IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1008 Oldal V  « < 943 944 945 946 947 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Technikai Kérdések, Problémák, KIZÁRÓLAG TECHNIKAI jellegű témáknak - PST/VTT kivételével!
RNWorld
hozzászólás 2007-12-02 16:30
Létrehozva: #18881

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-10-05 13:45
Azonosító: 29 374

IDÉZET(Grobar @ 2007-12-02 15:19) *
Új levele érkezett, rákatt a tárgyra és válaszol!

Szia Grobar !
Lehet nem fogalmaztam világosan, az aukciózott termékem képei alatt jelent meg egy vásárlói kérdés,
erre szeretnék válaszolni. Kerestem a lehetőséget, de nem leltem....
Mindenesetre köszi....
Go to the top of the page

+Quote Post
Grobar
hozzászólás 2007-12-02 16:19
Létrehozva: #18882

Csak olvasó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-24 18:58
Innen: Juzni Front
Azonosító: 11 399

IDÉZET(RNWorld @ 2007-12-02 15:14) *
Sziasztok !

Friss vaterás vok ( és lehet kicsi figyelmetlen meg lúzer ) de az eladásra kínált termékemmel kapcsolatos
vásárlói kérdésre miként tudok válaszolni.
Előre is köszönöm a segítséget !

Üdv :
RNWorld

Új levele érkezett, rákatt a tárgyra és válaszol!

--------------------
Csak akkor tehetsz meg mindent, hogyha már semmid sincs. (Tyler Durden)

SÜN, SÜN!!!!
"Sünben emelték ki a tüntetőt."

+Quote Post
RNWorld
hozzászólás 2007-12-02 16:14
Létrehozva: #18883

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-10-05 13:45
Azonosító: 29 374

Sziasztok !

Friss vaterás vok ( és lehet kicsi figyelmetlen meg lúzer ) de az eladásra kínált termékemmel kapcsolatos
vásárlói kérdésre miként tudok válaszolni.
Előre is köszönöm a segítséget !

Üdv :
RNWorld

+Quote Post
Putyur
hozzászólás 2007-12-02 15:12
Létrehozva: #18884

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-01 12:23
Innen: Budapest
Azonosító: 12 391

IDÉZET(gyikarcu @ 2007-12-02 10:23) *
és ez a villámárnál is ígyvan nem?
remélem biggrin.gif

A villámáron való vásárlás az aukció egyfajta (azonnali) lezárása. Tehát így van, igen.

--------------------
Putyur

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal.
Ne kezdj birkózni egy disznóval, mert mindketten sárosak lesztek, de a disznó még élvezni is fogja.

+Quote Post
gyikarcu
hozzászólás 2007-12-02 11:23
Létrehozva: #18885

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2007-12-01 17:42
Azonosító: 58 860

és ez a villámárnál is ígyvan nem?
remélem biggrin.gif

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2007-12-01 17:57
Létrehozva: #18886

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Azonosító: 32

IDÉZET(gyikarcu @ 2007-12-01 16:46) *
azt szeretném kérdezni hogy email címet még akkor se lehet vhogy cserélni ha már megvettem az árut? mert így elég gáz egyeztetni... :S

Kedves gyikarcu!

Az aukció lezártakor minkét fél megkapja emailben egymás elérhetőségeit, amelyen felvehetik egymással a kapcsolatot.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
gyikarcu
hozzászólás 2007-12-01 17:46
Létrehozva: #18887

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2007-12-01 17:42
Azonosító: 58 860

azt szeretném kérdezni hogy email címet még akkor se lehet vhogy cserélni ha már megvettem az árut? mert így elég gáz egyeztetni... :S

+Quote Post
szasza72
hozzászólás 2007-12-01 16:45
Létrehozva: #18888

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-12-01 16:17
Azonosító: 58 777

IDÉZET(Vatera_Moderátor @ 2007-12-01 15:34) *
Kedves szasza72!

A felhasználót inaktiváltuk.
A megkárosított feleknek a helyileg illetékes rendőrkapitányságon kell feljelenést tenniük, amennyiben nem ismert
az illető kiléte akár ismeretlen tettes ellen is. A rendőrségnek szüksége lesz nyomtatott formában a terméklapra az illetővel
folytatott levelezésre és minden egyéb dokumentumra, amelyek az adásvétellel kapcsolatban rendelkezésre állnak
A bejelentés után elindítják a nyomozást és hivatalos megkereséssel fordulnak hozzánk a nyomozás sikere érdekében
szükséges és még hiányzó adatok kibocsátása érdekében.

