IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

514 Oldal V  « < 177 178 179 180 181 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vatera oldalak, Kérdések, általános észrevételek a Vaterával kapcsolatban
careless13
hozzászólás 2010-09-14 08:29
Létrehozva: #3561

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-09-14 08:21
Azonosító: 1 360 607

Tisztelt Admin!

Egy felhasználó minden kérdés nélkül leütötte egy termékemet. A hirdetés mellett "postai csomag előre utalás után" szállítás volt megadva. A Vaterától kapott értesítő kézhezvétele után megírtam a vásárlónak a számlaszámot, ám erre kaptam egy választ, hogy küldjem a cipőt (több mint 7500 Ft), utánvéttel fizet. Megírtam, hogy nem szeretném utánvéttel küldeni, amire is kaptam egy fenyegető levelet, hogy nem ismer, kezdő vagyok, nem fog nekem pénzt utalni, és ha nem küldöm el a terméket, negatív értékelést ad.

Nos, a stílusa alapján ezután akkor sem küldeném el a terméket előre, ha ő lenne Bill Gates, de megteheti, hogy tényleg ad egy negatív értékelést olyasmiért, amiről az aukciós oldalon szó sem volt? Pl. miért nem kérdezte meg előre, a termék lapján, jó-e így nekem?

Válaszukat előre is köszönöm,

további sikeres munkát kívánok,

üdvözlettel: Careless13
Go to the top of the page

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-09-13 10:40
Létrehozva: #3562

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(zsoltkovacs @ 2010-09-13 08:41) *
Kedves Adminisztrátor!
...
Tehát egy olyan személyes beállítás ötletét szeretném felvetni, miszerint egy aukció indításakor megadhatnám opciónak, hogy példaként 5 értékelés alatti vásárló licitje csak az én engedélyemmel kerülhetne a licittörténetbe.

Kedves zsoltkovacs!

Ezt sajnos nem tudjuk támogatni.
IDÉZET(zsoltkovacs @ 2010-09-13 08:41) *
Továbbá ettől a ponttól kezdve a kezdőknek is elemi érdeke lenne a legkorrektebb hozzáállás...

Éppen itt az elmélet Achilles-sarka, hogy ez ki sem derülne, mert ha mindenki kizár minden kezdőt, sosem válnak nem kezdővé.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
zsoltkovacs
hozzászólás 2010-09-13 08:41
Létrehozva: #3563

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-02-05 15:16
Azonosító: 980 867

Kedves Adminisztrátor! Másnál és jómagamnál is látom / tapasztalom azt, hogy a kezdő Vaterázók akár akaratlanul is problémát okoznak nem fizetéssel, vásárlástól elállással, "téves licittel" stb. Eddig mindig meg tudtam oldani kultúráltan a helyzetet, most azonban már ez sem megy igazán.

Kérdésem az lenne (mivel a licitkorlátozás az új -vagy közel új- felhasználókra nem működik, és emögött nem valószínűsítek technikai problémát), hogy a kezdő felhasználók esetleg licitálhatnának csak akkor, hogyha én engedném? Tehát egy olyan személyes beállítás ötletét szeretném felvetni, miszerint egy aukció indításakor megadhatnám opciónak, hogy példaként 5 értékelés alatti vásárló licitje csak az én engedélyemmel kerülhetne a licittörténetbe. Tisztességes és megbízható vásárlókat ez a dolog nem érintene negatívan, ellenben önként választható védelmet nyújthatna minden kellemetlenséggel szemben. Eközben igazi, járulék befizetésével érintett forgalmat egyáltalán nem befolyásolna. Továbbá ettől a ponttól kezdve a kezdőknek is elemi érdeke lenne a legkorrektebb hozzáállás (illetve nagyon halkan és félve jegyzem meg, hogy az esetlegesen "kamuból" létrehozott felhasználókat gyakorlatilag ki is zárná a dolog). Zárójelben lévő részt nyilván csak megérzésből írtam és tévedhetek, de sajnos már nem egyszer volt ez az érzésem.

