IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

506 Oldal V  « < 21 22 23 24 25 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vatera oldalak, Kérdések, általános észrevételek a Vaterával kapcsolatban
VateraMod
hozzászólás 2014-01-13 14:05
Létrehozva: #441

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2011-10-16 14:40
Azonosító: 1 549 261

IDÉZET(matmemil @ 2014-01-13 12:45) *
Próbálják meg, hátha sikerül! Értsék meg, az Önök hibájából miért én szenvedjem a kárt?

További megoldásként arra kérem Önöket, hogy az összes aukciómat ami lejárt a tegnapi napon töröljék, úgy hogy egyik fél sem tudjon értékelést leadni. Azokat pedig újra elindítom. Azért kérem erre Önöket, mert ha elállok az eladásoktól, megkapom szép számban a negatív értékeléseket, amikre - úgy érzem - nem szolgáltam rá.

Tisztelt matmemil!

Megtettük, amit lehet. De a lezárult eladásokat nem lehet semmissé tenni. Erre nincs sem technikai, sem jogi lehetőségünk.
Próbálja meg elmagyarázni a vevőnek a vis-maior jellegű helyzetet és kölcsönös megegyezéssel elállhatnak az adásvételtől.
Ha ilyen jellegű vita miatt negatív értékelést kap, akkor kérjük forduljon ügyfélszolgálatunkhoz és megvizsgáljuk az eltávolítás lehetőségét.

--------------------

Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
matmemil
hozzászólás 2014-01-13 13:45
Létrehozva: #442

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-25 01:26
Azonosító: 1 981

IDÉZET(VateraMod @ 2014-01-13 12:28) *
Tisztelt matmemil!

Sajnos, a két oldal technikai lehetőségei nem azonosak.
Meghosszabbítani logikusan csak még aktív aukciókat lehet. Ami már lejárt, azon egyik oldalon sem lehet változtatni.
A megfigyelők személyazonossága előttünk is ismeretlen, így az értesítésükre sincs lehetőség.

Próbálják meg, hátha sikerül! Értsék meg, az Önök hibájából miért én szenvedjem a kárt?

További megoldásként arra kérem Önöket, hogy az összes aukciómat ami lejárt a tegnapi napon töröljék, úgy hogy egyik fél sem tudjon értékelést leadni. Azokat pedig újra elindítom. Azért kérem erre Önöket, mert ha elállok az eladásoktól, megkapom szép számban a negatív értékeléseket, amikre - úgy érzem - nem szolgáltam rá.

+Quote Post
VateraMod
hozzászólás 2014-01-13 13:28
Létrehozva: #443

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(matmemil @ 2014-01-13 12:16) *
Ezt nem tartom igazságosnak. Ha a bétaVatera felhasználóinak a problémáját megoldják, akkor kérem oldják meg a többiekét is. Egyszerűen annyit kérek, hogy hosszabbítsák meg a 2014.01.12 -én lejárt aukcióimat 2 nappal, illetve tájékoztassák erről emailben az össz felhasználót aki licitált és megfigyelte az aukciót. Felhasználónevem: matmemil

Tisztelt matmemil!

Sajnos, a két oldal technikai lehetőségei nem azonosak.
Meghosszabbítani logikusan csak még aktív aukciókat lehet. Ami már lejárt, azon egyik oldalon sem lehet változtatni.
A megfigyelők személyazonossága előttünk is ismeretlen, így az értesítésükre sincs lehetőség.

--------------------

Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
matmemil
hozzászólás 2014-01-13 13:16
Létrehozva: #444

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraMod @ 2014-01-13 10:53) *
Tisztelt Fórumozók!

A beta.vatera.hu tesztüzeme alatt mindent megteszünk annak érdekében, hogy a lehető legkevesebb – ügyfelek által is érzékelhető – hiba forduljon elő az oldalon. A tegnapi nap folyamán, az Allegro Group Hu Kft-től független hiba miatt, a belépés a kora esti órákban nem volt lehetséges sem a béta Vatera, sem pedig a Vatera és a TeszVesz oldalakra. A rendelkezésre álló információk alapján este fél kilenc és háromnegyed kilenc között a probléma elhárult, a belépésnek további technikai akadályai nem voltak.

