IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

524 Oldal V  « < 23 24 25 26 27 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vatera oldalak, Kérdések, általános észrevételek a Vaterával kapcsolatban
tormgab
hozzászólás 2014-03-17 16:23
Létrehozva: #481

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-14 14:48
Azonosító: 149 176

Kedves Benz, Oroszlán és többi vaterás munkatárs!

Sokáig gondolkodtam, hogy leírjam-e véleményemet, vagy sem, főként azért, mert eleinte inkább kirohanás lett volna, mintsem átgondolt közlés, egész addig, mígnem egyszer belefutottam itt (azt hiszem Benz egyik hozzászólásában volt) abba az információba, hogy az "új" vaterát már készen kapták, sitt nem egészen úgy mennek a beleszólások, mint a régi esetében. Így hát végül is úgy döntöttem, miért ne, az enyém is csak egy vélemény, nem több, nem kevesebb, változtatni nem fog semmin, de mégis... egy írott nyommal több.

Szóval. A kezdetleges ódzkodás után azt kell mondjam, hogy az új vatera nem lett rossz. Persze az ember általában nem szereti a változást, de el kell ismerni, hogy sok tekintetben felhasználóbarátabb, gördülékenyebb és átláthatóbb. Persze tény ami tény, hogy ez az összehasonlítás csak úgy állja meg a helyét, ha elismerjük, hogy a régi (a jó öreg) vatera felület felett már nagyon eljárt az idő, és hemzsegett a hibáktól, átfogalmazom: inkább a kényelmetlen és feleslegesen túlbonyolított megoldásoktól. Így hát tény: kellett a változtatás.

Viszont azt sosem értettem, hogy hogy lehet úgy megújítani valamit, hogy bizonyos tekintetben visszalépünk. Mire gondolok? Elsősorban apróságokra. Az új felületen eltűnt az 5 perces hosszabbítás. Erre a lépésre nincs és nem is lehet logikus magyarázatot adni: a termék ettől csak drágábban kelhet el, a vatera ezzel csak többet kereshet. Érthetetlen (és itt természetesen nem a felháborodás hallatszik ki soraimból, ez valóban érthetetlen). Ugyanígy érthetetlen, hogy miért került ki a tetszőleges licitlépcső megadásának lehetősége. Rengeteg termékkör esetében egy alacsonyabb licitet még rátenne a vevő, de azt, amit a rendszer megad már nem, így olcsóbb áron fog elkelni az adott termék. Ez mind az eladónak, mind a vaterának veszteség.

Hosszas könyörgés után a régi felületre bekerült, hogy az aukció hosszát szabadon meghatározhatom én, mint eladó. Akkor indul és akkor zárul, amikor én akarom. Ez is kikerült az új felületről. Az oka átláthatatlan: ha beállíthatom percre, hogy mikor érjen véget, vajon a kezdetével miért nem tehetem meg ugyanezt (megint?).

No és nem utolsósorban jön a legnagyobb gond: a jutalékfizetés rendszere, ami akár működhet is, de rengeteg embert el is fordíthat a vaterától. Ezt majd az idő megmondja, előre természetesen senki nem tudja megjósolni, hogy hányan fognak szórakozásból/üzletrontásból licitálni, vásárolni, majd visszaigazolni, hogy az adásvétel létrejött. Reméljük kevesen.

Én azért titkon reménykedek, hogy a hasznos, megszokott funkciók idővel bekerülnek az új felületre is, mert a vatera az vatera. Mindig idő jövök elsőre, ha eladás/vásárlás jön szóba, s szeretném ha ez így is maradhatna.

További szép napot mindenkinek!
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-03-17 12:55
Létrehozva: #482

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2014-03-17 10:43) *
Szia smile.gif

Nagyjából annyi, hogy az új Ptk-ban máshová került a szerződésről szóló rész (korábbi 211. §), ezeket módosítottuk.

Köszönjük! thank_you.gif air_kiss.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2014-03-17 12:52
Létrehozva: #483

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-10 06:38
Innen: Budapest
Azonosító: 1 524 248

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2014-03-17 10:43) *
Szia smile.gif

Nagyjából annyi, hogy az új Ptk-ban máshová került a szerződésről szóló rész (korábbi 211. §), ezeket módosítottuk.

Köszönjük thank_you.gif air_kiss.gif

--------------------
Ami egész, az nem tökéletes, hanem teljes.

