IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1029 Oldal V  « < 724 725 726 727 728 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Technikai Kérdések, Problémák, KIZÁRÓLAG TECHNIKAI jellegű témák - PST kivételével!
draglion
hozzászólás 2009-03-16 21:43
Létrehozva: #14501

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:23
Azonosító: 291

IDÉZET(hgwells @ 2009-03-16 20:35) *
Kedves Draglion !
Ezek szerint kellett egy ilyen "húzás" a Vatera részéről , hogy összeverődjünk.... :-))))
Kíváncsi lennék hányan vagyunk még aktívak a három számjegyű azonosítóval rendelkezők közül ?
Az elején mikor még 1.000 felhasználó sem volt, szinte családias volt a hangulat , ismertük egymást....
Sajnos ennek a folyamatos szégyenteljes módosítgatásokkal véget vetettek.
Ahogy többen is irták , a "bolhapiaci" jellegnek befellegzett , és valószínüleg nekem sem lesz fenn töredéknyi cuccom sem.

Kedves Hgwells,

Hát igen, az régen volt de szép volt, úgy vaterázunk mintha a mienk lenne a vatera, a tulajok együtt vateráztak velünk, tényleg jó idők voltak....

--------------------
nagy a baj amikor a tudás hiánya tesz értékessé vagy értéktelenné dolgokat
Go to the top of the page

+Quote Post
szgone
hozzászólás 2009-03-16 21:41
Létrehozva: #14502

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-10 17:51
Azonosító: 125 881

Üdvözlök Mindenkit!

Na ez most akkor nekem is betesz rendesen. 5000 db könyvem van fent az oldalon, de ezek szerint csak volt fent. Heti ismétlés mellett nem tudom kifizetni az újraindítások költségeit. Ez lenne a legkisebb probléma, a rengeteg munka amit beleöltünk az jobban idegesít. Az eladást hobbi szinten űztem és eddig sok örömem volt benne, sok érdekes szimpatikus emberrel ismerkedtem meg. A könyvek ismerőseim és a családom feleslegessé vált darabjai, de ilyen árak mellett jobban járok, ha eltüzelem őket. Persze egyszerűbb lesz átteni őket egy másik oldalra, de ha ott is bevezetik a feltöltési díjat, nem tudom mi lesz az új alternatíva. Most újra bele kell feccölni több havi munkát és lehet, hogy alig tudok majd eladni belőle valamit.

A könyvek is olyan kategóriába tartoznak, hogy apránként, de kopogatnak az oldalról. Itt is csak a nagy mennyiséggel lehet vásárlót találni, így szerintem ez a kategória is teljesen ki fog ürülni.

Gratulálok a vaterának, hogy több régi motorost sikerül ezzel a húzásával kiutálni az oldalról.

+Quote Post
Zoldstudio
hozzászólás 2009-03-16 21:36
Létrehozva: #14503

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-03 16:47
Azonosító: 273 455

Ráadásul a konkurencia komoly hirdetési kampányt folytat kiemelt helyeken, ami a vateráról nem mondható el, egy kicsit leállt itt a forgalom.

+Quote Post
hgwells
hozzászólás 2009-03-16 21:35
Létrehozva: #14504

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Azonosító: 295

IDÉZET(draglion @ 2009-03-16 20:26) *
Kedves hgwells :-)))

Örülök hogy látlak :-))

Pedig milyen jókat üzletelgettünk itt a vaterán :-))
Üdvözlettel,

draglion

Kedves Draglion !
Ezek szerint kellett egy ilyen "húzás" a Vatera részéről , hogy összeverődjünk.... :-))))
Kíváncsi lennék hányan vagyunk még aktívak a három számjegyű azonosítóval rendelkezők közül ?
Az elején mikor még 1.000 felhasználó sem volt, szinte családias volt a hangulat , ismertük egymást....
Sajnos ennek a folyamatos szégyenteljes módosítgatásokkal véget vetettek.
Ahogy többen is irták , a "bolhapiaci" jellegnek befellegzett , és valószínüleg nekem sem lesz fenn töredéknyi cuccom sem.

