IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

524 Oldal V  « < 14 15 16 17 18 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vatera oldalak, Kérdések, általános észrevételek a Vaterával kapcsolatban
lucibe41
hozzászólás 2014-06-19 19:50
Létrehozva: #301

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-11-01 19:06
Azonosító: 2 083 798

Üdv, segítsetek légyszi. Mitől lettem teljes jogú tag a régi vaterán? Idáig csak a b vaterára engedett feltölteni. Ma kaptam emailt hogy teljes jogú tag lettem a vaterán, ahol akár 1 forintos aukciót is tudok indítani. Persze a b vaterán is lehetett volna, csak nincs értelme. Kösz
Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-06-18 11:09
Létrehozva: #302

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(svejku @ 2014-06-17 21:47) *
..
Szerintem akkor kerül átemelésre a számszerű érték, amikor a régi (Öreg) Vatera megszűnik. sad.gif

Így igaz.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2014-06-17 21:47
Létrehozva: #303

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(Hagakure2 @ 2014-06-17 21:26) *
Mikortól kerül átemelésre? szintén "0' értékelésem van

Köszönöm!

Én egy nagyon szép pozitív értékelést látok nálad a Bétán, illetve a régi Vaterás értékeléseidet is meg lehet ott nézni egy külön-fülön, amik szintén jók.
Tehát, ha nálam jelentkeznél vevőként, nem lenne semmi okom az izgulásra... smile.gif
Ha jól látom nem vagy teljes jogú felhasználó egyik oldalon sem, tehát az értékeléseidnek nincs olyan komoly jelentősége, mint egy eladónál.
Szerintem akkor kerül átemelésre a számszerű érték, amikor a régi (Öreg) Vatera megszűnik. sad.gif

+Quote Post
Hagakure2
hozzászólás 2014-06-17 21:26
Létrehozva: #304

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-02-26 17:39
Azonosító: 506 674

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-06-09 20:59) *
Tisztelt blevente!

Mivel az értékelések kiemelt fontossággal bírnak a Vaterán, így természetesen ezeket átvezetjük az új oldalra. Jelen állás szerint a pontok száma egy az egyben átemelésre kerül, míg a régi oldalon kapott értékelések szöveges tartalma továbbra is egy külön fülön lesz megtekinthető.

Mikortól kerül átemelésre? szintén "0' értékelésem van

Köszönöm!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-06-13 20:46
Létrehozva: #305

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2014-06-13 18:11) *
...
A fórum kiléptet 15 perc után nagyjából. Hogy lehet, hogy jóval a hibajelzés után még mindig volt jelen anonim felhasználó? Először azt hittem, valaki bennmaradt folyamatosan frissítve, de egyszer lenullázódott, utána pedig újra jelen volt egy ember, majd kettő. Azt hittem Ön az fórumadminnal, de nem Ön volt az, legalábbis láthatóan semmiképpen. Tudna erre logikus magyarázatot adni? Csak a megértés miatt. Ne mondja, hogy a fórummotor, mert befonom a szemöldökömet.wink3.gif
http://kepfeltoltes.hu/140613/fff_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Kedves zejopy!

Őszinte leszek, fogalmam sincs smile.gif Nem szoktam nézegetni ezt a listát, nem ismerem a működését.
IDÉZET(zejopy @ 2014-06-13 18:11) *
Ha pedig már itt tartunk, még egy apróság.smile.gif Tegnap azt írta: a világ dolgaiban kevésbé tájékozott:) vagy Józsi. Miért nem fordította át a fórummotor? Ezt csak úgy kérdezem, mert észrevettem ám, csak mire leírhattam volna, okafogyottá vált a dolog intenzív radírhasználat miatt.

A moderátorokra ezek szerint ez a korlátozás sem vonatkozik smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-06-13 18:11
Létrehozva: #306

