IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1009 Oldal V  « < 934 935 936 937 938 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Technikai Kérdések, Problémák, KIZÁRÓLAG TECHNIKAI jellegű témáknak - PST/VTT kivételével!
szepetneky
hozzászólás 2008-01-07 23:42
Létrehozva: #18701

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-29 16:07
Azonosító: 15 292

Tisztelt Vatera.hu!
Kérem, hogy a szabályzatukban világosan, többszörösen kifogásolható /kifejezés, hangnem, rossz szinben feltüntetés/ okok miatt, a számomra rendkivül sértő negativ véleményt levenni sziveskedjenek!!!!Amennyiben az általam hozzáfüzött megjegyzés nem elegendő a konkluzió levonásához a "vevö"- bmwkid-személyiségét illetően a 693196768 számu aukcióval kapcsolatban, úgy kérem Önöket, hogy a tények további tisztázása ill. számomra megfelelő jogorvoslata végett vizsgálják meg az ominózus "adás-vételt" ill. következményeit! Tisztelettel:szepetneky
Go to the top of the page

+Quote Post
bodyp
hozzászólás 2008-01-07 18:51
Létrehozva: #18702

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-23 15:32
Azonosító: 1 705

IDÉZET(Maslajka @ 2008-01-07 15:53) *
Találtam 1 helyesírási hibát:Licitáláskor "Az ön ájánlata"szöveg jelenik meg.Egyel több az ékezet.

Tényleg ott van a + ékezet, jó a szemed gratula biggrin.gif

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2008-01-07 17:45
Létrehozva: #18703

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Azonosító: 32

IDÉZET(menyus44 @ 2008-01-06 16:17) *
Információ : Nyilvántartásunk alapján sajnálattal állapítottuk meg, hogy az Ön eladói számlaegyenlege 2390 Forint, amelyből lejárt befizetési határidejű tartozás: 2390 Forint. Tartozását legyen kedves rendezni, ellenkező esetben felhasználónevét inaktiváljuk, termékeit pedig lejárt státuszba helyezzük.

pedig átutaltam a megadott bankszámlára az összeget meg is írtam email-be és válaszba azt kaptam hogy küldjem el a számlatörténetet jpg formátumban, 2x is elküldtem... és az üzenet még mindig ott vírít minden bejelentkezéskor. Most mit csináljak? Inaktiválják a felhasználónevem?

Kedves menyus44!

Levelére még akkor megírtuk, a probléma az, hogy nem a Vatera számlájára küldte el
az összeget. A bizonylaton amint küldött egy idegen bankszámlaszám szerepel nem
pedig a Vatera számlája. Az utalást meg kell ismételnie a helyes bankszámlaszámra.
A Vatera számlaszáma: 10700024-25268209-51100005 CIB Bank

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Maslajka
hozzászólás 2008-01-07 16:53
Létrehozva: #18704

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-07-15 21:10
Azonosító: 16 665

Találtam 1 helyesírási hibát:Licitáláskor "Az ön ájánlata"szöveg jelenik meg.Egyel több az ékezet.

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2008-01-06 17:22
Létrehozva: #18705

Csak olvasó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-24 18:58
Innen: Juzni Front
Azonosító: 11 399

IDÉZET(menyus44 @ 2008-01-06 16:17) *
Információ : Nyilvántartásunk alapján sajnálattal állapítottuk meg, hogy az Ön eladói számlaegyenlege 2390 Forint, amelyből lejárt befizetési határidejű tartozás: 2390 Forint. Tartozását legyen kedves rendezni, ellenkező esetben felhasználónevét inaktiváljuk, termékeit pedig lejárt státuszba helyezzük.

pedig átutaltam a megadott bankszámlára az összeget meg is írtam email-be és válaszba azt kaptam hogy küldjem el a számlatörténetet jpg formátumban, 2x is elküldtem... és az üzenet még mindig ott vírít minden bejelentkezéskor. Most mit csináljak? Inaktiválják a felhasználónevem?

Vagy újra be kell fizetned mint nekem........

--------------------
Csak akkor tehetsz meg mindent, hogyha már semmid sincs. (Tyler Durden)

SÜN, SÜN!!!!
"Sünben emelték ki a tüntetőt."

