IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

239 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Furcsa, Szokatlan Aukciók, Felhasználónevek, Egyebek
VateraBenz
hozzászólás 2014-04-16 16:34
Létrehozva: #-139

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(davidmaci92 @ 2014-04-16 15:55) *
Ez csakis azért lehet, mert Ön olyan fenemód zárkózott, mint egy szűzlány. acute.gif

Igyekszem smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
davidmaci92
hozzászólás 2014-04-16 15:55
Létrehozva: #-138

zejopy vagyok:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-17 11:47
Innen: Veresegyház, medverezervátum
Azonosító: 706 366

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-04-16 13:49) *
Nem kötöttünk üzletet smile.gif

Ez csakis azért lehet, mert Ön olyan fenemód zárkózott, mint egy szűzlány. acute.gif

A hozzászólást -davidmaci92- szerkesztette a következő időpontban: 2014-04-16 15:55

--------------------
Nem azért hibáztál, mert többet adtál, hanem mert kevesebbet kívántál. Ha többet adsz, többet is követelhetsz.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-04-16 13:49
Létrehozva: #-137

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2014-04-15 21:34) *
Nem is kérdezek többet, de gyanítom, az autó a tulajnál maradt.biggrin.gif

Nem kötöttünk üzletet smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-04-15 21:34
Létrehozva: #-136

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-04-15 21:19) *
Kedves zejopy!

Nagyon kedves, köszönöm (még meghálálom) mosking.gif

Kíváncsi vagyok, hogyan tud egy ekkora figyelmességet meghálálni.laugh.gif

Zöldfülű koromban ...

Ááá, azt nem hiszem, hogy Önnek zöldfülű korszaka is volt. mosking.gif

... a nyóckerbe. A tulajnak volt hasonló, 5 centis pecsétgyűrűk és a másfél kilós aranyláncok kíséretében biggrin.gif

Nem is kérdezek többet, de gyanítom, az autó a tulajnál maradt.biggrin.gif
Van egy új beszerzési forrásom, neki van vastag aranylánc a csuklóján. Nekem kiveri a biztosítékomat. Érdekes, hogy a fiam ékszerezettségét határozottan díjazom, bár ő nem nem viszi túlzásba. smile.gif Szerintem nem is fogja. De az aranylánc az csuklón és a pecsétgyűrű... uhh, az nagyon nem tetszik. Általában sem szeretem az aranyat, különösen nem a sárgát. smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-04-15 21:19
Létrehozva: #-135

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2014-04-15 18:40) *
Kedves Benz! biggrin.gif

Bár nem hord ékszert, de azért ezt nem hagynám ki, ha az Ön helyében lennék. Biztosan jól mutatna a csuklóján.mosking.gif

Kedves zejopy!

Nagyon kedves, köszönöm (még meghálálom) mosking.gif
Zöldfülű koromban elmentem megnézni egy eladó autót a nyóckerbe. A tulajnak volt hasonló, 5 centis pecsétgyűrűk és a másfél kilós aranyláncok kíséretében biggrin.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-04-15 18:40
Létrehozva: #-134

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Benz! biggrin.gif

Bár nem hord ékszert, de azért ezt nem hagynám ki, ha az Ön helyében lennék. Biztosan jól mutatna a csuklóján.mosking.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-04-13 08:43
Létrehozva: #-133

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Jó reggelt smile.gif

A napi több ezer levél arra utal, hogy nagy valószínűséggel ő a Mikulás animal0018.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-04-12 21:14
Létrehozva: #-132

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-04-12 20:52) *
Ez az egy perces dolog bizonyos élethelyzetekben nagyon kellemetlen lehet mosking.gif

Erre gondoltam én is először. mosking.gif
De van a dolognak valóságalapja, tényleg igen elfoglalt a partnerem. Azóta kapcsolatba kerültünk. A számlainformációkon túl azt is megtudtam, "én napi több ezer levélre válaszolok,nem csoda ha elkerüli valami a figyelmemet." (sic!) Ez valóban elképesztő, szinte emberfeletti teljesítmény. good2.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2014-04-12 21:07
Létrehozva: #-131

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

Ez az egy perces dolog bizonyos élethelyzetekben nagyon kellemetlen lehet mosking.gif

good2.gif laugh1.gif
Van erre egy mondás: Nem értelek drágám, neked is pont annyi időd volt rá mint nekem.

