IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

542 Oldal V  « < 21 22 23 24 25 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vatera oldalak, Kérdések, általános észrevételek a Vaterával kapcsolatban
VateraBenz
hozzászólás 2015-02-18 22:51
Létrehozva: #441

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

Továbbítottam a leírt véleményeket, köszönjük.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-02-18 13:35
Létrehozva: #442

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2015-02-18 10:48) *
Tisztelt Felhasználóink!

Tájékoztatjuk Önöket, hogy a Vatera és a TeszVesz oldalai és szolgáltatásai karbantartás miatt 2015. február 25. 23:00 órától - 2015. február 26., 08:00 óráig nem lesznek elérhetőek. Az érintett időszakban a piactéren található összes (induló, lejáró, futó) terméket 9 órával meghosszabbítjuk.

A kellemetlenségért szíves elnézésüket kérjük!

Kedves Benz!

Köszönjük a tájékoztatást. Elnézzük. De...

IDÉZET(svejku @ 2015-02-18 11:47) *
Kedves Benz!

Így az összes, vasárnap este nyolc órára időzített lejáratú aukció hétfőn hajnali 5-kor fog záródni.
Volt már ilyen, és nem aratott nagy tetszést. Nem lehet erre valami más megoldást találni?

... ebbe a gondolatba érdemes lenne belekapaszkodni és el sem engedni. Folyamatosan megy a balhé minden leálláskor emiatt. Nekem mindegy, nem magam miatt szólok, hiszen mindenütt ott a villámár (mellesleg nem véletlenül) és nálam nincsenek licitharcok, más típusú kereskedelmet folytatok. Azok viszont, akik erre időzítettek a svejku által említett vasárnap előtt három héttel, nem nagyon tudnak mit csinálni, hacsak egyesével le nem zárják a megfelelő időpontban az összes érintett aukciót. Ha éppen nem a kedvesükkel szeretnék inkább tölteni a szombat estét, vagy a kutyájukkal. Netán mozijegyük van, vagy esetleg nincs kedvük egy - már elvégzett - munkát újra végigböködni.
A javaslatom a 24 órás hosszabbítás, vagy a semmi. Nem kell hosszabbítani. Szerintem. Lehet, hogy ennek jogi feltételei vannak, ezt Önök tudják, de ha nincsenek, akkor a legjobb az lenne, ha a lejárat dátumát nem hosszabbítanák meg.
Kérem, az itt megfogalmazott gondolatmenetet továbbítsa az illetékeshez. Biztosan minden alkalommal megy a cirkusz és talán már előre utálják a leállásokat, és igen, tudom, minden irányba nem lehet megfelelni. De szerintem az aukciók lejárati ideje a hagyományos aukciózásban a legfontosabb. Ami meg pont akkor jár le (nagyon a világ dolgaiban kevésbé tájékozott:) időpont, szinte mindegy, hogy szerda, vagy csütörtök éjjel, tehát karbantartásra tényleg a legmegfelelőbb) azt kellene 24 órával meghosszabbítani. Csak azt.

Különben pedig tök sokáig listáztunk ingyen, ami alapból egy fizetős dolog. Ne xarozzunk már pár órán. Kis Vateramegvonás után a népek még szívesebben jönnek vissza nézelődni. Ezt a kamaszokkal jól kommunikáló énem mondta.blush.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2015-02-18 13:38

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2015-02-18 12:47
Létrehozva: #443

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(VateraBenz @ 2015-02-18 10:48) *
...Az érintett időszakban a piactéren található összes (induló, lejáró, futó) terméket 9 órával meghosszabbítjuk.

Kedves Benz!

Így az összes, vasárnap este nyolc órára időzített lejáratú aukció hétfőn hajnali 5-kor fog záródni.
Volt már ilyen, és nem aratott nagy tetszést. Nem lehet erre valami más megoldást találni?

