IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

169 Oldal V  « < 107 108 109 110 111 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Postázás, Csomagküldés, Szállítás, Átvétel
lfanni90
hozzászólás 2010-06-14 18:27
Létrehozva: #2161

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-06-09 13:45
Azonosító: 1 203 666

IDÉZET(zejopy @ 2010-06-14 15:23) *
Szerinted mit akarhat vele csinálni? Felhatalmazást kell írni, ahogy Bambusz mondta, akkor a saját nevét írhatja alá, és máris nem csinálhat vele azt amit akar, mert fülön csíphető.
Én örülnék, ha a szomszédom átvenné, mert nem kellene azon aggódnom, hogy jaj, beérek-e a postára zárás előtt. smile.gif

Azért nem akarok felhatalmazást írni, mert már kaptam nem egyszer ilyen bemutató csomagot, ami le is mondtam utána, hogy nem kérem, de erre ugyanúgy küldték és a szomszéd átvette, én meg fizethettem utána ,mert ott volt az aláírásom, hogy átvettem :S
Go to the top of the page

+Quote Post
Dragunovhun
hozzászólás 2010-06-14 17:48
Létrehozva: #2162

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-11-17 16:10
Azonosító: 300 154

IDÉZET(zejopy @ 2010-06-14 17:29) *
viszont annyi minden lehet, amiért a postás szabálytalanul jár el.... Gondoltál arra, hogy esetleg öklömnyi visszerek vannak a trombózisos lábán és nincs lift a házban?

IDÉZET(lfanni90 @ 2010-06-14 13:22) *
Szóltam már a postásnak, hogy ne adja be máshoz, hanem akkor hagyjon értesítőt és majd bemegyek érte a postára.

Nem is kellene felmennie... a szimpátiáról ennyit.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-06-14 17:45
Létrehozva: #2163

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Sprinkler1 @ 2010-06-14 17:41) *
Zejopy szuper az összegzés!

Köszönöm! thank_you.gif rolleyes.gif

IDÉZET(Sprinkler1 @ 2010-06-14 17:41) *
De bevallom őszintén én tényleg vehemens vérmérsékletű vagyok, ha nálam ezt tenné a postás biztosan nagyon-nagyon kiakadnék és.... violent1.gif

Örülök neki, hogy nem én vagyok az egyetlen lobbanékony itt a fórumon. smile.gif biggrin.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2010-06-14 17:41
Létrehozva: #2164

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-17 12:23
Innen: Káosz birodalom
Azonosító: 171 419

Zejopy szuper az összegzés!

Igen, igazad van. Éppen ez a jó benne, hogy a saját fanatikus röghöz kötött elveim mellé olvashatok lazább megközelítést is. rolleyes.gif

A szabály az szabály, és engem dühítenek az önkényes szabályszegők, pláne akkor,ha ez a dolga és ezért kapja a fizuját, hogy a tulaj kezébe tegye a csomagot.
Igen, elhiszem,hogy xarul keres, de ez nem mentség.
Más is keres rosszul. Van számtalan kollégája, aki ugyanennyi pénzért jól ellátja a feladatát.Ebben a sztoriban pici csökönyösséget vélek látni a postásban. Nem az a gond, hogy ezt 1x véltelenül megcsinálja, hanem az hogy sorozatosan a csomi eredeti tulajdonosának nem belegyezése ellenére.
Csak ez a dühítő benne.

De bevallom őszintén én tényleg vehemens vérmérsékletű vagyok, ha nálam ezt tenné a postás biztosan nagyon-nagyon kiakadnék és.... violent1.gif

--------------------
"Lemondtam a sexről, az italról és a hazardírozásról! Ez volt életem legszörnyűbb negyedórája"

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-06-14 17:29
Létrehozva: #2165

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Sprinkler1 @ 2010-06-14 16:02) *
Csak az a baj, ha hagyjuk,hogy egy postás ilyen szinten kezelje a csomagjainkat, akkor vajon a többi küldeményünkkel hogyan bánhat?
Zökkenőmentesen felvihetné a 2. emletre is, hamár a tulaja tűkön ülve várja.A zökkenőmentesség nem abban rejlik, hogy lfanni megalkuszik és fejet hajt egy olyan postai alkalmazott előtt aki semmibe veszi a szabályzatot ami a kézbesítésre vonatkozik.
Szerintem.
Én biztosan reklamálnék.

