IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1065 Oldal V  « < 723 724 725 726 727 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Technikai Kérdések, Problémák, KIZÁRÓLAG TECHNIKAI jellegű témák - PST kivételével!
draglion
hozzászólás 2009-03-19 09:07
Létrehozva: #14481

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:23
Azonosító: 291

IDÉZET(electricparts @ 2009-03-19 08:01) *
Nekem ugyan nincs többezer adásvételem, illetve többezer listázott cikkem, de valamiért egyre érlelődik bennem a gyanú, hogy akinek van, annak talán felajánl a Vatera valamilyen könnyítést, ahogyan ezt ígérte a vateraboltok esetében is. Egyéni díjszabás, ilyesmi.... Ezzel meg tudnák akadályozni több tízezer áru eltűnését, gondolok itt főleg a gyűjteményi darabokra, vagyis nem mennének el sem a vásárlók, sem az eladók. Vagyis tényleg csak a hozzám hasonló "kishalak" tűnnének el, ami azért valljuk be nem lesz túl nagy érvágás a cégnek....
Vagy lehet hogy már paranioás lettem? huh.gif

nem fog, képzeld el hogy ezekután hisz-e még valaki nekik és vakon megbízik-e bennük

soha

sajnos ez fog történni

--------------------
nagy a baj amikor a tudás hiánya tesz értékessé vagy értéktelenné dolgokat
Go to the top of the page

+Quote Post
electricparts
hozzászólás 2009-03-19 09:01
Létrehozva: #14482

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-04 12:29
Azonosító: 334 174

Nekem ugyan nincs többezer adásvételem, illetve többezer listázott cikkem, de valamiért egyre érlelődik bennem a gyanú, hogy akinek van, annak talán felajánl a Vatera valamilyen könnyítést, ahogyan ezt ígérte a vateraboltok esetében is. Egyéni díjszabás, ilyesmi.... Ezzel meg tudnák akadályozni több tízezer áru eltűnését, gondolok itt főleg a gyűjteményi darabokra, vagyis nem mennének el sem a vásárlók, sem az eladók. Vagyis tényleg csak a hozzám hasonló "kishalak" tűnnének el, ami azért valljuk be nem lesz túl nagy érvágás a cégnek....
Vagy lehet hogy már paranioás lettem? huh.gif

+Quote Post
zolitan.m
hozzászólás 2009-03-19 08:51
Létrehozva: #14483

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-15 10:00
Azonosító: 10 048

IDÉZET(böde001 @ 2009-03-18 23:58) *
Sajnos az ide írt levelekkel semmire sem megyünk mert válasz a vatera részéről abszolut NULLA!!!!!.Pedig biztosan el olvassák !
Zárt kapukat döngetünk ezekkel a levelekkel!Valami másfajta összefogásra lenne szükségünk a termékfeltöltési dijjal kapcsolatban! Javaslat? unsure.gif

Gondolkodtam a kérdésen! Ha alakítanánk egy 100 fős "részvénytársaságot" készíttetnénk egy saját licitportált. Megegyeznénk a jutalékokban (a jelenlegi felére gondoltam ezt a fejlesztésre és üzemeltetésre használnánk) elfogadnánk a vaterás értékeléseket, 100 fő min. 100 termékével az az indulás napján már is 10 000 termék. Szerintem jól hangzik. Akit érdekel a téma az keressen meg, ha összejön a létszám akkor indulhat a móka. smile.gif)
" A pénz nem minden , de asok pénz az már valami"

+Quote Post
Couzog
hozzászólás 2009-03-19 08:40
Létrehozva: #14484

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-10 18:58
Azonosító: 178 095

Megváltoztattam az ismerj + oldalam. Korrektek voltak, búcsúzóul leközölték.

