IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1018 Oldal V  « < 934 935 936 937 938 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Technikai Kérdések, Problémák, KIZÁRÓLAG TECHNIKAI jellegű témáknak - PST/VTT kivételével!
WALKMAN76
hozzászólás 2008-01-24 19:01
Létrehozva: #18701

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-04-07 21:38
Azonosító: 4 200

Kedves Vatera!
Nekem van 1 kis problémám.Anno nagyon régen volt 2 termékem nevezetesen AG NEOVO F419és egy IBM thinkpad.
Igaz eladtam öket de sajnos nem jött létre végül is az adásvétel mivel ezek a termékek tönkrementek idöközben igy nem is adtam oda a vevöknek.Ebböl nem is volt probléma!!!!
Már nememlékszem de azthiszem irtunk egy egy semleges véleményt meg hogy nem jött létre az adásvétel de tényleg nememlékszem már pontosan rá.
Én gondoltam akkor ezeket a termékeket nem eladottnak tekinti a vatera.
Most kijött a számla a vaterátol és ez a két szerkezet is szerepelt benne.Illetve volt még egy X800GTO videokari eladásom is jut eszembe ott a vevő egyszerűen megpattant a posta le is nyelte a kárnyámat.Akkor irtam a negativot azthiszem a fazont ki is tiltották mert vagy 100 hasonlo értékelést kapott.
Szoval kiszámlázták ezeket a tétleket nekem.Igaz nem nagy összeg simán befizetem nem probléma!!!Tudni szeretném máskor mit irjak hogyan intézzem ha meghiusul egy adásvétel hogy nekerüljenek kiszálázásra.
Előre is köszönöm a választ!
Üdv:WALKMAN76
Go to the top of the page

+Quote Post
mhif
hozzászólás 2008-01-24 16:25
Létrehozva: #18702

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-08-09 11:59
Azonosító: 19 325

IDÉZET(Vatera_Moderátor @ 2008-01-15 15:25) *
Kedves mhif!

A licitkorlátozás a legmagasabb szintű ellenőrzésen átesett felhasználókra nem vonatkozik (jellemzően eladók),
kizárólag az alacsonyabb szintű regisztrációval rendelkező felhasználókra (jellemzően vásárlók).

Kedves Vatera,

nem igazán sikerült kielégítő választ kapnom, megkérdezem még1szer:

"Miért is nem vonatkozik a korlátozás a teljes jogú felhasználókra? Mi ebben a logika?
A szűrést nem jogosultság, hanem értékelési mutató szerint szeretném alkalmazni."

javítva: t

Több éves regisztrációval rendelkező és több száz/ezer adásvételt lebonyolított -nevezzük jellemzően eladó- féllel sem szeretnék üzletet kötni, ha én az ő értékelési mérlegét nem találom számomra megfelelőnek. Nem is feltétlenül a mérlegét; ha már a negatív értékelései között találok 1-2-3-XY... olyan értékelést, ami miatt szeretném "elkerülni" az adott illetővel az adásvételt, miért ne lenne megoldható a szűrése? Természetesen, mint eladó fél "szerepelnék" az adásvételben, ez esetben van értelme a kérdésemnek (vevőként egyszerűen nem licitálok olyan eladónál, aki...)

Tisztában vagyok vele, hogy a Piactér érdeke az, hogy minél több adásvétel kötessen meg, de épp a felület által biztosított értékelési rendszerből fakadóan úgy érzem el tudom dönteni, hogy pusztán a licitáláson túl, ki az a felhasználó, akivel ténylegesen is sikeresen lezáruló adásvételt tudok kötni. Tehát a Vatera és az én érdekem is azonos e tekintetben.

köszi, mhif

+Quote Post
draglion
hozzászólás 2008-01-24 16:04
Létrehozva: #18703

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:23
Azonosító: 291

IDÉZET(Cepheusz @ 2008-01-24 15:37) *
Kedves Vatera_Moderátor!

