IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

525 Oldal V  « < 23 24 25 26 27 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vatera oldalak, Kérdések, általános észrevételek a Vaterával kapcsolatban
mugentom
hozzászólás 2014-03-24 09:31
Létrehozva: #481

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-05-14 20:12
Azonosító: 1 735 550

Üdv! Az új Vaterán feladtam egy hirdetést, de 0 azaz nulla az értékelésem. Hova tűnt a régi Vatera felületen jelenleg is meglévő 61darab értékelésem, ami 100%-ban pozitív? Ez most mind elveszik a bétán?!
Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-03-19 09:36
Létrehozva: #482

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Hiperkarma3 @ 2014-03-19 08:13) *
Kedves Válaszolók!
Köszönöm szépen.
Tehát ha én meghirdetem a régi Vaterán is és a Béta Vaterán is a termékeimet, akkor 2 x fognak megjelenni?

Igen.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-03-19 09:29
Létrehozva: #483

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Hiperkarma3 @ 2014-03-18 15:58) *
Kérem valaki írja le röviden, hogy most akkor van a Vatera /régi/ és van az új beta.vatera ???? Mindkét helyen lehet hirdetni? uu. van feltöltési díj és jutalék fizetés a beta.vaterán is?
Én azt hittem megszűnik a régi Vatera...... szóval nem értem és nincs időm elolvasni itt mindent. Köszi

Az hagyján, de még az is előfordulhat, hogy mindkét helyen megveszik.biggrin.gif Ha mindkét oldalon feltöltöd, akkor nagyon kell figyelni, hogy nehogy kínos helyzetbe kerülj.

Sőt, azt sem árt tudni, hogy amit a Bétán feltöltesz, azt az Öreg Vaterán lehet látni, de amit az Öregen listázol, az a Bétán nem látható.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Hiperkarma3
hozzászólás 2014-03-19 09:13
Létrehozva: #484

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-09-12 15:31
Azonosító: 1 827 571

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-03-18 20:13) *
Az volt a kérés, hogy röviden smile.gif

Kedves Válaszolók!
Köszönöm szépen.
Tehát ha én meghirdetem a régi Vaterán is és a Béta Vaterán is a termékeimet, akkor 2 x fognak megjelenni?

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-03-18 21:13
Létrehozva: #485

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(svejku @ 2014-03-18 20:01) *
good2.gif
Hajszálpontosan így akartam válaszolni, csak ugye rossz topikban volt. smile.gif

Az volt a kérés, hogy röviden smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2014-03-18 21:01
Létrehozva: #486

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-03-18 19:55) *
Igen.
Igen.
Csak jutalék van.

good2.gif
Hajszálpontosan így akartam válaszolni, csak ugye rossz topikban volt. smile.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-03-18 20:55
Létrehozva: #487

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Kérem valaki írja le röviden, hogy most akkor van a Vatera /régi/ és van az új beta.vatera ????

Igen.
Mindkét helyen lehet hirdetni?

Igen.
uu. van feltöltési díj és jutalék fizetés a beta.vaterán is?

Csak jutalék van.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Hiperkarma3
hozzászólás 2014-03-18 16:58
Létrehozva: #488

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-09-12 15:31
Azonosító: 1 827 571

Kérem valaki írja le röviden, hogy most akkor van a Vatera /régi/ és van az új beta.vatera ???? Mindkét helyen lehet hirdetni? uu. van feltöltési díj és jutalék fizetés a beta.vaterán is?
Én azt hittem megszűnik a régi Vatera...... szóval nem értem és nincs időm elolvasni itt mindent. Köszi

+Quote Post
tormgab
hozzászólás 2014-03-18 14:21
Létrehozva: #489

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-14 14:48
Azonosító: 149 176

Kedves Benz!

Ígérem, most már tényleg lezárom részemről a beszélgetést, hisz úgy érzem feleslegesen rabolom az idejét, tulajdonképp csak az első hozzászólásom tartalmazott lényeges információt, a továbbiakban nem szeretném értelmetlenül szaporítani a hozzászólásaim számát és úgy gondolom az Önök ideje is drágább ennél.

