IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

169 Oldal V  « < 107 108 109 110 111 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Postázás, Csomagküldés, Szállítás, Átvétel
Sprinkler1
hozzászólás 2010-06-14 16:02
Létrehozva: #2161

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-17 12:23
Innen: Káosz birodalom
Azonosító: 171 419

IDÉZET(bambooflower @ 2010-06-14 15:53) *
most elvi kérdésekkel akarjuk a hangulatot rontani, vagy a csomagunkat akarjuk zökkenömentesen megkapni?

Csak az a baj, ha hagyjuk,hogy egy postás ilyen szinten kezelje a csomagjainkat, akkor vajon a többi küldeményünkkel hogyan bánhat?
Zökkenőmentesen felvihetné a 2. emletre is, hamár a tulaja tűkön ülve várja.A zökkenőmentesség nem abban rejlik, hogy lfanni megalkuszik és fejet hajt egy olyan postai alkalmazott előtt aki semmibe veszi a szabályzatot ami a kézbesítésre vonatkozik.
Szerintem.
Én biztosan reklamálnék.

--------------------
"Lemondtam a sexről, az italról és a hazardírozásról! Ez volt életem legszörnyűbb negyedórája"
Go to the top of the page

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2010-06-14 15:53
Létrehozva: #2162

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

most elvi kérdésekkel akarjuk a hangulatot rontani, vagy a csomagunkat akarjuk zökkenömentesen megkapni?

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2010-06-14 15:51
Létrehozva: #2163

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-06-14 15:23) *
Szerinted mit akarhat vele csinálni? Felhatalmazást kell írni, ahogy Bambusz mondta, akkor a saját nevét írhatja alá, és máris nem csinálhat vele azt amit akar, mert fülön csíphető.
Én örülnék, ha a szomszédom átvenné, mert nem kellene azon aggódnom, hogy jaj, beérek-e a postára zárás előtt. smile.gif

Persze ha lfanni ezt szeretné, akkor ez egy tökjó megoldás. De otthon ül és várja a csomit, a postás meg juszt is a szomszédnak adja előzetes jelzés után is.
Biztosan megmasszíroznám ezt a postást egy "fa testápolóval". rolleyes.gif

--------------------
"Lemondtam a sexről, az italról és a hazardírozásról! Ez volt életem legszörnyűbb negyedórája"

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2010-06-14 15:49
Létrehozva: #2164

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Dragunovhun @ 2010-06-14 15:32) *
Te lehet hogy örülnél, de lfanni külön megkérte a postást, hogy ezt ne csinálja.

Elsiklottál az alapvető probléma fölött. Egyáltalán hogy jön a szomszéd ahhoz, hogy az ő nevében csináljon bármit is? Főleg magától... én egy ilyen után rá se köszönnék ha találkozunk a lépcsőházban, nemhogy direkt felhatalmazom.

Ráadásul lfanni nevében ír alá....
Én bizti borítanám azt a bizonyos bilit.....

Biztos nem akar a szomszéd rosszat, a fene se tudja mit adagolt be neki a postás, hogy miért folyton ővele veteti át a csomikat és miért nem viszi fel a másodikra?!Biztosan jattol.Vagy lusta a postás a 2. -ra gyalogolni. Vagy egyéni szimpátia alapján dönt.
Lényegtelen, de a lényeg, hogy mindkét fél részéről jogtalan a dolog.A szomszédot kérdezném először, hogy miért veszi át, persze csak finoman, be ne sértődjön,gondolom nem gonoszságból veszi át a küldeményeket.

--------------------

+Quote Post
Dragunovhun
hozzászólás 2010-06-14 15:32
Létrehozva: #2165

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-11-17 16:10
Azonosító: 300 154

IDÉZET(zejopy @ 2010-06-14 15:23) *
Szerinted mit akarhat vele csinálni? Felhatalmazást kell írni, ahogy Bambusz mondta, akkor a saját nevét írhatja alá, és máris nem csinálhat vele azt amit akar, mert fülön csíphető.
Én örülnék, ha a szomszédom átvenné, mert nem kellene azon aggódnom, hogy jaj, beérek-e a postára zárás előtt. smile.gif

Te lehet hogy örülnél, de lfanni külön megkérte a postást, hogy ezt ne csinálja.

