IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1072 Oldal V  « < 860 861 862 863 864 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Technikai Kérdések, Problémák, KIZÁRÓLAG TECHNIKAI jellegű témák - amelyekre nincs más topik!
watchhu
hozzászólás 2008-09-24 07:36
Létrehozva: #17221

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:17
Azonosító: 147

IDÉZET(ltama @ 2008-09-24 07:57) *
Törlés helyett tehetné lejártá a terméket! Ennél egyszerűbb nincs!

Már javasoltuk ezt nekik és az volt a válasz, hogy onnan újra visszatöltené a delikvens a rossz kategóriába a terméket. sad.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
ltama
hozzászólás 2008-09-24 06:57
Létrehozva: #17222

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-07 06:40
Innen: Magyarország/Budapest
Azonosító: 13 038

IDÉZET(Felixbi @ 2008-09-23 21:31) *
2, A törölt termék lapjához hozzá lehessen férni a javítás érdekében, akár a lejárt termékek között, esetleg javítási javaslattal, vagy a javítandó rész pl. pirossal kiemelt lehetne. Egy terméklap kidolgozása néha jelentős időt vesz igénybe, plána ha a sortörés is önálló életet él a szerkesztésnél.

Törlés helyett tehetné lejártá a terméket! Ennél egyszerűbb nincs!

+Quote Post
Felixbi
hozzászólás 2008-09-23 20:31
Létrehozva: #17223

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-08-29 23:25
Innen: horgászni voltam
Azonosító: 22 496

IDÉZET(VegyesBolt @ 2008-09-23 16:15) *
Kedves névtelenül törölgető moderátorok!

Nem lehetne kiméletesebben törölgetni? Fogalmazásbeli hiba miatt egy termékem törölve lett de azonnal, figyelmeztetéssel fenyegetéssel, riogatással egybekötve.......
...... legalább megmarad a nehezen megfogalmazott (vagy leforditott) termékleirás, aminek segítségével ujrafogalmazva és kijavítva egy uj aukciot tudok inditani......
.......Most aztán találjam ki hogy mit töröltek le és miért, mert konkrétat nem ir semmit csak hivatkozik az ASZF-re ami nagyon általános.
Ha venné a fáradságot a kedves törölgető és rögtön az elején irna egy két mondatot személyesen a konkrét dologra vonatkozoan ezzel időt fáradságot bosszuságot

Egyetértek!! Én egyszer jártam így.
Közölte, hogy törölte a termékemet és a szabálytalanság miatt azonal megadta az egyes számú figyelmeztetést, valamint hogy a harmadik után kizár. Arról viszont hogy mit vétettem, semmi konkrétum.
Meg akartam nézni a termékleírást, de már sehol sem találtam, persze az is időbe tellet mire rájöttem, melyik terméket törölte, mivel akkor több dolgot vittem fel, majd levelezgettünk.
A bűnöm egyébként az volt, hogy három darab 100 Ft-os terméket tettem fel és elfelejtettem a hollandot beütni. Azóta is sáros vagyok.

Javaslatom:

1, Ha töröl egy terméket a kedves Vatera, akkor az okot is legyen szives egyúttal közölni, ne keljen ezért külön levelezgetni.

2, A törölt termék lapjához hozzá lehessen férni a javítás érdekében, akár a lejárt termékek között, esetleg javítási javaslattal, vagy a javítandó rész pl. pirossal kiemelt lehetne. Egy terméklap kidolgozása néha jelentős időt vesz igénybe, plána ha a sortörés is önálló életet él a szerkesztésnél.

Ez szerintem egy lépés lenne az emberibb ügyfélkezelés terén.

Más az ha valaki hibázik és más dolog az, amikor be akarja csapni a rendszert. Itt most sajnos nincs különbség. Nekem is meg van és törölhetetlen az egy figyelmeztetésem, pedig nem akartam jutalékot csalni, vagy akárkit is becsapni. Nem egy súlycsoport.

3, Esetleg mondjuk a "bűn elkövetése" után folyamatosan hibátlanul lezárult (jutalékfizetős) 100 üzlet esetén nem lehetne egy figyelmeztetést törölni???? A tévesztést szerintem ez már bizonyítaná! rolleyes.gif

--------------------
"Egy gyertya nem veszít semmit, ha lángjával meggyújt egy másikat!"

