IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

525 Oldal V  « < 198 199 200 201 202 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vatera oldalak, Kérdések, általános észrevételek a Vaterával kapcsolatban
Grobar
hozzászólás 2010-06-08 13:15
Létrehozva: #3981

Csak olvasó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-05-24 18:58
Innen: Juzni Front
Azonosító: 11 399

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-06-08 10:31) *
Köszönöm a reakciókat smile.gif

Az értékelések időhöz kötése nem ördögtől való ötlet (én magam pártolom), azonban ehhez elsőként át kellene alakítani a Vatera számlázási rendszerét, amelyet rövidtávon nem biztos, hogy meg szeretnénk tenni.

Nem feltétlenül. Értékelek én, a kérés csak az, hogyha nem értékel 2 hónapig, akkor mondjuk fél év múlva ne tudjon "odaböfögni" egy semlegest, amikor már nem is emlékszik hogy mi volt. Vagy a rendszer, automatikusan pozitívat adna.

--------------------
Csak akkor tehetsz meg mindent, hogyha már semmid sincs. (Tyler Durden)

SÜN, SÜN!!!!
"Sünben emelték ki a tüntetőt."
Go to the top of the page

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-06-08 10:31
Létrehozva: #3982

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(Grobar @ 2010-06-07 17:41) *
Szia Oroszlán,

Ott gondolom tudod, a powerseller illetve a top rated programhoz van köze. Remélem nem az lesz amire gondolok...... wink.gif Önmagában ez egy céltalan és felesleges dolog, az értékelési rendszerben. Azt mindenesetre, belehetne vezetni, hogy 2 hónap után ne lehessen értékelni. Amit viszont szívesen látnék, hogy lehessen üzenni egymásnak.

IDÉZET(hytech @ 2010-06-07 18:16) *
Szia Oroszlán,

Grobarnak igaza van, hogy ideje lenne bevezetni az értékelésekre egy maximális határidőt.
Mindannyian tudjuk miért...

Köszönöm a reakciókat smile.gif

Ahogy tegnap is írtam, egyelőre kipróbáljuk, hogy hogyan tud ez a fajta rendszer idomulni a magyar piacterekhez, és csak ezután tudunk majd dönteni az alkalmazásának bővítéséről, vagy éppen szűkítéséről.

Az értékelések időhöz kötése nem ördögtől való ötlet (én magam pártolom), azonban ehhez elsőként át kellene alakítani a Vatera számlázási rendszerét, amelyet rövidtávon nem biztos, hogy meg szeretnénk tenni.

Az üzenőrendszer kibővítését egy jövőbeli, felhasználó-védelmi rendszer keretei között tudjuk jelenleg elképzelni.

Azt még hozzátenném, hogy csak hasonló a tesz-es rendszer, az ebay-éhez. Egy kicsit. Az ebayen ugyanis a vevő nem kaphat mást, csak pozitív értékelést.

IDÉZET(zejopy @ 2010-06-07 18:40) *
Teljesen hibás szerintem.
Mármint az elv.

Az eBay megújult buyer's protection-je szerintem túlzottan szigorúra sikerült. Ismerve az itteni viszonyokat, azt semmiképpen nem támogatjuk jelenleg, hogy fizető vásárló csak pozitívot kaphasson.

IDÉZET(Grobar @ 2010-06-07 19:01) *
Viszont ott sokkal komolyabb szankciók vannak, a nemfizető vevőkkel szemben, mint egy negatív értékelés, amiből 30-40-et is kaphat itt a Vaterán egy vevő, anélkül hogy repülne. Ott 5 nemfizetés és mehet a levesbe.

Reményeink szerint lesz erre megoldás a Vaterán is.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-06-08 08:32
Létrehozva: #3983

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-06-07 22:51) *
............"Megcsal a férjem" kampányunkat - azaz Vatera Vera történetét - a hazai marketing és reklámszakma első díjjal, azaz Arany Pengével jutalmazta!..............