+Quote Post
menyus44
hozzászólás 2008-01-06 17:17
Létrehozva: #18706

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-08-26 19:22
Azonosító: 21 997

+Quote Post
Putyur
hozzászólás 2008-01-05 18:47
Létrehozva: #18707

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-01 12:23
Innen: Budapest
Azonosító: 12 391

IDÉZET(randomizer @ 2008-01-05 17:31) *
Értem én is, hogy a rejtett minimálár egyeseket frusztrál, de afrusztrációt az okozza, hogy vagy nem értik a szabályokat, vagy nem figyelik meg rendesen mire licitálnak, és csalódnak, amikor nem jutnak mélyen ár alatt valamihez. De szerintem ez az aukciós értékesítési eszköz igenis felpörgeti az üzletet, persze alkalmazni valójában csak a tipkus aukciós termékeknél érdemes (pl. gyűjtemények, vagy haznált cuccok, stb.), hiszen a normál termékeknél van ellenőrizhető fix piaci ár is, tehát ott nem működne. nekem nagyon bejött, amióta használom, és a vevőmnek is, és emiatt a vaterának is.

Ezt már többször mondtam, hogy a vatera szerintem nagyon eltalálta a webes aukciós/piactér modellt, amit használ, mert a többi Mo-i mindenért jutalékot szedő versenytársak csak tengődnek, itt meg folyamatosan élénk a forgalom.

Nézd, én (azt hiszem...) értem a szabályokat, meg figyelni is szoktam arra, mire licitálok. A "keresletfelmérő" aukciók létjogosultságát nem vitatom (magam is csináltam már ilyet), vevőként mégis kerülöm őket - a fene tudja miért, de nem szeretek kísérletekben részt venni. (Ez nem jelenti azt, hogy ne licitáltam volna még rejtett minimáláras aukción.) Tekintettel arra, hogy vásárlásaim nagy része "alkalmi vétel", tehát nem létszükséglet, hogy valamit itt vegyek meg - inkább az egyforintos, minimálár nélküli aukciókat nézegetem, mert nekem ez egyfajta szórakozás. Épp ezért csalódás sem szokott érni.
Persze nem vagyunk egyformák - hála a jó Istennek... smile.gif

--------------------
Putyur

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal.
Ne kezdj birkózni egy disznóval, mert mindketten sárosak lesztek, de a disznó még élvezni is fogja.

+Quote Post
randomizer
hozzászólás 2008-01-05 18:31
Létrehozva: #18708

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-04-03 19:41
Azonosító: 3 584

IDÉZET(Putyur @ 2008-01-05 17:13) *
Mint eladó maximálisan egyetértek Veled, bár a rejtett minimálár intézményét - mint vevő - nagyon nem szeretem. Az a baj, hogy sokan ész nélkül használják ezt az opciót, nem gondolják végig, mit miért csinálnak, csak bejelölgetnek dolgokat az aukció indításánál, hogy szép legyen a sorminta. Fel kell mérni a keresletet, "árajánlatokat gyűjteni"; aztán kirakni fixárra, vagy minimálár nélküli aukcióra (persze megfelelőre állítva a kikiáltási árat).
Vásárló megtévesztését, hátrányt, átvágást meg simlit emlegetni ezzel kapcsolatban - enyhén szólva is átgondolatlan megfogalmazás.

Értem én is, hogy a rejtett minimálár egyeseket frusztrál, de afrusztrációt az okozza, hogy vagy nem értik a szabályokat, vagy nem figyelik meg rendesen mire licitálnak, és csalódnak, amikor nem jutnak mélyen ár alatt valamihez. De szerintem ez az aukciós értékesítési eszköz igenis felpörgeti az üzletet, persze alkalmazni valójában csak a tipkus aukciós termékeknél érdemes (pl. gyűjtemények, vagy haznált cuccok, stb.), hiszen a normál termékeknél van ellenőrizhető fix piaci ár is, tehát ott nem működne. nekem nagyon bejött, amióta használom, és a vevőmnek is, és emiatt a vaterának is.

Ezt már többször mondtam, hogy a vatera szerintem nagyon eltalálta a webes aukciós/piactér modellt, amit használ, mert a többi Mo-i mindenért jutalékot szedő versenytársak csak tengődnek, itt meg folyamatosan élénk a forgalom.

+Quote Post
Putyur
hozzászólás 2008-01-05 18:13
Létrehozva: #18709

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-01 12:23
Innen: Budapest
Azonosító: 12 391

IDÉZET(randomizer @ 2008-01-05 16:55) *
Én használom mind a minimálár nélküli, mind a rejtett minimáláras aukciót, és egyáltalán nem osztom az aggodalmaidat. A módszer akkor lenne "simlis", ha más nem használhatná. De mindenki használhatja. Hogy a megtévesztés hol van ebben azt végképp nem értem. Ki téveszt meg kit? és milyen céllal? Látszik hogy van rejtett minimálár, és automatikus üzenetet kap mindenki arról, hogy licitje azt elérte vagy sem. Hogy a másik eladónak abból, hogy keletkezik hátránya, hogy az egyiknél a minimálárat nem éri el, és utána nála veszi meg olcsóbban azt sem értem. Hogyan lehet valakit átvágni egy olyan üzletben ami nem jött létre?

