IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

180 Oldal V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Postázás, Csomagküldés, Szállítás, Átvétel
hokuszpok86
hozzászólás 2016-11-10 13:19
Létrehozva: #21

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-21 09:47
Azonosító: 2 077 110

IDÉZET(TITEPITE @ 2016-11-10 11:15) *
Mégis bekeményít a Posta. Mai hírek szerint csomagként lehet feladni azokat a leveleket, amik nem férnek bele a postaládákba. Ez nekünk hatalmas gondot jelent. Néhány száz forintért árulunk vastag könyveket, könnyű, de terjedelmes használt ruhát. Vidéken nincsenek foxpostos, és más automaták, ahol kedvezményesen lehetne feladni ezeket a csomagokat. Eddig belefértek postakész borítékba, esetleg 750 Ft-os levélbe. Aránytalan lesz a postaköltség, ami több, mint 1000 Ft, a párszázas holmikért. Nem beszélve arról, hogy hogyan lehet majd kijavítani a postázási díjakat a már feltöltött termékeknél. Több ezer holmink van fent. Egyesével méregessem, hogy melyik vastagabb 2,4cm-nél? Ki hogyan oldja ezt meg? Hátrányos megkülönböztetésben vannak a vidékiek azzal, hogy nem telepít mindenhová automatát a posta és társai, ideértve a vevőket és eladókat is. Háborog a lelkem, és nem csak nekem lesz ez probléma! A nyomkövetéssel és a rengeteg kínai csomaggal magyarázza a posta ezt a lépését. De nem velük tol ki ezzel!!

Én nem is értem ezt a Postát, minek ez a drasztikus szabályozás amikor így is Európa egyik legdrágább postája a Magyar Posta.
Az hogy csomagautomata sok helyen nincs, ezzel egyet kell hogy értsek.

A hozzászólást -hokuszpok86- szerkesztette a következő időpontban: 2016-11-10 13:20
Go to the top of the page

+Quote Post
TITEPITE
hozzászólás 2016-11-10 10:15
Létrehozva: #22

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2016-11-10 09:13
Azonosító: 2 413 334

Mégis bekeményít a Posta. Mai hírek szerint csomagként lehet feladni azokat a leveleket, amik nem férnek bele a postaládákba. Ez nekünk hatalmas gondot jelent. Néhány száz forintért árulunk vastag könyveket, könnyű, de terjedelmes használt ruhát. Vidéken nincsenek foxpostos, és más automaták, ahol kedvezményesen lehetne feladni ezeket a csomagokat. Eddig belefértek postakész borítékba, esetleg 750 Ft-os levélbe. Aránytalan lesz a postaköltség, ami több, mint 1000 Ft, a párszázas holmikért. Nem beszélve arról, hogy hogyan lehet majd kijavítani a postázási díjakat a már feltöltött termékeknél. Több ezer holmink van fent. Egyesével méregessem, hogy melyik vastagabb 2,4cm-nél? Ki hogyan oldja ezt meg? Hátrányos megkülönböztetésben vannak a vidékiek azzal, hogy nem telepít mindenhová automatát a posta és társai, ideértve a vevőket és eladókat is. Háborog a lelkem, és nem csak nekem lesz ez probléma! A nyomkövetéssel és a rengeteg kínai csomaggal magyarázza a posta ezt a lépését. De nem velük tol ki ezzel!!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-10-31 16:43
Létrehozva: #23

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(98tomcsa @ 2016-10-31 13:10) *
Már leütötte. E-mailben meg is írta, hogy ő szokott kapni és feladni és még sosem volt probléma. Nem számít, hogy mikor rákérdezett, hogy postázok e, írtam, hogy igen, de meg kell nézni, mert mostanában mintha változott volna a levél feltétele... Na mindegy, legfeljebb bukom a különbözetet.. sad.gif

Szerintem nem lesz gond. Mondjuk kényelmesebb lenne, ha a vevők megvárnák az eladó igenjét. De nem mindig teszik. Ha ilyenkor gond van, akkor az ÜSZ fel tudja mérni a helyzetet.smile.gif Szóval ne aggódj. Amúgy nem kellene a saját zsebünkből kompenzálni, de persze kényelmesebb, mint a macera, ami ezzel szokott járni.
És igen, október 1.-én változott. Csak hamar visszavonták.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2016-10-31 16:44

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
98tomcsa
hozzászólás 2016-10-31 13:10
Létrehozva: #24

