IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

178 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Postázás, Csomagküldés, Szállítás, Átvétel
lacus48
hozzászólás Tegnap, 14:41
Létrehozva: #-59

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-02-02 20:07
Azonosító: 2 095 753

Helló !
Ajánlom használjátok ki a Foxpost kedvezményt, még Budapesten belül is megéri.
Nem kell időt, helyet egyeztetni. Ha a hirdetésben be van állítva, a vevőnek is egyszerű kiválasztani.
Még adatokat sem kell kitölteni, csak kódot kérni.
good2.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
zafira2007
hozzászólás 2016-09-28 12:25
Létrehozva: #-58

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-03-30 14:03
Azonosító: 2 026 401

Az ajánlott postakész borítékot nem érinti a méret szabály, ez a legújabb infó itt is.

+Quote Post
zafira2007
hozzászólás 2016-09-27 19:42
Létrehozva: #-57

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Köszönöm szépen a válaszokat!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-09-27 19:39
Létrehozva: #-56

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(zafira2007 @ 2016-09-27 19:38) *
Szóval akkor 2,4 nél is lehet vastagabb az ajánlott küldemény ha pl közepes postakész borítékba teszem.

Holnap újra postalátogatás lesz azt hiszem!

Nem hiszem el hogy már megint nem tudják a dolgokat rendesen sad.gif mint régen amikor minden ami cipősdoboz méretű rá akarták fogni hogy csomag...

Az én postámon ezt mondták.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
zafira2007
hozzászólás 2016-09-27 19:38
Létrehozva: #-55

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2016-09-27 18:48) *
Ez már elavult infó. Október 1.-től itt az új szigorítás, csak csomagként megy el. Jó hír, hogy a postakész borítékot ez nem érinti.

Szóval akkor 2,4 nél is lehet vastagabb az ajánlott küldemény ha pl közepes postakész borítékba teszem.

Holnap újra postalátogatás lesz azt hiszem!

Nem hiszem el hogy már megint nem tudják a dolgokat rendesen sad.gif mint régen amikor minden ami cipősdoboz méretű rá akarták fogni hogy csomag...

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-09-27 18:48
Létrehozva: #-54

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(barkoczi82 @ 2016-09-27 18:31) *
Kedves Kérdező, félreértés.
Pont hogy csak ajánlva veszik fel, simán (nem ajánlva) nem lehet feladni, mert a postaládás kézbesítésnek méret határai vannak. Ajánlva 2kg-ig nagyobb pakk is feladható.

Ez már elavult infó. Október 1.-től itt az új szigorítás, csak csomagként megy el. Jó hír, hogy a postakész borítékot ez nem érinti.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
barkoczi82
hozzászólás 2016-09-27 18:31
Létrehozva: #-53

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-04-19 08:02
Azonosító: 6 059

IDÉZET(zafira2007 @ 2016-09-27 13:31) *
Kedves Vaterás Eladók!

Minap riogattak a postán, hogy október 1-től a 32,4 X 22,9 X 2,4 cm -t
meghaladó küldeményeket ajánlott levélként nem veszik fel , csak posta csomagként.

///Ebből a 2,4 cm a zavaró mert egy csomó kozmetikum tégelye ezt meghaladja így nagyon megnő a postakölség:( ///

Ezt más is tapasztalta vagy valami félreértésről lehet szó?

Kedves Kérdező, félreértés.
Pont hogy csak ajánlva veszik fel, simán (nem ajánlva) nem lehet feladni, mert a postaládás kézbesítésnek méret határai vannak. Ajánlva 2kg-ig nagyobb pakk is feladható.

+Quote Post
zafira2007
hozzászólás 2016-09-27 13:31
Létrehozva: #-52

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Vaterás Eladók!

Minap riogattak a postán, hogy október 1-től a 32,4 X 22,9 X 2,4 cm -t
meghaladó küldeményeket ajánlott levélként nem veszik fel , csak posta csomagként.

