IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1017 Oldal V  « < 724 725 726 727 728 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Technikai Kérdések, Problémák, KIZÁRÓLAG TECHNIKAI jellegű témáknak - PST/VTT kivételével!
zvaragabor
hozzászólás 2009-02-25 19:54
Létrehozva: #14501

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-16 16:18
Azonosító: 240 954

IDÉZET(Vatera_Fórum_Moderátor @ 2009-02-25 18:46) *
Kedves zvaragabor!
...
Azonos felhasználótól érkező több visszajelzés egynek számít minden értékelési mód esetén.

Így már értem.
Köszönöm!
Go to the top of the page

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2009-02-25 19:46
Létrehozva: #14502

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Azonosító: 32

IDÉZET(zvaragabor @ 2009-02-25 17:59) *
Üdv,

9 adásvételem volt eddig (mind a 9 vétel), de a személyes menüben az alábbi van kiírva:
Pozitív: 8 (9 adásvétel)
Semleges: 0 (0 adásvétel)
Negatív 0 (0 adásvétel)

Az a nyolcas miért nyolcas? Én is elkészítettem minden adásvételhez a véleményt, és a másik fél is.

Kedves zvaragabor!

Egy felhasználótól származó pozitív visszajelzések után a az értékelt összesen +1 pontot kap, negatív
visszajelzések után összesen -1 -et. A semleges visszajelzések a pontszámot nem módosítják. Azonos
felhasználótól érkező több visszajelzés egynek számít minden értékelési mód esetén.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2009-02-25 19:44
Létrehozva: #14503

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(nemethan @ 2009-02-25 18:39) *
Sziasztok! Egy *** folyamatosan leveleket ír nekem amikre nem tudok válaszolni mert nem adja meg az üzenetben a "tárgyat". Mit tehetek ez ügyben? Csak törölni tudom az üzenetet?

Kedves nemethan!

A tárgy mezőben egy pont szerepel, így arra kell kattintani.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
nemethan
hozzászólás 2009-02-25 19:39
Létrehozva: #14504

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-05 17:12
Azonosító: 336 517

Sziasztok! Egy *** folyamatosan leveleket ír nekem amikre nem tudok válaszolni mert nem adja meg az üzenetben a "tárgyat". Mit tehetek ez ügyben? Csak törölni tudom az üzenetet?

+Quote Post
SebastianBach
hozzászólás 2009-02-25 19:34
Létrehozva: #14505

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-02-01 23:14
Azonosító: 100 624

Mi a véleményetek arról, hogy az APEH képviselői is csesztetik fórumot...?
Egy apehos barátom mondta biztos kézből ,hogy figyelnek bennünket!
Sőt ránk szállnak, hála kormányunk áldásos tevékenységének...
Ha a vatera ad magára valamit is, akkor nem szolgáltatja ki a fizetőit.
Ha nem, akkor felesleges az egész...

+Quote Post
zvaragabor
hozzászólás 2009-02-25 18:59
Létrehozva: #14506

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-16 16:18
Azonosító: 240 954

Üdv,

9 adásvételem volt eddig (mind a 9 vétel), de a személyes menüben az alábbi van kiírva:
Pozitív: 8 (9 adásvétel)
Semleges: 0 (0 adásvétel)
Negatív 0 (0 adásvétel)

Az a nyolcas miért nyolcas? Én is elkészítettem minden adásvételhez a véleményt, és a másik fél is.

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-02-25 18:31
Létrehozva: #14507

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(vakizasi @ 2009-02-25 17:17) *
Helló!
Mivel nem vagyok túl gyakorlott "gépkezelő" ezért itt panaszkodom!
Évényes ajánlatot tettem 1 k.va fényképezőgépre termékkód:130144745.

Az eladó telefonszámán bejelentkezett 1 nagyon kedves hölgy aki közölte, hogy az általam érvényes liciten megnyert fényképező sokkal drágább mint a leütött ár, így nem kívánja nekem átadni a cuccot.

Ilyenkor mi a dudva van??????

Csak kifizetni köteles a vevő, de az eladó nem köteles tartani magát az árveréshez?

