IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

522 Oldal V  « < 401 402 403 404 405 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vatera oldalak, Kérdések, általános észrevételek a Vaterával kapcsolatban
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2008-07-30 17:36
Létrehozva: #8041

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Azonosító: 32

IDÉZET(Anubis68 @ 2008-07-30 17:32) *
T Vatera!
Negyedszer írok egy aukcióval kapcsolatban,hajlandóak lennének válaszolni?

Kedves Anubis68!

Amikor elküldte az üzenetet részünkre a kapcsolatfelvételen keresztül, kapott egy un. ticket számot
ezt legyen kedves ide bemásolni és utánanézünk a történteknek. Köszönjük!

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
Anubis68
hozzászólás 2008-07-30 17:32
Létrehozva: #8042

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 134

T Vatera!
Negyedszer írok egy aukcióval kapcsolatban,hajlandóak lennének válaszolni?

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2008-07-30 11:41
Létrehozva: #8043

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vasarlo76 @ 2008-07-29 18:32) *
Továbbra is kérdezem, mert választ eddig nem kaptam rá az illetékes elvtárs/úr/nőtől (megfelelő aláhúzandó):

Mi tart egy cekkes befizetés jóváírásán 10 munkanapig, mikor a csekk összege a feladástól számított 48-72 órán belül az Önök számláján vannak?
Mi tart egy banki befizetés jóváírásán 50 munkanapig, mikor az összeg azonnal az önök számláján van?

Csekk:
Jellemzően kevesebb mint 10 nap, de van mikor több és ez nem a vaterán múlik. Ma 30-án a 26-i csekken
befizetett összegeket kaptuk meg és írjuk jóvá. A lényeg, hogy jóvá legyen írva és minél hamarabb! Tehát
amint a számlánkon van az összeg és minden rendben van az azonosítással jóváírjuk azt.
Amennyiben arra kíváncsi, hogy az eltelt idő alatt hol járt az összeg kérdezze meg a közbeiktatott postai és
banki eljárásokról a posta és a bank illetékeseit. Nyilván ott is vannak informatív és időben, gyorsan, korrekt
tájékoztatást nyújtó fórumok ahol talán még "Sütz Ila" hasonlatokkal sem kell brillíroznia.

Banki átutalás:
Nincs "azonnal" és az "50 munkanap" is értelmezhetetlen!
Még akkor sem azonnali a befizetés jóváírása, ha a Vatera számlavezető bankjánál fizeti be az összeget.
Ön befizeti a pénzt és másnap megkapjuk a banktól az adatokat, ha azon rajta van a befizetés, akkor
jóváírjuk. Ha nincs, akkor a következő napon és így tovább.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2008-07-30 10:27
Létrehozva: #8044

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(sari007 @ 2008-07-30 09:10) *
SZIASZTOK
SEGÍTSÉGETEKT SZERETNÉM KÉRNI, HOGY TUDOM TÖRÖLNI A MÉG LICITBEN LÉVŐ ÁRURÓL A LICITEMET A MI MÉG MINDIG A LEGMAGASABB.ÉS MÁR NEM KELL AZ ÁRU.VÁROM TANÁCSOTOKAT.ELŐRE IS KÖSZI

Kedves sari007!

Csak kivételes esetekben és csak akkor tudjuk az ajánlatát törölni, ha még nem zárult le az aukció.
Az árverés lezárta után az adásvétel a Ptk. szerint is érvényes és az eladó köteles a feltüntetett
terméket átadni a vevőnek, amely köteles azt átvenni. Mindkét fél akár polgári peres eljárás során is
kötelezheti a másikat a termék átadására ill. átvételére! Írjon az eladónak üzenetet és kérje tőle az
ügyfélszolgálat által történő licittörlés engedélyezését. Ha ez megvan vegye fel ügyfélszolgálatunkkal
a kapcsolatot és jelezze a licittörlési igényét. Csak akkor távolítjuk el a licitet ha mindkét fél kérése/
engedélye a termékes levelezésben olvasható, ennek hiányában nem teszünk eleget a licittörlésnek.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Lecsike
hozzászólás 2008-07-30 09:16
Létrehozva: #8045

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 12:53
Innen: Magyarország
Azonosító: 968

SZIASZTOK
SEGÍTSÉGETEKT SZERETNÉM KÉRNI, HOGY TUDOM TÖRÖLNI A MÉG LICITBEN LÉVŐ ÁRURÓL A LICITEMET A MI MÉG MINDIG A LEGMAGASABB.ÉS MÁR NEM KELL AZ ÁRU.VÁROM TANÁCSOTOKAT.ELŐRE IS KÖSZI

Szia!

