IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1027 Oldal V  « < 860 861 862 863 864 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Technikai Kérdések, Problémák, KIZÁRÓLAG TECHNIKAI jellegű témák - PST kivételével!
pkonsti
hozzászólás 2008-07-20 16:43
Létrehozva: #17221

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-05 14:09
Azonosító: 12 831

IDÉZET(sidocious @ 2008-07-19 14:29) *
Javaslom a telefont, és nyugodtan hajtsd is be a díjat, ami egyértelműen a Vatera hanyag ügykezeléséből fakad. Telefon költség, idő, amit ráfordítottál...
Ha mindenki lemond ezekről a lépésekről, mindig meg fogják tenni.
Ha ez sem, akkor "kérni kell a főnököt".

És milyen számon lehet őket keresni? Csak azért kérdezem, mert most küldtek egy számlát, és addig nem vagyok hajlandó befizetni, amíg nem törlik a jogtalan negatív visszajelzését (vagy legalább válaszolnának, és megindokolnák, miért nem törlik)
Go to the top of the page

+Quote Post
sidocious
hozzászólás 2008-07-20 15:42
Létrehozva: #17222

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-04-13 19:36
Azonosító: 5 242

IDÉZET(zsvars @ 2008-07-20 03:43) *
Összefoglalva, elhamarkodott, rossz döntést hoztak, amivel valahol utánozni próbálták a nagy elődöt, az Ebay-t. Csak ott ennek a díjnak a töredéke szerepel, nincs utólagos jutalék, hanem egy előzetes szintén töredékdíjas indító jutalék van.
Pont emiatt az ebay tized annyira nem pörög, mint amennyire lehetne. Senki nem mer rá kitenni semmit, mert olcsón nem akarja adni, ha meg minimálár, akkor sokat fizet.

Nincs ebben összeesküvés elmélet, tudott dolog, hogy a Vatera az Ebay által meghatározott (!) felhasználó mennyiség és forgalomért harcol, ami alapján zsírosbödönért elad minket nekik.
Megjegyzem tökéletesen igazad van, Ebayen én is kizárólag "nincs mit vesztenem" alapon indítom a 0.99 fontos aukcióimat... minden más drága.

+Quote Post
sidocious
hozzászólás 2008-07-20 15:34
Létrehozva: #17223

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-04-13 19:36
Azonosító: 5 242

IDÉZET(Konzolos @ 2008-07-19 21:25) *
Le akartam vinni a minimálárat egy aukciómnál, az utolsó legmagasabb licit szintjére. Erre kiírta hogy a minimálár nem mehet a licitek alá. Nem is ment, ugyanannyi lett volna. Szóval ez nem igazán működik jól...

Egyébként ez márolyan mint a magyar adórendszer, hogy mindent többször is megadóztatnak. Ha már indításkor kell díjat fizetni, akkor miért kell még jutalékot is? Indításkor ha dijat fizetek, akkor mondjuk hadd írjam ki a mail címemet. Hisz egyáltalán nem biztos hogy végül sikeresen elkel a termék. Ugyanazért kell többször fizetni?

Az Ebay hasonlóképpen működik... Hamarosan itthon is...

+Quote Post
fraulein
hozzászólás 2008-07-20 14:30
Létrehozva: #17224

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-21 11:26
Azonosító: 1 260

Félre ne értse senki nem a vaterát védem, sőt, már leírtam a véleményem hogy jó lenne ha azokkal
is törődnének aki olyat kér ami hasznos ( csoportos törlés, raktárlehetőség, értékelési rendszer reform stb ).
De most mégis őket "védem" Kiindulva az alábbi hozzászólásból:

"Az eladó elindítja jó magasról az aukciót,nehogy jó áron lehessen bármit is venni,neki meg ne kelljen *** 100 ft-os kifizetni...
Így jelentősen megdrágít mindent amit csak itt lehetett megkapni:-)"

Szerintem vagy én, vagy más nem jól értelmezi a minimál áras "szolgáltatást"
Ugyanis van KIINDULÓ ár, nem hiszem hogy a minimál ár fizetőssé tételével lesz drágább egy termék.
Sokkal inkább eltűnnek az 1 ft-ért adom, de a minimál ár 200.000 Ft-os értelmetlen hirdetések, ami közt elvesznek a
mondjuk 150.0000-ért adott fix áras ugyan olyan termékek, csak mindenki az 1 Ft-ost klikkeli, így azokat meg se nézi a kutya se.
Engem mondjuk mindig is dühített ha ráklikkeltem egy 1000 ft-.os DVD-re, és kiderült hogy a minimál ára 4000.-
Én mondjuk fix árakat használtam, és fogok is. Ha pedig licitre bocsátok valamit, akkor meg ott a KIINDULÓ ár.

