IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1026 Oldal V  « < 923 924 925 926 927 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Technikai Kérdések, Problémák, KIZÁRÓLAG TECHNIKAI jellegű témák - PST kivételével!
tibikecsoki
hozzászólás 2008-03-06 10:46
Létrehozva: #18481

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2008-03-06 09:20
Azonosító: 125 161

Most már én is rájöttem,hogy a személyes menüből megtudom,csakhogy ez régen nem így működött,és senki nem közölte hogy változás történt ezen a téren.
Így én vettem egy mélynyomót nem villámáron, majd miután lejárt az aukció,nem kaptam értesítést arról hogy nyertem (még most sem), ezért úgy gondoltam,hogy valaki többért elvitte. Ezek után vettem egy másikat immár villámáron. Miután erről sem kaptam értesítőt gyanakodni kezdtem,de szerencsére az eladó az express-ben is meghirdette,így fel tudtam venni vele a kapcsolatot. Csakhogy most mint kiderült 2 ugyanolyan termékem van de én csak egyet fogok megvenni. Tehát valakit önhibámon kívül átvertem,és ha ő most elküld az anyámba akkor valószínűleg még igaza is lesz
Go to the top of the page

+Quote Post
molikapista
hozzászólás 2008-03-06 10:43
Létrehozva: #18482

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-05 18:37
Azonosító: 125 062

Tisztelt moderátor !

A szóbanforgó ''tartozás'', amiről szó van 2005-ös !!!!!!!!!!!! és időben lett befizetve !!!!!!!!!!

Üdv.

IDÉZET(Vatera_Moderátor @ 2008-03-05 21:20) *
Kedves molikapista!

Amennyiben a kérdéses kötelezettségek nem teljesülnek azok automatikusan a Vatera.hu Kft.
követelésbehajtó partnereihez kerülnek át a PTK szerinti behajtásra. Minden felhasználó a
regisztrációkor ezt a feltételt is elfogadja! Előfordulhat, hogy a tartozás már a behajtónál van,
pedig Vatera egyenlegén már szerepel az összeg mint befizetés. A Vatera és követelésbehajtó
partnerei folyamatosan egyeztetnek a fentebb leírt eset, akkor következhet be, ha Önnek
tartozása volt azt késve fizette be és az egyeztetés még nem történt meg. A legegyszerűbb
módja a követelésbehajtó cégekkel való kapcsolatot elkerülni az időben történő fizetés.

+Quote Post
matiz61
hozzászólás 2008-03-06 09:57
Létrehozva: #18483

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-19 11:01
Innen: Magyarország/Győr
Azonosító: 804

IDÉZET(szeku @ 2008-03-06 08:47) *
Köszönöm, és elnézést, hogy kritizálni mertem. unsure.gif
De gondoltam hogy a vatera fel kellene hogy már kapja a fejét, mert ez nem újkeletű probléma.
Napról napra hétről hétre előjön, most meg dupla lassú a rendszer.

Nem kell elnézést kérned, csupán arra próbáltam rávilágítani, ha segítséget kérnek, segitséget adj ne lelki támaszt.
Ha nem tudsz/akarsz segíteni, ne a segítségkérésre válaszként kritizáljál valamit. Tedd meg külön hozzászólásként !

--------------------
..... egy fehér szellem a sötét múltból ......

+Quote Post
szeku
hozzászólás 2008-03-06 09:47
Létrehozva: #18484

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-18 15:40
Azonosító: 46 180

IDÉZET(matiz61 @ 2008-03-06 08:37) *
Kedves Szeku ! Segítséget kértek, nem panaszkodást.

Köszönöm, és elnézést, hogy kritizálni mertem. unsure.gif
De gondoltam hogy a vatera fel kellene hogy már kapja a fejét, mert ez nem újkeletű probléma.
Napról napra hétről hétre előjön, most meg dupla lassú a rendszer.

--------------------
Az élet attól szép, hogy bármi megtörténhet. És attól szar, hogy meg is történik.
Az emberi hülyeségnek csak alsó határa van.

+Quote Post
matiz61
hozzászólás 2008-03-06 09:37
Létrehozva: #18485

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(szeku @ 2008-03-06 08:32) *
Miért csodálkozol a 2008-as évben az internet Nr. ONE piacterénél ez bevett szokás. A levelket 2 napja 4-5 órás késéssel kapom, van olyan amit tegnap óta nem kaptam meg, (csak onnan tudom, hogy a honlapon már válaszoltam rá).

