IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

514 Oldal V  « < 21 22 23 24 25 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vatera oldalak, Kérdések, általános észrevételek a Vaterával kapcsolatban
VateraBenz
hozzászólás 2014-02-14 19:29
Létrehozva: #441

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(OOrange78 @ 2014-02-14 18:18) *
Értem, köszönöm. Remélem a tapasztalatok alapján majd fejlesztik a rendszert. Még egy kérdés felmerült bennem időközben, a termékleírásaimban szoktam szerepeltetni egy az eladó termékeimre mutató linket, ami jelen esetben a beta.vatera... lesz, a kérdésem az lenne, hogy előreláthatólag meddig fog futni a beta.vatera URL-en az új oldal?

Amíg a biztonságos átálláshoz szükséges smile.gif Nincs fix határidő.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
OOrange78
hozzászólás 2014-02-14 19:18
Létrehozva: #442

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-11-06 21:21
Azonosító: 2 084 451

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-02-14 16:33) *
Nem gazdaságosság kérdése, sőt. A régi oldalon sok időt és energiát fordítottunk egyes megoldások kidolgozására.
Az új oldalt készen kaptuk a tulajdonostól. Remélhetően a jövőben lesz lehetőség a funkciók finomítására, továbbfejlesztésére.

Értem, köszönöm. Remélem a tapasztalatok alapján majd fejlesztik a rendszert. Még egy kérdés felmerült bennem időközben, a termékleírásaimban szoktam szerepeltetni egy az eladó termékeimre mutató linket, ami jelen esetben a beta.vatera... lesz, a kérdésem az lenne, hogy előreláthatólag meddig fog futni a beta.vatera URL-en az új oldal?

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-02-14 17:33
Létrehozva: #443

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(OOrange78 @ 2014-02-14 16:29) *
Köszönöm a gyors válaszát. A felvázolt működési séma számomra rendkívül elavultnak és korlátoltnak tűnik. Ez a megoldás gyakorlatilag a többtermékes aukciózás ellehetetlenítését jelenti. Nem fogom tudni a rendszerükben frissíteni a rendelkezésre álló készletemet, nem tudok reagálni a megváltozott piaci viszonyokra, csak törölni és újraindítani tudom majd az aukciót, ami rendkívül költséges lesz, különösen kiemelt termékek esetében. Lehet, hogy ez üzemeltetői szempontból gazdaságosabb lesz, de felhasználói szempontból ez nagyon hátrányosan fog érinteni.

Nem gazdaságosság kérdése, sőt. A régi oldalon sok időt és energiát fordítottunk egyes megoldások kidolgozására.
Az új oldalt készen kaptuk a tulajdonostól. Remélhetően a jövőben lesz lehetőség a funkciók finomítására, továbbfejlesztésére.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
OOrange78
hozzászólás 2014-02-14 17:29
Létrehozva: #444

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-02-14 16:01) *
Tisztelt OOrange78!

Ez valóban kényelmetlenséget okoz a régi oldalon megismert megoldáshoz képest. Az új oldalon más elven működnek a több darabos aukciók és emiatt sajnos nincs lehetőség a módosításra, ezt kell megszoknunk.

A régi oldalon fix áras vásárlásnál a leütött tétel kivált és új termékkódot kapott. Ily módon elkülönült a többitől és azok a továbbiakban szabadon módosíthatóak voltak. Az új oldalon a leütött darabszám azonos termékkódon marad, emiatt nem módosítható a megmaradt mennyiségnél sem a terméklap. Ha módosítható lenne, akkor a leütött terméklap tartalma is vele változna, nem tükrözné a leütéskori állapotot, ami beláthatatlan következményekkel járhatna.

