IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

524 Oldal V  « < 107 108 109 110 111 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vatera oldalak, Kérdések, általános észrevételek a Vaterával kapcsolatban
zejopy
hozzászólás 2012-09-21 20:31
Létrehozva: #2161

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(svejku @ 2012-09-21 20:24) *
Én biztos voltam ebben. rolleyes.gif

Mindig mindent megírnak. Csak aki idejön, azt hiszi, hogy mi ezt nem tudjuk.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-09-21 20:24
Létrehozva: #2162

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-09-21 20:12) *
De igen, írtuk dry.gif

Én biztos voltam ebben. rolleyes.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-09-21 20:12
Létrehozva: #2163

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(svejku @ 2012-09-21 17:27) *
...

Nem írták, hogy ez a gond??

De igen, írtuk dry.gif

Tisztelt Felhasználónk!

Tájékoztatjuk, hogy a termékleírásban szereplő Európai Uniós jogszabályra való hivatkozás megalapozatlan, így a vásárlók megtévesztésére alkalmas és Önt, mint eladót, az esetleges jótállási vagy más kötelezettsége alól nem mentesíti.
Kérjük, szíveskedjen a kifogásolt szövegrészt eltávolítani a személyes menüjében található módosítás funkcióval. Amennyiben más esetben jogszabályi hivatkozást kíván feltüntetni terméklapján, kérjük annak pontos megnevezésével (illetve dátumával) tegye, egyéb esetben megtéveszti a piacterek felhasználóit.

Köszönjük figyelmét és megértését.
A Vatera csapata

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-09-21 17:27
Létrehozva: #2164

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(sanyi2only @ 2012-09-21 17:00) *
T. Vatera!
Nem tudom jó helyre írom-e. Szabálytalan meghírdetés miatt aukcióm felfüggesztésre került. De miért?
azonosító: 1640416700

Előre is köszönöm!
Üdv:Sanya

Én rájöttem:
"AZ EURÓPAI UNIÓ ORSZÁGAIRA VONATKOZÓAN 2004.01.01.-ÉN ÉLETBE LÉPETT ÚJ, A MAGÁN ADÁS-VÉTELI JOGOKAT SZABÁLYOZÓ TÖRVÉNY..."
Ezt vedd ki a garanciális feltételek mezőből, mert ez úgy ahogy van nem igaz.
Utána újraindíthatod.

Nem írták, hogy ez a gond??

+Quote Post
sanyi2only
hozzászólás 2012-09-21 17:00
Létrehozva: #2165

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-04-02 22:00
Azonosító: 130 227

T. Vatera!
Nem tudom jó helyre írom-e. Szabálytalan meghírdetés miatt aukcióm felfüggesztésre került. De miért?
azonosító: 1640416700

Előre is köszönöm!
Üdv:Sanya

+Quote Post
bandale
hozzászólás 2012-09-12 11:07
Létrehozva: #2166

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-07-23 13:06
Azonosító: 1 538 707

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-09-11 15:43) *
Tisztelt bandale!

A vevő nevét és e-mail címét megkapta. Milyen "infót" szeretne még ezen kívül?

Értem... Értékelni hogy fogom? Sem az eladott termékeknél a lenyíló fülnél nincs az értékelés leadása(eddig mindig volt) és a be nem érkezett értékelések közt sincs az eladott termék?

Meg van köszönöm.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-09-11 15:43
Létrehozva: #2167

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(bandale @ 2012-09-11 15:33) *
Üdv!

Egyik termékemet leütötte egy ideiglenes felhasználó melynek neve: kggeic(0). Nem vevői és nem eladói státuszban van. Ma regizett és semmi infó nincs róla. Ez kicsoda micsoda lehet?

Köszönöm!

Üdv!
bandale

Tisztelt bandale!

A vevő nevét és e-mail címét megkapta. Milyen "infót" szeretne még ezen kívül?

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
bandale
hozzászólás 2012-09-11 15:33
Létrehozva: #2168

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-07-23 13:06
Azonosító: 1 538 707

Üdv!

Egyik termékemet leütötte egy ideiglenes felhasználó melynek neve: kggeic(0). Nem vevői és nem eladói státuszban van. Ma regizett és semmi infó nincs róla. Ez kicsoda micsoda lehet?

Köszönöm!

Üdv!
bandale

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-09-10 14:06
Létrehozva: #2169

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(MOLLIDOG @ 2012-09-10 13:00) *
Tisztelt Vatera !
Az alábbi észrevétellel és kérdéssel szeretnék Önökhöz fordulni.
...

Tisztelt MOLLIDOG!