Kedves Szeku ! Segítséget kértek, nem panaszkodást.

--------------------

+Quote Post
szeku
hozzászólás 2008-03-06 09:36
Létrehozva: #18486

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(matiz61 @ 2008-03-06 08:34) *
Ha a személyes menüdben a vásárolt áruknál a Kollmannkalaszlo neve után található borítékra rákattintasz, megtalálod az elérhetőséget.

Persze, ha átkerült egyáltalán a vásárolt árúkhoz. tongue.gif

Én tegnap egy irányomba intézett 22:50 perces kérdést még mindig nem kaptam meg.
De a termékfigyusz értesítő egy perce megjött.

A hozzászólást -szeku- szerkesztette a következő időpontban: 2008-03-06 09:37

--------------------
Az élet attól szép, hogy bármi megtörténhet. És attól szar, hogy meg is történik.

+Quote Post
matiz61
hozzászólás 2008-03-06 09:34
Létrehozva: #18487

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(tibikecsoki @ 2008-03-06 08:24) *
Valaki segítsen,miért nem kapok értsítőt ha megnyertem egy aukciót?
Így persze elérhetőséget sem a másik félhez,pedig az oldalon megjelenik,hogy én nyertem,különösen,hogy villámáron ütöttem le a terméket

Ha a személyes menüdben a vásárolt áruknál a Kollmannkalaszlo neve után található borítékra rákattintasz, megtalálod az elérhetőséget.

A hozzászólást -matiz61- szerkesztette a következő időpontban: 2008-03-06 09:34

--------------------

+Quote Post
szeku
hozzászólás 2008-03-06 09:32
Létrehozva: #18488

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(tibikecsoki @ 2008-03-06 08:24) *
Így persze elérhetőséget sem a másik félhez,pedig az oldalon megjelenik,hogy én nyertem,különösen,hogy villámáron ütöttem le a terméket

Miért csodálkozol a 2008-as évben az internet Nr. ONE piacterénél ez bevett szokás. A levelket 2 napja 4-5 órás késéssel kapom, van olyan amit tegnap óta nem kaptam meg, (csak onnan tudom, hogy a honlapon már válaszoltam rá).

--------------------

+Quote Post
szeku
hozzászólás 2008-03-06 09:30
Létrehozva: #18489

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(mazsolla @ 2008-03-05 15:28) *
Ez egy brutálissan röhejes dolog. laugh.gif laugh.gif
Ha létezik " Villámár " akkor ha azt valaki leüti ( megveszi ) akkor annak a tételnek abban a pillanatban mint eladotnak kellene megjelennie.
Nem pedig mint " Licitált " még egy ideig valahol parkol.
Erre már én is rákérdeztem, de a Vateránál még nincs " Felelős Kolega " aki tudna is válaszolni.
Ezek után semmi csoda, hogy két hét után " taccsra került a szuperszerver ".

Nekem mondod. Van aki gyorsan szeretne infót kapni, mondjuk este leüti, reggel szeretne velem találkozni, erre ott ülünk még 45-60 percet, mire kapok róla adatot. Siralmas a vatera ezen rendszere.
A nagytesónál ez 20 másodperc. Legszívesebben ezért nem fizetnék jutalékot, de hát a..........
Az év internetes eladója cím mellé az év internetes várakoztatója címet is oda kellene ítélni.

--------------------

+Quote Post
tibikecsoki
hozzászólás 2008-03-06 09:24
Létrehozva: #18490

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2008-03-06 09:20
Azonosító: 125 161

+Quote Post
ratobi
hozzászólás 2008-03-06 09:02
Létrehozva: #18491

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-10-28 18:46
Azonosító: 35 296

IDÉZET(blowjob @ 2008-03-06 07:57) *
Egy felhasználótól kaptál két pozitívot. Azt a rendszer akkor is csak egynek számolja, ha száz pozitívot adott volna (nagyon helyesen) wink.gif .

