IPB
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1078 Oldal V  « < 723 724 725 726 727 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Technikai Kérdések, Problémák, KIZÁRÓLAG TECHNIKAI jellegű témák - amelyekre nincs más topik!
ZSUZSANNA75
hozzászólás 2009-03-23 10:13
Létrehozva: #14481

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-02-19 12:25
Azonosító: 489 575

Kedves Admin!
Köszönöm a segítséget.
Üdv : Zsuzsa
Go to the top of the page

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2009-03-23 10:03
Létrehozva: #14482

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Azonosító: 32

IDÉZET(ZSUZSANNA75 @ 2009-03-22 22:37) *
Kedves Admin!
Azzal a kéréssel fordulok önhöz, hogy tudnám egy eladásra kínált termékemet eltávolítani, amire rá kattintva, nem az említett cipő jelenik meg, hanem 28000 termék jön elő? (25 - s Walt Disneys Aladdinos cipő, 700 forint)
Mi történhetett, mit csináltam rosszul?
Sajnos nincs termékkódja, amit be tudnék illeszteni az áru eltávolításához.
Sok terméket tettem már fel, de még sosem jártam így, kérem szépen a segítségét, előre is köszönöm.
Üdvözlettel : Zsuzsa

Kedves ZSUZSANNA75!

A termék már eltávolításra került, ezért nem tudta azt törölni személyes menüjében.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
ZSUZSANNA75
hozzászólás 2009-03-22 23:37
Létrehozva: #14483

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-02-19 12:25
Azonosító: 489 575

Kedves Admin!
Azzal a kéréssel fordulok önhöz, hogy tudnám egy eladásra kínált termékemet eltávolítani, amire rá kattintva, nem az említett cipő jelenik meg, hanem 28000 termék jön elő? (25 - s Walt Disneys Aladdinos cipő, 700 forint)
Mi történhetett, mit csináltam rosszul?
Sajnos nincs termékkódja, amit be tudnék illeszteni az áru eltávolításához.
Sok terméket tettem már fel, de még sosem jártam így, kérem szépen a segítségét, előre is köszönöm.
Üdvözlettel : Zsuzsa

+Quote Post
bözsike
hozzászólás 2009-03-22 23:02
Létrehozva: #14484

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-08-02 21:52
Azonosító: 18 538

"""Ezentúl az Avantgarde dolgozik a Vatera.hu online piactér kommunikációs feladatain. A meghívásos tenderen több cég indult, arról nincs információnk, hogy az Avantgardon kívül még kik. A megbízás egyelőre ez év végéig szól.

Ajtony Csaba, a Vatera marketingigazgatója a sajtóközleményben elmondta: „Eredmény orientált, dinamikus csapatot kerestünk, amely képes a Vatera ismertségét növelni, és új felhasználókat irányítani az oldalra”.

Mint azt nemrég megírtuk, a Vatera együttműködési megállapodást kötött az Origóval. ohmy.gif Az online piactér teljes adatbázisát szolgáltatja az Origoaukcio.hu oldalnak.""" ohmy.gif!!!!!!

MIÉRT KEVESEN VAGYUNK???

JA! Sok az eladó, de kevés a vevő!

Vatera politika elhajtjuk az eladót és dől a vevő! laugh.gif

+Quote Post
Gettagrip
hozzászólás 2009-03-22 21:32
Létrehozva: #14485

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-03 08:03
Azonosító: 12 575

IDÉZET(Pho3nix @ 2009-03-22 20:24) *
Ertem, de en NEM vagyok "Kedves Magyari Lajosné"... sad.gif sad.gif nekem SPAM gyanus.
Mivel aki ismer engem es az elerhetosegemet az azt is tudja, hogy nem Magyariné vagyok...
Termeszeretesen az adatlapomon sem ez a nev van megadva.
Otlet erre?

