IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1060 Oldal V  « < 860 861 862 863 864 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Technikai Kérdések, Problémák, KIZÁRÓLAG TECHNIKAI jellegű témák - PST kivételével!
Vatera_Fórum_Mo...
hozzászólás 2008-08-25 17:11
Létrehozva: #17221

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Azonosító: 32

IDÉZET(zeta62 @ 2008-08-25 16:07) *
Link a termékre http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=83486092
Aktuális ár: 2 500,-Ft.
Az aukció vége : 2008/08/21 15:51:52

Ezeket az infókat kaptam Önöktől
Köszönöm a gyors reagálást!

A felhasználót szabálytalanságok miatt inaktiváltuk, ezáltal termékei és az azokra leadott licitek is
törlésre kerültek.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
superbowl
hozzászólás 2008-08-25 17:07
Létrehozva: #17222

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-25 16:56
Azonosító: 182 398

T. Vatera!
Szeretném megkérdezni hogy megfelelően működik e a kapcsolatfelvétel részleg?
Küldtem 3 levelet: csütörtökön, pénteken, és most is az oldalon keresztül, de se válasz, se 'ticket' nem érkezett.
Mindent jól töltöttem ki. Olyan üzenetet kaptam a végén hogy 'levelét sikeresen elküldtük..'
Üdv, SB

+Quote Post
zeta62
hozzászólás 2008-08-25 16:07
Létrehozva: #17223

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-21 18:37
Azonosító: 181 254

Link a termékre http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=83486092
Aktuális ár: 2 500,-Ft.
Az aukció vége : 2008/08/21 15:51:52

Ezeket az infókat kaptam Önöktől
Köszönöm a gyors reagálást!

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mo...
hozzászólás 2008-08-25 15:51
Létrehozva: #17224

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zeta62 @ 2008-08-25 15:25) *
Tisztelt Vatera!

Tájékozódni szeretnék az itteni szokásokról.
Hogyan zárul egy aukció, ki kap erről értesítést?
Konkrétan az érdekelne, hogy licitáltam egy termékre, nem volt minimál ár (!!!) a lejárat előtt Önöktől kaptam egy értesítőt, hogy le fog járni, és én vagyok a "nyerő". Az aukció az óta szőrén-szálán eltűnt, semmi információm nincs arról, mi is történt. Külföldi aukciós oldalakon nem vagyok kezdő,(több száz csupa pozitív) mint itt, ott minden történésről értesítést kap a résztvevő, legyen az felüllicitálás, vagy az aukció vége, ezért nem tudom, mi hogyan megy itt. Erős a gyanúm, hogy a licittől függetlenül az eladó kevesellve az összeget, egyszerűen törölte a terméket...
Máshol érvényes licit esetén ezt nem tehetné meg.

Kedves zeta62!

Érvényes licittel rendelkező terméket nem lehet eladni más úton, így a Vatera piacteréről az eladó
törölni sem tudja! Legyen kedves megadni az értesítőben szereplő termékkódot. Köszönjük!

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zeta62
hozzászólás 2008-08-25 15:25
Létrehozva: #17225

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-21 18:37
Azonosító: 181 254

Tisztelt Vatera!

Tájékozódni szeretnék az itteni szokásokról.
Hogyan zárul egy aukció, ki kap erről értesítést?
Konkrétan az érdekelne, hogy licitáltam egy termékre, nem volt minimál ár (!!!) a lejárat előtt Önöktől kaptam egy értesítőt, hogy le fog járni, és én vagyok a "nyerő". Az aukció az óta szőrén-szálán eltűnt, semmi információm nincs arról, mi is történt. Külföldi aukciós oldalakon nem vagyok kezdő,(több száz csupa pozitív) mint itt, ott minden történésről értesítést kap a résztvevő, legyen az felüllicitálás, vagy az aukció vége, ezért nem tudom, mi hogyan megy itt. Erős a gyanúm, hogy a licittől függetlenül az eladó kevesellve az összeget, egyszerűen törölte a terméket...
Máshol érvényes licit esetén ezt nem tehetné meg.