Köszönöm a gyors válaszát. A felvázolt működési séma számomra rendkívül elavultnak és korlátoltnak tűnik. Ez a megoldás gyakorlatilag a többtermékes aukciózás ellehetetlenítését jelenti. Nem fogom tudni a rendszerükben frissíteni a rendelkezésre álló készletemet, nem tudok reagálni a megváltozott piaci viszonyokra, csak törölni és újraindítani tudom majd az aukciót, ami rendkívül költséges lesz, különösen kiemelt termékek esetében. Lehet, hogy ez üzemeltetői szempontból gazdaságosabb lesz, de felhasználói szempontból ez nagyon hátrányosan fog érinteni.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-02-14 17:01
Létrehozva: #445

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(OOrange78 @ 2014-02-14 15:44) *
Miért korlázozzák fix áras termékek esetében a módosítási lehetőségeket (ár, termékleírás, darabszám stb), csak azért, mert - többtermékes értékesítés esetén - már korábban valaki rendelt belőle. Miért nem változtathatom meg az aukció árát vagy a leírását? Eddig ezt bármikor megtehettem az előző rendszerükben. Most pedig gyakorlatilag törölnöm kell az aukciót és újat kell indítanom, ha módosítani szeretnék valamit, ez nem túl gazdaságos. Előfordulhat, hogy már nem áll rendelkezésre a jelzett darabszám, vagy egyszerűen csak módosítani szeretném az eladási árat a változó kereslet-kínálat miatt.

Tisztelt OOrange78!

Ez valóban kényelmetlenséget okoz a régi oldalon megismert megoldáshoz képest. Az új oldalon más elven működnek a több darabos aukciók és emiatt sajnos nincs lehetőség a módosításra, ezt kell megszoknunk.

A régi oldalon fix áras vásárlásnál a leütött tétel kivált és új termékkódot kapott. Ily módon elkülönült a többitől és azok a továbbiakban szabadon módosíthatóak voltak. Az új oldalon a leütött darabszám azonos termékkódon marad, emiatt nem módosítható a megmaradt mennyiségnél sem a terméklap. Ha módosítható lenne, akkor a leütött terméklap tartalma is vele változna, nem tükrözné a leütéskori állapotot, ami beláthatatlan következményekkel járhatna.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
OOrange78
hozzászólás 2014-02-14 16:44
Létrehozva: #446

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Miért korlázozzák fix áras termékek esetében a módosítási lehetőségeket (ár, termékleírás, darabszám stb), csak azért, mert - többtermékes értékesítés esetén - már korábban valaki rendelt belőle. Miért nem változtathatom meg az aukció árát vagy a leírását? Eddig ezt bármikor megtehettem az előző rendszerükben. Most pedig gyakorlatilag törölnöm kell az aukciót és újat kell indítanom, ha módosítani szeretnék valamit, ez nem túl gazdaságos. Előfordulhat, hogy már nem áll rendelkezésre a jelzett darabszám, vagy egyszerűen csak módosítani szeretném az eladási árat a változó kereslet-kínálat miatt.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-02-14 13:54
Létrehozva: #447

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(kisnagyember @ 2014-02-14 09:59) *
Köszönöm. A jutalék visszatérítését most már értem.
Az átállás azt jelenti, hogy egyszerre indul majd élesben az új vatera és az áttöltési lehetőség, vagy lesz előbb módunk használni a termékáttöltést? Mert néhány napja ez 04.01-02.14. dátummal volt hirdetve.
Kb időt sem tud mondani, mert jó lenne tudni. Lejárt termékeink vannak. Sok.

kisnagyember

Az áttöltési lehetőség hamarosan elérhető lesz, de ez időben nem függ össze a régi oldal lezárásával. Pontos időpontot még sajnos nem tudok mondani.
Nyugodtan indítsa újra a régi oldalon az összes lejárt aukcióját. De ha ezt már csak az új oldalon szeretné megtenni, akkor természetesen megvárhatja az áttöltés funkció megjelenését is. Hagyunk időt bőségesen mindenre, senki sem marad le az áttöltésről smile.gif

IDÉZET(lokoshop @ 2014-02-14 10:51) *
...
Most elképzelésem sincs, hogy a további liciteseket hova tegyem fel... vissza a régire vagy már maradjak az újon????
...

