IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

176 Oldal V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Postázás, Csomagküldés, Szállítás, Átvétel
cit1rom
hozzászólás 2016-03-28 22:15
Létrehozva: #21

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 12:32
Azonosító: 1 417 184

IDÉZET(molgab66 @ 2016-03-28 20:58) *
Sziasztok!

Engem az érdekelne...

Én pl. azért nem postázok simán, mert szeretem, ha a vevő meg is kapja, amit vásárolt.
Jártam már úgy, hogy a vevő kérdezett vásárlás előtt, én pedig beadtam a derekamat, hagytam magam rábeszélni a sima postázásra előre értékelés mellett.
A leütés után a vevő meggondolta magát, eszében sem volt előre értékelni, semlegest kaptam kitalált hibára hivatkozva és ellenem fordította azt is, hogy előre értékelést akartam, noha az egész sima postás ötlet az övé volt, én csak rugalmas akartam lenni.
Én azt gondolom, hogy az eladó feltünteti, mit árul és milyen feltételekkel. Ha nekem nem felel meg ebből valamelyik, akkor az árut nem kérem.
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-03-28 22:13
Létrehozva: #22

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(molgab66 @ 2016-03-28 21:58) *
Sziasztok!

Engem az érdekelne, hogy szerintetek eladóként miért nem lehet rugalmasan kezelni egy vevő azon kérését, hogy főleg a kisértékű, max. két-/háromszáz forintos vásárlás esetén csak sima, jelenleg 115,- Ft-os postaköltséggel küldje az eladó a megvett cuccot, pláne az után, hogy a pozitív értékelés előre meg van írva, és nyilatkozom, hogy a sima postázás kizárólag az én felelősségemre történik, valamint a pénzt is előre átutalom, ergo az eladót semmiféle kár nem éri/érheti. Az utóbbi időben - nem tudom miért - egyre több olyan 'érdekes' (de írhatnám úgy is, hogy rugalmatlan, ön- és fafejű, szemellenzős, stb.) eladóval hozott össze a sors, akik csak elsőbbségivel vagy csak ajánlottan óhajtanak levelet küldeni, teljesen alap módon meg sehogy (arról nem is beszélve, hogy gyakran az általuk megadott postázási költség köszönő viszonyban sincs az érvényes postai díjszabással, de ahhoz körömszakadtáig ragaszkodnak). Talán postások és ettől függ a havi prémiumuk? Mi motiválhatja őket, hogy ennyire ragaszkodnak a magas postaköltség kifizettetéséhez, mikor a királyi posta szolgáltatásának színvonala egyenesen csapnivaló? Ha meg szóváteszem, hogy lehetnének rugalmasabbak is (mármint az eladók), akkor pedig megsértődnek.
Ti mit gondoltok?

Szia! Én egy ilyen fafejű rugalmatlan eladó vagyok.smile.gif Ezért:
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.ph...feedback_type=1
Hiába utaltam vissza az árat, az a semleges nekem ottmarad örökre. És mert a feladóvevénnyel tudjuk bizonyítani, hogy feladtuk. Ha elmész egy webáruházba, ott is az eladó határozza meg a küldés módját. Ez a lehetőség adott nekünk, pontosan azért, hogy később igazolhassuk, hogy feladtuk a levelet.
Az inkorrekt postaköltségekre nem tudok mit mondani. Erre nincs megfelelő magyarázat.
Egy biztos, az eladónak joga van ragaszkodni az általa preferált küldési módhoz. Neked jogod van egy ilyen esetben feltenni a kérdést, hogy elküldi-e simán. Nemleges válasz esetén viszont nem illendő rugalmatlannak titulálni, mert valószínűleg nem véletlenül ragaszkodik ehhez. Mindenki tudja, hogy egy viszonylag magasabb postaköltség csökkenti a vevők számát. Viszont a nyugodt éjszaka sem kutya.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
molgab66
hozzászólás 2016-03-28 21:58
Létrehozva: #23

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2016-03-28 20:04
Azonosító: 2 253 233

Sziasztok!

