IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

525 Oldal V  « < 181 182 183 184 185 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vatera oldalak, Kérdések, általános észrevételek a Vaterával kapcsolatban
zejopy
hozzászólás 2010-10-18 18:02
Létrehozva: #3641

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Liderc71 @ 2010-10-18 17:45) *
Csatlakozom az előttem szólóhoz.

Szétbeszéltük a problémát, amikor az még friss volt. Normális, hivatalos és nem hivatalos moderátori válaszokat kaptunk, és meg is beszélték az "ügyet" maguk között.
Tényleg érdemes lenne visszaolvasni egy kicsit. smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
Liderc71
hozzászólás 2010-10-18 17:45
Létrehozva: #3642

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-09-09 23:27
Azonosító: 186 350

IDÉZET(Jutka46 @ 2010-10-18 13:26) *
headbang.gif
Kedves Mindenki, aki profibb, mint én:
Én, mint eladó (2000-nél több eladással) a részletes értékelésénél szeretném megnézni, hogy mit takar az "egyéb indok" arra nézve, miért nem volt elégedett a vásárló. Van erre mód? mert csak abból lehetne valamiféle következtetést levonni az elkövetkezendőkre nézve.
Egy észrevételem is van: néha előfordul, hogy csomagolás, esetleg szétszerelés közben megsérül az áru - mint néhány nappal ezelőtt. Ilyenkor az ember ír egy bocsánatért esedező levelet, és visszaküldi a vásárlónak a vételárat. És mi jelenik meg a részletes értékelésben? Hogy a vásárló egyáltalán nem kapta meg az árut - ami azt jelentheti az értékelést olvasónak, hogy az eladó zsebretette a vételárat, és nem küldte el a kifizetett árut. Vagy : a postán elveszett, ugye akkor sem kapta meg az árut a vásárló - és az eladó máris fekete s eggű.
Véleményem szerint a részletes eladó-értékelés félrevezeti a leendő vásárlókat! A hagyományos értékelés elég teret ad a vásárlónak, hogy kifejtse a véleményét, és ott lehetőség van a semleges vagy negatív értékelésre választ adni. dry.gif dry.gif dry.gif

Csatlakozom az előttem szólóhoz.
Ha nem tudom megnézni, hogy ki , miért adott ennyi vagy annyi csillagot, soha az életben nem tudom kijavítani az esetleges hibáimat.
Eddig mindenki kifejezetten dicsérte a gondos csomagolásomat. Akkor miért "csak" 4,77 az erre kapott értékelésem ?
Ha vásárolnak tőlem, vagy én vásárolok valakitől, egy - két órán belül jelentkezem. Akkor az miért "csak" 4,85 ???
Nem kaptam senkitől rossz érdemjegyet :-) , de még az is megtörténhet. Viszont értelmetlen ha nem tudok tanulni a hibáimból.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-10-18 17:31
Létrehozva: #3643

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(maczakb @ 2010-10-18 17:24) *
Köszi a nyulakat!

Igazán nincs mit, a kincstárból emeltem el őket. rolleyes.gif
Ezek legalább nem lesznek levágva. (Legalábbis remélem.... unsure.gif )

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
maczakb
hozzászólás 2010-10-18 17:24
Létrehozva: #3644

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-09-16 21:04
Azonosító: 1 366 808

IDÉZET(zejopy @ 2010-10-18 15:38) *
De üsse kő, tőlem kapsz egy virtuális nyulat. laugh.gif
Sőt! Tudod mit? Kettőt.biggrin.gif
rabbit.gif rabbit.gif

Köszi a nyulakat!
Akkor sorry smile.gif! Ja nyilván hogy ne lehessen olyan könnyen mesterségesen felhúzni az értékelések számát. Jogos, ott a pont!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-10-18 15:38
Létrehozva: #3645

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(maczakb @ 2010-10-18 15:29) *
Egy virtuális nyúl pont jó lesz.
Köszi!

Üdv.:
Balázs

De üsse kő, tőlem kapsz egy virtuális nyulat. laugh.gif
Sőt! Tudod mit? Kettőt.biggrin.gif
rabbit.gif rabbit.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-10-18 15:33
Létrehozva: #3646

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(maczakb @ 2010-10-18 15:29) *
Kedves Vatera!

