IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

506 Oldal V  « < 23 24 25 26 27 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vatera oldalak, Kérdések, általános észrevételek a Vaterával kapcsolatban
zejopy
hozzászólás 2014-01-04 09:19
Létrehozva: #481

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(SPComputer @ 2014-01-04 02:19) *
Nem semmi!

Az én ehhez hasonló, változtatásokkal egybefüggő tapasztalataim miatt Szilveszter előtt le is zártam minden aukciómat, megelőzvén, hogy az átálláskor megint valami kavarás történjen, amit nyilván megint én szívok meg (mint nemrég az óraátálláskor, avagy előtte a karbantartás után).
Ráadásul a posta is emelt mindent, s ilyenkor előszeretettel szembesítenek a terméklapon korábban írottakkal.
Gondoltam, majd szépen újraindítok mindent a véglegesített bétán.
Erre azt látom, még mindig nincs élesítve.

A legutolsó stabil információm erről az, hogy január végéig még marad az Öreg Vatera. De szerintem - hangsúlyozom, szerintem - addig nem szabadna lekapcsolni, amíg a Béta még nem megy teljesen tökéletesen. És most vannak itt-ott zökkenők, bár nagyon nagy hibát innen kintről már nem látok, de persze az én perspektívám nem biztos, hogy azonos a teljessel.smile.gif
Minden postai emeléskor van pár száz forint, amit elbukok. Idén is, pedig már 27.-én átírtam. Van egy-egy vevő, aki addig húzza a fizetést, amíg már átcsúszik a következő évre. Ezt én bekalkulálom, mert a Vateta szabályzata szerint akkor sem kérhetünk többet a szállítási feltételekben megadottnál, ha valós az a költség.
Élesítve éppenséggel van már a Béta, mert én adok is el, szinte csak ott vagyok fent. Szerintem te is próbálkozhatnál. Túl sok a különbség ahhoz, hogy egyszerre szakadjon az ember nyakába. Fokozatosan könnyebb átállni.

Lehet tudni, mikortól indul az új oldal?

Már megy.

Apropó!
Vajh' a tiltólista is átöröklődik-e?
Mert biza ezt a majd' 200 delikvenset az egyre szaporodó "Client"-ekkel együtt nem kis munka volt összegyűjteni... blink.gif

A legutóbbi információm az, hogy a tiltólista lakóit egyesével kell áttelepíteni. sad1.gif Nekem is sokan vannak.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
SPComputer
hozzászólás 2014-01-04 03:19
Létrehozva: #482

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-03-09 15:02
Azonosító: 531 554

IDÉZET(zejopy @ 2013-12-31 15:16) *
A nagyobbik baj...
Múltkor ezen majdnem buktam egy 20 000 Ft körüli eladást.

Nem semmi!

Az én ehhez hasonló, változtatásokkal egybefüggő tapasztalataim miatt Szilveszter előtt le is zártam minden aukciómat, megelőzvén, hogy az átálláskor megint valami kavarás történjen, amit nyilván megint én szívok meg (mint nemrég az óraátálláskor, avagy előtte a karbantartás után).
Ráadásul a posta is emelt mindent, s ilyenkor előszeretettel szembesítenek a terméklapon korábban írottakkal.
Gondoltam, majd szépen újraindítok mindent a véglegesített bétán.
Erre azt látom, még mindig nincs élesítve.
Lehet tudni, mikortól indul az új oldal?

IDÉZET(zejopy @ 2013-12-31 09:18) *
Szia! smile.gif Én úgy tudom, hogy amikor megszűnik a régi oldal, akkor az értékelések aktivizálódnak majd a Bétán, de könnyen lehet, hogy félreértettem valamit, vagy változott azóta.

Apropó!
Vajh' a tiltólista is átöröklődik-e?
Mert biza ezt a majd' 200 delikvenset az egyre szaporodó "Client"-ekkel együtt nem kis munka volt összegyűjteni... blink.gif

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2014-01-02 20:32
Létrehozva: #483

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(Pilinyi20 @ 2014-01-02 17:36) *
Szép Estét!
Az a problémám, hogy míg a régi vatera oldalán simán megtalálom az üzeneteimet, addig az újon nem :/ pedig kapok e-mailt, hogy írtak a termék alá, de sem az emailben nincs link ami rávezetne, se a béta oldalon nem találom. Hol keressem?
Üdv: Pilinyi

