IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1016 Oldal V  « < 934 935 936 937 938 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Technikai Kérdések, Problémák, KIZÁRÓLAG TECHNIKAI jellegű témáknak - PST/VTT kivételével!
draglion
hozzászólás 2008-01-18 13:20
Létrehozva: #18701

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:23
Azonosító: 291

IDÉZET(Putyur @ 2008-01-18 11:53) *
Ha 1000+1 évig fogok élni, akkor sem fogom megérteni, hogyan jut eszébe valakinek lemásolni egy termékleíráshoz kapcsolódó, az egyéni feltételekről szóló sablonszöveget; és nem egy sajátot írni. (Pláne, ha a leírásban úm. nyüzsögnek a helyesírási hibák...)

(A sárga szövegről meg azt azt hittem, nem ránk tartozik, azért van "elrejtve"... smile.gif)

Putyur, ha figyeltél nem lemásolásról volt szó hanem a szöveg ollózótt felhasználásáról.
Ha valaki lemásol egy mások által írt szöveget az plagizál
Ha valaki két szövegből alkot egy újat az összevon
Ha valaki 3 szövegből másolja össze az megalkot egy újat amit már le is védethet wink.gif laugh.gif

Mindenkinek joga van megengedni vagy nem megengedni hogy másoljanak tőle.
Ha valaki nem engedi azon felháborodni sem lehet és pöffeszkedőnek sem illik nevezni senki emmiatt.
Nagy az esély arra hogy ha rossz időben rossz helyen akarunk valamit elérni az balul sül el pedig jó időzítéssel és jó helyszínnel lehet semmi akadályba nem ütközött volna

--------------------
nagy a baj amikor a tudás hiánya tesz értékessé vagy értéktelenné dolgokat
Go to the top of the page

+Quote Post
Putyur
hozzászólás 2008-01-18 12:53
Létrehozva: #18702

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-01 12:23
Innen: Budapest
Azonosító: 12 391

IDÉZET(pferde @ 2008-01-18 11:21) *
Állítottam én azt, hogy egy szent vagyok? Hogy nem tudok én is ironikus vagy szkeptikus lenni? Csodálkozol, hogy némi (sztem nagyon finom) ellenreakciót mutattam?
Csak olyan embert zavarhat, hogy "minden lépését figyelik" (maffia? laugh.gif ), akinek van félnivalója, aki sunyi, mindig rosszban sántikál. - Engem nem! smile.gif

Ha 1000+1 évig fogok élni, akkor sem fogom megérteni, hogyan jut eszébe valakinek lemásolni egy termékleíráshoz kapcsolódó, az egyéni feltételekről szóló sablonszöveget; és nem egy sajátot írni. (Pláne, ha a leírásban úm. nyüzsögnek a helyesírási hibák...)

(A sárga szövegről meg azt azt hittem, nem ránk tartozik, azért van "elrejtve"... smile.gif)

--------------------
Putyur

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal.
Ne kezdj birkózni egy disznóval, mert mindketten sárosak lesztek, de a disznó még élvezni is fogja.

+Quote Post
pferde
hozzászólás 2008-01-18 12:21
Létrehozva: #18703

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-01-17 19:54
Innen: Veszprém megye
Azonosító: 83 561

Állítottam én azt, hogy egy szent vagyok? Hogy nem tudok én is ironikus vagy szkeptikus lenni? Csodálkozol, hogy némi (sztem nagyon finom) ellenreakciót mutattam?
Csak olyan embert zavarhat, hogy "minden lépését figyelik" (maffia? laugh.gif ), akinek van félnivalója, aki sunyi, mindig rosszban sántikál. - Engem nem! smile.gif

--------------------
Ha tudnám is, hogy holnap elpusztul a világ, még akkor is ültetnék ma egy almafát. - Ági

+Quote Post
csabau
hozzászólás 2008-01-18 12:12
Létrehozva: #18704

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-19 21:37
Innen: Ideg-elme
Azonosító: 903

rendben, akkor ezennel visszamásolom a tegnap éjszakai, valóban kultúr-reagálásod - tényleg civilizált és egyáltalán nem alázó a hangnem....

[/size]"Sebaj. Magad uram, ha nincs szolgád.. rolleyes.gif Különben is sok munka lett volna a helyesírási hibák kijavítása.. tongue.gif "

válasz erre -

"Val[size="2"]óban ilyen felháborítóan viselkedtem? Akkora-nagy dolgot kértem? Olyasmit, amivel megkárosítanék, megrövidítenék valakit? Ennyire bunkó votam? "

mindenesetre remek érzés, hogy igen sokan fogják minden lépésedet figyelni - mellesleg jónéhány tiltólistát is gazdagítottál

--------------------
mivel mindig az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak...

