IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

524 Oldal V  « < 401 402 403 404 405 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vatera oldalak, Kérdések, általános észrevételek a Vaterával kapcsolatban
Lázi
hozzászólás 2008-08-01 02:13
Létrehozva: #8041

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-24 19:00
Azonosító: 173 415

IDÉZET(Vatera_Moderátor @ 2008-07-31 22:54) *
Amennyiben az aukció nem érte el a minimál árat, akkor a díj felszámításra kerül.
Érvényes ajánlat hiányában az aukció nem éri el a minimálárat, így az aukció indításakor felszámolt díjat
a felhasználónak ki kell fizetnie.

Tisztelt Vatera !

Jómagam is pár nappal ezelőtt, itt a fórumon értesültem arról, hogy 100,- ft díjköteles lett a minimálár és hogy már 300,- ft-onként számláznak !!!! Hírlevelet nem kapok és eddig nem fórumoztam. Akkor hogyan akartak értesíteni 15 naptári nappal korábban a díjak bevezetése előtt???

Egyedül a 200,- ft-os csekk kiállítási díjról értesültem, mert valahányszor beléptem mindig megjelent a figyelmeztetés !
Akkor most 300 ft-onként fognak csekket küldeni és mindez összesen 500 ft-jába kerül azon felhasználóknak akik csekken fizetnek?! (300jutalék+200csekk) Ezzel kb 6 ról 10% ra növelték az eladási jutalékot azoknak, akik ritkán vagy kis tételben adnak el és ilyen formán fizetnek. Ha még mindig 1500-2000 forintok után küldenének csak csekket és számlát ,akkor nem lenne ekkora az előállítási költségük! Már az 1000 ft-os határ is érdekes volt, de ez a 300 as……

Az egyes kategóriák listázási díja is csak most került a szemem elé, mikor ráléptem az eladás menüpontra hogy személyesen is meggyőződjek a minimálár díjkötelességéről....

A minimálár díjkötelességéről: úgy van feltüntetve mintha előnyös lenne a felhasználónak. (ezt a segítség menüpontból másoltam ki: „…A minimálárra az eladók részéről van jelentős igény, egyfajta vevőcsalogató több lesz a látogató, ha alacsonyabb árról indul az aukció…)
De ha jobban megnézzük, kiderül, hogy egyáltalán nem az. Ugyanis a gyakorlat azt mutatja, hogy sok esetben – valóban - a nézettség és vevőcsalogatás érdekében ( tehát ahogy Önök írják) az eladó 1 ft-ról indítja az aukciót viszont megad minimál-árat. Sokan pedig csak hobbyból vagy nem is tudom miért (tudom csak nem akarom őket jelzővel illetni) licitálnak 1 forintot vagy akármennyit amennyi nem éri el a minimálárat. Az aukció lezárul. A termék az eladónál marad. Bevétele nincs belőle, de most már lesz kiadása. És mi van akkor, ha nincs érvényes licit sem? Mivel 1 ft-ról indult (és az 1forint is „ár” ) és mivel az aukció zárásánál a végső ÁR nem érte el a minimálárat, akkor kiszámlázzák a 100,-ft ot? (kivéve ha nem volt minimálár megadva vagy sikeresen zárult az aukció (elérték a min-árat vagy villámáron kelt el)) Rengeteg ilyen termék van még fent az oldalon. Akkor ezek az emberek mind meg lesznek sarcolva? És ha Ők sem értesültek erről, ahogyan én sem és még itt sokan mások? (a meghirdetésnél meg csak felületesen futották át az adatlapot..) Szerintem sokak számára az sem világos, hogy akkor ha 1 forintról indult az aukció (van beállítva min. ár) és senki nem licitált akkor kell e fizetniük? Vagy ez meglepetés lesz nekik? Szerintem egyértelműbben kellene megfogalmazni azt a mondatot az eladási lapon! (Plusz a segítség menüpontban a minimálárról szóló részbe is Bele kellene írni azt is, hogy mi van akkor ha licit nélkül lesz vége! Nem csak azt hogy ha érvényes licit nélkül ér véget! A segítség oldalon mindössze plusz egy mondat lenne a tisztább érthetőség kedvéért!)

Várom válaszukat!

