IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

514 Oldal V  « < 309 310 311 312 313 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vatera oldalak, Kérdések, általános észrevételek a Vaterával kapcsolatban
Putyur
hozzászólás 2009-02-11 21:26
Létrehozva: #6201

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-01 12:23
Innen: Budapest
Azonosító: 12 391

IDÉZET(szytam @ 2009-02-11 20:19) *
Borzalmas ma este a termékfeltöltő lap!
Szét van esve, csúszva, kurzorral kellhuzigáni mert oldalra szélesedik!!
...

??? blink.gif
Nálam semmi baja...

--------------------
Putyur

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal.
Ne kezdj birkózni egy disznóval, mert mindketten sárosak lesztek, de a disznó még élvezni is fogja.
Go to the top of the page

+Quote Post
ivanaf
hozzászólás 2009-02-11 21:25
Létrehozva: #6202

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-01 00:44
Azonosító: 36 491

Üdv!
Kérnék kis segítséget!
Tegnap kaptam egy értesítő emailt, h az egyik termékemre megérkezett az első érvényes licit!
Ma megnéztem, és nem licitált a termékemre senki!
Hogy van ez?
Köszi

+Quote Post
szytam
hozzászólás 2009-02-11 21:19
Létrehozva: #6203

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:47
Innen: Hungary
Azonosító: 27

Borzalmas ma este a termékfeltöltő lap!
Szét van esve, csúszva, kurzorral kellhuzigáni mert oldalra szélesedik!!
Remélem ez egy hiba ami elhárul, nem egy újy dizájn!!!

Köszönöm, hogy szólhattam!

+Quote Post
SPeti73
hozzászólás 2009-02-11 21:03
Létrehozva: #6204

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-01-30 20:24
Azonosító: 98 218

"Kedves Vatera!

Szép és jó az új Személyes menü, kimondottan tetszik a többmezős verzió, hogy minden előttem lehet, nem kell mindig visszalépkednem, ha más funkciót tervezek használni.

Viszont komoly probléma van a "Tájékoztató vásárlásaimról/eladásaimról" mezővel. Történetesen össze-vissza keverednek a termékek:
Licitáltnak mutat rég lejárt, már eladott/megvásárolt termékeket, s duplikációk, sőt, triplázások jelennek meg rendszeresen.

Remélem, hamarosan ezt orvosolják a továbbítás után a felelős kollégák.
Köszönöm!"

Ezt tegnap beírtam a megfelelő topikba, azóta semmi reakció nem történt...

Tegnap az Ügyfélszolgálatra is írtam kétszer más ügyben, onnan sem katam még automata Ticketet sem.

Nincs személyzet???

+Quote Post
SPeti73
hozzászólás 2009-02-11 00:15
Létrehozva: #6205

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-01-30 20:24
Azonosító: 98 218

IDÉZET(massiveauto @ 2009-02-10 23:01) *
Aki tudja kérem válaszoljon!!!

A Vaterán most bonyolítom első eladásomat, és képtelen vagyok megváltoztatni a villámárat.

massiveauto

A licitált terméked a licitáltak közt találod meg. Ha az új többmezős menüt használod, akkor bal felül: Eladás - Licitált áruk. Itt a termékkód helyett a nevére kattintasz, így tudod módosítani. Ha már van rajta licit, akkor már csak a minimálárat lehet, ha nem érték el.
Szólj a vevőnek, adja meg a minimálárat, hisz épp annyiban egyeztetek meg.
Akkor le tudod zárni (Licitált áruk - kép alatt: lezár), de ekkor is még 24 óra van hátra a végéig.
Ha ennél sürgősebb, meg kell győznöd a vevőt, nyugodtan üsse le villámáron, akkor azonnal lezárul. Ez esetben rád van utalva, hogy tényleg odaadd neki 45-ért. Te viszont a villámár után fizetsz jutalékot, ez azért még nem katasztrófa...

+Quote Post
csabau
hozzászólás 2009-02-11 00:14
Létrehozva: #6206

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-19 21:37
Innen: Ideg-elme
Azonosító: 903

A Vaterán most bonyolítom első eladásomat, és képtelen vagyok megváltoztatni a villámárat.

Egyébként, ha az eladni kívánt termékeimre kattintok, akkor azt írja, hogy nincs ilyen. De ha a licitáltakra, akkor kihoz egy táblázatot, de abba nem tudok belépni.
...

massiveauto

sehogy.

licitált tételen nem lehet, csak minimál árat.

