IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1016 Oldal V  « < 943 944 945 946 947 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Technikai Kérdések, Problémák, KIZÁRÓLAG TECHNIKAI jellegű témáknak - PST/VTT kivételével!
Putyur
hozzászólás 2008-01-04 09:05
Létrehozva: #18881

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-01 12:23
Innen: Budapest
Azonosító: 12 391

IDÉZET(cr-rex @ 2008-01-04 07:49) *
Tökéletesen igaza van draglionnak, pontosan ezért. Az érméket viszont ők hagyták bent. A helyreállítás alatt azt értettem, hogy minden kategóriába ami való és csak egy, de úgy látszik, ez nem hatotta meg őket. Érdekesmód, csak most kezdték a majomházazást, pedig a "hibák", már nagyon régóta megvoltak. Nem lenne egyszerűbb ilyenkor egy figyelmeztetést küldeni és lezárni az aukciót?

Többszázezer aukció van, eddig nem bukott ki a sok duplikációd. A Libellás érmeid közül kettő most is egyforma - különböző kategóriában, és imigyen szabálytalan (a PROOF az más, azzal nincs gond). Valószínűleg az eltérő kép és aukcióelnevezés miatt maradt bent - persze ezzel most nem akarok ötleteket adni... Nem értelmezhető a "majomházazás" kifejezésed. A Vateránál a figyelmeztetés a szabálytalan aukció törlése.

--------------------
Putyur

Ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal.
Ne kezdj birkózni egy disznóval, mert mindketten sárosak lesztek, de a disznó még élvezni is fogja.
Go to the top of the page

+Quote Post
cr-rex
hozzászólás 2008-01-04 08:49
Létrehozva: #18882

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-10 18:08
Azonosító: 9 467

Tökéletesen igaza van draglionnak, pontosan ezért. Az érméket viszont ők hagyták bent. A helyreállítás alatt azt értettem, hogy minden kategóriába ami való és csak egy, de úgy látszik, ez nem hatotta meg őket. Érdekesmód, csak most kezdték a majomházazást, pedig a "hibák", már nagyon régóta megvoltak. Nem lenne egyszerűbb ilyenkor egy figyelmeztetést küldeni és lezárni az aukciót?

+Quote Post
TopoXV
hozzászólás 2008-01-03 23:04
Létrehozva: #18883

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-04-02 21:56
Azonosító: 3 463

IDÉZET(Putyur @ 2008-01-03 21:57) *
Bárhova mész, bármilyen kategóriát nézel, beleütközöl a hirdetésébe. Ilyen egyszerű. smile.gif

Köszi a választ! A legkézenfekvőbbre nem gondoltam persze laugh.gif .

+Quote Post
Putyur
hozzászólás 2008-01-03 22:57
Létrehozva: #18884

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(TopoXV @ 2008-01-03 21:55) *
Aha, látom mellow.gif , csak nem értem.... blink.gif .

Lehet, hogy most felfedem rettentő tudatlanságom, de írjátok már meg nekem, mi a "buli" a duplikációban? huh.gif

Bárhova mész, bármilyen kategóriát nézel, beleütközöl a hirdetésébe. Ilyen egyszerű. smile.gif

--------------------
Putyur

Ne kezdj birkózni egy disznóval, mert mindketten sárosak lesztek, de a disznó még élvezni is fogja.

+Quote Post
TopoXV
hozzászólás 2008-01-03 22:55
Létrehozva: #18885

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Putyur @ 2008-01-03 21:14) *
Nem kategóriaváltásról van itt szó, hanem sorozatos duplikációról (gondolom). Most is fent van 4 db. terméke összesen, abból kettő ugyanaz, csak más kategóriában. (Tehát azok közül is szabálytalan az egyik.) Ha megnézed az eladott cuccait, jó, ha minden második megfelelő kategóriában volt.

Aha, látom mellow.gif , csak nem értem.... blink.gif .