Előre is köszönöm !
Go to the top of the page

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2008-07-31 23:47
Létrehozva: #8042

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Azonosító: 32

IDÉZET(vwPoloGTi @ 2008-07-31 23:01) *
Rendben van Moderátor Úr! Már csak arra a kérdésemre adjon választ, hogy ezt az " értelemszerű mondatot " :

" Amennyiben az aukció nem érte el a minimál árat, akkor a díj felszámításra kerül. " Miért nem tették közzé az aukció inditása (Eladás) és Aukció újrainditása menüpontban, az önök által állitólag elküldött hirlevélben, a fórumon, vagy a " részletekért kattintson ide " menüpontban?

Segítség menüpont:

Nem értem a minimálár és a feltöltés után fizetendő díjat!

A 2008. július 14-től az alábbi változások léptek életbe:

1, Listázási díj bevezetése az alábbi kategóriákban:
A bevezetés módja: A listázási díj bevezetése (2008. július 14.) előtt indított aukciókra nem kell listázási díjat fizetni.

2, A "minimálár" opció igénybe vétele fizetősé vált (100 Ft), de csak akkor, ha a leütési ár nem éri el a minimálárat!
Amennyiben a legmagasabb ajánlat eléri a minimálár szintjét, vagy a termék villámáron kel el, a minimálár díját
az eladónak nem kell kifizetnie. Amennyiben az aukció nem érte el a minimál árat, akkor a díj felszámításra kerül.

A bevezetés módja: csak a 2008. július 14. után indított aukciók esetében válik fizetőssé a minimálár.

A fenti változásokról 2008. június 26-án értesítettük felhasználóinkat a közleményben a hírlevélben és a fórumon.

IDÉZET(Vatera_Moderátor @ 2008-07-27 18:53) *
Kedves CellaTel!

Amennyiben a legmagasabb ajánlat eléri a minimálár szintjét, vagy a termék villámáron kel el,
a minimálár díját az eladónak nem kell kifizetnie. Amennyiben az aukció nem érte el a minimál
árat, akkor a díj felszámításra kerül
függetlenül attól, hogy a minimálár rejtett vagy nyilvános
volt.

IDÉZET(Vateraforum @ 2008-07-14 13:40) *
Nem érték el a minimálárat tehát fizetni kell.

Amennyiben volt minimálár beállítva és egy licit se érkezett azt jelenti, hogy nem érték el a minimálárat, tehát fizetni kell.
Ha elérték a minimálárat nem kell fizetni (értelemszerűen elérték hisz a példa szerint érvényes volt a licit)!

Amennyiben a legmagasabb ajánlat eléri a minimálár szintjét, vagy a termék villámáron kel el, a minimálár díját az eladónak nem kell kifizetnie. Amennyiben az aukció nem érte el a minimál árat, akkor a díj felszámításra kerül.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
vwPoloGTi
hozzászólás 2008-07-31 23:01
Létrehozva: #8043

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-02-13 20:25
Azonosító: 114 559

Rendben van Moderátor Úr! Már csak arra a kérdésemre adjon választ, hogy ezt az " értelemszerű mondatot " :

" Amennyiben az aukció nem érte el a minimál árat, akkor a díj felszámításra kerül. " Miért nem tették közzé az aukció inditása (Eladás) és Aukció újrainditása menüpontban, az önök által állitólag elküldött hirlevélben, a fórumon, vagy a " részletekért kattintson ide " menüpontban?

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2008-07-31 22:54
Létrehozva: #8044

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vwPoloGTi @ 2008-07-31 22:48) *
A lényeg a " licitálással elér legmgasabb ár " tehát ha licitálás nem történt igy számösszeg sem lehetséges, tehát a leirás szerint ez esetre nem vonatkozik a dij. Csupán ha licitálás történik.

A rendkivül nehezen megtalálható " A Vatera Piactér használatának díjai " oldalon má regyértelműen leirja " Minimálár díja
Aukcióindításnál a "minimálár" opció igénybe vétele fizetős! Ára 100 Ft. Amennyiben a legmagasabb ajánlat eléri a minimálár szintjét, vagy a termék villámáron kel el, a minimálár díját az eladónak nem kell kifizetnie. Amennyiben az aukció nem érte el a minimál árat, akkor a díj felszámításra kerül. (Amennyiben az árverésen nem érkezik licit, a díj értelemszerűen kiszámlázásra kerül hiszen egyetlen ajánlat sem érte el a minimálárat.)

Kérem szépen ez a fogyasztók/vásárlók elégtelen tájékoztatása és félrevezetése.