///Ebből a 2,4 cm a zavaró mert egy csomó kozmetikum tégelye ezt meghaladja így nagyon megnő a postakölség:( ///

Ezt más is tapasztalta vagy valami félreértésről lehet szó?

A hozzászólást -zafira2007- szerkesztette a következő időpontban: 2016-09-27 13:32

+Quote Post
Csirip
hozzászólás 2016-09-26 17:06
Létrehozva: #-51

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:34
Azonosító: 542

Kedves Fórum!

A vevőm a csomagot megkapta és törött volt a benne lévő hűtőtáska, több helyen is.
http://utazas-szabadido.vatera.hu/utazas_k...2324831465.html

A postán panaszt tett, amit elutasítottak, most tőlem kéri vissza a pénzt + postaköltséget.
A hűtőtáska műanyag, rugalmas. Ha csomagolás nélkül leejtem betonra, visszapattan.
Szóval nem lett volna életszerű törékenyként feladni.

A vevő azt írta, hogy bár a "szállítási feltételek" -be beírtam, hogy a postai
törés a vevő felelőssége, mégis nekem kéne állni a kárt.

Mit gondoltok erről?

+Quote Post
bcsaba73
hozzászólás 2016-09-26 12:34
Létrehozva: #-50

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-01-09 16:11
Azonosító: 2 093 610

IDÉZET(alvernia038 @ 2016-09-10 22:05) *
Sziasztok!
Nem tudom jó helyen irok-e...nem találtam hol lehet irni...de itt ilyen téma van amit én is meg szeretnék emliteni.Mely a következő: okt.1-től sajnos a postán csak nagyon vékony levelet lehet feladni vagy vastagabb és akár fél kgy-os levelet is csak csomagként...ez nagyon vissza fogja vetni a vaterán az adás-vételeket...automata még pesten is kevés van.nem még vidéken. futárokhoz pedig nyomtató kell.... Mást nem tudok kitalálni,mvel a gépem sem a legjobb és anyagilag sem állok ugy,hogy nyomtatót vegyek...és nem is éri meg.Aki adott már fel ilyen küldeményt,hagy kérdezzem már meg,hogy meg tudná-e mondani,hogy meg lehet-e oldani ugy,hogy a cimzést rámentem pendrivre és azt fénymásoló-nyomtató helyen kinyomtatom és utána azt hazaviszem és várom a futárt ,hogy elvigye a csomagot?
Mert ha ez netán lehetséges akkor van még reményem ...de ha nem akkor nem tudom mi lesz.Nagyon nem jó ez az egész...foxpostnál is ott kell macerázni az automata előtt...gyerekkel nagyon rossz lesz két felé figyelni,kezét fogni...még én ott szórakozok.és nehogy el is irjam...messze is van.az a legkevesebb...postára az ember elvitte...tudtam fogni a gyerek kezét addig...ez igy nagyon durva visszaesés lesz.
Őszintén mondva előbb megpróbáltam ,hogy lementem a cimzést pendrivre...az se sikerült...de a futárt megrendelni sikerült...sajnos tévesen...mert ugye még nem szerettem volna semmit megrendelni...hát a kis halakat megeszik a nagy halak...vagy hogy mondják ezt... nagyok fennmaradnak a kicsik eltünnek...
ja és azt sem irják a futárok leirásánál...hogy a csomagolás milyen lehet. kizárólag doboz vagy milyen?nem egyértelmü. azt sem irják a foxpostnál a feladó ha lekér egy kódot akkor azt meddig kell ,hogy felhasználja,hogy feladja a küldeményt...nagyon rossz.ugy érzem végem van.mert beteg gyerek mellett nem tudom mit fogok csinálni...itthonról..el vagyok keseredve.

Szia

Lehet későn válaszolok,DPD vaterafutár 890 ft 2 vagy 3-kilóig. Semmilyen papírt nem kell kinyomtatni,mert ők hozzák és ragasztják rá a csomagra.