Elsiklottál az alapvető probléma fölött. Egyáltalán hogy jön a szomszéd ahhoz, hogy az ő nevében csináljon bármit is? Főleg magától... én egy ilyen után rá se köszönnék ha találkozunk a lépcsőházban, nemhogy direkt felhatalmazom.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-06-14 15:23
Létrehozva: #2166

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Dragunovhun @ 2010-06-14 15:19) *
Persze, utána azt csinál a szomszéd a csomaggal amit akar.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Dragunovhun
hozzászólás 2010-06-14 15:19
Létrehozva: #2167

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(bambooflower @ 2010-06-14 14:29) *
a legegyszerübb megoldás, ha felhatalmazod a szomszédot.

Persze, utána azt csinál a szomszéd a csomaggal amit akar.

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2010-06-14 14:29
Létrehozva: #2168

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(lfanni90 @ 2010-06-14 13:22) *
Sziasztok!
Tudnátok nekem abban segíteni, hogy mit tudok csinálni a postással ,ha nem hajlandó az ajánlott csomagot nekem kézbesíteni?Akár otthon vagyok, akár nem, hozzánk nem csenget be, hanem a földszinti lakónak adja be, aki természetesen az én nevemben írja alá a papírt.Nem az a gond, hogy utána ő nem adja ide nekem, hanem ,hogy én nem hatalmaztam fel rá, hogy átvegye.

a legegyszerübb megoldás, ha felhatalmazod a szomszédot.

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2010-06-14 13:34
Létrehozva: #2169

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(lfanni90 @ 2010-06-14 13:22) *
Sziasztok!
Tudnátok nekem abban segíteni, hogy mit tudok csinálni a postással ,ha nem hajlandó az ajánlott csomagot nekem kézbesíteni?Akár otthon vagyok, akár nem, hozzánk nem csenget be, hanem a földszinti lakónak adja be, aki természetesen az én nevemben írja alá a papírt.Nem az a gond, hogy utána ő nem adja ide nekem, hanem ,hogy én nem hatalmaztam fel rá, hogy átvegye.Szóltam már a postásnak, hogy ne adja be máshoz, hanem akkor hagyjon értesítőt és majd bemegyek érte a postára. Semmi eredménye...Ha esetleg hajlandó feljönni egészen a 2. emeletig, akkor meg ököllel veri az ajtót, mint a hülye, amíg ki nem nyitom.Tegnap például megyek le a lépcsőházba és az ajánlott csomagomat éppen akkor nyújtotta át a földszinti lakónak.Ha bemegyek a postára panaszt tenni érek vele valamit?Meg ott gondolom nevet is kell mondani ,hogy ki vagyok és mi a gondom, de nem akarom azt ,hogy utána meg ne kézbesítse a dolgaimat, hanem fogja magát és elrakja magának...Segítsetek légyszíves!
Köszi!

Hát ez több, mint felháborító!!!
Én a helyedben bemennék a helyi postahivatalba és a hivatal vezetőjénél írásos panaszt tennék. Hangsúlyozom : írásosat.
A "jajjugyanmá majd szólok a Gizinek,hogy többé ne tegye, de ne papírozzuk le" kezdetű mondatánál nyomatékosan hangsúlyozd az írásos jegyzőkönyv felvételét!
Különben sosem lesz vége....(személyes tapasztalat, picit másabb ügylet volt a tapasztalatom tárgya,de szintén postai)
Ha esetleg sikerül megoldanod, megköszönném, ha megosztanád velünk a végkifejletet!

--------------------

+Quote Post
Dragunovhun
hozzászólás 2010-06-14 13:29
Létrehozva: #2170

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Nemcsak hogy bemennék a postára, hanem a szomszéddal is elbeszélgetnék... mi az, hogy a te nevedben veszi át a csomagot?!

+Quote Post
lfanni90
hozzászólás 2010-06-14 13:22
Létrehozva: #2171

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-06-09 13:45
Azonosító: 1 203 666

Sziasztok!
Tudnátok nekem abban segíteni, hogy mit tudok csinálni a postással ,ha nem hajlandó az ajánlott csomagot nekem kézbesíteni?Akár otthon vagyok, akár nem, hozzánk nem csenget be, hanem a földszinti lakónak adja be, aki természetesen az én nevemben írja alá a papírt.Nem az a gond, hogy utána ő nem adja ide nekem, hanem ,hogy én nem hatalmaztam fel rá, hogy átvegye.Szóltam már a postásnak, hogy ne adja be máshoz, hanem akkor hagyjon értesítőt és majd bemegyek érte a postára. Semmi eredménye...Ha esetleg hajlandó feljönni egészen a 2. emeletig, akkor meg ököllel veri az ajtót, mint a hülye, amíg ki nem nyitom.Tegnap például megyek le a lépcsőházba és az ajánlott csomagomat éppen akkor nyújtotta át a földszinti lakónak.Ha bemegyek a postára panaszt tenni érek vele valamit?Meg ott gondolom nevet is kell mondani ,hogy ki vagyok és mi a gondom, de nem akarom azt ,hogy utána meg ne kézbesítse a dolgaimat, hanem fogja magát és elrakja magának...Segítsetek légyszíves!
Köszi!

