IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1031 Oldal V  « < 860 861 862 863 864 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Technikai Kérdések, Problémák, KIZÁRÓLAG TECHNIKAI jellegű témák - PST kivételével!
MedveAS
hozzászólás 2008-07-26 20:17
Létrehozva: #17221

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-04-03 14:32
Azonosító: 3 542

IDÉZET(vasarlo76 @ 2008-07-26 19:20) *
S he már itt tartunk, megkérdezném mi tart a sárga csekk lekönyvelésén tíz napig, mikor az összeg a feladástól számított 48-72 órán belül a számlatulajdonos számláján van??? dry.gif

Ha nem szeretsz bankkártyázni, bemész egy CIB-be személyesen és befizeted a Vatera számlájára.
Sokkal gyorsabb és biztoságosabb mint a sárga csekk!
Go to the top of the page

+Quote Post
mazsolla
hozzászólás 2008-07-26 20:14
Létrehozva: #17222

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 135

IDÉZET(csabau @ 2008-07-26 19:27) *
laugh.gif power seller... laugh.gif 29 adás-vétel kettő és fél év alatt laugh.gif

Na de kérem, ehez párosul még az élettapasztalat laugh.gif

+Quote Post
csabau
hozzászólás 2008-07-26 19:27
Létrehozva: #17223

Öreg róka:)

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-19 21:37
Innen: Ideg-elme
Azonosító: 903

Szerencsés emberek közé tartozol, maradjunk ennyiben .....
Én azért ahogy lehet védem a kártyaszámom, nekem bejön a sárga csekk, akkor is ha + 200 Ft.

S he már itt tartunk, megkérdezném mi tart a sárga csekk lekönyvelésén tíz napig, mikor az összeg a feladástól számított 48-72 órán belül a számlatulajdonos számláján van??? dry.gif

laugh.gif power seller... laugh.gif 29 adás-vétel kettő és fél év alatt laugh.gif

--------------------
mivel mindig az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak...

...szorgos népünk győzni fog !
.
csaby

+Quote Post
Razel58
hozzászólás 2008-07-26 19:26
Létrehozva: #17224

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 14:03
Innen: Óperencia
Azonosító: 987

Én azért ahogy lehet védem a kártyaszámom, nekem bejön a sárga csekk, akkor is ha + 200 Ft.

Nem lehetne,hogy ledőlj egy kicsit pihenni?Jót tenne mindenkinek!

--------------------
Az evolúció fordítva is működik.!......

+Quote Post
vasarlo76
hozzászólás 2008-07-26 19:20
Létrehozva: #17225

Fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-01 13:58
Azonosító: 62

IDÉZET(mazsolla @ 2008-07-26 12:53) *
Az ilyen ember legjobb, ha a a tömött ( ha tömött ) harisnyájával otthon a szoba sarkában kuporog és nem nettezik és nem azzal
foglalkozik, hol a bank, mit lehet ott csinálni, stb. hogy ne folytassam ( lenne mit, de mint scaevola is írta: sosem fogja megérteni ). wink.gif

Már nem tudom hány éve ( nem kevés ) fizetek Visá - val.
Volt időszak, amikor mondjuk, hetente fizettem vele a netten, mivel a haveri körben én vásároltam online a repüllő jegyeket.
Évekröl beszélünk ( nem egy vagy két esetröl ) és soha egy fityingem nem tünt el, soha senki nem " lopta el " a kártyám számát.

Részemröl is csak üdvözölendő, hogy a Vatera bevezette a kártyás fizetést ( az azonban, hogy már 300 Ft.-ot kiszámláznak,
vagyis ennyi a határ, erröl inkább nem nyilatkoznék dry.gif )

A hozzászólást -vasarlo76- szerkesztette a következő időpontban: 2008-07-26 19:22

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2008-07-26 18:54
Létrehozva: #17226

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Azonosító: 32

IDÉZET(madmatyko @ 2008-07-26 15:17) *
Üdvözlet a Vatera Moderátorainak!

