IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1045 Oldal V  « < 934 935 936 937 938 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Technikai Kérdések, Problémák, KIZÁRÓLAG TECHNIKAI jellegű témák - PST kivételével!
saint555
hozzászólás 2008-03-27 10:43
Létrehozva: #18701

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-24 14:57
Azonosító: 11 371

IDÉZET(Grobar @ 2008-03-27 11:34) *
Draglion nem a mai kor gyermeke........

Haha. Nem az életkorra gondoltam. laugh.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
saint555
hozzászólás 2008-03-27 10:41
Létrehozva: #18702

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Ja. Amíg a te fotelből intézett átutalásod akár 2-3 napig is kering valamerre, addigra én már sokszor a kezemben fogom az árut és az értékelésemet is megkaptam. Utóbbi rendszerint a "gyors vevő" jelzőt is tartalmazza. Nem udvariasságból, hanem mert az eladókat rendszeresen meglepem a vételár igen gyors megérkeztével. Ugyanis a személyesen, adott banknál történő befizetések a te átutalásoddal szemben azonnal jóváíródnak a tulajdonos egyenlegén. Így akár már másnap a kezemben foghatom a vett árut. Az eladó meg már akár aznap el is költheti a keresetét. Ezzel azt hiszem mindketten jól járunk.
Visszakanyarodva a vatera csekkjeihez. Ő mint szolgáltató lehetővé teszi a csekkes fizetést. Akkor talán nem a befizetési határidő napján, vagy az azutánin kellene az ügyfél kezébe érkeztetni az adott csekket. Nem? Az ok nem igazán izgat. Szerencsére van más árverési site is. Szóval ha kell a pénzem nekik, lesznek szivesek időben postázni a csekkeket. Azt hiszem nem én vagyok értük, hanem fordítva. Ők akarnak rajtam pénzt keresni. Ezzel az utóbbival semmi gond. De nehogy már én könyörögjek mindig, hogy hagy fizessek.

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2008-03-27 10:34
Létrehozva: #18703

Csak olvasó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-05-24 18:58
Innen: Juzni Front
Azonosító: 11 399

IDÉZET(saint555 @ 2008-03-27 09:06) *
Kedves draglion!
Neked mint a mai kor gyermekének

Draglion nem a mai kor gyermeke........

A hozzászólást -Grobar- szerkesztette a következő időpontban: 2008-03-27 10:34

--------------------
Csak akkor tehetsz meg mindent, hogyha már semmid sincs. (Tyler Durden)

SÜN, SÜN!!!!
"Sünben emelték ki a tüntetőt."

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2008-03-27 10:31
Létrehozva: #18704

Csak olvasó

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(KapdKi @ 2008-03-26 20:29) *
Ha VAN csekkes befizetés, akkor a kutyát sem érdekli, hogy a Vatera mennyit szenved (bénázik),

Ebben teljesen igazatok van! Megoldja ezt a jó Magyar Posta 2010-re, nem lesz postai csekk, nem lesz pénzkézbesítés!
Szemközti szomszédom fejes a postán, már készülnek a létszám csökkentésre! Küldemény kézbesítés lesz csak, azt meg nem vállalják a postások 75ezerért! Elesnek a jattoktól amit a pénzek kihordásánál kapnak!

--------------------

SÜN, SÜN!!!!

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2008-03-27 10:26
Létrehozva: #18705

Csak olvasó

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(Putyur @ 2008-03-26 20:28) *
Az OTP-nél NINCS, csak akkor, ha nemtudoménhányezer forint havi fix utalás megy a számlára. Nekem meg nem megy, mert vállakozó vagyok, és úgy jön a pénzem, mint a kutya vacsorája.

Otp-nél nyitsz egy lakossági számlát, 1300Ft a legdrágább csomag (ezt használom) korlátlan ingyen utalás!!
Megéri, a héten 12-szer utaltam, már bejött az ára! 4szer ingyen vehetek fel pénzt, meg ingyen van a bankkártya! 560Ft-ért is van, abban nincs pénzfelvét ingyen, ennyibben tér el!

--------------------

SÜN, SÜN!!!!

