IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

526 Oldal V  « < 402 403 404 405 406 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vatera oldalak, Kérdések, általános észrevételek a Vaterával kapcsolatban
vwPoloGTi
hozzászólás 2008-08-01 20:22
Létrehozva: #8061

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-02-13 20:25
Azonosító: 114 559

IDÉZET(KapdKi @ 2008-08-01 20:09) *
A Vatera a szolgáltatást akkor is teljesítette, amikor nem volt licit ... Ez szolgáltatási díj ...

Ne haragudjon uram és már ezen vitakozni sem szeretnék, ha az ön autóját szervizbe viszi olajcserével és a végén kap egy számlát ami egy komplett motorcseréről szól gondolom nem fizetné ki az előre nem megbeszélt javitási költségeket. egyértelműen emlékeztetni kell a vevőt a megrendelési feltételek ismeretére valamint arra, hogy megrendelésével ezeket a feltételeket elfogadta.

Üdv : vwPoloGTi

A hozzászólást -vwPoloGTi- szerkesztette a következő időpontban: 2008-08-01 20:23
Go to the top of the page

+Quote Post
KapdKi
hozzászólás 2008-08-01 20:09
Létrehozva: #8062

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:23
Azonosító: 312

IDÉZET(vwPoloGTi @ 2008-08-01 19:54) *
benyer.. ez már csak emberség és lelkiismeret kérdése... a figyelmeztetés valóban egyértelmű volt. Viszont az, hogy ha licit nem érkezik akkor is kell fizetni az nem!

A Vatera a szolgáltatást akkor is teljesítette, amikor nem volt licit ... Ez szolgáltatási díj ...

--------------------
Az erőszak a gyengék végső menedéke.

(by Ájszek Aszimov)

+Quote Post
vwPoloGTi
hozzászólás 2008-08-01 19:54
Létrehozva: #8063

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bennyer @ 2008-08-01 19:50) *
igen, ez igaz ezzel nem is vitatkozom. ugyanakkor nincs mese, nem így ilyenformában kellett volna értesíteni, mondjuk egy +1 betűméret a piros mellett elég lett volna.

benyer.. ez már csak emberség és lelkiismeret kérdése... a figyelmeztetés valóban egyértelmű volt. Viszont az, hogy ha licit nem érkezik akkor is kell fizetni az nem!

+Quote Post
bennyer
hozzászólás 2008-08-01 19:50
Létrehozva: #8064

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-23 13:06
Azonosító: 11 208

IDÉZET(Vatera_Moderátor @ 2008-08-01 17:53) *
Kedves bennyer!

Azon eladóknál ahol minimáláras aukciók voltak automatikus meghosszabbításra megjelölve, ott az automatikus
újraindításokat nullára állítottuk, így nem fordulhat elő, hogy minimáláras aukciók futnak az eladó tudta nélkül
hisz csak saját kezűleg tudja újraindítani, a figyelmeztetés pedig megjelent az újraindítás és az eladás lapon is.

igen, ez igaz ezzel nem is vitatkozom. ugyanakkor nincs mese, nem így ilyenformában kellett volna értesíteni, mondjuk egy +1 betűméret a piros mellett elég lett volna.

+Quote Post
KapdKi
hozzászólás 2008-08-01 19:47
Létrehozva: #8065

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:23
Azonosító: 312

IDÉZET(zsalbert @ 2008-08-01 18:35) *
Én már lesem írom a problémám a minimálárral kapcsolatban!!!
Ezt előttem már nagyon sokan megtették!!
Nekem "csak" 2900.-Ft..om bánja, hogy nem megfelelően és burkoltan behozták e változást.
Ezt kifizetem, de ha mégegyszer ilyen negatív megrázó élményben lesz részem abbahagyom a VATERÁZÁST!!!!!
Apropó részemről a VATERA ezért az akciójáért tőllem NEGATÍVOT kap!!!! mad.gif

zsalbert

Nem volt burkolt ! Nyíltan figyelmeztettek előre mindenkit ! Engem is ! Meg nem indították ujra a kritikus aukcióimat sem ...