Szép estét!
Az új Vaterán nincs terméklapi levelezés, sőt levelesláda sem, sad.gif az üzenetre úgy tudsz válaszolni, mint bármely más E-mail-re, tehát a "válasz" gombbal.
Üdv: svejku

+Quote Post
Pilinyi20
hozzászólás 2014-01-02 18:36
Létrehozva: #484

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-05-10 08:50
Azonosító: 2 029 746

Szép Estét!
Az a problémám, hogy míg a régi vatera oldalán simán megtalálom az üzeneteimet, addig az újon nem :/ pedig kapok e-mailt, hogy írtak a termék alá, de sem az emailben nincs link ami rávezetne, se a béta oldalon nem találom. Hol keressem?
Üdv: Pilinyi

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-01-02 09:22
Létrehozva: #485

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ancsi585 @ 2014-01-01 22:52) *
Előrébb leírta valaki, hogy az új vatera oldal neki átláthatatlan, nem tetszik! Mivel nekem bejött a régi, megszoktam, most én se vagyok kibékülve az újjal.
Mivel volt jó néhány hirdetésem, a hideg kiráz, hogy újra előlről kell kezdenem a felrakásukat.
Ráadásul, ami az oldalt biztonságosabbá tette, mint az ingyenes konkurenciákat-az eladói-vásárlási értékelésrendszerre gondolok-sem biztos, hogy megjelenik az újon, ez eléggé csalódottá tesz!
Ez szerintem a legfontosabb különbség az oldalak között! Ne tudjátok meg, mennyire bizalmatlanok az emberek!(persze én is!- mivel a konkurensnél feltett hirdetésemre a vevő hallani sem akart az előre utalásról (megjegyzem jogosan)muszáj voltam én engedni, de kihullott a hajam az idegtől, hogy vajon megkapom-e a pénzem, vagy bukom az egészet!
(Persze az utánvét is szóba jöhet, de az sem az igazi.)
Szóval most hanyagolom a Vaterát egy ideje, megvárom, hogy milyen lesz véglegesen, aztán meglátom!

Szia! Nem átláthatatlan a Béta, csak szokatlan. Ez némi gyakorlással megtanulható. És nem az a legfontosabb különbség, hogy nem látszanak az értékelések, mert látszanak, csak nem számszerűen.
Nem szabad előre küldeni árut. Csak akkor, amikor megkaptad a pénzt. Nem feltétlenül kell a Vaterát hanyagolnod, hiszen az Öreg még működik, viszont nem látok egy futó aukciódat sem, amit át kellene pakolnod a Bétára.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
ancsi585
hozzászólás 2014-01-01 23:52
Létrehozva: #486

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-03-23 09:05
Azonosító: 2 025 742

Sziasztok Vaterások!
Előrébb leírta valaki, hogy az új vatera oldal neki átláthatatlan, nem tetszik! Mivel nekem bejött a régi, megszoktam, most én se vagyok kibékülve az újjal.
Mivel volt jó néhány hirdetésem, a hideg kiráz, hogy újra előlről kell kezdenem a felrakásukat.
Ráadásul, ami az oldalt biztonságosabbá tette, mint az ingyenes konkurenciákat-az eladói-vásárlási értékelésrendszerre gondolok-sem biztos, hogy megjelenik az újon, ez eléggé csalódottá tesz!
Ez szerintem a legfontosabb különbség az oldalak között! Ne tudjátok meg, mennyire bizalmatlanok az emberek!(persze én is!- mivel a konkurensnél feltett hirdetésemre a vevő hallani sem akart az előre utalásról (megjegyzem jogosan)muszáj voltam én engedni, de kihullott a hajam az idegtől, hogy vajon megkapom-e a pénzem, vagy bukom az egészet!
(Persze az utánvét is szóba jöhet, de az sem az igazi.)
Szóval most hanyagolom a Vaterát egy ideje, megvárom, hogy milyen lesz véglegesen, aztán meglátom!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-01-01 12:39
Létrehozva: #487

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(lev009 @ 2014-01-01 11:22) *
mi van a vaterával?
nálam ha keresni szeretnék folyton átirányit egy másik oldalra sad.gif(((
beírom amit keresni akarok majd katt a keresésgombra és máris egy idegen weblapon találom magam....

Akkor irányít át, ha olyan termékre kattintasz, amit a Bétán listáznak. A kereső mutatja az összes adott címmel listázott árut. A kérdés mindig az, hol töltötték fel az aukciót.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-01-01 12:38
Létrehozva: #488

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(lev009 @ 2014-01-01 11:22) *
mi van a vaterával?
nálam ha keresni szeretnék folyton átirányit egy másik oldalra sad.gif (((
beírom amit keresni akarok majd katt a keresésgombra és máris egy idegen weblapon találom magam....

