IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

514 Oldal V  « < 14 15 16 17 18 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vatera oldalak, Kérdések, általános észrevételek a Vaterával kapcsolatban
zejopy
hozzászólás 2014-03-16 13:10
Létrehozva: #301

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

Embörööök!

Ezt valaki olvasta?
"Tisztelt Felhasználóink!
Ezúton értesítjük Önöket, hogy a 2014. március 15-től hatályos új Polgári Törvénykönyvre történő átállás miatt egyes hivatkozások módosításra kerültek az Általános Felhasználási Feltételekben.
Figyelmüket köszönjük!
Üdvözlettel:
a Vatera csapata"

Aki képben van, osszon már egy kis infót, mert hátha van valami jelentős változás, amit kellene tudni.smile.gif
Különben tökre értékelem, hogy magázva írtak. thank_you.gif
(Basszus, nem merem bennhagyni az üres sorokat, pedig az eredeti szövegben van. mosking.gif)

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-03-15 11:35
Létrehozva: #302

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ebercike @ 2014-03-15 10:24) *
Neked is köszönöm a választ, bár nem értek vele egyet, viszont nem szeretnék ebből vitatémát indítani.

Rendben, akkor ha nem szeretnél, akkor szerintem ne indíts. Persze értem én, a vitának mindig megvannak a maga veszélyei. Esetleg elgondolkodik az ember, hogy talán még sincs igaza, az pedig valamiért rettenetesen kényelmetlen. Az új gondolatok megfogalmazása, befogadása pedig szinte lehetetlen általában, mert egyrészt változást idézhet elő a kényelmesen bebetonozott gondolkodásmódunkban, másrészt még esetleg azzal is szembesülhet az ember, hogy
- többféle igazság létezhet
- nem feltétlenül az én véleményem az egyetlen jó és járható.
Hát igen. Nem érdemes vitatkozni.smile.gif

IDÉZET(ebercike @ 2014-03-15 10:24) *
...Amúgy azt senki sem tudja előre - bár néhányan biztos érzik, gondolják -, hogy mi is lesz a Vatera "halála"...

Ami volt és van, az egyszer úgyis elmúlik. Ez érvényes cégekre, intézményekre kapcsolatrendszerekre, így tehát a Vaterára is.
Biztosan néhányan érzik és gondolják és nyilván néhányan (a nagy számok törvénye alapján) jól gondolják. Én viszont egyelőre nem rendelem meg a díszebédet a halotti torhoz. wink3.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
ebercike
hozzászólás 2014-03-15 11:24
Létrehozva: #303

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-04-08 20:06
Azonosító: 607 434

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-03-11 11:50) *
Tisztelt ebercike!

Nem tervezünk ilyen jellegű változtatást.

Köszönöm a választ.

IDÉZET(zejopy @ 2014-03-11 11:31) *
Nem vagyok Vatera, de van véleményem.smile.gif Egy bizonyos szempontból akár igazad is lehetne, vagyis inkább úgy mondom, hogy értem a gondolatmenetedet.
Csakhogy az 1 Ft-os aukció fő vonzereje a vásárlók számára az, hogy ajándékba kaphatja az árut. Az eladónak pedig joga van eldönteni, hogy van-e kedve arra, hogy adott esetben "ajándékba adja" a cuccot, a munkát és a figyelmet, ami az aukciózással együtt jár.
Ha ez a reklámérték nem lenne, a kutya sem nézné a "300 Ft-os aukciókat", mert nincs benne az ingyen kapás lehetősége, ezzel az oldalnak teremtett plusz látogatottság is elveszne. Ez ugyanis egy nagyon erős vonzerő. Az ingyen kapom gondolkodás. Na és nincs is ezzel semmi baj.
Ha az 1 Ft-os aukciók megszűnnének, vagy inkább átalakulnának 300 Ft-os aukcióvá, akkor egy nagyon komoly réteg kiesne a felhasználók köréből, ez pedig nem lenne jó senkinek, azoknak sem, akik valós áron futtatják az aukciókat.
Úgy érzem, a postod megírásában inkább takarékossági szempontok játszanak szerepet. Neked a megoldás az lenne, ha a Vatera azt mondaná, hogy 300 Ft alatt nem kérnek FD-at. Milyen szép is lenne. De vajon hová vezetne? A sok nem piacképes áru halmozódna, értékes helyet és munkát felemésztve, sok esetben évekig. És mindez nem hozna a Vaterának bevételt. Ez volt a FD bevezetése előtt is, és bár mindenki azt mondta, hogy a Vatera halála lesz ennek a bevezetése, inkább jó hatással volt a piacra. Ha valamiért pénzt akarunk kapni, akár keveset is, abba be kell fektetni. Ha valamit felteszünk feltöltési díj nélkül, akkor az vagy ott marad a kikiáltási áron, vagy felkúszik. Ez utóbbi esetben örül az eladó és a Vatera.
Az ingyen átadás megelőzése érdekében ott van a minimálár opció, ami persze fizetős abban az esetben, ha az áru nem éri el. Na de ugye az megint kiadás és azonnal életbe lép a valamit valamiért elv. Ez pedig így van. Ha akar az ember valamit, tegyen bele valamit a másik oldalon. Ha nem akar beletenni, akkor bizony előfordul, hogy a kisebb (esetleg elég nekem annyi) haszon helyett semmit sem kap.smile.gif

