IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1029 Oldal V  « < 723 724 725 726 727 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Technikai Kérdések, Problémák, KIZÁRÓLAG TECHNIKAI jellegű témák - PST kivételével!
draglion
hozzászólás 2009-03-16 22:32
Létrehozva: #14481

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:23
Azonosító: 291

IDÉZET(Putyur @ 2009-03-16 20:49) *
Igen, de a bélyeggyűjtő - ha már itt van - itt vette meg a karácsonyi ajándék iPod-ot vagy mobiltelefont is...
Most majd nem fog idejönni.

nem fog hacsak meg nem éri neki wink.gif

különben alig várom a sok jó 1 forintos cuccot laugh.gif

--------------------
nagy a baj amikor a tudás hiánya tesz értékessé vagy értéktelenné dolgokat
Go to the top of the page

+Quote Post
gyorki01
Létrehozva: #14482

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-18 09:57
Azonosító: 244 214

Bocs!
Most látom a teszvesz is bevezeti. Akkor az is be........!
Olvasgatva a hozzászólásokat, bár az országban lenne ekkora egyetértés mint itt! smile.gif

+Quote Post
Viglen
Létrehozva: #14483

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-08-03 22:26
Innen: Magyarország/Veszprém
Azonosító: 18 631

IDÉZET(Zoldstudio @ 2009-03-16 21:23) *
Mi most beszélgettünk erről és lehet hogy egyszerűen túl sok a termék és már nem bírják sem munkaerővel sem szerverrel ezért tényleg az a cél hogy csökkentsék a termékeket.
De ha így van minek hirdettek még pár hete a leglátogatottabb nyitóoldalon.
És ahogy most olvasom a másik aukciós oldal is pont ma vezette ezt be?
Nos ha ez a cél akkor biztos sikerül nekik,nem fejleszteni kell a válságban hanem visszafogni a jól menő boltot.-
Én kb. 10 termékkel maradok majd fent, így lesz hely bőven a szerveren és sok embert elküldhetnek majd.
gondolom sokan csatlakoznak hozzám.

Ezzel kapcsolatban már intéztem pár sort, de úgy látom lekapták??!!??!!...
hát le.. ezek szerint nincs szólás szabadság... blink.gif

+Quote Post
gyorki01
hozzászólás 2009-03-16 22:24
Létrehozva: #14484

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-18 09:57
Azonosító: 244 214

Üdv mindenkinek!
A csalódotságtól nem találom a megfelelő szavakat!.... Nem az 5 Ft zavar, mert van előnye is a dolognak. Így sok olyan hirdetés eltünik az oldalról amit inden nap felraktak a lista élére. A feltöltőnek pedig lófejet kívántam az ágyába mikor 1 év után is ua. 200 terméken kelett naponta keresztül verekednem magamat, hogy új dolgokat is találjak. Talán egy ügyesen tálalt és jól kitalált tagdíj azért lecsúszot volna a régimotorosok torkán.
De ez a "nekünk semmi pénz nem elég, meg amúgyis ebben az országban mindenkit hülyének lehet nézni" üzletpolitika?!!
Szerintem a bevétele is kevesebb lesz a Vaterának a jövőben. Lelkük rajta. Amedig a teszvesz csak síkerdíjat kér, de ott is csak addig, náluk fogok feltölteni és itt csak vásárlok. Persze ezek után sokan elpártolnak és nem igazán lesz mit itt venni. Vannak konkurens oldalak melyek szerintem ennek a lépésnek köszönhetően dinamikus fejlődésen mennek majd keresztül. Fájó szível de búcsúzom az oldaltol. Számüztem a kedvencek közül is! Passzív ellenállás. sad.gif
Néha visszanézek talán jobb belátásra térnek..... végülis a pénz az úr a háznál!

+Quote Post
Zoldstudio
hozzászólás 2009-03-16 22:23
Létrehozva: #14485

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-03 16:47
Azonosító: 273 455

IDÉZET(Viglen @ 2009-03-16 21:15) *
Azzal nem számolnak, hogy ez valami olyasmi mint a bizalom...
ha egyszer lebombázzák, nehéz lesz újra építeni... laugh.gif
Na meg azzal sem számoltak, hogy most aztán lesz mit
olvasgatni a kedves Moderátoroknak!... laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Mi most beszélgettünk erről és lehet hogy egyszerűen túl sok a termék és már nem bírják sem munkaerővel sem szerverrel ezért tényleg az a cél hogy csökkentsék a termékeket.
De ha így van minek hirdettek még pár hete a leglátogatottabb nyitóoldalon.
És ahogy most olvasom a másik aukciós oldal is pont ma vezette ezt be?
Nos ha ez a cél akkor biztos sikerül nekik,nem fejleszteni kell a válságban hanem visszafogni a jól menő boltot.-
Én kb. 10 termékkel maradok majd fent, így lesz hely bőven a szerveren és sok embert elküldhetnek majd.
gondolom sokan csatlakoznak hozzám.