Előre is köszönöm a válaszodat.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-09-12 14:37
Létrehozva: #3564

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(heleon @ 2010-09-12 14:28) *
Úgy érzem ennél részletesebben nem kell leírni de válaszában benne volt minden amit tudni akartam.........szép

Mi volt a probléma a válasszal?
És miért meglepő, ha egy rég lejárt tartozás többszöri felszólítás után behajtásra kerül?
A következő hasonló lekezelő hozzászólásért témarombolás miatt figyelmeztetni fogjuk.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
heleon
hozzászólás 2010-09-12 14:28
Létrehozva: #3565

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-09-12 08:42
Azonosító: 1 356 326

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-09-12 12:37) *
Tisztelt heleon!

Legyen kedves részletesen leírni a problémát a Kapcsolatfelvételen keresztül a pénzügy, számlázás főtémán belül a megfelelő altéma kiválasztásával. Köszönjük!

Úgy érzem ennél részletesebben nem kell leírni de válaszában benne volt minden amit tudni akartam.........szép

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-09-12 12:37
Létrehozva: #3566

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(heleon @ 2010-09-12 08:47) *
Üdv! A kérdésem az lenne, hogy volt 6. hónapban egy igen komoly 490ft-elmaradásom a vatera-számlámon, amit befizettem idővel de ennek ellenére addígra már behajtócégnek átadta a vatera az ügyet, akik 3600ft-os számlát küldtem nekem 3125ft-os kezelési költséggel!!! Mindazonáltal, hogy mit gondolok erről(szerintem ez már egy legalizált uzsora s messze nem korrekt nagyságrendileg) szeretném megtudni, hogy a kétszer is befizetett 490ft-om jóváírásra kerül e így valaha?

Tisztelt heleon!

Legyen kedves részletesen leírni a problémát a Kapcsolatfelvételen keresztül a pénzügy, számlázás főtémán belül a megfelelő altéma kiválasztásával. Köszönjük!

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
heleon
hozzászólás 2010-09-12 08:47
Létrehozva: #3567

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-09-12 08:42
Azonosító: 1 356 326

Üdv! A kérdésem az lenne, hogy volt 6. hónapban egy igen komoly 490ft-elmaradásom a vatera-számlámon, amit befizettem idővel de ennek ellenére addígra már behajtócégnek átadta a vatera az ügyet, akik 3600ft-os számlát küldtem nekem 3125ft-os kezelési költséggel!!! Mindazonáltal, hogy mit gondolok erről(szerintem ez már egy legalizált uzsora s messze nem korrekt nagyságrendileg) szeretném megtudni, hogy a kétszer is befizetett 490ft-om jóváírásra kerül e így valaha?

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2010-09-10 14:17
Létrehozva: #3568

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(buvar57 @ 2010-09-10 15:10) *
Üdvözlet!
arra szeretnék választ kapni, hogy ha valaki az aukciójára odaírja, hogy máshol is hirdeti, az nem szabályellenes? már több helyen is ezt olvastam, figyelmezteti a vevőt, hogy licitálás előtt feltétlenül írjon neki a terméken át, hátha közben eladta a terméket.
Hát először is, ha közben eladja, akkor azonnal ki is tudná törölni.
Másodszor, ha terméken át is egy napon át nem válaszol, akkor szerintem rontja a saját nimbuszát.
Hát, csak ennyi, furcsállottam.
buvar

Maga az, hogy feltünteti, hogy máshol is hirdeti nem szályellenes.
Az viszont már igen, hogy ha esetleg valaki leüti akkor arra hivatkozik, hogy máshol közben eladta és miért nem kérdezett rá leütés előtt!
Ez ugyanis nem kötelessége a vevőnek akármennyire is fel van tüntetve a terméklapon.

Ilyenkor jól be lehet vágni a negatívumot. mosking.gif

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
buvar57
hozzászólás 2010-09-10 14:10
Létrehozva: #3569

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-08 10:48
Azonosító: 341 355

Üdvözlet!
arra szeretnék választ kapni, hogy ha valaki az aukciójára odaírja, hogy máshol is hirdeti, az nem szabályellenes? már több helyen is ezt olvastam, figyelmezteti a vevőt, hogy licitálás előtt feltétlenül írjon neki a terméken át, hátha közben eladta a terméket.
Hát először is, ha közben eladja, akkor azonnal ki is tudná törölni.
Másodszor, ha terméken át is egy napon át nem válaszol, akkor szerintem rontja a saját nimbuszát.
Hát, csak ennyi, furcsállottam.
buvar

+Quote Post
mandi30
hozzászólás 2010-09-07 17:41
Létrehozva: #3570

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-09 14:14
Azonosító: 169 209

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-09-07 17:11) *
Tisztelt mandi30!