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2014-03-17 11:43
Létrehozva: #484

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(zejopy @ 2014-03-16 12:10) *
Aki képben van, osszon már egy kis infót, mert hátha van valami jelentős változás, amit kellene tudni.smile.gif

Szia smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-03-16 17:26
Létrehozva: #485

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2014-03-16 16:17) *
Szia. rolleyes.gif A címben formai változást emlegetnek csak, úgyhogy talán nem kell aggódnunk. Sajnos biztosat nem tudok, de azt tény, a PTK jó fele változott. Állítólag nem hátrányára. smile.gif

Én is erre gondoltam, de gondoltam, hátha valaki tud biztosat. Nincs időm végigböngészni.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-03-16 17:17
Létrehozva: #486

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(zejopy @ 2014-03-16 12:10) *
Embörööök!

Ezt valaki olvasta?
...
Különben tökre értékelem, hogy magázva írtak. thank_you.gif
(Basszus, nem merem bennhagyni az üres sorokat, pedig az eredeti szövegben van. mosking.gif )

Szia. rolleyes.gif A címben formai változást emlegetnek csak, úgyhogy talán nem kell aggódnunk. Sajnos biztosat nem tudok, de azt tény, a PTK jó fele változott. Állítólag nem hátrányára. smile.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-03-16 13:10
Létrehozva: #487

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Embörööök!

Ezt valaki olvasta?
"Tisztelt Felhasználóink!
Ezúton értesítjük Önöket, hogy a 2014. március 15-től hatályos új Polgári Törvénykönyvre történő átállás miatt egyes hivatkozások módosításra kerültek az Általános Felhasználási Feltételekben.
Figyelmüket köszönjük!
Üdvözlettel:
a Vatera csapata"

Aki képben van, osszon már egy kis infót, mert hátha van valami jelentős változás, amit kellene tudni.smile.gif
Különben tökre értékelem, hogy magázva írtak. thank_you.gif
(Basszus, nem merem bennhagyni az üres sorokat, pedig az eredeti szövegben van. mosking.gif)

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-03-15 11:35
Létrehozva: #488

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ebercike @ 2014-03-15 10:24) *
Neked is köszönöm a választ, bár nem értek vele egyet, viszont nem szeretnék ebből vitatémát indítani.

Rendben, akkor ha nem szeretnél, akkor szerintem ne indíts. Persze értem én, a vitának mindig megvannak a maga veszélyei. Esetleg elgondolkodik az ember, hogy talán még sincs igaza, az pedig valamiért rettenetesen kényelmetlen. Az új gondolatok megfogalmazása, befogadása pedig szinte lehetetlen általában, mert egyrészt változást idézhet elő a kényelmesen bebetonozott gondolkodásmódunkban, másrészt még esetleg azzal is szembesülhet az ember, hogy
- többféle igazság létezhet
- nem feltétlenül az én véleményem az egyetlen jó és járható.
Hát igen. Nem érdemes vitatkozni.smile.gif

IDÉZET(ebercike @ 2014-03-15 10:24) *
...Amúgy azt senki sem tudja előre - bár néhányan biztos érzik, gondolják -, hogy mi is lesz a Vatera "halála"...

Ami volt és van, az egyszer úgyis elmúlik. Ez érvényes cégekre, intézményekre kapcsolatrendszerekre, így tehát a Vaterára is.
Biztosan néhányan érzik és gondolják és nyilván néhányan (a nagy számok törvénye alapján) jól gondolják. Én viszont egyelőre nem rendelem meg a díszebédet a halotti torhoz. wink3.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
ebercike
hozzászólás 2014-03-15 11:24
Létrehozva: #489

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-04-08 20:06
Azonosító: 607 434

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-03-11 11:50) *
Tisztelt ebercike!

Nem tervezünk ilyen jellegű változtatást.

Köszönöm a választ.