üdv: Felixbi

+Quote Post
Flohmarkt
hozzászólás 2008-09-23 19:44
Létrehozva: #17224

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-23 15:15
Azonosító: 1 710

IDÉZET(randomizer @ 2008-09-23 20:38) *
Nem a konkrét esetről kívántam írni, hanem általában. Láttuk már, hogy a vatera hogy próbál hárítani még nyilvánvaló csalási kísérlet esetén is.

Pedig egy konkrét esethez szóltál hozzá. Tájékozatlanul és nem éppen jóindulattal...
Mennyivel elegánsabb lett volna, ha legalább így utólag belátod a tévedésed.
Itt most nem a Vatera "hárított"...

+Quote Post
randomizer
hozzászólás 2008-09-23 19:38
Létrehozva: #17225

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-04-03 18:41
Azonosító: 3 584

IDÉZET(lacip @ 2008-09-23 18:04) *
Ha vetted volna a fáradtságot és megnézed miről van szó, akkor talán nem írtad volna le a beidézett részt (ritka szép példája az elfogulatlan hozzászólásoknak, gratulálok) dry.gif
***.

Nem a konkrét esetről kívántam írni, hanem általában. Láttuk már, hogy a vatera hogy próbál hárítani még nyilvánvaló csalási kísérlet esetén is.

A hozzászólást -Vatera_Moderátor- szerkesztette a következő időpontban: 2008-09-24 00:35

+Quote Post
KapdKi
hozzászólás 2008-09-23 18:38
Létrehozva: #17226

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:23
Azonosító: 312

IDÉZET(randomizer @ 2008-09-23 16:16) *
De hát a kedves moderátor itt azt írta összevezették. Persze értem én, csak nem akarom érteni, ugyanis ez bénázás, a vevő semmibe véteel ismét.

Figyeljél már !!! Az én eredeti hszemből is kitörölték a "bé...." szót !!!! biggrin.gif Erre Te a válaszodban is ??? biggrin.gif

Amúgy no comment ... sad.gif

--------------------
Az erőszak a gyengék végső menedéke.

(by Ájszek Aszimov)

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2008-09-23 17:11
Létrehozva: #17227

Csak olvasó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-05-24 17:58
Innen: Juzni Front
Azonosító: 11 399

IDÉZET(lacip @ 2008-09-23 18:04) *
Ha vetted volna a fáradtságot és megnézed miről van szó...... hogy talán kicsit elhamarkodottan ítélkeztél...

Na ezért kell először mindig utánanézni a dolgognak, aztán ítélkezni a nyilvános fórumban! Teljesen igazad van.

--------------------
Csak akkor tehetsz meg mindent, hogyha már semmid sincs. (Tyler Durden)

SÜN, SÜN!!!!
"Sünben emelték ki a tüntetőt."

+Quote Post
lacip
hozzászólás 2008-09-23 17:04
Létrehozva: #17228

Újonc
*

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-01 13:16
Azonosító: 132

IDÉZET(randomizer @ 2008-09-23 16:16) *
A vatera azért hagyja árulni az ilyen jómadarakat, mert rendesen fizetik a jutalékot, és az fontosabb, mint a tisztesség. És költői kérdésedre van jogi válasz, igen a vatera felelős azért a kárért, ami úgy keletkezett, hogy tudott arról csalóval van dolga. sajnos azonban ez jól hangzik, de hosszú pert jelent. És uyge esetedben azt kellene bizoynítani, hogy már a te aukciód előtt is tudott a vatera az üzletszerű csalásról, de azt a jutalék reményében figyelmen kívül hagyta. És bizony ezt a avtera is tudja, meg azt is, hogy szinte semmi eséyled ennek bizonyítására, ezért ő továbbra is szedi a jutalékát, és röhög ratad.

Ha vetted volna a fáradtságot és megnézed miről van szó, akkor talán nem írtad volna le a beidézett részt (ritka szép példája az elfogulatlan hozzászólásoknak, gratulálok) dry.gif

Simán meg lehet találni a kérdéses aukciót a részletes keresővel:
http://www.vatera.hu/mobil_es_telefon_c375...amp;us=misikiss

Itt van a megvádolt user minden telefonos eladása. Ezek közt egy van, akit kizárt a Vatera:
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=72951
A névben szereplő 68 alapján is egyértelmű, hogy Nobika68=Husi68
Az értékelései azt hiszem magukért beszélnek... Ezzel szemben misikissnek van 124db pozitívja és 0db negatívja.

A konkrét esetet és az érintett feleket nem ismerem, ezzel csak arra szeretném felhívni a figyelmed, hogy talán kicsit elhamarkodottan ítélkeztél...