Már az első figyelmeztető levelünkben is jeleztük az aukciók lezárását: "Amennyiben ezen levél keltétől számított 7 naptári napon belül fenti számlája nem kerül kiegyenlítésre, abban az esetben FELHASZNÁLÓI FIÓKJA FELFÜGGESZTÉSRE KERÜL ÉS TERMÉKEI LEJÁRT STÁTUSZT KAPNAK."

A termékfeltöltési és kiemelési díjakat minden aukció esetében azok aktiválásakor számítjuk fel. Amennyiben egy aukció eltávolításra kerül, ezek a díjak nem törlődnek, hiszen azok az aktiválás feltételeként kerültek felszámításra, és nem az árverés sorsától függnek.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
MOLLIDOG
hozzászólás 2012-09-10 13:00
Létrehozva: #2170

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-07-27 10:02
Azonosító: 1 791 971

Tisztelt Vatera !
Az alábbi észrevétellel és kérdéssel szeretnék Önökhöz fordulni.
Sajnos úgy jártam, hogy feledékenységem miatt nem utaltam át a számlát időben ezért lekorlátozták a hozzáférésem.
Természetesen ezzel kapcsolatban semmilyen reklamációm nincs. A meglepetés akkor jött mikor kifizettem a tartozásom és újra hozzáfértem az oldalamhoz és kerestem a termékeimet. Ezeket a korlátozással egy időben lejárt státuszba helyezték.
Úgy gondolom, hogy teljesen jogtalanul. A szabályzatot átolvastam és erről egy szó nem szerepel ( az igen hogy korlátozzák,de nem az hogy a futó tételeket leveszik. )
Ezt azért tartom jogtalanak, mert nekem kiszámlázzák a listázási díjat, mely egy én általam meghatározott időre szól ( jelen esetben egy hétre ) .
Azt jogosnak tartom, hogy ha én nem fizettem ki a számlát, akkor én ne tölthessek fel újabb terméket, és ne vásárolhassak mástól, de ezt nem.
Kérem erről tájékoztatni szíveskedjék illetve a jogtalanul levont összeget a számlámon jóváírni szíveskedjenek.

Üdvözlettel: MOLLIDOG

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-09-10 12:09
Létrehozva: #2171

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(soma665 @ 2012-09-10 11:53) *
Hogyan tudom a keresést szűkíteni csak licitált termékekre? Korábban lehetett ilyet, a kiemelt 'Közlemény: Tudnivalók a Kereső használatáról' (http://www.vatera.hu/forum/index.php?act=announce&f=23&id=161)
még mindig említi, de most már nem találom a bal oldalon a szűkítési lehetőségek közt.
További kérdés lenne, lehet-e olyan RSS feedet generálni, ami csak a licitált termékeket mutatja?

Tisztelt soma665!

Az "Egyéb kritériumok" közt jelölje be a "Csak licitált termékek" opciót.
Egy ilyen keresési listát le tud menteni rss-be ezzel a paranccsal.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
soma665
hozzászólás 2012-09-10 11:53
Létrehozva: #2172

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-04-09 14:17
Innen: Budapest
Azonosító: 131 522

Hogyan tudom a keresést szűkíteni csak licitált termékekre? Korábban lehetett ilyet, a kiemelt 'Közlemény: Tudnivalók a Kereső használatáról' (http://www.vatera.hu/forum/index.php?act=announce&f=23&id=161)
még mindig említi, de most már nem találom a bal oldalon a szűkítési lehetőségek közt.
További kérdés lenne, lehet-e olyan RSS feedet generálni, ami csak a licitált termékeket mutatja?

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-09-08 14:24
Létrehozva: #2173

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(waterhorse @ 2012-09-08 13:00) *
Tisztel Vatera munkatárs!

Egy javaslattal élnék, vagy inkább csak egy észrevétellel. ...

Tisztelt waterhorse!

Mindkét észrevétele olyan kérdés, amit a felek most is szabadon megbeszélhetnek, illetve az eladók kitérhetnek rájuk a terméklapon.
Ha valaki nem szeret bankfiókot keresgélni, akkor intézze az ügyeit internetbankból. Az 500 Ft-os befizetési díj egészen hihetetlen. Ha valóban van ilyen bank, akkor azt igen gyorsan ott kell hagyni smile.gif

Nem kívánjuk tovább bonyolítani a terméklapot.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2012-09-08 14:15
Létrehozva: #2174

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-07 19:42
Azonosító: 177 261

IDÉZET(waterhorse @ 2012-09-08 13:00) *

Egy javaslattal élnék, vagy inkább csak egy észrevétellel. Megfigyeltem, sőt tapasztaltam, hogy sokan lecsúszunk egy adott termékről, mert utólag derül ki az átvétel helyszíne, gondolok itt kerületekre szeméyles átvátelt illetően. Például, van akinek a 21. kerület van mesze, van akinek a 18. ezen információk hiányában a felhasználó két dolgot tesz, vagy kérdez, amit természetesen mindenki lát, így egy másik élelmesebb vásárló aki ezt megneszeli rögtön leüti a terméket, mivel látja hogy amit kinézett magának arra más is igényt tartana, vagy cselesen nem kérdez. aminek következményében zsákbamacskát csinál magának, mert a mai világban pest egyik végéből Buda másik végébe utazni min 1-2 ezer Ft.

