IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

506 Oldal V  « < 308 309 310 311 312 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vatera oldalak, Kérdések, általános észrevételek a Vaterával kapcsolatban
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2009-01-28 16:04
Létrehozva: #6181

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Azonosító: 32

IDÉZET(alpine881 @ 2009-01-28 14:47) *
rolleyes.gif Kedves Vatera!

Érdeklődni szeretnék miért nem lehet telefonszámot,vagy e-mail címet feltünteni eladáskor.Hiszen ha Önök leveszik a jutalékot 1 fix áron feltett termékért,akkor szerintem mindegy hogy valaki Önökön keresztűl,vagy Önök nélkül adja el a termékét.Viszont ha 1 ft-ról indúl akkor megértem,de sokan ragaszkodnak akkor is a licitek befejezéséhez.
A következő:hiányolom azt is,hogy a kimenő levelezéseimet nem látom,
ha valaki idő előtt lezárja az aukcióját és én licitáltam a termékére,lezárás után nem látom a befejezett aukciót.
Nem tudom a megfigyelt termékeket noteszolva bejelőlni,(pl: beírni a postaköltséget,stb)
Szerintem nagyon komolyra lehetne fejleszteni a piacteret,lenne ötletem,de ahoz kevés az időm most!
Attila

Kedves alpine881!

A Vatera piacterén a sikeres aukciók után kell jutalékot fizetni, melynek összege 20.000 Ft alatt a
leütési érték 6%-a (max. 1.200 Ft).
A Vatera piactér használatának díjairól az alábbi linkekre kattintva tájékozódhat:
Általános Felhasználási Feltételek
A Vatera Piactér használatának díjai
Hasznos tudnivalók a számlázásról

Kimenő üzenetei amennyiben az eladó nem törölte őket a terméklapokon találhatóak.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
Putyur
hozzászólás 2009-01-28 16:03
Létrehozva: #6182

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-01 12:23
Innen: Budapest
Azonosító: 12 391

IDÉZET(alpine881 @ 2009-01-28 14:47) *
...
lenne ötletem,de ahoz kevés az időm most!
...

Még szerencse... smile.gif

--------------------
Putyur

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal.
Ne kezdj birkózni egy disznóval, mert mindketten sárosak lesztek, de a disznó még élvezni is fogja.

+Quote Post
alpine881
hozzászólás 2009-01-28 15:47
Létrehozva: #6183

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-01-28 15:33
Azonosító: 439 021

rolleyes.gif Kedves Vatera!

Érdeklődni szeretnék miért nem lehet telefonszámot,vagy e-mail címet feltünteni eladáskor.Hiszen ha Önök leveszik a jutalékot 1 fix áron feltett termékért,akkor szerintem mindegy hogy valaki Önökön keresztűl,vagy Önök nélkül adja el a termékét.Viszont ha 1 ft-ról indúl akkor megértem,de sokan ragaszkodnak akkor is a licitek befejezéséhez.
A következő:hiányolom azt is,hogy a kimenő levelezéseimet nem látom,
ha valaki idő előtt lezárja az aukcióját és én licitáltam a termékére,lezárás után nem látom a befejezett aukciót.
Nem tudom a megfigyelt termékeket noteszolva bejelőlni,(pl: beírni a postaköltséget,stb)
Szerintem nagyon komolyra lehetne fejleszteni a piacteret,lenne ötletem,de ahoz kevés az időm most!
Attila

+Quote Post
Joehifi
hozzászólás 2009-01-28 13:03
Létrehozva: #6184

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-09-25 21:40
Azonosító: 201 614

A levelesládában olyat nem lehetne hogy mutassa az elküldött leveleket is? Sokszor előfordul hogy kérdezek egy terméknél és nem érkezik válasz.Így lehetne tudni kinek is küldtem levelet.