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mo...
hozzászólás 2008-08-25 14:41
Létrehozva: #17226

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(pnikolett1 @ 2008-08-25 13:05) *
Tisztelt VATERA! (vagy bárki aki tudja a választ)

Legalább egy éve, úgy kezdem a reggelt, hogy a kezdőoldalon beütöm a keresőbe a "varrógép" szót.
Ma is így tettem. Kb 600 db-ot szokott a gép kiadni. Majd ezt a műveletet megismételtem néhány órával késbb (mivelhogy Nekem is van egy varrógépem az oldalon) Meglepődve tapasztaltam, hogy most "csak" 375 db gépet adott ki.
Négy napja raktam fel az aukciót, igen jó eredménnyel, de most hiába gépelem be a kulcsszót a keresőbe, nem találom a gépemet a "varrógép" címszó alatt.
Szeretném megtudni (hiszen így csökkentek az eladási esélyem) hogy hová tünt majdnem 225 varrógép egy pillanat alatt.
Nem csak a saját nevemben beszélek, hiszen a többiek is feltennék ugyanezt a kérdést.
Ha valaki varrógépet akar venni, akkor a logika azt diktálja, hogy a "varrógép" címszó alatt keresgéljen. Eddig ez így is volt!
Szeretnék válaszokat kapni, mert gondolom a jutalék azért jól jön!

Üdv: Nikolett

Kedves pnikolett1!

A jelzett problémát javítottuk. Köszönjük az észrevételt és elnézést a kellemetlenségért!

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
draglion
hozzászólás 2008-08-25 14:36
Létrehozva: #17227

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:23
Azonosító: 291

IDÉZET(scaevola @ 2008-08-25 14:23) *
Ez nálam is érvényben volt 1989,1990-ig. (akkor még álltalában egy kézfogás elég volt egy üzlet megkötéséhez és a feltételek betertásához) Ma már a vadkapitalizmusban ez göröngyös út lehet.

Kedves Scaevola,

Én nem mondtam azt hogy a általad alkalmazott megoldás nem a jobbik a kettő közül wink.gif
A logikája legalábbis Tiednek jobb.
Azt hozzáteszem hogy a magyar felhasználókkal sokkal bonyolultabb ''bótolni'' mint a legtöbb európai nemzet felhasználóival.
A holland, angol , belga , francia dán svéd norvég a legkedvesebb legtoleránsabb utána a német, osztrák, svájci, szlovén majd az olasz spanyol görög portugál jön

--------------------
nagy a baj amikor a tudás hiánya tesz értékessé vagy értéktelenné dolgokat

+Quote Post
scaevola
hozzászólás 2008-08-25 14:23
Létrehozva: #17228

Mérges fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Innen: Mezőberény
Azonosító: 40

IDÉZET(draglion @ 2008-08-25 14:10) *
én pedig pont fordíva teszem ezt

eladóként a legnagyobb bizalmat kreditálom minden egyes felhasználónak addig amíg be nem bizonyosodik az ellenkezője laugh.gif
legyen az eladó vagy vásárló

fentartással és bizalmatlansággal nincs értelme interneten eladni vagy vásárolni

Ez nálam is érvényben volt 1989,1990-ig. (akkor még álltalában egy kézfogás elég volt egy üzlet megkötéséhez és a feltételek betertásához) Ma már a vadkapitalizmusban ez göröngyös út lehet.

--------------------
Demagógiáról akkor beszélhetnénk, ha azt mondanám amivel a főnököm megbízott, hogy mondjak és azt tűzön-vízen át végrehajtanám.
Megélheted a száz évet, ha lemondasz mindarról, ami miatt megérné megélni a száz évet. (Woody Allen)

+Quote Post
draglion
hozzászólás 2008-08-25 14:06
Létrehozva: #17229

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(fraulein @ 2008-08-25 13:36) *
Értem.
Csak azért azon gondolkozz el, hogy nem véletlen a 2100 pozitív értékelés ( glom nem magamnak adtam őket )
és érdekes, hogy 2100 emberrel megértetem magam, csak dícsérnek, erre mondjuk jön egy 0-s, aki meg szórakozásból
benegatívoz...Majd ha nagy tételben fogsz kereskedni megérted!
Erre az lenne a megoldás, hogy mondjuk 10 értékelés alatt nem engednék licitálni.
De először is, magammal szúrnék ki, mert lehet hogy valaki 0-s, de becsületes, másodszor ha mindenki kitiltaná a 0-s
usereket, akkor hogy lenne valakinek értékelése,,,

A nullások szinte minimális kivétellel nagyon jó felhasználók a véleményem és tapasztalatom szerint.
Csak elenyésző hányaduk az aki problémát okoz, részemről nem nagyobb az arány mint bármely más értékelésmennyiségű felhasználónál.

