IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

174 Oldal V  « < 113 114 115 116 117 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Postázás, Csomagküldés, Szállítás, Átvétel
terika23
hozzászólás 2010-06-10 19:05
Létrehozva: #2281

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-27 16:22
Azonosító: 260 214

Szervusz Mindenki!

Észrevéleményem lenne a postaköltségekkel kapcsolatban. Nekem 100.- forint is pénz, főleg, ha sokszor kell kiadni ugyanarra és jogtalanul. Illetve nekem a tisztesség a pénznél is fontosabb. Én értem, hogy egy buborékos boríték nem 5.- forint, főleg nem egy DVD esetében, de azt viszont tudom, hogy nem is 200.- forint és nem egy 0,5 kg-os súlyú áru postázási díjának megfelelő összegért tudnék feladni egy 10 dkg-os DVD-t. Én azért vásárolok csak ritkán DVD-t a vaterán, mert egy egy postázásért elkérnek egyesek 400-500 forintot, persze ajánlottan, de akkor is, az ajánlott ellen nincs kifogásom. Csak az ellen, hogy egy ajánlott 10 dkg-os DVD feladási díja SZABVÁNYOSAN 390.- forint. Biztos nagyon unalmas már ez, de engem igencsak zavar. Természetesen vannak nagyon tisztességes eladók, akik szintén azon az elven vannak, amin én, hogy a vevőt nem vágom át, még 10.- forinttal sem. Tehát ez csak egy észrevétel. Nem sokallom a postaköltségeket, csak amikor már tudom, hogy valami átmegy lehúzásba és egyre többet látok ilyet, akkor úgy kikívánkozik belőlem. Köszönöm a figyelmet. Gondolom ezzel nem nagyon lehet tenni semmit sem, mert ki akarná minden egyes terméklap szállítási feltételeit átnézni... laughing.gif

A hozzászólást -terika23- szerkesztette a következő időpontban: 2010-06-10 19:06

--------------------
“I thought what I’d do was, I’d pretend I was one of those deaf-mutes.”
Go to the top of the page

+Quote Post
horvathverus
hozzászólás 2010-06-09 18:23
Létrehozva: #2282

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-06-12 13:45
Azonosító: 659 874

IDÉZET(Dragunovhun @ 2010-06-09 16:07) *
502 gramm. mad.gif

Vastagabbak lettek a pufi borítékok?

Azt nem tudom, vastagabbak lettek-e, de 2 hete feladtam telefont pufisban, itthon csomagolás nélkül 486 gramm volt a teló cuccaival együtt. Biztos a ragasztó is nehezebb lett, mert 504 gramm volt a postán. Engem is evett a fene, pedig "csak" 200" ft-omba került... A vevő persze ilyenkor nem reklamál... not_i.gif

+Quote Post
Dragunovhun
hozzászólás 2010-06-09 15:07
Létrehozva: #2283

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-11-17 15:10
Azonosító: 300 154

Szeretem a postai mérlegeket.

Rengeteg kalasnyikov szuronyt postáztam mire rájöttem, hogy mind belefér pufi borítékkal az 500 grammos kategóriába. Most külföldre küldtem egyet, olyankor az 500 grammos kategória 1500, utána rögtön 3000.

502 gramm. mad.gif

Vastagabbak lettek a pufi borítékok?

+Quote Post
nagyzee
hozzászólás 2010-06-05 22:07
Létrehozva: #2284

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-25 17:05
Azonosító: 2 094

IDÉZET(outlethouse @ 2010-06-05 13:20) *
Sajnos én is úgy jártam, hogy feladtam egy csomagot ajánlottal. Nem kapta meg. Elindítottam egy tudakozványt, ami még nem zárult le. Annyit mondta, hogy látszik a rendszerben , h. ekkor és ekkor fel lett adva, de a további útját nem.
Ha kiderül, hogy elveszett és posta a hibás , kártérítést fizetnek? Nem volt értéknyilvánítva, sem tértivevényes, csak ajánlottal ment (530,- pk-val).

Ugyan a kérdést nem nekem intézted, de nekem is van tapasztalatom elveszett küldeménnyel kapcsolatban:
A tudakozványra kapsz majd egy hivatalos választ, és amennyiben a "kézbesítés nem kimutatható", akkor vissza fogják neked fizetni a feladási díjat, majd kapsz egy levelet is hogy fáradj be a postára kártérítési igényt benyújtani. A kártérítés ajánlott levélnél a feladási díj 15-szöröse lehet max, ezt kell kérni és meg is fogják adni néhány napon belül.

