IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

541 Oldal V  « < 308 309 310 311 312 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vatera oldalak, Kérdések, általános észrevételek a Vaterával kapcsolatban
bözsike
hozzászólás 2009-05-23 20:36
Létrehozva: #6181

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-08-02 21:52
Azonosító: 18 538

IDÉZET(Grobar @ 2009-05-23 18:24) *
Tudom miről beszélsz. wink.gif De számít, csak a saját maga licitjét nem tudja felüllicitálni. A másik licitáló amikor licitált, akkor neki a licitmezőben, a 300 Ft szerepelt, mert az aukció 1 Ft-on állt.

Azt nem értem, hogy hogyan lesz a 300.-Ft.-ból 50.-Ft-os licitlépcső?
Sajnos már én az öreg, meszes agyacskámmal nem is fogom érteni sad.gif
De nem is tudom, hogy mi a gondom, örüljek, hogy ennyit is kapok érte ebben a nagy gazdasági válságban! laugh.gif

Azért nagyon köszönöm a segítséget!

Bözsike
Go to the top of the page

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2009-05-23 18:24
Létrehozva: #6182

Csak olvasó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-05-24 18:58
Innen: Juzni Front
Azonosító: 11 399

IDÉZET(bözsike @ 2009-05-23 15:34) *
Oké!
Akkor az általam megjelölt licit lépcső a védett ajánlatnál nem számít semmit?
Nem akadékoskodom, csak okosodni szeretnék, hogy ne érezzem magam nagyon butának! blink.gif
Egyébként erről beszélek:147622104

Tudom miről beszélsz. wink.gif De számít, csak a saját maga licitjét nem tudja felüllicitálni. A másik licitáló amikor licitált, akkor neki a licitmezőben, a 300 Ft szerepelt, mert az aukció 1 Ft-on állt.

--------------------
Csak akkor tehetsz meg mindent, hogyha már semmid sincs. (Tyler Durden)

SÜN, SÜN!!!!
"Sünben emelték ki a tüntetőt."

+Quote Post
bözsike
hozzászólás 2009-05-23 15:34
Létrehozva: #6183

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Grobar @ 2009-05-23 15:26) *
A 2. licitáló 350 Ft-os licitet tett, vagy 400-ast. Mivel 1 Ft-on állt még. Lehez hogy most Ő tett védett ajánlatot. Mostmár 600-tól kevesebbet nem lehet tenni rá.

Oké!
Akkor az általam megjelölt licit lépcső a védett ajánlatnál nem számít semmit?
Nem akadékoskodom, csak okosodni szeretnék, hogy ne érezzem magam nagyon butának! blink.gif
Egyébként erről beszélek:147622104

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2009-05-23 15:26
Létrehozva: #6184

Csak olvasó

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(bözsike @ 2009-05-23 15:21) *
Ezt tudom, de ha én 300.-Ft licitlépcsőt adok meg , a védett ajánlat 301.-Ft, akkor a harmadik licit hogy lett 350.-Ft és nem 600.-Ft., aminek szerintem lenni kellene?
Biztosan én nem értek valamit blink.gif

A 2. licitáló 350 Ft-os licitet tett, vagy 400-ast. Mivel 1 Ft-on állt még. Lehez hogy most Ő tett védett ajánlatot. Mostmár 600-tól kevesebbet nem lehet tenni rá.

--------------------

SÜN, SÜN!!!!

+Quote Post
bözsike
hozzászólás 2009-05-23 15:21
Létrehozva: #6185

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Grobar @ 2009-05-23 15:03) *
Mert ugyanaz az ember aki 1 Ft-ot licitált, tett mégegy licitet. Ezt hívják levédett ajánlatnak. Mondjuk rátett 500 Ft-ot, ha valaki licitál, az Ő védett ajánlata mindaddig nyerő, amíg 500 Ft fölé nem licitál valaki. Ha senki nem licitál többet, akkor marad 1 Ft-on.

Ezt tudom, de ha én 300.-Ft licitlépcsőt adok meg , a védett ajánlat 301.-Ft, akkor a harmadik licit hogy lett 350.-Ft és nem 600.-Ft., aminek szerintem lenni kellene?
Biztosan én nem értek valamit blink.gif

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2009-05-23 15:03
Létrehozva: #6186

Csak olvasó

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(bözsike @ 2009-05-23 14:55) *
Üdv.

