IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

505 Oldal V  « < 107 108 109 110 111 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vatera oldalak, Kérdések, általános észrevételek a Vaterával kapcsolatban
VateraBenz
hozzászólás 2012-02-24 13:07
Létrehozva: #2161

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Artface @ 2012-02-24 09:21) *
Nem találok semmilyen információt a Vatera futárszolgálatról. ...

Tisztelt Artface!

A link többek között minden terméklapon is megtalálható:
http://www.vatera.hu/vaterafutar/

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
terika23
hozzászólás 2012-02-24 10:40
Létrehozva: #2162

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-27 17:22
Azonosító: 260 214

IDÉZET(Artface @ 2012-02-24 09:21) *
Nem találok semmilyen információt a Vatera futárszolgálatról. Menüpont ??? Help, Impersszum, elérhetőség, díjszabás, stb. Semmi. A kereső természetesen csak a meghirdetett árukra vonatkozik, nem pedig az oldalon található információk keresésére, ezért azt sem lehet ez ügyben megtalálni. Régebben volt link a főoldalon, most nem találom. Valószínüsíthető, hogy külső cég, ezért nmincs reklámozva, de itt az Önök szolgáltatásaként jobban meg kellene jeleníteni. Egy esetleges Vevőm kérdezte, hogy Mennyiért postáznék egy általam eladandó (szétszedhető) ágyat? Engem most pl. konkrétan ezért érdekelt. Természetesen az ügyfélszolgálatnál megvan a link, de nem enged üzenni, hanem a futárszolgálat oldalára linkkel, de én nem akarok regisztrálni egy futárszolgálatnál (!!!!!!), hogy megtudjam a vaterás árlistájukat, mert akkor mitől vaterafutár?

Talán először körül kellene nézni rendesen!
A SEGÍTSÉG menüpont ki is van emelve. Jobb felső sarok. Továbbra is a FŐOLDALON.
http://www.vatera.hu/segitseg/a_vatera_hasznalata/21/

--------------------
“I thought what I’d do was, I’d pretend I was one of those deaf-mutes.”

+Quote Post
Artface
hozzászólás 2012-02-24 10:21
Létrehozva: #2163

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-10 08:09
Azonosító: 169 380

Nem találok semmilyen információt a Vatera futárszolgálatról. Menüpont ??? Help, Impersszum, elérhetőség, díjszabás, stb. Semmi. A kereső természetesen csak a meghirdetett árukra vonatkozik, nem pedig az oldalon található információk keresésére, ezért azt sem lehet ez ügyben megtalálni. Régebben volt link a főoldalon, most nem találom. Valószínüsíthető, hogy külső cég, ezért nmincs reklámozva, de itt az Önök szolgáltatásaként jobban meg kellene jeleníteni. Egy esetleges Vevőm kérdezte, hogy Mennyiért postáznék egy általam eladandó (szétszedhető) ágyat? Engem most pl. konkrétan ezért érdekelt. Természetesen az ügyfélszolgálatnál megvan a link, de nem enged üzenni, hanem a futárszolgálat oldalára linkkel, de én nem akarok regisztrálni egy futárszolgálatnál (!!!!!!), hogy megtudjam a vaterás árlistájukat, mert akkor mitől vaterafutár?

+Quote Post
terika23
hozzászólás 2012-02-24 09:43
Létrehozva: #2164

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(davidmaci92 @ 2012-02-23 18:57) *
Szeretnék egy történésre magyarázatot kapni.smile.gif

http://zene.vatera.hu/kotta_es_kottatarto/...1548083063.html
Megjött az aukciófigyelő, gondoltam, teszek rá licitet, de mivel már kiléptem, nem voltam belépve épp mentem volna a csomagolóba, de ez mindegy.. biggrin.gif
Szóval akartam licitet tenni, beadta a belépő oldalt. Beírtam a nevemet, jelszavamat.
Kijött egy szöveg, hogy azonos licitet tettem, mint egy másik felhasználó és tegyek magasabbat. De még nem licitáltam... Különben is levédettet kell tennem, mert holnap nem leszek gépnél ilyentájt.
Na mindegy, ezt elküldtem, erre jött egy másik, hogy szabálytalan adatok kerültek feldolgozásra. unsure.gif Ezt háromszor kaptam. Ezek után iderohantam, mert gondoltam, itt kapok egy kis felvilágosítást. smile.gif
Mi volt ez?