Kettő fejlesztési ötletem lenne:

1. Nem lehetne megoldani, hogy keresésnél lehessen szűrni megye szinten? Ez amúgy is megjelenik az eladó neve mellet. Ugyanezt lehetne kombinálni a termék figyelővel, hogy ha adott kategóriában és megyében adnak fel terméket akkor küldene levelet.
Nagyon sok olyan termék van amit postázni nem lehet, csak személyes átvétel megoldható, ha lehetne megyét megadni az nagyban könnyítené a böngészést egy-egy speciális terméknél.

Kedves madmatyko!

A megyékre szűkítés jelenleg is lehetséges:

Részletes keresés - Melyik megyében/városban? - Bárhol stb.
Keresési opciók - Bárhol stb.

IDÉZET(madmatyko @ 2008-07-26 15:17) *
2. Értékelésnél jó lenne letárolni, a termék kódján kívül a termék nevét és az eladási árat, mivel így sokkal könnyebben lehetne ellenőrizni egy-egy felhasználót ha már listában lehetne látni, hogy az adott értékelés mire vonatkozik. Jobb esetben ha rákattintasz meg tudod tekinteni a terméket, de ha 30 napon túli akkor nem és amúgy sem kattintgat végig az ember 40 pozitiv értékelést.
Előfordult már, hogy egy felhasználó sok pozitív értékeléssel rendelkezett, aminek nagy része 1 ft-os aukció volt, utánna meg egy nagyobb összeggel átverték a vásárlót. Megkönnyítené a vevők dolgát ha látható lenn hogy adott eladó jó párt nagyobb értékű termék eladása után kapott pozitív értékelést.

Köszönöm, hogy meghallgattak, további szép napot.
üdvözlettel:
MM

Többek kifejezett kérése volt, hogy nem szeretnék ha mindenki látná azt, hogy a regisztráció óta mivel is rendezte be
otthonát, életét, miket vásárolt magának esetleg szeretteinek, milyen értékeket szerzett be vagy adott el. Ezért bár a
termék nevének, árának feltüntetése nem járna jelentős erőforrásokkal, de a fentiek miatt nem kerül feltüntetésre a
visszajelzéseket mutató lapon.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
madmatyko
hozzászólás 2008-07-26 15:17
Létrehozva: #17227

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-25 17:03
Azonosító: 11 521

Üdvözlet a Vatera Moderátorainak!

Kettő fejlesztési ötletem lenne:

1. Nem lehetne megoldani, hogy keresésnél lehessen szűrni megye szinten? Ez amúgy is megjelenik az eladó neve mellet. Ugyanezt lehetne kombinálni a termék figyelővel, hogy ha adott kategóriában és megyében adnak fel terméket akkor küldene levelet.
Nagyon sok olyan termék van amit postázni nem lehet, csak személyes átvétel megoldható, ha lehetne megyét megadni az nagyban könnyítené a böngészést egy-egy speciális terméknél.

2. Értékelésnél jó lenne letárolni, a termék kódján kívül a termék nevét és az eladási árat, mivel így sokkal könnyebben lehetne ellenőrizni egy-egy felhasználót ha már listában lehetne látni, hogy az adott értékelés mire vonatkozik. Jobb esetben ha rákattintasz meg tudod tekinteni a terméket, de ha 30 napon túli akkor nem és amúgy sem kattintgat végig az ember 40 pozitiv értékelést.
Előfordult már, hogy egy felhasználó sok pozitív értékeléssel rendelkezett, aminek nagy része 1 ft-os aukció volt, utánna meg egy nagyobb összeggel átverték a vásárlót. Megkönnyítené a vevők dolgát ha látható lenn hogy adott eladó jó párt nagyobb értékű termék eladása után kapott pozitív értékelést.

Köszönöm, hogy meghallgattak, további szép napot.
üdvözlettel:
MM

+Quote Post
mazsolla
hozzászólás 2008-07-26 12:53
Létrehozva: #17228

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(vasarlo76 @ 2008-07-26 10:41) *
Kivéve ha valaki útközben lelopja a bankkárttya számom s a pénzemtől is megszabadít ..... blink.gif

Az ilyen ember legjobb, ha a a tömött ( ha tömött ) harisnyájával otthon a szoba sarkában kuporog és nem nettezik és nem azzal
foglalkozik, hol a bank, mit lehet ott csinálni, stb. hogy ne folytassam ( lenne mit, de mint scaevola is írta: sosem fogja megérteni ). wink.gif

Már nem tudom hány éve ( nem kevés ) fizetek Visá - val.
Volt időszak, amikor mondjuk, hetente fizettem vele a netten, mivel a haveri körben én vásároltam online a repüllő jegyeket.
Évekröl beszélünk ( nem egy vagy két esetröl ) és soha egy fityingem nem tünt el, soha senki nem " lopta el " a kártyám számát.

