IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

540 Oldal V  « < 311 312 313 314 315 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vatera oldalak, Kérdések, általános észrevételek a Vaterával kapcsolatban
parana
hozzászólás 2009-05-08 20:38
Létrehozva: #6241

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-26 18:54
Azonosító: 2 255

Tisztelt Vatera!

Végül is megcsavarva mindent meg lehet / ki lehet magyarázni, de sem az én, sem más felhasználók prroblémáján egyáltalán nem változtat.....

Meg még volt más kérdésem is...

parana
Go to the top of the page

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2009-05-08 13:24
Létrehozva: #6242

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Azonosító: 32

IDÉZET(parana @ 2009-05-08 13:15) *
[color="#4B0082"]Tisztelt Vatera!

Az én egyik kérdésem - kérésem kapcsolódik az előttem hozzászólóéhoz.
Miért változtatták meg a keresési lehetőséget?
Miért jobb az a Vaterának, ha egészen más szavakat hoz elő a kereső, mint amilyent bárki is keres?

Beírtam a keresőbe: Ubrik Borbála - egy régi könyvet kerestem volna.
Erre a kereső megváltoztatta az én általam beírt kifejezést erik borbála-ra és kihozott 1 db találatot a következő névvel: Nagy Verses Mesés Könyv 2. !!!
Na, hát ennek a könyvnek a nevében sincs semmi hasonló, valahol a leírásában szerepel egy Borbála.
Még jó, hogy az összes uborka kifejezést nem hozta fel a kereső..., hiszen az is hasonló szó, nem??
De engem a hasonló szavak nem érdekelnek, én az eredeti, Ubrik Borbála keresést szeretném folytatni, ha nincs találat, akkor legyen az kiírva, hogy NINCS!!!

Kedves parana!

A kereső jelenleg is kiírja, ha a keresési feltételre nincs találat.
"0 találat volt a megadott Ubrik Borbála feltételre, így a erik Borbála feltételre kerestünk."
Az eredeti keresés megjelenítésére kattintva pedig kizárólag az Ön által megadott keresési feltételekre keres.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
parana
hozzászólás 2009-05-08 13:15
Létrehozva: #6243

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-26 18:54
Azonosító: 2 255

[color="#4B0082"]Tisztelt Vatera!

Az én egyik kérdésem - kérésem kapcsolódik az előttem hozzászólóéhoz.

Miért változtatták meg a keresési lehetőséget?
Miért jobb az a Vaterának, ha egészen más szavakat hoz elő a kereső, mint amilyent bárki is keres?

Beírtam a keresőbe: Ubrik Borbála - egy régi könyvet kerestem volna.
Erre a kereső megváltoztatta az én általam beírt kifejezést erik borbála-ra és kihozott 1 db találatot a következő névvel: Nagy Verses Mesés Könyv 2. !!!
Na, hát ennek a könyvnek a nevében sincs semmi hasonló, valahol a leírásában szerepel egy Borbála.
Még jó, hogy az összes uborka kifejezést nem hozta fel a kereső..., hiszen az is hasonló szó, nem??

De engem a hasonló szavak nem érdekelnek, én az eredeti, Ubrik Borbála keresést szeretném folytatni, ha nincs találat, akkor legyen az kiírva, hogy NINCS!!!

Jól néznénk ki, ha a több milliók által használt x és y nevű net-es keresőkbe beírnánk valamit és egész másfele terelnének el bennünket, mert ők úgy gondolnák, hátha az is jó nekünk!!??

Miért nem lehet visszaállítani a korábbi keresési módszert?

Számszerűen nem néztem utána, de úgy gondolom, a "nagy változtatás" óta a felhasználók száma igen csak megcsappant!

Miért nem gondolnak arra, hogy a még megmaradt felhasználóknak valamennyire kedvezzenek?

Ez vonatkozna arra is, hogy pl. az Eladók lejárt termékei között lehessen szűrni, ne kelljen már több száz terméket egyenként átnézni, ha esetleg nem egyszerre szeretné valaki visszatenni őket eladás céljából???

