IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1009 Oldal V  « < 943 944 945 946 947 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Technikai Kérdések, Problémák, KIZÁRÓLAG TECHNIKAI jellegű témáknak - PST/VTT kivételével!
hexina89
hozzászólás 2007-12-02 18:45
Létrehozva: #18881

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2007-11-05 09:44
Azonosító: 37 967

IDÉZET(Grobar @ 2007-12-02 17:15) *
Akkor nem tudjuk meg ki az, csak ha majd viszont értékel.

Én már tudom, hogy ki az. Csak megnéztem Geza62 nevére kiállított értékeléseket és becéloztam az ominózus időszakot.
Leírni nem merem a felhasználónevet, mert még a végén engem tiltanának érte. De realisnak tartom, hogy Te is hamar rájössz.
Go to the top of the page

+Quote Post
b_ede
hozzászólás 2007-12-02 18:41
Létrehozva: #18882

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 12:43
Azonosító: 962

Ez egy Reális Józsi blink.gif

--------------------

A tapasztalat segít minket, hogy ugyanazt a hibát legközelebb sokkal ravaszabban kövessük el.

+Quote Post
Geza62
hozzászólás 2007-12-02 18:25
Létrehozva: #18883

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-10-08 13:56
Azonosító: 30 088

IDÉZET(Grobar @ 2007-12-02 17:15) *

Ő értékelt engem, pontosan a telefonom után, és 9 nappal azután, hogy utaltam neki a pénzt, vagyis 8 nappal azután, hogy meg is kapta. Persze pozitívot adott, na neki nincs is oka panaszra smile.gif))
De azzal, hogy előre értékelt, bizony sok nehéz pillanatot szerzett nekem, hiszen annak aki pozitívot ad, nehéz negatívot adni.
Ám mint az én példám is mutatja: mégiscsak kell... kellett volna.

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2007-12-02 18:15
Létrehozva: #18884

Csak olvasó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-24 18:58
Innen: Juzni Front
Azonosító: 11 399

IDÉZET(Geza62 @ 2007-12-02 17:10) *
ööööö... az eredetiben volt neve, de moderáltak, vagyis nevet nem írhattam.
És tulajdonképpen akár mennyire is megérdemelné, tényleg nem is ez a lényeg, hanem hogy vállaljuk a véleményünket, hogy ne hagyjuk magunkat jobb belátásra bírni, hiszen ezzel ártunk másoknak is. Bölcs gondolatok - utólag, mint eső után köpönyeg...

--------------------
Csak akkor tehetsz meg mindent, hogyha már semmid sincs. (Tyler Durden)

SÜN, SÜN!!!!
"Sünben emelték ki a tüntetőt."

+Quote Post
Geza62
hozzászólás 2007-12-02 18:10
Létrehozva: #18885

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Grobar @ 2007-12-02 17:05) *
Akkor, az eladó nevét írd le légyszíves!

ööööö... az eredetiben volt neve, de moderáltak, vagyis nevet nem írhattam.
És tulajdonképpen akár mennyire is megérdemelné, tényleg nem is ez a lényeg, hanem hogy vállaljuk a véleményünket, hogy ne hagyjuk magunkat jobb belátásra bírni, hiszen ezzel ártunk másoknak is. Bölcs gondolatok - utólag, mint eső után köpönyeg...

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2007-12-02 18:05
Létrehozva: #18886

Csak olvasó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Geza62 @ 2007-12-02 17:03) *
Nem nálam a semleges, én adtam a negatív helyett a tisztelt eladónak - bocs ha félreérthető voltam...

Akkor, az eladó nevét írd le légyszíves!

--------------------

SÜN, SÜN!!!!

+Quote Post
Geza62
hozzászólás 2007-12-02 18:03
Létrehozva: #18887

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Grobar @ 2007-12-02 16:58) *
Belinkelnéd? Nem látok nálad semleges értélelést!

Nem nálam a semleges, én adtam a negatív helyett a tisztelt eladónak - bocs ha félreérthető voltam...

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2007-12-02 17:58
Létrehozva: #18888

Csak olvasó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Geza62 @ 2007-12-02 16:33) *
--- Az értékelésem törölték, és én megírtam egy semlegest.

Belinkelnéd? Nem látok nálad semleges értélelést!

--------------------

SÜN, SÜN!!!!

+Quote Post
Geza62
hozzászólás 2007-12-02 17:33
Létrehozva: #18889

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok !
Nem tudom, jó helyre írok-e, de nem láttam (találtam) jobbat...
Egy hoszabb szösszenet következik, aminek nem a lejáratás a célja, hacsak nem a sajátomé, sokkal inkább az, hogy más ne kövessen el hasonló hibát-hibákat. Legyen a címe:
Hogyan csináljunk hülyét magunkból, avagy hogyan szolgálhatunk rá, hogy felköpjünk, aztán alálljunk ?!

