IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

512 Oldal V  « < 165 166 167 168 169 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vatera oldalak, Kérdések, általános észrevételek a Vaterával kapcsolatban
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-10-22 14:26
Létrehozva: #3321

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(Grobar @ 2010-10-22 13:34) *
Nem tudom milyen félreértésre adott okot...

Kedves Grobar!

Csak egy példa: postán veszi át és nem tetszik neki. "Kipróbálási, megtekintési garanciát" lát a terméklapon, tehát az eladó vegye vissza. Vevő nem akarja kifizetni a postaköltséget, eladó sem; problémák, kiabálás, fenyegetőzés, nem folytatom.

Másik példa: tisztelt vevő "kipróbálja" a terméket a "kipróbálási garancia" alapján és az tönkremegy. Szintén postai átadásról beszélünk és ezt már innen nem folytatom.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja
Go to the top of the page

+Quote Post
szytam
hozzászólás 2010-10-22 13:38
Létrehozva: #3322

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:47
Innen: Hungary
Azonosító: 27

IDÉZET(zejopy @ 2010-10-22 12:43) *
Szerintem az én termékeimnél nem vagyok köteles garanciát biztosítani, az egy + lehetőség volt, hogy visszaveszem az árut, ha mégsem olyanra gondolt. Tehát szerintem én nem "alul írtam", hanem inkább többet vállaltam a kötelezőnél. Eddig. Estig még átgondolom, hogy pontosan milyen irányban fogok változtatni, és mennyit. Ha már a döntés megszületett, akkor könnyű dolgom van, mert csak annyi a dolgom, hogy aszerint járjak el.
Festménynél azért más a helyzet, bár ott is a vizuális élmény az elsődleges, akárcsak a porcelánnál. És sokat számít a partner monitorbeállítása.

Én ezt csak általánosságban írtam,mint véleményem, nem konkrét termékre, vagy eladóra vonatkoztatva, épp azt jelezve, hogy mindenkinek saját statusa, eladói pozíciója figyelembevételével kell meghatározni a garanciavállalást, összhangban a törvényi szabályozással.
Például egy használt képeslap minőségére biztos nem kell törvényileg sem garanciát vállalni, csak a hirdetési tartalom valódiságára, ezt pedig tényleg jól lefedte a "kipróbálási,megtekintési" lehetőség, ugyanúgy mint a műtermi festmények esetében

A hozzászólást -szytam- szerkesztette a következő időpontban: 2010-10-22 13:41

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2010-10-22 13:34
Létrehozva: #3323

Csak olvasó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-24 18:58
Innen: Juzni Front
Azonosító: 11 399

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-10-22 11:25) *
Kedves zejopy!

Tekintettel arra a rengeteg félreértésre, amit ez az opció generált, nem valószínű a visszakerülése.
A saját ÁFF-je alapján vállalt elállás lehetőségét esetleg feltüntetheti a szállítási információk szöveges részén.

Garanciális beállításokat tud tömegesen módosítani az eladás menüből, nem szükséges tehát egyenként megváltoztatnia.

ÁSZF= általános szerződési feltételek. Kötelező minden "számlás" eladónak. Egy képeslapra hogyan adjak 1-2 hét élletartam garanciát???? A kipróbálási megtekintési garancia, számtalan helyen él és megállja a helyét. Azt a számlás infót a kutya nem olvassa el, mint ahogy a szálítási sablont, I+ oldalt sem.
Nem tudom milyen félreértésre adott okot, egy olyan aukciós oldalon, ahol 95 % nem ad semmilyen garanciát. Nekünk mivel "számlás" eladók, kereskedők vagyunk, a legutolsó kis sz...rra is adni kell.

--------------------
Csak akkor tehetsz meg mindent, hogyha már semmid sincs. (Tyler Durden)

SÜN, SÜN!!!!
"Sünben emelték ki a tüntetőt."

+Quote Post
Sanyabacsi69
hozzászólás 2010-10-22 13:23
Létrehozva: #3324

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-02-18 10:47
Azonosító: 120 776

Köszönöm!

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-10-22 12:14) *
A biztonsag@-al kapcsolatos problémát az imént elhárítottuk, már tud az elsődleges email címéről is küldeni oda leveleket.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-10-22 13:20
Létrehozva: #3325

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

Viszont beletekintettem a garanciális és számlaadási feltételek módosításába és ott még adott a kipróbálási, megtekintési garancia, ráadásul a futó aukcióimnál is az van még bejelölve.
Most tanácstalanná váltam. Ilyenkor megyek gyalog dolgozni, az út alatt akartam átgondolni a dolgokat, hogy ha hazajöttem és besötétedett, megcsináljam a módosításokat.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-10-22 12:43
Létrehozva: #3326

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(szytam @ 2010-10-22 12:32) *
......... ezt számlás eladó nem "írhatja alul" csak többet vállalhat, mint ami a törvényes kötelezettség.....