+Quote Post
vareva
hozzászólás 2016-09-21 14:21
Létrehozva: #-49

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-02-10 21:17
Azonosító: 1 425 365

Sziasztok! Egy vásárlóm személyes átvételt jelölt meg és utánvéttel kéri a csomagot... vacillálok feladjam-e így... a kérdésem: amikor utalják az összeget a számlámra (termék ára+ webox szállítási költség) vonnak le vmi tranzakció költséget?
Köszi! smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-09-11 17:12
Létrehozva: #-48

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(alvernia038 @ 2016-09-10 22:05) *
... a cimzést rámentem pendrivre és azt fénymásoló-nyomtató helyen kinyomtatom és utána azt hazaviszem és várom a futárt ,hogy elvigye a csomagot?
...

Igen, ezt meg tudod csinálni. Viszont érdemes megkérdezni a postán is, mert lehet, hogy kinyomtatják ők is.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
alvernia038
hozzászólás 2016-09-10 22:05
Létrehozva: #-47

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2016-09-10 21:52
Azonosító: 2 382 073

IDÉZET(zejopy @ 2016-08-03 07:39) *
Én postán adok fel mindent, mert nem tudok otthon maradni a futárt várni. Nálam a leggyakoribb levél, ami dobozban megy, az a 750 Ft-os. Szóval annyira nem lesz megrázó.

Sziasztok!
Nem tudom jó helyen irok-e...nem találtam hol lehet irni...de itt ilyen téma van amit én is meg szeretnék emliteni.Mely a következő: okt.1-től sajnos a postán csak nagyon vékony levelet lehet feladni vagy vastagabb és akár fél kgy-os levelet is csak csomagként...ez nagyon vissza fogja vetni a vaterán az adás-vételeket...automata még pesten is kevés van.nem még vidéken. futárokhoz pedig nyomtató kell.... Mást nem tudok kitalálni,mvel a gépem sem a legjobb és anyagilag sem állok ugy,hogy nyomtatót vegyek...és nem is éri meg.Aki adott már fel ilyen küldeményt,hagy kérdezzem már meg,hogy meg tudná-e mondani,hogy meg lehet-e oldani ugy,hogy a cimzést rámentem pendrivre és azt fénymásoló-nyomtató helyen kinyomtatom és utána azt hazaviszem és várom a futárt ,hogy elvigye a csomagot?
Mert ha ez netán lehetséges akkor van még reményem ...de ha nem akkor nem tudom mi lesz.Nagyon nem jó ez az egész...foxpostnál is ott kell macerázni az automata előtt...gyerekkel nagyon rossz lesz két felé figyelni,kezét fogni...még én ott szórakozok.és nehogy el is irjam...messze is van.az a legkevesebb...postára az ember elvitte...tudtam fogni a gyerek kezét addig...ez igy nagyon durva visszaesés lesz.
Őszintén mondva előbb megpróbáltam ,hogy lementem a cimzést pendrivre...az se sikerült...de a futárt megrendelni sikerült...sajnos tévesen...mert ugye még nem szerettem volna semmit megrendelni...hát a kis halakat megeszik a nagy halak...vagy hogy mondják ezt... nagyok fennmaradnak a kicsik eltünnek...
ja és azt sem irják a futárok leirásánál...hogy a csomagolás milyen lehet. kizárólag doboz vagy milyen?nem egyértelmü. azt sem irják a foxpostnál a feladó ha lekér egy kódot akkor azt meddig kell ,hogy felhasználja,hogy feladja a küldeményt...nagyon rossz.ugy érzem végem van.mert beteg gyerek mellett nem tudom mit fogok csinálni...itthonról..el vagyok keseredve.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-08-30 06:29
Létrehozva: #-46

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Laca0001 @ 2016-08-29 20:14) *
Sziasztok,

- Egy csomagot szeretnék feladni, melyet pontosan megszabott a címzett, mikor kézbesítsenek ki (szept.9.), ez lehetséges valamelyik futárszolgálatnál? A dpd-nél nem, azt írták.
- Illetve utánvét (ilyet még soha nem csináltam): a szállítási díjon kívül a csomag értékét is kérhetem ilyenkor? Ilyen opció mindenkinél van?
Köszönöm!