Kérdezem, hogy miért van az, hogy az 1.-Ft -on indított minimálár nélküli terméknél (licitlépcső megadással) a második licit is 1.-Ft, a harmadik licit lépi csak át az 1 Ft.-ot ??? huh.gif

Mert ugyanaz az ember aki 1 Ft-ot licitált, tett mégegy licitet. Ezt hívják levédett ajánlatnak. Mondjuk rátett 500 Ft-ot, ha valaki licitál, az Ő védett ajánlata mindaddig nyerő, amíg 500 Ft fölé nem licitál valaki. Ha senki nem licitál többet, akkor marad 1 Ft-on.

--------------------

SÜN, SÜN!!!!

+Quote Post
bözsike
hozzászólás 2009-05-23 14:55
Létrehozva: #6187

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Üdv.

Kérdezem, hogy miért van az, hogy az 1.-Ft -on indított minimálár nélküli terméknél (licitlépcső megadással) a második licit is 1.-Ft, a harmadik licit lépi csak át az 1 Ft.-ot ??? huh.gif

+Quote Post
Vateraforum
hozzászólás 2009-05-23 10:30
Létrehozva: #6188

Fórumozó

Csoport:
Rendszergazda

Regisztrált: 2007-03-21 17:08
Azonosító: 1 334

IDÉZET(mhorvat @ 2009-05-23 01:23) *
Tisztelt Vatera!

Nem tudom, a kisebb technikai problémát jelezték-e már Önök felé, én most vettem észre, ezért megírom.

Az "Eladás" lapon lehetőség van bejelölni a "Az én ajánlatom (Díjmentes)" funkciót, amelyet csak fix áras termék esetében lehet alkalmazni. A funkciót bepipálva éppen ezért logikusan eltűnik a lentebb található, árakra vonatkozó jó pár mező (minimálár, indulóár, licitlépcső) és csak a fixárat lehet bevinni egy mezőbe. Ezzel idáig semmi gond nincs, ésszerű. Azonban a "Az én ajánlatom (Díjmentes)" funkciót deaktiválva, vagyis a pipát előle kivéve nem jelenik meg újra a többi "áras" mező. Ez nekem kisebb fejtörést okozott, mert először bepipáltam a funkciót tévedésből, majd kivettem előle a pipát, lentebb görgetve pedig már csak annyit láttam, hogy sehol a minimáláras, licitlépcsős, stb. mező.

Remélem érthető, mit akarok mondani, egyszerűbben fogalmazva: ha az eladási űrlapnál be- majd kijelölöm a "Az én ajánlatom" funkciót, akkor is csak fixárasként tudom eladni a terméket, hiába inaktív már a díjmentes szolgáltatásuk.

Tisztelettel: H. Milán

Tisztelt mhorvat!
Az én ajánlatom opció kiválasztásakor az aukció típusa automatikusan átáll fix árasra.
Amikor törli az én ajánlatom opciót, attól még az aukció típusa fix árason marad, ezért nem jelennek meg újra a hiányolt mezők. Ilyenkor kattintson a hagyományos aukció rádiógombra és így áll vissza az alaphelyzet.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
mhorvat
hozzászólás 2009-05-23 01:23
Létrehozva: #6189

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-08 21:27
Azonosító: 9 166

Tisztelt Vatera!

Nem tudom, a kisebb technikai problémát jelezték-e már Önök felé, én most vettem észre, ezért megírom.

Az "Eladás" lapon lehetőség van bejelölni a "Az én ajánlatom (Díjmentes)" funkciót, amelyet csak fix áras termék esetében lehet alkalmazni. A funkciót bepipálva éppen ezért logikusan eltűnik a lentebb található, árakra vonatkozó jó pár mező (minimálár, indulóár, licitlépcső) és csak a fixárat lehet bevinni egy mezőbe. Ezzel idáig semmi gond nincs, ésszerű. Azonban a "Az én ajánlatom (Díjmentes)" funkciót deaktiválva, vagyis a pipát előle kivéve nem jelenik meg újra a többi "áras" mező. Ez nekem kisebb fejtörést okozott, mert először bepipáltam a funkciót tévedésből, majd kivettem előle a pipát, lentebb görgetve pedig már csak annyit láttam, hogy sehol a minimáláras, licitlépcsős, stb. mező.

Remélem érthető, mit akarok mondani, egyszerűbben fogalmazva: ha az eladási űrlapnál be- majd kijelölöm a "Az én ajánlatom" funkciót, akkor is csak fixárasként tudom eladni a terméket, hiába inaktív már a díjmentes szolgáltatásuk.

