IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

178 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Postázás, Csomagküldés, Szállítás, Átvétel
VateraBenz
hozzászólás 2016-08-18 22:16
Létrehozva: #1

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(pandee_a @ 2016-08-18 09:27) *
Kedves Vatera! Eladtam egy terméket, a vásárló foxpostot választott kiszállítási lehetőségként, a vatera automatikusan 199 Ft-ot rendelt hozzá a termék árához, de amikor lekértem a foxpost szállítási kódot, ott már 299 Ft-ba kerül a Foxpost díja. Ilyenkor mi a teendő?

Tisztelt pandee_a!

A díjat aukcióindításkor ön adta meg az akkor érvényes Foxpost akció alapján. Az akciói időközben lejárt, ekkor ennek megfelelően módosítania kellett volna a terméklapot. Ezt nem tette meg, ezért most az aukció nyertesének a feltüntetett szállítási költséget tudja csak felszámolni.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
pandee_a
hozzászólás 2016-08-18 09:27
Létrehozva: #2

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2016-08-18 09:23
Azonosító: 2 370 994

Kedves Vatera! Eladtam egy terméket, a vásárló foxpostot választott kiszállítási lehetőségként, a vatera automatikusan 199 Ft-ot rendelt hozzá a termék árához, de amikor lekértem a foxpost szállítási kódot, ott már 299 Ft-ba kerül a Foxpost díja. Ilyenkor mi a teendő?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-08-03 07:39
Létrehozva: #3

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Ampermix @ 2016-08-02 23:30) *
A csomagautomaták bizonyos eladóknak és vevőknek teljesen életképtelenek. Mint például nekem is. Eleve nincs a városban egy sem, de ha lenne sem mennék velük sokra mert van olyan nap hogy 20 pukis borítékot adok fel (a mögöttem sorbanállók nem kis örömére mosking.gif ). Mi van ha nem volna annyi szabad hely az automatában? Azon kívül igény sincs rá a vevők részéről. Olyat meg biztos nem játszok, hogy van akinek postán, van akinek csomagautomatában adom fel. Biztos jó azoknak a csomagautomata akik viszonylag kevés üzletet kötnek és a vevők oda kérik az árut, és persze van helyben csomagautomata.
Visszatérve az októben 1.-i postai változásra valami biztos lesz, mert sorra tűnnek el az ingyenes szállítások az ismert Távol-keleti oldalakról. 1-2 dollárokat szúrnak be szállításra. Érdekes hogy 10.000 km-re tudják itt meg nem.

Én postán adok fel mindent, mert nem tudok otthon maradni a futárt várni. Nálam a leggyakoribb levél, ami dobozban megy, az a 750 Ft-os. Szóval annyira nem lesz megrázó.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Ampermix
hozzászólás 2016-08-02 23:30
Létrehozva: #4

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-02-05 23:06
Azonosító: 1 627 397

IDÉZET(konyvvadasz @ 2016-07-23 13:47) *
Hallottam a postán, az egyik postás kisasszonytól, hogy egy vaterás nagy feladó mondta neki hogy október 1-től a Magyar postán csak a 2,5 cm vastagság alatti küldeményeket lehet levélként feladni. Ez felett kizárólag csomagként, tehát ha még a súlya engedi sem lehet feladni és még ajánlva sem!.
Ez nagyon meg fogja drágítani a szállítást, én könyvkereskedésbe vagyok érdekelt, nem tudom, hogy 535 helyett 950-et ki fogja kifizetni, a vevő biztosan nem. Hallottatok erről a változásról? Hol lehet ennek a tervezetnek utána nézni?

Rejtélyes a dolog, de valóban, eddig bármelyik postán kérdeztem mindenhol tudtak róla, csak még az emberekkel nem volt fontos közölni.
Valóban meg fogja drágítani a szállítást, de mindenkinek. Ha a vevő nem fizeti ki a 950 Ft-ot akkor mit fog csinálni? Először biztos visszaesik az apró dolgok forgalma, de aztán megbékélnek a dologgal.
A postáról meg majd annyit október 1. után, hogy én biztos nem fogok csomagként feladni náluk bármit meg fél napot sorban állni mikor a DPD házhoz jön kinyomtatott mindennel 3 kg-ig 890 Ft-ért.
Amúgy várható, volt hogy a posta előbb-utóbb lép valamit mert eleve nincs postás akik meg vannak akkora batyukkal járnak mint a mikulás.
Az én üzletmenetemben az lesz a groteszk, hogy majd A4-es borítékban fogom feladni a gyufásdoboz méretű izét smile.gif

