IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1047 Oldal V  « < 860 861 862 863 864 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Technikai Kérdések, Problémák, KIZÁRÓLAG TECHNIKAI jellegű témák - PST kivételével!
lune07
hozzászólás 2008-08-08 10:33
Létrehozva: #17221

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-07-09 15:04
Azonosító: 16 140

Tisztelt Vatera!

Olvasom körlevelükben, ami most már figyelemfelkeltő is, tehát el is olvassa az ember, ("szolgálati közlemény eladók részére", nagyon jó cím), hogy jóváírják a július 14-31 közötti minimálárért kiszámlázott összegeket a számlánkon. S aki marha becsületes fejével már befizette a nagy összeget, amit önnön figyelmetlenségéből, ill. a tájékoztatás nem megfelelő volta miatt szerzett be magának, az is számíthat jóváírásra? Ha igen, ez hogy fog megtörténni? Visszautalják a pénzt, vagy folyamatosan minuszolódik a jutalékból?

Idézet:
"Eladóink visszajelzései, a fórumokban megfogalmazott vélemények és az ügyfélszolgálatunkra beérkező visszajelzések alapján úgy ítéljük meg, hogy - szándékaink ellenére - a változtatás fentebb ismertetett kommunikációja nem volt megfelelő és teljes körű. Ezért úgy döntöttünk, hogy a 2008. július 14-től 2008. július 31. 24:00-ig tartó időszakra nem számolunk fel díjat a minimálár igénybe vételére, függetlenül attól, hogy egy eladó tudatosan, vagy figyelmetlenségtől választotta ezt az opciót. Ennek értelmében az erre az időszakra kiállított számlákban szereplő, a minimálárra vonatkozó összegeket jóváírjuk az érintett felhasználók egyenlegén."

Várom tájékoztatásukat:
Köszönettel:
lune07
Go to the top of the page

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2008-08-08 10:10
Létrehozva: #17222

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Azonosító: 32

IDÉZET(tony94 @ 2008-08-08 10:02) *
Nincsenek blokkolva a vatera levelei....Akkor be kell fizetnem vagy nem??Erre válaszoljon??És ha nem fizetem be mire számíthatok? sad.gif

2008. július 31. 24:00-ig tartó időszakra nem számolunk fel díjat a minimálár igénybe vételére. Ennek értelmében
az erre az időszakra a minimálár igénybe vételére előzetesen felszámolt díjat nem kell kifizetni.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
tony94
hozzászólás 2008-08-08 10:02
Létrehozva: #17223

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-09 20:59
Azonosító: 9 342

Nincsenek blokkolva a vatera levelei....Akkor be kell fizetnem vagy nem??Erre válaszoljon??És ha nem fizetem be mire számíthatok? sad.gif

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2008-08-08 09:56
Létrehozva: #17224

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(tony94 @ 2008-08-08 09:45) *
ÉS akkor kikell fizetni a 3800ft-s szerintem jogtalan számlámat??
Szeretnék hírlevelet:
HTML alapút bevan x-elve június 25-én ehez képest semmi levelet nem kaptam..... mad.gif

A 2008. július 14-től 2008. július 31. 24:00-ig tartó időszakra nem számolunk fel díjat a minimálár igénybe
vételére, függetlenül attól, hogy egy eladó tudatosan, vagy figyelmetlenségtől választotta ezt az opciót.
Ennek értelmében az erre az időszakra kiállított számlákban szereplő, a minimálárra vonatkozó összegeket
jóváírjuk az érintett felhasználók egyenlegén. A 2008. augusztus 01. 00:00-tól indított aukciók esetében a
minimálár használata (amennyiben a beérkező legmagasabb ajánlat nem éri el a minimálár szintjét)
díjköteles és fizetendő a Vatera piacterén érvényes díjtáblázatban meghatározottak szerint! A fenti időponttól
kezdve a minimálár, mint fizető szolgáltatás igénybevételével kapcsolatos reklamációkat nem fogadunk el.

Amennyiben nem érkezett meg a hírlevél, kérjük ellenőrizze, hogy szolgáltatója nem blokkolta -e a Vaterától
érkező leveleket.