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-22 16:28
Azonosító: 310 714

IDÉZET(zejopy @ 2016-10-30 10:11) *
Ezt mondta a postáslány, de én még nem küldtem, mert nekem nagyon ritkán kell ezt a méretet. Vagy kisebb, vagy nagyobb. Szóval annyira nem biztos, mintha küldtem volna, én pedig igazán senkinek nem hiszek, csak magamnak, bár klassz a postáslány. Szerintem azt írd neki, hogyha lehet küldöd úgy, erre van is esély, de nem biztos, tehát csak akkor üsse le, ha akkor is kéri, ha levélként nem megy el. Különben tök jó cuccaid szoktak lenni, ne spóroljon már annyira... (Ezt ne írd meg neki.laugh.gif )

Már leütötte. E-mailben meg is írta, hogy ő szokott kapni és feladni és még sosem volt probléma. Nem számít, hogy mikor rákérdezett, hogy postázok e, írtam, hogy igen, de meg kell nézni, mert mostanában mintha változott volna a levél feltétele... Na mindegy, legfeljebb bukom a különbözetet.. sad.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-10-30 09:11
Létrehozva: #25

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(98tomcsa @ 2016-10-30 08:49) *
Szia! smile.gif
Ez biztos? A posta honlapján nem találok semmit, és pont most kérdeztek, hogy postázom e a terméket?
Köszönöm.

Ezt mondta a postáslány, de én még nem küldtem, mert nekem nagyon ritkán kell ezt a méretet. Vagy kisebb, vagy nagyobb. Szóval annyira nem biztos, mintha küldtem volna, én pedig igazán senkinek nem hiszek, csak magamnak, bár klassz a postáslány. Szerintem azt írd neki, hogyha lehet küldöd úgy, erre van is esély, de nem biztos, tehát csak akkor üsse le, ha akkor is kéri, ha levélként nem megy el. Különben tök jó cuccaid szoktak lenni, ne spóroljon már annyira... (Ezt ne írd meg neki.laugh.gif )

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
98tomcsa
hozzászólás 2016-10-30 08:49
Létrehozva: #26

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-22 16:28
Azonosító: 310 714

IDÉZET(zejopy @ 2016-10-19 13:28) *
Még egy postai hír, hátha valaki nem tudja. Azt mondta a postás lány a postámon, hogy túl sok volt a negatív jelzés és visszaengedték az ajánlott levél kategóriába a 2,5 cm-nél vastagabbat is.

Szia! smile.gif
Ez biztos? A posta honlapján nem találok semmit, és pont most kérdeztek, hogy postázom e a terméket?
Köszönöm.

+Quote Post
lacus48
hozzászólás 2016-10-19 14:32
Létrehozva: #27

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-02-02 19:07
Azonosító: 2 095 753

Helló !
Hátha valaki még nem tudja, a WEBOX csomag rendeléskor, a szállítólevél a promócióknál található meg.
Pár perc csak, de én is az elsődleges leveleknél vártam.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-10-19 12:28
Létrehozva: #28

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Még egy postai hír, hátha valaki nem tudja. Azt mondta a postás lány a postámon, hogy túl sok volt a negatív jelzés és visszaengedték az ajánlott levél kategóriába a 2,5 cm-nél vastagabbat is.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-10-18 10:47
Létrehozva: #29

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Ma nagyon jó élményem volt a postán. Kicsi posta, három emberrel. Éppen a hosszadalmas listámat intéztem, 3 csomag postakész borítékok, normális borítékok (ezen mindig kiakad a postás lány, mert szerinte mindegyik normális, szerintem a hagyományos 5 Ft-os a normális smile.gif), amikor átszól a másik ablaktól a csaj, hogy tegnap kerestek telefonon, mert elírtam a címzést (otthon maradt a telefonom), de mivel nem találtak, felhívták a vevőt és vele pontosíttattak.
Nagyon jó érzés volt, hogy elronthattam és javították. Kis gesztus, de gondosságot, odafigyelést mutat a részükről és ez annyira nem gyakori jelenség, hogy az ember a megszokottság miatt ne vegye észre. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
gomezhun
hozzászólás 2016-10-03 09:48
Létrehozva: #30

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-12-07 19:24
Azonosító: 2 089 366

Tisztelt Vatera,

A Vaterán keresztül vásárolt árut a DHT futár szolgálat minősíthetetlen színvonalon szállította ki.