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2008-09-23 16:22
Létrehozva: #17229

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 12:48
Azonosító: 32

IDÉZET(Thomzi @ 2008-09-23 15:21) *
Köszönöm ! Ez mind szép és jó! De a számlán mint bizonyító erejű dokumentumon az szerepel : Minimál ár 1 db 250 Ft + 20% áfa =300 Ft !
Ez azt bizonyítja, hogy a minimál ár bruttó 300 Ft !!!!
Nekem két minimáláras árum volt darabja 100 Ft nak kellene hogy legyen! De akkor mért nem így szerepel a számlán? Ezek szerint még lehetne nekem mégegysze kiszámlázni a 300Ft-ot a másik minimál árra ! mad.gif

Kedves Thomzi!

Legyen kedves részletesen leírni a problémát a kapcsolatfelvételen keresztül a pénzügy, számlázás
főtémán belül a megfelelő altéma kiválasztásával. Köszönjük!

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
randomizer
hozzászólás 2008-09-23 15:16
Létrehozva: #17230

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-04-03 18:41
Azonosító: 3 584

IDÉZET(KapdKi @ 2008-09-22 20:35) *
Más jogcímkódon tartják nyilván ... És nem vezetik össze .. sad.gif

Ehhez az ORACLE-nak semmi köze ... De van a holland ... ezt arra találták ki ...

De hát a kedves moderátor itt azt írta összevezették. Persze értem én, csak nem akarom érteni, ugyanis ez bénázás, a vevő semmibe véteel ismét.

IDÉZET(FDEkszer @ 2008-09-22 21:00) *
Sziasztok,
van valami mód arra, hogy feltöltsem az aukcióhoz készült sablonomat? Ez egy HTML fájl, amit ha HTML kódként illesztek be azt írja, hogy 2000 karakterrel túlléptem a megengedett karakter számot. Hogyan lehet szétválasztani a HTML kódot és a tényleges termék leírást? (Még soha máshol nem találkoztam ezzel a problémával, hogy a HTML kódot a leírás részének tekinti a program...)
Van valakinek valami ötlete, aki HTML-t használ a leírásoknál?
Előre is köszi,
Viki

Hát itt akkor most találkozol vele. Az egész karakterkorlátozás eleve elég értelmetlen, legalábbios ezezn a tényleg apró szinten, mintha atárhelyek nagyságrendekkel nem bírnának el többet. Ha a PST-t használod, az még kevesebb html kódot enged be, és még jobban összenyomja a képeket.

IDÉZET(Nobika68 @ 2008-09-23 09:15) *
A mai napig nem kaptam választ arra, hogy miért engedik árusítani azokat, akik a másikat átverik. Misikisstől vásároltam egy telefont. Nem elég, hogy eléggé használt, mint ahogy azt nem írta le...nem is küldött semmit hozzá... Utána kaptam egy választ, hogy majd küldi, ennek kb. 2 hónapja... Ő engem negatívra értékelt és ki is zártak innen. Ezen a néven írtam neki...hát amilyen hangnemben válaszolt.... sajnos fel kellett jelentenem a rendőrségen. De sajnos a Vatera is közrejátszik benne, hiszen hiába írtam meg nekik ezeket, a mai napig árul és még visszajelzést sem kaptam. A káromat ki fogja megfizetni??? Mindketten???? Ráadásul olyan levelet írt nekem, amivel rendesen megsérti az egész jóhírnevem. Mivel a telefonom már nem volt jó, össze-vissza magától nyomogatta a gombokat...sajnos így tudtam vele beszélgetni, és ezek után azt írta, hogy direkt csinálom...de a pénz átutalással megérkezett hozzá...nem érdekes??? Szóval ennyit a Vateráról... Ja értékelni már nem tudom őt, mivel kitiltottak....de vajon Ő fizetett a Vaterának, hogy eladta a terméket??? Mert az sehol nem jelenik meg... Még a Vaterát is átverte!!!!!

A vatera azért hagyja árulni az ilyen jómadarakat, mert rendesen fizetik a jutalékot, és az fontosabb, mint a tisztesség. És költői kérdésedre van jogi válasz, igen a vatera felelős azért a kárért, ami úgy keletkezett, hogy tudott arról csalóval van dolga. sajnos azonban ez jól hangzik, de hosszú pert jelent. És uyge esetedben azt kellene bizoynítani, hogy már a te aukciód előtt is tudott a vatera az üzletszerű csalásról, de azt a jutalék reményében figyelmen kívül hagyta. És bizony ezt a avtera is tudja, meg azt is, hogy szinte semmi eséyled ennek bizonyítására, ezért ő továbbra is szedi a jutalékát, és röhög ratad.