Igen, ebben az olvasatban teljes mértékben igaza van. Kizárólag azért látom én ezt másként, mert webmester szakma létezik, autószerelő szakma létezik, programozói szakma létezik a vatera, a vaterázás nem egy szakma, hanem egy felület és egy szolgáltatás. Vaterás "szakmája" maximum az üzemeltetőknek lehet, a felhasználóknak nem. (épp úgy, ahogy nincs apróhirdető szakma sem). De ez csupán az én olvasatom és megértem (valamint természetesen elfogadom) az Önét, Önökét is.

Mások álláspontját természetesen átgondolom, az általam lent említett és kifogásolt megjegyzés azonban sajnos nem egy álláspont, sokkal inkább csomókeresés a kákán.

No de tényleg betartom amit ígértem, méghozzá úgy, hogy vissza sem nézek most ide, hisz úgyse tudnám megállni, hogy reagáljak, íráskényszeresként jobban járok, ha a lehetőséget sem adom meg magamnak. További jó munkát, kitartást, én pedig izgatottan várom a béta oldal csiszolódását.

Maradok tisztelettel,

tormgab

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-03-18 13:47
Létrehozva: #490

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(tormgab @ 2014-03-18 12:29) *
Kedves Benz!

Értem, az én olvasatomban egy szakmai fórum egészen mást jelent (ilyen egy webmester fórum, egy autószerelő fórum, egy programozással kapcsolatos fórum). Itt, tekintve, hogy a felhasználók a vatera technikai részével nincsenek és (és ami lényeges:) nem is lehetnek tisztában, ennélfogva még ha hozzábbértő tanácsokat írnék sem tekinteném magam szakmai hozzászólónak. De ez csupán az én meglátásom, ami tulajdonképpen teljesen lényegtelen, mert sem a szabályokat, sem a besorolásokat nem én hozom.

Ennek ellenére nem gondolnám, hogy ha szakmailag nem megalapozott a hozzászólásom (hisz hogy is lehetne), akkor ne fejthetném ki a véleményem (zejopy ugyanis tulajdonképpen ezt mondta), illetőleg ahogy problémás észrevételeknek, úgy a dicsérő szavaknak is helye kell, hogy legyen itt. Persze javítson ki, ha tévedek, mert könnyedén megeshet, hogy így van.

Tisztelt tormgab!

Szerintem ugyanarról beszélünk smile.gif
Egy autószerelő fórumon autószereléssel foglalkoznak, itt meg a vaterázással. Mindegyik ennek megfelelően egy szakfórum.
Általában nincs is lehetőség a témától való jelentősebb eltérésre. Nálunk a Csevegő erre való, de a többi topik tisztán szakmai téma.

A véleményét a Szabályzat keretein belül természetesen bárki kifejtheti, de érdemes mások álláspontját is átgondolni.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
tormgab
hozzászólás 2014-03-18 13:29
Létrehozva: #491

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Benz!

Értem, az én olvasatomban egy szakmai fórum egészen mást jelent (ilyen egy webmester fórum, egy autószerelő fórum, egy programozással kapcsolatos fórum). Itt, tekintve, hogy a felhasználók a vatera technikai részével nincsenek és (és ami lényeges:) nem is lehetnek tisztában, ennélfogva még ha hozzábbértő tanácsokat írnék sem tekinteném magam szakmai hozzászólónak. De ez csupán az én meglátásom, ami tulajdonképpen teljesen lényegtelen, mert sem a szabályokat, sem a besorolásokat nem én hozom.