Boldog újévet! smile.gif Megújul a Vatera és a béta oldalra irányítja át. Ha ebben a fórumban visszaolvas, sokat megtudhat.

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
lev009
hozzászólás 2014-01-01 12:22
Létrehozva: #489

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-05-03 15:54
Azonosító: 1 726 410

mi van a vaterával?
nálam ha keresni szeretnék folyton átirányit egy másik oldalra sad.gif(((

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-12-31 16:16
Létrehozva: #490

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(SPComputer @ 2013-12-31 15:00) *
Szia!
Remélem is, hogy így lesz, valamint, hogy addigra a béta is véglegesedik. :-)

A nagyobbik baj, hogy a vásárlókat is nullásnak érzékeli a rendszer, legalábbis úgy tűnt számomra. Vásárolt tőlem valaki. Írta e-mailben, hogy még két aukciót kinézett. Válaszoltam neki, hogy amint leüti, készítem a csomagot, mérek és írom a fizetési infókat. Tegnap este írta, hogy köszöni, mégsem kéri, mert a rendszer nem engedi vásárolni. Mivel nem kérdezett, hogy mit tehetne, nem javasoltam neki az alternatívát, az ideiglenes regisztrációt. Két áruval kevesebbet vett, és ez sajnos senkinek sem jó.
A mi értékeléseinkbe akárhogy is, de bele tudnak nézni, akár szúrópróba szerűen, mert az enyémet nem lehet alaposan végigböngészni, ez igaz. De a vásárló ember, dönt a helyzethez méltóan, tehát neki a tájékozódásra van lehetősége. A rendszer viszont automata, és nem fog átnézni az Öreg Vatira, hogy megnézze, valóban előélet nélküli-e a vásárolni szándékozó ember. Egyszerűen lezárja a lehetőséget, ha eléri a nullások számára fennálló limitet. Ez sajnos forgalomcsökkenéssel jár. Mi eladók is csak akkor tudunk segíteni, ha kérik. Nem állhantok neki nyomulni, hogy "de, vegye meg, csak csináljon ideiglenes reget". Múltkor ezen majdnem buktam egy 20 000 Ft körüli eladást.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-12-31 16:16

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
SPComputer
hozzászólás 2013-12-31 16:00
Létrehozva: #491

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2013-12-31 09:18) *
Szia! smile.gif Én úgy tudom, hogy amikor megszűnik a régi oldal, akkor az értékelések aktivizálódnak majd a Bétán, de könnyen lehet, hogy félreértettem valamit, vagy változott azóta.

Szia!
Remélem is, hogy így lesz, valamint, hogy addigra a béta is véglegesedik. :-)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-12-31 10:18
Létrehozva: #492

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(SPComputer @ 2013-12-31 01:25) *
Tiszteletem!

Kicsit visszaolvasva sem találtam választ, így megkérdeném:
Végül az új Vaterára öröklődnek-e az értékelések?
Csak most volt időm kissé belenézni, s csak a "korábbi Vatera értékelések" vagy ilyesmit találtam, ahol nincs jelölve sem a mennyiség, sem az arány.
Elég faramuci volna mindent előlről kezdeni...

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
SPComputer
hozzászólás 2013-12-31 02:25
Létrehozva: #493

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Tiszteletem!

Kicsit visszaolvasva sem találtam választ, így megkérdeném:
Végül az új Vaterára öröklődnek-e az értékelések?
Csak most volt időm kissé belenézni, s csak a "korábbi Vatera értékelések" vagy ilyesmit találtam, ahol nincs jelölve sem a mennyiség, sem az arány.
Elég faramuci volna mindent előlről kezdeni...

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-12-27 14:41
Létrehozva: #494

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Hathor14 @ 2013-12-27 13:03) *
smile.gif
Akinek többdarabos aukciója fut a Bétán, ha már adott el terméket az aukcióból, licitálnak veszi a rendszer, így a szállítási sablont sem engedi módosítani.
Az üzenet angolul jelenik meg: "You cannot introduce any changes in this auction, for some bids have already been placed in it."