A történet (minő meglepő) egy vásárlással kezdődik, amit megelőzött egy a termék alatt megjelenő kérdezz-felelek, amit sajnos már nem tudok bemutatni Aztán kezdődött a levelezés...:

dátum 2007.11.15. 23:03
tárgy iPOD MP3 MP4 PC LAPTOP USB MOBIL KÜLSŐ HANGSZÓRÓ

********* !
Mellékletként küldöm a nyomtatványt, és egy screenshoot-ot az utalás megtörténtéről. (ez csak egy jelzés, nem kérés hogy ez alapján postázz)
Köszönöm: ****.
--------------------------------------------------------------------------------
--- Az utalás másnap a bank nyitásakor megtörtént (ezt látni a számlakivonaton) Majd eltelt egy hét, és se csomag, se egy sor, csak a néma csend. Akkor vettem a bátorságot, és felhívtam az eladót, aki azt mondta, emlékszik a 17-kei utalásra, és ne aggódjak, meg fogom kapni a csomagot. Azt nem mondom, hogy nem aggódtam, de végül Pesterzsébetről ide ért a csomag (XIII-ik kerület) 25-én már át is vehettem !!!
Kibontva a csomagot konstatáltam, hogy bár egyértelmű volt a kérdés, a kapott áru 3,5-ös jack-kel van felszerelve, így használhatatlan.
Tekintettel a lassúságra, arra, hogy a vásárlás előtti konkrét kérdésemre konkrét igen volt a válasz, mégis olyan árut kaptam, amitől pont a vásárlás előtti kérdéssel akartam védeni magam, negatívra értékeltem a tranzakciót.
Az eladótól meglepő gyorsasággal kaptam levelet kicsit kérlelve, kicsit fenyegetve:
--------------------------------------------------------------------------------
dátum 2007.11.26. 20:12

Szia , köszönöm a negatívot.
Én még mindig úgy tudom hogy ez a 2,5 jack szerinted melyik az ?
Ha kérhetem vonasd vissza a negatívot a vaterával a segítség gombb alatt és változtasd át semlegesre , annyira azért nem érzem magam hibásnak.
Ha úgy gondolod maradjon , akkor nincs semmi mert én is csak ezt tudom neked adni hálából.
De ne feledd a te arányodat sokkal jobban fogja rontani amit írni fogok.
Üdv *********
dátum 2007.11.26. 20:33

********* !
Nem statisztikákról (arányokról) van szó... Sokat tépelődtem, mit is csináljak... De annyira egyértelmű a dolog. Hiszen valóban megkérdeztelek, hogy jó lesz-e a fiam lejátszójához, aminek a kimenete 2,5-ös jack. Te pedig nagyon egyértelműen igennel válaszoltál.
Gondolkodtam azon is, hogy, megkereslek levélben mielőtt negatívot adok, de tapasztalva a gyorsaságod (bocs, most tényleg nem bántani akarlak) erről a lehetőségről lemondtam, úgy látszik elhamarkodottan, hiszen tudsz gyorsan reagálni.
Ha bevállalod, hogy olyan termékkel kereskedsz, amiről nem tudod mi is a jellemzője, ám legyen, megpróbálom visszavonatni és semlegesre változtatni - meggyőződésem ellenére is.
Az hogy Te negatívval jutalmazod a tudatlanságod, és az abból fakadó értékelésem, engem nem riaszt, hiszen én tiszta vagyok ebben az ügyben. És ahogy Nálad, nálam is olvashatja mindenki, miért is került oda az a negatív ?!
Na és igen... Az általad küldött külső hangszóró 3,5-ös jack-kel van megáldva. Kérlek ne érts félre, nem kioktatásnak szánom, de a 2,5-ös jack vastagsága 2,5 mm, míg a 3,5-ösé 3,5 mm. Használni csak úgy tudom, hogy veszek hozzá átalakítót.
Ha semlegesre tudok változtatni (és még mindig úgy érzed, hogy meg kéne tegyem - megteszem), de abban ugyanúgy leírom, hogy mi a gondom, és hogy nem tudod, mit is kínálsz eladásra.
Nem tartom magam rosszindulatúnak, nem jópofiságból adtam - éreztem jogosnak a negatívot. Nagyon vártuk ezt a hangszórót (ezért is kerestelek meg telefonon) és nagyon nagy csalódás volt, pedig abszolút megbíztam benned, pont a rengeteg eladott áru és a jó statisztikád alapján.
Hogy mégis hajlok a semlegesre változtatásra az azért van, mert mindennek ellenére ha hiszed ha nem, nem érzem jól magam, amiért negatívot adtam.
Szerinted hogyan tovább ?
dátum 2007.11.27. 0:00