Ennek ellenére nem gondolnám, hogy ha szakmailag nem megalapozott a hozzászólásom (hisz hogy is lehetne), akkor ne fejthetném ki a véleményem (zejopy ugyanis tulajdonképpen ezt mondta), illetőleg ahogy problémás észrevételeknek, úgy a dicsérő szavaknak is helye kell, hogy legyen itt. Persze javítson ki, ha tévedek, mert könnyedén megeshet, hogy így van.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-03-18 12:23
Létrehozva: #492

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(tormgab @ 2014-03-18 11:15) *
...ez nem egy szakmai fórum (a vaterán alapvetően nincs ilyen). ...

Tisztelt tormgab!

Csak erre az egy kiragadott szövegrészre reagálnék.
Ez egy kifejezetten szakmai (vagy inkább szak) fórum, erre utal a Fórum Szabályzat első mondata is:
"A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat."

Minden más jellegű felhasználás másodlagos.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
tormgab
hozzászólás 2014-03-18 12:15
Létrehozva: #493

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Hathor14 @ 2014-03-17 23:24) *
Kicsit felfrissíteném az emlékezetét. Ennyit a tegeződésről.

Köszönöm. Sajnos nem tudom visszakeresni, hogy ez milyen szövegkörnyezetben történt, de ehhez tartom magam a jövőben. Mindenesetre túl finoman fogalmazhattam: a zavaró inkább az, hogy akkor is erőltetetten tegeznek, ha én magázódok. De ennek különösképp nincs jelentősége, illetőleg természetesen alkalmazkodom a szokásokhoz.

IDÉZET(zejopy @ 2014-03-18 06:51) *
Sajnos nem szükségtelen szakmailag megalapozott lenni egy szakmai fórumon, különösképpen nem akkor, ha a jelzésed az üzemeltetők felé irányul. Még a végén azt hiszik, hogy az emberek elégedettségi faktora az egekbe hágott.

Az jött volna le a hozzászólásomból, hogy elégedett vagyok az új oldallal? Ez merőben érdekes megállapítás. Nyilván elégedettségemnek köszönhetően tolom ki annak használatát a legutolsó utáni pillanatig, ahogy ezt írtam is, illetve elégedettségem okán soroltam a hibákat. laugh1.gif Ezek szerint félreérthető voltam, mindenesetre biztosíthatlak róla, hogy egy elégedett ember nem ilyen, bár azt hittem ez egyértelmű.

Nem, egy szakmai fórumon sem szükséges a szakmai megalapozottság, lévén a kezdők is indulnak valahonnan, a szakmai fórumok célja alapvetően épp az, hogy az ismereteinket a specifikus témakörben hozzáértők segítségével bővítsük. Azonban ennek sincs jelentősége, mert ez nem egy szakmai fórum (a vaterán alapvetően nincs ilyen). Egyszerű, mezei felhasználóként észrevételt tenni az üzemeltetők felé minden, csak nem szakmai hozzászólás, arról nem beszélve, hogy az általad írtak alapján, aki elégedett az új oldallal, vagy annak bizonyos részeivel, az inkább tartsa magában. (de őszintén és bántó szándék nélkül szólva még mindig nem értem, hogy miért kell ezt veled megbeszélnem, amikor a hozzászólásom célzottan az üzemeltetőknek szólt).

A hozzászólást -tormgab- szerkesztette a következő időpontban: 2014-03-18 12:15

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-03-18 07:51
Létrehozva: #494

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(tormgab @ 2014-03-17 22:48) *
Szükségtelen szakmainak megalapozottnak lennem,
...

Sajnos nem szükségtelen szakmailag megalapozott lenni egy szakmai fórumon, különösképpen nem akkor, ha a jelzésed az üzemeltetők felé irányul. Még a végén azt hiszik, hogy az emberek elégedettségi faktora az egekbe hágott.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2014-03-18 00:24
Létrehozva: #495

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-10 06:38
Innen: Budapest
Azonosító: 1 524 248

IDÉZET(tormgab @ 2013-03-17 23:01) *
Hozok egy példát, de ezzel nem akarlak befolyásolni. Méghozzá magamat, mert ebben az egyben vagyok kompetens. ...
Persze -mint ahogy mondtam is- nem akarlak befolyásolni. ...