Üdv : Ottó

--------------------
Az erőszak a gyengék végső menedéke.

(by Ájszek Aszimov)

+Quote Post
zsalbert
hozzászólás 2008-08-01 18:35
Létrehozva: #8066

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-22 21:59
Azonosító: 50 477

Én már lesem írom a problémám a minimálárral kapcsolatban!!!
Ezt előttem már nagyon sokan megtették!!
Nekem "csak" 2900.-Ft..om bánja, hogy nem megfelelően és burkoltan behozták e változást.
Ezt kifizetem, de ha mégegyszer ilyen negatív megrázó élményben lesz részem abbahagyom a VATERÁZÁST!!!!!
Apropó részemről a VATERA ezért az akciójáért tőllem NEGATÍVOT kap!!!! mad.gif

zsalbert

+Quote Post
scaevola
hozzászólás 2008-08-01 17:53
Létrehozva: #8067

Mérges fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Innen: Mezőberény
Azonosító: 40

IDÉZET(bennyer @ 2008-08-01 17:45) *
Tisztelt Vatera és Vatera-társak!
Mélységesen felháborít ez a minimálár-díj vagyis, amit már korábban szólók is megírtak, hogy hogy van lekommunikálva ez az egész. Ha nem lett volna valamilyen technikai problémám az elmúlt pár napban, szerintem még vagy egy hónapig nem veszem észre, hogy van minimálár-díj! Egyszerűen pofátlanságnak tartom, igaz csak 400Ft-ról van szó, de uraim kérem... én már több éve a Vatera hűséges eladója-vevője vagyok és egyszerűen megrendült a bizalmam. Rutinból szoktam az árukat hírdetni, és sehol nem volt számomra feltűnő figyelmeztetés a díjjal kapcsolatban.
üdv

Az is így jár aki rutinból vezet autót. laugh.gif

--------------------
Demagógiáról akkor beszélhetnénk, ha azt mondanám amivel a főnököm megbízott, hogy mondjak és azt tűzön-vízen át végrehajtanám.
Megélheted a száz évet, ha lemondasz mindarról, ami miatt megérné megélni a száz évet. (Woody Allen)

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2008-08-01 17:53
Létrehozva: #8068

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Azonosító: 32

IDÉZET(bennyer @ 2008-08-01 17:45) *
Mélységesen felháborít ez a minimálár-díj vagyis, amit már korábban szólók is megírtak, hogy hogy van lekommunikálva ez az egész. Ha nem lett volna valamilyen technikai problémám az elmúlt pár napban, szerintem még vagy egy hónapig nem veszem észre, hogy van minimálár-díj! Egyszerűen pofátlanságnak tartom, igaz csak 400Ft-ról van szó, de uraim kérem... én már több éve a Vatera hűséges eladója-vevője vagyok és egyszerűen megrendült a bizalmam. Rutinból szoktam az árukat hírdetni, és sehol nem volt számomra feltűnő figyelmeztetés a díjjal kapcsolatban.
üdv

Kedves bennyer!

Azon eladóknál ahol minimáláras aukciók voltak automatikus meghosszabbításra megjelölve, ott az automatikus
újraindításokat nullára állítottuk, így nem fordulhat elő, hogy minimáláras aukciók futnak az eladó tudta nélkül
hisz csak saját kezűleg tudja újraindítani, a figyelmeztetés pedig megjelent az újraindítás és az eladás lapon is.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
bennyer
hozzászólás 2008-08-01 17:45
Létrehozva: #8069

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-23 13:06
Azonosító: 11 208

üdv

A hozzászólást -bennyer- szerkesztette a következő időpontban: 2008-08-01 17:46

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2008-08-01 15:04
Létrehozva: #8070

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Lázi @ 2008-08-01 14:23) *
"....Amennyiben volt minimálár beállítva és egy licit se érkezett azt jelenti, hogy nem érték el a minimálárat, tehát fizetni kell.
"

- Ó , nagyon köszönöm ! Akkor volt értelme annak ,hogy irtam smile.gif Ugyanis ez az utolsó mondat, még ma hajnalban - mikor írtam előző levelem - , még nem volt benne a leírásban !
És mi lesz azokkal , akik félreértelmezték - ennek a mondatnak a hiányában - és beállították az opciót? Tanulópénz?