Ez persze nem zárja ki a fenti eset létjogosultságát,azaz nem történhet meg hogy bárki is csak azért hagy negatív vagy semleges visszajelzést mert neki pont olyan kedve van, a visszajelzéseknek (főleg a negatív és semleges) oka kell hogy legyen és valós tények kell azt alátámasszák.

IDÉZET(scaevola @ 2008-08-25 14:06) *
Vevőként minden eladót, - beleértve kedves draglion Téged is - egészséges fentartással fogadok addig,
amig meg nem győződök arról, hogy az én értékitéletem szerint, megbízható.

én pedig pont fordíva teszem ezt

eladóként a legnagyobb bizalmat kreditálom minden egyes felhasználónak addig amíg be nem bizonyosodik az ellenkezője laugh.gif
legyen az eladó vagy vásárló

fentartással és bizalmatlansággal nincs értelme interneten eladni vagy vásárolni

--------------------

+Quote Post
scaevola
hozzászólás 2008-08-25 13:57
Létrehozva: #17230

Mérges fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(fraulein @ 2008-08-25 13:36) *
Értem.
Csak azért azon gondolkozz el, hogy nem véletlen a 2100 pozitív értékelés ( glom nem magamnak adtam őket )
és érdekes, hogy 2100 emberrel megértetem magam, csak dícsérnek, erre mondjuk jön egy 0-s, aki meg szórakozásból
Erre az lenne a megoldás, hogy mondjuk 10 értékelés alatt nem engednék licitálni.
De először is, magammal szúrnék ki, mert lehet hogy valaki 0-s, de becsületes, másodszor ha mindenki kitiltaná a 0-s

Most éppen egy +5 -ős vevővel egyoldalú a kapcsolatom. Én írom az emileket, ő meg nem jelentkezik valamilyen okból. Akkor mi a jó megoldás?
Egy negatívom van, amit szándékosan nem töröltetek, a hasonlók figyelmeztetése céljából.
A vaterázók számához képest szerencsére kicsi azon felhasználók száma, akik így "viselkednek". Azoknak, akik kapják - nem megérdemelten - tudom, hogy sok. Ez ellen nehéz érdemben tenni valamit.

IDÉZET(draglion @ 2008-08-25 13:56) *
lehet hogy a nullásnak fogalma sincs arról hogy hova csöppent és a megalapozatlan elvárásainak nem teljesítése miatt akad ki...ez pedig információhiányból fakad és mindenféleképpen az ő hibája amelynek semmi köze nincs az eladó korrektségének megkérdőjelezhetőségéhez

ez is az érem egyik oldala...

Vevőként minden eladót, - beleértve kedves draglion Téged is - egészséges fentartással fogadok addig,
amig meg nem győződök arról, hogy az én értékitéletem szerint, megbízható.

--------------------
Demagógiáról akkor beszélhetnénk, ha azt mondanám amivel a főnököm megbízott, hogy mondjak és azt tűzön-vízen át végrehajtanám.
Megélheted a száz évet, ha lemondasz mindarról, ami miatt megérné megélni a száz évet. (Woody Allen)

+Quote Post
draglion
hozzászólás 2008-08-25 13:56
Létrehozva: #17231

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(scaevola @ 2008-08-25 13:22) *
A magadfajta "power sellereknek" ugyanúgy jár a negatív ha megérdemled. Még ha 0-ás adja is. wink.gif

lehet hogy a nullásnak fogalma sincs arról hogy hova csöppent és a megalapozatlan elvárásainak nem teljesítése miatt akad ki...ez pedig információhiányból fakad és mindenféleképpen az ő hibája amelynek semmi köze nincs az eladó korrektségének megkérdőjelezhetőségéhez

ez is az érem egyik oldala...

