IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1057 Oldal V  « < 860 861 862 863 864 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Technikai Kérdések, Problémák, KIZÁRÓLAG TECHNIKAI jellegű témák - PST kivételével!
hgabec
hozzászólás 2008-08-22 07:40
Létrehozva: #17221

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-21 16:55
Azonosító: 181 241

Milyen segítséget tud nyújtani a Vatera , abban , ha elutaltam a vételárat , de árút nem küldtek vissza , és elérhetetlen az"eladó" nem válaszol hónapok óta , több becsületes kuncsaftot megkárosítva , Csalást követve el .
Milyen segítséget kapok a vaterától , azon kívül , hogy kitiltják , amivel nemsokra megyek.
Mennyiben tud a pénzem-pénzünk visszaszerzésében a Vatera segíteni megtartva a járulékfizetőit , vagy ez már nem érdekli , csak a járulékom...
Válaszát email-címemre várom , mivel az ilyen panaszok közlésére nehezen találtam meg a Vaterán a plénumot , vagy bejelentő oldalat .

Tisztelettel az internetes vásárlásban a csalók miatt csalódott kuncsaftjuk Hgabec !
Go to the top of the page

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2008-08-22 07:18
Létrehozva: #17222

Csak olvasó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-05-24 17:58
Innen: Juzni Front
Azonosító: 11 399

A másik ami nem tetszik: Elküldtem egy CD-t egy 500+-osnak, (nulla negatív) előre. Értékelt is hogy megkapta.
Kapom a felszólítást, hogy én is értékeljek AZ INFORMÁCIÓK ALAPJÁN!!!!!! A bibi az hogy fizetni még ezidáig elfelejtett a vevő! Akkor mit értékeljek???????????

--------------------
Csak akkor tehetsz meg mindent, hogyha már semmid sincs. (Tyler Durden)

SÜN, SÜN!!!!
"Sünben emelték ki a tüntetőt."

+Quote Post
blowjob
hozzászólás 2008-08-21 20:57
Létrehozva: #17223

Lelkes rumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 12:48
Innen: Magyarország/Budapest
Azonosító: 41

IDÉZET(Skodry08 @ 2008-08-21 20:57) *
wink.gif Nagyon nemértem ,hogy lehet fixáras leütés után árat válltoztatni!!!!!!!!!!!
Ezekután hogyan merjek licitálni hiszen minden licit után ,adnak egy semlegegest és árat emelnek ????????????
Itt a Vatera véleményére is kiváncsi lennék,hiszen ők a hunyók ebben alehetőségben!!!!!!!!! mad.gif
Nagyon morcos vagyok, és nemigazán az eladóra ,hanem aki ezt lehetővé teszi!!!!!!!!
REMÉLEM A VATERA REAGÁL ERRE!!!!!!!!

Miért a vatera a hunyó? Nyugodtan legyél morcos az eladóra! 2000 Ft-ért bevállal egy jogos negatívot és s***-et csinál a szájából blink.gif .

+Quote Post
Lecsike
hozzászólás 2008-08-21 20:54
Létrehozva: #17224

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 11:53
Innen: Magyarország
Azonosító: 968

wink.gif Nagyon nemértem ,hogy lehet fixáras leütés után árat válltoztatni!!!!!!!!!!!
Ezekután hogyan merjek licitálni hiszen minden licit után ,adnak egy semlegegest és árat emelnek ????????????
Itt a Vatera véleményére is kiváncsi lennék,hiszen ők a hunyók ebben alehetőségben!!!!!!!!! mad.gif
Nagyon morcos vagyok, és nemigazán az eladóra ,hanem aki ezt lehetővé teszi!!!!!!!!

Szia!

Ilyen nincs ... fix áras leütés után nincs árváltoztatás ....vicc !

Ha nem titok mi volt a történet, mennyi volt az árváltozás és mire hivatkozott az eladó?

Üdv : L.

--------------------
Az élet rövid ... éld hát meg mosolyogva !

Vaterás Bögrét Szeretnék !

A hozzászólást - Lecsike - szerkesztette a legjobb tudása szerint !

+Quote Post
KapdKi
hozzászólás 2008-08-21 20:05
Létrehozva: #17225

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:23
Azonosító: 312

Követeld mail-ban az áru átadását, de másolatban a biztonsag@vatera.com-r is menjen ... Szemét emberek ellen sajnos csak egy tökéletes öndokumentálással védekezhetsz ...

A hozzászólást -KapdKi- szerkesztette a következő időpontban: 2008-08-21 20:06

--------------------
Az erőszak a gyengék végső menedéke.

(by Ájszek Aszimov)

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mo...
hozzászólás 2008-08-21 20:01
Létrehozva: #17226

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Azonosító: 32

Kedves Skodry08!