A kiegészítés azon felhasználóknak jelent segítséget, akik az eredeti szöveget nem tudták értelmezni és ehhez sem
a kapcsolatfelvételen, sem a fórumon keresztül nem kértek segítséget.

1,,,,,*

"A heti egyszeri hírlevélre a Személyes menü - Saját beállítások alatt a Szeretnék hírlevelet - HTML alapút
vagy Szövegeset megjelölésével, majd jóváhagyásával tud feliratkozni."

Köszönöm,de tudom hol lehetne feliratkozni! És ha én nem akarok hírlevelet fogadni?! Ugyanis az nem kötelező! És én nem vagyok kíváncsi a sok reklám szemétre. De ebben az esetben is kellene hogy értesítsenek a változásokról, nem?!

Amennyiben a Vaterával kapcsolatos hírekre, változtatásokra kíváncsi, a Nyitólap bal oldalán található Hirdetményre kattintva,
a lap alján található Hírek és információk a Vateráról linkre, a lap alján található Kapcsolatfelvétel és azon belül Aktuális hírek
linkre kattintva is tájékozódhat.

2,,,,,*

" - Bankkártyával történő fizetés: A tranzakció-történet menüpontban az adott számla vagy a teljes tartozás
mellett feltüntetett "Befizetés" szövegre kattintva tudja rendezni az adott összegű tartozást. "

- Én ezt mind értem de nem is volt a kérdés!
A banki átutalás sem díjmentes ! Legalább is nem minden banknál ! És nem minden kártya alkalmas online fizetésre sem !
És akiknek nem ilyen típusú kártyájuk van vagy jobban szeretnének csekken fizetni? Én azt sérelmezem, hogy rossz esetben kb 300 ft-onként kapnak egy csekket, ami 200,- ftba kerül...

A Vaterán történő kártyás fizetés esetén a befizetőtől nem vonnak le egyéb díjat! Tehát ha a vaterás számla 1.200 Ft
és ezt az eladó kártyával kifizeti, akkor a számlájáról 1.200 Ft-ot vonnak le. Pl.: mint mikor egy webboltban vásárláskor
fizet online vagy egy élelmiszerboltban offline.
A befizetés történhet bankfiókban is, ez szintén díjmentes.
A csekken történő fizetés nem kötelező, egyéb lehetőség van a jutalék kiegyenlítésére. Mivel a továbbiakban a csekk
előállítás és kiküldés költségeit cégünk nem kívánja viselni és a jutalékokba sem kívánja beépíteni, ezért azon ügyfelekre
terheli akik csekkes befizetést választanak.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Lázi
hozzászólás 2008-08-01 14:23
Létrehozva: #8071

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-24 19:00
Azonosító: 173 415

IDÉZET(Vatera_Moderátor @ 2008-08-01 02:56) *
Kedves Lázi!

A heti egyszeri hírlevélre a Személyes menü - Saját beállítások alatt a Szeretnék hírlevelet - HTML alapút
vagy Szövegeset megjelölésével, majd jóváhagyásával tud feliratkozni.
Amennyiben a Vaterával kapcsolatos hírekre, változtatásokra kíváncsi, a Nyitólap bal oldalán található
Hirdetményre kattintva, a lap alján található Hírek és információk a Vateráról linkre, a lap alján
található Kapcsolatfelvétel és azon belül Aktuális hírek linkre kattintva tájékozódhat.
Ezzel egyidőben a Vatera lehetővé tette a bankkártyával történő fizetés lehetőségét, amely egyéb előnyei
mellett díjmentes jutalékkiegyenlítést tesz lehetővé. A befizetés történhet bankfiókban is, ez szintén díjmentes.

1,,,,,*

- Bankártyával történő fizetés: A tranzakció-történet menüpontban az adott számla vagy a teljes tartozás
mellett feltüntetett "Befizetés" szövegre kattintva tudja rendezni az adott összegű tartozást. A befizetés a
tranzakció sikeressége után néhány percen belül jóváírásra kerül.