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2014-04-12 21:02
Létrehozva: #-130

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 12:32
Azonosító: 1 417 184

laughing.gif laughing.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-04-12 20:52
Létrehozva: #-129

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(vidaeff @ 2014-04-12 19:50) *
smile.gif
Más:
Nem vagyok egy mimóza, de furcsállom az első kérdésemre kapott, valóban elkésett választ. Teljesen tárgyszerű, indokolt kérdést tettem fel. dontknow.gif Valamit rosszul csináltam volna?

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-04-12 19:50
Létrehozva: #-128

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2014-04-11 21:28) *
...Tudom, hogy van idevágó szabályzat.
..

smile.gif
Más:
Nem vagyok egy mimóza, de furcsállom az első kérdésemre kapott, valóban elkésett választ. Teljesen tárgyszerű, indokolt kérdést tettem fel. dontknow.gif Valamit rosszul csináltam volna?

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-04-11 21:28
Létrehozva: #-127

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-04-11 19:33) *
Kedves zejopy!

Amit továbbítottak, azokra mindig válaszoltam smile.gif Ha előkeresi a ticket számot, akkor szívesen megnézem.

Ha annyira fontos lett volna, akkor írtam volna még egyszer. Nincs meg a ticket szám.

Szó sincs kollektív büntetésről. Sőt, még csak büntetésnek sem nevezném. Mindössze egy megelőző intézkedésről van szó, amíg lenyugszanak a kedélyek. II/8:
"Ha egy vagy több topikba rövid időn belül nagy számú szabálytalan hozzászólás érkezik, akkor a moderátorok preventív céllal határozatlan időre lezárhatják az érintett topikokat."

Tudom, hogy van idevágó szabályzat.

Az igazi élet nem itt zajlik, szerintem ne tulajdonítson ekkora jelentőséget a virtuális dolgoknak smile.gif

Ezt írtam, tehát nem mondott újat:
IDÉZET(zejopy @ 2014-04-11 15:43) *
... de ennek egyrészt nincs jelentősége, ...

Tehát nincs jelentősége. Nem ekkora, vagy valamennyi, hanem nincs. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-04-11 19:33
Létrehozva: #-126

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Pedig elképzeltem pár kiló pííírszinggel, fültágítóval és ilyesmi.smile.gif
Mivel a Vészkijáratot lezárta, az ÜSZ-on meg egyszer előfordult, hogy egy kérdésemre nem válaszolt, ezért nem vagyok benne biztos, hogy minden esetben továbbítják Önnek (nem tudom a ticket számot, csupán szabályos szerettem volna lenni egy kérdésben, de így inkább kihagytam) ezért itt írok. Ha úgy érzi, hogy nem helytálló, akkor úgyis törölni fogja.smile.gif

Kedves zejopy!

Amit továbbítottak, azokra mindig válaszoltam smile.gif Ha előkeresi a ticket számot, akkor szívesen megnézem.
Engedje meg, hogy annyit elmondjak, mennyire nem értek egyet a kollektív büntetéssel. ...

Szó sincs kollektív büntetésről. Sőt, még csak büntetésnek sem nevezném. Mindössze egy megelőző intézkedésről van szó, amíg lenyugszanak a kedélyek. II/8:
"Ha egy vagy több topikba rövid időn belül nagy számú szabálytalan hozzászólás érkezik, akkor a moderátorok preventív céllal határozatlan időre lezárhatják az érintett topikokat."
Az igazi élet nem itt zajlik, szerintem ne tulajdonítson ekkora jelentőséget a virtuális dolgoknak smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-04-11 15:43
Létrehozva: #-125

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-04-10 17:40) *
...Plusz van bennem egy erős idegenkedés is minden testékszertől, semmit sem viselek, így órát sem.