Bezzeg akkoriban mekkora közfelháborodást keltett.
Most fel van adva a lecke, kell egy még jobbat csinálni. biggrin.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
mucus42
hozzászólás 2010-06-08 05:47
Létrehozva: #3984

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:47
Innen: Budapest
Azonosító: 18

Gratulálok.

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2010-06-07 23:24
Létrehozva: #3985

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-06-07 22:51) *
Tisztelt Fórumozók!

Ez úton szeretnénk megosztani Önökkel egy friss hírt:

Az egyik legrangosabb hazai reklámszakmai megmérettetésen, a 2010. évi Arany Penge reklámversenyen a Vatera.hu kft megbízásából a Cluso kreatív ügynökség által készített "Megcsal a férjem" kampányunkat - azaz Vatera Vera történetét - a hazai marketing és reklámszakma első díjjal, azaz Arany Pengével jutalmazta!

Bővebben erről és más témákról a Vatera blogon olvashatnak:
http://blog.vatera.hu/2010/06/07/arany-penget-hozott-vera/

Gratulálok! rolleyes.gif

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-06-07 22:51
Létrehozva: #3986

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

Tisztelt Fórumozók!

Ez úton szeretnénk megosztani Önökkel egy friss hírt:

Az egyik legrangosabb hazai reklámszakmai megmérettetésen, a 2010. évi Arany Penge reklámversenyen a Vatera.hu kft megbízásából a Cluso kreatív ügynökség által készített "Megcsal a férjem" kampányunkat - azaz Vatera Vera történetét - a hazai marketing és reklámszakma első díjjal, azaz Arany Pengével jutalmazta!

Bővebben erről és más témákról a Vatera blogon olvashatnak:
http://blog.vatera.hu/2010/06/07/arany-penget-hozott-vera/

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-06-07 19:39
Létrehozva: #3987

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Azért vezették ott be, mert a negatívra 99%-ban negatív volt a válasz.

IDÉZET(zejopy @ 2010-06-07 19:25) *
(Ja , és az sem utolsó szempont, hogy bizonyítható és indokolt esetben itt törlik a negatívot.)

IDÉZET(Grobar @ 2010-06-07 19:34) *
A lényeg..... BangHead.gif Ez meg egyáltalán nem idevágó téma.

Az első idézetre válaszoltam a másodikkal, tehát szerintem szorosan idevágó téma a jogtalan negatív törlése is, ugyanis az értékelésekhez tartozik.

Nem mondtam, hogy harcolsz bármiért is, egyszerűen a gondolatmeneted elindított bennem egy reakciót. Én is leírtam a véleményemet.
Minél több vélemény elhangzik, annál több szempont lesz figyelembe véve.......talán.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2010-06-07 19:34
Létrehozva: #3988

Csak olvasó

Csoport:
Kizárt

de azzal nem, hogy csak pozitívat lehessen adni.

Szó sem volt arról, hogy bárki egyetért vele. A tapasztalataimat írom le, nem egyik vagy másik értékelési rendszer mellett "harcolok".

(Ja , és az sem utolsó szempont, hogy bizonyítható és indokolt esetben itt törlik a negatívot.)

A lényeg..... BangHead.gif Ez meg egyáltalán nem idevágó téma.

--------------------

SÜN, SÜN!!!!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-06-07 19:25
Létrehozva: #3989

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Viszont ott sokkal komolyabb szankciók vannak, a nemfizető vevőkkel szemben, mint egy negatív értékelés, amiből 30-40-et is kaphat itt a Vaterán egy vevő, anélkül hogy repülne. Ott 5 nemfizetés és mehet a levesbe.

