IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1025 Oldal V  « < 923 924 925 926 927 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Technikai Kérdések, Problémák, KIZÁRÓLAG TECHNIKAI jellegű témák - PST kivételével!
dio520
hozzászólás 2008-03-06 06:41
Létrehozva: #18481

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-02-23 18:35
Azonosító: 123 205

IDÉZET(avensis @ 2008-03-05 01:00) *
Kb. Három évvel ezelőtt 3 terméket hirdettem a vaterán, ebből egyet el is adtam.
Akkor ezt a visszajelzést kaptam:
A most kiszámlázott összeg a következő tranzakciós tételekből áll:
> - 920 Ft Értékesítési jutalék termék: 1499002 darab: 1 bizonytalan
> - 400 Ft Értékesítési jutalék termék: 1499002 darab: 1 bizonytalan
> - 600 Ft Értékesítési jutalék (6%) termék: 1499001 darab: 1 bizonytalan

Ezek után kaptam egy csekket 1920 Ft-ról amit be is fizettem, azt hittem ezzel a dolog el is van rendezve.
Már el is felejtettem a dolgot, mikor véletlenül évek múlva a személyes oldalon a pénzügyi elszámolásomra tévedtem és meglepetten tapasztaltam, hogy 1920 Ft tartozásom van.
Írtam ez ügyben a vaterának, de mivel ki tudja már, hogy pár év távlatából hol van a csekk, ezért gondoltam nem vitatkozom tovább, ha nem tudom bizonyítani a befizetést, akkor inkább ujra befizetem. (Egyébként nem is levelezés volt, hanem én írtam az érveimet és mindig kaptam egy szabvány szöveget vissza). Ez meg is történt hónapokkal ezelőtt, most néztem az oldalmon, még mindig fennáll az 1920 Ft-os tartozásom.
De ezen kívül még az is a gondom, hogy ha én egy tételt adtam csak el, akkor miért mind a három után számláztak????
Én utána sem számoltam, azt hittem, hogy az egy aladott tételem után kell az 1920 Ft-ot megfizetnem, de a fenti felsorolás szerint a három eladás után járt volna ennyi.
Nem szeretnék ugyanúgy járni a befizetésemmel mint évekkel ezelőtt.
Sem számlát nem kaptam, sem az oldalamon nincs kijavítva, hogy már nem tartozom.

Nekem eddig csak bosszúságot okozott a vatera, ezek után ki is fogok lépni ha az ügyem végre lezárul.
üdv.
avensis

Nagyon vigyázz, unsure.gif nem vagy egyedül, a Vatera nem a befizetéseid szerint könyvel, hanem kéje kedve szerint keveri a számlákat. blink.gif Egy-két év után követhetetlen, és Te ellenőrízni sem tudod. Majd jön a "lejárt tartozás" sablon levelezés, behajtó cég. Talán nem elég a megemelt jutalék, így növelik a bevételt, vagy hatalmas a fejetlenség a pénzügyön.
Én most fizettem 5700Ft-ot ilyen módon, az eset szépsége, hogy az oldalam le volt tiltva mad.gif a követelt összeget átutaltam. sad.gif Az oldalamat felszabadították és az első @ ben közölték 3539 Ft tartozásom van laugh.gif Na ez ledobta a láncot. Lehet, hogy ide leírom részletesen talán mások is okulnak belőlle. Neked sikeres küzdelmet sad.gif .
Kitartás dio520
Go to the top of the page

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2008-03-05 21:20
Létrehozva: #18482

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 12:48
Azonosító: 32

IDÉZET(molikapista @ 2008-03-05 17:40) *
Tisztelt Vatera !

Kérem a segítségüket a következőben ! Az Intrum Justitia (ügyiratszám:
712250000247) ismételten, most már másodszor szeretne tőlem olyan pénzt
behalytani, amit én már régen átutaltam az Önök bankszámlájára. (ha ez nem
így lenne, gondolom nem lennék aktív felhasználó...).
A fenyegető levelek jogtalanok !!!!!!!!!!
A kérdésem a következő :
megteszik Önök a megfelelő lépéseket, vagy nekem kell jogi útra terelnem ezt
a ''furcsa ügyet'' ?