Lehet, hogy most felfedem rettentő tudatlanságom, de írjátok már meg nekem, mi a "buli" a duplikációban? huh.gif

+Quote Post
draglion
hozzászólás 2008-01-03 22:39
Létrehozva: #18886

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:23
Azonosító: 291

IDÉZET(cr-rex @ 2008-01-03 19:36) *
..... Meglehetősen komolytalan társaság...

nem az

--------------------
nagy a baj amikor a tudás hiánya tesz értékessé vagy értéktelenné dolgokat

+Quote Post
Putyur
hozzászólás 2008-01-03 22:14
Létrehozva: #18887

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(TopoXV @ 2008-01-03 20:19) *
A "helyreállítás" azt jelenti, hogy jó kategóriába tetted őket? Mert akkor tényleg érthetetlen a törlés. Ha vissza pakoltad ugyan oda, akkor ne csodálkozz. Mondjuk, a már licitáltakat hagyhatta volna a Vatera, vagy áttehette volna, egy figyelmeztetést csatolva hozzá. (Mondjuk, a figyelmeztetés megvolt a törléssel.) Bár nem értem, hogy ha nem váltottál kategóriát, azt miért nem tetted?

Nem kategóriaváltásról van itt szó, hanem sorozatos duplikációról (gondolom). Most is fent van 4 db. terméke összesen, abból kettő ugyanaz, csak más kategóriában. (Tehát azok közül is szabálytalan az egyik.) Ha megnézed az eladott cuccait, jó, ha minden második megfelelő kategóriában volt.

--------------------
Putyur

+Quote Post
Putyur
hozzászólás 2008-01-03 22:09
Létrehozva: #18888

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(cr-rex @ 2008-01-03 19:36) *
És ilyenkor az a megoldás, hogy minden aukciót törölnek? Még a licitáltakat is? Meglehetősen komolytalan társaság...

Igen; a szabálytalan aukciókat törölni kell, ha van rajtuk licit, ha nincs. Akkor lenne komolytalan a társaság, ha nem így csinálná, ha nem alkalmazná azokat a szabályokat, amiket felállított, és elfogadtatott a partnereivel.

A hozzászólást -Putyur- szerkesztette a következő időpontban: 2008-01-03 22:09

--------------------
Putyur

+Quote Post
TopoXV
hozzászólás 2008-01-03 21:19
Létrehozva: #18889

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(cr-rex @ 2008-01-03 16:41) *
Nekem az alábbi problémám van: Elkeztték törölgetni az aukcióimat, amelyek teljesen szabályosak voltak. Írtam a vaterának, hogy miért, egy egyszerű "kategóriaidegennel" válaszoltak. Visszatettem az aukciókat, ezután már nem 20, hanem 70 aukciót töröltek, megint írtam, a válasz ugyanez mad.gif . Helyreállítottam mindent, erre ma az ÖSSZES aukciót törölték!!!Mi bajuk van??? ohmy.gif

A "helyreállítás" azt jelenti, hogy jó kategóriába tetted őket? Mert akkor tényleg érthetetlen a törlés. Ha vissza pakoltad ugyan oda, akkor ne csodálkozz. Mondjuk, a már licitáltakat hagyhatta volna a Vatera, vagy áttehette volna, egy figyelmeztetést csatolva hozzá. (Mondjuk, a figyelmeztetés megvolt a törléssel.) Bár nem értem, hogy ha nem váltottál kategóriát, azt miért nem tetted?

A hozzászólást -TopoXV- szerkesztette a következő időpontban: 2008-01-03 21:22

+Quote Post
cr-rex
hozzászólás 2008-01-03 20:36
Létrehozva: #18890

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Putyur @ 2008-01-03 18:50) *
Én azt nem értem, hogy min csodálkozol??? Volt egy csomó kategóriaidegen terméked, töröték, feltetted újra, megint törölték, most megint feltettél párat - szerinted ezeknek mi lesz a sorsa...?

És ilyenkor az a megoldás, hogy minden aukciót törölnek? Még a licitáltakat is? Meglehetősen komolytalan társaság...