A termekfigyeloben a kovetkezo linkek voltak:

http:// origoaukcio.hu/item/view/index.php?cod=140080783
http:// origoaukcio.hu/item/view/index.php?cod=140075186

Tisztelettel:
Pho3nix

Aki, amikor, ahogy és amit csak akar, azt küld el emailben arról az emailcímről amelyikről csak szeretne. Hívhatjuk ezeket a leveleket mindennek, de leginkább ellenőrizhetetlen, idegesítő reklámnak. A lényeg az hogyha ismeretlen címről kapsz levelet ami gyanús akkor azt tedd a spamok közé, ne töröld és akkor többet onnan nem kapsz, ha pedig ismerős címről de hülyeségnek tűnőt akkor azt NEM nyitjuk meg... Sem a mellékelt linket, sem a kiskutyás fényképecskét, sőt az adok egymillióforintot.pdf-et sem.

+Quote Post
Pho3nix
hozzászólás 2009-03-22 21:24
Létrehozva: #14486

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-03-22 12:36
Azonosító: 569 914

IDÉZET(Vatera_Fórum_Moderátor @ 2009-03-22 12:09) *
Kedves Pho3nix!

Az "Egy barátja javaslatára keressük fel Önt." szövegű email a Vatera rendszerén keresztül került
kiküldésre, a terméklapokon található Ajánlja az árut barátainak! linkre kattintva. Ajánlani csak
olyan felhasználó tud, aki már ismerte az Ön elérhetőségét.

Legyen kedves megadni a termékfigyelőben szereplő linket. Köszönjük!

Ertem, de en NEM vagyok "Kedves Magyari Lajosné"... sad.gif sad.gif nekem SPAM gyanus.
Mivel aki ismer engem es az elerhetosegemet az azt is tudja, hogy nem Magyariné vagyok...
Termeszeretesen az adatlapomon sem ez a nev van megadva.
Otlet erre?

A termekfigyeloben a kovetkezo linkek voltak:

http:// origoaukcio.hu/item/view/index.php?cod=140080783
http:// origoaukcio.hu/item/view/index.php?cod=140075186

Tisztelettel:
Pho3nix

--------------------
Nagy ésszel csak nagyot lehet tévedni.

+Quote Post
Gettagrip
hozzászólás 2009-03-22 21:22
Létrehozva: #14487

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Pho3nix @ 2009-03-22 11:59) *
Kedves Admin!

Az utobbi napokban erthetetlen dolgok tortennek.
Megprobalom, sorrendben, nyugodtan leirni.

ELSO:
Kaptam egy levelet, ami "Egy barátja javaslatára keressük fel Önt." targgyal rendelkezett.
Megneztem a levelben jelzett aukciot, es irtam egy levelet a felhasznalonak, hogy szerintem az uakciora nem spammelessel kene vevoket csabitani.
A levelet termeszetesen toroltek.
Az illeto, honnan tudhatta meg az email cimem?
Jaa, azt elfelejettem lerini, hogy a levelben megszolitott holgy nem en vagyok, hisz szuletesem ota rendelkezem a kulso es belso ferfi nemi szervekkel!! blink.gif

MASODIK:

Miert kapok termekfigyelo ertesitest az origo aukcioirol??
Nem iratkoztam fel azon a honlapon semmire, csak a Vateran.
Most ez mar mindig igy lesz? Ha felkerul a T**-V** re egy termek arrol is ertesitest fogok kapni? huh.gif

Varom valaszukat:
Pho3nix

smile.gif Ha akarod küldök Neked emailt a Magyar Belügyminisztérium emailcíméről azzal a tárgyal hogy babossajtossonka:)))
Ez nem újdonság:)

+Quote Post
Gettagrip
hozzászólás 2009-03-22 21:19
Létrehozva: #14488

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bambooflower @ 2009-03-22 12:58) *
mielött csacsiságokat írsz, olvasd el az ebay szabályzatát, amely szerint

tilos a valóságosnak nem megfelelö posta- és csomagolási költséget felszámolni. a maximális költség meg van határozva a legtöbb kategóriában, az eladók kötelesek ehhez tartani mgukat. az ebay minden bejelentést gondosan megvizsgál, és a szabálytalan eladókat szankcionálja. hogy az ebay milyen költséget tekint irreálisnak, egyedül az ebay döntésén múlik. a vevöknek lehetöségük van a részletes értékelésen belül az eladó által megadott postaköltséget is minösíteni.