...szorgos népünk győzni fog !
.
csaby

+Quote Post
pferde
hozzászólás 2008-01-18 11:55
Létrehozva: #18705

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Ennyi volt a kérdésem/kérésem:
IDÉZET(pferde @ 2008-01-17 20:50) *
... hogy az áruleírásaidnálnál szereplő szöveget - vagy abból ollózva, átfogalmazva, de a lényegét másolva - felhasználhatnám-e azt a saját aukcióimban?
(Nem akartam csak úgy - a megkérdezésed nélkül - átmásolni, én sem örülnék neki, ha viszontlátnám máshol, amit én hoztam össze... rolleyes.gif )
Köszi: Ági

Drága, Kedves Vaterás Társaim!

Valóban ilyen felháborítóan viselkedtem? Akkora-nagy dolgot kértem? Olyasmit, amivel megkárosítanék, megrövidítenék valakit? Ennyire bunkó votam? Vagy egyszerűen csak az a baj, hogy nem vagyok hímnemű? wink.gif
IDÉZET(Flitter @ 2008-01-18 00:22) *
wub.gif ph34r.gif ohmy.gif

"Topik-tulajdonos" Úr! Ha ezen így elképedsz, ettől így hanyattesel, akkor hogyan reagálsz a vevőid "echte" hülyeségeire? wink.gif
IDÉZET(Putyur @ 2008-01-18 09:12) *
Csaby, ebben az a vicc, hogy nem vicc. Meg az, hogy azzal a fáradtsággal, amivel megírta a választ, egy gyönyörű saját sablonszöveget írhatott volna. Na ja, az időhiány... Elkerülte a figyelmedet, hogy erre én is rájöttem. (Tudod:... szöveg kijelöl, és máris látható a vil.sárga szöveg... smile.gif)
Igazad van, Putyur! Ebben a q*** világban már tényleg vicc, ha olyan naív valaki, hogy azt hiszi, udvarias hangnemben kérdez, kér valamit (amivel nem lesz senki gazdagabb-szegényebb) és erre pozitív, hasonló hangnemű válszt vár. sad.gif
IDÉZET(b_ede @ 2008-01-18 09:18) *
Nekem az "önvédelmi szövegben", megfogalmazás tetszik .
Látszólagos Alzheimer, általános ideggyengeség , kötekedési hajlam ,rendkívüli magabiztosság (nem is tudom kell-e vagy sem ) ellen lehet bármilyen szöveg, a vége ugyanaz :
Vita
vita
nega
Mi tagadás, néha magam is megdöbbenek a naívságomon. huh.gif Ha nincs ez az első kis vitám egy vevővel, eszembe nem jutott volna, hogy teletömjem "önvédelmi szöveggel" a termékleírás ablakát.
Vacak egy érzés, hogy újra és újra meg kell tapasztalnom: az emberek jórésze pöffeszkedő, ellenséges, rosszhiszemű, lekezelő modorú. (Mindegy, hogy eladó, vagy vevő.)
Ez a lincshangulat megint azt bizonyítja, jobb ha az ember szépen-csendben elücsörög egy sarokban, és csak reszelgeti a körmeit.... wink.gif

A hozzászólást -Vatera_Moderátor- szerkesztette a következő időpontban: 2008-01-18 12:03

--------------------
Ha tudnám is, hogy holnap elpusztul a világ, még akkor is ültetnék ma egy almafát. - Ági

+Quote Post
Putyur
hozzászólás 2008-01-18 10:12
Létrehozva: #18706

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-01 12:23
Innen: Budapest
Azonosító: 12 391

IDÉZET(csabau @ 2008-01-17 21:17) *
ugye ez vicc.
...

Csaby, ebben az a vicc, hogy nem vicc. Meg az, hogy azzal a fáradtsággal, amivel megírta a választ, egy gyönyörű saját sablonszöveget írhatott volna. Na ja, az időhiány... smile.gif

--------------------
Putyur

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal.
Ne kezdj birkózni egy disznóval, mert mindketten sárosak lesztek, de a disznó még élvezni is fogja.