Kicsit felfrissíteném az emlékezetét. Ennyit a tegeződésről.

--------------------
Ami egész, az nem tökéletes, hanem teljes.

+Quote Post
tormgab
hozzászólás 2014-03-17 23:48
Létrehozva: #496

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2014-03-17 20:33) *
mosking.gif Akkor a kezdő postod szakmailag valóban nagyon megalapozott volt.wink3.gif
laugh.gif Miután én valóban használom a Bétát, így azokat a változásokat is észreveszem, amiket a Vatera már megvalósított. Tehát türelemre nincs szükségem.

Szükségtelen szakmainak megalapozottnak lennem, de az Ön kedvéért: böngésző (tehát vásárlói, terméket keresői, terméklapot olvasói) szemmel nézve értékeltem a béta oldalt jobbnak és átláthatóbbnak. De amondó vagyok ne menjünk bele (legalábbis részemről biztosan lezártnak tekintem ezt itt és most), hozzászólásomat nem beszélgetés, pláne nem vitaindító szándékkal írtam, hanem egy véleménykifejtésként az üzemeltetők felé.

(a tegeződés pedig egy új keletű szokás errefelé? ahogy elnéztem az új arculat megváltozott ilyen téren is. mindegy, én már csak megmaradok a jól bevált tiszteletet sugárzó magázódásnál. bizonyára a korral jár).

Maradok tisztelettel és jó vaterázást, no meg fejlesztéseket kívánva,

tormgab

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-03-17 21:33
Létrehozva: #497

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(tormgab @ 2014-03-17 18:50) *
Tény és való, nincs mit tagadni rajta: ez az egyetlen, ameddig eljutottam a Bétán. ...

mosking.gif Akkor a kezdő postod szakmailag valóban nagyon megalapozott volt.wink3.gif

IDÉZET(tormgab @ 2014-03-17 18:50) *
... Reméljük idővel megtörténik, addig is kitartást és türelmet, a jó munkához a vaterának is idő kell. good2.gif

laugh.gif Miután én valóban használom a Bétát, így azokat a változásokat is észreveszem, amiket a Vatera már megvalósított. Tehát türelemre nincs szükségem.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
tormgab
hozzászólás 2014-03-17 19:50
Létrehozva: #498

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

"Egyetlen egy dolog van, ami jobb a Bétán, és az a termékfeltöltőlap."

Tény és való, nincs mit tagadni rajta: ez az egyetlen, ameddig eljutottam a Bétán. Mivel jelenleg mindkét felület aktív, s mindkét helyen külön kell fizetni a kiemelésekért (én pedig szinte csak azokkal hirdetek), s véleményem szerint az "öreg vatera" még jóval látogatottabb, nem látom okát, hogy jelen pillanatban a bétán hirdessek. Viszont követtem a fórumot és a hozzászólások zömét is átfutottam időről-időre, láttam a rengeteg panaszt a tömeges eladásra. Reméljük, hogy erre mihamarabb születik megoldás, mert el tudom képzelni, hogy ez mennyi pluszmunkával jár (s bár ez sokaknak meglepő, no persze nem Önnek, de a vaterázni sok eladó termék esetében amúgy sem két perces elfoglaltság).

Részemről épp ezek miatt, amiket Ön is említett, az utolsó utáni pillanatig eltolom az új oldal használatát, sőt lehetséges, hogy utána tartok egy kis szünetet, míg a gyermekbetegségekre megérkezik a kellő gyógyír. Természetesen aki üzletszerűen használja az oldalt, az ezt nem teheti meg.