+Quote Post
Sanyabacsi69
hozzászólás 2009-01-28 12:54
Létrehozva: #6185

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-02-18 10:47
Azonosító: 120 776

Én is ellenálltam hónapokig, aztán átállítottam a jelszavam egy sokkal bonyolultabbra és öröm van, ...bódottá.
IDÉZET(Putyur @ 2009-01-28 11:47) *
Amúgy meg változtasd meg a jelszavadat, és máris voilá... wink.gif

+Quote Post
Putyur
hozzászólás 2009-01-28 12:47
Létrehozva: #6186

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(dhfox @ 2009-01-28 09:29) *
Nem érted meg, hogy beléptem időben, de kiakadt az ie és mire vissza tudtam lépni, mert újra a bejelentkezési procedúrát le kellett nyomnom? Pedig elég egyértelműen fogalmaztam!
Egyébként nálam a Modzilla és az Opera többet sz*rakodott, mint az ie, szóval nem véeltlenül használok ie-t!
A vaterát azért kerestem fel, mert a bejelentkezés után közvetlenül bejön egy plusz oldal, nem közvetlenül a saját oldalamra megy tovább és ez jelentős értékes másodperceket vesz el tőlem. Nem elösször jeleztem már, hogy ezt a bejövő jelszó erősség oldalt töröljék, mert zavarró! Nem hiszem, hogy lehetetlen dolgot kértem, sőt olyan dolgot kértem, ami mindenki érdekét szolgálja! Ezen mit nem lehet felfogni?

Abszolút értettem és értem ami írtál/írsz - a látszat ellenére nem vagyok nehézfelfogású. Amúgy egyetlen kattintással több a "procedúra". (Persze adott esetben ennyin is múlhat egy aukcióról való lecsúszás...)
Ha a Mozilla és az Opera is lefagyogat Nálad, akkor ideje lenne egy nagytakarítást csinálni a gépeden (vagy újrahúzni az egészet). Csak azért javasoltam ezeket a böngészőket, mert sokkal stabilabbak és megbízhatóbbak, mint az IE. (Esetleg lehet még próbálkozni a Maxthon-nal - nekem nem jött be.)
Amúgy meg változtasd meg a jelszavadat, és máris voilá... wink.gif

--------------------
Putyur

Ne kezdj birkózni egy disznóval, mert mindketten sárosak lesztek, de a disznó még élvezni is fogja.

+Quote Post
kispaci
hozzászólás 2009-01-28 12:46
Létrehozva: #6187

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-10 20:53
Azonosító: 9 489

Én csak annyit javasolnék hogy legyen egy olyan meüpont ahol meg tudom nézni a régi vásárlóim elérhetőségét ne kelljen termékenként kikeresnem újra,ugyanígy azokét is akiktől vásároltam.
Üdv Kispaci

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2009-01-28 10:44
Létrehozva: #6188

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(dhfox @ 2009-01-28 09:29) *
Nem érted meg, hogy beléptem időben, de kiakadt az ie és mire vissza tudtam lépni, mert újra a bejelentkezési procedúrát le kellett nyomnom? Pedig elég egyértelműen fogalmaztam!
Egyébként nálam a Modzilla és az Opera többet sz*rakodott, mint az ie, szóval nem véeltlenül használok ie-t!
A vaterát azért kerestem fel, mert a bejelentkezés után közvetlenül bejön egy plusz oldal, nem közvetlenül a saját oldalamra megy tovább és ez jelentős értékes másodperceket vesz el tőlem. Nem elösször jeleztem már, hogy ezt a bejövő jelszó erősség oldalt töröljék, mert zavarró! Nem hiszem, hogy lehetetlen dolgot kértem, sőt olyan dolgot kértem, ami mindenki érdekét szolgálja! Ezen mit nem lehet felfogni?

Kedves dhfox!

Amennyiben az oldal megjelenése zavaró módosítsa jelszavát, így az Ön által jelölt figyelmeztetést nem küldi
rendszerünk a továbbiakban. Köszönjük szíves közreműködését, megértését!

