IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

171 Oldal V  « < 107 108 109 110 111 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Postázás, Csomagküldés, Szállítás, Átvétel
Legofej
hozzászólás 2010-06-15 02:39
Létrehozva: #2161

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-03 13:29
Azonosító: 385 894

IDÉZET(Dragunovhun @ 2010-06-15 01:32) *
Na például a védőfólia egy olyan jellegű termék, ahol ésszerű simán küldeni, mert ha eltűnik legfeljebb hozzávágsz egy másikat, úgyis csak párszáz forint. És különben is nehogy már drágább legyen a leves mint a hús. Ennél a kategóriánál az eladó felelősséget tud vállalni a sima levél veszélyeiért, feltéve hogy akar.

És ha nem akar? Más hülyesége miatt én sem akarnék, már ha postáznék úgy, de nem. A fólia csak egy példa volt, hirtelen ez jutott eszembe, mert ezeket látom itt gyakrabban panaszkodni ilyenért, szerintem drágább cuccoknál is előfordul, az én esetemnél egy 2000 Ft-os cartról volt szó kb 300 Ft-os postaköltséggel, ezt azért nem szivessen álltam volna, ha eltűnik.
Go to the top of the page

+Quote Post
Dragunovhun
hozzászólás 2010-06-15 01:32
Létrehozva: #2162

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-11-17 16:10
Azonosító: 300 154

IDÉZET(Legofej @ 2010-06-15 01:13) *
Illetve azt is nézd, hogy az ilyen eladók kénytelenek simán is küldeni, különben sok vevőtől elesnek, és inkább bajlódik a kb minden 50. vevővel (most csak saccra mondtam egy számot), mint hogy felkopjon az álla.

Na például a védőfólia egy olyan jellegű termék, ahol ésszerű simán küldeni, mert ha eltűnik legfeljebb hozzávágsz egy másikat, úgyis csak párszáz forint. És különben is nehogy már drágább legyen a leves mint a hús. Ennél a kategóriánál az eladó felelősséget tud vállalni a sima levél veszélyeiért, feltéve hogy akar.

+Quote Post
Legofej
hozzászólás 2010-06-15 01:13
Létrehozva: #2163

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-03 13:29
Azonosító: 385 894

IDÉZET(Dragunovhun @ 2010-06-14 22:47) *
Persze, rá lehet hagyni a vevőre, hogy "ő választotta, az ő baja" de ez így egyszerűen nem működik. Látjuk, hogy folyton itt kötnek ki eladók a fórumon hogy "jajj elveszett a nem ajánlott levelem mit kezdjek a vevőmmel?"
Az eladó jobban tudja, hogy milyen veszélyekkel jár a nem ajánlott küldemény, hiszen ő ezzel foglalkozik. A vevő meg egyszerűen vásárol, és ha van rá lehetősége szeret spórolni.

Ez azért nem ilyen egyszerű, sokszor a vevő erölteti a sima levelet, nekem pl már volt olyan, hogy simán levonta az akkor még 200 Ft-ot a postaköltségből, és úgy utalta el a pénzt, aztán meg volt sértődve, amikor közöltem, hogy ha kell a termék, akkor utaljon még kétszázat. Illetve persze, ők vállalják a rizikót, stb, csak kűggyed occsón, aztán amikor nem kapja meg, akkor jön az, hogy tuti lenyúlta az eladó, meg őt át akarják b*szni dry.gif Akik itt panaszkodnak az ilyen vevőkre, azoknak sokszor le is van írva a terméklapján, hogy a sima levél milyen rizikóval jár (pl a védőfóliát árulók, asszem pl Mazsola is sokszor írt ide ilyen ügyben). Szerintem ezeknek a vevőknek már tényleg legyen az ő bajuk, ha eltűnik valami. Illetve azt is nézd, hogy az ilyen eladók kénytelenek simán is küldeni, különben sok vevőtől elesnek, és inkább bajlódik a kb minden 50. vevővel (most csak saccra mondtam egy számot), mint hogy felkopjon az álla.

+Quote Post
Dragunovhun
hozzászólás 2010-06-14 22:47
Létrehozva: #2164

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-06-14 21:51) *
Tisztelt Dragunovhun!

Ezt már egyszer egy másik eset kapcsán megbeszéltük. Általában tisztelem a véleményét, de ebben a kérdésben nincs igaza.
-Ha a vevő ajánlottan kéri a postázást és az eladó nem úgy adja fel, akkor a küldemény eltűnése esetén az eladó a felelős.
-Ha a vevő ajánlottan kéri a postázást és az eladó úgy is adja fel, akkor a küldemény eltűnése esetén a posta a felelős.
-Ha a vevő nem ajánlottan kéri a postázást és az eladó ennek megfelelően adja fel, akkor a küldemény eltűnése esetén a vevő a felelős.