[*] Nem értem, hogyan adhatok eladóként értékelést ha a vevőim azt nem teszik meg, hiszen az aukció kiemeneteléről nincs tudomásom, csak annyit tudok, hogy én az árucikket elküldtem. [/list]A válaszokat előre is köszönöm.

bizony ez így van a tranzakció folyatban van addig amíg nincs valamiféle jelzés a vásárló részéről hogy megkapta és hogy rendben van vagy nincs rendben
ez lehet egy vatera üzenet, e-mail vagy telefonhívás, személyes találkozásnál pedig egyből kiderül, szóval nem feltétlenül a vatera visszajelzés jelenti a bizonyosságot arról hogy a trazakció a vásárló részéről rendben lezárult...habár az a legjobb dolog ha az értékelést választja a fentiekből wink.gif

--------------------
nagy a baj amikor a tudás hiánya tesz értékessé vagy értéktelenné dolgokat

+Quote Post
draglion
hozzászólás 2008-01-24 15:59
Létrehozva: #18704

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(b_ede @ 2008-01-24 15:53) *
Én kértem ...

nagyon-nagyon jó ötlet volt

--------------------

+Quote Post
Putyur
hozzászólás 2008-01-24 15:50
Létrehozva: #18705

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-01 12:23
Innen: Budapest
Azonosító: 12 391

IDÉZET(Cepheusz @ 2008-01-24 14:37) *
Kedves Vatera_Moderátor!

Két kérdésem lenne:
  1. Ha jól látom a Személyes menű, Licitált áruk listája kiegészült egy Utolsó licit érkezése oszloppal. Ez nem felelegesen rontja az átláthatóságot? Nem igazán tudom elképzelni kinek lehet olyan fontos fontos ez az információ. Ennek biztosan volt így értelme? (ez inkább megjegyzés, azt úgysem fogod leírni, hogy nem :-) )
  2. 40 napos értékelési kényszer. Nem értem, hogyan adhatok eladóként értékelést ha a vevőim azt nem teszik meg, hiszen az aukció kiemeneteléről nincs tudomásom, csak annyit tudok, hogy én az árucikket elküldtem. Ilyenkor fordul elő, hogy én mivel eladok ezért értekelési kényszerbe kerülök, ha használni akarom a rendszert, a vevőm meg lehet, hogy vár egy fél évet és az én pozitívomra válaszul megajándékoz egy negatívval. Járt már így ismerősöm. (javaslom: 40 napon túl ne lehessen negatívot adni!)
A válaszokat előre is köszönöm.

Az első pontban említett opciót egy kolléga kérte nemrégen - ezért került be a lehetőségek közé. Szerintem zavarónak nem zavaró.
A második ponttal tökéletesen egyetértek. Amíg a vevő nem értékelt, az eladót nem kellene zaklatni.

--------------------
Putyur

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal.
Ne kezdj birkózni egy disznóval, mert mindketten sárosak lesztek, de a disznó még élvezni is fogja.

+Quote Post
Cepheusz
hozzászólás 2008-01-24 15:37
Létrehozva: #18706

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-04-24 07:37
Azonosító: 6 789

Kedves Vatera_Moderátor!

Két kérdésem lenne:
  1. Ha jól látom a Személyes menű, Licitált áruk listája kiegészült egy Utolsó licit érkezése oszloppal. Ez nem felelegesen rontja az átláthatóságot? Nem igazán tudom elképzelni kinek lehet olyan fontos fontos ez az információ. Ennek biztosan volt így értelme? (ez inkább megjegyzés, azt úgysem fogod leírni, hogy nem :-) )
  2. 40 napos értékelési kényszer. Nem értem, hogyan adhatok eladóként értékelést ha a vevőim azt nem teszik meg, hiszen az aukció kiemeneteléről nincs tudomásom, csak annyit tudok, hogy én az árucikket elküldtem. Ilyenkor fordul elő, hogy én mivel eladok ezért értekelési kényszerbe kerülök, ha használni akarom a rendszert, a vevőm meg lehet, hogy vár egy fél évet és az én pozitívomra válaszul megajándékoz egy negatívval. Járt már így ismerősöm. (javaslom: 40 napon túl ne lehessen negatívot adni!)
A válaszokat előre is köszönöm.

A hozzászólást -Cepheusz- szerkesztette a következő időpontban: 2008-01-24 15:40

+Quote Post
Flitter
hozzászólás 2008-01-21 17:57
Létrehozva: #18707

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Innen: Hirtelengöröngyös-balacskó
Azonosító: 39

IDÉZET(harlequinopal @ 2008-01-21 12:07) *
Köszi Flitter! Tehát látják, csak erre voltam kíváncsi. Nem egy napja van ott a kérdésem, tehát a dolgozik sztem nem éppen kifogás. Az a baj, hogy pont jó áron adná a cuccot, csak a képen más színű van, mint ami nekem kell. Válasz nélkül nem licitálok, igazad van majd lesz másik rolleyes.gif

Persze,hogy látják rolleyes.gif Meg is érdemlik ha semmit nem tudnak eladni mert kommunikálni képtelen,mert nem akar.

