IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1018 Oldal V  « < 723 724 725 726 727 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Technikai Kérdések, Problémák, KIZÁRÓLAG TECHNIKAI jellegű témáknak - PST/VTT kivételével!
Nyaklanc
hozzászólás 2009-02-27 15:08
Létrehozva: #14481

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-02-26 23:49
Azonosító: 507 574

IDÉZET(kzvtr @ 2009-02-27 09:58) *
Kedves vklar46!

Ezek szerint Ti nem tudjátok felvenni egymással a kapcsolatot, ha jól olvasom (Nyaklanc nevű vaterással).

Nem, ez két teljesen független dolog.

Az értelmes, építő jellegű hozzászólásokat köszönöm, a hiba pedig nem nálam van, informatikus ismerősöm a megmondhatója annak, hogy először a saját rendszeremet vizsgáltattam át. Anélkül nem is írtam volna.
Go to the top of the page

+Quote Post
kzvtr
hozzászólás 2009-02-27 10:58
Létrehozva: #14482

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:18
Azonosító: 164

IDÉZET(vklar46 @ 2009-02-27 08:48) *
Tisztelt Vatera csapat!
Tudom a szabályokat, ma megrovásban részesültem mert kb. egy hete nem tudjuk felvenni a kapcsolatot a vevőmmel, csak a Vatera levelezésén keresztűl ami viszont töröl minden információt. (megpróbáltam az e-mail címeket egyeztetni)
Egyébként ez már egy leütött lánc és karlánc, ezért nem is értem mi a probléma.
Mindketten mát több e-mailt küldtünk csak nem érkezett meg!
Mi ilyenkor a teendő?
Egyébként csatlakozom az előttem íróhoz, a vevőnek freemail elérhetősége van!
Kérem válaszoljon valaki
vklar46

Kedves vklar46!

Ezek szerint Ti nem tudjátok felvenni egymással a kapcsolatot, ha jól olvasom (Nyaklanc nevű vaterással).

Két lehetőség van. Vagy legalább az egyikőtöknél, vagy mindkettőtöknél hiba van, beállítás a saját gépe(ke)n, erős spamszűrő, tűzfal, stb. de egyikőtöknél biztos valami van! (feltéve persze, ha nincs gépelési hiba a mail-címeknél, természetesen, de hát hogy mindkét fél elgépelje a másik mail címét, az elég valószínűtlen, ezért nem írtam ezt eddig).

Több vaterás társam is azért írja azt, amit, mert Náluk minden megy, ugyanígy, jól, évek óta, ahogy Nálam is. Jól bevált dolog.

Valószínű a vatera-csapata is azt fogja kérni nemsokára, hogy a vaterán a kapcsolatfelvétel menüpontnál (a vaterás lap alján van a kapcsolatfelvétel) írjatok a megfelelő helyen, és a technikus kolléga nyilván majd megpróbál segíteni.

Addig egyébként van sms lehetőség is, ha telefonon egyeztetnétek esetleg, olcsóbb, mint a hívás, de mindenképpen írjatok a vatera csapatnak a "kapcsolatfelvétel"-en keresztül!

De mivel Nyaklanc nevű felhasználó írta, hogy a citromail-es és freemail-es mailek nem jönnek meg neki, ezért oda valószínűsítem személy szerint a hibát (talán oda nem érkezik meg és onnan nem megy ki esetleg levél az elküldés után, így Te sem kapod meg), feltételezhetően ott kellene valamit állítgatni, hiszen többes számban írta, és két szolgáltatót is megnevezve, már gyakori nála ez a probléma.

Remélem, hamarosan megoldódik a helyzet!

A hozzászólást -kzvtr- szerkesztette a következő időpontban: 2009-02-27 11:00

+Quote Post
scaevola
hozzászólás 2009-02-27 10:25
Létrehozva: #14483

Mérges fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Innen: Mezőberény
Azonosító: 40

IDÉZET(Nyaklanc @ 2009-02-26 22:56) *
Tisztelt Illetékesek!