Köszi, ezt már elolvasni is hosszú laugh.gif Inkább magam csinálom.
Üdv. wink.gif

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2007-12-01 16:34
Létrehozva: #18889

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(szasza72 @ 2007-12-01 15:25) *
Üdv.

Missicat néven van egy nő, aki sorra cseszi át a vevőit, és az eladóit.A vevőktől a pénzt begyüjti, a számlájára átutaltatja, de az árút nem küldi, és nem is jelentkezik.Mit lehet az ilyen szeméttel csinálni.Arra gondolok, hogy esetleg az elérhetőségét nyilvánossá tenni, itt az oldalon, és akkor a pénzét mindenki visszaszerezheti tőle.Ahogy olvasgattam az értékeléseit, nagyon sok pénzt begyüjtött már, de az árút nem küldte.Én megszereztem a címét, és a pénzemért el is megyek, de a többiek mit csináljanak?
Köszi a figyelmet.

Kedves szasza72!

A felhasználót inaktiváltuk.
A megkárosított feleknek a helyileg illetékes rendőrkapitányságon kell feljelenést tenniük, amennyiben nem ismert
az illető kiléte akár ismeretlen tettes ellen is. A rendőrségnek szüksége lesz nyomtatott formában a terméklapra az illetővel
folytatott levelezésre és minden egyéb dokumentumra, amelyek az adásvétellel kapcsolatban rendelkezésre állnak
A bejelentés után elindítják a nyomozást és hivatalos megkereséssel fordulnak hozzánk a nyomozás sikere érdekében
szükséges és még hiányzó adatok kibocsátása érdekében.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
szasza72
hozzászólás 2007-12-01 16:25
Létrehozva: #18890

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-12-01 16:17
Azonosító: 58 777

Üdv.

Missicat néven van egy nő, aki sorra cseszi át a vevőit, és az eladóit.A vevőktől a pénzt begyüjti, a számlájára átutaltatja, de az árút nem küldi, és nem is jelentkezik.Mit lehet az ilyen szeméttel csinálni.Arra gondolok, hogy esetleg az elérhetőségét nyilvánossá tenni, itt az oldalon, és akkor a pénzét mindenki visszaszerezheti tőle.Ahogy olvasgattam az értékeléseit, nagyon sok pénzt begyüjtött már, de az árút nem küldte.Én megszereztem a címét, és a pénzemért el is megyek, de a többiek mit csináljanak?
Köszi a figyelmet.

+Quote Post
Putyur
hozzászólás 2007-12-01 14:49
Létrehozva: #18891

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-01 12:23
Innen: Budapest
Azonosító: 12 391

IDÉZET(voti26 @ 2007-12-01 13:35) *
Helló!

Licitáltam egy parfümre és a minimáláron megnyertem a licitet!De amikor megpróbáltam felvenni a kapcsolatot az illetővel nem reagál, emailre nem válaszol és tegnap újra meghírdette a parfümöt!Ilyenkor mi a teendő?

Felesleges megrémülnöd. Mindkét általad megvásárolt parfümöt újra feltették aukcióba, de világosan látszik, hogy mindkét eladó ilyenekkel kereskedik, tehát nem csak egy darab van nekik belőle. Fognak jelentkezni, ne félj... smile.gif

--------------------
Putyur

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal.
Ne kezdj birkózni egy disznóval, mert mindketten sárosak lesztek, de a disznó még élvezni is fogja.

+Quote Post
voti26
hozzászólás 2007-12-01 14:35
Létrehozva: #18892

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-12-01 14:32
Azonosító: 58 737

Helló!

Licitáltam egy parfümre és a minimáláron megnyertem a licitet!De amikor megpróbáltam felvenni a kapcsolatot az illetővel nem reagál, emailre nem válaszol és tegnap újra meghírdette a parfümöt!Ilyenkor mi a teendő?

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2007-12-01 13:39
Létrehozva: #18893

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(pibuka @ 2007-12-01 12:25) *
Hali Mindenki!!