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-01-28 10:35
Létrehozva: #6189

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(dhfox @ 2009-01-28 01:54) *
Ez 3 embernek okoz kárt: Az aukciós termék tulajdonosa (kevesebbért tudja eladni az aukciós tárgyát), az aukciós oldal tulajdonosa (kevesebb profitot könyvelhet el) és nem utolsó sorban a licitáló vagy licitálni szándékozó (bukik egy aukciós termék megvásárlására a lehetőséget).
Remélem a tulajdonos olvassa a fórumot és ezt a ritka zavaró jelszó erősség figyelmeztető oldalt kiszedetteti az alkalmazottaival nagyon gyorsan és az alkalmazottakkal is elbeszélget elég szigorúan.

természetesen. a Vatera tulajdonosa ugyan nem ért magyarul, de a te hozzászólásodat egészen bizonyosan lefordíttatja magának egy szakképzett munkaerövel, a továbbiakban kiszámoltatja a pénzügyi szakembereivel, mennyi nyereségtöl esett el a jelszóváltoztatásra való felszólítás miatt, és azon nyomban fejét veszi a felelös munkatársnak. hogy te mit indítottál el! ohmy.gif

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
dhfox
hozzászólás 2009-01-28 10:29
Létrehozva: #6190

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-14 12:01
Azonosító: 13 923

IDÉZET(Putyur @ 2009-01-28 05:50) *
A megoldás: Mozilla Firefox. Esetleg Opera. Lényegesen ritkábban fagynak le, mint a redmondiak szörnyszüleménye. Ha egy vacak böngészőt használsz, miért a Vaterát hibáztatod...?
Amúgy meg be kell lépni a licitálás előtt mondjunk 4 órával - nem az utolsó pillanatban. Én minden nap reggel belépek, és a Firefox automatikus frissítésével (Reload Every) egész nap bejelentkezve tartom magam (15 percenként elég frissíteni). Nem egyszerű...? wink.gif

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2009-01-28 08:48
Létrehozva: #6191

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ViktorV @ 2009-01-28 00:03) *
Tisztelt Vatera!
A következő kérdésre szeretnék választ kapni: Miért nem lehet az értékelési rendszert oly módon alakítani, hogy ha a leütött termék személyes/posta etc. átvétele során kiderül az nem megfelelő és ezért nem veszik át, akkor a negatív értékelést töröljék kérésre?
Ezt azért kérdezem, mert rengetegszer látok olyan értékelést, ahol ezért negatívat adnak és Önök nem törlik, holott az Önök butasága okozza a félreértések sorát: a Ptk. szabályaira úgy hivatkoznak, hogy mindenkit tévedésbe ejtenek. Ugyanis a 17/1999. Kormány rendelettel (4.§) egyetembe kell értelmezni a Ptk szabályait: mivel a Vatera piacterén történő adásvételek távollévők közötti adásvételnek minősülnek, így a vevő az áru átvételétől számított 8 napon belül, ha az elállási lehetőségéről nem tájékoztatták akkor 3 hónapon belül elállhat, azaz olyan mintha nem is kötött volna adásvételt. Így tulajdonképpen Önök jóhírnév rontáshoz asszisztálnak, és az önöktől elvárható tájékoztatás is elmarad (lásd fent hivatkozott kormány rendelet szabályait).
Válaszukat előre is köszönöm!
Tisztelettel,
ViktorV

Kedves ViktorV!

A Vatera nem tud minden egyes visszajelzést kivizsgálni, hogy az jogos-e vagy sem. A Vatera az aukció zárása
után nem vett részt az adásvételben, ezért nem áll módjában véleményt formálni a visszajelzésekről és eldönteni
az egyes felhasználók vélt vagy valós igazát.
Az aukción (árverésen) kötött szerződésekre nem terjed ki a rendelkezés.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Putyur
hozzászólás 2009-01-28 06:50
Létrehozva: #6192

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(dhfox @ 2009-01-28 01:54) *
Mivel az internet explorer nem a vatera terméke,
...