Én, amennyiben a vevő jelez, hogy 4-5 nap után sem kapta meg a levelet (mindig elsőbbségivel küldök.) akkor azonnal kártalanítani szoktam: küldök másikat vagy visszafizetem a pénzét, aztán a postával én lejátszom a kártérítést ami sajna elhúzódhat, ezért nem szabad a vevőt váratni.
Egy alkalommal élt vissza egyik vevőm, eljátszotta hogy nem kapta meg, én azonnal küldtem neki másikat, majd a tudakozványra a posta válaszolt hogy megkapta a címzett. Soha más esetben ilyennel nem élt vissza vevőm. Ennél az esetnél személyesen kerestem fel az illetőt, aki aztán készségesen kifizette a másik termék árát is valamint a felmerült 230km-es gépkocsiköltségemet, így egyikünknek sem lehetett oka panaszra.

+Quote Post
Dragunovhun
hozzászólás 2010-06-05 13:35
Létrehozva: #2285

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(outlethouse @ 2010-06-05 13:21) *
Illetve a vevőm "kedvese" megfenyegetett, ha nem utalom vissza a termék árát, akkor meglátogat...

Normális esetben nem illik megvárni a posta válaszát mielőtt kártalanítod a vevőt, DE én ezen a ponton dönteném el hogy nem utalom vissza a pénzt amíg a posta nem mondja azt hogy elveszett a csomag. Furcsa a vevő hozzáállása. Nekem egy ilyen reakcióból gyanús hogy mégiscsak megkapta...

Ha nem kapta meg, akkor nincs meg neki a címed ergó nem tud meglátogatni. Viszont ha meg tud látogatni, akkor megvan neki a címed, akkor a csomagot is megkapta.

Várd meg a postát.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-06-05 13:10
Létrehozva: #2286

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(outlethouse @ 2010-06-05 14:08) *
HÁLÁS KÖSZÖNET A VÁLASZÉRT!!!! thank_you.gif
Már elküldtem Neki a ragszámot is! Nézzen utána!
A postától még nem kaptam választ, mert a tudakozvány úgymond bejárja a levél útját! Remélem úgy lesz, ahogy mondod!!!

A "kedvest" pedig sok szeretettel várni kell, lehetőleg népes baráti társasággal. Akkor megnézném, mennyire lenne kedve a "látogatáshoz". smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
outlethouse
hozzászólás 2010-06-05 13:08
Létrehozva: #2287

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-21 19:55
Azonosító: 757 125

IDÉZET(zejopy @ 2010-06-05 13:31) *
Utald vissza az árát, a posta téged kártalanít a feladási díj tizenhatszorosát kapod meg.
Mindenesetre a ragszámot küldd el a partnernek, vagy a feladóvevény fényképét, ezzel meg tudod neki mutatni, hogy feladtad, akkor talán a "kedvese" sem akar majd meglátogatni. És ők is megkérdezhetnék a lakóhelyük szerint illetékes postát, hogy nem ott hányódik-e véletlenül.
Van kimondottan egy postás topik, olvasd el.smile.gif Milyen összeget kellene neki visszaküldened?

Jaj, most látom, hogy ez a postás topik......... mi van ma velem, nem is értem............ szóval ebben olvass vissza. biggrin.gif

HÁLÁS KÖSZÖNET A VÁLASZÉRT!!!! thank_you.gif
Már elküldtem Neki a ragszámot is! Nézzen utána!
A postától még nem kaptam választ, mert a tudakozvány úgymond bejárja a levél útját! Remélem úgy lesz, ahogy mondod!!!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-06-05 12:31
Létrehozva: #2288

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(outlethouse @ 2010-06-05 13:21) *
Ha bárki tud erre válaszolni, szívesen fogadom!!!
Sajnos én is úgy jártam, hogy feladtam egy csomagot ajánlottal. Nem kapta meg. Elindítottam egy tudakozványt, ami még nem zárult le. Annyit mondta, hogy látszik a rendszerben , h. ekkor és ekkor fel lett adva, de a további útját nem.
Ha kiderül, hogy elveszett és posta a hibás , kártérítést fizetnek? Nem volt értéknyilvánítva, sem tértivevényes, csak ajánlottal ment (530,- pk-val).
Mi volt a tapasztalatod?
Illetve a vevőm "kedvese" megfenyegetett, ha nem utalom vissza a termék árát, akkor meglátogat...
MIt lehet ilyenkor tenni?
Köszi a választ, előre is.