Én regizve vagy 1 éve, de csak most kezdtem el nézni komolyabban. Engem nem a minimál ár zavar, mert ez még érthető, az eladó nem akar rajta bukni. Aki vevőként nem akar rajta bukni, az nem licitál. Tehát a min. árral nincs gondom.
Engem konkrétan az zavar h a minimális ár nincs megjelenítve. Nem tudom mennyi. Lehet, hogy csak én vagyok béna, de akkor mégis hol lehet megnézni?? Ha ez véletlen, akkor kérem tegyék láthatóvá. Ha viszont az cél, hogy nincs megadva, akkor magyarázza meg vki, h hol a logika benne?
További kérdésem, hogy egy aukció folyamán az eladónak van-e arra lehetősége(/szabad-e neki) a körülményeket változtatni? (gondolok itt a minimálárra, az időtartamra, vagy bármi egyébre) Ha igen, milyen mértékben? Illetve, hogy ha egy ár a minimál árat nem érte el, akkor a címcsere létrejön-e?

Köszönöm, üdv, pibu

Ha valaki

Kedves pibuka!

A vevők számára hozzáférhető termékleírásnál a kikiáltási ár látható, és a minimálár csak akkor,
ha az eladó azt kifejezetten kérte
Amíg nincs a termékre licit addig lehetséges a termék paraméterein változtatni.
Licitált termék esetében változtatható a minimálár (csak csökkenteni lehet, és a jelenlegi ajánlattal
nem lehet megegyező), a kategória és a termékkiemelések megadhatóak.
Az érvényes licittel rendelkező aukció lezárható az eredeti időponttól korábban is, de az aukció
befejezése előtt 24 órával a korábban licitálók mindegyike automatikus értesítést kap a módosításról.
Amennyiben a licitáló nem éri el a minimálárat, az aukció érvénytelenül lezárul. A partnerek nem kapják
meg egymás elérhetőségeit és nem vehetik fel a kapcsolatot egymással.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
pibuka
hozzászólás 2007-12-01 13:25
Létrehozva: #18894

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2007-12-01 12:59
Azonosító: 58 678

Hali Mindenki!!

Én regizve vagy 1 éve, de csak most kezdtem el nézni komolyabban. Engem nem a minimál ár zavar, mert ez még érthető, az eladó nem akar rajta bukni. Aki vevőként nem akar rajta bukni, az nem licitál. Tehát a min. árral nincs gondom.
Engem konkrétan az zavar h a minimális ár nincs megjelenítve. Nem tudom mennyi. Lehet, hogy csak én vagyok béna, de akkor mégis hol lehet megnézni?? Ha ez véletlen, akkor kérem tegyék láthatóvá. Ha viszont az cél, hogy nincs megadva, akkor magyarázza meg vki, h hol a logika benne?
További kérdésem, hogy egy aukció folyamán az eladónak van-e arra lehetősége(/szabad-e neki) a körülményeket változtatni? (gondolok itt a minimálárra, az időtartamra, vagy bármi egyébre) Ha igen, milyen mértékben? Illetve, hogy ha egy ár a minimál árat nem érte el, akkor a címcsere létrejön-e?

Köszönöm, üdv, pibu

Ha valaki

+Quote Post
hexina89
hozzászólás 2007-11-30 19:44
Létrehozva: #18895

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2007-11-05 09:44
Azonosító: 37 967

IDÉZET(papirus @ 2007-11-30 17:33) *
Nem is az 1Ft-os aukciókkal van a baj. Arról lehet tudni, hogy úgysem kapod meg annyiért. De amikor számodra elfogadható (esetleg reálisnak is tekinthető) áron van valami jelen - függetlenül attól, hogy ez kikiáltási vagy már licittel elért ár - és amikor rálicitálsz, akkor derül ki, hogy kamu az egész, az felháborító.
...

Annyira egyformán látjuk a dolgokat, hogy ehhez a véleményedhez már csak egyetlen gondolatot fűznék hozzá: Aki nem érti, vagy nem akarja érteni a probléma mibenlétét, annak az átverés és az árverés közt csak egy betű a különbség.

+Quote Post
hexina89
hozzászólás 2007-11-30 19:40
Létrehozva: #18896

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(Vatera_Moderátor @ 2007-11-30 17:39) *
Kedves papirus!

Amennyiben minimáláras termékeket nem szeretne látni, a keresési opciókban beállítható,
hogy csak a minimálár nélküli termékeket listázza.

Szerintem Papirus nem erre gondolt, amikor teljesen jogos véleményének adott hangot...