Tehát visszatérve a témára, szerintem aki most a minimál ár fizetőssé tétele miatt lázad, az nem érti a dolgot, vagy pedig
azok lázadnak, akik LCD tv-ket tettek fel 20.000 ft ért, 150,000 Ft-os minimál árral.
Legutolsó lehetőségként lehet hogy pont én nem látom jól át.

Minden esetre az biztos, hogy törödni kellene a már régen tag, sokat befizetett emberek kéréseivel, ötleteivel is,
hiszen pont mi vagyunk a biztos pont a fizetési gépezetben.Ezt kellene a T. Vaterának átgondolnia!!!

Már csak azért is, mert mi normálisan fizetünk, de ha nem kapunk érte szolgáltatást, akkor ki tudja meddig?
Az ilyen pénznövelő emelések meg sejtem mit fognak hozni: még több eladó kólás kupakot, meg alátátet a termékekhez...

+Quote Post
watchhu
hozzászólás 2008-07-20 11:26
Létrehozva: #17225

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:17
Azonosító: 147

Tisztelt Ügyfélszolgálat!

Július 12-én a kapcsolatfelvételen keresztül kértük egy partnerrel az egymásnak adott értékeléseink eltávolítását, majd én ezt a kérést pár nappal késöbb megismételtem emailben a bejelentésszám feltüntetésével. Semmi nem történt az ügyben. Ugye kérésem ignorálásának nem a fórumban a szolgáltatással szemben megfogalmazott kritikus véleményem az oka?

Üdvözlettel,
watchhu

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2008-07-20 10:15
Létrehozva: #17226

Csak olvasó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-05-24 18:58
Innen: Juzni Front
Azonosító: 11 399

IDÉZET(Haszuboy87 @ 2008-07-20 10:14) *
Tudom, nem is mondtam, h kötelező wink.gif

Tudom hogy nem mondtad, hangosan gondolkoztam! smile.gif

--------------------
Csak akkor tehetsz meg mindent, hogyha már semmid sincs. (Tyler Durden)

SÜN, SÜN!!!!
"Sünben emelték ki a tüntetőt."

+Quote Post
Haszuboy87
hozzászólás 2008-07-20 10:14
Létrehozva: #17227

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-18 01:04
Azonosító: 127 074

IDÉZET(Grobar @ 2008-07-20 10:02) *
Tetszik nem tetszik, nem kötelező igénybe venni. smile.gif

Tudom, nem is mondtam, h kötelező wink.gif

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2008-07-20 10:02
Létrehozva: #17228

Csak olvasó

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(Haszuboy87 @ 2008-07-20 09:57) *
Hát igen, lényegében így van. Csak ugye a Magyarok nem nagyon szeretnek igénybe venni fizetős szolgáltatásokat smile.gif Mondjuk ezt meg is értem, amíg ennyi fizetést kapnak az emberek..

Tetszik nem tetszik, nem kötelező igénybe venni. smile.gif

--------------------

SÜN, SÜN!!!!

+Quote Post
Haszuboy87
hozzászólás 2008-07-20 09:57
Létrehozva: #17229

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Grobar @ 2008-07-20 09:40) *
Igaz hogy nem a Vatera vagyok, annyit azonban hozzáfűznék hogy, nem a meghiúsult üzlet után fizeted a 100Ft-ot, hanem egy szolgáltatásért. Ami jelen esetben a minimál ár igénybevétele. Az hogy ez korrekt-e vagy nem mindenki döntse el maga.

Hát igen, lényegében így van. Csak ugye a Magyarok nem nagyon szeretnek igénybe venni fizetős szolgáltatásokat smile.gif Mondjuk ezt meg is értem, amíg ennyi fizetést kapnak az emberek..

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2008-07-20 09:40
Létrehozva: #17230

Csak olvasó

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(zsvars @ 2008-07-20 03:43) *
1. Miért gondolja a vatera, hogy egy létre nem jött üzletért kérhet jutalékot?

Igaz hogy nem a Vatera vagyok, annyit azonban hozzáfűznék hogy, nem a meghiúsult üzlet után fizeted a 100Ft-ot, hanem egy szolgáltatásért. Ami jelen esetben a minimál ár igénybevétele. Az hogy ez korrekt-e vagy nem mindenki döntse el maga.

--------------------

SÜN, SÜN!!!!

+Quote Post
zsvars
hozzászólás 2008-07-20 03:43
Létrehozva: #17231

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-04-12 17:17
Azonosító: 5 012

Egy korábbi változtatás alkalmával, már kérdeztem a vaterától, hogy esetleg nem kellene-e a felhasználókat is megkérdezni a végrehajtott gyönyörűségről (ha jól emlékszem, a kiértékelés menü szigorúsítása volt a téma).
azt a választ kaptam, hogy a fórumon megvitatták, és egyetértett vele mindenki.

hmmm látva ezt az újabb gyöngyszemet, miszerint minimálár esetén 100 Ft-t kell fizetni, kötve hiszem, hogy ezt bárki is véleményezte volna.