Milyen bankkártyákkal veheti igénybe a szolgáltatást?:

A módszer garantáltan biztonságos fizetést tesz lehetővé azon vaterás eladóinknak, akik az alábbi kártyák
közül bármelyikkel rendelkeznek:
- American Express,
- OTP Bankpont,
- Visa, Visa Electron,
- MasterCard, MasterCard Electronic, Maestro (Maestro esetében nem minden típus alkalmas online fizetésre!
Érdeklődjön bankjánál!)
- és JCB típusú bankkártyák.
A VPOS terminálon keresztül eladóink azonnal tudnak fizetni, amint a számlaértesítő email-t megkapják (ebben
egy link is a segítségükre lesz), és a kifizetett összeg rögtön jóváíródik a felhasználói egyenlegükből. Fontos
szempont, hogy a bankkártyával történő fizetésnek külön költsége nincs.
Amennyiben volt minimálár beállítva és egy licit se érkezett azt jelenti, hogy nem érték el a minimálárat, tehát fizetni kell.
Segítség menüpont:

2,,,,*

Nem értem a minimálár és a feltöltés után fizetendő díjat![/b]
2, A "minimálár" opció igénybe vétele fizetősé vált (100 Ft), de csak akkor, ha a leütési ár nem éri el a minimálárat!
Amennyiben a legmagasabb ajánlat eléri a minimálár szintjét, vagy a termék villámáron kel el, a minimálár díját
az eladónak nem kell kifizetnie. Amennyiben az aukció nem érte el a minimál árat, akkor a díj felszámításra kerül.
Amennyiben volt minimálár beállítva és egy licit se érkezett azt jelenti, hogy nem érték el a minimálárat, tehát fizetni kell.

^^
/

"....Amennyiben volt minimálár beállítva és egy licit se érkezett azt jelenti, hogy nem érték el a minimálárat, tehát fizetni kell.
"

- Ó , nagyon köszönöm ! Akkor volt értelme annak ,hogy irtam smile.gif Ugyanis ez az utolsó mondat, még ma hajnalban - mikor írtam előző levelem - , még nem volt benne a leírásban !
És mi lesz azokkal , akik félreértelmezték - ennek a mondatnak a hiányában - és beállították az opciót? Tanulópénz?

1,,,,,*

"A heti egyszeri hírlevélre a Személyes menü - Saját beállítások alatt a Szeretnék hírlevelet - HTML alapút
vagy Szövegeset megjelölésével, majd jóváhagyásával tud feliratkozni."

Köszönöm,de tudom hol lehetne feliratkozni! És ha én nem akarok hírlevelet fogadni?! Ugyanis az nem kötelező! És én nem vagyok kíváncsi a sok reklám szemétre. De ebben az esetben is kellene hogy értesítsenek a változásokról, nem?!

2,,,,,*

" - Bankártyával történő fizetés: A tranzakció-történet menüpontban az adott számla vagy a teljes tartozás
mellett feltüntetett "Befizetés" szövegre kattintva tudja rendezni az adott összegű tartozást. "

- Én ezt mind értem de nem is volt a kérdés!
A banki átutalás sem díjmentes ! Legalább is nem minden banknál ! És nem minden kártya alkalmas online fizetésre sem !
És akiknek nem ilyen típusú kártyájuk van vagy jobban szeretnének csekken fizetni? Én azt sérelmezem, hogy rossz esetben kb 300 ft-onként kapnak egy csekket, ami 200,- ftba kerül...

Köszönettel : Lázi

Az előző u.ilyen tartalmű hozzászólásomat kérem törölni ! Megszakadt a netem és a nem végleges verzió került ki ! Szerkeszteni utána már nem engedte a rendszer.... Köszönöm

+Quote Post
scaevola
hozzászólás 2008-08-01 09:25
Létrehozva: #8072

Mérges fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vwPoloGTi @ 2008-08-01 09:23) *
Scaevola, Ön túlságosan is " Lelkes Fórumozó " A jó Isten Áldja meg ezért !

Az én istenem is Önt!