IDÉZET(bambooflower @ 2010-06-14 16:07) *
össze lehet veszni a postással, a szomszéddal és a helyi postahivatallal. az eredménybe belekalkulálva, hogy soha többé nem kapjuk meg idöben a csomagot. de az orruk alá lehet dörgölni a szabályzatot, ha boldogok nem is leszünk, de igazunk lesz. és le lehet nyugodtan ballagni a földszintre a szomszédhoz, és átvenni a csomagunkat.

Összesítem. smile.gif
Két homlokegyenesen más nézőpont.
Bambusz a frappáns megoldások híve, lényeg, hogy megkapja a küldeményt. Ez némi bölcsességre enged következtetni, mert vannak dolgok, és ügyek, amikért érdemes harcba szállni, de van, ami nem éri meg a fáradságot.
Mindenkinek a vérmérsékletéből adódik, hogy hol van az a határ....
Spinkler, te a törvényesség oldaláról közelíted meg a dolgot, és neked is igazad van szerintem, viszont annyi minden lehet, amiért a postás szabálytalanul jár el.... Gondoltál arra, hogy esetleg öklömnyi visszerek vannak a trombózisos lábán és nincs lift a házban? Gondoltál arra, hogy 62 évesen talán hazavisz 67 000 nettó fizetést, és lehet, hogy megcsömörlött az egésztől? Persze, hogy ez nem mentség, mert a rábízott munkát tökéletesen kell elvégeznie mindenkinek. Legalábbis így lenne helyes. De vannak tolerálható hanyagságok.
Persze hozzá kell tenni, nem ismerjük az adott helyzetet, lehet, hogy a szomszéd egy alkoholista narkós, aki többet töltött rács mögött, mint szabadlábon. Akkor tényleg nem kívánatos, hogy a csomag nála foglaljon helyet.
Mindig az adott helyzetben kell dönteni, lehetőleg az összes ismert tény birtoklásával, mert vannak dolgok, amiket egy adott helyzetben el lehet nézni, és ugyanaz, más körülmények között felháborító.
Szerintem a nyitópostra kimerítő válasz érkezett, minden oldalról meg lett vizsgálva a probléma és az elhangzott vélemények, a vérmérséklet és a körülmények ismeretében meg lehet tenni a következő lépést, ami lehet:
1. A postás írásbeli feljelentése, mert akkor, ha ez a választás, akkor tényleg így érdemes.
2. A szomszéd írásbeli felhatalmazása, ami a másik véglet, de ha ez a választás, akkor ezt is így logikus.
Egy dolog nem lehet, hogy így maradjon a helyzet, mert ez senkinek sem jó, és elégedetlenséget szül.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2010-06-14 17:30

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2010-06-14 16:07
Létrehozva: #2166

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(Sprinkler1 @ 2010-06-14 16:02) *
Csak az a baj, ha hagyjuk,hogy egy postás ilyen szinten kezelje a csomagjainkat, akkor vajon a többi küldeményünkkel hogyan bánhat?
Zökkenőmentesen felvihetné a 2. emletre is, hamár a tulaja tűkön ülve várja.A zökkenőmentesség nem abban rejlik, hogy lfanni megalkuszik és fejet hajt egy olyan postai alkalmazott előtt aki semmibe veszi a szabályzatot ami a kézbesítésre vonatkozik.
Szerintem.
Én biztosan reklamálnék.

össze lehet veszni a postással, a szomszéddal és a helyi postahivatallal. az eredménybe belekalkulálva, hogy soha többé nem kapjuk meg idöben a csomagot. de az orruk alá lehet dörgölni a szabályzatot, ha boldogok nem is leszünk, de igazunk lesz. és le lehet nyugodtan ballagni a földszintre a szomszédhoz, és átvenni a csomagunkat.

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2010-06-14 16:02
Létrehozva: #2167

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bambooflower @ 2010-06-14 15:53) *
most elvi kérdésekkel akarjuk a hangulatot rontani, vagy a csomagunkat akarjuk zökkenömentesen megkapni?

Szerintem.
Én biztosan reklamálnék.

--------------------
"Lemondtam a sexről, az italról és a hazardírozásról! Ez volt életem legszörnyűbb negyedórája"

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2010-06-14 15:53
Létrehozva: #2168

Csoport:
Kizárt

most elvi kérdésekkel akarjuk a hangulatot rontani, vagy a csomagunkat akarjuk zökkenömentesen megkapni?