+Quote Post
Toxic1
hozzászólás 2009-03-16 22:21
Létrehozva: #14486

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-23 23:11
Azonosító: 155 179

Tegnap raktam fel vagy 20 tételt, most meg elkezdem leszedni! Csak így tovább! Hajrá!

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2009-03-16 22:18
Létrehozva: #14487

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Azonosító: 32

IDÉZET(andraskovacs @ 2009-03-16 18:31) *
üdv!
Nekem az lenne a kérdésem, hogy ha valaki leütötte a termékem, de galád módon meggondolta magát. Ha újraindítom a terméket, a jutalék részben ott a vaterának szánt összeg. Pedig nem fogom kifizetni mert nem tudtam eladni.

Kedves andraskovacs!

Az eladó visszajelzésének hiányában a Vatera a tranzakciót sikeresként jelöli meg, de csakis akkor,
ha a vevő sikeres visszajelzést adott és az eladó ezután 16 nappal sem készített visszajelzést az
adásvételről. Ezt a tranzakciót, mint sikeres adásvételt a Vatera kiszámlázza, amelyről értesítőt is
küld. A sikeressé nyilvánítás előtt a vevő sikeres visszajelzése után az eladónak a 2. és a 9. napon
a Vatera értesítőt küld, majd a 16. napon az utolsó értesítővel egy időben megtörténik az adásvétel
sikeressé nyilvánítása. A tranzakciót és partnerét az eladó ezután később is minősítheti akár
sikertelenként is megjelölve az adásvételt. Amennyiben sikertelenként jelöli meg az eladó az
adásvételt, akkor ebben az esetben ez a tranzakciós jutalék a számláján lévő tartozást csökkenti,
azaz a következő számla értéke ezen tranzakciós jutalékkal csökken.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Viglen
hozzászólás 2009-03-16 22:15
Létrehozva: #14488

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Azzal nem számolnak, hogy ez valami olyasmi mint a bizalom...
ha egyszer lebombázzák, nehéz lesz újra építeni... laugh.gif
Na meg azzal sem számoltak, hogy most aztán lesz mit
olvasgatni a kedves Moderátoroknak!... laugh.gif laugh.gif laugh.gif

+Quote Post
Zoldstudio
hozzászólás 2009-03-16 22:10
Létrehozva: #14489

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(matyasch @ 2009-03-16 21:05) *
Hát ez a listázási díj egyszerűen döbbenet. Én 100helyett 10termékkel maradok és beüzemelem a webáruházamat, a Vatera meg szarjon süt. Gyakorlatilag ezek a hülyék lelövik az aranytojást tojó tíkot...

Én azóta nem térek magamhoz.
Nekem kb. 800 termékem van fent de látom többeknek több ezer.
Miért nem jó nekik ha a több ezerből jön a jutalék mintha most majd 10 ből jön a jutalék?
Mi ez valami reklámfogás a vaterától?
Kíváncsi lennék az ő álláspontjukra, mi ebben az üzlet, mert a feltöltési díjból nem fogják pótolni a veszteséget az biztos.-
Vagy nekik tényleg semmi nem számít.

+Quote Post
supy6
hozzászólás 2009-03-16 22:09
Létrehozva: #14490

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-03-16 21:55
Azonosító: 550 894

Én is csak pártolni tudom az előttem szólókat .
Vagy belátja a vatera hogy ez nagyon rossz húzás lenne tőle, vagy nem.
Végeredménybe nagyon sok kis eladót veszít így, és hát ha kevesebb a kínálat kevesebb a vásárló is, tehát az érdeklödés csökken stb...
Na hát énse fogok 5-5 ftokat fizetni a semmiért

+Quote Post
Viglen
hozzászólás 2009-03-16 22:07
Létrehozva: #14491

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Én személy szerint már azon is jókat kuncogtam amikor küldték a hírlevélben:
Szerencsére a válság a Vatera piacterét nem érintette...
hahaha... csak érdekes valamiért már mindenki az alkudozással kezdi...
aztán jó ha egyáltalán megköszöni a választ..nem hogy vásárol...