Amennyiben az aukció nem érte el a minimál árat, akkor a díj felszámításra kerül.
Érvényes ajánlat hiányában az aukció nem éri el a minimálárat, így az aukció indításakor felszámolt díjat
a felhasználónak ki kell fizetnie.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
vwPoloGTi
hozzászólás 2008-07-31 22:48
Létrehozva: #8045

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

A lényeg a " licitálással elér legmgasabb ár " tehát ha licitálás nem történt igy számösszeg sem lehetséges, tehát a leirás szerint ez esetre nem vonatkozik a dij. Csupán ha licitálás történik.

A rendkivül nehezen megtalálható " A Vatera Piactér használatának díjai " oldalon má regyértelműen leirja " Minimálár díja
Aukcióindításnál a "minimálár" opció igénybe vétele fizetős! Ára 100 Ft. Amennyiben a legmagasabb ajánlat eléri a minimálár szintjét, vagy a termék villámáron kel el, a minimálár díját az eladónak nem kell kifizetnie. Amennyiben az aukció nem érte el a minimál árat, akkor a díj felszámításra kerül. (Amennyiben az árverésen nem érkezik licit, a díj értelemszerűen kiszámlázásra kerül hiszen egyetlen ajánlat sem érte el a minimálárat.)

Kérem szépen ez a fogyasztók/vásárlók elégtelen tájékoztatása és félrevezetése.

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2008-07-31 22:44
Létrehozva: #8046

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(kispite @ 2008-07-31 21:21) *
Ennél sunyibb, megoldáson már valóban komolyan el kellett volna töprengeni!! Önök ezt nevezik a fogyasztók teljeskörü, és részletes tájékoztatásának? Mitől volt hiteles az a körlevél? Miért nem jelentették meg a fontosságát még a témakörben sem? Nulla utalás történt az elolvasás fontosságára! A korábbi elégedett táborból így rengeteg átvert, felháborodott, elégedetlen felhasználót sikerült szerezniük. Sikerült nagyon magyarosan , sumákul kezelni a nem kis plusz költséggel járó változtatásokat. Persze érthető, hogy ez alapvető anyagi érdeke volt a vaterának. Most meg egy szegényes hírlevél mögött bújócskázik az egész csapat, a hazai piacvezető cég!? Gratulálok, szép munka! Talán máris érdemes volna a nagy sikerre való tekintettel megismételni!
Nem lesz túl bonyolult a megtévesztést, burkolt szolgáltatási díjak ráerőszakolását, és a tájékoztatás hiányosságát feltárni a megfelelő szakhatóságoknál.
Nem kívánom az akaratom nélkül becsempészett opciók igénybevételéért megfizetni azt a jogtalan 17000 Ft-ot , amit ilyen módon próbál a vatera rám terhelni! Ha nem sztornózzák gyorsan, és korrektül a kifejezetten meg nem rendelt szolgáltatásokból összeállított számlájukat, akkor tudom, hogy hol fognak hatékonyan intézkedni ebben az ügyben.

Kedves kispite!

A Vatera.hu Kft. jogosult az aktuálisan közölt táblázat díjtételeit módosítani, illetve a díjfizetési kötelezettséggel
járó szolgáltatások körét bővíteni, erről azonban kötelessége tájékoztatni felhasználóit legalább 15 naptári
nappal a díjváltozás életbe lépését megelőzően. 2008. június 25-én a Heti hírlevélben és itt a fórumon is
tájékoztattuk a felhasználókat a változtatásokról, a figyelmeztetés megjelent az újraindítás és az eladás lapon is.

Újdonságok eladóknak
Július 14-től több újítást is bevezetünk eladóink részére. Megpróbáltunk reagálni a felmerült eladói igényekre,
és néhány új lehetőséget is kínálunk felhasználóinknak. Bízunk benne, hogy sokan fogják használni az új
lehetőségeket, hiszen sokat segíthetnek a sikeres eladásban. Megváltoznak a vatera.hu-n a különböző
termékkiemelések díjai is, és az Autó-motor valamint az Ingatlanok kategóriában listázási díjat vezetünk be.
A részletekért kattintson ide!