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2015-02-18 11:48
Létrehozva: #444

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Tisztelt Felhasználóink!

Tájékoztatjuk Önöket, hogy a Vatera és a TeszVesz oldalai és szolgáltatásai karbantartás miatt 2015. február 25. 23:00 órától - 2015. február 26., 08:00 óráig nem lesznek elérhetőek. Az érintett időszakban a piactéren található összes (induló, lejáró, futó) terméket 9 órával meghosszabbítjuk.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2015-02-11 22:34
Létrehozva: #445

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(Marinka42_a @ 2015-02-11 21:03) *
Ha egy olyan aukciónál, ahol van licit kértek plusz fotót, azt feltölthetem-e egy másik aukcióhoz? Az eredeti aukcióban jelezném, hogy hova töltöttem fel...

Másik lehetőség, hogy felteszem egy tárhelyre és ennek megadom a linkjét... Ez jobb???

Nem, minden aukcióban csak az oda tartozó képek lehetnek.
Igen, a második lehetőség járható, és megengedett.

A hozzászólást -svejku- szerkesztette a következő időpontban: 2015-02-11 22:36

+Quote Post
Marinka42_a
hozzászólás 2015-02-11 22:03
Létrehozva: #446

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-06-23 00:04
Azonosító: 2 130 831

Ha egy olyan aukciónál, ahol van licit kértek plusz fotót, azt feltölthetem-e egy másik aukcióhoz? Az eredeti aukcióban jelezném, hogy hova töltöttem fel...

Másik lehetőség, hogy felteszem egy tárhelyre és ennek megadom a linkjét... Ez jobb???

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2015-02-11 17:36
Létrehozva: #447

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-10 06:38
Innen: Budapest
Azonosító: 1 524 248

IDÉZET(VateraBenz @ 2015-02-10 22:15) *
Kedves Hathor14!

Köszönjük.

Kedves Benz,

Köszönöm.
Csak most jutott eszembe, bár lehet, hogy már késő. A szabadság beállítása (ami a bétán már működött), nagyon jó lenne smile.gif

--------------------
Ami egész, az nem tökéletes, hanem teljes.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-02-11 12:22
Létrehozva: #448

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Benz!

Még valami eszembe jutott, ha meg hozzá tudja suvasztani, azt megköszönöm. A Bétáról áthozott és az itt szerzett értékelések összehangolását érzem nagyon fontosnak bizonyos okok miatt.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2015-02-10 23:15
Létrehozva: #449

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Hathor14 @ 2015-02-10 20:46) *
Kedves Benz,

1. A zárt aukciót is vissza lehetni hozni, esetleg havi 1 aukcióra korlátozva.
2. Az eladott termékeknél lehetne egy rubrika a küldeményazonosítónak. (Ezt korábban határozottan elutasította, azért én most még egyszer felvetem smile.gif )

Kedves Hathor14!

Köszönjük.

IDÉZET(zejopy @ 2015-02-10 20:35) *
Tudna egy időt mondani...

Igen, egyre jobb idő várható, jön a tavasz! smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2015-02-10 22:24
Létrehozva: #450

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(Hathor14 @ 2015-02-10 20:46) *
Kedves Benz,

2. Az eladott termékeknél lehetne egy rubrika a küldeményazonosítónak. (Ezt korábban határozottan elutasította, azért én most még egyszer felvetem smile.gif )

Erősen pártolom. rolleyes.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2015-02-10 21:46
Létrehozva: #451

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-10 06:38
Innen: Budapest
Azonosító: 1 524 248

IDÉZET(VateraBenz @ 2015-02-10 09:04) *
Tisztelt Fórumozók!

Soha vissza nem térő alkalom - kívánságműsor! mosking.gif

Kedves Benz,

--------------------
Ami egész, az nem tökéletes, hanem teljes.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-02-10 21:35
Létrehozva: #452

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2015-02-10 14:12) *
Kedves zejopy!