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

A hozzászólást -scaevola- szerkesztette a következő időpontban: 2008-08-01 09:27

--------------------
Demagógiáról akkor beszélhetnénk, ha azt mondanám amivel a főnököm megbízott, hogy mondjak és azt tűzön-vízen át végrehajtanám.
Megélheted a száz évet, ha lemondasz mindarról, ami miatt megérné megélni a száz évet. (Woody Allen)

+Quote Post
vwPoloGTi
hozzászólás 2008-08-01 09:23
Létrehozva: #8073

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(scaevola @ 2008-08-01 09:05) *
Aki tud olvasni, annak egyszer is elég.

Scaevola, Ön túlságosan is " Lelkes Fórumozó " A jó Isten Áldja meg ezért !

+Quote Post
scaevola
hozzászólás 2008-08-01 09:05
Létrehozva: #8074

Mérges fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vwPoloGTi @ 2008-08-01 08:11) *
Nem adott választ a kérdésemre !
"Amennyiben az aukció nem érte el a minimál árat, akkor a díj felszámításra kerül. " mondatot Miért nem tették közzé az aukció inditása (Eladás) és Aukció újrainditása menüpontban, az önök által állitólag elküldött hirlevélben, a fórumon, vagy a " részletekért kattintson ide " menüpontban?

Ön háromszor hivatkozott ugyanarra a mondatra, és egyszer leirta saját szavaival megfogalmazott véleményét, miközben ez csak egyetlen helyen van megirva

A kérdésre válaszoljon!

Üdv! vwpoloGTi

Aki tud olvasni, annak egyszer is elég.

--------------------

+Quote Post
vwPoloGTi
hozzászólás 2008-08-01 08:11
Létrehozva: #8075

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Nem adott választ a kérdésemre !
"Amennyiben az aukció nem érte el a minimál árat, akkor a díj felszámításra kerül. " mondatot Miért nem tették közzé az aukció inditása (Eladás) és Aukció újrainditása menüpontban, az önök által állitólag elküldött hirlevélben, a fórumon, vagy a " részletekért kattintson ide " menüpontban?

Ön háromszor hivatkozott ugyanarra a mondatra, és egyszer leirta saját szavaival megfogalmazott véleményét, miközben ez csak egyetlen helyen van megirva

A kérdésre válaszoljon!

Üdv! vwpoloGTi

+Quote Post
desplaca
hozzászólás 2008-08-01 07:36
Létrehozva: #8076

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 13:50
Azonosító: 984

kedves vatera ügyfélszolgálat.

Már évek óta tagja vagyok eme oldalnak de a mostani ujitások miatt eléggé komolyan elgondolkodtam azon hogy már csak vásárolni fogok ,nem pedig eladni gondolom nyomós oka van annak hogy számtalan aukciót fizetössé kellett tenniük,de szerintem egy kicsit magasra sikeredtek ezek a dijak:(Gondolom sokan vannak igy ezzel a gondolattal és nembeszélve arról sem hogy ez ismét csak azoknak kedvez akik vásárolnak.nem tudom hogy elgondolkodtak e azon hogy ilyen dijak mellett mennyire fog megcsappanni a forgalmuk,vagy menyire fog nöni?nem hiszem hogy a mérleg nyelve pozitivat mutatna hosszabb távon.mivel ez nem éri meg az eladóknak,föleg hogy ezeken a dijakon kivül még ott a jutalék is!
számomra eléggé kellemetlen volt az hogy a személyautós aukció után 350 ft-ot kell fizetni akkor is ha nem kell el,és még csak ki sincs emelve a többi hirdetés közzül.na most ha én hirdetek a legnagyobb magyar használtautó oldalon ott nem kell fizetni érte semmit,csak ha ki akarom emeltetni a hirdetésemet,de akkor ott legalább kapok a pénzemért valamit! tongue.gif itt viszont ugymond semmit... mad.gif
lehet jó lenne ha valami plussz juttatást is kaphatna az eladó a pénzé-ért nem? wink.gif
de lehet én tévedek,minden esettre az idö majd igazol mindent...
nem beszélve arról hogy tényleg elég sunyi módón van bevezetve és kezelve ez az egész.!
könnyü a vatera által kitalált szabályokra mutogatni ami csakis a vatera érdekeit védi és képviseli.de kérdem én az eladók érdekeit miért nem védik mikor belölünk élnek? mad.gif
ez tipikusan annak a példálya mint mikor oda sz....k ahonnan enni kapunk.
üdvözlettel:desplaca

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2008-08-01 02:56
Létrehozva: #8077

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Lázi @ 2008-08-01 02:13) *
Tisztelt Vatera !