Tisztelt Benz!

Amíg a Vaterának erre nincs hivatalos álláspontja/szabálya, addig leginkább vélemény kérdése a dolog, és én annak is szánom az ilyen hozzászólásaimat.

Abban egyetértünk, hogy ha a vevő nem ajánlottan kéri a terméket és eltűnik, akkor azért nem az eladó a hibás, legalábbis nem közvetlenül. (igazából ez is a posta felelőssége lenne de ők eldöntötték hogy mégsem)

Viszont közvetve igen. Amikor ilyesmiről beszélek, akkor általában arra próbálom rávezetni az eladót, hogy a továbbiakban ne postázzon nem ajánlott levélben.

Persze, rá lehet hagyni a vevőre, hogy "ő választotta, az ő baja" de ez így egyszerűen nem működik. Látjuk, hogy folyton itt kötnek ki eladók a fórumon hogy "jajj elveszett a nem ajánlott levelem mit kezdjek a vevőmmel?"
Az eladó jobban tudja, hogy milyen veszélyekkel jár a nem ajánlott küldemény, hiszen ő ezzel foglalkozik. A vevő meg egyszerűen vásárol, és ha van rá lehetősége szeret spórolni.

A probléma ott kezdődik, hogy az eladó egyáltalán lehetőséget ad egy köztudottan problémás szállítási módra. Magának is és a vevőnek is megspórolna egy esetleges fejfájást azzal, hogy egyszerűen nem tesz olyan lehetőséget a terméklapra, ami nem elég biztonságos az adott termékhez. Szerintem ez a korrekt megoldás.

Látom, hogy hol toltam el annyira, hogy most magyarázkodnom kell: itt nem sima levélről volt szó és nem is az eladóval beszéltünk, de valahol mégis ide illett a dolog.

Az pedig, hogy az eladó nem úgy postázza a terméket, ahogy a vevő kéri, az egy teljesen más kérdés.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-06-14 21:51
Létrehozva: #2165

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Dragunovhun @ 2010-06-14 19:32) *
Nem értek egyet, a postázás az eladó felelőssége. Az eladó "szerződik" a postával, és az eladónak kellene hogy annyi esze legyen, hogy nem használ olyan postai szolgáltatást amiért nem tud felelősséget vállalni.
Nem azért van probléma mert nem elsőbbségi, hanem mert nem értékbiztosított. Azt Te se kérted.

Tisztelt Dragunovhun!

Ezt már egyszer egy másik eset kapcsán megbeszéltük. Általában tisztelem a véleményét, de ebben a kérdésben nincs igaza.
-Ha a vevő ajánlottan kéri a postázást és az eladó nem úgy adja fel, akkor a küldemény eltűnése esetén az eladó a felelős.
-Ha a vevő ajánlottan kéri a postázást és az eladó úgy is adja fel, akkor a küldemény eltűnése esetén a posta a felelős.
-Ha a vevő nem ajánlottan kéri a postázást és az eladó ennek megfelelően adja fel, akkor a küldemény eltűnése esetén a vevő a felelős.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-06-14 20:06
Létrehozva: #2166

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Sprinkler1 @ 2010-06-14 20:04) *
Igen, annyit pontosítanék, hogy az eladó megjelölte a posta csomag lehetőségét:

http://mobil-telefon.vatera.hu/nokia/nokia..._172796978.html

Ah, milyen alapos vagy ma, én nem is néztem meg.... blush2.gif
Én meg ma ilyen összegzős hangulatban vagyok, úgy látszik. biggrin.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2010-06-14 20:04
Létrehozva: #2167

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-17 12:23
Innen: Káosz birodalom
Azonosító: 171 419

IDÉZET(zejopy @ 2010-06-14 20:03) *
Összesítem.smile.gif

Az eladó jó, ha olyan postázást jelöl meg, ami, ha elveszik a csomag, lehetővé teszi a vevő kártalanítását. Ebben Dragunovhunnak igaza van.

Viszont a vevő kérhet többet, nyilván, ha a drágább szolgáltatást kéri és azt fizeti, az eladó nem fog tiltakozni, mert neki is jobb a biztonság.

Igen, kérd a feladóvevény másolatát, ha nem adja, akkor átverés. Ha adja, akkor viszont tényleg a saját postádnál érdemes kezdeni a keresést, már csak azért is, mert az eladó csak két hét múlva léphet.

Ha becsületesen járt el és tényleg ajánlottan adta fel (ami csak félig becsületes, értem én....de akkor legalább feladta), akkor ezt elbukta szerintem, mert én is úgy érzem jogosnak, ha ebben az esetben kártalanít. Én legalábbis azt tenném.