Felírtam mindet, köszönjük.
Visszajelzést akkor ígérhetek, ha nekem is lesz információm. Ez még csak egy ötletgyűjtési fázis, a megvalósításig még sok kézen átmegy az anyag smile.gif

Felírtam.biggrin.gif Gyöngybetűkkel.mosking.gif (Ctrl c - Ctrl v wink3.gif)
Nagyon köszönöm. Ténylegám. Tudna egy időt mondani (lazán), hogy kb mikorra jut döntési fázisba a folyamat? Hogy kb. mikor érdemes választ várni. Természetesen nem arra gondolok, hogy március 12. 16 óra 42 perc. Csak annyit, hogy döntés (hangsúlyozom a döntés, nem a megvalósítás) napok, hetek, vagy hónapok múlva születik-e meg.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2015-02-10 17:56
Létrehozva: #453

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2015-02-10 14:12) *
...
Kedves vidaeff!

"egy licitáló szerinti rendezési lehetőségre" gondolt?
Felírtam, köszönjük.

Kedves Benz
Igen, köszönöm. smile.gif

--------------------

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2015-02-10 15:12
Létrehozva: #454

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(vidaeff @ 2015-02-10 10:19) *
Kedves Benz és Vatera dolgozók! smile.gif

Mivel ma még semmit nem ittam és közeledem a szellemileg elnyugvásba hajló érett kor felé, mosking.gif ezért személyesen elsőre csak azt tudom mondani, mint Ő Császári és Királyi Felsége, I. Ferenc József. Minden nagyon szép, minden nagyon jó, mindennel meg vagyok elégedve! De azért az uralkodói szállóigét kissé meghaladva és a közösség érdekében csak volna egy praktikus kérésem. Azok érdekében, akik velem ellentétben a munka világát építgetik és esetleg nem tudnak gép előtt lenni, tolják ki estig, esetleg éjfélig e nagyvonalú gesztus lejártának határidejét. Biztos lennének javaslataik. Köszönöm, thank_you.gif

Kedves vidaeff!

Utánanéztem, holnap reggel szerintem még be tudom tenni a nagy kupacba az addig beérkező javaslatokat smile.gif

IDÉZET(zejopy @ 2015-02-10 11:45) *
...Feltétlenül kérek visszajelzést az ötleteimmel kapcsolatban. Ha már megírtam őket, még akkor is megérdemlem, ha teljesen rosszak, hasznavehetetlenek, vagy valóságtól elrugaszkodottak. A tisztelet jegyében. thank_you.gif
Csupán arra gondolok, hogy a számokra visszautalva egy oké/várólistán/elutasítva vagy más hasonló, de értelmezhető reflexió érkezzen.

Kedves zejopy!

Felírtam mindet, köszönjük.
Visszajelzést akkor ígérhetek, ha nekem is lesz információm. Ez még csak egy ötletgyűjtési fázis, a megvalósításig még sok kézen átmegy az anyag smile.gif

IDÉZET(vidaeff @ 2015-02-10 12:54) *
Csak eszembe jutott valami. A "licitált" listában nekem hasznos lenne egy licitáló szerinti lehetőség. Jaaa, meg a Firefox alatti süti ügy. Habár ez utóbbit én már megszoktam, csak tartok tőle, ez elriaszthat potenciális érdeklődőket. Türelmetlenek manapság a népek. smile.gif Ennyi lenne.

Kedves vidaeff!

"egy licitáló szerinti rendezési lehetőségre" gondolt?
Felírtam, köszönjük.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2015-02-10 13:54
Létrehozva: #455

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Csak eszembe jutott valami. A "licitált" listában nekem hasznos lenne egy licitáló szerinti lehetőség. Jaaa, meg a Firefox alatti süti ügy. Habár ez utóbbit én már megszoktam, csak tartok tőle, ez elriaszthat potenciális érdeklődőket. Türelmetlenek manapság a népek. smile.gif Ennyi lenne.