+Quote Post
saint555
hozzászólás 2008-03-27 10:06
Létrehozva: #18706

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves draglion!
Megbocsáss de olyasvalaki felett itélkezel akit nem ismersz. Ennek megfelelően a körülményekkel sem hiszem hogy tisztában vagy. Miért is kényszerítem én bele bármibe is a vaterát? mad.gif A regisztrációkor ott a kérdőíven a kérdés - csekken, vagy átutalással szeretné rendezni tartozásait -. Itt ha a csekket választod, akkor te egy elavult, maradi, csakazértis ember vagy?
Bár semmi közöd hozzá, de elmondom neked. Bizonyos bankok, bizonyos számlacsomagjukban akár 300 forintot is elkérnek egy bankon kívüli átutalásért. Tudom, te ezt vagy nem hiszed, vagy azt mondod váltsanak bankot. Nos ez nem olyan egyszerű, mint azt te gondolod. Vannak akik lakásvásárlás miatt kénytelenek fenntartani egy adott számlát. Ugyanis a bank automatikusan erről emeli le a lakás törlesztőrészletét. Ezt a számlát esetemben 20 évig nem szüntethetem meg. Nincs is rajta több, mint a következő havi törlesztőrészlet. Részben mert nincsen számolatlanul pénzem amit rajta tarthatnék, részint mert ami van, azt állandóan forgatnom kell, hogy a következő hónapban is kitermeljem a törlesztőrészletet. Ha szeretnék rá befizetni egy utalás miatt, akkor 20 km.-t kellene buszoznom oda és ugyanennyit vissza, hogy ezt megtehessem. Ezzel szemben a postára naponta járok amúgyis. Egy csekket befizetnem meg kb. 3 perc max. Ugyanis a posta helyben van.
Az már csak a hab a tortán hogy a vatera újabban már 1000 forintért is lezár 1-1 számlát. Ezt pl. 300 forintos utalással elvből nem vagyok hajlandó rendezni. Neked mint a mai kor gyermekének lehet hogy megéri az az egyetlen kattintás ennyi pénzért, de nekem sajnos meg kell küzdenem minden eggyes forintért. Én nem kattintgatok. Ennyiért megéri nekem az a 3 perc.
Szóval javaslom ne itélj meg senkit magadból kiindulva.
Köszönöm.

+Quote Post
KapdKi
hozzászólás 2008-03-26 21:29
Létrehozva: #18707

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:23
Azonosító: 312

IDÉZET(Putyur @ 2008-03-26 19:56) *
"de akkor korrektebb lenne, ha azt mondanák, hogy NINCS csekkes fizetés"

Pont erről beszéltem .. Ez az, amit Drag nem ért meg ... Ha VAN csekkes befizetés, akkor a kutyát sem érdekli, hogy a Vatera mennyit szenved (bénázik), hiszen Ő tette azt lehetővé ... Nem érdekel sem a modernizáció, meg semmi ... Kutyaköteles elfogadni a csekkes befizetésekkel járó nehézségeket, és erkölcstelen annak hátrányát a csekkes ügyfelekre hárítani.
Drag ezen közbevetésének "A vatera nem fog befektetni munkerőbe hogy kézzel intézze a befizetéseket mert nem ezt látja gazdaságosnak ezért másfelé mozdul el és azt a rendszert részesíti előnyben ahol automatikusan meg minden emberi faktor nélkül (a hibaszázalék is kisebb így)" egyszerűen nincs értelme ! Senkit sem érdekel az, hogy a Vatera belső ügyvitelének megszervezésekor hol jelentekeznek esetleg pótlólagos költségek ... Mint ahogy a Vatera profitja sem érdekel senkit ... Ezek mind a Vatera belső ügyei ...

De ha valamit tesz, dönt valami mellett, avagy ellene, akkor azon döntésének ÖSSZES következményét viselnie kell, mivel az erkölcstelenség netovábbja az, ha valaminek CSAK az előnyét húzza, hátrányát nem vállalja ...

Az egyedüli becsületes mód erre az, (ha Drag javaslatát akarja továbbvinni) hogy a Vatera eláll a csekkes befizetéstől és ezt a szabályzatában is rögzíti. Akkor tiszta és világos helyzet állna elő. De ezt a Vatera nem akarja ... Ő tudja miért ... Addig pedig .... sad.gif Nincs kedvem folytatni .... sad.gif

--------------------
Az erőszak a gyengék végső menedéke.

