IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

544 Oldal V  « < 166 167 168 169 170 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vatera oldalak, Kérdések, általános észrevételek a Vaterával kapcsolatban
DellFinancialSer...
hozzászólás 2011-08-21 13:47
Létrehozva: #3341

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-09-05 18:36
Azonosító: 1 343 007

Érdeklődök, hogyan lehet a Grando oldalra belépni a meglévő vaterás felhasználónevemmel és jelszavammal?
Az első próbálkozások azt mutatják, hogy "túl hosszú" a neven, nem tudom bepötyögni az egészet, emiatt nem tudok belépni.

Üdv:

Sándor

Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-21 13:41
Létrehozva: #3342

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-08-21 13:53) *
Oh, köszönjük blush2.gif

Mert ezek a dolgok azok, amik számomra jelentőséggel bírnak. Nagyon sok kritikát olvasok a Vateráról, hogy nem csinálnak semmit, meg ilyenek. Ismerjük ezeket a dolgokat, gondolom Önök is. Pedig az oldal folyamatosan változik.
És talán igaz, hogy a FD bevezetésével bizonyos rétegnek nehezebb lett, de aki ahhoz a változtatáshoz valamilyen módon alkalmazkodni tudott, használja az oldalt, annak észre kell vennie, hogy egy csomó apró dolog jobb lett. Persze, aki ellenlábas, annak az a gondja, hogy miért a kis dolgokban van változás, pedig pont ezek azok a javulások, amiktől könnyebben kezelhetőbb, tényleg profibbá válik minden.
Az egész világunk, amiben élünk, egyáltalán nem logikus, nem ésszerű, és nem "áll kézre". Hacsak a bevásárlóközpontokat nézzük, folyamatosan átrendezik, hogy a már megszokott áruk keresgélése közben újabb és újabb dolgokat vegyünk meg, mert meglátjuk és eszünkbe jut, hogy éppen nem lenne baj, ha lenne otthon egy elektromos cipőfényesítő például. Ez egy tanított, elfogadott kereskedői szokás. Tudjuk. Én konkrétan idegbajt kapok minden bevásárláskor, mert haszontalan időtöltésnek érzem a keresgélést.
És erre látom, hogy itt megkönnyítik a dolgomat. Persze, hogy a fenekemet a földhöz verem örömömben, és nem csupán a kevesebb munka miatt, hanem örülök a gondolkodásmódnak is. Mert ugyanis Önöknek majdnem mindegy, hogy én hány kattogással cserélem ki a képet, (jó, persze nem egészen azért), nem Önöknek fáj az én ujjam, és mégis.
Sok kis dolog, de ebből én azt szűröm le, hogy a felhasználó fontos és nem csak addig, amíg utal. (Persze nem vagyok naiv, tudom, hogy fontos a profit, na és én sem szerelemből vaterázom.)
Aki pedig mást mond, az le van..... (miért is nincs kakis szmájli? biggrin.gif) ejtve.
Kedves Benz, az ellenlábasokat nyugodtan küldjék hozzám.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-08-21 13:43

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-08-21 12:53
Létrehozva: #3343

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2011-08-21 13:50) *
...
Tökre köszönöm, és tényleg nagyon örülök. kissb.gif
jumping.gif jumping.gif jumping.gif jumping.gif jumping.gif jumping.gif

Oh, köszönjük blush2.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-21 12:50
Létrehozva: #3344

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Benz!! Nagyon kedves. rolleyes.gif

Én Önöket annyira szeretem, de tényleg, bár most nem konkrétan Önt, hanem másokat. Végig kellett néznem az aukciókat, ahol eltűntek a képek. És az eladó áruknál, ha az egeret a kép fölé viszem, nem csak a listázásban megjelenő képet nagyítja ki, hanem icipici méretben ott a többi kép is. És most így nem kellett ezerszer kattogtatnom, hanem csak végigcsúsztam az egérrel a képeken, és ahol láttam, hogy csak egy kép van, azokat felírtam, és így tudom, hogy mik azok az aukciók, amiket módosítanom kell. Egy csomó unalmas, ujjfájdító munkától kíméltek meg.
Tökre köszönöm, és tényleg nagyon örülök. kissb.gif
jumping.gif jumping.gif jumping.gif jumping.gif jumping.gif jumping.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-08-21 12:51

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-20 10:46
Létrehozva: #3345

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-08-20 11:44) *
Rendben, megnézzük.