IDÉZET(zejopy @ 2014-03-11 11:31) *
Nem vagyok Vatera, de van véleményem.smile.gif Egy bizonyos szempontból akár igazad is lehetne, vagyis inkább úgy mondom, hogy értem a gondolatmenetedet.
Csakhogy az 1 Ft-os aukció fő vonzereje a vásárlók számára az, hogy ajándékba kaphatja az árut. Az eladónak pedig joga van eldönteni, hogy van-e kedve arra, hogy adott esetben "ajándékba adja" a cuccot, a munkát és a figyelmet, ami az aukciózással együtt jár.
Ha ez a reklámérték nem lenne, a kutya sem nézné a "300 Ft-os aukciókat", mert nincs benne az ingyen kapás lehetősége, ezzel az oldalnak teremtett plusz látogatottság is elveszne. Ez ugyanis egy nagyon erős vonzerő. Az ingyen kapom gondolkodás. Na és nincs is ezzel semmi baj.
Ha az 1 Ft-os aukciók megszűnnének, vagy inkább átalakulnának 300 Ft-os aukcióvá, akkor egy nagyon komoly réteg kiesne a felhasználók köréből, ez pedig nem lenne jó senkinek, azoknak sem, akik valós áron futtatják az aukciókat.
Úgy érzem, a postod megírásában inkább takarékossági szempontok játszanak szerepet. Neked a megoldás az lenne, ha a Vatera azt mondaná, hogy 300 Ft alatt nem kérnek FD-at. Milyen szép is lenne. De vajon hová vezetne? A sok nem piacképes áru halmozódna, értékes helyet és munkát felemésztve, sok esetben évekig. És mindez nem hozna a Vaterának bevételt. Ez volt a FD bevezetése előtt is, és bár mindenki azt mondta, hogy a Vatera halála lesz ennek a bevezetése, inkább jó hatással volt a piacra. Ha valamiért pénzt akarunk kapni, akár keveset is, abba be kell fektetni. Ha valamit felteszünk feltöltési díj nélkül, akkor az vagy ott marad a kikiáltási áron, vagy felkúszik. Ez utóbbi esetben örül az eladó és a Vatera.
Az ingyen átadás megelőzése érdekében ott van a minimálár opció, ami persze fizetős abban az esetben, ha az áru nem éri el. Na de ugye az megint kiadás és azonnal életbe lép a valamit valamiért elv. Ez pedig így van. Ha akar az ember valamit, tegyen bele valamit a másik oldalon. Ha nem akar beletenni, akkor bizony előfordul, hogy a kisebb (esetleg elég nekem annyi) haszon helyett semmit sem kap.smile.gif

Neked is köszönöm a választ, bár nem értek vele egyet, viszont nem szeretnék ebből vitatémát indítani.
Kérdésem megírásához nem a takarékosság vezetett. Amúgy azt senki sem tudja előre - bár néhányan biztos érzik, gondolják -, hogy mi is lesz a Vatera "halála".
No more comment.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-03-14 13:55
Létrehozva: #490

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(salathiel_a @ 2014-03-14 10:23) *
T. Vatera Csapat!
Mivel Önök részben a felhasználók pénzéből működnek,
megkérdezem megkérdezésem nélkül miért mentek át tegezésre?
Komoly felnőtt emberek is vannak ügyfeleik között, akik komoly üzleteket
kötnek. A tegeződést meg a hangulatjeleket hagyjuk a fészbukos és hasonló
gyerekekre.
Üdv

Én sem szeretem, de a Benz által említett ÜSZ-os és fórumos kommunikációra próbálom irányítani a fókuszomat. Szerintem megvan, hogy mely kapcsolatrendszerek tegeződőek és melyek nem. Talán rosszul gondolom, mindenesetre nincs jelentősége, mert ez tőlem független. Megpróbálok a mondanivalóra koncentrálni inkább.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-03-14 12:50
Létrehozva: #491

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(salathiel_a @ 2014-03-14 10:23) *
T. Vatera Csapat!
gyerekekre.
Üdv

Tisztelt salathiel_a!

Nem pénzügyi kérdés, a tegeződés az új arculat része. Van akinek tetszik, van akinek nem.
Nagyon sajnáljuk, hogy önt ez zavarja. Véleményünk szerint a tegeződési forma és a tisztelet maximális megadása nem zárja ki egymást. Ügyfélszolgálatunk és fórumunk például magázódást használ az ügyfelekkel történő kapcsolattartás során, ugyanakkor az oldalainkon a közvetlenebb tegeződő formát választottuk. Ez egyébként régi hagyomány még a korai Teszveszes időkből.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
salathiel_a
hozzászólás 2014-03-14 11:23
Létrehozva: #492

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-01-19 16:20
Azonosító: 2 094 446

T. Vatera Csapat!
gyerekekre.
Üdv

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-03-13 12:14
Létrehozva: #493