Az lenne a problémám, hogy a citromail.hu, illetve a freemail.hu e-mail címmel rendelkező felhasználóktól nem kapok levelet és nem is tudok küldeni. Ám ez nem csupán velem történik, más is nagyon nehezen éri el a fent említett e-mail címmel rendelkezőket. Ezúton azt kérném, hogy a regisztrálási szabályzatban kössék ki, hogy bizonyos e-mail címeket ne lehessen használni, mert így lehetetlen elérni őket! Egy 2 perces újabb regisztráció (pl. gmail.com) pedig gondolom senkinek se okoz oly nagy problémát, és mégis elérhető lesz az illető! A jelenlegi felhasználóknál pedig kellene egy szűrő az e-mail címekre, ami figyelmeztet, hogy nem megfelelőt használ az illető.

Remélem figyelembe veszik javaslatomat és így előrébb lendítik az oldal fejlődését.

Üdvözlettel:
Nyaklanc user

Hiba a felhasználóban lehet.

--------------------
Demagógiáról akkor beszélhetnénk, ha azt mondanám amivel a főnököm megbízott, hogy mondjak és azt tűzön-vízen át végrehajtanám.
Megélheted a száz évet, ha lemondasz mindarról, ami miatt megérné megélni a száz évet. (Woody Allen)

+Quote Post
konyvetNEKED
hozzászólás 2009-02-27 10:22
Létrehozva: #14484

Fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-04-17 02:56
Azonosító: 5 690

IDÉZET(vklar46 @ 2009-02-27 08:48) *
Mi ilyenkor a teendő?
Kérem válaszoljon valaki
vklar46

Több mint ezer adásvételt bonyolítottam le a freemail levelezőmmel minden gond nélkül... Jó ideje már, hogy vannak problémák a freemaillel, de egészen más jellegűek. Szóval a hiba okát másutt kell keresni.

+Quote Post
Viglen
hozzászólás 2009-02-27 09:57
Létrehozva: #14485

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-08-03 22:26
Innen: Magyarország/Veszprém
Azonosító: 18 631

Tisztelt Illetékesek!

Az lenne a problémám, hogy a citromail.hu, illetve a freemail.hu e-mail címmel rendelkező felhasználóktól nem kapok levelet és nem is tudok küldeni. Ám ez nem csupán velem történik, más is nagyon nehezen éri el a fent említett e-mail címmel rendelkezőket. Ezúton azt kérném, hogy a regisztrálási szabályzatban kössék ki, hogy bizonyos e-mail címeket ne lehessen használni, mert így lehetetlen elérni őket! Egy 2 perces újabb regisztráció (pl. gmail.com) pedig gondolom senkinek se okoz oly nagy problémát, és mégis elérhető lesz az illető! A jelenlegi felhasználóknál pedig kellene egy szűrő az e-mail címekre, ami figyelmeztet, hogy nem megfelelőt használ az illető.

Remélem figyelembe veszik javaslatomat és így előrébb lendítik az oldal fejlődését.

Üdvözlettel:
Nyaklanc user

Nevetséges javaslat.. jót röhögtem... laugh.gif laugh.gif
Amúgy meg van telefon is a világon...
Köszönöm a figyelmed..
Üdvözlettel:Én

+Quote Post
vklar46
hozzászólás 2009-02-27 09:48
Létrehozva: #14486

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-06-01 18:35
Azonosító: 158 216

Tisztelt Vatera csapat!
Tudom a szabályokat, ma megrovásban részesültem mert kb. egy hete nem tudjuk felvenni a kapcsolatot a vevőmmel, csak a Vatera levelezésén keresztűl ami viszont töröl minden információt. (megpróbáltam az e-mail címeket egyeztetni)
Egyébként ez már egy leütött lánc és karlánc, ezért nem is értem mi a probléma.
Mi ilyenkor a teendő?
Kérem válaszoljon valaki
vklar46

+Quote Post
kzvtr
hozzászólás 2009-02-27 06:52
Létrehozva: #14487

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:18
Azonosító: 164

Tisztelt Illetékesek!