Tudom, már többen jelezték ezt is, jött is a válasz, hogy majd a felelős kolléga...., DE MIKOR???? Akkor, amikor már nem lesz sem Eladó, sem Vevő a Vaterán??[/color]

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2009-05-07 22:20
Létrehozva: #6244

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Petruskamaya @ 2009-05-07 21:50) *
Üdv Mindenkinek!
Szeretném megkérdezni, hogy miért jó ez, és ki lehet-e kapcsolni!??
Rákeresek egy szóra, de a kereső nem arra keres rá, hanem átírja egy másik szóra, ami gondolom a saját kis szótárába szerepel, és szerinte úgy helyes. Próbáltam kevesebb betűt beírni, akkor megint más szóval írja felül az enyémet, és nem lehet kimászni ebből az ördögi körből! Lényeg, hogy az én szavamat meg sem próbálja megkeresni.

A másik:
Régen volt a keresőben egy opció, hogy csak a címben keresett, vagy a leírásban is (be lehetett jelölni). Most eltünt !!! sad.gif
Miért?
Köszi

Kedves Petruskamaya!

Amennyiben az Ön által megjelölt kifejezésre nincs találat, a kereső egy arra hasonlító feltételre keres.
A részletes keresésre kattintva van lehetőség a címben és a leírásban keresésre is.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Petruskamaya
hozzászólás 2009-05-07 21:50
Létrehozva: #6245

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2008-01-09 21:41
Azonosító: 76 680

Üdv Mindenkinek!
Szeretném megkérdezni, hogy miért jó ez, és ki lehet-e kapcsolni!??
Rákeresek egy szóra, de a kereső nem arra keres rá, hanem átírja egy másik szóra, ami gondolom a saját kis szótárába szerepel, és szerinte úgy helyes. Próbáltam kevesebb betűt beírni, akkor megint más szóval írja felül az enyémet, és nem lehet kimászni ebből az ördögi körből! Lényeg, hogy az én szavamat meg sem próbálja megkeresni.

A másik:
Régen volt a keresőben egy opció, hogy csak a címben keresett, vagy a leírásban is (be lehetett jelölni). Most eltünt !!! sad.gif
Miért?
Köszi

+Quote Post
Evacser
hozzászólás 2009-05-07 20:03
Létrehozva: #6246

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-17 20:05
Azonosító: 300 654

IDÉZET(surfboardsolution @ 2009-05-07 19:55) *
Keményen moderálva lettem, menjünk a Csevegő szobába, mielőtt megbüntetnek.
További jó munkát Önnek kedves Vatera Fórum Moderátor.
Üdvözlettel: surf

Üdv! majd csak ideérek megint egyszer.Szivesen elcsevegnék gyakrabban csak az idő és ez a bonyolult rendszer....No néha elveszi a kedvem de hát ez van.

+Quote Post
surfboardsolutio...
hozzászólás 2009-05-07 19:55
Létrehozva: #6247

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-03-30 16:26
Azonosító: 591 694

IDÉZET(bambooflower @ 2009-05-07 19:51) *
de, úgy lehet, de az megjelenik a fórumon.

Keményen moderálva lettem, menjünk a Csevegő szobába, mielőtt megbüntetnek.
További jó munkát Önnek kedves Vatera Fórum Moderátor.
Üdvözlettel: surf

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-05-07 19:51
Létrehozva: #6248

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(Evacser @ 2009-05-07 19:48) *
Most értem csak a Te irásodhoz- akkor az elöző koléga amit irt nem? ugy se? Még nem jutottam az ellenőrzésig.Néha sok ez az netnek nevezett csoda.

de, úgy lehet, de az megjelenik a fórumon.

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
Evacser
hozzászólás 2009-05-07 19:48
Létrehozva: #6249

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bambooflower @ 2009-05-07 19:41) *
sehogy. az nem müködik.

Most értem csak a Te irásodhoz- akkor az elöző koléga amit irt nem? ugy se? Még nem jutottam az ellenőrzésig.Néha sok ez az netnek nevezett csoda.

+Quote Post
surfboardsolutio...
hozzászólás 2009-05-07 19:45
Létrehozva: #6250

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Evacser @ 2009-05-07 19:43) *
Nagy köszönet. de én erre nem jöttem volna rá soha. A sugó miért nem ad választ az ilyen kérdésre. Szerintem ez hiba vagy én vagyok gyakorlatlan?

Sűgók én szívesen... XD LOL rolleyes.gif

IDÉZET(bambooflower @ 2009-05-07 19:41) *
sehogy. az nem müködik.