Tisztelettel
M*** I***
(molikapista)

Kedves molikapista!

Amennyiben a kérdéses kötelezettségek nem teljesülnek azok automatikusan a Vatera.hu Kft.
követelésbehajtó partnereihez kerülnek át a PTK szerinti behajtásra. Minden felhasználó a
regisztrációkor ezt a feltételt is elfogadja! Előfordulhat, hogy a tartozás már a behajtónál van,
pedig Vatera egyenlegén már szerepel az összeg mint befizetés. A Vatera és követelésbehajtó
partnerei folyamatosan egyeztetnek a fentebb leírt eset, akkor következhet be, ha Önnek
tartozása volt azt késve fizette be és az egyeztetés még nem történt meg. A legegyszerűbb
módja a követelésbehajtó cégekkel való kapcsolatot elkerülni az időben történő fizetés.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
CellaTel
hozzászólás 2008-03-05 19:44
Létrehozva: #18483

Agyhalott

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:17
Innen: Hungary-Baja
Azonosító: 148

Jogos!

Elnézést érte.. nekem valamiért nem listázta ezt a tranzakciót..
de én mint örök pesszimista még mindig kivetni valom van.de mostmár az eladoval szemben és az eredetiséget illetöen. 12800+áfás parfümöt 6000ért eredetibe blink.gif ennyire nem lehet beragadva biggrin.gif

--------------------
--==CellaTel==--

+Quote Post
matiz61
hozzászólás 2008-03-05 18:53
Létrehozva: #18484

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-19 10:01
Innen: Magyarország/Győr
Azonosító: 804

IDÉZET(CellaTel @ 2008-03-05 18:23) *
ilyenkor?

Svindli van mert te a vaterán soha nem vettél parfümöt.

http://www.vatera.hu/listings/index.php?td...na17&ubw=on

amugy ha jeszter2-töl vetted akkor arra ves keresztet.. beasalja az ajánlott árat és simán adja fel.. azt biza ellopták

Valószínüleg rosszul nézted, tényleg vett 6000 Ft-ért szollarp-től, aki a terméklapon sem válaszol a kérdésekre.

http://www.vatera.hu/listings/index.php?td...&ub=edina17

--------------------
..... egy fehér szellem a sötét múltból ......

+Quote Post
CellaTel
hozzászólás 2008-03-05 18:23
Létrehozva: #18485

Agyhalott

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:17
Innen: Hungary-Baja
Azonosító: 148

IDÉZET(edina17 @ 2008-03-05 17:41) *
Én azt szeretném kérdezni, hogy mi van olyankor ha vettem egy parfümöt elvileg csütörtökön felrakta az eladó de ma szerda van és nem ért még ide, hiába írok neki e-mailt, telefonálok neki kikapcsolja a telefont és ne raegál? a pénzem elutaltam de nem kapok érte semmit? sad.gif

ilyenkor?

Svindli van mert te a vaterán soha nem vettél parfümöt.

http://www.vatera.hu/listings/index.php?td...na17&ubw=on

amugy ha jeszter2-töl vetted akkor arra ves keresztet.. beasalja az ajánlott árat és simán adja fel.. azt biza ellopták

A hozzászólást -CellaTel- szerkesztette a következő időpontban: 2008-03-05 18:26

--------------------
--==CellaTel==--

+Quote Post
edina17
hozzászólás 2008-03-05 17:41
Létrehozva: #18486

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2007-12-06 23:43
Azonosító: 63 036

Én azt szeretném kérdezni, hogy mi van olyankor ha vettem egy parfümöt elvileg csütörtökön felrakta az eladó de ma szerda van és nem ért még ide, hiába írok neki e-mailt, telefonálok neki kikapcsolja a telefont és ne raegál? a pénzem elutaltam de nem kapok érte semmit?sad.gif

+Quote Post
molikapista
hozzászólás 2008-03-05 17:40
Létrehozva: #18487

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-05 17:37
Azonosító: 125 062

Tisztelt Vatera !