Jómagam is pár nappal ezelőtt, itt a fórumon értesültem arról, hogy 100,- ft díjköteles lett a minimálár és hogy már 300,- ft-onként számláznak !!!! Hírlevelet nem kapok és eddig nem fórumoztam. Akkor hogyan akartak értesíteni 15 naptári nappal korábban a díjak bevezetése előtt???

Kedves Lázi!

A heti egyszeri hírlevélre a Személyes menü - Saját beállítások alatt a Szeretnék hírlevelet - HTML alapút
vagy Szövegeset megjelölésével, majd jóváhagyásával tud feliratkozni.
Amennyiben a Vaterával kapcsolatos hírekre, változtatásokra kíváncsi, a Nyitólap bal oldalán található
Hirdetményre kattintva, a lap alján található Hírek és információk a Vateráról linkre, a lap alján
található Kapcsolatfelvétel és azon belül Aktuális hírek linkre kattintva tájékozódhat.

Egyedül a 200,- ft-os csekk kiállítási díjról értesültem, mert valahányszor beléptem mindig megjelent a figyelmeztetés !
Akkor most 300 ft-onként fognak csekket küldeni és mindez összesen 500 ft-jába kerül azon felhasználóknak akik csekken fizetnek?! (300jutalék+200csekk) Ezzel kb 6 ról 10% ra növelték az eladási jutalékot azoknak, akik ritkán vagy kis tételben adnak el és ilyen formán fizetnek. Ha még mindig 1500-2000 forintok után küldenének csak csekket és számlát ,akkor nem lenne ekkora az előállítási költségük! Már az 1000 ft-os határ is érdekes volt, de ez a 300 as……

Ezzel egyidőben a Vatera lehetővé tette a bankkártyával történő fizetés lehetőségét, amely egyéb előnyei
mellett díjmentes jutalékkiegyenlítést tesz lehetővé. A befizetés történhet bankfiókban is, ez szintén díjmentes.

- Bankártyával történő fizetés: A tranzakció-történet menüpontban az adott számla vagy a teljes tartozás
mellett feltüntetett "Befizetés" szövegre kattintva tudja rendezni az adott összegű tartozást. A befizetés a
tranzakció sikeressége után néhány percen belül jóváírásra kerül.

Milyen bankkártyákkal veheti igénybe a szolgáltatást?:

A módszer garantáltan biztonságos fizetést tesz lehetővé azon vaterás eladóinknak, akik az alábbi kártyák
közül bármelyikkel rendelkeznek:
- American Express,
- OTP Bankpont,
- Visa, Visa Electron,
- MasterCard, MasterCard Electronic, Maestro (Maestro esetében nem minden típus alkalmas online fizetésre!
Érdeklődjön bankjánál!)
- és JCB típusú bankkártyák.
A VPOS terminálon keresztül eladóink azonnal tudnak fizetni, amint a számlaértesítő email-t megkapják (ebben
egy link is a segítségükre lesz), és a kifizetett összeg rögtön jóváíródik a felhasználói egyenlegükből. Fontos
szempont, hogy a bankkártyával történő fizetésnek külön költsége nincs.