Ugyanúgy veszi a rendszer, mint a darabszámnál. Ez kényelmetlen. Na de mi van akkor, ha lejárt és újraindítod? A régi szállítási feltételek maradnak. Vagy fejben tartod, hogy mi az, ami régről maradt benn, vagy elbukod. Bizonyos termékköröknél már mérhető az így generált veszteség. Erre majd nagyon kell figyelni. Neked még inkább, a darabszám miatt.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-12-27 14:41

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2013-12-27 14:03
Létrehozva: #495

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-10 06:38
Innen: Budapest
Azonosító: 1 524 248

IDÉZET(zejopy @ 2013-12-27 10:52) *
Nekiálltam a szállítási sablonok módosításának a Bétán....

smile.gif
Akinek többdarabos aukciója fut a Bétán, ha már adott el terméket az aukcióból, licitálnak veszi a rendszer, így a szállítási sablont sem engedi módosítani.
Az üzenet angolul jelenik meg: "You cannot introduce any changes in this auction, for some bids have already been placed in it."

--------------------
Ami egész, az nem tökéletes, hanem teljes.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-12-27 11:52
Létrehozva: #496

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Nekiálltam a szállítási sablonok módosításának a Bétán.
Leírom, hátha valakinek segítség lesz. Az első sablont gond nélkül engedi. (Ne felejtsétek el kipipálni alul, hogy az összes futó aukciót módosítsa!) A másodiknál hibaüzenetet ír ki, de láthatóan elmenti a módosításokat, viszont a futó aukcióknál nem. Tehát a kipipálást meg kell ismételni és újra kell küldeni, nem kell megijedni. Akár többször is, egyszer csak megjelenik. Na és van a szokásos pár perces átfutási idő.
Most azzal játszom, hogy minden sablon módosítása előtt átlépek máshová, hátha akkor a rendszer elsőnek érzékeli.
Jó játékot nektek is.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-12-25 23:12
Létrehozva: #497

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(prutyka @ 2013-12-25 22:01) *
Szép estét mindenkinek!

Az lenne a kérdésem, hogy a beta oldalra feltöltött aukciók megjelennek-e a vetera oldalán az adott kategóriában?

Tisztelt prutyka!

Van egy kevés átfutási idő, de megjelennek. Narancssárga V betű jelzi őket a listázásokban.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
prutyka
hozzászólás 2013-12-25 23:01
Létrehozva: #498

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-07 12:11
Azonosító: 280 994

Szép estét mindenkinek!

Az lenne a kérdésem, hogy a beta oldalra feltöltött aukciók megjelennek-e a vetera oldalán az adott kategóriában? Töltöttem fel, de nem látom csak ott. A babaláncok kategóriában látok 2 futó aukciót ami a beta oldalon van, kis ikon van a kép és a megnevezés mellett. Csak idő kell hogy megjelenjen vagy nekem kell valamit tennem azért hogy ott is látható legyen? vagy itt is, ott is listázni kell és a vaterán van lehetőség jelezni hogy ott is fent van? fejvakar.gif

Előre is köszönöm a válaszokat smile.gif

i.

--------------------
"A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál." Josh Billings
Azt mondják elmebajban szenvedek, de én nem szenvedek tőle! Sőt minden percét élvezem!

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-12-25 22:26
Létrehozva: #499

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(mzsolti21 @ 2013-12-25 20:56) *
Szép estét és Boldog Karácsonyt kívánok Mindenkinek!
Lenne egy problémám a beta oldallal.
Kaptam egy üzenetet, de nem találom a postafiókot, hogy visszaírjak az érdeklődőnek.
Egyébként az értékelések át fognak kerülni a beta oldalra, vagy mindenki 0-ról indul?

Szép estét!

A kapott üzenetre úgy tudsz válaszolni, mint bármely más E-mailre, tehát a leveleződben a "válasz" gombbal.
Úgy tudom, hogy dolgoznak rajta, hogy a végleges változatban az értékelések, a profil átkerüljön, most csak egy külön fülön, de megnézhetők a régi Vaterás értékeléseid.

+Quote Post
mzsolti21
hozzászólás 2013-12-25 21:56
Létrehozva: #500

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-21 23:03
Azonosító: 49 699

Szép estét és Boldog Karácsonyt kívánok Mindenkinek!
Lenne egy problémám a beta oldallal.
Kapta egy üzenetet, de nem találom a postafiókot, hogy visszaírjak az érdeklődőnek.
Egyébként az értékelések át fognak kerülni a beta oldalra, vagy mindenki 0-ról indul?

+Quote Post

506 Oldal V  « < 23 24 25 26 27 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-23 16:22