IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

5 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Számítástechnika
VateraKategoriak
hozzászólás 2014-04-07 16:44
Létrehozva: #1

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-07-28 16:09
Azonosító: 2 058 585

IDÉZET(potyizso @ 2014-04-05 08:22) *
Tisztelt Vatera!
Szeretném megkérdezni, miért nem lehet mobiloknál a szolgáltatókra keresni?
Ha keresek valamilyen mobilt, kiadja az összes szolgáltatót.
Szerintem ez az új vatera nem igazán jó, jobb a régi, ott legalább több szűrés van, gondolok itt a ruhákra is.
Miért nem láthatom pl. a felhasználók által feltett kérdéseket és a válaszokat?
Sok minden probléma van az új vaterával, nem olyan részletes, mint a másik.
Még az is idegesít, hogy nem tudok több dolgot kijelölni a keresőben, pl. ha nekem nem csak egy méretre, hanem több méretre lenne szükségem ruhaneműeknél?
Jó lenne, ha a régi maradna és nem újítanának ilyen rosszul.
Sok mindent tudnék még kérdezni, de úgy gondolom majd máskor.
Üdv. potyizso

Tisztelt potyizso!
Köszönjük észrevételét!
A mobiltelefonoknál van lehetőség a különböző szolgáltatókra keresni, csak ki kell választani a megfelelő gyártó kategóriát, ott a bal oldali hasábban megtalálható a keresett paraméter. Sajnos fentebb található kategória szintekhez nem tudom hozzáadni az említett attribútumot, mert akkor azoknál a kategóriáknál is megjelenik, ahol nem állja meg a helyét (Vodafone mobiltelefon; Telenor mobiltelefon).
A Ruházat, divat kategóriában hol hiányolja a szűkítés lehetőségét, milyen paraméterek segítenék a termékek közötti böngészést?
Az új felületen sok minden másként működik a régi platformhoz képest, akárcsak a vevővel folytatott beszélgetés megjelenítése a termékeknél. Dolgozunk rajta, hogy a beta.vatera felületen is mindenki maradéktalanul megtalálja a korábban használt funkciókat és a vásárlás élménye ne csorbuljon a későbbiekben sem.
Köszönjük megértését!
További szép napot!
Vatera Kategóriák

Go to the top of the page

+Quote Post
potyizso
hozzászólás 2014-04-05 08:22
Létrehozva: #2

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-07-13 08:56
Azonosító: 1 538 021

Tisztelt Vatera!
Szeretném megkérdezni, miért nem lehet mobiloknál a szolgáltatókra keresni?
Ha keresek valamilyen mobilt, kiadja az összes szolgáltatót.
Szerintem ez az új vatera nem igazán jó, jobb a régi, ott legalább több szűrés van, gondolok itt a ruhákra is.
Miért nem láthatom pl. a felhasználók által feltett kérdéseket és a válaszokat?
Sok minden probléma van az új vaterával, nem olyan részletes, mint a másik.
Még az is idegesít, hogy nem tudok több dolgot kijelölni a keresőben, pl. ha nekem nem csak egy méretre, hanem több méretre lenne szükségem ruhaneműeknél?
Jó lenne, ha a régi maradna és nem újítanának ilyen rosszul.
Sok mindent tudnék még kérdezni, de úgy gondolom majd máskor.
Üdv. potyizso

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-06-16 19:45
Létrehozva: #3

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Vatera Kategóriák @ 2013-06-16 10:00) *
Kedves Zejopy!

Annyit tennék hozzá, hogy ez a technikai újítás még könnyebben kezelhetővé teszi az oldalt és könnyítí a termékek eladását.

Köszönjük szépen az észrevételt és a választ is. smile.gif

Üdvözlettel,
Vatera Kategóriák

Kedves Vatera Kategóriák! smile.gif

Köszönöm a kiegészítést és a kedvességet. thank_you.gif
Legyen szép az estéje: Viktória

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Vatera Kategóriá...
hozzászólás 2013-06-16 10:00
Létrehozva: #4

Fórumozó

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2007-03-01 14:18
Azonosító: 152