Ezzel kapcsolatban több kérdésem is van:

1. Miért gondolja a vatera, hogy egy létre nem jött üzletért kérhet jutalékot? Ha én nem kimondottan magas minimálárat adok meg, viszont szarért-hugyért sincs kedvem eladni az árut, és nincs elég potenciális vevő látogatója a vaterának, akkor én ezért miért kell ilyen jellegű büntetést kapjak?
2. 100 Ft iszonyatosan sok! Belegondolhatna a vatera, hogy ha 6%-al számol, ez a 100 Ft 1666 Ft eladási árat jelent! Magyarul, ennyivel drágábban kell eladni azt, amit eladsz, hogy ami nem megy el, annak behozza az árát.
3. Kikérem magamnak, és a többiek nevében is, hogy egy ilyen fontos kondíciós lista változásról egy pirosan kiemelt szövegrészből kell értesüljek, amit már csak akkor vettem észre, amikor újraindítottam a termékeket! A minimum az lett volna, hogy külön hírlevélben, amit csak ennek a változásnak szentelnek jelentik be a dolgot!

És egyetértek bármely előttem szólóval, tönkre fogja vágni a vaterát. Gondolkozzanak már egy kicsit, vagy nézegessék a saját szoftverüket.
Külön lehet keresni az 1 Ft-ról induló aukciókra. Ergo, mindenki szereti 1 Ft-ról indítani, úgy is, ha minimálárat ad meg, mert nagyobb az esélye, hogy rátalálnak a vevők.
De ha ez nem elég meggyőző, akkor gondolják végig, hogy jelenleg azok az eladók hozzák a legtöbbet, akiknél pörög az áru. Márpedig azoknál pörög, aki minimálár nélkül, 1 Ft-ról indít. Jelenleg nagy látogatottsággal megy, de ha mindenki így fog indítani, el fog veszni a varázsa, és drasztikusan lecsökken a látogatottság, drasztikusan lecsökken a forgalom, csökken a jutalék.

Összefoglalva, elhamarkodott, rossz döntést hoztak, amivel valahol utánozni próbálták a nagy elődöt, az Ebay-t. Csak ott ennek a díjnak a töredéke szerepel, nincs utólagos jutalék, hanem egy előzetes szintén töredékdíjas indító jutalék van.
Pont emiatt az ebay tized annyira nem pörög, mint amennyire lehetne. Senki nem mer rá kitenni semmit, mert olcsón nem akarja adni, ha meg minimálár, akkor sokat fizet.

Gondolkozzanak el az általam, és mások által is leírt sorokon, és álljanak vissza a régi jutalékos rendszerre. Ha megfogadnának egy-két ötletet, biztos vagyok benne, hogy kevesebb jutalék fizetés maradna el.... (pl. névértékes érmék esetén, csak az eladási ár-névérték után kellene jutalékot fizetni. (névérték alatt bizonyíthatóan nem vehetők ezek az érmék, mert fizetőeszközök.)

Kérem küldjenek válasz levelet a fenti gondolatokra.!

+Quote Post
miklos69
hozzászólás 2008-07-20 00:43
Létrehozva: #17232

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-10 23:20
Azonosító: 9 501

A 100 ft-os "sarc" valóban tönkreteszi a liciteket!Semmi értelme nincs így már az egész Vaterának!
Az eladó elindítja jó magasról az aukciót,nehogy jó áron lehessen bármit is venni,neki meg ne kelljen *** 100 ft-os kifizetni...
Így jelentősen megdrágít mindent amit csak itt lehetett megkapni:-)
Könnyen lehet hogy a közeljövőben el fogom kerülni a Vaterát,szerintem nem csak én vagyok ezzel így...
A Vatera túlment minden határon ezzel.Hja kell a lóvé?
Nincs elég a jutalékból...

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2008-07-19 22:49
Létrehozva: #17233

Csak olvasó

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(Haszuboy87 @ 2008-07-19 22:22) *
Szerintem meg hiányzik egy "megadni" szócska.

Jogos az észrevétel. A szöveg értelmetlen.

--------------------

SÜN, SÜN!!!!