Ilyen velem is történt már. Én arra tippelek, hogy a rendszer egyszerűen nem tudta kezelni a hirtelen információkat/ vagy az internet kapcsolat esetleg pont akkor lassult be egy kicsit/, amelyek a belépés, licitküldéssel jártak. Ilyenkor javasolt egy ctrl+F5-ös oldalfrissítés (ami nálam még MINDIG segített), ami kicseréli a cache-ban maradt előző oldali fájlokat.

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-23 22:37) *
Kedves Benz!

Elképzelem magamat, amint véletlenül képernyőfotókat csinálok a Vatera különös jelenségeiről. smile.gif

Szerintem nagyon megérné olykor-olykor (nem mintha nekem lenne erre időm...). Szép fényképalbum lenne belőle. biggrin.gif Diavetítés keretében lehetne is oktatni. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-23 23:37
Létrehozva: #2165

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-02-23 22:33) *
Kedves davidmaci92!

Erre így nehéz bármit is mondani... 9ll.gif
Nem készített véletlenül képernyőfotókat?

Kedves Benz!

Nem, ne haragudjon, nem készítettem, az tolongott a fejemben, hogy még mi mindent kell megcsinálnom ma. biggrin.gif
Elképzelem magamat, amint véletlenül képernyőfotókat csinálok a Vatera különös jelenségeiről. smile.gif
Rendben, következőben gondolok rá. thank_you.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-02-23 23:33
Létrehozva: #2166

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(davidmaci92 @ 2012-02-23 18:57) *

Kedves davidmaci92!

Erre így nehéz bármit is mondani... 9ll.gif
Nem készített véletlenül képernyőfotókat?

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
davidmaci92
hozzászólás 2012-02-23 19:57
Létrehozva: #2167

zejopy vagyok:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-17 11:47
Innen: Veresegyház, medverezervátum
Azonosító: 706 366

http://zene.vatera.hu/kotta_es_kottatarto/...1548083063.html
Megjött az aukciófigyelő, gondoltam, teszek rá licitet, de mivel már kiléptem, nem voltam belépve épp mentem volna a csomagolóba, de ez mindegy.. biggrin.gif
Szóval akartam licitet tenni, beadta a belépő oldalt. Beírtam a nevemet, jelszavamat.
Kijött egy szöveg, hogy azonos licitet tettem, mint egy másik felhasználó és tegyek magasabbat. De még nem licitáltam... Különben is levédettet kell tennem, mert holnap nem leszek gépnél ilyentájt.
Na mindegy, ezt elküldtem, erre jött egy másik, hogy szabálytalan adatok kerültek feldolgozásra. unsure.gif Ezt háromszor kaptam. Ezek után iderohantam, mert gondoltam, itt kapok egy kis felvilágosítást. smile.gif
Mi volt ez?

--------------------
Nem azért hibáztál, mert többet adtál, hanem mert kevesebbet kívántál. Ha többet adsz, többet is követelhetsz.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-02-23 12:08
Létrehozva: #2168

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(terika23 @ 2012-02-23 09:49) *
... Van-e erre lehetőség?

Tisztelt terika23!

Nincs rá lehetőség és nem is tervezzük.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
terika23
hozzászólás 2012-02-23 12:04
Létrehozva: #2169

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-23 10:12) *
Simán lehet tudni, ki húzott le.