A béta Vaterára feltöltött termékek esetében a rendszer automatikusan meghosszabbította a 18:50 és 20:36 között lejáró termékek futási idejét 24 órával. A Vatera, a TeszVesz és a béta Vatera oldalak párhuzamos egymás melletti futása technikailag nem tette lehetővé, hogy a Vetera és a TeszVesz oldalak esetében ilyen jellegű módosítást hajtsunk végre.

Az okozott kellemetlenségekért elnézést kérünk minden Ügyfelünktől.

Ezt nem tartom igazságosnak. Ha a bétaVatera felhasználóinak a problémáját megoldják, akkor kérem oldják meg a többiekét is. Egyszerűen annyit kérek, hogy hosszabbítsák meg a 2014.01.12 -én lejárt aukcióimat 2 nappal, illetve tájékoztassák erről emailben az össz felhasználót aki licitált és megfigyelte az aukciót. Felhasználónevem: matmemil

+Quote Post
VateraMod
hozzászólás 2014-01-13 11:53
Létrehozva: #445

Csoport:
M O D E R Á T O R

Tisztelt Fórumozók!

A beta.vatera.hu tesztüzeme alatt mindent megteszünk annak érdekében, hogy a lehető legkevesebb – ügyfelek által is érzékelhető – hiba forduljon elő az oldalon. A tegnapi nap folyamán, az Allegro Group Hu Kft-től független hiba miatt, a belépés a kora esti órákban nem volt lehetséges sem a béta Vatera, sem pedig a Vatera és a TeszVesz oldalakra. A rendelkezésre álló információk alapján este fél kilenc és háromnegyed kilenc között a probléma elhárult, a belépésnek további technikai akadályai nem voltak.

A béta Vaterára feltöltött termékek esetében a rendszer automatikusan meghosszabbította a 18:50 és 20:36 között lejáró termékek futási idejét 24 órával. A Vatera, a TeszVesz és a béta Vatera oldalak párhuzamos egymás melletti futása technikailag nem tette lehetővé, hogy a Vetera és a TeszVesz oldalak esetében ilyen jellegű módosítást hajtsunk végre.

Az okozott kellemetlenségekért elnézést kérünk minden Ügyfelünktől.

--------------------

Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2014-01-13 09:23
Létrehozva: #446

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 12:32
Azonosító: 1 417 184

IDÉZET(davidmaci92 @ 2014-01-12 23:12) *
a negatív hozzászólásoknak nem sok értelme van ilyenkor. Mindenki, aki itt van ilyenkor veszít. Ennek a hangsúlyozása és kiélezése számomra felesleges körök futásának tűnik, csak az amúgy is ingerült közhangulatot mérgesíti el még jobban.

Ez bizony így van. Másik oldalról nézve is. Lehet, hogy jobban esne annak, aki amúgy is bosszús, ha megértenénk a problémáját és nem hoznánk olyan helyzetbe, hogy véletlenül megírja azt, amit gondol. Lehet, hogy jobb lett volna, ha inkább eleve megvárunk egy moderátort, mert egyébként tényleg az van, hogy mi nem látjuk a belső dolgokat.
És nem szólni bele abba, amit nem értünk.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-01-13 00:48
Létrehozva: #447

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(svejku @ 2014-01-12 23:39) *
Én (is) észrevettem a postban a gondolatot, és a megoldáskeresést, tehát ebben tévedsz. (Sőt, ha elolvasod az első hsz-mat, ott találhatsz egy megoldást: ilyen esetben hosszabbítsák meg (de automatikusan, és ne egy-két felhasználó kérésére) az összes érintet aukciót. Ahogy a karbantartáskor szokták. Ennyi.
Nem, nem gondolom úgy, hogy kupacokban szidni kellene, nem is tettem sohasem, és soha nem buzdítottam erre senkit.
Igen, úgy érzem, hogy mindig a Vaterát véded.
És abban is tévedsz, hogy a Vaterások, majd "megbeszélik az érintettekkel a dolgokat", és kitalálnak valamit, és kompenzálják nekik. rofl.gif