Az rendben, ha nem fizet, akkor jó a kizárás. Viszont vannak semleges értékelések is, amikor a vevő meg akar vezetni, vagy megpróbál olyan szállítást ráerőszakolni az eladóra (ugye?) amire nem kötelezhető. Végül aztán az eladás lemegy, nehezen, kellemetlen hangulatban és utóízzel. Ezt semmiképpen sem pozitívan értékelhető. A nem fizető vevő kizárásával egyetértek, de azzal nem, hogy csak pozitívat lehessen adni.
Szerintem ez megint abba a kategóriába esik, amire azt mondjuk, hogy más a kultúra és a beidegződés tőlünk nyugatabbra...... Itt sajnos még szükség van a negatív adásának lehetőségére, még ha bizonyos esetekben tényleg szinte semmit nem ér.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2010-06-07 19:01
Létrehozva: #3990

Csak olvasó

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(zejopy @ 2010-06-07 18:40) *
Mármint az elv.

--------------------

SÜN, SÜN!!!!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-06-07 18:40
Létrehozva: #3991

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Az ebayen ugyanis a vevő nem kaphat mást, csak pozitív értékelést.

Mármint az elv.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2010-06-07 18:41

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2010-06-07 18:16
Létrehozva: #3992

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-06-07 16:45) *
Szia Grobar,

Sok mindenben igazad van. Az Allegro-n elég jól működik ez a fajta értékelési rendszer, ezért kipróbáljuk a TeszVeszen is - ez sajnos egy olyan dolog, amit csak gyakorlatban tudunk tesztelni. Nyilvánvalóan ha más eredményeink lesznek, mint amit elvárnánk a rendszertől, át fogjuk gondolni, mit, hogyan kéne/lehetne másképpen csinálni, hogy ez a rendszer megfelelően igazodjon a magyar aukciós piacok felhasználóihoz.

Számos új, hasznos dolgon, illetve a már meglévő struktúra ésszerűsítésén is folyamatosan gondolkozunk - türelmet kérünk, és meg lesz az eredménye. smile.gif

Szia Oroszlán,

Grobarnak igaza van, hogy ideje lenne bevezetni az értékelésekre egy maximális határidőt.
Mindannyian tudjuk miért...
Az ebay-en is használatos csillagos rendszernek az égvilágon semmi értelme és a gyakorlati haszna is nagyjából nulla.
Azonkívül, hogy a programozóknak/fejlesztőknek ad 1 csomó felesleges munkát, semmilyen érdemi előnyt nem jelent.
Egyáltalán csodálkozom is, hogy ez itt valakinek eszébe jutott mikor köztudott, hogy a két oldal működése - értékelés, jutalékfizetés - merőben más.

Nyilvánvaló, hogy mindenki számára tökéletes rendszer nincs, viszont felesleges dolgokat nem célszerű átvenni még akkor sem ha az egy 1000x ekkora oldalon már megvan.

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2010-06-07 17:41
Létrehozva: #3993

Csak olvasó

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-06-07 16:45) *
Szia Grobar,

Sok mindenben igazad van. Az Allegro-n elég jól működik ez a fajta értékelési rendszer, ezért kipróbáljuk a TeszVeszen is - ez sajnos egy olyan dolog, amit csak gyakorlatban tudunk tesztelni. Nyilvánvalóan ha más eredményeink lesznek, mint amit elvárnánk a rendszertől, át fogjuk gondolni, mit, hogyan kéne/lehetne másképpen csinálni, hogy ez a rendszer megfelelően igazodjon a magyar aukciós piacok felhasználóihoz.

Számos új, hasznos dolgon, illetve a már meglévő struktúra ésszerűsítésén is folyamatosan gondolkozunk - türelmet kérünk, és meg lesz az eredménye. smile.gif

Szia Oroszlán,

Ott gondolom tudod, a powerseller illetve a top rated programhoz van köze. Remélem nem az lesz amire gondolok...... wink.gif Önmagában ez egy céltalan és felesleges dolog, az értékelési rendszerben. Azt mindenesetre, belehetne vezetni, hogy 2 hónap után ne lehessen értékelni. Amit viszont szívesen látnék, hogy lehessen üzenni egymásnak. Félig meddig most is lehet, (akinek van fent terméke annak, illetve aki licitált nálam annak) jó lenne ha tudnék üzenni egy régebbi érdeklődőnek, hogy van olyan termékem ami iránt 2 hónapja érdeklődött. Nem látom hátrányát ennek, előnyét viszont annál többet.
Azt még hozzátenném, hogy csak hasonló a tesz-es rendszer, az ebay-éhez. Egy kicsit. Az ebayen ugyanis a vevő nem kaphat mást, csak pozitív értékelést.