IDÉZET(zejopy @ 2016-07-23 17:59) *
Én nem hallottam. Érdekes, hogy a vaterás előrébb van információban, mint a posta alkalmazottja, de ez azért elő szokott fordulni. Ez a 2,5 cm vastagság most ajánlott küldésre kötelezi az embereket. Mindenesetre elképzelhetőnek tartom, vagy legalábbis logikusnak. Gyakran a kisebb cuccokat is postás autó hozza, aminek a költségvonzata nem ugyanaz, mintha a mosolygó szemű postás gyalog cipelné ki. De ez csak gondolat, nem információ.smile.gif
Egyre több helyen van csomagautomata. Oda a feladás 490 Ft.

A csomagautomaták bizonyos eladóknak és vevőknek teljesen életképtelenek. Mint például nekem is. Eleve nincs a városban egy sem, de ha lenne sem mennék velük sokra mert van olyan nap hogy 20 pukis borítékot adok fel (a mögöttem sorbanállók nem kis örömére mosking.gif ). Mi van ha nem volna annyi szabad hely az automatában? Azon kívül igény sincs rá a vevők részéről. Olyat meg biztos nem játszok, hogy van akinek postán, van akinek csomagautomatában adom fel. Biztos jó azoknak a csomagautomata akik viszonylag kevés üzletet kötnek és a vevők oda kérik az árut, és persze van helyben csomagautomata.
Visszatérve az októben 1.-i postai változásra valami biztos lesz, mert sorra tűnnek el az ingyenes szállítások az ismert Távol-keleti oldalakról. 1-2 dollárokat szúrnak be szállításra. Érdekes hogy 10.000 km-re tudják itt meg nem.

A hozzászólást -Ampermix- szerkesztette a következő időpontban: 2016-08-02 23:32

+Quote Post
Hetyeyk
hozzászólás 2016-08-02 19:04
Létrehozva: #5

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-10-20 22:51
Azonosító: 1 550 742

Lenne még egy kérdésem amivel nem találkoztam rövidke Vaterás pályafutásom alatt.
Egy érdeklődő utánvétes fizetést szeretne. Az MPL utánvétes részénél kétféle tarifa szerepel. Egy "készpénzben kifizetve" és egy "bankszámlára utalva" opció. Ez ha jól gondolom azt jelenti, hogy az első esetben a vevő által kifizetett összeget pénzespostás hozza, míg a másodiknál a posta a számlámra utalja. Jól gondolom?
A választ előre is köszönöm.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-08-02 15:04
Létrehozva: #6

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Hetyeyk @ 2016-08-02 11:11) *
Már elismertem, hogy én hibáztam, nem tudom minek tovább ekézni......
Egyébként a hasonlatod nagyon rossz, és azt továbbra is tartom, hogy a rendszer (ebből a szemponból) logikátlan. Egyrészt ha a hirdetés címoldalán két helyen is feltűnően szerepel, hogy VAN postaköltség akkor egy fülön miért szerepelhet az ellenkezője? Másrészt logikátlan egy fix összeget megadni, mikor egyáltalán nem biztos, hogy a csomagküldés tényleg akkora költséggel fog történni.

Ha ekézlek, akkor azt majd észreveszed.
Reagáltam, mert láthatóan nem vagy képben. Egyszerűen nem tudod átlátni, hogy a rendszerhez neked kell igazodni. Egyértelműnek kell lenni mindennek, hogy a vevő teljesen egyértelműen tudja, mi a pálya.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2016-08-02 13:54
Létrehozva: #7

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 12:32
Azonosító: 1 417 184

IDÉZET(Hetyeyk @ 2016-08-02 11:11) *
Már elismertem, hogy én hibáztam

Nem látom, hogy elismerted volna. Folyamatosan azt bizonygatod, hogy úgy a logikus, ahogy csinálod. Nem tudom, miért érzed logikusnak, hogy egyszerre több, egymásnak ellentmondó információt szerepeltetsz a lapon.
Ha többféle postázási mód és személyes átvétel is lehetséges, akkor meg lehet adni mindegyiket és a vevő tud választani. Vagy oda lehet írni, hogy lehetséges a megadottól eltérő szállításban is megegyezni, de nem az a megoldás, hogy beírsz egy konkrét szállítási módot 0 Ft-tal.