IDÉZET(zejopy @ 2013-06-14 09:51) *
Azért, mert ősszel a Vatera szervereit átviszik Lengyelországba. Akkortól a Vaterával kapcsolatos dolgok java része ott fog történni. Most zajlik a két oldal összecsiszolása. A lengyel oldal bizonyos szempontból fejlettebb, mint a magyar, legalábbis a szakemberek szerint. (Nekem bejött egyébként ez az "elavult" forma.) Ezért és gondolom azért is, mert a lengyel allegro nagyobb, jobbára a mi Vateránk fog többet változni, már csak azért is, mert ha a szakértők jól látják és valóban a lengyel oldal fejlettebb, akkor mindenféleképpen érdemes ahhoz alkalmazkodni, mert ez egyben egy általános változás is. Pontosítva, szerintem ha az emberek egy új séma szerint kezdenek gondolkodni, akkor érdemes ezt az irányt követni, egyszerűen elkerülhetetlen.
Most nyilván nagyon sok új dolog jön. Akár tetszik, akár nem, ezek a változások megtörténnek. Azt hiszem, ha értjük a lényeget, hogy miért alakul így, könnyebb elfogadni. Ráadásul ezek bevett gyakorlati mozgások az oldal használatában, megszokott kattintások, ilyenek. Azt hiszem, attól függően, mennyit használjuk az oldalt, hosszabb, rövidebb idő alatt át lehet állni az újdonságokra.

Kedves Zejopy!

Annyit tennék hozzá, hogy ez a technikai újítás még könnyebben kezelhetővé teszi az oldalt és könnyítí a termékek eladását.

Köszönjük szépen az észrevételt és a választ is. smile.gif

Üdvözlettel,
Vatera Kategóriák

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-06-14 09:51
Létrehozva: #5

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(FLaci81TDI @ 2013-06-14 09:39) *
Üdvözlöm Önöket!

Elnézést kérek, ha esetleg bántó a hozzászólásom, nem szándékom senkinek a sértegetése, de miért volt szükség arra, hogy a Számítástechnika a Műszaki cikk és Mobil kategóriába kerüljön?
A mellékelt kép szemlélteti a helyzetet:
[img]http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2013_6_14_z3fl54ieka.jpg[/img]

Azért, mert ősszel a Vatera szervereit átviszik Lengyelországba. Akkortól a Vaterával kapcsolatos dolgok java része ott fog történni. Most zajlik a két oldal összecsiszolása. A lengyel oldal bizonyos szempontból fejlettebb, mint a magyar, legalábbis a szakemberek szerint. (Nekem bejött egyébként ez az "elavult" forma.) Ezért és gondolom azért is, mert a lengyel allegro nagyobb, jobbára a mi Vateránk fog többet változni, már csak azért is, mert ha a szakértők jól látják és valóban a lengyel oldal fejlettebb, akkor mindenféleképpen érdemes ahhoz alkalmazkodni, mert ez egyben egy általános változás is. Pontosítva, szerintem ha az emberek egy új séma szerint kezdenek gondolkodni, akkor érdemes ezt az irányt követni, egyszerűen elkerülhetetlen.
Most nyilván nagyon sok új dolog jön. Akár tetszik, akár nem, ezek a változások megtörténnek. Azt hiszem, ha értjük a lényeget, hogy miért alakul így, könnyebb elfogadni. Ráadásul ezek bevett gyakorlati mozgások az oldal használatában, megszokott kattintások, ilyenek. Azt hiszem, attól függően, mennyit használjuk az oldalt, hosszabb, rövidebb idő alatt át lehet állni az újdonságokra.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-06-14 09:51

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
FLaci81TDI
hozzászólás 2013-06-14 09:46
Létrehozva: #6

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-10-03 18:45
Azonosító: 775 945

Üdvözlöm Önöket!

Elnézést kérek, ha esetleg bántó a hozzászólásom, nem szándékom senkinek a sértegetése, de miért volt szükség arra, hogy a Számítástechnika a Műszaki cikk és Mobil kategóriába kerüljön?

[img]http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2013_6_14_z3fl54ieka.jpg[/img]

IDÉZET(FLaci81TDI @ 2013-06-14 09:39) *
Üdvözlöm Önöket!

A képet nem engedte rendesen linkelni, sajnálom.

+Quote Post
Vatera Kategóriá...
hozzászólás 2012-10-14 19:30
Létrehozva: #7

Fórumozó

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Miller69 @ 2012-10-10 13:59) *
Mivel írtam egy regényt, így mire megírtam, kidobott a nyavalyás motor, így megkíméllek benneteket egy újabbtól.