A megoldás: Mozilla Firefox. Esetleg Opera. Lényegesen ritkábban fagynak le, mint a redmondiak szörnyszüleménye. Ha egy vacak böngészőt használsz, miért a Vaterát hibáztatod...?
Amúgy meg be kell lépni a licitálás előtt mondjunk 4 órával - nem az utolsó pillanatban. Én minden nap reggel belépek, és a Firefox automatikus frissítésével (Reload Every) egész nap bejelentkezve tartom magam (15 percenként elég frissíteni). Nem egyszerű...? wink.gif

--------------------
Putyur

+Quote Post
dhfox
hozzászólás 2009-01-28 02:54
Létrehozva: #6193

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bambooflower @ 2009-01-27 21:13) *
elsöre is csodálkoztam, hogy nem az internet explorer nyomvonalán elindulva reklamálsz. unsure.gif

Mivel az internet explorer nem a vatera terméke, ezért nem ők az illetékessek abban, hogy nem tökéltes, de abban viszont illetékessek, hogy a vatera oldalán van egy totál felesleges oldal, ami akadályozza abban a kedves ügyfelet, hogy mielöbb be tudjon lépni és élni tudjon a lehetőségeivel (jelen esetben egy aukciót csúsztam le pár másodperccel ez miatt). Mivel a licitálás időzítése néha nagyon fontos, ezért egy aukciós oldaltól elvárható lenne a gyorsaság és mindenféle lassító tényező mellőzése. Ami miatt már többször is szót emeltem az a jelszó erősség figyelmeztető oldal feleslegessége, de ez bizonyos alkalmazottakat ahogy észrevettem nagy ívből nem érdekli.
Ez 3 embernek okoz kárt: Az aukciós termék tulajdonosa (kevesebbért tudja eladni az aukciós tárgyát), az aukciós oldal tulajdonosa (kevesebb profitot könyvelhet el) és nem utolsó sorban a licitáló vagy licitálni szándékozó (bukik egy aukciós termék megvásárlására a lehetőséget).
Remélem a tulajdonos olvassa a fórumot és ezt a ritka zavaró jelszó erősség figyelmeztető oldalt kiszedetteti az alkalmazottaival nagyon gyorsan és az alkalmazottakkal is elbeszélget elég szigorúan.

+Quote Post
ViktorV
hozzászólás 2009-01-28 01:03
Létrehozva: #6194

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-06-15 16:35
Azonosító: 162 581

Tisztelt Vatera!
A következő kérdésre szeretnék választ kapni: Miért nem lehet az értékelési rendszert oly módon alakítani, hogy ha a leütött termék személyes/posta etc. átvétele során kiderül az nem megfelelő és ezért nem veszik át, akkor a negatív értékelést töröljék kérésre?
Ezt azért kérdezem, mert rengetegszer látok olyan értékelést, ahol ezért negatívat adnak és Önök nem törlik, holott az Önök butasága okozza a félreértések sorát: a Ptk. szabályaira úgy hivatkoznak, hogy mindenkit tévedésbe ejtenek. Ugyanis a 17/1999. Kormány rendelettel (4.§) egyetembe kell értelmezni a Ptk szabályait: mivel a Vatera piacterén történő adásvételek távollévők közötti adásvételnek minősülnek, így a vevő az áru átvételétől számított 8 napon belül, ha az elállási lehetőségéről nem tájékoztatták akkor 3 hónapon belül elállhat, azaz olyan mintha nem is kötött volna adásvételt. Így tulajdonképpen Önök jóhírnév rontáshoz asszisztálnak, és az önöktől elvárható tájékoztatás is elmarad (lásd fent hivatkozott kormány rendelet szabályait).
Válaszukat előre is köszönöm!
Tisztelettel,
ViktorV

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2009-01-27 22:46
Létrehozva: #6195

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(mazsolla @ 2009-01-27 21:43) *
Ping vatera.com [62.112.194.71] mit 32 Bytes Daten:
Van egyáltalán olyan felelös kolega, aki foglalkozik is a felhasználók gondjával ??
Sablon szövegek bemásolására és radírozásra az utcáról is belehet ültetni bárkit egy gép elé.
2008.Dec.30.-a óta nemtud választ adni a vateránál senki. Szomorú !?
Gondolom nem kell egyetemi végzetség ahoz, hogy tiszta kép legyen, mekkora élvezet a vatera használata ekkora sebességnél.

