IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

547 Oldal V  « < 150 151 152 153 154 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vatera oldalak, Kérdések, általános észrevételek a Vaterával kapcsolatban
VateraBenz
hozzászólás 2012-02-20 23:19
Létrehozva: #3021

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(kekesia @ 2012-02-20 22:15) *
Én nem bálványozom, meg nem is használom a másik helyet, nincs paypalom sem. Viszont egyszerűbb, működő dolgokat esetleg át lehetne venni, ezt az évek során több eladótól hallottam már- nem is az én ötletem. Lényeg hogy nem lenne szégyen átvenni bevált, működő dolgokat, (pontosan most nem tudnám most megfogalmazni melyek azok a technikai, technológiai dolgok, épp leragad a szemem ) inkább csak az elvi dolgokban gondolom hogy nyitottnak kell lenni. Diszkrimináció ide vagy oda- ez is több országon átívelő cég- mégsem fogadunk mi sem külföldi liciteket. De mondjuk nem is hiányzik.

Az eddigi hozzászólásaiból az derült ki, hogy nem ismeri alaposabban sem az itteni helyzetet, sem az említett külföldi oldalt.
Ennek fényében talán nem kellene ilyen sommás és alapjaiban téves véleményt megfogalmaznia.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
kekesia
hozzászólás 2012-02-20 23:15
Létrehozva: #3022

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-05 17:15
Azonosító: 390 394

Én nem bálványozom, meg nem is használom a másik helyet, nincs paypalom sem. Viszont egyszerűbb, működő dolgokat esetleg át lehetne venni, ezt az évek során több eladótól hallottam már- nem is az én ötletem. Lényeg hogy nem lenne szégyen átvenni bevált, működő dolgokat, (pontosan most nem tudnám most megfogalmazni melyek azok a technikai, technológiai dolgok, épp leragad a szemem ) inkább csak az elvi dolgokban gondolom hogy nyitottnak kell lenni. Diszkrimináció ide vagy oda- ez is több országon átívelő cég- mégsem fogadunk mi sem külföldi liciteket. De mondjuk nem is hiányzik.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-20 22:55
Létrehozva: #3023

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(kekesia @ 2012-02-20 21:45) *
Talán a lojális jobb szó rá.

De különben lehet én is azért értetlenkedek sokszor mert nem fordítottam kellő időt a rendszer tanulmányozására, bár az idők folyamán azért elég sokat változott, ezt elismerem. Mégis vannak dolgok amik egy világszerte használt e.ayen rugalmasabban működnek, szóval még van hova fejlődni. Ha nyitottak erre akkor semmi baj nincs.

Az nagytesó dicséretéhez tegyük hozzá, hogy ott már a postaköltségért is jutalékot kell fizetni.
Mennyit szitok érte a Vaterát anno, hogy nem enged felszámítani csomagolási költséget és szabályozza a postaköltséget. A bálványozott piactéren nem tudták másképpen megoldani a jutalékcsalást, csak így. Most a becsületes eladók beépíthetik az áraikba a plusz költséget. Szóval? Akkor melyik a jobb? Tudom, egy akkora rendszeren nem tudják megvalósítani az ellenőrzést. Miért is nem? Szerintem meg lehetne. De így egyszerűbb. Kevesebb vele a munka. Fizet a felhasználó.
Egy rossz szavunk sem lehet a Vaterára. A nagytesón simán megtehetik, hogy magyar liciteket nem fogadnak. A Vatera hol enged meg ekkora diszkriminációt?
Nem szeretem, ha a nagytesó jó példának van felhozva a Vaterával szemben. Egyrészt emocionális lény lévén, nekem a Vatera az, amit szeretek. De tudom, ez nem észérv. A lényeg, hogy a nagytesó nem jobb, csak nagyobb, ennek összes pozitív és negatív hozadékával együtt.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-02-20 22:56

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
kekesia
hozzászólás 2012-02-20 22:45
Létrehozva: #3024

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Talán a lojális jobb szó rá.