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

Kedves Benz! smile.gif

Alapvetően jónak tartom az ötletet, hogy bejelentkezéskor kiírja a problémát a rendszer, sőt még elnézést is kér. Bár először rossz időpontot írtak ki, de azt később javították, utána módosították. Talán kicsit szerencsésebb lenne, ha hibátlan lenne a szöveg, de ne legyek szőrszálhasogató.smile.gif
Szintén jó és talán a legjobb lehetőség, hogy 24 órás hosszabbítást adnak meg ebben az esetben, függetlenül attól, hogy csak pár óráról van szó. Mert így egy adott napnak azonosan aktív szakaszában járnak le az aukciók, bár szerintem így is lesz aki a haját tépi mert a megadott napon szeretne zárást. De nem lehet minden elvárásnak megfelelni, ezt tudjuk.
Amit viszont nem értek és kérem, magyarázza el. Ez egy technikai dolog.
A fórum kiléptet 15 perc után nagyjából. Hogy lehet, hogy jóval a hibajelzés után még mindig volt jelen anonim felhasználó? Először azt hittem, valaki bennmaradt folyamatosan frissítve, de egyszer lenullázódott, utána pedig újra jelen volt egy ember, majd kettő. Azt hittem Ön az fórumadminnal, de nem Ön volt az, legalábbis láthatóan semmiképpen. Tudna erre logikus magyarázatot adni? Csak a megértés miatt. Ne mondja, hogy a fórummotor, mert befonom a szemöldökömet.wink3.gif
http://kepfeltoltes.hu/140613/fff_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Ha pedig már itt tartunk, még egy apróság.smile.gif Tegnap azt írta: a világ dolgaiban kevésbé tájékozott:) vagy Józsi. Miért nem fordította át a fórummotor? Ezt csak úgy kérdezem, mert észrevettem ám, csak mire leírhattam volna, okafogyottá vált a dolog intenzív radírhasználat miatt.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2014-06-13 18:12

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-06-09 20:59
Létrehozva: #307

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(blevente @ 2014-06-09 14:55) *
Nem tudom, ez a kérdés hova tartozik, de most szembesültem vele, hogy az új Vaterán bár használhatom a "régin" regisztrált nevemet, de úgy néz ki, mintha nulla adásvételes kezdő lennék? Valamit tennem kellene azért, hogy az eddigi értékeléseim oda átvivődjenek, vagy itt majd mindenki "újszülöttként" fog indulni?
Köszönöm!

Tisztelt blevente!

Mivel az értékelések kiemelt fontossággal bírnak a Vaterán, így természetesen ezeket átvezetjük az új oldalra. Jelen állás szerint a pontok száma egy az egyben átemelésre kerül, míg a régi oldalon kapott értékelések szöveges tartalma továbbra is egy külön fülön lesz megtekinthető.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
blevente
hozzászólás 2014-06-09 14:55
Létrehozva: #308

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-03-14 15:16
Azonosító: 545 015

Nem tudom, ez a kérdés hova tartozik, de most szembesültem vele, hogy az új Vaterán bár használhatom a "régin" regisztrált nevemet, de úgy néz ki, mintha nulla adásvételes kezdő lennék? Valamit tennem kellene azért, hogy az eddigi értékeléseim oda átvivődjenek, vagy itt majd mindenki "újszülöttként" fog indulni?
Köszönöm!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-06-01 13:14
Létrehozva: #309

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(buvar57 @ 2014-06-01 11:15) *
Bocs, hogy eddig nem reagáltam, de nem emlékeztem, hova írtam be a sirámomat, most végre meglett.
Arra gondolok, hogy régebben, mikor még készült a "beta", szóltatok, hogy ha készen lesz, egy mozdulattal mindent át lehet tölteni. Most a lejártak visszatöltésénél rá is kérdez, de máshol nem. Igazad lehet, meg kell várni, hogy lejár, és úgy áttölteni. De lehet, jobb, ha a régi helyen maradok, mert ahogy elnézem a hozzászólásokat, elég sok még a hiba a bétán.
köszi, buvar

Tisztelt buvar57!

Aktív terméklapok áttöltésére nincs lehetőség. Vagy meg kell várnia a lejáratukat vagy idő előtt is le tudja zárni őket.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2014-06-01 11:26
Létrehozva: #310

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 12:32
Azonosító: 1 417 184

IDÉZET(buvar57 @ 2014-06-01 11:15) *
Bocs, hogy eddig nem reagáltam, de nem emlékeztem, hova írtam be a sirámomat, most végre meglett.
Arra gondolok, hogy régebben, mikor még készült a "beta", szóltatok, hogy ha készen lesz, egy mozdulattal mindent át lehet tölteni. Most a lejártak visszatöltésénél rá is kérdez, de máshol nem. Igazad lehet, meg kell várni, hogy lejár, és úgy áttölteni. De lehet, jobb, ha a régi helyen maradok, mert ahogy elnézem a hozzászólásokat, elég sok még a hiba a bétán.
köszi, buvar

Akkor jól értettelek én is smile.gif Csak megzavart valami, ezért kérdeztem rá. Szerintem most már te is érted és egyetértek veled abban, hogy most talán érdemesebb maradni a régi felületen.