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-02-10 12:45
Létrehozva: #456

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Tisztelt Fórumozók!

...

Kedves Benz és VCS!

Köszönjük a lehetőséget, már nagyon nagy szükség van előrelépésekre, bár a megszabott határidőt eléggé rövidnek érzem. A javaslatok többségét már továbbítottam Önök felé más csatornán, de biztonságosabbnak érzem, ha most összefoglalva leírok pár fontosnak érzett vágyat, hátha valamelyik csatornán elveszik.
1. Második lehetőség opció. Jó az eladónak, a lecsúszott licitálónak és Önöknek is. Nem indoklom különösebben.

2. A személyes menüben nagyon hasznos lenne a kategória szerinti lebontásra keresni. Sokan vagyunk, akik nem egy termékkörrel futunk, de egy termékkörön belül is kényelmes lenne a szűkítés lehetősége.

3. Új ötlet, még csak egy embernek mondtam, ő állítólag feljegyezte, de én biztonsági játékos vagyok. Szerinte nem az én ötletem, mert egy nagy nemzetközi oldalon már van hasonló (azonos?) funkció, én mégis magam találtam fel, mert nem látogatok nemzetközi oldalakat.smile.gif
Szóval. Vásárolok itt és webáruházakban is. Egy-két cucc megvásárlásakor nincs jelentős különbség a vásárlásra fordított energia/idő tekintetében. Viszont ha több tíz, különböző cuccot vesz az ember, akkor jelentős az időmegtakarítás és a fontos áru kifelejtésének a kockázata a webshopok javára. A szerkezeti felépítésről nem beszélek, Önök legalább annyira ismerik (ha nem jobban) mint én. A javaslatom, hogy az eladók (normális, vállalható összeg kifizetése ellenében) rendelhessenek a Vaterán belül webshopot (vagy nevezzük, aminek akarjuk, nincs jelentősége). Vizuálisan úgy működne a dolog, hogy az eladó aukciói hagyományos listázásban láthatóak lennének, viszont a terméklapon (akár "az eladó tovább termékei" alatt/helyett) át lehessen kattintani egy saját arculattal rendelkező boltra. A kategóriaszerkezet itt is a Vaterán megszokott lenne (vagy ha Önök úgy ítélik meg, akkor lehetne saját kategórialebontás is, de szerintem ez felesleges, mert a kategóriás kollégáik igazán a helyzet magaslatán állnak). A lényeg, hogy egy listázással/feltöltéssel azoknak az eladóknak, akik megrendelik ezt a szolgáltatást, két felületre jutna el az aukció. Természetesen, ha az egyik helyen el lenne adva, akkor a másik helyről is eltűnne. Nagyon fontos fejlesztésnek tartanám ezt, bár állítólag nem nagyon kerülhet rá sor a közeljövőben, pedig szerintem megfordítana pár dolgot, ami most eleve elrendeltnek tűnik. Én is gondolkodom webáruházon az ékszereknek, de nyilván, ha itt házon belül megoldható lenne, akkor nem mélyednék el a kérdésben később sem. Nagyon nagy konkurenciának érzem a webáruházat a Vaterával szemben, pont az egyszerűség miatt. Ha valamit nem jól fogalmaztam, vagy nem egyértelmű, telefonon elérnek, erre a kérdésre mindig nyitott vagyok.

4. Az eladott áruknál egy harmadik ikonra lenne nagy szükség, amellyel az ember jelezhetné magának, hogy a kapcsolatfelvétel megtörtént-e a partner részéről, vagy csend honol az éterben.