--------------------
mivel mindig az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak...

...szorgos népünk győzni fog !
.
csaby

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-02-11 00:14
Létrehozva: #6207

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

Egyébként, ha az eladni kívánt termékeimre kattintok, akkor azt írja, hogy nincs ilyen. De ha a licitáltakra, akkor kihoz egy táblázatot, de abba nem tudok belépni.

Ha valaki tudja, hogyan tudom "ócsítani" a cuccot, kérem gyorsan jelezze.

Előre is köszönöm!

üdv.:

massiveauto

a villámárat nem tudod megváltoztatni, mert van rajta licit. csökkentsd a minimálárat, és zárd le az aukciót.

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
massiveauto
hozzászólás 2009-02-11 00:01
Létrehozva: #6208

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-02-10 23:49
Azonosító: 471 215

Ha valaki tudja, hogyan tudom "ócsítani" a cuccot, kérem gyorsan jelezze.

Előre is köszönöm!

üdv.:

massiveauto

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2009-02-10 18:54
Létrehozva: #6209

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Azonosító: 32

IDÉZET(nagydajab @ 2009-02-10 17:40) *
T. Vatera admin.
A játékban valo részvételröl érdeklődnék. Az első játékhétnél 01 19-én volt egy 3600ft-os üzletem de az esélyeim 0-mutatnak, lehet hogy ez még tul korán volt? Azota volt még üzletem 1000Ft-felett de mindeggyik hétnél 0-az esélyem ÉN MIÉRT NEM? Várom Válaszukat Üdv: Nagydajab

Kedves nagydajab!

Az akció 2009. január 14. déli 12 órától 2009. február 25. déli 12 óráig tart, így a január 9-én vásárolt termékért
nem jár esély. Nyerési esély csak a mindkét fél által sikeresen lezárt vásárlás után jelenik meg. Vásárlásairól az
eladó még nem készített visszajelzéseket.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
nagydajab
hozzászólás 2009-02-10 18:40
Létrehozva: #6210

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-04-20 21:50
Azonosító: 6 291

T. Vatera admin.
A játékban valo részvételröl érdeklődnék. Az első játékhétnél 01 19-én volt egy 3600ft-os üzletem de az esélyeim 0-mutatnak, lehet hogy ez még tul korán volt? Azota volt még üzletem 1000Ft-felett de mindeggyik hétnél 0-az esélyem ÉN MIÉRT NEM? Várom Válaszukat Üdv: Nagydajab

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2009-02-10 17:18
Létrehozva: #6211

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Azonosító: 32

IDÉZET(badooo @ 2009-02-05 19:46) *
Kedves Vatera Moderátor! Volna egy gondolatom-javaslatom,ami szerintem jelentősen "biztonságosabbá" tenné az aukciózást... Egy olyan apróság bevezetésre kerülne,mely szerint legalább húsz/vagy több/ üzletkötésig csak a vásárlói státusz lenne használható. Húsz különböző eladótól érkezett pozitív,azaz negatív értékelés nélkül eltöltött X -idő "hozná magával" az eladói státusz létjogosulságát ! Esetleg újab húsz /vagy több/ üzletig még limitálva lenne a max. feltölthető árumennyiség is... Ezen "apróság" mai meglétekor nem fordulhatnának elő,a mára már jelenség számba menő csalássorozatok...Tulajdonképpen a Vatera egy automatikus "regisztrációt" vezetne be,hiszen sokan,függetlenül kell véleményezzük az új partnert-megnyerve ezáltal a mi,és mások bizalmát. Igenis legyen egy elérési útja-módja az eladói státusznak...! Ez csupán egy gondolat volt az előttem szóló sok jó ötlet mellett..,köszönettel : Frey

Kedves badooo!

Az eladók igen csekély százaléka jön a vaterára rossz szándékkal, nem lenne szerencsés a többi ezer
korrekt eladót, így korlátozni. Már maga a bankszámla ellenőrzése is igen komoly akadály az eladók
számára, bár kétség kívül hazánkban az elektronikus piacterek közt a legszigorúbb ellenőrzési mód egy
adásvételhez.
Ráadásul a legutóbbi sajnálatos eset előtt nem csak több ezer forint értékű vásárlásokat, hanem
eladásokat is bonyolított a csaló, korrekt régi több száz vagy ezer visszajelzéssel rendelkező
felhasználókkal. A biztos megoldás ha figyelünk és kellő körültekintéssel folytatunk adásvételeket!