Nekem volt olyan hogy nem tudtam belépni a dojcse bankba mert elfelejtettem a jelszavam aztán nem tudtam tölteni az egyenlegemre így nem tudtam időben fizetni és ezért az egy incidensért, hiába a magyarázatok, jópár hónapig inaktív lettem az ebayen.
Ott nagyon keményen nézik az ilyesmit és nem éri meg kockáztatni.

+Quote Post
Viglen
hozzászólás 2009-03-22 18:32
Létrehozva: #14489

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-08-03 22:26
Innen: Magyarország/Veszprém
Azonosító: 18 631

Nekem ez a kedvenc topikom..
mert ezt az oldalt tekintem a vatera panaszkönyvének...
rolleyes.gif

A hozzászólást -Viglen- szerkesztette a következő időpontban: 2009-03-22 18:32

+Quote Post
sikhuje
hozzászólás 2009-03-22 14:20
Létrehozva: #14490

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-03-22 00:11
Azonosító: 569 196

Kedves sikhuje!

Valószínűleg elkerülte figyelmét, hogy a Ön által írt hozzászólást is a megfelelő topikba helyeztük.

Igen, most vettem észre, de miért is? Baj ha itt is elmondom? Bár most igazuk van, valóban nem lett törölve.

A hozzászólást -sikhuje- szerkesztette a következő időpontban: 2009-03-22 14:20

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2009-03-22 14:16
Létrehozva: #14491

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(sikhuje @ 2009-03-22 13:08) *
Tegnap éjjel volt egy hozzászólásom a témához, csak törölve lett.... rolleyes.gif érdekes. Úgy látszik igazat írtam. (nem csúnya és obszcén kifejezéseket)

Kedves sikhuje!

Valószínűleg elkerülte figyelmét, hogy a Ön által írt hozzászólást is a megfelelő topikba helyeztük.
A Vatera Aukciós Oldalán 2009. április 6. 00.00 órától Megváltoznak A Korábban érvényes Díjak

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
sikhuje
hozzászólás 2009-03-22 14:08
Létrehozva: #14492

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-03-22 00:11
Azonosító: 569 196

Tegnap éjjel volt egy hozzászólásom a témához, csak törölve lett.... rolleyes.gif érdekes. Úgy látszik igazat írtam. (nem csúnya és obszcén kifejezéseket)

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-03-22 13:58
Létrehozva: #14493

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(6Matte @ 2009-03-22 11:59) *
Az eBay-en a postaköltség csupán pszichológiai jelentősségű. Ha kicsit kisarkítom vannak 10.000Ft-ot érő termékek termékek, ingyen és 10.000Ft pk-ért, meg 10.000 Ft-ért és díjtalan szállítással, meg 8000 Ft-ért plusz 2000 Ft pk-ért és minden köztes kombináció megtalálható. Ezt egyébként főleg a Kínaiak csinálják, $0,99 + $30 pk és máris a pénzénél van.

Szerintem az hogy én mennyiért vagyok hajlandó azt a cuccot becsomagolni és elvinni a postára, az az én dolgom, mert az én szolgáltatásom. Ennek az árát én mondom meg és nem más. Ha túl magas árat képzek, akkor max nem adom el. Ezért van az eBay-en olyan szűrés, hogy ár+pk szerint növekvő.

Én azt gondolom, hogy ebbe nem kéne beleszólni, mert adhatok én el egy hűtőt 500 Ft-ért, de azt 10.000 Ft-ért szállítják.

De pl. zseniálisan ki lehetne védeni a dolgot egy pk kalkulátorral. (A listázási díjból biztos futná a munkadíjra :S) Hihetetlen bonyolult leprogramozni.

mielött csacsiságokat írsz, olvasd el az ebay szabályzatát, amely szerint

tilos a valóságosnak nem megfelelö posta- és csomagolási költséget felszámolni. a maximális költség meg van határozva a legtöbb kategóriában, az eladók kötelesek ehhez tartani mgukat. az ebay minden bejelentést gondosan megvizsgál, és a szabálytalan eladókat szankcionálja. hogy az ebay milyen költséget tekint irreálisnak, egyedül az ebay döntésén múlik. a vevöknek lehetöségük van a részletes értékelésen belül az eladó által megadott postaköltséget is minösíteni.