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
kispite
hozzászólás 2008-07-31 22:26
Létrehozva: #8047

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-19 16:30
Azonosító: 14 401

IDÉZET(vwPoloGTi @ 2008-07-31 21:48) *
Teljesen egyetértek az előttem hozzászólókkal! Nem volt egyértelmű és mindent feltáró a minimálár bevezetésének leirása. Tájékoztató levelet nem kaptam! A fórumra hivatkoznak, holott nem vagyok köteles a fórumot olvasni és onnan információt szerezni. A termék eladása vagy újraregisztrálása menüpontban, nem irták le, hogy a dijat akkor is kell fizetni, ha licit egyáltalán nem érkezik. Igy a vásárlót megtévesztik, és félrevezetik amit jelenleg nem szeretnék még nevén nevezni. Én a nem kis összegű dijat ki fogom fizetni, de az eljárást több felől is meginditom a Vatera.hu Kft ellen.

Üdv! vwPoloGTi

Köszönöm, és mindenben támogatom a szándékodat. Eljárást kell kezdeményezni A Vatera Kft ellen, ha önszántukból nem kívánnak tiszta vizet önteni a pohárba, akkor megteszi helyettük a hatóság. Fizessenek a valódi elkövetők, és ne próbálják bliccelőként feltüntetni a felhasználókat.
Nem csak a minimál árral van a probléma, hanem lejárt termékek újraregisztrálásakor ha nem veszel észre egy picurka négyzetet, hogy van-e benne kispipa avagy nincs, akkor az összes termékedet termékkiemeléssel tölti vissza az oldalra, holott a termék eredeti adatlapján te ezt az opciót kifejezetten nem kérted. Amennyiben az újraregisztrációk számát sokszorozod, akkor annyiszor indítja el 100 Ft-ért termékenként. Nekem állítólag így jött össze a 17000, ezzel a sumák kis kockának megjelenésével, amiről sehol, és semmikor nem tájékoztattak senkit.
Ez most épp olyan mintha elvinnéd a kocsidat ugyan abba a szervízbe ahova évek óta jársz, és a pultnál eléd tolnak egy megrendelőlapot amin kérsz egy olajcserét, és nem tájékoztatnak arról, hogy a lapon felsorolt , a szervíz összes egyéb szolgáltatását kicsi pipával légy kedves jelezni, hogy jelen esetben nem kívánod igénybe venni. Ha elmulasztanád ezt az apróságot, akkor a számládat egy komplett motorgenerál, karosszéria, festés, takarítás, fútómű javítás, gumicsere terhelné. Ők elvégezték, mivel te kifejezetten nem mondtad le ezen szolgáltatásokat.[size="4"][/size]

IDÉZET(vwPoloGTi @ 2008-07-31 22:08) *
Nem! Nem olvasható ott az, hogy arra a termékre amire licit nem érkezik is ugyanúgy kell fizessem a felárat. Ellenkezőleg megtéveszti a vevőt!, ugyanis azt irja:
" A "minimálár" opció igénybe vétele fizetős (100 Ft), de csak akkor, ha a leütési ár nem éri el a minimálárat! Amennyiben a legmagasabb ajánlat eléri a minimálár szintjét, vagy a termék villámáron kel el, a minimálár díját az eladónak nem kell kifizetnie. "

E szerint csak akkor kell fizetnem a termékkiemelési dijat, ha a leütési ár nem éri el a minimálárat!

" Mi az a leütési ár és villámár?

A leütési ár az az ár, amelyen -sikeres aukció esetén- elkel a termék. Ez lehet a licitálással elért legmagasabb ár -amennyiben ez fölötte van a minimálárnak- vagy a villámár -amennyiben így vették meg a terméket-.

Úgy gondolom, hogy ebből egyértelműen azt a következtetést lehet levonni, hogy amenyiben licit nem érkezik, vagyis Nem kel el sikeres aukció keretében a termék, akkor a dijat nem kell fizetni. Aki rutinból klikkel talán meg is érdemli, de én külön elolvastam mind a termék újraregisztrálása mind a " részletekért kattintson ide" oldalon a feltételeket, amelyból kimagyarázhatatlanul az derül ki, hogy csak abban az esetben kell fizetni a dijat ha licit érkezik a termékre.