Mi a jogorvoslat ebben az ügyben?

Aki tud, kérem segítsen!
Köszi: VAKIZASI.

biztos vagy benne, hogy te nyerted meg?

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
vakizasi
hozzászólás 2009-02-25 18:17
Létrehozva: #14508

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-15 13:18
Azonosító: 296 114

Helló!
Mivel nem vagyok túl gyakorlott "gépkezelő" ezért itt panaszkodom!
Évényes ajánlatot tettem 1 k.va fényképezőgépre termékkód:130144745.

Az eladó telefonszámán bejelentkezett 1 nagyon kedves hölgy aki közölte, hogy az általam érvényes liciten megnyert fényképező sokkal drágább mint a leütött ár, így nem kívánja nekem átadni a cuccot.

Ilyenkor mi a dudva van??????

Csak kifizetni köteles a vevő, de az eladó nem köteles tartani magát az árveréshez?

Mi a jogorvoslat ebben az ügyben?

Aki tud, kérem segítsen!
Köszi: VAKIZASI.

+Quote Post
zsuzsispain
hozzászólás 2009-02-25 18:04
Létrehozva: #14509

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-13 16:09
Azonosító: 405 736

Köszönöm az eddigi válaszokat!
Ha jól értettem,akkor most menjek bírósághoz az üggyel??és ha ott nem is foglalkoznak az üggyel?akkor elveszett majdnem 30ezer forintom?ohmy.gifsad.gif
vagy először mondjam meg neki,hogy ha nem adja vissza a pénzt,akkor bírósági ügy lesz belőle?hátha úgy visszaadja...vagy mit csináljak?tényleg nem akarok ennyi pénzt elveszíteni!

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2009-02-25 16:56
Létrehozva: #14510

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zsuzsispain @ 2009-02-25 14:51) *
Sziasztok!
Én a segítségetek szeretném kérni!Akár a moderátortól,akár valaki olyantól,aki tud az ügy érdekében tenni valamit;jobban mondva segíteni!
Nem vagyok olyan nagyon régóta a vaterán,de megvoltam vele elégedve,mert tudtam,hogy itt nem csaphatnak be!itt ha fizetek egy áruért,igenis megkapom érte,amiért fizettem vagy ha nem vagyok utólag megelégedve az áruval,akkor visszakapom érte,amit kifizettem(ami jár nekem)!mint mondtam,eddig nem volt vele problémám...eddig a pillanatig!Ugyanis vettem egy PS2-tőt,27.800forintért 4cd-vel.Én ugye elküldtem a pénzt,megkaptam az árut.Sebtében gyorsan kibontottam,csatlakoztattam a tv-hez.Láttam,hogy nem az igazi,mert búg egy kicsit meg az egyik kar sem volt a legjobb állapotban,ennek ellenére pozitív jelzést adtam(mert nem akartam megbántani,belerondítani a pozitív jelzéseibe)(amit már mélységesen bánok).Utána hosszabb ideig játszottunk a PS-sel,amikoris már úgy zúgott,hogy megfájdult tőle a fejünk!a cd-k,amiket adott hozzá az illető és azt írta róla,hogy karcmentesek,hibátlanul működnek,nos az olyan karcos,hogy nincs is rajta olyan felület,amin nincs karc!!a négyből kettőt olvas csak be eleve,gondolom mert teljesen karcos!

Kedves zsuzsispain!

Ismereteink szerint a szerződés semmis, amennyiben nem a valóságnak megfelelő lényegi információk alapján
köttetett. Más kérdés, hogy az eladó lehet jóhiszemű (azaz nem tudott ezekről) vagy rosszhiszemű (ha tudott
róla), de ez a szerződés semmisségét nem befolyásolja. Az eladó felet ilyenkor terheli a visszavételi kötelezettség,
a PTK alapján. Az ilyen típusú jogérvényesítésre a felek megállapodása alapján, vagy ennek hiányában azonban
polgári perben, a bíróságokon keresztül van lehetőség. Amennyiben felmerül a rosszhiszeműség gyanúja, a
rendőrség állampolgári jelzés alapján indíthat vizsgálatot is. Ez a polgári pertől független folyamat. A fentiek
természetesen a Vatera.hu Kft. saját jogértelmezését tükrözik, és semmilyen módon nem jelentenek a bírói vagy
rendőrségi úton alkotott jogértelmezést.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
MEB
hozzászólás 2009-02-25 16:20
Létrehozva: #14511