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2010-06-14 15:51
Létrehozva: #2169

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Szerinted mit akarhat vele csinálni? Felhatalmazást kell írni, ahogy Bambusz mondta, akkor a saját nevét írhatja alá, és máris nem csinálhat vele azt amit akar, mert fülön csíphető.
Én örülnék, ha a szomszédom átvenné, mert nem kellene azon aggódnom, hogy jaj, beérek-e a postára zárás előtt. smile.gif

Persze ha lfanni ezt szeretné, akkor ez egy tökjó megoldás. De otthon ül és várja a csomit, a postás meg juszt is a szomszédnak adja előzetes jelzés után is.
Biztosan megmasszíroznám ezt a postást egy "fa testápolóval". rolleyes.gif

--------------------

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2010-06-14 15:49
Létrehozva: #2170

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Dragunovhun @ 2010-06-14 15:32) *
Te lehet hogy örülnél, de lfanni külön megkérte a postást, hogy ezt ne csinálja.

Elsiklottál az alapvető probléma fölött. Egyáltalán hogy jön a szomszéd ahhoz, hogy az ő nevében csináljon bármit is? Főleg magától... én egy ilyen után rá se köszönnék ha találkozunk a lépcsőházban, nemhogy direkt felhatalmazom.

Ráadásul lfanni nevében ír alá....
Én bizti borítanám azt a bizonyos bilit.....

Biztos nem akar a szomszéd rosszat, a fene se tudja mit adagolt be neki a postás, hogy miért folyton ővele veteti át a csomikat és miért nem viszi fel a másodikra?!Biztosan jattol.Vagy lusta a postás a 2. -ra gyalogolni. Vagy egyéni szimpátia alapján dönt.
Lényegtelen, de a lényeg, hogy mindkét fél részéről jogtalan a dolog.A szomszédot kérdezném először, hogy miért veszi át, persze csak finoman, be ne sértődjön,gondolom nem gonoszságból veszi át a küldeményeket.

--------------------

+Quote Post
Dragunovhun
hozzászólás 2010-06-14 15:32
Létrehozva: #2171

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Te lehet hogy örülnél, de lfanni külön megkérte a postást, hogy ezt ne csinálja.

Elsiklottál az alapvető probléma fölött. Egyáltalán hogy jön a szomszéd ahhoz, hogy az ő nevében csináljon bármit is? Főleg magától... én egy ilyen után rá se köszönnék ha találkozunk a lépcsőházban, nemhogy direkt felhatalmazom.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-06-14 15:23
Létrehozva: #2172

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Dragunovhun @ 2010-06-14 15:19) *
Persze, utána azt csinál a szomszéd a csomaggal amit akar.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Dragunovhun
hozzászólás 2010-06-14 15:19
Létrehozva: #2173

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(bambooflower @ 2010-06-14 14:29) *
a legegyszerübb megoldás, ha felhatalmazod a szomszédot.

Persze, utána azt csinál a szomszéd a csomaggal amit akar.

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2010-06-14 14:29
Létrehozva: #2174

Csoport:
Kizárt

Sziasztok!
Tudnátok nekem abban segíteni, hogy mit tudok csinálni a postással ,ha nem hajlandó az ajánlott csomagot nekem kézbesíteni?Akár otthon vagyok, akár nem, hozzánk nem csenget be, hanem a földszinti lakónak adja be, aki természetesen az én nevemben írja alá a papírt.Nem az a gond, hogy utána ő nem adja ide nekem, hanem ,hogy én nem hatalmaztam fel rá, hogy átvegye.

a legegyszerübb megoldás, ha felhatalmazod a szomszédot.

--------------------

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2010-06-14 13:34
Létrehozva: #2175

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok!
Tudnátok nekem abban segíteni, hogy mit tudok csinálni a postással ,ha nem hajlandó az ajánlott csomagot nekem kézbesíteni?Akár otthon vagyok, akár nem, hozzánk nem csenget be, hanem a földszinti lakónak adja be, aki természetesen az én nevemben írja alá a papírt.Nem az a gond, hogy utána ő nem adja ide nekem, hanem ,hogy én nem hatalmaztam fel rá, hogy átvegye.Szóltam már a postásnak, hogy ne adja be máshoz, hanem akkor hagyjon értesítőt és majd bemegyek érte a postára. Semmi eredménye...Ha esetleg hajlandó feljönni egészen a 2. emeletig, akkor meg ököllel veri az ajtót, mint a hülye, amíg ki nem nyitom.Tegnap például megyek le a lépcsőházba és az ajánlott csomagomat éppen akkor nyújtotta át a földszinti lakónak.Ha bemegyek a postára panaszt tenni érek vele valamit?Meg ott gondolom nevet is kell mondani ,hogy ki vagyok és mi a gondom, de nem akarom azt ,hogy utána meg ne kézbesítse a dolgaimat, hanem fogja magát és elrakja magának...Segítsetek légyszíves!
Köszi!