Köszönöm.smile.gif Sokszor azt gondolom, hogy az lenne a jó, ha leülnék egy fejlesztő mellé a laptop elé, és lépésről lépésre végigmennénk a dolgon. Mindig az a kényszerképzetem, hogy én értelmezek valamit rosszul.
A képfeltöltéses problémámra, amit a szomszédban írtam, nem tud valamit?
Most az összes olyan aukciót át kell néznem, ahol gyanítom, hogy ilyen módon csináltam a termékleírást.
Nagyon elszomorodtam. Nem így akartam a mai napot tölteni, még feltöltenem is kell, és most ez is.sad.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-08-20 10:44
Létrehozva: #3346

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2011-08-20 11:43) *
A listázott és befejezett aukciók mennyisége augusztus, július és június hónapban. A szünet a hónapok között van.

Rendben, megnézzük.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-20 10:43
Létrehozva: #3347

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-08-20 11:41) *
Kedves zejopy!

Ezek milyen számok?

A listázott és befejezett aukciók mennyisége augusztus, július és június hónapban. A szünet a hónapok között van.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-08-20 10:41
Létrehozva: #3348

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2011-08-19 22:30) *
Fúú, Benz ne haragudjon, de megint problémám van a statisztikával.smile.gif
Listázott aukciók száma 996 228 89
Befejezett aukciók száma 94 56 138
Ezt mutatja az utolsó 3 hónapra. Csakhogy nekem mindig 1000 fölött van a listázott áruim száma. Vagy talán rosszul értelmezek valamit.
Látom, ritkán jön, nyilván dolga van, csak akkor nézzen rá, amikor tényleg van egy kis ideje rá, hiszen ez nem sürgős. Csak azért írtam le most, mert különben elfelejtem. smile.gif

Kedves zejopy!

Ezek milyen számok?

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-19 21:30
Létrehozva: #3349

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Fúú, Benz ne haragudjon, de megint problémám van a statisztikával.smile.gif
Listázott aukciók száma 996 228 89
Befejezett aukciók száma 94 56 138
Ezt mutatja az utolsó 3 hónapra. Csakhogy nekem mindig 1000 fölött van a listázott áruim száma. Vagy talán rosszul értelmezek valamit.
Látom, ritkán jön, nyilván dolga van, csak akkor nézzen rá, amikor tényleg van egy kis ideje rá, hiszen ez nem sürgős. Csak azért írtam le most, mert különben elfelejtem. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-08-17 17:37
Létrehozva: #3350

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2011-08-17 09:57) *
Kedves Benz!:)

Szép reggelt. rolleyes.gif Annyira jó, hogy az új számlaértesítőben ott van a befizetett számláim egyenlege.smile.gif Eddig szerintem nem volt, vagy ha igen, hát nem láttam. Így nem kell számla érkezésekor ki-bejelentkeznem a két nevem között, hogy gyorsan ellenőrizzem, hogy is állok.
Szóval szuper, köszönöm. good.gif
(És láttam ám, hogy a legfelső menüsorban az eladás narancssárga lett. Most már itt az idő, hogy valami lila legyen, lehetőleg ne a szemem alja.biggrin.gif)

Kedves zejopy!