+Quote Post
matyasch
hozzászólás 2009-03-16 22:05
Létrehozva: #14492

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-19 16:45
Azonosító: 127 334

Hát ez a listázási díj egyszerűen döbbenet. Én 100helyett 10termékkel maradok és beüzemelem a webáruházamat, a Vatera meg *** süt. Gyakorlatilag ezek a hülyék lelövik az aranytojást tojó tíkot...

+Quote Post
longbottom
hozzászólás 2009-03-16 21:58
Létrehozva: #14493

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-27 12:33
Azonosító: 2 360

Én kb. 3 éve vagyok jelen az oldalon. Nagyjából 25ezer forint jutalékot fizettem eddig be.

Már sokalltam a 6% jutalékot is - ha eladok valamit 10.000 Ft-ért 600Ft adjak a vaterának?? Ez is elég kizsákmányoló. Az oldal évek óta nem változott semmit, egy-két ráncfelvarráson kívül. Aztán jönnek itt is a megszorítások, már a levegőért is fizetni kell itt is??? Kezdik bevezetni az eBay-es fizetési szabályokat, de az oldalon még mindig nem lehet alkategóriákon belül keresni - az eBayen meg lehet tongue.gif Kérdezem én hol tartunk még az eBay-től? Vannak egyes kategóriák amiben még szűrni sem birok mert alkategóriák is alig vannak.

A bélyeg, képeslap, pénzérme árusítóknak nem hiszem, hogy meg fogja érni a 50-100-200 Ft-ot termékeket százszámra árulni, mire eladná, már rögtön többet fizet aukcióindítási díjban.

Egy kijátszási lehetőség van: az árverés időtartamát 3 hétre kell állítani, ha licit érkezik lerövidíteni az aukciót.

Lassan már tényleg csak vásárolni érdemes. De vásárolni is inkább én az eBay-re szoktam át, sokkal olcsóbb minden, de most ez a magas euró árfolyam a külföldi bizniszt is agyoncsapta.

Eladni meg ott a másik aukciósoldal, már nézem is a szabályzatukat. Másik verzió egy saját oldalon, nem nagy PHP tudás kellhet egy ilyen oldal megkreálásához. Vagy egyszerűen bérlek egy domain nevet aztán felrakom a cuccokat egy adott árral, ahhoz meg nem is kell ész. Bár lehet nem lesz forgalmam - de itt sincs a szép kis válság miatt!!!

Várom mi lesz az ügy vége. De én valszínű nem fogok árulni semmit - most nem az 5-10 Ft-on múlik, hanem az elven. Ha nem lehet eladni semmit a válság miatt, nyilván nincs a vaterának se forgalma a jutalékból, ezért húznak le még egy bőrt a felhasználókon.

Fizessünk megjelenési karakterenként is szerintem - 5Ft/karakter a termékleírásban. dry.gif
Meg 10Ft belépésenként az oldalra. Új regisztrálóknak kedvezmény... laugh.gif

Böszmeség

A hozzászólást -longbottom- szerkesztette a következő időpontban: 2009-03-16 22:01

+Quote Post
dornai
hozzászólás 2009-03-16 21:53
Létrehozva: #14494

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-08-01 21:05
Azonosító: 18 425

Nekem is ez a véleményem szerintem a gépjármű rovattal is sokat bukott a vatera de most ez lesz az igazi bukta,de mást nem tudok elpályázok innen mert már eleget fizettem igy is a semmiért.

+Quote Post
Putyur
hozzászólás 2009-03-16 21:49
Létrehozva: #14495

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-01 12:23
Innen: Budapest
Azonosító: 12 391

IDÉZET(draglion @ 2009-03-16 20:23) *
Igen, ez valóban így van, tulajdonképpen a 20-50e forintos elektronikai cuccok tízszer annyit hoznak a konyhára mint a gyűjtemény katagória ezért végülis feleslegessé válik egy idő után.
Meg lehetett volna oldani valahogy, de a befektetett munka nem számít úgy látszik.
Nem tudom ki fogja majd bevállalni a rizikót, persze a vatera nem ebből él ezért frappáns módon megszabadul a számára teherré vált kategóriáktól.

Igen, de a bélyeggyűjtő - ha már itt van - itt vette meg a karácsonyi ajándék iPod-ot vagy mobiltelefont is...
Most majd nem fog idejönni.

--------------------
Putyur

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal.
Ne kezdj birkózni egy disznóval, mert mindketten sárosak lesztek, de a disznó még élvezni is fogja.