--------------------

+Quote Post
fraulein
hozzászólás 2008-08-25 13:36
Létrehozva: #17232

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-21 11:26
Azonosító: 1 260

IDÉZET(scaevola @ 2008-08-25 13:22) *
A magadfajta "power sellereknek" ugyanúgy jár a negatív ha megérdemled. Még ha 0-ás adja is. wink.gif

Értem.

+Quote Post
pnikolett1
hozzászólás 2008-08-25 13:25
Létrehozva: #17233

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-12-12 18:11
Azonosító: 65 869

IDÉZET(Grobar @ 2008-08-25 13:16) *
Először azt hittem, hogy nem jelölted be a "címben és leírásban is keres" rublikát. De nem mert bejelöltem, akkor is csak egyel többet ad ki.

De! Arra mindig ügyelek, hogy bejelöljem a rublikát!
Tényleg nem értem, hiszen, ha valaki egy könyvet rak fel aminek az a címe, hogy PL "varrógép az éjszakában" akkor azt kiadja.

Egyébként köszönöm, hogy kipróbáltad, és válaszoltál!

+Quote Post
scaevola
hozzászólás 2008-08-25 13:22
Létrehozva: #17234

Mérges fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(fraulein @ 2008-08-25 12:44) *
"Indokolás: az ilyen felhasználók vagy un. power-sellerek, tehát igen sok jutalék képződik havonta náluk" az sem ártana,
hogy az ilyen power sellereknek valami + dolgot adnának.
Például nagyon nem jó, hogy nekem a befizetett 300.000 Ft-om után, és több mint 2100 adás-vétel után indokolnom
kell és "könyörögni" amikor egy 0-s értékel...
Pl. lehetne minden 50,000 befizetett összeg után egy értékelés törlési lehetőség személyes menüből stb.
Továbbá már tényleg nagyon égető az értékelések reformja, én spec. nem adnék jogot negatív értékelésre x értékelés alatt
egy usernek sem...stb...
Éva

A hozzászólást -scaevola- szerkesztette a következő időpontban: 2008-08-25 13:25

--------------------

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2008-08-25 13:16
Létrehozva: #17235

Csak olvasó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-05-24 18:58
Innen: Juzni Front
Azonosító: 11 399

IDÉZET(pnikolett1 @ 2008-08-25 13:05) *

Legalább egy éve, úgy kezdem a reggelt, hogy a kezdőoldalon beütöm a keresőbe a "varrógép" szót.
Ma is így tettem. Kb 600 db-ot szokott a gép kiadni. Majd ezt a műveletet megismételtem néhány órával késbb (mivelhogy Nekem is van egy varrógépem az oldalon) Meglepődve tapasztaltam, hogy most "csak" 375 db gépet adott ki.
Négy napja raktam fel az aukciót, igen jó eredménnyel, de most hiába gépelem be a kulcsszót a keresőbe, nem találom a gépemet a "varrógép" címszó alatt.
Szeretném megtudni (hiszen így csökkentek az eladási esélyem) hogy hová tünt majdnem 225 varrógép egy pillanat alatt.
Nem csak a saját nevemben beszélek, hiszen a többiek is feltennék ugyanezt a kérdést.
Ha valaki varrógépet akar venni, akkor a logika azt diktálja, hogy a "varrógép" címszó alatt keresgéljen. Eddig ez így is volt!

Először azt hittem, hogy nem jelölted be a "címben és leírásban is keres" rublikát. De nem mert bejelöltem, akkor is csak egyel többet ad ki.

--------------------
Csak akkor tehetsz meg mindent, hogyha már semmid sincs. (Tyler Durden)

SÜN, SÜN!!!!
"Sünben emelték ki a tüntetőt."

+Quote Post
pnikolett1
hozzászólás 2008-08-25 13:05
Létrehozva: #17236

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-12-12 18:11
Azonosító: 65 869

+Quote Post
fraulein
hozzászólás 2008-08-25 12:44
Létrehozva: #17237

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-21 11:26
Azonosító: 1 260

"Indokolás: az ilyen felhasználók vagy un. power-sellerek, tehát igen sok jutalék képződik havonta náluk" az sem ártana,
hogy az ilyen power sellereknek valami + dolgot adnának.
Például nagyon nem jó, hogy nekem a befizetett 300.000 Ft-om után, és több mint 2100 adás-vétel után indokolnom
kell és "könyörögni" amikor egy 0-s értékel...
Pl. lehetne minden 50,000 befizetett összeg után egy értékelés törlési lehetőség személyes menüből stb.
Továbbá már tényleg nagyon égető az értékelések reformja, én spec. nem adnék jogot negatív értékelésre x értékelés alatt
egy usernek sem...stb...
Éva