Neked is köszönöm a választ, bár nem értek vele egyet, viszont nem szeretnék ebből vitatémát indítani.
Kérdésem megírásához nem a takarékosság vezetett. Amúgy azt senki sem tudja előre - bár néhányan biztos érzik, gondolják -, hogy mi is lesz a Vatera "halála".
No more comment.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-03-14 13:55
Létrehozva: #304

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(salathiel_a @ 2014-03-14 10:23) *
T. Vatera Csapat!
Mivel Önök részben a felhasználók pénzéből működnek,
megkérdezem megkérdezésem nélkül miért mentek át tegezésre?
Komoly felnőtt emberek is vannak ügyfeleik között, akik komoly üzleteket
kötnek. A tegeződést meg a hangulatjeleket hagyjuk a fészbukos és hasonló
gyerekekre.
Üdv

Én sem szeretem, de a Benz által említett ÜSZ-os és fórumos kommunikációra próbálom irányítani a fókuszomat. Szerintem megvan, hogy mely kapcsolatrendszerek tegeződőek és melyek nem. Talán rosszul gondolom, mindenesetre nincs jelentősége, mert ez tőlem független. Megpróbálok a mondanivalóra koncentrálni inkább.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-03-14 12:50
Létrehozva: #305

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(salathiel_a @ 2014-03-14 10:23) *
T. Vatera Csapat!
gyerekekre.
Üdv

Tisztelt salathiel_a!

Nem pénzügyi kérdés, a tegeződés az új arculat része. Van akinek tetszik, van akinek nem.
Nagyon sajnáljuk, hogy önt ez zavarja. Véleményünk szerint a tegeződési forma és a tisztelet maximális megadása nem zárja ki egymást. Ügyfélszolgálatunk és fórumunk például magázódást használ az ügyfelekkel történő kapcsolattartás során, ugyanakkor az oldalainkon a közvetlenebb tegeződő formát választottuk. Ez egyébként régi hagyomány még a korai Teszveszes időkből.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
salathiel_a
hozzászólás 2014-03-14 11:23
Létrehozva: #306

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-01-19 16:20
Azonosító: 2 094 446

T. Vatera Csapat!
gyerekekre.
Üdv

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-03-13 12:14
Létrehozva: #307

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2014-03-13 10:21) *

Na ez most tényleg nagyon egyértelmű, minden részletre kiterjedő. Szuper!:)

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2014-03-13 11:21
Létrehozva: #308

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

http://www.vatera.hu/ingyenes-feltoltes/
good2.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-03-12 22:59
Létrehozva: #309

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Hamarta @ 2014-03-12 21:51) *
Köszönöm, így már megnyugtatóbb, hogy egyszer csak 1 Vatera lesz és feltünteti előző életébő is a fontos adatokat! biggrin.gif

Számomra ez eléggé ambivalens, először nem a megnyugvás jutott erről eszembe.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Hamarta
hozzászólás 2014-03-12 22:51
Létrehozva: #310

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-07-17 16:27
Azonosító: 16 824

IDÉZET(zejopy @ 2014-03-12 21:31) *
Aki nem jön rá erre, az magára vessen. Olvasni tanácsos. Itt mindenképpen. Amúgy meg éppen mindenki csurdé a Bétán, szóval aki nem olvas, az lapozgathat egy darabig.biggrin.gif
Amúgy, amikor a két oldal teljesen egyesül, akkor számszerűen is átmennek az értékelések.