Pedig elképzeltem pár kiló pííírszinggel, fültágítóval és ilyesmi.smile.gif
Mivel a Vészkijáratot lezárta, az ÜSZ-on meg egyszer előfordult, hogy egy kérdésemre nem válaszolt, ezért nem vagyok benne biztos, hogy minden esetben továbbítják Önnek (nem tudom a ticket számot, csupán szabályos szerettem volna lenni egy kérdésben, de így inkább kihagytam) ezért itt írok. Ha úgy érzi, hogy nem helytálló, akkor úgyis törölni fogja.smile.gif
Engedje meg, hogy annyit elmondjak, mennyire nem értek egyet a kollektív büntetéssel. Talán nem annak szánja a Vész lezárását, de mégis úgy funkcionál. Nem szeretnék a kollektív büntetés morális hatásaira, történelmi hátterére kitérni, mert biztos vagyok abban, hogy ebben Ön legalább annyira tájékozott, mint én. Csupán abban nem vagyok biztos, hogy Ön érzékeli-e a sok elfoglaltsága mellett, hogy a Vészkijárat lezárása az a kategória, bennem legalábbis azt a hatást kelti. Hasonlóan rossz érzést kelt még a "határozatlan időre" kitétel, ami bizonyos nézőpontból az Ön teljhatalmára utalhat, ezzel minket a "büntethető", "alacsonyabban állók" szintjére sorol. Nem Ön, hanem ez a nézőpont.
Mindezt csak azért mondom el, mert:
1. Tüntethetnék a távolmaradásommal, de ennek egyrészt nincs jelentősége, másrészt szerintem nem vezet sehová.
2. Sokkal többre tartom Önt annál, hogy felhúzott orral hátat fordítsak akár Önnek, akár a fórumnak.
3. Egyszerűen azt gondolom, hogy ebben az esetben rossz módszert választott, ami még Önnel is megeshet. thank_you.gif
Mindamellett fel tudom tételezni - mint mindig - hogy van olyan szegmense a dolognak, amire nincs rálátásom, ezért nem tudok optimális véleményt alkotni. Viszont azt is gondolom, hogy Ön nem azt látja, amit én. Ez a helyzetünkből adódik.
Tudom, hogy ennek a postnak nem itt van a helye, hanem a Vészben, de oda nem tudtam leírni, viszont mindenképpen szerettem volna elmondani.
Köszönöm, hogy meghallgatott. thank_you.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-04-10 21:46
Létrehozva: #-124

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(vidaeff @ 2014-04-10 20:42) *
Szép estét! smile.gif
Igen, az imbolygás miatt van, habár ezekben olyan hengeres rugót alkalmaznak a megszokott vízszintes spirál helyett, ami biztosítja, hogy a szerkezetnek ne legyen pozícionális hibája. Szerencsére a hajózási szabályok életben tartják ezt a nemes iparágat, mert a fejlett műholdas navigációs rendszerek ellenére a tengeri hajókon kötelező szextánst és ilyen mechanikus időmérőket tartani. A hajó méretétől függően néha nem is egyet.

Jó estét smile.gif

Nem gondoltam volna, hogy egy óraműre is befolyással lehet a hajó mozgása. De nyilván a pontos működéshez erre is figyelni kell.
Komoly biztonságot jelenthetnek ezek a régi mechanikus szerkezetek. Láttam már drága navigációs műszert beázni, a tengervíz azonnal megölte smile.gif
Ez érdekes volt, köszönöm.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-04-10 20:42
Létrehozva: #-123

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-04-10 17:40) *
.. Gondolom mindig vízszintben van, mint a hajózási iránytű vagy gáztűzhely smile.gif
..

Szép estét! smile.gif
Igen, az imbolygás miatt van, habár ezekben olyan hengeres rugót alkalmaznak a megszokott vízszintes spirál helyett, ami biztosítja, hogy a szerkezetnek ne legyen pozícionális hibája. Szerencsére a hajózási szabályok életben tartják ezt a nemes iparágat, mert a fejlett műholdas navigációs rendszerek ellenére a tengeri hajókon kötelező szextánst és ilyen mechanikus időmérőket tartani. A hajó méretétől függően néha nem is egyet.