A hozzászólást -Grobar- szerkesztette a következő időpontban: 2010-06-07 17:46

--------------------

SÜN, SÜN!!!!

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-06-07 16:45
Létrehozva: #3994

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Grobar @ 2010-06-07 16:02) *
Azzal az a nagy baj, hogy az embert jogtalanul, nagyon "lehúzzák"....

Szia Grobar,

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2010-06-07 16:02
Létrehozva: #3995

Csak olvasó

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-06-04 10:35) *
Általában mindig mindenkinek az az igénye (tisztelet a kivételnek), hogy legyen olyan mint a zíbéjen.
Amikor megcsináljuk pontosan úgy, ahogy a zíbéjen, akkor az a baj, hogy miért ilyen.

Azzal az a nagy baj, hogy az embert jogtalanul, nagyon "lehúzzák". A német abból indul ki, hogy Ő postáz 1 Euróért. Akkor én miért 2-ért postázok? Máris az 5-ből egy csillagot jelöl be. Itt előre látom mi lesz, (márha ugyanaz a rendszer lesz mint odaát) sokallta a postát a vevő, pedig az eladó, nem kért többet egy Ft-al sem, mint a posta díjszabása. Máris lehúzza az eladót. Az a csillagozás az "íbéjen", a legnagyobb baromság, amit valaha kitaláltak. Úgy s...r ahogy van. Az egyetlen jó dolog, az ottani értékelési rendszerben, hogy nem kötelező az értékelés. smile.gif Aki ír nekem annak én is írok, aki nem ír annak én sem. Illetve hogy 60 nap után már nem lehet megírni.
Csomagolás: 105 Ft-os ajánlott levélben kéri a terméket, megkapja sima borítékban, "lepontoz" mert nem jó a csomagolás, ha 180-at kérek, mert teszek bele kartonpapírt, merevítésnek és ettől nehezebb lesz, akkor azért pontoz le mert drága a posta.
Nem kellene ezt itt bevezetni, akkor inkább maradjon ez. De ez, csak az én véleményem, majdnem 1000 értékelésem van "ott", minden negatívumát megtapasztaltam már. Bár 100%-os vagyok, a "csillagszázalékom" mégis rossz, a K...G németek miatt.

Mégegyszer, ez csak az én egyéni véleményem.

--------------------

SÜN, SÜN!!!!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-06-04 17:16
Létrehozva: #3996

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-06-04 11:40) *
Türelmet kérünk.

Abban nincs hiány. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-06-04 11:40
Létrehozva: #3997

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-06-04 10:48) *
Önnek is jó reggelt, szárazabbat, mint az enyém.... rolleyes.gif

Esett itt is, most éppen elállt, de én már nem bízom semmiben.
IDÉZET
Tulajdonképpen tényleg így van, és bár a kosaras módszer valóban bevált, a szállítási sablonok lehetőségei kissé korlátozottak, illetve pl. pont az én kategóriámban nagyon nehezen alkalmazhatóak, de persze van előnye is.
...
Összesítve, soha nem értek egyet azokkal a hozzászólásokkal, amik a Big Bradert hozzák fel példának, mert az egy más világ, más anyagi háttérrel és nem utolsó sorban, - bár erősen ebből fakadóan - más lebonyolításai morállal.

Lesz változás ezzel kapcsolatban is, illetve folyamatosan dolgozunk a rendszer jobbá, hasznosabbá tételén.

