IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1027 Oldal V  « < 921 922 923 924 925 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Technikai Kérdések, Problémák, KIZÁRÓLAG TECHNIKAI jellegű témák - PST kivételével!
noelci
hozzászólás 2008-03-12 22:36
Létrehozva: #18441

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2008-03-02 18:21
Azonosító: 124 477

Sziasztok !

Nekem az lenne a problémám, hogy megváltozott a számlaszámom ezért újra be kellett
fizetnem a 100 ft-ot, hogy teljes jogú felhasználó lehessek, amit meg is tettem csak több összeggel utaltam
már 1 hete (meg is érkezett a vaterás számlámra) és még nem vagyok teljes jogú felhasználó.
Ez miért van így ?
Go to the top of the page

+Quote Post
Putyur
hozzászólás 2008-03-12 20:34
Létrehozva: #18442

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-01 12:23
Innen: Budapest
Azonosító: 12 391

IDÉZET(Tompika76 @ 2008-03-12 19:05) *
Hmmm....... hogyan tehetném jóvá bűnömet ? laugh.gif
Javaslom,hogy felezzük meg a "szolíd jutalékot" ! wink.gif
(és a vendégem leszel egy bambira,ha majd egyszer összefutunk) wink.gif

Bambi... Istenem... Én még ittam olyant a Frankel Leó u-i cukrászdában... De rég volt... smile.gif

--------------------
Putyur

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal.
Ne kezdj birkózni egy disznóval, mert mindketten sárosak lesztek, de a disznó még élvezni is fogja.

+Quote Post
Tompika76
hozzászólás 2008-03-12 20:05
Létrehozva: #18443

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-19 11:02
Azonosító: 808

IDÉZET(Fragreg @ 2008-03-12 18:57) *
Tompika76: ugyan már ne vedd el kérlek a kenyerem biggrin.gif
Gondoltam, ha majd itt valaki egyszer bepöccen, és ölre / perre megy, szolíd jutalék mellet megnyerem neki az ügyet... Erre te itt ingyen jogi felvilágosítasz... smile.gif smile.gif

Hmmm....... hogyan tehetném jóvá bűnömet ? laugh.gif
Javaslom,hogy felezzük meg a "szolíd jutalékot" ! wink.gif
(és a vendégem leszel egy bambira,ha majd egyszer összefutunk) wink.gif

+Quote Post
Fragreg
hozzászólás 2008-03-12 19:57
Létrehozva: #18444

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-02-08 16:20
Innen: Gyömrő
Azonosító: 109 176

Tompika76: ugyan már ne vedd el kérlek a kenyerem biggrin.gif
Gondoltam, ha majd itt valaki egyszer bepöccen, és ölre / perre megy, szolíd jutalék mellet megnyerem neki az ügyet... Erre te itt ingyen jogi felvilágosítasz... smile.gif smile.gif

--------------------
"Been there - run that"

+Quote Post
Tompika76
hozzászólás 2008-03-12 19:29
Létrehozva: #18445

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Vatera_Moderátor @ 2008-03-12 16:33) *
A fizetési határidő az a dátum, amikorra a befizetésnek meg kell érkeznie a Vatera számlájára.

Még véletlenül sem akarok kötekedni,de:

A hitelintézetekről és a pénzügyi vállalkozásokról szóló törvény végrehajtását segítő 232/2001. (XII. 10.) kormányrendelet 10. §-ának (7) bekezdése szó szerint az alábbiak szerint határozza meg a fizetési határidőt: "A bankszámlára történő készpénzbefizetés akkor teljesült, amikor a készpénzt a hitelintézet pénztáránál vagy a postán befizetik."

A fizetési határidő NEM EGYENLŐ a beérkezési határidővel !

+Quote Post
mazsolla
hozzászólás 2008-03-12 18:51
Létrehozva: #18446

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 135

Kedves Grobar!

A fizetési határidő az a dátum, amikorra a befizetésnek meg kell érkeznie a Vatera számlájára.

Kedves Vatera_Moderátor !

Ez mind szép és jó.
De egy adott nap szerintem majd valamikor éjjel 12 - kor ér véget !
Tehát ílletlenség ( milyen szépre sikeredet ) az adot nap reggelén már azzal üdvözölni
a felhasználót, hogy .......stb. stb.
Ha az úgy van, akkor éjfél után 1 Mp.-el jelenhetne meg, nem az adott napon.
Régen jártam az elemibe, de azért jó lenne ha 1+1 csak megmaradna kettőnek !

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2008-03-12 18:11
Létrehozva: #18447

Csak olvasó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-05-24 18:58
Innen: Juzni Front
Azonosító: 11 399

Kedves Grobar!

Akkor módosítani kellene beérkezési határidőre!