Engem az érdekelne, hogy szerintetek eladóként miért nem lehet rugalmasan kezelni egy vevő azon kérését, hogy főleg a kisértékű, max. két-/háromszáz forintos vásárlás esetén csak sima, jelenleg 115,- Ft-os postaköltséggel küldje az eladó a megvett cuccot, pláne az után, hogy a pozitív értékelés előre meg van írva, és nyilatkozom, hogy a sima postázás kizárólag az én felelősségemre történik, valamint a pénzt is előre átutalom, ergo az eladót semmiféle kár nem éri/érheti. Az utóbbi időben - nem tudom miért - egyre több olyan 'érdekes' (de írhatnám úgy is, hogy rugalmatlan, ön- és fafejű, szemellenzős, stb.) eladóval hozott össze a sors, akik csak elsőbbségivel vagy csak ajánlottan óhajtanak levelet küldeni, teljesen alap módon meg sehogy (arról nem is beszélve, hogy gyakran az általuk megadott postázási költség köszönő viszonyban sincs az érvényes postai díjszabással, de ahhoz körömszakadtáig ragaszkodnak). Talán postások és ettől függ a havi prémiumuk? Mi motiválhatja őket, hogy ennyire ragaszkodnak a magas postaköltség kifizettetéséhez, mikor a királyi posta szolgáltatásának színvonala egyenesen csapnivaló? Ha meg szóváteszem, hogy lehetnének rugalmasabbak is (mármint az eladók), akkor pedig megsértődnek.
Ti mit gondoltok?

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2016-02-29 18:09
Létrehozva: #24

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(erika197910 @ 2016-02-29 13:28) *
Sziasztok! Mi van olyankor ha visszajön a csomag, mert a vevő nem vette át? Nekem az mennyibe fog kerülni, hogy visszakapjam? Sajnos egy vevőm majdnem 2 hét múlva írt csak, hogy nem kapta meg a csomagot. Így ma bementem a postára és ott mondták, hogy ott van a vevőnél a postán, feladás után másnap próbálták meg kézbesíteni és hagytak ott értesítőt. De 2 nap múlva már küldik vissza, mert letelik a 10 munkanap. Felhívtam a vevőt, aki közölte, hogy ő bizony nem kapott értesítőt és mostanában náluk állandóan gond van a postával. Sajnos azt mondta nem biztos, hogy meg tudja oldani az átvételt de megpróbálja. Nem igazán hatotta meg, hogy én csak pénzé kapom vissza, ha mégse venné át. Nagyon remélem, hogy be megy érte!
Köszönöm a válaszokat előre is!

Ha nem utánvétes csomag volt, akkor ez az egész a vevő problémája. Amiben persze lehet neki segíteni, de ő a költségviselő.
Az meg vagy igaz vagy nem, hogy nem kapott értesítőt, ezen vitatkozhat a postával. Hasonló ügyben nekem egyszer már sikerült elérnem a posta által már visszaküldött csomag visszaszállítását a vevő lakóhelyére és akkor át tudta venni. Ehhez persze érvek kellenek.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
erika197910
hozzászólás 2016-02-29 14:28
Létrehozva: #25

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-08-22 15:08
Azonosító: 2 069 125

Sziasztok! Mi van olyankor ha visszajön a csomag, mert a vevő nem vette át? Nekem az mennyibe fog kerülni, hogy visszakapjam? Sajnos egy vevőm majdnem 2 hét múlva írt csak, hogy nem kapta meg a csomagot. Így ma bementem a postára és ott mondták, hogy ott van a vevőnél a postán, feladás után másnap próbálták meg kézbesíteni és hagytak ott értesítőt. De 2 nap múlva már küldik vissza, mert letelik a 10 munkanap. Felhívtam a vevőt, aki közölte, hogy ő bizony nem kapott értesítőt és mostanában náluk állandóan gond van a postával. Sajnos azt mondta nem biztos, hogy meg tudja oldani az átvételt de megpróbálja. Nem igazán hatotta meg, hogy én csak pénzé kapom vissza, ha mégse venné át. Nagyon remélem, hogy be megy érte!
Köszönöm a válaszokat előre is!

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2016-02-08 20:28
Létrehozva: #26

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2016-02-08 18:27) *
Szerintem valamilyen drasztikus, nagyon durva módszer kellene. Hogy az eladó a szerinted közelben lévő postaautomatát válassza, függetlenül attól, hogy neki szimpatikus-e a küldési mód, valóban útba esik-e, vagy esetleg ne adj' Isten megrögzötten a szokásainak a rabja. Elvégre milyen jogon dönthetne ő arról, hogy hol akarja feladni a cuccot? Szerintem ha visszaeső, főbe kellene lőni. Enyhébb esetben elég jól kékre-zöldre verni.

unsure.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-02-08 19:27
Létrehozva: #27

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(belgag @ 2016-02-08 17:34) *
Szeretném megkérdezni, hogyan lehetne rávenni az eladókat a Foxpost, és a webox használatára. Sajnos sokan elzárkóznak tőle, pedig van a közelükben elérhető csomagautomata.Érdeke lenne pedig az eladónak is, mert nem drágítaná feleslegesen a magas postaköltség a termék árát, így hamarabb találna vevőre.