Tisztelt lokoshop!

Ha önnek a régi oldal szimpatikusabb, akkor nyugodtan feltöltheti oda is a termékeit.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-02-14 13:50
Létrehozva: #448

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(lokoshop @ 2014-02-14 10:51) *
Jó napot,

tegnap rendesen felhúztam magam rajta, hogy akkor még sem lesz átállás...
már mindent áttettem az új Vaterára, persze a fix árasok még a régin is ott figyelnek, tehét azok kétlaki üzemmódban vannak.
De a hétvégén az 1Ft-os licites termékeket már az új oldalra tettem fel, hamarosan lejárnak, de eddig ordas buktában vagyok mert senki sem találja meg őket... a régi vásárlóim az értesítőt az új termékekről logikusan a régi Vateráról kapják. Így jelen állás szerint fogalmuk sincs, hogy feltöltöttem valamit az új Vaterára.
Nálam ez az azért fontos mert a vásárlóim 90%-a visszajáró.
Most elképzelésem sincs, hogy a további liciteseket hova tegyem fel... vissza a régire vagy már maradjak az újon????

Ráadásul az időzítés működés is borzalmas az új Vaterán, minden terméket 1 percre lehet időzíteni.
Nálam minden két percre járt le egymástól, 20:00-tól 20:48-ig időzítve.
Ez most felejtős, csak annyit tudok tenni, hogy 20:00-kor odaülök a géphez és akkor indítom el a feltöltést 1 perces eltolással...

Lezárulhatna már ez a bizonytalan időszak...

Kétségtelen, hogy ez egy forgalomcsökkenéssel járó állapot. Én a liciteseket törölném a Bétáról (ha nincs még rajtuk licit) és az Öregen nyomnám, amíg lehet, míg a fixeket hagynám a Bétán. A Béta amúgy is aggályos, mert tulajdonképpen csak azok rendelkeznek teljes jogosultsággal, akik elvégezték a bankszámla-ellenőrzést, egyelőre a rendszer a jól ismert, sok értékeléssel rendelkező, megbízható narancssárgákat is kezdőnek érzékeli, tehát korlátozza őket. A régit az utolsó percig nézni fogják szerintem.
Miért ciki a 2 perc? Miért nem jó az 1? Ezt komolyan kérdezem, mert nem tudom, csak sejtem.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
lokoshop
hozzászólás 2014-02-14 11:51
Létrehozva: #449

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-14 23:05
Azonosító: 1 414 386

Jó napot,

tegnap rendesen felhúztam magam rajta, hogy akkor még sem lesz átállás...
már mindent áttettem az új Vaterára, persze a fix árasok még a régin is ott figyelnek, tehét azok kétlaki üzemmódban vannak.
De a hétvégén az 1Ft-os licites termékeket már az új oldalra tettem fel, hamarosan lejárnak, de eddig ordas buktában vagyok mert senki sem találja meg őket... a régi vásárlóim az értesítőt az új termékekről logikusan a régi Vateráról kapják. Így jelen állás szerint fogalmuk sincs, hogy feltöltöttem valamit az új Vaterára.
Nálam ez az azért fontos mert a vásárlóim 90%-a visszajáró.

Ráadásul az időzítés működés is borzalmas az új Vaterán, minden terméket 1 percre lehet időzíteni.
Nálam minden két percre járt le egymástól, 20:00-tól 20:48-ig időzítve.
Ez most felejtős, csak annyit tudok tenni, hogy 20:00-kor odaülök a géphez és akkor indítom el a feltöltést 1 perces eltolással...

Lezárulhatna már ez a bizonytalan időszak...

+Quote Post
kisnagyember
hozzászólás 2014-02-14 10:59
Létrehozva: #450

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-28 12:08
Azonosító: 2 542

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-02-14 09:49) *
Tisztelt kisnagyember!