Kérem a segítségüket a következőben ! Az Intrum Justitia (ügyiratszám:
712250000247) ismételten, most már másodszor szeretne tőlem olyan pénzt
behalytani, amit én már régen átutaltam az Önök bankszámlájára. (ha ez nem
így lenne, gondolom nem lennék aktív felhasználó...).
A fenyegető levelek jogtalanok !!!!!!!!!!
A kérdésem a következő :
megteszik Önök a megfelelő lépéseket, vagy nekem kell jogi útra terelnem ezt
a ''furcsa ügyet'' ?

Tisztelettel
Molnár István
(molikapista)

+Quote Post
fraulein
hozzászólás 2008-03-05 17:09
Létrehozva: #18488

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-21 10:26
Azonosító: 1 260

IDÉZET(mazsolla @ 2008-03-05 15:28) *
Ez egy brutálissan röhejes dolog. laugh.gif laugh.gif
Ha létezik " Villámár " akkor ha azt valaki leüti ( megveszi ) akkor annak a tételnek abban a pillanatban mint eladotnak kellene megjelennie.
Nem pedig mint " Licitált " még egy ideig valahol parkol.
Erre már én is rákérdeztem, de a Vateránál még nincs " Felelős Kolega " aki tudna is válaszolni.
Ezek után semmi csoda, hogy két hét után " taccsra került a szuperszerver ".

egy éve könyörgök hogy az eladó dolgokat be lehessen tenni a lejárt termékekhez
kellene mindez azért, mert elég unalmas ha elfogy törölni ( egyesével ) aztán újra feltenni
nagyon bonyolult lehet ennek a megvalósítása
mint annak is, hogy a teréktörlést csoportosan lehessen elvégezni...
néha elgondolkodik az ember, hogy mit is kap a pénzéért ( jutalékáért ) mint eladó!

+Quote Post
mazsolla
hozzászólás 2008-03-05 15:28
Létrehozva: #18489

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-01 13:16
Azonosító: 135

IDÉZET(szeku @ 2008-03-04 21:52) *
A fix áras leütést több mint egy órát hagyja a licitáltak között.

Ez egy brutálissan röhejes dolog. laugh.gif laugh.gif
Ha létezik " Villámár " akkor ha azt valaki leüti ( megveszi ) akkor annak a tételnek abban a pillanatban mint eladotnak kellene megjelennie.
Nem pedig mint " Licitált " még egy ideig valahol parkol.
Erre már én is rákérdeztem, de a Vateránál még nincs " Felelős Kolega " aki tudna is válaszolni.
Ezek után semmi csoda, hogy két hét után " taccsra került a szuperszerver ".

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2008-03-05 09:37
Létrehozva: #18490

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(avensis @ 2008-03-05 01:00) *
Kb. Három évvel ezelőtt 3 terméket hirdettem a vaterán, ebből egyet el is adtam.

Ezek után kaptam egy csekket 1920 Ft-ról amit be is fizettem, azt hittem ezzel a dolog el is van rendezve.
Már el is felejtettem a dolgot, mikor véletlenül évek múlva a személyes oldalon a pénzügyi elszámolásomra tévedtem és meglepetten tapasztaltam, hogy 1920 Ft tartozásom van.
Írtam ez ügyben a vaterának, de mivel ki tudja már, hogy pár év távlatából hol van a csekk, ezért gondoltam nem vitatkozom tovább, ha nem tudom bizonyítani a befizetést, akkor inkább ujra befizetem. (Egyébként nem is levelezés volt, hanem én írtam az érveimet és mindig kaptam egy szabvány szöveget vissza). Ez meg is történt hónapokkal ezelőtt, most néztem az oldalmon, még mindig fennáll az 1920 Ft-os tartozásom.
...
üdv.
avensis

Kedves avensis!