Heti hírlevél

Újdonságok eladóknak
Július 14-től több újítást is bevezetünk eladóink részére. Megpróbáltunk reagálni a felmerült eladói igényekre,
és néhány új lehetőséget is kínálunk felhasználóinknak. Bízunk benne, hogy sokan fogják használni az új
lehetőségeket, hiszen sokat segíthetnek a sikeres eladásban. Megváltoznak a vatera.hu-n a különböző
termékkiemelések díjai is, és az Autó-motor valamint az Ingatlanok kategóriában listázási díjat vezetünk be.
A részletekért kattintson ide!

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
tony94
hozzászólás 2008-08-08 09:45
Létrehozva: #17225

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

ÉS akkor kikell fizetni a 3800ft-s szerintem jogtalan számlámat??
Szeretnék hírlevelet:
HTML alapút bevan x-elve június 25-én ehez képest semmi levelet nem kaptam..... mad.gif

A hozzászólást -tony94- szerkesztette a következő időpontban: 2008-08-08 09:48

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2008-08-08 09:42
Létrehozva: #17226

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(tony94 @ 2008-08-08 09:31) *
2008. június 25-én én még nem voltam teljesjogú felhasználó...És semmi levelet se kaptam..... unsure.gif

Amennyiben fel szeretne iratkozni a Heti hírlevélre, kérjük lépjen be személyes menüjébe, és a Saját beállítások alatt válassza a megfelelő opciót!

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
kriki
hozzászólás 2008-08-08 09:36
Létrehozva: #17227

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-10-28 08:09
Azonosító: 35 079

Tisztelt vatera!
Egyet étek az előttem szóló Mcmarioval mindkét hozzászólásában. A keresés valóban nehézkes a sok felesleges felhozott találat miatt. Tehát úgyeskedni kell a beírt keresőszöveggel. Én személy szerint 2-3 variáció után úgy könyvelem el hogy nincs fent a keresett termék. És nem fogok tovább keresni. Holott a terméket valaki szeretné eladni, csak nem találtam meg.
A másik a fizetés. Most kaptam egy számlát több mint 1000 Ft-ról. Mert 2x már megjelent egy ingatlan hírdetése. Az ugye 450 Ft hírdetésenkként. Ezt sem tartom jogosnak. Mert egy ingatlan csak ritka esetben kel el rövid idő alatt. Elhúzódhat akár hónapokig vagy esetleg évekig is.és ha ezt beszorzom heti 450-el elég komoly ár képződik. Valamint még ha sikerült eladni az ingatlant akkor is vissza kell fizetni egy részét. Meg van valami kiemelés is a számlán amit én biztos hogy nem jelöltem be. Ez megint 100 Ft. Ezt a 450 Ft feltöltési összeget akkor tartanám reálisnak ha pl több ezren megnézik a hírdetésemet. De ez a látogatottság még a 100 látogatót sem érte el. Így fel vagyok háborodva. Komolyan gondolkodok a regisztráció megszüntetésében, ha nem változtatják meg a szabájokat. Eddig azért szerettem ezt az oldalt mert csak akkor kellett fizetni, ha el is adtam valamit.(Az szerintem lényegtelen hogy nincs több száz eladott termékem)
Végül úgy érzem, hogy az oldal látogatottsága sem indokolja ezt a fajta pénzbehajtást. Azért lettek megemelve a költségek mert a látogatottság elérte a 80-100 ezer látogatót naponta? Ez rohamosan csökkenni fog ha mindenki tisztában lessz az új szabájokkal. Én elhiszem hogy az ember pénzért csinál dolgokat, de ez eléggé dúrva húzás volt a vezetőség részéről.
Ennyit akartam. További szép napot.

+Quote Post
tony94
hozzászólás 2008-08-08 09:31
Létrehozva: #17228

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

2008. június 25-én én még nem voltam teljesjogú felhasználó...És semmi levelet se kaptam..... unsure.gif

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2008-08-08 09:28
Létrehozva: #17229

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(mcmario @ 2008-08-08 01:10) *
Kereső bővítésére a hirdetés feladásának módját ajánlanám.
Az alkategóriákra lehessen szűkiteni a keresést.