Ha pedig kiderül, hogy átverés az egész és fel sem adta, akkor jelentkezz, egy másik topicban azt is meg lehet beszélni.

Igen, annyit pontosítanék, hogy az eladó megjelölte a posta csomag lehetőségét:

http://mobil-telefon.vatera.hu/nokia/nokia..._172796978.html

--------------------
"Lemondtam a sexről, az italról és a hazardírozásról! Ez volt életem legszörnyűbb negyedórája"

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-06-14 20:03
Létrehozva: #2168

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Összesítem.smile.gif

Az eladó jó, ha olyan postázást jelöl meg, ami, ha elveszik a csomag, lehetővé teszi a vevő kártalanítását. Ebben Dragunovhunnak igaza van.

Viszont a vevő kérhet többet, nyilván, ha a drágább szolgáltatást kéri és azt fizeti, az eladó nem fog tiltakozni, mert neki is jobb a biztonság.

Igen, kérd a feladóvevény másolatát, ha nem adja, akkor átverés. Ha adja, akkor viszont tényleg a saját postádnál érdemes kezdeni a keresést, már csak azért is, mert az eladó csak két hét múlva léphet.

Ha becsületesen járt el és tényleg ajánlottan adta fel (ami csak félig becsületes, értem én....de akkor legalább feladta), akkor ezt elbukta szerintem, mert én is úgy érzem jogosnak, ha ebben az esetben kártalanít. Én legalábbis azt tenném.

Ha pedig kiderül, hogy átverés az egész és fel sem adta, akkor jelentkezz, egy másik topicban azt is meg lehet beszélni.

Ja, és oly mindegy már hogy hibáztál-e, vagy nem, megoldásra van most szükséged. Ha viszont lezajlott az egész, te is végiggondolhatod, hogy mit kellett volna másképpen csinálnod.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2010-06-14 20:04

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2010-06-14 19:53
Létrehozva: #2169

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(monika757 @ 2010-06-14 19:44) *
Nem csak ezek szerint még én vagyok a hüle blink.gif not_i.gif

Nem, ezt senki sem állította.
Csupán arra próbáltam rávilágítani, hogy 21 000 ft-nál már érdemes a postaköltségbe is pénzt ölni, hogy biztonságba odaérjen hozzád. Sajnos az ajánlott és elsőbbségi felár megfizetése nem garancia arra, hogy egy borítékon keresztül kitapogatható telefon célba érjen, illetve nem egyenértékű egy értékbiztosítással.
Az eladó is hibád, hogy a Te általad kifizetett elsőbbségi lehetőséget nem adta meg neked, de nem hiszem, hogy ennek hiánya okozta a telefon eltűnését.
Csupán ennyi.

Csak véleményt alkottam, hiszen azt kérted. rolleyes.gif

--------------------
"Lemondtam a sexről, az italról és a hazardírozásról! Ez volt életem legszörnyűbb negyedórája"

+Quote Post
monika757
hozzászólás 2010-06-14 19:44
Létrehozva: #2170

Újonc
*

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-01-16 08:32
Azonosító: 81 917

IDÉZET(Dragunovhun @ 2010-06-14 19:41) *
blink.gif

Nem csak ezek szerint még én vagyok a hüle blink.gif not_i.gif

+Quote Post
Dragunovhun
hozzászólás 2010-06-14 19:41
Létrehozva: #2171

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(monika757 @ 2010-06-14 19:38) *
blink.gif

blink.gif

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2010-06-14 19:40
Létrehozva: #2172

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(monika757 @ 2010-06-14 19:38) *
blink.gif

Valami gubancot írtam? blink.gif

--------------------

+Quote Post
monika757
hozzászólás 2010-06-14 19:38
Létrehozva: #2173

Újonc
*

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(Sprinkler1 @ 2010-06-14 19:35) *
Te elsőbbségivel és ajánlottan kérted, de az ugyanúgy levélként ment,nem csomagként. Az elsőbbségi további biztonságot csak gyorsaságban jelent.Az tény,hogy ő spórolt a postadíjon!!!De a célba nem érés nem emiatt van.
Ragaszkodj a ragszámhoz, illetve a feladóvény másolatát is kérheted tőle. Ez alapján tudtok utána menni a küldeménynek.
Már ha ajánlottan adta fel. Ezt neki kell bizonyítania.