Legyen kedves a kapcsolatfelvételen keresztül is jelezni a problémát, csatolva a befizetés igazolását. Köszönjük!

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Lecsike
hozzászólás 2008-03-05 01:11
Létrehozva: #18491

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 11:53
Innen: Magyarország
Azonosító: 968

Ha utalással fizetted a jutalékot és a megjegyzés rovatba a felhasználónevet és a hivatkozási számla VAT sorszámát is feltüntetted akkor ezt én sem értem blink.gif
Ha viszont csekken fizetted be, akkor meg főleg nem blink.gif

A többi részletezést meg végképp nem értem, bár a 3 évvel ezelőtti befizetési szokásokat nem ismerem és azt sem, hogy akkor hogy volt a jutalék fizetés, az biztos, hogy most csak az eladott termékek után kell fizetni jutalékot!

Esetleg itt a KAPCSOLATFELVÉTELEN keresztül próbáld meg tisztázni a helyzetet, de talán a MODERÁTOR is olvassa a fórumot és tud reagálni a dologra!
Érdemes bekukkantanod ide a topicba néha, hátha jön hivatalos válasz !

--------------------
Az élet rövid ... éld hát meg mosolyogva !

Vaterás Bögrét Szeretnék !

A hozzászólást - Lecsike - szerkesztette a legjobb tudása szerint !

+Quote Post
avensis
hozzászólás 2008-03-05 01:00
Létrehozva: #18492

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-05 00:45
Azonosító: 124 942

De ezen kívül még az is a gondom, hogy ha én egy tételt adtam csak el, akkor miért mind a három után számláztak????
Én utána sem számoltam, azt hittem, hogy az egy aladott tételem után kell az 1920 Ft-ot megfizetnem, de a fenti felsorolás szerint a három eladás után járt volna ennyi.
Nem szeretnék ugyanúgy járni a befizetésemmel mint évekkel ezelőtt.
Sem számlát nem kaptam, sem az oldalamon nincs kijavítva, hogy már nem tartozom.

Nekem eddig csak bosszúságot okozott a vatera, ezek után ki is fogok lépni ha az ügyem végre lezárul.
üdv.
avensis

+Quote Post
szeku
hozzászólás 2008-03-04 21:52
Létrehozva: #18493

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-18 14:40
Azonosító: 46 180

A vatera a mai nappal elérte a tetű és a csiga sebességének minimumát. Nem kapok értesítést a lezárt aukciókról. Ha jön 2-3 óra múlva. A fix áras leütést több mint egy órát hagyja a licitáltak között.
Szóval siralmas.
Remélem megemelik a jutalékot 7%-ra unsure.gif
Hátha abból tellik szerverre. dry.gif

--------------------
Az élet attól szép, hogy bármi megtörténhet. És attól szar, hogy meg is történik.
Az emberi hülyeségnek csak alsó határa van.

+Quote Post
fraulein
hozzászólás 2008-03-04 21:47
Létrehozva: #18494

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-21 10:26
Azonosító: 1 260

A jutalékokból kapott pénzen vegyetek fel egy olyan "felelős kollégát" ahogy Ti hívjátok, aki ért a szerverhez, nem csak mondja
A jelenlegit meg tisztelettel mondva rúgjátok ki.
Ami vasárnap óta megy a Vaterán kész K.O sebesség ügyileg.
Elmeradt ( eltűnt!! ) képekről stb már nem is beszélek.
Ez nem az év kereskedőjének honlapja, már megbocsássatok, hanem egy rakás sz....
KÖSZÖNÖM

+Quote Post
taki63
hozzászólás 2008-03-04 21:29
Létrehozva: #18495

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:31
Azonosító: 483

Kedves Vatera Moderátor!

Ez jó ötletnek tűnik, kipróbálom, és jelzem mi történt. Azért nem értem a dolgot, mert csak némelyik levél nem ér célba. A citromailt használom. Lehet ott a gond.
Köszönöm.