Részemröl is csak üdvözölendő, hogy a Vatera bevezette a kártyás fizetést ( az azonban, hogy már 300 Ft.-ot kiszámláznak,
vagyis ennyi a határ, erröl inkább nem nyilatkoznék dry.gif )

+Quote Post
scaevola
hozzászólás 2008-07-26 12:30
Létrehozva: #17229

Mérges fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Innen: Mezőberény
Azonosító: 40

IDÉZET(MEB @ 2008-07-26 12:20) *
vasarlo76,

Őszinte legyek,nem egészen értem a problémádat pontosabban a kérdést ... a "hogyant" leírtam.

Sosem fogja megérteni, egyéni "100 Ft-os logikája" van, kár az időt pocsékolni rá!

--------------------
Demagógiáról akkor beszélhetnénk, ha azt mondanám amivel a főnököm megbízott, hogy mondjak és azt tűzön-vízen át végrehajtanám.
Megélheted a száz évet, ha lemondasz mindarról, ami miatt megérné megélni a száz évet. (Woody Allen)

+Quote Post
MEB
hozzászólás 2008-07-26 12:20
Létrehozva: #17230

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:47
Azonosító: 14

vasarlo76,

Őszinte legyek,nem egészen értem a problémádat pontosabban a kérdést ... a "hogyant" leírtam. Maga a művelet a Vaterás menüből érhető el,a "befizetem" gombra kattintva egy OTP-s weboldalra visz,amin keresztül egyszerűen és gyorsan megtörténik a számla rendezése.

Csekk vagy utalás? Előbbinél fix 200Ft. plusszal számol az,aki ragaszkodik a sárga papíroshoz és/vagy nincs/nem akar más módon fizetni.
Az utalás költsége pedig a saját számlavezető bankodtól és a díjcsomagtól függ. Neked lehet,hogy 300,de van,akinek éppenséggel nulla forint.

A bankkártyás fizetés viszont mindenkinek ingyenes,mert vásárlásnak minősül. Kvázi,a legolcsóbb. (A pénz eltűnése/ellopás-tól való gyanúja vagy félelme már mindenkinek az egyéni problémája.)

Hogy miért van a figyelmeztetés a csekkes fizetéskor? Gyanítom,hogy az átlag user szokások miatt ("...há'de nem volt ott,hogy +200... nehogymá' fizessek még...) Inkább "5x szúrja ki a szemét",mint a reklamációk tömkelege. ( a Vatera részéről.)

+Quote Post
vasarlo76
hozzászólás 2008-07-26 10:41
Létrehozva: #17231

Fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(MEB @ 2008-07-26 09:33) *
Sima,mezei Visa Electronnal is ki tudod fizetni,nem kell hozzá a dombornyomott.
Ingyenes,mivel vásárlásnak minősül és ráadásul azonnal jóvá is íródik a Vatera számládon!

Kivéve ha valaki útközben lelopja a bankkárttya számom s a pénzemtől is megszabadít ..... blink.gif

+Quote Post
MEB
hozzászólás 2008-07-26 09:33
Létrehozva: #17232

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:47
Azonosító: 14

IDÉZET(vasarlo76 @ 2008-07-25 19:38) *
(Az interneten nem szivesen adnám meg a bankkártya-számom, meghát nincs dombornyomott kártyám, csak elektronikus, ígyhát a neten keresztül nem is vásárolhatnék, mert azt csak dombornyomott kártyával lehet....

Sima,mezei Visa Electronnal is ki tudod fizetni,nem kell hozzá a dombornyomott.
Ingyenes,mivel vásárlásnak minősül és ráadásul azonnal jóvá is íródik a Vatera számládon!