+Quote Post
Torrenteee
hozzászólás 2010-06-14 07:57
Létrehozva: #2172

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-02-05 12:24
Innen: Kesztölc
Azonosító: 980 507

IDÉZET(szettele @ 2010-06-13 21:06) *
Segítséget kérek!!
A vásárló a vételárat American expressz kártyával szeretné kifizetni.
A kártya a viszont készpénzfelvételre nem jogosítja csak áruvásárlásra.
hogyan lehet megoldani a kifizetést?
Válaszokat előre is köszönöm.

Egy trükköt tudok, de kp-t nem fogsz látni. Gondolom a laptopról van szó, 10.000-el meg lehet csinálni. Eljön a laptopért, elmentek egy benzinkútra, pl. tankolsz, feltöltőkártyát veszel, Ő fizet. De azért a biztonság kedvéért Nálad is legyen pénz, nehogy ott kelljen maradnod felmosni:-D

--------------------
Korán keltem, hol az arany?

+Quote Post
szettele
hozzászólás 2010-06-13 21:06
Létrehozva: #2173

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-12-23 23:16
Azonosító: 904 446

Segítséget kérek!!
A vásárló a vételárat American expressz kártyával szeretné kifizetni.
A kártya a viszont készpénzfelvételre nem jogosítja csak áruvásárlásra.
hogyan lehet megoldani a kifizetést?
Válaszokat előre is köszönöm.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-06-10 20:32
Létrehozva: #2174

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(terika23 @ 2010-06-10 20:05) *
Szervusz Mindenki!

Észrevéleményem lenne a postaköltségekkel kapcsolatban.
...

Tisztelt terika23!

Amennyiben szabálytalanságot észlel, a terméklapon a szabálytalan aukció szövegre kattintva vagy lejárt aukció esetén a kapcsolatfelvételen keresztül jelezze és a felelős kolléga indokolt, bizonyítható esetben megteszi a szükséges intézkedéseket. Köszönjük!

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
terika23
hozzászólás 2010-06-10 20:05
Létrehozva: #2175

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-27 17:22
Azonosító: 260 214

Szervusz Mindenki!

Észrevéleményem lenne a postaköltségekkel kapcsolatban. Nekem 100.- forint is pénz, főleg, ha sokszor kell kiadni ugyanarra és jogtalanul. Illetve nekem a tisztesség a pénznél is fontosabb. Én értem, hogy egy buborékos boríték nem 5.- forint, főleg nem egy DVD esetében, de azt viszont tudom, hogy nem is 200.- forint és nem egy 0,5 kg-os súlyú áru postázási díjának megfelelő összegért tudnék feladni egy 10 dkg-os DVD-t. Én azért vásárolok csak ritkán DVD-t a vaterán, mert egy egy postázásért elkérnek egyesek 400-500 forintot, persze ajánlottan, de akkor is, az ajánlott ellen nincs kifogásom. Csak az ellen, hogy egy ajánlott 10 dkg-os DVD feladási díja SZABVÁNYOSAN 390.- forint. Biztos nagyon unalmas már ez, de engem igencsak zavar. Természetesen vannak nagyon tisztességes eladók, akik szintén azon az elven vannak, amin én, hogy a vevőt nem vágom át, még 10.- forinttal sem. Tehát ez csak egy észrevétel. Nem sokallom a postaköltségeket, csak amikor már tudom, hogy valami átmegy lehúzásba és egyre többet látok ilyet, akkor úgy kikívánkozik belőlem. Köszönöm a figyelmet. Gondolom ezzel nem nagyon lehet tenni semmit sem, mert ki akarná minden egyes terméklap szállítási feltételeit átnézni... laughing.gif

A hozzászólást -terika23- szerkesztette a következő időpontban: 2010-06-10 20:06

--------------------
“I thought what I’d do was, I’d pretend I was one of those deaf-mutes.”

+Quote Post
horvathverus
hozzászólás 2010-06-09 19:23
Létrehozva: #2176

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-06-12 14:45
Azonosító: 659 874

IDÉZET(Dragunovhun @ 2010-06-09 16:07) *
502 gramm. mad.gif

Vastagabbak lettek a pufi borítékok?