És mi van akkor, ha nincs érvényes licit sem? Mivel 1 ft-ról indult (és az 1forint is „ár” ) és mivel az aukció zárásánál a végső ÁR nem érte el a minimálárat, akkor kiszámlázzák a 100,-ft ot? (kivéve ha nem volt minimálár megadva vagy sikeresen zárult az aukció (elérték a min-árat vagy villámáron kelt el))

Akkor ezek az emberek mind meg lesznek sarcolva? És ha Ők sem értesültek erről, ahogyan én sem és még itt sokan mások? (a meghirdetésnél meg csak felületesen futották át az adatlapot..) Szerintem sokak számára az sem világos, hogy akkor ha 1 forintról indult az aukció (van beállítva min. ár) és senki nem licitált akkor kell e fizetniük? Vagy ez meglepetés lesz nekik?

(Plusz a segítség menüpontban a minimálárról szóló részbe is Bele kellene írni azt is, hogy mi van akkor ha licit nélkül lesz vége! Nem csak azt hogy ha érvényes licit nélkül ér véget! A segítség oldalon mindössze plusz egy mondat lenne a tisztább érthetőség kedvéért!)

Segítség menüpont:

Nem értem a minimálár és a feltöltés után fizetendő díjat!

2, A "minimálár" opció igénybe vétele fizetősé vált (100 Ft), de csak akkor, ha a leütési ár nem éri el a minimálárat!
Amennyiben a legmagasabb ajánlat eléri a minimálár szintjét, vagy a termék villámáron kel el, a minimálár díját
az eladónak nem kell kifizetnie. Amennyiben az aukció nem érte el a minimál árat, akkor a díj felszámításra kerül.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Lázi
hozzászólás 2008-08-01 02:13
Létrehozva: #8078

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-24 19:00
Azonosító: 173 415

IDÉZET(Vatera_Moderátor @ 2008-07-31 22:54) *
Amennyiben az aukció nem érte el a minimál árat, akkor a díj felszámításra kerül.
Érvényes ajánlat hiányában az aukció nem éri el a minimálárat, így az aukció indításakor felszámolt díjat
a felhasználónak ki kell fizetnie.

Tisztelt Vatera !

Jómagam is pár nappal ezelőtt, itt a fórumon értesültem arról, hogy 100,- ft díjköteles lett a minimálár és hogy már 300,- ft-onként számláznak !!!! Hírlevelet nem kapok és eddig nem fórumoztam. Akkor hogyan akartak értesíteni 15 naptári nappal korábban a díjak bevezetése előtt???

Egyedül a 200,- ft-os csekk kiállítási díjról értesültem, mert valahányszor beléptem mindig megjelent a figyelmeztetés !
Akkor most 300 ft-onként fognak csekket küldeni és mindez összesen 500 ft-jába kerül azon felhasználóknak akik csekken fizetnek?! (300jutalék+200csekk) Ezzel kb 6 ról 10% ra növelték az eladási jutalékot azoknak, akik ritkán vagy kis tételben adnak el és ilyen formán fizetnek. Ha még mindig 1500-2000 forintok után küldenének csak csekket és számlát ,akkor nem lenne ekkora az előállítási költségük! Már az 1000 ft-os határ is érdekes volt, de ez a 300 as……

Az egyes kategóriák listázási díja is csak most került a szemem elé, mikor ráléptem az eladás menüpontra hogy személyesen is meggyőződjek a minimálár díjkötelességéről....