Én nem nézem meg mindig, amikor értékelnek, hogy ki volt az és mit adott, mert nem mindig jut erre időm/energiám.
A Vaterának nyomós oka van egyébként, hogy a dolog anonim legyen.

Onnantól fogva, hogy a vevő vásárolt beleegyezett az adatai továbbításba. Ennél fogva nem értem, hol van itt az anonimitás?

Igen, ezzel valahogyan együtt kell élni. Én is sokat foglalkozom a kérdéskörrel, de rajta vagyok a szeren, mert nem akarok ez miatt megőrülni.

Visszaolvastam több oldalnyit, és azért láttam, hogy igen csak foglalkoztatok a kérdéssel. Nyilván beleőrülni én sem akarok, de kifejezetten zavarónak tartom.

Hadd lehessen bóvlit is árulni. Van akinek arra van pénze, vagy igénye. Ne egy harmadik valaki döntse el, hogy mi az, ami fent lehet a Vaterán. A piac úgyis szelektál. Farkastörvények vannak.

Ezt rosszul fogalmaztam meg, a bóvlit. Egyet értek Veled, a selejtes, átverésnek szánt termékekre akartam célozni. Nincs az olcsóbbal nekem sem bajom (a mai adózási és járulék rendszer mellett igencsak összeteszem az egyforintokat is), meg is veszem, ha úgy ítélem. A csalókra gondoltam, persze aki csalni akar annak mindegy mi a törvény....

A Vatera nem fogja a csillagozást megszüntetni, mert nem azért fektetett bele időt, energiát és pénzt, hogy aztán pár hónap után visszavonja.
A lecsillagozók kilétét simán megtudhatod, ha időt és figyelmet áldozol rá. Meg is kérdezheted, hogy miért tette, amit tett. A választól fejjel fogsz a falnak menni, de nem leszel jobb eladó általa, mert a lehúzott csillagok többsége nem téged, hanem a vevőt jellemzi.

Én sem szeretném, ha megszűnne a csillagozás.
Én rossz vevőket fogtam ki eddig azt hiszem, hiába kérdeztem, se bű, se bá, se válasz. sad.gif

Mivel a Vatera nem fog változtatni ezen (legalábbis szerintem), nekünk magunknak, egyénileg kell megtalálni a módszert, hogy ettől az egésztől ne legyünk idegbajosak, és ne nyomja rá az aukciózásunkra, ezen keresztül pedig a mindennapjainkra a bélyegét.

Egyet értek ezzel a gondolattal, mivel máshogy nem fog menni, de ettől még zavarónak tartom.
Az adott értékelés pedig, ha figyelmetlenségből rossz, nem fogja visszatükrözni a következő vevőjelöltnek, hogy tőlem érdemes vásárolnia...

Szerencsére (?) vannak izgatóbb és akár több gonddal járó dolgok is az életemben, így az értékelések nem fognak az ágynak dönteni, de nap végén elég rosszul esik olykor.

A vevőket most hirtelen az iskolás diákokkal tudnám párhuzamba vonni: a diákoknak manapság több joga van, mint kötelessége (amit mellesleg nem szeret mindenki teljesíteni) ezért a tanárok nagyon nehéz helyzetbe kerültek. A vevőnek is sok-sok joga van itt, de az értékelési kötelezettségéhez minimális figyelemmel áll neki vagy rosszul végzi el.

Azért az szeretném leszögezni, hogy nem a rendszer visszavonását akarom. Jó, hogy lehet minősíteni, fontosnak tartom.
A sok semleges leadásának meg az lesz az eredménye, hogy bosszúból én is azt kapok, pedig nem érdemlem meg. Tehát adhatok semlegest, persze. Vagy várjam ki a vevő értékelését és utána (hátulról jövős módon) adjak olyat, amilyet akarok, vagy tényleg menjek a dolgok elébe és adjam le, amit jónak látom, ahogy én érzem aztán meg lehet majd értetlenkedni. Nincs bajom az őszinteséggel, csak elég körülményes alkalmazni itt ezt.

