IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

546 Oldal V  « < 198 199 200 201 202 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vatera oldalak, Kérdések, általános észrevételek a Vaterával kapcsolatban
Grobar
hozzászólás 2010-10-22 15:26
Létrehozva: #3981

Csak olvasó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-05-24 17:58
Innen: Juzni Front
Azonosító: 11 399

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-10-22 14:26) *
Kedves Grobar!

Csak egy példa: postán veszi át és nem tetszik neki. "Kipróbálási, megtekintési garanciát" lát a terméklapon, tehát az eladó vegye vissza. Vevő nem akarja kifizetni a postaköltséget, eladó sem; problémák, kiabálás, fenyegetőzés, nem folytatom.

Másik példa: tisztelt vevő "kipróbálja" a terméket a "kipróbálási garancia" alapján és az tönkremegy. Szintén postai átadásról beszélünk és ezt már innen nem folytatom.

Tehát adjak garanciára 1 hetet??? Mi változik?? Kedves oroszlán, ha egy hetet adok garanciára, akkor ilyen vita nem fordul elő??? blink.gif Amiről Ön beszél annak semmi köze ehhez a garanciális "feltételhez". Az "elállás joga", na ahhoz van köze a postaköltség visszafizetésének. Pontosan arról szól az említett garancia, hogy az eladó visszaveszi a terméket, ha a vevő nem elégedett. De nem 1-2 hét ,hónap múlva, hanem az átvétel után 1-2 napon belül.

--------------------
Csak akkor tehetsz meg mindent, hogyha már semmid sincs. (Tyler Durden)

SÜN, SÜN!!!!
"Sünben emelték ki a tüntetőt."
Go to the top of the page

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2010-10-22 15:20
Létrehozva: #3982

Csak olvasó

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(szytam @ 2010-10-22 15:33) *
A legkényesebb kérdésről pedig nem is szólva, miszerint internetes vásárlásnál (webáruház, csomagküldő)a vevőnek indoklás nélküli elállási joga van 8 napon belül. Szerencsére a rendelet több kivételt tesz így az árverésen kötött szerződés tekintetében is , kérdés, hogy például a fix áras értékesítés ilyen értelmezés szerint mely kategóriába sorolható..

webaruhazak.blog.hu/2008/06/25/a_vasarlo_elallasi_joga

webáruház, csomagküldő A Vatera egyik sem. Ez egy aukciós portál.

--------------------

SÜN, SÜN!!!!

+Quote Post
szytam
hozzászólás 2010-10-22 14:58
Létrehozva: #3983

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 12:47
Innen: Hungary
Azonosító: 27

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-10-22 15:48) *
Kedves szytam!

Erre pontosan tudom idézni az NFH-t:

Köszi, ezek szerint ezen már nem kell agyalnunk.. rolleyes.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-10-22 14:49
Létrehozva: #3984

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-10-22 14:26) *
Kedves Grobar!

Csak egy példa: postán veszi át és nem tetszik neki. "Kipróbálási, megtekintési garanciát" lát a terméklapon, tehát az eladó vegye vissza. Vevő nem akarja kifizetni a postaköltséget, eladó sem; problémák, kiabálás, fenyegetőzés, nem folytatom.

Másik példa: tisztelt vevő "kipróbálja" a terméket a "kipróbálási garancia" alapján és az tönkremegy. Szintén postai átadásról beszélünk és ezt már innen nem folytatom.

Ebben az esetben Grobar is és én is azonnal visszautaljuk a postaköltséggel terhelt vételárat. Nem azért mert jogos, hanem mert annyira elenyésző ennek az előfordulása, hogy nyugodtan felvállalhatjuk a vele járó kockázatot.
De azt hiszem, mindegy ez már, hiszen a kérdés eldőlt, és ahogy észreveszem ez megint nem az a kérdéskör, ahol számít a gyakorlati tapasztalatok alapján megalkotott véleményünk, mert vannak magasabb elvek.
Csupán pszichológiai szempontból sem mindegy, hogy mit olvas a vevő a garanciális feltételeknél. Mert az, hogy nincsen, az egy lezárt, elzárkózásra utaló hozzáállás, míg a megtekintési, kipróbálási, egyfajta nyitottságra is utal az eladó részéről. De azt hiszem, ezt Ön sokkal jobban tudja, mint én. to_take_umbrage.gif