A hozzászólást -Grobar- szerkesztette a következő időpontban: 2008-03-12 18:13

--------------------
Csak akkor tehetsz meg mindent, hogyha már semmid sincs. (Tyler Durden)

SÜN, SÜN!!!!
"Sünben emelték ki a tüntetőt."

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2008-03-12 17:33
Létrehozva: #18448

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Azonosító: 32

IDÉZET(Grobar @ 2008-03-12 16:27) *
Nanyon nagy tévedésben vannak!!! Nem a beérkezés határideje van megadva, hanem a befizetésé!! Mint ahogy a postai csekkeken!! Tehát ha nem érkezik be 10.-e után 3-7 napon belül, akkor jöhetne a figyelmeztetés! De így nem!!

Kedves Grobar!

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2008-03-12 17:27
Létrehozva: #18449

Csak olvasó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-05-24 18:58
Innen: Juzni Front
Azonosító: 11 399

IDÉZET(mazsolla @ 2008-03-10 11:57) *
Befizetési határidő: 2008. Március 10. - e !

Nanyon nagy tévedésben vannak!!! Nem a beérkezés határideje van megadva, hanem a befizetésé!! Mint ahogy a postai csekkeken!! Tehát ha nem érkezik be 10.-e után 3-7 napon belül, akkor jöhetne a figyelmeztetés! De így nem!!

--------------------
Csak akkor tehetsz meg mindent, hogyha már semmid sincs. (Tyler Durden)

SÜN, SÜN!!!!
"Sünben emelték ki a tüntetőt."

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2008-03-12 16:38
Létrehozva: #18450

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Azonosító: 32

IDÉZET(saint555 @ 2008-03-12 12:25) *
Kedves Vaterások!
Várom szives válaszukat. Illetve az időben küldött csekkeket.
Ja. Nem. Nem térek át utalásra. Nekem ez így kényelmes. Szóval erre biztató sablonválaszt nem kérmnék, ha nem baj.
Tisztelettel: saint555

Kedves saint555!

Észrevételét továbbítottuk pénzügyes kollégáink felé.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
saint555
hozzászólás 2008-03-12 13:25
Létrehozva: #18451

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-24 14:57
Azonosító: 11 371

Kedves Vaterások!
Úgy látom önöknél megint a teljes fejetlenség uralkodik.
Ha egy számla befizetési határideje pl. 03.03-a, akkor ha már késve küldik azt a nyamvadt csekket, legalább a felbukkanó figyelmztetés ne lenne. Ugyanis minden belépésemnél több mint egy hétig azt kellett nézegetnem. Holott:
1, A 03.03-ai befizetési határidős csekket 03.05.-én kapom meg.
2, Még jó hogy addigra már régen befizettem, egy legutóbbi ilyen incidensünknél szószerint kikunyerált üres csekkre.
3, Ha már késve küldik azt a bizonyos csekket nagy kérés lenne, hogy ne nyomtatottan tegyék ezt? Üres csekket kérnék, mert az enyémek fogytán vannak már. Mire a nyomtatottak ideérnek, addigra már régen lejár a fizetési határidő.

Abszolút nem értem önöket. Miért zaklatják az évek óta becsületesen fizetőket, ha az esetleges késedelmes fizetés állandóan az önök hibájából következik be? Sokszor kérdeztem már ezt önöktől, de látom semmi nem változik.
Mintha szándékosan akarnák megalázni az ügyfeleiket 1-2-3.000 forintért.
Várom szives válaszukat. Illetve az időben küldött csekkeket.
Ja. Nem. Nem térek át utalásra. Nekem ez így kényelmes. Szóval erre biztató sablonválaszt nem kérmnék, ha nem baj.
Tisztelettel: saint555

+Quote Post
pkonsti
hozzászólás 2008-03-12 08:44
Létrehozva: #18452

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-05 14:09
Azonosító: 12 831

Tisztelt Vatera

Kénytelen vagyok ide írni.
Van egy folyamatban lévő ügyem a Vaterával, nem reagálnak a megkereséseimre. Egyoldalúan visszatörölték az értékelésemet, miközben az eladó semleges értékelését meghagyták, arra hivatkozva, hogy az eladó szerint visszaléptem az aukciótól, miközben utalással tudom bizonyítani, hogy történt közöttünk adás-vétel (és levelekkel is persze).
Az eladó 15 pozitív minősítéssel rendelkezik, én 425tel. mégsem hallgat meg a Vatera, és nem reagál arra a kérdésemre, milyen bizonyítékokkal támasztotta alá állítását az eladó.
Most kaptam egy számlát a Vaterától, amit be kellene fizetnem. Mindig korrektül, pár nap alatt befizettem a számlákat, de most nem teszem meg, mindaddig, míg nem kezelik a helyzetet (ezt is jeleztem nekik, de erre sem reagáltak).