--------------------
Állampolgári jogom hülyének lenni.
Ne vedd komolyan az életet, úgyse kerülsz ki belőle élve:)

Mit te gondolsz, ki te vagy, azt hiszed, hogy kivel beszélsz?
"Ne vitatkozz a hülyékkel, mert lealacsonyodsz a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!"
"Az a baj a világgal, hogy az okosak örökké kételkednek,a hülyék meg mindig holtbiztosak mindenben."
"Légy olyan ,mint a madár,mely alól ha kivágják a fát- nem zuhan le-hanem még magasabbra repül."

+Quote Post
Flitter
hozzászólás 2008-01-21 17:55
Létrehozva: #18708

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(@rni @ 2008-01-21 12:09) *
Hello!

Érdeklődnék, hogy ha a "Kérdezzen az eladótól!" segítségével megkérdezem, hogy kis városomban (csak a város neve konkrét hely vagy cím nélkül!) át tudja-e adni az eladó a kis értékű portékát (nem szeretnék postára még ugyanannyit áldozni mint az áru értéke), az miért fáj a vaterának? Ha megkapnám a válasz, megvenném a terméket, így lenne belőle jutalék, de mivel törölve lett a kérdésem, ezért inkább nem vásárolok...

üdv.: @rni

Ha valóban megyén belül-Hól? kérdésed volt helységre korlátozva. Akkor érthetettlen a tőrlés.
Viszont ha cím,ház szám,utca akkor jogos.

--------------------

"Ne vitatkozz a hülyékkel, mert lealacsonyodsz a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!"
"Az a baj a világgal, hogy az okosak örökké kételkednek,a hülyék meg mindig holtbiztosak mindenben."
"Légy olyan ,mint a madár,mely alól ha kivágják a fát- nem zuhan le-hanem még magasabbra repül."

+Quote Post
@rni
hozzászólás 2008-01-21 17:52
Létrehozva: #18709

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2007-06-14 15:46
Azonosító: 13 947

IDÉZET(Desiderius @ 2008-01-21 16:10) *
Hát ez érdekes. Már töbször megadtuk a megyén belüli település nevet (könnyü a nagyfalusiaknak) és nem volt gond. Hiába tudom, ha nem ismerem az utcát, házszámot és még csak a nevét sem. Nem volt ott más is?

Semmi egyéb, csak a város neve. Ennyi volt egész pontosan:

"Üdv.! Személyes átadás-átvétel megoldható *városneve*? Előre is köszönöm a választ. @rni"

Lehet hogy a felhasználónevemben lévő kukacra mozdultak rá? blink.gif

+Quote Post
Desiderius
hozzászólás 2008-01-21 17:10
Létrehozva: #18710

Lelkes újonc
**

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2007-12-15 17:16
Innen: Üveghegyen túl
Azonosító: 67 082

IDÉZET(@rni @ 2008-01-21 12:09) *
Hello!

Érdeklődnék, hogy ha a "Kérdezzen az eladótól!" segítségével megkérdezem, hogy kis városomban (csak a város neve konkrét hely vagy cím nélkül!) át tudja-e adni az eladó a kis értékű portékát (nem szeretnék postára még ugyanannyit áldozni mint az áru értéke), az miért fáj a vaterának? Ha megkapnám a válasz, megvenném a terméket, így lenne belőle jutalék, de mivel törölve lett a kérdésem, ezért inkább nem vásárolok...

Hát ez érdekes. Már töbször megadtuk a megyén belüli település nevet (könnyü a nagyfalusiaknak) és nem volt gond. Hiába tudom, ha nem ismerem az utcát, házszámot és még csak a nevét sem. Nem volt ott más is?

--------------------
Az a baj a világgal, hogy az okosok tele vannak kételyekkel, a hülyék meg holtbiztosak mindenben.

+Quote Post
pferde
hozzászólás 2008-01-21 13:13
Létrehozva: #18711

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-01-17 19:54
Innen: Veszprém megye
Azonosító: 83 561

IDÉZET(Flitter @ 2008-01-19 14:50) *
Topikba nem illő??? Semmi olyan nem történt.Namindegy,hagyjuk.

Ne bánd, azt hiszem, itt én voltam a "nem oda illő", és a magam részéről azt sem bánnám, ha az egész velem kapcsolatos üziket kitörölték volna. Rossz volt a "belépő".
Olvasgattam, amennyit az időm engedett. Annyit látok, hogy itt a fórumon nem ez volt az első nézetkülönbség, vita, voltak itt sokkal keményebbek is. Ez ugyan nem vigasztal, utálom a békétlenséget.