Üdv ! vwPoloGTi

Látom mindenki belezavarodik. Hát engem is felháborít ez a nesze semmi fogd meg jól meghatározás.
Tulajdonképpen mi is az a leütési ár, mit keres ez a minimál ár alatt?????
Ha meg ott van akkor mitől leütési ár????? A leütési ár az én logikám szerint az az ár amivel a terméket valójában meg is lehet venni, tehát a minimlárnál magasabb, vagy a villámár! Ami ez alatt van az csak egy gyenge licit a sok közül. Vagyis fizetsz mint a katonatiszt, mert anyuka kicsi csemetéje szörfözik a termékeiden, és teszi az 5-10 Ft-os licitet a tizezres értékeidre, hátha előbújik aza csúnya kis minimáláracska. Ha ezzel egyetértesz, ám legyen!

A hozzászólást -Vatera_Moderátor- szerkesztette a következő időpontban: 2008-07-31 22:44

+Quote Post
Haszuboy87
hozzászólás 2008-07-31 22:08
Létrehozva: #8048

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-18 01:04
Azonosító: 127 074

Ez amúgy télleg a fogyasztók/vásárlók szándékos megtévesztése.
Szerintem még egy pár ember fog reklamálni itt a fórumon (is).
Mert mondjuk ha belegondolok, én sem kérek hírlevelet, mert nem vagyok kíváncsi a szemétjükre, meg a reklámjukra, és ha itt a fórumot nem olvasgatom, én sem tudom mi a helyzet. Tiszta szerencse, hogy külföldön vagyok, és minden termékem leszedtem.
Tipikus magyar megoldás ez a rejett, burkólózó, hírlevélre meg fórumra hivatkozó, egymásra mutogató magatartás. 100%, hogy egyszeri, nagy haszon kellett valakinek. Csak el kellene gondolkozni, megéri ez így hosszútávon? A 100Ft-os minimálár sarccal mondjuk egyet értek, de nem ebben a bevezetési formában. A másik dolog meg a 300Ft-onkénti számlázás... no comment.

+Quote Post
vwPoloGTi
hozzászólás 2008-07-31 22:08
Létrehozva: #8049

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Grobar @ 2008-07-31 21:56) *
Amikor úraregisztrálod a lejárt termékeket, akkor ott olvasható. De az édeskevés, valaki "rutinbó" klikkel, nem olvassa el.
Vannak eladók, akiknek van fent mondjuk 300 terméke, mind min áras. 285 nem kel el. Lehet szorozni.....

Nem! Nem olvasható ott az, hogy arra a termékre amire licit nem érkezik is ugyanúgy kell fizessem a felárat. Ellenkezőleg megtéveszti a vevőt!, ugyanis azt irja:
" A "minimálár" opció igénybe vétele fizetős (100 Ft), de csak akkor, ha a leütési ár nem éri el a minimálárat! Amennyiben a legmagasabb ajánlat eléri a minimálár szintjét, vagy a termék villámáron kel el, a minimálár díját az eladónak nem kell kifizetnie. "

E szerint csak akkor kell fizetnem a termékkiemelési dijat, ha a leütési ár nem éri el a minimálárat!

" Mi az a leütési ár és villámár?

A leütési ár az az ár, amelyen -sikeres aukció esetén- elkel a termék. Ez lehet a licitálással elért legmagasabb ár -amennyiben ez fölötte van a minimálárnak- vagy a villámár -amennyiben így vették meg a terméket-.

Úgy gondolom, hogy ebből egyértelműen azt a következtetést lehet levonni, hogy amenyiben licit nem érkezik, vagyis Nem kel el sikeres aukció keretében a termék, akkor a dijat nem kell fizetni. Aki rutinból klikkel talán meg is érdemli, de én külön elolvastam mind a termék újraregisztrálása mind a " részletekért kattintson ide" oldalon a feltételeket, amelyból kimagyarázhatatlanul az derül ki, hogy csak abban az esetben kell fizetni a dijat ha licit érkezik a termékre.

Üdv ! vwPoloGTi

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2008-07-31 21:56
Létrehozva: #8050

Csak olvasó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-05-24 18:58
Innen: Juzni Front
Azonosító: 11 399

IDÉZET(vwPoloGTi @ 2008-07-31 21:48) *
Teljesen egyetértek az előttem hozzászólókkal! Nem volt egyértelmű és mindent feltáró a minimálár bevezetésének leirása.

Amikor úraregisztrálod a lejárt termékeket, akkor ott olvasható. De az édeskevés, valaki "rutinbó" klikkel, nem olvassa el.
Vannak eladók, akiknek van fent mondjuk 300 terméke, mind min áras. 285 nem kel el. Lehet szorozni.....