http://www.vatera.hu/ismerjmeg/view.php?id=538539

Couzog

+Quote Post
kalanti43
hozzászólás 2009-03-19 06:48
Létrehozva: #14485

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-24 14:37
Azonosító: 11 369

IDÉZET(CellaTel @ 2009-03-18 21:38) *
rossz helyen offolunk.. nemsokára radir lesz.. ide se szabadna.. de nem konkurencia avaterának.. azért sem mert a lakosság nyelvtudás szinten egy analfabéta.. sok vizet nem zavar.. szerintem 50alatt van a bay-es magyar sellerek száma

Ella, van az 5000 is, 50-nél én többet ismerek... mióta nincs vám, nincs cifrázás, betartás, valutakihágás, azóta jelentősen megnőtt
a "magyar sellerek száma" előtte is voltak szép számmal... én 2001 óta teszekveszek ott.... ugyanezzel a nick-el, van némi tapasztalatom...

+Quote Post
böde001
hozzászólás 2009-03-19 00:58
Létrehozva: #14486

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-20 23:04
Azonosító: 127 560

Sajnos az ide írt levelekkel semmire sem megyünk mert válasz a vatera részéről abszolut NULLA!!!!!.Pedig biztosan el olvassák !
Zárt kapukat döngetünk ezekkel a levelekkel!Valami másfajta összefogásra lenne szükségünk a termékfeltöltési dijjal kapcsolatban! Javaslat? unsure.gif

+Quote Post
sk8erboi
hozzászólás 2009-03-19 00:57
Létrehozva: #14487

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-02-16 22:51
Azonosító: 484 075

IDÉZET(Sulley333 @ 2009-03-18 23:44) *
Tudom hogy van az oldal, meg is néztem úgy ahogy a többit is. Ha viszont semmilyen díj nem lesz, nem lesz miből fenntartani az oldalt. Ha zökkenőmentes és gyors oldal kell annak ára van és erős munka költsége. Ezek egyik sem ingyen vannak, és fejlesztgetni is kell. Ezt eladott termék utáni jutalékkal meg lehetne oldani,

Akkor lehet h nem egyről beszélünk : van jutalék, de emberibb : 20eFT-ig 4,5 % (maximum 900 Ft).... Van számlázás is, és az egész felépítés erősen hajaz valamire, ami régen vatera volt:D

üdv

+Quote Post
Sulley333
hozzászólás 2009-03-19 00:44
Létrehozva: #14488

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-10-02 22:01
Azonosító: 28 707

IDÉZET(sk8erboi @ 2009-03-18 23:38) *
Sulley33 -->"3: az új oldalról annyit: ha semmilyen díj nics, az sem jó mert nem éri meg majd fejleszteni az oldalt és tárhelyet,"
-DE VAN! (emberi) Nézz körül alaposabban, ha megtalálod azonnal tudni fogod, hogy az az uj V!
üdv

Tudom hogy van az oldal, meg is néztem úgy ahogy a többit is. Ha viszont semmilyen díj nem lesz, nem lesz miből fenntartani az oldalt. Ha zökkenőmentes és gyors oldal kell annak ára van és erős munka költsége. Ezek egyik sem ingyen vannak, és fejlesztgetni is kell. Ezt eladott termék utáni jutalékkal meg lehetne oldani, kevesebbel is mint itt volt. De egy teljesen ingyenes oldal életképtelen lesz hosszú távon, az biztos.
Már most lassulások és akadások vannak, valószínűleg nem több százezres forgalmat átengedő szolgáltató tárhelyéről van szó. Már itt kellene kezdődni a fejlesztésnek. Olyan programozó is kellene aki mindent elfogadhatóvá tesz és felügyel. Ez sem ingyenes. És még sok más dolog. Ha lesz díj akkor számlázás, stb.