Azt nem tudom, vastagabbak lettek-e, de 2 hete feladtam telefont pufisban, itthon csomagolás nélkül 486 gramm volt a teló cuccaival együtt. Biztos a ragasztó is nehezebb lett, mert 504 gramm volt a postán. Engem is evett a fene, pedig "csak" 200" ft-omba került... A vevő persze ilyenkor nem reklamál... not_i.gif

+Quote Post
Dragunovhun
hozzászólás 2010-06-09 16:07
Létrehozva: #2177

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Szeretem a postai mérlegeket.

Rengeteg kalasnyikov szuronyt postáztam mire rájöttem, hogy mind belefér pufi borítékkal az 500 grammos kategóriába. Most külföldre küldtem egyet, olyankor az 500 grammos kategória 1500, utána rögtön 3000.

502 gramm. mad.gif

Vastagabbak lettek a pufi borítékok?

+Quote Post
nagyzee
hozzászólás 2010-06-05 23:07
Létrehozva: #2178

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-25 18:05
Azonosító: 2 094

IDÉZET(outlethouse @ 2010-06-05 13:20) *
Sajnos én is úgy jártam, hogy feladtam egy csomagot ajánlottal. Nem kapta meg. Elindítottam egy tudakozványt, ami még nem zárult le. Annyit mondta, hogy látszik a rendszerben , h. ekkor és ekkor fel lett adva, de a további útját nem.
Ha kiderül, hogy elveszett és posta a hibás , kártérítést fizetnek? Nem volt értéknyilvánítva, sem tértivevényes, csak ajánlottal ment (530,- pk-val).

Ugyan a kérdést nem nekem intézted, de nekem is van tapasztalatom elveszett küldeménnyel kapcsolatban:
A tudakozványra kapsz majd egy hivatalos választ, és amennyiben a "kézbesítés nem kimutatható", akkor vissza fogják neked fizetni a feladási díjat, majd kapsz egy levelet is hogy fáradj be a postára kártérítési igényt benyújtani. A kártérítés ajánlott levélnél a feladási díj 15-szöröse lehet max, ezt kell kérni és meg is fogják adni néhány napon belül.

Én, amennyiben a vevő jelez, hogy 4-5 nap után sem kapta meg a levelet (mindig elsőbbségivel küldök.) akkor azonnal kártalanítani szoktam: küldök másikat vagy visszafizetem a pénzét, aztán a postával én lejátszom a kártérítést ami sajna elhúzódhat, ezért nem szabad a vevőt váratni.
Egy alkalommal élt vissza egyik vevőm, eljátszotta hogy nem kapta meg, én azonnal küldtem neki másikat, majd a tudakozványra a posta válaszolt hogy megkapta a címzett. Soha más esetben ilyennel nem élt vissza vevőm. Ennél az esetnél személyesen kerestem fel az illetőt, aki aztán készségesen kifizette a másik termék árát is valamint a felmerült 230km-es gépkocsiköltségemet, így egyikünknek sem lehetett oka panaszra.

+Quote Post
Dragunovhun
hozzászólás 2010-06-05 14:35
Létrehozva: #2179

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(outlethouse @ 2010-06-05 13:21) *
Illetve a vevőm "kedvese" megfenyegetett, ha nem utalom vissza a termék árát, akkor meglátogat...

Normális esetben nem illik megvárni a posta válaszát mielőtt kártalanítod a vevőt, DE én ezen a ponton dönteném el hogy nem utalom vissza a pénzt amíg a posta nem mondja azt hogy elveszett a csomag. Furcsa a vevő hozzáállása. Nekem egy ilyen reakcióból gyanús hogy mégiscsak megkapta...

Ha nem kapta meg, akkor nincs meg neki a címed ergó nem tud meglátogatni. Viszont ha meg tud látogatni, akkor megvan neki a címed, akkor a csomagot is megkapta.

Várd meg a postát.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-06-05 14:10
Létrehozva: #2180

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(outlethouse @ 2010-06-05 14:08) *
HÁLÁS KÖSZÖNET A VÁLASZÉRT!!!! thank_you.gif
Már elküldtem Neki a ragszámot is! Nézzen utána!
A postától még nem kaptam választ, mert a tudakozvány úgymond bejárja a levél útját! Remélem úgy lesz, ahogy mondod!!!

A "kedvest" pedig sok szeretettel várni kell, lehetőleg népes baráti társasággal. Akkor megnézném, mennyire lenne kedve a "látogatáshoz". smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post

169 Oldal V  « < 107 108 109 110 111 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-23 22:31