Utald vissza az árát, a posta téged kártalanít a feladási díj tizenhatszorosát kapod meg.
Mindenesetre a ragszámot küldd el a partnernek, vagy a feladóvevény fényképét, ezzel meg tudod neki mutatni, hogy feladtad, akkor talán a "kedvese" sem akar majd meglátogatni. És ők is megkérdezhetnék a lakóhelyük szerint illetékes postát, hogy nem ott hányódik-e véletlenül.
Van kimondottan egy postás topik, olvasd el.smile.gif Milyen összeget kellene neki visszaküldened?

Jaj, most látom, hogy ez a postás topik......... mi van ma velem, nem is értem............ szóval ebben olvass vissza. biggrin.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2010-06-05 12:32

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
outlethouse
hozzászólás 2010-06-05 12:20
Létrehozva: #2289

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-21 19:55
Azonosító: 757 125

IDÉZET(yanesz79 @ 2010-05-10 11:18) *
Igen,így van.A tértivevényes feladást mindenféleképp alá kell írni a címzettnek.
Amúgy nekem is most veszett el egy ajánlott levelem amit 3 hete adtam fel elsőbbségivel és rá 1 hétre pedig reklamáció után kártérítést fizet a posta (a feladási díjat,meg annak a 15szörösét),kicsit körülményes,de szó nélkül fizetik a kártérítést.
Természetesen az ajánlott szelvényt mindig meg kell őrizni amíg kézhez nem kapja a címzett a csomagot.
Az értékbiztosítás is ajánlott nagyobb értékű csomagnál.
posta.hu-n meg lehet nézni az rakat pontosan.

Szia,
olvastam a hozzászólásod, és szeretnék Tőled informálódni a postai kártérítéssel kapcsolatban.
Mi volt a tapasztalatod?
MIt lehet ilyenkor tenni?
Köszi a választ, előre is.

+Quote Post
Sanyabacsi69
hozzászólás 2010-06-03 11:23
Létrehozva: #2290

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-02-18 09:47
Azonosító: 120 776

DPD, 50 kilóig szállít.

IDÉZET(Kende07 @ 2010-06-01 22:02) *
Szia Mindenki!

Mosógépet szeretnék futárral szállítatni Zalaegerszegről Makóra, de sehol nem találok elfogadható áron szállítót. A vatera Futár meg ugye csak 40kg-ig szállít.
Segítséget kérek! Hogyan tudnám ezt megoldani? Előre is köszi.

+Quote Post
Torrenteee
hozzászólás 2010-06-01 22:14
Létrehozva: #2291

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-02-05 11:24
Innen: Kesztölc
Azonosító: 980 507

IDÉZET(Kende07 @ 2010-06-01 22:02) *
Szia Mindenki!

Mosógépet szeretnék futárral szállítatni Zalaegerszegről Makóra, de sehol nem találok elfogadható áron szállítót. A vatera Futár meg ugye csak 40kg-ig szállít.

Jó messze van Makó onnan, 421 km.. Gyorsba néztem körül, 20 alatt nem találtam:-S

--------------------
Korán keltem, hol az arany?

+Quote Post
Kende07
hozzászólás 2010-06-01 21:02
Létrehozva: #2292

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-12-17 18:53
Azonosító: 894 527

Szia Mindenki!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-05-29 17:37
Létrehozva: #2293

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(68andrea @ 2010-05-29 17:59) *
Köszönöm a választ.Visszautalom,de tiltóra rakom,mert elég pökhendi volt amikor egy hét után ráírtam hogy még nem érkezett meg az utalás.Azt írta hogy:talán szépen kérném meg hogy mikor szíveskedik utalni.7-ből 1 semleges és egy negatívja van,persze hogy érdekelt hogy mikor fizet.Itt bizonygatja hogy ő ajánlottan kérte, "nem írtam hogy símán!!!!".Az igazság az hogy sehogy sem kérte...Tanulság:mindent átírtam ajánlottra,mert most bukom az egészet ami nekem is pénz.

Igen, kellemetlen, tényleg az, de jobb mint a negatív. A tiltó jó. Ha nem szimpatikus, akkor jobb vele nem érintkezésbe kerülni többször. Ennek pedig ez az egyetlen módja. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
68andrea
hozzászólás 2010-05-29 16:59
Létrehozva: #2294

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-11 16:25
Azonosító: 698 726

IDÉZET(zejopy @ 2010-05-29 11:22) *
Szerintem utald vissza az egészet.
Ha simán postázok és elveszne, akkor én így tennék. Az összeg nem nagy, ez a legegyszerűbb.

Köszönöm a választ.Visszautalom,de tiltóra rakom,mert elég pökhendi volt amikor egy hét után ráírtam hogy még nem érkezett meg az utalás.Azt írta hogy:talán szépen kérném meg hogy mikor szíveskedik utalni.7-ből 1 semleges és egy negatívja van,persze hogy érdekelt hogy mikor fizet.Itt bizonygatja hogy ő ajánlottan kérte, "nem írtam hogy símán!!!!".Az igazság az hogy sehogy sem kérte...Tanulság:mindent átírtam ajánlottra,mert most bukom az egészet ami nekem is pénz.