--------------------
Csak akkor tehetsz meg mindent, hogyha már semmid sincs. (Tyler Durden)

SÜN, SÜN!!!!
"Sünben emelték ki a tüntetőt."

+Quote Post
vwPoloGTi
hozzászólás 2008-07-31 21:48
Létrehozva: #8051

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Teljesen egyetértek az előttem hozzászólókkal! Nem volt egyértelmű és mindent feltáró a minimálár bevezetésének leirása. Tájékoztató levelet nem kaptam! A fórumra hivatkoznak, holott nem vagyok köteles a fórumot olvasni és onnan információt szerezni. A termék eladása vagy újraregisztrálása menüpontban, nem irták le, hogy a dijat akkor is kell fizetni, ha licit egyáltalán nem érkezik. Igy a vásárlót megtévesztik, és félrevezetik amit jelenleg nem szeretnék még nevén nevezni. Én a nem kis összegű dijat ki fogom fizetni, de az eljárást több felől is meginditom a Vatera.hu Kft ellen.

Üdv! vwPoloGTi

+Quote Post
kispite
hozzászólás 2008-07-31 21:47
Létrehozva: #8052

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Grobar @ 2008-07-31 21:34) *
Erről írtam a múltkor, nem igazán volt teljes körű a tájékoztatás! Én például, nem kapok hírlevelet, mert nem kérek.
Itt a fórumon értesültem, a bevezetett díjakról! Mennyien jártak, járnak még majd így???

Üdv!
Én még a fórumon sem jártam 2és fél év alatt, sem időm, sem szükségem nem volt rá, a hírlevél helyett szokásos reklám levelet küldözgettek, amit általában nem olvasgatok. Az oldal használatát kissé érdekesen átszerkesztették, kispipa ide-oda, most vagy kell bele, vagy nem stb. nonszensz az egész elgondolás, a kivitelezése pedig a fogyasztó szándékos megtévesztése. Nincs jártassága annak a hozászólónak, aki szerint felesleges ezzel foglalkozni, mert úgyis körbejárták jogilag illetve ügyvédekkel megnézették. Ez teljes tévhit, akkor most nem lenne ekkora a jogos felháborodás.

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2008-07-31 21:34
Létrehozva: #8053

Csak olvasó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-05-24 18:58
Innen: Juzni Front
Azonosító: 11 399

IDÉZET(kispite @ 2008-07-31 21:21) *
Nem kívánom az akaratom nélkül becsempészett opciók igénybevételéért megfizetni azt a jogtalan 17000 Ft-ot , amit ilyen módon próbál a vatera rám terhelni!

Erről írtam a múltkor, nem igazán volt teljes körű a tájékoztatás! Én például, nem kapok hírlevelet, mert nem kérek.
Itt a fórumon értesültem, a bevezetett díjakról! Mennyien jártak, járnak még majd így???

--------------------
Csak akkor tehetsz meg mindent, hogyha már semmid sincs. (Tyler Durden)

SÜN, SÜN!!!!
"Sünben emelték ki a tüntetőt."

+Quote Post
kispite
hozzászólás 2008-07-31 21:21
Létrehozva: #8054

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Haszuboy87 @ 2008-07-23 14:45) *
Körlevélbe kiküldték.

Ittvan:

2008. június 25-én a Heti hírlevélben tájékoztattuk a felhasználókat a változtatásokról.

Újdonságok eladóknak
Július 14-től több újítást is bevezetünk eladóink részére. Megpróbáltunk reagálni a felmerült eladói igényekre,
és néhány új lehetőséget is kínálunk felhasználóinknak. Bízunk benne, hogy sokan fogják használni az új
lehetőségeket, hiszen sokat segíthetnek a sikeres eladásban. Megváltoznak a vatera.hu-n a különböző
termékkiemelések díjai is, és az Autó-motor valamint az Ingatlanok kategóriában listázási díjat vezetünk be.
A részletekért kattintson ide!