Szia , azért mondtam neked hogy jó az mp4-hez mert amit én árulok mp4 lejátszót amit látsz is a képeken azon ipróbáltam és jó hozzá.
Én a nagy jack dugóról tudtam hogy az a 3,5mmes sorry.
Ha szeretnéd elküldöm a képet arról hogy az mp4 lejátszót rá lehet dugni a hangfalra.
A semlegest pedig ha kérhetem.
Tisztelettel *********
--- Ezután én hülyét csináltam magamból a Vaterán:

> Tisztelt Cím !>
> Kérem az általam negatívnak jelölt értékelést semmissé tenni szíveskedjenek, azt semlegesre szeretném változtatni.>
> Kérem vegyék figyelembe tapasztalatlanságom, és az utolsó pár nem túl jól sikerült vásárlásom okozta forrófejűségem.
> Tény, hogy nem tettem meg mindent, hogy tisztázzam a félreértést ami az eladó és köztem létrejött.
> Az én hirtelenségem miatt valóban nem illene mást büntetni.
> Elolvastam a visszavonásra írt kritériumokat, úgy gondolom, az utolsó lehetőségbe talán bele férhetek.>
> Szívem szerint kikérném a tanácsukat, de tudom, és megértem, ezt nem vállalhatják fel, viszont alakulhatna egy Vatera-bíróság, amiben egyenlő számmal szerepelnének eladók és vevők, és fórum szerűen segítenének a vitás kérdésekben...>
> Akit negatívval illettem: *******
> Az aukciót 2007/11/15 22:13:37-kor nyertem, a termékkód: ********
> Az értékelést 2007/11/26 17:54:48-kor készítettem.>
> Megértésüket előre is megköszönöm, és remélem szíveskednek törölni az általam adott negatív értékelést!
> A jövőben sokkal körültekintőbben fogok eljárni.>
> Tisztelettel: Geza62
--- Az értékelésem törölték, és én megírtam egy semlegest. Nagy hiba volt. Visszaolvasva elképedve látom, hogy az eladó pofátlanul úgy állítja be, mintha ő nem tehetne semmiről. Szerinte csak annyi volt a kérdés tárgya, hogy jó-e MP4-hez, holott konkrétan méretet kérdeztem.
Az sem igaz, hogy ő nem tudta, hogy az általa kínált áru milyen méretű jack-kel van felszerelve, hiszen ez a termék átlátszó műanyag csomagolásában elhelyezett ismertetőn a csomagolás bontása nélkül jól láthatóan fel van tüntetve.
Így nem tudok mást feltételezni, mint szándékos és rosszindulatú félrevezetést.
Ami a 180 Ft-os átalakítót illeti: furcsa, hogy ezt soha nem említette nekem, még furcsább, hogy ő egy ilyen átalakító utólagos vásárlását természetesnek tartja, mint megoldást. Persze az is lenne, ha ő vásárolta volna nekem, hiszen szándékosan számomra használhatatlan árut adott el, egyértelműen nekem megfelelőnek feltüntetve.
Egyébként csak tájékoztatásul: a Saturnban vettem átalakítót, igaz 880 Ft-ért.
És az nem vígasztal, hogy a bolti ár töredékéért vásárolhatok olyan árut, amit aztán nem tudok használni, illetve hogy használni tudjam, még költenem kell rá.
Hozzá kell tegyem: az eladó 5000 Ft alatti vásárlás esetén elzárkózik a személyes átvételtől.
Azt hiszem, ezt nem kell magyarázni.
Nem hiszem, hogy nagyot tévedek amikor azt hiszem: a személyes átadásnál az üzletek jó része meghiúsulna. Ahogy gyanítom azt is, hogy a 65 semleges értékelés nagy része is csak negatívból átsírt értékelés.
Szégyenlem magam, amiért nem álltam ki az igazam mellett, soha többé nem fogok megkönyörülni senkin, aki nem érdemli meg. Egyben elnézést kérek mindenkitől, akit ez az eladó megkárosított, vagy átvert, amiért nem álltam melléjük, illetve amiért hagytam magam megingatni a hitemben.
És végül elnézést kérek a Vatera csapatától is. Ok nélkül kértem a változtatást, és sajnos meg is kaptam a lehetőséget.
Hát, kedves barátaim, így kell ezt csinálni.
Most megyek, és fel, aztán alá...

+Quote Post
Putyur
hozzászólás 2007-12-02 16:50
Létrehozva: #18890

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-01 12:23
Innen: Budapest
Azonosító: 12 391

IDÉZET(RNWorld @ 2007-12-02 15:37) *
Köszi közben megtaláltam, jó hülye vagyok...
Mondjuk annyi mentségem van, hogy a vaterás hírdetés jól elnyomja a leveles ikont...
Köszönöm szépen.