Tisztelettel: H. Milán

+Quote Post
Vateraforum
hozzászólás 2009-05-22 16:58
Létrehozva: #6190

Fórumozó

Csoport:
Rendszergazda

IDÉZET(Varkonyi @ 2009-05-22 16:44) *
Hát itt rejlik az alapvető tévedés!
Ajánlom figyelmébe, ...

Tisztelt Varkonyi!
Kollégánk tájékoztatása alapján a felvetéseire időközben más csatornákon részben megoldást találtak, illetve a kérdéses problémák kezelése folyamatban van, ezért a felvetéseire itt már nem reagálnánk. Amennyiben további segítségére lehetünk a fórumon belül, kérjük jelezze felénk.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Varkonyi
hozzászólás 2009-05-22 16:48
Létrehozva: #6191

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 07:45
Azonosító: 921

IDÉZET(bambooflower @ 2009-05-22 14:49) *
én úgy látom, amióta a management és a tulajdonos nem ugyanaz a személy, a Vaterából lassan mostohagyerek lett. a vezetöség már nem szereti, és nem szeretnek minket, a felhasználókat sem. szomorú történet... talán csak én látom így.... sad.gif

Kedves Elena!

Sajnos ebben egyet kell értenem. Nagyon gondolkodom a folytatáson. Ha ma nem beszéltem volna telefonon Ottóval és Erikkel már nem lennék itt!

Balázs

A hozzászólást -Varkonyi- szerkesztette a következő időpontban: 2009-05-22 16:49

+Quote Post
Varkonyi
hozzászólás 2009-05-22 16:44
Létrehozva: #6192

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Hát itt rejlik az alapvető tévedés!

Ajánlom figyelmébe, hogy nem az Ön által hivatkozott megállapodás volt érvényben, hanem az azt követő megbeszélésekben foglaltak!
Még a vaterahajón is beszélgettünk a témáról....így kénytelen vagyok megismételni, felelőtlenül töröltek!

Alábbi beírása sértő , tehát kikérem magamnak! Én betartottam minden megállapodást, ...volt, melyet telfonon beszéltünk meg. Ha Ön erről nem tud, tájékozódjon és ne egy anonim vateraforum név mögé bújva sértsen meg! Javaslom a visszafogott minősítéseket, mert nem én veszítek ha elmegyek a piactérről.

Én egy elnézést kérést vártam, melyet megkaptam! Mellesleg az aukciók visszakerültek. Ha jogos volt a törlés akkor miért tették vissza?......

Felesleges volt 'fáradnia' ezzel a válasszal, mert a türelmem is kezdem elveszíteni. Egész nap ezzel az üggyel bohóckodtam az értelmes munka helyett, erre nincs időm! Már külföldön kellene lennem!

Tisztelettel: Varkonyi

+Quote Post
Vateraforum
hozzászólás 2009-05-22 15:10
Létrehozva: #6193

Fórumozó

Csoport:
Rendszergazda

IDÉZET(Varkonyi @ 2009-05-22 14:14) *
...
Volt egy egyedi megállapodásunk, melyet a keretezésekkel kapcsolatban kötöttem a Vaterával.
...

Tisztelt Varkonyi!

"Felelőtlenül" a Vatera nem távolít el terméket.
Amennyiben a hivatkozott "megállapodás" szerint járt volna el, a kifogásolt intézkedések elkerülhetőek lettek volna. Kérjük, legyen kedves a szerint hirdesse meg termékeit a jövőben.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-05-22 14:49
Létrehozva: #6194

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(Varkonyi @ 2009-05-22 14:14) *
Kedves Elena!

Köszönöm aggódásod,de már beszéltem Erikkel. Az aukciók lassan visszakerülnek. Eddig kettő, DE....

Elképzelhető, hogy én a mai nappal befejezettnek tekintem a Vaterás dolgaimat! Nagyon elnézést kellene kérnie az ügyfélszolgálatnak, hogy meggondoljam!

Elszomorít ami itt folyik!

én úgy látom, amióta a management és a tulajdonos nem ugyanaz a személy, a Vaterából lassan mostohagyerek lett. a vezetöség már nem szereti, és nem szeretnek minket, a felhasználókat sem. szomorú történet... talán csak én látom így.... sad.gif

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
Varkonyi
hozzászólás 2009-05-22 14:14
Létrehozva: #6195

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Elena!