Ennél sunyibb, megoldáson már valóban komolyan el kellett volna töprengeni!! Önök ezt nevezik a fogyasztók teljeskörü, és részletes tájékoztatásának? Mitől volt hiteles az a körlevél? Miért nem jelentették meg a fontosságát még a témakörben sem? Nulla utalás történt az elolvasás fontosságára! A korábbi elégedett táborból így rengeteg átvert, felháborodott, elégedetlen felhasználót sikerült szerezniük. Sikerült nagyon magyarosan , sumákul kezelni a nem kis plusz költséggel járó változtatásokat. Persze érthető, hogy ez alapvető anyagi érdeke volt a vaterának. Most meg egy szegényes hírlevél mögött bújócskázik az egész csapat, a hazai piacvezető cég!? Gratulálok, szép munka! Talán máris érdemes volna a nagy sikerre való tekintettel megismételni!
Nem lesz túl bonyolult a megtévesztést, burkolt szolgáltatási díjak ráerőszakolását, és a tájékoztatás hiányosságát feltárni a megfelelő szakhatóságoknál.
Nem kívánom az akaratom nélkül becsempészett opciók igénybevételéért megfizetni azt a jogtalan 17000 Ft-ot , amit ilyen módon próbál a vatera rám terhelni! Ha nem sztornózzák gyorsan, és korrektül a kifejezetten meg nem rendelt szolgáltatásokból összeállított számlájukat, akkor tudom, hogy hol fognak hatékonyan intézkedni ebben az ügyben.

+Quote Post
Lecsike
hozzászólás 2008-07-31 21:00
Létrehozva: #8055

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 12:53
Innen: Magyarország
Azonosító: 968

IDÉZET(kispite @ 2008-07-31 20:56) *
Szerintem jogos a számla törlésének igénye, vajon mit tesznek , ha nem fizet?! Jön a végrehajtó?

Nem dehogy megy rögtön, elösször kizárnak a Vateráról, átadják az ügyet a Behajtási Csoportnak, aztán ha ők sem jutnak semmire ( ez ritkán fordul elő )akkor polgári peres úton lehet küzdeni, de az nem olcsó mulatság !

--------------------
Az élet rövid ... éld hát meg mosolyogva !

Vaterás Bögrét Szeretnék !

A hozzászólást - Lecsike - szerkesztette a legjobb tudása szerint !

+Quote Post
Haszuboy87
hozzászólás 2008-07-31 20:57
Létrehozva: #8056

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-18 01:04
Azonosító: 127 074

IDÉZET(kispite @ 2008-07-31 20:56) *
Szerintem jogos a számla törlésének igénye, vajon mit tesznek , ha nem fizet?! Jön a végrehajtó?

előfordulahat

+Quote Post
kispite
hozzászólás 2008-07-31 20:56
Létrehozva: #8057

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Haszuboy87 @ 2008-07-25 10:19) *
Van egy olyan érzésem, hogy semmit nem fogsz kapni tőlük. Csak fizesd a számlát, és kész.

+Quote Post
pferde
hozzászólás 2008-07-31 20:44
Létrehozva: #8058

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-01-17 19:54
Innen: Veszprém megye
Azonosító: 83 561

Uffa... ma megint tanultam valamit. rolleyes.gif Köszönöm, és elnézést a bénaságomért. unsure.gif

--------------------
Ha tudnám is, hogy holnap elpusztul a világ, még akkor is ültetnék ma egy almafát. - Ági

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2008-07-31 09:17
Létrehozva: #8059

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(pferde @ 2008-07-31 09:09) *
Ez úgy értendő, hogy ez a ma reggel kapott "az oldalát újraaktiváltuk" c. levél még az előző módosításhoz kapcsolódik?
Nem-nem, az nem lehet, hisz a képcím már változott. Csak a képek a régiek. Szóval... bocsánat a zaklatásért, de kérem szépen, ha lehetne utánanézni... rolleyes.gif

Frissítés után (CTRL+F5) már láthatóak lesznek a képek.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
pferde
hozzászólás 2008-07-31 09:09
Létrehozva: #8060

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-01-17 19:54
Innen: Veszprém megye
Azonosító: 83 561

IDÉZET(Vatera_Moderátor @ 2008-07-31 09:05) *
Kedves pferde!

Újraaktiválás után már a frissített képek láthatóak.

Ez úgy értendő, hogy ez a ma reggel kapott "az oldalát újraaktiváltuk" c. levél még az előző módosításhoz kapcsolódik?
Nem-nem, az nem lehet, hisz a képcím már változott. Csak a képek a régiek. Szóval... bocsánat a zaklatásért, de kérem szépen, ha lehetne utánanézni... rolleyes.gif

--------------------
Ha tudnám is, hogy holnap elpusztul a világ, még akkor is ültetnék ma egy almafát. - Ági

+Quote Post

524 Oldal V  « < 401 402 403 404 405 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-05-25 15:26