Értesítést nem kaptam az áru kiszállításával kapcsolatban .

Igaz volt egy nem fogadott hívásom amit vissza is hívtam 1-2 percen belül többször is, de nem vette fel senki, illetve kaptam egy Sms-t, hogy a vásárolt hűtőt holnap kiszállítják. A probléma az volt, hogy hűtőt nem vásároltam, ezért gondoltam, hogy a DHT „próbálkozott” némi értesítéssel. Én faanyagot vásároltam és a fuvart is én fizettem.

Feleségem észlelte másnap, hogy a kapu előtt volt kipakolva a termék, senki nem jelezte , hogy megjött, nem jöttek be, megadott telefonszámot nem hívták, bárki ellophatta volna a terméket.

Gyakorlatilag mivel nem vettük át az árut, meg sem érkezett??

Tisztelettel,
Molnár István(gomezhun)

+Quote Post
lacus48
hozzászólás 2016-09-30 13:41
Létrehozva: #31

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-02-02 19:07
Azonosító: 2 095 753

Helló !
Ajánlom használjátok ki a Foxpost kedvezményt, még Budapesten belül is megéri.
Nem kell időt, helyet egyeztetni. Ha a hirdetésben be van állítva, a vevőnek is egyszerű kiválasztani.
Még adatokat sem kell kitölteni, csak kódot kérni.
good2.gif

+Quote Post
zafira2007
hozzászólás 2016-09-28 11:25
Létrehozva: #32

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-03-30 13:03
Azonosító: 2 026 401

Az ajánlott postakész borítékot nem érinti a méret szabály, ez a legújabb infó itt is.

+Quote Post
zafira2007
hozzászólás 2016-09-27 18:42
Létrehozva: #33

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Köszönöm szépen a válaszokat!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-09-27 18:39
Létrehozva: #34

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zafira2007 @ 2016-09-27 19:38) *
Szóval akkor 2,4 nél is lehet vastagabb az ajánlott küldemény ha pl közepes postakész borítékba teszem.

Holnap újra postalátogatás lesz azt hiszem!

Nem hiszem el hogy már megint nem tudják a dolgokat rendesen sad.gif mint régen amikor minden ami cipősdoboz méretű rá akarták fogni hogy csomag...

Az én postámon ezt mondták.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zafira2007
hozzászólás 2016-09-27 18:38
Létrehozva: #35

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2016-09-27 18:48) *
Ez már elavult infó. Október 1.-től itt az új szigorítás, csak csomagként megy el. Jó hír, hogy a postakész borítékot ez nem érinti.

Szóval akkor 2,4 nél is lehet vastagabb az ajánlott küldemény ha pl közepes postakész borítékba teszem.

Holnap újra postalátogatás lesz azt hiszem!

Nem hiszem el hogy már megint nem tudják a dolgokat rendesen sad.gif mint régen amikor minden ami cipősdoboz méretű rá akarták fogni hogy csomag...

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-09-27 17:48
Létrehozva: #36

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(barkoczi82 @ 2016-09-27 18:31) *
Kedves Kérdező, félreértés.
Pont hogy csak ajánlva veszik fel, simán (nem ajánlva) nem lehet feladni, mert a postaládás kézbesítésnek méret határai vannak. Ajánlva 2kg-ig nagyobb pakk is feladható.

Ez már elavult infó. Október 1.-től itt az új szigorítás, csak csomagként megy el. Jó hír, hogy a postakész borítékot ez nem érinti.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
barkoczi82
hozzászólás 2016-09-27 17:31
Létrehozva: #37

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-04-19 07:02
Azonosító: 6 059

IDÉZET(zafira2007 @ 2016-09-27 13:31) *
Kedves Vaterás Eladók!

Minap riogattak a postán, hogy október 1-től a 32,4 X 22,9 X 2,4 cm -t
meghaladó küldeményeket ajánlott levélként nem veszik fel , csak posta csomagként.

///Ebből a 2,4 cm a zavaró mert egy csomó kozmetikum tégelye ezt meghaladja így nagyon megnő a postakölség:( ///

Ezt más is tapasztalta vagy valami félreértésről lehet szó?

Kedves Kérdező, félreértés.
Pont hogy csak ajánlva veszik fel, simán (nem ajánlva) nem lehet feladni, mert a postaládás kézbesítésnek méret határai vannak. Ajánlva 2kg-ig nagyobb pakk is feladható.