Te is és az eladó is itt a fórumnál a fenti Kapcsolatfelvétel menüpontban tudjátok kérni a licit törlését !

Fontos, hogy mindketten kérjétek !

Üdv: Lecsike

--------------------
Az élet rövid ... éld hát meg mosolyogva !

Vaterás Bögrét Szeretnék !

A hozzászólást - Lecsike - szerkesztette a legjobb tudása szerint !

+Quote Post
csabau
hozzászólás 2008-07-30 09:15
Létrehozva: #8046

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-19 21:37
Innen: Ideg-elme
Azonosító: 903

SZIASZTOK

sehogy.
talán a segítség menü...
ellenben jelzem, beragadt a caps lock-ja kegyednek, így meg kissé üvöltősre sikerült.

--------------------
mivel mindig az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak...

...szorgos népünk győzni fog !
.
csaby

+Quote Post
scaevola
hozzászólás 2008-07-30 09:13
Létrehozva: #8047

Mérges fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Innen: Mezőberény
Azonosító: 40

SZIASZTOK

Az eladóval együtt kell kérni a törlést.

A hozzászólást -scaevola- szerkesztette a következő időpontban: 2008-07-30 09:13

--------------------
Demagógiáról akkor beszélhetnénk, ha azt mondanám amivel a főnököm megbízott, hogy mondjak és azt tűzön-vízen át végrehajtanám.
Megélheted a száz évet, ha lemondasz mindarról, ami miatt megérné megélni a száz évet. (Woody Allen)

+Quote Post
sari007
hozzászólás 2008-07-30 09:10
Létrehozva: #8048

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2008-07-30 08:54
Azonosító: 174 881

SZIASZTOK

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2008-07-30 02:23
Létrehozva: #8049

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vasarlo76 @ 2008-07-29 18:32) *
Továbbra is kérdezem, mert választ eddig nem kaptam rá az illetékes elvtárs/úr/nőtől (megfelelő aláhúzandó):

Mi tart egy cekkes befizetés jóváírásán 10 munkanapig, mikor a csekk összege a feladástól számított 48-72 órán belül az Önök számláján vannak?
Mi tart egy banki befizetés jóváírásán 50 munkanapig, mikor az összeg azonnal az önök számláján van?

Kedves vasarlo76!

Amint megérkezik a válasz közzétesszük, addig is szíves türelmét kérjük!

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
KapdKi
hozzászólás 2008-07-29 22:06
Létrehozva: #8050

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:23
Azonosító: 312

IDÉZET(lune07 @ 2008-07-29 21:59) *
Tisztelt Vatera!
Érdeklődnék, hogy mért nem veszi be az Enter-t a szövegszerkesztőjük?
Mit kell csináljak ahhoz, hogy az én megszerkesztett szövegem ne egyben, ömlesztve kerüljön fel a terméklapra?
Bosszantó, mert ezt az ömlenyt én biztos nem olvasnám el a vásárló helyében... S ez visszafoghatja a vásárlási kedvet is.
Eddig ez működött, miért változtatták meg?

Próbáld meg a kontrollEntert smile.gif

--------------------
Az erőszak a gyengék végső menedéke.

(by Ájszek Aszimov)

+Quote Post
lune07
hozzászólás 2008-07-29 21:59
Létrehozva: #8051

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-07-09 15:04
Azonosító: 16 140

Tisztelt Vatera!
Érdeklődnék, hogy mért nem veszi be az Enter-t a szövegszerkesztőjük?
Mit kell csináljak ahhoz, hogy az én megszerkesztett szövegem ne egyben, ömlesztve kerüljön fel a terméklapra?
Bosszantó, mert ezt az ömlenyt én biztos nem olvasnám el a vásárló helyében... S ez visszafoghatja a vásárlási kedvet is.
Eddig ez működött, miért változtatták meg?

+Quote Post
vasarlo76
hozzászólás 2008-07-29 18:32
Létrehozva: #8052

Fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-01 13:58
Azonosító: 62

A hozzászólást -Vatera_Moderátor- szerkesztette a következő időpontban: 2008-07-30 11:39

+Quote Post
arany
hozzászólás 2008-07-28 09:58
Létrehozva: #8053

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 20:57
Azonosító: 1 108

[size="3"]Tisztelt Vatera!