A legkényesebb kérdésről pedig nem is szólva, miszerint internetes vásárlásnál (webáruház, csomagküldő)a vevőnek indoklás nélküli elállási joga van 8 napon belül. Szerencsére a rendelet több kivételt tesz így az árverésen kötött szerződés tekintetében is , kérdés, hogy például a fix áras értékesítés ilyen értelmezés szerint mely kategóriába sorolható..

Na ez az....

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-10-22 14:48
Létrehozva: #3985

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 08:51
Azonosító: 726 887

Kedves szytam!

Erre pontosan tudom idézni az NFH-t:

IDÉZET
Rendelkezünk-e elállási joggal, amennyiben egy terméket internetes árverés, aukció keretében vásároljuk meg?

Nem, hiszen az árverés is egy speciális, spekulatív jellegű szerencseszerződés, amely értelmét vesztené, ha a „leütési ár” megfizetése után mégis meggondolhatnánk magunkat. Természetesen az úgynevezett fix áras árveréseknél (amikor a vételár előre meghatározott, és nem kerül sor licitálásra) az általános szabályok szerint gyakorolhatjuk elállási jogunkat.

Az elállási jog gyakorlása alóli kivételek esetén az eladó rendelkezhet-e úgy, hogy mégis biztosítja a fogyasztók számára e jogot?

Igen, de mivel e tekintetben az online kereskedőket jogszabály nem kötelezi, erre a kedvezményre csak önkéntesen, akár egyedi esetben történő szabad üzleti döntésük alapján kerülhet sor.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
szytam
hozzászólás 2010-10-22 14:33
Létrehozva: #3986

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

A hozzászólást -szytam- szerkesztette a következő időpontban: 2010-10-22 14:34

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-10-22 13:26
Létrehozva: #3987

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Grobar @ 2010-10-22 13:34) *
Nem tudom milyen félreértésre adott okot...

Kedves Grobar!

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
szytam
hozzászólás 2010-10-22 12:38
Létrehozva: #3988

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-10-22 12:43) *
Szerintem az én termékeimnél nem vagyok köteles garanciát biztosítani, az egy + lehetőség volt, hogy visszaveszem az árut, ha mégsem olyanra gondolt. Tehát szerintem én nem "alul írtam", hanem inkább többet vállaltam a kötelezőnél. Eddig. Estig még átgondolom, hogy pontosan milyen irányban fogok változtatni, és mennyit. Ha már a döntés megszületett, akkor könnyű dolgom van, mert csak annyi a dolgom, hogy aszerint járjak el.
Festménynél azért más a helyzet, bár ott is a vizuális élmény az elsődleges, akárcsak a porcelánnál. És sokat számít a partner monitorbeállítása.

Én ezt csak általánosságban írtam,mint véleményem, nem konkrét termékre, vagy eladóra vonatkoztatva, épp azt jelezve, hogy mindenkinek saját statusa, eladói pozíciója figyelembevételével kell meghatározni a garanciavállalást, összhangban a törvényi szabályozással.
Például egy használt képeslap minőségére biztos nem kell törvényileg sem garanciát vállalni, csak a hirdetési tartalom valódiságára, ezt pedig tényleg jól lefedte a "kipróbálási,megtekintési" lehetőség, ugyanúgy mint a műtermi festmények esetében

A hozzászólást -szytam- szerkesztette a következő időpontban: 2010-10-22 12:41

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2010-10-22 12:34
Létrehozva: #3989

Csak olvasó

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-10-22 11:25) *
Kedves zejopy!

Tekintettel arra a rengeteg félreértésre, amit ez az opció generált, nem valószínű a visszakerülése.
A saját ÁFF-je alapján vállalt elállás lehetőségét esetleg feltüntetheti a szállítási információk szöveges részén.