+Quote Post
Putyur
hozzászólás 2008-01-03 19:50
Létrehozva: #18891

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(cr-rex @ 2008-01-03 16:41) *
Nekem az alábbi problémám van: Elkeztték törölgetni az aukcióimat, amelyek teljesen szabályosak voltak. Írtam a vaterának, hogy miért, egy egyszerű "kategóriaidegennel" válaszoltak. Visszatettem az aukciókat, ezután már nem 20, hanem 70 aukciót töröltek, megint írtam, a válasz ugyanez mad.gif . Helyreállítottam mindent, erre ma az ÖSSZES aukciót törölték!!!Mi bajuk van??? ohmy.gif

Én azt nem értem, hogy min csodálkozol??? Volt egy csomó kategóriaidegen terméked, töröték, feltetted újra, megint törölték, most megint feltettél párat - szerinted ezeknek mi lesz a sorsa...?

--------------------
Putyur

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2008-01-03 19:38
Létrehozva: #18892

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

Géza!!!

Várlak a szokott helyen! Ha ma sem jössz, a bátyámat küldöm érted, te gazember!

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
csabau
hozzászólás 2008-01-03 18:25
Létrehozva: #18893

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-03-19 21:37
Innen: Ideg-elme
Azonosító: 903

Jucikám !

utána Marshall-májat fogyasztottam, pirítva, isteni volt !
küldöm a receptet, feri bácsiékat csókoljuk

rolleyes.gif

A hozzászólást -csabau- szerkesztette a következő időpontban: 2008-01-03 18:26

--------------------
mivel mindig az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak...

...szorgos népünk győzni fog !
.
csaby

+Quote Post
czvackb
hozzászólás 2008-01-03 18:14
Létrehozva: #18894

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-12-11 02:11
Azonosító: 65 118

szaszi100(20)

Küldtem levelet a megadott E-mail címedre!
Kérlek válaszolj!!!

+Quote Post
draglion
hozzászólás 2008-01-03 17:46
Létrehozva: #18895

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(draglion @ 2007-12-29 17:14) *
Egy tranzakció akkor korrekt ha mindkét fél elégedett , ha önhibájából, saját butaságából származó okok miatt (még ha ezt nem is tudja) nem elégedett valaki akkor viszont ideje lenne számára tanulni és odafigyelni hogy mit nem csinál jól , ahhoz hogy a jövőben ez ne fordulhasson elő...sokszor az új felhasználók a hatokosok , sokszor azt hiszik hogy az utcai árustól vásárolnak ,

na épp ez történt velem ma laugh.gif laugh.gif

--------------------

+Quote Post
cr-rex
hozzászólás 2008-01-03 17:41
Létrehozva: #18896

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

+Quote Post
Putyur
hozzászólás 2007-12-29 18:39
Létrehozva: #18897

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(draglion @ 2007-12-29 17:14) *
Az ilyen aukció, amely több tételt ajánl de csak egy van meghirdetve (azaz egynek az ára van feltüntetve), és nem holland aukció már eleve a vatera kijátszására alapul (vagy annyira laikus lenne az eladó ?) , mivel a vaterát már eleve ki akarja játszani nem fogja a vásárlót sem kímélni túlságosan.
Egy tranzakció akkor korrekt ha mindkét fél elégedett , ha önhibájából, saját butaságából származó okok miatt (még ha ezt nem is tudja) nem elégedett valaki akkor viszont ideje lenne számára tanulni és odafigyelni hogy mit nem csinál jól , ahhoz hogy a jövőben ez ne fordulhasson elő...sokszor az új felhasználók a hatokosok , sokszor azt hiszik hogy az utcai árustól vásárolnak , lekezelőek , barbár módon viselkednek és fogalmuk sincs arról hogy milyen világba csöppentek, sok esetben viszont meglepően udvariasak és kellemes hangnemben kommunikálnak az új felhasználók, jólesik segíteni nekik mégha épp nincs is elég ideje az embernek rá...