Én is pontosan arra használom a rejtett minimáláras aukciót, amire való, hogy felmérjem, mennyit hajlandók érte adni, és ha elég jó licit érkezik, én bizony rendszerint csökkentem is azt a rejtett minimálrat, hogy az üzlet létrejöhessen. Amióta ezt a módszert használom, bizony sokkal több üzletet kötök, főleg nagyobb értékekre, azaz a módszer pontosan, hogy érdekében áll a vaterának, akik nem a mi vevőinkből, hanem belőlünk élnek. És persze nekem is érdekemben áll, mert így több üzletet kötök, és a vevőnek is, mert ha feltenném akkora kikiáltási árral, amekkorával rejtett minimálárral feltettem, aztán meg csökkentettem, akkor ugye ő se jutott volna hozzá olcsóbban.

Szóval szerintem ezek a fenntartások alaptalanok, kára senkinek nincs belőle, de mindenkinek lehet belőle haszna.

Mint eladó maximálisan egyetértek Veled, bár a rejtett minimálár intézményét - mint vevő - nagyon nem szeretem. Az a baj, hogy sokan ész nélkül használják ezt az opciót, nem gondolják végig, mit miért csinálnak, csak bejelölgetnek dolgokat az aukció indításánál, hogy szép legyen a sorminta. Fel kell mérni a keresletet, "árajánlatokat gyűjteni"; aztán kirakni fixárra, vagy minimálár nélküli aukcióra (persze megfelelőre állítva a kikiáltási árat).
Vásárló megtévesztését, hátrányt, átvágást meg simlit emlegetni ezzel kapcsolatban - enyhén szólva is átgondolatlan megfogalmazás.

--------------------
Putyur

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal.
Ne kezdj birkózni egy disznóval, mert mindketten sárosak lesztek, de a disznó még élvezni is fogja.

+Quote Post
randomizer
hozzászólás 2008-01-05 17:55
Létrehozva: #18710

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-04-03 19:41
Azonosító: 3 584

IDÉZET(miniker @ 2008-01-05 11:52) *
Kedves Vaterások!

Régóta nem tudok napirendre térni a MINIMÁLÁR intézményén. Elsősorban a Vatera működtetőit kérdezem, mi érdekük van fenntartani egy olyan árazási módszert, amely egyértelműen a vásárlók megtévesztését szolgálja, ugyanakkor nem díjköteles szolgáltatás. Leírták már valahol, hogy ez az eladók érdeke, hogy felkeltse a figyelmet a termék iránt. De ugyanakkora hátránya keletkezik ebből más eladóknak, akik nem élnek ezzel a simlis módszerrel. Alapvetően a vásárlók érdekeit kell figyelembe venni, mivel belőlük pofitálunk mi eladók és a Vatera is. A MINIMÁLÁR segit elbizonytalanítani a vásárlókat, nehezíti a szabályzat megértését és egy olyan véleményt erősít, amely szerint az internetes kereskedőkkel nagyon kell vigyázni, mert ott vágnak át, ahol tudnak. Próbáljunk az árainkkal versenyezni mi eladók, ez teszi majd a Vaterát egyre kedveltebb oldallá.

Én használom mind a minimálár nélküli, mind a rejtett minimáláras aukciót, és egyáltalán nem osztom az aggodalmaidat. A módszer akkor lenne "simlis", ha más nem használhatná. De mindenki használhatja. Hogy a megtévesztés hol van ebben azt végképp nem értem. Ki téveszt meg kit? és milyen céllal? Látszik hogy van rejtett minimálár, és automatikus üzenetet kap mindenki arról, hogy licitje azt elérte vagy sem. Hogy a másik eladónak abból, hogy keletkezik hátránya, hogy az egyiknél a minimálárat nem éri el, és utána nála veszi meg olcsóbban azt sem értem. Hogyan lehet valakit átvágni egy olyan üzletben ami nem jött létre?