Jó Hytechnek, aki megmondja azonnal és nem foglalkozik vele...és színötös az átlag. good.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-23 11:26
Létrehozva: #2170

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hytech @ 2012-02-23 10:22) *
Bárcsak így lenne.
Akkor az a sok hulladék eladó nem itt rontaná a levegőt hanem kihullana.

De mint tudjuk a jelen helyzet az, hogy az eladókat sokkal jobban zavarja a negatív minősítés mint a vevőket akik csak:
"Pont amikor nyomkodtam, a kislányom is nyomkodta és félrenyomtam.." dry.gif

Nálunk semminek nincs kultúrája így az aukciózásnak sem.

Ne légy ennyire negatív.smile.gif Aki az életben normális, az itt is. Aki ott hüyle, az itt is.

Viszont az igaz, hogy tényleg az eladókat jobban zavarja a rossz minősítés, mint a vevőt, ezt itt a fórumon nagyon fel lehet mérni a problémás ügyekben.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2012-02-23 11:22
Létrehozva: #2171

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

...az adott értékelések alapján születik meg a következő vevőjelölt döntése, hogy akar-e nálunk vásárolni, vagy sem...

Bárcsak így lenne.
Akkor az a sok hulladék eladó nem itt rontaná a levegőt hanem kihullana.

De mint tudjuk a jelen helyzet az, hogy az eladókat sokkal jobban zavarja a negatív minősítés mint a vevőket akik csak:
"Pont amikor nyomkodtam, a kislányom is nyomkodta és félrenyomtam.." dry.gif

Nálunk semminek nincs kultúrája így az aukciózásnak sem.

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-23 11:12
Létrehozva: #2172

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

...........de azt nagyon rossznak, hogy a vevőket nem lehet minősíteni pozitív értékelés esetén.

Én nem szeretnék eladóként csillagozni, mert nincs hozzá kedvem.

És a vevő továbbra is 100%-os marad - jogtalanul.

Erre találták ki a semleges értékelést.

A másik probléma pedig az, hogy ha eladóként megkapom a pozitívat és kapok 2-3 csillagos értékeléseket továbbra sem tudom meg, hogy miért kaptam, főleg ha tudom, hogy nem érdemeltem meg. A vevő nem írja meg, én meg ha nem csak egyet kapok egyszerre az életbe nem nyomozom ki, hogy vajon ki volt elégedetlen és mivel.

2-3 csillagnál már jelölnie kell, hogy mi volt a gondja.
Simán lehet tudni, ki húzott le.
A Vaterának nyomós oka van egyébként, hogy a dolog anonim legyen.

......rettegünk minden vevői értékeléstől, hibába teszünk meg mindent, hogy ki fog csak 4 csillagot adni (indok nélkül) vagy ki mit fog adni és mire.....

Igen, ezzel valahogyan együtt kell élni. Én is sokat foglalkozom a kérdéskörrel, de rajta vagyok a szeren, mert nem akarok ez miatt megőrülni.

Összegzésképpen: nagyon fontosnak tartom, hogy a vaterán eladóként működő partnerek tisztességesen járjanak el, ne adjanak el bóvlit, ne hazudjanak, fizessék a jutalékot rendesen, minden szabályt tartsanak be, DE ugyanezt a vevőktől is elvárom: ne hazudjon a fizetést illetően, ne viccből licitáljon - ezt sosem hiszem el amúgy, véletlen licit nincs, hányszor is kell kattintani arra, hogy elmenjen a licit? Minimum kétszer. Eladóként viszont kiszolgáltatva érzem magam a vevőknek az értékelési rendszer miatt és a vaterától várom el, hogy tegyen ez ügyben valamiféle lépét. És nem egy eladó értékelései között olvastam már azt, hogy a vevő csak játszásiból (trehányság, bosszú vagy ki tudja miért) lehúzza a hónapokon keresztül építgetett 100%-os imidzset...