Nagyon fájó, hogy szinte minden héten írni kell a piactér lassúságáról, blokkoló reklámokról. Rendszeresen (szinte mindig) késve kapom meg a lezárt árverésről, eladott tételekről ...stb. a rendszerüzenetet. Legutolsó: a 82797160 termékemet villámáron leütötték tegnap 23ó 08perckor, nekem az értesítő csak másfél órával később jött meg. Ami sajnálatos, hogy ez még nem is a legrosszabb eredményem.
Válaszukat megelőzvén, kérem továbbítsák az illetékes.................felé.
Köszönöm.[/size
] mad.gif

+Quote Post
Felixbi
hozzászólás 2008-07-27 15:59
Létrehozva: #8054

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-08-30 00:25
Innen: horgászni voltam
Azonosító: 22 496

Köszönöm az információt, élni fogok vele.
IDÉZET(Vatera_Moderátor @ 2008-07-27 15:02) *
- Bankártyával történő fizetés: A tranzakció-történet menüpontban az adott számla vagy a teljes tartozás
mellett feltüntetett "Befizetés" szövegre kattintva tudja rendezni az adott összegű tartozást. A befizetés a
tranzakció sikeressége után néhány percen belül jóváírásra kerül.

Milyen bankkártyákkal veheti igénybe a szolgáltatást?:
A módszer garantáltan biztonságos fizetést tesz lehetővé azon vaterás eladóinknak, akik az alábbi kártyák
közül bármelyikkel rendelkeznek:
- American Express,
- OTP Bankpont,
- Visa, Visa Electron,
- MasterCard, MasterCard Electronic, Maestro (Maestro esetében nem minden típus alkalmas online fizetésre!
Érdeklődjön bankjánál!)
- és JCB típusú bankkártyák.
A VPOS terminálon keresztül eladóink azonnal tudnak fizetni, amint a számlaértesítő email-t megkapják (ebben
egy link is a segítségükre lesz), és a kifizetett összeg rögtön jóváíródik a felhasználói egyenlegükből. Fontos
szempont, hogy a bankkártyával történő fizetésnek külön költsége nincs.

- Banki befizetés: A CIB Banknál vezett 10700024-25268209-51100005 számlaszámra fizesse az összeget.
A közlemény rovatban a pontos felhasználónevét és ügyfélkódját tüntesse fel. Jellemzően 5 munkanapon belül
kerül jóváírásra az összeg.

--------------------
"Egy gyertya nem veszít semmit, ha lángjával meggyújt egy másikat!"

üdv: Felixbi

+Quote Post
MedveAS
hozzászólás 2008-07-27 15:05
Létrehozva: #8055

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-04-03 14:32
Azonosító: 3 542

IDÉZET(Felixbi @ 2008-07-27 14:55) *
Kedves Moderátor!

Ez érdekelne, hol tudok meg erről részleteket? Bármely bankhoz bemehetek a bankkártyámmal és fizethetek?

Köszönettel Felixbi

Itt a Vaterán tudsz fizetni a személyes menü: Tranzakció történet (számlázott tételek)-nél a VAT számlaszám mellett megjelenő befizetem gombra kattintással tudod kezdeményezni, utána átkerülsz az OTP szerverére és ott kövesd az útmutatót.

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2008-07-27 15:02
Létrehozva: #8056

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Felixbi @ 2008-07-27 14:55) *
Kedves Moderátor!

Ez érdekelne, hol tudok meg erről részleteket? Bármely bankhoz bemehetek a bankkártyámmal és fizethetek?

Köszönettel Felixbi

- Bankártyával történő fizetés: A tranzakció-történet menüpontban az adott számla vagy a teljes tartozás
mellett feltüntetett "Befizetés" szövegre kattintva tudja rendezni az adott összegű tartozást. A befizetés a
tranzakció sikeressége után néhány percen belül jóváírásra kerül.