+Quote Post
Flitter
hozzászólás 2008-01-18 01:22
Létrehozva: #18707

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Innen: Hirtelengöröngyös-balacskó
Azonosító: 39

IDÉZET(pferde @ 2008-01-17 22:31) *
Nem viccnek szántam. Te pedig - úgy érzem - egy kicsit túllőttél a célon ezzel a bankszámlás-biciglis jópofizással. mellow.gif
Igazad van, időt akartam spórolni, (ami mostanában szűkös), gondoltam - egyelőre - amíg nem szülök egy sajátot, ez a - félig-meddig másolásos - módszer egyszerűbb lett volna - így hirtelen.
(Ha nem szólok, soha nem veszed észre, mire esetleg észrevetted volna, már rég átfogalmazom, rá sem ismersz, hisz csak a témakörök egyeztek volna) a lényeg, hogy addig is védve legyek bizonyos dolgokkal szemben.
Problémáim adódtak ugyanis, most fizetem a tanulópénzt, sürgősen meg akartam csinálni.
Ismétlem, később mindenképpen megalkottam volna (képzeld: képes vagyok rá smile.gif ) a sajátomat.

Onnan jött az ötlet, hogy egy ideje már írogatom a listát, mik szerepeljenek majd az "önvédelmi szövegben", de eddig nem volt időm teljesen összehozni. Sürgőssé vált, ma nekiültem, hogy megcsinálom, de ki akartam egészíteni a listámat, gondoltam körülnézek néhány régebbi Vaterásnál, biztos van olyan is, amire nem gondoltam. Nálad pl. kapásból kettőt is találtam, de lehet, ha másra kattintok, ott is meglelem ugyanezeket. (Ne kérdezd, hogy keveredtem a te oldaladra... unsure.gif )
Azt gondoltam, a Vaterások amiben tudják, segítik egymást, főleg olyasmiben, amitől nem lesznek szegényebbek... Bocsi!

Ne haragudj, de ezt a mondatodat meg: "mindezt ennyi értékeléssel 2006. decemberi reggel és száztíz listázott cuccal...ne fárasszuk egymást." nem tudom értelmezni... Ha arra gondolsz, hogy régi vaterás vagyok... Nem figyeltél. Nézd csak meg jobban: 2006 decemberében 6 napot voltam fenn a vaterán, karácsony előtt ajándékot vásároltam. Igazából ezért regeltem. Ez után a következő év nyarán jöttem az oldalamra, májusban 2 eladás, júliusban 1 vétel, ennyi.
Holnap lesz két hónapja, hogy aktívan Vaterázok.

(És megöl a méreg: csak most látom, van lehetőség magánlevelezésre, és ennyi erővel már kész lenne a saját kis önvédelmi szövegem... sad.gif )

wub.gif ph34r.gif ohmy.gif

--------------------
Állampolgári jogom hülyének lenni.
Ne vedd komolyan az életet, úgyse kerülsz ki belőle élve:)

Mit te gondolsz, ki te vagy, azt hiszed, hogy kivel beszélsz?
"Ne vitatkozz a hülyékkel, mert lealacsonyodsz a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!"
"Az a baj a világgal, hogy az okosak örökké kételkednek,a hülyék meg mindig holtbiztosak mindenben."
"Légy olyan ,mint a madár,mely alól ha kivágják a fát- nem zuhan le-hanem még magasabbra repül."

+Quote Post
csabau
hozzászólás 2008-01-17 23:40
Létrehozva: #18708

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(pferde @ 2008-01-17 22:31) *
....

[color=#ffff00](És megöl a méreg: csak most látom, van lehetőség magánlevelezésre, és ennyi erővel már kész lenne a saját kis önvédelmi szövegem... sad.gif

nincs rá lehetőség.
de ha egy terméklapomhoz odaírtál volna két sort, két perc múlva rábólintok és túl lettünk volna rajta.
itt kissé máshogy sült el. rolleyes.gif

A hozzászólást -csabau- szerkesztette a következő időpontban: 2008-01-17 23:40

--------------------

.
csaby

+Quote Post
pferde
hozzászólás 2008-01-17 23:31
Létrehozva: #18709

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(csabau @ 2008-01-17 21:17) *
ugye ez vicc.