Másik lehetősége a vásárlónak ilyen "nem kérdezek leütöm" esetben a banki utalás. itt is vannak buktatók. Vevő OTP-s számlával, eladó K&H-s. Esetleg a lakókörnyezetében nincs K&H hanem kilométerekkel odébb. Két lehetősége van a vevőnek. Első megint az utazás, keres egy K&H bankot kilométerekkel arrébb, újabb ráfizetés. Második befizeti a pénzt a saját bankjánál ahol is 500 Ft kezelési költséget számolnak fel. Egy 500 Ft termék vásárlásánál dupla árát fizeti ki az ember, mire eljut hozzá az áru, a postaköltséget nem is számolom, azzal mindenki tisztában van utalásos vásárlást csinál belekalkulálja. Megtörtént eset ez a bank differencia, aztán munka után lehetett furikázni a városban olyan bankot találni amiben az eladó számlája van.

Ezek az információk, mindig a leütés után derülnek ki. Az eladó vagy kiírja vagy nem, milyen kedve van. Én egy olyan lehetőségre gondoltam, hogy a kerület megjelölése lehetne kötelező, egy kerület nagyobb mint egy kisebb város, és nem csak annyit látna a vevő, hogy Budapest, és az utalásos fizetésnél egy kötelező jelölést, hogy melyik banknak kell utalni. Mivel az eladó kiléte anonim, ezzel még nem sértene a Vatera semmilyen jogszabályt, és vatera szabály sem. A vevők és az eladók kommunikációját tenné könnyebbé.

remélem fontolóra veszitek, vagy legalább választ kapok, lehetne, nem lehetne, kaptatok e már ilyen problémáról visszajelzést, negatív észrevételt, vagy hasonlót.
Üdvözlettel

Szia!
Nem vagyok Vatera Munkatárs, viszont megjegyzem nálam a terméklapon sikít, hogy személyes átvétel csak a lakcímemen XX.-ker. Leütés után a kedves vevő közli vigyem a Városba, mert nem igaz, hogy nem járok a városba.
Miért kell olyan Bank ahonnan 500-r utalsz? Minden Banknál van net szolgáltatás, ha ezt hozzákéred akkor ingyen utalhatsz. Nekem külön Bankom van a netes dolgokhoz, havi 670 Ft a számlavezetés.

A hozzászólást -suzukimaruti- szerkesztette a következő időpontban: 2012-09-08 14:18

+Quote Post
waterhorse
hozzászólás 2012-09-08 13:00
Létrehozva: #2175

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2012-01-26 01:08
Azonosító: 1 623 130

Egy javaslattal élnék, vagy inkább csak egy észrevétellel. Megfigyeltem, sőt tapasztaltam, hogy sokan lecsúszunk egy adott termékről, mert utólag derül ki az átvétel helyszíne, gondolok itt kerületekre szeméyles átvátelt illetően. Például, van akinek a 21. kerület van mesze, van akinek a 18. ezen információk hiányában a felhasználó két dolgot tesz, vagy kérdez, amit természetesen mindenki lát, így egy másik élelmesebb vásárló aki ezt megneszeli rögtön leüti a terméket, mivel látja hogy amit kinézett magának arra más is igényt tartana, vagy cselesen nem kérdez. aminek következményében zsákbamacskát csinál magának, mert a mai világban pest egyik végéből Buda másik végébe utazni min 1-2 ezer Ft.

Másik lehetősége a vásárlónak ilyen "nem kérdezek leütöm" esetben a banki utalás. itt is vannak buktatók. Vevő OTP-s számlával, eladó K&H-s. Esetleg a lakókörnyezetében nincs K&H hanem kilométerekkel odébb. Két lehetősége van a vevőnek. Első megint az utazás, keres egy K&H bankot kilométerekkel arrébb, újabb ráfizetés. Második befizeti a pénzt a saját bankjánál ahol is 500 Ft kezelési költséget számolnak fel. Egy 500 Ft termék vásárlásánál dupla árát fizeti ki az ember, mire eljut hozzá az áru, a postaköltséget nem is számolom, azzal mindenki tisztában van utalásos vásárlást csinál belekalkulálja. Megtörtént eset ez a bank differencia, aztán munka után lehetett furikázni a városban olyan bankot találni amiben az eladó számlája van.

