IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

550 Oldal V  « < 173 174 175 176 177 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vatera oldalak, Kérdések, általános észrevételek a Vaterával kapcsolatban
zejopy
hozzászólás 2011-08-17 15:43
Létrehozva: #3481

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(andilnyka @ 2011-08-17 15:57) *
köszönöm a segítséget sikerült

Örülök. Szívesen.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
andilnyka
hozzászólás 2011-08-17 14:57
Létrehozva: #3482

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-08-17 11:38
Azonosító: 1 541 264

köszönöm a segítséget sikerült

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-17 13:54
Létrehozva: #3483

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(andilnyka @ 2011-08-17 14:43) *
nem ez még a számlázás és fizetési lapon vagyok valamit ide bekéne írni és emiatt nem enged tovább

Megpróbálom részletesen leírni a teendőket, mert nem egészen értem, hol akadtál el.smile.gif
Bemész a már említett menüpontba.
Kijelölöd, hogy a vevőt terheli a szállítás.
Egyszer megjelölöd a személyes átvételt, a kockát üresen hagyod. (Persze csak akkor, ha van mód személyes átvételre.)
Aztán megnyomod a "még egy szállítási mód"-ot. Itt a "válasszon"nál kijelölöd pl. a standard postai csomag előreutalás után-t, a mezőbe beírod, hogy 1050.
Ha van valami, amit még érdemes tudni, amit fontosnak találsz, azt beírod a szöveges részbe.
Kipipálod az új szállítási sablon mentése melletti kockát, és beírod címnek mondjuk, hogy "Standard 2011". Ez azért fontos, mert január 1-től változnak a díjszabások, akkor csak módosítani kell a sablonokat a már meglévő alapján, de én akkor mindig a következő évet adom címként, a példánál maradva jövőre Standard 2012.

Remélem tudtam segíteni.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
andilnyka
hozzászólás 2011-08-17 13:43
Létrehozva: #3484

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

nem ez még a számlázás és fizetési lapon vagyok valamit ide bekéne írni és emiatt nem enged tovább

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-17 13:33
Létrehozva: #3485

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(andilnyka @ 2011-08-17 14:26) *
további kérdés ezt mit jelent Új szállítási sablon mentése: ide mit kell vagy lehet beírni

Ez már a feltöltő oldalon van, igaz?

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
andilnyka
hozzászólás 2011-08-17 13:26
Létrehozva: #3486

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

további kérdés ezt mit jelent Új szállítási sablon mentése: ide mit kell vagy lehet beírni

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-17 12:53
Létrehozva: #3487

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(andilnyka @ 2011-08-17 13:25) *
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Szállítási sablon: Hibás adatok ennél mit kell tenni olyan rég adtam már el itt hogy lassan eligazodni is alig megy. köszönöm!

Szia!

Személyes, beállítások (szürke fül), eladási beállítások (bal oldalon), szállítási és fizetési sablon.
Itt beállítod azt a pár sablont, amit használni szeretnél. Amikor feltöltesz, akkor csak a megfelelőt kell kiválasztani és nem kell vele külön bajlódni. Jó újítás, csak meg kell szokni.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
andilnyka
hozzászólás 2011-08-17 12:25
Létrehozva: #3488

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Szállítási sablon: Hibás adatok ennél mit kell tenni olyan rég adtam már el itt hogy lassan eligazodni is alig megy. köszönöm!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-17 08:57
Létrehozva: #3489

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Benz!:)

Szép reggelt. rolleyes.gif Annyira jó, hogy az új számlaértesítőben ott van a befizetett számláim egyenlege.smile.gif Eddig szerintem nem volt, vagy ha igen, hát nem láttam. Így nem kell számla érkezésekor ki-bejelentkeznem a két nevem között, hogy gyorsan ellenőrizzem, hogy is állok.
Szóval szuper, köszönöm. good.gif
(És láttam ám, hogy a legfelső menüsorban az eladás narancssárga lett. Most már itt az idő, hogy valami lila legyen, lehetőleg ne a szemem alja.biggrin.gif)

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-14 11:35
Létrehozva: #3490

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(HUNcZUG @ 2011-08-13 23:12) *
Tudom sokan üdvözlik, hogy a rendszer elküldi a vevők címét az eladónak.
Én pont ezt kifogásolom. Én mint vevő, úgyis megadom neki ha postán kérem a terméket.

Bizony, mert nagyon sok esetben újra és újra kérni kell, mire az ember megkapja a vevőtől. Nagyon sok vevő visszatartja a címet, amíg nem utalt. A kész csomagot nem tudom megcímezni, így fennáll az összekeveredés veszélye. Sokkal bonyolultabb, mert persze a felhasználónevet rá lehet írni. Csakhogy amikor az ember nem szabadságon van és megy a bolt, sokszor tíznél is több csomag várakozik feladásra, akkor egyáltalán nem mindegy, mennyire mehet gördülékenyen a munka.