Szerintem az én termékeimnél nem vagyok köteles garanciát biztosítani, az egy + lehetőség volt, hogy visszaveszem az árut, ha mégsem olyanra gondolt. Tehát szerintem én nem "alul írtam", hanem inkább többet vállaltam a kötelezőnél. Eddig. Estig még átgondolom, hogy pontosan milyen irányban fogok változtatni, és mennyit. Ha már a döntés megszületett, akkor könnyű dolgom van, mert csak annyi a dolgom, hogy aszerint járjak el.
Festménynél azért más a helyzet, bár ott is a vizuális élmény az elsődleges, akárcsak a porcelánnál. És sokat számít a partner monitorbeállítása.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
szytam
hozzászólás 2010-10-22 12:32
Létrehozva: #3327

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:47
Innen: Hungary
Azonosító: 27

IDÉZET(zejopy @ 2010-10-22 11:49) *
Ld. Vészkijárat. Én megértem, tényleg. Viszont a megértésemtől függetlenül nem nagyon tudok örülni. Remélem ezt viszont Ön érti meg.
Viszont alkalmazkodom. A kukás pillanat még nem jött el.

Üdv!

Én sem örülök a megtekintési,kipróbálási garancia megszüntetésének, én is azt használtam a festményeimnél. Így most élettartam garanciát vállalok (csak nem tudom hogy ez a vevőre , vagy a termékre vonatkozik-e ? laugh1.gif )

Egyébként véleményem szerint a fogyasztási cikkek garanciális feltételeit törvény szabályozza, ezt számlás eladó nem "írhatja alul" csak többet vállalhat, mint ami a törvényes kötelezettség.
Magánszemély pedig használt ,vagy újszerű termékre belátása szerint vállalhat szavatosságot (és nem garanciát, mondjuk ez is érdemes lenne megkülönböztetni, mert nem ugyanaz a kettő)

szytam

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-10-22 12:14
Létrehozva: #3328

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Sanyabacsi69 @ 2010-10-22 11:41) *

Kedves Sanyabacsi69!

A biztonsag@-al kapcsolatos problémát az imént elhárítottuk, már tud az elsődleges email címéről is küldeni oda leveleket.

Köszönjük a türelmet!

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-10-22 11:49
Létrehozva: #3329

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-10-22 11:46) *
Sajnálom, ha nehézséget okoztunk, de tényleg sokkal több szólt az opció ellen, mint mellette. mellow.gif

Ld. Vészkijárat. Én megértem, tényleg. Viszont a megértésemtől függetlenül nem nagyon tudok örülni. Remélem ezt viszont Ön érti meg.
Viszont alkalmazkodom. A kukás pillanat még nem jött el.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-10-22 11:46
Létrehozva: #3330

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-10-22 11:45) *
Nem. Már így is tele van. De majd fogom magam, rászánok egy órát és átszövegezek mindent. Elvégre időm temérdek....
És akkor persze az i+ oldalt is. Na ja....

Sajnálom, ha nehézséget okoztunk, de tényleg sokkal több szólt az opció ellen, mint mellette. mellow.gif

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-10-22 11:45
Létrehozva: #3331

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-10-22 11:41) *
A 400 karakterbe nem fér be a lényeg? Illetve összekötve a másik dologgal, én azt jó ötletnek tartom, és akkor rögtön be lehet írni azt, hogy részletes infó az ismerj+ oldalon.

Nem. Már így is tele van. De majd fogom magam, rászánok egy órát és átszövegezek mindent. Elvégre időm temérdek....
És akkor persze az i+ oldalt is. Na ja....

IDÉZET(Sanyabacsi69 @ 2010-10-22 11:41) *
Muhaha, nem olvassák. Nem olvasnak el semmit, csak a képeket nézik. (Tisztelet a kivételnek, természetesen.)
Javaslom, hogy csak ikonokat rakjunk ki mindenhová, hátha mint kép, meglátják. whistle2.gif

Köszi, aranyos vagy. laugh.gif Tudom, hogy nem olvassák. De a termékleírást sem. Kiírom, hogy mekkora a cucc, jön a kérdés: Mekkora a cucc? Régebben még idegesített. Most konkrétan lesz..om.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Sanyabacsi69
hozzászólás 2010-10-22 11:41
Létrehozva: #3332

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-02-18 10:47
Azonosító: 120 776

Muhaha, nem olvassák. Nem olvasnak el semmit, csak a képeket nézik. (Tisztelet a kivételnek, természetesen.)
Javaslom, hogy csak ikonokat rakjunk ki mindenhová, hátha mint kép, meglátják. whistle2.gif

IDÉZET(zejopy @ 2010-10-22 11:33) *
betenném az i+ oldalamra?