(by Ájszek Aszimov)

+Quote Post
Putyur
hozzászólás 2008-03-26 21:28
Létrehozva: #18708

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-01 12:23
Innen: Budapest
Azonosító: 12 391

IDÉZET(Grobar @ 2008-03-26 20:23) *
Nem tudom melyik banknál vagy, de szinte mindegyiknél van olyan csomag, amelyikben ingyen utalhatsz! A 180 Ft elég erős......

Az OTP-nél NINCS, csak akkor, ha nemtudoménhányezer forint havi fix utalás megy a számlára. Nekem meg nem megy, mert vállakozó vagyok, és úgy jön a pénzem, mint a kutya vacsorája.

--------------------
Putyur

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal.
Ne kezdj birkózni egy disznóval, mert mindketten sárosak lesztek, de a disznó még élvezni is fogja.

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2008-03-26 21:23
Létrehozva: #18709

Csak olvasó

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(Putyur @ 2008-03-26 19:12) *
Sajnos vannak olyan bankok, amelyek bizony 180 Ft-ot számítanak fel egy utalásért; ez egy 1000 Ft-os számlánál bizony 18% felár - ami bizony nem kevés. EZT nem akarjuk fizetni. (Utánanéztem; az én helyzetemben ennél a banknál NINCS kedvezőbb díjcsomag, bankváltáshoz meg most nincs kedvem.)

Nem tudom melyik banknál vagy, de szinte mindegyiknél van olyan csomag, amelyikben ingyen utalhatsz! A 180 Ft elég erős......

--------------------

SÜN, SÜN!!!!

+Quote Post
Putyur
hozzászólás 2008-03-26 21:08
Létrehozva: #18710

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(draglion @ 2008-03-26 20:00) *
laugh.gif

Vicc nélkül. AKKOR, NEKEM úgy érné meg a legjobban. Látra szóló betétnél úgysem fizet kamatot a bank.

--------------------
Putyur

Ne kezdj birkózni egy disznóval, mert mindketten sárosak lesztek, de a disznó még élvezni is fogja.

+Quote Post
draglion
hozzászólás 2008-03-26 21:00
Létrehozva: #18711

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Azonosító: 291

IDÉZET(Putyur @ 2008-03-26 19:56) *
Drag, én értem - de akkor korrektebb lenne, ha azt mondanák, hogy NINCS csekkes fizetés. Én elnnék az első, aki átutalna 5000 Ft-ot - elélnék belőle vagy egy évig. smile.gif

laugh.gif

--------------------
nagy a baj amikor a tudás hiánya tesz értékessé vagy értéktelenné dolgokat

+Quote Post
Putyur
hozzászólás 2008-03-26 20:56
Létrehozva: #18712

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(draglion @ 2008-03-26 19:31) *
Kedves Putyur,
Nem fog az lenni.
Én megértem a hozzáállásodat és természetesen el is fogadom mint ahogy Kapdki-ét is.

A vatera nem fog befektetni munkerőbe hogy kézzel intézze a befizetéseket mert nem ezt látja gazdaságosnak ezért másfelé mozdul el és azt a rendszert részesíti előnyben ahol automatikusan meg minden emberi faktor nélkül (a hibaszázalék is kisebb így)
A lényege a mondandómnak az volt hogy ezen az úton a göröngyök száma nem fog csökkeni szemben az egyéb lehetőségekkel.
Az pedig hogy mi olcsó és mi drága nézőpont kérdése.
Lehet úgy tűnik hogy spóroltam ...de attól függ hogy milyen szemszögből nézzük.
Vagy én tudom rosszul ?
Esetleg újabban sok fiatal postáskisasszonyt alkalmaztak ? wink.gif

Drag, én értem - de akkor korrektebb lenne, ha azt mondanák, hogy NINCS csekkes fizetés. Én lennék az első, aki átutalna 5000 Ft-ot - elélnék belőle vagy egy évig. smile.gif

A hozzászólást -Putyur- szerkesztette a következő időpontban: 2008-03-26 20:59

--------------------
Putyur

+Quote Post
attila75
hozzászólás 2008-03-26 20:56
Létrehozva: #18713

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-01-21 20:47
Azonosító: 87 456

IDÉZET(Vatera_Moderátor @ 2008-03-26 19:51) *
Kedves attila75!