Milyen bankkártyákkal veheti igénybe a szolgáltatást?:
A módszer garantáltan biztonságos fizetést tesz lehetővé azon vaterás eladóinknak, akik az alábbi kártyák
közül bármelyikkel rendelkeznek:
- American Express,
- OTP Bankpont,
- Visa, Visa Electron,
- MasterCard, MasterCard Electronic, Maestro (Maestro esetében nem minden típus alkalmas online fizetésre!
Érdeklődjön bankjánál!)
- és JCB típusú bankkártyák.
A VPOS terminálon keresztül eladóink azonnal tudnak fizetni, amint a számlaértesítő email-t megkapják (ebben
egy link is a segítségükre lesz), és a kifizetett összeg rögtön jóváíródik a felhasználói egyenlegükből. Fontos
szempont, hogy a bankkártyával történő fizetésnek külön költsége nincs.

- Banki befizetés: A CIB Banknál vezett 10700024-25268209-51100005 számlaszámra fizesse az összeget.
A közlemény rovatban a pontos felhasználónevét és ügyfélkódját tüntesse fel. Jellemzően 5 munkanapon belül
kerül jóváírásra az összeg.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Felixbi
hozzászólás 2008-07-27 14:55
Létrehozva: #8057

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Vatera_Moderátor @ 2008-07-27 14:50) *
Kedves Felixbi!

A Vatera lehetővé tette a bankkártyával történő fizetés lehetőségét, amely egyéb előnyei mellett díjmentes
jutalékkiegyenlítést tesz lehetővé. A befizetés történhet bankfiókban is, ez szintén díjmentes.

Kedves Moderátor!

Köszönettel Felixbi

--------------------

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2008-07-27 14:50
Létrehozva: #8058

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Felixbi @ 2008-07-27 13:37) *
Ezek szerint ha csekken fizetek, a legkissebb esetben 300 Ft-ra 200 Ft a költségem. Ha jól számolom, ez 66%. nem rossz. Ha utalok, akkor sem sokkal kevesebb. Mi van akkor, ha alacsony összegnél várok még, hogy a költségeimet csökkenthessem, mivel 6% jutalék meg 66% az eggyütt 72%, és néhány hét múlva fizetek, amikor a költségem lehetőleg alá csökken 20%-nak?? Szerintem kizárnak. Másik megoldás, hogy többet utalok át, ebben az esetben mi történik? Vagy éppen ez a cél, hogy pihentessek a Vatera számláján rendszeresen kissebb-nagyobb összeget? Vagy egyszerűen arról van szó, hogy a "kisforgalmúaknak" nem gazdaságos a fenntartása? Lehet ebből van több, és ebből lesz a "nagyforgalmú" is. Szerintem a sok módosítás (pl. "minmáláradó") lehet népszerűségvesztéssel jár. A szándék nem tiszta számomra és gondolom ezzel nem vagyok egyedül.

Kedves Felixbi!

A Vatera lehetővé tette a bankkártyával történő fizetés lehetőségét, amely egyéb előnyei mellett díjmentes
jutalékkiegyenlítést tesz lehetővé. A befizetés történhet bankfiókban is, ez szintén díjmentes.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Haszuboy87
hozzászólás 2008-07-27 14:28
Létrehozva: #8059

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-18 01:04
Azonosító: 127 074

IDÉZET(Felixbi @ 2008-07-27 13:37) *
Ezek szerint ha csekken fizetek, a legkissebb esetben 300 Ft-ra 200 Ft a költségem. Ha jól számolom, ez 66%. nem rossz. Ha utalok, akkor sem sokkal kevesebb. Mi van akkor, ha alacsony összegnél várok még, hogy a költségeimet csökkenthessem, mivel 6% jutalék meg 66% az eggyütt 72%, és néhány hét múlva fizetek, amikor a költségem lehetőleg alá csökken 20%-nak?? Szerintem kizárnak. Másik megoldás, hogy többet utalok át, ebben az esetben mi történik? Vagy éppen ez a cél, hogy pihentessek a Vatera számláján rendszeresen kissebb-nagyobb összeget? Vagy egyszerűen arról van szó, hogy a "kisforgalmúaknak" nem gazdaságos a fenntartása? Lehet ebből van több, és ebből lesz a "nagyforgalmú" is. Szerintem a sok módosítás (pl. "minmáláradó") lehet népszerűségvesztéssel jár. A szándék nem tiszta számomra és gondolom ezzel nem vagyok egyedül.

Nekem sem tiszta, de sajna ez rajtunk kívül senkit nem érdekel.

+Quote Post
Felixbi
hozzászólás 2008-07-27 13:37
Létrehozva: #8060

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

--------------------

+Quote Post

522 Oldal V  « < 401 402 403 404 405 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-04-28 21:49