A hozzászólást -Sulley333- szerkesztette a következő időpontban: 2009-03-19 00:47

+Quote Post
sk8erboi
hozzászólás 2009-03-19 00:38
Létrehozva: #14489

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sulley33 -->"3: az új oldalról annyit: ha semmilyen díj nics, az sem jó mert nem éri meg majd fejleszteni az oldalt és tárhelyet,"
-DE VAN! (emberi) Nézz körül alaposabban, ha megtalálod azonnal tudni fogod, hogy az az uj V!
üdv

A hozzászólást -sk8erboi- szerkesztette a következő időpontban: 2009-03-19 00:40

+Quote Post
sk8erboi
hozzászólás 2009-03-19 00:35
Létrehozva: #14490

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok. Már mindenki elmondott mindent, anyázni meg homárra járok:) Szóval pár dolgot mondanék csak. Engem nem érint a dolog annyira mint másokat, ettől függetlenül mindenkivel nagyon együtt érzek, aki ezzel elesik egy biztos viszonylag kényelmes és már már hobbi szintű jövedelmi forrástól. Ha a feltöltési díjat a kedves tulajdonosok a kevésbé sikeres 3. világbeli társaik megsegítésére fordítanák (bizonyítottan) akkor befizetném az 5-10 forintokat, de én sem akarok (egy vaterás társunk szavaival élve) zsiráfot hízlalni:D Gondoljatok arra, hogy ezt legalább nem mi magyarok ***sztuk el magunknak, és ez már fejlődés, és ha lehet ilyet mondani, és kevésbé fáj. Bármilyen közgazdasági és üzleti modellt vizsgálva, de még egyszerű paraszti ésszel is ez egy buta mohó húzás volt. Ha meg beleszámítjuk nemzeti jellegzetességünket, és a polgári engedetlenség tekintetében tanúsított dobogós helyünket, nagyon hamar szét fog omlani ez a hely. Én is szerettem itt lenni, és nem az 5 forintról van szó, hanem az elvről. De nézhetjük a dolog jó oldalát is: Magyar bevétel lett egy magyar vállalkozásból, mely az országban marad, a külföldi tulajok meg a mohóságuk miatt szétrombolják ezt helyet, gyakorlatilag közvetve nekünk fizettek, a kényelmetlenségeinkért, ők pedig (remélem) tönkremennek. Lesz majd új vatera (van is már sok kicsi, egy ki fog emelkedni, ott árulunk 2-3 évig, aztán ha nem mennek tökre megveszik azt is, mi meg ismét odébbállunk. Sok sikert kívánok mindenkinek! AKi csak tud álljon odébb -ha ideglenesen is, de ez is demonstrál - manapság úgyis divatos:) Ez nem szép dolog de belekényszerítettek minket ebbe a helyzetbe.

Hát ha megdobnak kővel fizess feltöltési dijat? -ló*aszt!

üdv mindenkinek.

+Quote Post
Sulley333
hozzászólás 2009-03-19 00:24
Létrehozva: #14491

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-10-02 22:01
Azonosító: 28 707

Sokféle dolog amin gondolkodtam:
1: miért kell itt az adminokkal szórakozni, már kezd személyeskedő lenni a hangnem, pedig szerintem nem ők akarták ezt a díjat, nekik sem jó hogy ezt kell csinálják,gondolom jobban örülnének ha ez kimaradt volna. Viszont ez a munkájuk, meg kellene érteni. Gondolom fizetést kapnak ezért, és ha igen akkor szeretnék is megtartani a mukájukat, mégpedig ezt úgy tudják ha úgy dolgoznak ahogyan a főnökök kérik. Valószínűleg a főnököket nem érdekli itt ki mit ír róluk, nem kérdezik vissza, csak lefelé működik a komumikáció. Tehát szerintem kár lenne őket basztatni, bántani, végezzék a dolgukat az elvárások szerint.
Aki itt sokat vaterázik és nincs munkája, akkor gondoljon bele, mennyire örülne egy fizetett biztos állásnak, és elvégezné a munkáját. Álljunk így hozzájuk szerintem ne rajtuk csattanjon az ostor, nem ők tehetnek róla.
Túl sokat kár rágódni a dolgon, meg okoskodni, uugyanis valóban akinek nem tetszik az nyugodtan elmehet, nem kötelező itt eladni.
2: én sem értek egyet alapjaiban a feltöltési díjakkal, de lehet hogyn em ártana valami amivel ritkíthatni lehetne a túl vacak termékek kört.(pl törött villanykapcsolo 10ft-ér-olyan mint az Őrs vezér téren leterítítt *** a hajléktalanoknál) Kis tisztítás kellene valóban. A hasznos esetleg mások számára értéktelen dolgok közöttkellene különbségeket tenni. Pl. könyv, bélyeg és lego gyűjtemények,apró tárgyak alkatrészeknek egy-egy külön rovatot létrehozni ingyenesen, a kurrensnek ítélt termékekre megmehetne a díj, de csak ha pl 5x nem kel el.
3: az új oldalról annyit: ha semmilyen díj nics, az sem jó mert nem éri meg majd fejleszteni az oldalt és tárhelyet, stb. Valami hasonló oldal kellene mejdnem hasonló szolgáltatásokkal esetleg nemzetközivé tételével, Kellene a minősítés, a jutalék normál módon, fórum és admin és korrekt számlázás és cég mind emögött, el nem adhatóan úgy, hogy változtassanak a szabályokon nészavazás nélkül. stb.stb