Ha beleegyezik a licittörlésbe, küldje el a termékkódot és a felhasználónevet Ügyfélszolgálatunknak a Kapcsolatfelvételen keresztül.
E nélkül sajnos nem törölhetjük a leadott licitet, mivel az érvényes ajánlattételnek minősül.

A Vatera szabályzata kimondja: "A leadott licit csak mindkét fél beleegyezésével és kizárólag a Vatera által távolítható el és csakis aktív aukció esetében. A licittörlésre a Vatera nem kötelezhető, annak végrehajtása csak lehetőség kivételes, indokolt esetekben".

Köszönöm szépen.

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-09-07 17:11
Létrehozva: #3571

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(mandi30 @ 2010-09-07 16:05) *
Én azt szeretném kérdezni,hogy licitet lehet törölni?
Van egy rendszeresen vissza térő vevőm, és emilben kért hogy most töröljem a licitjét mert úgy néz ki nem tudja kifizetni,amiért bocsánatot is kért.
Van rá lehetőségem hogy töröljem a licitjét?Ő eddig a nyertes.
Még soha nem kértek ilyet tőlem és fogalmam nincs hogy egyáltalán lehet-e és ha igen hogyan.
Köszönöm szépen.

Tisztelt mandi30!

Ha beleegyezik a licittörlésbe, küldje el a termékkódot és a felhasználónevet Ügyfélszolgálatunknak a Kapcsolatfelvételen keresztül.
E nélkül sajnos nem törölhetjük a leadott licitet, mivel az érvényes ajánlattételnek minősül.

A Vatera szabályzata kimondja: "A leadott licit csak mindkét fél beleegyezésével és kizárólag a Vatera által távolítható el és csakis aktív aukció esetében. A licittörlésre a Vatera nem kötelezhető, annak végrehajtása csak lehetőség kivételes, indokolt esetekben".

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
mandi30
hozzászólás 2010-09-07 16:05
Létrehozva: #3572

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-09 14:14
Azonosító: 169 209

Én azt szeretném kérdezni,hogy licitet lehet törölni?
Van egy rendszeresen vissza térő vevőm, és emilben kért hogy most töröljem a licitjét mert úgy néz ki nem tudja kifizetni,amiért bocsánatot is kért.
Van rá lehetőségem hogy töröljem a licitjét?Ő eddig a nyertes.
Még soha nem kértek ilyet tőlem és fogalmam nincs hogy egyáltalán lehet-e és ha igen hogyan.
Köszönöm szépen.

+Quote Post
b_ede
hozzászólás 2010-09-07 13:10
Létrehozva: #3573

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 12:43
Azonosító: 962

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-09-07 11:15) *
Kedves b_ede!

Köszönjük a jelzést, hamarosan javítva lesz.

Már rendben is van
köszönöm

--------------------

A tapasztalat segít minket, hogy ugyanazt a hibát legközelebb sokkal ravaszabban kövessük el.

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-09-07 11:15
Létrehozva: #3574

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(b_ede @ 2010-09-07 10:48) *
T. Leo vagy Benz

A termék alkategóriánál
http://belyeg.vatera.hu/index_c491.html
A felső kategória bontásnál az összesítéssel gond van
A bal oldali oszlop összesenjét örökli a jobb oldali oszlop
Ha lejjeb görgetünk a valós értékek szerepelnek a kibontásnál
Kérném javítani
köszönöm
Üdv
b_ede

Kedves b_ede!

Köszönjük a jelzést, hamarosan javítva lesz.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
b_ede
hozzászólás 2010-09-07 10:48
Létrehozva: #3575

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 12:43
Azonosító: 962

T. Leo vagy Benz

A termék alkategóriánál
http://belyeg.vatera.hu/index_c491.html
A felső kategória bontásnál az összesítéssel gond van
A bal oldali oszlop összesenjét örökli a jobb oldali oszlop
Ha lejjeb görgetünk a valós értékek szerepelnek a kibontásnál
Kérném javítani
köszönöm
Üdv
b_ede

A hozzászólást -b_ede- szerkesztette a következő időpontban: 2010-09-07 10:50

--------------------

A tapasztalat segít minket, hogy ugyanazt a hibát legközelebb sokkal ravaszabban kövessük el.