Ha nem rendezi számlatartozását, úgy 30 nap elteltével küldjük az első emlékeztetőt.
Amennyiben ezután sem teljesíti számlájának befizetését, úgy 14 nappal később
megkapja a második emlékeztetőt is, ami már automatikus felfüggesztéssel jár.

Köszi a választ!

--------------------
---

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2008-03-26 20:51
Létrehozva: #18714

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Azonosító: 32

IDÉZET(attila75 @ 2008-03-26 19:26) *
Hi all!
Nem akarok beleszolni, csak egy kérdés csekkügyileg... Fizetési határidő után hány nappal/órával/perccel/pillanattal (opcionális) teszik inaktívvá a felhasználót? <- ez a konkrét kérdés...
Ma kaptam meg a következő csekket (03.26.) határidő 03.25. ...

Kedves attila75!

Ha nem rendezi számlatartozását, úgy 30 nap elteltével küldjük az első emlékeztetőt.
Amennyiben ezután sem teljesíti számlájának befizetését, úgy 14 nappal később
megkapja a második emlékeztetőt is, ami már automatikus felfüggesztéssel jár.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
draglion
hozzászólás 2008-03-26 20:31
Létrehozva: #18715

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Putyur @ 2008-03-26 19:12) *
Ha egyszer van lehetőség a csekkes fizetésre, akkor legyen az használható,

Kedves Putyur,
Nem fog az lenni.
Én megértem a hozzáállásodat és természetesen el is fogadom mint ahogy Kapdki-ét is.

A vatera nem fog befektetni munkerőbe hogy kézzel intézze a befizetéseket mert nem ezt látja gazdaságosnak ezért másfelé mozdul el és azt a rendszert részesíti előnyben ahol automatikusan meg minden emberi faktor nélkül (a hibaszázalék is kisebb így)
A lényege a mondandómnak az volt hogy ezen az úton a göröngyök száma nem fog csökkeni szemben az egyéb lehetőségekkel.
Az pedig hogy mi olcsó és mi drága nézőpont kérdése.
Lehet úgy tűnik hogy spóroltam ...de attól függ hogy milyen szemszögből nézzük.
Vagy én tudom rosszul ?
Esetleg újabban sok fiatal postáskisasszonyt alkalmaztak ? wink.gif

--------------------

+Quote Post
attila75
hozzászólás 2008-03-26 20:26
Létrehozva: #18716

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-01-21 20:47
Azonosító: 87 456

Hi all!
Nem akarok beleszolni, csak egy kérdés csekkügyileg... Fizetési határidő után hány nappal/órával/perccel/pillanattal (opcionális) teszik inaktívvá a felhasználót? <- ez a konkrét kérdés...
Ma kaptam meg a következő csekket (03.26.) határidő 03.25. ...

--------------------
---

+Quote Post
Putyur
hozzászólás 2008-03-26 20:12
Létrehozva: #18717

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(draglion @ 2008-03-25 22:32) *
Kedves Ottó,

Rendben. Mehet ez is süllyszetőbe amíg valaki ujra nem fog kiakadni hogy letiltják mert nem fizette be a csekkeket és kétségbeesetten írni fog a fórumra.
Nem kell feltétlenül nekünk ragozni ez tény. Megoldás viszont kell.

Üdvözlettel,

draglion

Jaj, Draglion, ezt annyiszor átrágtuk már... sad.gif Nem arról van szó, hogy valaki maradi-e vagy sem. Nem a múlt, meg a jövő századról van szó. Sajnos vannak olyan bankok, amelyek bizony 180 Ft-ot számítanak fel egy utalásért; ez egy 1000 Ft-os számlánál bizony 18% felár - ami bizony nem kevés. EZT nem akarjuk fizetni. (Utánanéztem; az én helyzetemben ennél a banknál NINCS kedvezőbb díjcsomag, bankváltáshoz meg most nincs kedvem.)
Ha egyszer van lehetőség a csekkes fizetésre, akkor legyen az használható, ne legyen ellehetetlenítve. Vagy; ki kell jelenteni, hogy csekken nem lehet fizetni, csak utalással. De ez a felemás állapot sehogy sem jó. Én most pl. rettegve várom a csekket (mikor fog megjönni), mert a tavaly kapott 3 db. bianco csekket ellopták a laptopommal együtt. sad.gif Minden nap két (!) kérés megy az ügyfélszolgálatnak, hogy "kérek szépen csekket"... smile.gif

--------------------
Putyur

+Quote Post
draglion
hozzászólás 2008-03-25 23:32
Létrehozva: #18718

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(KapdKi @ 2008-03-25 22:02) *
Kedves draglion !