Hát ez több, mint felháborító!!!
Én a helyedben bemennék a helyi postahivatalba és a hivatal vezetőjénél írásos panaszt tennék. Hangsúlyozom : írásosat.
A "jajjugyanmá majd szólok a Gizinek,hogy többé ne tegye, de ne papírozzuk le" kezdetű mondatánál nyomatékosan hangsúlyozd az írásos jegyzőkönyv felvételét!
Különben sosem lesz vége....(személyes tapasztalat, picit másabb ügylet volt a tapasztalatom tárgya,de szintén postai)
Ha esetleg sikerül megoldanod, megköszönném, ha megosztanád velünk a végkifejletet!

--------------------

+Quote Post
Dragunovhun
hozzászólás 2010-06-14 13:29
Létrehozva: #2176

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Nemcsak hogy bemennék a postára, hanem a szomszéddal is elbeszélgetnék... mi az, hogy a te nevedben veszi át a csomagot?!

+Quote Post
lfanni90
hozzászólás 2010-06-14 13:22
Létrehozva: #2177

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-06-09 13:45
Azonosító: 1 203 666

Sziasztok!
Tudnátok nekem abban segíteni, hogy mit tudok csinálni a postással ,ha nem hajlandó az ajánlott csomagot nekem kézbesíteni?Akár otthon vagyok, akár nem, hozzánk nem csenget be, hanem a földszinti lakónak adja be, aki természetesen az én nevemben írja alá a papírt.Nem az a gond, hogy utána ő nem adja ide nekem, hanem ,hogy én nem hatalmaztam fel rá, hogy átvegye.Szóltam már a postásnak, hogy ne adja be máshoz, hanem akkor hagyjon értesítőt és majd bemegyek érte a postára. Semmi eredménye...Ha esetleg hajlandó feljönni egészen a 2. emeletig, akkor meg ököllel veri az ajtót, mint a hülye, amíg ki nem nyitom.Tegnap például megyek le a lépcsőházba és az ajánlott csomagomat éppen akkor nyújtotta át a földszinti lakónak.Ha bemegyek a postára panaszt tenni érek vele valamit?Meg ott gondolom nevet is kell mondani ,hogy ki vagyok és mi a gondom, de nem akarom azt ,hogy utána meg ne kézbesítse a dolgaimat, hanem fogja magát és elrakja magának...Segítsetek légyszíves!
Köszi!

+Quote Post
Torrenteee
hozzászólás 2010-06-14 07:57
Létrehozva: #2178

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-02-05 12:24
Innen: Kesztölc
Azonosító: 980 507

IDÉZET(szettele @ 2010-06-13 21:06) *
Segítséget kérek!!
A vásárló a vételárat American expressz kártyával szeretné kifizetni.
A kártya a viszont készpénzfelvételre nem jogosítja csak áruvásárlásra.
hogyan lehet megoldani a kifizetést?
Válaszokat előre is köszönöm.

Egy trükköt tudok, de kp-t nem fogsz látni. Gondolom a laptopról van szó, 10.000-el meg lehet csinálni. Eljön a laptopért, elmentek egy benzinkútra, pl. tankolsz, feltöltőkártyát veszel, Ő fizet. De azért a biztonság kedvéért Nálad is legyen pénz, nehogy ott kelljen maradnod felmosni:-D

--------------------
Korán keltem, hol az arany?

+Quote Post
szettele
hozzászólás 2010-06-13 21:06
Létrehozva: #2179

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-12-23 23:16
Azonosító: 904 446

Segítséget kérek!!
A vásárló a vételárat American expressz kártyával szeretné kifizetni.
A kártya a viszont készpénzfelvételre nem jogosítja csak áruvásárlásra.
hogyan lehet megoldani a kifizetést?
Válaszokat előre is köszönöm.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-06-10 20:32
Létrehozva: #2180

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(terika23 @ 2010-06-10 20:05) *
Szervusz Mindenki!

Észrevéleményem lenne a postaköltségekkel kapcsolatban.
...

Tisztelt terika23!

Amennyiben szabálytalanságot észlel, a terméklapon a szabálytalan aukció szövegre kattintva vagy lejárt aukció esetén a kapcsolatfelvételen keresztül jelezze és a felelős kolléga indokolt, bizonyítható esetben megteszi a szükséges intézkedéseket. Köszönjük!

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post

169 Oldal V  « < 107 108 109 110 111 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-07-29 18:48