Köszönettel: pkonsti

+Quote Post
KapdKi
hozzászólás 2008-03-11 22:01
Létrehozva: #18453

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:23
Azonosító: 312

IDÉZET(szeku @ 2008-03-11 20:10) *
Csókoltatom a vatera összes pénzügyesét, meg azt is aki a piros bejelentkező szöveget írta a személyes oldalamra.
Ma kaptam meg a 03.03-ig befizetési határidős csekkemet. Gondolom ami majd 10-ig lesz határidős, azt majd 20-a környékén postázzák. sad.gif Még az a jó, hogy sem ebppppp, meg hasonló vacak szolgáltatást nem veszek igénybe. De hogy már a csekket sem küldik időbe.......

Mielőtt a kedves admin ide írná, igen átutalással fizetek, amikor emailban megkapom a számlát (ha megkapom) akkor belföldi értéknapos átutalásra teszem az összeget. De ha nem tenném? Akkor a vatera számlázási rendszerének gyengesége miatt lennék kitiltva, inaktiválva fellógatva.

Nem értelek ... Most utalsz, avagy csekken fizetsz ??? Bocsika !!! A kérdés sztornó !!!! Nem láttam a "ha megkapom" kitételt ... sad.gif

Kavintonom ...

A hozzászólást -KapdKi- szerkesztette a következő időpontban: 2008-03-11 22:03

--------------------
Az erőszak a gyengék végső menedéke.

(by Ájszek Aszimov)

+Quote Post
TERCEL
hozzászólás 2008-03-11 21:44
Létrehozva: #18454

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-11 21:39
Azonosító: 126 074

Csütörtökön kaptam csekket az eladások után , pénteken már fel is adtam az összeget !!!
Lásd csodát !!!! Szombaton már jött is a felszólitás !!! Nem ért be a Pénz !!!!!
Ennél gyorsabban csak a "Villámmal" lehet pénzt küldeni !!!!
KOMOLYAN GONDOLJÁK EZT ?????? DE MIÉRT FENYEGETÖZNEK ?????

+Quote Post
szeku
hozzászólás 2008-03-11 21:10
Létrehozva: #18455

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-18 15:40
Azonosító: 46 180

Csókoltatom a vatera összes pénzügyesét, meg azt is aki a piros bejelentkező szöveget írta a személyes oldalamra.
Ma kaptam meg a 03.03-ig befizetési határidős csekkemet. Gondolom ami majd 10-ig lesz határidős, azt majd 20-a környékén postázzák. sad.gif Még az a jó, hogy sem ebppppp, meg hasonló vacak szolgáltatást nem veszek igénybe. De hogy már a csekket sem küldik időbe.......

Mielőtt a kedves admin ide írná, igen átutalással fizetek, amikor emailban megkapom a számlát (ha megkapom) akkor belföldi értéknapos átutalásra teszem az összeget. De ha nem tenném? Akkor a vatera számlázási rendszerének gyengesége miatt lennék kitiltva, inaktiválva fellógatva.

--------------------
Az élet attól szép, hogy bármi megtörténhet. És attól szar, hogy meg is történik.
Az emberi hülyeségnek csak alsó határa van.

+Quote Post
Lecsike
hozzászólás 2008-03-10 21:38
Létrehozva: #18456

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 12:53
Innen: Magyarország
Azonosító: 968

IDÉZET(treverigall @ 2008-03-10 20:11) *
Tisztelt Vatera Admin.

Nagy a bajom és nem kicsi. A mai napon adtam első méregből /mert sajnos ilyen vagyok / egy negatív értékelést facsabi nevű felhasználónak holott magamnak kellett volna. Hogy lehetne ezt törölni. Tudom hogy technikailag megoldható. Várom válaszát a Gall

Szia Gall !

Itt fent, a Kapcsolatfelvétel menüpontalatt tudod ezt kérni a Vaterától, értelemszerűen kell választani majd a felsorolásból és az alsó ablakban lesz az értékelés törlése lehetőség.
Amíg ott nem jelzed, addig nem fog történni semmi sajnos sad.gif

Üdv: Lecsike

--------------------
Az élet rövid ... éld hát meg mosolyogva !

Vaterás Bögrét Szeretnék !

A hozzászólást - Lecsike - szerkesztette a legjobb tudása szerint !

+Quote Post
treverigall
hozzászólás 2008-03-10 21:11
Létrehozva: #18457

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-06 15:49
Azonosító: 125 258

Tisztelt Vatera Admin.