Megerősíteném, hogy fontos dolog, mikor vásárolni szeretnék, egy alaplapot, akkor nem gusztika lapját keresem, hanem olyat ami jó a processzoromhoz, és a memóriámhoz, így a keresési paraméter, az valóban (esetemben) 775 lesz, és nem asus, vagy egyéb...

Ez vonatkozik a videokártyákra is, és sokmindenre. Ha videokártyát keresek, akkor amiben elsősorban biztos vagyok, az az, hogy milyen foglalatba akarom helyezni, és nem az, hogy kinek a gyártmánya. Így ott az aktuális a Vesa LB.; PCI; AGP; PCIe; PCIe x16; lenne.

Keresi paraméterek megfogalmazása, bizonyára nagy ötlet volt, de úgy tűnik a gyakorlati tapasztalat arra enged következtetni, hogy át kell értékelni a kereslés fontossága szerint.

Aminek a fő paramétere, a logika szerint: Keresek valamit a meglévő dolgaimhoz. Azért, mert ez piac.
Ha nem így lenne, akkor lenne logikus, hogy egy márkát keresek esetleg, de akkor nem a piacra mennék, hanem a boltba.
Azaz, pl. a komplett számítógépeknél, már nem minden esetben fő szempont, a foglalatok.

Amennyiben a 775-ös kategória ismét létrejön, úgy javaslom hosszas indoklás nélkül, hogy két kategória legyen, a régi 775, és az Új 775.
A szakember érti miért, a laikust meg nem fogom itt megtanítani rá, de tény, hogy mindhárom félnek érdeke.
Röviden:
A vásárló jobban tisztában van vele, hogy mit vesz. (Egyértelműbb)
Az eladó nehezebben vezeti be a málnásba a vevőt. (Független, hogy szándékosságból, vagy a tudatlanságból.)
A vaterának kevésbé lesz kiesett bevétele a kompatibilitási problémák miatt semlegesre értékelt adásvételek miatt.

Mindenki ismeri a nagy kamu dumákat, aki tisztában van vele.
775 9xx chip: kezel több magost is? Hát persze.
Kezel 800Mhz-es memóriát is? Hát persze.
Bele lehet tenni 4Gb ramot is? Hát persze.
Mindhárom esetben, a maci a málnásban. A vevő nem fog szakszerűen kérdezni, az eladó nem fog maga ellen válaszolni.
Megy benne a kétmagos, csak nem kezeli magonként.
Megy benne a 800-as, csak 667-esként kezeli.
Bele lehet tenni 4 Gb-ot, csak nem látja mindet.

thank_you.gif

Kedves Miller69!

Köszönjük szépen az észrevételt, továbbítom az illetékes kolléga felé.

Üdvözlettel,
Vatera Kategóriák

+Quote Post
Miller69
hozzászólás 2012-10-10 13:59
Létrehozva: #8

Lelkes újonc
**

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2008-07-19 11:33
Azonosító: 171 966

Mivel írtam egy regényt, így mire megírtam, kidobott a nyavalyás motor, így megkíméllek benneteket egy újabbtól.

Megerősíteném, hogy fontos dolog, mikor vásárolni szeretnék, egy alaplapot, akkor nem gusztika lapját keresem, hanem olyat ami jó a processzoromhoz, és a memóriámhoz, így a keresési paraméter, az valóban (esetemben) 775 lesz, és nem asus, vagy egyéb...

Ez vonatkozik a videokártyákra is, és sokmindenre. Ha videokártyát keresek, akkor amiben elsősorban biztos vagyok, az az, hogy milyen foglalatba akarom helyezni, és nem az, hogy kinek a gyártmánya. Így ott az aktuális a Vesa LB.; PCI; AGP; PCIe; PCIe x16; lenne.

Keresi paraméterek megfogalmazása, bizonyára nagy ötlet volt, de úgy tűnik a gyakorlati tapasztalat arra enged következtetni, hogy át kell értékelni a kereslés fontossága szerint.

Aminek a fő paramétere, a logika szerint: Keresek valamit a meglévő dolgaimhoz. Azért, mert ez piac.
Ha nem így lenne, akkor lenne logikus, hogy egy márkát keresek esetleg, de akkor nem a piacra mennék, hanem a boltba.
Azaz, pl. a komplett számítógépeknél, már nem minden esetben fő szempont, a foglalatok.