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:47
Azonosító: 14

Magánszemélyek esetén nem egészen így működik a pénzvisszaadás - csak ha webáruházból, cégtől vásárolsz.
Magánszemély nem is köteles garanciát, jótállást adni a használt termékeire és nem is kötelezhető erre - az már más kérdés, hogy sok eladó bevállalja ezt is, így növelve ázsióját.

Viszont, ha nem azt kapod, amit hirdetett, joggal reklamálhatsz!
A szépen kérés,stb. általában ritkán vezet eredményre... érdemesebb megfogalmazni egy keményebb hangvételű levelet.
Vagy - mivel megvan a címe is - személyesen meglátogatni...

+Quote Post
zsuzsispain
hozzászólás 2009-02-25 15:51
Létrehozva: #14512

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-13 16:09
Azonosító: 405 736

Sziasztok!
Én a segítségetek szeretném kérni!Akár a moderátortól,akár valaki olyantól,aki tud az ügy érdekében tenni valamit;jobban mondva segíteni!
Nem vagyok olyan nagyon régóta a vaterán,de megvoltam vele elégedve,mert tudtam,hogy itt nem csaphatnak be!itt ha fizetek egy áruért,igenis megkapom érte,amiért fizettem vagy ha nem vagyok utólag megelégedve az áruval,akkor visszakapom érte,amit kifizettem(ami jár nekem)!mint mondtam,eddig nem volt vele problémám...eddig a pillanatig!Ugyanis vettem egy PS2-tőt,27.800forintért 4cd-vel.Én ugye elküldtem a pénzt,megkaptam az árut.Sebtében gyorsan kibontottam,csatlakoztattam a tv-hez.Láttam,hogy nem az igazi,mert búg egy kicsit meg az egyik kar sem volt a legjobb állapotban,ennek ellenére pozitív jelzést adtam(mert nem akartam megbántani,belerondítani a pozitív jelzéseibe)(amit már mélységesen bánok).Utána hosszabb ideig játszottunk a PS-sel,amikoris már úgy zúgott,hogy megfájdult tőle a fejünk!a cd-k,amiket adott hozzá az illető és azt írta róla,hogy karcmentesek,hibátlanul működnek,nos az olyan karcos,hogy nincs is rajta olyan felület,amin nincs karc!!a négyből kettőt olvas csak be eleve,gondolom mert teljesen karcos!
Nem egy olyat láttam itt a vaterán,hogy ha nincs az illető megelégedve a vásárolt áruval,visszakapja a pénzét!és ez így korrekt!Ráadásul a vevő,nem egyszer mondta nekem,hogy ha nem vagyok vele mégse megelégedve ő visszafizeti a pénzem!
Na most jön a nagy probléma!Én írtam neki az elérhetőségei alapján(amiket a vaterától kaptam),hogy mik a problémáim és nem vagyok megelégedve az áruval,nem ilyenre számítottam a leírtak alapján,kérem vissza a pénzem!Ő először azt mondta,hogy visszaadja,de nem annyit amennyit én fizettem ki neki(27.800,-),hanem kb21.800,-at,mert ő kiemelte a hirdetést meg ez meg az!na most,hogy ő mit csinált nekem ahhoz semmi közöm,azt nem tőlem kéne levonni!mikor azt neki is megírtam,és több e-mailt meg telefont váltottunk ott tartunk,hogy nem hajlandó visszaadni a pénzem,amit lopásnak és csalásnak is tartok!Kérem Önöket,főleg Adminokat vagy,akik kiküldik az eladó adatait a vásárlónak(tehát tudják),segítsenek!Mert nem kis pénzről van szó!ha annyiról lenne,valószínű hagynám,de 27.800,-forintot nem fogok hagyni!!Kérem segítsenek,vegyék a fáradtságot,hogy szólnak neki,hogy adja vissza a pénzem és tényleg legyen az én számlámon én pedig küldöm vissza azonnal a vásárolt árut!Lépjenek kapcsolatba kérem velem,ne hagyják,hogy ennyi pénzt elvegyenek! Mélységesen csalódtam ebben az emberben,segítsenek nekem!Nagyon köszönöm előre is!Schey Zsuzsanna