Kedves mazsolla!

A jelzett hibát nem tapasztaltuk és felhasználóinktól egyetlen hasonló bejelentés sem érkezett.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
mazsolla
hozzászólás 2009-01-27 22:43
Létrehozva: #6196

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Azonosító: 135

Ping vatera.com [62.112.194.71] mit 32 Bytes Daten:

Antwort von 62.112.194.71: Bytes=32 Zeit=733ms TTL=54
Antwort von 62.112.194.71: Bytes=32 Zeit=730ms TTL=54
Antwort von 62.112.194.71: Bytes=32 Zeit=723ms TTL=54
Antwort von 62.112.194.71: Bytes=32 Zeit=735ms TTL=54

Ping-Statistik für 62.112.194.71:
Pakete: Gesendet = 4, Empfangen = 4, Verloren = 0 (0% Verlust),
Ca. Zeitangaben in Millisek.:
Minimum = 723ms, Maximum = 735ms, Mittelwert = 730ms

48 - óra ismét elmúlt !!
Van egyáltalán olyan felelös kolega, aki foglalkozik is a felhasználók gondjával ??
Sablon szövegek bemásolására és radírozásra az utcáról is belehet ültetni bárkit egy gép elé.
2008.Dec.30.-a óta nemtud választ adni a vateránál senki. Szomorú !?
Gondolom nem kell egyetemi végzetség ahoz, hogy tiszta kép legyen, mekkora élvezet a vatera használata ekkora sebességnél.

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-01-27 22:13
Létrehozva: #6197

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(dhfox @ 2009-01-27 21:11) *
Látom nem olvastad el az előzményeket. Talán második nekifutásra érthetővé vállik: Kiakadt az internet explorer, amikor licitálni akartam egy aukcióra, elindítottam újra az internet explorert és a belépés után a jelszó erősség figyelmeztető oldal jópár értékes másodperctől megfosztott. Ha nem jön be feleslegessen ez az oldal, akkor rá tudok nyomni egy ajálatot az aukcióra.

elsöre is csodálkoztam, hogy nem az internet explorer nyomvonalán elindulva reklamálsz. unsure.gif

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
dhfox
hozzászólás 2009-01-27 22:11
Létrehozva: #6198

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bambooflower @ 2009-01-27 20:43) *
egészen biztosan. addig is pár másodperccel elöbb kell géphez ülnöd, ha licitálni akarsz. smile.gif

Látom nem olvastad el az előzményeket. Talán második nekifutásra érthetővé vállik: Kiakadt az internet explorer, amikor licitálni akartam egy aukcióra, elindítottam újra az internet explorert és a belépés után a jelszó erősség figyelmeztető oldal jópár értékes másodperctől megfosztott. Ha nem jön be feleslegessen ez az oldal, akkor rá tudok nyomni egy ajálatot az aukcióra.

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-01-27 21:43
Létrehozva: #6199

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(dhfox @ 2009-01-27 20:31) *
Nem szándékozok modosítani, mint ahogy ezt már sok alkalommal ki is fejtettem. Azt akarom, hogy ez a jelszó erősség figyelmeztető ne jelenjen meg. Szerintem nem lehetetlen a kérésem.
Az oldal tulajdonosa remélem ezt szigorúan számon kéri magán.

egészen biztosan. addig is pár másodperccel elöbb kell géphez ülnöd, ha licitálni akarsz. smile.gif

--------------------

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2009-01-27 21:37
Létrehozva: #6200

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bizk01 @ 2009-01-27 20:34) *
Helló!Az lenne a kérdésem,hogy e-mail címet lehet változtatni?Előre is köszönöm:Zoli

Kedves bizk01!

Lépjen a Személyes menüpontra, írja be felhasználónevét és jelszavát, majd válassza az
"Elérhetőségeim" opciót. Az űrlapot kitöltve megváltoztathatja a regisztrációnál megadott
valamennyi személyes adatát.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post

506 Oldal V  « < 308 309 310 311 312 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-23 11:14