Amennyiben a 775-ös kategória ismét létrejön, úgy javaslom hosszas indoklás nélkül, hogy két kategória legyen, a régi 775, és az Új 775.
A szakember érti miért, a laikust meg nem fogom itt megtanítani rá, de tény, hogy mindhárom félnek érdeke.
Röviden:
A vásárló jobban tisztában van vele, hogy mit vesz. (Egyértelműbb)
Az eladó nehezebben vezeti be a málnásba a vevőt. (Független, hogy szándékosságból, vagy a tudatlanságból.)
A vaterának kevésbé lesz kiesett bevétele a kompatibilitási problémák miatt semlegesre értékelt adásvételek miatt.

Mindenki ismeri a nagy kamu dumákat, aki tisztában van vele.
775 9xx chip: kezel több magost is? Hát persze.
Kezel 800Mhz-es memóriát is? Hát persze.
Bele lehet tenni 4Gb ramot is? Hát persze.
Mindhárom esetben, a maci a málnásban. A vevő nem fog szakszerűen kérdezni, az eladó nem fog maga ellen válaszolni.
Megy benne a kétmagos, csak nem kezeli magonként.
Megy benne a 800-as, csak 667-esként kezeli.
Bele lehet tenni 4 Gb-ot, csak nem látja mindet.

thank_you.gif

A hozzászólást -Miller69- szerkesztette a következő időpontban: 2012-10-10 14:00

+Quote Post
Vatera Kategóriá...
hozzászólás 2012-08-12 20:48
Létrehozva: #9

Fórumozó

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(aranyhal855 @ 2012-07-30 03:33) *
T. Üzemeltetők!

A számítógép alaplapok kategória jelenleg a lapok gyártója szerint oszlik
tovább, míg az egyéb paraméterekre keresni lehet. Ez a keresés sajnos nem
működik korrekten, pl. tokozásra keresve a kapott 7 találatból 1 volt jó,
6 téves (az eladók által megadott adatok jók voltak, ellenőriztem).
Valójában a lapok legfontosabb paramétere a processzorfoglalat típusa és a
chipset, ezért célszerű volna alkategóriaként a tokozást használni, míg a
gyártó lehetne kereshető paraméter. A foglalattípusokat pedig jó volna a
közhasználatú elnevezésekkel megadni, pl. Socket H helyett LGA1156.

Üdv: Gábor

Tisztelt Gábor!

Korábban tokozás szerint voltak bontva az alaplapok, jelenleg más a struktúra, ez biztosan nem fog változni. A paraméteres kereső folyamatosan fejlesztés alatt áll. A foglalattípus javaslatot továbbítom az illetékes kollégának és szerintem meg is fogadjuk. Köszönjük szépen az építő hozzászólást!

Üdvözlettel,
Vatera Kategóriák

+Quote Post
aranyhal855
hozzászólás 2012-07-30 03:33
Létrehozva: #10

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-07-30 03:31
Azonosító: 1 793 890

T. Üzemeltetők!

A számítógép alaplapok kategória jelenleg a lapok gyártója szerint oszlik
tovább, míg az egyéb paraméterekre keresni lehet. Ez a keresés sajnos nem
működik korrekten, pl. tokozásra keresve a kapott 7 találatból 1 volt jó,
6 téves (az eladók által megadott adatok jók voltak, ellenőriztem).
Valójában a lapok legfontosabb paramétere a processzorfoglalat típusa és a
chipset, ezért célszerű volna alkategóriaként a tokozást használni, míg a
gyártó lehetne kereshető paraméter. A foglalattípusokat pedig jó volna a
közhasználatú elnevezésekkel megadni, pl. Socket H helyett LGA1156.

Üdv: Gábor

+Quote Post
Vatera Kategóriá...
hozzászólás 2012-04-01 20:08
Létrehozva: #11

Fórumozó

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Midway @ 2012-03-30 15:38) *
A kereső nagyon bugos.

Mellékelek egy képet a kereső hibájáról: [img]http://imgserv.info/showimage.php?img=20120330_21119648.PNG[/img]

Jól látható , hogy hibás nincs bejelőlve és a Hp 1300 hibás valóban hibásnak jelölte az eladója mégis kiadja a kereső.
A másik: Mikor lehet majd ékezet nélkül is keresni , hogy találat is legyen?
pl: számítógép vs szamitogep
A másodikra nem is ad találatot.

Kedves Midway!
Köszönjük szépen az észrevételt, jelenleg folyamatban van a kereső fejlesztése.