+Quote Post
bakip20
hozzászólás 2009-03-16 21:32
Létrehozva: #14505

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-08 21:12
Azonosító: 9 164

Mit lehet erre mondani? Megyünk a konkurenciához. Nem ez az egyetlen aukciós oldal, és ha így halad lesz még bőven. Ez itt olyan mint a Magyar adózás nem számít a sok kicsi forint, egyben kell sok.

+Quote Post
Micimack0
hozzászólás 2009-03-16 21:30
Létrehozva: #14506

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-06-28 23:04
Azonosító: 166 243

Hi!

Kíváncsi leszek, mert most szerintem van olyan 2 millió hirdetés a vaterán, hogy ez mennyire fog vissza esni! (Szerintem fél millió sem lesz!)

Láttam olyan felhasználókat akinek van fent legalább 3000 hirdetése ha öt forinttal számoljuk 15.000Ft jutalékot fog fizetni hetente!

Így is ezen az oldalon kérnek el a legtöbb jutalékot, és most a hirdetésért is pénz kérnek!

Ezzel szerintem meg növelik a kisebb oldalak látogatottságát és hirdető számát, majd idővel valamelyik a Vatera felé fog nőni!

Hála a nagy okosoknak, jah meg a kapzsiknak!

+Quote Post
draglion
hozzászólás 2009-03-16 21:26
Létrehozva: #14507

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hgwells @ 2009-03-16 20:17) *
Kedves Draglion és a többiek akik velem együtt a Vatera indulásától itt vannak !
Egyetértek a sajnálkozó hosszászólókkal és nekem is az a véleményem , hogy szégyenlje magát a Vatera !
Semmi értelme az 5-40 Ft os dijaknak, ez sajnálatra méltó erőlködés , pont a recesszió kellős közepén......
Biztosan kiszámolták , hogy mennyi eladót vesztenek el ezzel !
A a sűrű de pici forintok helyett nehogy pofáraesés legyen a vége......
Majd meglátjuk........................

Kedves hgwells :-)))

Örülök hogy látlak :-))

Pedig milyen jókat üzletelgettünk itt a vaterán :-))

Üdvözlettel,

draglion

--------------------

+Quote Post
Zoldstudio
hozzászólás 2009-03-16 21:24
Létrehozva: #14508

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-03 16:47
Azonosító: 273 455

Sziasztok!
Én is rég óta vaterázok kb. 800 termékkel de most én is meggondolom mert amit nem adok el azért is fizessek.
Pont ezért van ilyen sok termékük, és ennyi látogató, de most biztos sokan elmennek innen.
Én sem értem mert emelnek folyamatosan ,főleg most, így a másik cég malmára hajtják a vizet.
Én max 10 termékkel maradok itt, és elfelejtem a vaterát.
szomorú hogy nem elég nekik a jutalék.

+Quote Post
draglion
hozzászólás 2009-03-16 21:23
Létrehozva: #14509

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Putyur @ 2009-03-16 20:09) *
Arra vagy (lennél...) rákényszerítve, hogy egy listázással elkótyavetyéld a tételeidet - mert azért az itteni látogatószámot nem lehet egy e-bay-hez viszonyítani, tehát egyáltalán nem biztos, hogy megérkezik az, akit tényleg érdekel a tétel.

Igen, ez valóban így van, tulajdonképpen a 20-50e forintos elektronikai cuccok tízszer annyit hoznak a konyhára mint a gyűjtemény katagória ezért végülis feleslegessé válik egy idő után.

Meg lehetett volna oldani valahogy, de a befektetett munka nem számít úgy látszik.

Nem tudom ki fogja majd bevállalni a rizikót, persze a vatera nem ebből él ezért frappáns módon megszabadul a számára teherré vált kategóriáktól.