Ha késve adom meg, késve postázza az én bajom. De ha én, más címre szeretném küldetni

Esetleg ezt te így látod, ellenben nagyon sok vevő ilyenkor lehúzza a részletes értékelést, arról könnyedén elfeledkezik, hogy azért nem tudott a szerencsétlen eladó időben postázni, mert nem kapott címet.

pl. ideiglenesre, másnak ajándékba stb. had döntsem már el én hova kérem.
Ilyenkor kellemetlen, hogy azt írják már feladták a megadottra. Hiába írtam meg nekik hova szeretném, azt el sem olvassák.

Mód van arra, hogy fix áras vásárlásnál módosítsad a szállítási címet. Én van amikor a sajátomat adom meg, van amikor a feleségemét, van, hogy a munkahelyemre kérem, és néha haza. Vásárlás esetén az aktuális kívánságom szerint módosítom a kitöltendő mezőt.
Az, hogy egy eladó nem olvas, és nem értelmez, nem tipikus, de előfordul. Egy rendszert nem lehet kialakítani figyelmetlen felhasználók tévedéseinek kiküszöbölési igénye szerint.

Másik, az eladó címét a vevő miért nem kapja meg. Ez sokkal praktikusabb lenne, a csalások visszaszorítása érdekében. Az eladók többsége így tartana a lelepleződéstől, és nem sikkasztaná el a vételárat.

Azért nem kapja meg, mert a vevőnek nincs szüksége az eladó címére. A csalásokat a legkisebb mértékben sem szorítaná vissza, mert az eladó is pont azt ír bele a kitöltendő részbe, amit akar. Pont ezért a leleplezés így nem valósulna meg, ráadásul, ha rendőrségi feljelentés történik egy csaló eladóval kapcsolatban, akkor a számlaszám alapján a rendőrség sokkal könnyebben visszakeresi (mert a bank kér személyazonosságot igazoló okiratot), mint esetleg egy fals lakcím alapján.
Mellesleg az eladók többségének nem kell tartania a lelepleződéstől.
Bírom az olyan hátsó sugallatú postokat, amik egy veszélyes helynek tüntetik fel az online vásárlást. Holott a bolti kereskedelemben legalább annyiszor becsapják az embert. Ha nincs meg a blokkod, elmehetsz a sóhivatalba. Itt minden archiválva van, nagyon hosszú ideig. És bármilyen furcsa, de az eladók nagy többsége csupán becsülettel akar kereskedni, vagy üzletszerűen, vagy csak kiegészítésként, de nem az a célunk, hogy a vevőket megkárosítsuk.

Tehát lakcímet sosem kéne kiadni, vagy egyenlőség lévén mind az eladóét, mind a vevőét ki kellene adni. De így ez nem fair.

Ez nem egyenlőség kérdése, hanem szükségszerűségé. Azon ritka alkalmakkor, amikor postai csekken fizet a vevő, minden gondolkodás nélkül megadom én is a címemet. Nem is fair-ség kérdése. Színtiszta logika. Semmi dolga a vevőnek az eladó címével. Fordítva viszont kell, és így is, úgy is megtudom. A Vatera által kiküldött értesítő jóvoltából legalább nem kell érte könyörögnöm. A cím nem titkos, személyes adat. A Vatera által biztosított lehetőségekkel pedig (mint pl. a szállítási cím megadása) élni kell. Magyarul, ha ajándékba szánod, hát változtasd meg.

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-08-13 23:16) *
Nem lakcímet adunk ki, hanem a beállított szállítási címet.

Na, ez meg a másik.

Szép reggelt. rolleyes.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-08-14 11:39

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-08-13 22:16
Létrehozva: #3491

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

T. Moderátor
Én pont ezt kifogásolom. Én mint vevő, úgyis megadom neki ha postán kérem a terméket.
Ha késve adom meg, késve postázza az én bajom. De ha én, más címre szeretném küldetni
Ilyenkor kellemetlen, hogy azt írják már feladták a megadottra. Hiába írtam meg nekik hova szeretném, azt el sem olvassák.
Másik, az eladó címét a vevő miért nem kapja meg. Ez sokkal praktikusabb lenne, a csalások visszaszorítása érdekében. Az eladók többsége így tartana a lelepleződéstől, és nem sikkasztaná el a vételárat.
Tehát lakcímet sosem kéne kiadni, vagy egyenlőség lévén mind az eladóét, mind a vevőét ki kellene adni. De így ez nem fair.
üdv.

Tisztelt HUNcZUG!

Nem lakcímet adunk ki, hanem a beállított szállítási címet.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
HUNcZUG
hozzászólás 2011-08-13 22:12
Létrehozva: #3492

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-08-13 21:54
Azonosító: 1 540 843

T. Moderátor
üdv.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-11 20:45
Létrehozva: #3493

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-08-11 21:42) *
Kedves zejopy!