Köszönöm, így már megnyugtatóbb, hogy egyszer csak 1 Vatera lesz és feltünteti előző életébő is a fontos adatokat! biggrin.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-03-12 22:31
Létrehozva: #311

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Hamarta @ 2014-03-12 21:24) *
Köszi a választ. azt láttam, hogy úgy meg lehet nézni, de nem hiszem, hogy mindenki rájön erre a lehetőségre. A termék oldalán, ahol ott szerepel az eladó, pl. én így: eladó: hamarta(0), - a hamarta(28) helyett, -aki ezt látja, azt gondolja, ez egy új eladó, ettől bíz nem vásárolok a bizonytalanra, és továbblapoz.

Aki nem jön rá erre, az magára vessen. Olvasni tanácsos. Itt mindenképpen. Amúgy meg éppen mindenki csurdé a Bétán, szóval aki nem olvas, az lapozgathat egy darabig.biggrin.gif
Amúgy, amikor a két oldal teljesen egyesül, akkor számszerűen is átmennek az értékelések.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Hamarta
hozzászólás 2014-03-12 22:24
Létrehozva: #312

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Hathor14 @ 2014-03-12 19:29) *
Szép estét smile.gif

A Bétán is megtalálhatóak az értékeléseid egy külön fülön, Korábbi Vatera értékelések alatt.

Köszi a választ. azt láttam, hogy úgy meg lehet nézni, de nem hiszem, hogy mindenki rájön erre a lehetőségre. A termék oldalán, ahol ott szerepel az eladó, pl. én így: eladó: hamarta(0), - a hamarta(28) helyett, -aki ezt látja, azt gondolja, ez egy új eladó, ettől bíz nem vásárolok a bizonytalanra, és továbblapoz.

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2014-03-12 20:29
Létrehozva: #313

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-10 06:38
Innen: Budapest
Azonosító: 1 524 248

IDÉZET(Hamarta @ 2014-03-12 18:52) *
Tisztelt Vatera!

A béta verzióban töltöttem fel eladó árut. Aki venni szeretne tőlem, bizonyára kíváncsi az eddigi értékeléseimre. De nem található értékelés itt. Miért nem hozzák át a régi Vaterából az értékeléseket, hisz ugyanannak az oldalnak az újabb verziójáról van szó. Ez hátrányos az eladókra és a vevőkre nézve egyaránt.

Szép estét smile.gif

A Bétán is megtalálhatóak az értékeléseid egy külön fülön, Korábbi Vatera értékelések alatt.

--------------------
Ami egész, az nem tökéletes, hanem teljes.

+Quote Post
Hamarta
hozzászólás 2014-03-12 19:52
Létrehozva: #314

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Tisztelt Vatera!

A béta verzióban töltöttem fel eladó árut. Aki venni szeretne tőlem, bizonyára kíváncsi az eddigi értékeléseimre. De nem található értékelés itt. Miért nem hozzák át a régi Vaterából az értékeléseket, hisz ugyanannak az oldalnak az újabb verziójáról van szó. Ez hátrányos az eladókra és a vevőkre nézve egyaránt.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-03-11 12:50
Létrehozva: #315

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(ebercike @ 2014-03-11 09:53) *
Tisztelt Vatera!
Szeretném megkérdezni, hogy a nagy változtatások közepette olyanban nem gondolkodnak-e, hogy megszüntessék - illetve kicsit átalakítsák - az 1 Ft-os aukciókat?
...

Tisztelt ebercike!