Ez így igaz.....mert persze a Fórumból is a "butított" verziót kapjuk.
Ugye nem véletlenül? rolleyes.gif

+Quote Post
surfboardsolutio...
hozzászólás 2009-05-07 19:43
Létrehozva: #6251

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Vatera_Fórum_Moderátor @ 2009-05-07 19:37) *
Amennyiben a felhasználó elfogadja a második lehetőséget, új termékkóddal megjelenik a csak általa látható és megvásárolható termék.

Köszönöm,
szóval akkor abban igazam van, hogy ha csak 1 azaz egy termékem van amit eladok a nyertes licitálónak és még nem értékelem az adás-vételt,
akkor felajánlhatom ugyanazt a terméket (esetünkben nincs másik) a második vagy a harmadik licitálónak !!!
És azt csak ő látja, mert neki mailben megy egy üzenet, hogy adott felhasználó felajánlotta Önnek második lehetőségként, hogy megvásárolja a licitált áron
a kínált árucikket. Szóval azt szerettem volna érzékeltetni, hogy igenis adott a lehetőség a "mellékútra."
Részemről köszönöm megtisztelő válaszát.
surf

A hozzászólást -surfboardsolution- szerkesztette a következő időpontban: 2009-05-07 19:44

+Quote Post
Evacser
hozzászólás 2009-05-07 19:43
Létrehozva: #6252

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(surfboardsolution @ 2009-05-07 19:36) *
Szia, keresd meg az adott személy egy hozzászólását, majd jelöld be az idézet+ zöld gombocskát.
Ha feliratkozott a Fórumtéma figyelőre akkor emailben kap róla tájékoztatást, ha nem akkor remélhetőleg hamarosan itt lesz velünk és meg tudja nézni az üzenetedet. rolleyes.gif

Nagy köszönet. de én erre nem jöttem volna rá soha. A sugó miért nem ad választ az ilyen kérdésre. Szerintem ez hiba vagy én vagyok gyakorlatlan?

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-05-07 19:41
Létrehozva: #6253

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(Evacser @ 2009-05-07 19:32) *
Üdv vagy én buta vagy nem értem a az egészet. Itt kérdezek mert nem találóm, hogy hol lenne jobb.Hogy tudok üzenetet küldeni egy adot személynek a fórum üzenet küldése résznél Köszi bárkinek a választ.

sehogy. az nem müködik.

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2009-05-07 19:37
Létrehozva: #6254

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(surfboardsolution @ 2009-05-07 19:33) *
Nagyon köszönöm.
Ezt értem.
Mivel holland aukció már nincsen akkor ez a lehetőség itt nem játszik.
A rendszernek fel kellene ismernie a feltöltött termék darabszámát.
Azt nem értem, akkor hogyan lehet 1, azaz egy terméket felajánlani a második vagy ötödik licitálónak?
Csak akkor ha az adás-vétel nem jött létre.
Tehát ha nekem van 10 darab egyforma termékem, akkor 1-et indítok, majd nekem megfelelő ár esetén eladhatom a többit a másik licitálónak is?
Ilyenkor ugyanarról az aukcióról van szó (termékszám szerint) - itt hogyan játszik a feltöltési díj?

- itt nem egyről beszélünk. blink.gif

Amennyiben a felhasználó elfogadja a második lehetőséget, új termékkóddal megjelenik a csak általa látható és megvásárolható termék.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
surfboardsolutio...
hozzászólás 2009-05-07 19:36
Létrehozva: #6255

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Evacser @ 2009-05-07 19:32) *
Üdv vagy én buta vagy nem értem a az egészet. Itt kérdezek mert nem találóm, hogy hol lenne jobb.Hogy tudok üzenetet küldeni egy adot személynek a fórum üzenet küldése résznél Köszi bárkinek a választ.

Szia, keresd meg az adott személy egy hozzászólását, majd jelöld be az idézet+ zöld gombocskát.
Ha feliratkozott a Fórumtéma figyelőre akkor emailben kap róla tájékoztatást, ha nem akkor remélhetőleg hamarosan itt lesz velünk és meg tudja nézni az üzenetedet. rolleyes.gif

+Quote Post
surfboardsolutio...
hozzászólás 2009-05-07 19:33
Létrehozva: #6256

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Vatera_Fórum_Moderátor @ 2009-05-07 19:23) *
Kedves surfboardsolution!