Szia! Az MPL-nél mindig egy nap. Ha csütörtökön feladod, pénteken megkapják. A többit megtalálod a kitöltő oldalon. De nem vagy köteles utánvéttel küldeni. Ha ezt nem jelölted meg a szállítási feltételekben, akkor kérheted az előre utalást.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Laca0001
hozzászólás 2016-08-29 20:14
Létrehozva: #-45

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-07-25 20:57
Azonosító: 1 538 876

Sziasztok,

- Egy csomagot szeretnék feladni, melyet pontosan megszabott a címzett, mikor kézbesítsenek ki (szept.9.), ez lehetséges valamelyik futárszolgálatnál? A dpd-nél nem, azt írták.
- Illetve utánvét (ilyet még soha nem csináltam): a szállítási díjon kívül a csomag értékét is kérhetem ilyenkor? Ilyen opció mindenkinél van?
Köszönöm!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2016-08-18 22:16
Létrehozva: #-44

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(pandee_a @ 2016-08-18 09:27) *
Kedves Vatera! Eladtam egy terméket, a vásárló foxpostot választott kiszállítási lehetőségként, a vatera automatikusan 199 Ft-ot rendelt hozzá a termék árához, de amikor lekértem a foxpost szállítási kódot, ott már 299 Ft-ba kerül a Foxpost díja. Ilyenkor mi a teendő?

Tisztelt pandee_a!

A díjat aukcióindításkor ön adta meg az akkor érvényes Foxpost akció alapján. Az akciói időközben lejárt, ekkor ennek megfelelően módosítania kellett volna a terméklapot. Ezt nem tette meg, ezért most az aukció nyertesének a feltüntetett szállítási költséget tudja csak felszámolni.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
pandee_a
hozzászólás 2016-08-18 09:27
Létrehozva: #-43

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2016-08-18 09:23
Azonosító: 2 370 994

Kedves Vatera! Eladtam egy terméket, a vásárló foxpostot választott kiszállítási lehetőségként, a vatera automatikusan 199 Ft-ot rendelt hozzá a termék árához, de amikor lekértem a foxpost szállítási kódot, ott már 299 Ft-ba kerül a Foxpost díja. Ilyenkor mi a teendő?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-08-03 07:39
Létrehozva: #-42

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Ampermix @ 2016-08-02 23:30) *
A csomagautomaták bizonyos eladóknak és vevőknek teljesen életképtelenek. Mint például nekem is. Eleve nincs a városban egy sem, de ha lenne sem mennék velük sokra mert van olyan nap hogy 20 pukis borítékot adok fel (a mögöttem sorbanállók nem kis örömére mosking.gif ). Mi van ha nem volna annyi szabad hely az automatában? Azon kívül igény sincs rá a vevők részéről. Olyat meg biztos nem játszok, hogy van akinek postán, van akinek csomagautomatában adom fel. Biztos jó azoknak a csomagautomata akik viszonylag kevés üzletet kötnek és a vevők oda kérik az árut, és persze van helyben csomagautomata.
Visszatérve az októben 1.-i postai változásra valami biztos lesz, mert sorra tűnnek el az ingyenes szállítások az ismert Távol-keleti oldalakról. 1-2 dollárokat szúrnak be szállításra. Érdekes hogy 10.000 km-re tudják itt meg nem.

Én postán adok fel mindent, mert nem tudok otthon maradni a futárt várni. Nálam a leggyakoribb levél, ami dobozban megy, az a 750 Ft-os. Szóval annyira nem lesz megrázó.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Ampermix
hozzászólás 2016-08-02 23:30
Létrehozva: #-41

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-02-05 23:06
Azonosító: 1 627 397

IDÉZET(konyvvadasz @ 2016-07-23 13:47) *
Hallottam a postán, az egyik postás kisasszonytól, hogy egy vaterás nagy feladó mondta neki hogy október 1-től a Magyar postán csak a 2,5 cm vastagság alatti küldeményeket lehet levélként feladni. Ez felett kizárólag csomagként, tehát ha még a súlya engedi sem lehet feladni és még ajánlva sem!.
Ez nagyon meg fogja drágítani a szállítást, én könyvkereskedésbe vagyok érdekelt, nem tudom, hogy 535 helyett 950-et ki fogja kifizetni, a vevő biztosan nem. Hallottatok erről a változásról? Hol lehet ennek a tervezetnek utána nézni?