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2007-11-30 18:39
Létrehozva: #18897

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(papirus @ 2007-11-30 17:33) *
...
Sajnálom, hogy az egyébként jó Vatera nem tudja megoldani, hogy ez az állítólagos keresletfelmérés valami más fórumon történjen, vagy valami jelöléssel elkülönüljön.
...

Kedves papirus!

Amennyiben minimáláras termékeket nem szeretne látni, a keresési opciókban beállítható,
hogy csak a minimálár nélküli termékeket listázza.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
papirus
hozzászólás 2007-11-30 18:33
Létrehozva: #18898

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2007-11-30 12:57
Azonosító: 57 896

IDÉZET(hexina89 @ 2007-11-30 13:41) *
Szívemből szóltál! Én már feszegettem korábban ezt a témát, de abban is van igazság, hogy ilyenkor az eladó felméri a keresletet. Erre mondjuk más módszert alkalmaznék, de az üzemeltetőkön múlik, hogy megfontolják-e. Hogy a keresletfelmérés ne legyen egyenlő tétremenő a licitálással.
Amúgy én is hideglelést kapok az ilyen "szórakozásoktól". Főleg amikor 1Ft-os aukciónak hirdeti meg. Aztán kirakja, hogy minimálár mondjuk 5600 Ft.

Nem is az 1Ft-os aukciókkal van a baj. Arról lehet tudni, hogy úgysem kapod meg annyiért. De amikor számodra elfogadható (esetleg reálisnak is tekinthető) áron van valami jelen - függetlenül attól, hogy ez kikiáltási vagy már licittel elért ár - és amikor rálicitálsz, akkor derül ki, hogy kamu az egész, az felháborító. Sajnálom, hogy az egyébként jó Vatera nem tudja megoldani, hogy ez az állítólagos keresletfelmérés valami más fórumon történjen, vagy valami jelöléssel elkülönüljön.
Minden valódi árverésen (legyen szó lakásról, műtárgyról, autóról, állatról vagy bármi másról) A KIKIÁLTÁSI ÁR ÉPPÚGY KÖTELEZŐ, MINT A LICITTEL ELÉRT ÁR. Ha tehát valaki odavisz egy aukcióra valamit és az csak kikiáltási áron kel el, akkor annyiért KELL eladni. Ezért árverés, ezért kikiáltási ár. Itt a Vaterán is: ha licitálok egy termékre - mert mondjuk elfogadhatónak tartom az árát - nekem kötelező megvennem. Akkor miért van ez a beteges játszadozás (és annak lehetősége) egy elrejtett összeggel? A MEGHIRDETETT ÁR miért nem kötelező? Miért lehet rejtett ár? Hogy is van ez? Kínálok valamit egy bizonyos áron, de nem adom oda annyiért? Licitálgassatok, találgassatok... Nem a vásárló megtévesztése ez? (Biztos, hogy ez törvényes???) Ahogy írtad kedves Hexina89: ez akár minősíthető tisztességtelen piaci magatartásnak is. Lehet, hogy jó lenne, ha valami törvénytudó ember utánanézne. Persze lehet, hogy nem talána semit, de a dolog akkor is tisztességtelen. MERT ÁTVERÉS!!!!!!!!!

+Quote Post
hexina89
hozzászólás 2007-11-30 14:58
Létrehozva: #18899

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Én bevezetném azt, hogy aki meghatároz minimálárat, (akár kiírja, akár eltitkolja, hogy mennyi az) az ne indíthasson 1ft-os aukciót. Mert minek? Mi értelme?
Mint már írtam korábban, ez így ebben a formában egy inkorrekt mézesmadzag. Hovatovább tisztességtelen piaci magatartás.

+Quote Post
elvedo
hozzászólás 2007-11-30 14:56
Létrehozva: #18900

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2007-11-10 21:31
Azonosító: 40 556

Szervusztok,

Sikerült megtudnom néhány embertől, hogy ez az idétlen aukciózás ezért jó, mert NEKIK szórakoztató.
Biztos minden licit után kap egy SMS-t, és ezen élvezkedik.

Erről mindig W. Allen jut eszembe:

"Ha nem lennének zsebtolvajok, nem lenne nemi életem". Lehet, hogy nekik is rezgőre van állítva ??

Sajna, az a tapasztalatom, hogy egyre többen csinálják ezt. Tenni kéne ellene valamit !

+Quote Post

1008 Oldal V  « < 943 944 945 946 947 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-16 23:59