Türelmet kérünk.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-06-04 10:48
Létrehozva: #3998

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Jó reggelt!

Önnek is jó reggelt, szárazabbat, mint az enyém.... rolleyes.gif

Bár nem nekem lett címezve, de azért beleszólok. smile.gif

Leó, nagyon helyes, iszom minden szavát, de nem értem, miért van itt, ha az emlékeim nem csalnak, akkor ma vizsganapja van..........

Általában mindig mindenkinek az az igénye (tisztelet a kivételnek), hogy legyen olyan mint a zíbéjen.
Amikor megcsináljuk pontosan úgy, ahogy a zíbéjen, akkor az a baj, hogy miért ilyen.

Tulajdonképpen tényleg így van, és bár a kosaras módszer valóban bevált, a szállítási sablonok lehetőségei kissé korlátozottak, illetve pl. pont az én kategóriámban nagyon nehezen alkalmazhatóak, de persze van előnye is.
Nem hiszem, hogy olyan cipőt kell valakinek a lábára felhúzni, ami nem rávaló, bármennyire is jó egyébként. Az én lábamon jól mutat a 38-as tűsarkú, de mégis bármennyire jó is az a cipő, ugyanez a férjemen meglehetősen furcsán nézne ki, arról nem is beszélve, mennyire szorítaná.
Összesítve, soha nem értek egyet azokkal a hozzászólásokkal, amik a Big Bradert hozzák fel példának, mert az egy más világ, más anyagi háttérrel és nem utolsó sorban, - bár erősen ebből fakadóan - más lebonyolításai morállal.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-06-04 10:35
Létrehozva: #3999

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-06-04 10:21) *
Az Allegrotól.....nahát.....

Jó reggelt!

A TV Allegro motoron működik.

IDÉZET
Persze, módosítsanak, de kérem (lehet, hogy ez csak az én igényem, akkor hagyja figyelmen kívül), kicsit az igényeket szimatolják körbe.

Bár nem nekem lett címezve, de azért beleszólok. smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-06-04 10:21
Létrehozva: #4000

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-06-04 10:07) *
Tegnap ez a kérdés kimaradt a szórásból, elnézést.

laugh.gif Benz! Jó reggelt, nahát ebben a szokatlan időpontban.......
Én még elagyaltam volna egy darabig.....

Igen, a TeszVeszen átvették az Allegro értékelési rendszerét.
Ha elárulnám, mikor kezdődött ez a projekt, rögtön alábbhagyna a lelkesedés. smile.gif

Az Allegrotól.....nahát.....
Milyen lelkesedés? unsure.gif Nincs lelkesedés, csak némi feszült figyelem.

Várhatónak egyébként várható. Középtávon mosking.gif

Drága Benz!

Imádom ezt a mondatát, egyszerűen kikezdhetetlen. Mert ugye a rövid és a hosszútáv arányából lehetne nagyjából rájönni a középtávra....szóval politikusaink tanulhatnának Öntől, mert ez a mondat egyértelműen az Ön szájából/tollából/klaviatúrájából hangzott el először. Mert még a rövid és a hosszú fogalmával sem vagyunk tisztában. Legalábbis én nem, ezt egyértelműen állíthatom.

Persze, módosítsanak, de kérem (lehet, hogy ez csak az én igényem, akkor hagyja figyelmen kívül), kicsit az igényeket szimatolják körbe. Valamikor Grobar egy egész jó értékelési lehetőséget vezetett le itt a fórumon, emészthető volt és logikus, legalábbis a mi szemszögünkből nézve. Ha hozzátennék a saját nézőpontjukat, és a kettőt összecsiszolnák, akkor talán még jól is elsülhetne a dolog. Na és vannak itt a fórumon is páran, akik biztosan érdemben is hozzá tudnának szólni, valamint a piactéren is mozgolódnak néhányan. smile.gif

Maradok tiszteletlen mosking.gif : zejopy

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

525 Oldal V  « < 198 199 200 201 202 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-08-02 18:23