Üdv mcmarió

Kedves mcmario!

A javaslatot továbbítottuk a felelős kollégák felé.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2008-08-08 09:24
Létrehozva: #17230

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(tony94 @ 2008-08-08 09:13) *
Kedves vatera!Engem Augusztus 7.-én értesítettek arról hogy Augusztus 1-jétől fizetős lett a minimál ár......Régebben feltöltöttem egy jó pár Chip magazint a gyüjteményenmből 100ft-s minimálárral és most kijött egy 3800 ft-s számla (e-mailban) most mi a tehendő??Én nemvoltam tudatába hogy a minimálár pénzbe kerül Augusztus 1 je elött töltöttem fel a terméket!Deh valószinű hogy az autómatikus ujraregisztráció miatt lehettett ez....Engem elötte senki nem tájékoztatott arról hogy ez pénzbe fog kerülni.... sad.gif sad.gif

Kedves tony94!

2008. június 25-én a Heti hírlevélben és itt a fórumon is tájékoztattuk a felhasználókat a változtatásokról.
Azon eladóknál ahol minimáláras aukciók voltak automatikus meghosszabbításra megjelölve, ott az automatikus
újraindításokat nullára állítottuk, így nem fordulhat elő, hogy minimáláras aukciók futnak az eladó tudta nélkül
hisz csak saját kezűleg tudja újraindítani, a figyelmeztetés pedig megjelent az újraindítás és az eladás lapon is.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
tony94
hozzászólás 2008-08-08 09:13
Létrehozva: #17231

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves vatera!Engem Augusztus 7.-én értesítettek arról hogy Augusztus 1-jétől fizetős lett a minimál ár......Régebben feltöltöttem egy jó pár Chip magazint a gyüjteményenmből 100ft-s minimálárral és most kijött egy 3800 ft-s számla (e-mailban) most mi a tehendő??Én nemvoltam tudatába hogy a minimálár pénzbe kerül Augusztus 1 je elött töltöttem fel a terméket!Deh valószinű hogy az autómatikus ujraregisztráció miatt lehettett ez....Engem elötte senki nem tájékoztatott arról hogy ez pénzbe fog kerülni.... sad.gif sad.gif

+Quote Post
mcmario
hozzászólás 2008-08-08 01:10
Létrehozva: #17232

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-29 09:18
Azonosító: 174 635

Kereső bővítésére a hirdetés feladásának módját ajánlanám.
Az alkategóriákra lehessen szűkiteni a keresést.
Ezzel elérhető lenne, ha pl. valaki nem egy játéksoftweart keres és nem makettet, hanem hobby modellt.
Egyes kategóriákban rettenetesen sokféle termék van és nehéz a szűkítés, mondjuk funkcióra, vagy tipusra.
Pl. szeretnék egy Bluetotth headsetet venni és beírom a keresőbe, "headset" és máris elkezdődik a vicc.
A pillanatnyi 807 db, szűkétése a "mobil és telefon" alá ismét megdöbbentő, 694 találat, igaz itt már márkára lehet szűkíteni.
Még mindíg a "Mobiltelefon tartozék" 627 db találat és a "Headset, kihangosító " alatt van 608 féle.
Itt kiemelném, hogy Bluetooth-ra lenne szükség és nincs további szűkítés.
A keresőbe a rutinosak beírják másképp is, de összetetten "bluetooth headset" összesen 2 találat van.
Nehéz irányítani az aukció indítót, de lehet az alkategóriákat bővíteni, az más kérdés, ha valaki "butusz"-t ír be
Magára vessen.
Remélem sikerült rávilágítani a lényegre és építőleg tudtam résztvenni a fórumon.
A többi önökön múlik, hogy sikeresek legyenek, ahogy eddig.
Mindenesetre a rejtett minimálárral én sem értek egyett, ezt a funkciót akár törölhetik is.
Talán máskor erre vonatkozóan is kifejtem a vleményem, akár a lehetséges kezelésére adott tippel.