+Quote Post
zafira2007
hozzászólás 2016-09-27 12:31
Létrehozva: #38

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Vaterás Eladók!

Minap riogattak a postán, hogy október 1-től a 32,4 X 22,9 X 2,4 cm -t
meghaladó küldeményeket ajánlott levélként nem veszik fel , csak posta csomagként.

///Ebből a 2,4 cm a zavaró mert egy csomó kozmetikum tégelye ezt meghaladja így nagyon megnő a postakölség:( ///

Ezt más is tapasztalta vagy valami félreértésről lehet szó?

A hozzászólást -zafira2007- szerkesztette a következő időpontban: 2016-09-27 12:32

+Quote Post
Csirip
hozzászólás 2016-09-26 16:06
Létrehozva: #39

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:34
Azonosító: 542

Kedves Fórum!

A vevőm a csomagot megkapta és törött volt a benne lévő hűtőtáska, több helyen is.
http://utazas-szabadido.vatera.hu/utazas_k...2324831465.html

A postán panaszt tett, amit elutasítottak, most tőlem kéri vissza a pénzt + postaköltséget.
A hűtőtáska műanyag, rugalmas. Ha csomagolás nélkül leejtem betonra, visszapattan.
Szóval nem lett volna életszerű törékenyként feladni.

A vevő azt írta, hogy bár a "szállítási feltételek" -be beírtam, hogy a postai
törés a vevő felelőssége, mégis nekem kéne állni a kárt.

Mit gondoltok erről?

+Quote Post
bcsaba73
hozzászólás 2016-09-26 11:34
Létrehozva: #40

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-01-09 15:11
Azonosító: 2 093 610

IDÉZET(alvernia038 @ 2016-09-10 22:05) *
Sziasztok!
Nem tudom jó helyen irok-e...nem találtam hol lehet irni...de itt ilyen téma van amit én is meg szeretnék emliteni.Mely a következő: okt.1-től sajnos a postán csak nagyon vékony levelet lehet feladni vagy vastagabb és akár fél kgy-os levelet is csak csomagként...ez nagyon vissza fogja vetni a vaterán az adás-vételeket...automata még pesten is kevés van.nem még vidéken. futárokhoz pedig nyomtató kell.... Mást nem tudok kitalálni,mvel a gépem sem a legjobb és anyagilag sem állok ugy,hogy nyomtatót vegyek...és nem is éri meg.Aki adott már fel ilyen küldeményt,hagy kérdezzem már meg,hogy meg tudná-e mondani,hogy meg lehet-e oldani ugy,hogy a cimzést rámentem pendrivre és azt fénymásoló-nyomtató helyen kinyomtatom és utána azt hazaviszem és várom a futárt ,hogy elvigye a csomagot?
Mert ha ez netán lehetséges akkor van még reményem ...de ha nem akkor nem tudom mi lesz.Nagyon nem jó ez az egész...foxpostnál is ott kell macerázni az automata előtt...gyerekkel nagyon rossz lesz két felé figyelni,kezét fogni...még én ott szórakozok.és nehogy el is irjam...messze is van.az a legkevesebb...postára az ember elvitte...tudtam fogni a gyerek kezét addig...ez igy nagyon durva visszaesés lesz.
Őszintén mondva előbb megpróbáltam ,hogy lementem a cimzést pendrivre...az se sikerült...de a futárt megrendelni sikerült...sajnos tévesen...mert ugye még nem szerettem volna semmit megrendelni...hát a kis halakat megeszik a nagy halak...vagy hogy mondják ezt... nagyok fennmaradnak a kicsik eltünnek...
ja és azt sem irják a futárok leirásánál...hogy a csomagolás milyen lehet. kizárólag doboz vagy milyen?nem egyértelmü. azt sem irják a foxpostnál a feladó ha lekér egy kódot akkor azt meddig kell ,hogy felhasználja,hogy feladja a küldeményt...nagyon rossz.ugy érzem végem van.mert beteg gyerek mellett nem tudom mit fogok csinálni...itthonról..el vagyok keseredve.

Szia

Lehet későn válaszolok,DPD vaterafutár 890 ft 2 vagy 3-kilóig. Semmilyen papírt nem kell kinyomtatni,mert ők hozzák és ragasztják rá a csomagra.

+Quote Post

180 Oldal V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-12-08 23:03