannak a piactéren.

Tisztelettel.
png

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-08-31 09:33
Létrehozva: #2146

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(erotikaworld @ 2012-08-31 08:30) *
Sziasztok!
Van arra lehetőség, hogy amit feltöltöttem eladó termékeimet, azt lejárat után átteni az összeset egy az egyben egy másik felhasználónév alá és úgy megújítani a hírdetést? Így nem kellene újra egyesével feltöltögetni hanem csak valahogy átimportálnám... Köszönöm előre is a segítséget!

Tisztelt erotikaworld!

PST-vel megoldható.
http://www.vatera.hu/info/letoltes

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
erotikaworld
hozzászólás 2012-08-31 08:30
Létrehozva: #2147

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-08-31 08:18
Azonosító: 1 818 290

Sziasztok!
Van arra lehetőség, hogy amit feltöltöttem eladó termékeimet, azt lejárat után átteni az összeset egy az egyben egy másik felhasználónév alá és úgy megújítani a hírdetést? Így nem kellene újra egyesével feltöltögetni hanem csak valahogy átimportálnám... Köszönöm előre is a segítséget!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-08-28 10:21
Létrehozva: #2148

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(svejku @ 2012-08-27 17:17) *
Kedves Benz!

Akkor kérem nézzen utána, hogyan tudtam kétszer is csillagozás nélkül értékelést elküldeni, mindkettő "nem létrejött" volt, a legutóbbira még emlékszem: Ő volt az.
Ja, és hozzászólás ablakom még mindig félméterrel szélesebb mint a képernyőm. (Chrom) blink.gif
thank_you.gif

Kedves svejku!

Megkérdeztem, valóban elkészült egy ilyen fejlesztés - közkívánatra smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
cyberjedi
hozzászólás 2012-08-27 23:52
Létrehozva: #2149

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-02-22 07:00
Azonosító: 122 896

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-08-26 21:07) *
Kedves svejku!

Akár arra is gondolhatott, nem ártana egyértelműen fogalmazni.
A fejlesztési javaslatokat a Kapcsolatfelvételen át várjuk.

Elnézést, jogos, pontosítok: valóban mások aukcióinak listázására gondoltam. Mivel ritkán vaterázok, nem szoktam a saját aukcióim sűrűn listázgatni. Megírom a javaslatom a Kapcsolatfelvétel-en át is.

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-08-27 17:17
Létrehozva: #2150

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-08-16 09:44) *
Kedves svejku!

Elvileg továbbra is kötelező a csillagozás. Most külföldön vagyok, de kérem, juttassa eszembe egy hét múlva és akkor utánanézek. Köszönöm.

Kedves Benz!

Akkor kérem nézzen utána, hogyan tudtam kétszer is csillagozás nélkül értékelést elküldeni, mindkettő "nem létrejött" volt, a legutóbbira még emlékszem: Ő volt az.
Ja, és hozzászólás ablakom még mindig félméterrel szélesebb mint a képernyőm. (Chrom) blink.gif
thank_you.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-08-27 16:58
Létrehozva: #2151

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(vojvotina @ 2012-08-27 16:52) *
Kérlek tudnátuok-e segiteni egty értékelést rossz termékhez adtam le sajnos már csak akkor vettem észre mikor elküldtem hogy tudnám törölni? Köszönöm

Tisztelt vojvotina!

Értékelés törlését a kapcsolatfelvételen keresztül kérheti.
Kapcsolatfelvétel - Aukcióval kapcsolatos probléma - Szeretnék töröltetni egy értékelést.
Az értékelés törlése nem automatikus, a kérést kollégáink a rendelkezésre álló adatok alapján bírálják el.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
vojvotina
hozzászólás 2012-08-27 16:52
Létrehozva: #2152

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-05-04 22:55
Azonosító: 1 485 550

Kérlek tudnátuok-e segiteni egty értékelést rossz termékhez adtam le sajnos már csak akkor vettem észre mikor elküldtem hogy tudnám törölni? Köszönöm

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-08-26 21:07
Létrehozva: #2153

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(svejku @ 2012-08-26 19:47) *
Kedves Benz!
Szerintem nem a saját aukcióinak listázására gondolt, hanem amikor más lejárt aukcióit, vagy egy konkrét termék eladásait nézegetjük.

És ott már remek ötlet!
...Mármint Cyberjedi javaslata , a nem saját termékeink közötti keresgélésben.

Kedves svejku!

Akár arra is gondolhatott, nem ártana egyértelműen fogalmazni.
A fejlesztési javaslatokat a Kapcsolatfelvételen át várjuk.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-08-26 19:47
Létrehozva: #2154

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-08-26 19:40) *
Tisztelt cyberjedi!

Az eladott termékeit külön menüpontban találja a személyes menüjében.

Kedves Benz!
Szerintem nem a saját aukcióinak listázására gondolt, hanem amikor más lejárt aukcióit, vagy egy konkrét termék eladásait nézegetjük.

És ott már remek ötlet!
...Mármint Cyberjedi javaslata , a nem saját termékeink közötti keresgélésben.