Hadd lehessen bóvlit is árulni. Van akinek arra van pénze, vagy igénye. Ne egy harmadik valaki döntse el, hogy mi az, ami fent lehet a Vaterán. A piac úgyis szelektál. Farkastörvények vannak.

Az én összegzésem:
A Vatera nem fogja a csillagozást megszüntetni, mert nem azért fektetett bele időt, energiát és pénzt, hogy aztán pár hónap után visszavonja.
A lecsillagozók kilétét simán megtudhatod, ha időt és figyelmet áldozol rá. Meg is kérdezheted, hogy miért tette, amit tett. A választól fejjel fogsz a falnak menni, de nem leszel jobb eladó általa, mert a lehúzott csillagok többsége nem téged, hanem a vevőt jellemzi.
A csillagrendszer mindenkit zavar, aki komolyan veszi ezt a dolgot, vagy akinek fontos, hogy jó legyen a profilja, hiszen az adott értékelések alapján születik meg a következő vevőjelölt döntése, hogy akar-e nálunk vásárolni, vagy sem.
És a végkövetkezteteés:
Mivel a Vatera nem fog változtatni ezen (legalábbis szerintem), nekünk magunknak, egyénileg kell megtalálni a módszert, hogy ettől az egésztől ne legyünk idegbajosak, és ne nyomja rá az aukciózásunkra, ezen keresztül pedig a mindennapjainkra a bélyegét.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-02-23 11:15

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
terika23
hozzászólás 2012-02-23 10:49
Létrehozva: #2173

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Nézelődtem, hogy hova írhatnám az észrevételemet, de nem találtam jobb témát (ez nem jelenti, hogy nincsen, lehet én nem kerestem eléggé).

Én magam részéről sérelmezem az értékelési rendszert. Nagyon jónak tartom, hogy lehet csillagozni, de azt nagyon rossznak, hogy a vevőket nem lehet minősíteni pozitív értékelés esetén. A vevő sem mindig azonnal utal, lehet eltart sok ideig, amíg lezajlik az adás-vétel, vagy a stílusa olyan, amilyen. Mindezt meg lehet írni a véleményben, de én ezt nagyon kevésnek tartom, mert ha mégis lezajlott a dolog, fizetve van a tétel és postázva, de mégis keserű szájízzel záródik az aukció IS pozitívat fog adni az eladó, mert nem adhat mást. És a vevő továbbra is 100%-os marad - jogtalanul.
A másik probléma pedig az, hogy ha eladóként megkapom a pozitívat és kapok 2-3 csillagos értékeléseket továbbra sem tudom meg, hogy miért kaptam, főleg ha tudom, hogy nem érdemeltem meg. A vevő nem írja meg, én meg ha nem csak egyet kapok egyszerre az életbe nem nyomozom ki, hogy vajon ki volt elégedetlen és mivel. És engem továbbra is zavarni fog, mivel mindent megtettem azért, hogy megfeleljek. De mégsem felelt meg valami és nem tudom mi az. Arról nem is beszélve, hogy egy-egy ilyen gyászos csillagozás lehúzza az átlagot nagyon.
Besegítek más cégeknek, akik itt árulnak a vaterán nagyobban, mint én, és el kell mondjam, hogy kb. rettegünk minden vevői értékeléstől, hibába teszünk meg mindent, hogy ki fog csak 4 csillagot adni (indok nélkül) vagy ki mit fog adni és mire. Jelzem, mindent megteszünk. És a végén azt sem tudjuk ki adta...azt meg pláne nem, hogy miért.
Arra gondoltam ennek kapcsán, hogy amikor az eladó nem kap mindenre 5 csillagot e-mailes értesítést kapjon az értékelésről: ki adta, és mire mennyit adott. Mert ezek után módom lenne arra, hogy felvegyem a kapcsolatot vele és megtudjam mi a baja. Van-e erre lehetőség?