A minimálár díjkötelességéről: úgy van feltüntetve mintha előnyös lenne a felhasználónak. (ezt a segítség menüpontból másoltam ki: „…A minimálárra az eladók részéről van jelentős igény, egyfajta vevőcsalogató több lesz a látogató, ha alacsonyabb árról indul az aukció…)
De ha jobban megnézzük, kiderül, hogy egyáltalán nem az. Ugyanis a gyakorlat azt mutatja, hogy sok esetben – valóban - a nézettség és vevőcsalogatás érdekében ( tehát ahogy Önök írják) az eladó 1 ft-ról indítja az aukciót viszont megad minimál-árat. Sokan pedig csak hobbyból vagy nem is tudom miért (tudom csak nem akarom őket jelzővel illetni) licitálnak 1 forintot vagy akármennyit amennyi nem éri el a minimálárat. Az aukció lezárul. A termék az eladónál marad. Bevétele nincs belőle, de most már lesz kiadása. És mi van akkor, ha nincs érvényes licit sem? Mivel 1 ft-ról indult (és az 1forint is „ár” ) és mivel az aukció zárásánál a végső ÁR nem érte el a minimálárat, akkor kiszámlázzák a 100,-ft ot? (kivéve ha nem volt minimálár megadva vagy sikeresen zárult az aukció (elérték a min-árat vagy villámáron kelt el)) Rengeteg ilyen termék van még fent az oldalon. Akkor ezek az emberek mind meg lesznek sarcolva? És ha Ők sem értesültek erről, ahogyan én sem és még itt sokan mások? (a meghirdetésnél meg csak felületesen futották át az adatlapot..) Szerintem sokak számára az sem világos, hogy akkor ha 1 forintról indult az aukció (van beállítva min. ár) és senki nem licitált akkor kell e fizetniük? Vagy ez meglepetés lesz nekik? Szerintem egyértelműbben kellene megfogalmazni azt a mondatot az eladási lapon! (Plusz a segítség menüpontban a minimálárról szóló részbe is Bele kellene írni azt is, hogy mi van akkor ha licit nélkül lesz vége! Nem csak azt hogy ha érvényes licit nélkül ér véget! A segítség oldalon mindössze plusz egy mondat lenne a tisztább érthetőség kedvéért!)

Várom válaszukat!

Előre is köszönöm !

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2008-07-31 23:47
Létrehozva: #8079

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vwPoloGTi @ 2008-07-31 23:01) *
Rendben van Moderátor Úr! Már csak arra a kérdésemre adjon választ, hogy ezt az " értelemszerű mondatot " :

" Amennyiben az aukció nem érte el a minimál árat, akkor a díj felszámításra kerül. " Miért nem tették közzé az aukció inditása (Eladás) és Aukció újrainditása menüpontban, az önök által állitólag elküldött hirlevélben, a fórumon, vagy a " részletekért kattintson ide " menüpontban?

Segítség menüpont:

Nem értem a minimálár és a feltöltés után fizetendő díjat!

A 2008. július 14-től az alábbi változások léptek életbe:

1, Listázási díj bevezetése az alábbi kategóriákban:
A bevezetés módja: A listázási díj bevezetése (2008. július 14.) előtt indított aukciókra nem kell listázási díjat fizetni.

A bevezetés módja: csak a 2008. július 14. után indított aukciók esetében válik fizetőssé a minimálár.

A fenti változásokról 2008. június 26-án értesítettük felhasználóinkat a közleményben a hírlevélben és a fórumon.

IDÉZET(Vatera_Moderátor @ 2008-07-27 18:53) *
Kedves CellaTel!

Amennyiben a legmagasabb ajánlat eléri a minimálár szintjét, vagy a termék villámáron kel el,
a minimálár díját az eladónak nem kell kifizetnie. Amennyiben az aukció nem érte el a minimál
árat, akkor a díj felszámításra kerül
függetlenül attól, hogy a minimálár rejtett vagy nyilvános
volt.

IDÉZET(Vateraforum @ 2008-07-14 13:40) *
Nem érték el a minimálárat tehát fizetni kell.

Ha elérték a minimálárat nem kell fizetni (értelemszerűen elérték hisz a példa szerint érvényes volt a licit)!

Amennyiben a legmagasabb ajánlat eléri a minimálár szintjét, vagy a termék villámáron kel el, a minimálár díját az eladónak nem kell kifizetnie. Amennyiben az aukció nem érte el a minimál árat, akkor a díj felszámításra kerül.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
vwPoloGTi
hozzászólás 2008-07-31 23:01
Létrehozva: #8080

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Rendben van Moderátor Úr! Már csak arra a kérdésemre adjon választ, hogy ezt az " értelemszerű mondatot " :

" Amennyiben az aukció nem érte el a minimál árat, akkor a díj felszámításra kerül. " Miért nem tették közzé az aukció inditása (Eladás) és Aukció újrainditása menüpontban, az önök által állitólag elküldött hirlevélben, a fórumon, vagy a " részletekért kattintson ide " menüpontban?

+Quote Post

526 Oldal V  « < 402 403 404 405 406 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
4 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (4 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-08-28 21:12