+Quote Post
Hetyeyk
hozzászólás 2016-08-02 11:11
Létrehozva: #8

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2016-07-31 19:35) *
Logikátlannak tartom az egyenrangú útkereszteződésnél a lassítást és a jobbra nézést. Egészen addig, amíg nem jön jobbról egy autó.
Szerencséd volt, ennek örülhetsz. Egyébként nem az évek, hanem az eladások száma az, ami hozza a tapasztalatot. Na meg a tájékozódás.

Már elismertem, hogy én hibáztam, nem tudom minek tovább ekézni......
Egyébként a hasonlatod nagyon rossz, és azt továbbra is tartom, hogy a rendszer (ebből a szemponból) logikátlan. Egyrészt ha a hirdetés címoldalán két helyen is feltűnően szerepel, hogy VAN postaköltség akkor egy fülön miért szerepelhet az ellenkezője? Másrészt logikátlan egy fix összeget megadni, mikor egyáltalán nem biztos, hogy a csomagküldés tényleg akkora költséggel fog történni.

+Quote Post
dudmanc
hozzászólás 2016-08-02 08:24
Létrehozva: #9

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-16 00:38
Azonosító: 1 414 547

IDÉZET(eranesz @ 2016-06-13 11:11) *
Leírom tapasztalatomat nehogy így járjon valaki még.
Megnyertek egy tételt, kifizették az árát a szállítást is.
Én mpl vatera futárral küldöm postán maradóra. Vaterafutár rendelés gombra kattintva megjelenik a kitöltött adatlap, amit én le se ellenőriztem. Hát a vevőnek rossz, a régi telefonszáma volt feltüntetve, mint kiderült. Ezt a telefonszámot Ő már módosította régen és nem érti, hogy honnan került elő a régi telefon száma. Az illető nem kapta meg a csomag érkezéséről az SMSt. A posta visszahozta az árut 940 ft-ért azzal, hogy a címzett nem kereste. Kihibázott? a vatera, hogy rossz címzett telefonszámot adott meg, vagy én aki nem ellenőriztem le, vagy a vevő, hogy nem kereste időben a postán. De nekem van a legnagyobb károm...

Szerintem te mindent megtettél, hogy a vevő megkapja a csomagot. Hasznos ilyenkor a csomag nyomonkövetése, de nem mindenkinek van ideje még azt is ellenőrizni, hogy a vevő elment-e érte a csomagautomatáig vagy a postáig. Mivel nem csak SMS-ben értesítik róla, egyértelműen az ő hibája, hogy nem vette át. De hogy ezt hajlandó-e elismerni és az újabb postakölktséget kifizetni, hogy ne legyen károd emiatt, az már csak az ő hozzáállásán múlik...
Nekem is egy vaterafutáros feladás okozott kárt nemrég. Ugyanígy rendben utalt a vevő, és annak ellenére, hogy neki a megfelelő elérhetőségei kerültek a feladólapra, valamiért nem vette át a csomagot. Ugyanígy visszajött hozzám, és a vevő nem akarta az újrafeladás árának még egy részét sem kifizetni, ehelyett naponta több rágalmazó levelet is küldött, miszerint biztos én adtam fel rosszul a megvett termékeket. Több képet is küldtem neki, ami bizonyítja, hogy én az általa megadott adatokat írtam rá, de olyanokat írt, hogy biztos hamis a kép, stb. Végül megajándékozott életem első két negatív értékelésével, és azóta is bánt, hogy minden körültekintésem ellenére így jártam.

A hozzászólást -dudmanc- szerkesztette a következő időpontban: 2016-08-02 08:25

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-07-31 19:35
Létrehozva: #10

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Hetyeyk @ 2016-07-31 18:57) *
Logikátlannak tartok megadni egy fix összeget mert ugye nem lehet tudni, hogy ...

Logikátlannak tartom az egyenrangú útkereszteződésnél a lassítást és a jobbra nézést. Egészen addig, amíg nem jön jobbról egy autó.

IDÉZET(Hetyeyk @ 2016-07-31 19:07) *
Tiszteletben tartom a véleményeteket, én hibáztam. Mondjuk azért öt év alatt sem kezdő sem rutinos vevőnél ez sosem volt probléma még csak egy kérdés erejéig sem!