Üdv mcmarió

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2008-08-07 23:43
Létrehozva: #17233

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(mcmario @ 2008-08-07 23:11) *
Tisztelt Vatera Szolgáltató csapata!
Javaslom a kereső funkció bővítését. Ezzel nagy segítséget nyújtanának a vevőknek, hogy megtalálják a
keresett terméket

Tisztelettel mcmario

Kedves mcmario!

Legyen kedves részletesen leírni, milyen bővítésekre lenne szükség. Köszönjük!

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
mcmario
hozzászólás 2008-08-07 23:11
Létrehozva: #17234

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-29 09:18
Azonosító: 174 635

Tisztelt Vatera Szolgáltató csapata!

Örömmel látom, hogy részlegesen módosították a korábbi rossz döntésüket.
Továbbra sem értek egyet a sarc bevezetésével.
Valós indok nem hangzott el, hogy mi is az az ok, amiért azoktól az ügyfelektől kérnek pénzt, akik
nem értékesítenek terméket.
A termék kiemelés nem jó indok, hiszen ilyen, a minimáláras termékeken nem szokott lenni.
Ezzel szemben a minimál ár nélküli egyforintos aukciót indító ügyfél, szinte biztos, hogy üzletet köt,
arról a tényről nem is beszélve, hogy a termék kiemelést kap, hiszen egy kis fa jelzi.
Tehát a kiemelési díj indokolatlan és álláspontom szerint jogtalan is.
Önök nem kérnek hírdetési díjat azoktól az ügyfelektől, akik minimálár nélkül, vagy fix áron nyitják az aukciót.
Ellentétben a sikeresen záruló aukció után, forgalmi jutalékot kérnek teljesen jogosan.
Mégis miért akrnak azon keresni, ami megsem történt?
Lehetőségük van azonban, minden ügyféltől hírdetési díjat kérni, de mindkettőt az felháborító.
Ezt a lehetőséget ugyan nem ajánlatos bevezetni, mert rövidesen elnéptelenedik az oldal és csekéj forgalom sem lesz, mert elpártolnak az eladók.
A vevő pedig olyan, hogy keres.
Javaslom a kereső funkció bővítését. Ezzel nagy segítséget nyújtanának a vevőknek, hogy megtalálják a
keresett terméket

Tisztelettel mcmario

+Quote Post
Varkonyi
hozzászólás 2008-08-07 22:40
Létrehozva: #17235

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 07:45
Azonosító: 921

Kedves Moderátor!

A legutóbbi frissítésnél 'megjöttek' az alkategóriák. Így már rendben.

Köszönöm a gyors intézkedést!

Tisztelettel: Varkonyi

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2008-08-07 22:39
Létrehozva: #17236

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Varkonyi @ 2008-08-07 22:37) *
Köszönöm, megpróbáltam (2 laptopról is mielőtt írtam), sőt felhívtam néhány vaterás barátomat, ők sem tudnak módosítani a személyes menüből festményeknél termékleírást.

Kérésem: Írja le nekem legyen kedves, hogyan tudom a személyes menümben átírni a 82878196 kódszámú festményhez tartozó jelenleg vegyes témabesorolást akt alkategóriára?....Nincsen akt alkategória!
Egyetlen gépemen sem....sőt a személyes menümben a kategóriákon belül sem.

Köszönettel: Varkonyi

A kérést továbbítottuk a felelős kollégák felé.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Varkonyi
hozzászólás 2008-08-07 22:37
Létrehozva: #17237

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 07:45
Azonosító: 921

IDÉZET(Vatera_Moderátor @ 2008-08-07 22:26) *
Kedves Varkonyi!

A jelzett hibát nem tapasztaltuk, a termékfeltöltést érdemes megpróbálni más számítógépen is.

Köszönöm, megpróbáltam (2 laptopról is mielőtt írtam), sőt felhívtam néhány vaterás barátomat, ők sem tudnak módosítani a személyes menüből festményeknél termékleírást.

Kérésem: Írja le nekem legyen kedves, hogyan tudom a személyes menümben átírni a 82878196 kódszámú festményhez tartozó jelenleg vegyes témabesorolást akt alkategóriára?....Nincsen akt alkategória!
Egyetlen gépemen sem....sőt a személyes menümben a kategóriákon belül sem.