A leírás alapján (a terméklapot ugye már nem látjuk...) ez egy jutalékkijátszás volt. A vevő naívságból (?), tudatlanságból (?), rafináltságból (?) "nem vette a lapot"; licitált és egy áráért követelte az összes (12 db.) tételt. Kinek van itt igaza...? Ki miben sáros...? Salamon legyen a talpán, aki itt salamoni döntést tud hozni... blink.gif

--------------------
Putyur

+Quote Post
draglion
hozzászólás 2007-12-29 18:14
Létrehozva: #18898

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Putyur @ 2007-12-28 21:10) *
Jó régi történet - fél éves elmúlt... sad.gif Nehéz így (terméklap nélkül) ítélni. Mindenesetre valószínűleg nem csak Te voltál sáros. Vannak "meleg" aukciók, amikbe nem kell belenyúlni, mert úgysem jössz ki jól belőle. Ez - szerintem - egy ilyen volt.

Az ilyen aukció, amely több tételt ajánl de csak egy van meghirdetve (azaz egynek az ára van feltüntetve), és nem holland aukció már eleve a vatera kijátszására alapul (vagy annyira laikus lenne az eladó ?) , mivel a vaterát már eleve ki akarja játszani nem fogja a vásárlót sem kímélni túlságosan.
Egy tranzakció akkor korrekt ha mindkét fél elégedett , ha önhibájából, saját butaságából származó okok miatt (még ha ezt nem is tudja) nem elégedett valaki akkor viszont ideje lenne számára tanulni és odafigyelni hogy mit nem csinál jól , ahhoz hogy a jövőben ez ne fordulhasson elő...sokszor az új felhasználók a hatokosok , sokszor azt hiszik hogy az utcai árustól vásárolnak , lekezelőek , barbár módon viselkednek és fogalmuk sincs arról hogy milyen világba csöppentek, sok esetben viszont meglepően udvariasak és kellemes hangnemben kommunikálnak az új felhasználók, jólesik segíteni nekik mégha épp nincs is elég ideje az embernek rá...

--------------------

+Quote Post
tusi74
hozzászólás 2007-12-29 15:29
Létrehozva: #18899

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Innen: Hungary
Azonosító: 35

IDÉZET(asdermayer @ 2007-12-29 11:55) *
Sziasztok!

Lenne egy nagy kerdesem. Eddig csak vettem vateran, mostanaban kezdtem eladni. Ezzel kapcsolatos kerdesem lenne, hogy ha a nyertes licitalo meggondolatlan volt, hogyan tudom felvenni a kontaktot a masodik legmagasab licitaloval?
Nem talaltam erre vonatkozo pontot a sugoban sem, bar lehet hogy csak nem kerestem eleg sokaig.

Nem szeretnem ujra felrakni a termeket, meghagyva az eselyt az ujabb meggondolatlan licitalasra.

Elore is koszonom a segitseget! Udv!

Hát pedig más lehetőséged nem nagyon van. Talán csak az, hogy visszateszed a terméket, zárttá teszed, és a második helyezettet meghívod a zárt aukciódra.  Sajnos ez kétesélyes, mert lehet vett azóta másnál, de próba cseresznye. Aztán, ha más is jelentkezik a zárt aukciódon való részvételre, vele a terméklapon le tudod levelezni, hogy komolyan gondolja-e a vásárlást.

A hozzászólást -tusi74- szerkesztette a következő időpontban: 2007-12-29 15:29

--------------------
"Próbálj meg úgy élni, hogy ne vegyenek észre ott, ahol vagy, de nagyon hiányozz onnan, ahonnan elmentél." Victor Hugo

+Quote Post
mapet1
hozzászólás 2007-12-29 15:16
Létrehozva: #18900

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-12-29 10:52
Azonosító: 71 521

IDÉZET(Vatera_Moderátor @ 2007-12-29 10:21) *
Kedves mapet1!

A termék kategóriaidegen volt, ezért került törlésre.
A megfelelő kategória: Mobil és telefon - Mobiltelefon tartozék - Telefontöltő.

Köszönöm a segítséget.

Üdv:
mapet1

+Quote Post

1016 Oldal V  « < 943 944 945 946 947 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-08-21 10:12