Nem, nem védem, viszont átlátom bizonyos aspektusait, és mivel a megértés a célom, általában megértem. Ennyi, de ez amúgy független a dologtól. Csak bennem nincsenek indulatok, nincs bennem harag. Nemcsak a Vatera irányában, egyéb tekintetben sincs. Ha valaki kárt okoz nekem, vagy valami rosszul sül el, akkor megpróbálom végiggondolni, mik vannak a háttérben. Így csinálom a Vaterával kapcsolatos kérdésekben is, mert ezen az elven működöm.
Nem az érintettekkel fogják megbeszélni, hanem a következő alkalommal, amikor lesz valami megbeszélésük, vagy ilyesmi. Nem tudom, a belső dolgok hogyan működnek, nincs is hozzá közöm. De azt hiszem, csúcsidőben egy ilyen hosszú leállás minimum megbeszélés tárgyát képezi és feltételezem, hogy ilyenkor felmerülnek a körülmények és a hatások, következmények is. Mert fel kell, hogy merüljenek.
De ez sem ránk tartozik. A miénk a végeredmény, amibe beleszólásunk nincs, mert nem lehet.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2014-01-13 00:52

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2014-01-13 00:47
Létrehozva: #448

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(davidmaci92 @ 2014-01-12 23:12) *
Nehéz lenne megvalósítani, de korrekt amúgy. És így kiesik ugyan a legaktívabb időszak, de a 2 nap megfelelően kompenzálná.
Lehet svejku, de ebben a postban gondolat volt, ötlet és megoldáskeresés. Ezt is észre kellene venni. Mert a negatív hozzászólásoknak nem sok értelme van ilyenkor. Mindenki, aki itt van ilyenkor veszít. Ennek a hangsúlyozása és kiélezése számomra felesleges körök futásának tűnik, csak az amúgy is ingerült közhangulatot mérgesíti el még jobban. Tényleg úgy gondolod, hogy az lenne a helyes, ha ilyenkor kis kupacokba összeállnánk és szidnánk a Vaterát? Nem védem őket, nagyon tévedsz. Ez egy hiba volt, a rendszer hibája, mi, mint minden működő dolognál, előfordulhat. Majd megkapják a leveleket, megbeszélik a dolgokat és ha lehet, kitalálnak valamit. Ha nem lehet, nem megoldható, akkor marad ennyiben, nem tudunk mit tenni.

Én (is) észrevettem a postban a gondolatot, és a megoldáskeresést, tehát ebben tévedsz. (Sőt, ha elolvasod az első hsz-mat, ott találhatsz egy megoldást: ilyen esetben hosszabbítsák meg (de automatikusan, és ne egy-két felhasználó kérésére) az összes érintet aukciót. Ahogy a karbantartáskor szokták. Ennyi.
Nem, nem gondolom úgy, hogy kupacokban szidni kellene, nem is tettem sohasem, és soha nem buzdítottam erre senkit.
Igen, úgy érzem, hogy mindig a Vaterát véded.
És abban is tévedsz, hogy a Vaterások, majd "megbeszélik az érintettekkel a dolgokat", és kitalálnak valamit, és kompenzálják nekik. rofl.gif

Szerk: És egy ilyen hiba esetén nem nekünk kellene a megoldási javaslatokkal előállnunk...
De, hagyjuk, erre a kis időre már nem érdemes semmit tenni. sad.gif

A hozzászólást -svejku- szerkesztette a következő időpontban: 2014-01-13 00:47

+Quote Post
davidmaci92
hozzászólás 2014-01-13 00:12
Létrehozva: #449

zejopy vagyok:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-17 11:47
Innen: Veresegyház, medverezervátum
Azonosító: 706 366

IDÉZET(matmemil @ 2014-01-12 22:57) *
Még nem. 36 órájuk van a válaszadásra.

Nehéz lenne megvalósítani, de korrekt amúgy. És így kiesik ugyan a legaktívabb időszak, de a 2 nap megfelelően kompenzálná.

IDÉZET(svejku @ 2014-01-12 23:00) *
36 órán belül biztosan fognak. smile.gif

Gondolod, hogy a kb. százezer érintett felhasználó mind az ÜSZ-hez fordul, és "egyedi elbírálás" alapján meghosszabbítják az éppen lejárt aukcióit? Na, ne, kapnak egy sajnálkozó választ, és kész.
És ugye pontosan 3 hete volt az utolsó nap, amikor még ingyenesen lehetett feltölteni a régi Vaterára, tehát jóval több aukciót érintett a rendszerhiba, mint más vasárnapokon.

