IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1057 Oldal V  « < 402 403 404 405 406 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Technikai Kérdések, Problémák, KIZÁRÓLAG TECHNIKAI jellegű témák - PST kivételével!
zejopy
hozzászólás 2010-09-17 08:58
Létrehozva: #8061

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(katangel @ 2010-09-17 09:47) *
Üdv,
Szerintem használhatatlan lett az oldal ezzel a képes megjelenítéssel. Explorerben ugyan működik, de ki fog csak ezért azt használni, mikor sokkal lassabb?
Hát ennyi.

Légy erős, Mozilla alatt is frankón megy. Tök jó az egész, de senki nem türelmes, nem várja ki az átállási időt, nem ad lehetőséget még saját magának sem a megismerésre. Semmi építő jellegű javaslat, csak a lehúzás. Hát ennyi.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
blaskobernadett
hozzászólás 2010-09-17 08:50
Létrehozva: #8062

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-10-25 16:50
Azonosító: 807 182

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-09-17 09:34) *
Tisztelt blaskobernadett!

Feltehetően az ön gépén van megjelenítési probléma. Ez jó esetben hamarosan a böngésző cache frissülésével megszűnik.
Ha nem, akkor próbálja meg másik böngésző programmal és/vagy másik számítógépen.

Tisztelt VateraBenz!

Köszönöm a gyors válaszát. Bár nem nyugodtam meg.
Hogy kell a cache frissülést elvégezni? - nagyon szeretném a firefoxot használni, mert sokkal hatékonyabb mint az explorer.

Köszönettel,
Nikolett

+Quote Post
katangel
hozzászólás 2010-09-17 08:47
Létrehozva: #8063

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-09-17 08:42
Azonosító: 1 367 526

Üdv,
Szerintem használhatatlan lett az oldal ezzel a képes megjelenítéssel. Explorerben ugyan működik, de ki fog csak ezért azt használni, mikor sokkal lassabb?
Hát ennyi.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-09-17 08:34
Létrehozva: #8064

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(blaskobernadett @ 2010-09-17 09:31) *
Üdv,

firefox, legújabb verzióm van mégis ugrál az egész oldal, ha megnézném a bélyegképek nagyítását.
Az oszlopok meg el vannak csúszva.
Most levettem a legkissebbre az oldal nagyítását, nem javult a helyzet, viszont nem is látom.

Segítséget kérek, mert igy nagyon idegesítő számomra.

Tudok valamit tenni?

Köszönettel
Nikolett

Tisztelt blaskobernadett!

Feltehetően az ön gépén van megjelenítési probléma. Ez jó esetben hamarosan a böngésző cache frissülésével megszűnik.
Ha nem, akkor próbálja meg másik böngésző programmal és/vagy másik számítógépen.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
blaskobernadett
hozzászólás 2010-09-17 08:31
Létrehozva: #8065

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-10-25 16:50
Azonosító: 807 182

Üdv,

firefox, legújabb verzióm van mégis ugrál az egész oldal, ha megnézném a bélyegképek nagyítását.
Az oszlopok meg el vannak csúszva.
Most levettem a legkissebbre az oldal nagyítását, nem javult a helyzet, viszont nem is látom.

Segítséget kérek, mert igy nagyon idegesítő számomra.

Tudok valamit tenni?

Köszönettel
Nikolett

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-09-17 08:20
Létrehozva: #8066

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zpepe26 @ 2010-09-17 09:14) *
Viszont még nem működik rendesen, mert a termékeimnél hol nem hoz postaköltséget, hol az ajánlott, hol pedig a sima postázás költségét adja hozzá a termék árához, pedig egy sablonnal dolgozom.

Üdv: zpepe26

Tisztelt zpepe26!