+Quote Post
VegyesBolt
hozzászólás 2008-09-23 15:15
Létrehozva: #17231

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-04-14 23:55
Azonosító: 132 656

Kedves névtelenül törölgető moderátorok!

Nem lehetne kiméletesebben törölgetni? Fogalmazásbeli hiba miatt egy termékem törölve lett de azonnal, figyelmeztetéssel fenyegetéssel, riogatással egybekötve.

Nem lehetne emberibb módon például ugy hogy lejárt státuszba teszi az ilyen hirdetést oly módon hogy azt konkrétan ne lehessen ujrainditani.

Igy legalább megmarad a nehezen megfogalmazott (vagy leforditott) termékleirás, aminek segítségével ujrafogalmazva és kijavítva egy uj aukciot tudok inditani.

Mert most az van hogy több száz termék közül letöröltek egyet aminek ugyan a terméklinkjét belerakták a fenyegető emailbe de arra klikkelve a nagy semmi jön be.

Most aztán találjam ki hogy mit töröltek le és miért, mert konkrétat nem ir semmit csak hivatkozik az ASZF-re ami nagyon általános.

Ha venné a fáradságot a kedves törölgető és rögtön az elején irna egy két mondatot személyesen a konkrét dologra vonatkozoan ezzel időt fáradságot bosszuságot

takarit meg mindkét fél mert egyből minden világos, a hibát korirgálom és kész. Most meg megy a levél oda vissza telefon oda, kérdezősködés itt meg ott, forumba irkálás amott.

arra ugye válaszolni kell, (vagy illene) feleslegesen terheljük egymás idejét. Az egésznek aztán az lesz vége amit a vatera generál magának az intézkedéseivel, Hogy mindenki

csak szidja meg morog. Még azon csodálkozok hogy eddig senki sem ment az alkotás utcába asztalt borogatni.

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2008-09-23 14:27
Létrehozva: #17232

Csak olvasó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-05-24 17:58
Innen: Juzni Front
Azonosító: 11 399

IDÉZET(Klarci @ 2008-09-22 20:38) *
A 300 ft-os csek hetente mondjuk 7x elég idegesítő lehet.

Hetente csak egy csekket/számlát kapsz, az lehet 300Ft de lehet 30000Ft is. Attól függ mennyi forgalmad volt. Naponta nem számlázzák ki a 300Ft-ot.

--------------------
Csak akkor tehetsz meg mindent, hogyha már semmid sincs. (Tyler Durden)

SÜN, SÜN!!!!
"Sünben emelték ki a tüntetőt."

+Quote Post
Thomzi
hozzászólás 2008-09-23 14:21
Létrehozva: #17233

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-09-29 13:27
Azonosító: 27 905

IDÉZET(Vatera_Moderátor @ 2008-09-22 17:08) *
Kedves Thomzi!

A számla és a részletes elszámolás kiküldésére akkor kerül sor, ha a regisztrált fizetnivalók nagyságrendje az adott
felhasználó esetében eléri a bruttó 300 - Ft nagyságrendet. A teljes jogú felhasználói státusz eléréséhez szükséges
100Ft-ot átvezettük az Ön Vatera egyenlegére, így jelenlegi tartozása 200Ft.

Köszönöm ! Ez mind szép és jó! De a számlán mint bizonyító erejű dokumentumon az szerepel : Minimál ár 1 db 250 Ft + 20% áfa =300 Ft !
Ez azt bizonyítja, hogy a minimál ár bruttó 300 Ft !!!!
Nekem két minimáláras árum volt darabja 100 Ft nak kellene hogy legyen! De akkor mért nem így szerepel a számlán? Ezek szerint még lehetne nekem mégegysze kiszámlázni a 300Ft-ot a másik minimál árra ! mad.gif

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2008-09-23 08:48
Létrehozva: #17234

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 13:16
Azonosító: 130

IDÉZET(nyekinyeki @ 2008-09-23 09:19) *
Tisztelt Vatera moderátor! Vásároltam egy digitális mérleget, értékeltem már 2-szer is az adásvételt pozitívan. Mindig üzenetet kapok önöktől hogy értékeljem az adásvételt. Kérem a felszólítás törlését. Köszönöm!
nyekinyeki

hogy sikerült 2x értékelned? unsure.gif

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
csabau
hozzászólás 2008-09-23 08:34
Létrehozva: #17235

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-19 20:37
Innen: Ideg-elme
Azonosító: 903

IDÉZET(maratom @ 2008-09-23 09:33) *
Az lenne a kérdésem, hogyan lehet az, hogy ma (09.23) licitálok egy 400 forinton álló termékre, elfogadja, de nem én vagyok a nyertes állású, hanem az aki 09.17-én licitált 600-ra. Érdekes!

nem olyan érdekes - védett licitet tett

--------------------
mivel mindig az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak...