Eddig csak sejtettem, de most már biztos vagyok benne hogy bugos a visszajelzés számlálótok smile.gif!
Mindig is úgy éreztem hogy több pozitív visszajelzésem van mint amit a nevem melletti szám mutat. Erőt vettem magamon és összeszámoltam. Eredmény: hogy jóval 80-felett van a pozitív értékeléseim száma, de akkor miért csak 77 -van a nevem mellett!!
Követelem az értékelés számláló kijavítását valamint director.gif mint bug jelentő kérek valami ajándékot is. Egy virtuális nyúl pont jó lesz.
Köszi!

Üdv.:
Balázs

Tisztelt maczakb!

Követelés helyett érdemes először csendben tájékozódni dry.gif
Egy eladótól hiába kap több pozitív értékelést, az akkor is csak egynek számít.
Önnek 91 pozitív értékelése van 77 eladótól. Tehát a számláló megfelelően működik.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
maczakb
hozzászólás 2010-10-18 15:29
Létrehozva: #3647

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-09-16 21:04
Azonosító: 1 366 808

Kedves Vatera!

Eddig csak sejtettem, de most már biztos vagyok benne hogy bugos a visszajelzés számlálótok smile.gif!
Mindig is úgy éreztem hogy több pozitív visszajelzésem van mint amit a nevem melletti szám mutat. Erőt vettem magamon és összeszámoltam. Eredmény: hogy jóval 80-felett van a pozitív értékeléseim száma, de akkor miért csak 77 -van a nevem mellett!!
Követelem az értékelés számláló kijavítását valamint director.gif mint bug jelentő kérek valami ajándékot is. Egy virtuális nyúl pont jó lesz.
Köszi!

Üdv.:
Balázs

+Quote Post
Jutka46
hozzászólás 2010-10-18 13:26
Létrehozva: #3648

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-10 16:21
Azonosító: 9 457

headbang.gif
Kedves Mindenki, aki profibb, mint én:
Én, mint eladó (2000-nél több eladással) a részletes értékelésénél szeretném megnézni, hogy mit takar az "egyéb indok" arra nézve, miért nem volt elégedett a vásárló. Van erre mód? mert csak abból lehetne valamiféle következtetést levonni az elkövetkezendőkre nézve.
Egy észrevételem is van: néha előfordul, hogy csomagolás, esetleg szétszerelés közben megsérül az áru - mint néhány nappal ezelőtt. Ilyenkor az ember ír egy bocsánatért esedező levelet, és visszaküldi a vásárlónak a vételárat. És mi jelenik meg a részletes értékelésben? Hogy a vásárló egyáltalán nem kapta meg az árut - ami azt jelentheti az értékelést olvasónak, hogy az eladó zsebretette a vételárat, és nem küldte el a kifizetett árut. Vagy : a postán elveszett, ugye akkor sem kapta meg az árut a vásárló - és az eladó máris fekete s eggű.
Véleményem szerint a részletes eladó-értékelés félrevezeti a leendő vásárlókat! A hagyományos értékelés elég teret ad a vásárlónak, hogy kifejtse a véleményét, és ott lehetőség van a semleges vagy negatív értékelésre választ adni. dry.gif dry.gif dry.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-10-18 12:09
Létrehozva: #3649

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ginuska74 @ 2010-10-18 11:47) *
Sziasztok!
Segitségeteket kérném még új vagyok.
Ha van egy termék pl:10000ft a villámára,és 1 ft:-rol indul a licit,én 1200ft-tal licitáltam és mondjuk megnyerem a licitet akkor 1200ft-ért veszem meg vagy 10000ft-os fix áron?
A másik kérdésem:egy áru minimál ára 5000ft én licitáltam rá 100 ft.ra és ha megnyerem akkor mennyiért kell megvennem?
Válaszodat előre is köszi!
ginuska74

Ha nincs minimálár, akkor a vételár hagyományos aukció esetében független a villámártól.
Ha van minimálár, akkor hiába teszel rá annál kevesebb összeget, egyszerűen nem nyered meg a licitet. Tehát nem kapod meg az árut.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
ginuska74
hozzászólás 2010-10-18 11:47
Létrehozva: #3650

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-10-18 11:28
Azonosító: 1 405 511

Sziasztok!
Segitségeteket kérném még új vagyok.
Ha van egy termék pl:10000ft a villámára,és 1 ft:-rol indul a licit,én 1200ft-tal licitáltam és mondjuk megnyerem a licitet akkor 1200ft-ért veszem meg vagy 10000ft-os fix áron?
A másik kérdésem:egy áru minimál ára 5000ft én licitáltam rá 100 ft.ra és ha megnyerem akkor mennyiért kell megvennem?
Válaszodat előre is köszi!
ginuska74

+Quote Post
Nevelson
hozzászólás 2010-10-16 21:40
Létrehozva: #3651

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-10-16 18:11
Azonosító: 1 405 224

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-10-16 18:35) *
Tisztelt Nevelson!