Garanciális beállításokat tud tömegesen módosítani az eladás menüből, nem szükséges tehát egyenként megváltoztatnia.

ÁSZF= általános szerződési feltételek. Kötelező minden "számlás" eladónak. Egy képeslapra hogyan adjak 1-2 hét élletartam garanciát???? A kipróbálási megtekintési garancia, számtalan helyen él és megállja a helyét. Azt a számlás infót a kutya nem olvassa el, mint ahogy a szálítási sablont, I+ oldalt sem.
Nem tudom milyen félreértésre adott okot, egy olyan aukciós oldalon, ahol 95 % nem ad semmilyen garanciát. Nekünk mivel "számlás" eladók, kereskedők vagyunk, a legutolsó kis sz...rra is adni kell.

--------------------

SÜN, SÜN!!!!

+Quote Post
Sanyabacsi69
hozzászólás 2010-10-22 12:23
Létrehozva: #3990

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-02-18 09:47
Azonosító: 120 776

Köszönöm!

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-10-22 12:14) *
A biztonsag@-al kapcsolatos problémát az imént elhárítottuk, már tud az elsődleges email címéről is küldeni oda leveleket.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-10-22 12:20
Létrehozva: #3991

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Viszont beletekintettem a garanciális és számlaadási feltételek módosításába és ott még adott a kipróbálási, megtekintési garancia, ráadásul a futó aukcióimnál is az van még bejelölve.
Most tanácstalanná váltam. Ilyenkor megyek gyalog dolgozni, az út alatt akartam átgondolni a dolgokat, hogy ha hazajöttem és besötétedett, megcsináljam a módosításokat.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-10-22 11:43
Létrehozva: #3992

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(szytam @ 2010-10-22 12:32) *
......... ezt számlás eladó nem "írhatja alul" csak többet vállalhat, mint ami a törvényes kötelezettség.....

Szerintem az én termékeimnél nem vagyok köteles garanciát biztosítani, az egy + lehetőség volt, hogy visszaveszem az árut, ha mégsem olyanra gondolt. Tehát szerintem én nem "alul írtam", hanem inkább többet vállaltam a kötelezőnél. Eddig. Estig még átgondolom, hogy pontosan milyen irányban fogok változtatni, és mennyit. Ha már a döntés megszületett, akkor könnyű dolgom van, mert csak annyi a dolgom, hogy aszerint járjak el.
Festménynél azért más a helyzet, bár ott is a vizuális élmény az elsődleges, akárcsak a porcelánnál. És sokat számít a partner monitorbeállítása.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
szytam
hozzászólás 2010-10-22 11:32
Létrehozva: #3993

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-10-22 11:49) *
Ld. Vészkijárat. Én megértem, tényleg. Viszont a megértésemtől függetlenül nem nagyon tudok örülni. Remélem ezt viszont Ön érti meg.
Viszont alkalmazkodom. A kukás pillanat még nem jött el.

Üdv!

Én sem örülök a megtekintési,kipróbálási garancia megszüntetésének, én is azt használtam a festményeimnél. Így most élettartam garanciát vállalok (csak nem tudom hogy ez a vevőre , vagy a termékre vonatkozik-e ? laugh1.gif )

Egyébként véleményem szerint a fogyasztási cikkek garanciális feltételeit törvény szabályozza, ezt számlás eladó nem "írhatja alul" csak többet vállalhat, mint ami a törvényes kötelezettség.
Magánszemély pedig használt ,vagy újszerű termékre belátása szerint vállalhat szavatosságot (és nem garanciát, mondjuk ez is érdemes lenne megkülönböztetni, mert nem ugyanaz a kettő)

szytam

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-10-22 11:14
Létrehozva: #3994

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Sanyabacsi69 @ 2010-10-22 11:41) *

Kedves Sanyabacsi69!

A biztonsag@-al kapcsolatos problémát az imént elhárítottuk, már tud az elsődleges email címéről is küldeni oda leveleket.

Köszönjük a türelmet!