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2014-03-13 10:21) *

Na ez most tényleg nagyon egyértelmű, minden részletre kiterjedő. Szuper!:)

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2014-03-13 11:21
Létrehozva: #494

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

http://www.vatera.hu/ingyenes-feltoltes/
good2.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-03-12 22:59
Létrehozva: #495

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Hamarta @ 2014-03-12 21:51) *
Köszönöm, így már megnyugtatóbb, hogy egyszer csak 1 Vatera lesz és feltünteti előző életébő is a fontos adatokat! biggrin.gif

Számomra ez eléggé ambivalens, először nem a megnyugvás jutott erről eszembe.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Hamarta
hozzászólás 2014-03-12 22:51
Létrehozva: #496

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-07-17 16:27
Azonosító: 16 824

IDÉZET(zejopy @ 2014-03-12 21:31) *
Aki nem jön rá erre, az magára vessen. Olvasni tanácsos. Itt mindenképpen. Amúgy meg éppen mindenki csurdé a Bétán, szóval aki nem olvas, az lapozgathat egy darabig.biggrin.gif
Amúgy, amikor a két oldal teljesen egyesül, akkor számszerűen is átmennek az értékelések.

Köszönöm, így már megnyugtatóbb, hogy egyszer csak 1 Vatera lesz és feltünteti előző életébő is a fontos adatokat! biggrin.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-03-12 22:31
Létrehozva: #497

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Hamarta @ 2014-03-12 21:24) *
Köszi a választ. azt láttam, hogy úgy meg lehet nézni, de nem hiszem, hogy mindenki rájön erre a lehetőségre. A termék oldalán, ahol ott szerepel az eladó, pl. én így: eladó: hamarta(0), - a hamarta(28) helyett, -aki ezt látja, azt gondolja, ez egy új eladó, ettől bíz nem vásárolok a bizonytalanra, és továbblapoz.

Aki nem jön rá erre, az magára vessen. Olvasni tanácsos. Itt mindenképpen. Amúgy meg éppen mindenki csurdé a Bétán, szóval aki nem olvas, az lapozgathat egy darabig.biggrin.gif
Amúgy, amikor a két oldal teljesen egyesül, akkor számszerűen is átmennek az értékelések.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Hamarta
hozzászólás 2014-03-12 22:24
Létrehozva: #498

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Hathor14 @ 2014-03-12 19:29) *
Szép estét smile.gif

A Bétán is megtalálhatóak az értékeléseid egy külön fülön, Korábbi Vatera értékelések alatt.

Köszi a választ. azt láttam, hogy úgy meg lehet nézni, de nem hiszem, hogy mindenki rájön erre a lehetőségre. A termék oldalán, ahol ott szerepel az eladó, pl. én így: eladó: hamarta(0), - a hamarta(28) helyett, -aki ezt látja, azt gondolja, ez egy új eladó, ettől bíz nem vásárolok a bizonytalanra, és továbblapoz.

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2014-03-12 20:29
Létrehozva: #499

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-10 06:38
Innen: Budapest
Azonosító: 1 524 248

IDÉZET(Hamarta @ 2014-03-12 18:52) *
Tisztelt Vatera!

A béta verzióban töltöttem fel eladó árut. Aki venni szeretne tőlem, bizonyára kíváncsi az eddigi értékeléseimre. De nem található értékelés itt. Miért nem hozzák át a régi Vaterából az értékeléseket, hisz ugyanannak az oldalnak az újabb verziójáról van szó. Ez hátrányos az eladókra és a vevőkre nézve egyaránt.

Szép estét smile.gif

A Bétán is megtalálhatóak az értékeléseid egy külön fülön, Korábbi Vatera értékelések alatt.

--------------------
Ami egész, az nem tökéletes, hanem teljes.

+Quote Post
Hamarta
hozzászólás 2014-03-12 19:52
Létrehozva: #500

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Tisztelt Vatera!

A béta verzióban töltöttem fel eladó árut. Aki venni szeretne tőlem, bizonyára kíváncsi az eddigi értékeléseimre. De nem található értékelés itt. Miért nem hozzák át a régi Vaterából az értékeléseket, hisz ugyanannak az oldalnak az újabb verziójáról van szó. Ez hátrányos az eladókra és a vevőkre nézve egyaránt.

+Quote Post

524 Oldal V  « < 23 24 25 26 27 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-05-25 17:32