Értékelés törlését a kapcsolatfelvételen keresztül kérheti.
Kapcsolatfelvétel - Aukcióval kapcsolatos probléma - Szeretnék töröltetni egy értékelést.
Az értékelés törlése nem automatikus, a kérést kollégáink a rendelkezésre álló adatok alapján bírálják el.
Az adott aukció számlázása után a tranzakció sikerességét illetően a Vatera.hu Kft. utólagos reklamációt nem fogad el, így annak állapota nem módosítható.

Üdv:)

Nagyon szépen köszönöm a segítséget:)
Úgy csináltam ahogy az instrukciókban volt.

üdv:Nevi

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-10-16 18:35
Létrehozva: #3652

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Nevelson @ 2010-10-16 18:20) *
Sziasztok! smile.gif

Amit most fogok írni az igaz, hogy nem ide tartozik, de sehol sem találok a vaterán egy olyan mail címet, ahol jelezni tudnám a dolgot az üzemeltetőknek. Az a problémám, hogy eladtam valakinek egy francia ágyat még szeptemberben, megbeszéltük, hogy majd októberben futárszolgálattal elviteti, mondom ok. Ez nem is lett volna probléma, de muszáj voltam értékelsét csinálni, mert a vatera küldözgette a felszólításokat. Mondom jó, legyen beleírtam az értékelésbe, hogy pozítív habár még nem történt meg az adás vétel. Erre fel másnap azt mondja nekem az illető, hogy bocs, de mégsem veszem meg. Szerintetek most hova kellene írnom, hogy visszavonjam a pozitívat és egy semlegeset minimum, ha nem egy negatívat adjak? Tényleg elnézést az offolásért de tanácstalan vagyok:/
A segítséget előre is köszönöm:)

tisztelettel Nevi:)

Tisztelt Nevelson!

Értékelés törlését a kapcsolatfelvételen keresztül kérheti.
Kapcsolatfelvétel - Aukcióval kapcsolatos probléma - Szeretnék töröltetni egy értékelést.
Az értékelés törlése nem automatikus, a kérést kollégáink a rendelkezésre álló adatok alapján bírálják el.
Az adott aukció számlázása után a tranzakció sikerességét illetően a Vatera.hu Kft. utólagos reklamációt nem fogad el, így annak állapota nem módosítható.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Nevelson
hozzászólás 2010-10-16 18:20
Létrehozva: #3653

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-10-16 18:11
Azonosító: 1 405 224

Sziasztok! smile.gif

Amit most fogok írni az igaz, hogy nem ide tartozik, de sehol sem találok a vaterán egy olyan mail címet, ahol jelezni tudnám a dolgot az üzemeltetőknek. Az a problémám, hogy eladtam valakinek egy francia ágyat még szeptemberben, megbeszéltük, hogy majd októberben futárszolgálattal elviteti, mondom ok. Ez nem is lett volna probléma, de muszáj voltam értékelsét csinálni, mert a vatera küldözgette a felszólításokat. Mondom jó, legyen beleírtam az értékelésbe, hogy pozítív habár még nem történt meg az adás vétel. Erre fel másnap azt mondja nekem az illető, hogy bocs, de mégsem veszem meg. Szerintetek most hova kellene írnom, hogy visszavonjam a pozitívat és egy semlegeset minimum, ha nem egy negatívat adjak? Tényleg elnézést az offolásért de tanácstalan vagyok:/
A segítséget előre is köszönöm:)

tisztelettel Nevi:)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-10-15 12:03
Létrehozva: #3654

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(gowenth @ 2010-10-15 11:45) *
Szval válasz -> vészkijárat. Köszi yes3.gif

Nincs mit. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
gowenth
hozzászólás 2010-10-15 11:45
Létrehozva: #3655

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-05-12 17:23
Azonosító: 1 156 547

IDÉZET(zejopy @ 2010-10-15 11:21) *
A Vészkijáratban megtalálod, valamelyik nap én is erről informálódtam. smile.gif
Csak nem tudom melyik nap. smile.gif

Szval válasz -> vészkijárat. Köszi yes3.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-10-15 11:21
Létrehozva: #3656

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(gowenth @ 2010-10-15 10:53) *
Üdv. Megjelent egy hír, miszerint módosultak a Felhasználási Feltételek. És hozzá egy link, amelyre bejön..... a FF. Esetleg lehet tudni, mi változott? (lustábbak kedvéért) köszönettel g.