+Quote Post
csabau
hozzászólás 2008-07-19 22:48
Létrehozva: #17234

Öreg róka:)

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-19 21:37
Innen: Ideg-elme
Azonosító: 903

IDÉZET(Haszuboy87 @ 2008-07-19 22:22) *

hú, a rohadt életbe - tényleg - hogy neked mennyire igazad van.

de miért kellett ezért atomriadót fújni ? blink.gif

elájulok...eddig ekkora szabálytalanságban listáztunk...na de majd most smile.gif

A hozzászólást -csabau- szerkesztette a következő időpontban: 2008-07-19 22:49

--------------------
mivel mindig az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak...

...szorgos népünk győzni fog !
.
csaby

+Quote Post
Haszuboy87
hozzászólás 2008-07-19 22:22
Létrehozva: #17235

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(KapdKi @ 2008-07-19 22:15) *
Nehari .. De nekem ez tök világos ...

+Quote Post
KapdKi
hozzászólás 2008-07-19 22:15
Létrehozva: #17236

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:23
Azonosító: 312

IDÉZET(Haszuboy87 @ 2008-07-19 22:09) *
Tisztelt Vatera.Hu Kft!

Szeretnék hivatalos választ kapni arra, hogy hogy kell értelmezni az Általános Felhasználási Feltételek 3/2. pontját.

"Aukció indítása, termék feltöltése, eladás
3/1. A Vatera.hu Kft. által működtetett online aukciós piactereken aukció indítására és termék feltöltésére kizárólag az a felhasználó jogosult, aki a biztonsági regisztrációt követően teljes jogú felhasználói státusszal rendelkezik.
3/2. A terméket feltöltő felhasználó köteles a terméklapon az általa feltöltött termék, vagy szolgáltatás pontos, a valósággal megegyező paramétereit és tulajdonságait."

Köszönöm! Haszuboy87

Nehari .. De nekem ez tök világos ...

--------------------
Az erőszak a gyengék végső menedéke.

(by Ájszek Aszimov)

+Quote Post
Haszuboy87
hozzászólás 2008-07-19 22:09
Létrehozva: #17237

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Tisztelt Vatera.Hu Kft!

Szeretnék hivatalos választ kapni arra, hogy hogy kell értelmezni az Általános Felhasználási Feltételek 3/2. pontját.

"Aukció indítása, termék feltöltése, eladás
3/1. A Vatera.hu Kft. által működtetett online aukciós piactereken aukció indítására és termék feltöltésére kizárólag az a felhasználó jogosult, aki a biztonsági regisztrációt követően teljes jogú felhasználói státusszal rendelkezik.
3/2. A terméket feltöltő felhasználó köteles a terméklapon az általa feltöltött termék, vagy szolgáltatás pontos, a valósággal megegyező paramétereit és tulajdonságait."

Köszönöm! Haszuboy87

+Quote Post
csabau
hozzászólás 2008-07-19 21:35
Létrehozva: #17238

Öreg róka:)

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-19 21:37
Innen: Ideg-elme
Azonosító: 903

IDÉZET(Konzolos @ 2008-07-19 21:25) *
Le akartam vinni a minimálárat egy aukciómnál, az utolsó legmagasabb licit szintjére. Erre kiírta hogy a minimálár nem mehet a licitek alá. Nem is ment, ugyanannyi lett volna. Szóval ez nem igazán működik jól...

Egyébként ez márolyan mint a magyar adórendszer, hogy mindent többször is megadóztatnak. Ha már indításkor kell díjat fizetni, akkor miért kell még jutalékot is? Indításkor ha dijat fizetek, akkor mondjuk hadd írjam ki a mail címemet. Hisz egyáltalán nem biztos hogy végül sikeresen elkel a termék. Ugyanazért kell többször fizetni?

egy százasért ne akarj email címet kiírni, ez nem apró, ez aukciós oldal.

vannak bizonyos szabályok.

a legmagasabb érvénytelen licitet tevő meg nem kötelezhető vásárlásra,
bármennyire is oda akartad csökkenteni a min. árat.

mert megvette máshol és ez már esetleg nem kell neki.

--------------------
mivel mindig az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak...

...szorgos népünk győzni fog !
.
csaby

+Quote Post
Konzolos
hozzászólás 2008-07-19 21:25
Létrehozva: #17239

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-13 13:38
Azonosító: 170 314

+Quote Post
senya735
hozzászólás 2008-07-19 18:14
Létrehozva: #17240

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:47
Azonosító: 28

Tisztelt moderátor!

A mai napon kaptam egy levelet a vatera részéről,melyben közlik,hogy egy aukcióm eltávolításra került,szabálytalan listázás miatt.
Ezen terméket már többször meghírdetettem,eddig nem volt semmi probléma.A termékleíráson nem változtattam.

Érdeklődnék,hogy hol hibáztam.

Termékkód:80692377

senya735

+Quote Post

1027 Oldal V  « < 860 861 862 863 864 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-05-29 12:16