Üdv: taki63 rolleyes.gif

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2008-03-04 10:17
Létrehozva: #18496

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(taki63 @ 2008-02-27 15:34) *
Üdv!
Nem tudom került e már szóba, hogy a lezárt árverésekről igen hiányos értesítést kapok. Magyarul nem mindről jön meg "Az elmúlt egy órában a következő aukciói zárultak le:" mail.
Tudom, hogy meg lehet találni a vásárló adatait a szem. menüben, de szerintem valami nem stimmel.
taki63 mad.gif

Kedves taki63!

Esetleg ki lehetne próbálni más emailcímet beállítani a személyes menüben, hogy oda megérkezik -e az
értesítő. Érdeklődni a mail szolgáltatónál és ellenőrizni, hogy nem blokkolta -e az adott levelek fogadását.

Amennyiben küld egy termékkódot és hogy mely értesítő hiányzott technikus kollégák ez alapján a konkrét
esetnek, történteknek utánanéznek.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2008-03-03 21:53
Létrehozva: #18497

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:15
Azonosító: 73

IDÉZET(jancsika74 @ 2008-03-03 21:46) *
Sziasztok!

ennyi ideig szoktatok várni, ha a pénzmag elment (vevő vagyok)és az áru helyett csak igérgetést kapok egy olyan eladótól akinek eddig csak pozitív visszajelzése volt?

Az utalás 1-2 nap, míg célbaér, a posta szintén 1-2 nap (ha jó napjuk van laugh.gif nekem a rekord két hetes szállítási idő volt), plusz az sem biztos, hogy aznap postáz, amikor megjött a pénz, lehet csak 1-2 nap elteltével. Mikor utaltál neki? És mit írt? Ha elpostázta már jópár napja, akkor kérd el a küldemény ragszámát, és érdeklődj vele a postádon (nekem már többször is volt, hogy a vevőm nem kapta meg a levelet/csomagot, értesítőt nem dobtak be neki, de a postán meg ott várta a küldemény).

+Quote Post
jancsika74
hozzászólás 2008-03-03 21:46
Létrehozva: #18498

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2008-02-21 21:10
Azonosító: 122 841

Sziasztok!

ennyi ideig szoktatok várni, ha a pénzmag elment (vevő vagyok)és az áru helyett csak igérgetést kapok egy olyan eladótól akinek eddig csak pozitív visszajelzése volt?

+Quote Post
mazsolla
hozzászólás 2008-03-03 21:40
Létrehozva: #18499

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-01 13:16
Azonosító: 135

IDÉZET(taki63 @ 2008-03-03 21:09) *
[size="4"][/size]Úgy kb. egy hete írtam a fórumba, hogy nem érkeznek meg a lezárt aukcióról az e-mailek. Most már az üzenetről sem kapok értesítést minden esetben. E miatt már gondom is volt, hogy nem tudtam időben válaszolni. A PST halálos a lassúság lehervasztó.
Választ nem kaptam, legalább valami olyasmit, hogy a hiba kijavítása folyamatban, vagy ilyesmi.
Tisztelettel, mi történik, hogy ennyire rossz a helyzet?????[color="#FF0000"]
mad.gif

Az van, hogy itt olyan kérdésekre ne várj választ, ami a működéssel kapcsolatos.
Patrnerek vagyunk !?
Ezt állította valamikor a Vatera Vezetése !!!!!!!!!

+Quote Post
Hilycou
hozzászólás 2008-03-03 21:37
Létrehozva: #18500

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-02 16:01
Azonosító: 124 459

...Egyébként nem tegnap regisztráltam....
A szerver pingelés csak azt mutatja fut és fogadóképes a szerver és válaszol is. Ettől függetlenül él a probléma mert az adatbázis feldolgozással van problémája szegény szervernek. Bizakodjunk!!

+Quote Post

1025 Oldal V  « < 923 924 925 926 927 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-03-27 14:11