De különben lehet én is azért értetlenkedek sokszor mert nem fordítottam kellő időt a rendszer tanulmányozására, bár az idők folyamán azért elég sokat változott, ezt elismerem. Mégis vannak dolgok amik egy világszerte használt e.ayen rugalmasabban működnek, szóval még van hova fejlődni. Ha nyitottak erre akkor semmi baj nincs.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-20 22:26
Létrehozva: #3025

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(kekesia @ 2012-02-20 20:57) *
Jaj nem arről van szó hogy vakítson, csak legyen úgy szervezve ez az egész hogy rugalmas legyen felénk felhasználók felé, nem ismerem a vezetést, a rendszerét. de csak van kisfőnök, nagyobb főnk vagy akik rendelkeznek jogokkal vagy csak van brainstorming a menedzsereknek, ott fel lehetne vetni; ezeket meg ezeket javasolták fontoljuk meg...

Túl sokan vagyunk ahhoz, hogy emberségesek legyenek velünk. Egyszerűen nem fér bele. Piszok nagy gépezet. Viszont pont ezért stabil.
A javaslatokat továbbítják egyébként az illetékeseknek, meg is beszélik, és ha jó elfogadják. Tényleg. Ez érdekük.

Visszaolvasva feltűnt, az emberséges szó nem pont ideillő, de jobb nem jutott eszembe.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-02-20 22:27

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
kekesia
hozzászólás 2012-02-20 21:57
Létrehozva: #3026

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-20 20:44) *
Én értettem, hogy miről beszélsz, végig.smile.gif
Viszont abban nem értek egyet veled, hogy reményteli választ adjon Benz, ha nem az várható. Ha tudja, akkor szeretem, ha megmondja, hogy mi a helyzet.
Sőt, nekem pont az a jó, hogyha azt mondja, hogy továbbítja, akkor van remény. Ha pedig nincs, akkor azt mondja. Szeretek tisztán látni.smile.gif

Jaj nem arről van szó hogy vakítson, csak legyen úgy szervezve ez az egész hogy rugalmas legyen felénk felhasználók felé, nem ismerem a vezetést, a rendszerét. de csak van kisfőnök, nagyobb főnk vagy akik rendelkeznek jogokkal vagy csak van brainstorming a menedzsereknek, ott fel lehetne vetni; ezeket meg ezeket javasolták fontoljuk meg...

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-20 21:44
Létrehozva: #3027

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(kekesia @ 2012-02-20 18:59) *
Rendben, elrontottam, Mea culpa. A "Be nem érkezett értékelésről" volt szó részemről mindvégig.

Ugyanakkor azt kell megállapítsam, hogy a válaszok szinte minden esetben: "Nem tervezünk változtatást."
Ez valószinűleg nem a modik felelőssége, nyilván nekik is ki van adva mire mit kell válaszolni, de az ötletelőknek - ha már jobbításról beszélünk- lehetne egy "továbbítom az illetékeseknek" ,"megvizsgáljuk, utánanézünk" vagy más reményteli választ csepegtetni. huh.gif

Tisztelettel.

Én értettem, hogy miről beszélsz, végig.smile.gif
Viszont abban nem értek egyet veled, hogy reményteli választ adjon Benz, ha nem az várható. Ha tudja, akkor szeretem, ha megmondja, hogy mi a helyzet.
Sőt, nekem pont az a jó, hogyha azt mondja, hogy továbbítja, akkor van remény. Ha pedig nincs, akkor azt mondja. Szeretek tisztán látni.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-02-20 21:38
Létrehozva: #3028

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(kekesia @ 2012-02-20 18:59) *
Rendben, elrontottam, Mea culpa. A "Be nem érkezett értékelésről" volt szó részemről mindvégig.

Ugyanakkor azt kell megállapítsam, hogy a válaszok szinte minden esetben: "Nem tervezünk változtatást."
Ez valószinűleg nem a modik felelőssége, nyilván nekik is ki van adva mire mit kell válaszolni, de az ötletelőknek - ha már jobbításról beszélünk- lehetne egy "továbbítom az illetékeseknek" ,"megvizsgáljuk, utánanézünk" vagy más reményteli választ csepegtetni. huh.gif

Tisztelettel.