Mindent megoldunk (előbb-utóbb) rolleyes.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-17 15:43
Létrehozva: #3351

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(andilnyka @ 2011-08-17 15:57) *
köszönöm a segítséget sikerült

Örülök. Szívesen.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
andilnyka
hozzászólás 2011-08-17 14:57
Létrehozva: #3352

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-08-17 11:38
Azonosító: 1 541 264

köszönöm a segítséget sikerült

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-17 13:54
Létrehozva: #3353

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(andilnyka @ 2011-08-17 14:43) *
nem ez még a számlázás és fizetési lapon vagyok valamit ide bekéne írni és emiatt nem enged tovább

Megpróbálom részletesen leírni a teendőket, mert nem egészen értem, hol akadtál el.smile.gif
Bemész a már említett menüpontba.
Kijelölöd, hogy a vevőt terheli a szállítás.
Egyszer megjelölöd a személyes átvételt, a kockát üresen hagyod. (Persze csak akkor, ha van mód személyes átvételre.)
Aztán megnyomod a "még egy szállítási mód"-ot. Itt a "válasszon"nál kijelölöd pl. a standard postai csomag előreutalás után-t, a mezőbe beírod, hogy 1050.
Ha van valami, amit még érdemes tudni, amit fontosnak találsz, azt beírod a szöveges részbe.
Kipipálod az új szállítási sablon mentése melletti kockát, és beírod címnek mondjuk, hogy "Standard 2011". Ez azért fontos, mert január 1-től változnak a díjszabások, akkor csak módosítani kell a sablonokat a már meglévő alapján, de én akkor mindig a következő évet adom címként, a példánál maradva jövőre Standard 2012.

Remélem tudtam segíteni.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
andilnyka
hozzászólás 2011-08-17 13:43
Létrehozva: #3354

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

nem ez még a számlázás és fizetési lapon vagyok valamit ide bekéne írni és emiatt nem enged tovább

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-17 13:33
Létrehozva: #3355

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(andilnyka @ 2011-08-17 14:26) *
további kérdés ezt mit jelent Új szállítási sablon mentése: ide mit kell vagy lehet beírni

Ez már a feltöltő oldalon van, igaz?

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
andilnyka
hozzászólás 2011-08-17 13:26
Létrehozva: #3356

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

további kérdés ezt mit jelent Új szállítási sablon mentése: ide mit kell vagy lehet beírni

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-17 12:53
Létrehozva: #3357

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(andilnyka @ 2011-08-17 13:25) *
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Szállítási sablon: Hibás adatok ennél mit kell tenni olyan rég adtam már el itt hogy lassan eligazodni is alig megy. köszönöm!

Szia!

Személyes, beállítások (szürke fül), eladási beállítások (bal oldalon), szállítási és fizetési sablon.
Itt beállítod azt a pár sablont, amit használni szeretnél. Amikor feltöltesz, akkor csak a megfelelőt kell kiválasztani és nem kell vele külön bajlódni. Jó újítás, csak meg kell szokni.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
andilnyka
hozzászólás 2011-08-17 12:25
Létrehozva: #3358

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Szállítási sablon: Hibás adatok ennél mit kell tenni olyan rég adtam már el itt hogy lassan eligazodni is alig megy. köszönöm!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-17 08:57
Létrehozva: #3359

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Benz!:)

Szép reggelt. rolleyes.gif Annyira jó, hogy az új számlaértesítőben ott van a befizetett számláim egyenlege.smile.gif Eddig szerintem nem volt, vagy ha igen, hát nem láttam. Így nem kell számla érkezésekor ki-bejelentkeznem a két nevem között, hogy gyorsan ellenőrizzem, hogy is állok.
Szóval szuper, köszönöm. good.gif
(És láttam ám, hogy a legfelső menüsorban az eladás narancssárga lett. Most már itt az idő, hogy valami lila legyen, lehetőleg ne a szemem alja.biggrin.gif)

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-14 11:35
Létrehozva: #3360

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(HUNcZUG @ 2011-08-13 23:12) *
Tudom sokan üdvözlik, hogy a rendszer elküldi a vevők címét az eladónak.
Én pont ezt kifogásolom. Én mint vevő, úgyis megadom neki ha postán kérem a terméket.