+Quote Post
jegeno1
hozzászólás 2009-03-16 21:48
Létrehozva: #14496

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-06-04 18:11
Azonosító: 159 357

Sziasztok! Igaz nem vagyok olyan régi felhasználó mint itt egy-két ember, de azért nekem is kiült a döbbenet az arcomra! Eddig 329 pozitívval 2 semlegessel 0 negatívval 606 adásvételem van! Hagy ne írjam ki mennyi jutalékot fizettem ki a Vaterának! A legtöbb eladott termékem nem az első feltöltéskor ment el, sőt volt olyan több ezerért elkelt cuccom amit több hónapon keresztül árultam! Nem csak az az 5 Ft a dühítő, hanem az hogy miért nem elég a jutalék, miért kell még több bőrt lehúzni a rendesen fizető, normálisan árusító Vaterásokról ? Ez kezd hasonlítani arra amit a kormány csinál: vegyünk el még többet attól aki aki eddig is rendesen fizetett ! Lassan majd belépőt kell fizetni a vevőknek is? Tehát 1 szó mint 100 nagyon meg fogom gondolni a dolgot! Várom a javaslatokat!! Hova menjünk árulni! A tesz-vesz kiesett mert az is a mi kutyánk kölyke!! wink.gif Üdv Gabi

+Quote Post
draglion
hozzászólás 2009-03-16 21:44
Létrehozva: #14497

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(szgone @ 2009-03-16 20:41) *
Üdvözlök Mindenkit!
Heti ismétlés mellett nem tudom kifizetni az újraindítások költségeit. Ez lenne a legkisebb probléma, a rengeteg munka amit beleöltünk az jobban idegesít.

A lényegre tapinotttál,én is ugyanezt látom.

üdvözlettel,
draglion

--------------------

+Quote Post
draglion
hozzászólás 2009-03-16 21:43
Létrehozva: #14498

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hgwells @ 2009-03-16 20:35) *
Kedves Draglion !
Ezek szerint kellett egy ilyen "húzás" a Vatera részéről , hogy összeverődjünk.... :-))))
Kíváncsi lennék hányan vagyunk még aktívak a három számjegyű azonosítóval rendelkezők közül ?
Az elején mikor még 1.000 felhasználó sem volt, szinte családias volt a hangulat , ismertük egymást....
Sajnos ennek a folyamatos szégyenteljes módosítgatásokkal véget vetettek.
Ahogy többen is irták , a "bolhapiaci" jellegnek befellegzett , és valószínüleg nekem sem lesz fenn töredéknyi cuccom sem.

Kedves Hgwells,

Hát igen, az régen volt de szép volt, úgy vaterázunk mintha a mienk lenne a vatera, a tulajok együtt vateráztak velünk, tényleg jó idők voltak....

--------------------

+Quote Post
szgone
hozzászólás 2009-03-16 21:41
Létrehozva: #14499

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-10 17:51
Azonosító: 125 881

Üdvözlök Mindenkit!

Na ez most akkor nekem is betesz rendesen. 5000 db könyvem van fent az oldalon, de ezek szerint csak volt fent. Heti ismétlés mellett nem tudom kifizetni az újraindítások költségeit. Ez lenne a legkisebb probléma, a rengeteg munka amit beleöltünk az jobban idegesít. Az eladást hobbi szinten űztem és eddig sok örömem volt benne, sok érdekes szimpatikus emberrel ismerkedtem meg. A könyvek ismerőseim és a családom feleslegessé vált darabjai, de ilyen árak mellett jobban járok, ha eltüzelem őket. Persze egyszerűbb lesz átteni őket egy másik oldalra, de ha ott is bevezetik a feltöltési díjat, nem tudom mi lesz az új alternatíva. Most újra bele kell feccölni több havi munkát és lehet, hogy alig tudok majd eladni belőle valamit.

A könyvek is olyan kategóriába tartoznak, hogy apránként, de kopogatnak az oldalról. Itt is csak a nagy mennyiséggel lehet vásárlót találni, így szerintem ez a kategória is teljesen ki fog ürülni.

Gratulálok a vaterának, hogy több régi motorost sikerül ezzel a húzásával kiutálni az oldalról.

+Quote Post
Zoldstudio
hozzászólás 2009-03-16 21:36
Létrehozva: #14500

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Ráadásul a konkurencia komoly hirdetési kampányt folytat kiemelt helyeken, ami a vateráról nem mondható el, egy kicsit leállt itt a forgalom.

+Quote Post

1029 Oldal V  « < 723 724 725 726 727 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
4 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (4 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-07-29 08:53