Szerencséd volt, ennek örülhetsz. Egyébként nem az évek, hanem az eladások száma az, ami hozza a tapasztalatot. Na meg a tájékozódás.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2016-07-31 19:32
Létrehozva: #11

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Hetyeyk @ 2016-07-31 19:07) *
Tiszteletben tartom a véleményeteket, én hibáztam. Mondjuk azért öt év alatt sem kezdő sem rutinos vevőnél ez sosem volt probléma még csak egy kérdés erejéig sem!

Azt mondanám, hogy szerencséd volt. De mást mondok. 5 év alatt 17 vevőtől kaptál értékelést, ami azt jelenti, hogy ha nem is értékelt mindenki, ez nem jelenthet sokkal több eladást. Nem biztos, hogy az 5 év alatt mindig ugyanígy jelölted a szállítási feltételeket, már csak azért sem, mert közben az űrlap is változott. kb 17 eladás nem sok. Ahhoz meg bőven kevés, hogy levond belőle azt a következtetést, hogy eddig jól csináltad és a vevőid is okosabbak voltak.

+Quote Post
Hetyeyk
hozzászólás 2016-07-31 19:07
Létrehozva: #12

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(cit1rom @ 2016-07-31 19:00) *
Érdekes észjárás. De miért is kérdeztél bennünket?

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2016-07-31 19:00
Létrehozva: #13

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Hetyeyk @ 2016-07-31 18:57) *
Logikátlannak tartok megadni egy fix összeget mert ugye nem lehet tudni, hogy lesz e egyáltalán csomagküldés (előfordulhat személyes átvétel is) illetve, hogy a vevő nem ragaszkodik e egy másféle csomagküldési formához. Egyébként a vevő nem rutintalan volt és ha már belinkelted az üzenetváltásunkat akkor láthattad, hogy már az első ajánlatával is, Ő maga számolt a termék árához + költséget. Innen ez már nem egy rutintalan vevő lépése........

Érdekes észjárás. De miért is kérdeztél bennünket?

+Quote Post
Hetyeyk
hozzászólás 2016-07-31 18:57
Létrehozva: #14

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2016-07-31 17:35) *
http://szamitastechnika.vatera.hu/pc_aszta...2311237733.html
Ez az. Ellentmond egymásnak a két infó. Egy rutinos vevő esetleg visszakérdez. De nem elvárható senkitől, hogy rutinos legyen. Szerintem alap, hogy egyértelműek legyünk. Ha ez nem történik meg, akkor a saját hibánk. Vállaljuk a rossz értékelést, vagy a többletköltséget. Mindenki maga dönt, hogy mit szeretne kevésbé.

Logikátlannak tartok megadni egy fix összeget mert ugye nem lehet tudni, hogy lesz e egyáltalán csomagküldés (előfordulhat személyes átvétel is) illetve, hogy a vevő nem ragaszkodik e egy másféle csomagküldési formához. Egyébként a vevő nem rutintalan volt és ha már belinkelted az üzenetváltásunkat akkor láthattad, hogy már az első ajánlatával is, Ő maga számolt a termék árához + költséget. Innen ez már nem egy rutintalan vevő lépése........

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-07-31 17:35
Létrehozva: #15

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Hetyeyk @ 2016-07-31 09:40) *
Üdvözletem!
Régi vaterás vagyok, ha nem is üzletelek sokat. Ez nekem egy hobbi.
Most egy adásvétel kapcsán felmerült egy technika kérdés.
Hirdetés feladáskor mindig meg jelölöm az Ingyenes szállítást vállal menüpontnál, hogy NEM.

A megjelenő hirdetés címlapján is megjelenik, hogy szállítási költség VAN.

Na most egy régi Vaterással azon keveredtünk vitába, hogy szerinte az ár amit megadtam (fix áras hirdetés) az már tartalmazza a szállítási költséget is mivel ha a termékleírás melletti fülre megyünk akkor a szállítási alapdíjnál 0 szerepel.
Eddig nekem ebből semmiféle problémám nem volt, mindenkinek egyértelmű volt a szitu, kivéve ezt az urat. Szerintetek kinek van igaza?

http://szamitastechnika.vatera.hu/pc_aszta...2311237733.html
Ez az. Ellentmond egymásnak a két infó. Egy rutinos vevő esetleg visszakérdez. De nem elvárható senkitől, hogy rutinos legyen. Szerintem alap, hogy egyértelműek legyünk. Ha ez nem történik meg, akkor a saját hibánk. Vállaljuk a rossz értékelést, vagy a többletköltséget. Mindenki maga dönt, hogy mit szeretne kevésbé.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2016-07-31 17:32
Létrehozva: #16

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

...az már tartalmazza a szállítási költséget is...