- Nézze meg az eladó regisztrációjának időpontját és ahhoz viszonyítva ellenőrizze, hogy mennyi
adásvételt bonyolított le.
Minél régebbről és minél több eladóként sikeres és pozitív adásvétele van annál megbízhatóbb az eladó.

- Nézze meg az eladóról értékelést készítők regisztrációjának időpontját és a visszajelzéseiket is. Minél
több teljes jogú felhasználó (zöld színű a felhasználónevük) és/vagy minél több különböző felhasználótól
kapott visszajelzéssel rendelkezik az illető annál megbízhatóbb!

- Kattintson a visszajelzések mellett a termékkódra és ellenőrizze, hogy az eladó mit és milyen értékben
adott el vagy vásárolt.
Ellenőrizze, hogy az adásvétel és a visszajelzés közt mennyi idő telt el. Az adásvétel utáni azonnali vagy
túl korai visszajelzés esetén gyanakodjon! Egy adásvétel csak ritkán zárul le rövid idő alatt, elképzelhető,
hogy a felhasználók célja kizárólag az volt, hogy a pozitív visszajelzésekkel a bizalmat erősítsék meg a
leendő vevőkben.

- Nézze meg, hogy a felhasználó eladóként vagy vevőként kapott e visszajelzést, - az információ a
visszajelzések mellett szerepel.
Amennyiben eladóként van több sikeres, pozitív visszajelzése úgy nagyobb a valószínűsége, hogy eladóként
már nagyobb tapasztalattal rendelkezik, eladóként megbízhatóbb.

- Gyanakodjon, ha egy – jellemzően nemrég regisztrált - felhasználó hirtelen több nagy értékű vagy
újdonságnak számító termékeket kínál eladásra a piaci árnál kedvezőbben! Ugyan a Vaterán a piaci árnál
jóval kedvezőbben vásárolhat egyedi, kurrens termékeket, de csak igen ritkán történik az meg, hogy egy
eladónak több kedvező árú terméke is legyen!

Amennyiben a termék az eladó tulajdonában van nem okozhat gondot az eredeti adásvételt igazoló
dokumentumok jól látható formában való közzététele sem, bátran kérjen róla másolatot, a tisztességes
eladó ezt nem fogja megtagadni!

Tehát nagyobb figyelem és nem szabad engedni az olcsó ár csábításának! Egy példán szemléltetve a legutóbbi
esetből: Igen ritka ha egy eladónak több vadonatúj iphone 16bg-os telefonja van 60ezer forintért. Ha ilyet
látunk ne az legyen az első, hogy másnap már utaljuk is az összeget, hanem érdemes a fentiek alapján egy
kicsit utánajárni a terméknek és az eladónak is.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Bitangpower
hozzászólás 2009-02-08 22:10
Létrehozva: #6212

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-04-06 17:52
Azonosító: 130 906

Üdv! Milyen formátumban tudok hivatkozást linkelni az egyéb termékeimre egy termék leírása után?

+Quote Post
szeku
hozzászólás 2009-02-08 21:06
Létrehozva: #6213

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-18 15:40
Azonosító: 46 180

IDÉZET(KapdKi @ 2009-02-08 17:30) *
Én is váltottam már ... Semmi különös nincs vele ... De akkor jársz jól, ha a változtatás időpontjában még él a régi mailod is, meg az új is ...

Köszi, ez természetes, csak nem találtam utalást a szabályzatban rá. A bankszámla váltás macerás, meg a telefon is, ha jól vettem ki.

--------------------
Az élet attól szép, hogy bármi megtörténhet. És attól szar, hogy meg is történik.
Az emberi hülyeségnek csak alsó határa van.

+Quote Post
KapdKi
hozzászólás 2009-02-08 18:30
Létrehozva: #6214

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:23
Azonosító: 312

IDÉZET(szeku @ 2009-02-07 21:22) *
Csak egy kérdés: Ha megváltoztatom az email címemet, az von valamit maga után?

Én is váltottam már ... Semmi különös nincs vele ... De akkor jársz jól, ha a változtatás időpontjában még él a régi mailod is, meg az új is ...

--------------------
Az erőszak a gyengék végső menedéke.