1. Elhalasztottuk az átállást, új időpont még nincs.
2. http://segitseg.vatera.hu/14713/12369/jutalekvisszaterites

Köszönöm. A jutalék visszatérítését most már értem.
Az átállás azt jelenti, hogy egyszerre indul majd élesben az új vatera és az áttöltési lehetőség, vagy lesz előbb módunk használni a termékáttöltést? Mert néhány napja ez 04.01-02.14. dátummal volt hirdetve.
Kb időt sem tud mondani, mert jó lenne tudni. Lejárt termékeink vannak. Sok.

kisnagyember

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-02-14 10:49
Létrehozva: #451

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(kisnagyember @ 2014-02-14 09:43) *
Kedves Vaterabenz!

Kérnék tájékoztatást két dologgal kapcsolatban:
1., Indul ma a régiről újra áttöltő lehetőség? Ha nem, akkor mikorra várható?
2., A Jutalék visszatérítésének mi az alapja? Mennyi idő áll rendelkezésemre. Mikor tehetem meg. Ha valaki leüti a terméket, de nem kéri? Vagy nem értékel? Vagy nekem - és mivel - kell bizonyítanom? Önök mérlegelnek? Az öreg vateránál az volt, hogy értékelés alapján, vagy bizonyos idő eltelte után került a kiszámlázandó tételek közé a jutalék. Az új miben változik?

Köszönöm:
kisnagyember

Tisztelt kisnagyember!

1. Elhalasztottuk az átállást, új időpont még nincs.
2. http://segitseg.vatera.hu/14713/12369/jutalekvisszaterites

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
kisnagyember
hozzászólás 2014-02-14 10:43
Létrehozva: #452

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-28 12:08
Azonosító: 2 542

Kedves Vaterabenz!

Kérnék tájékoztatást két dologgal kapcsolatban:
1., Indul ma a régiről újra áttöltő lehetőség? Ha nem, akkor mikorra várható?
2., A Jutalék visszatérítésének mi az alapja? Mennyi idő áll rendelkezésemre. Mikor tehetem meg. Ha valaki leüti a terméket, de nem kéri? Vagy nem értékel? Vagy nekem - és mivel - kell bizonyítanom? Önök mérlegelnek? Az öreg vateránál az volt, hogy értékelés alapján, vagy bizonyos idő eltelte után került a kiszámlázandó tételek közé a jutalék. Az új miben változik?

Köszönöm:
kisnagyember

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-02-14 10:01
Létrehozva: #453

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(kismacsek48 @ 2014-02-14 08:53) *
Engedtessék meg, hogy elmondjam a véleményem az új béta vaterával kapcsolatban,az eladó szempontjából vizsgálódva.
Az új vatera használatát gyorsan meg lehet tanulni,meg lehet szokni,de megszeretni SOHA. Az eladási beállítások jók,egyszerűek,könnyen használhatók.
Az árufeltöltés gyors,egyszerű.
Ami nem tetszik,és amivel számomra többet jelentett a régi.
Nem tetszik az automatikus licitlépcső,valamint hiányolom az 5 perces hosszabbítás lehetőségét.A régiben jobban nyomonkövethető volt a meghirdetett áruk,a licitált áruk és az eladó áruk sora.
Tetszik az újban,hogy havonta jön számla.Nem tetszik,hogy a sikertelen eladások után az eadónak kell visszaigényelnie az előre levont jutalákot.A régi egyszerűbb volt.
Talán ennyi...

Tisztelt kismacsek48!