A második lehetőség opció nem hiba, ha az eladó több teljesen azonos termékkel rendelkezik, de azokat aukciós
formában értékesíti (pl. promóciós célú 1 Ft-os aukciók, stb.) és az aukció során az ár olyan magas szintet ér el,
hogy az eladónak a második, harmadik, stb. ajánlati árat elérő licitálónak is megéri értékesíteni a terméket az
ajánlati ár szintjén, akkor egy nem nyertes licitálónak az árverés lezárulta után vásárlási esélyt biztosíthat.

Nagyon köszönöm.
Ezt értem.
Mivel holland aukció már nincsen akkor ez a lehetőség itt nem játszik.
A rendszernek fel kellene ismernie a feltöltött termék darabszámát.
Azt nem értem, akkor hogyan lehet 1, azaz egy terméket felajánlani a második vagy ötödik licitálónak?
Csak akkor ha az adás-vétel nem jött létre.
Tehát ha nekem van 10 darab egyforma termékem, akkor 1-et indítok, majd nekem megfelelő ár esetén eladhatom a többit a másik licitálónak is?
Ilyenkor ugyanarról az aukcióról van szó (termékszám szerint) - itt hogyan játszik a feltöltési díj?

- itt nem egyről beszélünk. blink.gif

A hozzászólást -surfboardsolution- szerkesztette a következő időpontban: 2009-05-07 19:34

+Quote Post
Evacser
hozzászólás 2009-05-07 19:32
Létrehozva: #6257

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Vatera_Fórum_Moderátor @ 2009-05-07 19:23) *

A második lehetőség opció nem hiba, ha az eladó több teljesen azonos termékkel rendelkezik, de azokat aukciós
formában értékesíti (pl. promóciós célú 1 Ft-os aukciók, stb.) és az aukció során az ár olyan magas szintet ér el,
hogy az eladónak a második, harmadik, stb. ajánlati árat elérő licitálónak is megéri értékesíteni a terméket az
ajánlati ár szintjén, akkor egy nem nyertes licitálónak az árverés lezárulta után vásárlási esélyt biztosíthat.

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2009-05-07 19:23
Létrehozva: #6258

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(surfboardsolution @ 2009-05-07 19:02) *
Tisztelettel kérdezném,
az Eladott termékek menüben megjelenik a sikeresen zárult már értékelt adás-vételek ellenére a MÁSODIK LEHETŐSÉG OPCIÓ.
Gyakorlatilag ha én nem értékelem a vásárlót (a második potenciális vevő nem látja), akkor akár a már eladott terméket felajánlhatom a második, harmadik, negyedik licitálónak?
Ez nagyon nagy bug tisztelt Vatera.
Szeretnék vásárolni és eladni a legnagyobb Piactéren, de az általam észrevett bugok arra következtetnek, hogy nagyon sok a kijátszható dolog a Piactéren.
Ezeket javító szándékkal írom, de kérem tisztelettel, ezt hogy engedheti meg magának egy nagyra tartott oldal üzemeltetője, hogy pár perc alatt több kapun keresztül kijátszható legyen? blink.gif

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
surfboardsolutio...
hozzászólás 2009-05-07 19:02
Létrehozva: #6259

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Tisztelettel kérdezném,
az Eladott termékek menüben megjelenik a sikeresen zárult már értékelt adás-vételek ellenére a MÁSODIK LEHETŐSÉG OPCIÓ.
Gyakorlatilag ha én nem értékelem a vásárlót (a második potenciális vevő nem látja), akkor akár a már eladott terméket felajánlhatom a második, harmadik, negyedik licitálónak?
Ez nagyon nagy bug tisztelt Vatera.
Szeretnék vásárolni és eladni a legnagyobb Piactéren, de az általam észrevett bugok arra következtetnek, hogy nagyon sok a kijátszható dolog a Piactéren.
Ezeket javító szándékkal írom, de kérem tisztelettel, ezt hogy engedheti meg magának egy nagyra tartott oldal üzemeltetője, hogy pár perc alatt több kapun keresztül kijátszható legyen? blink.gif

A hozzászólást -surfboardsolution- szerkesztette a következő időpontban: 2009-05-07 19:02

+Quote Post
veres_imre
hozzászólás 2009-05-06 12:12
Létrehozva: #6260

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-05-06 11:11
Azonosító: 640 112

IDÉZET(Vatera_Fórum_Moderátor @ 2009-05-06 11:19) *
Kedves veres_imre!

Személyes menüjében az értékelések készítése menüponton belül értékelni tudja az adásvételt.

Köszönöm!

+Quote Post

540 Oldal V  « < 311 312 313 314 315 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-09-01 07:37