Szerintem valamilyen drasztikus, nagyon durva módszer kellene. Hogy az eladó a szerinted közelben lévő postaautomatát válassza, függetlenül attól, hogy neki szimpatikus-e a küldési mód, valóban útba esik-e, vagy esetleg ne adj' Isten megrögzötten a szokásainak a rabja. Elvégre milyen jogon dönthetne ő arról, hogy hol akarja feladni a cuccot? Szerintem ha visszaeső, főbe kellene lőni. Enyhébb esetben elég jól kékre-zöldre verni.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2016-02-08 19:09
Létrehozva: #28

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(belgag @ 2016-02-08 17:34) *
van a közelükben elérhető csomagautomata.

Mit jelent az, hogy a "közelükben"?

+Quote Post
belgag
hozzászólás 2016-02-08 18:34
Létrehozva: #29

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-10-23 18:48
Azonosító: 1 862 796

Szeretném megkérdezni, hogyan lehetne rávenni az eladókat a Foxpost, és a webox használatára. Sajnos sokan elzárkóznak tőle, pedig van a közelükben elérhető csomagautomata.Érdeke lenne pedig az eladónak is, mert nem drágítaná feleslegesen a magas postaköltség a termék árát, így hamarabb találna vevőre.

A hozzászólást -belgag- szerkesztette a következő időpontban: 2016-02-08 18:36

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-01-25 08:48
Létrehozva: #30

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2016-01-24 20:33) *
Kedves zejopy!

Továbbítottam, köszönjük.

Köszönöm!

IDÉZET(VateraBenz @ 2016-01-24 20:33) *
Nem gondolom smile.gif

Gondolhattam volna.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2016-01-24 21:33
Létrehozva: #31

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2016-01-24 10:29) *
Kedves Benz! smile.gif

A vaterafutárnál lehetne ...

Kedves zejopy!

Továbbítottam, köszönjük.
IDÉZET(zejopy @ 2016-01-24 10:29) *
Nem gondolja, hogy ...

Nem gondolom smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-01-24 11:29
Létrehozva: #32

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Benz! smile.gif

A vaterafutárnál lehetne bővíteni a választható közterület típusok listáját, vagy az a posta dolga? Nem tudom, hogy a többinél hogy van, de az MPL-nél nincs "útja". Pedig reális, mert pl. Mártírok útja. Ha tudják bővíteni, akkor kérem szóljon az illetékeseknek.
A másik, hogy szépen megjegyzi a lakcímemet a rendszer és az már egy könnyebbség, viszont a számlázási címet (ha eltér a lakcímtől) nem. Ebben a kérdésben lehetne igazítani a rendszeren?
A harmadik, csak hogy teljes legyen. (Mert 3 a magyar igazság, oké a ráadás ezúttal elmarad, mégiscsak vasárnap van, talán még Önnek is. smile.gif) Nem gondolja, hogy a futár topikot újra láthatóvá/elérhetővé lehetne tenni? Úgyis írunk a témában, Ön pedig válaszol nekünk, továbbítja is a dolgokat, viszont így a két témakör összekeveredik.
Köszönöm thank_you.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vicvoc1
hozzászólás 2016-01-18 17:02
Létrehozva: #33

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-11-01 15:15
Azonosító: 2 083 787

Nem kerültem előrébb a helyzet megoldásában. A vevőt ezek a technikai allűrök nem fogják érdekelni, viszont ha postán nyomtatják ki a címiratot, az kb 400.-Ft többletköltséget jelent, amit a vevő nem fog magára vállani utólag, de én sem vállalom, mert így az egyik termék árát már bukom.
Így sem sima ügy, mert két garbót akart velem begyömöszöltetni egy postakész borítékba, közben meg egy darab is neccesen férne bele. Így maradt a választásom az MPL csomagra posta pontig szállítva, ami valószínűleg megint nem fog tetszeni a vevőnek, mert nem kézbe kapja helyben.
Tehát a megoldás lehetősége jobban érdekelt volna.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2016-01-18 16:32
Létrehozva: #34

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(vicvoc1 @ 2016-01-18 14:26) *
És ezt nekem kellene tudnom, hogy melyik település hova tartozik? Szeretnék egy MPL csomagot feladni a vevő által megadott címre és nem tudok. Ha az értékelésnél emiatt semlegest vagy negatívot ad, az meg az én bajom, pedig mindent megpróbáltam már. :-(

Tisztelt vicvoc1!