--------------------

+Quote Post
dr.agy
hozzászólás 2009-03-16 21:18
Létrehozva: #14510

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-21 14:27
Azonosító: 1 302

Négy éve vagyok a vaterán, sok könyvet eladtam, a minap olyat is, amit kb. egy éve töltöttem fel, és most jött meg a vevője. A jutalékot be is fizettem a vaterának. Sajnálom, ha nincs szüksége erre a pénzre... Sajnálom, de én biztos, hogy át fogom tölteni a termékeimet egy másik aukciós oldalra.
Jó lenne egy olyan hírlevélre való feliratkozási lehetőség, ahol értesíthetnek április 6-a után, ha meggondolták magukat, és várnak vissza... smile.gif

+Quote Post
balage51
hozzászólás 2009-03-16 21:17
Létrehozva: #14511

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 21:49
Azonosító: 1 124

AZT AZ UNDORÍTÓ NYERÉSZKEDŐS ÚRISTENIT!!!! mad.gif HÁNYINGER! Biztosíthatom a TISZTELT vaterát, hogy amennyiben bevezetik ezt a debilséget, a négy éves karrieremmel, és a fent lévő majd 1800 termékemmel együtt elpályázok innen a francba, és tőlem többé egy fillért sem látnak. Azt írja a kedves "hírek" rovat: 660.000 felhasználó, másfél millió termék. Na ha a másfél millió terméknak darabja csak 100 ft-ért kel el, az ugye már 150 millió forint. Annak azért van némi jutaléka, főként, hogy azért vannak többszázezerig felkúszó aukciók is. De ez nem elég. Fizetős lett az autó és az ingatlan kategória. Jó, legyen. Fizetős lett a minimál ár. Jó legyen, (én magam sem tartom fair dolognak). Aztán jött a 200 ft-onkénti számlázás 200-ft-os csekkeken, naponta lehetőleg 3 db minimum. Jó, megoldottam, hogy befizetek előre egy nagyobb összeget személyesen 0 ft-ért, aztán csak vonogassák fillérenként, ahogy jól esik. (Odáig nem terjed az elméjük, hogy valószínüleg nem fogok lelépni a be nem fizetett jutalékokkal 1200 pozitív visszajelzés után, hiszen az én célom, hogy itt lehessek, eladhassak.) Nem baj, a kedves felhasználó le van ***. Most meg ez?????? Ha 1800 termékem van, ezek után minimum 9000 ft-ot kell fizetnem havonta. Hála a válságnak, meg úgy ánblokk mindennek, ehavi keresetem eddig pont 9000 ft, minusz az, amennyibe nekem került, minusz a jutalkékok. De ebből a hatalmas megmaradó negatív összegből szívesen befizetnék még többet is, hadd gyarapodjon a vezetőség. És ez a magyarázat!! Mint a kommunizmusban! Cél, hogy egyszerűbb legyen a böngészés, ne legyen annyi termék. Ezt valaki beveszi? Pont az a jó, kedves okostojások, hogyha minél több termék van, mert annál szélesebb a paletta, és annál több ember találja meg a kedvére való dolgot. Én például ezzel a fene nagy választékkal nem találok egy megfelelő íróasztalt 1 éve, pedig van fenn vagy 600 db. Majd most lesz 3 db ezután, abból biztosan megtalálom a nekem tetszőt, ugye? Pont az VOLT a jó a vaterában, hogy minden kacatot felraktak, így bárkinek bármilyen is legyen a hobbija, gyűjtési területe, érdeklődése, tutira talált valami érdekeset. Régiségboltokban, és a tönkretett bolhapiacokon csak műtárgyak vannak. És ha engem nem az érdekel? Itt megtaláltam. Eddig. Majd most nem fogom. És más sem.
Fizessünk, fizessünk, fizessünk a nagy semmire, de ha valami probléma adódik,l és netalántán felkeressük a mélyen tisztelt ügyfélszolgálatot, akkor nagy kegyesen bemásolnak valahonnan egy előre megírt sablon választ, nem baj, hogy nem azt kérdeztem, nem baj, hogy a prtobléma megmarad, ez van, pofa be, csak fizessünk. Hát én ebből nem kérek. Értesíteni fogom az összes vaterás ismerőst, hogy egyetlen terméket ne töltsenek fel áprilistól egészen addig, míg ezt vissza nem vonják. Oszt majd ha 0 ft lesz a cég bevétele, akkor talán elgondolkoznak, hogy mit lehet megetetni velünk meg mit nem. Ne akarjanak engem megóvni a felesleges termékektől, mert ha én nem akarok 3 XL-es tangabugyit, akkor nem fogom azt a ketegóriát nézegetni, és a legkevésbé sem fog zavarni, ha 5000-et árulnak belőle.
Kedves Vaterás Társak! SZTRÁJKRA FEL!!!!!!!!! ÉN ezt nem fogom hagyni, az 100 %. Amennyiben ez bevezetésre kerül, kivonulok a tűzvonalból.