Az árverés lezárta után az adásvétel a Ptk. szerint is érvényes és az eladó köteles a feltüntetett terméket átadni a
vevőnek, amely köteles azt átvenni. Az eladó az általa feltöltött termék ellenértékeként kizárólag az aukció, vagy
fix áras értékesítés során nyertes ajánlatnak számító árat kérheti el. Mindkét fél akár polgári peres eljárás során is
kötelezheti a másikat a termék átadására ill. átvételére!

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2008-08-21 20:00
Létrehozva: #17227

Csak olvasó

Csoport:
Kizárt

Sehogy.

--------------------

SÜN, SÜN!!!!

+Quote Post
Skodry08
hozzászólás 2008-08-21 19:57
Létrehozva: #17228

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2008-08-21 19:26
Azonosító: 181 279

+Quote Post
blowjob
hozzászólás 2008-08-21 19:51
Létrehozva: #17229

Lelkes rumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Fragreg @ 2008-08-21 20:25) *
Ez szvsz. nagyon bátor lépés lenne...
Láttam olyan vevőt, aki fizetett - mondjuk fél év múlva.
Vagy fizetett hamar, majd írt egy gyomorforgató értékelést, aminek köze sem volt a valósághoz.
Esetleg fizetett, nem küldte el a címét, és fel volt háborodva, miért nem megy az áru.
Vagy fizetett, minden szükséges adatot küldött, csak mocskosszájú lumpenproletár-stílusban kommunikált.

Azért a semlegest mindenképp fent kellene tartani ilyen esetekre is, de sokszor kikívánokzik az a negatív is. Szerintem.

Igen vannak ilyen esetek is, de jóval kisebb arányban fordulnak elő, mint az eladói bosszúnegatív. Az eBayon azért vezették be (azt, hogy a vevő nem kaphat negatívot viszont ismételt nem fizetés esetén kizárják) mert egyrészt a bosszúnegatívtól való félelem miatt nem tükrözték az értékelések a valóságot, no meg (és ez volt a nyomósabb indok) azok a vevők akik már egyszer így megjárták egyszerűen csökkentették a tevékenységüket a piactéren. Magyarán, elment a kedvük az egésztől, ez pedig komoly bevételkiesést jelent az üzemeltetőnek és a többi eladónak egyaránt. Ez pedig itt is ugyanígy van az biztos, nem egy ismerősöm van aki soha többet nem vásárolt a vaterán miután átverték és még bosszúnegatívot is kapott.

A hozzászólást -blowjob- szerkesztette a következő időpontban: 2008-08-21 19:53

+Quote Post
KapdKi
hozzászólás 2008-08-21 19:39
Létrehozva: #17230

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:23
Azonosító: 312

IDÉZET(Fragreg @ 2008-08-21 20:25) *
Vagy fizetett hamar, majd írt egy gyomorforgató értékelést, aminek köze sem volt a valósághoz.
Esetleg fizetett, nem küldte el a címét, és fel volt háborodva, miért nem megy az áru.
Vagy fizetett, minden szükséges adatot küldött, csak mocskosszájú lumpenproletár-stílusban kommunikált.

Azért a semlegest mindenképp fent kellene tartani ilyen esetekre is, de sokszor kikívánokzik az a negatív is. Szerintem.

Az a xar, hogy itt mindenkinek igaza van ... sad.gif Pro és kontra ... sad.gif Az egész magyar joggyakorlat és jogszolgáltatás (meg az etika) okozza, hogy itt sokan szeretnék ingyér megoldani azokat a problémákat, amelyeket a Tisztelt Ház (parlament) képviselői a fizetésükrt sem hajlandóak ... Pártállás nálkül örvendenek a jelenlegi állapotnak ... Tök fölösleges itt vitatkozni ezekről ... sad.gif

--------------------
Az erőszak a gyengék végső menedéke.

(by Ájszek Aszimov)

+Quote Post
Fragreg
hozzászólás 2008-08-21 19:25
Létrehozva: #17231

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-02-08 15:20
Innen: Gyömrő
Azonosító: 109 176

IDÉZET(blowjob @ 2008-08-21 14:06) *
Szerintem sem jó. Az a vevő aki fizetett ne kaphasson pozitívnál rosszabbat. Viszont kapjon figyelmeztetést ha nem fizet, második eset után automatikusan zárják ki.

--------------------
"Been there - run that"

+Quote Post
fraulein
hozzászólás 2008-08-21 17:51
Létrehozva: #17232

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-21 10:26
Azonosító: 1 260

IDÉZET(blowjob @ 2008-08-21 14:06) *
Szerintem sem jó. Az a vevő aki fizetett ne kaphasson pozitívnál rosszabbat. Viszont kapjon figyelmeztetést ha nem fizet, második eset után automatikusan zárják ki.