Üdvözlettel:
Nyaklanc user

Kedves Vaterás társam!

Kénytelen vagyok írni, mert ez a dolog nem így működik! Évek óta használok freemail-t, vateránál, és évente az alternatív szolgáltatóknál tapasztalható esetleges karbantartás, újítások, és kisebb-nagyobb hibák megszokott dolgok, de persze ennek senki sem örül.

A freemail-nél valóban volt, kb. 1,5 hétig részbeni összeomláshoz hasonló állapot volt, vagy be lehet épni, vagy nem, hogy késtek a mailek, volt, hogy Nekem is 1 napot. DE: ez nem mindennapi dolog. A citromail egyesek szerint bizonyos mail-szolgáltatókkal nem túl frankó a viszonya (pl, valakinek, aki pl. yahoo-t használ, időnként összeakadhat, visszadobásra kerül az emailt, de másoknál minden megy rendesen, hallani ilyen esetekről). Azonban hogy e miatt váltsanak, ezt kérni, főleg, hogy vaterás szabályzatban elő legyen írva, kötelezően, nem lehetséges!

Bárki bármit használhat, és a vatera csapata sem kötheti ki, hogy ki és mit használjon levelkezésre, mert ez nem vaterával összefüggő kérdés, egyszerűen ilyet nem lehet kérni, nincs hatásköre (bármennyire is szeretem a vaterát) Semmi bajom a gmail-lel sem, de ott is lehetnek problémák, mint legutóbb pl. kb. 1-2 napig káosz volt, tehát ilyen alapon az sem feltétlen túl jó megoldás (a hírek szerint, ami interneten keringett, nem tudták, mi a hiba, levelek eltűntek, nem érkeztek meg, haverok tapasztalata). De megjavult, megoldották azt is. Mellesleg ha eselteg gáz van, gmail-ről levelezek Én is, az a másodlagos (tartalék) mail-címem, tehát van gmail-es tapasztalatom is (ha a gmail kattan be, akkor egy másik szolgáltató, és így tovább). Eddig Nekem a freemail elég stabil volt, ha az elmúlt éveket veszem alapul, jópár év tapasztalatát.

Valóban lehetnek problémás időszakok, de a beállításoknál is lehet keresni a problémát, pl saját gépnél: spam szűrő átállítása legmagasabb fokozatól kevésbé magasra (levél fogadásnál), tűzfaladnál esetleg lehet gond, és sorolhatnám, lehet, hogy ezek segíthetnek! Lehet, hogy bizonyos más vaterásoknál is lehet gond, de mivel folyamatosan mailekben egyeztetek ősidők óta, állítom, nem fordul elő ilyen tömegével egyáltalán. Sőt. De a beállításokat mindenképpen érdemes megnézni, vagy ismerőssel, hozzáértő személlyel megnézetni, sajnos sokszor ott van a hiba, tapasztalat. Esetleg a vaterás technikus kollégának mehetne egy mail a kapcsolatfelvételen keresztül, és ő adhat konkrét megoldási javaslatot.

Remélem, tudtam segíteni ezzel!

További jó vaterázást!

A hozzászólást -kzvtr- szerkesztette a következő időpontban: 2009-02-27 06:54

+Quote Post
Nyaklanc
hozzászólás 2009-02-26 23:56
Létrehozva: #14488

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-02-26 23:49
Azonosító: 507 574

Tisztelt Illetékesek!

Üdvözlettel:
Nyaklanc user

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2009-02-26 21:25
Létrehozva: #14489

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Azonosító: 32

IDÉZET(keptenjotun @ 2009-02-26 20:21) *
Sziasztok,

Engem az érdekelne, hogy hol tudom megnézni az elküldött leveleimet,már végig böngésztem mindent és nem jövök rá-segitene valaki???

Előre is köszi
minden jót

Kedves keptenjotun!