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2008-08-07 22:30
Létrehozva: #17238

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(commodore @ 2008-08-07 22:03) *
Kedves moderátor.

Hát én is csak most tudtam meg ezt a minimáláras megoldást. Nekem se tetszet az első pillanatban. De aztán átgondolva és remélhetőleg jól értelmezve, nem is anyira nagyon rossz dolog. De azért lenne egy két sötét folt. Vagy lehet hogy csak én vagyok túl sötét hogy megértsem. blink.gif

a.) Vagyis van nekem egy minimál áras termékem. Pl.: Kikiáltási ár 1Ft de minimál ár 100Ft, és erre a termékre nem érkezik licit. Akkor kikel fizetnem azt a bizonyos öszeget? Vagy csak akkor kel kifizetnem, ha valaki licitál erre a termékre, de nem éri el a minimál árat?

b.) Ha jól értelmezem akkor PL.: Kikiáltási ár 100Ft és valamien szempontból ez a minimál ár is. Ekkor is kikel fizetnem azt a bizonyos öszeget ha nem adom el a terméket?

c.) A Fix áras termék is valamien szempontból minimál áras, mert ez a minimál ár. Már megint fizetni kell?

Köszönöm a segítségét.

Kedves commodore!

a.)
Amennyiben az árverésen nem érkezik licit, a díj értelemszerűen kiszámlázásra kerül hiszen egyetlen ajánlat
sem érte el a minimálárat.

b.)
Ha a kikiáltási ár és a minimálár megegyezik, akkor gyakorlatilag nincs minimálár. => Nem kell érte fizetni.

c.)
Ha a kikiáltási ár és a minimálár megegyezik, akkor gyakorlatilag nincs minimálár. => Nem kell érte fizetni.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2008-08-07 22:26
Létrehozva: #17239

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Varkonyi @ 2008-08-07 22:07) *
Kedves Moderátor!

Nincs szükség termékkódra (egyébként töröltem az aukciót a kódja: 84855117 volt, hiszem így nem tudta volna senki mire is licitál...), mivel elég ha ránéz az eladás oldalra és próbál festményt feltölteni. Nem listázódik egyetlen egy alkategória sem. (nincsen portré, utcakép, figurális....stb) melyek nélkül nem lehet sem átírni a termékleírást, sem feltöletni az aukciót.
De! Jelenleg futó aukció sem változtatható, pl: 84849033...ha megpróbálom a megadott kép méretét átírni, nem küldi el , mivel nem jelölök ki alkategóriát....(de nincsen alkategória).

Nemcsak nálam, egyáltalán nincsen a festmények kategóriában pl a modern képek mellett alkategória. Ezt sürgősen orvosolni kellene, mielőtt másnak is kellemetlenséget okoz. Nekem mindössze annyit jelentett, hogy a törölt aukcióm esetén elveszett a termék-kiemelési díj...ez nem gond, csak javítsák a hibát.

Kedves Varkonyi!

A jelzett hibát nem tapasztaltuk, a termékfeltöltést érdemes megpróbálni más számítógépen is.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
commodore
hozzászólás 2008-08-07 22:21
Létrehozva: #17240

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-23 23:35
Azonosító: 51 276

IDÉZET(Varkonyi @ 2008-08-07 22:07) *
mivel elég ha ránéz az eladás oldalra és próbál festményt feltölteni. Nem listázódik egyetlen egy alkategória sem. (nincsen portré, utcakép, figurális....stb) melyek nélkül nem lehet sem átírni a termékleírást, sem feltöletni az aukciót.
De! Jelenleg futó aukció sem változtatható, pl: 84849033...ha megpróbálom a megadott kép méretét átírni, nem küldi el , mivel nem jelölök ki alkategóriát....(de nincsen alkategória).

Nemcsak nálam, egyáltalán nincsen a festmények kategóriában pl a modern képek mellett alkategória.

Én most kipróbáltam.
Nálam vannak alkategóriák.

+Quote Post

1047 Oldal V  « < 860 861 862 863 864 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
12 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (12 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-05-27 14:15