--------------------
Ha tudnám is, hogy holnap elpusztul a világ, még akkor is ültetnék ma egy almafát. - Ági

+Quote Post
@rni
hozzászólás 2008-01-21 13:09
Létrehozva: #18712

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2007-06-14 15:46
Azonosító: 13 947

Hello!

+Quote Post
harlequinopal
hozzászólás 2008-01-21 13:07
Létrehozva: #18713

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-01-20 10:37
Azonosító: 85 877

Köszi Flitter! Tehát látják, csak erre voltam kíváncsi. Nem egy napja van ott a kérdésem, tehát a dolgozik sztem nem éppen kifogás. Az a baj, hogy pont jó áron adná a cuccot, csak a képen más színű van, mint ami nekem kell. Válasz nélkül nem licitálok, igazad van majd lesz másik rolleyes.gif

+Quote Post
Flitter
hozzászólás 2008-01-21 10:44
Létrehozva: #18714

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(harlequinopal @ 2008-01-21 09:37) *
Sziasztok! Ezt a topikot találtam megfelelőnek a beírásomhoz, bocs, ha nem jó helyre ment, bár ez tényleg költői kérdés. Másodszor fordul elő, hogy a "kérdezzen az eladótól" (ami egyébként nagyon jó ötlet) opciót kihasználva felteszek egy kérdést, amire nem jön válasz. unsure.gif
Kapnak erről értesítést az eladók, vagy csak figyelgetik -már aki- az aukciót és akkor láthatják, hogy van egy kérdés feléjük? Mivel én is adtam már el és vettem is terméket, nem értem, nem érdekük, hogy valaki esetleg a válasz alapján máris megvenné a terméküket? Üdv: Opal

Kapnak értesítést emailban és a saját menűjükben is áll a kis piros zászló.
Több lehetőség van amiért nem válaszól.Dolgozik,nem érdekli,lusta,elutazott,nincs netközelben stsstb.
Jártam már én is így soxor,megvettem mástól,aki nem válaszólt pedig belépett az a mai napig is árulja laugh.gif

A hozzászólást -Flitter- szerkesztette a következő időpontban: 2008-01-21 10:45

--------------------

+Quote Post
harlequinopal
hozzászólás 2008-01-21 10:37
Létrehozva: #18715

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-01-20 10:37
Azonosító: 85 877

Sziasztok! Ezt a topikot találtam megfelelőnek a beírásomhoz, bocs, ha nem jó helyre ment, bár ez tényleg költői kérdés. Másodszor fordul elő, hogy a "kérdezzen az eladótól" (ami egyébként nagyon jó ötlet) opciót kihasználva felteszek egy kérdést, amire nem jön válasz. unsure.gif
Kapnak erről értesítést az eladók, vagy csak figyelgetik -már aki- az aukciót és akkor láthatják, hogy van egy kérdés feléjük? Mivel én is adtam már el és vettem is terméket, nem értem, nem érdekük, hogy valaki esetleg a válasz alapján máris megvenné a terméküket? Üdv: Opal

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2008-01-20 22:21
Létrehozva: #18716

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Azonosító: 32

IDÉZET(Mátyás @ 2008-01-20 21:05) *
Több hónapja kapok visszajelzéskeetek két példányban. Már kérterm, javításák a szervert. Hasztalanul. Ma is több visszajelzést kaptam, amit két nappal korábban már küldött a VATERA.
Másoknál is előfordul, vagy csak én vaqyok ilyen "kedvezményezett"?
Mátyás

Kedves Mátyás!

Emlékeztető emailek kerülnek kiküldésre, amennyiben az egyik fél értékelte az adásvételt,
a másik fél viszont még nem készített visszajelzést.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Mátyás
hozzászólás 2008-01-20 22:05
Létrehozva: #18717

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:22
Azonosító: 269

Több hónapja kapok visszajelzéskeetek két példányban. Már kérterm, javításák a szervert. Hasztalanul. Ma is több visszajelzést kaptam, amit két nappal korábban már küldött a VATERA.
Másoknál is előfordul, vagy csak én vaqyok ilyen "kedvezményezett"?
Mátyás

+Quote Post
nrichie
hozzászólás 2008-01-20 21:02
Létrehozva: #18718

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2007-07-09 21:51
Azonosító: 16 176