+Quote Post
buvar57
hozzászólás 2014-06-01 11:15
Létrehozva: #311

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-08 10:48
Azonosító: 341 355

IDÉZET(cit1rom @ 2014-05-26 07:44) *
Nem értem pontosan: Arra gondolsz, hogy feltöltésnél a bétára is átlistázni, ahogy a TeszVeszre megtehető? Olyat nem lehet.
Vagy arra gondolsz, hogy már futó aukciót töltenél át a béta oldalra?
Úgy tudom, azt sem lehet, csak ha lejárt.
Ezekben az esetekben az egyenkénti feltöltés lehetséges csak.
Én így tudom.

köszi, buvar

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-05-29 15:57
Létrehozva: #312

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-05-29 13:40) *
Fejlesztési javaslatokkal legyen kedves Ügyfélszolgálatunkhoz fordulni a Kapcsolatfelvétel menüponton keresztül.

Jó! laugh.gif Ha lesz javaslatom, akkor feltétlenül írok.biggrin.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-05-29 13:40
Létrehozva: #313

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2014-05-29 11:51) *
...a rendszert egy lépéssel tovább kellene fejleszteni úgy, hogy
- csak az eladónak kelljen nyilatkoznia
- a nyilatkozáshoz nem kapcsolódna automatikusan értékelés.

Fejlesztési javaslatokkal legyen kedves Ügyfélszolgálatunkhoz fordulni a Kapcsolatfelvétel menüponton keresztül.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-05-29 11:51
Létrehozva: #314

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-05-29 10:07) *
Pont az a lényeg, hogy nem tud ártani és nem alkothat véleményt.
Kizárólag a sikerességről tud nyilatkozni, szöveges és részletes értékelést nem tud készíteni.

Gondolom a szabály azért született, hogy az eladók a meghatározott 21 nap alatt tudjanak dönteni arról, hogy szeretnének-e jutalékot fizetni. Mert az Öregen az értékelés és a fizetés összekapcsolódik. Két dolog fogalmazódott meg ezzel kapcsolatban bennem.
1. Vajon az az eladó, akit Önök inaktiválnak, mennyire lesz lojális és becsületes? Azaz fogja-e azt érezni, hogy a létrejött üzlet után neki valóban van fizetési kötelezettsége. Különös tekintettel arra az esetre, ha jutalékcsalás miatt lett inaktiválva. Kíváncsi lennék arra, hogy vajon az inaktiváltak nyilatkozatai alapján hány százalék létrejött üzlet volt és hány százalék nem. És itt nem azokra a felszámolt jutalékokra gondolok, amit a nyilatkozat hiánya miatt tettek meg. Persze ez elméleti kérdés csupán, mert azt gondolom, hogy a törvények miatt szükséges ennek a 21 napnak a megadása.
2. Az ütősebb érvem annyi csupán, hogy mivel az eladó nyilatkozata alapján kell jutalékot fizetni, teljesen felesleges a vevő nyilatkozata. Éppen ezért, szerintem a rendszert egy lépéssel tovább kellene fejleszteni úgy, hogy
- csak az eladónak kelljen nyilatkoznia
- a nyilatkozáshoz nem kapcsolódna automatikusan értékelés.

Mert tudjuk, hogy a semleges nem pozitív. Ennek egyre kisebb a jelentősége, mert egyre több a webáruház (jellegű) aukció. Mégis úgy gondolom, hogy amíg a Vatera egy aukciós oldal, és amíg mi, kis eladók is be vagyunk engedve, addig a hozzánk kapcsolódó gondolkodásmóddal is kell számolni, mert fontos az is, hogy mi jól érezzük magunkat. Ha jól érezzük magunkat, nő a feltöltési kedv, szívesen jövünk...stb. Ezt nem kell magyarázni. Mint ahogy tudom azt is, hogy az Önök gondolkodásában ott vagyunk mi is. Kicsik. Hiszen Önök is "azon" a Vaterán szocializálódtak, még akkor is, ha átlátják azt, hogy szakmai szempontból megalapozott a változás.
Éppen ezért, ha most kicsit fiatalabb lenne az idő (mondjuk másfél évvel) akkor a postom megírása után felcsusszannék a felső csíkba és a kapcsolatfelvételen keresztül írnék egy észérvekkel alátámasztott fejlesztési javaslatot. De Ön tavaly azt mondta, hogy nem érdemes ilyen jellegű megkereséseket kezdeményezni, mert minden kapacitás az egyesítésre irányul.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2014-05-29 11:52