Személyes menüjében csak a kapott levelek jelennek meg, a levelezőrendszer rövidesen megújul, a válaszok nem tűnnek el és az elküldött üzenetek is
megmaradnak.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
keptenjotun
hozzászólás 2009-02-26 21:21
Létrehozva: #14490

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-11 19:30
Azonosító: 402 115

Sziasztok,

Engem az érdekelne, hogy hol tudom megnézni az elküldött leveleimet,már végig böngésztem mindent és nem jövök rá-segitene valaki???

Előre is köszi
minden jót

+Quote Post
Diablo81
hozzászólás 2009-02-26 20:46
Létrehozva: #14491

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-02-26 19:27
Azonosító: 506 935

Nem mondanám, hogy nem ért kár, mert akkor másik terméket ütök le...amit aztán meg is kapok..de azt közben már elvitték.....

Köszönöm a segítségeket!

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-02-26 20:26
Létrehozva: #14492

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(Diablo81 @ 2009-02-26 19:23) *
Köszi, tehát le van írva...de konkrétan nem kötelezhetem semmire...?

megfenyegetheted negatív értékeléssel. de ha nincs neki, attól még nem lesz. a negatív értékelést mindenképpen ajánlom.

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
Viglen
Létrehozva: #14493

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-08-03 22:26
Innen: Magyarország/Veszprém
Azonosító: 18 631

Szia, kötelezheted...de nem érdemes...
Amúgy meg szerintem kár sem ért...
Ha másnak nem, ennek akár még örülhetsz is... rolleyes.gif Üdv.

A hozzászólást -Viglen- szerkesztette a következő időpontban: 2009-02-26 20:28

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
Létrehozva: #14494

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Az árverés lezárta után az adásvétel a Ptk. szerint is érvényes és az eladó köteles a feltüntetett terméket átadni a vevőnek, amely köteles azt átvenni.
Mindkét fél akár polgári peres eljárás során is kötelezheti a másikat a termék átadására ill. átvételére!

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Diablo81
hozzászólás 2009-02-26 20:23
Létrehozva: #14495

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-02-26 20:20
Létrehozva: #14496

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(Diablo81 @ 2009-02-26 19:14) *
Modjuk azzal kapcsolatos dologra hogy....Hogy hírdethet valaki olyan dolgot ami nincs??

Általános Felhasználási Feltételek:

3/11. Kizárólag konkrét, valós termék vagy szolgáltatás hirdethető árverésre!

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2009-02-26 20:16
Létrehozva: #14497

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Diablo81 @ 2009-02-26 19:14) *
Modjuk azzal kapcsolatos dologra hogy....Hogy hírdethet valaki olyan dolgot ami nincs??

A Vatera.hu Kft. által működtetett piacterek a termékeket kínálók és azokra licitálók között kizárólag információ-közvetítői szerepet töltenek be.
Az eladott termékek logisztikai átadása és a pénzügyi teljesítés a Vatera.hu Kft-től függetlenül, a felhasználók megállapodásának megfelelően
zajlik le. Ennek okán a meghirdetett termékek minősége, biztonsága és legalitása felett a Vatera.hu Kft-nek nincs ellenőrzési lehetősége és ezekért
felelősséget nem áll módunkban vállalni. Nem vállalunk továbbá felelősséget az oldalunkon szereplő termékek valódiságáért, vagy azért, hogy a
vevők ténylegesen meg tudják venni, a kínálók pedig ténylegesen el tudják adni a termékeket. Nem tudjuk biztosítani, hogy a vásárlók és a kínálók
a tranzakciót végérvényesen be is tudják fejezni.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Diablo81
hozzászólás 2009-02-26 20:14
Létrehozva: #14498

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2009-02-26 19:59
Létrehozva: #14499

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Diablo81 @ 2009-02-26 18:58) *
Keves Vatera!

Ennyi?És minket nem véd semmi?
Köszi a gyors választ!

Kedves Diablo81!

Konkrétan milyen védelemre gondolt?

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Diablo81
hozzászólás 2009-02-26 19:58
Létrehozva: #14500

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Keves Vatera!

Ennyi?És minket nem véd semmi?
Köszi a gyors választ!

+Quote Post

1018 Oldal V  « < 723 724 725 726 727 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
6 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (6 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-24 04:25