Megnéztem a hirdetéseket. Elég zavarosak a szállítási feltételek. Pl. a videokártyánál:
Szállítási költség: Van
Szállítás és fizetés módja: MPL PostaPontig előre utalással 0 Ft/db
További információk a termék szállításával kapcsolatban:
Posta kizárólag előre utalással, melyben benne foglaltatik a csomagküldés ára is.
----------------------------------
Ezek alapján azt feltételezném, hogy előre utalással kerül postázásra a videokártya, és ha postapontig kérem a szállítást, nem kell fizetnem.
De vehetem a hűtőszekrényt is, ahol szintén van szállítási ktg, 0Ft, viszont csak személyesen lehet átvenni. Nem túl egyértelmű, hogy az eladó a saját feltételei közül melyikhez fog leginkább ragaszkodni.
A memória kelt el, gondolom, annál vitás a kérdés, ez látszik a levelezésből is. Postapontig 0Ft a szállítási ktg.
Ez van megadva. Ha nem így szeretnéd, akkor el kellene gondolkodni a szállítási feltételek kitöltésén.

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2016-07-31 16:36
Létrehozva: #17

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

Üdvözletem!
Hirdetés feladáskor mindig meg jelölöm az Ingyenes szállítást vállal menüpontnál, hogy NEM.

Na most egy régi Vaterással azon keveredtünk vitába, hogy szerinte az ár amit megadtam (fix áras hirdetés) az már tartalmazza a szállítási költséget is mivel ha a termékleírás melletti fülre megyünk akkor a szállítási alapdíjnál 0 szerepel.
Eddig nekem ebből semmiféle problémám nem volt, mindenkinek egyértelmű volt a szitu, kivéve ezt az urat. Szerintetek kinek van igaza?

A szállítási költséget kötelező, (de legalábbis illik) megadni a terméklapon. Pontosan illik megadni, forintban. A vevő ennek tudatában tud felelősséggel dönteni, hogy megrendeli-e.
Véleményem szerint, ha nem adod meg, illetve 0 forintot szerepeltetsz, akkor az úgy is értelmezhető, hogy ingyen szállítasz.

+Quote Post
Hetyeyk
hozzászólás 2016-07-31 09:40
Létrehozva: #18

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Üdvözletem!

+Quote Post
hokuszpok86
hozzászólás 2016-07-29 15:40
Létrehozva: #19

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-21 10:47
Azonosító: 2 077 110

Hallottam a postán, az egyik postás kisasszonytól, hogy egy vaterás nagy feladó mondta neki hogy október 1-től a Magyar postán csak a 2,5 cm vastagság alatti küldeményeket lehet levélként feladni. Ez felett kizárólag csomagként, tehát ha még a súlya engedi sem lehet feladni és még ajánlva sem!.
Ez nagyon meg fogja drágítani a szállítást, én könyvkereskedésbe vagyok érdekelt, nem tudom, hogy 535 helyett 950-et ki fogja kifizetni, a vevő biztosan nem. Hallottatok erről a változásról? Hol lehet ennek a tervezetnek utána nézni?

Ezt én is hallottam és megerősítem, de nem 2,5 cm, hanem 2,4 cm lesz.
Egyelőre állítólag ez még tervezet, de azt mondták nekem, hogy biztos be fogják vezetni.
Ilyenkor az volna a jó ha bevezetnének egy 1 kilós csomagdíjat is aminek lenne normális ára.
De a Postán semminek sincs normális ára, mert ígyis drága.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-07-23 17:59
Létrehozva: #20

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Én nem hallottam. Érdekes, hogy a vaterás előrébb van információban, mint a posta alkalmazottja, de ez azért elő szokott fordulni. Ez a 2,5 cm vastagság most ajánlott küldésre kötelezi az embereket. Mindenesetre elképzelhetőnek tartom, vagy legalábbis logikusnak. Gyakran a kisebb cuccokat is postás autó hozza, aminek a költségvonzata nem ugyanaz, mintha a mosolygó szemű postás gyalog cipelné ki. De ez csak gondolat, nem információ.smile.gif
Egyre több helyen van csomagautomata. Oda a feladás 490 Ft.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

178 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-08-24 12:13