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2014-04-10 20:43

--------------------

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-04-10 17:40
Létrehozva: #-122

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(vidaeff @ 2014-04-10 10:27) *
Jó reggelt! smile.gif

Semmiképp, szigorúan szakmai kérdésről értekezünk. smile.gif Ez fantasztikus. good.gif Még hogy laikus? Valóban így van, eltalálta. Ez a modell központi másodperces, az a mutató pedig kis másodperces szerkezethez való. Na és a jutalom. Szavamon fogott. Nem fogok önre licitálni. mosking.gif Mondjuk másra sem, mert van ilyenem, csak más tokban. Érje be a nagy nyilvánosság előtt kifejtett elismerésemmel.

Mit szól a hajós chronográph-hoz? Szépen elment 270-ért. nekem csak kb. 70-ig volt tehetségem. Szerintem azért jól járt a vevő, mert ezt most is gyártják, kapható nálunk kb. 1 200 000 ft. Hát nem gyönyörű? Félre ne értse, itt nem egy gyűjtögető lelkesedéséről van szó. A tárgy mögött álló emberi, műszaki teljesítmény ami lenyűgöz. Akár egy szép Merci esetében is. smile.gif

Oh, köszönöm rolleyes.gif Hozzáértés híján logikai alapon közelítettem meg a kérdést és ezek szerint ráhibáztam smile.gif
A jutalmat engedelmével továbbadom valakinek, aki meg is venné a terméket.

A hajós óra igen komoly darab lehet. A képen látható réz karika és benne az óra összesen négy ponton van felfüggesztve. Gondolom mindig vízszintben van, mint a hajózási iránytű vagy gáztűzhely smile.gif
Meg tudom érteni a finom órák szeretetét (erről egyszer már volt szó). Szándékosan tartom magam távol a témától, nem szeretnék újabb költséges hobbit smile.gif Plusz van bennem egy erős idegenkedés is minden testékszertől, semmit sem viselek, így órát sem.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-04-10 10:27
Létrehozva: #-121

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-04-10 09:58) *
Jó reggelt smile.gif

Remélem, ez még nem számít bratyizásnak, de a képen 4 óra magasságában látszik egy kismutató (vagy ilyesmi) - laikusként arra tippelnék.

Jó reggelt! smile.gif

Semmiképp, szigorúan szakmai kérdésről értekezünk. smile.gif Ez fantasztikus. good.gif Még hogy laikus? Valóban így van, eltalálta. Ez a modell központi másodperces, az a mutató pedig kis másodperces szerkezethez való. Na és a jutalom. Szavamon fogott. Nem fogok önre licitálni. mosking.gif Mondjuk másra sem, mert van ilyenem, csak más tokban. Érje be a nagy nyilvánosság előtt kifejtett elismerésemmel.

Mit szól a hajós chronográph-hoz? Szépen elment 270-ért. nekem csak kb. 70-ig volt tehetségem. Szerintem azért jól járt a vevő, mert ezt most is gyártják, kapható nálunk kb. 1 200 000 ft. Hát nem gyönyörű? Félre ne értse, itt nem egy gyűjtögető lelkesedéséről van szó. A tárgy mögött álló emberi, műszaki teljesítmény ami lenyűgöz. Akár egy szép Merci esetében is. smile.gif

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2014-04-10 10:28

--------------------

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-04-10 09:58
Létrehozva: #-120

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(vidaeff @ 2014-04-10 08:49) *
Jó reggelt! smile.gif
Szép darab, de remélhetően nem az utolsó kép szerinti állapotban kerül átadásra. mosking.gif
Aki kitalálja, hogy az utolsó képen melyik alkatrész kakukktojás, jutalmat kap. Értékeset! icon_pirat_vat.gif

Jó reggelt smile.gif

Remélem, ez még nem számít bratyizásnak, de a képen 4 óra magasságában látszik egy kismutató (vagy ilyesmi) - laikusként arra tippelnék.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post

239 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-21 09:07