Nagy a bajom és nem kicsi. A mai napon adtam első méregből /mert sajnos ilyen vagyok / egy negatív értékelést facsabi nevű felhasználónak holott magamnak kellett volna. Hogy lehetne ezt törölni. Tudom hogy technikailag megoldható. Várom válaszát a Gall

+Quote Post
Tompika76
hozzászólás 2008-03-10 18:34
Létrehozva: #18458

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(MotoHacker @ 2008-03-10 12:21) *
Tehát,ha a csekk eljutott volna a vaterától a postára,akkor már be volna fizetve.

...nem tudom,hogy olvastad e?
http://www.vatera.hu/forum/index.php?showtopic=2922

Lehet,hogy ez történt Nálad is,csak más dátumokkal ?!

+Quote Post
MotoHacker
hozzászólás 2008-03-10 13:21
Létrehozva: #18459

Újonc
*

Csoport:
Nem ellenőrzött felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 18:49
Azonosító: 1 067

IDÉZET(mazsolla @ 2008-03-10 11:57) *
Ma egy Óriási keresztrejtvény elé kerültem:
Honnan tudja a Vatera, hogy a számlafizetésem nem fog ma beérkezni a számlájukra ??

" Nyilvántartásunk alapján sajnálattal állapítottuk meg, hogy az Ön eladói számlaegyenlege ....- Ft, amelyből lejárt befizetési határidejű tartozás: ....- Ft. "
Ez várt ma reggel oldalnyitáskor ( kipirosítva )
Befizetési határidő: 2008. Március 10. - e !

Ne is mond,indulok a bankba befizetni,nem látok a pipától. Ugyanis _ha elküldték_ azt a (/=(!! csekket,akkor annak a postaládában kellett volna lennie hetekkel ezelőtt.
MINDENT megkapok,mindíg,tízezer értékű újságokat,levélként érkező termékeket,egész család képeslapjait,semmitmondó szóró és reklámanyagokat amit a nevemre küldenek egyes régesrég elfelejtett cégek..semmit nem veszít el a posta vagy lopnak el évtizedek óta. Tehát,ha a csekk eljutott volna a vaterától a postára,akkor már be volna fizetve.Mindet csekken fizetek,ez évi kb 150db csekk..hiányozni nem szokott,maximum később küldik valamiért.
A reklamáció csak a legnyomorékabb cégekkel szemben szokványos,akik képtelenek normális nyilvántartást vezetni.
Ilyenre eddig egy itt meg nem nevezett csomagküldő és az egyik magát biztosítónak nevező vicc cég hivatkozott rendszeresen,hogy "ő feladta és biztos kidobjuk a szóróanyagokkal együtt" a csekket,meg hasonló stílusban hazudoztak mindent,amikor rájuk borogattam az asztalt,és szembesítettm őket avval,valamiért csak az ö csekkjük "veszik el" ,de folyton,többi havi 30-50 küldemény az nem....milyen "érdekes"!

+Quote Post
MotoHacker
hozzászólás 2008-03-10 13:07
Létrehozva: #18460

Újonc
*

Csoport:
Nem ellenőrzött felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 18:49
Azonosító: 1 067

A szigorítás bevezetése előtt javasoltam (és többen támogatták) egy olyan ötletet,hogy pontosan el nem árult összeghatárokkal megállapítva,összeadva az egyes +al végződött tranzakciókat,kapjon mindenki egy bizalmi indexet a meglévő értékelése mellé.
Egyszerűen a rendszer kiszámítaná a tranzakciói átlagos értékét,majd ennek alapján feltüntetné az értékelés mellett valamilyen formában a jelzést.

Ez nem volna annyira direkt,ha kapna csillagocskát,napocskát,holdacskát,mintha oda lenne írva, hogy összes forgalom:hárommilliókilenczázhuszonnégyezer... stb.
Ugyanakkor sokat segítene az olyanok kiszűrésében akik alig valami értékben kavarva szedtek össze 100értékeléseket.

Én pl büszke vagyok erre a csoffadt 50értékelésemre,átlagos adásvételeim olyan 5ezer forint körüliek,ha jól saccolok.

Ilyen ömlesztett "csillagocskás" rendszerben még az apeh elől bujkálás sem lehet indok,hogy miért nem lehet ezt bevezetni.
Mert,ha az apeh elkezd csilalgocskákat kikódolni,felhasználókat lelistázni és adatbázisba szervezni,hogy ebből mennyi nála konkréltan a vétel,mennyi eladás,stb ott az illetőnek már "rég rossz".Az apehnek meg sokkal egyszerűbb hatóságként bemenni a vaterához illetve a bankjához és kikérni a megfelelő összegekről szóló kimutatásokat,majd tartan iegy gyors vagyonosodásit és megállapítan ia keletkezett adóhiányt.

+Quote Post

1027 Oldal V  « < 921 922 923 924 925 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-05-25 09:27