+Quote Post
menetrend2
hozzászólás 2009-03-18 23:55
Létrehozva: #14492

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-01 19:46
Azonosító: 36 757

Számolgattam egy keveset. A megúnt kacatjaim, felszámolandó gyűjteményeim, valamint könyvtáram összértéke alapján 2009-2010-ben a vatera legalább 200.000,- HUF jutalékot szedhetne be. A számítás során úgy tekintettem, hogy a termékek fele megy csak el.

Próbáltam olyan konstrukciót kitalálni, amellyel a feltöltési díjak kitermelhetőek - nincs ilyen lehetőség.

A vaterán eddig többnyire kis értékű - 50-500 Ft - bélyegeket vásárolgattam, volt olyan amelyik megvásárlását egy év után határtoztam el. Az 50 Ft-os termék ilyen feltételek mellett 900,- Ft-ba kerülne!!!!

Összefoglalva:

Jelen pillanatban nem tudok olyan módszert, amivel az általam eladni kívánt bélyegek, bélyegsorok, könyvek, cd-k, antik térképek, képeslapok, érmék és régi cikkek "feltöltési díját" meg tudnám hitelezni. Főleg, hogy egy termék átlagosan egy-két hónap alatt kel el, ez minimum háromszori feltöltési díjat jelent, amiből csak egyet fizet vissza a vatera.

Jelen pillanatban úgy tűnik, hogy azok az eladók, akiktől vásárolni szoktam, nem fogják tudni meghitelezni a termékeik "feltöltési díját".

Jelenleg úgy tűnik, hogy eladásaimmal és vásárlásaimmal nem fogok 400.000,- Ft hasznot hozni a vaterának.

+Quote Post
Hatved
hozzászólás 2009-03-18 23:44
Létrehozva: #14493

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-10-15 17:57
Azonosító: 32 157

OFF
Vatera admin! Köszönöm hogy visszaállították a státuszom!
ON

+Quote Post
spectrum2942
hozzászólás 2009-03-18 23:16
Létrehozva: #14494

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:34
Azonosító: 547

IDÉZET(slogan2 @ 2009-03-18 22:04) *
Most akkor mi van ?
Megyünk ,vagy maradunk ? smile.gif

Én már cuccolok át, de amíg át nem viszek mindent, addig be-benézek ide is.

+Quote Post
slogan2
hozzászólás 2009-03-18 23:04
Létrehozva: #14495

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-09-13 12:11
Azonosító: 24 844

IDÉZET(CellaTel @ 2009-03-18 21:52) *
ez igy van biggrin.gif

Most akkor mi van ?
Megyünk ,vagy maradunk ? smile.gif

+Quote Post
CellaTel
hozzászólás 2009-03-18 22:52
Létrehozva: #14496

Agyhalott

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:17
Innen: Hungary-Baja
Azonosító: 148