Aha... Jogos.
Köszönöm!
rt

+Quote Post
blowjob
hozzászólás 2008-03-06 08:57
Létrehozva: #18492

Lelkes rumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Innen: Magyarország/Budapest
Azonosító: 41

IDÉZET(ratobi @ 2008-03-06 07:46) *
Sziasztok!
Csak egy kérdés.
Lehet én nem olvastam el valamit de az miért van, hogy a pozitív értékeleést nem jól számolja a rendszer?
Pozitív: 5 (6 adásvétel)
Semleges: 2 (2 adásvétel)
Negatív: 0 (0 adásvétel)
Összesen: 7 (8 adásvétel)
köszi:rt

Egy felhasználótól kaptál két pozitívot. Azt a rendszer akkor is csak egynek számolja, ha száz pozitívot adott volna (nagyon helyesen) wink.gif .

+Quote Post
csabau
hozzászólás 2008-03-06 08:54
Létrehozva: #18493

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-19 21:37
Innen: Ideg-elme
Azonosító: 903

IDÉZET(ratobi @ 2008-03-06 07:46) *
Sziasztok!
Csak egy kérdés.
Lehet én nem olvastam el valamit de az miért van, hogy a pozitív értékeleést nem jól számolja a rendszer?

" A rendszer a pozitív jelzésekből levonja a negatív jelzéseket, és ez alapján adja meg a csillagot és a számjegyet a felhasználóneve mellé. A semleges értékelések nem változtatnak az összpontszámon.
Például, ha Önnek 9 pozitív, 1 semleges és 1 negatív jelzése van az 8 pozitívnak felel meg. Azaz ez a számjegy fog szerepelni a felhasználóneve mellett és még 4 pozitív jelzést kell szereznie negatív nélkül, hogy feltüntetésre kerüljön az ismertetőben szereplő 12 pozitívnál járó három zöld csillag. Egy felhasználótól származó pozitív visszajelzések után a az értékelt összesen +1 pontot kap, negatív visszajelzések után összesen -1 -et. A semleges visszajelzések a pontszámot nem módosítják. Azonos felhasználótól érkező több visszajelzés egynek számít minden értékelési mód esetén.

A példánál maradva ha 12 olyan adásvételt bonyolított a felhasználó, amelyről visszajelzés is készült, ebből 1 semleges 1 negatív és 10 pozitív (2 pozitív 1 felhasználótól érkezett) akkor van 9 pozitív jelzése mínusz 1 negatív, azaz a felhasználónév mellett 8 szám szerepel. A tételes felsorolásban pedig az alábbi forma jelenik meg:

Pozitív: 9 (10 adásvétel)
Semleges: 1 (1 adásvétel)
Negatív: 1 (1 adásvétel)
Összesen: 11 (12 adásvétel) "

A hozzászólást -csabau- szerkesztette a következő időpontban: 2008-03-06 08:55

--------------------
mivel mindig az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak...

...szorgos népünk győzni fog !
.
csaby

+Quote Post
ratobi
hozzászólás 2008-03-06 08:46
Létrehozva: #18494

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-10-28 18:46
Azonosító: 35 296

Sziasztok!
Csak egy kérdés.

+Quote Post
b_ede
hozzászólás 2008-03-06 08:38
Létrehozva: #18495

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 12:43
Azonosító: 962

IDÉZET(Kisfarkas33 @ 2008-03-06 07:21) *
Üdvözletem!
több termék esetében én vagyok a nyertes hetekig, aztán az utolsó 5 percben vagy félórában leüt valaki.
Köszönettel Kisfarkas33

Szia !
Nem tudom ismered e : levédett ajánlat
Erre találták ki azt , hogy licitálhatsz úgy is ,hogy beírod az általad adható legmagasabb összeget ( ez nem látszik csak mindíg az aktuális ár ) . Ha senki nem ad többet ,akkor a Tied lesz a végén ,ha meg többet adnak , akkor mindegy ,hogy mikor ülsz a gép előtt :
Hogy tiszta legyen :
Áru ára 10 Ft . Te hajlandó vagy 400-at adni érte . Beütöd a 400 -at , az aktuális licit ár 10 Ft lesz még mindíg tehát ha senki nem üti felül te 10 ft-ért megkapod a végén .
Valalki licitál ,a licitlépcső 10 Ft akkor a másik licitáló 20 Ft -ot adna , de Te 400-ig állod , ezért 30 Ft lesz az aktuális ár és még mindig a Tied
Szerintm korrekt és szinte minden piac(on9 így működik
Üdv
No Csabyval már megint együtt írtuk ,de inkább 2x mint sehogy rolleyes.gif

--------------------

A tapasztalat segít minket, hogy ugyanazt a hibát legközelebb sokkal ravaszabban kövessük el.