Nem tervezünk ilyen jellegű változtatást.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-03-11 12:31
Létrehozva: #316

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ebercike @ 2014-03-11 09:53) *
Tisztelt Vatera!
Szeretném megkérdezni, hogy a nagy változtatások közepette olyanban nem gondolkodnak-e, hogy megszüntessék - illetve kicsit átalakítsák - az 1 Ft-os aukciókat?
...

Nem vagyok Vatera, de van véleményem.smile.gif Egy bizonyos szempontból akár igazad is lehetne, vagyis inkább úgy mondom, hogy értem a gondolatmenetedet.
Csakhogy az 1 Ft-os aukció fő vonzereje a vásárlók számára az, hogy ajándékba kaphatja az árut. Az eladónak pedig joga van eldönteni, hogy van-e kedve arra, hogy adott esetben "ajándékba adja" a cuccot, a munkát és a figyelmet, ami az aukciózással együtt jár.
Ha ez a reklámérték nem lenne, a kutya sem nézné a "300 Ft-os aukciókat", mert nincs benne az ingyen kapás lehetősége, ezzel az oldalnak teremtett plusz látogatottság is elveszne. Ez ugyanis egy nagyon erős vonzerő. Az ingyen kapom gondolkodás. Na és nincs is ezzel semmi baj.
Ha az 1 Ft-os aukciók megszűnnének, vagy inkább átalakulnának 300 Ft-os aukcióvá, akkor egy nagyon komoly réteg kiesne a felhasználók köréből, ez pedig nem lenne jó senkinek, azoknak sem, akik valós áron futtatják az aukciókat.
Úgy érzem, a postod megírásában inkább takarékossági szempontok játszanak szerepet. Neked a megoldás az lenne, ha a Vatera azt mondaná, hogy 300 Ft alatt nem kérnek FD-at. Milyen szép is lenne. De vajon hová vezetne? A sok nem piacképes áru halmozódna, értékes helyet és munkát felemésztve, sok esetben évekig. És mindez nem hozna a Vaterának bevételt. Ez volt a FD bevezetése előtt is, és bár mindenki azt mondta, hogy a Vatera halála lesz ennek a bevezetése, inkább jó hatással volt a piacra. Ha valamiért pénzt akarunk kapni, akár keveset is, abba be kell fektetni. Ha valamit felteszünk feltöltési díj nélkül, akkor az vagy ott marad a kikiáltási áron, vagy felkúszik. Ez utóbbi esetben örül az eladó és a Vatera.
Az ingyen átadás megelőzése érdekében ott van a minimálár opció, ami persze fizetős abban az esetben, ha az áru nem éri el. Na de ugye az megint kiadás és azonnal életbe lép a valamit valamiért elv. Ez pedig így van. Ha akar az ember valamit, tegyen bele valamit a másik oldalon. Ha nem akar beletenni, akkor bizony előfordul, hogy a kisebb (esetleg elég nekem annyi) haszon helyett semmit sem kap.smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2014-03-11 12:32

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
ebercike
hozzászólás 2014-03-11 10:53
Létrehozva: #317

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-04-08 20:06
Azonosító: 607 434

Tisztelt Vatera!
Én konkrétan a kikiáltási árra gondolok, amit véleményem szerint kicsit fel kellene emelni, mondjuk 200-300 Ft-ra. Természetesen az így feltett termékeket ingyenesen vagy max havi mennyiség korlátozással lehetne feltölteni,

Ha belegondolunk, az 1 Ft abszolút nem fizető eszköz, hiszen forgalomban sincs ilyen pénz.
Viszont kicsit emeltebb összegű kikiáltási árnál azért valami bevétele lehetne az eladónak, nem beszélve arról, hogy a Vatera is magasabb jutalékot kaphatna.
Többekkel beszéltem már, akik kizárólag abból a megfontolásból nem tesznek fel 1 Ft-ért dolgokat, mert az valójában olyan lenne, mintha ajándékba adnák oda bárkinek, hiszen nincs rá biztosíték, hogy licitálni is fognak rá. Persze, az ajándék mindig nagy és kedves dolog, de szerintem a Vatera nem arról szól.