Ahogy több alkalommal is leírtuk, az értékelési és a számlázási rendszer egy egységet képez, módosításra jelenleg nincs lehetőség.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
kekesia
hozzászólás 2012-02-20 19:59
Létrehozva: #3029

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Tisztelettel.

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-02-20 19:45
Létrehozva: #3030

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(kekesia @ 2012-02-20 13:04) *
Én is a Be nem érkezettekről beszélek, olyanokról akik 4 éve nem értékeltek...

Nem tudunk mit tenni, Benzék valamiért ragaszkodnak hozzá, hogy ezek a jómadarak is ott fityegjenek a listában. A véglegesen inaktiváltak csak bosszantásul vannak ott, a nem értékelő vevőknek (hangsúlyozom csak a vevőknek) pedig meg kellene tiltani, hogy egy év távlatából joguk legyen bármit is értékelni. Többször próbálkoztunk ilyen jellegű kéréssel, sírtunk-ríttunk, de nem sikerült. Ez van.

+Quote Post
kekesia
hozzászólás 2012-02-20 18:19
Létrehozva: #3031

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Jutka46 @ 2012-02-20 16:50) *
Kedves zejopy! köszönöm a választ, én is erre gondoltam - csak ha törlöm, akkor kezdhetem a fényképezéssel az újraindítást. Arról nem is beszélve, hogy akkor "tönkrement" jelzést kell küldenem, és ha újra indítom, a végén valaki az orromra koppint sad.gif De azt sem tudom, hogy hogyan tudna a jelenlegi nyertes velem kapcsolatba lépni? Nem tudom, megjegyezte-e a nevemet - a törölt terméklap alatt már nem tud üzenni.
További szép napot Önnek!

Kedves Jutka, igen megkapja a licitáló az üzenetedet, még ha ilyen furán is jön ki ez a kérdezősdi. Én nem töröltetném, mert ettől még kellhet neki a termék, az is lehet hogy egyébként is csak egy búrára lesz szüksége, tehát várd ki mit mond.

+Quote Post
Jutka46
hozzászólás 2012-02-20 17:50
Létrehozva: #3032

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-10 16:21
Azonosító: 9 457

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-20 10:14) *
Kedves Jutka!

smile.gif Szép reggelt. Én ebben az esetben törölném az aukciót, veszteség ide, vagy oda. Aztán újraindítanám, a már valós leírással. Persze ez csak egy vélemény, de ebben az esetben biztos, hogy nem lesz negatív. Ha pedig megfelel így is az áru, akkor licitet tesz az új aukción is és talán azt is megérti, miért történtek így a dolgok. Esetleg (nem tudom, ha 1 Ft-os aukcióról van szó, akkor nem) amint licitál, lezárnám az aukciót, így időveszteség sem érné.
Persze ha addig válaszol és jó neki így is, akkor mindez tárgytalan.smile.gif

Kedves zejopy! köszönöm a választ, én is erre gondoltam - csak ha törlöm, akkor kezdhetem a fényképezéssel az újraindítást. Arról nem is beszélve, hogy akkor "tönkrement" jelzést kell küldenem, és ha újra indítom, a végén valaki az orromra koppint sad.gif De azt sem tudom, hogy hogyan tudna a jelenlegi nyertes velem kapcsolatba lépni? Nem tudom, megjegyezte-e a nevemet - a törölt terméklap alatt már nem tud üzenni.
További szép napot Önnek!

+Quote Post
kekesia
hozzászólás 2012-02-20 14:04
Létrehozva: #3033

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Én is a Be nem érkezettekről beszélek, olyanokról akik 4 éve nem értékeltek. Csak példaként írtam, hogy nekem 2 hét után mindig felugrik hogy értékeljek.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-02-20 14:02
Létrehozva: #3034

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(svejku @ 2012-02-20 12:59) *
Lehet, hogy én értem félre, de szerintem a "Be nem érkezett értékelések listáról" beszélünk, nem?