Nem viccnek szántam. Te pedig - úgy érzem - egy kicsit túllőttél a célon ezzel a bankszámlás-biciglis jópofizással. mellow.gif
Igazad van, időt akartam spórolni, (ami mostanában szűkös), gondoltam - egyelőre - amíg nem szülök egy sajátot, ez a - félig-meddig másolásos - módszer egyszerűbb lett volna - így hirtelen.
(Ha nem szólok, soha nem veszed észre, mire esetleg észrevetted volna, már rég átfogalmazom, rá sem ismersz, hisz csak a témakörök egyeztek volna) a lényeg, hogy addig is védve legyek bizonyos dolgokkal szemben.
Problémáim adódtak ugyanis, most fizetem a tanulópénzt, sürgősen meg akartam csinálni.
Ismétlem, később mindenképpen megalkottam volna (képzeld: képes vagyok rá smile.gif) a sajátomat.

Onnan jött az ötlet, hogy egy ideje már írogatom a listát, mik szerepeljenek majd az "önvédelmi szövegben", de eddig nem volt időm teljesen összehozni. Sürgőssé vált, ma nekiültem, hogy megcsinálom, de ki akartam egészíteni a listámat, gondoltam körülnézek néhány régebbi Vaterásnál, biztos van olyan is, amire nem gondoltam. Nálad pl. kapásból kettőt is találtam, de lehet, ha másra kattintok, ott is meglelem ugyanezeket. (Ne kérdezd, hogy keveredtem a te oldaladra... unsure.gif)
Azt gondoltam, a Vaterások amiben tudják, segítik egymást, főleg olyasmiben, amitől nem lesznek szegényebbek... Bocsi!

Ne haragudj, de ezt a mondatodat meg: "mindezt ennyi értékeléssel 2006. decemberi reggel és száztíz listázott cuccal...ne fárasszuk egymást." nem tudom értelmezni... Ha arra gondolsz, hogy régi vaterás vagyok... Nem figyeltél. Nézd csak meg jobban: 2006 decemberében 6 napot voltam fenn a vaterán, karácsony előtt ajándékot vásároltam. Igazából ezért regeltem. Ez után a következő év nyarán jöttem az oldalamra, májusban 2 eladás, júliusban 1 vétel, ennyi.
Holnap lesz két hónapja, hogy aktívan Vaterázok.

(És megöl a méreg: csak most látom, van lehetőség magánlevelezésre, és ennyi erővel már kész lenne a saját kis önvédelmi szövegem... sad.gif)

A hozzászólást -pferde- szerkesztette a következő időpontban: 2008-01-17 23:35

--------------------

+Quote Post
csabau
hozzászólás 2008-01-17 22:17
Létrehozva: #18710

Csoport:
Csak olvasó

ugye ez vicc.
mert annak sem valami frappáns...
hogyne, a számlámhoz postafordultával küldöm a hozzáférési jelszavakat, a biciklim
meg a ház oldalának van támasztva, azt is el lehet tolni, ha épp szükség van rá.

mindezt ennyi értékeléssel 2006. decemberi reggel és száztíz listázott cuccal...ne fárasszuk egymást.

--------------------

.
csaby

+Quote Post
pferde
hozzászólás 2008-01-17 21:50
Létrehozva: #18711

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(csabau @ 2008-01-16 19:10) *
ócón, ócón, persze, most holtidényben - majd nézd meg tavasszal! laugh.gif

Csabau! Nem a fent idézett hozzászólásoddal kapcsolatos, (lehet, kicsit OFF is), de a kérdésem az, hogy az áruleírásaidnálnál szereplő szöveget - vagy abból ollózva, átfogalmazva, de a lényegét másolva - felhasználhatnám-e azt a saját aukcióimban?
(Nem akartam csak úgy - a megkérdezésed nélkül - átmásolni, én sem örülnék neki, ha viszontlátnám máshol, amit én hoztam össze... rolleyes.gif )

Köszi: Ági

--------------------

+Quote Post
draglion
hozzászólás 2008-01-17 19:40
Létrehozva: #18712

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zencsi12 @ 2008-01-17 18:25) *
Kedves draglion,

Bocs' , de csak most tudtam visszaolvasni az üziket.
Az a gond, hogy Ön más aukciót szúrt ki, mint amiről írtam.

Kedves zencsi12,
Pontosan így van.