Az ebben az oszlopban megjelenő adatok a délelőtt folyamán kerülnek konzisztens állapotba, mert a kereső adatbázisának teljes újraépítése szükséges a hibátlan működéshez. Mindig a terméklapon kiválasztható legolcsóbb szállítási költség adódik hozzá a vételárhoz és az így kapott összeg jelenik meg a listában.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zpepe26
hozzászólás 2010-09-17 08:14
Létrehozva: #8067

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-21 12:17
Innen: Magyar/Szombathely
Azonosító: 48 776

Tisztelt Vatera,

nekem tetszik az új listázás, a kicsi és nagy kép megoldása is. Ami még picit zavar, hogy a szállítási költséggel növelt ár is megjelenik egy oszlopban. De majd megszokjuk ezt is, az ötlet jó. Viszont még nem működik rendesen, mert a termékeimnél hol nem hoz postaköltséget, hol az ajánlott, hol pedig a sima postázás költségét adja hozzá a termék árához, pedig egy sablonnal dolgozom.

Üdv: zpepe26

--------------------
"Mivel úriembernek születtem, nem vívok szellemi párbajt olyannal, aki fegyvertelen."

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-09-17 08:14
Létrehozva: #8068

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(NGA @ 2010-09-17 09:08) *
Értem. Ha mondjuk 3 féle posta/futárköltség van megadva, akkor melyik jelenik meg itt?

A legolcsóbb. Ettől még természetesen vásárláskor választható drágább is.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
NGA
hozzászólás 2010-09-17 08:08
Létrehozva: #8069

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2007-11-06 08:44
Azonosító: 38 406

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-09-17 09:05) *
Tisztelt NGA!

A szállítási költséggel növelt ár mutatja, hogy mennyiért lehet ténylegesen hozzájutni a termékhez. Ez a listában megjelenő aukciók megnyitás nélkül történő összehasonlításához egy lényeges információ. Akit ez nem érint (pl személyes átvétel miatt) az nyilván csak a vételár oszlopot nézi majd.
Nem gondoljuk, hogy különösebb nehézséget okoz majd a két oszlop sorrendjének megjegyzése, ha netán a görgetés miatt éppen nem látható a fejléc.

Értem. Ha mondjuk 3 féle posta/futárköltség van megadva, akkor melyik jelenik meg itt?

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-09-17 08:05
Létrehozva: #8070

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(NGA @ 2010-09-17 08:54) *
Csak egy kérdés. A termékcsoport listázásakor berakták a postával növelt árat is, ami sokkal hangsúlyosabb mint a sima ár. A legnagyobb európai aukciós oldal is nagyon okosan csak egy kisbetűs alsó indexben rakja oda a postaköltséget, nem pedig az ezzel növelt árat, mert így igen zavaró, ha az ember lejjebb-görget és eltűnik a fejléc, hogy most melyik is melyik ár. Nem tudom érthetően fejeztem-e ki magam, de ez az "újítás" nem volt valami nagy ötlet, engem például eléggé zavar. Tulajdonképpen mi szükség van erre? Ha a postaköltségre vagyok kiváncsi, megnézem a megfelelő helyen a terméknél.

Tisztelt NGA!

A szállítási költséggel növelt ár mutatja, hogy mennyiért lehet ténylegesen hozzájutni a termékhez. Ez a listában megjelenő aukciók megnyitás nélkül történő összehasonlításához egy lényeges információ. Akit ez nem érint (pl személyes átvétel miatt) az nyilván csak a vételár oszlopot nézi majd.
Nem gondoljuk, hogy különösebb nehézséget okoz majd a két oszlop sorrendjének megjegyzése, ha netán a görgetés miatt éppen nem látható a fejléc.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
NGA
hozzászólás 2010-09-17 07:54
Létrehozva: #8071

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2007-11-06 08:44
Azonosító: 38 406

Csak egy kérdés. A termékcsoport listázásakor berakták a postával növelt árat is, ami sokkal hangsúlyosabb mint a sima ár. A legnagyobb európai aukciós oldal is nagyon okosan csak egy kisbetűs alsó indexben rakja oda a postaköltséget, nem pedig az ezzel növelt árat, mert így igen zavaró, ha az ember lejjebb-görget és eltűnik a fejléc, hogy most melyik is melyik ár. Nem tudom érthetően fejeztem-e ki magam, de ez az "újítás" nem volt valami nagy ötlet, engem például eléggé zavar. Tulajdonképpen mi szükség van erre? Ha a postaköltségre vagyok kiváncsi, megnézem a megfelelő helyen a terméknél.

