IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

171 Oldal V  « < 113 114 115 116 117 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Postázás, Csomagküldés, Szállítás, Átvétel
vproland
hozzászólás 2010-05-07 22:33
Létrehozva: #2281

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-08-26 14:05
Azonosító: 21 968

IDÉZET(bambooflower @ 2010-05-07 14:47) *
nem annyira.... ha átnyálazod a topikot, legalább 15 választ fogsz rá találni.

..sajnos nincs időm energiám meg pláne a topikot nyálazni..
azért köszönöm a kimerítő válaszod!... headbang.gif

IDÉZET(zejopy @ 2010-05-07 18:57) *
Ez egy nagyon nagy igazság.

Tuti jól frankón becsomagoltam!...
de mint tudjuk, sajnos törhetetlen
csomag nincs azaz nem létezik... blink.gif
Azért köszönöm a sok jó és hasznos tanácsot!... blink.gif
Üdv: xxx
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-05-07 18:57
Létrehozva: #2282

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(scaevola @ 2010-05-07 17:06) *
Ha valóban jól becsomagoltad, akkor kár nem érheti. Ha kár érte, nem csomagoltad be jól! hehehmm.gif

Ez egy nagyon nagy igazság.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
scaevola
hozzászólás 2010-05-07 17:06
Létrehozva: #2283

Mérges fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Innen: Mezőberény
Azonosító: 40

IDÉZET(vproland @ 2010-05-07 14:41) *
Helló!

Szerintetek ha egy jól becsomagolt terméket nem biztosítva kérnek
és ezért nem biztosítva postázzák, aztán a szállításkor kár keletkezik
benne, akkor ilyen esetben ki köteles az anyagi felelősséget vállalni?
A vásárló aki az olcsóbb postázási díjjal kérte?
Az eladó? Vagy a posta?
Jó kis kérdés mi?... headbang.gif

Üdv!

Ha valóban jól becsomagoltad, akkor kár nem érheti. Ha kár érte, nem csomagoltad be jól! hehehmm.gif

--------------------
Demagógiáról akkor beszélhetnénk, ha azt mondanám amivel a főnököm megbízott, hogy mondjak és azt tűzön-vízen át végrehajtanám.
Megélheted a száz évet, ha lemondasz mindarról, ami miatt megérné megélni a száz évet. (Woody Allen)

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2010-05-07 14:47
Létrehozva: #2284

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(vproland @ 2010-05-07 14:41) *

Üdv!

nem annyira.... ha átnyálazod a topikot, legalább 15 választ fogsz rá találni.

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
vproland
hozzászólás 2010-05-07 14:41
Létrehozva: #2285

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-08-26 14:05
Azonosító: 21 968

Helló!

Szerintetek ha egy jól becsomagolt terméket nem biztosítva kérnek
és ezért nem biztosítva postázzák, aztán a szállításkor kár keletkezik
benne, akkor ilyen esetben ki köteles az anyagi felelősséget vállalni?
A vásárló aki az olcsóbb postázási díjjal kérte?
Az eladó? Vagy a posta?

Üdv!

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2010-05-07 12:43
Létrehozva: #2286

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-17 12:23
Innen: Káosz birodalom
Azonosító: 171 419

IDÉZET(zejopy @ 2010-05-07 11:58) *
Nem, hanem a szokásos zöldet, és a tértivevényt x-eled be. Most adtam fel egy ilyet. rolleyes.gif

Jaj tényleg!!!Most hogy írtad, most esett le,hogy a rózsaszínt velem is múltkor széttépették és egy zöldet töltettek ki velem!!! thank_you.gif

--------------------
"Lemondtam a sexről, az italról és a hazardírozásról! Ez volt életem legszörnyűbb negyedórája"

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2010-05-07 12:41
Létrehozva: #2287

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Smartiie @ 2010-05-07 12:30) *
Ezzel vigyázz, mert ha valaki ajánlottan kéri, akkor azért kéri úgy, hogy ha elvész, akkor legalább kártérítést kapjon. Ha ezt nem kapja meg, mert neked ezt a posta nem fizeti ki, ő ellenben számít rá, abból finoman szólva is kellemetlenséged lehet. Vagy bevállalod te vagy jelezheted az aukcióban, hogy nálad ilyen nincs az ajánlottaknál sem, maximum nyomonkövetés.