Összegzésképpen: nagyon fontosnak tartom, hogy a vaterán eladóként működő partnerek tisztességesen járjanak el, ne adjanak el bóvlit, ne hazudjanak, fizessék a jutalékot rendesen, minden szabályt tartsanak be, DE ugyanezt a vevőktől is elvárom: ne hazudjon a fizetést illetően, ne viccből licitáljon - ezt sosem hiszem el amúgy, véletlen licit nincs, hányszor is kell kattintani arra, hogy elmenjen a licit? Minimum kétszer. Eladóként viszont kiszolgáltatva érzem magam a vevőknek az értékelési rendszer miatt és a vaterától várom el, hogy tegyen ez ügyben valamiféle lépét. És nem egy eladó értékelései között olvastam már azt, hogy a vevő csak játszásiból (trehányság, bosszú vagy ki tudja miért) lehúzza a hónapokon keresztül építgetett 100%-os imidzset...

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-21 14:15
Létrehozva: #2174

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(looprec @ 2012-02-21 12:51) *
A problémám abból adódik, hogy - tisztelet a kivételnek - szinte mindig a kezdőkkel vannak gondok. A tiltólistámon is - ami nem rövid -,70-80%-ban egy-két értékeléssel rendelkező, azóta már rég letiltott regisztrálók(!) vannak. Se időm, se pénzem nincs arra, hogy pár perces telefon beszélgetéssel feloldjam a kezdeti nehézségeket. Erre volt eddig a fék a regisztráció. El kellett olvasnia legalább az alap feltételeket, értelmeznie kellett pár egyszerű mondatot. Kicsit diszkriminatívnak érzem a dolgot, mert én folyamatosan a jövőben is itt fogok értékesíteni, viszont egy olyan, akinek még regisztrációja sincsen, az mindenféle gátlás nélkül alkothatja meg a véleményét...Majd egy újabb vásárlásnak tünő akcióval újra és újra...

Nem arra gondoltam, neked kellene hívnod őket. Van, hogy engem felhív a vevő ésteljesen tanácstalan. Miért ne segíthetnék neki? unsure.gif
A gátlás nélküli értékelésről beszéltem a Vészben én is. Azzal egyetértek.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2012-02-21 14:09
Létrehozva: #2175

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 17:06
Azonosító: 964 053

A problémám abból adódik, hogy - tisztelet a kivételnek - szinte mindig a kezdőkkel vannak gondok. A tiltólistámon is - ami nem rövid -,70-80%-ban egy-két értékeléssel rendelkező, azóta már rég letiltott regisztrálók(!) vannak. Se időm, se pénzem nincs arra, hogy pár perces telefon beszélgetéssel feloldjam a kezdeti nehézségeket. Erre volt eddig a fék a regisztráció. El kellett olvasnia legalább az alap feltételeket, értelmeznie kellett pár egyszerű mondatot. Kicsit diszkriminatívnak érzem a dolgot, mert én folyamatosan a jövőben is itt fogok értékesíteni, viszont egy olyan, akinek még regisztrációja sincsen, az mindenféle gátlás nélkül alkothatja meg a véleményét...Majd egy újabb vásárlásnak tünő akcióval újra és újra...

Nekem meg sok olyan vevőm volt, aki először vásárolt tőlem, egyik pl. pont tegnap d.u. Soha nem volt velük gondom, tündéri aranyos volt mind.
Gondom szinte kizárólag legalább 30 aukción túl levő vevőkkel volt, sőt, eladó, Vallserani nem is tudom már hány ezren túl volt...
Szóval egy-egy.

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-02-21 14:06
Létrehozva: #2176

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-02-20 22:02) *
Kedves vidaeff!