Üdvözlettel,
Vatera Kategóriák

+Quote Post
Midway
hozzászólás 2012-03-30 15:38
Létrehozva: #12

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-11-17 20:24
Azonosító: 844 369

A kereső nagyon bugos.

Mellékelek egy képet a kereső hibájáról: [img]http://imgserv.info/showimage.php?img=20120330_21119648.PNG[/img]

Jól látható , hogy hibás nincs bejelőlve és a Hp 1300 hibás valóban hibásnak jelölte az eladója mégis kiadja a kereső.

A másik: Mikor lehet majd ékezet nélkül is keresni , hogy találat is legyen?
pl: számítógép vs szamitogep
A másodikra nem is ad találatot.

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2011-11-03 23:17
Létrehozva: #13

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 17:06
Azonosító: 964 053

IDÉZET(Fekete Retek @ 2011-11-02 17:12) *
Üdv! Nekem akadt némi technikai gondom a rendszerrel. Épp egy régebbi számítógépet próbálok felújítani és alkatrészek kellenének hozzá, de ezekre a keresés korántsem olyan egyszerű mint lehetne. Pl ha processzort akarok keresni, akkor 2-3 vagy több szó esetén a rendszer szinte nem talál semmit sem, ha meg arra keresek rá hogy athlon 64 akkor feldob egy csomó összerakott gépet is mint árut. Nem egyszerű ha pl foglalat szerint akarok keresni mert van aki magyarul írja ki hogy foglalat, van aki angolul (socket) és van aki csak a foglalat típusa elé tesz egy s-betűt, illetve akadnak még más variációk is. Ilyenkor jobb esetben processzorok jönnek találatként, de közel sem azon az órajelen ami nekem kéne, viszont ha még az órajelet is hozzáadom mint paramétert, akkor megint variálhatom a megnevezéseket.
Nem lehetne esetleg adott típusú eszközre kötelezővé tenni egy adatlap mintát?
Ugyanígy vagyok a ram-okkal. Memória vagy ram, ddr1-es v ddr400-as stb.
Az adatlap minták szerintem túlzás nélkül nagy minőségi és használhatósági ugrást jelentenének, és így egy paraméterhez egy fajta megnevezés járna.

Ezt úgy kell, hogy
1: rákeresel arra, hogy processzor
2: oldalt, bal kéz felől kiválasztod a számítástechnikát, majd a "PC, asztali számítógép alkatrész" kategóriát, na akkor baloldalon lefele lesz csomó opció ami alapján szűrhetsz, MHz, meg foglalat, és satöbbi.
RAM esetében dettó.

Ha egy nap megnéztél mindent, akkor következő nap már azt is megteheted, hogy arra is szűrsz, hogy az utolsó 24 órában feltöltöttet.

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
Fekete Retek
hozzászólás 2011-11-02 18:12
Létrehozva: #14

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-04-30 13:38
Azonosító: 636 374

Üdv! Nekem akadt némi technikai gondom a rendszerrel. Épp egy régebbi számítógépet próbálok felújítani és alkatrészek kellenének hozzá, de ezekre a keresés korántsem olyan egyszerű mint lehetne. Pl ha processzort akarok keresni, akkor 2-3 vagy több szó esetén a rendszer szinte nem talál semmit sem, ha meg arra keresek rá hogy athlon 64 akkor feldob egy csomó összerakott gépet is mint árut. Nem egyszerű ha pl foglalat szerint akarok keresni mert van aki magyarul írja ki hogy foglalat, van aki angolul (socket) és van aki csak a foglalat típusa elé tesz egy s-betűt, illetve akadnak még más variációk is. Ilyenkor jobb esetben processzorok jönnek találatként, de közel sem azon az órajelen ami nekem kéne, viszont ha még az órajelet is hozzáadom mint paramétert, akkor megint variálhatom a megnevezéseket.
Nem lehetne esetleg adott típusú eszközre kötelezővé tenni egy adatlap mintát?
Ugyanígy vagyok a ram-okkal. Memória vagy ram, ddr1-es v ddr400-as stb.
Az adatlap minták szerintem túlzás nélkül nagy minőségi és használhatósági ugrást jelentenének, és így egy paraméterhez egy fajta megnevezés járna.