A hozzászólást -VateraBenz- szerkesztette a következő időpontban: 2012-08-26 21:06

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-08-26 19:40
Létrehozva: #2155

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(cyberjedi @ 2012-08-26 19:20) *
Javaslat: nagyon-nagyon hasznos volna, ha látni lehetne a LEJÁRT AUKCIÓK listázásánál, hogy mely aukciók zárultak VÉTELlel, nem csak licittet kaptak.
Az *** nagyon jól tesz ezt, Zöld színnel listázza az árát azoknak a lejárt aukcióknak, melyek el is keltek az adott áron. Azonnal és jól látható, hogy milyen árak voltak reálisak a piacnak, és melyek nem.
A vatera csinálhatná pl. úgy, hogy a Piros "Lejárt" szó helyett Zöld "Elkelt" szó lenne a listán, mindez nagyon sokat segítene a beárazásban nekünk, eladóknak (is).

Tisztelt cyberjedi!

Az eladott termékeit külön menüpontban találja a személyes menüjében.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
cyberjedi
hozzászólás 2012-08-26 19:20
Létrehozva: #2156

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-02-22 07:00
Azonosító: 122 896

Javaslat: nagyon-nagyon hasznos volna, ha látni lehetne a LEJÁRT AUKCIÓK listázásánál, hogy mely aukciók zárultak VÉTELlel, nem csak licittet kaptak.
Az *** nagyon jól tesz ezt, Zöld színnel listázza az árát azoknak a lejárt aukcióknak, melyek el is keltek az adott áron. Azonnal és jól látható, hogy milyen árak voltak reálisak a piacnak, és melyek nem.
A vatera csinálhatná pl. úgy, hogy a Piros "Lejárt" szó helyett Zöld "Elkelt" szó lenne a listán, mindez nagyon sokat segítene a beárazásban nekünk, eladóknak (is).

A hozzászólást -cyberjedi- szerkesztette a következő időpontban: 2012-08-26 19:21

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-08-23 13:05
Létrehozva: #2157

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Tisztelt Fórumozók!

A feltöltési oldalon mától elérhető a saját eladási sablon készítése, melynek segítségével egyszerűbben és gyorsabban tudnak hasonló termékeket feltölteni eladásra.

Működése:
    Létrehozás:
  • A termékfeltöltő lap megnyitása után a képernyő jobb oldalán látható a Mentés gomb.
  • Rákattintás után a megjelenő felugró ablakban lehet kiválasztani a Sablon készítése lehetőséget.
  • Ott ki kell tölteni a Sablon neve mezőt, majd az OK gombra kattintva mentésre kerül a sablon.
  • Végül egy felugró ablak tájékoztat, hogy sikeres volt a sablon elkészítése.
  • Az OK gombra kattintva lehet bezárni a felugró ablakot.

Mentett sablon betöltése:
  • A termékfeltöltőlap tetején bal oldalon megjelenik egy Eladási sablonok nevű legördülő menü, mellette egy Betöltés gombbal
  • A menüben találhatóak az előzőleg elmentett sablonok
  • A Betöltés gombra kattintva betöltődik a kiválasztott eladási sablon.

Mentett sablon törlése:
  • A Törlés gombra kattintva egy felugró ablak megerősítést kér,
  • ezt követően a sablon törlődik, erről egy másik felugró ablakot nyújt tájékoztatást.
  • Az OK gombra kattintva lehet bezárni a felugró ablakot.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-08-21 14:47
Létrehozva: #2158

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Cicamica46 @ 2012-08-21 14:34) *
Sziasztok!

Egy kis gondom van. Ha a Teszveszen is kértem a hirdetésem megjelenítését, akkor honnan tudom, ha ott valaki licitált rá. Vagy mi van ha ott megveszi valaki, lezárul a Vaterán is a hirdetés?
Nem tudok bejelentkezni a Teszveszre. Nem ismeri az azonosítómat. Viszont így nem tudom követni ott a hirdetésem állását.
Abban kérek segítséget, hogy mi ilyenkor a teendőm?

Előre is köszi a választ: Cicamica46

Tisztelt Cicamica46!

A két oldal integrációja óta minden egyszerre történik. Ha itt leütnek egy terméket, akkor az a TV-en is ugyanúgy látszik.
A felhasználónevek is mindkét oldalon használhatóak ugyanazzal a jelszóval. Tehát, ha itt be tud lépni, akkor ott is.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Cicamica46
hozzászólás 2012-08-21 14:34
Létrehozva: #2159

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-10 20:52
Azonosító: 933 026

Sziasztok!

Egy kis gondom van. Ha a Teszveszen is kértem a hirdetésem megjelenítését, akkor honnan tudom, ha ott valaki licitált rá. Vagy mi van ha ott megveszi valaki, lezárul a Vaterán is a hirdetés?
Nem tudok bejelentkezni a Teszveszre. Nem ismeri az azonosítómat. Viszont így nem tudom követni ott a hirdetésem állását.
Abban kérek segítséget, hogy mi ilyenkor a teendőm?

Előre is köszi a választ: Cicamica46

+Quote Post
Miller69
hozzászólás 2012-08-18 10:39
Létrehozva: #2160

Lelkes újonc
**

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2008-07-19 11:33
Azonosító: 171 966

Köszönöm a segítséget, megjött az e-mail ezzel kapcsolatosan, és igen, valóban a tesz-vesz 96-os végződésű... mosking.gif bíztam az automatikus belépésben. not_i.gif
Hiba volt, mert 69-est hozta mindig, és nem volt feltünő.

69 - 96... Úgy tűnik, nem mindegy, ki van alul, és ki felül... biggrin.gif

thank_you.gif

A hozzászólást -Miller69- szerkesztette a következő időpontban: 2012-08-18 10:40

+Quote Post

522 Oldal V  « < 106 107 108 109 110 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-04-27 14:04