+Quote Post
vasarlo76
hozzászólás 2008-07-25 19:38
Létrehozva: #17233

Fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Az én kérdésem konkrét!
Ma kaptam meg a csekket a befizetendő jutalékról.
Olvasom a kis ismertetőt, s az alábbi szövegen akadt meg a szemem:
"Számlájáva kiegyenlítésének leggyorsabb és legkényelmesebb módja a bankkártyával történő fizetés fizetés, amely díjmentes!"
Hol az? Hogyan?
(Az interneten nem szivesen adnám meg a bankkártya-számom, meghát nincs dombornyomott kártyám, csak elektronikus, ígyhát a neten keresztül nem is vásárolhatnék, mert azt csak dombornyomott kártyával lehet. Más esetekben meg nem díjmentes a kiegyenlítés, hacsak be nem megyek az ügyfélszolgálatra, s ott nincs egy terminál, ahol díjmentesen egyenlíthetem ki a számlám. Gondolom utóbbi lehetőség nem adott.)
A másik kedvencem, mikor jön a felirat a betöltés után, hogy ne csekken fizessek, hanem utaljam a díjat, mert a csekkes fizetés 200 Ft-os költséget von maga után.
Ha meg utalok, az 300 Ft. Anno ennyiért utaltam a százast, azóta csak emelkedett .....
Akkor most melyik az olcsóbb?
Meg nem elég egyszer figyelmeztetni erre a felhasználót? Minden alkalommal bekattintom a csekkes fizetést, s minden alkalommal figyelmeztet, mikor belépek. Minek és meddig még?

A hozzászólást -vasarlo76- szerkesztette a következő időpontban: 2008-07-25 19:40

+Quote Post
Pimpusz
hozzászólás 2008-07-25 19:15
Létrehozva: #17234

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-02-24 20:36
Azonosító: 123 340

IDÉZET(mazsolla @ 2008-07-25 18:53) *
Egy ötlet a sok közül:
A levelezésed ( vagyis amit írsz neki ) másolatban küld el a biztonsag@vatera.com emil címre is.
Visszakapsz egy automata levelet benne egy számmal. Mentsd el, bizonyíték, hogy te próbáltad, akartad.
Ez segíthet az esetleges bosszúnegatív ( esetleg semleges ) törlésnél.

Köszi a segítséget! Bár még reménykedem hátha nem lesz igazam, de sajnos nem erre utalnak a jelek! huh.gif

+Quote Post
mazsolla
hozzászólás 2008-07-25 18:53
Létrehozva: #17235

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(Pimpusz @ 2008-07-25 18:40) *
ÜDV!

Az alábbi linken látható az a termék amit két napja nyertem meg és azóta nem lehet elérni az eladót! Igazából ez még nem is lenne akkora probléma de ha elolvassátok az aukcióban történt levelezést, blink.gif na az már durva! Úgy tűnik hogy miután megnyertem az aukciót vki másnak adja el a terméket egy személyes találkozóval! Mit tudok tenni ebben az esetben? Akinek van jó és használható ötlete ossza meg velem! Köszi. Üdv Pimpusz.

http://www.vatera.hu/uj_abercrombie_and_fi...o_81139431.html

Egy ötlet a sok közül:
A levelezésed ( vagyis amit írsz neki ) másolatban küld el a biztonsag@vatera.com emil címre is.
Visszakapsz egy automata levelet benne egy számmal. Mentsd el, bizonyíték, hogy te próbáltad, akartad.
Ez segíthet az esetleges bosszúnegatív ( esetleg semleges ) törlésnél.

+Quote Post
Pimpusz
hozzászólás 2008-07-25 18:40
Létrehozva: #17236

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-02-24 20:36
Azonosító: 123 340

ÜDV!

Az alábbi linken látható az a termék amit két napja nyertem meg és azóta nem lehet elérni az eladót! Igazából ez még nem is lenne akkora probléma de ha elolvassátok az aukcióban történt levelezést, blink.gif na az már durva! Úgy tűnik hogy miután megnyertem az aukciót vki másnak adja el a terméket egy személyes találkozóval! Mit tudok tenni ebben az esetben? Akinek van jó és használható ötlete ossza meg velem! Köszi. Üdv Pimpusz.