+Quote Post
hgwells
hozzászólás 2009-03-16 21:17
Létrehozva: #14512

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Azonosító: 295

Kedves Draglion és a többiek akik velem együtt a Vatera indulásától itt vannak !
Egyetértek a sajnálkozó hosszászólókkal és nekem is az a véleményem , hogy szégyenlje magát a Vatera !
Semmi értelme az 5-40 Ft os dijaknak, ez sajnálatra méltó erőlködés , pont a recesszió kellős közepén......
Biztosan kiszámolták , hogy mennyi eladót vesztenek el ezzel !
A a sűrű de pici forintok helyett nehogy pofáraesés legyen a vége......
Majd meglátjuk........................

+Quote Post
Putyur
hozzászólás 2009-03-16 21:09
Létrehozva: #14513

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-01 12:23
Innen: Budapest
Azonosító: 12 391

IDÉZET(draglion @ 2009-03-16 20:03) *
Hát igen a vatera most azokba rúg bele akik elindították a vaterát, mert gyűjtők inditották el ....numismatics, odomo, Varga Laci radios , és még vagy százan.

Persze ezek közül jó ha még a fele itt van...és jó ha a 30%-a aktív.

Gyűjtők-eladók elsősorban fixáras bolti eladással foglalkoznak.

Azt azért tudni kell hogy például egy névértéken 15000 forintot érő szingapúri 100 dolláros bankjegyet nem biztos hogy 5 listázásból el tudja valaki adni 14000 forintért ...de lehet egy év alatt sem.

Ahogy egy Garamszentbenedek-i képeslapot sem biztos hogy 1-2 év alatt el lehet adni ...no persze a 100 éves jó állapotú lapot 100 forintért már aznap el lehet adni ....

A vásárlónak ez jó az eladó lehet 600-1000 forintért vette valamikor....

Arra vagy (lennél...) rákényszerítve, hogy egy listázással elkótyavetyéld a tételeidet - mert azért az itteni látogatószámot nem lehet egy e-bay-hez viszonyítani, tehát egyáltalán nem biztos, hogy megérkezik az, akit tényleg érdekel a tétel.

--------------------
Putyur

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal.
Ne kezdj birkózni egy disznóval, mert mindketten sárosak lesztek, de a disznó még élvezni is fogja.

+Quote Post
draglion
hozzászólás 2009-03-16 21:03
Létrehozva: #14514

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Putyur @ 2009-03-16 19:54) *
De akkor... ki fog itt maradni...? Webshopot csinálnak a Vaterából...? dry.gif
Szomorú ez az egész. Neked nem kell magyaráznom - ugye...? sad.gif

Hát igen a vatera most azokba rúg bele akik elindították a vaterát, mert gyűjtők inditották el ....numismatics, odomo, Varga Laci radios , és még vagy százan.

Persze ezek közül jó ha még a fele itt van...és jó ha a 30%-a aktív.

Gyűjtők-eladók elsősorban fixáras bolti eladással foglalkoznak.

Azt azért tudni kell hogy például egy névértéken 15000 forintot érő szingapúri 100 dolláros bankjegyet nem biztos hogy 5 listázásból el tudja valaki adni 14000 forintért ...de lehet egy év alatt sem.

Ahogy egy Garamszentbenedek-i képeslapot sem biztos hogy 1-2 év alatt el lehet adni ...no persze a 100 éves jó állapotú lapot 100 forintért már aznap el lehet adni ....

A vásárlónak ez jó az eladó lehet 600-1000 forintért vette valamikor....

--------------------

+Quote Post
Putyur
hozzászólás 2009-03-16 20:54
Létrehozva: #14515

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(draglion @ 2009-03-16 19:36) *
Szia Putyur,

Látod, hogyha az elevenébe vágnak az embernek akkor mindjárt itt van laugh.gif
...
Azt hiszem hogy a Vatera úgy látja semmi értelme a sok vacakot folyamatosan ujralistáznia és ezzel szűrni fogja a termékekek valamint a vevők számára kedvezőbb árakat tud biztosítani az eladók viszont nyomott árakat kell alkalmazzanak ahhoz hogy el legyen adva a portéka.
...