A hozzászólást -NGA- szerkesztette a következő időpontban: 2010-09-17 07:56

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-09-16 21:27
Létrehozva: #8072

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(macskajanchi @ 2010-09-16 22:05) *
Legalábbis Safari alatt mindenképp ugrál! Lejjeb tolja a sorokat, így és egy teljesen más képre ugrik, tehát használhatatlan.
Firefoxban tényleg megmutatja szépen, de miért kell böngészőt váltanom egy oldal miatt?
Lehet ezt optimalizálni? Várható, hogy megtörténik?

Safari 5.0.1 alatt teszteltük az oldalt és hibátlanul működik.
A böngésző cache frissítése jó eséllyel Safarin is megoldja majd a problémát (ctrl+alt+e).

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-09-16 21:24
Létrehozva: #8073

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Szamely @ 2010-09-16 22:03) *
Tisztelt Vatera Benz / Adminisztrátor!

Válaszára mindössze annyit reagálnék, hogy az oldal maga kínálja fel ezt az opciót:
[ Mentse el ezt a keresési beállítást! ]

Nem a bélyegeket néztem, az egy másik felhasználó kérdése volt, de valóban, főként a lap alján lévő kép megnyitása esetén csak táncolni kezd a képernyő, mert sem az automatikusan megnyíló kép, sem a keresendő aukció nem látszik tovább. A kép tetején rávitt egér "még rendben" van.
A probléma, hogy teljesen összemosódik minden a cicoma miatt. Nem lehet meglátni, hogy mi az ár, esetleg villám, mennyi licit van rajta, mert mindez összemosódik egy "in inf" felirattal együtt, s tényleg átláthatalan, legalábbis egy haandó számára.

Mindamellett elismerem, hogy segíteni szeretnének a vevőknek, de engem személy szerint elriasztottak, bár ez szigorúan magánvéleményem.

Maradok tisztelettel: Számely

Tisztelt Szamely!

A bélyegkép nem azt jelenti, hogy bélyegeket nézeget. Ez a listákban elöl látható nagyon kis méretű képek elnevezése.
Összemosódásról nem tudunk. Feltehetően az ön gépén van megjelenítési probléma. Ez jó esetben hamarosan a böngésző cache frissülésével megszűnik.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
macskajanchi
hozzászólás 2010-09-16 21:05
Létrehozva: #8074

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-03-22 17:57
Azonosító: 570 974

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-09-16 20:08) *
Tisztelt macskajanchi!

A funkció hibátlanul működik. A kívánt képet nem lehet eltéveszteni, nem ugrál és főként nincs benne semmi idegesítő.

Legalábbis Safari alatt mindenképp ugrál! Lejjeb tolja a sorokat, így és egy teljesen más képre ugrik, tehát használhatatlan.
Firefoxban tényleg megmutatja szépen, de miért kell böngészőt váltanom egy oldal miatt?
Lehet ezt optimalizálni? Várható, hogy megtörténik?

+Quote Post
Szamely
hozzászólás 2010-09-16 21:03
Létrehozva: #8075

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-11-09 09:33
Azonosító: 830 085

Tisztelt Vatera Benz / Adminisztrátor!

Válaszára mindössze annyit reagálnék, hogy az oldal maga kínálja fel ezt az opciót:
[ Mentse el ezt a keresési beállítást! ]

Nem a bélyegeket néztem, az egy másik felhasználó kérdése volt, de valóban, főként a lap alján lévő kép megnyitása esetén csak táncolni kezd a képernyő, mert sem az automatikusan megnyíló kép, sem a keresendő aukció nem látszik tovább. A kép tetején rávitt egér "még rendben" van.
A probléma, hogy teljesen összemosódik minden a cicoma miatt. Nem lehet meglátni, hogy mi az ár, esetleg villám, mennyi licit van rajta, mert mindez összemosódik egy "in inf" felirattal együtt, s tényleg átláthatalan, legalábbis egy haandó számára.