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-05-28 07:09
Létrehozva: #315

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2014-05-27 23:37) *
Jól látom/tapasztalom, hogy az új kiléptetési rendszer akkor is ledob a belépés után 6 órával, ha közben aktívan Vaterázok? blink.gif
Ezek szerint egy bonyolultabb termékfeltöltés, vagy életbevágó licitharc megkezdése előtt jobb, ha mindenki kilép, és újra belép, vagy van más módszer a hirtelen halál ellen?

Ahha! Akkor értem, miért kellett belépnem egyszer délután, pedig kattogtam közben. unsure.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2014-05-27 23:37
Létrehozva: #316

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

Jól látom/tapasztalom, hogy az új kiléptetési rendszer akkor is ledob a belépés után 6 órával, ha közben aktívan Vaterázok? blink.gif
Ezek szerint egy bonyolultabb termékfeltöltés, vagy életbevágó licitharc megkezdése előtt jobb, ha mindenki kilép, és újra belép, vagy van más módszer a hirtelen halál ellen?

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2014-05-26 07:44
Létrehozva: #317

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 12:32
Azonosító: 1 417 184

IDÉZET(buvar57 @ 2014-05-25 11:51) *
Kedves Vatera,
az eladandó holmikat hogyan tudnám áttenni a bétára? a lejártaknál fenn van ez a panel, de az eladónál nem találom. Válaszát előre is köszönöm, buvar57

Nem értem pontosan: Arra gondolsz, hogy feltöltésnél a bétára is átlistázni, ahogy a TeszVeszre megtehető? Olyat nem lehet.
Vagy arra gondolsz, hogy már futó aukciót töltenél át a béta oldalra?
Úgy tudom, azt sem lehet, csak ha lejárt.
Ezekben az esetekben az egyenkénti feltöltés lehetséges csak.
Én így tudom.

+Quote Post
davidmaci92
hozzászólás 2014-05-25 12:31
Létrehozva: #318

zejopy vagyok:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-17 11:47
Innen: Veresegyház, medverezervátum
Azonosító: 706 366

IDÉZET(buvar57 @ 2014-05-25 11:51) *
Kedves Vatera,
az eladandó holmikat hogyan tudnám áttenni a bétára? a lejártaknál fenn van ez a panel, de az eladónál nem találom. Válaszát előre is köszönöm, buvar57

Szia! Bár nem vagyok Vatera, de nézd csak! Ugyanott van lehetőség a lejártakat is áttölteni, csak az első opciót kell megjelölni, ami jelen esetben (ha az eladottakból mész rá) szürke, míg a mellette levő az aktív.
De meggondoltad? Áttölteni? Amíg aktív az Öreg, addig érdemes ott futtatni az aukciókat, mert mindenki jobban szereti, a vevők is, tehát szívesebben vásárolnak itt. Persze ez az én véleményem, de sokaktól hallom ugyanezt.smile.gif

--------------------
Nem azért hibáztál, mert többet adtál, hanem mert kevesebbet kívántál. Ha többet adsz, többet is követelhetsz.

+Quote Post
buvar57
hozzászólás 2014-05-25 11:51
Létrehozva: #319

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-08 10:48
Azonosító: 341 355

Kedves Vatera,

+Quote Post
Marcsi1001
hozzászólás 2014-05-07 12:36
Létrehozva: #320

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-02-03 19:06
Azonosító: 1 423 930

IDÉZET(zejopy @ 2014-05-07 12:26) *
Nem vagyok Benz, de fizetős. Havonta 800 Ft, de vannak kedvezőbb fizetési lehetőségek is. Összességében nem sok, csak most ez szokatlan, mert majdnem ugyanezeket a funkciókat eddig ingyen kaptuk az Öregen. De azt muszáj megszoknunk, hogy ez már egy másik központ.smile.gif

Köszi az infót ! mad.gif
Marcsi

+Quote Post

524 Oldal V  « < 14 15 16 17 18 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-05-30 08:23