Köszönjük a korrekt értékelést.
Reméljük, idővel lesz lehetőségünk az új oldalon rendelkezésre álló opciók bővítésére is.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
kismacsek48
hozzászólás 2014-02-14 09:53
Létrehozva: #454

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-22 13:34
Azonosító: 758 025

Engedtessék meg, hogy elmondjam a véleményem az új béta vaterával kapcsolatban,az eladó szempontjából vizsgálódva.
Az új vatera használatát gyorsan meg lehet tanulni,meg lehet szokni,de megszeretni SOHA. Az eladási beállítások jók,egyszerűek,könnyen használhatók.
Az árufeltöltés gyors,egyszerű.
Ami nem tetszik,és amivel számomra többet jelentett a régi.
Nem tetszik az automatikus licitlépcső,valamint hiányolom az 5 perces hosszabbítás lehetőségét.A régiben jobban nyomonkövethető volt a meghirdetett áruk,a licitált áruk és az eladó áruk sora.
Tetszik az újban,hogy havonta jön számla.Nem tetszik,hogy a sikertelen eladások után az eadónak kell visszaigényelnie az előre levont jutalákot.A régi egyszerűbb volt.
Talán ennyi...

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2014-02-14 00:57
Létrehozva: #455

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(gulyaskaroly @ 2014-02-13 23:13) *
Helló!

Érdeklődnék, hogy a béta.vaterára átkerül-e az ismerj+ oldalam, az automatikus vásárlói értesítőm, a szállítási sablonok? Valamint az is érdekelne, hogy a termékfigyelő beállítása véglegesen van-e az adott időintervallumokra beállítva? Arra gondolok, hogy a régi vaterán lehetett óránkénti értesítést kapni, az újon pedig naponta a legkisebb időszak.

Kösz, üdv!

Helló!
Ez egy teljesen új oldal, tehát az ismerj+ oldal, az automata vásárlási értesítők, (ezeket nem is tudom, hogy vannak-e egyáltalán ott) és a szállítási sablonok nem fognak automatikusan átkerülni. Azt sem tudjuk, hogy a futó aukcióink átkerülnek-e automatikusan, vagy csak manuálisan lehet/kell áttenni, és hogyan, és mikor.
A termékfigyelő is csak max napi egy lehet. sad.gif

A hozzászólást -svejku- szerkesztette a következő időpontban: 2014-02-14 01:02

+Quote Post
gulyaskaroly
hozzászólás 2014-02-14 00:13
Létrehozva: #456

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-06-22 22:10
Azonosító: 661 672

Helló!

Érdeklődnék, hogy a béta.vaterára átkerül-e az ismerj+ oldalam, az automatikus vásárlói értesítőm, a szállítási sablonok? Valamint az is érdekelne, hogy a termékfigyelő beállítása véglegesen van-e az adott időintervallumokra beállítva? Arra gondolok, hogy a régi vaterán lehetett óránkénti értesítést kapni, az újon pedig naponta a legkisebb időszak.

Kösz, üdv!

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2014-02-13 23:04
Létrehozva: #457

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(kkker100 @ 2014-02-13 21:58) *
Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogy az új betán a feltöltött termék garancia paramétereit nem találom. Ez egyedi vagy ez is ment a levesbe több jó dologgal együtt?
Köszönöm

Leves. sad.gif

+Quote Post
kkker100
hozzászólás 2014-02-13 22:58
Létrehozva: #458

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-09-26 23:45
Azonosító: 1 385 626

Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogy az új betán a feltöltött termék garancia paramétereit nem találom. Ez egyedi vagy ez is ment a levesbe több jó dologgal együtt?
Köszönöm

+Quote Post
renegade100
hozzászólás 2014-02-13 21:01
Létrehozva: #459

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-02-13 20:57
Azonosító: 2 097 167

ez a béta nekem nagyon nem tetszik már most utálom...

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-02-13 20:34
Létrehozva: #460

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Csirkelany @ 2014-02-13 16:14) *
Üdv Mindenkinek,
Nem tudom jó helyre írok-e, de már nagyon érdekelne, és sehol nem találom rá a választ.. Ha teljes gőzzel beindul a Béta, akkor az értékelések átkerülnek, vagy mindenkinek újakat kell gyűjtenie, és a régik elvesznek?
Köszi, előre is a segítséget!... thank_you.gif

Tisztelt Csirkelany!

Legyen kedves visszaolvasni ebben a topikban.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post

514 Oldal V  « < 21 22 23 24 25 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-22 22:16