Köszönöm aggódásod,de már beszéltem Erikkel. Az aukciók lassan visszakerülnek. Eddig kettő, DE....

Elképzelhető, hogy én a mai nappal befejezettnek tekintem a Vaterás dolgaimat! Nagyon elnézést kellene kérnie az ügyfélszolgálatnak, hogy meggondoljam!

Volt egy egyedi megállapodásunk, melyet a keretezésekkel kapcsolatban kötöttem a Vaterával.
3 éve ennek megfelelően küldöm a festményeket aukcióra, elképzelni sem tudom mi történhetett,akkora lenne a váláság, hogy a legnagyobb eladójukat a semmiért inkább elveszítik? Nem egyeztetnek a vezetéssel, nem kérdeznek...

Amit most kérnének, az nekem + három nap munka havonta (a családomra (a három hónapos kislányomra) sincs már időm, nemhogy bohóckodni) és közel 200.000 ft/hó rizikó (az egyforintos aukció kockázatán kívül). Többlet bevétel pedig nem lenne, -esetleg elhanyagolható - a Vaterának.
Ezt anyagilag -főleg a nyári holt-szezonban- nem tudom vállalni. Üzletileg és etikailag pedig nem tudom elfogadni.
A Vatera egyetlen fillért nem veszített a megállapodásunkkal, sőt több vásárló jött miatta a piactérre. Nem fizettem kevesebbet mint mások, nem voltak privilégiumaim. De hoztam több száz komoly vásárlót (államtitkárokat, polgármestereket, műgyűjtőket..., akik másoktól is szívesen vásároltak/vásárolnak, nem kis tételben.)
Bár az ügyvezetés személyesen ígért intézkedést, az ügyfélszolgálatnak (új mindenki) fogalma sincs semmiről. ostobaságokat írkálnak. Az aukciók ugyan lassan visszakerülnek, de az ügyfélszolgálat által leírt kérések -mint fent jeleztem- kivitelezhetetlenek. Ha anyagilag nullára tesznek, fizetni sem fogok tudni, ez vajon kinek éri meg? Remélem ügyvezetői szinten helyre teszik a dolgokat és az ügyfélszolgálat megteszi felém az elvárható "ELNÉZÉST KÉRÉST"!

Elszomorít ami itt folyik!

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-05-22 13:37
Létrehozva: #6196

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(Varkonyi @ 2009-05-21 22:42) *
ahogy elnézem, nem túl gyors itt sem az ügyintézés. Pedig ez utóbbi gyorsaságában bízva írtam ide is kérdésemet.

hát, kedves Balázs, mintha kiestél volna a pixisböl. láttam erre örjáratozni az egyik ismerösödet, választ mégsem kaptál....hm.... huh.gif

A hozzászólást -bambooflower- szerkesztette a következő időpontban: 2009-05-22 13:38

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
böcűs
hozzászólás 2009-05-22 12:59
Létrehozva: #6197

Fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-06-02 21:49
Azonosító: 12 540

IDÉZET(Varkonyi @ 2009-05-21 22:07) *
Tisztelt Moderátor!

Mint egyik legnagyobb eladójuk, magyarázatot kérek/követelek, miért távolították el két aukcióimat! Több tízezer forintot fizetek havonta csak a kiemelési díjakra, tehát felelőtlenül nincs joguk törölni! Nem voltak szabálytalanok, ha esetleg ismét új seprű sepert, ajánlom figyelmébe, a Vatera és köztem lévő külön megállapodásokat!

A múltkori törléssel, -melyre csak egy elnézést kérünk, új ügyintéző dolgozik, nem tudta, hogy létezik egyéb megállapodás- jelzést kaptam vissza, okoztak közel 80ezer forint kárt. Rossz lejáratra töltötték vissza, több partnerem, miután értesítették, hogy az aukció eltávolításra került, nem is kereste később, a visszaállítás után.....

Miután nemzetközi nagydíjas, jegyzett festőként, galériatulajdonosként, saját nevemmel regisztráltam, így nagymértékben hitelrontó, hogy a partnereimnek azt az üzenetet küldik, hogy az "aukció elávolításra került"!

Magam részéről amennyiben magyarázatot, elnézést-kérést (és mivel nem első alkalom) valamilyen értelmes kárpótlást (erkölcsi), nem kapok Önöktől, kénytelen leszek itthagyni a piacteret, hasonlóan, mint sok- "régi vaterás".
Sajnos ez a Vatera, már nem a régi, eltűntek az emberi értékek, amely miatt sokan örömmel vettünk részt a piac munkájában!