+Quote Post
konyvetNEKED
hozzászólás 2009-02-25 10:34
Létrehozva: #14513

Fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-04-17 02:56
Azonosító: 5 690

IDÉZET(bambooflower @ 2009-02-25 09:09) *
hogyhogy ma értesültél róla? a licitet 21.-én tették, a Vatera még aznap elküldi az értesítöt. unsure.gif

...elvileg kap(hat)ott ma értesítőt...

"Ön a következő e-mail értesítőket fogja kapni:

* Értesítés az aukció sikeres lezárásáról (amennyiben Ön lesz a nyertes),
* Értesítés az Ön ajánlatának felüllicitálásáról (amennyiben hagyományos aukció során az Ön ajánlatát túllicitálják), valamint
* Értesítés a termék lejárata napján az aktuális árról (amennyiben Ön hagyományos aukció esetén licitált a termékre. Az értesítést attól függetlenül kapja, hogy Ön-e az aktuális nyertes vagy sem.)"

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-02-25 10:09
Létrehozva: #14514

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(rednikum @ 2009-02-25 08:05) *
Sziasztok.
szeretném bejelenteni hogy valaki licitált egy 50 e ft os bőrdzsekire de az nem én voltam.namost én nem vállalok felelősséget azért ha ellopták a jelszavamat.nem fogok fizertni sem a szóban forgó áruért.ha ezzel ki leszek tiltva a vateráról ám legyen.én nem tettem meg a licitet nem is állt szándékomban megvenni az árut..Köszönettel Ádám.

hogyhogy ma értesültél róla? a licitet 21.-én tették, a Vatera még aznap elküldi az értesítöt. unsure.gif

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
csabau
hozzászólás 2009-02-25 09:23
Létrehozva: #14515

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-19 21:37
Innen: Ideg-elme
Azonosító: 903

IDÉZET(rednikum @ 2009-02-25 08:05) *
....én nem tettem meg a licitet nem is állt szándékomban megvenni az árut..Köszönettel Ádám.

itt meg elenyészően kevés a tollas hátú userek száma wink.gif

én meg csak ezt szerettem volna bejelenteni.

--------------------
mivel mindig az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak...

...szorgos népünk győzni fog !
.
csaby

+Quote Post
rednikum
hozzászólás 2009-02-25 09:05
Létrehozva: #14516

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-01-04 19:09
Azonosító: 73 580

Sziasztok.
szeretném bejelenteni hogy valaki licitált egy 50 e ft os bőrdzsekire de az nem én voltam.namost én nem vállalok felelősséget azért ha ellopták a jelszavamat.nem fogok fizertni sem a szóban forgó áruért.ha ezzel ki leszek tiltva a vateráról ám legyen.én nem tettem meg a licitet nem is állt szándékomban megvenni az árut..Köszönettel Ádám.

+Quote Post
Viglen
hozzászólás 2009-02-23 10:39
Létrehozva: #14517

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-08-03 22:26
Innen: Magyarország/Veszprém
Azonosító: 18 631

Tisztelt atbalogh!

Gondolataimmal szerintem senkit sem bántottam meg..hiszen nem is annak szántam..
Véleményem szerint ezekkel a mai szabályokkal a végleges inaktiválást senki sem fogja
és tudja elkerülni-ahogy én sem.. jól tudom, napjaim megszámolva-köszönöm, hogy szóltál!..-) ezért kell "harcolni", ezért bátorkodtam szóvá tenni, meg azért hogy akik majd utánunk fognak vaterázni, nekik már jobb legyen...-) Persze azt tudni kell,hogy a jelenleg érvényben lévő szabályokkal,amiket mellesleg elfogadtunk!!...a negatív értékelésen kívül sok minden másért pl helytelen termék feltöltéséért illetve trágár beszédért ugyanúgy inaktiválhatnak mint sok minden másért..na nekem pl ezekből van sok illetve 1-el több a kelleténél...-) feltételezem, hogy a nulla negatív értékeléssel 3200 adás-vétellel rendelkező ismerősödet akit kidobtak, nem a javaslatai miatt tették, hanem hasonló cipőben járt mint én, ez meg már a 4. ok,amiért próbáltam hangot adni azoknak a gondolataimnak... Üdvözlettel:Én