(by Ájszek Aszimov)

+Quote Post
Vateraforum
hozzászólás 2009-02-08 11:54
Létrehozva: #6215

Fórumozó

Csoport:
Rendszergazda

Regisztrált: 2007-03-21 17:08
Azonosító: 1 334

IDÉZET(Totti000 @ 2009-02-08 01:16) *
Sziasztok!
Kérlek segítsetek.Szeretnék eladni a vatera oldalon de nem tudom az átutalás hogy történik.Csináltattam bankkártyát hogy legyen bankkártyaszámom amit hozzám tudnak rendelni.Azt élesíttettem majd a postán rózsaszín csekken feladtam a 100 ft-ot de azt írták visza a vaterások hogy ez így nem jó.Akkor most a bankba menjek és a bankkártyámmal utaljak vagy ezt hogy kell?

Kedves Totti000!

A rózsaszín csekkes befizetés nem megfelelő.
Kérjük, pontosan a regisztrációnál megadott módon járjon el.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Vateraforum
hozzászólás 2009-02-08 11:52
Létrehozva: #6216

Fórumozó

Csoport:
Rendszergazda

IDÉZET(Anta70 @ 2009-02-07 23:46) *
Mit tehetek, ha a licitáló többszöri megkeresésre sem jelentkezik, telefonon sem elérhető? Mennyi idő után törölhetem a vásárlását és tehetem újra licitre az árut?

Kedves Anta70!

Ha a partner továbbra sem jelentkezik, akkor az aukció zárása után 7 nappal amennyiben nem lehet tovább várni érdemes egy üzenet írni az adásvételtől való elállásról és megadni a partnernek a megfelelő értékelést. Egy utolsó felszólítást küldjön az illetőnek a termék adásvételével kapcsolatban és küldje el másolatként a biztonsag@vatera.com címre is. Ezt a címzettnek is említse meg kilátásba helyezve a megfelelő értékelést amennyiben nem jelentkezik. A kapott azonosítót mentse el, mivel az alapján esetleges bonyodalmak esetén igazolni lehet, hogy az üzenet kiküldésre került a partnernek.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Vateraforum
hozzászólás 2009-02-08 11:49
Létrehozva: #6217

Fórumozó

Csoport:
Rendszergazda

IDÉZET(rudolf59 @ 2009-02-07 22:36) *
Kedves Moderátor!

Van fenn egy termékem, amire licitáltak. Egy vevőjelölt ajánlatot tett, hogy megvenné, ha leviszem az árát.
Megpróbáltam, de a rendszer ezt írja ki:

Licitálás után a termék minimálárát csak csökkenteni szabad.

Ez oké is lenne, de itt nincs minimálár, 1ft-ról indult és villámár van rajta.

Miért nem tudom csökkenteni?

Kedves rudolf59!

A terméklapos üzenetváltás nem arra szolgál, hogy a licit állásától független eladási árban megegyezzenek a felek!
Az aukció lejárta után a terméket a licit során kialakult áron köteles átadni a nyertesnek. Ha a jelenlegi 8500,-Ft lesz, akkor ennyiért.
Arra viszont lehetőség van, hogy csökkentse a villámárat, de az nem érheti el a vevő által megadott levédett ajánlat összegét. Ha a levédett ajánlat 23.000,-Ft, akkor az egyik lehetséges megoldás a 23.500,-Ft-os villámár beállítása.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
konyvetNEKED
hozzászólás 2009-02-08 02:39
Létrehozva: #6218

Fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-04-17 02:56
Azonosító: 5 690

IDÉZET(Totti000 @ 2009-02-08 01:16) *
...Akkor most a bankba menjek és a bankkártyámmal utaljak... ?

Igen...

+Quote Post
Totti000
hozzászólás 2009-02-08 02:16
Létrehozva: #6219

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-01-24 23:29
Azonosító: 431 534

Sziasztok!
Kérlek segítsetek.Szeretnék eladni a vatera oldalon de nem tudom az átutalás hogy történik.Csináltattam bankkártyát hogy legyen bankkártyaszámom amit hozzám tudnak rendelni.Azt élesíttettem majd a postán rózsaszín csekken feladtam a 100 ft-ot de azt írták visza a vaterások hogy ez így nem jó.Akkor most a bankba menjek és a bankkártyámmal utaljak vagy ezt hogy kell?

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-02-08 01:13
Létrehozva: #6220

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(Anta70 @ 2009-02-07 23:46) *
Mit tehetek, ha a licitáló többszöri megkeresésre sem jelentkezik, telefonon sem elérhető? Mennyi idő után törölhetem a vásárlását és tehetem újra licitre az árut?

egy hét és 2-3 felszólítás elegendö. a vásárlást nem lehet törölni, hanem értékelni, utána felteheted megint.

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post

514 Oldal V  « < 309 310 311 312 313 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
4 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (4 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-02 11:14