Ha van ragszám, menj be a saját postádra is, hátha csak kallódik valamelyik fakkban, nekem már volt ilyen küldeményem. Igaz 1 db a nagyon sokból, de volt.

blink.gif

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2010-06-14 19:37
Létrehozva: #2174

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Nem értek egyet, a postázás az eladó felelőssége. Az eladó "szerződik" a postával, és az eladónak kellene hogy annyi esze legyen, hogy nem használ olyan postai szolgáltatást amiért nem tud felelősséget vállalni.
Nem azért van probléma mert nem elsőbbségi, hanem mert nem értékbiztosított. Azt Te se kérted.

igen, ebben kétségtelenül van valami igazság. thank_you.gif

--------------------

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2010-06-14 19:35
Létrehozva: #2175

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(monika757 @ 2010-06-14 19:29) *
De én nem igy kértem a postázást és nem is annyit fizettem hanem többet ő akarta megspórolni...én ugy gondolom ő a hibás

Te elsőbbségivel és ajánlottan kérted, de az ugyanúgy levélként ment,nem csomagként. Az elsőbbségi további biztonságot csak gyorsaságban jelent.Az tény,hogy ő spórolt a postadíjon!!!De a célba nem érés nem emiatt van.
Ragaszkodj a ragszámhoz, illetve a feladóvény másolatát is kérheted tőle. Ez alapján tudtok utána menni a küldeménynek.
Már ha ajánlottan adta fel. Ezt neki kell bizonyítania.

Ha van ragszám, menj be a saját postádra is, hátha csak kallódik valamelyik fakkban, nekem már volt ilyen küldeményem. Igaz 1 db a nagyon sokból, de volt.

--------------------

+Quote Post
monika757
hozzászólás 2010-06-14 19:35
Létrehozva: #2176

Újonc
*

Csoport:
Csak olvasó

De ennyierőből azt sem fizette volna ki.....hisz így sem tette,nekem is tünt el csomagom én vissza fizettem minden szó nélkül a vevőnek az árát......

+Quote Post
Dragunovhun
hozzászólás 2010-06-14 19:32
Létrehozva: #2177

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(Sprinkler1 @ 2010-06-14 19:22) *
Ez sajnos a te felelősséged volt, ilyenkor már nem szabad azt a plusz 1000 ft-ot megspórolni, hisz látod, hogy mi lett avége.

IDÉZET(monika757 @ 2010-06-14 19:29) *
De én nem igy kértem a postázást és nem is annyit fizettem hanem többet ő akarta megspórolni...én ugy gondolom ő a hibás

A hozzászólást -Dragunovhun- szerkesztette a következő időpontban: 2010-06-14 19:33

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-06-14 19:31
Létrehozva: #2178

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Azért nem árt, ha te is utána jársz a postádon, kérd ez a ragszámot az eladótól!

Szerintem ez az első lépés. Eddig, ahány cucc "eltűnt", mindig elküldtem a vevőnek a ragszámot és minden esetben az ő postáján hevert az áru.
Ha ez nem jön össze, akkor jöhet a tudakozvány indítása, de arra 15 napot várni kell. rolleyes.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
monika757
hozzászólás 2010-06-14 19:29
Létrehozva: #2179

Újonc
*

Csoport:
Csak olvasó

Szia!

Hát ööööööö. Először is a feladó hivatalosan kitöltve egy tudakozványt a postáján kikérheti a küldemény útját. Mivel ajánlott volt a küldemény, így ha tényleg elkallódott akkor a postát kártérítés megfizetésére lehet kötelezni ezért feladási díjat és annak 14x-sét visszaadja a posta kb 1-2 hónap utánajárás után. Ez nem fedezi a telefonod értékét, de sajnos ez van.
Jogilag a kártérítés összege téged illet, hiszen a terméket+postadíjat már kifizetted, ezáltal a tulajdonodban volt amikor elveszett.

Azért nem árt, ha te is utána jársz a postádon, kérd ez a ragszámot az eladótól!

Másik része a dolgoknak: ha a posta megtudja, hogy telefon volt a levélben, akkor nem fizet kártérítést. Hisz a telefon feladására a csomag van, levélben ilyet elvben nem is lehetne küldeni.
Ez sajnos a te felelősséged volt, ilyenkor már nem szabad azt a plusz 1000 ft-ot megspórolni, hisz látod, hogy mi lett avége. de remélem előkerül a telefonod, sok szerencsét hozzá!

+Quote Post
monika757
hozzászólás 2010-06-14 19:27
Létrehozva: #2180

Újonc
*

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(Dragunovhun @ 2010-06-14 19:22) *
Zavard el a feladóvevénnyel a postára hogy kerestesse a csomagot, ha nem találják meg akkor a postaköltséget + annak a 15-szörösét visszakapja. A maradékot meg majd szépen zsebből megoldja.

Egyébként hogy jutott arra a következtetésre, hogy a Te hibád?

Azt nem vezette le hogy miért csak ő úgy érzi.........tehát szerinted is vissza kérhetem az árát?

+Quote Post

171 Oldal V  « < 107 108 109 110 111 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-07-28 15:20