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-10-22 10:49
Létrehozva: #3995

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-10-22 11:46) *
Sajnálom, ha nehézséget okoztunk, de tényleg sokkal több szólt az opció ellen, mint mellette. mellow.gif

Ld. Vészkijárat. Én megértem, tényleg. Viszont a megértésemtől függetlenül nem nagyon tudok örülni. Remélem ezt viszont Ön érti meg.
Viszont alkalmazkodom. A kukás pillanat még nem jött el.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-10-22 10:46
Létrehozva: #3996

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-10-22 11:45) *
Nem. Már így is tele van. De majd fogom magam, rászánok egy órát és átszövegezek mindent. Elvégre időm temérdek....
És akkor persze az i+ oldalt is. Na ja....

Sajnálom, ha nehézséget okoztunk, de tényleg sokkal több szólt az opció ellen, mint mellette. mellow.gif

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-10-22 10:45
Létrehozva: #3997

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-10-22 11:41) *
A 400 karakterbe nem fér be a lényeg? Illetve összekötve a másik dologgal, én azt jó ötletnek tartom, és akkor rögtön be lehet írni azt, hogy részletes infó az ismerj+ oldalon.

Nem. Már így is tele van. De majd fogom magam, rászánok egy órát és átszövegezek mindent. Elvégre időm temérdek....
És akkor persze az i+ oldalt is. Na ja....

IDÉZET(Sanyabacsi69 @ 2010-10-22 11:41) *
Muhaha, nem olvassák. Nem olvasnak el semmit, csak a képeket nézik. (Tisztelet a kivételnek, természetesen.)
Javaslom, hogy csak ikonokat rakjunk ki mindenhová, hátha mint kép, meglátják. whistle2.gif

Köszi, aranyos vagy. laugh.gif Tudom, hogy nem olvassák. De a termékleírást sem. Kiírom, hogy mekkora a cucc, jön a kérdés: Mekkora a cucc? Régebben még idegesített. Most konkrétan lesz..om.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Sanyabacsi69
hozzászólás 2010-10-22 10:41
Létrehozva: #3998

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-02-18 09:47
Azonosító: 120 776

Muhaha, nem olvassák. Nem olvasnak el semmit, csak a képeket nézik. (Tisztelet a kivételnek, természetesen.)
Javaslom, hogy csak ikonokat rakjunk ki mindenhová, hátha mint kép, meglátják. whistle2.gif

IDÉZET(zejopy @ 2010-10-22 11:33) *
betenném az i+ oldalamra?

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-10-22 10:41
Létrehozva: #3999

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-10-22 11:33) *
Köszönöm a választ, viszont akkor szükség lenne arra, hogy egy kicsit hosszabb szöveget írhassunk oda, vagy a garanciális részt megtoldani egy szöveles lehetőséggel, ha ez nem túl bonyolult.
Mit gondol arról a megoldásról, hogy az ÁFF-em egy részét (persze az anonimitásra ügyelve) betenném az i+ oldalamra?

A 400 karakterbe nem fér be a lényeg? Illetve összekötve a másik dologgal, én azt jó ötletnek tartom, és akkor rögtön be lehet írni azt, hogy részletes infó az ismerj+ oldalon.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-10-22 10:33
Létrehozva: #4000

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves zejopy!

Tekintettel arra a rengeteg félreértésre, amit ez az opció generált, nem valószínű a visszakerülése.
A saját ÁFF-je alapján vállalt elállás lehetőségét esetleg feltüntetheti a szállítási információk szöveges részén.

Köszönöm a választ, viszont akkor szükség lenne arra, hogy egy kicsit hosszabb szöveget írhassunk oda, vagy a garanciális részt megtoldani egy szöveles lehetőséggel, ha ez nem túl bonyolult.
Mit gondol arról a megoldásról, hogy az ÁFF-em egy részét (persze az anonimitásra ügyelve) betenném az i+ oldalamra?

Garanciális beállításokat tud tömegesen módosítani az eladás menüből, nem szükséges tehát egyenként megváltoztatnia.

Köszönöm, nem tudom, hogy erre miért nem gondoltam magamtól. Elnézést.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

546 Oldal V  « < 198 199 200 201 202 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-02-19 15:21