Köszi, pontosan tudom, ezért is írtam le a kettő közötti különbséget,hogy más is tudja! rolleyes.gif

--------------------
"Lemondtam a sexről, az italról és a hazardírozásról! Ez volt életem legszörnyűbb negyedórája"

+Quote Post
Smartiie
hozzászólás 2010-05-07 12:30
Létrehozva: #2288

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-23 17:00
Azonosító: 1 718

Ezzel vigyázz, mert ha valaki ajánlottan kéri, akkor azért kéri úgy, hogy ha elvész, akkor legalább kártérítést kapjon. Ha ezt nem kapja meg, mert neked ezt a posta nem fizeti ki, ő ellenben számít rá, abból finoman szólva is kellemetlenséged lehet. Vagy bevállalod te vagy jelezheted az aukcióban, hogy nálad ilyen nincs az ajánlottaknál sem, maximum nyomonkövetés.

IDÉZET(Sprinkler1 @ 2010-05-06 18:22) *
A másik érdekesség: kötöttem egy szerződést a postával, hogy díj hitelezve küldhessek küldeményeket, postakönyvben rögzítve.Átutalással fizetek 2 hetente. Amin dobtam egy hátast az az, hogyha a postai feladókönyvbe iktatom a leveleimet, hiába adom fel ajánlottan, ha a küldemény elvész ebben az esetben NINCS semminemű kártérítés!!!Nem értettem a logikáját, de bizony benne van a szerződésemben feketén-fehéren.
Tehát ha kártérítést szeretnétek egy elveszett küldemény miatt, akkor fohászkodjatok, hogy zöld-fehér papíron adja fel az eladó, ne pedig postai könyben.

+Quote Post
scaevola
hozzászólás 2010-05-07 12:00
Létrehozva: #2289

Mérges fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Innen: Mezőberény
Azonosító: 40

IDÉZET(zejopy @ 2010-05-07 11:58) *
Nem, hanem a szokásos zöldet, és a tértivevényt x-eled be. Most adtam fel egy ilyet. rolleyes.gif

Szerintem ezt csak akkor érdemes bejelölni, ha a küldeményt be lehet gyömöszölni a postaládába.

--------------------
Demagógiáról akkor beszélhetnénk, ha azt mondanám amivel a főnököm megbízott, hogy mondjak és azt tűzön-vízen át végrehajtanám.
Megélheted a száz évet, ha lemondasz mindarról, ami miatt megérné megélni a száz évet. (Woody Allen)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-05-07 11:58
Létrehozva: #2290

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Sprinkler1 @ 2010-05-07 11:51) *
Egy rózsaszín papírt töltesz ki ...........

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2010-05-07 11:51
Létrehozva: #2291

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Szia!

Arra is jár kártérítés, hisz az ajánlottra épül rá.

Tehát postai alapdíj+ajánlott felár (215 Ft)+ tértivevény felár (135 Ft). Egy rózsaszín papírt töltesz ki és kizárólag a címzett kezébe nyomják.

--------------------

+Quote Post
damir01
hozzászólás 2010-05-07 09:44
Létrehozva: #2292

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-08-02 19:36
Azonosító: 18 525

Korábban én is azt hittem, hogy az ajánlott küldemények esetén fel kell csöngessen hozzám a postás, s alá kell, hogy írassa velem az "átvételi lapját". Nos nekem mindig felcsöngetett, s egyszer, amikor pár ritka újságot vártam (ajánlottan adta fel nekem az eladó), látom, hogy be van gyűrve a postaládába. Nos a szívinfarktus kerülgetett.
Utána felvilágosított a postás, hogy bedobhatják az ajánlott levelet is a postaládába, ha az "biztonságos". Lásd a lenti pontos megfogalmazást. Ez egyébként tényleg benne van az üzletszabályzatban is.

Nekem a postás a TÉRTIVEVÉNYES feladást javasolta. Azt mondta, hogy azt minden esetben alá kell íratnia az átvevővel, s nem dobhatja csak úgy be.
Valaki tud erről valamit bővebben? Mi van, ha tértivevényes levél veszik el, azért is jár kártérítés?
Ahogy látom, annak az ára 135Ft.

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2010-05-07 06:25
Létrehozva: #2293

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-05-06 19:48) *
Spinkler, ez agyhalál. Hiszen ugyanazt a díjat kell kifizetni, mintha zöld papíron adná fel. Akkor miért más a szolgáltatás?