+Quote Post
Vatera Kategóriá...
hozzászólás 2011-10-30 21:34
Létrehozva: #15

Fórumozó

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(rusnya @ 2011-10-29 17:34) *
miért van az, hogy ha pl a billentyűzetek közt keresve bejelölöm a gigabyte-ot, de ehhez képest a logitechtől a kolink-ig mindenféle márka megjelenik találatkén?
és miért van az, hogy ha új, színes, wifis lézernyomtatót keresek, akkor wifi nélküli használt fekete-fehér nyomtatók is megjelennek?
ha mindez a hirdetést feladó felhasználók trehánysága, akkor nem lehetne valahogy rávenni őket, arra, hogy kicsit jobban odafigyeljenek a hirdetésük feladásakor?
és miért nincs még mindig az "egér" kategóriában "vezeték nélküli" szűrési lehetőség, csak bluetooth? mert a kettő nem ugyanaz!
és egyáltalán, miért ilyen lassan, vagy sehogy sem követi a technológiák fejlődését, márkák felbukkanását a vatera a kategóriákban?
és mikor lesz már végre egy normális keresőmotorja a vaterának? hogy a böngészőm megjegyezhesse a keresőablakba beírt előzményeket? az automatikus kiegészítés amúgy sem ér sokat.
miért van az, ha pl sonyericsson k810-est keresek, akkor csak 4 találatot kapok, k810i-vel meg 8-at, de akkor nem adja ki az "i" nélküli k810-ként szereplőket?
és miért nem lehet még mindig egyszerre több kategóriában hirdetni egy terméket? pl az autórádióm beleférne a cd lejátszó, a fejegység és az mp3 lejátszó kategóriába is.
tudom, hogy nemsokára jön egy okos ember, aki minden kérdésemet megválaszolja és a vatera fennállásáig semmi sem fog történni ezekkel kapcsolatban. nem áltatom magam. nem is ezért írtam.
csak egyre többször és egyre jobban idegesítenek fel ezek a dolgok.
és muszáj volt valahova leírnom.
üdv!

Kedves Rusnya!

Köszönöm az észrevételét, továbbítom az illetékeseknek. Ezen problémák nagy része inkább technikai probléma, amit a "Technikai észrevételek" topicban kellene megkérdezni.
A paraméteres kereső a leírásban is keres, nemcsak a beállított tulajdonságokban, így a "Gigabyte" szóra több találatot is ad (pl. ha a termékleírásban további ajánlatok is szerepelnek).
A kategóriák jelenleg teljes átalakítás alatt állnak, ebben bármilyen észrevételt szívesen fogadunk és amennyiben lehetséges, változtatunk.

Üdvözlettel,
Vatera Kategóriák

+Quote Post
rusnya
hozzászólás 2011-10-29 18:34
Létrehozva: #16

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-04-01 19:12
Azonosító: 3 236

miért van az, hogy ha pl a billentyűzetek közt keresve bejelölöm a gigabyte-ot, de ehhez képest a logitechtől a kolink-ig mindenféle márka megjelenik találatkén?
és miért van az, hogy ha új, színes, wifis lézernyomtatót keresek, akkor wifi nélküli használt fekete-fehér nyomtatók is megjelennek?
ha mindez a hirdetést feladó felhasználók trehánysága, akkor nem lehetne valahogy rávenni őket, arra, hogy kicsit jobban odafigyeljenek a hirdetésük feladásakor?
és miért nincs még mindig az "egér" kategóriában "vezeték nélküli" szűrési lehetőség, csak bluetooth? mert a kettő nem ugyanaz!
és egyáltalán, miért ilyen lassan, vagy sehogy sem követi a technológiák fejlődését, márkák felbukkanását a vatera a kategóriákban?
és mikor lesz már végre egy normális keresőmotorja a vaterának? hogy a böngészőm megjegyezhesse a keresőablakba beírt előzményeket? az automatikus kiegészítés amúgy sem ér sokat.
miért van az, ha pl sonyericsson k810-est keresek, akkor csak 4 találatot kapok, k810i-vel meg 8-at, de akkor nem adja ki az "i" nélküli k810-ként szereplőket?
és miért nem lehet még mindig egyszerre több kategóriában hirdetni egy terméket? pl az autórádióm beleférne a cd lejátszó, a fejegység és az mp3 lejátszó kategóriába is.
tudom, hogy nemsokára jön egy okos ember, aki minden kérdésemet megválaszolja és a vatera fennállásáig semmi sem fog történni ezekkel kapcsolatban. nem áltatom magam. nem is ezért írtam.
csak egyre többször és egyre jobban idegesítenek fel ezek a dolgok.
és muszáj volt valahova leírnom.
üdv!