A település-irányítószám listát az MPL tölti fel a rendszerbe, ezen mi sajnos nem tudunk változtatni.
Várható változtatás a megrendelőlapon, remélhetően az ilyen problémákat is megoldják majd.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
vicvoc1
hozzászólás 2016-01-18 15:26
Létrehozva: #35

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2016-01-18 14:10) *
Lehetséges, hogy Gyöngyöshöz tartozik.

És ezt nekem kellene tudnom, hogy melyik település hova tartozik? Szeretnék egy MPL csomagot feladni a vevő által megadott címre és nem tudok. Ha az értékelésnél emiatt semlegest vagy negatívot ad, az meg az én bajom, pedig mindent megpróbáltam már. :-(

A hozzászólást -vicvoc1- szerkesztette a következő időpontban: 2016-01-18 15:27

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2016-01-18 15:10
Létrehozva: #36

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(vicvoc1 @ 2016-01-18 13:35) *
Üdvözletem!

A következő problémával állok szemben, ilyet eddig nem tapasztaltam.
Mátrafüredre kellene egy csomagot elküldenem, MPL Vaterafutárt választottam, minden adatot kitöltöttem, és az átvételi hely kiválasztása nem aktív, vagyis nem engedi bejelölni az adott címre. Ha a címet másik településre módosítom, akkor minden gond nélkül lehetséges a kézbesítés kiválasztása. No de nekem nem másik településre kell küldenem. Mi lehet az oka és mit tehetek, mert a vevő már türelmetlen.

Lehetséges, hogy Gyöngyöshöz tartozik.

+Quote Post
vicvoc1
hozzászólás 2016-01-18 14:35
Létrehozva: #37

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Üdvözletem!

A következő problémával állok szemben, ilyet eddig nem tapasztaltam.
Mátrafüredre kellene egy csomagot elküldenem, MPL Vaterafutárt választottam, minden adatot kitöltöttem, és az átvételi hely kiválasztása nem aktív, vagyis nem engedi bejelölni az adott címre. Ha a címet másik településre módosítom, akkor minden gond nélkül lehetséges a kézbesítés kiválasztása. No de nekem nem másik településre kell küldenem. Mi lehet az oka és mit tehetek, mert a vevő már türelmetlen.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-01-15 09:21
Létrehozva: #38

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2016-01-13 21:11) *
Igen láttam. Kerestem is nagyon, de szokás szerint késve adták ki, így kevesebbre áraztam valamit. Persze emeltek! dry.gif Közgazdasági alapja nincs ugyan nulla inflációnál, de a királyi posta emel. Miért? Mert év eleje van. Az eszem megáll.

Jaj már! nea.gif Ilyenkor az ember azoknál a cuccoknál kicsit ráfizet, amit pont abban az időszakban vásárolnak meg, amikor még nem lehet átárazni. Pl. dec. 28-án jön a licit, de januárban jár le. Ezek szerintem nem túl nagy összegek. De ha nem akarod, elkerülheted úgy, hogy az aukcióindításra figyelsz. Na de megéri a plusz energiaráfordítást? Emelnek, persze, hogy emelnek. Ez a mániájuk. De csak januárban, nem év közben bármikor. Képzeld, ha úgy emelnének, mint mondjuk az élelmiszereket, vagy bármit. A benzinár tükrében mondjuk. Nem bírnánk nyomon követni a változásokat.biggrin.gif
Különben meg ne zsörtölődj! Tök felesleges._olel.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2016-01-13 22:11
Létrehozva: #39

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(svejku @ 2016-01-12 22:05) *
Most jelent meg a Blogon is egy nagyon jól áttekinthető díjszabás táblázat!

Igen láttam. Kerestem is nagyon, de szokás szerint késve adták ki, így kevesebbre áraztam valamit. Persze emeltek! dry.gif Közgazdasági alapja nincs ugyan nulla inflációnál, de a királyi posta emel. Miért? Mert év eleje van. Az eszem megáll.

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2016-01-12 23:05
Létrehozva: #40

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(VateraBenz @ 2016-01-12 21:35) *
Átírtuk, köszönjük.

Most jelent meg a Blogon is egy nagyon jól áttekinthető díjszabás táblázat!

+Quote Post

176 Oldal V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-04-30 20:54