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
Viglen
hozzászólás 2009-03-22 13:29
Létrehozva: #14494

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-08-03 22:26
Innen: Magyarország/Veszprém
Azonosító: 18 631

IDÉZET(oldrider @ 2009-03-22 10:45) *
Amit a Vatera csapata válaszként közöl, annak az én letiltott aukcióimhoz nincsen köze:

"Nem megengedett olyan aukció indítása amelynél a meghirdetett mennyiség nem a valós értékesítésre
vonatkozik (pl. a vételár egy adott mennyiségre vonatkozik, de valójában csak nagyobb mennyiségben
vásárolható meg) vagy a vételárat egyéb el nem várható költség terheli a leírásban meghatározva (pl.
nem valós postaköltség, a fizetendő jutalék)."

Én sem nagyobb mennyiséget nem próbáltam eladni, sem pedig nem valós postaköltséget nem közöltem. Ellenben a Vaterának sem a posta (szállítási) költséghez, sem a csomagolási díj megállapításhoz nincsen köze, abba jogosulatlanul szól bele. Ez kizárólag az üzletet megkötó felek (eladó, vevő) megegyezésén múlik. Ezt mondja a Vatera szabályzata is. Miért jártak el jogtalanul velem szemben, mert ki akarom kerülni a listázási sarcolást?

És igaza van azoknak is, akik a listázási díj bevezetése kapcsán versenyelőnnyel való visszaélésről beszélnek. Lesz még kellemetlensége a kapzsi tulajdonosoknak ebből.

Így nézve a dolgokat teljesen igazad van.. de!

A vaterának van egy üzletszabályzata..ami alapján azzal
és úgy jár el ahogy csak akar.. saját jogkör stb...
ráadásul mi ezt mind elfogadtuk... blink.gif

Annyiból érdemes feszegetni ezeket a dolgokat,
hogy legalább talán látják, hogy mi van...
Értelme más több nem igazán...

Leegyszerűsítve: Egyelőre még mi vagyunk
a vatera piacterén és nem fordítva...
blink.gif

A hozzászólást -Viglen- szerkesztette a következő időpontban: 2009-03-22 13:30

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2009-03-22 13:22
Létrehozva: #14495

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(oldrider @ 2009-03-22 12:18) *
Csak az a baj, hogy a Vatera a saját szabályát felrúgta.
2009. március 21-én letiltott aukcióimnál és figyelmeztetésemnél "elfelejtették" saját szabályzatuk alább idezétt részét alkalmazni:

"4. A Vatera.hu, mint közvetítő
A Vatera.hu Kft. által működtetett piacterek a termékeket kínálók és azokra licitálók között kizárólag információ-közvetítői szerepet töltenek be. Az eladott termékek logisztikai átadása és a pénzügyi teljesítés a Vatera.hu Kft-től függetlenül, a felhasználók megállapodásának megfelelően zajlik le. Ennek okán a meghirdetett termékek minősége, biztonsága és legalitása felett a Vatera.hu Kft-nek nincs ellenőrzési lehetősége és ezekért felelősséget nem áll módunkban vállalni...."

Ezért kérem a figyelmeztetésem visszavonását és a letiltott aukcióim visszatöltését.

A jövőben kérem, hogy körültekintőbben és jogszerűen járjanak el: oldrider

Kedves oldrider!

Az aukciók törlése jogos volt, amennyiben nem ért egyet egy intézkedéssel, azt a megfelelő formában
a kapcsolatfelvételen keresztül jelezheti. Köszönjük!

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
oldrider
hozzászólás 2009-03-22 13:18
Létrehozva: #14496

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 86

IDÉZET(Vatera_Fórum_Moderátor @ 2009-03-22 11:10) *
Kedves Hess33!

A Vatera által továbbra is olvasható termékleírás egyértelmű bizonyíték volt, az aukciók ezért is kerültek
(szinte azonnal) törlésre a bejelentést követően.