Én is pontosan arra használom a rejtett minimáláras aukciót, amire való, hogy felmérjem, mennyit hajlandók érte adni, és ha elég jó licit érkezik, én bizony rendszerint csökkentem is azt a rejtett minimálrat, hogy az üzlet létrejöhessen. Amióta ezt a módszert használom, bizony sokkal több üzletet kötök, főleg nagyobb értékekre, azaz a módszer pontosan, hogy érdekében áll a vaterának, akik nem a mi vevőinkből, hanem belőlünk élnek. És persze nekem is érdekemben áll, mert így több üzletet kötök, és a vevőnek is, mert ha feltenném akkora kikiáltási árral, amekkorával rejtett minimálárral feltettem, aztán meg csökkentettem, akkor ugye ő se jutott volna hozzá olcsóbban.

Szóval szerintem ezek a fenntartások alaptalanok, kára senkinek nincs belőle, de mindenkinek lehet belőle haszna.

+Quote Post
TopoXV
hozzászólás 2008-01-05 15:30
Létrehozva: #18711

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-04-02 21:56
Azonosító: 3 463

IDÉZET(TopoXV @ 2008-01-05 08:56) *
Az adott terméke oldalán a "termék leírás" alatt (bal oldalon, apróbb betűkel van, legelső sor) megtalálod.

Bocs, nem "termék leírás", hanem "Termék adatok"!

+Quote Post
miniker
hozzászólás 2008-01-05 15:17
Létrehozva: #18712

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-12 18:58
Azonosító: 13 651

Kedves Draglion,
megköszönöm hozzászólásodat, valóban csak a Vaterán nevelkedtem, nem ismerem ilyen mélységben a valódi aukciózást. Igazolva látom leveledben is, hogy a Vaterán ez a lehetőség csak kárt okoz, ezért is tettem fel a levelet, hátha sokan vélekednek így mint mi, és eltörlik végre. Talán a Vaterát
ól is sikerül megszólaltatni valakit, hogy véleményezze.  

Üdvözlettel: Miniker

+Quote Post
draglion
hozzászólás 2008-01-05 13:17
Létrehozva: #18713

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:23
Azonosító: 291

folyt :

a portékát elviszik egy másik aukciós házhoz

ott 200-400 dollárra becsülik és 200 dollár induló áron kezdik a licitet minimálár nélkül

jön is egy licit 200 , mási 220, másik 240, másik 260 másik 280....320...340....

leütik

az áru elkelt

szóval valahogy imigyen működik

ha nem lett volna rajta 150 dolláros minimálár akkor szépen elvitték volna jóval az értéke alatt

tegyem hozzá hogy a minimálár rejtett volt tehát senki nem tudta az első helyen hogy van rajta....ha tudták volna lehet megadták volna érte a 150-et

ez igy szép és jó

online aukciók esetén sokan visszaélnek a minimálár fogalmával nem tudják mit árulnak ...palimadarat keresnek ...nem fontos számukra hogy eladják a tételt ...kiváncsiak hogy mi az amit megadnak érte....

ezért sokszor kellemetlenül érinti azokat akik a szabad félórájukból erre pazarolnak 20 percet és komolytalannak veszik az eégszet

na szóval ennyi lenne...

--------------------
nagy a baj amikor a tudás hiánya tesz értékessé vagy értéktelenné dolgokat

+Quote Post
draglion
hozzászólás 2008-01-05 13:11
Létrehozva: #18714

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:23
Azonosító: 291

Kedves Vaterások!

Régóta nem tudok napirendre térni a MINIMÁLÁR intézményén.

Kedves miniker,

Valaha is tanitották neked hogy mi is tulajdonképpen az aukciózás , hogyan történik és melyek a szabályok ?
Ha nem akkor utána kell nézni és csak utána érdemes ezzel foglakozni.
Én sem tudok napirendre térni felette de elfogadom és ha lehet kerülöm...ha pedig nagyon kell valami akkor addig licitálok amig el nem érem a minimálárat vagy hagyom a francba ha túl drága.
Az hogy ezzel sokan visszélnek mivel itt nem az aukciós ház veszi át és árazza be a postékát hanem az eladó, sajnos valóban ront a minimálár (reserve, reserved price) megitélésén.
Egy élő aukción ahol széken ülve vagy állva licitálnak az előttük lévő portékákra ,mondjuk egy tételt beáraznak 100 dollárra de tesznek rá 150 dolláros minimálárat, az áru értékét pedig felbecsülik 150-300 dollárra , elméletileg ez a felbecsülés lenne az az érték amelyet a nyertes el kellene érjen ahhoz hogy a piaci értékén keljen el az áru.
A kikiáltási ár 100 dollár ...tételezzük fel hogy senki nem ad 100 dollárt érte , az aukció vezetője lejjeb viszi az árat és 80 -ért kinálja fel ...ez sem vonzó ...60 ért kinálja...hoppá jön egy licit 60, majd mégegy 65 ...és igy tovább 75...95,100, 110, 120, 130, 140, ....
140 -nél többet senki sem ad ....az aukciósház vezetője leüti a tételt amely nem kelt el mert nem érte el a minimálárat (reserve not met) , azt még hozzá tenném hogy a vásárló általában 20%-os díjat fizet az aukciós háznak a megnyert tételekért.