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-10-22 11:41
Létrehozva: #3333

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-10-22 11:33) *
Köszönöm a választ, viszont akkor szükség lenne arra, hogy egy kicsit hosszabb szöveget írhassunk oda, vagy a garanciális részt megtoldani egy szöveles lehetőséggel, ha ez nem túl bonyolult.
Mit gondol arról a megoldásról, hogy az ÁFF-em egy részét (persze az anonimitásra ügyelve) betenném az i+ oldalamra?

A 400 karakterbe nem fér be a lényeg? Illetve összekötve a másik dologgal, én azt jó ötletnek tartom, és akkor rögtön be lehet írni azt, hogy részletes infó az ismerj+ oldalon.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-10-22 11:33
Létrehozva: #3334

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves zejopy!

Tekintettel arra a rengeteg félreértésre, amit ez az opció generált, nem valószínű a visszakerülése.
A saját ÁFF-je alapján vállalt elállás lehetőségét esetleg feltüntetheti a szállítási információk szöveges részén.

Köszönöm a választ, viszont akkor szükség lenne arra, hogy egy kicsit hosszabb szöveget írhassunk oda, vagy a garanciális részt megtoldani egy szöveles lehetőséggel, ha ez nem túl bonyolult.
Mit gondol arról a megoldásról, hogy az ÁFF-em egy részét (persze az anonimitásra ügyelve) betenném az i+ oldalamra?

Garanciális beállításokat tud tömegesen módosítani az eladás menüből, nem szükséges tehát egyenként megváltoztatnia.

Köszönöm, nem tudom, hogy erre miért nem gondoltam magamtól. Elnézést.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-10-22 11:25
Létrehozva: #3335

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-10-21 14:54) *
Kedves Leó!

A garanciális feltételek közül eltűnt a kipróbálási, megtekintési garancia, amit én használok. Vállalkozóként nekem is van ÁFF-em, amiben ez a lehetőség van megjelölve. Ez nem ugyanaz, mintha nem lenne garanciám, hiszen biztosítom a vásárlónak, hogyha nem tetszik az áru, akkor visszaveszem. Az én esetemben nincs értelme egy hetes, vagy bármilyen időtartamra szabott garanciát megszabni, hiszen az áruim nem romlanak el, esetleg összetörnek. Akkor meg értelemszerűen nem áll a visszavétel, csak ha a csomagolásból eredő hiányosság okozza a balesetet.
Kérem, ha lehet, tegyék vissza ezt az opciót. Ráadásul az is aggaszt, hogy mivel eltűnt, így majd minden egyes termékemnél módosítanom kell egyesével. Hiszen most egyik termékemen sincs megjelölve a garancia.
És tényleg nem szeretném azt megjelölni, hogy nincs, mert van.
Köszönöm. smile.gif

Kedves zejopy!

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-10-21 20:37
Létrehozva: #3336

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(pc-network @ 2010-10-21 20:30) *
Köszönöm, valóban megtaláltam az elérhetőséget a további opciók alatt.
Mentségemre legyen hogy ez szerepel a kérdéses oldalon "Partnere elérhetőségeit a felhasználónév mellett látható boríték ikonra kattintva tudja lekérni." Így nem is gondoltam, hogy valahol egész másutt kéne keresni. Az eladott darabszám Eddig elfért az értékelés képernyőn, nem értem miért kellett kivenni. Az eladott áruk menüponttal az a nagy bajom, hogy megjelennek ott azok a tételek is amiket már lezártam, míg az értékelésnél nyilván csak azokat látom amik még valóban "élőek" így sokkal gyorsabban megtaláltam eddig amit kerestem.

A leírtakat továbbítottuk a felelős kollégáknak, akik indokolt esetben megteszik majd a szükséges intézkedéseket.
Köszönjük.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
pc-network
hozzászólás 2010-10-21 20:30
Létrehozva: #3337

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-11 20:06
Azonosító: 41 439

Köszönöm, valóban megtaláltam az elérhetőséget a további opciók alatt.
Mentségemre legyen hogy ez szerepel a kérdéses oldalon "Partnere elérhetőségeit a felhasználónév mellett látható boríték ikonra kattintva tudja lekérni." Így nem is gondoltam, hogy valahol egész másutt kéne keresni. Az eladott darabszám Eddig elfért az értékelés képernyőn, nem értem miért kellett kivenni. Az eladott áruk menüponttal az a nagy bajom, hogy megjelennek ott azok a tételek is amiket már lezártam, míg az értékelésnél nyilván csak azokat látom amik még valóban "élőek" így sokkal gyorsabban megtaláltam eddig amit kerestem.