Mindamellett elismerem, hogy segíteni szeretnének a vevőknek, de engem személy szerint elriasztottak, bár ez szigorúan magánvéleményem.

Maradok tisztelettel: Számely

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-09-16 20:24
Létrehozva: #8076

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Szamely @ 2010-09-16 21:19) *
Üdvözlet ismét, utoljára!

Egy másik kérdés: ha elmentem, akár névvel bejeelntkezve, akár csak a gépről keresgélve a régi oldalmegtekintési lehetőséget, hogy ezt használja, akkor miért nem használja azt, hanem ugyanúgy az új alkatergóriás lehetőséggel találkozom szembe folyamatosan?
Ez a képnagyobbításos dolog valóban nem állíthatóó be manuálisra, mindenképp automatikusan csinálja?

Köszönöm, tovább nem zavarok senkit: Számely

Tisztelt Szamely!

Mentésre nincs lehetőség.
Konkrétan mi azzal a probléma, hogy egy bélyegkép nagyobb méretben is megtekinthető, ha fölé húzza az egérmutatót?! huh.gif
Ha zavarják a részletgazdag fotók, akkor azt megfelelő egérkezeléssel el tudja kerülni.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Szamely
hozzászólás 2010-09-16 20:19
Létrehozva: #8077

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-11-09 09:33
Azonosító: 830 085

Üdvözlet ismét, utoljára!

Egy másik kérdés: ha elmentem, akár névvel bejeelntkezve, akár csak a gépről keresgélve a régi oldalmegtekintési lehetőséget, hogy ezt használja, akkor miért nem használja azt, hanem ugyanúgy az új alkatergóriás lehetőséggel találkozom szembe folyamatosan?
Ez a képnagyobbításos dolog valóban nem állíthatóó be manuálisra, mindenképp automatikusan csinálja?

Köszönöm, tovább nem zavarok senkit: Számely

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-09-16 20:12
Létrehozva: #8078

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Petrakiril @ 2010-09-16 21:07) *
Sziasztok! bocsi hogy ide írok de hát ha tud vki segíteni. Most regisztráltam fel. Szeretnék eladni pár dolgot de mindig kéri, hogy a bankszámla számot adjak meg. Nem lehet anélkül regisztrálni??Mert láttam, hogy a dolgokat postai úton is el lehet küldeni. valaki segítsen . Előre is köszi.

Tisztelt Petrakiril!

Itt talál részletes információt:
http://www.vatera.hu/help/?tutorial=registration

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
asusos
hozzászólás 2010-09-16 20:12
Létrehozva: #8079

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-05-26 09:28
Azonosító: 1 179 547

IDÉZET(Petrakiril @ 2010-09-16 21:07) *
Sziasztok! bocsi hogy ide írok de hát ha tud vki segíteni. Most regisztráltam fel. Szeretnék eladni pár dolgot de mindig kéri, hogy a bankszámla számot adjak meg. Nem lehet anélkül regisztrálni??Mert láttam, hogy a dolgokat postai úton is el lehet küldeni. valaki segítsen . Előre is köszi.

csak ellenőrzött vásárló vagy. kell a bankszámlaszám, hogy teljesjogú felhasználó légy.
csak akkor adhatsz, vehetsz.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-09-16 20:10
Létrehozva: #8080

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(asusos @ 2010-09-16 20:57) *
Egy blődség, hogy pl. a bélyeg kategórián belül nem látható az összes futó aukció.
Az újítás, hogy lebontották al kategóriákra, nem a legjobb megoldás.
Megnehezítették a vevők, és az eladók dolgát egyaránt.
Lehet, hogy mire belejöttem volna, ezen az aukciós oldalon, inkább abbahagyom?!

Tisztelt asusos!

Kattintson a jobb oldalon található hasznos linkek ablakban lévő "Váltás az aukciókat listázó régebbi főkategória oldal megjelenítési módra".
Nem "blődség", csak egy új, többet tudó megoldás. A következő hasonló jelzőért kénytelenek leszünk figyelmeztetést küldeni.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post

1057 Oldal V  « < 402 403 404 405 406 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-02-21 11:30