+Quote Post
csabau
hozzászólás 2009-02-21 23:52
Létrehozva: #14518

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-19 21:37
Innen: Ideg-elme
Azonosító: 903

IDÉZET(Viglen @ 2009-02-21 20:51) *
Mondjuk ha mást nem is, egy értesítőt semeddig sem tartott volna dobniuk..
Ebből is látszik, hogy az eladók, milyen magas színvonalon megvannak becsülve... laugh.gif

mindig is fel lehetett erőszakolni 135...145 körüli képet, de azért
nem volt publikus (gondolom én), csak a hivatalos max. 100-120 k, mert pölö a pst-ben
és némely tükör-oldalon problémásan (esetleg sehogy sem) jelenítette meg a "túlméretes" képeket.

--------------------
mivel mindig az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak...

...szorgos népünk győzni fog !
.
csaby

+Quote Post
Viglen
hozzászólás 2009-02-21 22:19
Létrehozva: #14519

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-08-03 22:26
Innen: Magyarország/Veszprém
Azonosító: 18 631

IDÉZET(venirebene @ 2009-02-21 20:52) *

Azt hol szabad megemlíteni, melyik tropikban, hogy már többször megfenyegetett a Vatera Ügyfélszolgálat Állítólagos Automata Rendszere
(a Vatera Állítólagos Automata Rendszer által használt szókapcsolatokból nagyon így érzem) azzal kapcsolatban hogy végleg inaktiválni fognak? Mindezzel csak azért bátorkodom előhuzakodni,mert mindannyian tudjuk, hogy olykor nem könnyű a vevőkkel... és Mindannyian "voltunk" kezdők is!... wink.gif Amennyiben egy kicsit is szemügyre vesszük illetve vesszük a fáradtságot arra, hogy összehasonlítjuk a Vatera Felhasználó értékeléseit az enyémekkel, kicsit
elgondolkodtató kivel vannak nagyobb problémák - a probléma számát meg még nem is említettem...-) Szóval, amennyiben lehetséges, javaslom a Vatera Felelős Kolégáinak a végleg inaktiválás szabályainak felülvizsgálatát,
illetve amennyiben szükséges, frissítését.. (nem az F5-re gondolok) !...-)
Pl: talán érdemes lehet egy olyan szabályt bevezetni, hogy ha előbb nem is, olyan minden 100. sikeres adásvétel után törölhetnének egy régmúlt kezdőkori nevetséges figyelmeztetést, illetve amennyiben ez nem kivitelezhető, "semlegesítő pirospont" bevezetését javaslom! Mindezt nem viccnek szánom!
Kérem továbbítani a Vatera Felelős Kolégái Felé,
amit előre is ezúton köszönök!!! wink.gif Üdvözlettel:Én

A hozzászólást -Viglen- szerkesztette a következő időpontban: 2009-02-21 22:21

+Quote Post
venirebene
hozzászólás 2009-02-21 21:52
Létrehozva: #14520

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-21 15:09
Azonosító: 1 309

IDÉZET(Viglen @ 2009-02-21 20:51) *
Mondjuk ha mást nem is, egy értesítőt semeddig sem tartott volna küldeniük..
Ebből is látszik, hogy az eladók, milyen magas színvonalon vannak megbecsülve... laugh.gif

http://www.vatera.hu/forum/index.php?showtopic=76992
Megtisztelne véleményével...

--------------------
Kérdését jelezze a kapcsolatfelvételen keresztül a megfelelő altéma kiválasztásával és a felelős kollégák
megküldik a választ. Köszönjük szíves közreműködését, megértését!

+Quote Post

1017 Oldal V  « < 724 725 726 727 728 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-02 16:01