Hát az. blink.gif
Én is pont ugyanezt kérdeztem, a válasz valami logikátlan marhaság volt. Megpróbálom kikeresni a szerződést és ide másolni az erre vonatkozó passzust. rolleyes.gif
úgyhogy továbbra sem postakönyben adom fel a küldeményeket, hanem zöld-fehér papíron, de amint meglesz a díjhitelezve bélyegzőm, nekem is át kell váltanom a könyvre.
A pozitív oldala, hogy így 2 hetente fizethetek átutalással (nem kell kp-val a postán) és van egy jó csomag szerződésem is, ami 1 kg-tól 50000 ft értékbiztosítással is olcsóbb, mint postán a hagyományos standard csomag.

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-05-06 19:48
Létrehozva: #2294

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(NPKoszikla @ 2010-05-06 19:13) *
Fussak még egy kört a postán, hogy hátha sikerül kicsikarni kártérítést?

Szerintem feltétlenül.

Spinkler, ez agyhalál. Hiszen ugyanazt a díjat kell kifizetni, mintha zöld papíron adná fel. Akkor miért más a szolgáltatás?

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2010-05-06 19:22
Létrehozva: #2295

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kis kiegészítés az ajánlott postaküldeményekhez.

A postás, ha nem vagy otthon, az ajánlott küldeményt levélszekrénybe helyezheti!!!! Ebben az esetben a postás igazolja le, hogy levélszekrénybe tette a küldeményt, ez az ő saját felelőssége! Bizony nem minden esetben kell aláírnod, ezt pont tegnap sérelmeztem a postánkon, mivel furcsállottam, hogy ajánlott levelem jött és lazán be volt dobva.A feltétele, hogy a küldeményt ne lehessen eltávolítani a levélszekrényből, de ez a kézbesítő megítélése és felelőssége.

A másik érdekesség: kötöttem egy szerződést a postával, hogy díj hitelezve küldhessek küldeményeket, postakönyvben rögzítve.Átutalással fizetek 2 hetente. Amin dobtam egy hátast az az, hogyha a postai feladókönyvbe iktatom a leveleimet, hiába adom fel ajánlottan, ha a küldemény elvész ebben az esetben NINCS semminemű kártérítés!!!Nem értettem a logikáját, de bizony benne van a szerződésemben feketén-fehéren.
Tehát ha kártérítést szeretnétek egy elveszett küldemény miatt, akkor fohászkodjatok, hogy zöld-fehér papíron adja fel az eladó, ne pedig postai könyben.

--------------------

+Quote Post
NPKoszikla
hozzászólás 2010-05-06 19:13
Létrehozva: #2296

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-02-06 13:26
Azonosító: 982 486

IDÉZET(zejopy @ 2010-05-06 18:37) *
Én is úgy tudom, hogy nem kell kézbe tenni, szerintem szerencséd volt, hogy otthon voltál.(De ennek még utánajárok.)
Nekem az a furcsa, hogy nem akar a posta fizetni. Mert ebben az esetben, bár nem kell a rosszat feltételezni, bármelyik küldeményt zsebre vághatja a postás és azt mondhatja, hogy levélszekrénybe kézbesítette. Akkor viszont minek az ajánlás?? unsure.gif

Elolvastam a postai üzletszabályzat ide vonakozó passzusát és azt hiszem tényleg ott van a kibúvó a 7.3 pontban "Levélszekrénybe történő kézbesítés" harmadik alpontja.

Azt a postán nem mondták, hogy kártérítésre nincs lehetőségem, ezt csak én feltételeztem.

A két kérdésem még továbbra is él: Mi értelme így az ajánlásnak? Mert akkor bármilyen ellopott küldeményre azt válaszolhatja a kézbesítő "én kérem szépen bedobtam a levélszekrénybe". Vagy mondhatja a vevő, ha nem vetették át vele, hogy nem érkezett meg.
Mit csináljak?
Fussak még egy kört a postán, hogy hátha sikerül kicsikarni kártérítést?

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2010-05-06 19:08
Létrehozva: #2297

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(momol @ 2010-05-04 18:55) *
Tud valaki információt adni postakész boríték ügyében? Ha megveszek egy normál postakész borítékot, feladhatom ajánlottan? Úgy értem, hogy az ajánlás díját pluszba kifizetem.
Külföldre menne, és külföldi postakész borítékból csak normál van (elsőbbségi nincs).