Ez mind igaz valamennyire.
A legfőbb indok viszont a netes vásárlási szokások átalakulása. Egyre kevesebben hajlandóak hosszadalmas regisztrációs és ellenőrzési procedúrákat végigvinni. Ez különösen igaz az új érkezőkre. Nyugdíjasok, háziasszonyok, akik eddig jellemzően nem interneteztek. Sokan azt sem tudják, hogy mi az a Vatera, mit jelent egy aukciós oldal. Rákeresnek a kívánt termékre és kattintanak a keresőben megjelenő első tíz találat valamelyikére. Ha az oldalon mindenféle számukra érthetetlen és bonyolult regisztrációs és egyéb szabályok fogadják őket, akkor továbbállnak...
Nézze meg a grando.hu, vagy a lealkudtuk.hu oldalakat. Mindegyik más, de közös jellemzőjük a gyors kapcsolatfelvétel, egy-két kattintással megvehet és kifizethet egy terméket. Ez az új trend.

Vagy alkalmazkodunk a helyzethez és megtartjuk a vezető pozíciónkat vagy...
Megmaradt a nyugalom smile.gif A szükséges korlátok megvannak, de indokolatlan szigorításokkal csak ártanánk.

Tegnap benz ezt válaszolta a változások felőli érdeklődésemre. Ezek nemszeretem dolgok, ám ez a realitás. Az nyilvánvaló, az eladók több terhet, kockázatot fognak vállalni, lesznek kénytelenek elviselni eztán. Egyet lehet tenni, mindent a lehető legszabályosabban csinálni, írásban, kínosan dokumentálva és persze idegeskedve. Szűznek maradni még nehezebb lesz, de talán nem lehetetlen. Van ennek előnye is, a vérnyomás csökkentő szegmensben felfutás, ezáltal munkaerő piaci bővülés várható. mosking.gif

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2012-02-21 14:07

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
looprec
hozzászólás 2012-02-21 13:51
Létrehozva: #2177

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-01-08 12:57
Azonosító: 75 519

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-21 11:50) *
Ahogy elnéztelek, eléggé sok eladásod volt. Számomra furcsa, hogy így nyilatkozol azokról az emberekről, akikkel még nem is vagy kapcsolatban, nem is ismered őket. A kezdő felhasználókkal nincs semmi baj, ha jószándékúak. A baj a nemtörődöm emberekkel van. Nem biztos, sőt, biztos, hogy nem jelent ilyen jellegű biztosítékot az, hogy valaki könnyen regisztrál. A kezdő vaterásokon nyugodtan lehet, szabad segíteni, ha beletanulnak, nem lesz velük baj. Az "ámokfutók" más kategóriába tartoznak. Ellenük nem véd a telefonos ellenőrzés.
Szerintem értékelhetnek és mi is értékelhetjük őket, de ezt nem tudom, csak gondolom, majd Benz megmondja, ha jön.
Különös, hogy nagyon sok ember a tapasztalatlanságot mint fő érvet hozza fel az ilyen típusú vásárlók ellen. Szerintem meg 3-4 kedves monddattal, vagy pár perces telefonbeszélgetéssel és némi jóindulattal a kezdeti nehézségek feloldhatók. Sok múlik azon, hogy milyen a vevő első partnere abban, hogy ő milyen felhasználóvá válik majd.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-21 12:50
Létrehozva: #2178

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(looprec @ 2012-02-21 11:40) *
Köszönöm. Átolvasgattam. Roppant boldog lettem.
Örömmel kijelenthetem, hogy most már megnyílt az általam régóta használt aukciós portálon való ámokfutásnak a lehetősége azoknak is, akiknek eddig nehézséget okozott az a pár mondatos regisztrációs procedúra értelmezése. Értem én...nem lehet diszkriminálni azokat, akiknek ez eddig elérhetetlen volt. Az már más kérdés, hogy mekkor minőségi javulást fog ez még hozni az amúgy már igen-igen magas vásárlói hozzáállásban és morálban...Persze-persze, ezt is értem.
Most próbáltam vásárolni magamtól. Az a kérdés, hogy - mivel nincs regisztráció sem - értékelni tud-e az, aki így vásárol, illetve nekem kell-e őt értékelnem? Mert, ha nem, akkor valószínűleg csak vérnyomás csökkentő gyógyszert kell majd beszereznem...