Lehet svejku, de ebben a postban gondolat volt, ötlet és megoldáskeresés. Ezt is észre kellene venni. Mert a negatív hozzászólásoknak nem sok értelme van ilyenkor. Mindenki, aki itt van ilyenkor veszít. Ennek a hangsúlyozása és kiélezése számomra felesleges körök futásának tűnik, csak az amúgy is ingerült közhangulatot mérgesíti el még jobban. Tényleg úgy gondolod, hogy az lenne a helyes, ha ilyenkor kis kupacokba összeállnánk és szidnánk a Vaterát? Nem védem őket, nagyon tévedsz. Ez egy hiba volt, a rendszer hibája, mi, mint minden működő dolognál, előfordulhat. Majd megkapják a leveleket, megbeszélik a dolgokat és ha lehet, kitalálnak valamit. Ha nem lehet, nem megoldható, akkor marad ennyiben, nem tudunk mit tenni.

--------------------
Nem azért hibáztál, mert többet adtál, hanem mert kevesebbet kívántál. Ha többet adsz, többet is követelhetsz.

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2014-01-13 00:00
Létrehozva: #450

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(davidmaci92 @ 2014-01-12 22:40) *
Ez egy előremutató javaslat. Válaszoltak?

36 órán belül biztosan fognak. smile.gif

Gondolod, hogy a kb. százezer érintett felhasználó mind az ÜSZ-hez fordul, és "egyedi elbírálás" alapján meghosszabbítják az éppen lejárt aukcióit? Na, ne, kapnak egy sajnálkozó választ, és kész.
És ugye pontosan 3 hete volt az utolsó nap, amikor még ingyenesen lehetett feltölteni a régi Vaterára, tehát jóval több aukciót érintett a rendszerhiba, mint más vasárnapokon.

+Quote Post
matmemil
hozzászólás 2014-01-12 23:57
Létrehozva: #451

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(davidmaci92 @ 2014-01-12 22:40) *

Még nem. 36 órájuk van a válaszadásra.

+Quote Post
davidmaci92
hozzászólás 2014-01-12 23:40
Létrehozva: #452

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(matmemil @ 2014-01-12 22:35) *
Nekem is bosszantó a dolog. Összesen 30 aukcióm zárult le 19:00 -kor. Írtam az ügyfélszolgálatnak és kértem, hogy hosszabbítsák meg a mai aukcióimat 2 nappal, töröljék a mai nyerteseket és értesítsék az összes licitet tevőt és a valaha megfigyelő felhasználókat, hogy 2 nappal meghosszabodott az aukció. Szerintem így korrekt lenne a dolog. Szerintetek?

--------------------
Nem azért hibáztál, mert többet adtál, hanem mert kevesebbet kívántál. Ha többet adsz, többet is követelhetsz.

+Quote Post
matmemil
hozzászólás 2014-01-12 23:35
Létrehozva: #453

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vasarnapeste @ 2014-01-12 20:31) *
Kíváncsian várom a vatera közleményét azzal kapcsolatban, hogy a mai este folyamán miért nem lehetett belépni kb. 19:45-ig az oldalra. 18:20 körül próbáltam meg először a belépést, de folyamatosan nem működött másfél órán keresztül. Különösen kellemetlenül érint a leállás ugyanis nagyon sok aukcióm járt le az említett időintervallumban, amelyre a felhasználók nem tudtak licitálni és így egyrészt áron alul keltek el a dolgok, másrészt a felhasználók sem tehették meg a licitjeiket a kiszemelt termékekre, amelyeken egyébként 20-30 közötti aukciófigyelők is voltak.

Nekem is bosszantó a dolog. Összesen 30 aukcióm zárult le 19:00 -kor. Írtam az ügyfélszolgálatnak és kértem, hogy hosszabbítsák meg a mai aukcióimat 2 nappal, töröljék a mai nyerteseket és értesítsék az összes licitet tevőt és a valaha megfigyelő felhasználókat, hogy 2 nappal meghosszabodott az aukció. Szerintem így korrekt lenne a dolog. Szerintetek?

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2014-01-12 21:55
Létrehozva: #454

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(davidmaci92 @ 2014-01-12 20:34) *
Volt egy technikai probléma, ez igaz, az is igaz, hogy a legkritikusabb időszakban. Javították a hibát, ha írsz az ÜSZ-nak, akkor elnézést is fognak kérni.