IDÉZET(csabau @ 2009-03-18 21:44) *
persze, mert te is kombinált porokat szedsz, mint én rolleyes.gif

ez igy van biggrin.gif

--------------------
--==CellaTel==--

+Quote Post
draglion
hozzászólás 2009-03-18 22:45
Létrehozva: #14497

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:23
Azonosító: 291

IDÉZET(CellaTel @ 2009-03-18 21:38) *
.. azért sem mert a lakosság nyelvtudás szinten egy analfabéta.. sok vizet nem zavar.. szerintem 50alatt van a bay-es magyar sellerek száma

Cella,

9 évvel ezelőtt az eBayen Józsi Sdyneyben lakott és István LA-ben
de szinte 1 magyart nem találtál aki Mo-n élt volna...
sőt 13 évvel ezelőtt még fórumokon sem (magyar fórum ami volt a HIX az sem itthon működött mert alig volt internet
ez persze megváltozott a nyelvtudás viszont gyatra ...sokszor szégyellem is és mindig magyarázkodom hogy unique language meg it has no common roots with any other European language that's the reason why Hungarians cannot speak fluently foreign languages

meg minden jopofizást de ez szinte hetente megy

a vaterán leütöttem egy tétel egy imserősömnek rögtön kifizette paypallal a megadott címre egy hónap múlva írt az eladó hogy ma érkezett meg a számlájára a pénz és küldi a terméket

hát ez nem semmi hiszen amikor kifizette már aznap küldhette volna

--------------------
nagy a baj amikor a tudás hiánya tesz értékessé vagy értéktelenné dolgokat

+Quote Post
csabau
hozzászólás 2009-03-18 22:44
Létrehozva: #14498

Öreg róka:)

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-19 21:37
Innen: Ideg-elme
Azonosító: 903

IDÉZET(CellaTel @ 2009-03-18 21:41) *
hozzá lehet pedig szokni smile.gif csak birka türelem és kötél idegzet kell... több 100 diliházbol szabadultal birtam közel távol normálisan üzletelni. igy bizva abban hogya vateránál minimum éretségizett emberek vannak.. azért eddig 1-1 kivételel mindig sikerült mindent megoldani.. nem egyszer volt hogy én is média botránnyal fenyegetöztem.. aztán másnap felkeltem és le***tam smile.gif

persze, mert te is kombinált porokat szedsz, mint én  rolleyes.gif

--------------------
mivel mindig az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak...

...szorgos népünk győzni fog !
.
csaby

+Quote Post
CellaTel
hozzászólás 2009-03-18 22:41
Létrehozva: #14499

Agyhalott

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:17
Innen: Hungary-Baja
Azonosító: 148

IDÉZET(vendeg @ 2009-03-18 21:38) *
Én úgygondolom, hogy senki nem egy munkatárs véleményét akarja hallani, hanem a problémád megoldását, ami tulajdonképpen mint szolgáltató, udvarias módon
a kötelessége lenne. Ilyen automata levelek miatt én már szívgyógyszereket szedek és pszihológushoz járok

hozzá lehet pedig szokni smile.gif csak birka türelem és kötél idegzet kell... több 100 diliházbol szabadultal birtam közel távol normálisan üzletelni. igy bizva abban hogya vateránál minimum éretségizett emberek vannak.. azért eddig 1-1 kivételel mindig sikerült mindent megoldani.. nem egyszer volt hogy én is média botránnyal fenyegetöztem.. aztán másnap felkeltem és le***tam smile.gif

--------------------
--==CellaTel==--

+Quote Post
vendeg
hozzászólás 2009-03-18 22:38
Létrehozva: #14500

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-02-29 09:55
Azonosító: 124 084

Én úgygondolom, hogy senki nem egy munkatárs véleményét akarja hallani, hanem a problémád megoldását, ami tulajdonképpen mint szolgáltató, udvarias módon
a kötelessége lenne. Ilyen automata levelek miatt én már szívgyógyszereket szedek és pszihológushoz járok

+Quote Post

1065 Oldal V  « < 723 724 725 726 727 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-04-29 19:32