Elvileg mindenkinél a saját utolsó beállítását menti az oldal.
Nekem néha egy kicsit furcsa, talán még nem az igazi smile.gif

Az a baj szerintem egy kicsit, hogy a nagy képeknél nem látszik, mennyi licit volt, csak az ár. És az aukció vége sem.
Szerintem odaférne.smile.gif
(Nekem mindig a nagyot adja smile.gif, akkor is, ha utoljára a kicsit kértem.)

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-08-11 20:46

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-08-11 20:42
Létrehozva: #3494

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2011-08-11 21:38) *
Nahát, kedves Benz!:)

Most látom, hogy alapértelmezett lett a nagy képes listázás. Ha így van, akkor nagyon szuper, tetszik, igazán. A fejlesztőknek és az ötletgazdának kérem adja át hódolatomat, vagy valami hasonlót.smile.gif
Ha nem így van, hanem én babráltam el valamit, akkor kérem, meg ne mondja, hogyan kell visszacsinálni. mosking.gif

Kedves zejopy!

Elvileg mindenkinél a saját utolsó beállítását menti az oldal.
Nekem néha egy kicsit furcsa, talán még nem az igazi smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-08-11 20:38
Létrehozva: #3495

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Nahát, kedves Benz!:)

Most látom, hogy alapértelmezett lett a nagy képes listázás. Ha így van, akkor nagyon szuper, tetszik, igazán. A fejlesztőknek és az ötletgazdának kérem adja át hódolatomat, vagy valami hasonlót.smile.gif
Ha nem így van, hanem én babráltam el valamit, akkor kérem, meg ne mondja, hogyan kell visszacsinálni. mosking.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-08-10 07:56
Létrehozva: #3496

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(marciapu_v @ 2011-08-10 08:44) *
El küldtem a tranzakciót ! Ha tölrlöm magam akkor a telefon számommal visza tudok regelni ? Végül is nekem csak az kell smile.gif
Vagy ha nem is törlöm az adatokat át tudom írní ? a ház szám név meg van de ez elég gagyi ez a marciapu_v -.- azt nem tudod hogy tudom ár írní ?

Az adatokat meg tudja változtatni a személyes menüjében, de a telefonszámot nem használhatja fel újabb regisztrációhoz.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
marciapu_v
hozzászólás 2011-08-10 07:44
Létrehozva: #3497

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2011-08-09 21:37
Azonosító: 1 540 411

IDÉZET(marciapu_v @ 2011-08-10 08:33) *
Okés ! Köszi smile.gif

El küldtem a tranzakciót ! Ha tölrlöm magam akkor a telefon számommal visza tudok regelni ? Végül is nekem csak az kell smile.gif

IDÉZET(svejku @ 2011-08-10 00:19) *
Ok, segítek:
Értékelések füllel belépsz, ott van az Asus adatlap. Jobbra találod: opciók, azt lenyitod, értékelés leadása. Bejelölöd nem jött létre, bejelölöd pozitív, és írsz valami barátságosat a szöveges részhez, hogy ne bántsd meg az ártatlan eladót.

Vagy ha nem is törlöm az adatokat át tudom írní ? a ház szám név meg van de ez elég gagyi ez a marciapu_v -.- azt nem tudod hogy tudom ár írní ?

+Quote Post
marciapu_v
hozzászólás 2011-08-10 07:33
Létrehozva: #3498

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2011-08-09 21:37
Azonosító: 1 540 411

IDÉZET(svejku @ 2011-08-10 00:19) *
Ok, segítek:
Értékelések füllel belépsz, ott van az Asus adatlap. Jobbra találod: opciók, azt lenyitod, értékelés leadása. Bejelölöd nem jött létre, bejelölöd pozitív, és írsz valami barátságosat a szöveges részhez, hogy ne bántsd meg az ártatlan eladót.

Okés ! Köszi smile.gif

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2011-08-09 23:19
Létrehozva: #3499

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 21:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(svejku @ 2011-08-10 00:10) *
Értékelés leadása: a tranzakció nem jött létre, értékelés: pozítív! szövegesen: elnézést, az én hibám (vagy valami ilyesmi).

Ok, segítek:

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2011-08-09 23:10
Létrehozva: #3500

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 21:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(marciapu_v @ 2011-08-10 00:03) *
Az addig rendben hogy bent van az értékelésbe egy Asus alaplap ! De mit csináljak vele ? Ne azt hogy mivan !
Ha már ekkora májer vagy a vaterában akkor írd le hogy mit csináljak vele ! Be lépni könyü volt ! Felhasználó név emlékesztető E-mail cím alapján ! Új jelszó kérése felhasználónév és mail alapján ! Mint mondta a mail és a telószám az enyém !

Értékelés leadása: a tranzakció nem jött létre, értékelés: pozítív! szövegesen: elnézést, az én hibám (vagy valami ilyesmi).

+Quote Post

550 Oldal V  « < 173 174 175 176 177 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2018-01-20 09:57