A baj az, hogy ez a technikai probléma az elmúlt három hónapban már többször előfordult, (szerencsére nem a legnépszerűbb időszakban) tehát ismerik.
Lehet, hogy téged nem érintett súlyos forintokban mérhetően, ezért nem kell azonnal a Vatera védelmére kelni, majd Ők megvédik magukat az ÁFSZ-re, meg egyéb, az ilyen esetekre jogosan beépített szabályokra hivatkozva.
Aki meg sokat bukott rajta, azt ezzel úgysem tudod megnyugtatni, sőt.

A hozzászólást -svejku- szerkesztette a következő időpontban: 2014-01-12 21:57

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2014-01-12 21:54
Létrehozva: #455

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 12:32
Azonosító: 1 417 184

IDÉZET(davidmaci92 @ 2014-01-12 20:45) *
Nem hallottam még olyat, hogy ilyen esetben kompenzált volna a Vatera, ennek a nagyságrendjét és módját nem nagyon lehetne meghatározni. Én úgy gondolom, hogy ez kicsit olyan, mint a mezőgazdaságban az aszály, vagy a jégeső. Sajnos együtt jár ezzel az eladással ez a kockázat.

Én már hallottam kompenzációról. De mondjuk, hogy nincs. Ettől függetlenül jó lenne, ha legalább együttérzést tapasztalna az, aki leírja az ezzel kapcsolatos bánatát. Lehet, hogy neki nem mindegy, mennyit sikerül keresnie azen az üzleten. Vagy lehet olyan is, hogy nem írunk semmit.

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2014-01-12 21:45
Létrehozva: #456

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vasarnapeste @ 2014-01-12 20:38) *
Azzal igazán ki leszek segítve. 20-30 ezret símán buktam.

Valami más megoldást kell találni.

Jogos.

Amikor karbantartás van akkor meg tudják hosszabbítani az éppen lejáró aukciókat (sőt akár mindet, amit nem kéne azt is, de ezt most hagyjuk...)
Belépési rendszerhiba esetén is meg lehetne tenni, vagy tévedek?

+Quote Post
davidmaci92
hozzászólás 2014-01-12 21:45
Létrehozva: #457

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vasarnapeste @ 2014-01-12 20:38) *

Nem hallottam még olyat, hogy ilyen esetben kompenzált volna a Vatera, ennek a nagyságrendjét és módját nem nagyon lehetne meghatározni. Én úgy gondolom, hogy ez kicsit olyan, mint a mezőgazdaságban az aszály, vagy a jégeső. Sajnos együtt jár ezzel az eladással ez a kockázat.

--------------------

+Quote Post
vasarnapeste
hozzászólás 2014-01-12 21:38
Létrehozva: #458

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-01-12 21:17
Azonosító: 2 093 865

IDÉZET(davidmaci92 @ 2014-01-12 20:34) *
ha írsz az ÜSZ-nak, akkor elnézést is fognak kérni.

+Quote Post
davidmaci92
hozzászólás 2014-01-12 21:34
Létrehozva: #459

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vasarnapeste @ 2014-01-12 20:31) *
Kíváncsian várom a vatera közleményét azzal kapcsolatban, hogy a mai este folyamán miért nem lehetett belépni kb. 19:45-ig az oldalra. 18:20 körül próbáltam meg először a belépést, de folyamatosan nem működött másfél órán keresztül. Különösen kellemetlenül érint a leállás ugyanis nagyon sok aukcióm járt le az említett időintervallumban, amelyre a felhasználók nem tudtak licitálni és így egyrészt áron alul keltek el a dolgok, másrészt a felhasználók sem tehették meg a licitjeiket a kiszemelt termékekre, amelyeken egyébként 20-30 közötti aukciófigyelők is voltak.

Volt egy technikai probléma, ez igaz, az is igaz, hogy a legkritikusabb időszakban. Javították a hibát, ha írsz az ÜSZ-nak, akkor elnézést is fognak kérni.

--------------------

+Quote Post
vasarnapeste
hozzászólás 2014-01-12 21:31
Létrehozva: #460

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-01-12 21:17
Azonosító: 2 093 865

+Quote Post

506 Oldal V  « < 21 22 23 24 25 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-19 03:50