Úgy vélem, mindketten kifejtettük véleményünket smile.gif Ne ragozzuk tovább smile.gif

Üdv : Ottó

Kedves Ottó,

Rendben. Mehet ez is süllyszetőbe amíg valaki ujra nem fog kiakadni hogy letiltják mert nem fizette be a csekkeket és kétségbeesetten írni fog a fórumra.
Nem kell feltétlenül nekünk ragozni ez tény. Megoldás viszont kell.

Üdvözlettel,

draglion

--------------------

+Quote Post
KapdKi
hozzászólás 2008-03-25 23:02
Létrehozva: #18719

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Azonosító: 312

IDÉZET(draglion @ 2008-03-25 21:59) *
Egyetértek Veled
Sokan akik írnak a csekkes befizetéssel kapcsolatban előszőr találkoztak a problémával ezért gondolom hogy jó az ha időben rájönnek hogy az gondot okoz számukra.
Akinél ez már többször okozott gondot véleményem szerint másképpen fizet, aki új vagy újabb az ezt nem tudja ezért gondoltam hogy érdemes hangsúlyozottan nem ajánlani ezt a befizetési módot hiszen értelmetlen dolog magunknak problémát okozni.
Mivel ez évek óta tartó probléma abból következtettem hogy nem fog megoldódni belátható időn belül ugyanis egy alternatív megoldás.

Kedves draglion !

Úgy vélem, mindketten kifejtettük véleményünket smile.gif Ne ragozzuk tovább smile.gif

--------------------
Az erőszak a gyengék végső menedéke.

(by Ájszek Aszimov)

+Quote Post
draglion
hozzászólás 2008-03-25 22:59
Létrehozva: #18720

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(KapdKi @ 2008-03-25 21:53) *
Kedves draglion !

Nem akartam és nem is fogom akarni megoldani a gondjukat, ugyanis ez utóbbi nem az én feladataom .. Én csak véleményt nyílvánítottam, olyan véleményt, melynem minden egyes betűjét most is fenntartom. A probléma megoldása nem az én, és nem a Te feladatod ! Tanácsot adhatsz, de kötelező jellegű előírást nem. A probléma megoldása egyértelműen a Vatera kezében van. Jelen pillanatban úgy vetődik fel ez a probléma, hogy a Vatera megadott egy olyan fizetési lehetőséget többek számára, melynek előnyeit élvezni akarja, de hátrányait esze ágában sincs viselni ... Nem működik ... Meg kell reguláznia pénzügyi részlegét, hogy az ottan dolgozók tisztességesen végezzék el a munkájukat ... Adják fel időben a csekket ... Ez tisztességes magatartás lenne ... Meg az is, hogy megszünteti a csekkes befizetés lehetőségét ...

De az mindenképpen tisztességtelen, hogy bátorítja ügyfeleit a csekkes befizetésre is, ugyanakkor a saját tehetetlenségének minden következményét azokra hárítja, akik jóhiszeműen élnek azzal a lehetőséggel, amelyet a Vatera ajánlott fel.

Egyetértek Veled
Sokan akik írnak a csekkes befizetéssel kapcsolatban előszőr találkoztak a problémával ezért gondolom hogy jó az ha időben rájönnek hogy az gondot okoz számukra.
Akinél ez már többször okozott gondot véleményem szerint másképpen fizet, aki új vagy újabb az ezt nem tudja ezért gondoltam hogy érdemes hangsúlyozottan nem ajánlani ezt a befizetési módot hiszen értelmetlen dolog magunknak problémát okozni.
Mivel ez évek óta tartó probléma abból következtettem hogy nem fog megoldódni belátható időn belül ugyanis egy alternatív megoldás.

--------------------

+Quote Post

1045 Oldal V  « < 934 935 936 937 938 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
7 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (7 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-05-04 17:34