Rosszul fogalmaztam talán: nem felesleges funkciók voltak a "régin", legalábbis számomra sem volt semmi felesleges, viszont az elrendezés, a metódus, a szerkezeti felépítés miatt nem feltétlen volt a leggördülékenyebb, ezt sokkal kézenfekvőbben bele lehetett volna építeni az új felületébe. Reméljük idővel megtörténik, addig is kitartást és türelmet, a jó munkához a vaterának is idő kell. good2.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-03-17 18:02
Létrehozva: #499

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(tormgab @ 2014-03-17 15:23) *
... de el kell ismerni, hogy sok tekintetben felhasználóbarátabb, gördülékenyebb és átláthatóbb. Persze tény ami tény, hogy ez az összehasonlítás csak úgy állja meg a helyét, ha elismerjük, hogy a régi (a jó öreg) vatera felület felett már nagyon eljárt az idő, és hemzsegett a hibáktól, átfogalmazom: inkább a kényelmetlen és feleslegesen túlbonyolított megoldásoktól. Így hát tény: kellett a változtatás.

Egyetlen egy dolog van, ami jobb a Bétán, és az a termékfeltöltőlap. Persze megértem, hogy nincs igazán rálátásod a Béta működésére, hiszen még nem adtál el, és nem is vásároltál odaát. smile.gif
Az új rendszerben nincs külön hely a licitált áruknak, együtt vannak az eladó árukkal. A többdarabos aukciók egyszerűen kezelhetetlenek. Automatikus újraindítás nincs. Minden nap garmadával jönnek a levelek a lejárt aukciókról, amik törlésekor rendszeresen kukába kerülnek értékes e-mailek is. Ha az ember lemondja az értesítést, akkor a licitált áru eladásáról sem jön értesítés. Egy csomó olyan adat hiányzik, ami az Öregen megkönnyítette azoknak az eladóknak a dolgát, akik több száz aukcióval vannak jelen. A rendszer gyakorlatilag nyilvánossá teszi az ember e-mail címét, aminek sokan nem örülnek.
Nem volt az Öregen semmi sem felesleges, mert az, aki sokat adott el, vagy sokat vásárolt, minden funkcióját kihasználta. Természetesen, mint minden, az Öreg Vatera is lehetett volna még jobb, aztán meg annál is jobb. Ez mindig elvárás. A fejlődés és a változás. Mióta a Bétán adok el, plusz két füzetet kell vezetnem azért, mert bizonyos funkciók hiányoznak, amik nagyon fontosak voltak. Nem tudok elmenni egy három napos netmentes programra, csak akkor, ha hetekkel előtte rákészülök.
Lehet, hogy egy nézelődőnek átláthatóbb, mint az Öreg volt, de a vásárlóim sík idegek, én pedig szétdolgozom magamat. Ez az Öregen nem így volt. Akkor is kellett dolgozni, de nem feleslegesen és nem ekkora hibakockázattal.

No és nem utolsósorban jön a legnagyobb gond: a jutalékfizetés rendszere, ami akár működhet is, de rengeteg embert el is fordíthat a vaterától. Ezt majd az idő megmondja, előre természetesen senki nem tudja megjósolni, hogy hányan fognak szórakozásból/üzletrontásból licitálni, vásárolni, majd visszaigazolni, hogy az adásvétel létrejött. Reméljük kevesen.

Mivel volt már pár jutalékvisszatérítési esetem is - mert van, aki véletlenül vásárol, van, aki rosszindulatból - tapasztaltam, hogy nagyon gördülékenyen mennek a dolgok ezen a téren. Ez a legkisebb probléma, csupán a jéghegy csúcsa. Az egész jégtömb csak akkor látszódik, amikor az ember használja az oldalt.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2014-03-17 18:02

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-03-17 17:06
Létrehozva: #500

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Kedves Benz, Oroszlán és többi vaterás munkatárs!

Sokáig gondolkodtam, hogy leírjam-e véleményemet,...

Tisztelt tormgab!

Az érdemi észrevételekre, megalapozott véleményekre mindig vevők vagyunk, köszönjük.
Sajnos, az első bekezdésben ott a válasz a hiányolt funkciókra. Azok nem "kikerültek" az új rendszerből, hanem soha sem voltak benne.
Reméljük, a jövőben lesz lehetőségünk legalább részben visszakapni őket.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post

525 Oldal V  « < 23 24 25 26 27 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-07-06 13:22