+Quote Post
csabau
hozzászólás 2008-03-06 08:30
Létrehozva: #18496

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-19 21:37
Innen: Ideg-elme
Azonosító: 903

IDÉZET(Kisfarkas33 @ 2008-03-06 07:21) *
...
Kérném a vatera csapatát, gondolják át ezt, és találjanak ki valami megoldást.
Köszönettel Kisfarkas33

ki van találva a megoldás.

védett licitet kell tenni.

a licit mezőbe be kell írni azt a max. összeget, amit rászán az ember. addig az összegig a gép az
ember helyett licitál automatice. ha túllépi valaki, az ugye már nem baj, mi rátettük a kikalkulált összeget. dry.gif

a rejtett aukciózárási időpont felvetése nem kimondottan átgondolt, ugye jól érzem ?

--------------------
mivel mindig az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak...

...szorgos népünk győzni fog !
.
csaby

+Quote Post
Kisfarkas33
hozzászólás 2008-03-06 08:21
Létrehozva: #18497

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-09-06 14:17
Azonosító: 23 681

Üdvözletem!
Nem túl régóta vagyok vaterás, az eladói regisztrációt pedig pár napja végeztem el. Csak arról szeretnék írni, (ami egyedül) nagyon bosszant a vatera használatával kapcsolatban. Mi a manónak kell kiírni, hogy mikor van vége a licitnek. Mostmár nemtudom én hányadszor járok úgy, hogy az utolsó 2 percben leütnek valamit a kezemről. A munkám, és a nagy család miatt nincs arra módom, hogy állandóan a gép előtt ücsörögjek. Mivel sok esetben nincs villámár, csak az lenne a megoldás, hogy azoknál a termékeknél, amit nem lehet egyszerűen megvenni, nem szabadna kiírni, hogy mikor van vége az aukciónak. Ha titkos lehet a minimálár és egyéb dolgok, akkor ez is legyen az. Mert így csak azoknak van esélye nyerni, akik mindíg a net előtt lógnak. Persze mondhatják hogy ha fontos neki, akkor üljön ott. Na de én reggel hatkor megyek dolgozni, addigra ki is kellene aludnia magát az embernek. És mit csináljak, ha az aukció éjjfélkor vagy hajnalban ér véget? Bosszantó dolog ez, de nagyon. (ráadásul a cégnek is kevesebb lesz a pénze, mert most sokan azt csinálják, hogy kivárnak, és nem licitál többször, csak egyszer az utolsó percben) Én az aukció végét maximum megközelítőleg írnám ki, mondjuk úgy, hogy február 10, és 12 között valamikor. Sokkal több az esélye annak, aki nem ül mindig a gépnél. Vagy pedig a villámár legyen kötelező. Engem ez a dolog nagyon kezd kiábrándítani, hogy mint mondottam több termék esetében én vagyok a nyertes hetekig, aztán az utolsó 5 percben vagy félórában leüt valaki.
Kérném a vatera csapatát, gondolják át ezt, és találjanak ki valami megoldást.
Köszönettel Kisfarkas33

+Quote Post
janika55
hozzászólás 2008-03-06 07:54
Létrehozva: #18498

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-12-08 21:22
Azonosító: 63 667

Levelezés nem jelenik meg E-mailon így válaszolni sem tudok rá. !!!!!!!!