Üdvözlettel,
draglion

--------------------

+Quote Post
zencsi12
hozzászólás 2008-01-17 19:25
Létrehozva: #18713

Lelkes újonc
**

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2007-04-08 22:45
Azonosító: 4 355

Kedves draglion,

Bocs' , de csak most tudtam visszaolvasni az üziket.
Az a gond, hogy Ön más aukciót szúrt ki, mint amiről írtam. Az adott esetben 5 e-mailt írtam, és még többször telefonáltam az eladónak, mivel ígéretei ellenére sem kaptam meg az árut.(többe került már a telefonálgatás, mint az áru.)Tehát mindent megtettem a pozitív lezárás érdekében. Ezek után gondolom, Ön sem gondolja komolyan, hogy türelmetlen, vagy igazságtalan vevő vok dry.gif . Nehéz a részletek ismerete nélkül nyilatkozni, bárkiről.
Engem ez a huzavonás dolog nem, inkább konkrétan az értékelések időtartama érdekelt.
Egyébként sok tanulság van írásaiban....,köszönöm! Üdv:zencsi

+Quote Post
szeku
hozzászólás 2008-01-17 08:43
Létrehozva: #18714

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-18 15:40
Azonosító: 46 180

Ha valakinek 94,44% az értékelése, az én licitkorlátozásom 95%, akkor hogyan tud nálam licitálni? Nem lefele kerekítünk?

--------------------
Az élet attól szép, hogy bármi megtörténhet. És attól szar, hogy meg is történik.
Az emberi hülyeségnek csak alsó határa van.

+Quote Post
maya2003
hozzászólás 2008-01-16 23:20
Létrehozva: #18715

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-01 08:53
Azonosító: 7 800

Szaisztok vki segítsen ha tud, mondjuk lehet én vok a hülye blink.gif nem jelennek meg a kéeim az eladásnál a listába és ha nézegetnék más felhasználónál terméket ott se látok képet unsure.gif de a másik ilyen oldalon minden oké és eddig itt is jó volt minden , nemtudom mi történt , mondjatok vmi okosat, köszi előre laugh.gif is

+Quote Post
draglion
hozzászólás 2008-01-16 20:53
Létrehozva: #18716

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(csabau @ 2008-01-16 19:10) *

laugh.gif laugh.gif

--------------------

+Quote Post
csabau
hozzászólás 2008-01-16 20:10
Létrehozva: #18717

Csoport:
Csak olvasó

--------------------

.
csaby

+Quote Post
draglion
hozzászólás 2008-01-16 18:48
Létrehozva: #18718

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(csabau @ 2008-01-16 17:34) *
zöld fenyőfa szimbólumot kell a keresgéléskor figyelni - ott nincs minimál ár (helyesebben - azonos a kikiáltási árral) dry.gif

nagyon ócón adod az információt... wink.gif

--------------------

+Quote Post
csabau
hozzászólás 2008-01-16 18:34
Létrehozva: #18719

Csoport:
Csak olvasó

zöld fenyőfa szimbólumot kell a keresgéléskor figyelni - ott nincs minimál ár (helyesebben - azonos a kikiáltási árral) dry.gif

A hozzászólást -csabau- szerkesztette a következő időpontban: 2008-01-16 18:35

--------------------

.
csaby

+Quote Post
draglion
hozzászólás 2008-01-16 18:30
Létrehozva: #18720

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(lindaszan @ 2008-01-16 17:19) *
Miért van az, hogy egyes eladók a kikiáltási árnál jóval magasabb minimálárat határozhatnak meg? Ha ez egy nem e-üzletben történik, akkor a "vásárló megtévesztése" jogcímén a fogyasztóvédelem eljárhat ellene. Itt pedig becsalogatja a gyanútlan vásárlót, aki meg megörül az olcsó termékeknek, aztán pedig mindezt átverések érzi.

kedves lindaszan,
az e-üzlet az nagyon sokféle
kíváncsi vagyok mi lenne a véleményed ha egy galériában egy 50000 forintos festménynek az ára felmenne 400000 forintra és mégsem érné el a minimálárat...
ugyanis van egy védő minimálár rajta
itt keverednek a dolgok mert sok esetben nem jogos a minimálár de a fogyaszóvédelemnek nem sok köze van ehhez

nem kell keverni a tescoval vagy a váci utcai boltokkal mert ez nem az

természetesen nem értke egyet minden esetben a minimálárral de szerintem először próbáld megtanulni használni a vaterát és csak utána mondj véleményt hiszen jelen esetben az információhiányod miatt csalogatnak be
másképpen senki nem tudna becsalogatni

a tőzsdén ha vesztenél a tőzsde lenne a hibás ?

ja és még annyit hogy itt nem kötelesek kiszolgálni a vásárlót az eladók ....fogyasztóvédelem ? laugh.gif
inkább online vásárlási tanfolyam ....helyette az sokkal többet segít

--------------------

+Quote Post

1016 Oldal V  « < 934 935 936 937 938 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-07-31 07:23