Volt egy idő, amikor írtam magamnak a fejlesztési javaslatokat, de aztán úgy tűnt, hogy az egész Vatera befuccsol (a fórummal az élen), és az egészet dobtam a kukába. Nem voltak rossz ötletek pedig. Éppen ezért azt kérem, ha esetleg újra lesz ilyen sohavisszanemtérőalkalom, akkor kicsit hosszabb határidőt szabjanak, ha lehet, mert az ember jön a fórumra, de nem mindig. És ha éppen itt is van, nem biztos, hogy van összeszedett minimum fél órája egy normális post megírására. Dolgozunk. Még én is, bár valami agybeteg módon még mindig szeretem a Vaterát, nem mindig van időm erre. És én szerintem még azok között vagyok, aki félretesz más fontos dolgot azért, hogy egy ilyen dolgot megfogalmazzon.
Még egy kérés. Feltétlenül kérek visszajelzést az ötleteimmel kapcsolatban. Ha már megírtam őket, még akkor is megérdemlem, ha teljesen rosszak, hasznavehetetlenek, vagy valóságtól elrugaszkodottak. A tisztelet jegyében. thank_you.gif
Csupán arra gondolok, hogy a számokra visszautalva egy oké/várólistán/elutasítva vagy más hasonló, de értelmezhető reflexió érkezzen.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2015-02-10 12:50

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2015-02-10 11:19
Létrehozva: #457

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Tisztelt Fórumozók!

Ma 13 óráig kérjük, írják meg, hogy milyen funkciókat, fejlesztéseket, változtatásokat szeretnének az oldalon.
Gondolok itt a migráció során megszűnt funkciók visszakapcsolására, meglévő dolgok módosítására vagy teljesen új ötletekre egyaránt.

A beérkezett javaslatokat komolyan átgondoljuk és a lehetőségek függvényében igyekszünk őket megvalósítani.
Köszönjük.

Kedves Benz és Vatera dolgozók! smile.gif

Mivel ma még semmit nem ittam és közeledem a szellemileg elnyugvásba hajló érett kor felé, mosking.gif ezért személyesen elsőre csak azt tudom mondani, mint Ő Császári és Királyi Felsége, I. Ferenc József. Minden nagyon szép, minden nagyon jó, mindennel meg vagyok elégedve! De azért az uralkodói szállóigét kissé meghaladva és a közösség érdekében csak volna egy praktikus kérésem. Azok érdekében, akik velem ellentétben a munka világát építgetik és esetleg nem tudnak gép előtt lenni, tolják ki estig, esetleg éjfélig e nagyvonalú gesztus lejártának határidejét. Biztos lennének javaslataik. Köszönöm, thank_you.gif

--------------------

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2015-02-10 10:04
Létrehozva: #458

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Tisztelt Fórumozók!

Ma 13 óráig kérjük, írják meg, hogy milyen funkciókat, fejlesztéseket, változtatásokat szeretnének az oldalon.
Gondolok itt a migráció során megszűnt funkciók visszakapcsolására, meglévő dolgok módosítására vagy teljesen új ötletekre egyaránt.

A beérkezett javaslatokat komolyan átgondoljuk és a lehetőségek függvényében igyekszünk őket megvalósítani.
Köszönjük.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2015-01-31 14:58
Létrehozva: #459

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(busimarcsi @ 2015-01-31 13:11) *
Sziasztok! hol kell melyik menüben bejelenteni a Vaterának, ha az átutalás tán 3 hónappal sem érkezik meg a memória kártya amit az eladó imailbe el is ismert és a haladék kérés után sem postázza és vissza sem utal. Köszi

Tisztelt busimarcsi!

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
busimarcsi
hozzászólás 2015-01-31 14:11
Létrehozva: #460

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2015-01-31 14:05
Azonosító: 2 155 118

Sziasztok! hol kell melyik menüben bejelenteni a Vaterának, ha az átutalás tán 3 hónappal sem érkezik meg a memória kártya amit az eladó imailbe el is ismert és a haladék kérés után sem postázza és vissza sem utal. Köszi

+Quote Post

542 Oldal V  « < 21 22 23 24 25 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-09-30 01:49