A külön megállapodásokkal kapcsolatban kereshetik Busi Ottót illetve Csupor Eriket, mindketten személyesen ismernek, tudják, nálam nincs hiba a feltöltésekkel, nincs jutalékkijátszás, önlicit, vatera megkerülés! Akkor mi is volt a probléma?
Tisztelettel várom válaszukat: Varkonyi

Bocs ha én is belebeszélek,de ilyen hozzászólásoknál merül föl bennem is a kétely hogy ezzel a sok bakival amit elkövet a Vatera van-e valami céljuk vagy csak ennyire lezserek hogy ilyen sok dilettáns munkatársat elviselnek maguk közt?Amennyi pozitivad Neked van(és negativ nélkül!!)véleményem szerint kicsit több odafigyelést is megérdemelnél.Nem kivételezésre gondolok,de még a legbutább pincérnek a köszönésén is észrevenni hogy hova sorolja a beérkező vendéget.Vagy úgy gondolják hogy vannak annyira nagymenők hogy egy-két ezer eladó nem számit?Rossz kereskedői fölfogás aminek valószinű hogy meglessz a (negativ)eredménye.Néha a sok hivataloskodás közben jó lenne a válaszok mögött az Embert is érezni!!Ha méltatnak válaszra!!!

A hozzászólást -böcűs- szerkesztette a következő időpontban: 2009-05-22 13:01

--------------------
A legnemesebb gondolat sem ér semmit ha nem osztod meg másokkal!

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-05-22 10:51
Létrehozva: #6198

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(Varkonyi @ 2009-05-21 22:42) *
Kedves Elena!

Önreklám? Szereplek eleget! Így erre semmi szükségem, főleg nem így!!!

Amilyen keveset fórumozok...hát az sem ezt mutatja!

DE ...Szinte minden aukciómat törölték azóta!!! Több ezer forint ment a semmibe, magyarázat nélkül!

Elérni sem telefonon, sem máshogyan nem tudtam senkit, így ez az út maradt...ahogy elnézem, nem túl gyors itt sem az ügyintézés. Pedig ez utóbbi gyorsaságában bízva írtam ide is kérdésemet.

Választ azonban valóban szeretnék kapni, így az lenne tisztelettel a kérésem, a válaszukig, ne off-oljuk a témát.

Előre is köszönöm: Balázs

Kedves Balázs! Úgy tünik, egyelöre be kell érned az én társaságommal. Szerintem használd ki addig is az ihletet, és fessél egy komor hangulatú képet. smile.gif

--------------------

+Quote Post
Varkonyi
hozzászólás 2009-05-21 22:42
Létrehozva: #6199

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Elena!

Önreklám? Szereplek eleget! Így erre semmi szükségem, főleg nem így!!!

Amilyen keveset fórumozok...hát az sem ezt mutatja!

DE ...Szinte minden aukciómat törölték azóta!!! Több ezer forint ment a semmibe, magyarázat nélkül!

Elérni sem telefonon, sem máshogyan nem tudtam senkit, így ez az út maradt...ahogy elnézem, nem túl gyors itt sem az ügyintézés. Pedig ez utóbbi gyorsaságában bízva írtam ide is kérdésemet.

Választ azonban valóban szeretnék kapni, így az lenne tisztelettel a kérésem, a válaszukig, ne off-oljuk a témát.

Előre is köszönöm: Balázs

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-05-21 22:18
Létrehozva: #6200

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(Varkonyi @ 2009-05-21 22:07) *
Tisztelt Moderátor!

Mint egyik legnagyobb eladójuk, ajánlom figyelmébe, a Vatera és köztem lévő külön megállapodásokat!

Miután nemzetközi nagydíjas, jegyzett festőként, galériatulajdonosként, saját nevemmel regisztráltam

Tisztelettel várom válaszukat: Varkonyi

elnézést hogy belekotyogok, de ama ténynek a fényében, hogy ismered a Vatera managementjét - és a régiek bizonyára emlékeznek rá, milyen ügyböl kifolyólag ismerted meg - talán jogos a kérdés, hogy miért nem személyesen hozzájuk fordultál a problémáddal. Ez itt kicsit önreklámnak tünik. sad.gif

A hozzászólást -bambooflower- szerkesztette a következő időpontban: 2009-05-21 22:21

--------------------

+Quote Post

541 Oldal V  « < 308 309 310 311 312 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
3 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (3 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-09-26 22:43