Ahogy elnéztelek, eléggé sok eladásod volt. Számomra furcsa, hogy így nyilatkozol azokról az emberekről, akikkel még nem is vagy kapcsolatban, nem is ismered őket. A kezdő felhasználókkal nincs semmi baj, ha jószándékúak. A baj a nemtörődöm emberekkel van. Nem biztos, sőt, biztos, hogy nem jelent ilyen jellegű biztosítékot az, hogy valaki könnyen regisztrál. A kezdő vaterásokon nyugodtan lehet, szabad segíteni, ha beletanulnak, nem lesz velük baj. Az "ámokfutók" más kategóriába tartoznak. Ellenük nem véd a telefonos ellenőrzés.
Szerintem értékelhetnek és mi is értékelhetjük őket, de ezt nem tudom, csak gondolom, majd Benz megmondja, ha jön.
Különös, hogy nagyon sok ember a tapasztalatlanságot mint fő érvet hozza fel az ilyen típusú vásárlók ellen. Szerintem meg 3-4 kedves monddattal, vagy pár perces telefonbeszélgetéssel és némi jóindulattal a kezdeti nehézségek feloldhatók. Sok múlik azon, hogy milyen a vevő első partnere abban, hogy ő milyen felhasználóvá válik majd.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
looprec
hozzászólás 2012-02-21 12:40
Létrehozva: #2179

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-01-08 12:57
Azonosító: 75 519

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-21 11:15) *
A Csevegőben, a Vészkijáratban beszéltünk erről tegnap este. Amúgy természetesen nem állíthatunk be ilyen jellegű licitkorlátozást, ezzel ugyanis tökön szúrnánk a Vatera engedményét. Hiába tesznek ők valamit, ha mindjárt hoznának mellette egy olyan rendelkezést, vagy lehetőséget, amivel mi felhasználók felülbírálnánk az ő döntésüket. Gondolom ez logikus.

Köszönöm. Átolvasgattam. Roppant boldog lettem.
Örömmel kijelenthetem, hogy most már megnyílt az általam régóta használt aukciós portálon való ámokfutásnak a lehetősége azoknak is, akiknek eddig nehézséget okozott az a pár mondatos regisztrációs procedúra értelmezése. Értem én...nem lehet diszkriminálni azokat, akiknek ez eddig elérhetetlen volt. Az már más kérdés, hogy mekkor minőségi javulást fog ez még hozni az amúgy már igen-igen magas vásárlói hozzáállásban és morálban...Persze-persze, ezt is értem.

Most próbáltam vásárolni magamtól. Az a kérdés, hogy - mivel nincs regisztráció sem - értékelni tud-e az, aki így vásárol, illetve nekem kell-e őt értékelnem? Mert, ha nem, akkor valószínűleg csak vérnyomás csökkentő gyógyszert kell majd beszereznem...

A hozzászólást -looprec- szerkesztette a következő időpontban: 2012-02-21 12:40

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-21 12:15
Létrehozva: #2180

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(looprec @ 2012-02-21 11:04) *
Ez mit jelent? Nem értem igazán...

A Csevegőben, a Vészkijáratban beszéltünk erről tegnap este. Amúgy természetesen nem állíthatunk be ilyen jellegű licitkorlátozást, ezzel ugyanis tökön szúrnánk a Vatera engedményét. Hiába tesznek ők valamit, ha mindjárt hoznának mellette egy olyan rendelkezést, vagy lehetőséget, amivel mi felhasználók felülbírálnánk az ő döntésüket. Gondolom ez logikus.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

505 Oldal V  « < 107 108 109 110 111 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
3 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (3 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-17 11:41