+Quote Post
terminator021
hozzászólás 2010-05-29 16:18
Létrehozva: #2295

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-05-29 11:46
Azonosító: 1 184 426

Köszönöm a segítséget! thank_you.gif

A hozzászólást -terminator021- szerkesztette a következő időpontban: 2010-05-29 16:20

+Quote Post
Dragunovhun
hozzászólás 2010-05-29 12:15
Létrehozva: #2296

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(terminator021 @ 2010-05-29 12:54) *
Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy ez az előre utalás mennyire biztonságos?

Nem kell aggódnod, teljes biztonsággal megkapja az eladó a pénzt good2.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-05-29 12:09
Létrehozva: #2297

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(terminator021 @ 2010-05-29 12:54) *
Tisztelt Fórumozók és Vaterások!

Már régóta regisztrált vagyok, de még nem vettem semmit és ezen most változtatni szeretnék! Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy ez az előre utalás mennyire biztonságos? Nem nagy összegről van szó kb. 5000 ft körüli értéket szeretnék venni, de ha "beválik" akkor majd nagyobb értékű dolgokat is! Szóval ha előre utalok akkor meg fog érkezni az áru? Valaki járt már úgy, hogy nem kapott semmit a pénzéért?

Válaszotokat és a segítséget előre is köszönöm!

Üdv: Ricsi

Mindig van kockázat, de ha az értékeléseket elolvasod és az alapján döntesz, akkor jó eséllyel csökkentheted a veszélyeket.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
terminator021
hozzászólás 2010-05-29 11:54
Létrehozva: #2298

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-05-29 11:46
Azonosító: 1 184 426

Tisztelt Fórumozók és Vaterások!

Már régóta regisztrált vagyok, de még nem vettem semmit és ezen most változtatni szeretnék! Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy ez az előre utalás mennyire biztonságos? Nem nagy összegről van szó kb. 5000 ft körüli értéket szeretnék venni, de ha "beválik" akkor majd nagyobb értékű dolgokat is! Szóval ha előre utalok akkor meg fog érkezni az áru? Valaki járt már úgy, hogy nem kapott semmit a pénzéért?

Válaszotokat és a segítséget előre is köszönöm!

Üdv: Ricsi

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-05-29 10:22
Létrehozva: #2299

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(68andrea @ 2010-05-29 10:29) *
Kedves Fórumozók!

Visszaolvasgattam a hozzászólásokat,de most mégis a segítségeteket kérném. Viszonylag új vaterás vagyok. Eladtam 3db terméket 3×1ft-ért. A szállítási feltételeknél feltűntettem,hogy csak alapár van feltűntetve. A vevő kérte az adatokat,de nem említette hogy ajánlottan kéri. Én megírtam a sima postaköltséget és ezt ő tudomásul vette. Most nem érkezett meg a küldemény és a rendőrséggel fenyeget. Többször küldtem már postán,de a vevők mindíg megírták,hogyan kérik a postázást. Nem tudom mit tegyek,mert én elküldtem. Mindössze 658ft-ról beszélünk... Visszautaljam neki a felét? Hisz mindketten hibáztunk?

Válaszotokat előre is köszönöm.

Szerintem utald vissza az egészet.
Ha simán postázok és elveszne, akkor én így tennék. Az összeg nem nagy, ez a legegyszerűbb.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
68andrea
hozzászólás 2010-05-29 09:29
Létrehozva: #2300

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-11 16:25
Azonosító: 698 726

Kedves Fórumozók!

Visszaolvasgattam a hozzászólásokat,de most mégis a segítségeteket kérném. Viszonylag új vaterás vagyok. Eladtam 3db terméket 3×1ft-ért. A szállítási feltételeknél feltűntettem,hogy csak alapár van feltűntetve. A vevő kérte az adatokat,de nem említette hogy ajánlottan kéri. Én megírtam a sima postaköltséget és ezt ő tudomásul vette. Most nem érkezett meg a küldemény és a rendőrséggel fenyeget. Többször küldtem már postán,de a vevők mindíg megírták,hogyan kérik a postázást. Nem tudom mit tegyek,mert én elküldtem. Mindössze 658ft-ról beszélünk... Visszautaljam neki a felét? Hisz mindketten hibáztunk?

Válaszotokat előre is köszönöm.

+Quote Post

174 Oldal V  « < 113 114 115 116 117 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-02-05 23:16