+Quote Post
DellFinancialSer...
hozzászólás 2011-08-21 21:38
Létrehozva: #17

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-09-05 19:36
Azonosító: 1 343 007

IDÉZET(tormgab @ 2011-08-21 18:53) *
Elsősorban nem a kategóriaválasztás a probléma jelen esetben, sokkal inkább az, hogy emiatt nem tudom megváltoztatni a minimálárat, ami viszont nagyobb gond.

A türelmetlenség viszont távol áll tőlem, a lényeg, hogy tudnak a hibáról és ha oda jutnak, majd javítják smile.gif

A helyzet "normalizálódott", a terméket a változtatással egyidőben átsorolod az egyéb kategóriába, ezután rendben lesz.

Üdv:

Sándor

+Quote Post
Vatera Kategóriá...
hozzászólás 2011-08-21 20:30
Létrehozva: #18

Fórumozó

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(DellFinancialServices @ 2011-08-21 19:53) *
Sajnos még mindig nem az igazi, mert az egyéb kategóriában (valószínűleg) nincsenek meg ugyanazok (még egyszer: ugyanazok) a szűkítési / egyéb specifikációk, mint korábban, ezért termékmódosítás, ill. most szereplőhöz hasonló termék indítása módosítással vagy anélkül még mindig megakad.

Vadi új termék valószínűleg oda (egyéb kategória) tehető.

A lejárt termékek változtatás nélküli újra regisztrációja/indítása még működik.

Üdv:

Sándor

Kedves Sándor!

A kategória specifikus tulajdonságok is hamarosan frissülnek (ahogy a rendszer engedi) az Egyéb kategória alatt, tehát ezügyben is elhárulnak a problémák. További jó hétvégét kívánok Önnek.

Továbbra is várjuk építő észrevételét!

Vatera Kategóriák

+Quote Post
DellFinancialSer...
hozzászólás 2011-08-21 19:53
Létrehozva: #19

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-09-05 19:36
Azonosító: 1 343 007

IDÉZET(Vatera Kategóriák @ 2011-08-21 19:31) *
Kedves Sándor!

Köszönjük tanácsát. Amíg az új és teljes struktúra ebben a kategóriában létre nem jön, úgy a retró pc-k alá nem sorolható termékeket kérjük az Egyéb kategóriába tenni, mármint a Számítástechnika / PC, Asztali számítógép /Egyéb alkategóriába.

Azt gondolom, így már elhárult a hiba, köszönjük mindenkinek a türelmet és természetesen a jelzéseket!

További szép hétvégét mindenkinek és jó Vaterázást!

Vatera Kategóriák

Sajnos még mindig nem az igazi, mert az egyéb kategóriában (valószínűleg) nincsenek meg ugyanazok (még egyszer: ugyanazok) a szűkítési / egyéb specifikációk, mint korábban, ezért termékmódosítás, ill. most szereplőhöz hasonló termék indítása módosítással vagy anélkül még mindig megakad.

Vadi új termék valószínűleg oda (egyéb kategória) tehető.

A lejárt termékek változtatás nélküli újra regisztrációja/indítása még működik.

Üdv:

Sándor

+Quote Post
Vatera Kategóriá...
hozzászólás 2011-08-21 19:31
Létrehozva: #20

Fórumozó

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(DellFinancialServices @ 2011-08-21 18:20) *
Tisztelt Moderátor!

A jelenlegi fő probléma az, hogy csak 1 azaz egy db alkategória van (a retro pc) és ezáltal ellehetetlenedett az aukcióindítás, hasonló termék eladása, módosítás a futó aukcióknál, stb.

Ezért azt sürgősen vissza kellene állítani a korábbi állapotot, majd amikor meglesz a többi "módosítás", akkor lehetne azt is odatenni.

Üdv:

Sándor

Kedves Sándor!

Köszönjük tanácsát. Amíg az új és teljes struktúra ebben a kategóriában létre nem jön, úgy a retró pc-k alá nem sorolható termékeket kérjük az Egyéb kategóriába tenni, mármint a Számítástechnika / PC, Asztali számítógép /Egyéb alkategóriába.

Azt gondolom, így már elhárult a hiba, köszönjük mindenkinek a türelmet és természetesen a jelzéseket!

További szép hétvégét mindenkinek és jó Vaterázást!

Vatera Kategóriák

+Quote Post

5 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-07-30 07:00