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-10-21 20:20) *
Tisztelt pc-network!

Az elérhetőségeket megtalálja a sorok végén lévő "További lehetőségek" oszlopban, ha rákattint az "opciók" feliratra.
Az eladott termékek adatait ne az értékelések menüben keresse, hanem az erre való "Eladott áruk" menüpontban.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-10-21 20:20
Létrehozva: #3338

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(pc-network @ 2010-10-21 20:16) *
Nem tudom kinek az ötlete volt, hogy megváltozzon az értékelés képernyő. De hogy a régi jobban használható volt, az biztos. El nem tudom képzelni miért vezetnek be olyan változtatásokat, amik megnehezítik az ember életét. A friss képernyőn nincsenek rajta a kis borítékok, amikre kattintva elérhető a partner neve és telefonszáma. Most komolyan gondoljátok, hogy én mindig átböngészem majd az összes levelet ami a vaterátor jött, hogy valahogyan összepárosítsam a felhasználóneveket a hús vér emberek neveivel? A régi rendszer sokat segített. Láttam az elmaradt értékeléseket (amik azért maradtak el, mert nem fizetettek) és egyből tudtam hívni az embert, mert egy kattintás és ott a száma. Most meg vadászhatom az elérhetőségét a levelek között, mert egyszerűen sehol nem találom ezen az új felületen hogy mi a partner elérhetősége. Azt már nem is említem, hogy az eladott/vásárolt darabszám is eltűnt az értékelés képernyőről, ami megint csak hasznos olyan embereknek, mint én aki jellemzően nem egy darab terméket ad el egyszerre egy embernek.

Tisztelt pc-network!

Az elérhetőségeket megtalálja a sorok végén lévő "További lehetőségek" oszlopban, ha rákattint az "opciók" feliratra.
Az eladott termékek adatait ne az értékelések menüben keresse, hanem az erre való "Eladott áruk" menüpontban.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
pc-network
hozzászólás 2010-10-21 20:16
Létrehozva: #3339

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-11 20:06
Azonosító: 41 439

Nem tudom kinek az ötlete volt, hogy megváltozzon az értékelés képernyő. De hogy a régi jobban használható volt, az biztos. El nem tudom képzelni miért vezetnek be olyan változtatásokat, amik megnehezítik az ember életét. A friss képernyőn nincsenek rajta a kis borítékok, amikre kattintva elérhető a partner neve és telefonszáma. Most komolyan gondoljátok, hogy én mindig átböngészem majd az összes levelet ami a vaterátor jött, hogy valahogyan összepárosítsam a felhasználóneveket a hús vér emberek neveivel? A régi rendszer sokat segített. Láttam az elmaradt értékeléseket (amik azért maradtak el, mert nem fizetettek) és egyből tudtam hívni az embert, mert egy kattintás és ott a száma. Most meg vadászhatom az elérhetőségét a levelek között, mert egyszerűen sehol nem találom ezen az új felületen hogy mi a partner elérhetősége. Azt már nem is említem, hogy az eladott/vásárolt darabszám is eltűnt az értékelés képernyőről, ami megint csak hasznos olyan embereknek, mint én aki jellemzően nem egy darab terméket ad el egyszerre egy embernek.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-10-21 14:54
Létrehozva: #3340

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Leó!

A garanciális feltételek közül eltűnt a kipróbálási, megtekintési garancia, amit én használok. Vállalkozóként nekem is van ÁFF-em, amiben ez a lehetőség van megjelölve. Ez nem ugyanaz, mintha nem lenne garanciám, hiszen biztosítom a vásárlónak, hogyha nem tetszik az áru, akkor visszaveszem. Az én esetemben nincs értelme egy hetes, vagy bármilyen időtartamra szabott garanciát megszabni, hiszen az áruim nem romlanak el, esetleg összetörnek. Akkor meg értelemszerűen nem áll a visszavétel, csak ha a csomagolásból eredő hiányosság okozza a balesetet.
Kérem, ha lehet, tegyék vissza ezt az opciót. Ráadásul az is aggaszt, hogy mivel eltűnt, így majd minden egyes termékemnél módosítanom kell egyesével. Hiszen most egyik termékemen sincs megjelölve a garancia.
És tényleg nem szeretném azt megjelölni, hogy nincs, mert van.
Köszönöm. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

512 Oldal V  « < 165 166 167 168 169 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-08-02 08:31