Normál, vagy elsőbbségi postakész borítékot feladhatsz ajánlottan, az ajánlott felárat kell csak fizetni. Külföldre rosszul tudod, mert oda csak elsőbbségi boríték van, (erre is kérhetsz ajánlottat) de sok esetben így is megéri. Külföldre különösen érdemes figyelni, és a postakészt használni, nekem egy fél kilónál kicsit több levél európába simán 3000 forint lett volna, de sikerült betuszkolnom 3 db postakészbe, így alig volt több 1500,- ft-nál. Keress rá a neten a posta levéldíjszabására, érdemes lementeni.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-05-06 18:37
Létrehozva: #2298

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hytech @ 2010-05-06 18:26) *
Ez igen érdekesen/baljóslatúan hangzik.
Csodálkoznék ha tényleg így lenne.

2 hete 5 ajánlott levelet is kaptam és mind az 5-öt a markomba kézbesítették, amelyiket nem annál pedig értesítőt hagytak.
Tehát semmi nem utal arra,hogy az ajánlott levél kézbesítésénél megváltozott volna valami.

Én is úgy tudom, hogy nem kell kézbe tenni, szerintem szerencséd volt, hogy otthon voltál.
Nekem az a furcsa, hogy nem akar a posta fizetni. Mert ebben az esetben, bár nem kell a rosszat feltételezni, bármelyik küldeményt zsebre vághatja a postás és azt mondhatja, hogy levélszekrénybe kézbesítette. Akkor viszont minek az ajánlás?? unsure.gif

Utánanéztem:
Ajánlott küldeményt szabad levélszekrénybe kézbesíteni, amennyiben a levél mérete és a levélszekrény biztonsága alkalmas erre. Ebben az esetben, ha elveszik a küldemény, egyedi elbírálás alapján fizetnek, vagy nem.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2010-05-06 18:26
Létrehozva: #2299

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(NPKoszikla @ 2010-05-06 18:20) *
azt válaszolták, hogy a közelmúltban megváltozott a szabályzat, a postásnak már nem kell átvetetnie az ajánlott küldeményt és kézbesítheti a levélszekrénybe is. Kártérítési igényre nincs lehetőségem, mert a posta szerint megérkezett.

Ez igen érdekesen/baljóslatúan hangzik.
Csodálkoznék ha tényleg így lenne.

2 hete 5 ajánlott levelet is kaptam és mind az 5-öt a markomba kézbesítették, amelyiket nem annál pedig értesítőt hagytak.
Tehát semmi nem utal arra,hogy az ajánlott levél kézbesítésénél megváltozott volna valami.

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
NPKoszikla
hozzászólás 2010-05-06 18:20
Létrehozva: #2300

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-02-06 13:26
Azonosító: 982 486

Kedves Fórumozók!

A segítségeteket kérném, szeretném megtudni, hogy mi a véleményetek, vagy mit tartanátok helyes lépésnek, az én problémás eladásomnál. Április 6-án vásárolt tőlem a vevő három terméket:
http://www.vatera.hu/mukorom_tip_ragaszto_167542790.html
http://www.vatera.hu/100_db_mukorom_tip_korom_167542604.html
http://www.vatera.hu/1800db_korom_mukorom_..._167542370.html
Átutalással kifizette, ezután április 12-én ajánlva feladtam neki. Április 20-ig vártam, azt feltételezve, hogy minden rendben van, leértékeltem az eladást pozitívval. Ezt követően a vevő jelezte, hogy még mindig nem érkezett meg a termék. Április 29-én hivatalosan is elindítottam a postai tudakozványt, amire azt a választ kaptam, hogy levélszekrénybe kézbesítették. Rákérdeztem a vevőre mégegyszer, hátha előkerült a termék közben és ekkor tudtam meg, hogy a postától nem jártak nála. Tudomásom szerint a címzettet meg kell nyilatkoztatni a történtekről. Majd tegnap ismét lementem a postára rákérdeztem, hogy a címzettett miért nem nyilatkoztatták meg, erre nem tudtak válaszolni, illetve rákérdeztem, hogy az szerintük szabályos kézbesítés-e, amikor az ajánlott küldeményt levélszekrénybe kézbesítik. Erre pedig azt válaszolták, hogy a közelmúltban megváltozott a szabályzat, a postásnak már nem kell átvetetnie az ajánlott küldeményt és kézbesítheti a levélszekrénybe is. Kártérítési igényre nincs lehetőségem, mert a posta szerint megérkezett. Van-e értelme a továbbiakban az ajánlott levélnek? Mit csináljak?

+Quote Post

171 Oldal V  « < 113 114 115 116 117 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-07-03 04:37