+Quote Post
dio520
hozzászólás 2008-03-06 07:41
Létrehozva: #18499

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-02-23 19:35
Azonosító: 123 205

IDÉZET(avensis @ 2008-03-05 01:00) *
Kb. Három évvel ezelőtt 3 terméket hirdettem a vaterán, ebből egyet el is adtam.
Akkor ezt a visszajelzést kaptam:
A most kiszámlázott összeg a következő tranzakciós tételekből áll:
> - 920 Ft Értékesítési jutalék termék: 1499002 darab: 1 bizonytalan
> - 400 Ft Értékesítési jutalék termék: 1499002 darab: 1 bizonytalan
> - 600 Ft Értékesítési jutalék (6%) termék: 1499001 darab: 1 bizonytalan

Ezek után kaptam egy csekket 1920 Ft-ról amit be is fizettem, azt hittem ezzel a dolog el is van rendezve.
Már el is felejtettem a dolgot, mikor véletlenül évek múlva a személyes oldalon a pénzügyi elszámolásomra tévedtem és meglepetten tapasztaltam, hogy 1920 Ft tartozásom van.
Írtam ez ügyben a vaterának, de mivel ki tudja már, hogy pár év távlatából hol van a csekk, ezért gondoltam nem vitatkozom tovább, ha nem tudom bizonyítani a befizetést, akkor inkább ujra befizetem. (Egyébként nem is levelezés volt, hanem én írtam az érveimet és mindig kaptam egy szabvány szöveget vissza). Ez meg is történt hónapokkal ezelőtt, most néztem az oldalmon, még mindig fennáll az 1920 Ft-os tartozásom.
De ezen kívül még az is a gondom, hogy ha én egy tételt adtam csak el, akkor miért mind a három után számláztak????
Én utána sem számoltam, azt hittem, hogy az egy aladott tételem után kell az 1920 Ft-ot megfizetnem, de a fenti felsorolás szerint a három eladás után járt volna ennyi.
Nem szeretnék ugyanúgy járni a befizetésemmel mint évekkel ezelőtt.
Sem számlát nem kaptam, sem az oldalamon nincs kijavítva, hogy már nem tartozom.

Nekem eddig csak bosszúságot okozott a vatera, ezek után ki is fogok lépni ha az ügyem végre lezárul.
üdv.
avensis

Nagyon vigyázz, unsure.gif nem vagy egyedül, a Vatera nem a befizetéseid szerint könyvel, hanem kéje kedve szerint keveri a számlákat. blink.gif Egy-két év után követhetetlen, és Te ellenőrízni sem tudod. Majd jön a "lejárt tartozás" sablon levelezés, behajtó cég. Talán nem elég a megemelt jutalék, így növelik a bevételt, vagy hatalmas a fejetlenség a pénzügyön.
Én most fizettem 5700Ft-ot ilyen módon, az eset szépsége, hogy az oldalam le volt tiltva mad.gif a követelt összeget átutaltam. sad.gif Az oldalamat felszabadították és az első @ ben közölték 3539 Ft tartozásom van laugh.gif Na ez ledobta a láncot. Lehet, hogy ide leírom részletesen talán mások is okulnak belőlle. Neked sikeres küzdelmet sad.gif .
Kitartás dio520

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2008-03-05 22:20
Létrehozva: #18500

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Azonosító: 32

IDÉZET(molikapista @ 2008-03-05 17:40) *
Tisztelt Vatera !

Kérem a segítségüket a következőben ! Az Intrum Justitia (ügyiratszám:
712250000247) ismételten, most már másodszor szeretne tőlem olyan pénzt
behalytani, amit én már régen átutaltam az Önök bankszámlájára. (ha ez nem
így lenne, gondolom nem lennék aktív felhasználó...).
A fenyegető levelek jogtalanok !!!!!!!!!!
A kérdésem a következő :
megteszik Önök a megfelelő lépéseket, vagy nekem kell jogi útra terelnem ezt
a ''furcsa ügyet'' ?

Tisztelettel
M*** I***
(molikapista)

Kedves molikapista!

Amennyiben a kérdéses kötelezettségek nem teljesülnek azok automatikusan a Vatera.hu Kft.
követelésbehajtó partnereihez kerülnek át a PTK szerinti behajtásra. Minden felhasználó a
regisztrációkor ezt a feltételt is elfogadja! Előfordulhat, hogy a tartozás már a behajtónál van,
pedig Vatera egyenlegén már szerepel az összeg mint befizetés. A Vatera és követelésbehajtó
partnerei folyamatosan egyeztetnek a fentebb leírt eset, akkor következhet be, ha Önnek
tartozása volt azt késve fizette be és az egyeztetés még nem történt meg. A legegyszerűbb
módja a követelésbehajtó cégekkel való kapcsolatot elkerülni az időben történő fizetés.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post

1026 Oldal V  « < 923 924 925 926 927 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-04-19 03:06