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mo...
hozzászólás 2008-08-25 11:48
Létrehozva: #17238

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(b_ede @ 2008-08-25 11:44) *
T moderátor :
Az alábbi linken
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=328607

Megkeresem 2008.06.14 12:43:36 időpontban 72472326 -os terméket
A termékkódra kattintva feljön a 73450748-as termék ,ami teljesen más vevőhöz tartozik

Nem tudom másnál is van -e jó lenne kipróbálni

Köszönöm

Kedves b_ede!

A 72472326 termékkódra kattintva nem a már archivált, hanem a 73450748-as termékkódú, az eladó által újraindított
terméklap jelenik meg.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mo...
hozzászólás 2008-08-25 11:47
Létrehozva: #17239

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Fragreg @ 2008-08-25 11:42) *
Tisztelt Vatera Moderátor!

Kérném, hogy az alábbi felvetéseket továbbítsa a felelős kollegák felé, megfontolás végett:

1.) ***
2.) ***
3.) ***
Üdvözlettel:

Fragreg

Kedves Fragreg!

A javaslatot továbbítottuk a felelős kollégák felé.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Fragreg
hozzászólás 2008-08-25 11:42
Létrehozva: #17240

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-02-08 16:20
Innen: Gyömrő
Azonosító: 109 176

Tisztelt Vatera Moderátor!

Kérném, hogy az alábbi felvetéseket továbbítsa a felelős kollegák felé, megfontolás végett:

1.) Az aukció lezárását követő 90 napon túl sem az eladónak, sem a vevőnek le legyen lehetősége értékelni, hanem a rendszer automatikus pozitív értékelést adjon.

Indokolás: mint már sokan jelezték, kissé kellemetlen, hogy egy semleges, vagy negatív értékelés után komplett levelezéseket kell évekig tárolni, mert mi van, ha a másik fél egy vagy két év múlva méltóztatik értékelni, ugye. Az esetek 99, 99%-ában az adásvétel - valamilyen eredménnyel - három hónap alatt lezajlik. Talán kevesebb munka lenne a kollegáknak is abban a néhány kivételes esetben foglalkozni az értékelés megváltoztatásával, ha véletlenül három hónap után derül ki, hogy az adott üzlet mégsem lesz sikeres, mint a mostanában is előforduló négy-öt- még több hónappal később bevarrt bosszúnegatívokkal.

2.) Amikor a Moderátor töröl egy aukciót, valamilyen szabálytalanság okán, erről az eladót egy e-mailban értesíteni szíveskedjenek, rövid (nyugodtan lehet szabványszöveg) magyarázattal (pl.: kategóriaidegen, kettőnél több terméket holland aukcióban kell feltenni stb.)

Indokolás: ez talán szintén javítana némit az eladói morálon, valamint sok eladónak nem kellene utána érdeklődnie, pontosan mi is volt a szabálytalanság oka.

3.)
a.) Egy felhasználó által befizetett 50.000 forint jutalék után az adott felhasználó számára számlát csak magasabb összeg elérése (ezt lehetne pl. sávosan 50.000 - 100.000 között 3000 Ft., 100.000 - 500.000 között 10.000 Ft stb.) esetén szíveskedjenek küldeni.
b.) Ha ez nem lehetséges, legaláb a havi egy összevont számla kiadását meg lehetne fontolni.

Indokolás: az ilyen felhasználók vagy un. power-sellerek, tehát igen sok jutalék képződik havonta náluk, vagy régóta itt vaterázó, eddig huzamosabb ideig megbízhatónak bizonyult üzleti partnerek. Talán megérdemelnének annyi törődést, hogy megkímélik őket a heti számlázástól és/vagy magasabb összeg elérése esetén számláznak nekik.

Üdvözlettel:

Fragreg

--------------------
"Been there - run that"

+Quote Post

1060 Oldal V  « < 860 861 862 863 864 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
3 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (3 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-03-28 10:16