folyt köv

--------------------
nagy a baj amikor a tudás hiánya tesz értékessé vagy értéktelenné dolgokat

+Quote Post
csabau
hozzászólás 2008-01-05 12:56
Létrehozva: #18715

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-19 21:37
Innen: Ideg-elme
Azonosító: 903

Kedves Vaterások!

Régóta nem tudok napirendre ...

akkor ajánlom figyelmedbe ennek - rejtett - változatát tanulmányozni.
az még cifrább kérdéseket boncol...

dry.gif

--------------------
mivel mindig az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak...

...szorgos népünk győzni fog !
.
csaby

+Quote Post
miniker
hozzászólás 2008-01-05 12:52
Létrehozva: #18716

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-12 18:58
Azonosító: 13 651

Kedves Vaterások!

Régóta nem tudok napirendre térni a MINIMÁLÁR intézményén. Elsősorban a Vatera működtetőit kérdezem, mi érdekük van fenntartani egy olyan árazási módszert, amely egyértelműen a vásárlók megtévesztését szolgálja, ugyanakkor nem díjköteles szolgáltatás. Leírták már valahol, hogy ez az eladók érdeke, hogy felkeltse a figyelmet a termék iránt. De ugyanakkora hátránya keletkezik ebből más eladóknak, akik nem élnek ezzel a simlis módszerrel. Alapvetően a vásárlók érdekeit kell figyelembe venni, mivel belőlük pofitálunk mi eladók és a Vatera is. A MINIMÁLÁR segit elbizonytalanítani a vásárlókat, nehezíti a szabályzat megértését és egy olyan véleményt erősít, amely szerint az internetes kereskedőkkel nagyon kell vigyázni, mert ott vágnak át, ahol tudnak. Próbáljunk az árainkkal versenyezni mi eladók, ez teszi majd a Vaterát egyre kedveltebb oldallá.

+Quote Post
Spyda18
hozzászólás 2008-01-05 12:50
Létrehozva: #18717

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2008-01-04 23:11
Azonosító: 73 654

KÖszi SZépen

ÜDv

+Quote Post
TopoXV
hozzászólás 2008-01-05 09:56
Létrehozva: #18718

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-04-02 21:56
Azonosító: 3 463

IDÉZET(Spyda18 @ 2008-01-04 22:53) *
Hello, lenne egy kérdésem ha valakinek nézem az áruját és szeretnék irni kérdést vagy véleményt azt én mért nem tudok? vagy mikor tudok vagy hogy lehet lécci segitsen valaki!
Kösz előre is

Üdv

Az adott terméke oldalán a "termék leírás" alatt (bal oldalon, apróbb betűkel van, legelső sor) megtalálod.

+Quote Post
Spyda18
hozzászólás 2008-01-04 23:53
Létrehozva: #18719

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2008-01-04 23:11
Azonosító: 73 654

Hello, lenne egy kérdésem ha valakinek nézem az áruját és szeretnék irni kérdést vagy véleményt azt én mért nem tudok? vagy mikor tudok vagy hogy lehet lécci segitsen valaki!
Kösz előre is

Üdv

+Quote Post
andapali
hozzászólás 2008-01-04 23:33
Létrehozva: #18720

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-04 12:09
Azonosító: 37 594

Ha már elkezdtem, akkor kicsit más panasszal is élek. Nyilván szellem a motorban, meg minden. Van egy olyan lehetőség, hogy a negatív visszajelzésre lehet egy kontra-reagálást adni. Csakhogy meglepetésként egy régóta, pozitívan lezárt aukcióhoz kért a rendszer, hogy reagáljak vissza. Persze nem engedte, csak egyszerűen megkért rá. Ma meg kaptam egy levelet, és amikor rákattintottam, hogy megnézzem, az a képernyő fogadott, hogy "az aukció el lett távolítva".

Ha van rá igény, én tényleg komolyan segítenék.

Azért a vatera még mindig messze megbízhatóbb hely, mint a tesz-vesz, vagy egyéb helyek.

A hozzászólást -andapali- szerkesztette a következő időpontban: 2008-01-04 23:38

+Quote Post

1009 Oldal V  « < 934 935 936 937 938 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-24 00:38