+Quote Post
Sanyabacsi69
hozzászólás 2010-09-06 15:56
Létrehozva: #3576

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-02-18 10:47
Azonosító: 120 776

Legközelebbre, ha ilyesmi gond lenne:
főoldal, jobbra fent, Segítség, a keresőbe beírva a "számlaszám" vagy "bankszámlaszám" kifejezéseket, máris ott van az infó. Egész jól működik ez a kereső...
IDÉZET(Kirkee @ 2010-09-06 15:23) *
Sztornó a kérdés, nagy nehezen megtaláltam az infót.

+Quote Post
Kirkee
hozzászólás 2010-09-06 15:23
Létrehozva: #3577

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:19
Azonosító: 205

IDÉZET(Kirkee @ 2010-09-06 11:16) *
Regisztrált bankszámlaszámot hogyan lehet megváltoztatni?

A régi bankszámlámat szeretném megszüntetni, és az újat itt is bejelenteni. De erre sajnos az ÁFF-ben semmi konkrét leírás nincs. A személyes felületemen a bankszámlaszám, bár kijelölhető, de nem változtatható opció.

Gondolom, az új számláról is küldenem kellene a regisztrációkor szokásos 100.- Ft-ot, de sajnos ehhez sem találok felületet, mivel nem újra szeretnék regisztrálni, hanem csak egy új bankszámlaszámot megadni.

Bocs, ha erről ezerszer volt már szó, egy órája kutatom az oldalt, de nem találtam meg az infót sad.gif

Köszönettel: Kirkee

Sztornó a kérdés, nagy nehezen megtaláltam az infót.

+Quote Post
Kirkee
hozzászólás 2010-09-06 11:16
Létrehozva: #3578

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:19
Azonosító: 205

Regisztrált bankszámlaszámot hogyan lehet megváltoztatni?

A régi bankszámlámat szeretném megszüntetni, és az újat itt is bejelenteni. De erre sajnos az ÁFF-ben semmi konkrét leírás nincs. A személyes felületemen a bankszámlaszám, bár kijelölhető, de nem változtatható opció.

Gondolom, az új számláról is küldenem kellene a regisztrációkor szokásos 100.- Ft-ot, de sajnos ehhez sem találok felületet, mivel nem újra szeretnék regisztrálni, hanem csak egy új bankszámlaszámot megadni.

Bocs, ha erről ezerszer volt már szó, egy órája kutatom az oldalt, de nem találtam meg az infót sad.gif

Köszönettel: Kirkee

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-09-05 20:34
Létrehozva: #3579

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-09-05 20:32) *
Kedves zejopy!

Azt hiszem értem a kérdést. Ez eddig még nem merült fel, így annyit tudok válaszolni, hogy előfordulhat smile.gif
Várjon egy fél órát és nézze meg újra.

laugh.gif Igen, ezt tettem. Muszáj volt. laugh.gif
Köszönöm szépen, tényleg, mert vannak olyan jelenségek, amiket nem igazán értek. Nyilván informatikai alulképzettségem a ludas. smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-09-05 20:32
Létrehozva: #3580

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2010-09-05 20:18) *
Kedves Benz, lehet, hogy én vagyok béna, akkor elnézést.
Kaptam mail-t rendelésről és mivel az áru a licitált áruknál már nincs, de az eladottaknál még nincs, gondoltam, a licittörténetet a mail-ben kapott linkre kattintva ellenőrzöm. A csészét meg is találtam, de amikor rákattintottam a licitekre, az az üzenet jött ki, hogy nincs ilyen aktív termékem.
Elképzelhető, hogy amíg ebben a se itt, se ott helyzetben van az áru, akkor ez normális?

Remélem, hogy sikerült kifejeznem magamat, ha mégsem, akkor ezer bocsánat. smile.gif

Kedves zejopy!

Azt hiszem értem a kérdést. Ez eddig még nem merült fel, így annyit tudok válaszolni, hogy előfordulhat smile.gif
Várjon egy fél órát és nézze meg újra.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post

514 Oldal V  « < 177 178 179 180 181 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-03 04:15