Csak az a baj, hogy a Vatera a saját szabályát felrúgta.
2009. március 21-én letiltott aukcióimnál és figyelmeztetésemnél "elfelejtették" saját szabályzatuk alább idezétt részét alkalmazni:

"4. A Vatera.hu, mint közvetítő
A Vatera.hu Kft. által működtetett piacterek a termékeket kínálók és azokra licitálók között kizárólag információ-közvetítői szerepet töltenek be. Az eladott termékek logisztikai átadása és a pénzügyi teljesítés a Vatera.hu Kft-től függetlenül, a felhasználók megállapodásának megfelelően zajlik le. Ennek okán a meghirdetett termékek minősége, biztonsága és legalitása felett a Vatera.hu Kft-nek nincs ellenőrzési lehetősége és ezekért felelősséget nem áll módunkban vállalni...."

Ezért kérem a figyelmeztetésem visszavonását és a letiltott aukcióim visszatöltését.

A jövőben kérem, hogy körültekintőbben és jogszerűen járjanak el: oldrider

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2009-03-22 13:09
Létrehozva: #14497

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Pho3nix @ 2009-03-22 11:59) *
Kedves Admin!

ELSO:
Kaptam egy levelet, ami "Egy barátja javaslatára keressük fel Önt." targgyal rendelkezett.
Megneztem a levelben jelzett aukciot, es irtam egy levelet a felhasznalonak, hogy szerintem az uakciora nem spammelessel kene vevoket csabitani.
Jaa, azt elfelejettem lerini, hogy a levelben megszolitott holgy nem en vagyok, hisz szuletesem ota rendelkezem a kulso es belso ferfi nemi szervekkel!! blink.gif

MASODIK:

Most ez mar mindig igy lesz? Ha felkerul a T**-V** re egy termek arrol is ertesitest fogok kapni? huh.gif

Varom valaszukat:
Pho3nix

Kedves Pho3nix!

Az "Egy barátja javaslatára keressük fel Önt." szövegű email a Vatera rendszerén keresztül került
kiküldésre, a terméklapokon található Ajánlja az árut barátainak! linkre kattintva. Ajánlani csak
olyan felhasználó tud, aki már ismerte az Ön elérhetőségét.

Legyen kedves megadni a termékfigyelőben szereplő linket. Köszönjük!

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
wasquez
hozzászólás 2009-03-22 13:06
Létrehozva: #14498

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-07-26 10:11
Azonosító: 17 683

IDÉZET(Vatera_Fórum_Moderátor @ 2009-03-22 12:02) *
Kedves wasquez!

Valószínűleg elkerülte figyelmét, hogy a Ön által írt hozzászólást a megfelelő topikba helyeztük.
A Vatera Aukciós Oldalán 2009. április 6. 00.00 órától Megváltoznak A Korábban érvényes Díjak

Akkor elnézést kérek!
De nem kéne ezt jelezni??

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2009-03-22 13:02
Létrehozva: #14499

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(wasquez @ 2009-03-22 11:49) *
Ez is egy megoldás, ha nem tetszik amit ír a felhasználó, még ha nem is sérti a szabályokat, csak a vatera üzletpolitikájára negatív fényt vetít, akkor működésbe hozzuk a moderáció vas szigorát!
Úgy gondolja a kedves vatera, hogy ha innen kitörli ezeket a hozzászólásokat, akkor megszűnik a probléma?
Az interneten már mindenhol tele van ezzel az összes fórum!

Ha nem csak jót írok a vatera hozzáállásáról, akkor a fórumból is ki fognak tiltani, gondolom!

Kedves wasquez!

Valószínűleg elkerülte figyelmét, hogy a Ön által írt hozzászólást a megfelelő topikba helyeztük.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Pho3nix
hozzászólás 2009-03-22 12:59
Létrehozva: #14500

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-03-22 12:36
Azonosító: 569 914

Kedves Admin!

ELSO:

MASODIK:

Varom valaszukat:
Pho3nix

A hozzászólást -Pho3nix- szerkesztette a következő időpontban: 2009-03-22 13:01

--------------------
Nagy ésszel csak nagyot lehet tévedni.

+Quote Post

1078 Oldal V  « < 723 724 725 726 727 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
11 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (11 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2018-04-26 11:53