Ezek az információk, mindig a leütés után derülnek ki. Az eladó vagy kiírja vagy nem, milyen kedve van. Én egy olyan lehetőségre gondoltam, hogy a kerület megjelölése lehetne kötelező, egy kerület nagyobb mint egy kisebb város, és nem csak annyit látna a vevő, hogy Budapest, és az utalásos fizetésnél egy kötelező jelölést, hogy melyik banknak kell utalni. Mivel az eladó kiléte anonim, ezzel még nem sértene a Vatera semmilyen jogszabályt, és vatera szabály sem. A vevők és az eladók kommunikációját tenné könnyebbé.

remélem fontolóra veszitek, vagy legalább választ kapok, lehetne, nem lehetne, kaptatok e már ilyen problémáról visszajelzést, negatív észrevételt, vagy hasonlót.
Üdvözlettel

A hozzászólást -waterhorse- szerkesztette a következő időpontban: 2012-09-08 13:05

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-09-07 07:45
Létrehozva: #2176

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(personanongrata @ 2012-09-06 22:46) *
...
Örömömre szolgálna ha találnának erre megoldást...

Tisztelt personanongrata!

A megoldás az, ha elfogadja a licittörlési kérelmet. Akkor elkerülheti a leírt problémákat.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
personanongrata
hozzászólás 2012-09-06 22:46
Létrehozva: #2177

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-01-05 11:52
Azonosító: 1 607 872

T. Vatera és felhasználók!

Most már sokadjára fordul elő velem hogy licittörlést kér egy felhasználó, hiába írom ki az információs oldalra, hogy licitet nem törlök, hogy gondolják át mielőtt licitálnak, sok a felelőtlen vásárló... Tudom, hogy nem kötelező eleget tennem a kérésnek,de ha nem teszem mi történik? Esetleg megnyeri az, aki amúgy sem tart rá igényt, így a termék rajtam marad, ahelyett, hogy egy kisebb összegért más valaki elvitte volna. Még csak annyit sem kell odaírnia hogy mégis miért gondolta meg magát! "Nem tartok igényt a termékre." Nem hiszem hogy az életben bárhol máshol működne egy ilyen hozzáállás.
Örömömre szolgálna ha találnának erre megoldást, mert a nagy része ezeknek a kéréseknek nem azért történik, mert véletlenül licitált (amire kitalálták ezt a funkciót)! Hanem mert felelőtlenül! És nagyon bosszantó ez a nemtörődömség és felelőtlenség! Nem hiszem hogy egyedül lennék ezzel a problémával, nálam jóval nagyobb forgalmat bonyolító eladók is vannak a piactéren.

Tisztelettel.
png

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-08-31 09:33
Létrehozva: #2178

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(erotikaworld @ 2012-08-31 08:30) *
Sziasztok!
Van arra lehetőség, hogy amit feltöltöttem eladó termékeimet, azt lejárat után átteni az összeset egy az egyben egy másik felhasználónév alá és úgy megújítani a hírdetést? Így nem kellene újra egyesével feltöltögetni hanem csak valahogy átimportálnám... Köszönöm előre is a segítséget!

Tisztelt erotikaworld!

PST-vel megoldható.
http://www.vatera.hu/info/letoltes

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
erotikaworld
hozzászólás 2012-08-31 08:30
Létrehozva: #2179

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-08-31 08:18
Azonosító: 1 818 290

Sziasztok!
Van arra lehetőség, hogy amit feltöltöttem eladó termékeimet, azt lejárat után átteni az összeset egy az egyben egy másik felhasználónév alá és úgy megújítani a hírdetést? Így nem kellene újra egyesével feltöltögetni hanem csak valahogy átimportálnám... Köszönöm előre is a segítséget!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-08-28 10:21
Létrehozva: #2180

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(svejku @ 2012-08-27 17:17) *
Kedves Benz!

Akkor kérem nézzen utána, hogyan tudtam kétszer is csillagozás nélkül értékelést elküldeni, mindkettő "nem létrejött" volt, a legutóbbira még emlékszem: Ő volt az.
Ja, és hozzászólás ablakom még mindig félméterrel szélesebb mint a képernyőm. (Chrom) blink.gif
thank_you.gif

Kedves svejku!

Megkérdeztem, valóban elkészült egy ilyen fejlesztés - közkívánatra smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post

524 Oldal V  « < 107 108 109 110 111 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-05-23 09:17