Igy igaz.Pl. vannak olyanok akik licitálgatnak de nem veszik át...ki meg nem lesznek zárva.
az egy dolog hogy irva van hogy köteles átvenni mert beperelhető stb. ezen csak jót röhögnek.
A vatera nem játszótér

Ui: az én jogtalan negám is törölve lett, köszönet.
Talán visszatér az élet a vatera csapatba?

+Quote Post
blowjob
hozzászólás 2008-08-21 13:06
Létrehozva: #17233

Lelkes rumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Grobar @ 2008-08-21 11:51) *
A másik oldala: Ha a vevő fizet, akkor egyértelműen pozitívot érdemel!! A legtöbb eladó kivár, ha sz.rt küld, a vevő persze hogy negát ad, főleg ha az eladó köti az ebet és semmilyen kompromisszumra nem hajlandó! Erre az eladó teljesen jogtalanul visszadja a negatívot! Ez sem jó így!!!!!!!

+Quote Post
fferi1
hozzászólás 2008-08-21 12:04
Létrehozva: #17234

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-02-21 21:07
Azonosító: 122 839

Időközben vatera törölte a negatív értékelést,ezúton is köszönöm!

+Quote Post
Petryx
hozzászólás 2008-08-21 12:00
Létrehozva: #17235

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-09-30 18:53
Azonosító: 28 126

Nekem is lassan 3 hete húzódik hogy jogtalanul visszakaptam egy negatív értékelést, 2x megírtam részletesen mindent a Vaterának, és konkrétan semmi jelét nem látom hogy egyáltalán megkapták volna. Még Ticketet sem kaptam vissza a bejelentésemről egyetlen egyszer sem! mad.gif

Más kérdés: én vagyok vak, vagy most már tényleg nem lehet üzenetet írni annak a vevőnek, aki érvényes ajánlatot tett egy termékemre? Mert esetleg megkérdezném tőle hogy lezárjam-e és nem kell várnunk még egy hetet... de nincs a neve mellett a kis boríték ikon. Megszünt ez a szolgáltatás??? Köszi.

+Quote Post
fferi1
hozzászólás 2008-08-21 11:48
Létrehozva: #17236

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-02-21 21:07
Azonosító: 122 839

Nálam is előfordult 2-3 esetben hogy negatívot kellett adnom vevőnek,okokat nem sorolnám.És ugye mint az várható volt,bosszúból ő is negatívot adott.
Eddig elég jól működött az hogy jeleztem az ilyet vatera felé,mellékeltem a levelezést,és vatera törölte a negatív értékelést.
Viszont nem tudom mi van most ezel a rendszerrel,mert a július 20-án ilyen témában írt levelemre a vatera semmilyen választ nem adott.

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2008-08-21 11:28
Létrehozva: #17237

Csak olvasó

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(fraulein @ 2008-08-21 12:22) *
Ez is igy van!
Bár én főleg eladok, de egyet értek azzal hogy ha a vevő kifizeti a pénzt, akkor tulajdon képen a ráeső részt teljesítette.

A tapasztalat viszont az, ha jogosan negát ad, visszakapja!

--------------------

SÜN, SÜN!!!!

+Quote Post
fraulein
hozzászólás 2008-08-21 11:22
Létrehozva: #17238

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Grobar @ 2008-08-21 11:51) *
A másik oldala: Ha a vevő fizet, akkor egyértelműen pozitívot érdemel!! A legtöbb eladó kivár, ha sz.rt küld, a vevő persze hogy negát ad, főleg ha az eladó köti az ebet és semmilyen kompromisszumra nem hajlandó! Erre az eladó teljesen jogtalanul visszadja a negatívot! Ez sem jó így!!!!!!!

Ez is igy van!
Bár én főleg eladok, de egyet értek azzal hogy ha a vevő kifizeti a pénzt, akkor tulajdon képen a ráeső részt teljesítette.

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2008-08-21 10:51
Létrehozva: #17239

Csak olvasó

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(fraulein @ 2008-08-21 02:44) *
Szóval szerintem BŐVEN ráférne az értékelés rendszerére egy reform, és sztem ezt nem csak én gondolom igy.

--------------------

SÜN, SÜN!!!!

+Quote Post
fraulein
hozzászólás 2008-08-21 10:42
Létrehozva: #17240

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Vatera_Moderátor @ 2008-08-21 09:23) *
Kedves fraulein!

A javaslatot továbbítottuk a felelős kollégák felé.

Köszönöm.Csak így is legyen! ( gondolják is át!! )
Ha mást nem, akkor az automatikus pozitív-ot akkor, amikor a tétel számlázára kerül értékelés nélkül is.

+Quote Post

1057 Oldal V  « < 860 861 862 863 864 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
5 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (5 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-01-24 04:05