...szorgos népünk győzni fog !
.
csaby

+Quote Post
maratom
hozzászólás 2008-09-23 08:33
Létrehozva: #17236

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-09-23 08:30
Azonosító: 196 134

Az lenne a kérdésem, hogyan lehet az, hogy ma (09.23) licitálok egy 400 forinton álló termékre, elfogadja, de nem én vagyok a nyertes állású, hanem az aki 09.17-én licitált 600-ra. Érdekes!

+Quote Post
watchhu
hozzászólás 2008-09-23 08:24
Létrehozva: #17237

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:17
Azonosító: 147

IDÉZET(Nobika68 @ 2008-09-23 09:15) *
A mai napig nem kaptam választ arra, hogy miért engedik árusítani azokat, akik a másikat átverik. Misikisstől vásároltam egy telefont. Nem elég, hogy eléggé használt, mint ahogy azt nem írta le...nem is küldött semmit hozzá... Utána kaptam egy választ, hogy majd küldi, ennek kb. 2 hónapja... Ő engem negatívra értékelt és ki is zártak innen. Ezen a néven írtam neki...hát amilyen hangnemben válaszolt.... sajnos fel kellett jelentenem a rendőrségen. De sajnos a Vatera is közrejátszik benne, hiszen hiába írtam meg nekik ezeket, a mai napig árul és még visszajelzést sem kaptam. A káromat ki fogja megfizetni??? Mindketten???? Ráadásul olyan levelet írt nekem, amivel rendesen megsérti az egész jóhírnevem. Mivel a telefonom már nem volt jó, össze-vissza magától nyomogatta a gombokat...sajnos így tudtam vele beszélgetni, és ezek után azt írta, hogy direkt csinálom...de a pénz átutalással megérkezett hozzá...nem érdekes??? Szóval ennyit a Vateráról... Ja értékelni már nem tudom őt, mivel kitiltottak....de vajon Ő fizetett a Vaterának, hogy eladta a terméket??? Mert az sehol nem jelenik meg... Még a Vaterát is átverte!!!!!

Az említett felhasználónak egyetlen negatív értékelése sincsen. Ha úgy érzed, hogy hiányosan teljesített az eladó, akkor pereld be! A Vaterának semmi köze hozzá. Felületet biztosítanak az adásvételekhez, de nem állnak az eladók mögött garanciaként.

+Quote Post
nyekinyeki
hozzászólás 2008-09-23 08:19
Létrehozva: #17238

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2008-09-23 08:08
Azonosító: 196 035

Tisztelt Vatera moderátor! Vásároltam egy digitális mérleget, értékeltem már 2-szer is az adásvételt pozitívan. Mindig üzenetet kapok önöktől hogy értékeljem az adásvételt. Kérem a felszólítás törlését. Köszönöm!
nyekinyeki

+Quote Post
Nobika68
hozzászólás 2008-09-23 08:15
Létrehozva: #17239

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2008-09-23 08:09
Azonosító: 196 054

+Quote Post
KapdKi
hozzászólás 2008-09-22 20:17
Létrehozva: #17240

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:23
Azonosító: 312

IDÉZET(Klarci @ 2008-09-22 20:38) *
Mi?Ez most komoly?!

Az ...
a 100 forintot olyan jogcím kódon tarthatják nyilván, amit nem kötnek számlához ... De a számlázandó forintokat pedig a számlaállományról indítják ... Mivel a 100 forint egyéb, számlához nem köthető jogcímhez tartozik (sétáltam és találtam az utcán), ezért nyugodtan számláznak a 300 forint számlatartozás miatt a 200 forint egyenlegnél is ..

Vagy a szoftver ***, vagy azok kezelői ...

--------------------
Az erőszak a gyengék végső menedéke.

(by Ájszek Aszimov)

+Quote Post

1072 Oldal V  « < 860 861 862 863 864 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-11-21 20:28