De akkor... ki fog itt maradni...? Webshopot csinálnak a Vaterából...? dry.gif
Szomorú ez az egész. Neked nem kell magyaráznom - ugye...? sad.gif

--------------------
Putyur

Ne kezdj birkózni egy disznóval, mert mindketten sárosak lesztek, de a disznó még élvezni is fogja.

+Quote Post
draglion
hozzászólás 2009-03-16 20:36
Létrehozva: #14516

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Putyur @ 2009-03-16 19:25) *
Draglion!
Rég láttunk!
Kerestelek már odaát - ha valakit nagyon kellemetlenül érint ez az egész, az Te vagy... sad.gif

Szia Putyur,

Látod, hogyha az elevenébe vágnak az embernek akkor mindjárt itt van laugh.gif

Sebaj , már másfél éve megéreztem hogy gond lesz...nem nekem hanem mindenkinek aki a ''gyűjtemény'' katagóriákba pakol, vagy eladja az értéke 1/10 részéért vagy fizet átlagban 1 éven át 5-10 forintot...ez így nem sok ...de az eBay boltok is azért üresek a gyűjtemény kategóriákban.

Azok akik a vatera megszületésétől itt vannak és mivel ezzel indult be a vatera (érmék, bankjegyek stb) tehát általában a gyűjtők adták a feleslegeiket és keresték azt ami nekik kellett....szóval ők egytől egyig el fognak menni.

Ezt pusztán egy elemi iskolai szintű matematikai számítás támasztja alá ...de az nagyon keményen.

Azt hiszem hogy a Vatera úgy látja semmi értelme a sok vacakot folyamatosan ujralistáznia és ezzel szűrni fogja a termékekek valamint a vevők számára kedvezőbb árakat tud biztosítani az eladók viszont nyomott árakat kell alkalmazzanak ahhoz hogy el legyen adva a portéka.

Üdvözlettel,
draglion

--------------------

+Quote Post
szoszi123
hozzászólás 2009-03-16 20:29
Létrehozva: #14517

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-17 20:09
Azonosító: 414 996

IDÉZET(andraskovacs @ 2009-03-16 18:31) *
üdv!
Nekem az lenne a kérdésem, hogy ha valaki leütötte a termékem, de galád módon meggondolta magát. Ha újraindítom a terméket, a jutalék részben ott a vaterának szánt összeg. Pedig nem fogom kifizetni mert nem tudtam eladni.

Szia!
Ha semlegest adsz, akkor nem kell jutalékot fizetni. (ha nega, akkor sem)

+Quote Post
Putyur
hozzászólás 2009-03-16 20:25
Létrehozva: #14518

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(draglion @ 2009-03-16 19:13) *
vásárolni lesz majd érdemes :-)))
én sem hiszem hogy fogok árulni árpilistól a vaterán, ha igen azt nagyon jól meggondolom ezekután
draglion

Draglion!
Rég láttunk!
Kerestelek már odaát - ha valakit nagyon kellemetlenül érint ez az egész, az Te vagy... sad.gif

--------------------
Putyur

+Quote Post
lotyomotyo
hozzászólás 2009-03-16 20:18
Létrehozva: #14519

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-02-19 08:08
Azonosító: 489 075

HA EZ IGAZ HOGY MINDEN FELTÖLTÉS UTÁN FIZETNIKELL ÉN IS LELÉPEK A VATERÁROL,ÉS HA ELSE ADOM?

+Quote Post
Toxic1
hozzászólás 2009-03-16 20:15
Létrehozva: #14520

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-23 23:11
Azonosító: 155 179

Üdv!

Hát Nekem is az a véleményem mint a Pink-nek! Nem hiszen el hogy nem elég a jutalék??? De nem baj van még más aukciós oldal! A tulaj ezt szerintem nagyon elnézte! Főleg hogy mégegy nagy aukciós portál is az Ő tulajdna!!! Ennyit erről! Április 6 és visz lát!!!

+Quote Post

1029 Oldal V  « < 724 725 726 727 728 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-08-01 20:13