Mint 1 Ft-os aukció – természetesen szépen hangzik, hasonlóan néhány külföldi oldalon ingyenesen feltölthető 1 $-os vagy 1 €-s aukcióhoz, de azokon az oldalakon van vásárló értéke az 1 $-nak vagy 1 €-nak még abban az esetben is, ha csak a feltöltési árért kelnek el, vagyis valamennyi haszna mindenképpen van az eladónak, ellentétben az itthoni, 1 Ft-os árral!

Szerintem hamar hozzászokna mindenki – mondjuk – a 300-as aukciókhoz!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-03-11 08:15
Létrehozva: #318

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Látszik, hogy miért nem szűnt még meg az Öreg Vatera és miért béta még a Béta. Ma csupán két újdonságot fedeztem fel, amit eddig nem észleltem. Apránként mennek át a régiről a dolgok. Mire a nagy többség átcuccol, addigra egész szépen lecsökkennek a különbségek... talán. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-03-10 15:33
Létrehozva: #319

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(szivacska @ 2014-03-10 14:29) *
Igen ez szép és jó, de a rutinos vaterázót ez nem hatja meg.
Vagy már akkor is kell jutalékot fizetni, ha nem kelt el a termék? "Semmi nem indokolja, hogy az adásvétel a Vaterán kívül jöjjön létre."
Mikor is segítet? Minden problémás esetben leveszi a kezét a dologról: "így az esetleges problémák megoldásában a Vatera nem tud segíteni Nektek."

Mindegy, hagyjuk szerintem.....

Én nem rutinosnak nevezném az ilyen felhasználót, hanem egészen másképpen. dontknow.gif
Nekem eddig mindig segített a Vatera amikor problémám volt. Igaz jobbára eladok. De az új vevővédelmi programból alapból kiesik az, aki Vaterán kívül vásárol.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
szivacska
hozzászólás 2014-03-10 15:29
Létrehozva: #320

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-09-02 13:39
Azonosító: 184 537

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-03-10 14:18) *
Ha a kérdéses karaktersor megfelel az e-mail címek szokásos formai követelményeinek, akkor igen.
Ezek: felhasználói azonosító + @ (kukac) + szervernév + ország vagy szervezeti kód.

smile.gif bravó

IDÉZET(zejopy @ 2014-03-10 14:20) *
Nem emlékszem, hogy bármiről is papolna a Vatera. Ellenben a levelek elején ez olvasható:
Üzeneted érkezett a termékkel kapcsolatban Szeretnénk felhívni a figyelmedet arra, hogy az aukción kívüli megállapodás ellentétes az Általános Felhasználási Feltételeinkkel- ráadásul számos veszélyt rejt magában, ezért ha valaki arra kér, hogy aukción kívül kössétek meg az üzletet, mindenképp mondj nemet! Semmi nem indokolja, hogy az adásvétel a Vaterán kívül jöjjön létre. Az ilyen kéréseknél feltételezhető, hogy a partner inkorrekt módon akar eljárni. Ha az üzletet a Vatera megkerülésével kötitek meg, nincs lehetőségetek arra, hogy a tranzakció után egymást értékeljétek. Ha pedig a partner esetleg inkorrekt módon jár el, nincs semmi, ami bizonyítja azt, hogy üzletet kötöttetek, így az esetleges problémák megoldásában a Vatera nem tud segíteni Nektek.
Úgy gondolom, ez eléggé egyértelművé teszi a Vaterán kívüli üzletkötéssel együtt járó kockázatot. Különben is ez az új oldal beüzemelésével együtt kapott kényszerű újítás, amit amúgy a felhasználók többsége nem kedvel.

Igen ez szép és jó, de a rutinos vaterázót ez nem hatja meg.
Vagy már akkor is kell jutalékot fizetni, ha nem kelt el a termék? "Semmi nem indokolja, hogy az adásvétel a Vaterán kívül jöjjön létre."
Mikor is segítet? Minden problémás esetben leveszi a kezét a dologról: "így az esetleges problémák megoldásában a Vatera nem tud segíteni Nektek."

Mindegy, hagyjuk szerintem.....

+Quote Post

514 Oldal V  « < 14 15 16 17 18 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-19 21:52