Kedves draglion,

Pontosan az a gond, amikre Te is példákat hozol. Ugyan a bankjegygyűjtésben sok féle minőségi meghatározási mód létezik, de a gyakorlatban az Albert Pick katalógusaiban leírt, pontosan meghatározott minőségek terjedtek el de facto "szabványokként" a világ 90-95%-án és ezzel együtt az Interneten is. Tudom, hogy nem mindenki van pontosan tisztába ezekkel a jelölésekkel, de legalább ne próbálja bizonygatni az igazát, ha nem teljes mértékben ért hozzá.
Nem akarok senkit megbántani, mert tudom, hogy mindenki anyagi lehetősége más és más (viszont a gyűjtőszenvedélyünk azonos), de kicsit visszataszítónak tűnik nekem, hogy még például egy UNC-nak meghírdetett Rhodesia and Nyasaland-i 10 shillings-et nyugadtan megvehetek 800$ fölötti értéken úgy, hogy tudom, hogy azt kapom, amit megígértek, addig 10-20$-ért lejáratnak. Még egyszer hangsúlyoznám, hogy nem akarok senkit megbántani, mert én is száz számra gyűjtöm a jelenkori bankjegyeket, amelyek remélhetőleg később majd szintén nagyobb értéket képviselnek (ráadásul ezek között is vannak szép számmal fajsúlyosabb darabok), de ez nem jelenti azt, hogy ezekkel, mert kevésbé értékesek vissza lehet élni.
Külföldön eddig ilyen tapasztalatom hál'Istennek nem volt, itthon ez a második ilyen esetem. Azokat sajnálom rettenetesen, akik becsületesen kereskednek. De hát a puding próbája az evés, és még azokkal az emberekkel, akikkel eddig is mindkét fél számára becsületes és korrekt üzleteket tudtunk kötni, azokkal ezután is meg fogjuk tudni tenni, addig az alább ismertetett illetővel többé még szóba állni sem leszek hajlandó. Szerintem ő veszített többet.

Üdv: nrichie

IDÉZET(draglion @ 2008-01-20 18:45) *
http://www.vatera.hu/3_rubel_1905_f_vf_48487326.html

a nyomaték kedvéért ez a bankjegy nem F-VF hanem VG
a bankjegyek tartása (az első a legjobb) :
UNC
aUNC
XF+
XF
VF+
VF
VF-
F+
F
F-
VG+
VG
VG+
G+
G
G-
Poor (ez már nem is kategória)

értéke pedig kategóriánként 30-50%-al csökken

vásároltam már bankjegyet amely 40 dollár volt VF állapotban de VG+ t kaptam amelynek az értéke 5-7 dollár

szóval lényeges dolog

+Quote Post
draglion
hozzászólás 2008-01-20 20:06
Létrehozva: #18719

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Grobar @ 2008-01-20 19:29) *
Akkor faxold vagy mailben küldd el neki a képét a feladóvevénynek!! Nem veszted el a hiteledet, ettől ne félj!
Átérzem a problémát, sok eredetinek hirdetett foci jelvény, gagyi szlovák hamisítvány itt a Vaterán! Vannak akik most kezdik a gyűjtést kidobnak 800-1500 Ft-ot 250Ft-os vackokra!

http://www.vatera.hu/1000_dm_1910_piros_ha...c_51054228.html

nem aUNC
az aUNc bankjegyen nem lehet hajtás egy pici hiba lehet csak amely monjuk egy sarok meghajtásából ered amikor a barakóba tesszük és visszhajlik

az a bankjegy amelyen látható hajtás van maximum XF- de ez már nagyon a maximum
az minimum 1 1/2 kategória lefelé

--------------------

+Quote Post
draglion
hozzászólás 2008-01-20 19:45
Létrehozva: #18720

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(nrichie @ 2008-01-20 19:19) *
Kedves draglion, Kedves Grobar,

mert pontosan arról van szó, hogy UNC-ként meghírdetett bankjegyeket VF tartásban küldött el nekem.
Üdv: nrichie

http://www.vatera.hu/3_rubel_1905_f_vf_48487326.html

a nyomaték kedvéért ez a bankjegy nem F-VF hanem VG
a bankjegyek tartása (az első a legjobb) :
UNC
aUNC
XF+
XF
VF+
VF
VF-
F+
F
F-
VG+
VG
VG+
G+
G
G-
Poor (ez már nem is kategória)

értéke pedig kategóriánként 30-50%-al csökken

vásároltam már bankjegyet amely 40 dollár volt VF állapotban de VG+ t kaptam amelynek az értéke 5-7 dollár

szóval lényeges dolog

--------------------

+Quote Post

1018 Oldal V  « < 934 935 936 937 938 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-21 22:09