Rejtélyes a dolog, de valóban, eddig bármelyik postán kérdeztem mindenhol tudtak róla, csak még az emberekkel nem volt fontos közölni.
Valóban meg fogja drágítani a szállítást, de mindenkinek. Ha a vevő nem fizeti ki a 950 Ft-ot akkor mit fog csinálni? Először biztos visszaesik az apró dolgok forgalma, de aztán megbékélnek a dologgal.
A postáról meg majd annyit október 1. után, hogy én biztos nem fogok csomagként feladni náluk bármit meg fél napot sorban állni mikor a DPD házhoz jön kinyomtatott mindennel 3 kg-ig 890 Ft-ért.
Amúgy várható, volt hogy a posta előbb-utóbb lép valamit mert eleve nincs postás akik meg vannak akkora batyukkal járnak mint a mikulás.
Az én üzletmenetemben az lesz a groteszk, hogy majd A4-es borítékban fogom feladni a gyufásdoboz méretű izét smile.gif

IDÉZET(zejopy @ 2016-07-23 17:59) *
Én nem hallottam. Érdekes, hogy a vaterás előrébb van információban, mint a posta alkalmazottja, de ez azért elő szokott fordulni. Ez a 2,5 cm vastagság most ajánlott küldésre kötelezi az embereket. Mindenesetre elképzelhetőnek tartom, vagy legalábbis logikusnak. Gyakran a kisebb cuccokat is postás autó hozza, aminek a költségvonzata nem ugyanaz, mintha a mosolygó szemű postás gyalog cipelné ki. De ez csak gondolat, nem információ.smile.gif
Egyre több helyen van csomagautomata. Oda a feladás 490 Ft.

A csomagautomaták bizonyos eladóknak és vevőknek teljesen életképtelenek. Mint például nekem is. Eleve nincs a városban egy sem, de ha lenne sem mennék velük sokra mert van olyan nap hogy 20 pukis borítékot adok fel (a mögöttem sorbanállók nem kis örömére mosking.gif ). Mi van ha nem volna annyi szabad hely az automatában? Azon kívül igény sincs rá a vevők részéről. Olyat meg biztos nem játszok, hogy van akinek postán, van akinek csomagautomatában adom fel. Biztos jó azoknak a csomagautomata akik viszonylag kevés üzletet kötnek és a vevők oda kérik az árut, és persze van helyben csomagautomata.
Visszatérve az októben 1.-i postai változásra valami biztos lesz, mert sorra tűnnek el az ingyenes szállítások az ismert Távol-keleti oldalakról. 1-2 dollárokat szúrnak be szállításra. Érdekes hogy 10.000 km-re tudják itt meg nem.

A hozzászólást -Ampermix- szerkesztette a következő időpontban: 2016-08-02 23:32

+Quote Post
Hetyeyk
hozzászólás 2016-08-02 19:04
Létrehozva: #-40

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-10-20 22:51
Azonosító: 1 550 742

Lenne még egy kérdésem amivel nem találkoztam rövidke Vaterás pályafutásom alatt.
Egy érdeklődő utánvétes fizetést szeretne. Az MPL utánvétes részénél kétféle tarifa szerepel. Egy "készpénzben kifizetve" és egy "bankszámlára utalva" opció. Ez ha jól gondolom azt jelenti, hogy az első esetben a vevő által kifizetett összeget pénzespostás hozza, míg a másodiknál a posta a számlámra utalja. Jól gondolom?
A választ előre is köszönöm.

+Quote Post

178 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-10-01 10:42