Bizony, mert nagyon sok esetben újra és újra kérni kell, mire az ember megkapja a vevőtől. Nagyon sok vevő visszatartja a címet, amíg nem utalt. A kész csomagot nem tudom megcímezni, így fennáll az összekeveredés veszélye. Sokkal bonyolultabb, mert persze a felhasználónevet rá lehet írni. Csakhogy amikor az ember nem szabadságon van és megy a bolt, sokszor tíznél is több csomag várakozik feladásra, akkor egyáltalán nem mindegy, mennyire mehet gördülékenyen a munka.

Ha késve adom meg, késve postázza az én bajom. De ha én, más címre szeretném küldetni

Esetleg ezt te így látod, ellenben nagyon sok vevő ilyenkor lehúzza a részletes értékelést, arról könnyedén elfeledkezik, hogy azért nem tudott a szerencsétlen eladó időben postázni, mert nem kapott címet.

pl. ideiglenesre, másnak ajándékba stb. had döntsem már el én hova kérem.
Ilyenkor kellemetlen, hogy azt írják már feladták a megadottra. Hiába írtam meg nekik hova szeretném, azt el sem olvassák.

Mód van arra, hogy fix áras vásárlásnál módosítsad a szállítási címet. Én van amikor a sajátomat adom meg, van amikor a feleségemét, van, hogy a munkahelyemre kérem, és néha haza. Vásárlás esetén az aktuális kívánságom szerint módosítom a kitöltendő mezőt.
Az, hogy egy eladó nem olvas, és nem értelmez, nem tipikus, de előfordul. Egy rendszert nem lehet kialakítani figyelmetlen felhasználók tévedéseinek kiküszöbölési igénye szerint.

Másik, az eladó címét a vevő miért nem kapja meg. Ez sokkal praktikusabb lenne, a csalások visszaszorítása érdekében. Az eladók többsége így tartana a lelepleződéstől, és nem sikkasztaná el a vételárat.

Azért nem kapja meg, mert a vevőnek nincs szüksége az eladó címére. A csalásokat a legkisebb mértékben sem szorítaná vissza, mert az eladó is pont azt ír bele a kitöltendő részbe, amit akar. Pont ezért a leleplezés így nem valósulna meg, ráadásul, ha rendőrségi feljelentés történik egy csaló eladóval kapcsolatban, akkor a számlaszám alapján a rendőrség sokkal könnyebben visszakeresi (mert a bank kér személyazonosságot igazoló okiratot), mint esetleg egy fals lakcím alapján.
Mellesleg az eladók többségének nem kell tartania a lelepleződéstől.
Bírom az olyan hátsó sugallatú postokat, amik egy veszélyes helynek tüntetik fel az online vásárlást. Holott a bolti kereskedelemben legalább annyiszor becsapják az embert. Ha nincs meg a blokkod, elmehetsz a sóhivatalba. Itt minden archiválva van, nagyon hosszú ideig. És bármilyen furcsa, de az eladók nagy többsége csupán becsülettel akar kereskedni, vagy üzletszerűen, vagy csak kiegészítésként, de nem az a célunk, hogy a vevőket megkárosítsuk.

Tehát lakcímet sosem kéne kiadni, vagy egyenlőség lévén mind az eladóét, mind a vevőét ki kellene adni. De így ez nem fair.

Ez nem egyenlőség kérdése, hanem szükségszerűségé. Azon ritka alkalmakkor, amikor postai csekken fizet a vevő, minden gondolkodás nélkül megadom én is a címemet. Nem is fair-ség kérdése. Színtiszta logika. Semmi dolga a vevőnek az eladó címével. Fordítva viszont kell, és így is, úgy is megtudom. A Vatera által kiküldött értesítő jóvoltából legalább nem kell érte könyörögnöm. A cím nem titkos, személyes adat. A Vatera által biztosított lehetőségekkel pedig (mint pl. a szállítási cím megadása) élni kell. Magyarul, ha ajándékba szánod, hát változtasd meg.

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-08-13 23:16) *
Nem lakcímet adunk ki, hanem a beállított szállítási címet.

Na, ez meg a másik.

Szép reggelt. rolleyes.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-08-14 11:39

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

544 Oldal V  « < 166 167 168 169 170 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-12-10 09:52