Lehetséges. De az meg végképp nem lehet zavaró, mert automatikusan nem irányítja oda a rendszer.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-20 14:01
Létrehozva: #3035

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2012-02-20 12:59) *
Lehet, hogy én értem félre, de szerintem a "Be nem érkezett értékelések listáról" beszélünk, nem?

Igen, én arról.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-02-20 13:59
Létrehozva: #3036

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-02-20 12:33) *
Ha a másik fél inaktív, az önt még nem akadályozza az értékelés elkészítésében.
Ebből az következik, hogy ha zavarja a hosszú lista, akkor legyen kedves megírni az elmaradt értékeléseket.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-20 13:33
Létrehozva: #3037

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(kekesia @ 2012-02-20 12:27) *
...... Jobbító szándékkal mondjuk amiket mondunk, hogy élhetőbbé, felhasználóbarátabbá tegyük ezt a piacot.

Ez az opció pontosan a mi kérésünkre lett megalkotva, hogy nekünk jobb és élhetőbb legyen. És minden nap történnek változások, amitől ezek a szempontok megvalósulnak. Ez ezzel jár. Én örülök, hogy van.smile.gif
Na és én is megtettem a magamét azért, hogy az értékeléseket megkapjam. Az utóbbi időben egyre kevesebb az elmaradásom.
Jó, ha nem minden problémát kívülről akarunk megoldaatni, hanem mi is teszünk érte. Hangsúlyozom, ezzel nem azt akarom mondani, hogy te nem teszed meg a magadét, csupán annyit, hogy minimum kettőn áll a vásár. A feltételekhez pedig lehet alkalmazkodni, főleg akkor, ha kimondottan a mi érdekünket szolgálják.
Ez egyéni vélemény.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-02-20 13:33
Létrehozva: #3038

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(kekesia @ 2012-02-20 12:27) *
Végül is teljesen igaz, miért kellene törlni. Így csak egy oldalt kell görgessek míg eltűnnek a szemem elől. Ha én nem értékelem minden belépéskor az arcomba tolják hogy elmaradásom van, holott esetleg még ki sem fizették a terméket. De aki már rég eltűnt a rendszerből? INAKTÍV? Vagy azóta más néven licitál?
De hát igaz, miért kellene bármit is törölni vagy kidobni ami teljesen haszontalan?
Á, én ezt nem értem. Jobbító szándékkal mondjuk amiket mondunk, hogy élhetőbbé, felhasználóbarátabbá tegyük ezt a piacot.

Ha a másik fél inaktív, az önt még nem akadályozza az értékelés elkészítésében.
Ebből az következik, hogy ha zavarja a hosszú lista, akkor legyen kedves megírni az elmaradt értékeléseket.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
kekesia
hozzászólás 2012-02-20 13:27
Létrehozva: #3039

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-02-20 11:58) *
Miért kellene törölni?

Végül is teljesen igaz, miért kellene törlni. Így csak egy oldalt kell görgessek míg eltűnnek a szemem elől. Ha én nem értékelem minden belépéskor az arcomba tolják hogy elmaradásom van, holott esetleg még ki sem fizették a terméket. De aki már rég eltűnt a rendszerből? INAKTÍV? Vagy azóta más néven licitál?
De hát igaz, miért kellene bármit is törölni vagy kidobni ami teljesen haszontalan?
Á, én ezt nem értem. Jobbító szándékkal mondjuk amiket mondunk, hogy élhetőbbé, felhasználóbarátabbá tegyük ezt a piacot.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-20 13:08
Létrehozva: #3040

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-02-20 12:05) *
Nem baj, de a választ is tudja szerintem smile.gif

Igen. smile.gif Egyszer beszéltünk is róla. Emlékszem. Persze jót mondott akkor is.
Csak a miértre tört fel belőlem a mondanivaló, de én már elfogatdtam, hogy úgy marad.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

547 Oldal V  « < 150 151 152 153 154 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-08-20 06:17