További szép napot !

Üdv :

RNWorld

Hirdetések ellen tessék Firefox-ot, meg Adblock-ot használni. wink.gif

--------------------
Putyur

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal.
Ne kezdj birkózni egy disznóval, mert mindketten sárosak lesztek, de a disznó még élvezni is fogja.

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2007-12-02 16:39
Létrehozva: #18891

Csak olvasó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(RNWorld @ 2007-12-02 15:37) *
Mondjuk annyi mentségem van, hogy a vaterás hírdetés jól elnyomja a leveles ikont...
Köszönöm szépen.

További szép napot !

Üdv :

RNWorld

Nincs mit, Neked is szép napot!

--------------------

SÜN, SÜN!!!!

+Quote Post
RNWorld
hozzászólás 2007-12-02 16:37
Létrehozva: #18892

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-10-05 13:45
Azonosító: 29 374

IDÉZET(Putyur @ 2007-12-02 15:35) *
Akkor lassabban; Személyes menü / Új levele érkezett / Katt a tárgyra --> és írhatod a választ. smile.gif

Köszönöm szépen.

További szép napot !

Üdv :

RNWorld

+Quote Post
Putyur
hozzászólás 2007-12-02 16:35
Létrehozva: #18893

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(RNWorld @ 2007-12-02 15:30) *
Szia Grobar !
Lehet nem fogalmaztam világosan, az aukciózott termékem képei alatt jelent meg egy vásárlói kérdés,
erre szeretnék válaszolni. Kerestem a lehetőséget, de nem leltem....
Mindenesetre köszi....

Akkor lassabban; Személyes menü / Új levele érkezett / Katt a tárgyra --> és írhatod a választ. smile.gif

--------------------
Putyur

Ne kezdj birkózni egy disznóval, mert mindketten sárosak lesztek, de a disznó még élvezni is fogja.

+Quote Post
RNWorld
hozzászólás 2007-12-02 16:30
Létrehozva: #18894

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Grobar @ 2007-12-02 15:19) *
Új levele érkezett, rákatt a tárgyra és válaszol!

Szia Grobar !
Lehet nem fogalmaztam világosan, az aukciózott termékem képei alatt jelent meg egy vásárlói kérdés,
erre szeretnék válaszolni. Kerestem a lehetőséget, de nem leltem....
Mindenesetre köszi....

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2007-12-02 16:19
Létrehozva: #18895

Csak olvasó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(RNWorld @ 2007-12-02 15:14) *
Sziasztok !

Friss vaterás vok ( és lehet kicsi figyelmetlen meg lúzer ) de az eladásra kínált termékemmel kapcsolatos
vásárlói kérdésre miként tudok válaszolni.
Előre is köszönöm a segítséget !

Üdv :
RNWorld

Új levele érkezett, rákatt a tárgyra és válaszol!

--------------------

SÜN, SÜN!!!!

+Quote Post
RNWorld
hozzászólás 2007-12-02 16:14
Létrehozva: #18896

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok !

Friss vaterás vok ( és lehet kicsi figyelmetlen meg lúzer ) de az eladásra kínált termékemmel kapcsolatos
vásárlói kérdésre miként tudok válaszolni.
Előre is köszönöm a segítséget !

Üdv :
RNWorld

+Quote Post
Putyur
hozzászólás 2007-12-02 15:12
Létrehozva: #18897

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(gyikarcu @ 2007-12-02 10:23) *
és ez a villámárnál is ígyvan nem?
remélem biggrin.gif

A villámáron való vásárlás az aukció egyfajta (azonnali) lezárása. Tehát így van, igen.

--------------------
Putyur

+Quote Post
gyikarcu
hozzászólás 2007-12-02 11:23
Létrehozva: #18898

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2007-12-01 17:42
Azonosító: 58 860

és ez a villámárnál is ígyvan nem?
remélem biggrin.gif

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2007-12-01 17:57
Létrehozva: #18899

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Azonosító: 32

IDÉZET(gyikarcu @ 2007-12-01 16:46) *
azt szeretném kérdezni hogy email címet még akkor se lehet vhogy cserélni ha már megvettem az árut? mert így elég gáz egyeztetni... :S

Kedves gyikarcu!

Az aukció lezártakor minkét fél megkapja emailben egymás elérhetőségeit, amelyen felvehetik egymással a kapcsolatot.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
gyikarcu
hozzászólás 2007-12-01 17:46
Létrehozva: #18900

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2007-12-01 17:42
Azonosító: 58 860

azt szeretném kérdezni hogy email címet még akkor se lehet vhogy cserélni ha már megvettem az árut? mert így elég gáz egyeztetni... :S

+Quote Post

1009 Oldal V  « < 943 944 945 946 947 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-24 02:39