A Vészkijáratban megtalálod, valamelyik nap én is erről informálódtam. smile.gif
Csak nem tudom melyik nap. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
gowenth
hozzászólás 2010-10-15 10:53
Létrehozva: #3657

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-05-12 17:23
Azonosító: 1 156 547

Üdv. Megjelent egy hír, miszerint módosultak a Felhasználási Feltételek. És hozzá egy link, amelyre bejön..... a FF. Esetleg lehet tudni, mi változott? (lustábbak kedvéért) köszönettel g.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-10-14 07:06
Létrehozva: #3658

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Sanyabacsi69 @ 2010-10-13 21:35) *
Na, ez most történt meg. Ignore ON.
Értelmét nem látom, tanulni nem fogok belőle, előre nem visz, mert nem tudom, hogy ki pontozott le és miért.

A mi értelmezésünk és a Vateráé más. Ebből ered a probléma.
Te és én úgy gondoljuk, ha nem 5-ös az "osztályzat", akkor az nem jó, mert nem tökéletes.
A Vatera úgy látja, hogy a tökéletes a 4-es, az ötös fölötte van. Legalábbis ezt szűrtem le valamelyik postból, azt hiszem Leó tollából. smile.gif
(Tulajdonképpen, ha a gyerek négyest hoz haza a suliból, egy büdös szót nem szólok, inkább megdicsérem. Az viszont igaz, ha én négyest kaptam, akkor szívtam a fogam, mert lehetett volna jobb is. Na ez nem gyerekkoromban, hanem később lett így. Szóval vagy a gyerekemet nevelem rosszul, túl lazán, vagy magam elé állítok túl magas feltételeket. Csupán nézőpont kérdése.)

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2010-10-14 07:07

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
szaszti
hozzászólás 2010-10-13 23:10
Létrehozva: #3659

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-09-16 08:41
Azonosító: 1 364 866

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-10-08 08:33) *
Tisztelt szaszti!

A Polgári Törvénykönyv a szerződés létrejöttéről szóló, 211. § értelmében aki szerződés kötésére ajánlatot tesz, ajánlatához kötve marad az online aukciós értékesítés jellegéből kifolyólag.
A törvény értelmében tehát, az eladóknak a www.vatera.hu oldalra feltett ajánlataik szerződéskötési nyilatkozatnak minősülnek, vagyis az ettől való elállás sem lehetséges.
Az aukció lezárását követően a szerződéskötés automatikusan létrejön, és a szerződésben foglaltakat mind a vevő, mind az eladó köteles teljesíteni és betartani, vagyis az eladó köteles a felkínált terméket a kialakult áron a vevőnek eladni, a vevő pedig köteles a terméket ezen az áron megvenni.
Ezeknek a jogoknak esetleges szerződésszegés esetén polgári peres eljárás során lehet érvényt szerezni.

Javasoljuk Önnek, hogy küldjön egy utolsó felszólítást az illetőnek a termék átvételére vonatkozóan, kilátásba helyezve a megfelelő értékelést amennyiben nem jelentkezik. A levelet továbbítsa másolatként a biztonsag@vatera.com címre, jelezve ezt a címzettnek is. Ha a partner erre sem reagál akkor tájékoztassa írásban az adásvételtől való elállásról és készítsen a partnerről értékelést. A kapott azonosítót mentse el, így esetleges jogtalan negatív esetén könnyebb az ügy feldolgozása. A terméket ezután újra aukcióra lehet bocsátani.

Köszönöm a segítséget! A negatív értékelést megkaptam...Sajnos a levelek egy része elveszett vírust kaptam...Majd legközelebb ezerszer jobban vigyázok:-)
Üdvözlettel: szaszti

+Quote Post
Sanyabacsi69
hozzászólás 2010-10-13 21:35
Létrehozva: #3660

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-02-18 10:47
Azonosító: 120 776

Na, ez most történt meg. Ignore ON.
Értelmét nem látom, tanulni nem fogok belőle, előre nem visz, mert nem tudom, hogy ki pontozott le és miért.

IDÉZET(Sanyabacsi69 @ 2010-10-02 21:42) *
Ha nagyon zavar majd az az ablak, meg amit ott látok, akkor majd szépen kitiltom azt a régiót a képernyőről firefoxban.

+Quote Post

525 Oldal V  « < 181 182 183 184 185 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-08-01 22:16