http://www.vatera.hu/uj_abercrombie_and_fi...o_81139431.html

A hozzászólást -Pimpusz- szerkesztette a következő időpontban: 2008-07-25 18:40

+Quote Post
bullfrog111
hozzászólás 2008-07-25 15:21
Létrehozva: #17237

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-07 17:42
Azonosító: 38 958

IDÉZET(Haszuboy87 @ 2008-07-25 14:28) *
Ami nem jött létre, azt később minusszal levonják. Tehát ha egy adásvételed nem jött létre, és megcsináltátok az értékelést, akkor előbb a vatera kiszámlázza a pl 120Ft-ot, pár nap múlva pedig kiszámláz -120Ft-ot. Hogy miért logikus ez, ne kérdezd... Remélem segítettem. Üdv

Igen, segítettél, köszönöm.
Ez most fordult elő velem először, azaz nem értékelt adásvétel kiszámlázása.

+Quote Post
Haszuboy87
hozzászólás 2008-07-25 14:28
Létrehozva: #17238

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-18 01:04
Azonosító: 127 074

IDÉZET(bullfrog111 @ 2008-07-25 13:30) *
Egy másik topikból másolom ide a hsz-emet, mrt úgy látom, itt talán inkább helye van. Elnézést a duplázásért, nem nagyon használtam eddig ezt a fórumot.

Üdvözletem mindenkinek?

A napokban kiszámlázott nekem a Vatera néhány eladott tételt. Jó része rendben van, de kettő közülük olyan, hogy még el sem vitték.
Az egyiket a kettőből ráadásul már nem is fogják, mert a vevő valami teljesen mást akart, mint kiderült.
Az előbb csináltam minősítést erre az árura, jeleztem, hogy az adásvétel nem történt meg.

Az egyik kérdésem az lenne, hogy újra tudom-e indítani azt a tételt, csak most más feltételekkel(különben újra kell fényképeznem, meg időm sincs sok), a másik pedig az, hogy mi lesz az ilyen számlával?

A válasz(oka)t előre is köszönöm.

Ami nem jött létre, azt később minusszal levonják. Tehát ha egy adásvételed nem jött létre, és megcsináltátok az értékelést, akkor előbb a vatera kiszámlázza a pl 120Ft-ot, pár nap múlva pedig kiszámláz -120Ft-ot. Hogy miért logikus ez, ne kérdezd... Remélem segítettem. Üdv

+Quote Post
krecsi3
hozzászólás 2008-07-25 13:55
Létrehozva: #17239

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-03 11:10
Azonosító: 140 994

IDÉZET(CellaTel @ 2008-07-25 13:21) *
pontossan 202 terméked volt amiböl 200 termér a mobiltelefon kategoriába volt nem a kiefgészitökbe. és ha valaki készüléket keresett akkor 5 oldalon kelersztül az lcd-idet meg akameráidat meg a szallagkábeleidet látta. aminek a helye a mobiltelefon kiegészitök között van.. teljessen helyes és szakszerü döntés volt
többek között nekem ment az agyamra amikor tegnap este szeretem volna magamnak egy olcsobb 2. telefont venni mert a régim bedöglött. ehelyett 1000töl 10.000-ig elvétve volt benne joha 5 db. a többi 200 a te cumod volt

Igazad van, tényleg rossz helyen volt! Bocsánat mkinek, akinek ez gondot okozott!

+Quote Post
bullfrog111
hozzászólás 2008-07-25 13:30
Létrehozva: #17240

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-07 17:42
Azonosító: 38 958

Egy másik topikból másolom ide a hsz-emet, mrt úgy látom, itt talán inkább helye van. Elnézést a duplázásért, nem nagyon használtam eddig ezt a fórumot.

Üdvözletem mindenkinek?

A napokban kiszámlázott nekem a Vatera néhány eladott tételt. Jó része rendben van, de kettő közülük olyan, hogy még el sem vitték.
Az egyiket a kettőből ráadásul már nem is fogják, mert a vevő valami teljesen mást akart, mint kiderült.
Az előbb csináltam minősítést erre az árura, jeleztem, hogy az adásvétel nem történt meg.

Az egyik kérdésem az lenne, hogy újra tudom-e indítani azt a tételt, csak most más feltételekkel(különben újra kell fényképeznem, meg időm sincs sok), a másik pedig az, hogy mi lesz az ilyen számlával?

A válasz(oka)t előre is köszönöm.

+Quote Post

1031 Oldal V  « < 860 861 862 863 864 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-08-31 21:47